Pontos idő: 2024.04.20. 02:52

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 20:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Pilàtus!A jogosítvàny nem szûntetti meg a k.úti.szab.s.et ès a baleseteket sem.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 20:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Pilátus!

Aszondod nyóc átalánoshoz kén kötni a méhészigazolványt?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 20:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Pilátus írta:
ligustica írta:
Szerintem aki nem ér rá elolvasni ezeket a füzeteket,könyveket az ne is méhészkedjen.Ilyenek kezébe kár adni akármit,mert ugye akkor hány oldalt olvasnának el ha 47-et nem?

De nem is tesztek ellene semmit hogy ne is tehesse ezt meg...Van amelyik képtelen még átlapozni is egy könyvet,nemhogy elolvasni...na meg tanulmányokat elemezgetni...Adjatok már a méhészigazolványnak végre egy rangot és ezt kapcsoljátok össze a méheg vizsgalati igazolások kiadásának feltételeivel...sejtitek mire gondoltam( vagy folytassam)?Ezzel bezárul a kör...

Ez válasz az alábbira is...

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 20:28 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Laci990!

Honnan kerültél elő? Nem találom a bemutatkozásodat. Mit lehet tudni rólad?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 20:27 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Pilátus írta:
A szakmai információ áramlatról csak annyit,hogy a mai napig nem csinált az OMME egy olyan aktuális kiadványt ami konkrét utmutatóként, receptként vagy akár "kötelezvényként"szolgálna a kezdő méhészeknek, mert könnyü azt hangoztani hogy senki ne használja a Mavrikot, de most már odág is el kellene jutni és felelőséggel kijelenteni hogy mit igen és igen ezt kontrollájuk akár a te megyédben így ha mindent betartasz nem veszélyezteted a az atkaszámoddal a szomszéd méhészeket...Ezt azonnal meg kell csinálni, mert ez az országos pacsmagolás és sok helyen a hozzánemértés szerintem ebből is fakad...és most ne gyertek nekem a monitoringokkal, mert sokan nem szánnak erre időt...Természetesen kilehet ezt hagyni csak akkor azonnal el kell kezdeni a kezdő méhészkedés korlátozását...

"A szakmai információáramlásról csak annyit", hogy nálunk az általad hiányolt utmutatásokat havonta elmondja összejöveteleinken a szaktanácsadó, így aztán még azok is megjegyezhetik, akik elsőre nem értenék. Mitöbb kérdezni is lehet!
Persze aki nem jön el, az nem hallja - de azok valószínüleg a kiadványokat, sőt az általad javasolt kiadványt sem olvasnák el. Szerencsére ezeken az összejöveteleken tagság min. fele jelen van tehát van kitől kérdezni. Itt hallhatnak az OV-n történtekről és az OMME hírek jórészéről is, bárki elmondhatja a véleményét az elhangzottakkal kapcsolatban ami támpontként szolgálhat pl. az OV-n a szavazásokhoz is.

Ennek a működése nem az OMME-n múlik, a szakmai háttér (szaktanácsadói hálózat) biztosítva van.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 20:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
ligustica írta:
Szerintem aki nem ér rá elolvasni ezeket a füzeteket,könyveket az ne is méhészkedjen.Ilyenek kezébe kár adni akármit,mert ugye akkor hány oldalt olvasnának el ha 47-et nem?

De nem is tesztek ellene semmit hogy ne is tehesse ezt meg...Van amelyik képtelen még átlapozni is egy könyvet,nemhogy elolvasni...na meg tanulmányokat elemezgetni...Adjatok már a méhészigazolványnak végre egy rangot és ezt kapcsoljátok össze a méheg vizsgalati igazolások kiadásának feltételeivel...sejtitek mire gondoltam( vagy folytassam)?Ezzel bezárul a kör...

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 20:09 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Pilátus írta:
A szakmai információ áramlatról csak annyit,hogy a mai napig nem csinált az OMME egy olyan aktuális kiadványt ami konkrét utmutatóként, receptként vagy akár "kötelezvényként"szolgálna a kezdő méhészeknek, mert könnyü azt hangoztani hogy senki ne használja a Mavrikot, de most már odág is el kellene jutni és felelőséggel kijelenteni hogy mit igen és igen ezt kontrollájuk akár a te megyédben így ha mindent betartasz nem veszélyezteted a az atkaszámoddal a szomszéd méhészeket...Ezt azonnal meg kell csinálni, mert ez az országos pacsmagolás és sok helyen a hozzánemértés szerintem ebből is fakad...és most ne gyertek nekem a monitoringokkal, mert sokan nem szánnak erre időt...Természetesen kilehet ezt hagyni csak akkor azonnal el kell kezdeni a kezdő méhészkedés korlátozását...

Figyuszka barátom!
Ugyanezt a fals szöveget hallottam ma piciny falumban egy méhészrendezvényen, sok jó ötlet mellett.
De maradjunk a te témádnál ....
Ha kiadnak egy kiadványt, amiben neked is érthetően leírják mit, mikor , milyen mennyiségben kell használni atka ellen.
Mit teszel te? A gyári aránytalanul drága készítmény helyett megkevered otthon negyed-tized árért. Aztán elpusztulnak a méheid mert nem tudod mi a különbség gramm és dekagramm között. Aztán itt meg mindenhol reklamálsz, persze apró hibádról megfeledkezve..... Talán még fel is jelented a rendőrségen a kiadvány kiadóját, (bizonyos "méhész"(?????) körökben ez ma a menő).
Az már csak hab a tortán, hogy néha önállóan azonnal lépni kell, mert változtak a körülmények

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 20:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
atya07 írta:
Arisztaiosz
Köszi az ingyen reklámot, igen nagy ember lehetsz itt a fórumon, vagy talán még máshol is, ha azt engedik neked az adminok. Én itt nem mertem reklámozni magam, még annak ellenére sem hogy tényleg a legolcsóbb a Kézdivásárhelyi kaptár.
Ezzel kapcsolatban bővebb információt pm-ben.

A minőségéről is írj.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 19:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Ha valaki nem olvas 47 oldalt a Nosema, Atka, méhpusztulás témakörben akkor az vagy nem tud olvasni vagy nem is érdekli. Ha nem érdekli akkor nyomtathatsz neki sticky notes-t akkor sem fogja elolvasni. Amúgy már a 7. oldaltól az atkáról van szó.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 18:59 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Szerintem aki nem ér rá elolvasni ezeket a füzeteket,könyveket az ne is méhészkedjen.Ilyenek kezébe kár adni akármit,mert ugye akkor hány oldalt olvasnának el ha 47-et nem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 18:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Pont most mondtad ki az igazságot(már vártam a reakció dat,de csak hogy illusztrálhassam a rekciótokkal is igazolva mint kelleNE végigrágnija magát egy kezdőnek)...nem fogják végigolvasni ezért kell egy ilyen mindenki kezébe nyomandó sürgöny ösen

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 17:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Pilátus! Te miket nem írsz!
A 2013-asban kimondottan szó van arról, hogy milyen amitráz technológiát javasolnak a méhészeknek a vizsgálatok alapján.
De a régebbiekben is van szó arról, hogy mely szert milyen sorozatban érdemes használni.
A 2013-asban is kifejtik a különböző szerek használatával kapcsolatos javaslatokat.
De lehet, hogy 47 oldalt nem volt türelmed végigolvasni.

http://www.omme.hu/portal/download/2013 ... toring.pdf

http://www.omme.hu/portal/download/monitoring_2012.pdf

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 17:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.11. 19:54
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Pilátus,
Az OMME tagság nem kötelező,mi alapján kérhetné számon a nem OMME tagot?
A tagság csak a támogatásokhoz kell. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 17:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.07. 08:51
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Szarvas
Miért kell amúgy ez az új lap?
Mi a probléma a oldschool "méhészújsággal"?

_________________
"ha az ellenség lőtávolon belül van, akkor TE IS..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 17:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
A szakmai információ áramlatról csak annyit,hogy a mai napig nem csinált az OMME egy olyan aktuális kiadványt ami konkrét utmutatóként, receptként vagy akár "kötelezvényként"szolgálna a kezdő méhészeknek, mert könnyü azt hangoztani hogy senki ne használja a Mavrikot, de most már odág is el kellene jutni és felelőséggel kijelenteni hogy mit igen és igen ezt kontrollájuk akár a te megyédben így ha mindent betartasz nem veszélyezteted a az atkaszámoddal a szomszéd méhészeket...Ezt azonnal meg kell csinálni, mert ez az országos pacsmagolás és sok helyen a hozzánemértés szerintem ebből is fakad...és most ne gyertek nekem a monitoringokkal, mert sokan nem szánnak erre időt...Természetesen kilehet ezt hagyni csak akkor azonnal el kell kezdeni a kezdő méhészkedés korlátozását...

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 15:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Arisztaiosz
Köszi az ingyen reklámot, igen nagy ember lehetsz itt a fórumon, vagy talán még máshol is, ha azt engedik neked az adminok. Én itt nem mertem reklámozni magam, még annak ellenére sem hogy tényleg a legolcsóbb a Kézdivásárhelyi kaptár.
Ezzel kapcsolatban bővebb információt pm-ben.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 14:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.11. 19:54
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Az egyesület feladatainak felsorolása között a kereskedelmi tevékenységet is szerepeltetni kellene,
hogy a MMNP kidolgozása után a támogatások házon belül elkölthetőek legyenek. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 14:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=45

Tegnap közzétette az OMME a következő Küldöttgyűlés időpontját, 2014. április 5-e. Különösebb hírértéke nem lenne, de érdeklődtem, és azt mondják, hogy az újság kiadásán továbbra is gőzerővel dolgoznak. Ebből nagy baj lesz, jobb lenne ezt megelőzni! Gondolkodtam rajta, hogy írok az Elnöknek néhány sort, de éppen itt is elolvashatja és mások is, akik érintettek, ha már „egyesületesdit” játszunk. A tagság tájékoztatását szolgálandó kommunikáció gyalázatosan gyenge, de amíg a többségnek megfelel, lelke rajta, aki így gyakorolja. De most nem is ez a lényeg.

Az újság kiadásához mindenképpen szükséges a Küldöttgyűlés döntése. Két okból is:

--- Az egyesület alapszabályában az egyesület feladatainak felsorolása között nem szerepel a lapkiadás. Az egyesület azonban csak a feladatainak megvalósítása érdekében végezhet „vállalkozási tevékenységet”. Ha az egyesület lapkiadói tevékenységet kíván folytatni, akkor az alapszabályában rögzítenie kell ezt a feladatot is. Ez az Alapszabály módosítását jelenti, amelyet csak a Küldöttgyűlés jogosult megtenni 2/3-os szótöbbséggel.

---Amennyiben az Alapszabály módosítása után az egyesület alapszabálya a feladatai között sorolja fel a lapkiadást, akkor újfent a Küldöttgyűlés döntése szükséges ahhoz, hogy kívánja-e gyakorolni az egyesület ezt a feladatát, illetve milyen pénzeszközöket különít el és szavaz meg erre a célra. A józan ész kívánalma mellet azért is a Küldöttgyűlés döntése szükséges ebben a kérdésben, mert az Alapszabály az egyesület költségvetését érintő döntéseket a Küldöttgyűlés kizárólagos hatáskörébe utalja. Még csak át sem ruházható ez a hatáskör, azért kizárólagos.

Ez a szabályos ügymenet. Ha nem ezen szabályok mentén történik az egyesület havi lapjának a kiadása, akkor bármikor egyszerű eljárás keretében semmissé nyilváníthatóak az egyesület jelenleg kirívó szabálytalansággal meghozott döntései. Akár egyetlen ember indítványa, feljelentése következményeként is. Kinek van erre szüksége? Nekem speciel nincs.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 11:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
atya07 írta:
......
Talán még ez is csípi egyesek szemét, oly formában, hogy a méhészet jelenlegi helyzetében, amikor legyünk őszinték, ilyen vagy olyan okok miatt, egyre nehezebb méhészkedni, egyre nehezebb fenntartani azt a szintet amit már elértünk, az OMME vezetésének legnagyobb problémája egy újság létrehozása. Talán tényleg ez lenne az első a fontossági sorrendben??
Az újság egyébként nem rossz ötlet, de a kivitelezése, igen-igen bírálható, és nem volt szabályos. És ezt még az "egyszerű" méhész is látja, ezt sérelmezi, nem azt hogy nincs WC papír.


Márpedig a WC-papírra igenis fontos odafigyelni, az ilyen sz@r helyzetben arra lehet a legnagyobb szükség...

Azt meg az Önhöz hasonló "egyszerű" méhész is élesen láthatná, hogy a vezetés nem feltétlenül egy újság alapításával sodorja a tönk szélére a tagságát, mert annak a méhésznek, akinek az éves 2-3000 forintnyi összeg kifizetése megoldhatatlan kiadást jelent, melynek nyomán gazdálkodása végzetesen ellehetetlenül, annak talán nem méhészkednie kellene, hanem a kézdivásárhelyi kaptárakat forgalmaznia... Az sokkal problémamentesebb biznisz, mint ha a méhészkedésből próbálna megélni. Ha még e mellé sikerülne megcsípni egy jó kis zsíros szaktanácsadói állást is, az meg már maga lehetne a tejjel-mézzel folyó Kánaán...

Nincs itt szó méhész-érdekekről, fontossági sorrendről, nincs szó másról, mint olyan érvrendszer kereséséről, mellyel támadhatónak vélik az OMME jelenlegi vezetését. Ha pedig jónak találnak egy ötletet, de a megvalósításában szabálytalan momentumokat vélnek felfedezni, akkor nem kell a fürdővízzel együtt kiönteni a gyereket is, hanem az ötlet pozitívumainak megtartásával támogatni kellene a szabályos kivitelezését. Hangulatot kelteni természetesen sokkal egyszerűbb, mint használható ötletekkel előállni, de higgye el nekem, hogy amíg az OMME az alapszabályban rögzített feladatainak képes megfelelni, koordinálja a 100 feletti számú helyi méhész-szervezet életét, részt vesz a MMNP kidolgozásában és megvalósításában, valamint a szakmai információkat is gyorsan, hatékonyan képes eljuttatni a tagságához, addig azt az "eccerű méhészt" (copyright Tsanyi) nemigen érdekli, hogy a néhány "váltóláztól" vacogó fogú megváltó" miképp igyekszik fogást találni az "antidemokratikus" OMME vezetésen. Az "eccerű méhész" legelébb a támogatást akarja megkapni, s azt, hogy az érdekképviseleti szervezete felelősen képviselje őt a döntéshozói szervezetnél, a hatóságoknál, érdekeit lehetőleg a leghatékonyabban segítse érvényre jutni. Az OMME nem döntéshozó, nem rendeletalkotó szerv, s nem is kutatóintézet, így ezeket a feladatokat nem is vállalhatja magára. A szervezet vállalkozási szándéka pedig meggyőződésem, hogy nem a saját zseb tömködését szolgálja, hanem éppen a méhészek érdekét. Az "eccerű méhészeknek" pedig nem hiszem, hogy a legelső problémája a "demokrácia" hiánya lenne, s az olyan agyament ötletek, mint a tagdíjfizetés megtagadása is csak azon idétlen hangulatkeltőknek a fejéből pattanhat ki, akik még a saját érdekükkel sincsenek tisztában, csak ökör lózungokat pufogtatnak a megtévesztés és sz@rkavarás szándékával...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 11:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 05:44
Hozzászólások: 212
Na ez az gyerekek itt van a kutya elásva ez a lényeg. Ne a mézfelvásárló, hanem a méhész járjon jól.
Továbbá a gondolkodásmód én egy potenciális OMME tag lehetnék. De amíg az én elégedetlenségemre azt gondolják- ez csak dumál azt sem tudja mit beszél, hát ez nem normális, itt ossza az észt. Hozzáteszem nem én vagyok az egyetlen aki így látja. Addig it változni nem fog semmi. De kérdem én nem azon kellene elgondolkodni mért is látom én ezt így. Talán nem jól csinálunk valamit? Nem azért vagyunk mi hogy őt segítsük? De mit csodálkozom ezen. Ebben az országban minden így működik. Aki fent vezető beosztásban van az aszt hiszi, aki hozzá fordul az ellenség. Gyorsan befogni a száját ne kiabáljon annyira hangosan nehogy má mások is meghaljál.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 11:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Én megpróbáltam a jelenlegi szabályzat szerint értelmezni az általad említett, tagdíjat.
És úgy gondolom, hogy te mint a profik elnöke, mindazon túl ott voltál az OV-n is, és mindenki hallotta, hogy Fáskerti úr nyomatékosan kijelentette, az OMME tagdíj 5000.-Ft-t. Én ezt próbáltam meg helyesen értelmezni. Mi ezzel a probléma?
Most itt te beszélsz félre, mikor úgy állítod be azt, hogy éves szinten a kétezer sok lenne. NEM ERRŐL VAN SZÓ!!!

"Amiért ráadásul egy kézzelfogható dolgot (újság), messze jobb ár-érték arányban mint eddig, még kap is."

Szerintem az ár tekintetében kézzel fogható az amit írsz, de az értéket én nem látom, amit te igen. (tehát én nem vagyok látnok :-) )
Egy olyan dologról írsz amit még senki nem látott. És úgy jeleníted meg, hogy az ember azt hiheti, hogy te már látod a különbséget.

A jani bátya, talán azért említette meg többedszer a Melliférát, mert azzal a elvvel ért egyet, - a cél az volt-, hogy a méhészek járjanak jól, és ne a mézfelvásárlók.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 10:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.11. 19:54
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Ebben a "moziban" mást vetítenek az első sorban ülő embereknek,
mint a felső sorban ülőknek. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 09:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Legyen 2300 Ft, és ekkor mi van?
A nagyságrendről beszéltem, amikor valaki azt hablatyolja, hogy ő százezreket is fizetne éves szinten "csak dolgozzanak odafönt".
Miközben egyesek (most éppen te) azon vetyengenek, hogy a "mostani nehéz helyzetben" ez a kétezer is (éves szinten :o ) mekkora pénz. Amiért ráadásul egy kézzelfogható dolgot (újság), messze jobb ár-érték arányban mint eddig, még kap is.

Jön itt ezzel a szöveggel, hogy " ő érte aztán nem tesznek semmit", miközben halvány gőze sincs semmiféle egyesületi, érdekvédelmi munkáról, életről. Talán még gyűlésen se volt (hisz nem tag), de az észt azt osztja.

Az újság nem a legfontosabb dolog. Egy szál a sok közül. Ha nem támadnák ennyien mondva csinált indokokkal, nem is lenne vele különösebb gond egy ideje.

Ezt a "szabálytalanság" kérdést folyamatosan emlegeted. Gondolom (ezt veszem ki a megnyilvánulásokból) meg lettek téve azok a lépések, amiket ez ügyben szükségesnek láttatok.
Innen kezdve én azt hiszem mennek az események a maguk útján. Akinek kell majd eldönti, mi volt szabályos, mi nem.
De addig .... ez már unalmas!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 08:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Tükör!
A badarságok tényleg csípik egyesek szemét.
Azt azért nem kellene elfelejteni, hogy ez az 1-2 ezer, amit itt említesz, az tulajdonképpen 2300.-Ft. És ez pontosan az újság előfizetési díja!!
Hiszen az egyesületek, a helyi szervezetek csak az 1350.-Ft-ot kapnak vissza, az OMME tagdíjból. Mert ha ez az emelés tényleg tagdíj lenne, akkor az alapszabály szerint, az OMME tagdíj 50% át azaz 2500.-Ft-ot kellene visszakapniuk ezeknek a szervezeteknek.
Talán még ez is csípi egyesek szemét, oly formában, hogy a méhészet jelenlegi helyzetében, amikor legyünk őszinték, ilyen vagy olyan okok miatt, egyre nehezebb méhészkedni, egyre nehezebb fenntartani azt a szintet amit már elértünk, az OMME vezetésének legnagyobb problémája egy újság létrehozása. Talán tényleg ez lenne az első a fontossági sorrendben??
Az újság egyébként nem rossz ötlet, de a kivitelezése, igen-igen bírálható, és nem volt szabályos. És ezt még az "egyszerű" méhész is látja, ezt sérelmezi, nem azt hogy nincs WC papír.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 06:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 05:44
Hozzászólások: 212
Hát igen. Látom ismét a kicsinyesség meg a szőrszál hasogatás. De tudom aki akarja érti mit akartam mondani. De aki meg nem annak elmondom röviden tömören.
Szeretnék OMME tag lenni, de nem egy ilyen szervezetbe. Mert azért én is szeretném ha a méhészek érdekeit köztük az enyémet is képviselnék. Azt is tudom ez anyagi áldozattal jár.
Elnézést, hogy nem vezettem le pontosan menyit kell fizetni és menyit lehet ezért igényelni, Aki akarta az értette.
Én csak annyit akartam. Gondold végig. A gyerekedet akit te tartasz el, már minden lehetséges eszközzel büntetted, szobafogság, tv megvonás, internet... Már csak a zsebpénze van. Na azt vedd el tőle. Mert attól hogy a háta mögött ordibálsz meg siránkozol. Meg nincs pontosan levezetve egyetemi szinten, egyenletekkel alátámasztva, menyit adsz és menyit kapsz. Meg hányan is élnek ebből.
Nem akarom én az OMME-t a sírba meg több szervezetet. Legyen egy csak egy de akár csak egy ember aki az érdekeinket képviseli, legyen a tagdíj akár havi 30 000,de azért lássam is hogy valamit csinálnak is. Érezzem azt, na ez igen kapok valamit azért mert tag vagyok, és büszke vagyok rá OMME tag méhész vagyok. De ne haragudjatok rám a mostani helyzetben még ha tagdíjat nem is kellene fizetni akkor sem szeretnék tag lenni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 00:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Pilátus írta:
Ez az ötlet az ami megmentheti és egybe tarthatja az OMME-t,mert ez egy igazi kemény kontroll amivel végre a sima "mezei méhész" is közvetlenül is tud hatni az országos szervezetben történő folyamatokra...ezt megvalósítva nincs szükség kettéosztani az OMME-t ,nincs szükség sok kis OMMÉ-ra és végre elindulhat az OMME mostani tevékenységének az átszabása az egyszerű méhészeknek is megfelelő irányba...még ha ez csípi is egy-két ember szemét...


A badarságok csípik egyesek szemét.
Ez egyébként tényleg remek ötlet. Pici szépség hibája, hogy egy olyan ember kiabálja a partvonal mellől, aki soha semmilyen érdekképviseleti munkában nem csak, hogy nem vett részt itt a méhészek között, de még azt is büszkén kijelenti: ő még csak nem is tag, meg nem is akar az lenni.
Persze ettől még mindenkinél "jobban tudja" mit is kéne csinálni.
Dögöljön meg a szomszéd tehene is.
Nekem nincs szükségem rá, akkor verjük szét!
Nem jó befektetés 30.000-ért 100.000-et kapni? (már hogy az ő számainál maradjak, de még csak nem is ilyen az arány)
Na ekkora hülyeséget is ritkán hallani.
Én szeretnék minden napra egy ilyen üzletet.


Ilyenekkel dobálózni, hogy legyen 100 meg több százezer a tagdíj, csak kapjunk érte valamit, amikor most évi 1-2 ezer forint emelésen van felakadva egy csomó ember.


Jani bátya!
Ezt a Melliférát még hányszor mondod el?
Ezzel a tudatlan embereket meg lehet ijeszteni esetleg, de másra nem jó. Talán pont abból is tanulva (ha szükséges) lehet a mostani alapítást úgy csinálni, hogy jobb legyen.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 21:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
szasa77 írta:
....

Egy baj van ezzel a gondolattal. Nem tudjuk milyen lenne a magyarországi méhészek helyzete az OMME nélkül. Mert a lobbitevékenység a színfalak mögött zajlik azt nem látod csak az eredményt az meg sok embernek már természetes.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 21:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tsá írta:
........Nem egészen értem az iróniád, remélem az.......

Hát hogy megértsd, folytatom kicsit.
".......A magyar méhészet a mezőgazdaság bruttó termelési értékének 1 százalékát, az állattenyésztésnek mintegy 3 százalékát adja. A méhészeti ágazat jelenleg mintegy 18 – 20 ezer család megélhetéséhez nyújt kiegészítő vagy fő jövedelemforrást, - See more at: http://www.magyarhirlap.hu/vm-a-mehesze ... ccMxB.dpuf ....."
A méhészet súlyát mutatja a Minisztérium kiadványa is a mezőgazdaságról: http://www.kormany.hu/download/f/0d/f00 ... _webre.pdf
Én nem találtam meg benne.Talán majd te.....
Pont itt az ideje, hogy az érdekképviseletet megosszuk, sok picire .............
tsá írta:
.........Az gondolom nekem, mint főállású méhésznek soha nem az lesz az érdekem (érdek-képviseleti ellentét) mint egy hobbi méhésznek, kezdőnek, fő állás mellet méhészkedőnek stb.
Nekem más képviselet kell.......

Magyar Professzionális Méhészek Egyesülete?
Gondolom neked az sem felel meg mert nem az OMME helyett, hanem mellett működik. :(
Talán létre kéne hoznod a Magyar Vérprofesszionális Méhészek Egyesületét.
Több mint tízen lennétek ....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 21:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
szasa77

"Ezek után jön majd a láb gyűrűzés meg a tetoválás szárnytőbe."

Hát ez óriási!!! :lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 21:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 05:44
Hozzászólások: 212
Lehet kicsit félre érthető voltam. Én nem a világot, vagy a méhészeket akarom megváltani. De ahhoz hogy én tagdíjat fizessek ahhoz én sokkal sokkal többet várok. Sehol szemien szinten nem látom-hallom, hogy az OMME-vezetők vernék az asztalt, hogy jobb legyen,könnyebb legyen. És mért ne vernék a világon sok helyen pusztulnak a méhek. Olyan technológiával dolgoznak több 1000 családdal méhészek, az már felháborító.
Gondold végig. 1000 tehenet legeltetsz valahol, és pakolásnál csak azokat tereled a kamionra ami közel van. Fejésnél nem törődsz vele, leszakad a tőgye csak tejeljen.
Magyarország majdnem csoda számba megy. Kis ország rengeteg méhész, és felelőtlen méhész is. És most kövezzetek meg. De különösebb EŰ problémák nélkül. Ezzel kellene valamit kezdeni. Van itt pénz de akkor ne vegyük már fél vállról. Rengeteg család él a méhekből. Akkor meg legyen már egy olyan vezetés aki fel karolja és hagyja a méhészt bogarászni nem kell agyalnia milyen papírt kel kitöltenem meg STB.
Gondolok én a lopások miatt tüntettetek. Mi lett belőle? Effektív semmi. És mi van, ráköteleztek mindenkit enar, meg tír. Ezek után jön majd a láb gyűrűzés meg a tetoválás szárnytőbe. Mindenki csak pampog, elégedetlenkedik és nem történik semmi.
Próbáld már meg azt, hogy nem adsz fizetést annak az embernek akinek ezt könnyíteni kellene és megoldást kellene találni rá. Keressen az az ember milliókat is de tegyen is érte. STB STB STB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 20:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Pilátus írta:
végre elindulhat az OMME mostani tevékenységének az átszabása az egyszerű méhészeknek is megfelelő irányba...még ha ez csípi is egy-két ember szemét...


Én inkább megfordítanám nem az csípi néhány ember szemét ahogy most működik?

Pilátus írta:
"mezei méhész" is közvetlenül is tud hatni az országos szervezetben történő folyamatokra.


Milyen jó lesz! Elfogyott a WC papír hívjuk össze a küldöttgyűlést, hogy mennyit is vehetünk.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 20:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Ez az ötlet az ami megmentheti és egybe tarthatja az OMME-t,mert ez egy igazi kemény kontroll amivel végre a sima "mezei méhész" is közvetlenül is tud hatni az országos szervezetben történő folyamatokra...ezt megvalósítva nincs szükség kettéosztani az OMME-t ,nincs szükség sok kis OMMÉ-ra és végre elindulhat az OMME mostani tevékenységének az átszabása az egyszerű méhészeknek is megfelelő irányba...még ha ez csípi is egy-két ember szemét...

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 20:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Pilátus írta:
Uhhh szasa ez ütős ez jó ötlet az önkéntes tagdíj megtagadás


Ez körülbelül akkora ötlet mint az, hogy legyen több egyesület és piaci alapon versenyezzenek a kegyeinkért. Igaz, hogy megosztva több kis egyesületkén nem tudnának úgy fellépni a méhészek érdekeiért mint az egy nagy. De nem számít versenyezzenek. Brrrrrrr...

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 20:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Uhhh szasa ez ütős ez jó ötlet az önkéntes tagdíj megtagadás(ez tényleg "nem kerül semmibe" és mégis többet "hozhat" mint gondolnánk) ,gratulálok...Te jóóóég mit történik itt,végre megszólalnak azok akik eddig is itt voltak csak hallgatak...amíg bírtak...és jelen estben teljesen mindegy pro vagy kontra a lényeg hogy nem tartják magukba és megosszák mindenkivel(és fantasztikusan kellemes élmény látni hogy egymástól több száz kilométerre és teljesen ismeretlenül is MÁsoknak ugyanolyan gondolatai "támadnak"( :mrgreen: ) mint nekem)...A "jövő elkezdődött"..(?)

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 20:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
szasa77!

Gondolom a biztosításokra is ugyanez az álláspontod. Nem kapsz érte semmit "dugják fel maguknak".
Szerintem nem jó ez az álláspont. Emlegették a szakszervezetet. Nálunk volt egy nemzetközi multi 90-es évek végén aki szüneteltetni szerette volna a gyártást az orosz piac összeomlása miatt 2-3 évig. Akkor a szakszervezet elérte, hogy ne zárják be a céget hanem adják inkább el. Aki nem fért be az új cégbe annak fizetett plusz egy hónap végkielégítést és ha el akart végezni valamilyen tanfolyamot azt is kifizették. Ja és még valami: Azok verték az aszalt legerősebben , hogy csináljon a szakszervezet valamit, aki nem is fizették a tagdíjat és nem voltak tagok mert hülyeségnek tartották.

Nézd meg a nyúlóst, hogy kártalanítják más országokban. Ez csak egy példa.
Hogy csak az anyagiaknál maradjunk számold ki a cukor támogatást, mennyit jelent a méhészetedben. Nem is beszélve a Bükk által emlegetett előnyökről. Ezek nem mindig egyből pénzt jelentenek de, ha a tudásodat gyarapítja és be tudod illeszteni a méhészetedbe akkor már pénzt fog érni.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 19:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Olvasgatom a lentebb írt kommenteket, és csak egy valami jut eszembe róluk.
A Magyar futball! Ahhoz is rohadtul ért mindenki, és kritizálják lépten-nyomon, de senki nem tud étkézláb javaslatokat letenni az asztalra a jobb eredmény eléréséhez.
Így vannak sokan az OMME un-szimpatizánsok is.
Amikor kérték, hogy javaslatokkal járuljunk hozzá az új NP elkészítéséhez az itt lévő nagyhangúak közül hányan tettek javaslatot?
Azt hiszem ökölbe szorulva maradna a kezem amennyiben az ujjaimon kellene megszámolni.
------------

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 19:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
bükk írta:

A konkrét támogatási forintokat elhagyva nekem az OMME tagság számos előnyt adott


Igen bükk!
Kinek a pap, kinek papné, kinek mindkettő együtt, kinek egyik sem. (azáltal, hogy a pozitívumok és negatívumok mínuszba kerülnek, persze a remény hal meg utoljára.)

Üdv.:tsá

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 19:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Csalánosi írta:

A Kft tulajdonosa az OMME lesz, nem magánszemély hanem az OMME és az OMME-n a küldöttgyűlés számon kérheti a Kft munkáját.
Szerintem.

No látod, tudod te ,hogy mit szeretnék csak valahogy a mostani vezetés nem igazán így gondolja a tapasztalatok és a tények szerint. Nem lett megkérdezve a küldöttgyűlés ez tény, a kft vel kapcsolatos IB gyűlésre nem engedték be az érdeklődő OV tagokat ez is tény. Arról nem is beszélve, hogy a tagság felé a hirdetési tarifákon kívül semmiféle információt nem közölt az OMME.(ügyvezető igazgató, alkalmazottak, könyvelés, alapító okirat, tevékenységi körök, alapító tőke.) Amit hiányolok, nem volt nyílt pályáztatás sem arra, hogy ki lesz a kft alkalmazottja és mennyiért. Itt már nem társadalmi munkában fogják végezni a dolgukat az alkalmazottak, hanem bizony fizetésért,/valoszinüleg nem minimálbérért/ amit a tagság dobott , vagy dob össze össze az évek alatt. Pl szó sincs arról, hogy OMME tagoknak ingyenes legyen a hirdetés, ha már annyira miattunk van ,ez eszükbe juthatott volna.
Véleményem szerint az újság létrehozásához nem kellett volna létrehozni kft, mint ahogy a méhegészségügyi ismereteket úgy lehetett volna újságot is csinálni.
Nem kell elfelejteni milyen sorsra jutott a legutóbbi egyesületi kft a Mellifera.Nagyon úgy néz ki kevés volt a lecke, vagy már túl rég történt, hogy emlékezzenek rá az emberek.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 19:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 05:44
Hozzászólások: 212
Bocsi ,hogy közbe ugatok de itt már kinyílt a bicska a zsebembe nem pont ez előttem való hozzászólások miatt csak úgy az egész. Itt feszegetitek ezt a témát hetek óta. Míg nem érzik fent, hogy nem mi vagyunk értük hanem ők értem addig változás nem lesz. Hozzá kell tennem nem vagyok tag de nem is akarok ilyen körülmények között tag lenni. A felszerelésem kivan. Bármibe fog az ember ebben az országban a tagság, a rendszer, a szervezet, megnehezíti. De itt a méhészetben érzem azt, hogy talán lehetne változtatni, de csak együtt. Itt nincs magas tagdíj de a juttatás sem magas.
Ezt az OMME-s dolgot rohadt egyszerűen meg lehetne oldani. Senki ne fizessen tagdíjat.
Nem hiszem el, hogy nem lenne visszhangja. Ha ez akció egységes lenne.
Vagy legalább csak a fórum tagok nem fizetnének 1 évig, 2014- re. És ne gyertek azzal, hogy hát akkor a támogatás, azzal mi lesz. Ha azért az 100-200 ezerért méhészkedtek akkor hagyjátok abba.
Ne feledjétek a pénz beszél a mai világban. Hozzáteszem sajnos. Csak ezzel az eggyel tudtok változást elérni. Ha kell a tagdíjunk mutassanak fel valamit. Legyen a tagíj 100-200-300 ezer/év nem érdekel. De adjanak is érte valamit. Most mit kaptok 30e ft-ért 100e ft-ot, meg még pályázhatsz erre meg arra, oszt ha sikerült majd fizetünk valamikor. na tudod ameddig ez így megy dugják fel maguknak. A pénzüket.
Na bocsi ha kicsit össze vissza vagyok, de egyre kevésbé tudom tolerálni azt ha fentről osszák az észt oszt be magyarázzák neked ez jó szerezsd, mikor rohadt egyszerűen meg lehetne oldani.
Tudnám még tovább írni de egyre idegesebb vagyok...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 18:51 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
tsá írta:
Hogy neked kell e OMME tagság és kihasználod a tagság adta előnyöket


A konkrét támogatási forintokat elhagyva nekem az OMME tagság számos előnyt
adott ami nagyságrenddel többszörös mint a támogatások:
-elméleti ismeretterjesztés
-technológiai ismeretek
-piaci,értékesítési lehetőségek
-méhész vagyok,tartozok valahova...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 18:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Ha nem önálló a szervezet akkor esetleg még hozzáadódhat egy-két ezer forint, mert a helyi szervezetet is el kell tartani valamiből.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 18:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
tamasmehe222 írta:
most akkor kell OMME tagság vagy nem? :?
Kérdezném tsá,hogy van az hogy"év végéig van idő eldönteni"? :?: Vagy lemaradtam valamiről?(pld:határidő)
Köszönöm!


tamasmehe222!
Hogy neked kell e OMME tagság és kihasználod a tagság adta előnyöket, neked kell eldöntened abban nem tudok segíteni.
a másik kérdésedhez természetesen egy kis segítség:

TAGDÍJ 2013
Tájékoztatjuk a tisztelt Méhésztársakat, hogy az Országos Vezetőség döntése alapján az OMME tagdíj 2013-ban a következőképpen alakul:

2700 Ft/fő
+ 65 Ft/méhcsalád.
A 2700 Ft fejenkénti tagdíj 50%-a az önálló szervezeteknél marad.

Tájékoztatjuk a tisztelt Méhésztársakat, hogy az Országos Vezetőség döntése alapján az OMME tagdíj 2014-ben a következőképpen alakul:

5000 Ft/fő
+ 65 Ft/méhcsalád.
A 1350 F/fő tagdíj az önálló szervezeteknél marad.
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=45

Szívesen.

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 17:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.11. 10:25
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Csorna (Gy.M.S.Megye)
Üdvözlet méhésztársak és tsá!
""Köszönöm, hogy figyelmeztetsz de azt hiszem év végéig van időm eldönteni, vagyis „választhatok”: lenni vagy nem lenni OMME tag.""
Most már egy ideje olvasgatom a fórumon az írásaitokat az OMME-s dolgokról.
Néha úgy vagyok hogy értem,néha pedig nem. :? Nekem is kérdés,hogy "...lenni vagy nem lenni OMME tag". :? Szeretnék egy nyugodt jól működő helyi kis egyesület tagja lenni, :D (ahová hívnak is folyamatosan) de hogy a támogatásokat is megpályázhassam,OMME tagnak kell lennem,igaz? :?: (vagy rosszul tudom?) Bár eddig is méhészkedtem és fogok is,megoldottam a védekezéseket is támogatások nélkül, :!: most akkor kell OMME tagság vagy nem? :?
Kérdezném tsá,hogy van az hogy"év végéig van idő eldönteni"? :?: Vagy lemaradtam valamiről?(pld:határidő)
Köszönöm!

_________________
tamasmehe222


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 17:23 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
atya07 írta:
Egyébként a személyi változás, vagy változások, sokszor pozitívan hatnak, egy szervezet működésében.
Tudomásom szerint egyre kevesebb a taglétszám is. Lehet ezzel a lépéssel meg lehetne állítani a további csökkenést.


Csakhogy a váltózáshoz pozitív,elismert és hiteles személyek szükségesek!
Úgyhogy azt a bizonyos Cs. méhészt Gödöllőről akivel egy csónakban evezel sürgősen
gyóntatni szükségeltetik!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 13:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
Aurelius írta:

Te főállású méhész vagy a gyönyörű Váli-völgyben. (Adatlap) Más képviseletre vágysz, mert a jelenlegiek nem képviselik a Te elvárásaidat. Választási lehetőségedben senki sem korlátoz, a döntés a Tiéd.



Aurelius!


Igen tényleg csodálatos a váli völgy. A csodálatos nyáron egy kicsit sötétebbnek festett (egyébként repcén többször is előfordult, de azt már „megszoktam” meg mintha csökkenő tendenciát mutatna, csak el ne kiabáljam)
mert napraforgó végén kaptam egy jó kis mérgezést, vagy a napra vagy a kukorica, mert már az is virágzott. Nem sikerült kiderítenem.
Igen a felvetésed előtt is gondolkodtam, hogy érdemes-e nekem OMME tagnak lenni, mert csak ez a választási lehetőségem, nincs másik alternatíva.
Ahogy most történnek a dolgok kezd elfogyni a lojalitás érzékem. Mert már régebben is majd nem tele volt a pohár, de most úgy érzem kicsordult. A csordulás okai:
1. Az OMME állásfoglalása, vagy is tartózkodása neonikotionid ügyben.
2. Újság alapítása ebben a formában. (Nem arról a pár ezer forintról van szó, megkockáztatom akár havonta is fizetnék ennyit egy jó és színvonalas szakmai újságért). De ez így ebben a formában szerintem egy halva született ötlet, mert nem piaci alapon működik, nem lehet objektíven (értem ezalatt, hány darabot adtak el belőle) mérni, csak szubjektíven. Ebben a vízióban egy megbukott világnézet írmagját vélem felfedezni, hangsúlyozom megbukott. Szerintem ez is megfog. Egy darabig L’art pour l’art tuti, hogy kitűnő lesz, de ahogy az idő múlik, jönnek a szürke hétköznapok, a pénz meg jön, vagyis minden év elején ott lesz a számlán, és lassan, alig észrevehetően kopni fog a lelkesedés, s mérni CSAK szubjektíven lehet, s azt nagyon könnyű manipulálni, mint teszem azt önszántamból kiadni pár ezer forintot, mert ott már elgondolkodik az ember. S akkor lehet látni a példányszám változásból, hogy jó irányba mennek-e a dolgok.
A régi problémák:
1. Nagy eszköz támogatás (megjegyzem nem pályáztam rá és nem is áll szándékomban). Minden év szeptember elejétől lehet pályázni, október közepén már sikítoznak, hogy megtelt. Vicc.
2. Gyógyszer cukor. Gondolom azért van ez az árukapcsolás, hogy a méhész vegye meg a gyógyszer, ha megveszi, van rá esély, hogy felhasználja, ha már megvette. Ez eddig ok. De határozottan állítom, a támogatott gyógyszerek nélkül is lehet hatékonyan védekezni, a támogatott szerek árának töredékért! (Valjuk be őszintén a fő ellenség az atka). Szerintem ezzel nem vagyok egyedül, voltam egy előadáson ahol nálam sokkal nagyobb tudással és tapasztalttal bíró előadó, tartós hódozón taktikkal! és zárókezelésként mavrikot! Javasolt! Ő ezt használja. ( Egyébkét kicsit büszke is volt, hogy sikerült elérni, hogy a gyógyhatású készítmények csak a cukor kárára lehessent ignyelni. Hmmm. Kíváncsi lennék Ő milyen gyógyszerre pályázik, de nem akartam megkérdezni, hátha félreérti). A nemzeti program ezen része kiket is támogat akkor. No commet! Ja és szerintem a legfelháborítóbb ezek felet az, hogy van olyan TÁMOGATOTT gyógyszer amire köztudottan (sajnos biztos vannak olyanok, akik megszokásból ezt választják hisz „ingyen van, csak pályázni kell érte”, meg sajnos nem is követik az eseményeket) az atkák rezisztensek!!! S ez nem csípi az OMME szemét.
Azt hiszem ennyi elég is lesz mára. Bocs mindenkitől, hogy így megterhelem a fórum hozzászólóit, és olvasóit az egyéni szoc. problémámmal.
Köszönöm, hogy figyelmeztetsz de azt hiszem év végéig van időm eldönteni, vagyis „választhatok”: lenni vagy nem lenni OMME tag.
Üdv.:tsá

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 11:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
tsanyi írta:
Igazad van tsá!

Ha én döntéshozó lennék, én is sok pici érdekképviseletet szeretnék. (Azok olyan aranyosak....)
Egyiknek másiknak tennék pici kedvezményt, aztán elveszekednének. Én meg azt csinálnék amit akarok..... :lol: :lol: :lol:


tsanyi!

Nem egészen értem az iróniád, remélem az.
Itt lentebb olvashattuk, hogy a Franciáknál, ha „haj tépve”is (ha panaszkodnak a Franciák, és más nemzetek, a rendszerükkel kapcsolatban nem biztos, hogy rögtön örülni kell, hogy nekünk milyen fasza a rendszerünk van, mert ők belűről látják a saját rendszerük hibait mi pedig az Ő nézőpontjukból vonunk le messzemenő következtetéseket s idealizáljuk, a mi rendszerünket.) de szerintem jól működik az méhészetit ágazatuk, -vagy mégse, Jézusom az a rohadó kapitalizmus már megint, vagy még mindig, folyamatosan haldoklik....szegény francia és egyéb nyugat és kelet európai méhészek ahol nem olyan tökéletes a méhész érdek-képviselet mint, náluk Magyarországon. Csak a hajukat tépik folyamatosan. Lehet, hogy az összes méhész kopasz? Bocs mindenkitől, de ezt nem tudtam kihagyni.
Nos az OMME-t jelenleg semmi nem kényszeríti arra, hogy megküzdjön a tagjaiért!
Üdv.:tsá

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 10:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Pilátus!
A neonikotinoidokat nem abban az aspektusban említettem, ahogy Te most beidézed. Nem is kívántam, s nem is kívánok a kérdéskörrel foglalkozni, mivel nem ezzel dolgozom.

De ismételten beemelek egy rövid kiemelést a már emlegetett tanácskozásról, s ez talán rámutat a jövőbeni irányokra:

"Az európai élelmiszer-biztonsági hatóság (EFSA) által 2012-2013-ban végzett munkával és a kilátásokkal Agnès RORTAIS (EFSA) foglalkozott, emlékeztetve arra, hogy a méhpusztulásokkal kapcsolatos kutatásokról, azok állapotáról és a le nem fedett területekről az EFSA. 2012. novemberében egy jelentést is közreadott, 2013. folyamán pedig több rendezvényt is szervezett és kiadványt is kiadott. Fölhívta a figyelmet arra, hogy az eredmények alapján megállapítható volt, hogy kifejezetten kevés munka irányul az egyes kockázati tényezők azonosítására és a veszély valós nagyságának azonosítására. Az EFSA 2014. márciusában tervezi nyilvánosságra hozni azt a jelentését, ami részletes áttekintést kíván adni a méhpusztulásokkal és általában a méhek egészségügyi állapotával kapcsolatos kutatásokról, meghatározza a kutatásban tapasztalható „fehér foltokat” és ennek alapjáén javasolni fogja a DG Research számára, hogy ezeken a területeken kezdeményezzen kutatási programokat. További célja a fölmérésnek, hogy az ennek alapján létrehozott adatbázis segítségével bárki át tudja tekinteni az ezen a téren folyó kutatási programokat, és ennek segítségével előmozdítható legyen a kutatók közötti együttműködés, illetve el lehessen kerülni az esetleges párhuzamosságokat.

Amit beraktál, az még a pattintott kőkorszakból való közlemény!

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 09:51 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Bagira!

Nagyon félreértetted a beírást!

A válaszom erre szólt! "Ha te igazi méhész vagy, és nem csak a támogatásért vagy OMME tag, akkor ezeket a dolgokat neked is figyelembe kellene venned."

Nem csak a támogatásokért vagyok OMME tag!

Természetesen a jövőben majd én is igénybe szeretném venni az MMNP támogatásait, de egyelőre be kell érnem azzal, hogy csak a rendelet elkészítésének az örömei jutnak nekem!

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 09:20 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Aurelius írta:
Továbbá Atya07!
Nem a támogatásért méhészkedem, mivel a több, mint 30 éves méhészkedésem alatt egyetlen fillér támogatást sem kértem. Amit csináltam, azt mind önerőből és sk. tettem. S felettébb nem kedvelem azokat az embereket, akik mások hátán akarnak előnyöket szerezni maguknak.(Ez most nem Rád vonatkozik!)


De jó,hogy vannak közöttünk ilyen méhészek.Mit gondolsz mi passzióból vesszük fel a támogatást?Arra nem gondolsz,hogy létezhetnek olyan méhészek akik rákényszerültek arra,hogy főállású őstermelők legyenek,mert nincs munkalehetőség?Nincs akkora tőkéjük,hogy ne vegyék igénybe a támogatást.Én is amit elértem saját magam erejéből értem el. Tizennégy éve kezdtem három rajjal.Most van 150 családom.Lehetne több is de a létminimumból amit kerestem(sajnos itt ilyen fizetések vannak) csak ennyit tudtam elérni.Sajnos itt nagyon sokan vagyunk így.Nem szeretnénk mást csak egy politikától mentes szervezetet aki a méhészek érdekeit tartja szem előtt és úgy cselekszik ahogy a méhészeknek a legjobb.De ez a vezetés ahogy eddig tapasztaljuk nagyon távol áll ettől.
A másik dolog:
Az az ambiciózus elnök változtatásokat akart.Igen,megemelte a tagdíjat és alapítottak egy KFT-ét a méhészek örömére!Még jó,hogy a fizetésüket nem emelték meg. Ez sem lehetetlen csak mi még nem tudunk róla.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 00:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Császárom ha már így említed a neonikotinoidokat akkor kérdezném milyen érdek(?)képviselet az amelyik amelyik a méregkeverők mellé áll és ehhez nyilvánosan méghozzá az egész világ előtt a nevét is adja és ettől a mai napig nem határolódott el és nem kért egy azonnali sajtó kiigazítást ? Az OMME nevét használták fel ennek az egésznek az indoklására és kérem az OMME asszisztált ehhez :

"Újból napirendre került az Európai Tanács ülésén a neonikotinoid alapú növényvédő szerek betiltása. Közlemény!

Ennek, a Magyarországon is széles körben használt növényvédőszernek a felhasználását az Európai Bizottság azért kívánja közösségi szinten szabályozni, mert egy januárban megjelent EFSA (Európai Élelmiszer Biztonsági Hatóság) tanulmány alapján elképzelhető, hogy ez a szer áll az egyes tagországokban megfigyelhető méhpusztulások mögött. Magyarország, mint az EU egyik legnagyobb méztermelő országa, kiemelten érdekelt a kérdésben. A tanácsi ülésen egy brit javaslat alapján felmerült, hogy a Bizottság csak további tudományos vizsgálatok, és szántóföldön végzett kísérletek után hozza meg döntését a neonikotinoid hatóanyag-tartalmú növényvédőszerek esetleges tiltásáról. A tagországok megosztottak a kérdésben, mert nem áll rendelkezésre elegendő adat, és a méhpusztulás nem bizonyított. Magyarország nem tartja megalapozottnak a Bizottság javaslatát. Hazánk mellett további 10 tagország támogatta a brit véleményt, és kérte a Bizottságot, hogy vizsgálja felül javaslatát és végezzen további hatástanulmányokat. Magyarország álláspontja szerint kiemelten fontos, hogy a laboratóriumi körülmények között végzett vizsgálatok mellett, szabadföldi kísérletek is
bizonyítsák a neonikotinoid alapú csávázószerek használatának kockázatát. Magyarországon nem fordult elő méhpusztulás a neonikotinoid tartalmú csávázószerek használatakor, ezt az Országos Magyar Méhészeti Egyesület vizsgálatai alátámasztják. Ha kivonják a neonikotinoid alapú növényvédőszereket, nincs helyettesítő termék, és megfelelő védelem nélkül maradhat a kukorica-, a napraforgó- és a repcetermelés. A következő lépésben az Európai Unió feljebbviteli Bizottsága tárgyalhatja a kérdést.
(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)"

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.