Pontos idő: 2024.04.27. 11:24

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4804 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 97  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 10:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Akác témában szerintem ez fölösleges, mert gyakorlatilag jó évben leterhelhetetlen egy nagyobb akácerdő, más kultúráknál viszont érdekesebb téma lenne, de szerintem képtelenség lenne leszabályozni viszont a biztonság részét szerintem érdemes lenne összehangolni....

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 10:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Tomipapa írta:

Nem lenne ördögtől való a környezet méheltartó képességének megfelelő számban kiadott vándorlási engedély pályázati úton történő kibocsátását bevezetni, ahol a mezőgazdasági és erdészeti szakigazgatás adatai alapján a megyei szaktanácsadók felügyelhetnék az arányos területterhelést, a vándorlási szabályok betartását.

Tomipapa!
Ebben a variációban érdekelne az a megoldási javaslatod, hogy a helyi méhészek miként kerülnének itt képbe. Elsőbbséget élveznének, vagy sem? Ha igen, akkor növelhetnék-e az állományuk nagyságát vagy sem? Új állandó méhész telepedhetne-e ide, vagy sem ? Az állandó méhész vándorolhat-e, vagy sem? Ha vándorolhat, akkor ő ott vándorméhész, vagy állandó méhész ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 10:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Szerintem a szabályozás is kevés,ez az egyetlen hely ahol ezt észrevettem Magyar országon, sajnos inkább a "túlbürokratizálás" a jellemző felénk...

De nagyon kevesen is tartják be. Jó mondjuk nekem sem az hiányzik amit játszanak a méhészkedés kezdetén,hogy kérjél 15 féle számot, mert azzal már torkig vagyok, mert semmi értelme....
Hanem a ténylegesen hasznos elvárások és szabályok meghozatala!

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 10:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Igazad van, de az adott témakörrel (nekem egyik tételem a lépes méz termelés volt) kapcsolatban már lehet gyorsan felvázolni egy helyzetet és 1 perc alatt kérdezz,felelek játékot játszani, ha kielégítő a válasz ennyi volt, ha nem jobban belemenni a témába.

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 10:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Szerintem eddig is szabályokhoz kötik a méhvásárlást. Amit betartanak vagy nem...
Én ebben látom a gondot.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 10:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Húú, igazából itt is micsoda vérremenő viták szoktak kibontakozni.... mi lenne ha feltennének egy kérdést a gyakorlatról a vizsgán.... Szerintem maga a kérdés egy oldalnyi tartalom lenne. VAgy felteszik, hogy Caeteris paribus?

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 09:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Kedves Tomipapa!

A hsz-ed első felével "méhészeti jogosítvány" ha kis fenntartásokkal,de teljesen egyetértek!

Véleményem szerint is szükség lenne egy ilyenre, mondjuk tökéletesen megoldaná a helyzetet a méhészeti "oklevél" megszerzése. Nemrég szereztem ezt meg -Gödöllőn- így friss információim vannak róla!

Azt kell mondjam,hogy a tananyaga elméleti szinten teljesen kielégítő!
Viszont a gyakorlati oktatásra, annak fontosságára,hogy milyen fontos,hogy a méheinknek mindig legyen megfelelő mennyiségű és minőségű élelme nem tér ki megfelelően.
Valamint a vizsga maga nem kielégítő szerintem! Nem osztályozni kellene ezt. Valaki vagy tud méhészkedni, vagy nem. Ez ilyen egyszerű, én 100%-ra tettem le ezt a vizsgát, de mégis tudom hogy vannak bőven hiányosságaim!
(Hogy ilyen téren kicsit megvilágosodjak,erre jó volt a vizsga, viszont az aki csak le akarja tenni az szinte tanulás nélkül át lesz lökdösve és kap oklevelet, így a legjobbnak tartanám egy minimum 80%-os határ beállítását és a "megfelelt" érdemjegy adását)
Ezenkívül szigorítani kellene a kikérdezést! Mert benn ülnek a tanáraink egy mezőgazdasági főzseni és néhány prominens személy akinek igazából gőze sincs a méhészetről -nem is kell h értsenek hozzá- Jónak tartanám ezek mellett 2-3 független méhész bebocsátását a vizsgára, esetleg méh e.ü.-söket, akik gyakorlatias kérdéseket tesznek fel!

S lehetne ilyen vizsgához kötni a méhvásárlást és méhtartást, a gyakorló méhészeket ennek letételére "kényszeríteni" -csúnya szó,de én nem vagyok a szavak embere- s a méh e.ü.-sökre bízni ennek ellenőrzését, aki ezt nem teszi meg attól a rendőrség elkobozza az állományt mondjuk "más értékeinek veszélyeztetése" címen.

Következő: "Ami pedig Somogyics66 fórumtárs, Vivaldi, Kanap, Érdeklődő stb. fórumtársaink reakcióit illeti, nem szabad csodálkoznunk rajtuk, mert akkor, ha az ő mozgásterük korlátoztatik, akkor mindannyian halálsikolyok kíséretében konstatálják „állampolgári jogaik” korlátozását, de midőn felelős állampolgárokként kellenék - észérvek mentén - önkorlátozó magatartást tanúsítaniuk, egyszerre, mint harcos „demokraták” követelik szerzett jogaik érvényesíthetőségét… "

Nem azt mondom,hogy semmilyen önkorlátozó magatartást nem kell a méhésznek mutatnia, mert ahogy leírtad mindenkinek kell -ugyanis,ha ez nincs akkor ténylegesen anarchia lesz. De, és itt jön amit ki szerettem volna fejezni: sz.v.sz. nem csak a méhésznek kellene ilyet mutatnia, hanem például az erdésznek is! Ha úgy erdősítenek,hogy ott a méhész esetleg hosszabb időt is el tud tölteni (akácos mellé hársat telepítenek, vagy bármi hasonló rengeteg megoldás van) és a méhésznek nem kell nyáron etetnie (mint nekem) akkor a cukorra szánt pénzt nagyon szívesen kifizetné szerintem mindenki az erdészetnek, mivel nem kell elvándorolnia, nem kell etetni. Ha ehhez egy olyan segítő magatartás is társul,hogy meg mer bízni a méhész az erdészben és az (révén erdész elég sokat jár az erdőben) mondjuk naponta körülnéz (elég ha arra megy autóval) esetleg hetente egyszer éjjel is megteszi ezt. S mondjuk ezt akkorra időzíti amikor a méhész nincs a méheivel. S 1-2 táblát is kihelyez, hogy "erdészeti fennhatóság alatt álló, az által ellenőrzött terület" valószínűsítem,hogy sokkal nagyobb biztonságban is éreznénk méheinket és a méhlopások száma is csökkenne. Tisztában vagyok azzal,hogy az erdész nem biztonsági őr! (esetleg az erdész felhívja a vadászok figyelmét,hogy itt méhes van és "ha ott vadásztok nézzetek rá, hívjátok már fel a méhészt,hogy aznap éjjel ne menjen arra és ne zavarjon benneteket", személyes problémám is volt már ilyenből) Nyilván amit felvázoltam az az én "álmom" de egy hasonló,erdész számára sem megeröltető rendszert ki lehetne alakítani, vagy esetleg ha az erdészeket is lehetne riasztani lopás esetén (esetleg kreállnánk egy olyan mindenki számára elérhető riasztó rendszert ami például mozgásérzékelésen alapul és riasztja a méhészt, a rendőrséget, a vadászt (aki fegyverével elég elrettentő lehet és bátran oda mer menni, ezzel nagy bonyodalmat okoz a tolvajoknak) és az erdészt (nyilván az erdész ér oda először,mert vélhetően ő van legközelebb s ha nem is csinál mást, de a pontos helyre vezeti a rendőrséget, ezzel gyorsítva az eljárást, vagy csak egy rendszámot felír már sokat segített!)
[Ha minden méhész csak 1-2 kg mézet ad a vadásznak, erdésznek,már megvan az évi mézszükséglete, s egy ilyen szívességet úgy vélem mindkét részről elfogadhatónak lehet találni, esetleg a vadász is sűrűbben vadászna ott ahol a méhész tartózkodik ezzel is növelve méheink biztonságát]

Üdvözlettel erdeklodo!

u.i.: Én értek a szóból, de ez nem jelenti azt,hogy akárki akármit mondhat rám vagy nekem fontos dolgokra, viszont ha szépen szólnak hozzám én is így fogok reagálni.

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára erdeklodo 2012.04.03. 10:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 08:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Hej!


Jó, hogy megérkezett Horváth János is, akinek bölcs szakmai hozzászólásait már régtől hiányoltam a Fórumon.

Hogy mégis ide jöttem át az Akác-ból ennek örülni, annak oka, hogy a beszélgetéseink így tavasz-tájt nagyon gyakran végződnek azzal a megállapítással: megoldást kell találnia a méhészeti szakirányításnak és érdekképviseletnek a mind anarchikusabbá váló vándorlás valamilyen formájú szabályozására, a zsúfoltság megszűntetésére és a méhészeti legeltetési gyakorlat mederbe terelésére. Gyakorlatilag János is olyan kérdést feszegetett az akác-ültetvények kapcsán, mely ugyan moderálási alternatívát nem tartalmazott, de a probléma eredőjét azért körüljárta...

Született már számtalan szebbnél szebb ötlet a méhészkedés folytatásának engedélyezését "szigorú" feltételrendszerhez való kötéséről pl. a Méhészet hasábjain is (legutóbb Oláh Sándor: Méhsűrűség és méhegészségügy 60.évf.3. számában), illetve legyen elegendő utalnom Vivaldinak a méhészkedést méhlegelő-tulajdonláshoz kötni szándékozó engedélyezési elképzelésére itt a Fórumon, de szemmel látható, hogy jelenleg annak mentén folyik erről a polémia minden szinten, hogy "Elvtársak, nem a probléma azonnali megoldását kellene erőltetnünk, inkább élvezzük még egy kicsit magát a problémát...!"

Remélhetőleg az OMME és MSZP-tisztújítás, valamint az államfő-váltás után eljutunk oda is, hogy a méhsűrűség-méhlegelő-méhegészségügy háromságának problémáját hosszú távon életben tartó bizottság is megalakul majd, garantálván, hogy ebben az évszázadban a kérdés legfeljebb önmagától oldódhassék meg, mert nyilvánvaló, hogy ez az ágazat képtelen kibontakozni ebből a válságból, de bizottság nélkül ez a toporgás netán ellehetetlenülne. Elő tehát a bizottságokkal!

Furállom, de az élet és a gazdaság más területein találtak megoldást a szabályozásra, legyen elegendő utalnom pl. a gépjárművek forgalmi engedélyére, a vezetői jogosítványra, az állattartási rendeletek betartatására, a növényvédelmi tevékenység folytatásának szabályozására stb., csak éppen a méhészet folytatásának anarchikus voltára nem tudnának megoldást?

Lehetne "méhészeti jogosítvány", akár kategóriák szerint is ("segédmotoros-", "úr-", "hivatásos-méhész" stb.), természetesen a "jogosítvány" kiadását nem a jelenlegi képzési gyakorlat alapján gondolom.

Nem lenne ördögtől való a környezet méheltartó képességének megfelelő számban kiadott vándorlási engedély pályázati úton történő kibocsátását bevezetni, ahol a mezőgazdasági és erdészeti szakigazgatás adatai alapján a megyei szaktanácsadók felügyelhetnék az arányos területterhelést, a vándorlási szabályok betartását. Elképzelhető a kertész, mezőgazdász, erdész területére történő vándorlást szerződéshez kötni, a haszonvétel fejében térítési összeget megállapítani mindkét fél részére (megporzási díj, szállítási hozzájárulás, cukor-kompenzáció, ill. letelepedési díj). Volt ez így régen, de ahhoz mostanság hiányzik a "pártállami" irányítás tenni és nem maszatolni akarása

Igaz, hogy méretében nem hasonlítható a méhészeti ágazat nemzeti össztermékhez való hozzájárulásának mértékéhez a föld alatt termő gombák gazdasági jelentősége, a gyűjtésükkel kapcsolatban kialakult anarchikus állapotok kezelésére mégis talált megoldást a szakirányítás. Javaslom, a triflák gyűjtésének kapcsán született szabályozást áttekinteni, mert adhat szempontokat a méhészeti ágazaton belül feszülő megoldatlan problémák törvényi (rendeleti) kezelésének lehetőségéhez is. Ha másra nem jó, legalább példa lehet arra, hogy ha egy problémát meg kell oldani, akkor ne csak beszélgessünk róla, alakítsunk bizottságokat és ne a homokba dugjuk a fejünket, mert azzal, hogy így cselekszünk, csak ülepünket tesszük ki a farbarúgás lehetőségének:
http://gtr.uw.hu/24per2012VM.htm azaz a Magyar Közlöny 2012.31.számában a 24/2012 (III.19.) VM rendelet a triflák gyűjtésének szabályozásáról, de olvasmányos formában elemzi e kérdést a http://vallalkozoi.negyed.hu/vnegyed/20 ... rmany.html honlap is. Ha mást nem tanulunk el belőle, az is elegendő lenne, ha felfedeznénk, hogy triflát gyűjteni csak a NÉHIB (március 15-ével megalakult a Nemzeti Élelmiszerbiztonsági Hivatal, mely a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal és a Magyar Élelmiszerbiztonsági Hivatal összeolvadása folytán jött létre, sokak örömére, áldásos hatását lesz alkalma a méhészetnek is megtapasztalni…) szervezésében tartott hatósági jellegű képzést elvégezve, arról vizsgát téve lehetséges, de az sem közömbös, hogy a gyűjtés és forgalmazás egyéb feltételeit is részletesen szabályozza a rendelet.

Nagyon sok, kivitelezhető megoldási javaslatot adhatunk, de annak mentén folytatni a méhészkedési gyakorlatot, mely alapján eddig működött (?), nem sokáig lehet. Nem folytatható azért sem, mert -miként Somogyics66 és Kanap fórumtárs reakciói is mutatják -, nincs hajlandóság észérvek mentén vitázni a kérdésről, s illenék már belátnunk, méhészeknek is, hogy az „ingyen ebéd” ideje lejárt, de a jelenlegi helyzet nem csak a mi „szerzett állampolgári jogainkat”, de maholnap a létünket is veszélyezteti, s ezt a róka fogta csuka-csuka fogta róka helyzetet csak a mi – konszenzusra és észérvekre alapozott – együttműködési hajlandóságunk mentén lehet megoldani…

Ami pedig Somogyics66 fórumtárs, Vivaldi, Kanap, Érdeklődő stb. fórumtársaink reakcióit illeti, nem szabad csodálkoznunk rajtuk, mert akkor, ha az ő mozgásterük korlátoztatik, akkor mindannyian halálsikolyok kíséretében konstatálják „állampolgári jogaik” korlátozását, de midőn felelős állampolgárokként kellenék - észérvek mentén - önkorlátozó magatartást tanúsítaniuk, egyszerre, mint harcos „demokraták” követelik szerzett jogaik érvényesíthetőségét…

Így lészen ebből, s a többi hasonló beszélgetésből is egymás leócskázása, hiteltelenítése, alkalmanként „ledemagógozása”, mert nem érvek, hanem emóciók, kicsinyes önérdekek és fenemód túlfejlett ego mentén szokás mifelénk beszélgetni, fórumozni. Ha nagyritkán megadatik, hogy egy olyan autentikus szakmai hozzászólás is elhangzik, mint Horváth Jánosé, akkor meg a teljes értetlenség fogadja, mert „szónokaink” nem értik, mit akar itt nekik bemesélni az a szakember, akinek – velük szemben - van áttekintése a kérdésben.

Valahogy mélyen igaza van Jánosnak: tényleg jó nagy baromság erről vitatkozni, mert ez csak a „süketek párbeszéde”, csakúgy, mint az ágazati irányítás és régi/új érdekképviseletünk kommunikációja…

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 07:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Azért volt korábban olyan forgatókönyv is, hogy mindenkinek egy alapképzettségről tanúbizonyságot kell adni, majd ezt követően bizonyos időnként egy méheü. vizsgát kell tenni. Az előbbit lehetett volna kiváltani ennyi meg ennyi igazolt szakmai tapasztalattal.

Szombaton olyan felvetés hangzott még el a sorok között, hogy kötelesek vagyunk-e minden jelentkezőt felvenni a mi helyi egyesületeinkbe. Mert ugye ha senki sem vesz fel olyan személyt aki egy akármilyen kritériumrendszernek nem tud megfelelni akkor az nem fog támogatást kapni. Persze ennek is van másik oldala, mert aki odajön a gyűlésre, hogy tag akar lenni, az már valószínűleg megkezdte a méhészeti tevékenységét és ha azt mondják neki, hogy erre nem lehet tag akkor nem fogja azt beszüntetni.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.02. 22:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Értem, hogy miért írtad, de azonos a logika az előképzettség tekintetében is. Ha a mostani ágazati szereplők esetében nem volt követelmény a szakképesítés, akkor az újonnan belépőktől sem követelhető.

Legalábbis hipp-hoppra nem. Ilyen esetben joggal elvárható egy átmeneti-türelmi időszak biztosítása, viszont így nem jelentene igazi akadályt rövid távon, az újonnan belépni szándékozóknak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.02. 21:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Ezt a mondatot azért írtam mert itt többször felvetődött a tevékenység szakmai vizsgához kötése. (Persze nem viszaigényelhető tanfolyami díj mellett.)
Arra értettem, hogy még az ilyen szigorításra sincs reális esély.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.02. 21:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
szigetivili írta:
Azt reálisan lehet tudni,hogy a foglalkoztatáspolitika mostani helyzetében a kormányzat nem fog bevállalni semmiféle korlátozást, szigorítást. Persze javasolni/óhajtani lehet...

Nem is lehet, az én ismereteim szerint legalábbis nem. Nem ismerek olyan jogi lehetőséget, amely az egyik magyar állampolgár számára tilthatna olyan állattartó tevékenységet, amelyet egy másik azonos jogú polgárának megenged. Mi alapján tenne különbséget, két azonos jogú polgára között? Ez szerintem sem járható út.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.02. 21:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Akkor ide:
Az OMME vezetése többször kinyilvánította, hogy nem tartja kívánatosnak a méhészetek számának további növekedését mivel a méhsűrűség már így is túlzott.
Különösen az újonnan létesülő, nagy állományok létrehozásának támogatása nem kívánatos, ezért próbálták kivetetni a fiatal gazda támogatásokból a méhészetet, sikertelenül.
Természetesen csak javaslattételi lehetőségük van.....

A képzésekről nekem az a véleményem, hogy több a haszna, mint a kára.
Nem hiszem, hogy sok embert visszatartana a méhészkedéstől, ha nem végezhetné el a szakmunkásképzőt. Igaz, hogy a képzési díj visszaigényelhető de kb. egy év múlva kapják vissza, ha addig....Aki közel 200e-et "rászán" nem találomra választja pont a méhész szakmát, hogy aztán a képzés alatt jöjjön rá, hogy szépet okítanak, hát ő is méhész lesz. Ha nem lennének a képzések sztem annyit változna a helyzet, hogy többen vágnának bele teljesen tudatlanul (a tanfolyam díából kb. + 5 család). Miért lenne jobb nekünk?

Azt reálisan lehet tudni,hogy a foglalkoztatáspolitika mostani helyzetében a kormányzat nem fog bevállalni semmiféle korlátozást, szigorítást. Persze javasolni/óhajtani lehet...

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.03.21. 09:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.27. 09:47
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Zala
köszönöm...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.03.20. 10:07 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
http://www.omme.hu/portal/download/2012/B1050.pdf
http://www.omme.hu/portal/download/2012/B1041.pdf

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.03.20. 09:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.27. 09:47
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Zala
Sziasztok !

Az OMME honlapján honnan lehet letölteni a cukor-gyógyszer támogatást? B1050 számú Főlap
B1041 számú Betétlap (Számlaösszesítő) valaki mutatna egy linket ? nem találom....
Köszi...

Sziasztok


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.03.02. 19:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
De nem csak erről lesz szó másról is PL: pénzügyi beszámoló a 2011-röl , alapszabály módosítás 3 pontban meg azt is leirathad volna hogy a NAV vizsgálódik az OMME-nél


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.03.02. 18:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Viszont nem 10-kor, hanem 9:30-kor lesz a kezdés!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.03.02. 09:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Holnap, március 3-án 10 órától OMME Országos Vezetőségi ülés lesz.
Helye Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium 1191 Budapest, Simonyi Zsigmond u. 33.
A holnapi nap folyamán - többek között- a már korábban megválasztott Jelölő Bizottság beszámol munkájáról az Országos Vezetőségnek, azaz javaslatot tesz az OMME 2012-2016 közötti vezető tisztségviselőire, annak elnökére, elnökhelyetteseire, az Intéző, Etikai és Ellenőrző Bizottság elnökeire és tagjaira. Megválasztásukra a március 31-i Küldöttgyűlésen kerül sor.A két időpont között dönthetnek a méhészek, hogy kit támogatnak és kit nem az országos vezetésben.Álláspontjukat az őket képviselő, általuk megválasztott küldöttek fogják képviselni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 16:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... 8&Itemid=4
Ha valaki nem értené, hogy ez miként lehet: a kormányhivatalok megyei illetőségűek, megyei költségvetéssel. Az, hogy a jogszabályokat országosan egységesen kellene kezelni, az sajnos pont ott nem valósul meg, ahol nincs is más feladat, mint a jogszabályok betartatása.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hír, ami érinti az OMME-t, is.
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 13:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
gergo55 írta:
Jobb helyet nem találva ide teszem azt a hírt, hogy a III.MOGY-on téma lesz az Első Szövetkezeti Cukorgyár létrehozása.
Szerintem erős érdekünk, hogy ezt figyelemmel kisérjük, és ha lehet/kell, akkor kapcsolódjunk ehhez a szövetkezéshez.
Részletek: http://www.bosztorpuszta.hu
üdv, L.GERGELY


Németh Zoltán, Patasi Ilona, Benis Miklós:
Első hazai Cukorgyár Szövetkezet.
Aug 13. és 14. De 10 óra Szövetkezés sátor

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Hír, ami érinti az OMME-t, is.
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 13:00 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.08. 20:55
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Somogy megye, Nagybajom
Jobb helyet nem találva ide teszem azt a hírt, hogy a III.MOGY-on téma lesz az Első Szövetkezeti Cukorgyár létrehozása.
Szerintem erős érdekünk, hogy ezt figyelemmel kisérjük, és ha lehet/kell, akkor kapcsolódjunk ehhez a szövetkezéshez.
Részletek: www.bosztorpuszta.hu
üdv, L.GERGELY

_________________
A méhek tudják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2011.03.14. 12:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.03.11. 11:25
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest IV.
suti írta:
http://kaptarvedelem.sanav.hu/ olvasta valaki az omme-n? Esetleg valaki bovebbett tud-e a témárol,vagy tapasztalat?


antimon írta:
Talán ők vannak a kaptarvedelem.hu-n is :?


Szép jó napot Mindenkinek!

Mivel én tettem fel a hirdetést bátran állíthatom, hogy autentikus forrás vagyok. ;) Nem, nem egyezik a két link tulajdonosa és közünk sincs egymáshoz.
Azonban mivel ez itt nem a reklámnak fenn tartott hely, ezért többet talán egy másik téma alatt tudok majd írni, vagy a http://kaptarvedelem.sanav.hu lapon lehet megtudni a regisztráció után.

_________________
Üdvözlettel:
Tamás István
_______________________________________________________
https://gabrielguard.eu
http://www.sanav.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 17:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Talán ők vannak a kaptarvedelem.hu-n is :?

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 10:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.18. 18:35
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: baranya
http://kaptarvedelem.sanav.hu/ olvasta valaki az omme-n? Esetleg valaki bovebbett tud-e a témárol,vagy tapasztalat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2011.01.23. 11:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Katt ide:

http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... Itemid=271

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2011.01.23. 11:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.11.07. 11:57
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: györ moson sopron
Üdv Mindenkinek!

Szeretném megkérdezni, hogy hol lehet regisztrálni OMME tagnak, mivel kezdő méhész vagyok.
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2011.01.12. 20:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
suti írta:
Lezárult az országos mézellenőrzés | Nyomtatás |
2011. 01. 12.
Négy termékben találtak a hatóságok a megengedett, igen kis mennyiségnél több antibiotikumot

Na, már van határérték? :ut
De jo is lenne, kicsit csitulna ez a nagy sz**kavarás


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2011.01.12. 19:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.18. 18:35
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: baranya
Lezárult az országos mézellenőrzés | Nyomtatás |
2011. 01. 12.
Négy termékben találtak a hatóságok a megengedett, igen kis mennyiségnél több antibiotikumot - hangzott el a Kossuth Rádió Halnaj-Táj című műsorában ma reggel.

100-200 ezer forintos bírságra számíthatnak azok a méztermelő cégek, amelyek termékeiben a megengedettnél több antibiotikumot talált a hatóság. December közepén rendelte el az országos mézellenőrzést a vidékfejlesztési miniszter, azt követően, hogy az egyik gödöllői vállalkozásnál jelöletlen mézet találtak. A szaktárca szerint országos viszonylatban nem kell kongatni a vészharangokat.

Riport meghallgatása


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.10.07. 21:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.21. 23:29
Hozzászólások: 104
Tisztelt Méhészek !
Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület Vezetősége gyűjtést szervez a Kolontár Devecser -Somlóvásárhely térségében pusztító vörös iszaplavina károsultjainak számára.
Ennek megfelelően kérjük a méhésztársakat és tagszervezeteket, hogy adományaikkal segítsék a térség lakosságát. Pénzadományokat az OMME honlapján megjelent Felhívás alatt lévő bankszámlákra lehet utalni, illetve további tájékoztatás miatt kérlek olvassátok el és kövessétek az ott leírtakat!
Kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint nyújtson segítséget a bajbajutottaknak!
Köszönjük!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.07.29. 16:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.07.28. 17:32
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Nekem is el tudnátok küldeni azt a könyvet?

Ide ha kérhetem: eszjo@citromail.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 18:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
cerana írta:
Éva írta:
Esküszöm ezek nem normálisak!!!
hogy minden dokumentumot eredtiben küldjek nekik be, kezdve a személyi, őstermelői, mvh regszám okirat, adószámot igazoló okirat- ki tudja hol van az már, több mint tíz éve megvan az adószám.

Hivatkozz arra, hogy a KET szerint, ha egy adat, nyomtatvány a közigazgatás rendszereén belül rendelkezésre áll, akkor azt nem lehet kérni az ügyféltől. Szerezzzék be maguk a hivatali rendszerükön keresztül.


Á, nem bosszantom én ezzel magam, inkább tényleg megveszem olyan forgalmazótól, aki átvállalja.
Kicsit off, de emlékezetes eset volt, hogy jó pár évvel ezelőtt, mikor még javában használtunk külországi gázolajat, egyszer kilépek az ajtón, hát ott áll egy vámos egyenruhában az udvaron. Megállt bennem az ütő, mi lesz most? A hapsi meg kinyögte, hogy kellene neki egy üveg méz. Azóta félek a vámosoktól. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 18:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
Tükör írta:
Baglyos írta:
mer két különböző program kell hozzá az egyikhez a 2006-os kell a KT10BEJKE
itt keresd a nyomtatványokat:http://www.vam.hu/enyomtatvany/index.html#3


Ne csináld!
tegnap előtt szedtem szét a régi gépem.
Azon még a 2006-os volt.
Erre az új gépre, meg a win7-re nem is tudom még fellehet-é azt tenni.Ezen már csak a java-s van fenn.
Ez mekkora marhaság!!!

A hagyományos (exe) típusú kitöltőprogramok használatához szükséges keretprogram.

Az Abev keretprogram használati leírása: abev 2006 és ha meg nézed a KT10BEJKE az exe de most nézem hogy az r01 es is kezeli mert az is ven exében tehát igy elég egy program a 2006-os


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 13:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Tükör írta:
Ádám!
Én is arra gondoltam!

Nem a letöltéssel van a bajom, hanem hogy a régi gépen már ott volt, telepítve, meg ott voltak a nyomtatványok, meg a régi mentések.
És azt az ugymond "régi" programot már nem akartam felrakni. Meg nem is tudom felmászik-e a win7-re.
Amúgy is utáltam, sok baj volt vele, pláne eleinte...
Ez a javás sokkal jobb. meg a legújabbal már közvetlenül, nagyon egyszerűen megy már a nyomtatványok feltöltése is!
na mindegy...

A régi esetében viszont, ha valamiért újra kell telepíteni a programokat, akkor az elmentett nyomtatványt simán be tudod tölteni az új helyen. A Javásnál nekem ez nem sikerült csak úgy, hogy az eBev rendszerben lekérdezem a bevallásaimat, és az XML állományokat importálom. De a saját gépemen levő (talán DAT fájlokat?), viszont nem tudom a Javával megnyitni. Az informatika lassan már a maga által generált problémákból él meg.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.19. 13:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Éva írta:
Esküszöm ezek nem normálisak!!!
hogy minden dokumentumot eredtiben küldjek nekik be, kezdve a személyi, őstermelői, mvh regszám okirat, adószámot igazoló okirat- ki tudja hol van az már, több mint tíz éve megvan az adószám.

Hivatkozz arra, hogy a KET szerint, ha egy adat, nyomtatvány a közigazgatás rendszereén belül rendelkezésre áll, akkor azt nem lehet kérni az ügyféltől. Szerezzzék be maguk a hivatali rendszerükön keresztül.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 21:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ádám!
Én is arra gondoltam!

Nem a letöltéssel van a bajom, hanem hogy a régi gépen már ott volt, telepítve, meg ott voltak a nyomtatványok, meg a régi mentések.
És azt az ugymond "régi" programot már nem akartam felrakni. Meg nem is tudom felmászik-e a win7-re.
Amúgy is utáltam, sok baj volt vele, pláne eleinte...
Ez a javás sokkal jobb. meg a legújabbal már közvetlenül, nagyon egyszerűen megy már a nyomtatványok feltöltése is!
na mindegy...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 20:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.08. 20:30
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Tükör írta:
Baglyos írta:
mer két különböző program kell hozzá az egyikhez a 2006-os kell a KT10BEJKE
itt keresd a nyomtatványokat:http://www.vam.hu/enyomtatvany/index.html#3


Ne csináld!
tegnap előtt szedtem szét a régi gépem.
Azon még a 2006-os volt.
Erre nem is tudom a win7-re még fellehet-é azt tenni.Ezen már csak a java-s van fenn.
Ez mekkora marhaság!!!

Szerintem Baglyos az Abev 2006-ra gondolt ami letölthető az APEH honlapról is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 20:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Baglyos írta:
mer két különböző program kell hozzá az egyikhez a 2006-os kell a KT10BEJKE
itt keresd a nyomtatványokat:http://www.vam.hu/enyomtatvany/index.html#3


Ne csináld!
tegnap előtt szedtem szét a régi gépem.
Azon még a 2006-os volt.
Erre az új gépre, meg a win7-re nem is tudom még fellehet-é azt tenni.Ezen már csak a java-s van fenn.
Ez mekkora marhaság!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 20:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Ádám93 írta:
Akkor mi a felállás ha vásároltam tavaly annyi üveget ami még 5 évig elég lesz?
Csak a példa kedvéért kérdezem.


Nézzd meg te is a számlát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 20:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
panda írta:
Álláspontunk szerint az üvegben értékesítő méhészeknek egyszerűbb, ha kizárólag olyan helyről vásárolják a csomagolóanyagok mindegyikét, ahol átvállalják a termékdíjat. A számlát őrizzék meg, és így mentesülnek az átalányba való bejelentkezés alól is.


Jól értelmezem, ha olyan helyről veszek üveget, kupakot ahol befizeti a kereskedő a termékdíjat, akkor nem kell semmilyen bejelentkezést tennem?


A számlán legyen rajta,hogy a termékdíj bevan fizetve,és akkor neked már nincs rá gondod.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 20:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.08. 20:30
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Akkor mi a felállás ha vásároltam tavaly annyi üveget ami még 5 évig elég lesz?
Csak a példa kedvéért kérdezem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 20:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Álláspontunk szerint az üvegben értékesítő méhészeknek egyszerűbb, ha kizárólag olyan helyről vásárolják a csomagolóanyagok mindegyikét, ahol átvállalják a termékdíjat. A számlát őrizzék meg, és így mentesülnek az átalányba való bejelentkezés alól is.


Jól értelmezem, ha olyan helyről veszek üveget, kupakot ahol befizeti a kereskedő a termékdíjat, akkor nem kell semmilyen bejelentkezést tennem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 20:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
16 oldalt nyomtattam ki.Ez ugye csak vicc és én rontottam el?Mert ha ezt a paksamétát be kell küldeni,azt nagyon csúnya lenne!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 20:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Sikerült!Megtaláltam és kitöltöttem!
Nekiálltam kinyomtatni és már a 8.-ik nyomtatványt nyomtatja.Az összeset ki kell tölteni és beküldeni,vagy csak a főlapot?Mert itt olyan lapok is vannak,hogy:Átvezetési kérelem,fedezetként felajánlott biztosítékok,stb...Mi a túró ez a sok sz.r???????
Remélem csak véletlenül nyomtat ki ennyit és nem kell az egészet beküldenem!
Ismét egy kis segítséget kérnék a szakértőktől!
Közben lassan kifogy a patronom a sok nyomtatástól. :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 20:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:08
Hozzászólások: 265
Tartózkodási hely: Tét, Budapest
A 20.-ai határidőt én is passzolom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 19:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
azt nem tudom, Géza bácsi Karakószörcsökön hogyan intézi ezeket a dolgokat?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 19:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
Lánglovag írta:
Hát én nem találom azt a nyomtatványt!Letöltöttem és telepítettem az abevet.Letölti a dokumentumot is és azt írja,hogy az abevben meg tudom nézni,de ott nem találom! :merg
Meg különben is hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz! :ut
Valaki jutott vele már valamire?Jól jönne egy kis segítség! :geek:

mer két különböző program kell hozzá az egyikhez a 2006-os kell a KT10BEJKE
itt keresd a nyomtatványokat:http://www.vam.hu/enyomtatvany/index.html#3


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 19:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Gábor írta:
:taps :taps :taps
Éva írta:
Esküszöm ezek nem normálisak!!!
hogy minden dokumentumot eredtiben küldjek nekik be, kezdve a személyi, őstermelői, mvh regszám okirat, adószámot igazoló okirat- ki tudja hol van az már, több mint tíz éve megvan az adószám. Ezekhez képest az apeh egy angyalkórus!
Gondoltam én is elintézem, van még rá két nap, de inkább hagyom a francba az egészet. Próbál az ember törvénytisztelő lenni, de a hatóság nem nagyon segít benne. Mit kell itt cseszegetni a pár tíz kiló mézet kiüvegezve eladó méhészeket? :merg


Katasztrófa ami ebben az országban folyik de nem csak itt hanem szinte mindenhol.

Világvégét és káoszt akarok :re


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 19:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Hát én nem találom azt a nyomtatványt!Letöltöttem és telepítettem az abevet.Letölti a dokumentumot is és azt írja,hogy az abevben meg tudom nézni,de ott nem találom! :merg
Meg különben is hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz! :ut
Valaki jutott vele már valamire?Jól jönne egy kis segítség! :geek:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2010.04.18. 19:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.30. 14:35
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Vác-Vácrátót
:taps :taps :taps
Éva írta:
Esküszöm ezek nem normálisak!!!
hogy minden dokumentumot eredtiben küldjek nekik be, kezdve a személyi, őstermelői, mvh regszám okirat, adószámot igazoló okirat- ki tudja hol van az már, több mint tíz éve megvan az adószám. Ezekhez képest az apeh egy angyalkórus!
Gondoltam én is elintézem, van még rá két nap, de inkább hagyom a francba az egészet. Próbál az ember törvénytisztelő lenni, de a hatóság nem nagyon segít benne. Mit kell itt cseszegetni a pár tíz kiló mézet kiüvegezve eladó méhészeket? :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4804 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 97  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot], szarvaskalman valamint 65 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.