Pontos idő: 2024.03.29. 06:52

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.18. 01:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Litterae írta:
Az esti híradóban tudósítottak a ma Gödöllőn megrendezett Magyar Méhészek VIII. Világtalálkozója elnevezésű rendezvényünkről. Megszólaltatták az OMME elnökét dr. Mészáros Lászlót, valamint a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkárát Czerván Györgyöt is. Az OMME elnöke nyilatkozott, hogy örülnek a méhészek a méhészeti ágazatnak juttatott támogatások 15%-al való megemelésének, az államtitkár viszont elmondta, hogy a támogatás megemelésétől a méhészetek számának növelését várják.

Az utóbbi évek attól voltak hangosak a méhésztársadalomban, hogy egyre zsúfoltabbak a méhlegelők, romlanak a méhegészségügyi mutatók, nem kívánatos a méhészetek-méhcsaládok számának további emelkedése. Valamit el kell dönteni! Vagy tolmácsolja és tudatosítja az OMME a méhészeti ágazat igényét a Minisztériummal, vagy elmagyarázza a méhészeknek, hogy alaptalanok a félelmek, tovább növelhető a méhsűrűség az országban.

Csak akkor beszélhetünk felelősségteljes érdekképviseletről, ha az egyik elvárás teljesül. Azt, hogy minden méhészeti rendezvényen végighallgatjuk a méhészek panaszait, aggodalmait az emelkedő méhsűrűség miatt, majd utána jópofizunk a minisztérium képviselőjével, aki a méhészetek számának emelkedését ösztönzi, azt nem érdekképviseletnek nevezzük.
Tökéletes a megérzés és tudnám ezt még tovább fűzni,de inkább nem mondok semmit...viszont mindenki szerezzen be jó sok rajládát... mindjárt meg is rendeltem pár százat ott Gödöl lőn(világosság :idea: )

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.18. 00:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Kedves Aurelius!

A közszolgálati televízió tudósításáról beszélünk. Ezt nem költők készítik, hanem szerkesztő, felelős szerkesztő a Polgári Törvénykönyvben és a Büntető Törvénykönyvben rögzített felelősségi viszonyokkal. A szerkesztők döntik el, hogy egy adott tudósításban mekkora részét használják fel a nyilatkozóval készített kép-és hangfelvételnek, ill. mekkora arányt képvisel a szerkesztő által írt szöveges magyarázat, összefoglaló. A tudósító, magyarázó szövegben azonban nem adhatnak a riportalany szájába olyan tartalmú állítást, amely tartalomról a nyilatkozó nem beszélt.

Egyébként nagyon remélem, hogy ez a próbálkozás valójában nem nekem szólt……… Az egyszerű méhészek sem fogják megenni.

Amennyiben az államtitkárnak tulajdonított valótlan tényállítás hangzott el a közszolgálati híradóban, akkor sajtó-helyreigazítási eljárást kell indítani. Ha lesz ilyen, annak a tényéről is érdeklődve olvasnék. (Talán erre meg én nem fogadnék)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.17. 22:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Talán karácsonyra kiderül, hogy most mi folyik itt valójában.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.17. 22:14 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kedves Litterae!

Az OMME elnöke nyilatkozott, hogy örülnek a méhészek a méhészeti ágazatnak juttatott támogatások 15%-al való megemelésének, az államtitkár viszont elmondta, hogy a támogatás megemelésétől a méhészetek számának növelését várják.

Kicsit szeretnélek korrigálni; - Az államtitkár egy szót sem szólt a méhészetek számának növeléséről. Ezt a kommentátor hölgy mondta. (Talán önhatalmúlag "továbbfűzte" a felfelé ívelő gondolatot...M2)

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.17. 21:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Majd minden híradóban volt tudósítás, talán. Legalábbis amit én láttam ma este, abban igen...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.17. 21:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
Csalánosi .... ezt a linket nem tudom megnyitni,de a hiradó ismétlését talán megtudom nézni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.17. 21:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
OMME hirek.... Első kézből pl . IB.tagok akik itt olvassák ezeket a tudósitásokat, megszólalhatnának,pár mondat erejéig,ha már itt vannak . Úgy érzik hogy ők valami felelősséggel tartoznak a méhész társadalom felé,de nem kimagyarázásra vagyunk kiváncsiak,hanem mi a cél ??? Ez csak kérdés volt,egy méhésztől.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.17. 20:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Litterae írta:
Az esti híradóban tudósítottak a ma Gödöllőn megrendezett Magyar Méhészek VIII. Világtalálkozója elnevezésű rendezvényünkről....


http://videotar.mtv.hu/Videok/2013/11/1 ... 18_40.aspx

12:06-tól

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csalánosi 2013.11.17. 21:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.17. 20:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Tisztelt moderátor!
Higgye el, szívesebben olvastam volna az OMME hírek között, a héten tartott Magyar Méhtenyésztők Országos Egyesülete közgyűlésén történtekről. És máris rendelkezésére állnék, hogy megvitassuk az OMME szétverésével, működésének veszélyeztetésével kapcsolatos nézetkülönbségeinket!!
Azt azért ne hidd, hogy ha valamiről nem beszelünk, az nincs!

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.17. 20:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Az esti híradóban tudósítottak a ma Gödöllőn megrendezett Magyar Méhészek VIII. Világtalálkozója elnevezésű rendezvényünkről. Megszólaltatták az OMME elnökét dr. Mészáros Lászlót, valamint a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkárát Czerván Györgyöt is. Az OMME elnöke nyilatkozott, hogy örülnek a méhészek a méhészeti ágazatnak juttatott támogatások 15%-al való megemelésének, az államtitkár viszont elmondta, hogy a támogatás megemelésétől a méhészetek számának növelését várják.

Az utóbbi évek attól voltak hangosak a méhésztársadalomban, hogy egyre zsúfoltabbak a méhlegelők, romlanak a méhegészségügyi mutatók, nem kívánatos a méhészetek-méhcsaládok számának további emelkedése. Valamit el kell dönteni! Vagy tolmácsolja és tudatosítja az OMME a méhészeti ágazat igényét a Minisztériummal, vagy elmagyarázza a méhészeknek, hogy alaptalanok a félelmek, tovább növelhető a méhsűrűség az országban.

Csak akkor beszélhetünk felelősségteljes érdekképviseletről, ha az egyik elvárás teljesül. Azt, hogy minden méhészeti rendezvényen végighallgatjuk a méhészek panaszait, aggodalmait az emelkedő méhsűrűség miatt, majd utána jópofizunk a minisztérium képviselőjével, aki a méhészetek számának emelkedését ösztönzi, azt nem érdekképviseletnek nevezzük.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.17. 20:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Ez az OMME hírek rovat, és nem a törvényesen, megválasztott OMME vezetést támadó, OMME szétverő rovat.
Ne tedd be többször!
Moderátor

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.11. 07:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Kedves Moderátor!
Azt hiszem megértettem, és így fogok cselekedni!
De mivel nem a tartalmát kifogásoltad, kérlek tedd vissza a hozzászólásom. ( nem tudlak idézni )
Sok sikert kívánok körültekintő munkádhoz, mert tudom hogy az észrevételed nem ellenem irányul. A szabályokat mindenkinek be kell tartani!
Köszönöm

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.11. 06:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Litterae!
Én is így látom!! És ez TÉNY amit leírtál!! Úgy látszik csak egy páran tudjuk, hogy hogyan kéne működnie az OMME-nak.
NEM HÜLYÉK A MÉHÉSZEK. Azért mert nem mindenki szólal most itt meg ezen a fórumon, hiba lenne azt hinni hogy nincs véleményük, vagy egyet értenek a félremagyarázókkal. Nagyon remélem, hogy akik direkt félremagyarázzák, és ködösítenek, azokat megfogják kérdezni, számon fogják kérni.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 21:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd

Kértem már:
Ne idézd a közvetlen előtted szólót!
Moderátor

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 21:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
A Kft. működéséről szerintem még korai beszélgetni. Néhány napja már leírtam, de most idemásolom az alapszabályból. A Küldöttgyűlés kizárólagos hatásköre, c pont: Az évi költségvetés meghatározása, év végi mérleg elfogadása.

Én ott voltam a Küldöttgyűlésen, de nem tudok róla, hogy Kft. alapításáról ill. az ahhoz szükséges törzstőke költségvetésben való elkülönítéséről és megajánlásáról döntöttünk volna. Nem tartom magam kicsinyes embernek, de úgy vélem, hogy 50 millió forint már költségvetési tétel. Az Országos Vezetőség nem dönthetett volna ebben a kérdésben, mert ez a Küldöttgyűlés kizárólagos hatásköre.

Itt az én logikám szerint be is fejezhetném, de annyit még megkérdeznék, hogy miért ez a nagy sietség? Egy hónap múlva kezdődnek a szabadságolások, jönnek az ünnepek. Január a következő munkával töltendő hónap, február farsangi időszak, márciusra össze lehet hívni a Küldöttgyűlést, de akár februárra is. Ha küldöttgyűlés elfogadja nincs miről vitázni, viszont ez így szabálytalan. Miért jobb, ha ezt az ügyészség magyarázza el?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 20:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Véletlenül elküldtem. Nézz rá vissza!
Így gondolom érthető.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 20:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Sanyi!
Ezt én se nagyon értem mit akarsz ezzel az idézettel mondani?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 20:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Atya, Tsanyi:
Ezt lehet, hogy nem jól értettem, de nekem úgy tűnt, hogy az OMME létrehoz egy Kft.-t és onnantól nincs közvetlen pénzügyi kapcsolat, tehát nem az OMME vagyonát kezeli, hanem abból gazdálkodik, amit kapott az alapításkor.
Lehet, hogy félreértettem.

Francba, úgy látom belesodródok egy olyan szerepbe, ami távol áll tőlem. Mint írtam, nem szeretnék senki mellet állást foglalni, főleg védeni. Még nincs álláspontom, nincs elég információm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 20:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Nekem elég egyértelmű volt a bólogatás és az "igazad van Józsi" szerű mormogás. Valóban nem bólogatott minden egyes ember, de a hangulat kifejezetten feszült volt.

Félre értettél, az újságnak én is örülök, de azt hittem, kiveri a biztosítékot az embereknél a díjemelés, de többen lehurrogták, még ha nem is túl hevesen, azt, aki ez ellen szólt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 20:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
atya07 írta:
......A Kft ügyvezetője semmi garanciát nem vállal ebben a történetben, és az OMME vagyonával kufárkodik. Ezt is elmondhatod a méhészkollégáidnak........

Az utóbbi napokban nem követtem nyomon a fórumon elkövetett hozzászólásaid.
Ma is kevés időm van csak beleolvastam, és ezzel találtam magam szemben.
Te (ti?) állandóan jogra hivatkozol, és közben simán igyekszel, félrevezetni a méhészeket. Vagy a tudás vagy a tisztesség minimuma hiányzik szerintem ebből a hozzászólásból (is).
2013. évi V. törvény írta:
3:159. § [A korlátolt felelősségű társaság fogalma]
A korlátolt felelősségű társaság (kft.) olyan gazdasági társaság, amely előre meghatározott összegű törzsbetétekből álló törzstőkével alakul, és amelynél a tag kötelezettsége a társasággal szemben törzsbetétének szolgáltatására és a társasági szerződésben megállapított egyéb vagyoni értékű szolgáltatásra terjed ki. A társaság kötelezettségeiért – ha e törvény eltérően nem rendelkezik – a tag nem köteles helytállni.

Az ügyvezető felelősségéről pl. itt olvashatsz: http://ptk2013.hu/szakcikkek/nochta-tib ... 3-8-o/2388

Talán valahol máshol kéne írogatnod ...........

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 19:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.01. 20:21
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Miskolc
Vezso írta:
Egyértelmű volt a tagság egyet nem értése a döntéssel. (engem meglepett, hogy az újság tagdíjba rejtésével szemben nem volt ellenérzés, inkább kíváncsi várakozás.) Elég szenvedélyes felszólalások is voltak. Olyanok hangzottak el, hogy az egyesület szétverése, a pénz kimenekítése, a tagság kisemmizése stb.

Már bocsánat de szerintem nem volt egyértelmű!
Volt ~10 ember aki már hallott erről, meg ~10 aki az elmondottakból felfogott és leszűrt valamit.
A többiek meg vagy érdektelenek, vagy alul informáltak voltak, és ez nem a szaktanácsadó hibája.
Az új újságnak meg határozottan örülök, mert ezzel egy információ "verseny" léphet fel, ami csak nekünk jó.
(Emlékeztek még 1988-2003 közötti két szaklapra? Akkoriban sok jó cikk jelent meg!)
Volt néhány megjegyzés, hogy már megint a pénzkihúzás!
Mennyibe kerül egy nagyalakú levél feladása? x 12 az több mint 2300 Ft (Persze biztos van kedvezmény rá, de akkor is!)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 18:15 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Vezso írta:
Sziasztok!
A tegnapi méhész gyűlés tapasztalatait osztanám meg veletek, főleg azért, hogy nehogy azt higgyétek, hogy az elégedetlenség csak néhány embert érint.
Előre bocsátom, hogy nem szeretnék állást foglalni se pro se kontra.
A BAZ megyei képviselők NEM-mel szavaztak a tagdíjemelésre és a Kft. létrehozására. Ennek ellenére úgy éreztem, hogy tudomásul vették a döntést és próbálták azt védeni a tagok előtt.
Egyértelmű volt a tagság egyet nem értése a döntéssel. (engem meglepett, hogy az újság tagdíjba rejtésével szemben nem volt ellenérzés, inkább kíváncsi várakozás.) Elég szenvedélyes felszólalások is voltak. Olyanok hangzottak el, hogy az egyesület szétverése, a pénz kimenekítése, a tagság kisemmizése stb. Ezek egyszerű méhész emberek szájából hangzottak el, amit egyetértés moraja kísért. Úgy gondolom a kedélyek megnyugtatása sürgős feladata lenne a vezetésnek.
Ha a vezetőség szándékai tiszták, amit eddig nem volt okunk kétségbe vonni, akkor sürgősen jogi garanciákat kellene adniuk a kifogásolt témákban.
Például, hogy az alapszabályba foglalják ezeket a kérdéseket. (pl. továbbra is kötelezőnek tekintik magukra a közhasznú szervezetekre vonatkozó aktuális törvényi előírásokat) Szintén alapszabályba kellene foglalni, hogy sem közvetve sem közvetlenül nem létesít üzleti kapcsolatot az OMME a Kft.-vel. Ha valami elintézni való van a Kft.-vel, (újság ára, egyéb tevékenységből adódó kapcsolat) azt vagy a tagokkal, vagy a tagszervezetekkel intézi a cég. Hasonlókkal talán biztosítható lenne MINDENKI számára a jó szándék és a pénzek biztonsága.
A Kft. adatait is lehetne a tagoknak vizsgálni. A profit felhasználásnak módját is le lehet írni előre, stb. Ötletelni lehet, de ezt jogászokra kellene bízni.
Hasonlókkal a jó szándékot lehetne igazolni, egyúttal az elégedetlenkedőket megnyugtatni, az esetleges hangulatkeltők vitorlájából ki lehet fogni a szelet.

Remélem senkit nem sikerült megbántanom!
Zsolt


Vezso
Én is így láttam, de ez nem más mint délibáb. Megtapasztaltam.
A Kft-t az OMME vagyonából hozták létre. A mindenkori OMME elnök felügyeli, ellenjegyzi. A Kft ügyvezetője semmi garanciát nem vállal ebben a történetben, és az OMME vagyonával kufárkodik. Ezt is elmondhatod a méhészkollégáidnak.
Sajnos nálatok is elégedetlenek a méhészek. Tudom ez nem vigasztal, de nincsenek egyedül, sajnos nagyon sok helyről jönnek ilyesfajta észrevételek. Én úgy gondolom, hogy a vezetésnek már réges régen helyre kellett volna tennie a dolgokat. És a közhasznúság már valószínűleg elúszott, mint az már az előző beszélgetésekből is kiderült. És itt jönnek a kérdések. Vajon vezetőink nem ismerik az alapszabályt, szerintem nem dönthetett volna a felmerült témakörben az OV, IB, csak a küldött gyűlés. Miért nem nyilatkoznak, miért csak közölnek, miért nem kérdeznek? Hisz biztos hogy ők is látják azt ami itt folyik. Már az ez ügyben feltett kérdésekre sem válaszolnak. Becsukják maguk mögött az ajtót. Igen én is úgy látom hogy ez a magatartás még több elégedetlent fog szülni, de lelkük rajta. Én sem azt mondom hogy "mindenki monnyon le" én azt mondom, hogy minden OMME tagnak ki kell állnia a jogaiért.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 16:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Szerintem ezekben teljesen egyet érthetünk, mi is, akik megszavaztuk a változásokat.
Ezek normális igények, sőt én magam is úgy gondoltam, a szavazáskor is, hogy amiket felvetettél, ezek így lesznek rendezve. Szerintem senki nem mondta még, hogy másként lesznek.(átláthatóság stb).
Az a gond ezzel a hangulatkeltéssel, meg sejtelmesen rosszindulatú megfogalmazásokkal, hogy az egyszerű méhészek körében félreértéseket okoz. De ez nem csoda, mert valójában eddig legalábbis én nem a megoldás keresést láttam, hanem a "mindenki monnyon" le stílust.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 14:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Sziasztok!
A tegnapi méhész gyűlés tapasztalatait osztanám meg veletek, főleg azért, hogy nehogy azt higgyétek, hogy az elégedetlenség csak néhány embert érint.
Előre bocsátom, hogy nem szeretnék állást foglalni se pro se kontra.
A BAZ megyei képviselők NEM-mel szavaztak a tagdíjemelésre és a Kft. létrehozására. Ennek ellenére úgy éreztem, hogy tudomásul vették a döntést és próbálták azt védeni a tagok előtt.
Egyértelmű volt a tagság egyet nem értése a döntéssel. (engem meglepett, hogy az újság tagdíjba rejtésével szemben nem volt ellenérzés, inkább kíváncsi várakozás.) Elég szenvedélyes felszólalások is voltak. Olyanok hangzottak el, hogy az egyesület szétverése, a pénz kimenekítése, a tagság kisemmizése stb. Ezek egyszerű méhész emberek szájából hangzottak el, amit egyetértés moraja kísért. Úgy gondolom a kedélyek megnyugtatása sürgős feladata lenne a vezetésnek.
Ha a vezetőség szándékai tiszták, amit eddig nem volt okunk kétségbe vonni, akkor sürgősen jogi garanciákat kellene adniuk a kifogásolt témákban.
Például, hogy az alapszabályba foglalják ezeket a kérdéseket. (pl. továbbra is kötelezőnek tekintik magukra a közhasznú szervezetekre vonatkozó aktuális törvényi előírásokat) Szintén alapszabályba kellene foglalni, hogy sem közvetve sem közvetlenül nem létesít üzleti kapcsolatot az OMME a Kft.-vel. Ha valami elintézni való van a Kft.-vel, (újság ára, egyéb tevékenységből adódó kapcsolat) azt vagy a tagokkal, vagy a tagszervezetekkel intézi a cég. Hasonlókkal talán biztosítható lenne MINDENKI számára a jó szándék és a pénzek biztonsága.
A Kft. adatait is lehetne a tagoknak vizsgálni. A profit felhasználásnak módját is le lehet írni előre, stb. Ötletelni lehet, de ezt jogászokra kellene bízni.
Hasonlókkal a jó szándékot lehetne igazolni, egyúttal az elégedetlenkedőket megnyugtatni, az esetleges hangulatkeltők vitorlájából ki lehet fogni a szelet.

Remélem senkit nem sikerült megbántanom!
Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.10. 10:39 
Online
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Jani bátya!
Bocs, hogy csak most válaszolok, de sűrű volt a szombatom. Amúgy nem akarom tovább nyújtani a polémiát.
Az eredmény-kimutatásban szerepel az a tétel bevételi oldalon amit említesz, Ez az NP „OMME-s része”, az a bizonyos 194,5 MFt (2012-ben) illetve 226,6 MFt (2011-ben). Ez a pénz forrását tekintve költségvetési támogatás és minden forintjával el kell számolni, így természetesen megjelenik a kiadási oldalon is igaz ott költség nemenkénti bontásban.
Az ominózus (civil tv. 32.§ (5) b) „a közhasznú tevékenység érdekében felmerült költségek, ráfordítások elérik az összes ráfordítás felét a két év átlagában”) költség arány meghatározásánál a törvény alábbi passzusából indultam ki:
„19.§ (2) A civil szervezet költségei, ráfordításai (kiadásai):
a) alapcél szerinti (közhasznú) tevékenységhez közvetlenül kapcsolódó költségek;
b) gazdasági vállalkozási tevékenységhez (szolgáltatás nyújtásához) közvetlenül kapcsolódó költségek;
c) a civil szervezet szerveinek, szervezetének működési költségei (ideértve az adminisztráció költségeit és az egyéb felmerült közvetett költségeket), valamint a több tevékenységhez használt immateriális javak és tárgyi eszközök értékcsökkenési leírása;
d) az a)-c) pontok alá nem tartozó egyéb költség.”


Esetünkben a b) pont nem játszik (vagyis 0) és így az a) pont szerinti költségeket viszonyítottam az összes (a+c+d) költségekhez. Én a két lezárt gazdasági év záró főkönyvi kivonatából dolgoztam, az egy „kicsit” részletesebb, mint a beszámoló. A tévedés jogát fenntartom, - ha emlékszel a feltételek teljesülésénél írtam, hogy "saját számításaim szerint". Lehet, hogy 1-2 tételt rossz helyre soroltam, de szerintem azok nem okoznak akkora nagyságrendi eltérést. Még egyszer nincs kedvem, sem időm átbogarászni.
Az Elnök biztos nem csak a hasára ütött, amikor kiállt az OV elé a javaslattal, van szakértő ügyvezetőnk, könyvelő cégünk, nem hiszem, hogy ennyire benézték volna. De egy könyvvizsgáló jó pénzért biztosan átfikázza az egészet és a következő OV-n meg lehet tárgyalni az ügyet, a jóváhagyást az ügyben úgyis a Küldöttgyűlés mondja ki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 21:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.05. 19:32
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Ne idegeskedjetek majd jó lesz. Valakinek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 21:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tükör írta:
Örömmel látom, hogy máshol is vannak ilyen agyament vénemberek, mint felénk, hogy pénteken este hét után még fociznak... ;)
............................... mi értelme is van a közhasznúságnak, a kötöttségeken kívül? Gondolom van, mert azért vállalja be aki bevállalja. De itt az OMME esetében mi a helyzet?


A péntek esti futball nagyon jó időpontban van. Másnap rá lehet pihenni. De szombat este feldobni ilyen kérdést. :? Vagy a profik szombaton is nyomják? 8-)

Nagyon röviden. Nem a céllal, hanem a garanciákkal kezdeném. Azért, mert a garanciák megléte is lehet egyfajta cél. A közhasznú jogállás esetén törvények írják elő a nyilvánosságot, az átláthatóságot. Ezekkel a nyilvánosságot biztosító előírásokkal természetesen nem lehetnek ellentétesek az egyesület belső szabályzatai sem. Nyilvánosak az éves beszámolók, így a gazdálkodási adatok, a juttatások, a költségtérítések stb. Minden ülés nyilvános, az üléseken született döntéseket napokon belül nyilvánosságra kell hozni, fel kell tüntetni a szavazati arányokat, s így tovább. Most az Internet világában a honlapokra fel kell rakni ezeket az adatokat, információkat. Szóval a teljes átláthatóság biztosítása a cél. Aki egy kicsit is „árnyékban” szeretne maradni, annak ez olyan, mint ördögnek a szenteltvíz.

Mondok egy példát. Az OMME nemrég megváltoztatott Szervezeti és Működési Szabályzatában ez szerepel (mostani botrány) „A vezető Testületek ülései nyilvánosak. Ha az egyesületi érdek azt kívánja, egyszerű szavazati többséggel zárt ülést kell elrendelni.

Ez a kitétel például törvénysértő. Mi az, hogy „egyesületi érdek”? Ki jogosult eldönteni, hogy mi az? A soványabb, vagy a kövérebb? Ez vicc. A törvény alapján csak személyhez fűződő jogok védelmében és adatvédelmi okból lehet elrendelni zárt ülést. Ennyi. Közhasznúság esetén nem lehet a belső szabályzattal bűvészkedni. Nincsenek titkok. A törvényekben rögzített garanciák miatt is gondolják sokan úgy, hogy nem szabad a közhasznú besorolást feladni.

A gazdasági cél. Az egyesület Alapszabályában rögzített közhasznú tevékenységek körében, mint a tudományos tevékenység, kutatás; nevelés, oktatás, képességfejlesztés; fogyasztóvédelem; euroatlanti integráció elősegítése, közszolgáltatási szerződés kötésére jogosult az egyesület, amely jelenthet pénzt, paripát, fegyvert. Szóval adott esetben sok millió forintot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 21:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.08.29. 19:46
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: J-N-K Szolnok
Szép estét Mindenkinek!

Régóta olvasgatom itt a hozzászólásokat, de ebbe a sok ismeretlenes történetbe nem akarok belekotnyeleskedni és csak figyelek. Viszont jani bátya által elhangzott itt valami, amiben zavart látok.
Mégpedig én úgy veszem ki a két fórumon elhangzottakból, hogy a Kft azért alakult, hogy az végezzen gazdasági tevékenységet - újság, később esetleg cukor, vagy bármi - és nem az OMME, mint egyesület. Ennek tekintetében az OMME, miért nem maradhat közhasznú, hiszen a Kft és az Egyesület két külön álló "társaság"? A másik meg, hogy van még valami jelentősége egyáltalán a közhasznúságnak?

Üdv:
Ernő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 20:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Szép estét mindenkinek!
Tükörnek igaza van abban a tekintetben, hogy nem a mi dolgunk lenne kutakodni a jogszabályok útvesztőiben.
Abban is igaza van, hogy sokszor akarat ellenére konfliktusok generálódnak a különböző értelmezések miatt.

Talán a hiteles tájékoztatás! De erről már lemaradtunk! Igen vezetőink között van jogtudor. Még meg sem szondáztatták ezt a témát, hogy ki van mellette, és ki van ellene a közhasznúságnak. Szerintetek nem érdemelt volna meg ennyit ez a tagság?? És az eredmény függvényében dönthetnének volna. De nem! Úgy látszik, nekik sokkal előbbre való átláthatatlan ügyletekbe belebonyolódni. Vajon miért?? Még akkor is ha pl az újságnak sokan örülnek. Az újságról sem volt semmilyen konkrét tájékoztatás. Még azt is megkockáztatom, hogy ez direkt van. Úgy látom, ebben a történetben tényleg sérülhetnek bizonyos érdekek, esetleg kiváltságok, ha valaki, mást szeretne, vagy más a véleménye, és ennek hangot is ad.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 19:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Nem kell erőfeszítéseket tenni, a jelenlegi adatok szerint teljesül a közhasznúság, tehát ennek felmondása önkéntes alapon menne. Nagyon úgy néz ki ,hogy a közhasznúságról való lemondás csak azért fontos ,hogy az egyesület gazdasági tevékenységeket is végezhessen.
Viszont nem látom nagyon sok értelmét egy olyan egyesületnek amely különböző KFT-k ből áll.
Hiszen ezek gazdasági működésébe semmi betekintési joga nincs egyetlen mezei OMME tagnak sem. Mint ahogy a létrehozásához sem kérdezték meg a küldöttgyűlést.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 19:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Azt mondta, hogy az újságkiadás mintájára új tevékenységként akár gyógyszerek vagy cukor közvetlen beszerzését is vállalhatná az egyesület a gyártóktól, így olcsóbban juthatnánk ezekhez hozzá.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 19:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Nemrég hallottam az elnöknek egy előadását, én úgy vettem ki a szavaiból, hogy nem is akarja megtartani a közhasznúságot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 18:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Litterae írta:
Azzal kezdem, hogy a megoldást nyilvánvalóan nem nekem kellene megtalálnom. Tegnap este nyolc körül, futball után ültem a gép elé. Láttam, hogy Ficzpet és Atya07 nem talál elfogadható megoldást. Ha én fáradtan neki álltam segíteni és fél óra alatt összeraktam a képet, akkor ezt illett volna már a korábban rendelkezésre álló hónapok alatt megnyugtatóan rendezni. Megjegyzem, hogy Ficzpet és Atya07 is csak segíteni akart, ez nekik sem lenne a feladatuk. Talán etikusabb lenne a kritikákat nem a segítőknek, hanem azoknak címezni, akiket illet. Az persze egy más aspektus, hogy ők nem állnak le veled beszélgetni, és magyarázatokkal sem fognak bajlódni a szabadidejükben.


Örömmel látom, hogy máshol is vannak ilyen agyament vénemberek, mint felénk, hogy pénteken este hét után még fociznak... ;)

No de a tárgyra: tegyük fel akkor, hogy valóban, bizonyos erőfeszítésekkel, meg lehetett volna (lehetne) tartani a közhasznúságot.
De van-e értelme?
Elesünk valamitől, ha nem vagyunk közhasznúak?
No most majd megkapom odaát, hogy: "A profi egyesület elnöke még ezt se tudja", akkor mit akar?", de nekem kisebb bajom is nagyobb annál, hogy ezeket a törvényeket végig bogarásszam, ráadásul ha meg is teszem, és eltöltöm vele a sok időt, itt te szembesítesz vele, hogy még akkor se jól értelmezem. :mrgreen:
Szóval ezen vetyeng egy jó pár ember itt jó ideje, de akkor mi értelme is van a közhasznúságnak, a kötöttségeken kívül? Gondolom van, mert azért vállalja be aki bevállalja. De itt az OMME esetében mi a helyzet?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 18:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Végigolvastam az OMME honlapon fent lévő közhasznúsági beszámolót. Ott az áll hogy a 300 milliós össz. bevételből 194 millió a közhasznúság miatt keletkezett. Ez az összeg kerülhet veszélybe ha az egyesület önként mond le a közhasznúságról?

"- a közhasznú tevékenység érdekében felmerült költségek, ráfordítások elérik az összes
ráfordítás felét a két év átlagában. NEM TELJESÜL 24,7 -26,9 %"

A honlapon lévő adatok szerint lényegesen több mint 50 % (266 milliós kiadásból 194 millió) a közhasznú költség tehát teljesül a közhasznúság. A számokat csak nagyjából írtam, a pontos adatok a honlapon elérhetők.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 17:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Csalánosi írta:
Végtelen szomorú vagyok, hogy azt írod, hogy megoldás!
Akkor lesz megoldás ha....................................
................................................................
Ha nem jól gondolom akkor kérlek segíts megérteni.


Azzal kezdem, hogy a megoldást nyilvánvalóan nem nekem kellene megtalálnom. Tegnap este nyolc körül, futball után ültem a gép elé. Láttam, hogy Ficzpet és Atya07 nem talál elfogadható megoldást. Ha én fáradtan neki álltam segíteni és fél óra alatt összeraktam a képet, akkor ezt illett volna már a korábban rendelkezésre álló hónapok alatt megnyugtatóan rendezni. Megjegyzem, hogy Ficzpet és Atya07 is csak segíteni akart, ez nekik sem lenne a feladatuk. Talán etikusabb lenne a kritikákat nem a segítőknek, hanem azoknak címezni, akiket illet. Az persze egy más aspektus, hogy ők nem állnak le veled beszélgetni, és magyarázatokkal sem fognak bajlódni a szabadidejükben.

Egyébként most pontosan te műveled azt, amivel Atya07-et vádoltad, jelesül azt keresed, hogy miért hibás és megvalósíthatatlan a másik álláspont. Jobban örülnék neki, ha egy megoldási javaslatot írtál volna le.

Ami a 2005. évi LXXXVIII törvényre való hivatkozásodat illeti, valóban ez az egyik törvény, amelynek az előírásait jelen esetben be kell tartani. Azonban megpróbálok nagyon finoman fogalmazni, és azt javaslom neked, hogy mindössze egy internetes keresővel felvértezve talán még ne állj neki jogi álláspontokat kialakítani. Néhány szempontot elmondok, s biztosan megérted majd, hogy mire gondolok.

Az önkéntes segítők munkáját illetően a törvény két év átlagát jelöli meg. Hadd ne magyarázzam, hogy ez milyen mozgásteret ad. Ez mellett nincs tudomásod róla, hogy az OMME kivel, mikor, milyen tartalmú szerződést kötött. A már meglévő szerződések a felek egybehangzó akaratával akár visszamenőleges hatállyal is módosíthatóak. Az általad említett törvény nem csak az általad kiragadott írásbeli szerződés intézményét, hanem a szóbeli szerződést is elismeri. Ezeknek az önkéntes segítőknek a részéről vitathatatlanul megtörtént a teljesítés. A szerződéseket (írásbeli, szóbeli, ráutaló magatartás) a tartalmuk alapján bíráljuk el, s így tovább.

Maradjunk annyiban, hogy kettőnk közül én tudom eldönteni, vajon célravezető megoldásra találtam-e, vagy sem. Ennyit tudok segíteni.......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 14:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
atya07 írta:
De igen ne add fel! Győzz meg!! Ész érvekre vevő vagyok, és hajlok rá.


Atya07!

Én nem akarlak semmiről meggyőzni. Azt gondolsz amit akarsz! Csak a véleményemet írtam le és próbáltam alátámasztani már amennyire tudtam. Te úgy gondolod, hogy alma én meg azt, hogy körte. Én utánanéztem azoknak az infoknak amiket tudtam nekem az jött le belőlle, hogy körte. Te is utánanéztél neked meg az, hogy alma. Ennyi.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 14:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Litterae írta:
..


Szia Littera!

Végtelen szomorú vagyok, hogy azt írod, hogy megoldás!
Akkor lesz megoldás ha azoknak kiket javasolsz mind 2012 évre mind 2013 évre a közérdekű önkéntes tevékenységről szóló 2005. évi LXXXVIII törvény által meghatározott feltételeknek megfelelnek.
Azt ha jól olvasom van benne ilyen is többek között:
6. § (1) A közérdekű önkéntes tevékenység önkéntes jogviszony keretében végezhető, amely a fogadó szervezet és az önkéntes között megkötött önkéntes szerződéssel jön létre. Az önkéntes szerződésben meg kell határozni....

Ha rendelkeznek ilyen szerződéssel és ezek az emberkék 10-nél többen vannak, akkor tényleg mint írtad megoldás. De ha nem felelnek meg a 2005. évi LXXXVIII törvénynek akkor csak ötletként tekinthető. Mert gondolom most senki sem írna alá fejenként két visszadátumozott szerződést.

De ha ezek mind teljesültek a jogszabálynak, akkor tényleg mint írtad megtaláltad a megoldást.

Ha nem jól gondolom akkor kérlek segíts megérteni.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 13:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Nem tudom, látatok e már olyat, hogy minden törvényes, a dolog még se működik. Csak emlékeztetnék mindenkit, a Melliférát is megvizsgálták. Mindent rendben találtak. Megfelelt az előírásoknak. Aztán egyszerre csak pénz nics, és megszűnt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 12:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Csalánosi írta:
Szia atya07!

Még egy utolsót írok ez ügyben.
Ez a megfeleltetés 2012 és 2013-ban beadott beszámoló alapján történik. Csak akkor maradhat közhasznú, ha a két benyújtott beszámoló alapján megfelel a jelenleg hatályos közhasznúsági szabályoknak.
Ez a momentum azért fontos mert ez azt jelenti, hogy már 2011-ben meg kellett volna felelni az új törvénynek és természetesen 2012-ben is ugyanez a helyzet. De gondolom ezt tudtad....

Csalanos!

Azért vagyok végtelen szomorú, mert tegnap este mondtam el, a hozzászólásod alatt is láthatóan, hogy miért mutatható ki mégis a törvény által előírt társadalmi támogatottság az OMME esetében. Ez alapján, ill. a Ficzpet által már korábban ismertetett adatok alapján, a megfelelő erőforrás követelményét duplán is teljesítő OMME mind a 2011.- mind a 2012. évet tekintve megfelel a közhasznú besorolás törvényben előírt követelményeinek.

Amennyiben, az egyesület ezen nem kíván változtatni, az OMME a jövőben is megőrizheti a közhasznú besorolását.

A pontosság kedvéért annyit azért jegyezzünk meg, hogy itt valójában a 2012-2013-as évek vizsgálandóak majd.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 08:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
A régiekre már nem gondol senki. Nem is kérdezi őket senki. Mármint, az omme alapítókat. Szegények, valószínű úgy vannak vele, mint Tellerék az atombombával. Megbánták, hogy megcsinálták.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 07:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Csalánosi!
"Itt ugye azt állítod, hogy semmi köze a jogszabályváltozáshoz egyszerűen csak Kft-t akartak csinálni az OMME-ból."

Ezt ki mondta neked hogy Kft-t akartak csinálni az OMME-ból?? Én azt mondtam, hogy az OMME, csinált egy Kft-t, és a civil törvény szerint, egy közhasznú egyesület, nem folytathat kereskedelmi tevékenységet, mert akkor elveszti a közhasznúságot.
De igen ne add fel! Győzz meg!! Ész érvekre vevő vagyok, és hajlok rá.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 07:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Szép napot ficzpet!
Igen! Igen! Ez így van. Nagyon örülök neki. Szerintem fontos lenne a közhasznúság megtartása is. Számomra ezek is azt bizonyítják, lehet rögös az út amin járok, de a közösség véleménye elengedhetetlen. EZ A DEMOKRÁCIA. Vagy ennek kéne lenni.
Mert ha valaki veszi a fáradságot, hogy visszanézi az összes hozzászólásaimat, akkor láthatja, hogy véleményem kialakításánál, soha nem az egyoldalúság, és a dominancia motivált. Igen, hiszem, vallom, hogy problémákat csak úgy lehet jól megoldani, ha megfontoltan, mások véleményét figyelembe véve hozunk meg döntéseket, jutunk el a megoldásig. Én soha nem haragudtam, meg ha valakinek más a véleménye. Kihívásnak tekintettem. Azt is el kell mondanom, hogy olyan is volt amikor az én véleményem változtattam meg azzal, hogy elfogadtam mások véleményét. És nem éreztem hogy "valamim", csorbát szenvedett volna ez által. Sőt az egység részének éreztem magam. DE EZ MOSTANSÁG NEM ÍGY MŰKÖDIK !!
Mivel én is OMME tag vagyok, egy a sok ezer közül. És élek az alapszabály adta lehetőséggel, kíváncsiságom enyhítése érdekében, elmegyek az OV-re, és az IB-re is. Látok amit látok. El vagyok keseredve!! Már már felháborodok, annak láttán, hogy mennyire nem számít a tagság véleménye. Ezt írom azon okból, hogy hivatalosan, de számomra csak látszólag van egyetértés a vezetőségben. A tagság, egy, a dolgokat másként látó csapata kérésére, mely titkos szavazást kért, mereven elutasította. Tette azt annak ellenére, hogy Dr Fendrik Péter a szervezet erősségéről beszélt, és ő is preferálta a titkos szavazást. Én ebből azt a következtetést vontam le, hogy egységben a kétség. Magyarul, VEZETŐINK FÉLNEK!!
Innentől kezdve az a kérdés számomra, hogy van e félnivalójuk. Mivel mind a "két" oldalt olvasom, elfogulatlanul mondom, hogy IGEN VAN MITŐL FÉLNIÜK. Már "sajnos" itt is kibontakozik aggodalmam, ez ügyben. Ezt írom azért, mert mindenki úgy gondolta, hogy a klub megjelenésével lesz egy + humor rovat, melyben emberek elsírhatják nevetségesnek hitt bajaikat. EZ SEM ÍGY LETT. Remélem ezek a gondolatok azt fogják sugallani, hogy meg kell őrizni az OMME egységét, de a vezetésnek változnia kell! Igen baj van ha sérülnek a tagság érdekei, és jogai. Én úgy gondolom, hogy MEG KELL TISZTULNI !!!

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.09. 06:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
atya07 írta:
Csalánosi!
Csak azért raktam így össze neked, hogy ne keljen lejjebb lapoznod. ;)
Ebből talán te is láthatod, hogy lenne megoldás. Szerintem Gedekas kollégát nem kell félteni, és tud olvasni, a fórum működése nyilvános, ha akarja mindent láthat. Ja és szerintem az OMME jogállása változott meg azzal, hogy csinált egy Kft-t. A törvény szerint közhasznú szervezet nem hozhat létre gazdasági társaságot. :roll:


Szia atya07!

Még egy utolsót írok ez ügyben.
Ez a megfeleltetés 2012 és 2013-ban beadott beszámoló alapján történik. Csak akkor maradhat közhasznú, ha a két benyújtott beszámoló alapján megfelel a jelenleg hatályos közhasznúsági szabályoknak.
Ez a momentum azért fontos mert ez azt jelenti, hogy már 2011-ben meg kellett volna felelni az új törvénynek és természetesen 2012-ben is ugyanez a helyzet. De gondolom ezt tudtad.
Csatolmány:
közhasznú.JPG


Idézet:
Ja és szerintem az OMME jogállása változott meg azzal, hogy csinált egy Kft-t. A törvény szerint közhasznú szervezet nem hozhat létre gazdasági társaságot.


Itt ugye azt állítod, hogy semmi köze a jogszabályváltozáshoz egyszerűen csak Kft-t akartak csinálni az OMME-ból.

Nem akarlak meggyőzni mert szuverén jogod mit is gondolsz de én a te helyedben azért elmennék a http://www.cicszekszard.hu/ Civil Információs Centrumba ami Szekszárdon van. Akkor legalább el lehet mondani, hogy nem azt mondom csak amit a többi, hanem utánanéztem az eseményeknek és meggyőződtem róla.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 23:08 
Online
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
No, ezért kellene egy gyakorló (méhész)jogász a vezetőségbe.
Látod Atya07, ez tényleg épkézláb megoldás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 21:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
ficzpet írta:
...Könyörgöm nincs köztünk egy munkaügyi jogász? Neki talán lenne ötlete a megoldásra, mert a társadalmi támogatottság kritériumánál talán ezt az egy feltételt lehetne megjátszani. Azzal a megjegyzéssel, hogy november 8.-a van és másfél hónap múlva zárul a 2013.-as gazdasági év. Szóval szerintem már "veszett fejsze nyele".


Megoldható. Törvényesen és erkölcsösen. A fenológiai és meteorológia megfigyelő hálózat tagjaival közérdekű önkéntes szerződést kell kötni. A legutóbbi közhasznúsági beszámoló 74-re teszi az ilyen feladatot ellátók számát. Akár több önkéntest is be lehet vonni ennek a tevékenységi körnek az ellátására. Nem rosszhiszemű az eljárás, mert eddig is végezték ezt a tevékenységet ezek a személyek. Remélem díjazás nélkül. Viszont a szerződések megléte kötelező.

Ez a tevékenység megfelel az alapszabályában is rögzítésre került, az egyesület által folytatott közhasznú tevékenységek közül a „ tudományos tevékenység, kutatás” témakörnek.

Nem vagyok feltétlenül boldog, hogy ezt nekem kell innen kívülről bekiabálnom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 21:32 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
[/quote]
gondoljunk csak a hajdani melliférára. Ott is eltűnt valahogy a teljes törzstőke.[/quote]

Meszifera Kft? :mrgreen: :mrgreen:

Mintha én is emlékeznék ilyesmire...

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 21:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mindig elcsodálkozok, mekkora marhaságokat lehet belemagyarázni, egy tényeket közlő hozzászólásba...

Ezt nem neked írtam Atya, csak úgy látszik, máshol is csüngenek a szavaimon, és alig várják, hogy megszólaljak. :lol:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 21:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
atya07 írta:
Ficzpet!
Szerintem te is tudod, hogy én miről beszélek.
Ne akard megváltoztatni azt a képet amit rólad alkottam. Miért gondolod, hogy nem szavaznék meg neked 2, Ft-ot ha jól végzed a munkád. És hogy gondoltad ezt a : „Márcsak a hozzád hasonlók miatt sem”
Miért gondolod, hogy provokállak. Az elmúlt időszakban már illettek ilyennel, de azt világosan lehetett látni, hogy amikor elfogyott az ész érv, és „vissza nyalt a fagyi,” rögtön ez lesz a vád ellenem. Vajon miért??? A kérdésekért???
Egyébként évi 500 ezer nem olyan sok ráadásul személyi juttatásként. Bruttó ez vagy nettó :-)
Ha küldöttnek vagy delegálva, gondolom, tudod mennyit keres egy szaktanácsadó havonta. Igaz ezt a vállalkozói díjat a Nemzeti program biztosítja.
Akkor azt is tudnod kellene, hogy mostanság, pl ezekben a hónapokban, nem hallani dübörgést, nem megy a program. A fizetések azért érkeznek a számlákra. A jogosságát nem vitatom. De szerinted, ha az OMME nem velük terjeszti majd az újságot, mert ez is alternatíva volt, hogy ők fogják terjeszteni, akkor pl ÖK a közhasznúság érdekében nem vállalhatnának, feladatokat. És lám, már 19+1 Fő van. Ráadásul úgy, hogy a költségeket el tudják számolni. Nem akarásnak nyögés a vége.
Sajnos valakik KÖDÖSÍTENEK ebben a témában is.
ficzpet írta:
A szaktanácsadóknál pláne nem működik, a dolog mert bár a fizetésük (vállalkozói díjuk) forrása az NP, de kvázi munkaviszonyban (munkavégzésre, foglalkoztatásra irányuló vállalkozói jogviszonyban) állanak az egyesülettel. Szerintem.
Könyörgöm nincs köztünk egy munkaügyi jogász? Neki talán lenne ötlete a megoldásra, mert a társadalmi támogatottság kritériumánál talán ezt az egy feltételt lehetne megjátszani. Azzal a megjegyzéssel, hogy november 8.-a van és másfél hónap múlva zárul a 2013.-as gazdasági év. Szóval szerintem már "veszett fejsze nyele".
Hogy egy kérdésedet megválaszoljam, kifizetésnél bruttó, a közterheket már levontam belőle.

Csalánosi!
Csak azért raktam így össze neked, hogy ne keljen lejjebb lapoznod. ;)
Ebből talán te is láthatod, hogy lenne megoldás. Szerintem Gedekas kollégát nem kell félteni, és tud olvasni, a fórum működése nyilvános, ha akarja mindent láthat. Ja és szerintem az OMME jogállása változott meg azzal, hogy csinált egy Kft-t. A törvény szerint közhasznú szervezet nem hozhat létre gazdasági társaságot. :roll:

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 20:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Pedig, én emlékszem rá. még Malya engem kérdezett is. Aztán, voltak olyanok akik el is mondták, nem is kevesen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 20:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Vivaldi írta:
Egyszer valaha itt, talán tavaszal, még a Malya Péter is benne volt, el keztük tárgyalni, hogy milyen ommet szeretnénk. Hát, ez volt a falra hányt borsó esete. Pedig, kérdem én, ki a fenének másnak kellene megmondani, hogy milyen legyen az omme mint a tagoknak.


Visszanéztem januártól, de nem találtam ilyen jellegű írásokat ami közted és Malya Péter között zajlott.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: ficzpet, kova, pityi88, potor lászló, t.zsolt, Veszti1982, Zerdahel valamint 40 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.