Pontos idő: 2024.04.27. 06:59

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4804 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 97  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.08. 06:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.09. 18:06
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Kutas
Figyu! Vegyük már ezt átmég egyszer: nem attól lesz valaki gané ember mert felvette a "Fiatal Gazdá"-t. Én is megpályáztam, végig is kínlódtam, (mai eszemmel nem tenném) de attól még nem lettem tróger...(remélem). Olyan minősítő jelzőként használják ezt már néhányan ("12 millás"), mintha ettől egyből aláírna az ember az ördögnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.07. 20:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Vivaldi! Egyik évbe repcén vagyok. A tábla másik végéről átjön két srác. Kérdezgetnek az 1/2 NB-ről. A kérdésekből kiderülni látszik, hogy fingjuk nincs mit akarnak. Kifaggatom öket töviről hegyire, és az elmondások alapján már tudtam, hogy baj van. Na mondom fiúk, akkor irány vissza a kaptáraitokhoz és kalapot fel. A sztori lényege. NB fészek 2 db 1/2NB fiókba iszonyat gyenge "családokkal" majd ezen egy harmadik fiók aminek a közepére beraktak 1 db műlépes keretet. Semmi más csak 1 db műlépes keret. Az ifjú méhészeknek egy 12 millás "méhész" hölgy azt javasolta hogy így kell berendezni a kaptárt amennyiben át akarja fordítani a nagybocit. Elmondása szerint majd az anya feljön és bepetézi az 1 db műlépes keretet. 50 "család" volt így berendezve. Átlagosan 7 léputcásak voltaka családok. A fiúk úgy vették, hogy bika családok. Kétszer égettek, tavaly mindet tokkal vonóval. A 12 millás leányzó repcén végig 2L es szirupot nyomott. Egy fél éves L200 -al hordta a szirupot 250 "családnak" . Az öreg aki őrizte a méheit azt mondta. Ezek a fiatalok nagyon vigyáznak a méhekre. A szirupot a bácsika úgy tudta, hogy vitamin amitől jobban hordanak akácon a méhek. A neten ez a rendes méheket féltő leányzó még levendula mézet is árúlt, meg még vagy 8 fajtát. Támogatásból jó kis méhész lett. Természetesen a gazdaságot mozgatja ez biztos, amúgy meg hányinger.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.05. 18:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Mindegy akárhogy is sikerült, de beletalált a közepébe! :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.05. 07:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Vivaldi, ezt egyedül találtad ki vagy segítség is kellett hozzá?? :re

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.05. 06:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
:taps

:taps :taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.04. 22:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
"Nem baj ha 8 méterig lefagyott az akác, az én méheim felmennek a fa tetejére."
Csak egy gyöngyszem a facebookon megjelenő vélemény nyilvánításokból. Ami valljuk be sokkal érdekesebb érdekesebb fórum mint a jelenlegi. Mert itt azért zömmel olyanok vannak akiknek némi rálátása van az egészre.
Tehát Uraim, kár egymást vádolni, hol ezzel, hol azzal, amikor a méhészek között ilyen szakmaisággal bíró emberek vannak. És ne hogy azt gondolja valaki, hogy kevés ilyen van.
Én kissé szkeptikus vagyok arra nézvén, hogy bárki aki omme elnök lesz nagyot lendítene a méhészkedés globális állapotán.
Mindezek után felmerül a kérdés, miért váltsuk le a jelenlegi elnököt? Ez pedig nem más mint a remény.
Egy szóval megválaszolható.
Azért, mert ezzel az elnökkel semmilyen remény sincs már semmire.
4 évig semmit nem tett az omme tagság érdekében. Ez nyilván az omme tagság zömét, több mint tízezer méhészt jelöl, és nem 30 húsos fazékhoz közel állót. Most gondoljuk el mit csinál majd, ha megint kap 4 évet.
A másik Tóth Péter vagy bárki lenne az, az új seprő jól seper elven, még csinálhat valamit.
A gondom vele is az a baj, hogy nem igen érdekli a tagság. Én úgy gondolom, némi jelzést azért elvárhatnánk tőle a tagság irányába, legalább is arról, hogy mit csinálna, ha elnök lenne.
Legalább Pásztor Zoltán leírta még előbb, hogy mit csinálna, de ő úgy látszik nem is indul.
Ha valakit érdekelne a tagság véleménye, akkor nem kikerülhető a facebookos méhészklub aminek ma 17133 tagja van. Ez tény, ha szeretjük a facet, ha nem.
De, mint tudjuk ez az Omme-ban se egyszerű. Mert nem a tagság szavaz. A küldötteket meg mint tudjuk még annyira se érdekli a tagság mint a elnökjelölteket.
Az megint más kérdés, hogy néhányan akik titkos belső szavazásokkal, minden törvényesség ellenére így alakították az ommet, gondolok itt a kettős tagságra is, azok amint kikerülnek a vezetőségből, hogyan számolnak el a lelki ismeretükkel. Mert ezt, hogy így alakult, nevezetesen, hogy az omme dolgába pont azok nem szólhatnak bele akik fenntartják, ők is okozták. Lehet hogy meglepő, de ez a tagság, aki eltartja az omme-t.
Tehát, amiért a régi elnököt és garnitúráját el kell zavarni, az nem más mint a remény arra, hogy az új elnök jobb lesz. Mert neki meg van még a lehetősége rá.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.04. 06:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
A méhészkedés a gengszterváltás után futott nagyon fel, amikor nagy lett a munkanélküliség.
Sok megszűnő munkahely és főleg vidéken a munkahelyek hiánya. Sokan, mint egy viszonylag kis befektetést igénylő vállalkozásként kezdték el, vagy szaporították fel az addigi néhány családos méhészetük.
Aztán a bevezetett támogatás, ami először még alanyi jogú hazai volt elszámolás nélkül, csak később vált unióssá és vette fel a mai formáját, még inkább növelte a méhészetek számát.
Az EU-s és hazai támogatás ellenére, ami valóban túlárazott eszköz és gyógyszerárakat hozott, a méhészet vonzereje az elmúlt néhány évben csökkentt. Túlterhelt méhlegelők, olcsón megjelenő, kétes eredetű mézek, csökkenő jövedelmezőség.
A fiatalok számára már nem volt annyira vonzó lehetőség, aki pedig benne volt nagyobb állománnyal, főleg ha fő állásúként, az inkább előre menekült. Kisebb jövedelmezőség, nagyobb családszám.
Most megint "helyzet van". A koronavírus által okozott gazdasági recesszió nagyon nehezen jósolható mennyi idő alatt fut le. Növekvő munkanélküliség, csökkenő jövedelmek, megint arra ösztönzi a kisméhészeket, hogy jobban a méhészetre támaszkodjanak. Bár várhatóan a válság a mézfogyasztásnak, mézáraknak sem fog jót tenni.
A támogatások hirtelen megszűnése, megszüntetése jelenleg katasztrófát okozna a hazai méhészetben. Ha azonban a válság megszűnik, én úgy látom az, méhészetek száma is csökkenni fog, támogatásoktól függetlenül, ahogy egy korosztály szép lassan kiöregszik.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.04. 05:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Biztos sok minden változna ha nem volna vagy nem ilyen volna a támogatási rendszer, még az is lehet, hpgy volna pozitív hozadéka, de az, hpgy ezt mind megoldaná azt szerintem te sem gondolod komolyan.
Amikor tombolt a méhészkedési láz akkor sem elsősorban a támogatások miatt kezdtek bele és az állományfejlesztések sem az újabb 5 eurók miatt történtek.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.03. 21:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Véleményem szerint, nem szabadna támogatást adni. Megoldódna a méhsűrűség,vele együtt talán tisztúlna a méhegészségügy, gyérítene az atka problémán, az eszköz árak normalizálódnának, kiszűrné a kamuméhészeket, talán a gazdák is jobban vigyáznának ránk ha nem volna a földjeik minden sarkán 50-100 család. Talán nem lopatnák a méhet sem oly bőszen félve a büntetésektől. Az OMME az elvileg egy "érdekképviseleti" szerveződés lenne.
Tehát ha és amennyiben minden rendben menne az ágazatban volna e rájuk szükség a támogatáson kívül? Én úgy gondolom, hogy mindig is érzékenyen figyelnek arra, hogy soha semmi ne legyen kellően képviselve, csak mindig annyira, hogy a létjogosúltságuk be legyen betonozva. A problémamegoldás létjogosúltsága, maga a probléma.... Soha nem fogják betemetni az árkort a mézkartelek és a méhészek között, soha nem fogják betemetni az árkot a méhészek és a gazdák között, a kegyszer gyártók és a méhészek között..... stb stb....
Nagyon ügyesen lavirozva szépen gondosan karbantartják az összes árkot....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.01. 20:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Pest megye
Mindenkinek igaza van, tényleg változtatni kellene, de viszont évek alatt azért volt változás, és tényleg akinek ez nem jön be, legalább írja le a javaslatát hogyan gondolja, hogyan kellene csinálni. Talán mindenki átgondolná, és ha jónak találná lenne is belőle valami. Olyan hogy mindenkinek jó, és hogy csak úgy adják a pénzt olyan nem lesz, ezt ne is várjuk el.
Néha engem az akaszt ki, amikor írják az újságban/neten hogy mennyi pénzt kapnak a méhészek, és hogy ilyen meg olyan jó lesz nekik. No én meg ezt tiltanám meg. :merg

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.01. 11:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Talán az utóbbi két évben az egyesületekben végzett munka kapcsán elkövetett több mint 2000 kapott és kb 1200 megírt email a kb 70-80 ilyen olyan rendezvény, elnökségi, megbeszélés, konferencia a számolatlan telefont fölösleges említeni, mert azt a saját munkám közben is sokszor a fülesen tudom bonyolítani, talán csak így számokban is mutatja, én, csináltam valamit.
Te vajon?
És te papolsz nekem "morálról"?
Mikor csak a saját kis pecsenyédre gondolsz, meg mit ad neked a közösség?
Az első kérdés mindig az, mit adtál te a közösségnek? Na ez a morális kérdés!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.01. 10:34 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Tükör írta:
Reménytelen vagy, kár az időért!


Értem... Tükör! Azért kérlek nyugtass meg , hogy nem ily módon ilyen morállal kapáltál,kapálsz az ágazat érdekében. Mert ha igen, akkor talán meg is van, hogy miért is vagyok ilyen "megkeseredett". :re


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.01. 09:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Reménytelen vagy, kár az időért!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.04.01. 09:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
:taps
Mint ahogy te sem írsz pozitív dolgot, mert szerintem ami nincs azt nem lehet leírni. De nem beszélsz siránkozol a negatív dolgokról. Már csak azt próbálom megérteni hogy hogyan lehet a negatív rossz dolgokon javítani ha nem beszéltünk róla. Nekem ez amolyan seperjük a rosszat a szőnyeg alá, mert az úgy nincs is. De várom hogy hogyan próbálsz ismét tenni az ágazatért azok résztvevőiért pozitívan. Még mindig arra kérnélek sorold.... Add meg az esélyt arra , hogy ha csak egy szavad is átformáljon....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 23:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
méhekkel zümmögő írta:
Háát nyilván ismersz személyesen, tudod hogy egy kesergő ember vagyok.

Természetesen nem ismerlek, de olvasd vissza magad. Csak a negatívum.
Hiába sorolnék bármit, egyértelműen látszik az eddigi megszólalásaidból, hogy neked nem tudok jót mondani.
Az én fene nagy optimizmusomat ugyan miből olvastad ki? Látod látod, pont te vagy aki felületesen ítél.
Én egyszerűen csak nem panaszkodok, akkor se ha én is látok sok problémát. Csak én veled ellentétben nem csak siránkozok, meg ócsárolom az egyesületet, egyesületeket, hanem valamit próbálok tenni is az ágazatért. Lehet ezt természetesen köpködni, de azért mégis csak úgy gondolom több annál, mint amit te csinálsz.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 22:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
bükk írta:
Nem járok méhészgyűlésekre,de focimeccsekre se(láttam anno élőben Albertet,Benét,Fazekest játszani) így érthető ugye.


Nekem eddig is érthető volt, hiszen ezt már gombázásaink alkalmával is kibeszéltük, csak jó ha Te is leírod.
Aki nem értené: ezek a mai focisták már profik. Csak pénzért játszanak... :!:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 22:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Háát nyilván ismersz személyesen, tudod hogy egy kesergő ember vagyok. Gondolkodom is, hogy az milyen titulust kaphat aki ilyen szubjektív információ alapján , kész személyiség profilt képes készíteni. :D Dee tudod mit Tükör! Míg gondolkodom, mutasd már meg nekem milyen egy optimista, önfeledten vidám ember! Kezd már el sorolni , hogy ma mi is az a sok sok jó abban hogy OMME tag vagyok. Erre biztosan más megkeseredett méhész is kíváncsi lesz.
Ahogy nézem az országos helyzetet, szrintem az optimizmusoddal lehetnél egy iránytű. Eldölne végre az OMME-ban hogy akkor legyen kínai vagy ne, vagy hogy most akkor lehet véleményük a szaktanácsadóknak vagy nem. Érted? Én szívesen venném , ha megpróbálnál vissza agitálni, ahelyett , hogy látatlanban jelzőket aggatol rám. És akkor kérlek sorold....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 22:00 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ezzel a hozzászólással csak tovább erősítetted az előbbi véleményemet.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 21:07 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Értem..... Tehát amiket leírtam azok alapján az jött le hogy meg vagyok keseredve. Értem... Véletlenülsem az hogy ebben a csodálatos szakmában sikerült találkozom egy csomó mocsokkal , de legfőképen a mindenkit lebutító ingyenpénz , és mellébeszélés mocskával.
Nem tudom , hogy megkérdezhetem e , hogy hová lettek a cukorgyáraink. Vagy hogy mi a véleményed a mai napig legálisan Invertáló telepekről? Netán a zacsis mézről? Vagy mi a véleményed a hőzöngő anti neos magyarról aki a tiltás után még EU- felszólításra sem áll le a használatról. Ja ez nem a valóság, hanem mind mind illúzió, egy megkeseredett ember illúziója.
:taps
Ui: Lassan kezd derengeni, hogy miért látom mindig azt hogy jelen van az oldalon 12 regisztrált meg 190 vendég. Lehet ők is úgy megkeseredtek, hogy már regisztrálni sincs kedvük...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 20:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
meezesjeno írta:
bükk írta:
Cseh Péter,Oszkár!

...

A támogatás szerintem sem jó,én még gyógyszeren kívül semmit nem vettem,tudok róla vannak
nagy eszközgyűjtőgetők,had porosodjon náluk.
Emiatt is vált a magyar méhészet a hobby- és amatör méhészek hatalamas táborává.


De a lényeg megint csak felszínre került. ;) Tehát szerinted sem arra megy el a támogatás amire szánták, hanem amire elszórják. Akkor meg miért nem lehet odaadni a méhésznek, hogy kezdjen vele amit akar? :o Majd ő eldönti mit/mire szeretne belőle beruházni. Az eszközgyártók versenyeztek volna a termelők kegyeiért, és nem minden termék árát a támogatásoknak megfelelő mértékben emelték volna. Ja, hogy az unió csak egy szervezethez tömörült csoportot támogat? Na a kamaránk nem egy szervezet? Ott legalább minden méhész tag. Már megint egy új kérdés ötlik fel.
... "láttam mekkora gond az, amikor olyan minisztériumi hivatalnokok, jogászok akarnak beleszólni az íróasztalok mögül, akik kis túlzással lehet csak nyaraláskor voltak még Budapest határán kívül és méhkaptárt még kívülről se láttak 10m-nél közelebbről." Hát igen. Azok a hozzá nem értők. Ők legalább nem tudnák kilopni a támogatások egy részét a méhészek zsebéből...amíg ki nem nyílna az ő szemük is.
Nem lehetne szólni azoknak a brüsszeli bürokratáknak, hogy a pénz nem jó helyre megy?

Te Feri! Meséld már el nekünk légy szíves miért nem jártál évekig méhészgyűlésre? Majd aztán csak erőt vettél magadon, és egye kutya egyet megkockáztattál, és vállalva az ideg összeroppanás veszélyét is, csak végighallgattad a "színvonalas" ökörségeket egyszer, természetesen NP-ből finanszírozva. Kérlek arról is írj valamit, hogy hány embernek mesélted el felháborodva, miért nem ellenőrzi az előadókat senki, és mindezt állítólag a méhészek támogatásából, nekik, értük.
Na meg ugye az az újság is valami szándék alapján a méhészek pénzéből -NP- lesz kiadva ezután, (beszélték a népek) nem mintha eddig nem abból lett volna-tagdíj-, hiszen így lett ingyen :ut , csak hát a lé soha nem elég. Nem ez :re Na majd ha a méhészeti támogatásokat nem kötnék OMME tagsághoz, akkor kíváncsi lennék hányan maradnánk tagjai. A haszonlesők egy pillanat alatt elpárolognának, és még az is előfordulhatna, hogy méhész érdeket képviselne az egyesület.


Támogatások:

Amikor 2004-ben csatlakoztunk,a 16-oknak a támogatási rendszerébe léptünk be.
Eszerint vannak a növénytermesztők,állattenyésztők aztán valahol a végén a méhészek.
Az előbbieknek alanyi jogon jár támogatás,nekünk NP kell és utánfinanszirózás van.
Ezen biztos lehet változtatni,de mára már sok-sok érdek feszül egymásnak,nem lesz egyszerű.
Lásd mézhamisítás,címkézés,Mézjelentés.


Jenő,neked aztán van pletykacsatornád.
Nem járok méhészgyűlésekre,de focimeccsekre se(láttam anno élőben Albertet,Benét,Fazekest játszani) így érthető ugye.
Közhely,de vannak előadók akikre illik:nem tudja csinálni,de tanítja,és van aki tanítani se tudja.
De lehet bennem van a hiba ugyanis nagy igény van előadásokra és kevés az előadó.
Szerintem itt a Fórumon is kiveséztünk néhány előadót már jó pár éve is,pld. Buckfast tenyésztő biztos ismerős.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 20:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Egy ilyen megkeseredett emberrel, aki csak a rosszat látja, nem nagyon lehet mást kezdeni, csak sajnálni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 20:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Kedves Sporttársak!

Elnézést kérek tőletek amiért így felkavartam bejegyzésemmel az álló vizet.Becsületesen végig olvastam mindenki írását, és számomra még mindig nem világos mire jó az OMME. Voltam tagja, pont úgy mint egy helyi egyesületnek is. Deee magam sem tudom miért. Azért , hogy támogatásból vegyek méh gyilkos szereket, amit az érdekképviselet minden évben végignéz ahogy öli a méheket? Vagy azért , hogy támogatásból vegyek cukrot, hogy életben tartsam a méheimet akik termelik a 600 Ft-os mézet? Azért legyek tag mert tartozni kell valahová? Értem... Na voltam én tag mindenhol, meg méhegészségügyi felelős is. Jahhh... Hadakoztam reggeltől estig a vizsgálatokért . Ja. Tagság az .....
Amikor azt mondta az OMME a mérgezéseket jelenteni kell!!!! Jelentettük azonnal..... De minek???? Mindig az volt az eredmény hogy van méreg a kaptárba meg a méhekbe, de valahogy mégsem hozható összefüggésbe a rendes gazdák fínom növényvédelmi szokásaikkal. Ja.... tagság az.... Ja érdekképviselet???? Mennyi méhe van a vezetőinknek érdekképviselőinknek?? A helyi egyesületből azért léptem ki , mert az elnökünk feletette a méheit az atkával, de jó van az úgy... Ja de van helyette buli , meg kirándulás, nép hülyités stb.... Ja..... Tagság az . A tagdíjat sajnálom? Na azaz. Aki ezt írta annak üzenem, hogy a csiga szarvát ne fogja mikor kíséri pestre, mert nem fog látni, és amikor visszafele kíséri ez akkor is igaz. Én mindent saját magam finanszírozok támogatás nélkül. Akkor ki is költ többet?? Ja......Tagság..... na az az..... Ja hogy reszketünk a potya milkákért, meg a sok túlárazott lomért, oly annyira , hogy mindegy mibe kerül... Hát ja... Nyúlósra meg nem fizetnétek ha pörkös mi?? Ki volt az eljáró EÜ-s?? Csak nem az én volt kollégám aki fotelből vizsgálja a méheket?? Meg négy helyen éget úgy , hogy a főállatorvos nem is tud róla , és így nem is zárja le a várost??? Ja tagság.....az... Engem lehet győzködni, az OMME tagságról a "méhnemegészségügyi " "rendszerről " főleg annak akinek nincs másra ideje. Dee...... szerintem kár az időt pazarolni. Igen tartozni kell valahová. Beléptem egy másik normális SZAKMAILAG korrekt egyesületbe. Igen ide is jarok valamiért ja.... Nyilván mert itt is sok értelmes és szakmai információkat szerezhetek. Na mind1. Jó tagoskodást nektek, meg sok sikert!! Változtatni... ja azaz.... Változni majd minden akkor fog ha mindenki kilép. Erről a változásról az ATKAHÁBORÚ című könyv, vagy a ROKONOK című film jut az eszembe. Szeretettel ajánlom figyelmetekbe mind a kettőt.
https://youtu.be/4kSSdPrnwRM
Továbbiakban kívánok mindenkinek eredményes évet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 20:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
oszkár írta:

Ez mind,mind DEMOKRATIKUS!!!??? DE KINEK?? :roll:

Ha "cinikuskodni" akarunk, akkor itt fejeztük be a párbeszédet.
Mint mondtam, én tettem is valamit, nem csak fórumokon hőzöngtem.
Akinek nem tetszik ő is tegyen valamit.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 17:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Most komolyan elhiszed, hogy ha nem lenne az Omme, akkor fele annyiba kerülne egy pergető? Hol is van a ló feje? :D
A "mi értelme tagnak lenni" tökéletesen mutatja, hogy nem megy át amit mondok. Már a legelején elmondtam: részemről nem is volt kérdés a kezdetekben, hogy tag legyek-e. A kanyarba se volt nálam szó semmiféle támogatásról. Elvi dolog ez és messze nem arról a haszonlesésről szól amit itt erőltettek páran, már bocs de gusztustalan módon. De szerintem ne pingpongozzunk, Te nyertél.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 16:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Antarax írta:
Még mindig fordítva ülnek a lovon nagyon sokan. Senki nem kényszerít bele senkit semmibe. Nem azért kell tagnak lenni, hogy a markod tarthasd. De ha így sem érthető akkor kár tovább ezen rugózni.

Mesélj már mi értelme tagnak lenni ?
"Véleményem szerint aki folyamatosan csak azért üti az asztalt, hogy mi JÁR neki, de egy rongyos tagdíjra sajnálja a pénzt 50-100 család mellett, attól nem szabad elvárni ilyeneket. Sőt..."
Ez is marhaság,mert ha nagyon akartam volna támogatást nyilván omme tag lettem volna. Sőt... nyilván te nem találod a ló fejét.
Nyilván titeket sem a mézfelvásárlási árak,sem a túlárazott méhész eszközök,sem a drága és semmire való( ne adj isten még káros) gyógyászati szerek se zavarnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 15:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Jenő ! Ha ,az ujság az NP - ből lesz kiadva ,az OMME tagsági díj vessza megy 2700 ft- ra?? Ha az NP ből lesz kiadva megkapják a NEM OMME tagok is??
Mert az újság kiadására hívatkozva emelték a tagdíjjat?

Tényleg,mindenki lehet előadó?? ( hírdetve a februári műlépre söprést!) :D

Ez mind,mind DEMOKRATIKUS!!!??? DE KINEK?? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 14:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
bükk írta:
Cseh Péter,Oszkár!

...

A támogatás szerintem sem jó,én még gyógyszeren kívül semmit nem vettem,tudok róla vannak
nagy eszközgyűjtőgetők,had porosodjon náluk.
Emiatt is vált a magyar méhészet a hobby- és amatör méhészek hatalamas táborává.


De a lényeg megint csak felszínre került. ;) Tehát szerinted sem arra megy el a támogatás amire szánták, hanem amire elszórják. Akkor meg miért nem lehet odaadni a méhésznek, hogy kezdjen vele amit akar? :o Majd ő eldönti mit/mire szeretne belőle beruházni. Az eszközgyártók versenyeztek volna a termelők kegyeiért, és nem minden termék árát a támogatásoknak megfelelő mértékben emelték volna. Ja, hogy az unió csak egy szervezethez tömörült csoportot támogat? Na a kamaránk nem egy szervezet? Ott legalább minden méhész tag. Már megint egy új kérdés ötlik fel.
... "láttam mekkora gond az, amikor olyan minisztériumi hivatalnokok, jogászok akarnak beleszólni az íróasztalok mögül, akik kis túlzással lehet csak nyaraláskor voltak még Budapest határán kívül és méhkaptárt még kívülről se láttak 10m-nél közelebbről." Hát igen. Azok a hozzá nem értők. Ők legalább nem tudnák kilopni a támogatások egy részét a méhészek zsebéből...amíg ki nem nyílna az ő szemük is.
Nem lehetne szólni azoknak a brüsszeli bürokratáknak, hogy a pénz nem jó helyre megy?

Te Feri! Meséld már el nekünk légy szíves miért nem jártál évekig méhészgyűlésre? Majd aztán csak erőt vettél magadon, és egye kutya egyet megkockáztattál, és vállalva az ideg összeroppanás veszélyét is, csak végighallgattad a "színvonalas" ökörségeket egyszer, természetesen NP-ből finanszírozva. Kérlek arról is írj valamit, hogy hány embernek mesélted el felháborodva, miért nem ellenőrzi az előadókat senki, és mindezt állítólag a méhészek támogatásából, nekik, értük.
Na meg ugye az az újság is valami szándék alapján a méhészek pénzéből -NP- lesz kiadva ezután, (beszélték a népek) nem mintha eddig nem abból lett volna-tagdíj-, hiszen így lett ingyen :ut , csak hát a lé soha nem elég. Nem ez :re Na majd ha a méhészeti támogatásokat nem kötnék OMME tagsághoz, akkor kíváncsi lennék hányan maradnánk tagjai. A haszonlesők egy pillanat alatt elpárolognának, és még az is előfordulhatna, hogy méhész érdeket képviselne az egyesület.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 14:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2019.09.10. 12:56
Hozzászólások: 13
Olvasgattam ezt a 6.os cikkejt ami eléggé "képlékeny" gyakorlatilag bármit el lehet fogadtatni a bizottsággal ami megfelel a 1308/2013/EU rendeletnek és nemigen lépi át az 50-50 % os arányt. Mert tényleg más ez a támogatási forma. De azért lehetne finomítani és egy demokratikusabb támogatási elosztást eszközölni a méhészeknek. Visszaolvastam a kommenteket. Voltak itt pro-kontra érvek körülbelül ............20.............- an szóltak hozzá a témához vegyes fogadtatással. Azért ti nem vagytok kíváncsiak a többi 16 ezer méhész véleményére? Mert ez még így egy reprezentatív mintának sem elég.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 14:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
oszkár írta:
Vagy a nem OMME tagok tömörödjenek külön érdekvédelmi " társaságba"? :D

Akár...
De szerinted ezek az emberek, akik nem látják át azt, hogy igenis tartozni kell egy minél nagyobb annál jobb, szakmai szervezethez, a saját jól felfogott érdekükben (az teljesen más kérdés, hogy ez a szervezet tényleg tökéletes-e, vagy nem) azok majd maguktól alakítanak valamit? Hagyjuk már.

Amúgy szerintem beszéltük már, hogy mint más öreg méhészek is sokan, én is "önerős" vagyok, hiyz a támogatások előtt is volt már jóval több mint 20 évem, de ettől függetlenül akkor is nagy hülyeségnek tartom, ha valaki nem használja ki ezeket a lehetőségeket és nem javítja, korszerűsíti a méhészetét, ha tudja, valamint ha nem csökkenti a költségeit amennyire csak lehet. Azoknak biztos olyan jól megy, hogy nincs rá szükségük.
Nekem viszont Nagyanyám azt mondta,: "Kisfiam, ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el!"

Változtatni meg így, itt puffogva ketten-hárman, nem fogtok rajta az biztos, mert kívülálló, egyéni kisebbség vagytok, nulla lobbi erővel, a tizenezer taggal rendelkező OMME-val szemben, ami nyilvánvalóan nem akarja és ha rajta múlik nem is fogja hagyni az ilyen jellegű változásokat. Azt hiszem teljesen érthető módon!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 13:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Athos95!
Egy szervezet nem tud semmilyen következtetést levonni.
Azt csak emberek tudnak. És tenni is azok tudnak valamit, mint az általad újra beidézett hozzászólásomban is írtam. Én megpróbáltam tenni ill úgy érzem tettem is az elmúlt 4 ill a profi egyesületben lassan 10 éve.
Hogy jól, vagy nem jól tettem, amit tettem, arról a te véleményed is csak egy, másnak meg pont ellenkező a véleménye.. És attól, hogy a te véleményed nem jó, még azok akikre vonatkozik, ők érezhetik úgy, hogy nincs igazad, így az általad várt, elvárt következtetést sem vonják le. Viszont ezek demokratikus szervezetek, ahol működik a demokrácia, legalábbis a választásoknál mindenképpen. Amely vezetőkkel elégedetlen a "nép", azt le kell váltani. Nem sokára lesz rá alkalom. Ez így működik.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 13:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Meg értem én! De a törvényeken nem lehet változtatni? Mert ez így ,diszkriminatív!

Az OMME tagoknak nagyon jól van ahogy most van! De ,mi van a nem OMME tagokkal ,azok méhei csak arra jók ,hogy a statisztikában szerepeljenek? Az ők családjaik csak arra jók ,hogy az Uniós pénzeket " növeljék?

Akkor " frair play" szerint ,ne számolnák oda sem ! Még írok vérfagyasztóbbat, a nem OMME tagok be sem engednék a méheüst a portára ? Jaaa, hogy azok a szabályok meg vonatkoznak a nem OMME tagokra is!!?

Újra kérdezem .Mi hátrány érne bárkit is ,ha megváltozna a támogatások elosztása az álltalam " felvázolt" irányba?????

" Mindent," lehet csak akarat kérdése! Ezt ítom a " fotelből" ,tudom! De ,vannak erre fizetett emberek,meg jogászok is!!!
Vagy a nem OMME tagok tömörödjenek külön érdekvédelmi " társaságba"? :D


Olvasom bükk írását: Önerős méhészetünk van nekünk is! (Csak elkerülve a " támadást",hogy csak a markom tartom!! :D )


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 13:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Tükör írta:

A kérdésem természetesen költői volt Feri!


Értem,a kérdésed az írói munkásságod része volt. :lol:

Mivel régen kezdtem a szakmát,mire a támogatások igazából beindultak nekem
már minden eszközöm megvolt. :)
Szerintem pld. nem lett volna szabad így szétforgácsolni a támogatásokat....mennyi kidobott
pörgető lesz hamarosan.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 13:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:45
Hozzászólások: 6
Tükör írta:
athos95 írta:
Ma Magyarországon sok ember próbál megélni a méhészetből. A legkevesebb jövedelem a méhészeknél marad a legnagyobb kockázatvállalás, és a legtöbb munka mellett. Nem áll mellettük senki,még talán azok a szervezetek sem akiknek ez lenne a feladatuk.
Ennek nem kellene így lennie!

Aki így gondolja, az előtt két lehetőség van:
1. Megpróbál tenni valamit
2. Felhagy a méhészkedéssel

Én az első csoportba tartozónak érzem magam.
Mindenki más is eldöntheti, ő mit tesz.


Kedves Tükör!

Ezek a szervezetek talán nem azért szedik be a tagdíjat, és helyezzük beléjük a bizalmat,hogy képviseljék az érdekeinket?
De ha ezt nem tudja megvalósítani egy ideje,talán le kellene vonni a következtetést...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 12:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Oszkár
Az Úr Istennek nem akarod megérteni mit magyarázunk:
Nekem is jobb lenne, ha évente ide löknének fél millát (sok éves átlagban kb ennyire jön ki az átlag) de ezt a fajta támogatást nem lehet így osztani. Nem erre és nem így lett kitalálva. Az unió, aki az alap finanszírozója nem adja úgy, ahogy te szeretnéd. Ezt értsétek már meg. Nem mi dirigálunk ebben, hanem aki a pénzt adja!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 11:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Na ezért nem akartam bele kezdeni ! Én tapasztalom mind a két támogatási formát . Még senki nem mondta meg mire költsem az "alanyi " jogon járót! ( Ami nem is igaz ,hogy " alanyi" jogon jár!) Meg kell felelni bizonyos kritériumoknak!!

Nem győzött még meg senki milyen hátránya lenne az " alanyi " ( hívjuk így! )jogon járó támogatásnak?

Én a mostani támogatási formát a " kommonizmushoz" tudom hasonlítani! Bízott benne mindenki egy időben ,milyen jó ez mindenkinek!! Aztán csak vége lett annak is! :D :D
Remélem megélem a változást!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 10:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
bükk írta:
Cseh Péter,Oszkár!

A támogatás szerintem sem jó,én még gyógyszeren kívül semmit nem vettem,tudok róla vannak
nagy eszközgyűjtőgetők,had porosodjon náluk.

Nem tudom. Én amikor az elmúlt 10 év milliókban mérhető támogatás mennyiségéről írtam lentebb az esetemben, nem ilyenekre gondoltam. Semmi nem "csak" porosodik. Sem a futók, sem a fűkaszák, sem a mérlegek, sem a vadkamera, sem a riasztó, minden nagyon is használatban van, és így van ezzel a zöme a méhészeknek. A "gyógyszer-cukorról" nem is beszélve, mert csak abból is több millióról beszélhetünk csak az én nem is túlzottan nagy méhészetemben.
Ja, hogy vannak ennek a rendszernek is "haszonlesői" akik próbálják a kiskapukat kihasználni. Ilyen van, volt és lesz, de ezért nem lehet az egész rendszert eldobni. Mellesleg pont ezért is volt jó eddig is, hogy az OMME, meg az utóbbi időben, szegény Tantó Sanyi segítségével (nagyon nagy veszteség az ágazatnak, hogy itt hagyott bennünket) más méhész szervezetek is bele szólhattak az összeállításába, így pl a kiskapukat is próbáltuk becsukni folyamatosan és finomítani az egészet.
Sajnos azt is el kell mondjam, ez a rendszer a mostani módosításnál, annak ellenére, hogy több elnökségi ülés is szólt a program módosításáról, bizonyos okok miatt, némi csorbát szenvedett úgy érzem és mégsem teljesen úgy működött mint a Tantó Sanyi idejében. De még így is százszor jobban, mintha teljesen a fejünk fölött döntöttek volna valakik.
Én a legutóbbi két ciklus értékelésében és újratárgyalásában (előzőnél mint profi elnök a bizottság tagjaként, a mostaninál mint OMME elnökségi tag) elég közelről részt vettem, láttam mekkora gond az, amikor olyan minisztériumi hivatalnokok, jogászok akarnak beleszólni az íróasztalok mögül, akik kis túlzással lehet csak nyaraláskor voltak még Budapest határán kívül és méhkaptárt még kívülről se láttak 10m-nél közelebbről. Szóval ezt ne akarja senki, mert ennek nagyon rossz vége lehet.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 09:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
bükk írta:
Tükör írta:
bükk írta:


Én is olvasgatom ezeket a jó híreket, és folyamatosan azon gondolkodom, miből "teremnek" ezek a pénzek?
Mert ugye "ingyen ebéd nincs".


A kis ország,meg a nagy ország jegybankja is nyomtathat plussz bankjegyeket egy ideig büntetelenül.
Müködő gazdaságnál, pénzáramlásnál majd visszaszívja,rossz esetben elinflálja. :merg


A kérdésem természetesen költői volt Feri!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 08:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Még mindig fordítva ülnek a lovon nagyon sokan. Senki nem kényszerít bele senkit semmibe. Nem azért kell tagnak lenni, hogy a markod tarthasd. De ha így sem érthető akkor kár tovább ezen rugózni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 08:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Cseh Péter,Oszkár!

Méhészeknek a jelenlegi szabályzás szerint-ellentétben más mezgaz. ágazatokkal szemben-
sajnos nem alanyi jogon jár támogatás.(és itt pont van)!
El kell járni a miniszternél a nem tagoknak,de ez nem az OMME feladata.
Képviseljétek magatokat.

A támogatás szerintem sem jó,én még gyógyszeren kívül semmit nem vettem,tudok róla vannak
nagy eszközgyűjtőgetők,had porosodjon náluk.
Emiatt is vált a magyar méhészet a hobby- és amatör méhészek hatalamas táborává.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 07:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Tükör írta:
bükk írta:

Van egy jó hírem is,valószínüleg hamarosan helikopterről szórják az ingyen pénzt,nehogy
fejre álljon a gazdaság:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200 ... len-422750

Én is olvasgatom ezeket a jó híreket, és folyamatosan azon gondolkodom, miből "teremnek" ezek a pénzek?
Mert ugye "ingyen ebéd nincs".


A kis ország,meg a nagy ország jegybankja is nyomtathat plussz bankjegyeket egy ideig büntetelenül.
Müködő gazdaságnál, pénzáramlásnál majd visszaszívja,rossz esetben elinflálja. :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.31. 07:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2019.09.10. 12:56
Hozzászólások: 13
Nem én kényszerítem bele az embereket támogatásért cserébe egy "egyesületbe". Meg nem is én riogatom őket a tagsági igazolás meglétének elmulasztása miatt... Az én lelkiismeretem tiszta!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.30. 22:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Tükör írta:
...aki tud jobbat csinálja...

Véleményem szerint aki folyamatosan csak azért üti az asztalt, hogy mi JÁR neki, de egy rongyos tagdíjra sajnálja a pénzt 50-100 család mellett, attól nem szabad elvárni ilyeneket. Sőt...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.30. 21:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Cseh Péter írta:
Ne feledjék az nem csak az ön pénzük...

Remélhetőleg ez akkor is eszedbe jut amikor elutazol Fehérvárra vagy Jászberénybe vagy bármely más méhészeti rendezvényre körülnézni vagy vásárolni vagy csak egy előadást meghallgatni.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.30. 19:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2019.09.10. 12:56
Hozzászólások: 13
bükk írta:
Ebből az látszik,hogy szó sincs alanyi jogról....kell egy jóváhagyott méhészeti program és egy képviseleti szervezet aki azt végig viszi.
Az más kérdés,hogy az FM-nek lépnie kellett volna már mivel évről évre nőt az OMMME-t elhagyó méhészek száma akik így
kimaradtak támogatásokból.(másik szervezet,esetleg kamara?)

És ez ön szerint így korrekt? Először leveszi a sápot az OMME a méhcsaládszám után majd jön a NAK tagdíj...
Sajnálatos hogy ilyen módszerekkel kollektivizálnak ez valahonnan már ismerős. Nem mindenki ért ám önökkel egyet, és úgy látom egyre többen adnak ennek hangot. Ne feledjék az nem csak az ön pénzük...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.30. 18:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
bükk irta: " Oszkár!
Azt felejtsd el,hogy kézbe kapsz valamilyen méhész támogatást,az utánfinanszírozás ugye ismerős."

Holvan máshol utófinanszírozás? Minek " utófinanszírozni"?
Megkapom a pénzt és arra költöm amire szükségem van! Nem veszem a sokadik szublimálómat,meg 5 évente új futó,fűkasza,stb! Minek? Nem bírja tovább?

A mezőgazdaságban ez már évtizedek óta jól működik!! Csak le kellene " másolni"! Ki is van "építve " a rendszer!
Csak azok nem tudják elképzelni akik nem kapnak más miatt támogatást!

Kinek mi hátránya származna belőlle ebben a formában?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.30. 18:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
bükk írta:

Van egy jó hírem is,valószínüleg hamarosan helikopterről szórják az ingyen pénzt,nehogy
fejre álljon a gazdaság:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200 ... len-422750

Én is olvasgatom ezeket a jó híreket, és folyamatosan azon gondolkodom, miből "teremnek" ezek a pénzek?
Mert ugye "ingyen ebéd nincs".

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.30. 18:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Cseh Péter írta:
Hírtelen ezt googliztam ki.
Kiemeltem ami fontos, szinte szabad kezet adnak.....

A BIZOTTSÁG (EU) 2015/1368 VÉGREHAJTÁSI RENDELETE
https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/do ... C3%A1g+(EU)+2015_1368++v%C3%A9grehajt%C3%A1si+rendelete.pdf/5a3a6f27-406f-47ed-963e-4578567a3819?version=1.0

6. cikk
A méhészeti programok módosításai
(1) A (2) bekezdés sérelme nélkül a tagállamok a méhészeti év folyamán módosíthatják a méhészeti programjukban
foglalt intézkedéseket például azáltal, hogy intézkedéseket vagy intézkedéstípusokat vezetnek be vagy vonnak vissza,
módosítják az intézkedés leírását, megváltoztatják a jogosultsági feltételeket, vagy átcsoportosítják a támogatásokat a
program intézkedései között, feltéve, hogy ezen intézkedések továbbra is megfelelnek az 1308/2013/EU rendelet
55. cikke (4) bekezdésének.

Az egyes intézkedések pénzügyi határértékeit módosítani lehet, feltéve, hogy az éves kiadási előirányzatok felső határát
nem lépik túl, és a méhészeti programokhoz nyújtott uniós hozzájárulás egyenértékű marad a tagállamok által viselt
jóváhagyott kiadások 50 %-ával.
(2) A méhészeti programok módosítására irányuló azon kérelmekről, amelyek új intézkedés bevezetésében vagy egy
intézkedés visszavonásában állnak, a tagállamok értesítik a Bizottságot, és az intézkedések végrehajtására csak a Bizottság
általi jóváhagyásuk után kerülhet sor.
(3) A (2) bekezdésben említett kérelmeket a Bizottság az alábbi eljárás keretében hagyja jóvá:
a) a méhészeti program létrehozásában a tagállammal együttműködő képviseleti szervezetek véleményének kikérése;
b) a módosítás elfogadottnak tekintendő, amennyiben a Bizottság a kérelem átvételét követő 21 munkanapos időszakon
belül nem tett arra vonatkozó észrevételt. Amennyiben a Bizottság észrevételt tett, a módosítás elfogadottnak
tekintendő, amint a Bizottság tájékoztatta a tagállamot arról, hogy az észrevételeket teljes körűen figyelembe vették.



Ebből az látszik,hogy szó sincs alanyi jogról....kell egy jóváhagyott méhészeti program és egy képviseleti szervezet aki azt végig viszi.
Az más kérdés,hogy az FM-nek lépnie kellett volna már mivel évről évre nőt az OMMME-t elhagyó méhészek száma akik így
kimaradtak támogatásokból.(másik szervezet,esetleg kamara?)

Oszkár!
Azt felejtsd el,hogy kézbe kapsz valamilyen méhész támogatást,az utánfinanszírozás ugye ismerős.
Ja és Ft-ban,amit ugye most először 3 évre előre 320Ft/€ árfolyamon rögzítettek. :lol:

Van egy jó hírem is,valószínüleg hamarosan helikopterről szórják az ingyen pénzt,nehogy
fejre álljon a gazdaság:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200 ... len-422750


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.30. 18:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Az, hogy miben más, mint lentebb írtam, benne van a rendeletekben.
Az más kérdés, abban igazad van, hogy az össz méhcsaládszám alapján van megállapítva, tehát a nem OMME tagok méhei is benne vannak, de ha már itt tartunk, az meg a harmadik kérdés persze, hogy ezek az adatok mennyire tekinthetők hitelesnek, bármelyik tagállam tekintetében. Szóval ha anomáliákat keresünk, van éppen elég, de nem győzöm eleget hangsúlyozni, aki tud jobbat csinálja, de ne akarjon már senki csak úgy szétverni egy (úgy ahogy, de) működő rendszert anélkül, hogy volna valami alternatívája!
Abból nem lesz más csak káosz.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.30. 15:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
"Csakhogy ez a támogatás, nem az a támogatás. " Mi más ,mint a többi mezőgazdasági támogatás?


"Nem arról van szó, hogy akkor majd mások döntik el, hogy kapsz vagy nem kapsz, csak esetleg azt, hogy mire mennyit, milyen feltételekkel. ".
Az tudom ,hogy az OMME dönti el,BP írt javaslatot " kidolgozta". Nem lenne jobb,ha mindenki maga döntenéel mire költi?

Gyógyzer cukor: Veszel 2,5q cukrot+ egy szubimálót ,nem elég! Venni kell 1000ft árú " gyógyszert" ,az oxálsav nem jó ám!!!! Nem támogatott!
Zárt kistehert nem vehetsz! Csak aminek van platója is! Városi terepjáróra jár,a Te Toytádra ,az Én Fiatomra nem jár!!

Sorolhatnám még.
A nem OMME tagok méhei után ,ami után is küldi az Unió a pénzt ,miért nem jutnak hozzá? Mi lesz ezzel a pénzel?


"Most legalább egy méhész szervezetnek van beleszólása az elosztásba, nem olyanok határozzák meg a feltételeket, akik azt sem tudják melyik végén szúr a jószág."

Ne szoljon bele egy méhész szervezet sem! Pontosan az döntse elaki tudja ," melyik végén szúr a jószág", mire költi! Az pedig maga a méhész!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2020.03.30. 15:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
athos95 írta:
Ma Magyarországon sok ember próbál megélni a méhészetből. A legkevesebb jövedelem a méhészeknél marad a legnagyobb kockázatvállalás, és a legtöbb munka mellett. Nem áll mellettük senki,még talán azok a szervezetek sem akiknek ez lenne a feladatuk.
Ennek nem kellene így lennie!

Aki így gondolja, az előtt két lehetőség van:
1. Megpróbál tenni valamit
2. Felhagy a méhészkedéssel

Én az első csoportba tartozónak érzem magam.
Mindenki más is eldöntheti, ő mit tesz.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4804 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 97  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: csjanszki valamint 242 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.