Pontos idő: 2024.03.29. 01:08

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 12:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Bagira írta:
De viszont az utóbbi tagdíjemelés és a KFT alakítás pont arra cáfol rá,hogy a mi érdekünkben ténykedne.

Ez szerintem kissé elhamarkodott vélemény, mert amennyiben a Kft. olyan gazdasági tevékenységet végez majd, ami segíti a méhészeket pl. kedvezményes cukor/gyógyszer/méhészeti eszköz beszerzés, kedvezményes flottás üzemanyag kártya/mobiltelefon/szgk biztosítás, nívósabb szakmai oktatás stb., akkor meg a véleményed lesz megcáfolva.
Majd meglátjuk. Más iparágakban vannak jól működő szakmai vásárlói csoportok, pl. pékszövetség. Nem egyszerű, de nem is lehetetlen. Kell hozzá olyan szervező személy, aki már látott ilyet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 11:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
Aurelius
"Szerintem a méhészek ha látnák,hogy az OMME tényleg az ő érdekükben ténykedik és minden követ megmozgat ..."
Az OMME - tényleg minden követ megmozgat a méhészek érdekében, és az utóbbi időben érdekérvényesítő képességével jó néhány területen komoly eredményeket sikerült elérnie.


Sajna én nem így látom. Pl.:Neonikotinoid, gyógyszer-cukor támogatás....
De bár igazad lenne!!!
Üdv:tsá

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 10:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Sziasztok!

Látom, hogy erősen foglalkoztat Benneteket az a kérdés, hogy; - "Miért feltétel az egyesületi tagság, és miért nem jár a programpénz alanyi jogon a méhészeknek?"
A 1234/2007/EK számú uniós rendelet mind a 28 tagállamban szigorúan szabályozza (ÉS NEVESÍTI IS) a méhészeti nemzeti programok jogcímeit, s ettől eltérni nem lehet. (A nemzeti programokat jóvá kell hagyatni Brüsszelben!) A jogcímeken belüli "tartalom" már szabadabb és nagyobb mozgásteret biztosít, de amit egyszer a Bizottság elfogadott, ahhoz tartani kell magunkat.

De az is az EU elvárása és gyakorlata, hogy uniós pénz igénybevételéhez egy elismert, széles tömegbázissal rendelkező nemzeti szakmai szervezethez tartozni kell: - a hazai méhészeknek értelemszerűen az Országos Magyar Méhészeti Egyesülethez.
A nemzeti programokban biztosított forrás igénybevétele mindaddig csak egy lehetőség, ameddig az érintett a végrehajtási rendeletben meghatározott "feltételeknek" meg nem felel! A RENDELETALKOTÓ NEM AZ OMME, hanem a VIDÉKFEJLESZTÉSI MINISZTÉRIUM!
A nemzeti programokban megjelenített támogatások pedig nem normatív alapon járnak; - hanem kifizetési kérelmet kell benyújtani az MVH-hoz.

"Szerintem a méhészek ha látnák,hogy az OMME tényleg az ő érdekükben ténykedik és minden követ megmozgat ..."
Az OMME - tényleg minden követ megmozgat a méhészek érdekében, és az utóbbi időben érdekérvényesítő képességével jó néhány területen komoly eredményeket sikerült elérnie.

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 08:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Azért léptek be a szakszervezetbe mert mehettek üdülni meg kaptak a gyerekek mikulás csomagot. Az eszükbe sem jutott, hogy esetleg az érdekeiket is képviselheti. ;)

Valamilyen szinten ugyan az van mint a szakszervezet idejében.Én nem voltam semmilyen szervezetnek a tagja soha.Viszont jött a béremelés és a főnököm megkérdezte,hogy szakszervezeti tag vagyok-e?-mert ha nem ,nem kapok béremelést.Persze,hogy beléptem és kaptam 40 fillért. Most az OMME olyan mint a szakszervezet volt valamikor.Ez a támogatás mehetne az MVH keresztül is nem kellene ehhez az OMME.Így még bürokratikusabb a dolog ,még plusz egy igazolás,stb.Szerintem a méhészek ha látnák,hogy az OMME tényleg az ő érdekükben ténykedik és minden követ megmozgat ,biztos,hogy tagok lennének és nem azt látnák,hogy na még egy kötelező dolog.De viszont az utóbbi tagdíjemelés és a KFT alakítás pont arra cáfol rá,hogy a mi érdekünkben ténykedne.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.26. 19:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Azt azért ne felejtsük el, hogy az a régi dolog sem volt feltétlenül mindig önkéntes. ;)

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.26. 19:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Valóban így lehetne, csak akkor nem lenne érdemes az OMME-nak bajlódni a Nemzeti program elkészítésével ami ugye feltétele a támogatásoknak, így nem is lenne támogatás.
Úgy csináltok mint régen az emberek többsége. Azért léptek be a szakszervezetbe mert mehettek üdülni meg kaptak a gyerekek mikulás csomagot. Az eszükbe sem jutott, hogy esetleg az érdekeiket is képviselheti. ;)

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.26. 19:07 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Bagira írta:
.Különben is,ha nem az OMME által kerülne kifizetésre a támogatás valószínű,hogy becsukhatnák az ajtót.

Ez így nem fedi a valóságot. A kifizetést az MVH eszközli. Csak előírja a jogszabály a támogatás igénybevételéhez az OMME tagságot.
Ha nem így lenne valszeg bekövetkezne az amit írsz, vagy legalábbis nagyon lecsökkenne a fizető taglétszám.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.22. 09:25 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Akár mit is akartak nem a tagság beleegyezése nélkül kellett volna megcsinálni.Pár éve felemelték a családok utáni díjat,mondván kapunk üveget.Kaptunk,kétszer.Utólag valami okos kitalálta,hogy félkilós legyen az üveg.Erről sem kérdezték meg a tagokat.Most már üveg sincs de a családok után fizetendő összeg maradt.Én nem akarok kukacoskodni,de ne turkáljanak már az én zsebemben a megkérdezésem nélkül.Különben is,ha nem az OMME által kerülne kifizetésre a támogatás valószínű,hogy becsukhatnák az ajtót.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.22. 08:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Én nem tételezem fel , hogy rosszat akartak. De ez a rendszerből adódik. Pontosan abból amit én mindig bírálok. Ez oda vissza hat. Nincs kommunikáció, az alsó és a felső szint között. Ilyen dolgokkal, mint például a tagdíjemelés, nagyon csínján kell bánni, még ha bármilyen jó dolog az ami miatt megteszik. Ha már küldötti rendszer van,/ amit én semmi képpen se tartok jónak./ De ha már az van, akkor a küldött vegye már a fáradságot, és klubb foglalkozáson, vagy akár külön gyűlésen is de magyarázza már el a tagságnak, hogy mit is akar a vezetőség. Jóval előtte. Mert, lehet ezt úgyis csinálni mint Bross idejében, de ez most már úgy látszik ez nem működik. Az az egyesület, vagy akármi, ahol a vezetőség és a tagság között nincs eggyüttműködés az működő képtelen. Hogy Bross alatt működött, egy ideig? Hát az is valami természettől elrugaszkodott dolog volt, és ha jól utánna nézünk Bross ebbe is bukott bele. Most van egy kemény ellenzék, legalább is a jelek ezt mutatják. És a kifárasztásra játszik. és egy idő után előbb vagy utóbb, de felőrli a mostani vezetést. Ez nem az ország, ahol négyévente választunk valakit, aztán négy évig nem lehet megbuktatni. Jogilag itt se lehet megbuktatni. Ám a jelek szerint el lehet lehetetleníteni. És ha ez mindjárt az elején így van, az legalább is jelzés értékű.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.22. 08:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Nyilvánvaló , a környező országokban ahol fejlettebb szintű a méhészeti élet , ott valamilyen egyesületi újság jár a tagoknak .
Másrészt egy papíralapú információs csatorna nyílik a tagok felé, árban töredékéért mint a hasonló. 1000 másik indok , ami mellette szól , és 1-2 ami ellene .Nem értem mi a baj vele , és így vagy úgy, de életre kellett volna hívni egyet .
Az éves beszámolón számon lehet kérni miért így , és nem úgy . Ez a vezetőség problémája , ha nem a jegyzőkönyv szerint jártak el . Itt lehet kereskedni akinek erre van energiája.
Bár a végeredményen vagy a jelenlegi állásponton nem tudom mit változtatna .

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 22:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Az ideiről beszéltem. Az, hogy a jövő évi előfizetésed (meg az enyém is, mert természetesen én is előfizetem) ennyi lesz, az már, a még nem is létező új lap hozadéka, ha nem vetted volna észre... ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 21:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Nekem 4680 ft szerepel az éves előfizetési csekken. A netes előfizetés 3040 ft egy évre.
Viszont eldönthetem, hogy előfizetem vagy nem.
Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 21:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Nézd 007-es!
Én nem ködösítek, nem vagyok jogász és nem vagyok a kákán is csomót kereső.
A való világban (nem RTL!!) hogy zajlanak ezek az ügyek?
Dolgoztam egy Magyar-Német-Osztrák Rt-nél. Ott a közgyűlés, stratégiai célokat határozott meg, és mozgásteret az ügyvezetés számára.
Aztán a következő közgyűlés döntött. Itt nem volt kegyelem, de hiba is ritkán, mivel a prémiumával, állásával felelt az ügyvezetés.
Ilyen egyszerűek a kapitalizmusban a szabályok.Viszont nem lehet havonta közgyűlés ......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 21:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Litterae írta:
A hatvan éve megjelenő Méhészet egy forintjába sem kerül az egyesületnek.


Ez igaz, ellenben az utóbbi időben 5640 Ft évente a méhésznek, holott, mint a számítások mutatják, hasonlót feléből is a méhész kezébe lehet adni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 21:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tükör írta:
...Legrosszabb esetben az ügyészség majd ezt is eldönti. :roll:
És akkor azt kell elfogadni mindenkinek.

Ügyészség -Bíróság. Én nem tudom, hogy ebben a kérdésben fordult-e egyáltalán valaki az ügyészséghez, de nem vennék rá mérget. Ha tovább mérgesedik a helyzet, akkor borítékolhatóan ez lesz a vége. A zárt ülés elrendelése tekintetében nincs okom kételkedni abban, hogy valóban az ügyészségen van az ügy. Ha tud valaki tényeket, írja meg privátban, nem fogom továbbadni.

Már leírtam, az lenne a szerencsés, s nem utolsósorban szabályos, ha a Küldöttgyűlés döntene ebben a kérdésben. Különben sem értem ezt a nagy sietséget. Miért nem lehet várni 3-4 hónapot? Talán mindennaposak a tüntetések az OMME székház előtt annak érdekében, hogy azonnal kell még egy szaklap? Vagy beadványokkal bombázzák a méhészek az OMME-t, hogy gazdasági válság idején is feltétlen ragaszkodnak a tagdíjemeléshez......? A hatvan éve megjelenő Méhészet egy forintjába sem kerül az egyesületnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 20:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Most ez mi, amit itt össze hordasz??
" Ennek figyelembevételével gondolom, ha a küldött gyűlés elfogadja az OV döntését akkor nyugodtan beadhatjátok panaszotok a sóhivatalba (vagy show hivatalba.). "
Alapszabály ismerete ?
" Ebből a nézőpontból egyértelmű volt, hogy egy új újság alapítása olcsóbb, és az egyesület anyagi érdekeit szolgálja."
Ez biztos így van, de ki adott erre felhatalmazást.?? Erre válaszolj!! De ne ködösíts.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 19:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
007-es!
Én nem támogatom az újság tagdíjba építését, de ........!
Mivel itt a törvényesség alapján nyilvános döntésekről volt szó. egyértelmű, hogy a Méhészet tulajai az egekbe akarták
vinni az árat ...
Ebből a nézőpontból egyértelmű volt, hogy egy új újság alapítása olcsóbb, és az egyesület anyagi érdekeit szolgálja.

Én veletek ellentétben nem vagyok pereskedésben gyakorlott. Soha nem voltam alperes sem felperes, csak egyetlen-egyszer egyszerű tanú .......
Ennek figyelembevételével gondolom, ha a küldött gyűlés elfogadja az OV döntését akkor nyugodtan beadhatjátok panaszotok a sóhivatalba (vagy show hivatalba.).
Nem lehet egyszerű technikai kérdésekbe összehívni a küldöttgyűlést havonta ..... A következő küldött gyűlésen eldől, ha hibás volt a döntés hullnak a fejek az IB-ben, ha nem .......
Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 19:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Tükör írta:
Erről nem is beszélve...
De ha csak a rosszat akarjuk látni...

Senki nem beszélt arról, hogy rossz ötlet volt az újság. És arról sem esett szó, hogy nem kell. Erről még szavaztak is, nem??
Itt arról beszélünk, hogy amit az újság kapcsán, most az OMME vezetése, ( IB ) keresztül vitt az OV-n, az nem volt jogszerű.
Sajnos ezt a rosszat nem lehet nem látni, és észrevenni. Aki ezt látja, az viszont joggal kérdezheti, hogy ez szándékos volt-e, vagy nem.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 18:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
,,,,Remélem azt is eldöntik ,hogy szándékos vagy véletlen.,,,Csodálkozom,őszintén.mi a francot tudtok,hatósági vizsgálatok nélkül.biztos a Törvény szegés ezt tudjátok előre, és azon variáltok hogy szándékos e?Magyarázza valaki el mert nem értem az egészet.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 18:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
abrakazabra írta:
Csalánosi: A te példád is sántít, .......


A talicska jobb példa volt? Ám legyen. :-)

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 18:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Erről nem is beszélve...
De ha csak a rosszat akarjuk látni...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 18:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
jani bátya írta:
Sajnos egyet kell értsek veled. Már előre hallom az indokokat a magyarázkodásban.- Ez volt a tagság érdeke,hosszú távon ez volt a legolcsóbb megoldás, sietni kellett mert hamarosan jön a karácsony és nem akartuk meglepetés ajándék nélkül hagyni a méhészeket,stb..

Üdv. jani bátya


Szerintem jobban járt így mintha megvett volna egy márkanevet. Mert mit kapott volna a pénzéért? Kapott volna egy jogot az újságkészítésre? Vagy még ezenfelül mit? Nyomdagépet, újságíró alkalmazottat?

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 18:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mi?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 18:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Tükör írta:
Ezért írtam, hogy a konkrét határozatokat kell megnézni, és az alapján lehet rajta a hozzáértőknek vitatkozni, hogy lehetett-e így, vagy nem lehetett.
Legrosszabb esetben az ügyészség majd ezt is eldönti. :roll:
És akkor azt kell elfogadni mindenkinek.

Remélem azt is eldöntik ,hogy szándékos vagy véletlen.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 18:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Litterae írta:
Mondok egy egyszerű példát. Ha a saját pénzemen elmegyek a piacra biciklit venni és túl drágának találom, akkor a saját döntésem, hogy veszek-e helyette inkább egy talicskát, mert éppen az is jó lesz a ház körül. Viszont, ha egy közösség –mondjuk egy triatlon egyesület – bíz meg azzal, hogy vásároljak a tagságnak egy versenykerékpárt, akkor nem dönthetek úgy a piacon, csak azért, mert érzem a zsebemben a pénzt, hogy a megbízásom ellenére inkább egy talicskát vásárolok, mert annak is van kereke, és különben is, a pénzt is jobban lehet vele tologatni.

Ennél egyszerűbben már nem tudom elmondani.....Ennek a belátásához biztosan nem kellenek jogászok.....


Szerintem tudod te, hogy attól, hogy nem vagyok jogász, még megértek dolgokat... ;)
A példa jó, és mégsem jó, mert nem a konkrét esetre vonatkozik, hanem fiktív.
Ha valóban egyértelmű volt az akarat ( a "betű", a leírtak szerint) akkor úgy kell eljárni.
Ezért írtam, hogy a konkrét határozatokat kell megnézni, és az alapján lehet rajta a hozzáértőknek vitatkozni, hogy lehetett-e így, vagy nem lehetett.
Legrosszabb esetben az ügyészség majd ezt is eldönti. :roll:
És akkor azt kell elfogadni mindenkinek.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 17:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
sietni kellett mert hamarosan jön a karácsony és nem akartuk meglepetés ajándék nélkül hagyni a méhészeket,stb.. [/quote]

A meglepetés sikerült.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 17:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Sajnos egyet kell értsek veled. Már előre hallom az indokokat a magyarázkodásban.- Ez volt a tagság érdeke,hosszú távon ez volt a legolcsóbb megoldás, sietni kellett mert hamarosan jön a karácsony és nem akartuk meglepetés ajándék nélkül hagyni a méhészeket,stb..

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 17:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Csalánosi: A te példád is sántít, mert nem egy darab bicikli (egy lapszám) vételével bízták meg, hanem a bicikligyár megvételével (a lap tulajdonjogával). Itt az a probléma, hogy egy adott "bicikligyár" vételére szólt a megbízás, nem egy bármilyenre, hogy ha az nem jön össze, akkor vegyünk másikat, vagy csináljunk egy sajátot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 16:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Én meg aszondom, nem lesz ott semmi az éves beszámoló után se.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 16:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Az éves beszámolón számítani fog.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 16:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Számít az?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 15:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Csalánosi írta:
Kicsit sánta de majdnem jó.

Inkább:
Elküldenek, hogy vegyek biciklit. Az eladó az előre leegyeztetett bicikli eladási árát feltornázta a duplájára.
Ezért a rámbízott pénzből csináltam egy bicikligyárat ahol legyártottam a biciklit.


Ha annyi pénzed volt, hogy bicikli gyárat tudsz csinálni, akkor miért akartál biciklit venni???

De ne feledd el, neked azt mondták, hogy vegyél biciklit. Nem azt hogy gyárat. Magyarul nem volt másra felhatalmazásod.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 14:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
A saját pénzedből akkor csinálsz bicikligyárat, amikor akarsz. Más pénzéből akkor csinálhatsz, ha megbízott vele. Ha nem bízott meg vele, akkor nem csinálhatsz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 14:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kicsit sánta de majdnem jó.

Inkább:
Elküldenek, hogy vegyek biciklit. Az eladó az előre leegyeztetett bicikli eladási árát feltornázta a duplájára.
Ezért a rámbízott pénzből csináltam egy bicikligyárat ahol legyártottam a biciklit.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.21. 14:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tükör írta:
Én ugyanis abból indultam ki (más kérdés, hogy jól értelmeztem-é a dolgokat, ezt majd az okosok, lásd jogászok, eldöntik) hogy a küldött gyűlés a pénzügyi tervezetben, elfogadta a kft alapítást, ugyanis pénzt is rendelt mellé...

Mondok egy egyszerű példát. Ha a saját pénzemen elmegyek a piacra biciklit venni és túl drágának találom, akkor a saját döntésem, hogy veszek-e helyette inkább egy talicskát, mert éppen az is jó lesz a ház körül. Viszont, ha egy közösség –mondjuk egy triatlon egyesület – bíz meg azzal, hogy vásároljak a tagságnak egy versenykerékpárt, akkor nem dönthetek úgy a piacon, csak azért, mert érzem a zsebemben a pénzt, hogy a megbízásom ellenére inkább egy talicskát vásárolok, mert annak is van kereke, és különben is, a pénzt is jobban lehet vele tologatni.

Ennél egyszerűbben már nem tudom elmondani.....Ennek a belátásához biztosan nem kellenek jogászok.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.20. 20:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.15. 18:16
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Kunhegyes
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=45

Meghosszabbították az amitráz tartalmú készítmények behozatali engedélyét
2013. 11. 20.
Mindenki előtt ismert az a tény, miszerint az ázsiai nagy méhatka (Varroa destructor) ellen a vegetációs időszakban leghatékonyabbnak tartott, amitráz tartalmú készítmények ideiglenes behozatali engedélye 2014. februárban lejár. Ennek következtében kérdésessé válik ezeknek a termékeknek a hosszú távú piaci jelenléte és ez kihatással van a tavaszi támogatások elszámolására és természetesen a hatékonyan elvégzett atka elleni védekezések sikerére is.
A helyzet megoldása érdekében a termékek hazai forgalmazását végző kereskedelmi vállalat azzal a kéréssel fordult az OMME vezetéséhez, hogy az említett engedély meghosszabbítása érdekében adjon ki a kérés megalapozottságát alátámasztó szakvéleményt. Szerencsére a már több éves múltra visszatekintő OMME környezetterhelési monitoring vizsgálatok eredményei alapján rendelkezünk olyan adatokkal, amelyek segítségével a tárgyban született szakvéleményt Dr. Cserényi Péter és Tóth Péter el is készítette.

A forgalmazótól időközben kapott információk alapján azt a választ kaptuk, hogy a hatóság az ügyben pozitív döntést hozott, így továbbra is biztosítani lehet a méhésztársak számára ezeknek az igen hatékony készítményeknek az elérhetőségét és egyben az atkák elleni védekezések sikeres végrehajtását.

Az OMME vezetése köszönetét fejezi ki a szakvélemény kidolgozásában részt vállaló méhésztársaknak.


OMME ügyvezetés

_________________
https://www.madarasimeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.20. 20:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Az ilyet bizony én is Jani bátya

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.20. 19:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
"Non profit szervezetként létrehozta a Mellifera Kft.-t, a méhészek felvásárló és értéke-sítő szervezetét. Ezzel forradalmi változás állt elő a mézpiacon, a méhészek javára.
Nem az egyesületen múlott, hogy árulók és megtévesztett, félrevezetett méhészek segít-ségével ezt a szervezetet később kihúzták a méhészek lába alól."
Részlet az OMME történetéből.
Én szeretném elkerülni az ehhez hasonló eseteket.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.20. 18:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Tükör!
Ez a válasz számomra olyan, mint ha piros ultit mondanál, és elsőnek jössz ki a piros hetessel. Ha nem tudsz ultizni akkor ezt nem értheted.
Az értelmezéseket, meg majd ahogy fogalmaztál, az okosok eldöntik. A jóhiszeműségről meg csak annyit, ha megadom a számlaszámom, jóhiszeműen utalsz nekem 10 milliót?
Arra hogy mit szavaztatok meg a küldött gyűlésen, biztosan meg van a jegyzőkönyv.
Nem jó takaródzás, a jóhiszeműség. De te tudtad miről szavazol!
Én úgy tudom, hogy lapvásárlásra lett 50 millió megszavazva, és semmiféle "Kft-ről" nem volt szó. A lap terjesztését Gt nélkül is tudta volna csinálni az OMME. Az hogy közben felment a lap ára, azon meg nem kell csodálkozni, ha nem volt előzetes írott megállapodás, a feltételekről, közte a vételárról. Tudod a civil életben is van olyan, aminek egyik napról a másikra megváltozik az ára. (PL üzemanyag.)

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.20. 17:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Én a tagdíjemelésről és az újságról is innen értesültem.Megjegyzem én sem értek egyet az emeléssel és nem érdekel,hogy milyen érvek hangzanak el mellette.Szerintem ha ilyen változtatást akart az OMME vezetősége akkor előbb meg kellett volna szavaztatni a tagsággal.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.20. 16:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
No kérem ilyenkor milyen jó lenne, ha lenne az OMME honlapon archívum.(Lehet van én nem találtam) Szépen vissza lehetne keresgetni az ilyen és ehhez hasonló dolgokat. Persze ahhoz az kellene,hogy a gyűléseken részletes jegyzőkönyv vagy hangfelvétel készüljön és az fel is kerüljön rá. Legalább olyan részletességgel mint ahogy a tagdíjemelésről informálták a tagságot.
Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.20. 16:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
No de, kire nézve?
Én ugyanis abból indultam ki (más kérdés, hogy jól értelmeztem-é a dolgokat, ezt majd az okosok, lásd jogászok, eldöntik) hogy a küldött gyűlés a pénzügyi tervezetben, elfogadta a kft alapítást, ugyanis pénzt is rendelt mellé. Innen a többi világos még neked is szerintem. Tehát én tudtam, mire szavazok. Esetleg nem jól értelmeztem valamit, de ezt sem rosszhiszeműen tettem, meg még az se biztos, hogy én értelmeztem rosszul. Mint mondtam, majd kiderül.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.20. 12:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Tükör!
Ezt a kérdést rögtön meg is válaszolhatod, itt mindenkinek.
Neked tudnod kellett ezeket a dolgokat, és ennek tudatában te mellette kampányoltál, és rá voksoltál.
Vagy nem így láttam, és hallottam?
Ha onnan közelítem meg ezt az esetet, hogy "Tehát ha már azt nézzük ki nem tudta miről szavaz, akkor azt kell mondanom, senki nem tudta..." akkor erre csak egy magyarázat lehetséges, de az szánalmas.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.20. 08:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
És most már csak azt nem értem, ez miért nem jutott eszébe senkinek az OV-n?
Se az egyik, se a másik oldalnak.
Mert aki ellene szavazott az újságnak, az sem ezért tette!
Tehát ha már azt nézzük ki nem tudta miről szavaz, akkor azt kell mondanom, senki nem tudta...

A konkrét határozatot azért nem árt megnézni, hogyan van megfogalmazva, mert néha egy-egy szón is sok múlik, bár ezt neked nem kell magyarázni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.20. 07:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tükör írta:
jani bátya írta:
Azért azt a kérdést is fel kell tenni.
Ha bebizonyosodik hogy a kft alakítása alapszabály ellenesen történt. Akkor önként feláll e a mostani vezetés a helyéről .

Üdv. jani bátya

Te voltál a legutóbbi küldöttgyűlésen Jani bátya?


Szólok, mielőtt feleslegesen tévútra kerülnétek. A Küldöttgyűlés arról döntött, hogy az OMME tárgyalásokat kezdeményez a MÉHÉSZET szaklap megvásárlása tárgyában és megállapodás esetén egy Kft-t alapít a lap átvételére és a kiadói feladatok ellátására. A szándék erre irányult és nem másra. A Kft. alapítása csak az eszköz lett volna és nem a cél.

Mivel a cél nem valósult meg, a Kft. alapítása is okafogyottá vált. Ha az egyesület ügyintéző szerve úgy gondolja, hogy egy akár hasonló, de másik cél érdekében is szükséges egy Kft-t alapítania az egyesületnek, akkor ehhez, az ebben a kérdésben kizárólagos hatáskörrel rendelkező Küldöttgyűlés döntése szükséges.

A Küldöttgyűlésen saját alapítású szaklapról és az ezt kiadó Kft-ről szó sem volt, így erről értelemszerűen nem is dönthetett a Küldöttgyűlés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.18. 11:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Vagy esetleg valamelyikünké, netalán mindkettőnké szelektív, de még az is lehet nem ugyanazokkal az emberekkel beszélünk ...
Bár azért ha ez olyannyira markáns hang, hogy ettől lettek volna hangosak a rendezvények, azt hiszem én is csak meghallom, különös tekintettel arra, hogy egyet is értek vele... ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.18. 11:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tükör írta:
Litterae írta:
Az utóbbi évek attól voltak hangosak a méhésztársadalomban, hogy egyre zsúfoltabbak a méhlegelők, romlanak a méhegészségügyi mutatók, nem kívánatos a méhészetek-méhcsaládok számának további emelkedése.

Az lehet, hogy ezeknek a hangoknak az egyik élharcosa vagyok a (fórum béli írásaimból is kitűnhetett ez időnként), sőt személyes példával is elöl járok abban, hogy nem a méhcsaládok mértéktelen szaporítása az egyetlen út a méhészetben, és ezt népszerűsítem az előadásaimban is, de az ilyen megfogalmazás nekem akkor sem tetszik, mert nem tartom igaznak. Én is elég sokat mozgok az úgynevezett "méhésztársadalomban" ("szembe jön velem a nép és azt mondja..." ;) )az idén is részt vettem több nagy méhésztalálkozón (Fehérvár, Jászberény, Profi kongresszus, Gödöllő, Apimondia) meg egy pár kisebben, az aktuális küldöttgyűlésen, OV-n,méhész gyűléseken, de sehol nem ez volt, amitől "hangos" lett volna a rendezvény. Ha engem kérdezel sajnos, mert nagyságrendekkel nagyobb gondnak látom, mint a csávázó szereket, ellenben akkor se mondhatom hogy igaz, amit Te állítasz.


No, akkor ebben az esetben bizton állíthatjuk, hogy valamelyikünk „hallása” nem tiszta........ ;) Egyébként az utóbbi évekről írtam, az kétségtelen, hogy jelenleg a neonikotionid ügy és a Kft. alapítás frissebb témát szolgáltat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.18. 10:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Nem tudom, nekem az tűnik fel mostanában, mintha mindenütt kevesebben lennénk. Klubfoglakozásokon, egészségügyi tanácskozásokon, és itt Gödöllőn is. Ez már igen szembe tűnő. Volt idő, hogy Gödöllőn nem jutott ülőhely. Pedig az előadásokkal nem volt baj, ha az ember kicsit érdeklődőbb. Én például most láttam először az "elnökünket." Hát az első benyomásom, kis ember ismerettel párosulva, meg van ennek a magához való esze, nem kell félteni ezt se, hogy megeszik.
Az előadásokról pedig az jött le,/bár a fordítással kissé vontatottak voltak az előadások/ hogy mindenütt nagy probléma a GMO. Mert a neonikotinokat sikerült felfüggeszteni két évre. Aztán még a legyel előadást is érdekesnek tartottam. Felvetődött bennem a kérdés, miért is nem mi látjuk el őket mézzel?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.18. 09:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Litterae írta:
Az utóbbi évek attól voltak hangosak a méhésztársadalomban, hogy egyre zsúfoltabbak a méhlegelők, romlanak a méhegészségügyi mutatók, nem kívánatos a méhészetek-méhcsaládok számának további emelkedése.


Az lehet, hogy ezeknek a hangoknak az egyik élharcosa vagyok a (fórum béli írásaimból is kitűnhetett ez időnként), sőt személyes példával is elöl járok abban, hogy nem a méhcsaládok mértéktelen szaporítása az egyetlen út a méhészetben, és ezt népszerűsítem az előadásaimban is, de az ilyen megfogalmazás nekem akkor sem tetszik, mert nem tartom igaznak. Én is elég sokat mozgok az úgynevezett "méhésztársadalomban" ("szembe jön velem a nép és azt mondja..." ;) )az idén is részt vettem több nagy méhésztalálkozón (Fehérvár, Jászberény, Profi kongresszus, Gödöllő, Apimondia) meg egy pár kisebben, az aktuális küldöttgyűlésen, OV-n,méhész gyűléseken, de sehol nem ez volt, amitől "hangos" lett volna a rendezvény. Ha engem kérdezel sajnos, mert nagyságrendekkel nagyobb gondnak látom, mint a csávázó szereket, ellenben akkor se mondhatom hogy igaz, amit Te állítasz.

A közszolgálati, de bármilyen televízió tudósításairól, meg ilyen pátosszal beszélni, miszerint azokat ilyen-olyan törvények de hajde nagyon szabályozzák... és nem költők... ja...
Most én hagy legyek kicsit populista és mondjam azt, hogy ez őket nem nagyon zavarja abban, hogy olyasmiket adjanak más szájába amit az egyáltalán nem mondott, vagy csúsztassanak, attól függően, hogy mit szeretnének a hírrel elérni.
Mondom ezt úgy, hogy szerintem veled egy időben horkantam fel az ominózus mondatra.
Helyre igazítást, meg ugyan lehetne sok esetben kérni (nem csak most), de ki a fene fog minden egyes esetben, pláne egy olyanban mint ez is, amikor igazából azon kívül, hogy minket (még ha sokunkat is)bosszantott ez a kijelentés, de semmilyen kárt nem okozott, senkit meg nem sértett.
Ki a bánat foglalkozik ezzel?
Persze gondolom, olyan súlyú esetekben, amikor támadhatók jobban ügyelnek arra amit mondanak, de bizony arra is volt már példa, még az idén is, amikor magyarázkodniuk kellett az elhangzottakért.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.18. 07:59 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Aurelius írta:

Kicsit szeretnélek korrigálni; - Az államtitkár egy szót sem szólt a méhészetek számának növeléséről. Ezt a kommentátor hölgy mondta. (Talán önhatalmúlag "továbbfűzte" a felfelé ívelő gondolatot...M2)


Államtitkár esete a "közszolgálati" TV-el"! :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.