Pontos idő: 2024.03.28. 23:04

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.10. 19:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2021.09.27. 17:51
Hozzászólások: 7
Kedves Nándor!

Először is a napirendi pont megfogalmazása nem tőlem származik, hanem elnökségi tagtól. Másodszor, mielőtt támadnál, eddig is szerepelt az alapszabályban ezzel kapcsolatos rész. Harmadszor, én sem az ezzel a napirendi ponttal kapcsolatos "beszélgetésben", sem a szavazásban nem vettem részt, nem is akartam, de egyébként is ez így szabályos. Negyedszer pedig az egyesület dolgaival kapcsolatban nagyon szívesen állok rendelkezésedre az egyesület elérhetőségein keresztül. Hívj fel, ha valami kérdésed, észrevételed van, vagy ha érdekel az egyesület működése, az elnökség munkája.
Nem gondolnám, hogy Tóth Péterre én olyat mondtam volna, hogy pénzéhes. Sőt! Ha visszaolvasod az írásom, azt láthatod, hogy megértem azt is, hogy miért döntött így. Nem gondolnám, hogy bármi sértőt mondtam, vagyis írtam rá.
Az én célom annyi volt csak az eredeti bejegyzésemmel, hogy egy másik nézőpont is legyen. Sajnálom, ha Te ezt másképp értelmezted.
További szép estét mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.10. 18:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Naív vagyok és idealista, tudom. De vannak más hibáim is...

Nekem furcsa az egész, röviden, őszintén...

De érdekelnének a tapasztalatok, ez így szokásos...? Akár név nélkül is, természetesen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.10. 17:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Nem tudom mi a közlésben az újdonság?
- Maga az egyesületi elnök javadalmazásának ténye
- Az összeg mértéke
- Az inflációkövetés ténye
- Egyesületi elnök javadalmazásának alapszabályba építése
- Javadalmazás megállapítása, korábbi helyzethez, más korábbi javadalmazásához képest

Más helyi egyesületi elnök javadalmazásáról mint összehasonlító adat, van valakinek információja? Ha közérdekű, éppen erről is beszélhetünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.10. 16:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Köszönöm Péter!

Igen, ezt gondoltam. Ott fizetem a tagdíjat. Az egyesületek működéséről vannak alapvető elképzeléseim, mert fél évtizedig vezettem egy térségi kulturális egyesületet.
Eddig rendben, kitalálták, megszavazták és ennyi.

Én szerényen, csak azt nem értem, hogy egy egyesület vezetője miért kell fizetést, tiszteletdíjat kapjon.

A kérdés erre vonatkozott, lehet nem volt konkrét!
De kissé költői is volt a kérdés...

Eszembe jutott, hogy a Tóth Péterről, azt hirdették, hogy pénzéhes, azért akart olyan szemtelenül elnök és szaktanácsadó is lenni egyszerre, mert csak a pénzre megy, ahogyan annak idején visszahallottam. Sőt! Központi üzenet volt...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.10. 12:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
DN19 írta:
Idézet a Jászberényi Méhész Egyesület alapszabályának friss módosításáról:
Hogyan kell ezt értelmezni?


Ha alapszabály módosítás, akkor valószínűleg a tagság szavazott egy előterjesztésről, amit elfogadott. Taggyűlési jegyzőkönyv is segíthet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.10. 09:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
" De abban mi a felelőtlen döntés, ha támogatok egy kezdeményezést, ami jó lenne az ágazatnak? És itt a KEZDEMÉNYEZÉSEN van a hangsúly. Nem biztos, hogy megvalósul. Dolgozik vele az elnökség x hónapig,"


Valóban "felelős" döntés? Minek is dolgozna vele hónapokig az elnökség?

"Ha szakmaközi szervezetté válunk, abban a pillanatban a „kintlévő” - ööö – háromszázezer méhcsalád tulajdonosának is fizetni kell (azoknak, akiknek az 1000 forintot is elintéztük…!)"

Megkérdezte,tájékoztatta, erről valaki a NEM OMME tagokat? Vagy csak "JÓ lesz ez így" alapon ötletelnek?

Ez is olyan egyéni ötletelgetés lenne mint a szaktanácsadóknak gk vásárlás ,meg a méhészeknek járó pénzen új irodát venni?

Ez is "csak" egy KEZDEMÉNYEZÉSNEK indult! Nem lehetne UNIOS pénzre pályázni ,ha már ilyen kicsi az az iroda? És nem a méhészeknek szánt pénzeket költeni ilyenekre.

Kezdeményezni mindent lehet. Csak ésszerűség határain belül.

És ezért dolgoznak emberek! Hmmm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.10. 06:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Kedves Klaudia!

Megismétlem a kérdést!

Idézet a Jászberényi Méhész Egyesület alapszabályának friss módosításáról:

- A Nemzetközi Mézvásár és Méhész találkozó, illetve az egyesület rendezvényeinek főszervezőjének inflációt követő javadalmazásának elfogadása: Az egyesület elnök havi bruttó 115.000 Ft tiszteletdíjat kap.

Természetesen a jászberényi egyesületről van szó és tudomásom szerint itt te vagy az elnök, ezért kérdezem tőled a félreértések elkerülése végett.

Hogyan kell ezt értelmezni?

Üdvözlettel, Nándor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.09. 23:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2021.09.27. 17:51
Hozzászólások: 7
Szép estét kívánok Mindenkinek!

Elnézést, hogy csak most válaszolok, de 4 írásbeli vizsgám volt a héten, egy projekt munkát kellett befejeznem határidőre, illetve az egyéb elfoglaltságaim finoman szólva is elvették a hetem. Illetve ma már (vagyis inkább tegnap, hiszen elmúlt éjfél) egyszer megírtam a válaszomat, de sajnos elszállt, mert újra bejelentkeztetett a rendszer.
Bocsánat Maya Péter, de most ez is hosszú lesz!
Először is elnézést kérek, ha valakit megbántottam, kellemesen csalódtam, hogy nem igazolódtak a fenntartásaim.
Másodszor Pötének írnék:
Köszönöm szépen a figyelmeztetésed, pótoltam a hiányosságomat. Tényleg elmaradt a bemutatkozás.
Cs. ügyben az első fokon volt perköltség, ami pert az OMME megnyert. A bíróság kötelezte rá Cs.-t, hogy az OMME költségeit megtérítse. Majd az OMME megnyerte a másodfokot is. A kúria kérte, hogy legyen megismételve a szavazás. Ezért lett újra szavazva vasárnap.
A tavalyi tisztújítón az én emlékeim szerint még az ügyvéd is felállt, és megkérdezte, hogy mindenki elfogadja-e a tisztségét. Ez mondjuk a jegyzőkönyvből derülne ki pontosan, ez biztos, nem is vitatom.
Ez a K.R.J. ügy érdekes, hogy ennyire feszegetitek. Az én tudomásom szerint a 150.000 Ft-ot még az előző elnökség ítélte meg neki, ami lényeges, hogy nem munkadíjra. Az általa elutalt összegről a bizonylatot eljuttatta az OMME-nak, ezzel igazolva, hogy nem nála maradt az összeg, hanem arra a költségre fordította, amire kérte. Lehet itt boncolgatni, hogy milyen az adott felület, amin ez az írás megjelent, de az előző vezetésben szerintem voltak jópáran, akiket nem vádolhat azzal senki, hogy nem mertek Brossnak ellent mondani. Arról az összegről pedig, amiről te beszélsz, a 20 millióról elég egyértelműen el lett mondva, hogy nem ő kapta. A kutatást folytató egyesületnek tagja, igen. Az anyag kidolgozói között is ott van, igen. De ezt az összeget nem az elnökség ítéli oda, ráadásul nem is az Ő személyének, ráadásul munkadíj nincs benne, csak eszközvásárlás. Ezt a Nemzeti Program kutatás „fül” alatt igényelték, amiről nem az OMME dönt. Igen, kell hozzá egy OMME igazolás, de azért gondoljuk már végig, hogy milyen kutatást kellene az OMME vezetőségének preferálnia!? Szerintem egy propolisszal kapcsolatos kutatás, illetve a kutatáshoz szükséges eszközök beszerzése igen is támogatható cél. Ismét kihangsúlyozva, hogy egy társulat, és nem egy magánszemély folytatja a kutatást!
Az online ülésekhez a bekapcsolódás azért te is tudod, hogy nem annyira egyszerű történet. Szoftver vásárlás, igen, van ilyen, de az online platformok nem megvehető szoftverek. Szerintem ezeknek a díjára nincs támogatás, bár lehetséges, hogy tévedek. A „vészhelyzeti állapot” felül ír mindent. Igen, elismerem, hiányosság, hogy nincsenek fent a határozatok. Azt is értem, hogy nincs erre idejük. Akkor miért is nem állt még fel valaki mondjuk a küldöttgyűlésen, hogy vegyenek fel egy embert, aki ezeket a tájékoztatásokat megtenné? Én azért nem, mert már ezt megkérdeztem tőlük. Nincs hely a „hatalmas” OMME irodában, ahová leültessék. Nem fér be még egy asztal. Nem tudom, mikor voltál utoljára az irodában, én nem túl régen. Brutális, ami ott van. Oda nem, hogy egy asztalt, de még csak egy plussz széket se nagyon tudnál betenni, annyira zsúfolt a rengeteg szóróanyagtól. Bár, ha azok kikerülnének onnan, akkor sem igazán tudnának még egy asztalt betenni, mert nincs neki hely, kicsi a tér.
Nem félreértettem, elírtam, elnézést. Az etikai bizottság helyett ellenőrző bizottságot írtam.
A K. féle nyúlósról nem nyilatkozom, bár nem értek egyet veled. Nyilatkozzanak az ügyben azok, akik ott ültek a tárgyalásain…
A levéllel kapcsolatos válasz is maszatolás (hogy egy klasszikust idézzek). Ne haragudj meg, de ha problémája van valakinek, annak a hivatalos módja az írásos formátumú megkeresés. Legyen az levél, vagy e-mail, de azt sem a küldöttgyűlés reggelén adom oda. De ettől függetlenül. Több mindent kérdeztetek, kérdeztél te is az egyebek pontnál is, illetve a küldöttgyűlés folyamán. Tulajdonképpen talán csak ez a kérdés nem hangzott el senkitől, a többi kérdéssel kapcsolatban valamilyen oknál fogva volt szó. Miért nem kérdeztétek meg akkor? A lehetőség adott volt.
A fogyasztók tájékoztatására lehetne több kampány... Mondjuk egy ilyen kampánynak szerintem jó a Hungarikumos pályázaton készíttetett matrica és szóróanyag is. Fontosak az interjúk is a médiában, az OMÉK, a Bábolnai kiállítás, a kisfilmek. De azt lehet neked kellene jobban tudnod, hogy egy médiában való megjelenés, egy komolyabb kampány horribilis összeg még helyi, térségi szinten is, nem még országosan. Igen, a facebook és egyéb felületeket lehetne jobban is kihasználni. De akkor megint ott vagyunk, hogy kellene még egy ember az OMME irodába, aki a fentieken kívül, ezt is csinálhatná, de még mindig nem tudsz asztalt berakni neki. A fogyasztók elérésében pedig igen is a legnagyobb szerepe a helyi egyesületeknek kellene, hogy legyen. Lehet itt kézzel-lábbal tiltakozni ez ellen, de az ország különböző pontjain különböző anyagi hátérrel, különböző fogyasztási szokásokkal, különböző beállítottságú emberek élnek. Mindenhol mások a fogyasztói igények. Lehet, hogy Budapest környékén könnyedén fizetik ki például az akácmézet, nálunk, a Jászságban már nehezebben, bizonyos részeken pedig lehetséges, hogy szinte alig vesznek. A Te térségedben Te tudod, hogy mivel érhetsz el minél több fogyasztót. Ne csak attól a pár embertől várd a csodát, akik az OMME elnökségében ülnek, hanem helyi szinten tegyél is érte!
A Jászberényi Mézvásár… köszönöm szépen a kritikát, a múltkori összeállításotokból már lejött, hogy neked nem tetszett/ nem felelt meg az elvárásaidnak. Nincs ezzel semmi gond, tudomásul vettük. Mindenkinek nem tudunk, és nem is akarunk megfelelni, hiszen nem is lehet. Arra azért felhívnám a figyelmed, hogy kötöttek a korlátozások. Idén így és ennyit lehetett, bár ez is több annál, mintha nem is tartottuk volna meg. Jövőre reméljük mehet minden úgy, ahogyan mi szeretnénk, például több előadóval, meghívott vendéggel.
Szakmaközi szervezet: „Döntés a Szakmaközi szervezetté válás kezdeményezéséről” volt a napirendi pont megnevezése, nem pedig „Döntés a Szakmaközi szervezetté válásról”. Nagy különbség van köztük. Én őszintén szólva utána néztem. Van több pont, ami számomra is kérdéses és nem vagyok benne biztos, hogy megfelel a kritériumoknak az OMME, de most arról kellett szavazni, hogy kezdeményezzék-e egyáltalán. Elmondták, hogy a cél az, hogy változatlan Alapszabály mellett. Na most az Alapszabály elég sok mindent meghatároz. Ha azon nem kell változtatni, nem kell bevonni a kiszerelő üzemeket és külön szavazati jogot adni nekik, akkor tulajdon képen miért is felelőtlen döntés támogatni egy ilyen kezdeményezést? Nem arról szavaztál, hogy igen, minden áron szakmaközi szervezetté kell válnia az OMMÉ-nak! Vannak kétségeim, hogy sikerül-e elérni, hogy az lehessen az OMME a jelenlegi formájában. Tartok tőle, hogy lesznek olyan buktatók, amik ezt meggátolják. De abban mi a felelőtlen döntés, ha támogatok egy kezdeményezést, ami jó lenne az ágazatnak? És itt a KEZDEMÉNYEZÉSEN van a hangsúly. Nem biztos, hogy megvalósul. Dolgozik vele az elnökség x hónapig, és lehet tavasszal feláll Bross és azt mondja, hogy letettek róla. Azt pedig senki sem várja, hogy ilyen hord erélyű kérdések viták nélkül lemenjenek. Na akkor már tényleg nagy baj lenne! Most mindenkinek van ideje átbeszélni a tagságával ezt a kérdést. De! Az eredeti napirendi pont alapján sem arról kellett szavazni, hogy minden képen az legyen az OMME!
Ha Bross személye akkora hitelvesztést kapott volna, mint Te mondod, nem választották volna meg tavaly. Én azt érzem, hogy a negatív dolgokat kiemelik sokan, viszont azokat a dolgokat, érdemeket, amiket Bross és az elnökség elért, a szőnyeg alá söprik, vagy el sem ismerik.

Gyurinak szánnám:
Nem beszélünk el egymás mellett, és nincs hitvita. Brossnak is megmondom, ha nem tetszik valami, csak éppen másképp, más stílusban, mint Ti. A kérdés, hogy melyik módszer a hatásosabb. Ezt mindenki döntse el maga.
Szavazások: Felfogta szerintem mindenki. Viszont, ha megnézed az elmúlt évben bekövetkezett áremeléseket, legyen szó bár milyen nemű működési vagy egyéb költségről, azt láthatod, hogy 30-50 %-kal emelkednek a költségek. Ezt valamiből fedezni kell. A 2021 évi tagdíj nem lett emelve, tehát ha a költség oldal emelkedését nézed, reális a tagdíj emelkedése. Értem, hogy Te mire gondolsz, de fel lett hívva a küldöttek figyelme, ahogy Te is mondod ellenvéleményként, de ez lett megszavazva.
Egy tag hiányában…: Szerintem az nem kigolyózás, hogy a Te szavaiddal éljek, ha valakinek van egy választási lehetősége, hogy mit csináljon és Ő dönt. Megértem a döntését is jelen helyzetben az érintettnek, hiszen le kellett volna mondania valamiről, amit régóta csinál, de ez nem kigolyózás, hanem egy döntés volt az érintett részéről, mérlegelve, hogy az ő számára mi az elfogadható.
Elnökségi ülések: igen, a határozatok elmaradtak, ezt remélem mihamarabb pótolják. A meghívót felrakhatják, de ha a felület nem bír el túl sok főt, akkor meg az lesz a gond, hogy xy becsatlakozhatott, zy pedig nem, illetve azt azért fogós kérdés, hogy hogyan is tudják kiszűrni azt, hogy tényleg csak OMME tagok csatlakozzanak be.
Az ellenőrző bizottság, mint felhívta rá Pöte a figyelmem etikai bizottság, én írtam el.
Kirekesztő, autokrata hozzáállás: Miből gondolod, hogy nem mernek neki ellent mondani? Rusvaihoz például mi köze van Brossnak, hogy ne merne neki ellent mondani?
A levelezést Te is átküldheted, ha akarod, tudod az email címemet. A feljelentésedről pedig annyit, hogy nem név szerint téged jelentettek fel, hanem ismeretlen tettes ellen tettek feljelentést legjobb tudomásom szerint. Akár mennyire is gáz, de ha küldtél ki olyan email címekre levelet, ami nem nyilvános, hanem esetleg a munkád miatt hozzáférhettél, az esetben komolyan megsértetted a GDPR-t.
Támogatások: Igazából, ha belegondolsz, pár éve a Nemzeti Program nagyeszköz füle is ilyen volt. Gyors voltál, vagy kimerült a keret. Ezt most ahhoz tudnám hasonlítani.
Nyúlósról: Cikket vagy bejegyzést írhattak volna ez igaz, de fontosabb volt, hogy amit csak tudnak, megtegyenek, meglépjenek annak ügyén, hogy ezt a szabályt módosítsák.
Import mézek: Nagyon jól tudjuk, hogy Magyarországon sok mindenben más a jogalkotók, engedélyező szervek hozzáállása, mint más országokban, tehát a külföldi jogszabályokat nem biztos, hogy össze kellene hasonlítani az itthonival. Vedd csak alapnak a Nemzeti Programot, amiben sok mindent az itthoni jogalkotók/hatóságok nem engednek meg, amit a szomszédos országokban igen.
Szakmaközi szervezet: Pötének már megválaszoltam.
Az utolsó megjegyzésedhez annyi kérdésem lenne, hogy ki kapott pénzt és paripát, mert erről én lemaradtam. Bocsánat a tájékozatlanságom miatt. Ez most tényleg érdekelne.

A véleményem sem Pötével, sem Gyurival nem egyezik sok mindenben. Amiben egyezik, abban pedig a stílusunk nem egy. Ne értsetek félre! Szólaljon fel bárki a küldöttgyűlésen, joga van mindenkinek. Csak lehet több mindent elérhetne bárki, ha nem rögtön ajtóstól rontana a házba. Nem biztos, hogy a hangos szó a hatásos szó. Ne csak a hibát, a megoldást is keressétek! Hibát találni mindig könnyű, a megoldást már nehezebb.

Köszönöm szépen fiúk a kifejtett álláspontokat és véleményeket! Élmény volt!

Molnár Klaudia


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.09. 21:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Egyrészt zümmmi, korrekten felfedte személyiségét, holott erre semmi sem kényszerítette.Másrészt, hogy ezt az én indítványomra tette, érzek némi lelkiismeret-furdalást.A korrekt reagálások tekintetében pedig csak ő nyilatkozhatna.
Évekkel ezelőtt volt valaki, itt a Fórumon, aki ha csak néhány sort is írtam, azonnal reagált és szétszálazta mondanivalómat.Akkor nem esett jól, de arra viszont jó volt, hogy nagyon megfontoljam a mondanivalóm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.09. 18:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Malya Péter írta:
Mintegy három napig tartott az eszmecsere a küldöttgyűlésről, az arról különféleképp gondolkodók között, itt a Méhész Fórumon.

Nem sajnos az eszmecsere elmaradt.
Klaudia nevű hölgy valami olyanra számított ami egy másik fórumon szokás, a másképp gondolkodók elhallgattatása, kitiltása.
írta:
De akkor most beáldozom magam, hiszen az írásom végén minden leszek az itt lévők szerint, csak ember nem! Tények, észrevételek és elhangzott dolgok a küldöttgyűlésről, illetve az Éger Gyuri levelének pontjaival kapcsolatban:

Sajnos annak ellenére, hogy úgy érzem nagyon korrekt reagálásokat kapott, nem vállalta a vitát, pedig sokat segíthetett volna nekünk, kisméhészeknek, akik alig kapunk hireket, B.P. újabb regnálása óta.
Kár!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.09. 08:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Mintegy három napig tartott az eszmecsere a küldöttgyűlésről, az arról különféleképp gondolkodók között, itt a Méhész Fórumon.

Internetes nevük ABC sorrendje szerint Berényi méz, cerana, DN 19, egyuri, Pöte, és zümmmi fejtette ki gondolatait. Kifejezetten jó, és konstruktív gondolatokat olvastam. Gondolatközléseik mégsem alakultak át párbeszéddé. Többen hosszabban fejtették ki gondolataikat, ami kétségtelenül hasznos, de egy-egy ilyen hozzászólás után nehezebben alakul ki párbeszéd, mint egy rövidebb hozzászólás után.

Párbeszéd olyan érintettek között alakulhat ki, akik meg akarják érteni a másik felet, és akik nem akarnak egymás személyiségében kárt okozni. Egy a valódi személyiségét rejtve tartó megszólaló, érveléstaktikai szempontból általában előnyösebb helyzetben van, az önmagát felfedő személyiséghez képest.

Három napig alig vártam, hogy a gép elé ülhessek és láthassam a fejleményeket, egymás megértésének esetleg egyes kérdésekben az egymás gondolatainak elfogadásának folyamatát. Sajnos még a motivációk megértéséig se jutottunk el, mikorra a beszélgetés leállt. Párbeszéd nincs. Párbeszéd nélkül, pedig nem lehet megérteni egymást.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.06. 17:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Berényi méz írta:

Kedves Péter!

...Számomra természetes, és az a normalitás, hogy amíg más beszél, meghallgatom, figyelek a mondandójára, az összefüggésekre, és értelmezem azt. Ezután ha közlendőm van, szót kérek, és latba vetve érveimet, próbálom meggyőzni a másik felet. Írtad, nem köszönünk be úgy, hogy "szevasztok, parasztok" . A stílus, mely ott megnyilvánult, bizony kimerítette ezt a mentalitást
...
Egy ilyen stílusú vita után szívesen ott lennék a minisztériumban , amikor az előadó beszámol a történtekről. A szakmaközi szervezet több befolyást, több döntési jogot, és erősebb érdekképviseleti lehetőségeket jelent véleményem szerint.
A küldöttgyűlésen nyilvánvalóan elkezdődött a választási kampány az üres elnökségi hely betöltésére, biztos vagyok benne, hogy egy jelöltet fogtok indítani, aki mögé a választáson gyengén szerepelt jelöltjeitek is be fognak állni. Bízom benne, hogy olyan méhészt sikerül megválasztani, akivel továbbra is érdemi, eredményes munkát tud végezni a méhészek, és a méhész szakma érdekében az OMME vezetése. Nem lenne helyes, ha visszatérne az elmúlt 4 év gyakorlata, melynek stílusa a küldöttgyűlésen megjelent.


Nagyon örülők és valójában őszintén meg is lep, hogy ezt megemlíted. Valóban engem szakítottak a legtöbbször félve és sok esetben a jó elnök érvek fogytán személyeskedéssel vágott közbe a mondandómnak. Ahol a szabályzatok, jogszabályok vagy a tények engem igazoltak ott sincs ennek semmi értelme. Azért nem szaladok a bíróságra, az ellenörző bizottsághoz, mert a tisztességes, szabályos működést szeretném látni, a valódi érdekvédelmet és ennek a megvitatására a legalkalmasabb hely az OV (amit most nem tartottak meg) majd a KGY. Nagyon jó lett volna a kérdéseket és a vitákat a hosszú ideje bevett gyakorlatnak megfelelően az OV-n rendezni ahogyan azt szoktuk, nem pedig mindent itt a KGY-n. Lehet ez így szokatlan volt annak aki életében nem volt még egyetlen sem OV-n sem KGY-n, de ezzel én nem tudok mit tenni.
Én nem érzem magam sértve, vállalt tisztségemből fakadóan úgy gondolom ezt nem tehetem meg. A sértődött, szubjektumokat félre nem tudó emberek maradjanak otthon.
És akkor még egyszer kiemelném, főképp Anti és Évike számára: nagyon örülök az informális, online elnökségi ülések bezetésének amit 2019-ben javasoltam, a megállapodásra a Vadászkamarával és az Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettel, a megyénként/régiónként kihelyezett elnökségi üléseket, amit 2018-ban javasoltam. Utóbbi ötlet felvetésekor hasonlóan kritikán aluli stílusban ordított le Péter, hogy mit képzelek én, hogy be akarom osztani az Ő idejét... Örülök, hogy belátta ennek fontosságát.
Ahogyan belátta Somi is a vasárnapi KGy utáni beszélgetésünkben, hogy a hordósan értékesítő méhészeknek sem mindegy, hogy tudja-e a fogyasztó, hogy vannak kevert mézek is a boltok polcain.
Ilyen és ehhez hasonló konstruktív beszélgetések kellenének.
Az import mézekkel kapcsolatos kérdésemre hallhattad, mindent mondott Péter, mindenről beszélt, rengeteget személyeskedett, nagyon durván sértegetett és a valódi kérdésekre alig válaszolt. Ez nem vezet semmire, beláthatod.

És ha már ilyen konstruktívan elbeszélgetünk veled, aki a férje egy olyan elnökségi tagnak aki eddig nem vett részt a szervezet ilyen fórumain kíváncsi vagyok mit gondolsz, mit gondoltok az alábbi szabályzatokban és jogszabályokban foglaltakról annak a fényében, hogy ezek nem így hangzottak el vasárnap és nem azoknak megfelelően működtetik a szervezetet.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.06. 13:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Kedves Pál!

Mivel Klaudia felhívására sem dorongolta le senki, ezért elkezditek a politikai árokásást és az ellentámadást mielőtt a másik esetleg támadna címszóval?

Az Omme kiváló működését mindenki láthatja, aki akarja. Ezt a pilitikai hangulatú megosztó dumát vmi képzésen oktatják? Ez érdekelne, mert nagyon hasonló a narratíva!

A végeken a méhészeket sajnos más problémák tartanak izgalomban, mégha ez nem is tűnik fel...

Például, magyarázd el a méhésznek a gödör mellett, amikor méheüsként égetsz, hogy a méhei miért csak a felét érik égetéskor, elszámoláskor. Kétezer a füstölő, stbstb
Természetesen nem a pörkös esetekről beszélek, hanem amikor az erős méhcsaládok leraboltak vmit és összeszedté
Sajnos nem értik, hogy hol van az Omme, amikor ez történik. Fel vannak háborodva!
Közben az Omme tud erről, csak...mindenki rögtönözzön vmi választ, mert hivatalos álláspont nincs, legalábbis nem találtam a honlapon.
Légy szíves mondjatok vmit, hogy mit mondjunk nekik!
Így alakult?
Visszafelé lépkedünk az időben amikor a kártalanításról van szó?
Inkább, ilyenkor kell elmúlt tízévezni, csak más értelemben...

Nándor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.06. 10:15 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 19:02
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mezőberény
Pöte írta:
Berényi méz írta:
Köszönet zümmmi-nek a tényszerű tájékoztatásért! :taps


Végre Zsibrita Pál is beköszönt, ha nem is éppen a tényszerű tájékoztatás apropóján, de lássuk akkor a történteket, mi is volt Vasárnap.


Kedves Péter!

A küldöttgyűlésen történteket három szemszögből a Klaudia, Gyuri és te is leírtátok, annak értelmezését rábízom a fórum olvasóira.
Bár személyesen nem ismerjük egymást, látva a méhészeti gyakorlatodról közzétett anyagokat, és a mézértékesítésben elért eredményeket, tisztelettel adózok ezek iránt. Ezek után megdöbbentő és kiábrándító volt az a stílus, mely az OMME demokratikusan, többséggel megválasztott elnökének a munkáját bírálók csapatához csatlakozva megnyilvánult részedről, és még néhány "hangoskodó" részéről. A jelenlegi elnökségi munkában is vannak SZAKMAI érveken alapuló viták, melyeken higgadt érvelések után vet el, vagy szavaz meg a jelenlegi 10 fő. Való igaz, hogy az elmúlt négy év küzdelmei után most egy-egy téma gyorsabban megtárgyalásra és döntésre kerül, a méhészek érdekét és javát szem előtt tartva, szolgálva.
Itt visszatérnék az említett stílushoz, mely nem nevesítve 5-6 küldött részéről arra irányult, hogy a jelenlévő küldötteket olyan hangulati állapotba hozza, melynek köszönhetően nem szakmai, hanem érzelmi alapon szavaz. Számomra természetes, és az a normalitás, hogy amíg más beszél, meghallgatom, figyelek a mondandójára, az összefüggésekre, és értelmezem azt. Ezután ha közlendőm van, szót kérek, és latba vetve érveimet, próbálom meggyőzni a másik felet. Írtad, nem köszönünk be úgy, hogy "szevasztok, parasztok" . A stílus, mely ott megnyilvánult, bizony kimerítette ezt a mentalitást.
A dr. Huri Zsolt előadása után kialakult vita kapcsán pedig egy idő után a kisgyerek jutott eszembe, aki a logikus magyarázat után is állandóan visszakérdez. "De miért?"
https://www.youtube.com/watch?v=YJFtVsBAX00
Egy ilyen stílusú vita után szívesen ott lennék a minisztériumban , amikor az előadó beszámol a történtekről. A szakmaközi szervezet több befolyást, több döntési jogot, és erősebb érdekképviseleti lehetőségeket jelent véleményem szerint.
A küldöttgyűlésen nyilvánvalóan elkezdődött a választási kampány az üres elnökségi hely betöltésére, biztos vagyok benne, hogy egy jelöltet fogtok indítani, aki mögé a választáson gyengén szerepelt jelöltjeitek is be fognak állni. Bízom benne, hogy olyan méhészt sikerül megválasztani, akivel továbbra is érdemi, eredményes munkát tud végezni a méhészek, és a méhész szakma érdekében az OMME vezetése. Nem lenne helyes, ha visszatérne az elmúlt 4 év gyakorlata, melynek stílusa a küldöttgyűlésen megjelent.

_________________
Tedd azt, amiben hiszel, és higyj abban, amit teszel!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.06. 09:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Erdőkertes
Még egy momentum a tényszerű tájékoztatás apropóján. A küldöttgyűlésen Bross Péter és Rusvai Miklós vállvetve állította, hogy a NP kutatásoknál nincs ráhatása az OMME-nak, a minisztérium dönt. Az ezzel kapcsolatos rendeletet itt találjátok: https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1900057.AM

Az idevágó rész a rendeletből:
22. Egyéb alkalmazott kutatás támogatása
27. § ... (2) Az (1) bekezdés a) pontjában említett méhészeti tárgyú kutatásra vonatkozó kutatási tervet az OMME véleménye figyelembevételével a miniszter hagyja jóvá.
(9) Az (1) bekezdés a) pontja szerinti intézkedés esetén a kifizetési kérelemhez csatolni kell az alábbi dokumentumok másolati példányát:
b) az előzetesen az OMME részére benyújtott kutatási terv,
c) az OMME által felterjesztett és a miniszter által jóváhagyott kutatási tervről kiállított igazolás,
e) az OMME elnöksége által felkért szakmai bíráló bizottság döntése és írásos indokolása,
f) az OMME által kiadott teljesítésigazolás, amelynek melléklete az OMME által felkért bíráló bizottság kutatási beszámolóra vonatkozó szakmai véleménye.

Nem kommentálnám...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.06. 08:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Kedves Klaudia!

Üdvözöljük!

Dombi Nándor vagyok, Tápiószecsőről, méhész, méhegészségügyi felelős.

Megkaptam a jászberényi egyesület levelét, mert oda fizetem a tagdíjat...

Érdeklődve láttam, a szeptember 13- ám megismételt közgyűlés döntéseit. Köztük az Alapszabály módosításait.

- A Nemzetközi Mézvásár és Méhész találkozó, illetve az egyesület rendezvényeinek főszervezőjének inflációt követő javadalmazásának elfogadása: Az egyesület elnök havi bruttó 115.000 Ft tiszteletdíjat kap.

Hogyan kell ezt értelmezni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.06. 08:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
:taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.05. 20:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Kedves Klaudia!

Üdvözöllek, bár nagy múltú fórumunkat úgy látszik összetéveszted egy kevésbé színes és szabad felülettel, ahol törlik a nem tetsző hozzászólásokat, majd repülnek azok írói is.
Én garantálom neked, hogy itt, a tied maradni fog, persze ha nem fogod súlyosan és visszatérően megszegni azt a fórumszabályzatot amit regisztráláskor elfogadtál. Ebben az is benne foglaltatik, hogy 3 napon belül a „Bemutatkozás” topikban írsz néhány sort magadról, ezt ugyan nem (ott) tetted meg, de ez legyen a legnagyobb probléma.

Lári-fári, nézzük a tárgyilagos tájékoztatásodat (hogy egy nagy klasszikust idézzek) tárgyilagosabban.

Csuja kizárásával a megfelelő időben rengeteget foglalkoztunk, a vasárnapi összejövetelen történő újrázás apropója az, hogy a kizárásáról határozó közgyűlés meghívója szabálytalanul lett kiküldve, ezzel hosszadalmas és költséges pereskedés elé állítva az OMME-t. Nyilván valaki hibázott, de, hogy ki azt sosem fogjuk megtudni, a költségeket meg elbírja a „127-etek” által megszavazott tagdíjemelés.
Ha már pereskedés akkor az első(?) pontodban megjelölt tizenegyedik elnökségi tag ügye is tartozhatna ebbe a körbe. A „civil szervezetek és a sportegyesületek egyszerűsített nyilvántartásba vételi és egyszerűsített változásbejegyzési eljárásaiban alkalmazandó mintaokiratokról” szóló 4/2017. (IV. 3.) IM rendelet kimondja, hogy (2.3.) A vezető tisztségviselőket a közgyűlés választja. A vezető tisztségviselői megbízás a tisztség megválasztott személy általi elfogadásával jön létre. Itt meg kellene nézni annak a bizonyos 2020. szeptemberi (tisztújító) közgyűlés írásos és hitelesített jegyzőkönyvét. Ha abban tényszerűen szerepel, hogy a megválasztottak (különösen Tóth Péter) nyilatkoztatásra kerültek és a válaszuk az volt, hogy ezt megértették és vállalják a tisztség viselését akkor valóban új választás indokolt. Ellenkező esetben a hallgatás beleegyezés itt nem játszik…
Természetesen sem én és tudomásom szerint más sem szándékozik pert indítani az üggyel kapcsolatban, hisz az OMME és a tagság iránti elkötelezettségem ezt nem engedné (gondolom más is így van ezzel.) A tizeneggyedik tagra történő jelölést meg fogom tenni.
Elnökségi ülések: http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2 ... 130206.pdf
Ajánlom olvasgatásra, de idézek is belőle: „A vezető Testületek üléseiről szóló értesítést az üléseket megelőzően 5 nappal az OMME Honlapon közzé kell tenni. Az ülések nyilvánosságot, tagságot érintő határozatait a Honlapon közre kell adni.”
Szóval értem én, hogy történetesen arról az elnökségi ülésről ahol megszavazták Körmendy Rácz János részére a 20 millió Ft-os támogatást nem lehetett közvetíteni, mert az ehhez szükséges fizetős szoftverre nem volt pénz…. de, na. Had ne mondjam tovább. Ezzel kapcsolatban ajánlom a a Magyar Méhészeti Nemzeti Program alapján a 2020–2022 közötti végrehajtási időszakokban a központi költségvetés, valamint az Európai Mezőgazdasági Garancia Alap társfinanszírozásában megvalósuló támogatások igénybevételének szabályairól szóló 57/2019. (XII. 14.) AM rendeletben foglalt „Méhész szervezetek működését és kohézióját elősegítő intézkedések támogatása” jogcímben foglalt szoftver vásárlások támogatási lehetőségét.
Azt is értem (mostmár), hogy vannak informális elnökségi ülések, melyek valóban örvendetesek és itt meg kell említenem, hogy a pandémia előtt, még 2019-ben én már javasoltam az időközönként és főleg a sürgős ügyekben történő személyes találkozással nem járó, on-line megbeszéléseket. Itt ajánlom figyelmébe Petneházy Antinak és Simonné Venter Évikének, hogy nagyon örülök ennek és főleg annak, hogy ebben is hozzá tudtam tenni az OMME működésének elősegítéséhez.
A nem „informális” azaz rendes elnökségi üléseket pandémia ide vagy oda, bizony előre be kellene jelenteni, időponttal, napirenddel, majd a döntéseket feltenni a honlapra. Jelenleg a 2020-as döntéseket sem találom…
Szóval tárgyilagosabban, itt nincs minden rendben, de majd 1x
Az ellenőrző bizottságról: Itt valamit félreértettél, mert az ellenőrző bizottság beszámolóját Mészáros János elnök Úr tette meg, aki a számokról és könyvekről beszélt, amire Te gondolsz az az Etikai és Fegyelmi Bizottság beszámolóját követő felszólalás volt, ahol valóban sérelmezte Szegedi Erika a bizottság tagja, hogy egy országos jelentőségű és a méhészek körében széles felháborodást keltő esetben az elnökség átnyúlt a fejük felett és kihasználva a Szabályzat ( http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2 ... 1lyzat.pdf ) ellentmondásos állapotát döntött a fegyelmi (!) eljárás mellőzéséről történetesen olyan indokkal, hogy a panaszolt „nem okozott kárt senkinek”. Nyilván vannak vétlen esetek és vannak „súlyos gondatlanságból” származó települési zárlatot okozó nyúlós esetek, utóbbi esetében igenis van bizonyított kár. Aki nem tud hazavándorolni annak el kell járnia a méheihez, aki nem tud onnan elvándorolni annak is plusz költség és bosszadalom, arról nem is beszélve, hogy ki akar maga mellé olyan szomszédot aki azt sem veszi észre, hogy az állománya egyik fele elpusztult a másik fele meg már pörkös.
Visszatérve az Ellenörző bizottsági beszámolóra, már ott is jelentős polémiát váltott ki az a helyzet, hogy a fent Dr. Körmendy-Rácz János a Bizottság tagja 2020-ban is részesült Elnökségi támogatásban, majd 2021-ben is részesült egy ezúttal nagyobb, 20 millió Ft-os, majd az elkövetkező 4 évben további 80, azaz összesen 100 millió Ft-os támogatásban. Ugye történetesen a fenti etikai (fegyelmi) ügy panaszoltja is Körmendy. Ez így elég ciki, de az Elnökség egységben és erősen kiállt mellette, ők tudják.
A kirekesztő, autokrata hozzáállásból ha valakinek nem voltak elég a fentiek, akkor kapott még belőle eleget ezen a napon. És akkor nem is említem azt a 2018-as Kgy-t amikor a jó elnök ököllel verte a pulpitust miközben ordította, hogy „ennek az egyesületnek én vagyok az elnöke”.
Összeférhetetlenség az újságról. Valóban nem volt róla szó, mert azt mondták, hogy ilyen holmi röpiratokról nem hajlandóak beszélni. (újabb példa az előző bekezdésre) De hol itt a megbékéltetés, az árkok befedése? Vagy akkor lesznek az árkok befedve, ha már a szakmapolitikai ellenvéleményt megfogalmazók teste benne lesz?
Nyúlós helyzet: Nem volt róla tájékoztatás sem az újságban, sem a honlapon, sok méhészt derült égből villámcsapásként ér a hír még a napokban is, aki meg benne van a bajban annak más sem hiányzik. Dolgoznak benne, ok, ez az elvárható minimum, de a tájékoztatás az elvárható lett volna, nem történt meg.
Importmézek. Az importmézek boltban való megjelenésének bejelentése 2020.09.05-én történt meg. Azóta mi történt? Nem azt várja senki, hogy jogszabályok szülessenek, vagy rákényszerítsék az áruházakat, hogy ne tegyék polcra. De egy fogyasztói tájékoztató kampány, főleg online felületen, kicsi pénzből, fogyasztói csoportokat tömörítő fészbuk csoportokban például. Legalább, hogy lássák a tagok, hogy történik valami az üggyel. De semmi és a boltokban egyre több a kevert méz. Majd ezután lesz valami a témában. Köszi!
Felvásárlókkal párbeszéd: Vicces? Ez nem vicces, hanem felháborító, mert igen, csak egy irányba van kommunikáció. Mond már meg az kinek jó, hogy ezt a terhet tovább cipeli a jó elnök? Asztalhoz kell ültetni mindenkit és a termelők érdekében egyeztetni MINDENKIVEL. Ajánlom figyelmedbe: https://youtu.be/_uSn3OARiG4?t=2508 Én olyan beállítottságú vagyok, hogy a kereskedőkkel szemben gyanakvó vagyok. De meghallgatok mindenkit, mindenkinek teret engedek ahogy tette ezt Nagy elődöd a mézvásáron. Fazekas Gyulát minden évben szétszedték a méhészek. 2019-ben is ott volt Jászberényben, történetesen én voltam a szakmai rendezvény moderátora. Kapta rendesen, de minden évben eljött és elmondta a meglátásait és állta a sarat. És hogy miért kellene meghallgatni őket (is), itt van egy érdekes gondolat ami vagy igaz vagy nem, de erről beszélni kell, mert ha így van még gondot is okozhat: https://youtu.be/_uSn3OARiG4?t=3417
A párbeszéd a kereskedőkkel létkérdésünk, de nem csak eggyel kell beszélni (mint ahogy Péter most teszi), hanem mindegyikkel. Aki ezt nem látja be az…
Szakmaközi szervezet: „emelje fel a kezét aki utánaolvasott, elolvasta a törvényt, a rendeletet, a megjelölt szervezetek alapszabályát!” Hányan tettük fel a kezünket? Hatan?! Komoly! Az ilyen horderejű üget át kell beszélni, alaposan tájékozódni kell és utána lehet megtenni a felelős döntést. Ne is haragudj, de ha te ez után végleges döntést hoztál volna akkor arra azt mondtam volna, hogy felelőtlen. Viszonylag egyszerű kérdésekre jöttek a mellébeszélő, hasbaakaszós, személyeskedéssel megtűzdelt, szubjektumokkal körülszött lényeg nélküli válaszok. Volt arról is szó, hogy semmi sem változik, majd arról is, hogy a szavazatok aránya a megtermelt kilók és az értékesített forintok után lesznek megállapítva. A legjobb döntés született szerintem mindenki szempontjából, kezdjék meg a döntés előkészítését és majd tavasszal megnézzük, hogy mi sül ki belőle.
De! Ami a legjobban szemlélteti az egész napot. A küldöttgyűlés legerősebb mondata: „Ha nem én lennék az elnök akkor már ezt rég megszavaztátok volna!” Igen, sajnos az a hitelvesztettség és gyanakvás amit kivált Bross ilyen ügyekkel kapcsolatos jelenléte elgondolkodtatónak kellene lennie az Elnökségnek és a Küldötteknek is. És ez nem (elsősorban) a folyamatosan emlegetett néhány névnek köszönhető!
Az ellenségeskedés meg a sértődöttség másik oldalán meg ott van sokunk részéről a 10-15-20 éves tapasztalat, ami el nem kendőzhető. Megéltünk mi már igen nagy csudákat. Másrészről el sem várható, hogy egy ilyen szervezet ekkora horderejű döntései viták nélkül menjenek le. Ha ebbe belevesszük az olyan ügyeket mint a Körmendy folyó ügyei a régmúlt felemlegetése (amit szintén Bross kezdett el, mikor rákezdett, hogy „Cserényi a ti időtökben mi volt?”) meg csak rátesznek egy lapáttal.
Javaslom, hogy olvasd a fenti tárgyilagosabb gondolatokat és kiváncsian várom a válaszod, véleményedet!
Remélem az első hozzászólásod után (előtt) kialakult előítéleteidet is elengeded, miszerint itt bárki is el akarna tiporni bárkit és egy kicsit azon is elgondolkozol, hogy ez így elsőre kicsit olyan volt mint mikor a városi ember bemegy a vidéki kocsmába és úgy szól, hogy "Szevasztok parasztok!". Még jó, hogy mi nem tartjuk fenn a sértődés jogát és lehetőségét mint egyesek, olyanok akiknek vállalt tisztségük miatt ezt nem engedhetnék meg maguknak...
Végezetül személyesen is köszöntelek, mint másik Szolnok megyei egyesület tisztségviselőjét!

Üdvözlettel:
Ábrahám Péter

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.05. 20:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Berényi méz írta:
Köszönet zümmmi-nek a tényszerű tájékoztatásért! :taps


Végre Zsibrita Pál is beköszönt, ha nem is éppen a tényszerű tájékoztatás apropóján, de lássuk akkor a történteket, mi is volt Vasárnap.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.05. 12:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.08.17. 15:21
Hozzászólások: 64
Igen köszönet az igaz tényfeltárásért Gyurinak és gondolunk még Dögeire,Ludányira,akit az egyszemélyes hadsereg elüldözött de legyőzni nem tudott.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.05. 10:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Köszönjük Gyuri!

Lehetne értelmes párbeszédet folytatni... nem rajtad múlik.
Ha egyszer a kisméhész, a hétköznapi méhész, mint mi magunk, majd azt mondja, hogy ebből elég volt és döntést hoz!
Hogy lehessen végre szakmai vitát folytatni...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.05. 08:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Erdőkertes
Kedves Klaudia!
Nem látok sehol semmi savazást, földbe tiprást meg hasonlókat. Értelmes vitáknak úgy gondolom igenis van helye, viszont két dologtól félek. Az egyik, hogy elbeszélünk egymás mellett, a másik, hogy hitvitába bonyolódunk. Ha valaki, nagyon hisz valakiben, valamiben úgy se fog álláspontjából engedni, mert ilyenkor a racionális érvek nem hatnak.

Reagálva a témákra:

Szavazások:
Nem vitatta senki a számokat. Csak egy dologra hívtam fel a figyelmet, hogy a küldöttekhez valószínűleg nem ért el az a felszólalás, hogy a tagdíjba épített „újságpénz” OMME-hoz kerülése már önmagában tetemes emelés. Nekem úgy tűnt, hogy ebből a küldöttek semmit se fogtak. Nyomták a gombot ahogy Bross kérte, ki is figyelne holmi „kötekedőkre”.

Egy tag hiányában...
Félreértés, nem azzal van gond, hogy egy fő hiányában nem működhet a testület, hanem hogy az egy főt „ki golyóztak” onnan. Úgy tudom, hogy négy ügyvédet kérdeztek meg a helyzetről, ami korántsem egyértelmű. Ebben a pontban, talán én is tévedek.

Elnökségi ülések:
A vírushelyzet miért is kellene, hogy akadályozzon bárkit is abban, hogy kirakjon egy meghívót, vagy meghívjon érintettet. A weboldalak nem álltak le. Egyszerűen ahogy kimegy a meghívó fel kell rakni, ahogy határozatokat is iktatni kell. Nem olyan rég pont ti kampányoltatok nyíltsággal.

Az ellenőrző bizottságról:
Ezt az etikai és fegyelmi bizottság kérte. Az, hogy Bross, illetve az elnökség megakadályozta Körmendy ellen az eljárás lefolytatását, az ismerve az előzményeket nagyon „gáz”, de sajnos nem meglepő. Amit mondott Bross, hogy nyúlósa lehet bárkinek, az tipikus maszatolás.

Kirekesztő, autokrata hozzáállás:
Tényleg nem egyszemélyben Bross dönt, ugyanakkor láttál valakit, aki ellent merne mondani neki. De simán lehet, hogy csak nagy az egyetértés.

Összeférhetetlenség
Ezen nem nagyon lehet mit magyarázni, hisz az OMME-nak is ugyanolyan „üzeme” van, mint ahol Bross Péter is dolgozik, lehetne az kaptárgyár akár, nem ez a lényeg, hanem a tevékenység. Röhej, hogy e-mail címnek ugyanaz van megadva elnökként és szerkesztőként. Ebben a szakmában is küzdelem van a jó alapanyagért és a piacért. Kijegyzetelhetném évekre a Méhészetet, hogy hány olyan cikk jelent meg benne, ami pl. olyan szakmapolitikai anyag, amihez Bross Péter, több mint valószínű, hogy OMME elnökként jutott hozzá. Más megkeresésekről és a hirdetés témáról ne is beszéljünk. Ő egy kiadócsoportban dolgozik, a mi lapunk egy egyesületé. Ezt a helyzetet csak az nem látja át, aki nem akarja.
De ez egy dolog, visszatérve az előző kirekesztő pontra, egy olyan környezeteben, ahol semmi támogatást, nem kap az ember, az egyenes út leépüléshez. Pl. egyszerűen kiöregednek a szakírók, alig vannak fiatalok. Pásztor Zoli is elment a Bross lapjától. Kérdezed meg Brosstól, hogy most ki van helyette, sajnos én tudom. Nekem úgy tűnt, hogy az Méhészújság sorsa, senkit se érdekelt az OMME-ba. Brossnak a hozzáállása be: kell kérni a szerzőktől a cikket, mi ebben a nagy kunszt. De ilyen hozzáállással nem fog működni semmi hosszútávon és ezt ő is jól tudja. Ha nem nyújtsz vonzó pályát akkor, onnan eltűnnek az emberek, ahogy egy méhes is leépül, ha magára marad. A hazai vonatkozású szakcikkek helyett maradnak a külföldi írások, töltelékanyagok az oldalszám meglesz. Én nem akartam részt venni ebbe a leépülésben.
Anikó jó, hogy itt vagy. Kérlek mutasd meg Klaudiának azt a levelet, amit Adrián írt rólam decemberben. Rakd mellé a levelezésemet, és nem lesz többé kérdéses, hogy miért mondtam fel. Teljesen mindegy, hogy Adrián miért tette. Nektek minden lehetőségetek megvolt, hogy orvosoljátok a problémát, valamiért nem akartátok. Egyszerűen arról volt szó, hogy kényelmetlen helyzetben érezzem magam, nekem ehhez a játékhoz nem volt kedvem és gyomrom. Nem voltam hajlandó tovább dolgozni egy destruktív környezetben. De ne csináljatok úgy mintha ti nem tudtatok semmiről. Bross jön azzal szánalmas magyarázattal, hogy pénzt akartam, talán magából indul ki. A feljelentésemmel, pont ti indultatok el a csujai úton.

A támogatásokról a tájékoztatás:
Lehetett volna ezt korrektül is csinálni, de nem ez történt. Bross jön itt a villanyautós hasonlattal, de nem rövidséggel van gond, hanem hogy nem egyforma eséllyel indulhattunk. Ahogy a székházról is egy részletes tájékoztatás illet volna adni és nem egy biankó csekket kérni.

Nyúlós jogszabály változás:
Ha értesült róla az OMME, akkor miért nem adott tájékoztatást a tagságnak? Miből állt volna egy cikket lehozni. Még mindig lehet változtatást elérni, csak sokkal nehezebb.

Import mézek:
Amit a környező országok jelölésben eltudtak érni, mi mért nem?

Felvásárlókkal párbeszéd:
Még egyszer leírom: Nincs párbeszéd a mézkereskedelem résztvevőivel.

Szakmaközi szervezet:
Ha nem világos, az alapszabály módosítása és a kereskedők bevonása nélkül nem fog menni. Ez nem új téma, Fekete Józsefék már egyszer nekifutottak, nem kötekedésből hozták zavarba az előadót. Már lejátszották egyszer, és arra jutottak, hogy anélkül nem fog menni. A minisztérium jogászai se fogják átengedni, akármilyen haver Nagy Pista. A vége az lesz ezeket lépje meg az OMME, nem véletlen, hogy másoknál is több évbe telt.

Végezettül:
Hol van a nagy kontroll csoport? Azok maradtak, akik pénzt paripát kaptak, cserébe mindent elnéznek elvtelenül a nagyúrnak.

Éger György


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 20:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.08.17. 15:21
Hozzászólások: 64
Mindenre kiterjedő etika.Bross P.valamikor tiszteletdij nélkül vállalta el az elnöki posztot,tudjuk mi lett belőle,de csak Csuja lett etikátlan! Valami itt büzlik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 20:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Kedves Klaudia! Sokkal de sokkal hitelesebb.Az hogy ismerjük is egymást, jó pár éve, egy zümmmiből nekem nem kitalálható.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 19:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2021.09.27. 17:51
Hozzászólások: 7
Kedves Péter!
Mi ismerjük is egymást jó pár éve! Molnár Klaudia vagyok, ha így hitelesebb számodra.
Azzal azért vitatkoznék, hogy nem így szokás, de ebbe ne menjünk bele.
Szép estét mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 19:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Látod zümmmi, se sav, se földbetiprás, csak egy tapsoló emoji.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Malya Péter 2021.10.04. 19:57-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 19:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 19:02
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mezőberény
Köszönet zümmmi-nek a tényszerű tájékoztatásért! :taps

_________________
Tedd azt, amiben hiszel, és higyj abban, amit teszel!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 19:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
zümmmi írta:
És akkor köszönöm szépen a figyelmet! Elmondtam, amit akartam! Várom a savazásomat, a földbetiprásomat, hiszen itt így szokás, ha valaki nem ért egyet veletek!
K.


Nem ez itt nem így szokás.Viszont a saját név vállalása sokat segít a hitelességen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 16:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
zümmmi írta:
Egyértelműen el lett mondva, hogy változatlan Alapszabállyal! Ha változtatás kell, ahhoz kell a küldöttgyűlés is.



A hatályos Alapszabály írta:
Az egyesület Alapszabályának módosításához a tagok háromnegyedes
szótöbbséggel hozott határozata szükséges.

Tehát a tagok, és nem a küldöttek háromnegyedes többségének szavazata. Azaz kb. 9000 szavazat a néhány száz helyett. Így volt ez a régi alapszabályban is. Nem tudok arról, hogy a tagok szavaztak volna annak a módosításáról. Ennélfogva ez nem lehet hatályos Alapszabály. Így aztán minden küldöttgyűlési határozat semmis, amelyet olyan Alapszabály alapján hoztak, amelyet nem a tagok, hanem a küldöttek szavaztak meg. Visszafelé görgetve az időben addig, amíg a tagok azon szavazása meg nem található, ahol arról szavaztak, hogy az Alapszabály módosításán kívül eső ügyekben átengedik a szavazati jogot a küldötteknek. Ugyanis a szavazati jog alapvetően a tagokat illeti meg, mégpedig úgy, hogy egy tag egy szavazat. Az Alapszabályunk egy katyvasz. Összekeveri a természetes személyekből álló egyesületet az egyesületek szövetségével. Az alapszabályunk ez utóbbira van írva. A tagszervezet szó használata is árulkodik róla. Ugyanis a szervezetek egyesületében vannak tagszervezetek, ahol egy tag(szervezet) egy szavazat. Itt lehet küldöttgyűlést tartani, ahol egy tagszervezetet egy küldött képvisel, ezáltal megvalósul az egy tag egy szavazat elve. Ahol az elnököket külön szavazati jog illeti meg, ott az ő szavazata a hetvenötszörösét éri azon küldött szavazatának, aki a 75 fő után járó szavazatát gyakorolja. Az OMME azonban azért nem lehet ilyen egyesületi szövetség, mert annak nem lehetnek természetes személy tagjai. Vagyis nem lehetne tagdíjat szedni a természetes személy tagoktól. Bukna a Magyar Méhészeti Nemzeti Program azon kitétele, hogy csak az jogosult igénybe venni, aki OMME tag. Nem lenne vele baj, ha senkit nem fosztottak volna meg a szavazati jogától. Vagy ha ez mégis legálisan megtörtént, akkor annak nyomának kell lenni. Új belépő esetén nyilatkozat formájában, régi tag esetén pedig a tagi szavazatokkal létrehozott új Alapszabállyal. Bizony-bizony ezeket mind be kell ám tudni mutatni. Nagyot tévedek, ha azt állítom, hogy márpedig ilyent az OMME nem tud bemutatni? De ha mégis, akkor jó lenne megtenni, hogy ne indítsunk felesleges pereket a küldöttgyűlési határozatok semmisége ügyében. Gondolok itt pl. az elnökválasztás eredményére. Az csak hab a tortán, hogy szerintem nem lehet lemondani a szavazati jogról a küldöttek részére. Ez nem Országgyűlés, hanem egyesület. Küldöttek a szervezetek egyesületében vannak. Ott sincs szavazati jog elvonása, hiszen érvényesül az egy tag, egy szavazat elve. Az egyesülési törvény gazdasági társaságokról szóló fejezetében találhatók olyan passzusok, ahol nem az egy tag egy szavazat elve érvényesül, hanem az anyagi hozzájárulás mértéke szerint illetik meg a jogok az egyes tagokat (Kft, RT)

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 13:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2021.09.27. 17:51
Hozzászólások: 7
Üdvözletem!

Azért ezt lehetne kicsit tárgyilagosabban is, nem csak a saját sérelmekből kiindulva. De akkor most beáldozom magam, hiszen az írásom végén minden leszek az itt lévők szerint, csak ember nem! Tények, észrevételek és elhangzott dolgok a küldöttgyűlésről, illetve az Éger Gyuri levelének pontjaival kapcsolatban:

A tagdíj emelését 127 igennel fogadtuk el.

Csuját több, mint 120 igen szavazattal zártuk ki, kiemelve, hogy az etikai bizottság tartózkodik a szavazástól, hiszen első fokon ők tárgyalták az ügyet.

Egy tag hiányában szabálytalanul működik az OMME: nézz utána a jogszabályban, és rájössz, hogy tévedsz. Az elnökség határozatképes így is, tehát jogszerűen működik. Az új elnökségi tag választásának folyamata elkezdődött, hiszen a jelölő bizottság felállt. Tavasszal meglesz az új elnökségi tag. A korlátozó intézkedések miatt nem lehetett hamarabb felállítani a jelölő bizottságot, hiszen nem lehetett összehívni a küldöttgyűlést. A következő legtöbb szavazatot kapott tag nem léphetett előre, hiszen a megválasztott személy a helyszínen elfogadta a titulust, majd később mondott le róla. (Ezt elmondták ott is.)

Elnökségi ülések: Elmondták, hogy online elnökségik vannak, ahová technikai okokból nem lehet becsatlakozni, hiszen az OMME nem fizet a felületért, ingyenes oldal, nem megoldható. Ha visszatérnek a normál elnökségikhez, akkor megint mehet bárki.

Az ellenőrző bizottságról: Az ellenőrző bizottság tagja kezdeményezte, hogy közvetlenül ők kaphassák meg a bejelentéseket, az ilyen cirkuszok elkerülése végett. Ez valószínű a következő küldöttgyűlésen téma lesz.

Kirekesztő, autokrata hozzáállás: Akkor a vírushelyzet idején menjen szabadságra az elnökség, hiszen nem lehet összehívni a küldöttgyűlést, illetve nem lehet csoportosulni? (Ez csak az én véleményem.) Az elnökséget a tagság választotta meg. Elvileg bizalmat szavaztak nekik a méhészek. Most pedig azt feltételezitek, hogy a bizalommal visszaélnek? Vagyis akik az ellenkező oldalon álltak, ők ezt feltételezik? Azt azért elárulhatná nekem valaki, hogy az elnökségnek mi érdeke fűződik ahhoz, hogy olyat tegyen, ami nem jó az ágazatnak? Hiszen akkor ők is megisszák a levét! És ne mutogassatok Brossra, hiszen ő egyszemélyben nem dönthet! Az elnökség dönt, Bross végrehajtja, hiszen az ő aláírása kell mindenhová. De végül is az a legegyszerűbb, ha van kit okolni!

Összeférhetetlen Bross és az újság: Erről nem volt szó. De kérdezem én, miért is összeférhetetlen? Ha felvásárló üzemet működtetne, vagy annak lenne a vezetője, akkor igen, elfogadható a felvetésed. Jelenleg egy újság főszerkesztője. Hol is van az összeférhetetlenség? Ha valamelyik másik lap főszerkesztője lenne, azzal is problémád lenne?

A támogatásokról a tájékoztatás: Elmondták most is, hogy nem volt biztos, hogy kijön időben a rendelet. Ha előbb meghirdetik, mindenki nekiáll vásárolni, és a rendelet nem jön ki, nem kap senki támogatást, akkor most azért szidná mindenki. (Ez már csak az én mellékes megjegyzésem.) Ami viszont tény! A küldöttek kaptak levelet. Benne volt egy leírás a székházról és egyebekről, és volt benne egy nyilatkozat. A küldöttgyűlés ugyan nem volt összehívható, de a küldöttek írásos formában tudtak szavazni róla. 2 ember szavazott nemmel, a többiekkel igennel a nem kevés visszaküldött nyilatkozatból. Ami még tény és elmondták, az az, hogy egyedül Magyarországon használták fel a plussz támogatás összegét, mindenhol máshol hagyták elúszni. Lehet, hogy sokaknak nem tetszett, hogy mire lehetett fordítani, de a régi javaslatok lettek elővéve, azok alapján, a visszatérő kérésekben szereplő dolgot lettek beépítve, plussz a laptop, számítógép, nyomtató, mivel mindent elektronikusan kell intéznünk már.

Nyúlós jogszabály változás: Elmondták, hogy ők is csak akkor értesültek róla, amikor már kijött a rendelet. Megpróbálnak tenni ellene. (Ez is egy jó példa arra, hogy miért kellene a szakmaközi szervezet, hiszen akkor az OMME nem lenne megkerülhető ilyen döntéseknél.)

Import mézek: Elmondták, hogy próbálnak tenni ellene. De azért gondoljuk már végig! Te mit tudsz tenni azért, hogy a szomszéd multiba ne a behozott mézet árulják, hanem a tiédet? Nem sokat szerintem. De elhangzott, hogy folyamatosan ellenőrzik a multikban árult mézeket. Találtak nem is egy olyat, ami nem megfelelő volt, ezeket be is vonták, vagy most fogják bevonni. Azzal viszont nem tud mit kezdeni az OMME sem, ha külföldről behozott, és tényleg méz a méz.

Felvásárlókkal párbeszéd: Na ez egy vicces kérdés. Amíg volt párbeszéd, addig Bross az egyik nagy kiszerelő embere volt sokak szerint. Most is vannak egyeztetések, próbálkozások, de azért reálisan nézzük már a dolgokat, ne futuralisztikusan! Beleszólhatok én, hogy te kitől vedd az üveget, amibe kicsomagolod a mézedet? Vagy, hogy melyik cégtől vedd meg a pergetőd? Nem. Attól fogod, aki a legkedvezőbb árat mondja a számodra megfelelőnek ítélt dologért. Akkor mégis hogy várja bárki, hogy az OMME megmondhassa, hogy a mézkiszerelők honnan vásároljanak? Próbálkozni próbálkozhat, de kötelezni nem tudja őket. Gyanús a boltban a méz? Vegyél egy üveggel, és az OMME-hoz eljuttatva bevizsgáltatják. Ha igazad van, be fogják vonni az adott terméket.

Sokan ágálnak a szakmaközi szervezet ellen. Olvasd el a leírást! Ne az xy alapszabályát! Az ágazatnak igen is jó lenne, hiszen sok olyan döntés van, amiről az OMME nem tud. Nem kell, hogy tudjon a jogszabályok szerint. Ha szakmaközi szervezetről beszélünk, akkor ezt nem tehetik meg. Kell a szakmaközi szervezet véleménye, azt figyelembe kell venni. Nem az a lényeg, hogy kiterjeszthető a nem OMME tagokra is, hanem az, hogy a szabályozásokba sokkal nagyobb beleszólása lenne az OMME-nak. Jelenleg egy egyesület, ami országos kiterjesztésű. Sokan azt hajtották a küldöttgyűlésen, hogy Brossnak milyen a viszonya a mezőgazdasági miniszterrel. És mi lesz, ha esetleg a választások után odaraknak egy olyan embert, akinek semmi kötődése a méhészethez? Mondjuk egy földműveléssel foglalkozó embert? Az OMME elnöke, legyen bárki is az, nem fog tudni labdába rúgni, hiszen "csak" egy egyesületi elnök! Sokan azt hajtották, hogy Takácsot be kell akkor venni! Egyértelműen el lett mondva, hogy változatlan Alapszabállyal! Ha változtatás kell, ahhoz kell a küldöttgyűlés is. Sokkal több előnye származna belőle az ágazatnak, mint ha egyesület marad. Természetesen benne van a pakliban, hogy nem sikerül, hiszen derülhetnek ki olyan részletek, amire vagy az elnökség mond nemet, vagy ha az elnökségen át is megy, a küldöttek mondanak nemet. De megpróbálni meg lehet! Vagy sikerül, vagy nem!

Nem fogom megérteni, hogy miért az ellenségeskedés, a személyes sértődöttség dominál sokaknál! Sok ember van, akit nem szeretünk! Sokaknál pont a főnöke, az anyósa, akárki... De nem kereshetjük csak benne a hibát, nem okolhatjuk őt mindenért! Az elnökségi tagok dolgoznak az ágazatért! Ezt miért is nem lehet értékelni? Nem megfelelő a munkájuk? Nem vagytok elégedettek? Akkor ne csak a hibát írjátok meg nekik, hanem a szerintetek a problémára való megoldást is! Lehetőleg ne olyan megoldást, amit még egy laikus is kiröhög, hiszen annyira nyilvánvaló, hogy lehetetlen a megvalósítás! Könnyű másra testálni mindent! Ja! Hogy elvállalták, csinálják? Akkor meg megszavazták, hagyjátok!

A félreértések elkerülése végett, nem az elnökséget akarom védeni, de röhej, hogy a személyes ellentétek miatt milyen ferdítések vannak ezen az oldalon is Többekkel kapcsolatban is kiderült, jól megmutatkozott tegnap, hogy a saját sértettsége hajtja, és mindegy neki, csak a cirkuszt csinálja.

És akkor köszönöm szépen a figyelmet! Elmondtam, amit akartam! Várom a savazásomat, a földbetiprásomat, hiszen itt így szokás, ha valaki nem ért egyet veletek!
K.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 13:00 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Erdőkertes
Nem írtam részletes beszámolót, mert siettem, talán nem is ez lényeg, inkább a hangulat és ahogyan elhangoztak a dolgok. Ez az egész szakmaközi szervezetté válás sokaknak, bűzlött. A kereskedelmi oldal belépése teljesen jogos félelem, dr. Huri Zsolt is zavarba jött ennél a résznél, mi számít minek. Bross persze úgy vezette fel, hogy sima ügy. Az biztos, hogy presztízst, pénzt és szinte teljes uralmat jelentene az ágazat fölött.
Gyakorlatilag a tagdíjszavazásnál eldőlt, hogy küldöttek se hall, se lát módjára szavaznak, miután Fekete József elmondta, hogy az újságpénz tagdíjba olvasztása, már önmagában tetemes 31 milliós emelés, simán megszavazták 5000 + 100 Ft/méhcsaládra emelést.
Bross végig vitte a szót, az elnökség csak pislogott mellette, néhány szekcióban elmondhatták mondókájukat. Bross rendkívül agresszíven lépet fel a kérdezőkkel, gyakran minősített, nem a kérdésre válaszolt, kapaszkodott a mikrofonba, csak mondta és mondta. Legtöbben nem tudtak mit kezdeni a stílussal. Leginkább a kérdező megsemmisítésre játszott. Rendkívül nyomasztó, volt a hangulat, nem kultúremberhez méltó légkör uralkodott a teremben. Ábrahám Péter lehazugozása volt a legalja, Rusvai ugyan felszisszent, de ennyi. Bross talán a jelölése ellehetetlenítése miatt szállat bele, lehangoló pillanat volt. A feljelentésem volt végül a hab tortán, Bross, Pungor, Rusvai szerint ez tök rendeben volt, sőt kötelességük, a végén kiderült, hogy a rendőrség ejtette az ügyet, szégyen érzése felese derengett bennük.
Ez a rendezvény valahol, ennek a szakmának egy mélypontija, nem kívánok többet hozzáfűzni, megyek a dolgomra...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 11:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Érdekesség :Nagyernyei Attila nem volt a küldött gyűlésen .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 11:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
by Pungor Adrián • 2021-10-03
Október 3-án tartotta Egyesületünk a tavasszal járványügyi veszélyhelyzet következtében elmaradt Küldöttgyűlését. Magas, 80 %-os részvételi arányban jelentek meg a küldöttek.

A kötelező napirendi pontok (mint pl. az OMME 2020. évi tevékenységéről szóló beszámolójának, az EB, az Etikai Bizottság beszámolójának) elfogadása után, a Küldöttgyűlés felhatalmazta az elnökséget arra, hogy járjon el Egyesületünk szakmaközi szervezetté válása érdekében úgy, hogy az OMME a jelenlegi Alapszabállyal működhessen tovább, valamint, az erről szóló miniszteri kihirdetés előtt, még egyszer szavazhasson az ügyben a Küldöttgyűlés.

Megválasztották a Jelölő Bizottság tagjait (5 fő), akik feladata az elnökségből jelenleg hiányzó egy főre történő tagszervezeti jelölések összegyűjtése. A választás a következő év tavaszi Küldöttgyűlésén lesz. A Jelölő Bizottság tagjainak elérhetőségeit, valamint a jelöltállításhoz szükséges dokumentumokat hamarosan közreadjuk.

Döntés született arról, hogy nem lesz külön őszi Küldöttgyűlés.

Megszavazták a 2022. évi tagdíjak mértékét is. Ez alapján méhcsaládonként 15 forinttal emelkedik a tagdíj. Így, jövő évben, fejenként 5000 Ft-ot és méhcsaládonként 100 forintot kell OMME tagdíjként fizetni.

A Küldöttgyűlés – a Kúria ítéletének megfelelően – megismételte a másodfokú etikai és fegyelmi eljárást Cs. László tagságból történő kizárásával kapcsolatban. A Küldöttgyűlés helybenhagyta az elsőfokú eljárás során hozott bizottsági határozatot, azaz Cs. László kizárását fenntartotta.

A küldöttek beszámolót hallgathattak meg az OMME Magyarország Kft. működéséről és a Nemzeti Program aktualitásairól, és az elmúlt időszak érdekképviseleti munkájáról.

Továbbá a Küldöttgyűlés jóváhagyta a kitüntetési javaslatok alapján, hat méhésztársunk „Kiváló méhész” oklevéllel történő kitüntetését, valamint két Magyar Méhészetért Emlékérem odaítélését.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 10:07 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
http://www.omme.hu/kuldottgyulesi-hatarozatok/

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 09:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.08.17. 15:21
Hozzászólások: 64
Nagyon,szomorú,nesze neked Magyar Méhészet!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 07:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Erdőkertes
A lenti levélre a brossi érvek: hülyeségeket írsz.

Igazából nincs mit róla mesélni, a mostani OMME csakugyan választói akarat megtestesülése, választói színvonalon. Az néhány gyertyaláng, aki fényt jelenthetett már elhalványult, vagy elmenekült.

Címszavakban:
Az elnökség dübörög...

Körmendy-Rácz dolgai: Az Etikusok hőböröghetnek, az elnökség összezár. Minden rendeben, nincs itt mit nézelődni, nyúlósa lehet bárkinek, nem okozott kárt...

Szakmaközi szervezeté válás: Mindenki fizet (a nem OMME tagok is), lesz KAPsz.

Csuja ügy: A palackból kiszabadult szellem felfalta kiszabadítóját. Egy Kontroll Csoport tag feje a porban.

Tagdíj 22’: +31 milla nem elég, több kell. (5000 + 100 Ft/méhcsalád lett)

Egyebek: Mónika show személyeskedéssel, önigazolással, mocskolódással. Az embernek forgott tőle a gyomra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.04. 05:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Kedves Éger Gyuri!

Leírnád a véleményed a tegnapi napról?

Köszönettel:

Méhész Fórum olvasói


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.03. 09:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Vajon a többi küldött , vállalja e magát ? (köztudott a reggeli olvasás itt kezdődik )
Legyen önkéntes , kamera nélkül is megy ez .Itt MINDENKI megírhatja .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.02. 21:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Erdőkertes
Én is készültem a holnapi küldöttgyűlésre, és az levéllel szeretném felhívni a figyelmet az OMME körüli főbb problémákra és azokra megoldási javaslatokat kínálni:

Tisztelt Küldöttek!

Úgy tűnik jelenleg éppen a küldötti rendszer kiüresítése folyik, a járványhelyzetet kihasználva az OMME-ban egy ember akarata érvényesül mindenfajta kontroll és párbeszéd nélkül.
2021. őszén a 2020-as év beszámolójáról kell dönteni, mintha az idén nem történt volna semmi.

Az OMME működésének aktuális problémái:
• Az elnökség egy tag hiányában szabálytalanul működik
• Nincsenek meghirdetve az elnökségi ülések, nem nyilvánosak az elnökségi határozatok
• Az ellenőrző bizottság működése elfogadhatatlan
• Kirekesztő, autokrata hozzáállás
• Összeférhetetlenség Bross Péter a Méhészet lapnál betöltött szerepe és az elnöki tisztség között
• A támogatásokról nincs megfelelő időbeli tájékoztatás
• Ágazati érdekképviselet hiánya: megváltozott a nyúlós költésrothadás 100 %-os kártalanítása
• Nincs semmiféle fellépés az import és kevert mézekkel kapcsolatban
• Nincs párbeszéd a mézkereskedelemmel

Az elnökség egy tag hiányában szabálytalanul működik
Tóth Péter elnökségi tagjelölt nem fogadta el a tisztséget, nem írta alá az elfogadó nyilatkozatot, így a sorrendben következő legtöbb szavazatot kapott jelöltnek kellett volna a tisztséget felajánlani. Ennek magyarázata: „Az egyesület esetében a képviselő és a felügyelő szerv tagjainak, alapítvány esetében a kezelő vagy kezelő szervezet és a felügyelő szerv tagjainak (mindegyiknek) nyilatkoznia kell a tagság elfogadásáról. A nyilatkozat azért fontos, mert valamennyi tisztség választáson alapul, így a tisztségre megválasztott személyeknek jelezniük kell azt, hogy elfogadják a tisztséget. Az elfogadó nyilatkozatokat csatolni kell az alapítvány és az egyesület nyilvántartásba vételi kérelméhez.” (idézet: http://civiljogok.hu/utmutato/mire-van- ... #kerdes-15)
A kiegészült elnökségnek újra kellene tárgyalnia az összes szabálytalanul hozott elnökségi határozatot.

Nincsek meghirdetve az elnökségi ülések, nem nyilvánosak az elnökségi határozatok
Az OMME vezetése kihasználja, hogy a járványhelyzet miatt hosszú ideje nem volt küldöttgyűlés. Az OMME legális, demokratikus működésének alapja a nyílt átlátható működés. Jelenleg ennek az elvnek éppen ellenkezője tapasztalható, szinte semmi sem tudható az OMME működéséről. 2021 őszén a 2020. évi tevekénységről dönt a küldöttgyűlés.
Az OMME SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZATA szerint:
„A vezető testületek ülései nyilvánosak. ... A vezető testületek üléseiről szóló értesítést az üléseket megelőzően 5 nappal az OMME Honlapon közzé kell tenni. Az ülések nyilvánosságot, tagságot érintő határozatait a Honlapon közre kell adni.”
Az elnökségi üléseket szabályosan kellene kihirdetni, megtartani. Az időben elkészített jegyzőkönyvet a honlapon időben publikálni kellene. Az ülésekről indokolt volna online közvetíteni.

Az ellenőrző bizottság működése elfogadhatatlan
Egy alkotmánybíroságig eljutott bírósági ügyből (3029/2021. (II. 2.) AB határozat) kiderült, hogy az OMME ellenőrző-bizottságának tagja, Körmendy-Rácz János méhészetében 2016-ban 16 méhcsaládból 12 mintát vettek, ezek mind fertőzöttek voltak nyúlós költésrothadással, ami az állomány 75%-át jelenti. Annak ellenére, hogy a betegség „pörkös” állapotú volt, a méhegészségügyi vizsgálat idejére 10 méhcsalád már elpusztult, Körmendy-Rácz János állami kártérítésre tartott igényt. A perben kirendelt szakértő is azt állapította meg, hogy nem Körmendy-Rácz János, hanem a méhegészségügyi felelős vette észre a nyúlós költésrothadás gyanúját. A szakértő kizártnak tartotta, hogy a szeptember 22-én a méhegészségügyi felelős által megtalált 10 elpusztult méhcsalád ne lett volna a megelőző napon kipusztult vagy közvetlenül a kipusztulás előtti stádiumban, amikor Körmendy-Rácz János állítása szerint méhegészségügyi ellenőrző vizsgálatot végzett. A bíróság kimondta, hogy a fertőzés gyanúja bejelentésének elmaradása leginkább a gondatlan eljárására vezethető vissza.
Ezek után Bross Péter vezette elnökség blokkolta a fegyelmi és etikai vizsgálat lefolytatását, mely az OMME Etikai és Fegyelmi Szabályzata szerint akár a tisztségből való visszahívással is járhat.
Körmendy-Rácz János ellen az etikai és fegyelmi eljárást le kell folytatni, ami alapján a küldöttgyűlés hozhat döntést.

Kirekesztő, autokrata hozzáállás
Az egyesületet érintő ügyekben megszűnt a párbeszéd, azokban más véleménye nem érvényesülhet.
Az elnökségnek minden döntéshez köthető felet meg kell hallgatnia.

Összeférhetetlenség Bross Péter a Méhészet lapnál betöltött szerepe és az elnöki tisztség között
Teljesen összeférhetetlen Bross Péter elnöki tisztsége és a Méhészet lapnál betöltött pozíciója, aki így az OMME-ban megszerzett szellemi javakat kamatoztatja egy magán lapkiadóban. Számos OMME-hoz köthető anyag jelenik meg egy olyan lapban, mely magánkézben van. Bross Péter még minimális mértékben sem törekszik a két pozíció szétválasztásában, ugyanazt az e-mail címet használja lapszerkesztőként és OMME elnökként.
Bross Péternek el kell dönteni, hogy egy üzleti vállalkozásban vagy OMME elnökként folytatja tovább.

A támogatásokról nincs megfelelő időbeli tájékoztatás
Már az OMME székházvásárlásának előkészítése is a nyilvánosság teljes kizárásával zajlott, holott ingatlanvásárlás csak küldöttgyűlés jóváhagyásával történhetne.
A júliusi 15-én – a méhészeti szezon közepén – megjelent Méhészeti Nemzeti Programról csak 5 nappal korábban jelent meg hivatalos tájékoztatás. A támogatás 3 nap alatt – az OMME tájékoztatása szerint – nagy részben kimerült. A támogatásban etikátlanul előnybe kerültek azok, akik nem hivatalos módon, korábban kaptak tájékoztatást. Az OMME „rendkívüli” támogatásban való közreműködése elfogadhatatlan.
Minden támogatásról időben, egyenlő feltételekkel kell tájékoztatni a méhészeket.

Ágazati érdekképviselet, hiánya: Megváltozott a nyúlós költésrothadás 100 %-os kártalanítása
A hazai méhészet egyik legnagyobb anyagi kárt okozó méhbetegsége, a nyúlós költésrothadás kártalanításának szabályai jelentősen megváltoztak. A változások roppant mód hátrányosan érintik a hazai méhészeket, a kártalanítás mértékét növelő tényezők szinte betarthatatlanok.
Erről semmiféle tájékoztatás nem jelent meg az OMME-tól, holott 2021. 06. 08-án lépett életbe a rendelet. Hol volt itt az érdekképviselet?
A jogszabály alkotójánál el kell érni a rendelet módosítását.

Nincs semmiféle fellépés az import és kevert mézekkel kapcsolatban
A magyar méhészek megélhetésének kulcsa a méhészeti termékek értékesíthetősége. Ezt veszélyeztetik a külföldről behozott mézek. Az OMME eddig nem lépett fel ezzel a káros folyamattal szemben. Legalább a származási országok kötelező feltüntetését kellene elérni a mézeknél, ahogy számos más EU tagállamban történt.
Figyelemfelkeltő kampányt kell indítani az import mézek visszaszorítására. El kel indítani a címkézési szabályok megváltoztatását, hogy tudható legyen a származási ország neve, keverés aránya.

Nincs párbeszéd a mézkereskedelem résztvevőivel
A hazai méztermelés még mindig nagyban meghaladja a hazai fogyasztást, mézünk jelentős részben külföldön értékesül. Alapvető érdek volna, hogy a kivitel megfelelően működjön, fejlődjön.
Vissza kell állítani a párbeszédet az ágazat minden szereplőjével.

A fenti problémák csak a jéghegy csúcsát jelentik, az OMME-ban folyó munkát mindennek lehet nevezni, csak méhész érdekképviseletnek nem, úgy tűnik ez leginkább egy szűk kör érdekeit szolgálja, melybe a kaptárok mögött álló méhészek a legkevésbé tartoznak.

Erdőkertes, 2021. október 2.

Méhésztársi üdvözlettel:
Éger György


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.02. 19:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Idézet:
« Válasz #1117 Dátum: 2020. Február 07. 18:06 »
Annyi tuti, hogy az elnökség egy részének amolyan viselkedési alaptanfolyamot nem ártana elvégeznie.
A web kamera nagyon jótékony lenne számukra.
Olyan pici jelentéktelen emberkék lennének azonnal, ha láthatná a nagyérdemű, hogy mit művelnek.

Pedig csak egy kérdést kaptak, és rögtön benyomtak a pánikgombot.
Mondtam, hogy így lesz.
Nagyernyei Attila

No comment!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.02. 18:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Nagyernyei Attila mondta, hogy legyen online kamerás rendszer, az elnökségi üléseken. Hátha holnap is mondja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.02. 15:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Mézga Aladár írta:
Kellene szerintem az onlinekamerás rendszer! Na meg olyan is lehetne szerintem hogy bizonyos kérdésben mindenki szavaz! Akarjuk hogy még ezt a szart is le kelljen e nyelni mosolyogva vagy inkább nyomok egy köszi nem et!



Mintha pár éve valaki nagyon kiabált miatta , megmutatjuk , nem lesz kuss susmus .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.02. 10:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Mézga Aladár írta:
Kellene szerintem az onlinekamerás rendszer!


Szerintem is, természetesen meg is említettem már, ugyanis ezt mindenki szorgalmazta, megígérte. Kifogás van, fejlemény lehet sohasem lesz. Egyenlőre az elnökségi ülések szabálytalanul működnek, nincsenek meghirdetve, nem ismert a napirend, titkosak a döntések, beszámoló nem készül róluk. Brossal folytatott telefonbeszélgetésünkben azt mondta, hogy a Méhész újságban van beszámoló az elnökségi ülésekről, nekem itt az asztalon a legutolsó kettő szám van. Már állítani se nagyon merek semmit, vegyétek elő keressétek meg benne. Azt nem mondom, hogy addig ne tegyétek le míg meg nem találjátok... Az is beszédes, hogy van olyan beszámoló (hónapokkal ezelőtti) ahol aztán mégsem szerepel benne minden kardinális kérdésben hozott döntés.

Mézga Aladár írta:
Na meg olyan is lehetne szerintem hogy bizonyos kérdésben mindenki szavaz!

Ez a kérdéskör a tisztújításra terjed ki. Ezt már nagyon sokan szórványozzák "odaát" is, lehet ezt a hógolyót görgetni magunk előtt, én annak a pártján vagyok, hogy az ilyen kérdéseket addig kell kezelni amíg lavinává nem vállnak. Abban (is) egyetértek Nagyernyei Attilával, hogy az országos vezetőségi ülés jogait át kellene vizsgáni. Néhány kérdéskört az elnökségtől lehetne egy szélesebb plánum kezébe adni. Ez lehetne a támogatásokkal kapcsolatos végleges döntések, legyen az eszközt vagy kutatási támogatások. Beszélnek mindent a méhészek, talán az védhető volna, hogy egy 100-120 fős OV minden tagjának nem lehet visszaosztani nagyösszegű támogatásokból.

Mézga Aladár írta:
Akarjuk hogy még ezt a szart is le kelljen e nyelni mosolyogva vagy inkább nyomok egy köszi nem et!

Tetszik vagy nem, most (vagy inkább egy évvel ezelőtt) sokan úgy nyilatkoznak, hogy sz@r, sz@r, de legalább a mi sz@runk. Tisztességes, átlátható, nem mutyizó, a méhészek valós problémáival foglalkozó Elnökség esetén is volna kritika, ez teljesen biztos. De talán, hátha kevesebb és több volna az elégedett tagdíjfizető, nedjisten aki most nem tag az is azt mondhatná, hogy ez annyira nem sz@r, belépek. Lehet meg kellene próbálni így működni...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.01. 23:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
Kellene szerintem az onlinekamerás rendszer! Na meg olyan is lehetne szerintem hogy bizonyos kérdésben mindenki szavaz! Akarjuk hogy még ezt a szart is le kelljen e nyelni mosolyogva vagy inkább nyomok egy köszi nem et!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.10.01. 20:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Erdőkertes
Teljesen jogos igény, hogy teljes körű információk birtokában, korrekt egyeztetésen lehessen dönteni. Sajnos ez jelenleg utópia.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.09.30. 19:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Ismét elmaradt a demokratikus párbeszéd az OMME tag és tagdíjának haszonélvezője az OMME Központja között. Most a szakmaközi szervezetté válás témájában.

Az elmúlt két hétben, egy tisztség nélküli tagdíj fizető méhész, nem volt könnyű helyzetben, ha meg akarta vitatni az OMME Központ szakmaközi szervezetté válásra vonatkozó ajánlatát, valamely OMME vezetővel. Az erre vonatkozó OMME Központi tájékoztató anyag szeptember 16-án, éppen két hete jelent meg az OMME honlapján.

Két hét. Mire elég két hét? Egy országos szervezet több ezer fős tagságának, egymással és vezetőivel való párbeszédére bizonyosan nem.

Ha valaki mégis elkötelezett a méhészeti közélet iránt, hisz abban, hogy a közös cél érdekében, fontos a szakmában a tagok közötti párbeszéd, eszmecsere, egymás meggyőzése, mit tehetett ebben a két hétben?
Mehetett a helyi szervezetéhez egy rendkívüli taggyűlési igénnyel, amelyet, ha sikerült is megszervezni, azon a szeptember 16-ai anyagokat értelmezhették. Ez azonban nem párbeszéd. A párbeszéd az, hogy lehetősége van a méhésznek a központi tagdíja ellenében kérdezni, amelyre a központ válaszol.
Jöhetett erre a felületre, jól rosszul kifejteni gondolatait. Mi erre az elnöki válasz: a fórumokon folyik az őrjítés.

Elnök Úr!

Nincs hol, az online térben beszélgetni, kommunikálni Önökkel, OMME vezetőkkel. Nem képesek a XXI században egy olyan internetes platformot kialakítani, amelynek végén ott lenne egy kompetens tagjuk és megválaszolná, közösségi szinten a tagság kérdéseit. Aki egy ilyen taglétszámú szervezetet működtet, annak igenis kell, hogy legyen erre energiája, pénze.
Éppen most kívánnak a nem OMME tag méhészek irányába is szabályokat, kötelezettségeket érvényesíteni. Velük, hogy kívánnak kommunikálni, beszélni, egyeztetni, őket meggyőzni dolgokról. Ők is járjanak OMME gyűlésekre? Ez aligha fog működni.

Kedves Péter!

Adjatok lehetőséget az egyszerű gondolkodó, tenni akaró méhésznek, hogy elmondja nektek gondolatait, ötleteit, javaslatait, akarjatok döntéseitek előtt velük egyeztetni. Alakítsátok ki velük a nyílt, átlátható párbeszéd lehetőségét. A küldöttekre alapozott demokratikus felépítmény rendszer ma már kevés.Csináljatok nagyobb egyesületi demokráciát, még ha fárasztó is!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.09.28. 20:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Malya Péter írta:
Arisztaiosz írta:
az Unióban .....méhészeti termékek piacra juttatásával foglalkozó elismert szakmaközi szervezet ..... 133-ból ......mindösszesen egy, Görögországban


Ha ez azt jelenti, hogy 133 méhész érdekképviseleti szervezetből, mindössze egy az Unió által elismert szakmaközi szervezet, jó lenne tudni mit tud az 132, amit az OMME nem.


Péter!

Valamit rosszul fogalmazhattam, ha ez jött át belőle...

Szót sem próbáltam ejteni 133 méhészeti érdekképviseleti szervezetről. Amit próbáltam átküldeni, az "az Unióban hány méhészeti termékek piacra juttatásával foglalkozó elismert szakmaközi szervezet működik a mintegy 133-ból (elárulom: mindösszesen egy, Görögországban)." szöveg volt, melyben kifejezetten elismert uniós szakmaközi szervezetekről beszéltem. Valójában ez a szám azóta lehet több is, hiszen az általam idézett adat emlékeim szerint 2017-2018-as https://ec.europa.eu/info/sites/default ... bos_en.pdf A listából kitűnik, hogy az adott időpontban a nemzeti identitású elismert szakmaközi szervezetek száma 130 volt, valamint három, több tagállamra is kiterjedő tevékenységet folytató (multinacionális) szakmaközi szervezetet is nyilvántartottak. A különböző uniós országok gazdálkodói és termelői szervezetei akár transznacionális termelői illetve ezen esetben szakmaközi szervezetekbe is tömörülhetnek tehát. Ilyen esetekben a szervezetet annak a tagállamnak kell elismernie, amelyben a termelői szervezet székhelye található. A székhelynek olyan uniós országban kell lennie, ahol a szervezet jelentős számú taggal vagy tagszervezettel rendelkezik, vagy ahol a tagoknak jelentős mennyiségű forgalmazható termékük van.

Nincs tehát szó méhészeti érdekvédelmi szervezetekről, egy görög bejegyzésű szakmaközi szervezetet találtam, mely profilja tisztán apikultúrából származó termékeket tüntet fel:

sorsz.- állam - betűszóval - szakmaközi szervezet hivatalos neve - termékkör
6 - EL - EDOM - National Inter-Professional Organization of Honey - apiculture products

Nem szeretném, ha félreérthető lennék, ha kizárólag azt írjuk le, amit az OMME-vezér mondott, annak kapcsán is már képes ügyvéddel fenyegetőzni Bross Petyus (lásd Pöte esete a hangfelvétellel), amennyiben ráébred, hogy vállalhatatlan a mondanivalója (Ráadásul Pöte gyakorlatilag nem tett mást, mint változtatás nélkül közreadta a nagyformátumú elnök négypercnyi szövegét... Arról nem ő tehet, hogy ilyen soványan szegényesre sikeredett a duma...) Egyikünknek sem hiányzik, hogy a végén még azért járjunk bíróságra, mert nem tűélesen fogalmaztunk, esetleg ennek következtében félreértettek bennünket. Nekünk nincs szükségünk félrebeszédre, azt hagyjuk meg Brossnak, mi igyekezzünk inkább korrekten és valós adatok alapján tájékoztatni a Nagyérdeműt (valakinek azt is kell), a hablatyolást és blöffölést bízzuk a jó - jelenleg még - elnökre...

Ha meg ez a virágszál köll a Nípeknek, hát csak szagúgassák ezt...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.09.28. 19:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
"Méhcsaládonkénti támogatás 30 forint. Ennyit ti befizettek… most (???) Ha szakmaközi szervezetté válunk, abban a pillanatban a „kintlévő” - ööö – háromszázezer méhcsalád tulajdonosának is fizetni kell (azoknak, akiknek az 1000 forintot is elintéztük…!)"

Azért ehhez a "hegyi beszédhez" a NEM OMME tagoknak is lenne pár szava!!! "Igába "akarja hajtani őket! Kapni meg semmit sem kapnak,csak azt a nyomorult 1000 ft-ot! A támogatásokból meg egy fillért sem látnak!!

Azért a küldöttek közül erre is rákérdezhetne valaki! Hogyan is gondolja az ötletgazda, ezt a nem elhanyagolható kérdést!? :merg :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.09.28. 17:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Arisztaiosz írta:
az Unióban .....méhészeti termékek piacra juttatásával foglalkozó elismert szakmaközi szervezet ..... 133-ból ......mindösszesen egy, Görögországban


Ha ez azt jelenti, hogy 133 méhész érdekképviseleti szervezetből, mindössze egy az Unió által elismert szakmaközi szervezet, jó lenne tudni mit tud az 132, amit az OMME nem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2021.09.28. 17:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Pöte írta:
oszkár írta:
Azért arra kíváncsi lennék milyen megfontolásból törölte Pöte?



A vezér szerint a felvétel sérti őt, beszélt ügyvéddel is. Viszonylag hosszan taglaltam neki, hogy miért nem sértheti és nem csak azért mert közszereplőként kénytelen eltűrni olyanokat amiket egy magánszemélynek valóban nem, hanem mert ez a nyilvánosan elhangzott néhány mondat el kell, hogy jusson a tagsághoz. Ha idéztem volna akkor azzal rágalmazott volna, hogy valótlanul idéztem. Ennek ellenére kérte, hogy töröljem.
Izmozhattam volna, hogy fent hagyom, mert e miatt nem vonhattak volna felelősségre, de úgy gondoltam, hogy had lássa más is, hogy hogy mennek a dolgok a "nyitott kapuk" OMME-jében, ahol nincs kussoltatás, sohasem látott demokrácia van és bárki szabadon elmodhatja a gondolatait.
Ilyen Bross Péter OMME-ja.


Kedves Érdeklődők!

Láthatólag akad olyan méhész is, akit érdekel, vajh mi okból vetette le Bross a szeptember 26-án, Szolnokon elmondott előadásának hangfelvételét, mely azon a rendezvényen készült, melyen Bross elnök úr az OMME szakmaközi szervezetté történő átlényegítésének vágyálmát igyekezett indokolni és a hallgatóság szájába rágni…

Pöte a konfliktuskerülés érdekében eleget tett az elnöki felszólításnak, s törölte a hangfelvételt a Fórumról és a Facebookról is.

Teljes joggal háborogtak a Fórum és a face-méhészcsoportok látogatói, hogy egy közhasznú civil szervezet nyilvános és minden állampolgár által korlátozás nélkül látogatható szakmai rendezvényén elhangzott előadás „titkosíttatott” (mely rendezvényt ráadásul a közhasznú civil szervezet nem szerepeltette a programjai között, magyarán titkosszolgálati módszereket kellett bevetni a rendezvény „felderítése” és az azon történő részvétel érdekében), noha nem csak azért volt jelentős az érdeklődés, mert az előadó Bross Péter, az OMME elnöke volt, hanem főleg azért, mert az előadó és az előadás a méhész-érdekképviseleti szervezet jövőjének gyökeres átalakítását igyekezett „eladni”. A tervezett változás nem egy egyszerű többséggel meghozott küldöttgyűlési döntést igényel, hiszen érinti az Egyesület céljait, módosítani kell az Alapszabályon is, hiszen az Egyesület céljainak változása, illetve más szervezetekkel történő egyesülés szándéka egyaránt minősített többségi ( háromnegyedes szótöbbségű) döntést igényelne. A téma úgy szerepel a napirendi pontok között, hogy arról gyakorlatilag semmilyen előzetes részletes tájékoztatást nem kapott a tagság, tehát esélye sem volt a mintegy 13 000 méhésznek arra, hogy megismerje és megvitassa az átalakulás tervezetét…

Amikor pedig legalább a Fórumon és a Facebook csoportokban feltűnt Bross előadásának hangfelvétele, a jó –demokratikus úton megválasztott- elnök pár óra leforgása alatt levetette onnan a felvételt. Persze, hogy felmerül a közméhészben a kérdés: mi lehet az oka annak, hogy egy nyilvános rendezvényen elhangzott, s az egyesületi jövőt gyökeresen átalakítani szándékozó tervezet nem kaphat nyilvánosságot, az előadó gyakorlatilag titkosíttatni szándékozik a témát, miközben a tájékozatlan küldöttekből pár nap múlva döntést próbál kifacsarni…

Egyszóval büdös ez nekem, Feleim…!

Nos, be kell vallanom, hogy az utóbbi időben már nem olyan tűéles a memóriám, mint nem is oly rég, ezért félve próbálom írásban felidézni, visszaadni az előadás szövegét, ám mégis megpróbálom, mert olyan momentumokat tartalmaz ez a szűk négy percnyi előadás-részlet, melyet érdemes rögzíteni. Nem mondom, hogy betű szerint fel tudom idézni Bross szövegét, hiszen a „király beszéde” valójában elég eklektikusan tagolt, felépített, de ennek ellenére is méltán tarthat számot az érdeklődésetekre. Nem azt mondom hát, hogy átadom néktek Bross 2021. szeptember 26-án, Szolnokon elmondott előadásának dokumentálását, hanem azt mondom, hogy már halványuló memóriám keretei között igyekszem a szöveghűség jegyében felidézni a szakmaközi szervezetté válás brossi vízióját. Ha nem értettem pontosan, mit mondott a jó elnök, akkor azt jelzem. Ha tévesztettem, nézzétek el nekem, megkopott emlékezetemből ennyire telt…

Bross Péter OMME elnök mondta írta:
…………..
Amiről nem beszéltem –mert énszerintem ez a legtöbb kaptárak mögött álló méhészt, titeket valahol lehet, hogy nem érdekel, de minket érdekel ( mert hogy a fórumokon megint megindult már az őrjítés ) –szakmaközi szervezetté válás.

Nagyon-nagyon fontos lenne, hogy az OMME-t a minisztérium szakmaközi szervezetté nyilvánítsa, mert tudnotok kell, hogy nekem régi álmom és sok szakmaközi szervezettel tartom a kapcsolatot, ahol jelenleg így van.

Nálunk azért nem lehetett, mert egy törvény írja le, hogy mikor lehet. Ezt a törvényi megfeleltetést nem tudtuk betartani. Most viszont amikor tudjuk igazolni, tehát üvegeladásból, hogy a hazai mézfogyasztás felét már mi csináljuk és tagjaink közt van egy Csorba Józsi, egy –ööö-…oroszlányi… Nagy Zoltán és még más kiszerelők is, megvan az ötven plusz egy százalék feldolgozás, ami kell.

Nem kellenek nekünk az exportőrök, nem kellenek a nagy mézkiszerelők –értitek?! – már ennek is megfelelünk termelők szempontjából logikus, hiszen közel 14 ezres taglétszámmal, tagjaink birtokában lévő kilencszáz-húsz-harmincezer méhcsaláddal mi domináljuk a termelői oldalt, most már megfelelünk minden leírásnak. Változatlan Alapszabállyal – írnak, hogy én a Takácsnak megint átadom az OMME-t és itt ez egy hülyeség, - nem kell… ugyan ezzel az Alapszabállyal így mennénk tovább.

Ami előnyünk lenne –termelői szempontból, hogy az OMME mond valamit és ezt leírjuk, ez rendeletnek, törvénynek minősül.

Mondok egy példát:
Méhcsaládonkénti támogatás 30 forint. Ennyit ti befizettek… most (???) Ha szakmaközi szervezetté válunk, abban a pillanatban a „kintlévő” - ööö – háromszázezer méhcsalád tulajdonosának is fizetni kell (azoknak, akiknek az 1000 forintot is elintéztük…!)
Nem behajtható kamarai – mondjátok – ... tagdíj útján ráterhelik. De ha azt mondjuk, hogy nem lehet méhleűző szert használni. A mi érdekünkben mondjuk. Aki használt, eltilthatja a kormány a méhészkedési gyakorlattól. Óriási előny lenne. De „mézileg” nem szólhatunk bele. Csak olyanban hozhat ilyen döntést ágazati kör, amibe te képviseled a 80 százalékát, csak a termelői oldalt képviseljük. Tehát olyanban nem hozhatunk, hogy az akácméz – ugye ettől is félnek – hogy 1-es F/G-je legyen. A Bross elárulta a méhészeket… Ilyenben nem hozhatunk, mert ha – értitek?! – a kiszerelői oldalon nincs meg az a létszám. De mondok még valamit: reklám. Leírja a szakmaközi szervezet törvény, hogy amelyik ágazat összeszed egy bizonyos reklámpénzt, ugyanannyit hozzáad az állam. Gondoljatok bele, ezt kihagyni! Értitek!!! Hát most van (beszólás: hátrányok?) 20 millió – mindjárt mondom – 20 millió forintunk reklámra. Kapásból találnánk 20 milliót, ha szakmaközivé válunk! És nagyon fontos a szakmaközivé válás, mert az agrárminiszter dönti el és ő írja alá. Mikor említettem Nagy Pistának akkor mondta, hogy siessetek, már áprilisban azért nem garancia , hogy mi lesz…Tehát amíg ő az agrárminiszter – megint mondom – addig van nagy esély aláírni… Úgy hogy most jön a „Pistázások” (?) –mert mondom már megint a Fórum csinálja – annyi, hogy elhívtam a minisztériumból azt a jogászt, aki ennek a specialistája. A küldöttgyűlésre eljön dr. Huri Zsolt és ott előttetek minden kérdésre válaszol és elmondja mi a hátrány, mi az előny [közbeszólás: Hát ez az amit mérlegelni kell, hogy (……. érthetetlen)], Bross : Így van, így van… Van-e valami bármiről kérdés? Bármi ….


Szóval ennyi a brossi szöveg a szakmaközi szervezetté válásról. Igyekeztem betű-hűen visszaadni, de mint mondtam, ez az eklektikusan, egyféle „sajátos és egyedi szerzői szabadságfokkal” elsütött „előadás-részlet” alaposan lerántotta a leplet az elnöki huncutságról, az értő és némi uniós és hazai jogszabályismerettel rendelkező hallgató/olvasó számára teljesen világos, hogy Bross eme hablatyban tökéletesen hozta közismert és egyre gyakrabban alkalmazott blöffölőképességét. Előadásának veleje köszönő viszonyban sincs a szakmaközi szervezet lényegével, mely -mint egyesek pontosan tudják – elsősorban piacszervezési és piacszabályozási kérdések alakítását jelenti. A már többször idézett - tehát néhányunknak unalomig ismert - közös piacszervezésről szóló rendelet [ 1308/2013/EU rendelet ] 210. cikke értelmében a szakmaközi szervezetek megállapodásai, döntései és eljárásai bizonyos feltételekkel mentesülhetnek az uniós versenyszabályok alól. magyarán: az uniós „szent tehén” versenyszabályok bizonyos esetekben történő megkerülését engedélyezheti az Unió (azaz a Bizottság) az elismert szakmaközi szervezetek javaslatára, pontosabban kérésére. Szó sincs tehát a szakmaközi szervezeten belül hozott bármilyen belső intézkedés kötelező érvényű kiterjesztésének lehetőségéről állami, kormányzati asszisztenciával. Nos, Bross erről a lényeges momentumról nem mesélt, valamint arról sem, hogy az Unióban hány méhészeti termékek piacra juttatásával foglalkozó elismert szakmaközi szervezet működik a mintegy 133-ból (elárulom: mindösszesen egy, Görögországban). Vak hang sem hangzott el a termelői és szakmaközi szervezetek termelési és forgalmazási adatszolgáltatási kötelezettségeiről sem, melyet nehezen tartok kivitelezhetőnek akár a termelő, akár a forgalmazó részéről (a kiszerelőről/feldolgozóról nem is beszélve…)

Nos, igény esetén szívesen bontom ki a termelői és szakmaközi szervezetek finomságainak jogszabályi hátterét, de csak elszánt érdeklődőknek ajánlom azokban megmerítkezni. A brossi megközelítés sokkal populárisabb, olyan dolgokról hablatyol itt össze, melyek köszönő viszonyban sincsenek a szakmaközi szervezetek szabályozásával, hiszen elnökötök célja deklaráltan nem a korrekt tájékoztatás, hanem a jól diagnosztizálható néphülyítés. Sajnos ez az előadás-részlete engem nem hogy meggyőzni nem tudott az OMME regnáló vezetésének motivációiról, de egyenesen azt sugallta, hogy az ügyvezetésnek sincs több fogalma erről a kérdésről, mint a szegény pórnak, aki azt hitte, hogy érdekvédelmi szervezet tagja, ám kezd megvilágosodni, hogy ez már nem a tagság érdekének képviselete, hanem mindinkább az elnök és az őt marionett-bábuként rángató „Testvériség” (ön)érdekérvényesítő szándékának „purim-ünnepe”.

Ezt a szöveget hallgatva/leírva/olvasva kezdtem azt is megérteni, miért töröltette Bross minden internetes fórumról a hangfelvételt. Ez az „előadás-részlet” tényleg vállalhatatlan. Egy ideig kérni akartam Brosstól, hogy juttasson nekem is abból a cuccból, amit a hiteles tájékoztatás késztetése és a szabatos előadásmód ellen szokott szedni, de aztán inkább nem kértem, belátva, hogy a hiba valószínűleg bennem/bennünk, az adekvát tájékoztatás prioritásában hívő – a néphülyítés láttán viszont „őrjöngő” – fórumközönségben van…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: boksai, dodo valamint 34 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.