Pontos idő: 2024.03.28. 12:13

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 07:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Nálam most épp "Access forbidden!" van az OMME honlap (hűlt) helyén.
Köztünk szólva, ez sajnos tagadhatatlanul nem egy jól előkészített honlap csere.
Indítanak egy Joomla sablonnal, utána átváltanak Wordpressre, felteszik a kezdetleges sablont majd élesben fejlesztgetik, hol el lehet érni, hol nem. Bizonyára kapkodás is van. Profi fejlesztő ilyet nem csinál. Tehát vagy önkéntes meló vagy valami "óccsó" megoldás.... :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 07:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Teljesen egyetértek!
Ezért ajánlottam mert én is fontosnak tartom a magyarítást egy ilyen szintű egyesületnél meg főleg, hogy ha ingyen társadalmi munkában csinálja a webmester akkor segítek neki ingyen .
Ha pénzért csinálja akkor meg ki kell verni belőle.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 07:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Ezt a gyengébbek kedvéért nem lehetne esetleg úgy írni hogy :írja be a két szám összegét ? Én inkább nem foglalkozom vele. Nem vagyok hajlandó a fordítót sem használni, ha nem muszáj. Szerintem egy ilyen magyar oldalon nem kellene idegen kifejezéseket használni. Ha nemzetközit akarnak, fordítsák le a teljes tartalmat angolra. Azt hiszem, legalább annyian vagyunk ha nem többen akik nem tudunk angolul, mint akik tudnak. Az én korosztályom és az utána következő is még inkább a német
nyelvet ismeri. Eddigi életem során igen jól elboldogultam szerény német tudásommal, nem volt szükségem az angolra.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 05:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
A hirdetésfeladáshoz regisztrálni kell és be kell lépni a rendszerbe, jól írta Arisztaiosz.
Az "Enter the value of the following sum: 2 + 2" szöveg meg egy felhasználó ellenőrzés a robotok kiszűrésére. Ott az eredményt kell beírni a megfelelő mezőbe. Ez nem egyedi sok oldal használja a spam robotok ellen. Több változata van pl: Milyen nap van ma? kérdésre a mai napot kell beírni szöveggel, vagy a Chapta ami egy kis kép számokkal, betűkkel ott a számokat, betűket kell egy beviteli mezőbe beírni és úgy lehet továbbmenni.

Tehát mielőtt az terjedne el más fórumokon, hogy az OMME már a méhészek matematikai tudását is ellenőrizni akarja szeretném még egyszer leírni, hogy ez egy bevett gyakorlat a spam robotok ellen.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 11:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
A régin most működik a hirdetés

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 11:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Arisztaiosz írta:
János!

Nem egészen szó szerint, de valahogy így szól: Üdv, a hirdetés feladásához regisztrált felhasználónak kell lenned. Kérem, használd a lapon található bejelentkezést vagy kattints a regisztrációhoz a linkre.


Kedves Arisztaiosz!

Köszönöm a segítségedet!

Tisztelettel üdvözöllek: Kj

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 10:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 15:39
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Békés
http://ommesite.idokep.hu/portal/index. ... Itemid=167

Ez most bevette a hirdetést (a régi)

Az új honlapon itt akad el: Enter the value of the following sum: 2 + 2*

http://www.omme.hu/?page_id=10


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 09:59 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
János!

Nem egészen szó szerint, de valahogy így szól: Üdv, a hirdetés feladásához regisztrált felhasználónak kell lenned. Kérem, használd a lapon található bejelentkezést vagy kattints a regisztrációhoz a linkre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 08:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Csalánosi írta:

Lehet, hogy a hirdetésfeladásánál nem tud a hirdető az alábbi üzenettel mit kezdeni:
Hi, You need to be a registered user to post Ads in this website. Please use the form below to login or click the link to register.



Kedves Csalánosi!

Többek között én sem. Sajnos a nevelőnőm nem angolul kergetett a kiságy körül. Nekem még az orosz volt az iskolai kötelező.
( azt sem tanultuk meg) Ezért kérlek légy szíves nekem megírni mit jelent. Lehet hogy ezzel állítom most ki a "szegénységi bizonyítványt", de én már csak ilyen tudatlanul fogok meghalni. Angol és informatikai ismeretek nélkül.

Köszönöm!

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 08:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Még látszólag sem működik.
Bejelentkezni nem lehet, a hirdetések nem működnek. A tájékoztató szerint a hirdetéseket átemelik, a regisztrált felhasználóknak új jelszót küldenek. Hirdetést sem olvasni, sem pedig feladni nem lehet.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 07:50 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Lehet, hogy csak látszólag működik jól.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 07:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 15:39
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Békés
Most ez is bejön:

http://www.omme.hu/?page_id=13&a=browse ... egory_id=8

Melyik fog maradni? Miért kell változtatni azon ami jól működik?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 06:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 15:39
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Békés
http://ommesite.idokep.hu/portal/

Ezt most működik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 06:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
arvaijozsef írta:
... senki sem hirdet rajta...



Lehet, hogy a hirdetésfeladásánál nem tud a hirdető az alábbi üzenettel mit kezdeni:
Hi, You need to be a registered user to post Ads in this website. Please use the form below to login or click the link to register.

Ha a OMME webmestere társadalmi munkában dolgozik és ingyen akkor szívesen segítek neki magyarosítani az oldalt természetesen ingyen.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 06:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Nálam sajnos egyik sem. Tudna valaki valami konkrét tájékoztatást adni? Természetesen magyarul, felhasználó barát módon.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.20. 17:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 15:39
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Békés
Jelenleg két honlap működik:

A régi (kitűnő, minden igényt kielégít, jól működik) http://ommesite.idokep.hu/portal/

Az új: csapnivaló, senki sem hirdet rajta, bonyolult angol szöveggel:http://www.omme.hu

Jelenleg nem nyílik meg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.18. 17:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Természetesen fejlesztenek, minket meg angolul tanítanak.Ha nyáron fejlesztették volna lehet jobb lett volna, akkor méhészkedünk, most meg neteznénk. Amúgy engem se enged be.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.17. 09:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.03.19. 12:30
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Hajdu Bihar
Már a dühöngőben választ kaptam a kérdésemre. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.17. 09:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.03.19. 12:30
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Hajdu Bihar
Sziasztok. Nektek se jön be az omme honlapja? Nekem már napok óta nem működik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 22:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Kedves László!
Két kérdést tettél fel.

1. „Felelős vezetőként, hogy lehet ilyet leírni?” – (már, mint, hogy „se mellette se ellene”)
Ebben a játékban ellenőr vagyok és nem döntéshozó. Az ellenőrnek nem kell bizonygatni, érvelni a megbízójának (a tagságnak), hogy a megbízó döntése miért jó, vagy miért rossz. Nem lehet fogadatlan prókátor. A döntés felelőssége a megbízóé, ha az ellenőrt bevonják a döntés előkészítésbe, természetesen legjobb tudása szerint próbál tanácsot adni (tényeket közölni). Neki – jó esetben és igen ritkán – a végrehajtást kell figyelnie, de legtöbbször az ellenőr visszafelé dolgozik és csak az események után tudja megállapítani, hogy ez rendben volt-e vagy sem. Javaslatait, észrevételeit, kifogásait közli (nem utasíthat) az érintettel és a megbízóval. Az ellenőr csak olyat állíthat, amit bizonyítani is tud. Nem jó, ha feltételezésekbe bocsátkozik. (Hiába tudja pl. valakiről, hogy az illető csal, hazudik, vagy szellemi árvízkárosult, megalapozottság nélkül ez csupán rágalmazás lenne.)
Korábban itt az OMME-t egy Rt.-hez hasonlítottam, ahol a tulajdonosok (a tagság) a döntési körök jó részét átadja az ügyvezetésnek és a felügyelő bizottságon keresztül tartják szemmel az üzletmenetet, a legfőbb szempont pedig, hogy menjen a bolt. – Majdnem megköveztetek ezért, így a véleményemet megtartom magamnak, a köznek maradnak a tények. (Egy megjegyzés a tényhez: pl. a 19 az egyik embernek „meg közelítően húsz”, a másiknak „jóval elmarad a húsztól”)

2. „Vagy te nem tudod, hogy az OMME-nak miért jó ha van közhasznú státusza?”
Tudom. Tisztában vagyok a közhasznúság előnyeivel és hátrányaival.

Laci, van még valami? kezdek fáradni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 19:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Kedves Péter!
Az előző hozzászólásodból, több értékes dolog is megragadt bennem. Reagálni is fogok rá.
Felfigyeltem pl azon mondatodra, miszerint;
Idézet:
Amúgy soha nem érveltem a közhasznúság mellett vagy ellen, csupán tényeket próbáltam közölni - pl. a tavaly őszi „közhasznúsági mizéria” idején is –, de ha valaki félre akar értelmezni valamit, félre is fogja értelmezni.

Felelős vezetőként, hogy lehet ilyet leírni? Láthattad, halhattad Fekete Józsefet, konkrét volt. Vagy te nem tudod, hogy az OMME-nak miért jó ha van közhasznú státusza?
Mert azt mindenki tudja, hogy kiknek, és miért jó ha nincs. Elég gyenge pengéjű a bicskád, nehogy beletörjön ebbe a falatba.
Én most már, tényleg úgy gondolom, hogy valaki tényleg félre akar értelmezni, és magyarázni egyértelmű dolgokat.
Én úgy gondolom, hogy mivel volt közhasznú besorolás, mindent annak megfelelően kellett volna végrehajtania a vezetésnek. A vezetést senki, és semmi nem hatalmazta fel, hogy feladatát ne hajtsa végre.
Idézet:
A tagság egyértelműen kinyilvánította a közhasznúság megtartását, ennek megfelelően az idén tavaszi OV-re, KGY-re ilyen típusú alapszabály-tervezet készült, hogy az elnök miért „lőtte” le az utolsó pillanatban? – valószínű félre tájékoztatták. (Az igaz, ahány gyakorló jogászt még megkérdeztem, mindegyik lát ellentmondásokat és nem egyértelmű megfogalmazásokat a Civil tv. és a PTK egyes részei között.)

Azt az elnököt tájékoztatják félre aki saját szerény bevallása szerint jogot tanult; jók vagyunk a szeren, érjük a matekot, rajta vagyunk a pályán stb
Igen ha így nézzük rajta vannak a pályán, a röppályán.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 09:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Kedves László!
Az ominózus bírósági értesítés szept.30.-án érkezett. Az előző héten (25.-én) volt IB ülés, és így az IB-tagok még nem tudtak róla. Mi (EB) az okt.03.-i EB-ülésen láttuk először és ezzel ment el az idő nagy része. Az ülés jegyzőkönyvében szerepel, hogy a közeli OV-n rendkívüli küldöttgyűlést kell kezdeményeznie az ügyvezetésnek, a módosított alapszabályt és kiegészítő okmányokat november végén be kell nyújtani a közhasznúság megőrzése és az egyesület törlésének megakadályozása miatt. (Először a tüzet kell eloltani, aztán kell meg keresni, hogy mitől gyulladt be.)
(Azt nem tudom és nem is foglalkoztam vele, hogy hogyan jön ki a Fővárosi Törvényszéknek, egy május 23.-án beérkezett beadványra egy júniusi hatályú határozat, amiről aztán 3 hónap múlva értesíti az ügyfelet. – Ez majdnem olyan, mint amikor a cégalapítással megbízott jogászon akarta az OMME „elverni a port” aki letette az okmányokat, hogy mikor, hova, mit adott be, bizonyítva, hogy nem rajta múlt a dolog, a labda a cégbíróságnál és a hatóságoknál volt és ezeknél kell az asztalt verni – ami ugye nem célszerű.)
Eredetileg – a kézhezvételtől számított 60 napos (ezt egyik tagunk nyomozta ki) határidőn belül – mi két rendkívüli KGY-t terveztünk, de Haász Feri helyszínen elhangzott javaslata ésszerű és gyorsítja az ügyet. Az OMME haladéktalanul átadja a tavaszi KGY-re átdolgozott alapszabály változatot az ügyvédnek. Megteszi az esetleg szükséges jogi kiegészítéseket, lehetőség van egy konzultációra és legkésőbb okt. 31.-én felkerül az OMME honlapjára. Ahogy én emlékszem - de Te is ott voltál – 10 napig lehet e-mail-en észrevételt, javaslatot, kiegészítést tenni, az ész-, és jogszerű kiegészítésekkel kapják a küldöttek és 1 hét múlva „Philippi”-nél találkoznak.

A másik.
Pistike január 5.-én betegedett le és februárban gyógyult meg, közben apja javaslatára az ovis Pistikéről a nagyfiúsabb Pistire kellett magyarosítania. Amíg nem mehetett suliba Pistike már nem, Pisti meg még nem bonyolíthatott pénzforgalmat a perselyében. Mivel a történet 2014-ben történt ezért Anyu 2013-as „adóbevallásában” – amit a tantestület áprilisi ülésén be kellett mutatnia - nem szerepelhet a fiát illető 6 gumimaci ára. Anya könyvelője – minden könyörgés ellenére - Pistike záró perselyrovancsáról készült papír elkészítését csak a tantestületi gyűlés utáni időpontra vállalta, mert még sok tanár-néni, tanár-bácsi nagyobb pénzéről szóló papírjait kell elkészítenie májusig.
A tanárok és diákok tevékenységét Ellenőrző Baráti kör még az év elején elhatározta, hogy negyedévente megszámolja az anya zsebében és Pisti perselyében lévő pénzt. Felszólította anyát, hogy rendezze fiával a gumimacis ügyet. Pisti közben nyereségesen „boltol” a suliban, most azt tervezgeti, hogy hűtő mágnesekkel is bizniszel majd.
Ha további kérdésed van írj privátban, szerintem a lényeg itt elhangzott.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.13. 20:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Kedves Péter!
Szeretném egyértelművé tenni azt, hogy tisztellek, és semmi bajom nincs veled, sőt tisztelem, becsülöm azt amit csinálsz, ahogy csinálod, és azt amiért csinálod.
Mi már folytattunk itt levelezést a közhasznúság tekintetében, ha jól emlékszem 2013.11 hó elején. Talán megtalálod az archívumban, ha fel szeretnéd idézni.
Semmit nem akarok félre értelmezni, félre érteni, legalábbis szándékosan nem.
Mindenki tudja, hogy van az un FF klub. Igen, talán jó lett volna ha ott is megjelentetted volna azt az írást. Ennyi.
És azt, hogy most azt sugallod írásodban, hogy kötözködő vagyok, még egy szóba is belekötök. Nem értem.
A mondatot te írtad, és nekem így jött át, az egész szövegkörnyezettel egységben. Nem szeretném kétségbe vonni azt sem hogy mennyi időt emészt fel ez a munka.
Szeretnék egy dátumot, egy pár szó kíséretében megmutatni, és kérdezem, hogy mi a véleményed ezzel kapcsolatban, mint EB tag. 2014. junius 3-i hatállyal az OMME, NEM KÖZHASZNÚ.
Rátérve a már sokszor emlegetett virtuális veszteségre. Szerintem nem is tudod, mennyi mindent értek.
Azt viszont magyarázd el, hogy ha egy veszteséget megkap az anyuka, az az anyukánál nyereség lesz.
A tavaszi OV-n ilyen irányú virtuális veszteségről, vagy másik oldalon nevezzük nyereségnek, nem halottunk, a beszámolóban.
Persze jó lenne, ha előbb segítenél, és elmagyaráznád, hogy mi a feladata az EB-nek.
Péter, ezek kérdések, és nem kötekedések.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.13. 12:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Kedves László!
Csak azért válaszolok, mert megtiszteltél személyes bemutatkozásoddal, így tudom, kivel beszélek.
Ha tévedek, én be szoktam ismerni, és igyekszem korrigálni.
Szerinted hol kellett volna még közzétennem, a talán a FF-en?
Amúgy soha nem érveltem a közhasznúság mellett vagy ellen, csupán tényeket próbáltam közölni - pl. a tavaly őszi „közhasznúsági mizéria” idején is –, de ha valaki félre akar értelmezni valamit, félre is fogja értelmezni. Akkor van gond, ha ezzel mások gondolatait, érzelmeit akarja befolyásolni.
Most a „sajnos” szóba kötöttél bele, azt sugallva: lám, lám ez a ficzpet nem örül annak, hogy változott a jogszabály. Pedig ez csupán annak szólt, hogy nincs annyi időm, hogy valamennyi jogszabályváltozást folyamatosan figyelemmel kísérjem. Akármilyen furcsa, de nem tudom minden szabadidőmet erre áldozni. (Biztos bennem van a hiba, de nem írhatok minden hozzászólás után külön szószedetet, hogy mi mit jelent és mire is gondoltam. Ezért nem szoktam olyanokkal vitatkozni, akik csak a saját trombitájukat fújják, jó hangosan – közben nem hallják/nem akarják hallani a másikat, ráadásul a dallam sokszor ugyanaz.)
A tagság egyértelműen kinyilvánította a közhasznúság megtartását, ennek megfelelően az idén tavaszi OV-re, KGY-re ilyen típusú alapszabály-tervezet készült, hogy az elnök miért „lőtte” le az utolsó pillanatban? – valószínű félre tájékoztatták. (Az igaz, ahány gyakorló jogászt még megkérdeztem, mindegyik lát ellentmondásokat és nem egyértelmű megfogalmazásokat a Civil tv. és a PTK egyes részei között.)

A „virtuális veszteségről”. Már megint úgy teszel, mintha nem értenéd a történetet.
Pistike vesz 9 gumimacit és eladja a barátainak. Hármat rögtön kifizetnek neki, de Pistike egyik napról a másikra beteg lesz, és nem mehet suliba. A még nem fizető haverok nem akarnak tartozni Pistikének, mert 1Ft-os késedelmi kamatot (vagy kötbért) kellene fizetniük, ezért a pénzt Pistike anyukájának adják oda, aki történetesen abban a suliban tanár-néni, ahová a fiúk járnak. A „zseton” megvan, az fogja megkapni akinek jár, de a hóvégi zsebpénz rovancsnál Pistikének hiányzik a perselyből 6 gumimaci ára + az áfa. Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.13. 06:47 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Kedves ficzpet!
Nagyon sajnálom, hogy megzavartam a zöld homályban megcsendült mondataid értelmezését.

Én személy szerint (és még nagyon sokan vannak) tisztellek, és becsülöm a munkát amit az ügy érdekében csinálsz.
Az OV-n észre vetted mosolyom, mikor a virtuális dolgokról beszéltél.
Nem azzal van kifogásom, hogy tévedtél, hanem azzal, hogy ezt a tévedést, (igaz te másképpen fogalmaztál)
felelős elöljáróként nem tetted ezt máshol közzé. Ezt tettem meg én.
Kérlek arra, hogy a most következő soraimat, értsd úgy, ahogy az általad bemásolt idézetet érted.
Idézet:
Sajnos, egy december végén kihirdetett, idén életbe lépett törvénymódosítás ezt felül írta, így a 2014-es adó évre vonatkozóan már csak közhasznú szervezetek gyűjthetnek ilyen adó felajánlást.
Miért sajnos!! Hányadikát írtunk a "tévedésed napján?? Majd egy év telt el, helyesebben 10 hónap.
Idézet:
A tavaly őszi "közhasznúsági mizéria" idején
De ezt te is így tudod.
Egyébként amit írtál, nem rossz definíció, a lila törpére nézve.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.12. 22:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
"Miért is kezdtem emberrel nagyot,
Ki sárból, napsugárból összegyúrva
Tudásra törpe, és vakságra nagy."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.12. 19:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Nem baj ficzpet!
A baj az, hogy nem így került bele a jegyzőkönyvbe.
Ha jól tudom pont ezzel érveltél a közhasznúság ellen.
Tudom ez olyan virtuális, mint a nyereség, vagy a veszteség. :D :taps

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.12. 15:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Tudtommal a közhasznúsági jelentés a követelményeket kielégíti, de az alapszabály módosításra szorul amelyet 60 napon belül pótolni kell.
Akkor most azt nem értem , hogy az OMME miért nem közhasznú szervezet?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.12. 09:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Nagy nyilvánosság előtt elkövetett hülyeségem korrigálása:

A tegnapi OV-n az adó 1%-ról adott közlésem - miszerint minden bejelentkezett egyesület gyűjthet 1%-nyi adó felajánlást - téves. A tavaly őszi "közhasznúsági mizéria" idején alaposan utána néztem, így biztos voltam a dolgomban.
Sajnos, egy december végén kihirdetett, idén életbe lépett törvénymódosítás ezt felül írta, így a 2014-es adó évre vonatkozóan már csak közhasznú szervezetek gyűjthetnek ilyen adó felajánlást.
Remélem sok elnök olvassa.
Mea culpa!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.06.26. 20:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.06.21. 21:09
Hozzászólások: 4
Erre a fajta hozzászólásokra kifejezetten alakult egy fórum.
Nem szükséges itt erről vitát generálni.
A topik címe: OMME hírek (HÍREK)

Moderátor



Viszontlátásra


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.06.26. 15:47 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
sanyi20140101 írta:
harib írta:
Szeretném megkérdezni a véleményeteket az OMME tagságról ,ha jól tudom nem kötelező de érdemes egy mini méhészetnek ????

Minek ,nem ad semmit az OMME.
:taps
Majd ha sok családod lesz,lenyúlhatod a sikeres atkatámogatást,vehetsz magadnak támogatással egy jó pörgetőt akár ,csak a keretből időben ki ne ess.
Jó helyen jó időben.Mint a méhekkel.


Sok nagy nem is veszi igénybe a támogatást, mert pénzkidobásnak tartja a támogatott szerek jó részét.
A kicsiknek érdemes igazán eljárni a gyűlésekre, sehol nem fogsz találkozni ennyi méhésszel a környékeden egyszerre, mint
ott. Rengeteg tanácsot hallasz, amire évek munkája lenne rájönni. Nem utolsó sorban, a melletted lévőt
megkérdezheted, hogy ki-kicsoda, mert itt sosem tudhatod, hogy egy kezdő osztja-e az észt nagy hévvel,
vagy olyan, akinek alapja is van rá.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.06.24. 21:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Csak előadásokat, méhésztalálkozókat szerveznek, klubbokat szerveznek méhészeti közösségbe kerülsz, jó méhész újságot kapsz stb.....Szerintem meg ezek nem a semmi kategóriába sorohatók.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.06.24. 21:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ez aztán az igazi szűk látókörű vélemény!

Amúgy szia!
Köszönni nem szoktál ha új helyre mész?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.06.24. 20:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.06.21. 21:09
Hozzászólások: 4
harib írta:
Szeretném megkérdezni a véleményeteket az OMME tagságról ,ha jól tudom nem kötelező de érdemes egy mini méhészetnek ????

Minek ,nem ad semmit az OMME.
:taps
Majd ha sok családod lesz,lenyúlhatod a sikeres atkatámogatást,vehetsz magadnak támogatással egy jó pörgetőt akár ,csak a keretből időben ki ne ess.
Jó helyen jó időben.Mint a méhekkel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 05:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
OMME kutatási terv jóváhagyása | Nyomtatás |
2014. 06. 03.
Ezúton tájékoztatjuk a tisztelt méhésztársakat, hogy a Magyar Méhészeti Nemzeti Program 118/2013 (XII.16.) VM rendelet 20. pont 25 § (1) alapján, - a mézelő növények mézelésének vizsgálatához, a mézek jellemző profiljának meghatározásához, méhanyák teljesítmény vizsgálatához, méhészeti tárgyú kutatásokhoz, szakmai tanulmányok és diplomamunkák támogatásához és a kutatáshoz szükséges méhcsaládok beállításához – az Országos Magyar Méhészeti Egyesület által benyújtott, s az alábbiakban közölt kutatási terv Dr. Fazekas Sándor Vidékfejlesztési Miniszter úr által, 2014. május 30-án jóváhagyásra került.

A kutatási terv részletezése a következő:

1. Illatanyagok szerepének vizsgálata a háziméh-atka kapcsolatban és felhasználásuk lehetőségei, a kaptárok atkamentesítésében.

2. Méhviaszban található vegyszermaradék analitikája továbbá a meghatározott szermaradványok mértékének csökkentése, teljes kivonása a viaszból.

3. Méh egészségügy metagenomika vizsgálatok segítségével.

4. A méhészeti kutatásokhoz szükséges törzsállomány és eszközök beszerzése. (Méhanyák teljesítményvizsgálata, technológiai összehasonlító vizsgálatok, méhek kórokozóival, kártevőivel kapcsolatos vizsgálatok, stb.)

5. Jellemző mézprofilok meghatározása.

6. Napraforgó hibridek nektártermelésének vizsgálata.


OMME ügyvezetés

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 21:59 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Könyörgöm, vegye már észre valaki, hogy Mészáros József nem azonos Mészáros Lászlóval...! Szegény elnökünkön már megint nem volt sapka?

"Odaát" e polémia folyományaként a Klubvezető már messzemenő következtetéseket vont le, s repedtre tapsolta a tenyerét az OMME elnökének "ződ-fórumos megítélése" kapcsán... Szóljon már neki valaki, hogy ne kepesszen már ennyire, már megint vak az a vágány...!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 09:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
Zsolti OMME elnököt írt, ez is azt igazolja, amire utaltam: Az információk rendszerint módosulnak, hogy továbbítjuk őket.
Talán erről a nyilatkozatról beszéltünk itt?
http://www.mfor.hu/cikkek/Kevesebb_lehet_az_iden_az_akacmez.html

Mert egy másik forrás mást mond, http://www.napigazdasag.hu/cikk/12968/ , persze nem a lényeg szempontjából, hanem amiatt, hogy a részleteket sem hallgatja el. Ez utóbbiban ugyanis szerepel a további akác virágzás jelentette bizonytalanság, meg a többi, a félreérthetőséget csökkentő részlet.
Mindezt figyelembe véve én az alábbi véleményeket így nem tudom osztani:
pestlorinc írta:
Tényleg korai volt a nyilatkozat.

jani bátya írta:
Kicsit koraira sikeredett a nyilatkozat,

zsolti írta:
Hol él ez az ember? Melyik csillagködben?

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 05:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Sanyi!
Te nem látod a facét.
Én nem a mostani akácról beszéltem az előző hsz-ben.
Annál még több is lehet idén a veszteség. De persze nem biztos, hogy a tavalyihoz képest, mert az is gyalázatos volt.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 05:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Még egy link: http://www.napigazdasag.hu/cikk/12968/
Ez meg az eredeti amit a média idézget: http://www.napigazdasag.hu/cikk/12968/
Szummázva:
Nincsenek pontos adatok a repcéről, az akácnak még nincs vége. Akkor miről is szól a nyilatkozat?
A benne szereplő adatok pont annyira megalapozottak mint a -5000t.
Véleményem szerint Te is a fórumról illetve a személyes infókból ennél többet tudsz az eddigi méztermésről, pedig még szaktanácsadói hálózatot sem működtetsz.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 22:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
jani bátya írta:
Egy kicsit félrevezettük itt egymást, a nyilatkozatot Mészáros József ügyvezető úr tette és nem az elnök úr. Ez azért semmit nem változtat az értékelésemen.

Üdv. jani bátya


Idézet:
Megharagszik a székely cipész a segédjére, hozzávágja a kaptafát. Elhajol a gyerek, s pont belép a székely felesége. Képen találja a kaptafa. Mire a székely:
- Így is jó.


Meg már ha minden úgy hangzott el, ahogy a sajtóban megjelent. Nem erről híresek. Az egyik kereskedelmi rádióban pl úgy fejezték be ugyanezt a hírt, hogy a méhészek már csak az elhúzódó repcevirágzásban bízhatnak. szóval erről ennyit.

Gebe! Te meg már megint számolgatsz, de ez is csak olyan,mint a facén meg itt ott elkövetett évi 20 milliárdos vagyon vesztés, meg 5000 tonna áruméz csökkenés víziója.
ugyan olyan marhaság. Esélyed sincs megbecsülni...
Mi van már? Nincs közönség máshol? ;)
Hallom, már megint félremagyarázol és hazudozol odaát.
Itt nem kérünk belőle(d)!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 19:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Tényleg korai volt a nyilatkozat. Ott ahol a hideg eső és a viharos szél végigsöpört, ott az akácvirág megsérült és nem úgy adja a nektárt, mint más években. Éppen ezért látszólag gyönyörű fehér akácerdők is lehetnek nektármentesek. 2014-ben 10 000 tonna export akácméz már tutti, hogy nem lesz. Lehet hogy az 5000 tonna még összejön, de még ez is gyanús.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 19:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Egy kicsit félrevezettük itt egymást, a nyilatkozatot Mészáros József ügyvezető úr tette és nem az elnök úr. Ez azért semmit nem változtat az értékelésemen.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 19:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Olvashatod, a sajtófigyelőben.
Ha meg az értékelésre vagy kíváncsi,szerintem a felsorolt szempontok szerint kiegészítve a szakmai résszel, a véleményem szerint O.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 14:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
jani bátya írta:
A környezetemben fellelhető információk szerint eddíg inkább csak úgy mondanám hogy 30 %-a vagy attól kevesebb a megszokott mennyiségnek a déli régióban egy átlagos évhez képest.

Nem tudom, mi hangzott el valójában, abból mi került a szalaghírbe, csak azt látom, ami ide a fórumra érkezett belőle.
Az OMME elnökének nyilatkozatát politikai, gazdasági és egyéb szempontból érdemes értékelni...

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.05.21. 19:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Kiegészítem az előző hozzászólásom, mert nem engedte módosítani.
Az előbb telefonáltam északra a mai mérleg egyenleget mutatott az éjjel lerakott kaptárak alatt.
Hát mit mondjak, nem jó hír.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.05.21. 18:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Hát, igen. A küldöttgyűlésen a méz árának csökkenéséről beszélt, ami bennem olyan érzést keltett mint amikor a kezdő méhész lelkesedésében kioktatja méhkezelésben megőszült mentorát.
Kicsit koraira sikeredett a nyilatkozat, hiszen az északi akácon még nem történtek meg a pörgetések ezért a mézelést értékelni is korai, ha csak nem jóslásnak szánta nyilatkozatát. A környezetemben fellelhető információk szerint eddíg inkább csak úgy mondanám hogy 30 %-a vagy attól kevesebb a megszokott mennyiségnek a déli régióban egy átlagos évhez képest.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.05.21. 17:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Az omme elnök szerinted már megint rosszul beszél?
Szerinted miért, kíváncsi vagyok a véleményedre. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.05.21. 13:28 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Tegnap reggel az m1 reggeli műsorában a szalaghírben olvastam, hogy az OMME elnök nyilatkozata szerint a magyar akácméztermés 25-30 %-kal elmarad a szokásostól.

Hol él ez az ember? Melyik csillagködben?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.04.02. 11:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.07.12. 06:23
Hozzászólások: 12
Köszönöm a segítséget. :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.04.01. 16:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.13. 21:16
Hozzászólások: 259
Nem hinném, hogy megéri a felsoroltak után egy mini méhészetnek + üzemanyag.
De Nekem nagyon jól esik valahova tartozni. Nem ismernek, de mindíg segítőkészek!
Érdemes!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: fenyob valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.