Pontos idő: 2024.04.18. 22:23

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 23:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
atya07 írta:
Aurelius
Azt amit itt leírtál, nem vonhatom kétségbe, és nem is akarom. Mert nem voltam ott.
Egyébkén azért mert többen úgy gondolják, hogy valami nincs rendben jelenleg az OMME működésében, az nem feltétlen azt jelenti, hogy ketté kellene szakadnia, mint pl a franciáknál.
De remélem te is úgy látod, ha egy alma férges, nem az almafát kell kivágni.
Egyébként a személyi változás, vagy változások, sokszor pozitívan hatnak, egy szervezet működésében.
Tudomásom szerint egyre kevesebb a taglétszám is. Lehet ezzel a lépéssel meg lehetne állítani a további csökkenést.


Atya07!

Holnap dolgoznom kell, de azért még felvetésedre válaszolok.

Az egész gyűlésről hangfelvétel készült, ezért a főszereplő (a beleegyezésével) sem mondhat mást.

A franciáknál mások a hagyományok, már hosszú-hosszú évek óta 7 egyesület van az országban. Marják egymást, mint a kutyák... A legtöbb kérdésben miniszteri döntés van! (Egyik este felteszem az egész jelentést. Rengeteg a problémájuk!)

Kétségtelen, hogy a működési hibákat fel kell tárni, és ki kell javítani, de nem mindegy milyen módszerrel.

A taglétszámról kapott információtok nem pontos. Kérdezd meg az elnököt, biztos megmondja, hogy mennyi a pontos fizető létszám.

Az előbb leveledtől függetlenül tsá beírására is válaszoltam. Az ott leírtakat Neked is megerősítem. Én így látom a történetet.

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 23:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Az gondolom nekem, mint főállású méhésznek soha nem az lesz az érdekem (érdek-képviseleti ellentét) mint egy hobbi méhésznek, kezdőnek, fő állás mellet méhészkedőnek stb.
Nekem más képviselet kell.
Tehát hiába a nagy egység, amit így nem lehet megosztani s uralkodni. Ebben a rendszerben így nem vagyok, nem lehetek elégedett.

tsá!

Én nem főállású méhész vagyok, s egyszerű OMME tagként még csak tisztségviselő sem kívánok lenni. Én egyet látok: tavasszal jött egy új ambíciózus elnök, aki változtatni szeretne egy csomó régi beidegződésen. Ehhez vannak tervei is! A változtatások véghezviteléhez némi idő kell ám, s a lehetőség biztosítása. Erre mi történik? "szövegkörnyezetből kiragadott félmondatok, egyoldalú megközelítések, stb..." révén néhány önfeláldozó méhésztársunk kardot ránt, s huszáros rohammal támad a szervezetre. Rossz az Alapszabály, diktatórikus a vezetés, Cserényi és Tóth azonnal mondjon le, sőt menjenek a.... stb, stb... Előhúznak egy primitív tákolmányt (kívánság lista) a múltból, amit már az év elején is megszellőztettek...
Érdekes, hogy ezek a kérések többségében már az elmúlt ciklus alatt is éltek, de akkor még nem voltak problémásak, mert ugye "más volt az alapszabály, más volt az IB, az FB, nem volt diktatórikus az ügyvezetőség és az elnökség koncentrációja. Sorolhatnám még tovább...

Te főállású méhész vagy a gyönyörű Váli-völgyben. (Adatlap) Más képviseletre vágysz, mert a jelenlegiek nem képviselik a Te elvárásaidat. Választási lehetőségedben senki sem korlátoz, a döntés a Tiéd.

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 23:13 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Aurelius
Azt amit itt leírtál, nem vonhatom kétségbe, és nem is akarom. Mert nem voltam ott.
Egyébkén azért mert többen úgy gondolják, hogy valami nincs rendben jelenleg az OMME működésében, az nem feltétlen azt jelenti, hogy ketté kellene szakadnia, mint pl a franciáknál.
De remélem te is úgy látod, ha egy alma férges, nem az almafát kell kivágni.
Egyébként a személyi változás, vagy változások, sokszor pozitívan hatnak, egy szervezet működésében.
Tudomásom szerint egyre kevesebb a taglétszám is. Lehet ezzel a lépéssel meg lehetne állítani a további csökkenést.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 22:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Atya07!

Van egy kis gond: - Te "értés" nélkül olvasol! És ami még súlyosabb; - Magadra, vagy Magatokra (?) vetted.

Pilátus (aki egy igen vidám fickó) okos felvetésére reagálva feltételeztem egy lehetőséget, ami egy másik szervezet létrehozására irányulhat. Nem azt mondtam, hogy ez most létezik, hanem arra mutattam rá, hogy egy szervezeten belüli szakadást, szinte minden alkalommal egy kisebbségben lévő, vélt vagy valós sérelemmel rendelkező kör kezdeményez. Akár a politikáról van szó, akár szakmai szervezetekről. A gyakorlati példák ismeretében a "szakadárok" sorsa minden esetben a megszűnés volt.(Az elmúlt évtizedben (Bross Peti elnöksége idején) már volt egy OMME kontra X egyesület "csörte", ami a jelek szerint nem az OMME megszűnésével, vagy radikális átalakításával végződött.) Tájékozódj! Az információ hatalom!! De a forrást jól nézd meg!

A beírásodban céloztál egy komoly műhelymunkára, ami a jelenleg hatályos OMME alapszabály kijavítására irányul. Itt a Fórumon én csak parázs vitákat láttam, de az alapszabály megreformálására utaló nyomokat nem leltem.
Vagy az alábbi történések esetleg oda kapcsolódnak?
Mint a Gödöllői Méhészegyesület tagja a minap e-mail-en egy kezdeményezést kaptam, (Rendkívüli Közgyűlés) melyet a Kalocsai Méhészegyesület elnöke jegyzett, de az aláírója Baldavári László volt. (Igazi géppel írt levél!) Az a kezdeményezés sületlenségek tömkelegét tartalmazta.(Mintha az év elején már láttam volna ezt...)
Aztán néhány nap elteltével jött egy másik - egy már tisztított változat. Hát az is csak ...

Tudod Atya07, a gödöllői egyesületben kimagasló szakmai élet folyik; - az elnökünk egy igen kiváló, nagy szeretetnek és tiszteletnek örvendő méhész, aki ragyogó szervezőként szívét-lelkét beleadva mindent megtesz egyesületünkért, értünk.
A döntések is minden esetben a tagság vélemények a kikérésével történnek.
Néhány héttel ezelőtt azonban, sajnálatos módon homokszem került a gépezetbe, s elnökünk egészségi állapotára hivatkozva lemondott tisztségéről. A tagság minden orvos ismerősét mozgósítva azonnali segítséget ajánlott, melyet az elnök nagyon köszönve udvariasan elhárított. Elmondta, ne aggódjunk, nincs semmi baja; - a lemondását egy olyan történés váltotta ki, amelyet morálisan nem tud feldolgozni!
A történés pedig az alábbi:
Az OMME 2013. október 12-re OV gyülést szervezett, melyre az elnökünk is hivatalos volt. De mivel ugyan ezen napon Gödöllőn egyesületi nap volt, elnökünk "helyettes állítással" szerette volna megoldani a problémát. Első próbálkozásával D tagtársunkat kérte fel a képviseletre. Ez nem jött össze, mert D tagtársnak aznap évfolyam találkozóra kellett mennie. Második próbálkozásával M tagtársunkat célozta meg, de ő sem ért rá. Ekkor lépett a képbe Cs tagtársunk, aki elmondta az elnöknek, hogy ő még soha sem volt ilyen gyűlésen, mint az OVGy, s szeretne azon részt venni. Az elnök Cs kérését elfogadta, s a megbízó levelet csak meghatározott feltételekkel adta át, úgy mint:
1. nem hozod szóba ezen a gyűlésen a neonikotinoid kérdést,
2. nem kezdeményezel napirend változtatást,
3. vitás kérdés esetén a szavazás előtt telefonálsz.
Cs. mindezekre ígéretet tett, majd az egyesületi képviseleti elveket sutba dobva "lelkiismeretére hallgatva" csinált, amit csinált.
Mivel elnökünk úriember, úgy érezte, hogy a történtek után becsületbeli kötelessége lemondani.
Ez a kis történet majdnem szó szerint a november 9-i egyesületi gyűlésen hangzott el elnökünk szájából. A gyűlésről, mint minden esetben hangfelvétel készült.
Volt még tovább is, de már így is nagyra nőtt a beírás. Bár lehet, hogy valamelyik nap majd folytatom ... De csak a hitelesség kedvéért!!

Továbbá Atya07!
Tudod, én minden esetben betartom és betartatom a szabályokat, mind a szakmai életemben, mind a méhészkedésben. Nem a támogatásért méhészkedem, mivel a több, mint 30 éves méhészkedésem alatt egyetlen fillér támogatást sem kértem. Amit csináltam, azt mind önerőből és sk. tettem. S felettébb nem kedvelem azokat az embereket, akik mások hátán akarnak előnyöket szerezni maguknak.(Ez most nem Rád vonatkozik!)

A délelőtti beírásomban beidézett francia példa a 2013. november 21-i ANSES (nemzeti egészség-, élelmezés-, környezet- és munka-biztonsági ügynökség) által szervezett konferencián hangzott el.

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 22:29 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
tsanyi!
A 007-es azt mondja neked, ha sok ilyen zenét hallgatsz tönkre megy a hallásod. De gondolom a decibelek miatt már így is van egy kis áthallásod. Mit hallani odaát??
Tőlem biztosan nem hallasz ilyeneket, amiket írtál, esetleg csak olvashattál. De azt is csak olyan formában, hogy a problémáknak vannak felelősei, és azok miért nem vállalják a következményeket. Egyébként, ha a rendkívüli küldött gyűlés teljesen szabályosan összehívásra kerül, és ha szerinted ez a mostani vezetés annyira tuti, és erős, mindent szabályosan jól csinál, képviseli a méhészek érdekeit, akkor neked sem kell semmitől tartani. Ha viszont ott majd úgy látják, hogy az általam felsoroltaknak nem felel meg a vezetés, akkor jön majd az a szólás: Szerva itt csere ott.
Egyébként a programról, amit te hiányolsz, a vezetés már tud. Csodálkozom, hogy még nem mondták el neked. Nyilván nem érdekük, hogy megtudd!
Egyébként ha neked ennyi infó (program) elég a mostani vezetéstől, hogy lesz egy újság, csináltunk egy Kft-t, lemondunk a közhasznúságról. Hát ilyen programot kapásból összeállítok neked én is. Egyébként most fentről azt üzenik, hogy "nyasgem".
Nekem elhiheted, ott voltam.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 21:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Hát a Mikulás nem tudom mit szól ehhez a sok kívánsághoz. Jó fiúk voltatok ? :-)

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 20:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Igazad van tsá!

Ha én döntéshozó lennék, én is sok pici érdekképviseletet szeretnék. (Azok olyan aranyosak....)
Egyiknek másiknak tennék pici kedvezményt, aztán elveszekednének. Én meg azt csinálnék amit akarok..... :lol: :lol: :lol:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 20:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
Aurelius írta:


A megosztás soha nem visz előre semmit. Láthattad, hogy a "Divide et impera!" elv, mit eredményezett az emberiség történelmében.


Aurelius!

Az gondolom nekem, mint főállású méhésznek soha nem az lesz az érdekem (érdek-képviseleti ellentét) mint egy hobbi méhésznek, kezdőnek, fő állás mellet méhészkedőnek stb.
Nekem más képviselet kell.
Tehát hiába a nagy egység, amit így nem lehet megosztani s uralkodni. Ebben a rendszerben így nem vagyok, nem lehetek elégedett.

Bár az "emberiség történelmében", uralkodni megosztás nélkül is lehet! Gondolom példákat fölösleges sorolnom.
Üdv.:tsá

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 20:15 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
atya07 írta:
........ Amit most te csinálsz, az számomra azt jelenti, hogy neked itt a végállomás. Kiszáll-hatsz. Mikor már valakinek nincs mit, vagy nem tud mit mondani, egy adott témáról, akkor mindig elkezdődik a személyeskedés. Ezt csinálod most te is........

007-es tőled, tőletek nem hallunk mást mint, hogy: Mondjon le.........! [youtube] https://www.youtube.com/watch?v=DwFLVJHBlJ4 [/youtube]
Ok! És utána? Ott a háttérben az a 2-3 ember aki most nem konfrontálódik ők lesznek gondolom a jelöltek a "kompromisszumos" vezetésre. De semmi program vagy egyéb csak "Monnyon le!" ?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 18:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Tükör kérlek,talán egy icipicit "szerényebben"( :twisted: )... rólam,mert ennyi dicséret után még tényleg elbízom magam :roll: és köszönöm hogy végre nyíltan és nyilvánosan te is belátod hogy így van és azt mondod itt mindenkinek, hogy én tudom(jól)... szerintem ez egy "jó lépés volt" tőled ;) ... Igen bizony igazad van,mert elég szomorú és lesújtó,hogy a látottak alapján e kis idő alatt ilyen gondolatok fogalmazódnak meg bennem...és nem bennünk (ahhoz hogy "tisztán lássak" nincs szükségem "segítségre" vagyis nem vagyok szemüveges :mrgreen: ,Aurelius ha ezzel másokat szeretnél erre buzdítani, lelked rajta "CSÁszárom" :twisted: :) )

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 18:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Aurelius

"Néhány érdeksérelmet szenvedett ember maga köré gyűjthet néhány "tucat", vagy akár néhány száz embert is, de egyáltalán nem biztos, hogy "partiképesek" lesznek. Lózungokra, egyéni sérelmek kivetítésére hivatkozva a "hitelesség" ruhája előbb-utóbb szétfoszlik. S mi marad? A nagy semmi."

Már jó pár hete, hogy az alapszabályban foglaltakat taglaljuk itt egy páran. Köztük számomra okosnak, megfontoltnak tartott kollégák is hozzászóltak. Nagyon jó lenne, és nem csak a mi számunkra, hanem a te számodra is, ha ezt a mindenki számára elfogadott és nyilvános passzust esetenként tanulmányoznád. Amit most te csinálsz, az számomra azt jelenti, hogy neked itt a végállomás. Kiszáll-hatsz. Mikor már valakinek nincs mit, vagy nem tud mit mondani, egy adott témáról, akkor mindig elkezdődik a személyeskedés. Ezt csinálod most te is.
Ez a történet már régen nem erről szól. Többek között szól arról, hogy a jelenleg még érvényben lévő szabályzók, figyelembe vétele nélkül történnek dolgok. Ha te igazi méhész vagy, és nem csak a támogatásért vagy OMME tag, akkor ezeket a dolgokat neked is figyelembe kellene venned. Hisz tudod azt, hogy a méhészetben méhtartásban is vannak szabályok. Ha nem tartod be ezeket, akkor nem fogysz tudni eredményt elérni a munkáddal.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 17:29 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Milyen klassz lenne itthon is látni, ahogy a különböző szakmai állásponton álló, esetleg más és más politikai töltéssel bíró, többségében lokális, de "önhatalmúlag" országos hatáskörűnek kikiáltott szervezetek egymás haját tépik... Ez vinné ám előre a hazai méhészeti ágazatot![/quote]

Isten őrizzen ilyentől!Ha az OMME tényleg kiáll a méhészek mellett szerintem nem kell itt más szervezet.Persze ez csak az én véleményem.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 17:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Pilátus írta:
Nem,ezen( az eddigi egészen) azt kell érteni hogy az OMME azonnali kettéválasztásával és a méhészeknek felkínált szabad választási lehetőségével igenis előre lehetne vinni az ágazatot...


Te már csak tudod... így egy kemény év után, amióta benne vagy az "ágazatban".

Friss szemlélet, éles látás. Mi kell még?

Talán egy iciri-piciri szerénység néha nem ártana...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 15:50 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Pilátus írta:
Nem,ezen( az eddigi egészen) azt kell érteni hogy az OMME azonnali kettéválasztásával és a méhészeknek felkínált szabad választási lehetőségével igenis előre lehetne vinni az ágazatot...és mindjárt látható az is hogy a "mocsárba süllyedésnél" néha "életmentő" lehet a "hajtépés" is..

Pilátus!

Franciaországban 7 méhészeti egyesület van, és összesen 75 ezer méhész.
Magyarországon cca. 110 "térségi, helyi" (önálló és nem önálló) és 1 központi egyesület van kb. 10-12 ezer regisztrált méhésszel.

A megosztás soha nem visz előre semmit. Láthattad, hogy a "Divide et impera!" elv, mit eredményezett az emberiség történelmében.
Ahhoz, hogy egy másik egyesület kilépjen a porondra, komoly "tömegbázissal" kell rendelkeznie.
Néhány érdeksérelmet szenvedett ember maga köré gyűjthet néhány "tucat", vagy akár néhány száz embert is, de egyáltalán nem biztos, hogy "partiképesek" lesznek. Lózungokra, egyéni sérelmek kivetítésére hivatkozva a "hitelesség" ruhája előbb-utóbb szétfoszlik. S mi marad? A nagy semmi.

De ha gondoljátok; - A puding próbája az evés!

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 10:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Nem,ezen( az eddigi egészen) azt kell érteni hogy az OMME azonnali kettéválasztásával és a méhészeknek felkínált szabad választási lehetőségével igenis előre lehetne vinni az ágazatot...és mindjárt látható az is hogy a "mocsárba süllyedésnél" néha "életmentő" lehet a "hajtépés" is..

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 09:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
Milyen klassz lenne itthon is látni, ahogy a különböző szakmai állásponton álló, esetleg más és más politikai töltéssel bíró, többségében lokális, de "önhatalmúlag" országos hatáskörűnek kikiáltott szervezetek egymás haját tépik... Ez vinné ám előre a hazai méhészeti ágazatot![/quote]

Ezek szerint a Franciaországi méhészeti ágazat K...vára Sz...r.
Vagy nem jól értem?

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 09:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Pilátus írta:
Már annyira vártam önöket ,hogy(előre megfontolt szándékkal) feltehessem azt a kérdést ami ugye egyben a válasz is mindenre : Ariszt kérem akkor ugye annak sincs semmi akadálya hogy akár két szakmai szervezet(szabad választással és estleges szabad átjárással) is legyen,lehessen kis hazánkban? ;) Hmm,hmm...


Pilátus!

Az alábbi "beidézés" választ ad kérdésedre:
"François GERSTER, a fönntartható méhészeti cselekvési terv felelőse (Plan de développement durable de l’apiculture 2013-2015) a CGAAER a program első évének eddigi eredményeit mutatta be Megjegyezte, már önmagában is nagy eredménye a programnak, hogy nem csak le lehetett ültetni az összes méhész szervezetet egy asztalhoz, de az érintettek képesek akár egy napot is egymással eltölteni anélkül, hogy „valaki rávágná a többire az ajtót”. A francia méhész szakma ugyanis nagyon összetett és komplikált, számos, sokszor teljesen különböző szakmai és politikai elveket képviselő kisebb-nagyobb szervezettel. Az országban összesen 75 ezer méhész van, ebből viszont csak 1600 a főállású, professzionális méhész, ám ez a csoport adja a termelés 60%-át. 2200 ún. pluriaktív méhész jelenti a következő kategóriát, ők a méhészetet más tevékenységgel párhuzamosan végzik, ők a termelés egyötödét adják. A fönnmaradó 71200 méhész kimondottan kicsi, családi vagy amatőr méhész, tőlük származik megtermelt méz fönnmaradó 20%-a. Az országos termelés csupán 18 ezer tonna (ezt 1,63 millió kaptárral teszik), miközben a belföldi fogyasztás 40 ezer tonna évente. Ha figyelembe vesszük, hogy 3 ezer tonna exportra kerül, nagyjából 25 ezer tonna mézet kell importálni az igények fedezésére. Ennek zöme Kínából érkezik, főleg spanyol vagy belga tranzittal."

Milyen klassz lenne itthon is látni, ahogy a különböző szakmai állásponton álló, esetleg más és más politikai töltéssel bíró, többségében lokális, de "önhatalmúlag" országos hatáskörűnek kikiáltott szervezetek egymás haját tépik... Ez vinné ám előre a hazai méhészeti ágazatot!

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.28. 01:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Propolisz írta:
Jogi kérdésben akkor sem kellene egyetértenünk, ha mindketten jogászok lennénk. Egy egész szakma épül erre a tézisre...
A 2/3-os többség esetei: az alapszabály elfogadása és módosítása, az éves beszámoló és az éves közhasznú jelentés elfogadása, döntés az egyesülésről és a feloszlatásról. Az, hogy a lapkiadás vagy kft. téma a felsoroltakat érintené (pl. alapszabály?) másnak lehet triviális, nekem nincs jelenleg elég ismeretem hozzá.
Én azt sajnálom, hogy a kicsinyesség, irigység, sértettség, széthúzás, rövidtávú érdekek és változástól való félelem irányítanak bennünket továbbra is...

Az a jó vezető, aki nem ezekre épít, hanem e fölé emeli a méhész társadalmat!

Nem olyan bonyolult ez. Olvasd el alaposan az Alapszabály I. fejezetét! (1-3 oldal) Itt szépen le van írva, hogy mi az egyesület célja és mi az egyesület feladata. Továbbá szerepel, hogy: „Az egyesület feladatainak megvalósítása érdekében vállalkozási tevékenységet szervezhet és végezhet, ez azonban közhasznú tevékenységét nem veszélyeztetheti…”

Az egyesület csak az alapszabályában felsorolt feladatokat végezheti, és ezen feladatok megvalósítása érdekében akár „vállalkozási tevékenységet is szervezhet és végezhet”. De csak ezen tevékenységek körében.

Mivel a lapkiadás nem szerepel a feladatok között, ezért ezt a tevékenységet csak úgy végezheti az egyesület, ha előtte az alapszabályában rögzíti. Ez 2/3-os szótöbbséget igényel a Küldöttgyűlésen. Azért írtam, hogy ezt még be lehet toldani, mert a lapkiadás még nem veszélyezteti a közhasznúságot.

A többi elképzelés (közös cukorbeszerzés stb.) már nem összeegyeztethető a közhasznúsággal, ezért az Alapszabály alapján nem is folytathat ilyen tevékenységet az egyesület. A „jó vezető” pedig első lépésben ismerje meg az egyesületének az alapszabályát, mert azt nem azért alkották meg, hogy legyen mit felszögelni a falra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 23:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Litterae!
A két mondatnak nincs köze egymáshoz, de szerintem ezt te is tudod.

Egyébként olyan jól érvelsz, hogy természetesen hajlamos az ember, amikor olvassa, hogy mindig igazat is adjon neked.
Óvatosságra csak az int, hogy nap mint nap látjuk, hogy jogászok mennyire másként tudják ugyanazt a jogszabályt értelmezni, vagy adott tényt magyarázni, attól függően, hogy "támadnak vagy védenek". :mrgreen:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 23:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Jogi kérdésben akkor sem kellene egyetértenünk, ha mindketten jogászok lennénk. Egy egész szakma épül erre a tézisre...
A 2/3-os többség esetei: az alapszabály elfogadása és módosítása, az éves beszámoló és az éves közhasznú jelentés elfogadása, döntés az egyesülésről és a feloszlatásról. Az, hogy a lapkiadás vagy kft. téma a felsoroltakat érintené (pl. alapszabály?) másnak lehet triviális, nekem nincs jelenleg elég ismeretem hozzá.
Én azt sajnálom, hogy a kicsinyesség, irigység, sértettség, széthúzás, rövidtávú érdekek és változástól való félelem irányítanak bennünket továbbra is...

Az a jó vezető, aki nem ezekre épít, hanem e fölé emeli a méhész társadalmat!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 23:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tükör írta:
Szerintem nem tolatott ki... ;) :)


Nocsak…! Talán még a jogászokat sem bírja? Vagy csak mindenki ironikus...? Hogy mik vannak… :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 23:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Egyszer már írtam neked: beszélsz te össze-vissza.
Az önálló egyesületek élik a maguk életét. Pont mostanában van az, hogy egyáltalán nem várnak a "nagy anyaegyesületre" hanem rengeteg regionális (néha már kicsit soknak is tűnik :lol: ) rendezvényt szerveznek, konferenciákat, mézes napokat, vásárokat. Szerintem ez szuper. Meg az is hogy emellett erősítik az egységes érdekvédelmi szervezetet, és nem egymás ellen harcolnak (tak, eddig legalábbis) mint pl Franciaországban, vagy most éppen láthattuk Ukrajnában az Apimondia kapcsán.
Semmi féle állóvizet nem látok én itt, sőt...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 23:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
;)

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 23:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Tükör írta:
Akadálya nincs, meg ha az "oszd meg és uralkodj" elvet nézzük, talán még értelme is lenne.
Így viszont az sincs.
Egyébként vannak önálló egyesületek, csak nagyon helyesen, OMME tagszervezetek is egyben.

Konklúúzió(?):Jó nekünk az állóvíz is,történjen bármi is... Egy minőségi barátunk szavait idézve, betol(at)va :) ide : Alapvető emberi tulajdonság a változástól való félelem....pedig a változás/fejlődés a túlélés záloga a természetben is. Mindenesetre az egyesületi szabályokat be kellENE tartani, meg van egy etikai felelősség is a tagok felé.(Már csak az maradt egy nyitott kérdés hogy van vagy lesz e etikai FELELŐSÉG VÁLLALÁS is???)

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 23:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Szerintem nem tolatott ki... ;) :)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 23:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Én meg bírom azokat az embereket, akiknek olyan gyorsan jár az agya, mint a tiéd. Külön öröm, ha az értelem felülkerekedik az elvakultságon..... :) Ebből most elegánsan kitolattál.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 23:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Litterae írta:
Én elsősorban annak örülnék, ha megértenéd azt, amiről írok.

:) Bírom a jogászokat. Még a sűrű szemöldökűeket is! Vitás kérdésben ha kérem a véleményüket, azt kérdezik először: attól függ, támadunk vagy védünk? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 22:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Akadálya nincs, meg ha az "oszd meg és uralkodj" elvet nézzük, talán még értelme is lenne.
Így viszont az sincs.
Egyébként vannak önálló egyesületek, csak nagyon helyesen, OMME tagszervezetek is egyben.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 22:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Már annyira vártam önöket ,hogy(előre megfontolt szándékkal) feltehessem azt a kérdést ami ugye egyben a válasz is mindenre : Ariszt kérem akkor ugye annak sincs semmi akadálya hogy akár két szakmai szervezet(szabad választással és estleges szabad átjárással) is legyen,lehessen kis hazánkban? ;) Hmm,hmm...

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 22:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Propolisz írta:
A sűrű szemöldökű jogász véresre tapsolná a tenyerét, hogy ugyanakkora támogatási keretből - a megversenyeztetett beszerzési árak miatt - több méhész részesülhetne mint most. Te talán nem örülnél neki?...

Én elsősorban annak örülnék, ha megértenéd azt, amiről írok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 22:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Propolisz írta:
Litterae írta:
Ha az erre a célra befolyt pénzeszközöket merőben más célra -jelesül gazdasági tevékenységre- szeretnénk átutalni (lásd Kft.), ahhoz a tagság legszélesebb körű beleegyezésére van szükség.

Beleegyezés kell/kellene, de az alapszabály szerint jelenleg egyszerű szótöbbség dönt.

Ez tévedés, jelenleg 2/3-os szótöbbség kell ehhez a Küldöttgyűlésen. Jogilag, s akkor még nem beszéltünk a következő hozzászólásodban említett erkölcsi felelősségről. A lapkiadást még éppen bele lehet „toldani” az Alapszabályba, de a többi elképzelést már nem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 22:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Pilátus!

Nem igazán tudod értelmezni a leírtakat, s össze-vissza hablatyolsz mindent.

A méhészeti nemzeti programokon keresztül elérhető támogatás, egy irányított speciális célra nyújtott támogatás. A finanszírozása 50 %-ban EU, 50 %-ban nemzeti.(Ezt úgy hívják, hogy társfinanszírozás!) És minden tagországban feltétel a szakmaszervezeti tagság.

A programot meghatározó intézkedés a mezőgazdasági piacok közös szervezésének létrehozásáról, valamint egyes mezőgazdasági termékekre vonatkozó egyedi rendelkezésekről („az egységes közös piacszervezésről szóló rendelet”) szóló 2007. október 22-i 1234/2007/EK tanácsi rendelet 105. cikke szerint Magyarország által benyújtott, a méhészeti termékek termelésének és forgalmazásának javítására irányuló program jóváhagyásáról szóló EU Bizottsági C (2013) 5126. számú határozat. (Tájékozódj! A gugli a barátod!)

A végrehajtási rendeletet pedig; - ……….. VM rendelet a Magyar Méhészeti Nemzeti Program alapján a 2013-2016 közötti végrehajtási időszakokban a központi költségvetés, valamint az Európai Mezőgazdasági Garancia Alap társfinanszírozásában megvalósuló támogatások igénybevételének szabályairól - hívják majd.
A jövő héten már olvashatod.

Ha egy picit is belenézel a felemlített EK tanácsi rendeletbe, akkor láthatod, hogy kötött a pálya; - még a fő jogcímek elnevezésén sem lehet változtatni. Támogatást csak ezekre a jogcímekre lehet kifizetni.Felejtsd el a családszám utáni kifizetést. (Az nemzeti támogatásként 2004-ig élt. Tán 1500 Ft/család volt? Ugye ez a kifizetési elv igen igazságosnak tűnt akkor is, és nem is éltek vele vissza. Ha most újra a családszám alapú támogatást preferálnánk, akkor egy év múlva már több millió "méhcsaládnak tűnő" méhcsalád lenne kicsiny hazánkban. Igaz?)
A családszám vagy a termelt (értékesített) mézmennyiség alapú támogatásnak még "álombeli" alapja sem lehet!

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 21:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Pali(kém)!

Tudom, nem csak a sorok között, de a sorok mentén is rendkívül nehéz olvasnia, de ha esmeg nekifeküdne, s elolvasná Aurelius üzenetét, nem lenne nehéz felismernie, hogy az Unió csak a szakmai szervezetbe tömörült méhészek piacra jutását óhajtja támogatni.

Ezen természetesen lehet borongani, de nem látom sok értelmét. Ha ez a bitang Unió így gondolja, boronghat kedvére, az Uniót ez különösebben nem frusztrálja... Mondhatnám, e problémáját az Unió magasról defekálja ...

Ráadásul, ha elolvasná a nem nagyon nehezen megjegyezhető számsorral jelzett 1234/2007 EK tanácsi rendeletet, rögvest rájönne, hogy az Unió csak fele pénzt ad, a másik felét a költségvetés állja... Lehet kepeszteni, de a tény attól tény marad.

Egyébként ha az -állítólag Bencsik úr által kezdeményezett- OMME elleni támadás kapcsán adott alkotmánybírósági állásfoglalást is elolvassa, rögvest ráébred, hogy az OMME tagság lehetősége bármelyik magyar méhész előtt nyitva áll, s ha az Unió a szervezett méhészeket óhajtja támogatni, akkor nem azon a szándékon kell agyaskodni, hanem soványmalac-vágtában bé kell tagozódni az OMME-be. Onnantól áll a zászló, OMME tagként a délvidéki nagyméhészeknek is nyitott a lehetőség a támogatások igénybevételére ...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 21:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Pilátus írta:
..... a méhészeti támogatások családlétszám alapján, CSAK ezen az EGY JOGCÍMEN "járjanak" a teljes nemzeti támogatási összeg EGYSÉGES elosztásával és az ma már mindenkinek természetes hogy kifizetési kérelem benyújtásával...Na kérem akkor igen,akkor nagyságrendekkel több méhész részesülNE a támogatási keretből...és az ugye mindenki számára tiszta és világos ,hogy végre igazságos egyenlő eséllyel...

:D :D :D Te valóban vicces vagy!!!! :D :D :D
Termelő család helyett tartsunk 3-4 rajt ....... :D

Ha valóban igazságos rendszert szeretnénk, (szeretnénk?) akkor a számlával eladott, adózott méz után kéne felosztani.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 21:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
jani bátya írta:
A kft működésébe semmi beleszólásod nincs, míg az egyesület működésébe a küldötted vagy az egyesületi vezetődön keresztül azért talán érhetsz el eredményt.

Üdv. jani bátya


A Kft tulajdonosa az OMME lesz, nem magánszemély hanem az OMME és az OMME-n a küldöttgyűlés számon kérheti a Kft munkáját.
Szerintem.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 20:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Aurelius írta:
Sziasztok!

Látom, hogy erősen foglalkoztat Benneteket az a kérdés, hogy; - "Miért feltétel az egyesületi tagság, és miért nem jár a programpénz alanyi jogon a méhészeknek?"
A 1234/2007/EK számú uniós rendelet mind a 28 tagállamban szigorúan szabályozza (ÉS NEVESÍTI IS) a méhészeti nemzeti programok jogcímeit, s ettől eltérni nem lehet. (A nemzeti programokat jóvá kell hagyatni Brüsszelben!) A jogcímeken belüli "tartalom" már szabadabb és nagyobb mozgásteret biztosít, de amit egyszer a Bizottság elfogadott, ahhoz tartani kell magunkat.

De az is az EU elvárása és gyakorlata, hogy uniós pénz igénybevételéhez egy elismert, széles tömegbázissal rendelkező nemzeti szakmai szervezethez tartozni kell: - a hazai méhészeknek értelemszerűen az Országos Magyar Méhészeti Egyesülethez.
A nemzeti programokban biztosított forrás igénybevétele mindaddig csak egy lehetőség, ameddig az érintett a végrehajtási rendeletben meghatározott "feltételeknek" meg nem felel! A RENDELETALKOTÓ NEM AZ OMME, hanem a VIDÉKFEJLESZTÉSI MINISZTÉRIUM!
A nemzeti programokban megjelenített támogatások pedig nem normatív alapon járnak; - hanem kifizetési kérelmet kell benyújtani az MVH-hoz.

"Szerintem a méhészek ha látnák,hogy az OMME tényleg az ő érdekükben ténykedik és minden követ megmozgat ..."
Az OMME - tényleg minden követ megmozgat a méhészek érdekében, és az utóbbi időben érdekérvényesítő képességével jó néhány területen komoly eredményeket sikerült elérnie.

Aureilus ez enyhe ferdítésnek tűnik,mert a közvetlen támogatásokhoz jelenleg nem igen EU feltétel a szakmai szervezethez való tartozás(az agrárkamarai tagság sem ezért kötelező) ,nemzeti hatáskörben több mindent lehet még előírni pl még azt is hogy nem támogatási feltétel az OMME tagság VAAGY és szerintem ez lenne legmegfelelőbb hogy a támogatási rendeletet átírása és elfogadtatása esetén(a következő támogatási ciklusra vonatkozóan) a méhészeti támogatások családlétszám alapján, CSAK ezen az EGY JOGCÍMEN "járjanak" a teljes nemzeti támogatási összeg EGYSÉGES elosztásával és az ma már mindenkinek természetes hogy kifizetési kérelem benyújtásával...Na kérem akkor igen,akkor nagyságrendekkel több méhész részesülNE a támogatási keretből...és az ugye mindenki számára tiszta és világos ,hogy végre igazságos egyenlő eséllyel...

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 19:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
A Kft. korlátozott felelősséggel bír, ha bukik, nem viszi az OMME összes pénzét, "csak" amit rábíztak. Ez már le volt írva korábban. Viszonylag ritka az olyan Kft., ahol a tulajdonos nem követi nyomon az üzletmenetet és szükség esetén nem avatkozik be. Az OMME-nak is feladata lesz ez kft. alapítás esetén. Ha nem így gondolná, a küldöttgyűlés "meggyőzheti" erről. Tehát akár működhetne jól is az egész. De persze elsülhet rosszul is. Alapvető emberi tulajdonság a változástól való félelem....pedig a változás/fejlődés a túlélés záloga a természetben is. Mindenesetre az egyesületi szabályokat be kell tartani, meg van egy etikai felelősség is a tagok felé.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 19:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Litterae írta:
Ha az erre a célra befolyt pénzeszközöket merőben más célra -jelesül gazdasági tevékenységre- szeretnénk átutalni (lásd Kft.), ahhoz a tagság legszélesebb körű beleegyezésére van szükség.

Beleegyezés kell/kellene, de az alapszabály szerint jelenleg egyszerű szótöbbség dönt.

Litterae írta:
Ha a tagság ilyen mértékű támogatását el is lehetne nyerni –amit én kétlek-, akkor sem kizárt, hogy a Nemzetgazdasági Minisztériumból jön egy sűrű szemöldökű pénzügyi jogász, és azt találja mondani, hogy –Jóemberek, maguk kapnak egy csomó pénzt támogatás gyanánt, egyebek mellett arra is, hogy a szükséges gyógyszer/cukor/méhészeti eszköz beszerzéseiket jelentősen a piaci ár alatt, sokszor fél áron tudják megvalósítani. Vegyék már magukat komolyan, és ne akarjanak további piactorzító magatartást folytatni, mert ehhez nem feltétlenül fogunk asszisztálni.
A sűrű szemöldökű jogász véresre tapsolná a tenyerét, hogy ugyanakkora támogatási keretből - a megversenyeztetett beszerzési árak miatt - több méhész részesülhetne mint most. Te talán nem örülnél neki?... A beszerzés versenyeztetése meg piactorzító?... :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 19:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
jani bátya!


Ez nem több hanem kevesebb! Ez egyértelmű.
Én arra lennék kíváncsi, arról szeretném ha valaki megvilágosítana ez nekem egyszerű OMME tagnak, miért jó a KFT, milyen előnyökkel jár.

Üdv:tsá

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 19:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
tsá írta:
.
Valaki magyarázza el, hogy a KFT mivel többet tud mit az egyesület. Mire nincs jogosítványa az egyesületnek.
Üdv:tsá

A kft működésébe semmi beleszólásod nincs, míg az egyesület működésébe a küldötted vagy az egyesületi vezetődön keresztül azért talán érhetsz el eredményt.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 17:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
Csalánosi írta:

Amúgy én jó dolognak tartom az újságot de akár a KFT-t is mert látok benne potenciált.


Irigylem az optimizmusod újság ügyben. Az OMME-nak legyen saját lapja nem kérdés. De ne legyen kötelező megvennem, (nem az a pár ezer zavar) mert szerintem így semmiféle verseny nem lesz, az erőfölényével kicsinálja a konkurenciát.
Utána meg minek törje magát minden évben előre megkapja a bevételét (az ölébe hull) nem kell küzdenie a piacért úgy is dől a lé, minek minőséget csinálni, sokat dolgozni megy az anélkül is .
Valaki magyarázza el, hogy a KFT mivel többet tud mit az egyesület. Mire nincs jogosítványa az egyesületnek.
Üdv:tsá

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 17:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
tsá írta:
Propolisz!
Amiket itt felsorolsz, az egyesület miért nem csinálta már meg!!!
A KFT meg megfogja????
Üdv.:Tsá
Propolisz írta:
Csak a Kft. vezetésén és felhatalmazásán múlik.

Ennek felhatalmazásnak a szükségességéről először meg kell győzni a tagságot. Már csak azért is, mert az eddig befizetett tagdíjak és a befolyt támogatások az érdekvédelmi illetve a közhasznú tevékenység finanszírozása céljából kerültek az egyesület pénztárába. Ha az erre a célra befolyt pénzeszközöket merőben más célra -jelesül gazdasági tevékenységre- szeretnénk átutalni (lásd Kft.), ahhoz a tagság legszélesebb körű beleegyezésére van szükség.

Ha a tagság ilyen mértékű támogatását el is lehetne nyerni –amit én kétlek-, akkor sem kizárt, hogy a Nemzetgazdasági Minisztériumból jön egy sűrű szemöldökű pénzügyi jogász, és azt találja mondani, hogy –Jóemberek, maguk kapnak egy csomó pénzt támogatás gyanánt, egyebek mellett arra is, hogy a szükséges gyógyszer/cukor/méhészeti eszköz beszerzéseiket jelentősen a piaci ár alatt, sokszor fél áron tudják megvalósítani. Vegyék már magukat komolyan, és ne akarjanak további piactorzító magatartást folytatni, mert ehhez nem feltétlenül fogunk asszisztálni.-

Ezt persze én mondom, de a sűrű szemöldökű minisztériumi tisztviselők is ugyanebből a kottából játszanak.... :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Litterae 2013.11.27. 17:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 17:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.04.11. 19:35
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: pest megye
Propolisz írta:
tsá írta:
A KFT meg megfogja????

Csak a Kft. vezetésén és felhatalmazásán múlik.

Ez a vezetés, nem kért felhatalmazást Kft alpításra.Ezután, kérni fog valakitől ,valamire? ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 16:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Az a baj, hogy sokan sokféleképpen értékeljük az OMME működését e téren.

Tőlem nyugodtan intézhet kedvezményes benzinkártyát megjegyzem nekem van -8 Ft/l egy másik egyesüléstől és ingyen adták ezért is jó dolognak tartom. Vagy a biztosítóknál fel lehet lépni mint vásárlói csoport. Mondjuk ez megvalósulni látszik mert valamelyik biztosítóhoz már kaptunk kuponkódot. De lehetne sorolni.

Amúgy én jó dolognak tartom az újságot de akár a KFT-t is mert látok benne potenciált.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 16:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
tsá írta:
Propolisz! Amiket itt felsorolsz, az egyesület miért nem csinálta már meg!!!

Én azt nem tudhatom, mint egy tag a sok közül.
Talán jogi akadálya nem lehetett (közhasznúság), bár nem vagyok jogász....
Arra tippelnék, hogy nem volt az OMME "rákényszerítve", mert így is volt elég tagja/bevétele más okból, meg a tagok is megelégedtek azzal, ami van. Ráadásul ez plusz munkát és egy idő után esetleg plusz alkalmazottat is jelent.
Itt a fórumon is le lett hurrogva (most is pl.), hogy az OMME-nak ilyennel kellene foglalkoznia.

tsá írta:
A KFT meg megfogja????

Csak a Kft. vezetésén és felhatalmazásán múlik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 16:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
"Nincs azzal baj, ha különböző ötletek-elképzelések napvilágot látnak, nyilván több szem többet lát. Az viszont elengedhetetlen, hogy mielőtt bárminek a megvalósításába kezdünk egyesületi szinten, azelőtt az érintettek véleményét ki kell kérni, s ezt követően is csak meghatalmazás birtokában lehet elindulni bármilyen irányba. Itt egyelőre még a vélemények kikérése sem történt meg."

:taps
Ezt hiányoltam én is.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 15:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Litterae írta:
Óva intenék tőle, hogy egy szakmai érdekvédelmi egyesület ilyen gazdasági tevékenységbe kezdjen. Ugyanis ezek az elképzelések tipikusan a szövetkezeti tevékenységi körbe tartoznak.

Tény, hogy vannak olyan érdekvédelmi szervezetek, szövetségek, akik az alacsony bevételeik illetve a tagok igénye miatt is sikeresen túlléptek ezen a megközelítésen. A tagok bőven kapnak szolgáltatást/kedvezményt, a szövetség meg esetleg kap egy kis szervezési díjat, ami a gazdálkodását segíti.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 14:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Propolisz írta:
...amennyiben a Kft. olyan gazdasági tevékenységet végez majd, ami segíti a méhészeket pl. kedvezményes cukor/gyógyszer/méhészeti eszköz beszerzés, kedvezményes flottás üzemanyag kártya/mobiltelefon/szgk biztosítás, nívósabb szakmai oktatás stb., akkor meg a véleményed lesz megcáfolva.
Majd meglátjuk. Más iparágakban vannak jól működő szakmai vásárlói csoportok, pl. pékszövetség. Nem egyszerű, de nem is lehetetlen. Kell hozzá olyan szervező személy, aki már látott ilyet.

Óva intenék tőle, hogy egy szakmai érdekvédelmi egyesület ilyen gazdasági tevékenységbe kezdjen. Ugyanis ezek az elképzelések tipikusan a szövetkezeti tevékenységi körbe tartoznak. Néhány helyen már nekifutottak helyi méhész szövetkezetek működtetésének, nem tízezres, hanem csak néhány tucat fővel, ill. szigorúan önkéntes részvétellel. Meg lehet nézni, hogy mire jutottak, itt a fórumon is vannak olyanok, akik tudnának erről beszélni. Ellentétek, harag, feloszlás......

Egyébként a közös beszerzés gondolatától már csak egy apró lépés a közös értékesítés. Erre is történt már próbálkozás (Zrt.), de annak ellenére is, hogy a Bross Péter széles népszerűségnek örvendett és a szaktanácsadói hálózat is teljes munkaidőben az elfogadtatáson dolgozott, egyértelmű volt a többség részéről az elutasítás.

Nincs azzal baj, ha különböző ötletek-elképzelések napvilágot látnak, nyilván több szem többet lát. Az viszont elengedhetetlen, hogy mielőtt bárminek a megvalósításába kezdünk egyesületi szinten, azelőtt az érintettek véleményét ki kell kérni, s ezt követően is csak meghatalmazás birtokában lehet elindulni bármilyen irányba. Itt egyelőre még a vélemények kikérése sem történt meg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 13:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Propolisz írta:
Ez szerintem kissé elhamarkodott vélemény, mert amennyiben a Kft. olyan gazdasági tevékenységet végez majd, ami segíti a méhészeket pl. kedvezményes cukor/gyógyszer/méhészeti eszköz beszerzés, kedvezményes flottás üzemanyag kártya/mobiltelefon/szgk biztosítás, nívósabb szakmai oktatás stb., akkor meg a véleményed lesz megcáfolva.
Majd meglátjuk. Más iparágakban vannak jól működő szakmai vásárlói csoportok, pl. pékszövetség. Nem egyszerű, de nem is lehetetlen. Kell hozzá olyan szervező személy, aki már látott ilyet.

Mindaz amit leírtál nagyon szépen hangzik, de egy szóval öszefoglalható, stilszerűen-:"mézesmadzag".

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 12:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
Propolisz!

Amiket itt felsorolsz, az egyesület miért nem csinálta már meg!!!
A KFT meg megfogja????
Úgy Legyen!!!
Üdv.:Tsá

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: boksai, D.istván valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.