Pontos idő: 2024.03.28. 12:09

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 20:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
atya07 írta:
Szia Csalánosi!
Örülök, hogy a válaszomban csak egy pontban nem tudtam kielégítő választ adni számodra. Igen ez is probléma!
Annak is örülök, hogy a többi általad feltett kérdésre nem reagáltál, így azt gondolom, ám nem írtad le, hogy elfogadtad a választ.


Szia atya07!

Az a gond, hogy pont az volt a lényeges:
Idézet:
Ha van erre megoldásotok akkor elő kell adni. Nem csak azt kell megmondani, hogy mit nem kell csinálni mert azt mindenki megtudja mondani, hanem azt, hogy pl ebben az esetben mit lehet tenni.


Nézd csak ha érdekel akkor adok egy címet ahol segíteni tudnak:
http://www.cicszekszard.hu/ Civil Információs Centrum Szekszárd.

De arra kérlek ha sikerül kibogozni ezt a közhasznúságot és arra a megállapításra jutsz, hogy tényleg a törvényváltozás miatt kellett átalakulnia az OMME-nak akkor Geddekas kollégát is tájékoztasd ez ügyben mert sajnos valószínűleg Ő még nem tudott ennek utánajárni.
Ha valami újdonságot mondanak ami még nem hangzott el akkor arról azért tájékoztass minket is.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 20:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Tükör írta:
Vivaldi írta:
Lehet nem jól magyarázom.


No ez a lényeg.

Egyszer számold már meg az elégedetlenkedőket, vádaskodókat a fekete fehéren, a facén, mindenütt. (nem mindenki ilyen, aki ott van ezen a két helyen!)
Egye fene, szorozd meg kettővel.
Ezt hasonlítsd össze a teljes tagság létszámával.
Az lenne a demokrácia, hogy egy ekkora csoport hangoskodva, perrel, ügyészséggel, rendőrséggel, feljelentéssel fenyegetőzve ráerőszakolja az akaratát a többségre, és lemondassa az egész OMME vezetést, élén a nem is olyan régen, egy rég nem tapasztalt aktív részvételű(létszámban is) küldöttgyűlés által nagy többséggel megválasztott elnökkel?
A bizalmatlansági kezdeményezés ott is és az OV-n is kudarcba fulladt. Ennyi!
Be kéne már ezt végre látni. Legalább ezt, ha már a jogszabályok értelmezése (pl itt a közhasznúság kapcsán is) nem megy.

Ezt én el tudom képzelni. Sztálin nem volt ennyire bebetonozva, mint a mai omme vezetés. Én azt tudom nekik ez jó. Csak az nem jó neki, ha valaki azt emlegeti, hogy amit csinálnak, azt a tagság fizeti. Én azt sem gondolnám, hogy bárki aki oda kerül, másképp viselkedne. Mert ez a rendszer megenged mindent az omme vezetésnek. Ezért kéne a rendszert megváltoztatni. A tagságról sincs nagyon jó véleményem. Fekete Józsit se zavarták Hatvanig, pedig megérdemelte volna, amikor oda hívta tagságot, egy mezőgazdasági előadásra, ahol a méhészetről szó se volt, és csak az volt a cél, hogy aláírjunk, hogy az előadó felvehesse a pénzt. Sőt rajtam kívül még egy szót se szólt senki. Végül is csak ülni kellett, meg meleg is volt.
De ez a jó tagság lesz az aki , három perc alatt hagyja ott az ommet, ha a támogatást nem az osztja. Mert csak kizárólag az tartja össze, hogy befizeti sápként a tagdíjat, aztán a neki amúgy is járó fennmaradó részt megkapja. Na ez a félelmem, ezért kéne az ommet stabil alapokra helyezni. És még egy félelmem van. Ez pedig az, hogy nehogy ez a vezetés legyen aki felszámolja. Mert nekem kurva gyanús minden zrt, meg kft alapítás. Ilyenkor szokott a végére, minden pénz eltűnni. Nem mondom, hogy most így lesz, de gondoljunk csak a hajdani melliférára. Ott is eltűnt valahogy a teljes törzstőke.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 19:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Ha tévednék elnézést kérek. De hát én tényleg nem ismerek senkit. Ez egyrészt rossz, mert a ficpet beírásaiból rosszul következtettem, és megsértődött, másrészt viszont engem tényleg nem érdekelnek, és nem is befolyásolnak személyek, és nem rokonszenvezek senkivel. Egyszer valaha itt, talán tavaszal, még a Malya Péter is benne volt, el keztük tárgyalni, hogy milyen ommet szeretnénk. Hát, ez volt a falra hányt borsó esete. Pedig, kérdem én, ki a fenének másnak kellene megmondani, hogy milyen legyen az omme mint a tagoknak. Akkor megmondtuk, ebből baj lesz. Azóta nem voltunk, különböző okokból, tehát a dolgokat nem befolyásoltuk, még annyira sem mint itt lehet. És lőn baj. Azt, hogy én, hogyan képzelnék el egy ommet azt már leírtam, nem is egyszer, most nem látom értelmét. Azt meg csak nem gondolom magamról, hogy olyan jelentős valaki lennék, hogy valaha bárki is megkérdezne róla. De, ha mégis, el fogom mondani. Azt viszont látom, hogy nem vagyok egyedül, aki úgy gondolja, hogy a dolgok nem jól mennek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 18:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
A szaktanácsadóknál pláne nem működik, a dolog mert bár a fizetésük (vállalkozói díjuk) forrása az NP, de kvázi munkaviszonyban (munkavégzésre, foglalkoztatásra irányuló vállalkozói jogviszonyban) állanak az egyesülettel. Szerintem.
Könyörgöm nincs köztünk egy munkaügyi jogász? Neki talán lenne ötlete a megoldásra, mert a társadalmi támogatottság kritériumánál talán ezt az egy feltételt lehetne megjátszani. Azzal a megjegyzéssel, hogy november 8.-a van és másfél hónap múlva zárul a 2013.-as gazdasági év. Szóval szerintem már "veszett fejsze nyele".
Hogy egy kérdésedet megválaszoljam, kifizetésnél bruttó, a közterheket már levontam belőle.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 18:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Ficzpet!
Szerintem te is tudod, hogy én miről beszélek.
Ne akard megváltoztatni azt a képet amit rólad alkottam. Miért gondolod, hogy nem szavaznék meg neked 2, Ft-ot ha jól végzed a munkád. És hogy gondoltad ezt a : „Márcsak a hozzád hasonlók miatt sem”
Miért gondolod, hogy provokállak. Az elmúlt időszakban már illettek ilyennel, de azt világosan lehetett látni, hogy amikor elfogyott az ész érv, és „vissza nyalt a fagyi,” rögtön ez lesz a vád ellenem. Vajon miért??? A kérdésekért???
Egyébként évi 500 ezer nem olyan sok ráadásul személyi juttatásként. Bruttó ez vagy nettó :-)
Ha küldöttnek vagy delegálva, gondolom, tudod mennyit keres egy szaktanácsadó havonta. Igaz ezt a vállalkozói díjat a Nemzeti program biztosítja.
Akkor azt is tudnod kellene, hogy mostanság, pl ezekben a hónapokban, nem hallani dübörgést, nem megy a program. A fizetések azért érkeznek a számlákra. A jogosságát nem vitatom. De szerinted, ha az OMME nem velük terjeszti majd az újságot, mert ez is alternatíva volt, hogy ők fogják terjeszteni, akkor pl ÖK a közhasznúság érdekében nem vállalhatnának, feladatokat. És lám, már 19+1 Fő van. Ráadásul úgy, hogy a költségeket el tudják számolni. Nem akarásnak nyögés a vége.
Sajnos valakik KÖDÖSÍTENEK ebben a témában is.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 15:25 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Atya07!
OV-n csak tanácskozási joggal vagyok jelen, nem szavaszhatok. Küldöttgyűlésen ugyan ez lenne a helyzet, de legutóbb küldöttnek delegáltak.
Szerinted elfogadnék 2,-Ft-ot is az egészért?
Márcsak a hozzád hasonlók miatt sem.

Helyben bizos lenne 15 gimmnazista csak az a baj, hogy vagy ugyanezeknek kellene az ország másik végén is szorgoskodni, vagy annyi ilyen kellene, hogy éves szinten cca. 220 munkanapra, 8 órás "műszakra" vetítve meg legyen a 10 fő átlagos állományi létszám.....
.........................
Óh már megint benyeltem .............
Nem vagy Te olyan buta gyerek, hogy elsőre nem értetted volna meg amit írtam.
Csak provokálsz, én balga meg leállok itt magyarázkodni ....
....... a végén még összetévesztenek Veled.
Megyek inkább a méhekhez, majd este benézek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 15:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Érdemes volt „rákérdezni”. Ez egész kereknek tűnik, nekem a fele sem jutott eszembe.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 15:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Litterae!
Ezen már én is gondolkodtam (agymenés), hogy először is fel kellene mérni egy rövid kérdőív segítségével az információs igényeket (milyen formában, milyen gyakorisággal, milyen témakörökben) és a lehetőségeket (kinek milyen az internet hozzáférése, felhasználói szokásai, kezelési ismeretei). Ha hozzájárul kerüljön fel, az e-mail elérhetőség, esetleg olyan speciális tudás, szakismeret, amely alapján egyes egyesületi kérdésekben alakult munkacsoportokba hívható az érintett tag. (a méhészet kivételével, mert ahhoz mindenki(?) ért aki tag.)
Az OV-tagoknak, küldötteknek előzetes munkaanyagokat lehetne olcsón, gyorsan eljuttatni, persze kötegelve, figyelembe véve a számítástechnikai és web-es korlátokat.
Külön - jelszóval látogatható - információs oldalt üzemeltetni, ahol a publikus munkaanyagok is megjenhetnek, minden tag számára elérhetően. Ha futná a kapacitás GY.I.K. és kérdezz-felelek rovatot üzemeltetni, természetesen kulturált módon nem ilyen "Góg és Demagóg fia vagyok én" stílusban. (Ja, igaz ott már mindenki a saját nevén szerepelne.)
Még olyat is el tudok képzelni, hogy életképes ötlethez támogatókat kér - természetesen névvel, címmel - amelynek megvitatását (kellő számú támogatottság esetén) a testületi üléseken (IB, OV, KGY) napirendre tűznék. Ezzel az eddig ad hoc napirendek kidolgozottabbak lennének, előzetesen megtudná "rágni" mindenki. Tévedéseket, értelmezési hibákat, nem vállalható kockázatokat előre kiszűrné a módszer. stb.
Reményeim szerint a saját újságban a közérdekű témákra, tájékoztatókra biztosan jut hely - hiszen ez az egyik jelentős előnye a dolognak. Természetesen ez a kommunikációs csatorna lassúbb (havi gyakoriság) de azokhoz is eljutna az információ akinek nem sikerült megbarátkozniuk a digitális világgal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 14:29 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
ficzpet írta:
atya07 írta:
Két rövid kérdésre kérném a válaszod.
-A nem megfelelő pontokban tudtak volna-e pozitív eredményt elérni???
-Tudta volna-e az OMME közhasznúként működtetni ezt a gazdasági társaságot ???
..............Én két pontot látok, amiben pozitív a mérleg.


Szerintem csak ugratsz, de legyen!
A két ismérv (erőforrás és társadalmi támogatottság) három-három feltétellel. Hiába felelsz meg az egyik ismérv mind három feltételének, ha a másik tárgykörben egyiknek sem.
A nem teljesülő feltételek esetében........
igen tudtak volna
- hogy a személyi jellegű ráfordításai elérjék az összes ráfordítás egynegyedét a 19 nem fizetett tisztségviselőnek cca. 500 eFt tiszteletdíjjat kellett volna megszavaztatni a Küldöttgyűléssel minden évben. (Gondolom Te lettél volna a mellette szavazók vezére.)
- a vezetőség addig agitálja (vagy üti) a tagságot amíg az nem hajlandó adója 1%-át mindenki az OMME-nak utaltatni, hogy minimum a 2011 évi ötszörösét, vagy a 2012 évi 24x-ét felajánlani, hogy kb. 6,5 MFt összejöjjön a kívánt arányhoz,
- évente kb. 15 emberrel közérdekű tevékenységre szerződést kötni, mondjuk utaztatni mindegyiket a helyi egyesületi gyűlésektől nagyobb méhészeti rendezvényre, mindegyik karjára húzni egy "RENDEZŐ" karszalagot, lefotózni a helyszínen, hogy bízonyított legyen a tényleges önkéntes munka. (Biztos jelentkeztél volna Te is egy ilyen felhívásra.)
- vissza mondani az NP központban (valójában csak a központon átfolyó, azon keresztül elszámolt) részét és egyből javul a közvetlen közhasznú költségarány.

Jaj! Az OMME-n belüli vállalkozási tevékenységre , ..... ez helyből rontja az arányokat, mert a vállalkozási tevékenység kiadásai, bevételei összköltség-összbevétel növelők.
Egy korlátolt felelőségű társaság csak a vagyona nagyságáig felel a veszteségeiért, "gebasz" esetén nem úszik a tulajdonos (esetünkben OMME) vagyona.


ficzpet
Rossz hírem van. Én csak EGY OMME TAG vagyok a SOK KÖZÜL. Nincs szavazati jogom sem. Tehát küldött sem vagyok. Így nem fűződik érdekem a személyi juttatásokhoz sem. Kérdésedből az is következhet, hogy te megszavaznád ha szavazhatnál? Vagy szavazhatsz?? Mindenki magából indul ki.
Van még egy rossz hírem. Amit itt ecseteltél rémálom szerűen, a 15 fővel kapcsolatban, kapásból meglehet oldani. Mivel már mások is megkértek arra hogy (nem az OMME-ből, hanem)itt a fórumon, javasoljak megoldásokat, megteszem.
Minden középiskolásnak az érettségihez kötelező a közhasznú munka amit civil szervezetnél kell letölteni. Az óra számot pontosan nem tudom , de megnézem ha akarod.
Ezek a fiatalok nagyon szívesen felvennék a rendezői karszalagot, az egyesületek helyi rendezvényein. És utaztatni sem kell őket. A középiskolák is örülnének egy ilyen lehetőségnek. ÉS EZ INGYEN VAN !

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 14:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
ficzpet írta:
Vivaldi!

..........
Ha eddigi megnyilvánulásaim nem voltak objektívek, sajnálom ennyi telik tőlem......

Ficzpet!

Közérthetőek, megfelelő hivatkozásokkal és adatokkal alátámasztottak az írásaid. Én sajnálnám, ha elvennék a kedvedet a magyarázatoktól.

Ha az OMME-nek lenne az ígéreteknek megfelelő, informatív honlapja és ott megjelennének ezek a tájékoztató adatok, magyarázatok, akkor sok félreértés elkerülhető lenne. Nem is értem, hogy egy ilyen nem túl nagy költségigényű, szinte egyöntetű igényt, miért nem törekszik kielégíteni az adminisztráció. A mostani tájékoztatás engem ez őrsi hírláncokra emlékeztet. Ezt a módszert manapság már csak nevettetésre használják. Lásd a köztelevízión futó vetélkedőt (Magyarország szeretlek), ahol sokszor már a második hírközlő is egészen blőd információ átadására képes csak. Arra nem is nagyon akarok kitérni, hogy nem mindegy, vajon egy nyomtatott anyagot felolvasnak e nekem egyszer körlevél formájában, vagy alkalmam nyílik akár információgyűjtés után hetekkel bármikor elolvasni, értelmezni.

Megjegyzem, hogy az egyesületre vonatkozó jogszabályok alapján is részletesebb és nyilvános tájékoztatást kellene jelenleg megvalósítani. Ha a nyilvánosság követelménye megszűnik, akkor is megoldható tagi regisztrációval, hogy a honlapot csak az arra jogosultak, jelen esetben a tagság látogathassa.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 11:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Vivaldi írta:
..


Kedves Vivaldi barátom!
Te mint objektív látásmóddal megáldott méhész kérlek világosíts fel már Te hogy csinálnád az OMME helyett, hogy ne legyen vízfej? Hogy oldanád meg az összefogást, érdekképviseletet stb. vezetők nélkül?
Mert ugye a méhészek nem objektívek természetesen kivéve téged. Ugye ez az objektivitás Tomipapánál megvan de ő meg nem méhész. Ficzpet kolléga pedig ugye elfogult a vízfejjel kapcsolatban. Így rád hárulna ez a nemes feladat, hogy kifejtsd gondolataidat.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 11:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Vivaldi!
Sajnos voltam olyan ostoba, hogy "bementem az utcádba". Ahogy korábban írtam én is követek el hibákat. De, ...
- elöször is CZ
- másodszor KFT. nem ZRT.
- harmadszor az objektívitásnak a szubjektivitás az ellentéte, az egyoldalúságnak a dialektika

Ha eddigi megnyilvánulásaim nem voltak objektívek, sajnálom ennyi telik tőlem.
Nem tartom életcélomnak az ilyen magas erkölcsi-etikai érzékű, és kikezdhetetlen tudású emberekkel vitatkozni. Vannak erre vonatkozó mondások, de inkább nem idéznék egyet sem.
Nem zavarom ezentúl a köreidet, Te se tedd azt az enyémmel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 11:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Vivaldi írta:
Lehet nem jól magyarázom.


No ez a lényeg.

Egyszer számold már meg az elégedetlenkedőket, vádaskodókat a fekete fehéren, a facén, mindenütt. (nem mindenki ilyen, aki ott van ezen a két helyen!)
Egye fene, szorozd meg kettővel.
Ezt hasonlítsd össze a teljes tagság létszámával.
Az lenne a demokrácia, hogy egy ekkora csoport hangoskodva, perrel, ügyészséggel, rendőrséggel, feljelentéssel fenyegetőzve ráerőszakolja az akaratát a többségre, és lemondassa az egész OMME vezetést, élén a nem is olyan régen, egy rég nem tapasztalt aktív részvételű(létszámban is) küldöttgyűlés által nagy többséggel megválasztott elnökkel?
A bizalmatlansági kezdeményezés ott is és az OV-n is kudarcba fulladt. Ennyi!
Be kéne már ezt végre látni. Legalább ezt, ha már a jogszabályok értelmezése (pl itt a közhasznúság kapcsán is) nem megy.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 10:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Lehet nem jól magyarázom. Én a működő képességet helyezem előtérbe. Az omme működő képességét abból a szempontból, hogy hogyan lehetne megszüntetni ezt a lassan, de biztosan kialakuló áldatlan állapotot. Az teljesen úgy van amit tomipapa mnd a legitimitásról stb. Azt is tudom, hogy több fajta törvény is legitimizál féldemokráciákat, királyságokat, és diktatúrákat is. Ez könnyen megy törvényileg meg lehet oldani, hozunk egy törvényt és kész, legitimizáltuk. De a demokráciának vannak objektív ismérvei. A szabad választás, a vissza hívhatóság stb.Azt kell mondanom, hogy a világban nagyon kevés igazi demokrácia van, ez még az usa-ban is sántít, ahol az elnököt az elektorok választják, és nem a nép.
De itt mi az omme-ről beszélünk. És tény, hogy az egyesületek tagsága és a Ficere Péter által favorizált vízfej, aki meg a tagságból él, nincs kapcsolatba egymással. A tagságtól csak a pénzt szedik, és nem kérdezik meg semmiről. Példaként felhoznám a legutóbbi tagdíjemelést, és a zrt-t. Tény ,hogy az ellenzék egyre erősebb. Tény , hogy a helyzet lassan de biztosan mérgesedik el. Tény, hogy a két oldal lassan elbeszél egymás melett, rendőrségre szaladgál stb.
Én azt szeretném, ha minden magyar méhész érdekében, a két oldal kiegyezne. Mert, tagdhatatlan az is, hogy vannak a magyar méhészek között olyanok akik sokat tettek már ezért, és méltatlanul mellőzik őket. Ezek is az ellenzék sorait erősítik, és nincsenek kevesen.
Én szeretem az objektivitást, ami tomipapánál érthető módon meg van, mert ő nem méhész, de nincs meg Ficerénél aki egyoldalúan látja a dolgokat.
Mert mindegy, hogy most is mit hazudunk demokráciának, ez a világban bevált módszert, hogy a legdemokratikusabbnak hazudott országban van a legkevesebb demokrácia, lást usa. Itt hiába hazudunk, hogy demokrácia van az omme ba, mikor ez nem működik. Ez a bizonyítvány róla, hogy nem működik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 10:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Vivaldi bizonyára úgy gondolkodik, hogy a teljes demokrácia jegyében havonta össze kell hívni a tagságot mondjuk a Sportarénába (ott elférnénk). Kb. 3 óra alatt - megfelelő létszámú (min. 100 ember) rendező gárdával beregisztál mindenki. Napirendenként ha csak minden 100.-ik tag szól hozzá 2 percben, 1 perces viszont válaszokkal mikrofonhordozás nélkül mert, mindenki kapna a regisztráción egyet. (a távozáskor véletlenül le nem adott mikrofonok árát természetesen az egyesület 8 napon belül utalja a szolgáltatónak). Retina azosítós szavazógép mindenkinek stb. stb. stb.

Ábrándnak szép, de technikailag kivitelezhetetlen. Ahogy Csalánosi kolléga írta, ezt el lehet játszani a 20 fős helyi önkéntes tűzoltó egyesületnél, de nem egy több ezres tagságnál. A több ezres tagságnak az az előnye, hogy ekkora tömeggel oda lehet menni a hatósághoz, hogy: "- Tessék mondani, hogy is van ez? Nekünk ezzel(azzal) kapcsolatban fenntartásaink, észrevételeink, javaslataink is lennének ám!"
Bocs, közben látom az előttem szóló is hasonlóan refeferált a témáról.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 09:59 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Tisztelt Vivaldi!

Tökéletesen értem, mit szeretne mondani, s ne dühödjön fel, ha azt mondom, erősen kell koncentrálnom, hogy ez így legyen.

Vadul keveri a fogalmakat, mikor legitimitásról, illegitimitásról értekezik. A legitimitás a törvényesség és jog uralmát, törvényes vagy jogos voltát jelenti, lévén a latin "lex"= "törvény" szóból képeztetett. Semmi köze ráadásul a demokráciához, mint azt rendkívül jól megérezte, legitim lehetett bármely uralkodó is, ha a hatályos törvények szerint a hatalmat törvényesen gyakorolta. A legitimitás kifejezést már a rómaiak is használták, s értették alatta a hatalom törvényes alapon történő gyakorlását. Legitim a hatalom birtokosa, ha pl. örökösödés révén kerül hatalomra, amennyiben az örökösödési törvények alapján jogfolytonos a hatalom (uralkodóházak), s legitim az alkotmányos választás útján megválasztott hatalomgyakorló is (pl. köztársaság). Itt tehát a hangsúly a törvényességen van.
Mivel tanulmányozta az egyesületekre vonatkozó jogszabályokat, kristálytisztán látja, hogy a helyi önálló egyesületekben, a megyei egyesületekben közvetlenül választják a vezetést, viszont az ezeket tömörítő OMME esetében ez kivitelezhetetlen lenne. Mondjuk, többségre jutna az Ön által preferált, közvetlenül választást szorgalmazó méhész-réteg, s elindulnának a méhészek magos Buda-vára felé, s csak oda érkezve szembesülnének a ténnyel: a Duna jegén nem lehet sem vezetőséget, sem királyt választani, mert a Duna nem hajlandó befagyni...
Ha sikerülne megegyezniük, átmennének mondjuk a Vérmezőre, ha a választó tagság többsége nem ragaszkodna a Puskás stadionhoz, esetleg nem küldenék egymást a "PECSA"-ba, s valahol megkezdődnék a választás. Gondolja, hogy a kb. 10 000 méhész (kb. ennyi az OMME tagsága) valaha is egyezségre tudna jutni? Milyen alapon választanának? Ismertségi alapon? Program mentén? Karizma láttán? Égi sugallatra? Pacsira?
Miként bevallotta, Ön sem sok személyt ismer a jelenlegi vezetésből. Vannak ezzel még így hozzávetőleg kilencezer-ötszázan..... Árulja el, Ön milyen metódust javasolna a Vérmezőn, mikor voksolni kellene, hogy végre az Ön szemében is "legitim" és "demokratikusan" megválasztott vezetése legyen a méhészek érdekképviseletének....

Tartok tőle, az Ön "demokráciája" nem lenne más, mint puszta anarchia.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 09:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Vivaldi: Mitől lenne más, ha a tagság közvetlenül választja az elnököt? A tagok 99 százalékának semmi véleménye nincs az egyesületet érintő kérdésekről. Miért lenne jobb, ha a pillanatnyi hangulatnak, választási kampánynak engedelmeskedő, könnyen befolyásolható tömeg választana? A küldöttgyűlésbe már eleve olyanok kerülnek be, akik jobban érdeklődnek az egyesület munkája iránt, jobban tájékozottak, alaposabban, személyesen is megismerhetik (sok esetben már régóta ismerik) a vezetőségbe jelölt személyeket. Ha valaki elégedetlen a mostani vezetéssel, akkor találjon egy alkalmas jelöltet, lobbizzon a küldöttek között, győzze meg őket. Ha van benne fantázia, amit képvisel, akkor biztosan követőkre is talál. Ha meg többségbe kerülnek, akkor az ő jelöltjük győz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 09:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
atya07 írta:
Két rövid kérdésre kérném a válaszod.
-A nem megfelelő pontokban tudtak volna-e pozitív eredményt elérni???
-Tudta volna-e az OMME közhasznúként működtetni ezt a gazdasági társaságot ???
..............Én két pontot látok, amiben pozitív a mérleg.


Szerintem csak ugratsz, de legyen!
A két ismérv (erőforrás és társadalmi támogatottság) három-három feltétellel. Hiába felelsz meg az egyik ismérv mind három feltételének, ha a másik tárgykörben egyiknek sem.
A nem teljesülő feltételek esetében........
igen tudtak volna
- hogy a személyi jellegű ráfordításai elérjék az összes ráfordítás egynegyedét a 19 nem fizetett tisztségviselőnek cca. 500 eFt tiszteletdíjjat kellett volna megszavaztatni a Küldöttgyűléssel minden évben. (Gondolom Te lettél volna a mellette szavazók vezére.)
- a vezetőség addig agitálja (vagy üti) a tagságot amíg az nem hajlandó adója 1%-át mindenki az OMME-nak utaltatni, hogy minimum a 2011 évi ötszörösét, vagy a 2012 évi 24x-ét felajánlani, hogy kb. 6,5 MFt összejöjjön a kívánt arányhoz,
- évente kb. 15 emberrel közérdekű tevékenységre szerződést kötni, mondjuk utaztatni mindegyiket a helyi egyesületi gyűlésektől nagyobb méhészeti rendezvényre, mindegyik karjára húzni egy "RENDEZŐ" karszalagot, lefotózni a helyszínen, hogy bízonyított legyen a tényleges önkéntes munka. (Biztos jelentkeztél volna Te is egy ilyen felhívásra.)
- vissza mondani az NP központban (valójában csak a központon átfolyó, azon keresztül elszámolt) részét és egyből javul a közvetlen közhasznú költségarány.

Jaj! Az OMME-n belüli vállalkozási tevékenységre , ..... ez helyből rontja az arányokat, mert a vállalkozási tevékenység kiadásai, bevételei összköltség-összbevétel növelők.
Egy korlátolt felelőségű társaság csak a vagyona nagyságáig felel a veszteségeiért, "gebasz" esetén nem úszik a tulajdonos (esetünkben OMME) vagyona.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 08:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Az a baj, hogy megint két helyen írtam le a mondanivalómat ezért meg próbálom össze foglalni.
Van egyszer az, hogy a tagság fizeti az omme elnökséget de nem szólhat bele az érdemi döntésekbe, és a dolgokba. Ahogy azt nagyjából már vázoltam.
Aztán van a felépítés. Ez is adott. Vannak egyesületek, és nekik választott vezetőik. Ezeknek a vezetőknek a tagság érdekeit, véleményét kell, figyelembe venni./ Én elhiszem, hogy ez oda vissza hat, tehát az egyesületek elnökei, is hatással lehetnek a tagokra, de ez más kérdés/.
Tehát vannak egy egyesületek tagokkal, elnökkel.
Aztán van az omme vízfej, a küldötekkel, akik mint a püspökök, maguk közül választanak pápát.
A két társaság közt, van ahol semmillyen átjárás sincs, a küldött választás után. Jó esetben, időnként némi tájékoztatást kap, a küldöttől a tagság.
De nem is lenne gond, mindenki ellehetne magának, ha nem a tagság tartaná el a vízfejet.
Tehát példának. legyen a tagság a ló. Az omme elnökség a kocsin, egy rakás fa. Ennek a lónak egy lejtőn ki kell húzni a kocsit. Se, a lejtőt nem ő tette oda, se a fát nem ő rakta a kocsira. A lovat meg se kérdezik, hogy merre akar menni, nem is szólhat bele, csak neki kell ki húzni a fát a lejtőn.
Ez a felépítés így ahogy van, az állandó háborúskodást vonja maga után. Mert az soha nem lesz, hogy minden tagegyesület minden elnöke , mindig egyetért, mindenben az omme antidemokratikus döntéseivel. Ez nem is várható el. És lehet ezeket az elnököket, kiskirálynak, meg hatalom váltónak minősíteni, de egy a lényeg, ez a rendszer így nem működőképes.
Gondoljuk csak el, Bross lemondásakor, kis zavar támadt. De ekkor az ellenzéknek nevezett, nem egyetértők, fel sem voltak készülve. Mi lesz a következő választáson, ha lesz idejük fel készülni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 06:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
atya07 írta:
Csalánosi
Nem vetted észre, hogy ugyan azt mondtad, mint Vivaldi, csak amit ő egy-sorban, azt te kettőben.


Szervusz Atya07!

Nem igazán jól olvastad.
Amit Vivaldi írt az a közvetlen választás.
Amit én írtam az a közvetett választás.

Nagy a különbség a kettő között! Amit Vivaldi szeretne az a közvetlen választás.
Minden tag titkos vagy nem titkos szavazáson közvetlenül a pl. IB tagokra és az elnökre szavaz. Fel kell állítani egy választóbizottságot és meghívni a méhészeket a szavazásra. Csinálni kell egy szavazó lapot amelyre ráírni a lehetséges jelöltek nevét. Ellenőrizni, figyelni nehogy befolyásolja valaki a szavazást stb. Mint a rendes önkormányzati vagy országgyűlési választáson. Tudod szavazó urna, urnazárás, számlálás, szállítás stb.

A közvetett pedig amit én mondtam és szerintem a többségében így működik:
A tagok megválasztják a küldötteket a küldöttek megválasztják IB tagokat és az elnököt.

Azért nagy a különbség.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 06:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.11. 10:28
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Somogyország
Vivaldi írta:
[
Nyilván nem azt mondtam, hogy nem törvényes. Kádár is az volt.Törvényes ez, mert általában ez úgy működik , hogy hoznak valamilyen törvényt ami törvényessé teszi.


Unom már régóta itt az észosztást, de ez most kiverte a biztosítékot. Te tényleg rosszul vagy összerakva.

Nem tesz semmit törvényessé az, ha olyan valaki hoz magának és kegyenceinek törvényeket, akit idegen hatalom fegyverei juttattak a hatalomra és azon a fegyverekkel fenn is tartotta a hatalmát egy ideig.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 06:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Szia Csalánosi!
Örülök, hogy a válaszomban csak egy pontban nem tudtam kielégítő választ adni számodra. Igen ez is probléma!
Annak is örülök, hogy a többi általad feltett kérdésre nem reagáltál, így azt gondolom, ám nem írtad le, hogy elfogadtad a választ.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 06:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
ficzpet írta:
jani bátya!
A 2011. évi CLXXV tv. szerint .....
Közhasznú szervezetté minősíthető ............. amely ............. megfelelő erőforrásokkal rendelkezik, továbbá amelynek megfelelő társadalmi támogatottsága kimutatható.

1. Megfelelő erőforrás áll egy szervezet rendelkezésére, ha az előző két lezárt üzleti év (2011-2012) vonatkozásában a következő feltételek közül legalább egy teljesül,:
- a két év egybeszámított adózott eredménye (tárgyévi eredménye) nem negatív, TELJESÜL +50,0 - +33,7 MFt
vagy
- az átlagos éves bevétele meghaladja az egymillió forintot, TELJESÜL 330,4 - 300,1 MFt
vagy
- a személyi jellegű ráfordításai elérik az összes ráfordítás egynegyedét.NEM TELJESÜL 19,6 -23,3 %
2.Megfelelő a társadalmi támogatottság, amennyiben az előző két lezárt üzleti éve vonatkozásában a következő feltételek közül legalább egy teljesül:
- a személyi jövedelemadó 1%-ból kiutalt összeg eléri a korrigált bevétel kettő százalékát, NEM TELJESÜL 0,4 -0,1 %
vagy
- közhasznú tevékenységének ellátását tartósan (két év átlagában) legalább tíz közérdekű önkéntes tevékenységet végző személy segíti, NEM TELJESÜL
(bár a tisztségviselők ellenszolgáltatás nélkül dolgoznak jogszabály szerint nem minősülnek önkéntesnek)
vagy
- a közhasznú tevékenység érdekében felmerült költségek, ráfordítások elérik az összes
ráfordítás felét a két év átlagában. NEM TELJESÜL 24,7 -26,9 %

Ezek a saját számításaim, a két év beszámolóiban lévő adatokból származik, az OV-ra nem én készítettem az előterjesztést.
Ha jól értelmezem a a civil szervezetek gazdálkodása, az adománygyűjtés és a közhasznúság egyes kérdéseiről szóló 350/2011. (XII. 30.) Korm. rendeletet az 1% továbbra is gyűjthető, de ahogy az arányokból is láttad nem nagy pénzek (1.307 eFt - 268 eFt)



Nem szeretnék akadékoskodni, de az írásodban az első pontot, légy szíves tedd helyre. Számomra érthetővé.
Ott még alá is húztad, hogy legalább 1 pontban teljesülni-e kell a feltételek közül. Én két pontot látok, amiben pozitív a mérleg.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 06:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Szép napot!

Szeretnélek megkérni, segíts nekem hogy reálisan lássam a dolgot.
Mert nem csak az adó ide érkező 1%-ról szól ez a történet.
Két rövid kérdésre kérném a válaszod.
-A nem megfelelő pontokban tudtak volna-e pozitív eredményt elérni???
-Tudta volna-e az OMME közhasznúként működtetni ezt a gazdasági társaságot ???

Köszönettel várom válaszod.

Ui: jó végre olyannal beszélgetni, aki viszont partnernek tekinti a másikat, még akkor is, ha ismeretei nem naprakészek.
De még mindig azt mondom, hogy ezt a történetet is fentről kellett volna lekommunikálni, úgy hogy mindenki számára
elfogadható, érthető legyen. Mert ezek szerint én egy vagyok a sokk közül, akinek kételyei támadtak.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.08. 01:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Atya07!
A történelmi hűség kedvért
- A civil tv. gyakorlatilag 2012. január 1.-én lépett hatályba.
- Ficzere Pétert 2012. tavaszán választották be az Ellenőrző Bizottságba.
Csalánosi kolléga érvelése helyes.
Bár nem vagyok jogász, de ilyen idős korára megtanulja az ember, hogy egy jogszabályt végig kell olvasni mert ott szokott lenni a hatályba léptetés és az átmeneti rendelkezések.
De, hogy teljesen egyértelmű legyen számodra ide másoltam a törvény szövegét.
"75.§ (5) Az e törvény hatálybalépése előtt nyilvántartásba vett közhasznú, illetve kiemelkedően közhasznú jogállás esetében a számviteli beszámolót letétbe helyezett szervezet 2014. május 31. napjáig továbbra is igénybe veheti az e törvény hatálybalépése előtt megszerzett, valamint a jogszabályok által számára biztosított kedvezményeket, jogállása közhasznú. Az e törvény hatályba lépése előtt nyilvántartásba vett közhasznú, illetve kiemelkedően közhasznú jogállású szervezet az e törvény szerinti feltételeknek való megfelelése esetén 2014. május 31. napjáig kezdeményezheti az e törvénynek megfelelő közhasznúsági nyilvántartásba vételét. 2014. június 1. napjától csak az e törvény szerint közhasznúsági nyilvántartásba vett szervezet jogosult a közhasznú megjelölés használatára és a közhasznú jogálláshoz kapcsolódó kedvezmények igénybevételére. 2014. június 1. napjától a szervezet nyilvántartására illetékes szerv törli az e törvény hatályba lépése előtt nyilvántartásba vett közhasznú, illetve kiemelkedően közhasznú jogállású szervezetek közhasznú jogállását, kivéve ha a szervezet igazolja, hogy az e törvény szerinti közhasznúsági nyilvántartásba vétel iránt kérelmét benyújtotta, és a bíróság megállapítja, hogy a szervezet a törvényi feltételeknek megfelel."

Olvasd figyelmesen!
Én sem vagyok tévedhetetlen és hibázni is szoktam, de arra azért vigyázok, hogy lehetőleg legyen valóságalapja a mondanivalómnak.
Ha már ide citáltál, amúgy meg olvass már vissza egy kicsit - csak 3 nappal korábbra -, hogy mit írtam (az elnök is ezt írta legutóbbi levelében) az OV javaslat jóváhagyásáról.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 23:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
atya07 írta:
És én nem szeretnék vitatkozni az adatokkal, de tény hogy az OMME eddig mindig megfelelt a közhasznúság feltételének. Az elmúlt évek is ezt bizonyítják, hisz rendszeresen vizsgálták. Mert ha lett volna valami probléma szerintem ficzpet jelezte volna. Vagy mégsem?? Vagy csak most??



Szia Atya07!

Idézet:
Ami most megváltozott, az az hogy az OMME egy gazdasági társaságot hozott létre, az újság működtetésére. És ezért kellet megszüntetni a közhasznúságot.


Hát szerintem nem jól gondolod! Ez már az okozat a változásnak. Az ok a 2011. évi CLXXV. törvény amely megváltoztatta a közhasznú jogállás megszerzésének feltételeit. Az új feltételeket írta le ficzpet és tette meg, hogy megjegyezte melyiknek felel meg melyiknek nem.
Az új szabályoknak való megfelelés 2014. május 31-ig kellene, hogy megtörténjen. De mivel most sem felel már meg az OMME valószínűleg májusig sem fog.
Ha most nem szüntetik meg akkor 2014. május 31. napjáig kezdeményezniük kell a Civil törvény szerinti közhasznúsági nyilvántartásba vételt. Ennek elmulasztása esetén a törvényszék törli a közhasznú jogállást.


De ha én nem jól értelmezem kérlek javíts ki nyugodtan.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 22:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Csalánosi írta:
Vivaldi írta:
Sok ilyet megnéztem, és mindegyik alapszabályában az van, hogy az elnököt, és a tisztség viselőket, a tagság közvetlenül választja.


Szervusz kedves Vivaldi barátom!

Ne a karakószörcsöki népi traktoros egyesület alapszabályát nézd ahol van 4 tag és akár a helyi kocsmában is összegyűlnek, hogy megválasszák az elnököt.
Nézz egy komolyabbat sok taggal Pl: KÖZLEKEDÉSI BIZTOSÍTÓ EGYESÜLET de szerintem sok ilyen van. Én nem tudom te miket néztél.

Intézőbizottság
4.1. Az Egyesület operatív vezető szerve az Intézőbizottság. Az Intézőbizottság 9 tagból áll. Tagjait és elnökét a Küldöttgyűlés nyílt, írásbeli szavazással 4 évre választja. Az Intézőbizottság tagjai újraválaszthatók.


Csalánosi
Nem vetted észre, hogy ugyan azt mondtad, mint Vivaldi, csak amit ő egy-sorban, azt te kettőben.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 22:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Csalánosi
Megtisztelő az hogy arra kérsz, fejtsem ki véleményem az általad feltett kérdéskörben.
Nem fogod elhinni, mennyire egyszerű ez a feladat. Majdnem minden kérdésedre, te meg is adtad a választ.
Igaz pár helyen, én átfogalmaznék dolgokat.
Nem szabadságharc, hanem érdekképviselet. Igaz így már más a mondanivaló.
1, "OMME működésének jobbítása, tagság érdekeinek jobb érdekképviselete stb."
2, Nálam nincs több alternatíva.
"Az 1, verziónak hitelesnek kell lennie. A miértekre adott magyarázatoknak teljesen igaznak és valóságosnak kell lennie!"
"Mivel jogszabályi háttér kényszerítette az OMME-t a közhasznú besorolás megszüntetésére lásd ficzpet írását! Akkor te vagy ti hogyan és miként tudtátok volna ezt fenntartani?"
Úgy gondolom, hogy ficzpet ezeket az adatokat betéve ismeri. És én nem szeretnék vitatkozni az adatokkal, de tény hogy az OMME eddig mindig megfelelt a közhasznúság feltételének. Az elmúlt évek is ezt bizonyítják, hisz rendszeresen vizsgálták. Mert ha lett volna valami probléma szerintem ficzpet jelezte volna. Vagy mégsem?? Vagy csak most??
Ami most megváltozott, az az hogy az OMME egy gazdasági társaságot hozott létre, az újság működtetésére. És ezért kellet megszüntetni a közhasznúságot.
Szerintem sok mindenre van orvosság. Úgy gondolom hogy mindennek meg van a helye, és ideje. Az elképzeléseket, megoldásokat nem itt kell megvitatni. Erre a jelenlegi vezetésnek kellene lehetőséget adnia úgy, hogy mindkét fél elmondhassa elképzeléseit, lehetőleg a legnagyobb nyilvánosság előtt.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 20:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Vivaldi írta:
Sok ilyet megnéztem, és mindegyik alapszabályában az van, hogy az elnököt, és a tisztség viselőket, a tagság közvetlenül választja.


Szervusz kedves Vivaldi barátom!

Ne a karakószörcsöki népi traktoros egyesület alapszabályát nézd ahol van 4 tag és akár a helyi kocsmában is összegyűlnek, hogy megválasszák az elnököt.
Nézz egy komolyabbat sok taggal Pl: KÖZLEKEDÉSI BIZTOSÍTÓ EGYESÜLET de szerintem sok ilyen van. Én nem tudom te miket néztél.

Intézőbizottság
4.1. Az Egyesület operatív vezető szerve az Intézőbizottság. Az Intézőbizottság 9 tagból áll. Tagjait és elnökét a Küldöttgyűlés nyílt, írásbeli szavazással 4 évre választja. Az Intézőbizottság tagjai újraválaszthatók.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 19:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
abrakazabra írta:
Miért lenne illegitim egy vezetés, ha nem a tagság választja közvetlenül? Ennek a két dolognak semmi köze egymáshoz. Ilyen alapon minden kormány is illegitim, mert a parlament választotta mindet, a köztársasági elnökkel, legfőbb ügyésszel, alkotmánybírókkal stb. együtt.

Nyilván nem azt mondtam, hogy nem törvényes. Kádár is az volt.Törvényes ez, mert általában ez úgy működik , hogy hoznak valamilyen törvényt ami törvényessé teszi. DE "kvázi" /hogy ilyen hülye szót használjak/ illegitim, ugyanis az elnökséget, és mást is, nem a tagság, hanem a küldöttek választanak. Ők egymás közt döntik el , hogy ki mi legyen, hová menjen a pénz, és például lehet e nyugalom megzavarására alkalmas összeg az elnök fizetése, mint mostanában. A küldöttek megválasztása után ,ebbe senki a tagok közül bele nem szólhat, és még csak javaslatot se tehet, vissza hívás nincs, stb. Most ne hasonlítsuk már össze például azzal , hogy Mobutu királysága mennyire volt legitim. Itt arról van szó, hogy ez nem királyság, nem parlament, hanem bárki bárminek is nézi, és akárhány tagja is van, ez egy mezei polgári szerveződés, egy egyesület, amire az egyesületi törvény vonatkozik, és nem pedig a fehér ház, és az Omme elnöke nem Obama. Én a polgárőrség miatt, kénytelen voltam áttanulmányozni az egyesületi törvényt. Sok ilyet megnéztem, és mindegyik alapszabályában az van, hogy az elnököt, és a tisztség viselőket, a tagság közvetlenül választja. Itt is úgy van, valóban közvetlenül választjuk az egyesület elnökét, de az omme az egyesületek csúcsvezetősége, itt ez a kiskapu.Tehát az omme több egyesület csúcs szerve. Viszont a tagság pénzéből él. Másrészt viszont, az egyesületek elnökeinek a szerepe az, ami itt a meghasonulást okozza. Mert ugyanis, az egyesületek elnökeinek képviselni kell a tagságot, és mi van akkor , ha az egyesület tagsága, valamelyiké, akármelyiké, Somogy, Zala , Nógrád, vagy akármelyik, túlzottnak tartja az elnök fizetését, vagy nem jó szemmel nézi az újságalapítást. Ebben az esetben nem szólhat bele, pedig ő adja össze a pénzt, az elnök, az ib, vagy mit tudom én milyen b-k javadalmazására is, az újságalapításra, és egyebekre. Nem , hogy nem szólhat bele, meg se kérdezik, mi a véleménye ezekről, eldöntik, és mint a parlament csak egyszerűen eldöntik ők, például a tagdíj emelést. Újra kiemelném, itt nem a parlamentről van szó, hanem csak egy egyesületről. De az elnöknek mégis a tagságot kell képviselni, és mi van, ha nem tud besorolni az elnök, vagy a különböző b-k alá. Akkor ő kiskirály, mint a barátom a csalános mondta. Mert , hogy jön már az ki, hogy valakinek aki a pénzt adja, nem teszik az amit a felkent elnök, meg a stábja eldönt. Mert ugye csak nem azt akarod mondani, hogy az a demokrácia ahol mindenkinek azt kell csinálni akit más valakik megválasztanak, és még azt se mondhatja , hogy nem ért egyet, mert akkor már hatalomra tör. Ha neked ez a demokrácia akkor bizonyára másik iskolába jártunk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 18:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
Vivaldi írta:
Ha jól átgondoljuk, az omme ezen felépítése csak árt mindenkinek. Elsősorban, mert sohasem lesz béke. Másodsorban, mert lehetővé teszi, az omme vezetőség despotista uralmát félnivalója./ Azt viszont most is feltételezem, hogy a vezetőség így gondolja nincs félni valója, de majd meglátjuk/.

Ameddig 2-3 ember ott ül addig nm is lesz béke


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 18:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Lehet, hogy te túlzónak találod, de ez a valóság.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 18:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Tükör írta:
Viszont annak a több ezer méhésznek, aki még mindig nem használ netet, talán nem ...


A több ezret kicsit túlzónak találom és azoknak az újság is minek, ezzel a most szokásos fényes papírral a feneküket is rossz kitörölni, begyújtani is nehézkes, főleg a gáz konvektorba.
A hülyeséget félre téve nem hiszem , hogy akkora újat tudna hozni az OMME saját lapja , de majd meglátjuk. Inkább azt gondolom , hogy hamarosan megjelenik majd egy új egyesület konkurenciának. Aztán majd megy a szokásos harc és egymás lejáratása


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 17:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Miért lenne illegitim egy vezetés, ha nem a tagság választja közvetlenül? Ennek a két dolognak semmi köze egymáshoz. Ilyen alapon minden kormány is illegitim, mert a parlament választotta mindet, a köztársasági elnökkel, legfőbb ügyésszel, alkotmánybírókkal stb. együtt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 15:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Azért már magam megvédem.
Én senkire nem mondtam, hogy kiskirály, sem pedig, hogy sértődött. Lévén azért mert senkit se ismerek. Amit ismerek, és ostorozok, az antidemokratikus , és illegitim vezetése az omme-nak. De ezeket ismét nem ismerem személyesen, tehát felőlem elmehetnének melettem az úton is, akkor se tudnám ki, kicsoda. Két embert ismerek. Brosst, és Fekete Józsit. Fekete Józsit, régről ismerem, és eddig, vagyis az egyesületi vezetőkig demokratikusnak is tartom a dolgokat, mert őt például mindig 100%-ban meg válsztjuk. Az más kérdés, hogy itt is ketté kell választani a dolgokat, Fekete Józsinak az élete ez a Méhészegyesület. Ez így rendben is van. Másrészt azért, a fene tudja , legalább 10% ellen szavazat lenne, mégis valahogy demokratikusabbnak nézne ki, és nem úgy hogy egy birkanyáj szavazgatja meg időről időre.
A Brosst,azóta ismergetem, amióta amerikából haza jött, és elő adásokat kezdett tartogatni róla. Imázsát akkor építgette, és eljutott addig, hogy megkérdőjelezhetetlen elnök lett. Mikor lemondott , már akkor leírtam, a békességnek vége.
Ha jól átgondoljuk, az omme ezen felépítése csak árt mindenkinek. Elsősorban, mert sohasem lesz béke. Másodsorban, mert lehetővé teszi, az omme vezetőség despotista uralmát. Harmadsorban, állandó terepet biztosít az ellenzéknek az, hogy ez az omme vezetőség nem legitim, mert nem a tagság választja.
Abban az esetben, ha a tagság választaná, /bár ismerve ennek a tagságnak a nagyobbik részét, aki süsü sárkányra is felemelné a kezét, ha azt jelölnék,/az a legitimitás mégis azt jelentené, hogy, márpedig ezt a vezetőséget a tagság választotta, s demokratikusan, tehát a többiek, a következő választásig fogják be./szájukat, pofájukat, ki hogy/ Ez tehát biztosítaná a vezetőséget arról, hogy nincs félnivalója./ Azt viszont most is feltételezem, hogy a vezetőség így gondolja nincs félni valója, de majd meglátjuk/.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 07:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Szia Atya07!

Az a kérdés mi a célja a szabadságharcnak? Ha most a jelen eseményeket nézzük akkor:
1, OMME működésének jobbítása, tagság érdekeinek jobb érdekképviselete stb. Akkor ez megérthető, legalább érti az ember a közös célokat. És talán el is fogadható.
2, Sértődött, meg nemértett kiskirályok harca a hatalomért, befolyásért (Vivaldi kolléga okfejtése). Ez is érthető mert emberi tulajdonság de nem elfogadható legalább is számomra.
3, Az 1-es verziónak tetszelgő 2-es verzió.

Az 1, verziónak hitelesnek kell lennie. A miértekre adott magyarázatoknak teljesen igaznak és valóságosnak kell lennie! Nem elég a hitelesség látszatát keltenie. Ha nem hitelesek a célok vagy a tettek, akkor a "nép" gyorsan kezdi átlátni és besorolja a 2-es vagy 3-as verzióba a szabadságharcot. Aztán megy mindenki a levesbe.

Pl: Mivel jogszabályi háttér kényszerítette az OMME-t a közhasznú besorolás megszüntetésére lásd ficzpet írását! Akkor te vagy ti hogyan és miként tudtátok volna ezt fenntartani? Azért azt nem árt tudni ha nem felel meg a törvényi előírásoknak az OMME és nem maga kezdeményezi akkor hivatalból kezdeményezik a közhasznúság megszüntetését.
Mert ugye Dr Csuja László ez ellen is felemelte szavát nyílt levelében. Ilyen kifejezéseket használt: döntései szakadékba rántják, szaktanácsadói hálózat összeomlásával jár, katasztrófát az OMME IB rövidlátó döntései okozzák

Ha van erre megoldásotok akkor elő kell adni. Nem csak azt kell megmondani, hogy mit nem kell csinálni mert azt mindenki megtudja mondani, hanem azt, hogy pl ebben az esetben mit lehet tenni.

De ne ilyeneket, hogy emeljük meg a személyi ráfordításokat, hogy érje el az össz ráfordítás egynegyedét.
Mert két éven keresztül kell „bizonyítani” azt, hogy a közhasznú státuszért „jelentkező” szervezet valóban közhasznú tevékenységet végez és megfelel a kritériumoknak. Ezt visszamenőleg nézik.

És komolyan várom pl. ez ügyben a válaszodat.

Idézet:
Még azt sem árt tudni, hogy Emese élt, él, és élni fog! Amíg világ a világ.


Erről ez jutott eszembe: Éretlenek - Szorgos népünk győzni fog!
http://www.youtube.com/watch?v=38qs1F9nDA8

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 05:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Csalánosi írta:
atya07 írta:
Mosolygós szép napot!
Ha az ügyészség vizsgálódik, akkor lesz egy eredmény. Ha mindent rendben talál, akkor nem kell így izgulni.
Ha viszont az derülne ki, hogy nem szabályosan történtek a dolgok, akkor nem a létszám lesz a lényeg, hogy 5 vagy 70 hanem az, hogy törvénytelenség történt-e. És ez óriási különbség, mert akkor az ügyészségi döntés alapján kell visszavonni a határozatokat. És innentől kezdve a méhész társadalomnak is szól majd az eredmény.


Mind két esetben szól a méhésztársadalomnak is az eredmény mert a tagság csak nyerhet vele.

1, Szabálytalan volt az összehívás és a zárt ülés akkor szabályossá kell tenni és figyelni azokra a hibákra amiket elkövettek, hogy legközelebb ne fordulhasson elő.

2, Szabályos volt. Köszönjük Emese. :-)


Igen ezt elfogadom.
De azt tudni kell, hogy kérdések, ha meg vannak válaszolva, közelebb visznek a valóhoz.
És itt jöhetne a te vezérmondatod : A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)
Még azt sem árt tudni, hogy Emese élt, él, és élni fog! Amíg világ a világ.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 05:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
axxiant írta:
Baglyos!
Ha tudnád amit..........De nem tudjuk! És szerintem nem is fogjuk,mert csak a ködösítés meg a titokzatoskodás megy. Ha valamit akartok akkor tárjátok a tagság elé,hátha több követőtök lesz.
Üdv. Axx.
---------------------
Az örök kezdő.


Talán te élsz ködben. De nem baj, ha bírod, nincs ellene semmi kifogás. Lehet csak annyi, észrevétel, hogy már biztos megszokta a szemed. Ha Baglyos figyelmesen olvastad volna, Ő abból az aspektusból közelíti meg a dolgot, ezek az emberek megpróbálják eltüntetni a ködöt, hogy tisztábban láss. Én is kíváncsi vagyok, mi lesz ha felszáll a köd!

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 22:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Bogaras írta:
Én az OMME-tól pontosabb, gyorsabb, jobb web oldalt és érdekképviseletet várok, az újság egy fölös pénzkidobás

Pár hónapja már szó volt a honlap karbantartó cseréről. Ez azóta cserélődik még vajon?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 21:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
Bogaras írta:
Én az OMME-tól pontosabb, gyorsabb, jobb web oldalt és érdekképviseletet várok, az újság egy fölös pénzkidobás


:taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 21:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Viszont annak a több ezer méhésznek, aki még mindig nem használ netet, talán nem ...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 21:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Én az OMME-tól pontosabb, gyorsabb, jobb web oldalt és érdekképviseletet várok, az újság egy fölös pénzkidobás


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 20:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Mert nem jól másoltam az egérrel.De utána nézek és pótlom .Különben át néztem a linket nincs rajta .Viszont el van rejtve az elnök,azt meg találod?

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 20:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
ficzpet.
Köszönöm a választ!

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 20:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
Zsirosmehszet
Hiányzik egy név onnan azt minek nm írtad ki hogy ki az ügyvezető (vajon minek nem?? )


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 15:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Stratégiai fogás . ( Balacskó)
Másrészt a hirdetések minden OMME taghoz kivétel nélkül eljutnak .

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 12:00 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
zsirosmeheszet írta:

A kialakított hirdetési árainkat mellékeljük. Az első kiadványunkban egyszeri rendkívüli 50%-os kedvezményt biztosítunk a legalább 1/2 (1/4) oldalon hirdetőknek.

Az első kiadáshoz tervezünk egy fali naptár kiadását is, amelyen szintén lehetőséget biztosítunk a hirdetéseknek. Ennek díjtételét a későbbiekben személyes egyeztetésekkel alakítjuk ki.

A hirdetőink hirdetéseit 2014. évben az OMME honlapon is ingyenesen közzétesszük

Budapest, 2013. október 31.

Tisztelettel:

Dr. Mészáros László
elnök


A cél világos:mézkereskedők,más nagy hirdető cégek elszipkázása a régi újságtól,várható lépés volt.
Lesznek mézkereskedők és cégek akik nagy valószínűséggel oda többé nem hirdetnek. ;)
A példányszámuk meg elindul délnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 11:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
?????????

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 08:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Meszifera Kft? :mrgreen: :mrgreen:

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.06. 08:14 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Én érdeklődve várom! :)

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: fenyob, Janó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.