Pontos idő: 2024.03.28. 21:46

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.18. 08:16 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Nem gondolod hogy az OMME csinálja a gyógyszert,meg az engedélyezést is. :D

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.18. 07:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.01.13. 16:28
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Karcag
Én már csak aztattt nem érteni,hogy akkor mi a..... kellett bevonni a Perizint,ha ennek is ugyanaz a hatóanyaga??!!Egy engedélyt is lehet ám hosszabbítani,de nem is akarják.Állítólag...
Amióta működik ez az Omme kft,egyre több baklövést csinálnak,vagy csak én érzem így?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 22:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nekem gyanús, hogy akár olcsóbb is lehet, hisz az eredeti gyártó épp azért nem gyártja már, mert megszűnt a kizárólagos joga, így bárki gyárthatja, és ez inkább áresést szokott hozni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 20:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 10:48
Hozzászólások: 255
Tartózkodási hely: kecel
Csak én az árára vagyok kíváncsi! Mert ilyenkor általában jókora áremelés szokott lenni! Ez jellemző rájuk!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 20:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Károgóknak, fanyalgóknak, de leginkább a jogosan aggódóknak:
Új atka elleni szer lett engedélyezve.
Neve: Destructor
hatóanyaga: 3,2% kumafosz
Gyakorlatilag ugyanaz, mint a perizin.
Részletek hamarosan az OMME honlapján.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 17:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
A GMO-tartalmú takarmány egy átlagos, élelmiszert termelő haszonállatnál nem problémás, a takarmány GMO-tartalma nem kerül át a termelt húsba, tojásba, stb., így a GM takarmány használatát a megtermelt élelmiszer esetében nem is kell feltüntetni, azaz jelölni.

A méhek takarmányozásánál a gond az, hogy bár szintúgy élelmiszer-előállító haszonállatról beszélünk, de a méhek takarmányozása esetén a módosított gén-darab vagy az általa előállított fehérje közvetlenül, emésztetlenül belekerülhet a mézbe, ergo ha belekerült, ki is mutatható belőle.

Ez sem lenne igazán probléma, hiszen a méz-direktíva gyakorlatilag 0,9 %-ig nem rendeli jelöléskötelesnek a méz GMO-tartalmát, viszont az uniós fogyasztó általában ragaszkodik a GMO-mentes termékhez az általa fogyasztott élelmiszer esetében. Ennek kellene megfelelni, de GM-tartalmú takarmánnyal etetve a méheket, komoly esélye van annak, hogy a módosított gén, fehérje a mézben is kimutatható, s ezzel a magyar méz GM-mentessége veszhet el, komoly marketing-veszteséggel. Már csak az a kérdés, hogy van-e, lesz-e elegendő mézünk az export-piacokra, s a külföldi kiszerelőket egyáltalán érdekli-e, van-e GM-szennyezés a javító minőségű magyar mézben. Mindenesetre valóban jobb a zéró tolerancia, abból még ezidáig nem lehetett gond...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 16:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
Sziasztok!
A sertések koncentrátumának a zsákcimkéjén fel van tüntetve:Genetikailag módositott anyagot tartalmaz. Minden bizonnyal a bennelévő szója az.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 14:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Szép napot mindenkinek.Azt nem értem csak,hogy a sajtó leközli hú most aztán mi lesz mert gmo van a méhtakarmányban,ami nagy valószínűség szerint nem fog a mézbe kerülni.Az ok,hogy a méhészek lettek átverve valamilyen szinten mert úgy hirdették teljesen mentes gmo növényektől.De az állattartásban etetnek szóját ami tuti biztos gmo,rengeteg élelmiszer tartalmaz szóját,azon nem kell feltüntetni van e benne.Miért a mézzel kell csak ezt csinálni?Mennyi mézet eszik egy átlag ember,két kilót évente?És mennyi húst,egyéb élelmiszert?Ez ugyan olyan mint az antibiotikum,szerintem a hússal sokkal több bekerül mint a mézzel,mert ugye annak nullásnak kell lenni.Hacsak nem a mézágazatot akarja valaki kicsinálni...de ez már összeesküvés elmélet lenne..vagy mégsem....?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 18:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Ennyi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 17:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.12.22. 17:05
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Nógrád Megye
Újabb szennyezett méhtakarmány :(
Én tavaly vettem feedbeet azt most dobhatom is ki a zsákkal együtt.


http://www.omme.hu/?p=3313


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 13:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Éppenséggel mondhatod, de ha emiatt mondod, akkor ne csodálkozz, ha mások meg tájékozatlannak tartanak...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 11:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
"Az állatgyógyászati készítmények közül a Perizin 3,2% oldat emulzióhoz készítményt a NÉBIH ÁTI törölte, de a 2015. április 15-ig előfordulhat a piacon."

Mondhatom, hogy az OMME véleményem szerint nem képviseli a méhészek érdekeit?

Valahogy nem látom értelmét ennek a húzásnak.
Eddig sem olcsó, de hatékony szert kivonnak a forgalomból
Cserébe kapunk egy drágább(38USD-, 10200HUF) de ugyan olyan hatóanyagú készítményt, Checkmite+ néven.
Szívesen olvasnám a témában a véleményeiteket!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 19:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én mintha úgy emlékeznék, hogy az "ős" Apistanba "sima" fluvalinát volt. A klartanba biztos, mert azt magam hoztam be Olaszországból kilencven valahányba.
Az meg biztos, hogy amelyik már flumethrinre (Bayvarol) rezisztens volt, azt még a fluvalinát vitte, bár az se elképzelhetetlen, hogy ez csak a mennyiség miatt volt, hisz a Bayvarolban csak 3,6mg a hatóanyag, ha jól emlékszem, az Apistanba meg majd 1000mg.
A falapokba eleinte 60mg körül itattunk fel, és söpört mint a veszedelem. Azt hittük megoldottuk egy életre a kérdést kényelmesen, nem füstölgetve, meg letüdőzve az amitrázt. Mert akkoriban még gázálarc se nagyon volt.
Amúgy most véletlenül megtaláltam, hogy te írtál egyszer a "tau"-ról.

Idézet:
A racém elegyeknek semmi közük nincs a rákhoz. Ez csak azt jelenti, hogy van bennük egy olyan szénatom (ez a kiralitás központ), amihez négy különböző atom (vagy csoport) kapcsolódik. Ezáltal lehet belőle két olyan vegyület, amelyeknek a térbeli szerkezete egymás tükörképei. Úgy, mint a két kezed : nem tudod fedésbe hozni őket, csak ha a jobb kezedet egy tükör elé teszed, akkor a tükörkép a bal kezed lesz. Ha egy molekulában több ilyen szénatom van, akkor már sok térbeli változat lehet. A tau szóból ítélve a régi Mavrikban ezeknek a változatoknak (enantiomerek) a keverékei voltak: ez a racém elegy. ( A tau az ábécé hátulsó részén található, és általában elölről kezdik adni az egyes változatoknak a betűjelet, ezért gondolom, hogy sokféle fluvanilát létezhet, amelyekből csak néhány, esetleg csak a tau hatékony biológiailag ). A mostani Mavrik egy tisztított tau fluvanilát, így valójában ezek koncentráltabbnak tekinthetők a réginél, ami azt is jelzi, hogy kevesebb kell belőlük. Egyébként ezzel lehet összefüggésben az is, hogy nappali permetezéssel használva idén méhmérgezést váltott ki ( a cég per nélkül fizetett).


De ez már elég off itt az OMME topikban...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 19:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Zombee!
Igen most elolvastam. Én a képet néztem, ahol egy méhek nélküli, általam méztérnek vélt fiókon volt az egy db Apistonik. Ezt sem igazán értem, hogy egyszer Apistonik néven, egyszer MAQS néven kerül forgalomba.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 19:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tükör!
Az Apistanban is tau fluvanilát volt. Azért írtam a flumetrint, mert a piretroidok esetén tudomásom szerint a piretroid gyökre alakul ki a rezisztencia. Mindkettő piretroid. A fluvanilát használata nem volt jellemző, de a Bayvarolé (flumetrin ) igen. Jórészt az a tapasztalat, hogy nem működik. Elég ha egymilliárd atka közül egy sejtbe téved be két olyan atka, amelyik közül az egyik amitrázra toleráns, a másik flumetrinre, akkor mindjárt kapunk egy olyan törzset, amely mindkettőre., és ezzel együtt a fluvanilátra is vélhetően toleráns. Ha ugyanebben az időszakban hozzájön a tartós hordozós kumafosz, akkor megvan a lehetőség megint a kettős rezisztenciájúnak megszerezni a harmadikat. Lánc megszakadásáról vertikálisan nem lehet beszélni, hiszen senki nem nulláz állományszinten. Horizontálisan sincs megszakadás, mert röpkörzetenként van átlagosan 20 méhészet. Egy röpkörzet durván 100 négyzetkm, az ország százezer, így ezer röpkörzet van. Kb. 20 000 a méhészetek száma, tehát röpkörzetenként húsz méhészet. A húsz méhészetből mindig lesz olyan, aki nem irtja ki teljesen az atkát (pontosabban egyik sem irtja ki teljesen az atkát), tehát mindenki mindenkivel térben vagy időben össze van kötve. A legnagyobb szakmai hiba ilyen esetben, hogy az összes hatóanyagot (melyre kialakulhat rezisztencia) úgy forgalomban tartani, hogy sem annak eltűnésének biztosítása (amitráz, flumetrin forgalomból kivonása), sem az újonnan kialakuló rezisztencia megakadályozása(tartós hordozós kumafosz), sem a horizontális terjedés megakadályozása (totális vándorlási tilalom) nem szempont.
Legalább annyit illett volna megtanulni, hogy ha a füstölésnél alkalmazott amitráz 20 mg-ját egy óra alatt bejuttatjuk, akkor nem adunk egy hétre való adagnak 30 mg-ot. Ez ugye napi 4,3 mg. De a napi 20 mg sem működik. Ugyanez lesz a kumafosszal. Tartós hordozóval nem fogjuk tudni biztosítani az óránkénti 32 mg -os kumafosz adagot. Amelyik ezt tudná (Perizin), azt a szert kivonjuk a forgalomból.A Bayvarolt persze nem. A szakszerűséget feláldozták a lustaság oltárán. Persze, hogy kényelmesebb télen életben hagyni az atkát, hiszen majd nyáron kényelmesen el tudjuk pusztítani. De meddig ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 19:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
cerana írta:
Pontosabban írja, hogy alulra rakni, a felét az előírásosnak. Kérdem én, hogy ez vajon milyen hatékonyságú ?

Egész pontosan Tóth Péter vizsgálatai alapján érdemes lehet a mézteret alulra rakni a kezelés idején, a hangyasav marad a fészek felett.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 18:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A flumethrin helyett nem fluvalinátot akartál írni Cerana?
A flumethrin már "új" korában se volt túl hatásos, aztán meg arra végképp gyorsan kialakult a rezisztencia (tolerancia, ahogy tetszik ;) )
De mellesleg a 90-es években már a fluvalinátra is országosan volt, csak aztán épp ezért abba hagyták a méhészek a használatát és 10-15 év után megint jó lett, bár azt azóta sem tudom, hogy van-e ehhez köze a "tau-" előtagnak.
Már próbáltam utána nézni, de nem nagyon sikerült a molekulában különbséget felfedezni, az én szerény képességeimmel.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 16:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Pista!
Én magam nem próbáltam.A monitoring vizsgálatok alapján hazánk hőmérsékleti viszonyai nem alkalmasak, még a MAQS használatára sem. Pontosabban írja, hogy alulra rakni, a felét az előírásosnak. Kérdem én, hogy ez vajon milyen hatékonyságú ? De ha van jó megoldás rá, akkor igazad van. Ideje elkezdeni a kísérleteket. Sok időnk már nincs.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 16:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
"cerana", a hangyasav, az oxálsav mellett már nem is lehet jó az atka ellen... pl.?

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 16:03 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
LudasMatyi írta:
Sajnálom hogy a Perizin törölve lett,mert az valóban lesöpörte az atkákat zárókezeléskor!
Gondolom a viaszban maradt rengeteg kumafosz is közrejátszott ebben..

Dehogyis! A CheckMite+-ban ugyanaz van. Attól lesz igazán szermaradvány.
Aki ezt csinálta, annak fogalma nincsen atkáról, gyógyszerkinetikáról a méhcsaládban. A magyar méhészeti ágazat kegyelemdöfése. Perizinnel még lett volna remény, ezzel elszállt. Legeslegkésőbb tíz év múlva csak az oxálsav marad az egyetlen hazánkban is használható elfogadható hatékonyságú atkaellenes szer. De lehet, hogy ez öt év lesz. Végül is arra ad elég időt, hogy mindenki ki tudja próbálni, tud-e úgy méhészkedni, hogy csak oxálsavat használ.
Az amitráz toleráns atkának elegendő az országban egyetlen egy helyen kereszteződnie a flumetrin toleráns törzzsel, ezzel már pillanatok alatt két szerrel szemben toleráns atka lesz. A kumafosz rezisztenciához nem kell annyi idő, mint a piretroid rezisztenciához. (Lásd Amerika) Pillanatok alatt összejön a harmadik is. Hiszen a tolerancia alapvetően az el nem rágható műanyag hordozós csíkok miatt alakul ki. Ennek is elég egy helyen bekövetkeznie. Megintcsak kereszteződés, és három szer ellen van tolerancia. A magyar méhészek térben vagy időben össze vannak kötve. 95 százalékos méhészet(!) pusztulás kell ahhoz, hogy ez ne így legyen. Tehát, hogy a szomszéd méhei ne gyakoroljanak döntő hatást a másik méhészetre. Ez vándorlás nélkül. Vándorlással 99 százalékos pusztulás kellene.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 14:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.07.25. 01:58
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Pest megye
Hmmm, CheckMite+ ? Előkészületek a Kis kaptárbogárra?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 13:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Sajnálom hogy a Perizin törölve lett,mert az valóban lesöpörte az atkákat zárókezeléskor!
Gondolom a viaszban maradt rengeteg kumafosz is közrejátszott ebben..

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 12:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.04. 20:31
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Jász Nagykun Szolnok megye
http://www.omme.hu/?p=3188


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.03. 12:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Feri!

Ebből a vizsgálatból nem tudjuk, milyen mennyiségű GMO-tartalma van a Feedbee-nek, a vizsgálat kvalitatíve határozta meg a takarmányt alkotó növényazonosító markereket, s szintúgy kvalitatíve a takarmányban detektálható GM referenciagéneket. A real-time PCR vizsgálatok kvantitatív eredményeiről egy adat sincs. Ezen túl engem rendkívül érdekelne a mézben található GM-referenciagének kvalitatív és kvantitatív kimutatása is, hiszen az mondaná meg, a takarmányban található GM szennyeződés milyen arányban kerülhet át a mézbe. Egyébként a laboratórium a szójára nézve alacsony specifikus DNS-szekvenciát detektált, tehát feltehetően valóban alacsony a takarmány szója-tartalma.
Addig nem is agyalok tovább, amíg a mézben kimutatható GM-szennyezés mértékét nem ismerem, mert számomra az lenne a perdöntő. Amint írtad, a gyártó földrajzi környezete, technológiája nem képes kizárhatóvá tenni a GMO szennyezést, de az 1829/2003/EK rendelet, illetve az 1830/2003/EK rendelet alapján a szennyezés a megadott tűréshatár alatt nem jelölésköteles, amennyiben a gyártó igazolni tudja, hogy a GMO-nyomok bekerülése tekintetében vétlen vagy az technikailag elkerülhetetlen.
Az már egy teljesen más kérdés, hogy a magyar és uniós fogyasztók jogosultak a hiteles tájékoztatásra és szabadon dönthetnek, milyen mértékben hajlandók tolerálni a GMO-ok jelenlétét a takarmányokban illetve az élelmiszerekben. A magyar agrárkormányzat erősen a GMO-mentes Európáért kampányol, legutóbbi hírek szerint a hazai takarmányokból is teljes mértékben szeretnék száműzni a GMO-okat. Ez még elég nehezen járható útnak látszik, a fehérjenövények közül a szójából jelentős import-mennyiségeket használ fel az állattenyésztés...
Egyébként a GM-tartalmú takarmányokkal előállított állati termék, pl. a hús GMO-ra nézve nem jelölésköteles, a méhészet viszont egy speciális eset takarmányozás szempontjából, hiszen a takarmány egy része akár változatlan formában, azaz emésztetlenül kerülhet bele a kaptártermékekbe, a méhtakarmányokkal kapcsolatos kockázatbecslési vizsgálatokat tehát nem a takarmányok vizsgálati protokollja, hanem az emberi fogyasztásra szánt élelmiszerek protokollja szerint kellene lefolytatni...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.03. 10:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Ezek szerint nyomokban van benne GMO eredetű anyag.
Attól tartok ha 5 évvel ezelőtt megvizsgálták volna ugyanez lett volna az eredmény.
Az ilyen mélységű vizsgálat a humán célra készült szójatartalmú élelmiszereket is megbuktatná.

Kanadában vagy másutt a világban ahol a GMO engedélyezett nincs szétválasztva a hagyományos és a GMO-s növények
termelése.Ugyanazon gépeket,berendezéseket és szállítóeszközöket használják.
Persze hogy van némi keveredés vagy szennyeződés,ezért határozták meg a 0,9%-ot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.03. 08:21 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
FeedBee vizsgálati eredmények (5. oldaltól)
http://www.biodlingsforetagarna.nu/wp-c ... eedbee.pdf


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.02. 23:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Tükör írta:
Ezt az indokolja, hogy az első jelzés épp úgy történt a GMO szennyezett FeedBee-ről, hogy egy német profi méhész repce mézében találták meg.

A svédek az Európai Professzionális Méhészegyesületre hivatkoznak a GMO-s FeedBee-vel kapcsolatban. Az egyesület honlapján sajnos ezzel kapcsolatban nincs infó.
http://alltombiodling.se/gmo-i-feedbee/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.02. 18:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
http://www.omme.hu/?p=3155

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.02. 15:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.06. 18:45
Hozzászólások: 93
Érdekes ez a "repcés" sztori.................

_________________
Üdvözlettel: Richár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.02. 13:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Sajnos nem, de nem tudsz vele mit tenni, ha a gyártó nem minősítteti gyógyszernek.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.02. 12:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
BVHC és levendula ökobrikett egy lapon említve?! Ezért ez sem oké!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.02. 12:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Frissült a "gyógyszer" lista.

http://www.omme.hu/?p=2669

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.02.02. 11:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ma jött egy tájékoztató levél az OMME-tól a FeedBee-vel kapcsolatban az elnököknek, amelyben arra kérnek bennünket, hogy tájékoztassuk a méhészeket, hogy aki eddig nem adta be a méheknek ezt a takarmányt, az ne is adja, ill aki berakta az haladéktalanul távolítsa el a kaptárból.
Ezt az indokolja, hogy az első jelzés épp úgy történt a GMO szennyezett FeedBee-ről, hogy egy német profi méhész repce mézében találták meg.

Eladási adatok szerint ősszel 10-15 tonna Feedbee került méhészekhez.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.28. 19:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Hát ez így vicc kategória.... :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.28. 18:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Itt szerintem nem is az ár a legnagyobb gond,hanem többi szállítási paraméter ami sok méhésznek kedvezőtlen lehet.
Azt persze illett volna közölni a tagsággal hogy ez az ár(167 Ft/kg) meddig érvényes.
Csak tavasszal,egész évben vagy minden hónapban más lesz az ára?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.28. 14:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
:D Nem! Természetesen 164!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.28. 14:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Biztos 264-et akartál írni?

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.28. 14:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Hát ez nem lesz egy sikertörténet.
Jelenleg hasonló árért szállítanak ki más cégek az ország egész területére 25Kg-os zsákban cukrot.
264-ért hozták helybe 2 hete, igaz ez folyamatosan változhat.
A 25 kg-os zsák könnyebben kezelhető, kamionos tétel szervezése macerás.....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.28. 13:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 10:48
Hozzászólások: 255
Tartózkodási hely: kecel
Na ezek az 50 kilós zsákok nekem se tetszenek! Meg felénk 10 forinttal olcsóbb a cukor!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.28. 09:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
http://www.omme.hu/?p=3133

"A cukor 50 kg-os zsákokban, EUR raklapon 1050 kg-os minimálisan rendelhető egységrakományokban kerül szállításra. Egységára bruttó 167 Ft/kg. Az ár magában foglalja a cukor leszállítását az ország bármely településére. A lerakódóhelyen a megrendelőnek szükséges gondoskodnia a gépi lerakodásról, illetve csere raklapról. A szállító gépjármű 24 tonnás kamion, ennek megfelelő helyigénnyel."

Ezek nem egy átlag méhészbarát körülmények,feltételek.
Itt nálunk az egyesületből aligha fog sok fogyni,lévén a tagok nagy része idős korú így aligha fogja
emelgetni az 50kg-os zsákokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.01. 20:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Te komám! Te azt keresed. De nem mindenki!
Ne magadból indulj ki!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.01. 17:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Flavonoidok nektárfajtára és mézfajtára is jellemzőek, ezek hamisítása olyan költség, ami mellett már kínába se érné meg a mézhamisítás. De ehhez az európai méhészeknek és kereskedőknek össze kellene fogni. De hogy sikerülhetne ez, ha itt kis hazánkban se azt keressük ami összeköt, hanem azt ami elválaszt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.01. 16:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Azt gondolom jó ha egy mézkereskedő/méhész elmondja itt a véleményét,korábban is példa volt rá,mi meg a magunkét...

TakacsFerenc írta:

Ne felejtsd el azt sem, hogy egyedül én tudom a rangjához méltóan a világpiacra vinni a magyar mézet. Amit nem én exportálok annak a méznek legnagyobb részt az a sorsa, hogy mézkeverékekben javítja más( legvalószínübben kinai ) mézek minőségét.

A hangsúly a "rangjához méltóan" -on van. Amíg van rangja! Európában is megjelent a mézhamisítás (C3 eredetű cukorszirupot kevernek az exportőrök a mézhez, aminek a kimutatására nincs egzakt laborvizsgálati módszer). Nem szeretném, ha ez a magyar mézet is magaalá temetné.




Per pillanat a magyar átlag méhészt az érdekli mennyit kap a mézéért,a rang alig-alig.
Azon bizonyára sokan elgondolkoznak miért szinte azonos áron történik a mézfelvásárlás a kereskedőknél miközben
eltérő piacokra,piaci szegmensekre szállítanak.

A rizsszirup-amely C3 eredetű- bizonyos források szerint élettanilag "kedvező" hatású.
Az EU nem valószínű hogy fellép a kínai műméz ellen,de az USA szinte biztos.
2016-ban Kína WTO teljes jogú tagja lesz,ezután az USA-nak be kell engednie az olcsó kínai mézet.
Egy ottani méretes mézárcsökkenés a már most is gyenge lábakon álló méztermelés/megporzás végét jelenthetné.
Gőzerővel vizsgálják a kínai műmézet,ez talán egy remény lehet majd nekünk is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.01. 15:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Tükörnek jár egy nagy Like!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.01. 14:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
TakacsFerenc írta:
Legkevésbé magamról szerettem volna eszmét cserélni.
Ha az Aranynektár mondjuk cipőt gyártana akkor elfogadnál 8000 méhcsalád társtulajdonosaként méhésznek?


Jut eszembe: most akkor az Attiláékon keresztül fizetitek az OMME tagdíjat a 8000 család után? Mert azelőtt rajtunk keresztül ment, de mostanában már nem, bár ezt nem is nagyon értettem, mert én legalábbis úgy véltem, hogy köztünk nem volt konfliktus.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.01. 13:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
TakacsFerenc írta:
......Megmondom őszintén én nem tudok olyan területet, ahol ellentétesek lennének az érdekeink. Kérlek írd le mire gondolsz, miben lenne nekem máskép ideális az OMME működése!?

Feri!
A lényeget Laci már leírta.
Talán annyival toldanám meg, hogy volt már egy közös szervezete a méhészeknek és kereskedőknek, de gondolom ezt neked nem kell bemutatni.
2005 elején miért is bomlott fel a Méhészeti Terméktanács?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.01. 11:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Hoppá!

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.01. 11:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
TakacsFerenc írta:
Megmondom őszintén én nem tudok olyan területet, ahol ellentétesek lennének az érdekeink.


Ez igen egyszerű, ráadásul az egyik legkardinálisabb. Ez pedig a belföldi lédig méz ára.
Eleve nagyságrendekkel többet vásárolsz fel, mint amit termeltek, tehát még akkor is az alacsonyabb belföldi nagybani árban lennél érdekelt, ha a megtermelt mézeteket azon az áron értékesítenéd. De ez nem is így van, hiszen egyrészt speciális amit termeltek, és semmi köze a lédig mézhez semmilyen szempontból, másrészt te magad adod el, olyan áron, amit mi soha meg sem tudunk, tehát ránk ill. a belföldi méz árakra nincs is hatása.
Mivel pediglen neked a méz világpiaci árára van úgy gondolom kevés hatásod, ahhoz hogy nagyobb hasznot érj el, itthon ill azokon a helyeken ahol felvásárolsz, kell minél alacsonyabb vételi árat elérned.
Ez az alapvető gazdasági érdeked. Nekünk (csak)méhészeknek meg pont az ellenkezője.
Ez különben már az első "mézpiac" topik béli írásodból is szépen lejön.
Ha itt a fórumon mézkereskedő megjelent soha nem hangzott még el olyan a szájából, hogy tartsátok a mézeteket, mert feljebb fog menni az ára. Amikor ezt kellene leírni, vagy mondani, akkor vagy nem vagytok a fórum környékén se, vagy mellébeszélés van, esetleg a gyors eladásra ösztökélés, ha megfelelő forrással rendelkeztek a készletezésre.
De mondom, semmi gond ezzel. Ez a ti lapvető, gazdasági érdeketek. Csak ne próbáljuk meg elhitetni magunkkal, hogy azonosak a miénkkel.
Sőt, ami látszólag közös érdek lenne, a belföldi üvegezett méz ára, nekem a céged, cégeid akciós ajánlataiból(ami rendre alacsonyabb szinte mint a piaci termelői árak) úgy tűnik még itt sem vagyunk közös nevezőn, inkább konkurensei vagyunk egymásnak, és ugyan semmiképp nem szeretnék összeesküvés elméleteket gyártani, de a "minimum üzem" mint olyan, volt az utolsó, könnyítés a kistermelők piacra jutásának a segítésében, ami kétségtelenül nagy segítség volt ahhoz, hogy törvényesen értékesíthessenek, viszont azóta mintha csak szigorodnának a feltételek. Értékesítési limit pl, azt sem tudjuk már hányféle számunk, van, meg hol mindenhol kellene regisztrálni, bejelenteni, fizetni. Mot a legutóbbi, hogy talán a két mázsánál nagyobb mennyiséggel(ill az összeg még szigorúbb, ha 250.000Ft) indulunk el a piacra akkor be kell jelentenünk az EKAER rendszerbe.
Szóval nem tudom milyen lobbiérdekek húzódnak meg emögött, de semmiképp nem a mi, termelők érdekei.
Amióta meg bejelentetted, hogy olyan gépsort helyeztél üzembe, ami kis mennyiségeket, egy-egy termelő mézét is, pár mázsás tételben, úgymond "ellenőrzött" módon képes üvegbe tölteni, no azóta már a minimum üzem intézményét is kezdem félteni... ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.01.01. 10:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
tsanyi írta:
"A Takács Ferenc nevet meghallva a méhészek min. 90%-a egyből az Aranynektár Kft. -re gondol.......


Legkevésbé magamról szerettem volna eszmét cserélni.
Ha az Aranynektár mondjuk cipőt gyártana akkor elfogadnál 8000 méhcsalád társtulajdonosaként méhésznek? Ugye el! Mennyiben vagyok azért kevésbé méhész, mert
vásárolok is( és csomagolok) mézet? Nagyon sok más méhész is csinálja ezt. Közösségi munkában résztvevő méhészek között is van szépszámmal. A különbség csak maximum annyi, hogy én ezt nagyobb léptékben csinálom. Ez viszont azt gondolom inkább előny a magyar méhészközösségnek. Nagyobb a rálátásom (több mint húsz országban adunk el)
és sok fontos információval tudok szolgálni.

Ne felejtsd el azt sem, hogy egyedül én tudom a rangjához méltóan a világpiacra vinni a magyar mézet. Amit nem én exportálok annak a méznek legnagyobb részt az a sorsa, hogy mézkeverékekben javítja más( legvalószínübben kinai ) mézek minőségét.

A hangsúly a "rangjához méltóan" -on van. Amíg van rangja! Európában is megjelent a mézhamisítás (C3 eredetű cukorszirupot kevernek az exportőrök a mézhez, aminek a kimutatására nincs egzakt laborvizsgálati módszer). Nem szeretném, ha ez a magyar mézet is magaalá temetné.


Azt írod:
.......Bár sok tekintetben megegyezik a termelő és kereskedő érdeke, de különbözik is...Ezért nem tartom valószínűnek, hogy ugyanolyan OMME lenne számunkra ideális........

Megmondom őszintén én nem tudok olyan területet, ahol ellentétesek lennének az érdekeink. Kérlek írd le mire gondolsz, miben lenne nekem máskép ideális az OMME működése!?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.30. 22:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Az utóbbi hozzászólásaink már nagyon OFF-ok. Gondolkodtam, honnétól rakjam át az egyebekbe, de nem sikerült kezdőpontot találnom.
Ez lesz.
Én már ott folytatom.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Kobaka valamint 54 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.