Pontos idő: 2024.03.28. 18:26

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.03.12. 14:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
No, Asszonságok mög Emborségek!

Nem vagyok nagy híve a mondanivaló-nyomatékosítást vulgáris képszerűséggel erősítő retorikának, ám ha most teljesen képszerűen leírám az emócióimat, -akár "FTF barátunk és Megmentőnk" által rám aggatott "alpári" jelzőt is felvállalva- az sem biztos, hogy használna a hiteles tájékoztatás hiányának detektálásával kapcsolatban... Megoldást az sem igen hozhatna, ha a retorika kedvéért a böszmeséggel igyekeznék felrázni a tespedtséget...

Szóval a tények: vasárnap a "tüntetés" és az OMME Országos Vezetőségének gyűlése is lezajlott.

A "tüntikézős maszatolóska pettingről" már elmondtam a véleményemet. Lehet, hiba volt, mert nem robbant föl az internet sem a kijelentéseim támogatásának, sem elutasításának és cáfolatának szándékától indíttatva. Mondjuk tényleg egy kicsit szófukarabban interpretálva lehetőséget adhattam volna a "pro avagy kontra" jegyében megnyilatkozni óhajtó méhész-tömegeknek írásom értő elolvasására, s az azzal kapcsolatosan kijegecesedett saját véleményük netre-vetésére, ám mivel nem így jártam el, nincs miért böstörködnöm, majd reagálnak a Nípek, ha már ó'vastak mög fő'dógozták az olvasmány-élményt ... Vagy nem, de az se baj, az is információs értékű reakció...

Tehát az eddigi reakciók tükrében úgy is értékelhetnénk, hogy a méhész-tömegek nem érezték magukat becsapva, elárulva és magukra hagyva, s ha nincs forradalmi hangulat, hát nincs forradalom sem. OK...!

No, ha az OK, akkor nézzük az OV-t! Ógy tudom, "megvó't, számosan elmöntek az előtte még rohadt keményen petíciózó/tiltakozó/miniszterelszámoltatni óhajtő Lyányok mög Legényök az magos Budavárának Pesti ódalára. Oszt' mint hallám, ottan fölkérdezték a jó elnöküket, miért tetszött néki elárulnia azt a pár tízezernyi magyar méhészt... A jó elnökötök mög megesküdék, hogy ugyan ő lenne az egyesületetek mellett a szakmaközi szervezetetek feje es, ám vakuljék mög, ha egy árva hangot is hallott ama szándékrul, hogy esmeg béhozható légyen ama ukrán méz a honba, hiszön ittenhon régtől kifogyott vala a vegyes nyalnivaló, üvegezőék mög mégse mehetnek tönkre. No, ehhez az elnökség es testületileg csatlakozott volt, igazolván, hogy ha az a hal büdösödni akar, hát büdösödik es, ama fejétül fogván bele az büdösödésbe...

Most már csak az nem tiszta előttem, hogy a jó elnökötök tényleg beteg-é, avagy borítékban szokta-é megkapni ama amnéziát, mellyel manipulált mostanság es, mert úgy hírlik, hogy már tavaly decembörnek idusa tájékán es próbált "tályékozódni", miként viszonyulnának nehányan egy esetleges kormányröndölet-visszaszívásra ukránméz-importja tiltása ügyiben. Ha most nem tudott róla, akkó' miért kérdte vala ama véleményt, ami kérdözősködést mostan pironkodástól ment' vitézmód letagadott. Pedig ez es szóba jöve, miként a Karcsinak adott miniszteri face-válaszban rejtező ellentmondás es...

Azt es hallám, hogy noha Varga Karcsi egy darabig próbálkozott az elnöki memória rekonstrukciójával, ám amikor valami nyüves acetamiprides hatósági átvágásra kanyarodott vó't a szó, akkó' elnökecskétök állítólag kiakadt, mint ama Berva 60 km/óránál szokott volt...No, nem azért, mert Varga Karcsi azt firtatta, miként lehet, hogy a stratégiai partner hatóság hülyére vette az egyesületet, s az es érdekelte vó'na, miként reagálta le az érdekvédelem a hatósági átvágást... No, nem... Amin kiakadt, az attó' vó't, hogy egy szakmai kérdésre szakmai választ kérő Varga Karcsinak szakmai választ merészelt adni az a Tóth Péter, akit ezt követően az OV megnyitásakor még "békét és személyeskedésmentes kommunikációt" bégető elnökecskétek (bocs, ez a bégetés itt e kontextusban katakrézis, ha elnökecske, akkor nem béget, hanem mekeg...) nemes egyszerűséggel -s most nem a saját alpári kifejezésemmel, hanem Brosst idézve- "leszarkeverőzte" a szakmai kérdésre szakmai tájékoztatást adó szakembert. Persze Tóth Péter visszavonatta a felbőszült, s a gyűlés végére szemmel láthatóan roppant frusztrált elnökötökkel a "béketeremtés és személyeskedés-mentes kommunikációt" sugárzó minősítését, ám a bocsánatkérésig már nem jutott el a szegény amnéziás vezéretek...

Valami olyasmi is hírlik, hogy Cserényi dr. is -szerencsére- talált megoldást a méhészek problémájára, s Brosst szépen, békésen és személyeskedés-mentesen elküldte, ahová való, távozásában sejtve az egyedüli megoldást és feloldást a méhészeti ágazat jelen nyűgeire... Kár, hogy ez a Bross már nem olyan szófogadó, mint volt a megelőző megfutamodó hisztije idején... Még...? Möglássuk, ha möglássuk...

A jó Lyánykák, mög Legénykék persze -nem hozván otthonrul menázsit- ezeket kajálták bé... Kétpofára. Békésen... Személyeskedés-mentesen, szolíd kiskérődző módjára...

Nincs is ezzel sömmi bibi, erre a Nípsígre már úgy ránőlt ez a bagázs, mint a saját bűrkéje, magamagát meg mégse nyúzza mög az eszös méhész, hiszen már a hovatartozását jelző neve farka es -ész lönne. Mintha csak igazolni akarnák, hogy ha ezöket magiknak szakajták, hát akkor magiknak es kék szagúnyi -protestálás nélkül- vitézül!

Ez lött vón' a nagy együvé gyűlés veleje, de amire fölkaptam vó't az fejem méges: tudom, hogy már Bross újramelegítését (persze ne gondolja senki, hogy az újramelegítés használt volna az elnökötök élvezhetőségének, sajnos a remake-elt elnökötök kevesebb kulináris értéket hordoz, mint a töltöttkáposzta, mely újramelegítve tagadhatatlanul zamatosabb...) megelőzően "kiheréltetett" az OV, hiszen mióta "törvényileg" is kilőtték alóla a döntéshozás lehetőségét, mint a legnagyobb magyar alól a lovat a lipcsei csatában, azóta deklaráltan csak informális szerepre hivatott. Ám hiába es lenne az a lényege, hogy ott az elnökök informáltassanak, s -vica-verza- informáljanak, már ennek sem képes megfelelni.

Mivel Az OV-nek se szava, se szándéka a méhész-érdekképviselet megtestesítésére, mára egyre inkább egyszerűen csak a hanyagolható gittegylet fazonjára hajaz (no, megint egy képzavar, de -bár nincs információm, hogy Nagyernyei ott volt-é a szeánszon- az eddig minden OV-n jelen lévő néhai elnök esetében a "hajaz" kifejezés nem a legszerencsésebb metaforának látszik...)

Persze az, hogy az OV-ek ténylegesen se íze, se bűze, attól még informálhatna bátran, de "valamilyen megfoghatatlan oknál fogva" (a képzavar a "megoldhatatlan megoldás" nagypistai gyöngyszem analógiájára született) ennek sem képes megfelelni. Vagy használjak feltételes módot, s mondjam úgy: bár lehet, hogy képes lenne, de nem szándékozik...? Miért? Csak nem "szólt valaki"...?

Sajnos ezt már valószínű, hogy nem tudhatjuk meg, de engem roppantul elgondolkodtat, hogy a sok-sok írástudó OV-tag között egy sem akadt, aki pennát ragadott volna, s néhány tőmondatban beszámolt volna a történésekről. Nem a kommentárokat hiányolom, képes vagyok a saját véleményalkotásra, de a "sötétben bújkálás és rémhírterjesztés" elhatalmasodása egyfajta "ráutaló magatartás". Az érdektelenség nemkülönben... Nincs információ, nincs tájékoztatás, csak hallgat mindenki, mint szemérmes ibolya a bokrok alatt... Vagy nem is szemérmes ibolyák hallgatnak, illatoznak ott, hanem -óh, borzalom atyja ne hagyj el!- itt valami más "illatozik"? Tudják, a jázmin és jácint-illat is csak töménység kérdése, de a betöményített indol/szkatol és a magasabb értékű zsírsav-aldehidek illatrealcióiról már értekeztem régebben, nem szeretném, ha bárki magára venné a képzettársítást, hiszen megfogadtam, nem leszek alpári...

No, Asszonságok mög Embörségök, lassan rá kell ébrednünk, hogy leáldozott a fórumozós kommunikációnak is... Vagy az érdektelenség, vagy a face, vagy az ellenzékmentességet preferáló kormányzat és agrárkormányzat szolid pressziója nyomán, de lassan tényleg le lehet oltani a virtuális villanyt, s ideje lesz illedelmesen betenni magunk után az ajtót.Azt hiszem, hogy noha nem én lehetek az első, akit megérintett a kérdés, ám nem is én lennék az, aki elsőként tökéletesen elnémult. Sajnos megértük azt is, hogy már alig akar valaki írni, s félő, hogy már olvasni sem nagyon szeretnek az emberek. Azért szégyen, hogy nincs egyetlen személy sem, aki odavetne néhány információ-morzsát az érdeklődőknek...! Vagy netán én lennék az utolsó érdeklődő, akivel együtt az érdeklődés is kihal...? No, sebaj, nyugszom majd békében...!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.03.12. 06:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Jó tüntetés az, amelyet az államhatalom akar, és nem jó tüntetés az, amelyet az államhatalom nem akar!
Nagy szerencse, hogy az OMME nem politizál!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.03.11. 22:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Asszonságok mög Embörségek!

Egyrészt iszonyatos lehetett a szembesülés a méhészeti érdekvédelem korlátaival a mostani "tüntetés" kapcsán, másrészt ennél is borzalmasabb lehetett a megvilágosodás, hogy a "MÉHÉSZ ÉRDEKVÉDELEM" már jó ideje kihalt, mint az utolsó nagy kihalás alkalmával a dinoszauruszok...

Nos, egy kis memóriajavító idézet nem is oly régről, ahol éppen a jó miniszter buzdítja tüntetésre a gazdatársadalmat az ukrán mezőgazdasági export-dömping kivédésére...

https://magyarnemzet.hu/kulfold/2024/01 ... zdaknak-is

Az ukrán-magyar határhoz... El is menének egy csomóan demonstrálni, sikerrel meg is védték a gazdákat, velük a méhészeket is... Gondolták ők...!

Aztán még haza se értek az ország másik felébe a záhonyi demonstráción Brüsszelre nyomást gyakoroló méhészek, s lám, máris kiderült, hogy vannak magasabb szempontok is, mint a termelő méhészek védelme, megélhetésének preferálása... Nem omolhat össze az üveges export...! Ja, meg már nincs is itthon vegyes méz...! Hát persze, hogy fel kell oldani azt a nyüves importtilalmat...! Hát még a termelő méhészek érdekvédelmi szervezete is ezt javasolta...!

Ja, hogy nem is akar erről tudni az elnökük? Sebaj, szavuk sem lehet, hiszen már nem is szakmai érdekvédő a szervezetük, hanem SZAKMAKÖZI SZERVEZET...! Mit gondolnak ezek..? No meg ideje lenne felismerniük, hogy nekik nem az ukrán méz kell fájjon, hanem a rohadt kínai szutyok...! Meg egyébként is, mit nyikognak, kaptak annyi támogatást, hogy Vácott sincs annyi rabszar...! Meg egyébként is, hogy gondolják? Petícióznak? Mikor stratégiai pertnerségbe vannak a kormánnyal, minisztériummal, hatóságggal is?

No, most akkor köll-e tüntetni a méhészeknek, vagy hogy gondolják az eszetlenjei, hogy majd tüntetést szerveznek? Márpedig rohadt nehéz úgy örömszerző szexuális interakciót művelni, hogy közben szeretnénk megőrizni a szüzességünket is... Azt az interakciót "pettingnek" nevezik, s bár szexuális örömszerzésre sem teljesen alkalmatlan, de semmiképp nem az utódnemzés egyenes útja... Mondhatni: inkább kölcsönös önkielégítés...

Eljutottunk tehát a mostani "tüntikézés" identifikálásához. Ez kérem korántsem egy szenvedélyes szeretkezéssel analóg esemény volt, még pettingnek is csak a szolíd, maszatolgatós fajta... No jó, a méhészek azért legalább sikeresen és alaposan "ráb@szt@k"...

Tehát a "tüntetésről": roppant szomorú, hogy már igazoltan is látnok lettem. Ez a "tüntetés" mindenkinek jó volt, éppen csak a gazdáknak és a méhészeknek nem.

Jó volt a jó méhész-miniszternek, mert alkalma volt rámutatni, hogy "nincs itt kérem semmi látnivaló, lehet szépen hazakullogni", s bónuszként alkalmat kapott, hogy előhúzza a "dollárbaloldal-kártyát", kijelentve: a gazdák tudják, hogy a jó agrárkormányzat és a KORMÁNY a parasztok pártján van, most szórt ki rájuk mintegy 1400 milliárd forintos támogatást, meg kamattámogatott kölcsönöket gründolt és az adminisztratív terhek csökkentésével pedig egyenesen a felhőkbe röpítette gazduskáékat, s ha nem sikerül most megbuktatni, akkor üstöllést belevág további 2 900 milliárd vidékfejlesztési manna elhullajtásába...Meg egyébként is...!

https://hirado.hu/belfold/cikk/2024/03/ ... zes-mogott

Jó volt az ukránméz-importőröknek, hiszen a "demonstráló tömegek" bizonyították, hogy tényleg "nincs itt kérem semmi látnivaló, lehet szépen hazakullogni"...

Harmadrészt a legjobb volt a méhész-érdekvédelmi szervezet elnökének és elnökségének, hiszen a méhész-miniszter magára vállalta az ukrán méz importtilalmának eltörlését, és az azt követő "agyonhallgatását", ezáltal Bross nyugodtan letagadhatta, hogy aktív résztvevője lett volna a mutatványnak. Sajnos a miniszter úr a Varga Karcsinak adott faces válaszában -anno- elszólta magát, s Karcsit visszaküldte ahhoz a Brosshoz kérdezősködni, aki az OV-n megesküdött, hogy semmiről sem tudtak elnökségestől... Mondjuk sikerült is a (még) elnöknek legalább olyan buta pofát vágni ehhez is, mint a 2018-as promóciós mézecskéhez készített videón, nem csoda, hogy a jó elnökök bekajálták ezt a cipollai varázslatot is.

Ráadásként a tüntikézés ürügyén nem köllött elmenni az OV-re azoknak, akik egyébként sem valószínű, hogy elmentek volna, s így nem volt lehetőség bizalmatlanságot demonstrálni a "vezetéssel" szemben, bár ahogy elnézem, senki nem is gondolhatta komolyan azt az elnök/elnökség-buktatást... Nem is csodálom, hiszen sem víziója, sem tényleges összefogásra való hajlandósága nincs a tagegyesületi elnöki gárdának, s nem is látható a horizonton olyan személy, aki inspirációt érezne valódi méhész-érdekképviselet megteremtésére és művelésére.

Valahogy olyan nagy lett hirtelen a hallgatás, mint anno, mikor Jenőnek is "szóltak", hogy nem is tört borsot az orra alá "Bors"... Olyan kurtán-furcsán mindenki alábbadta a vehemens tiltakozást az ukrán méznek adott "zöld jelzés" kapcsán... Mint N.Agyernyei, aki először aláskríbolta a miniszternek írt "pásztorlevelet", aztán inaszakadtából visszakérte a babaruhát, amikor "valaki" szólt, hogy azért egy szervilis egykori egyesületi elnök és néhai szaktanácsadó, domain- és klubtulajdonos (FF, esetünkben persze nem fekete a fehéren...) elnöki szekér- és szÉltoló, brossi Mujkó nem szép, hogy ilyet tesz, mielőtt megkérdezné, hogy szabad-e...?

Hát nem volt szabad... Az is tegye föl a kezét, akinek nem szóltak...!

Sajnos ennek a tüntékézésnek semmilyen pozitív hozadéka nincs, ellenkezőleg: csak negatív emóciókat generált. Ha csak ekkora "tömeget" lehet mozgósítani egy jobb sorsra érdemes cél érdekében, akkor felvetődik a gondolat, hogy valójában nem is létezik a probléma, nincs forradalom, hisz nincs is forradalmi hangulat sem. Néhány dollárbaloldali próbálkozása lehet, nomeg kiderült, hogy a Gyurcsány-uszályába keveredett Jobbik is felülreprezentált volt a "pettingen", gondolom csak figyelemerterelő zavartkeltő szándékkal, hiszen van bőven vaj az ellenzék füle mögött is, ráadásul feszültségoldásként azzal a felütéssel indított a fő szervező is, hogy eszük ágában sincs "kormányt buktatni"...

Azóta is ez a narratíva csobog minden csapból, Önök is ezt kortyolják szomjas, mohó kortyokban, s közben van egy olyan vacogtató érzésem, hogy sokmindenkit sikerül is elbódítani ezzel a mákonnyal.

No, ez tényleg bejött, nem hogy nem bukott meg a kormány, de most a gazdákon (és a csatlakozó méhészeken) röhög az ország-világ. Olyan érzésem volt a hírek láttán, mint amikor Demonstráló Eredetvédő Védjegytulajdonos Nektáros Szent Ferenc Párizsban "tüzeskedett" (kaptárt gyújtogatni próbált), oszt' jött a közterület-felügyelő, oszt' még t'án a városból is kihajtotta a Dont... Ha valaki már nem emlékezne pontosan:

viewtopic.php?f=2&t=48&p=172271&hilit=oltsa+el#p172271

No, ezt a tüntikézést is bátran szervezhette volna ő és a csapata... -bár- ahogy nézem az "eredményt", valószínűleg ő is szervezhette... Az illusztráció kedvéért két összefoglaló:

https://hirvonal.hu/hir/7752194

https://index.hu/belfold/2024/03/10/gaz ... -budapest/

Nos, az Index-recenzióból felhívnám a figyelmet a galériára... Méhész részről nem láttam "echte baloldali" megjelenteket, s az is szomorú, hogy közel 20 000 méhészből ekkora létszámra futotta... Bár az sem lehetetlen, hogy a 20 000-ből a távollévő, hozzávetőleg 19 950 fő egy része -dacolva a szeles-csöpörgős idővel- halálraszántan méhészkedett otthon, más része az aktuális OV-n akart "kormányt buktatni", míg legnagyobb része beletörődve a méhészeti ágazat passzív euthanáziájának bekövetkeztébe, cseszett az egészre és nekiállt kihalni... Persze lehet, hogy tényleg nincs miért tüntetni, s tényleg csak egy dollárbaloldali próbálkozást sikerült semlegesítenie a jó miniszternek és a vele semmilyen kapcsolatot nem ápoló ukránméz-importőröknek...

Ja, és képzeljék, pár napja már mindenki el is felejtette, miért is köllött volna tüntetni... Nem tüntikézni, hanem trágyát, hígszart, ukrán mézet borogatni a minisztérium lépcsőjére, szalmabálát égetni, traktormotorokat bömböltetni, sárga villogóval autópályákat lezárni, fuvarosokkal közösen dudakoncertet adni... Nem a Brandenburgi-kapunál...! Budapesten!

No, embörök, amivel a múltkor lezártam az írást, azzal végzem most is.

Arisztaiosz írta:
Most már biztos, hogy látnok vagyok...! Meg kicsi, zöld kőevő...! Meg egy hülye nyáriMikulás, mert itt cseszem az időm, ahelyett, hogy okosabb dolgokkal foglalkoznék, nem műmézzel meg műtüntikézésekkel.

.........................................

No, megyek dógomra, az utolsó érdekvédő kapcsolja már le a villanyt, meg tegye be maga után az ajtót...! Elvégeztetett...! Ámen!



Nyugodjunk békében...! Ámen!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.03.09. 22:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.08. 03:31
Hozzászólások: 26
Reméljük, hogy holnap többen leszünk. Ha valaki szeretne holnap jönni, akkor én a következőket tudtam meg. Amit én hallottam a helyszínen a szervezőktől, az szerint vasárnap dél körül lesz gyülekező a Népligetnél. Onnan megyünk át a Parlament elé. Traktorostul, gyalogostul, ahányan és ahogy leszünk.
14:00-16:00 között lesznek megtartva a beszédek a Parlament előtt. Az egész bejelentett tüntetés rendőri biztosítással.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.03.09. 16:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Most már biztos, hogy látnok vagyok...! Meg kicsi, zöld kőevő...! Meg egy hülye nyáriMikulás, mert itt cseszem az időm, ahelyett, hogy okosabb dolgokkal foglalkoznék, nem műmézzel meg műtüntikézésekkel.

No, nem tudom megállni, hogy a legfrissebb - immár múltidős - cikket föl ne tegyem. Kommentálni már nem fogom, megérdemli a méhész, megszógálta! Pedig millen szípsígesen kistokizta, kicsücsközte-sarkozta azt a 12 pontot ez a Kernbaum-lyány. Igen, roppantul tisztelem, de azért, amit nyilatkozott, bizton nem skalpolják meg a kommancs-indiánok... Azok tisztelik az ilyet...

https://index.hu/belfold/2024/03/09/gaz ... t-fovaros/

No, megyek dógomra, az utolsó érdekvédő kapcsolja már le a villanyt, meg tegye be maga után az ajtót...! Elvégeztetett...! Ámen!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.03.09. 16:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Szűzmáriaidösanyánkkilakozolamagosmennyeknekországábanszentfiadoldalánkönyörögjérettünkéstalarjbeköntösödbeminketgyarlóbűnösöket!

http://www.omme.hu/szakma-helyett-politika/


Tudom, számosak a mi bűneink, de immáron eljöve az idő, mikor magunkra köll venni a büntetés pálcáját... S ebben a nagy "szakmaköziszervezetesdiben" immár megérénk, hogy megnyílnak a Viola utcai mennyeknek kapui, s dr. Pungor Adrián talpig mézszakértői vértezetben intéz szózatot a megélhetését féltő méhész-nípeknek a "Legyen minden nap mézes nap" keretében elnökileg megbótolt tasakos mézimitátum "politikamentes" védelmében...

Nomármost ez a tasakos csoda csak az első volt a sorban, mely kérdőjeleket vetett föl az "eredetét" illetően, ám nem az utolsó...

Tudjuk, Márkovics János egykori mézlovag is vette a bátorságot, s megkóstolt egy Bross-beszerezte tasakos promóciós "mézet"... Bár ne tette volna, még ma is ott "lovag"-olhatna a lovaginák között, ám így mindenki elhatárolódott tőle, beigazolván az alaptételt, hogy mondj csak igazat, s jobb esetben kiebrudalnak a mézlovagságból, rosszabb esetben kizárnak még az egyesületből is, mint a jó jogerős Csunjalacát...

Mindenesetre a tarsolyban ott az akkori történéseket dokumentáló bejegyzés, javaslom a linkeket megnyitni, mert egyrészt az ördög a részletekben lakozik, másrészt soha nem jutna eszetekbe, hogy ezen "kristálytisztán politikamentes" egyesület elnöke milyen logó mögül osztotta már akkor is az észt...

viewtopic.php?f=2&t=48&p=169410&hilit=M%C3%A1rkovics#p169410

No, egy kis repeta a jó Márkoviccsal...:

viewtopic.php?f=2&t=55&p=170613&hilit=M%C3%A1rkovics#p170613

Tudják mit? Ha a drive megnyitása nehézségbe ütközne, egy hozzászólásban beidéztem a Márkovics-féle rémtörténetet, olvasgassák, ha már eltettem a tarsolykába ...

viewtopic.php?f=5&t=116&p=172726&hilit=M%C3%A1rkovics#p172726

Nos, látható, hogy nem olyan egyszerű dolog lehet a promóciós méz beszerzése, de -miként a gourmet (s nem a gourmand) macskának nem egyszerű az élete, lássuk be, ezt is föl kell valakinek vállalnia... S ki más lenne ez az önfeláldozó vállalkozó, mint a pártlogó mögött pózoló "Magyar Méz Arca", jó (még) elnökötök...

Lépjünk túl Márkovicson, hiszen eredendően Toroczkai videóját támadja egyesületetek pengeéles mézszakértője (vagy esetleg FTF- bocsi, újabban csak FF- szócsöve és "magyar szinkronhangja"...

Illusztrálandó, mire jó a tarsoly, előhúztam két akkori hírt, egyik a "szutyok" elleni harcot, másik még ippen a "Legyen minden nap mézes nap" fogyasztásgeneráló programját - benne a mi kis tasakos "mézecskénkkel" - illusztrálja:

https://ktme.hu/2018/02/10/a-mezhamisit ... -kuzdenek/

https://ktme.hu/2018/10/17/legyen-minden-nap-mezes-nap/

Jé, a FF klubonn is foglalkoztak a kérdéssel. A jó Agyernyő meg is mondta a tuttit...

N.Agyernyei írta:
Re:Hír-les
« Válasz #5473 Dátum: 2024. Március 09. 06:43 »
Azért jó messzire elkalandoztatok az álhírtől.
Ugyanis arról volt szó, hogy egy ellenzéki párt vezetője azt állítja, hogy kínai méz volt a mézes reggelin, meg ezt osztogatták az OMME tagok.
Ehhez, hogy jönnek az alábbi okfejtéseitek?
Maradjatok a témánál.
Ja, hogy már nincs téma, mert az OMME megadta a szakmai választ.
A gyűlölet, az ellenszenv elnyomja a józan észt?
Nagyernyei Attila


No, ha Ernyedtkének a Pungor-opus autentikus "szakmai válasz", akkor én meg bátran a "pici zöld kőevő" lehetnék...

Hogyan is van ez a kínai, meg nem biztos, hogy kínai meg ""délkelet-európai"eredet, meg a mi jó Megmentőnk áldásos tevékenysége, meg a MME tagjainak szigorú elköteleződése a "kínai szutyok kiverése" kapcsán...?

Nos, néhány illusztráció a tarsolyból:
- némi "hordós" aláfestés a kínai importhoz, a hordók feltalálásának helyszíne is érdekes a Magyar Mézcsomagolók Egyesületének némely tagjához is kapcsolódva...:
viewtopic.php?f=5&t=79&p=146336&hilit=Natur+Products+N%C3%A9meth+S.r.o.#p146336

- ebben meg Szent Ferenc "kiverte"...
viewtopic.php?f=5&t=79&p=146348&hilit=sokak+seg%C3%ADts%C3%A9g%C3%A9vel+kivertem+Magyarorsz%C3%A1gr%C3%B3l#p146348

- mit gondoltok, hol székel a MME "díszgalambja", s mit izzad ki magából, mikor szembesül az illusztrációkkal?
viewtopic.php?f=5&t=79&p=162746&hilit=Ezek+a+k%C3%A9pek+ott+fel%C3%A9tek+k%C3%A9sz%C3%BCltek#p162746

Egyik hordón egy érdekes címke, kínai ákáci-mézzel... Mit tetszenek gondolni, ki forgalmazta? No, az nem kérdőjeles, rajta a címkén a név, viszont valami olyasmit csiripoltak a "fejéri verebek", hogy a toroczkais promóciós-mézecskés videón látható tasakocskát valahol Tatabánya nem túl távoli környékén tölthették meg promóciós "mézzel"...

Persze a többi címke is "érdekes", valamint erős kérdőjeleket vet fel a hordók-halma annak fényében, hogy a "kiverés" idejének környékén halmozták oda, ahol láthatók voltak - a címkék tanúsága szerint 2014 - 2015 tájékán...

Sajnos az sem használ az ügynek, hogy Toroczkai vette a nevére az "ügyet", kb. hasonló a szituáció, mint amikor Morvai Krisztina vette szárnyai alá a méhészeti ágazatot... No, azért mégsem egészen, Morvai Krisztina sokkal pozitívabb fazont mutatott, neki még azt is elhittük, hogy érdekli a méhész-nyűg... Szóval Toroczkai nem jó ómen, s ez a tasakos promóciós méz-sztori sem akkora durranás, mint hinnétek. Anno Márkovics sem buktatta meg Brosst, ezt is túl fogja élni a jó Szundi. Megérdemlitek...!

No, de az események már úgy vágtatnak, hogy nincs is idő tallózgatni a tarsolykában, pedig van még benne néhány érdekesség a mézcsomagolók kontra hatóság OMME-segédlettel történő egymásnak feszüléséről, a többszöri nekifutásról a mézparaméterek "átdolgozásával" kapcsolatban, melyet a Megmentő igyekezett lenyomni az érdekképviselet torkán, van "kiverés" és "tüntikézések", van méhész-államtitkár és méhész miniszter csomagolói kapcsolatrendszeréről, van az OMME-nek írt "tályékoztató" levélről. Na, ez utóbbit csak felteszem, , kísértetiesen visszhangzik az az érvrendszer, mellyel most -ha nem is személyesen interpretálva - próbálkozik a háttérben felmagasodó Nagy Testvér manipulálni a döntéshozót az érdeke mentén:

Csatolmány:
tályékoztató levél OMME-nek Takácstól 1..PNG


Csatolmány:
tályékoztató levél OMME-nek Takácstól 2..PNG


No, és ha már ilyen mélyre turkáltunk a tarsolykában, húzzuk már ki az üvegező mézcsomagolók miniszterhez intézett fohászának azt a záró-strófáját (az aláírókkal, köztük a jó Brossal!), amelyben a nyikogás zárómondata a nyilvánosság szerepét oly ékesszólóan domborítja ki...

Csatolmány:
levél üvegező mézkiszerelőktől miniszternek 4.PNG


Volt persze egy fenyegetőzésem is, amelyben ígértem folytatást a Brunner opus kapcsán... Nem holt hamvába a szándék, ám miniszterünk oly vehemenciával igyekszik a "dollárbaloldalra" lőcsölni a mocskot, hogy az felülírja a fontossági sorrendben a Brunner-pimaszkodást (írtam már, hogy dehogy Brunner, FF ekézi cinikusan a termelői oldalt) illetően, ezért majd a méhész-happening lecsengése után térek vissza a témára... Már ha még írhatok bármit is... No, de félre a rettegéssel, végtére is jogállamban és demokráciában élünk, itt még a méhész is mondhat bármit, ami úri gusztusát még nem irritálja... Igaz, Jenő...?!...

viewtopic.php?f=2&t=48&p=183622&hilit=m%C3%A9h%C3%A9sz+happening#p183622

Tehát a jó miniszter és sorozatlövés-szerű sajtóhírek:

https://www.agroinform.hu/gazdasag/megs ... pushengage

https://infostart.hu/belfold/2024/03/09 ... zes-mogott

https://mfor.hu/cikkek/agrarium/az-orba ... ogott.html

https://magyarnarancs.hu/belpol/agrarmi ... ott-266310

https://internetfigyelo.com/nagy-istvan ... es-mogott/

https://hirnavigator.hu/hir/6647341-gaz ... ol-keszult

Javaslom a kapcsolódó hírek/cikkek áttekintését is...! A csapból is az "baloldal" csobog, azt tudnám, hogy mi szükség erre a címlézésre...?

Nos, a miniszteri kommüniké után néhány más jellegű sajtó-reagálás... Némelyiket akár én is írhattam volna, de én már napokkal ezelőtt kilátásba helyeztem, mit várhatunk... Jelen időben nem érzem még az elsöprő népharag jeleit, ettől viszont nem hiszem, hogy nagyon vacogna a kormányzat -beleértve a méhész minisztert is - fogsora...

https://www.msn.com/hu-hu/hirek/other/g ... r-BB1jB7IN

https://www.magro.hu/agrarhirek/budapes ... -lehetnek/

https://www.vadhajtasok.hu/2024/03/09/b ... traktorral

Jé, hiszen van itt egy ismerős is: az alábbi galéria egyik képén az egyik méhész-szervező (Pica pica)...! Persze az is lehet, hogy nem is a méhész van fotón, s csak névrokonságról lehet szó...:

https://www.blikk.hu/galeria/gazdatunte ... ok/vjplv95

No, hasznos tüntikézést, s már csak azt nem tudom, holnap OV-re mennek-é a méhészek vagy tüntikézni...? Lehet, hogy egyikre sem, hanem maradnak otthon méhészkedni...? Nincs ennek az egész bohóckodásnak túl sok értelme, s a zászlóvivők sem igen kalapálták egyenesre a kaszákat, s az érdekvédelem is "hozza a formáját"... Azt hittem, tökösebb a magyar méhész...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.28. 07:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Jenő! Én 4, vagy 5 éve nem vagyok tag, támogatást meg már tizen X éve nem igénylek ezt az 1000 forintos zsebpénzt leszámítva, ezt is csak azért, mert a falugazdászom mindig hív, hogy szívesen megcsinálja helyettem. (Rendes tőle!) Így 30 éves méhész pályafutásom eddigi legjobb gazdasági évét zártam tavaly, és még most sem látom az alagút végét, de tudom, hogy közeledik. Nem hinném, hogy egy átlagos méhész a támogatások miatt lesz nyereséges és nem veszteséges. Persze lehet, hogy van olyan momentum (a szó eredeti értelmében) amit nem ismerek. Mindenesetre keresem a jövő útját, mert a méhészet nem csak az alagút vége, hanem az ember kopása miatt sem pálya már.

A tüntetésekről: Nézem a médiában a tudósításokat: Addig, amíg a tüntetéseken mosolygó, vihorászó embereket látni, akik egymást ölelgetik, addig vicc az egész. Mihelyt (na, itt jönne az, hogy mi lenne hatásos, de nem írom le, mert még a végén...). Nyugat-Európában már talán-talán elkezdődött valami. A tolólapos traktor nem rossz ötlet; azzal sok mindent lehet csinálni...

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.28. 06:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
zsolti írta:
dzso bacsi írta:

De ebben az omméra nem szímithatunk


Én arra lennék kíváncsi, hogy aki a történtek ellenére még mindig OMME-tag, az miért OMME-tag...


Négy éve - amikor még Kíváncsi" voltam, és nyitogattam a szemeket, amiért a Klubvezető Úr kizárt... na 111 :roll: :lol: -írtam ezt odaát.
Mintha csak ma íródott volna, ezért bemásolom az egészet. Benne van a válasz Zsolti.
Ha nem OMME tag a tag, akkor nincs támogatási jogosultsága. Legyünk őszinték! Támogatások nélkül egyre jobban úgy áll a szénánk, hogy tönkre menne a méhészetünk. Ha minden költséget összeszámolunk alig marad valami. Hiába volt jó év a 22-es ha nincs ár. Tavaly pedig kevés termett.
Most már nálunk 1mm az akáchajtás. Ha lesz egy mínusz 5-ös reggel :? :o :(


"Re:Hír-les
« Válasz #5001 Dátum: 2020. Január 30. 08:55 »
Kedves Linen értem én amit írni akarsz, de nem jól írod.

Az OMME nem érdekvédője a méhészeknek. Annak kellene lennie, de nem az. Teljesen át kellene alakítani, új emberekkel, akik tényleg tenni is akarnak, és ráérnek erre, nem a saját érdekeiket nézik.
A méhészek véleményét soha nem kérik ki, csak itt a fórumon esetleg, aminek semmi jelentősége. A küldöttgyűlésen nincs rá idő, és egyébként sem a méhészek döntenek, hanem a küldöttek, tehát a méhészre a tagdíj (be)fizetésen kívül semmi szüksége a vezetésnek. Azzal sem foglalkozik az "OMME" ami a feladata lenne, hát miként érdekelné a mézhamisítás, mert ugye ma az lenne a legfontosabb munka. Ezzel a vezetéssel már nem fogunk előrébb lépni. Az újjal sem valószínű, legyen az bárki csapata, vagy a régi átalakítva... Aki ezt nem érti meg, annak úgy kell, csak ábrándozzon. Amíg méhcsaládszám alapján és OMME tagsághoz kötik a támogatásokat, addig ez nem fog változni. A róka ha háziasítva van, és látszólag maga alá húzza a farkát, akkor is összeszedi a csirkéket, ha nem látja a gazda. Ezzel nem tudunk mit csinálni. Amikortól az egyesületnek pénzosztó szerepe lett, azóta nincs béke, és érdekérvényesítő munka. Előtte teljesem más világ volt. Akik becsületesen próbálnak tenni a méhészekért, azok azt ingyen teszik mint régen. Nézzétek meg a sok haknist!!! Megtalálták a NP szivattyúzás minden kiskapuját, miközben azzal hitegetik a méhészeket, hogy értük dolgoznak.
Na most amikor már a saját érdekeiket sem tudják felfogni, vagy nem is lehet velük megértetni, és hamis zászló alatt mennek néhányan tüntetésnek nevezett szerencsétlenkedésen bohóckodni, akkor még az OMME-t is bele kellene keverni??? Hát nem! Nagyon helyesen ebből legalább az egyesület kimaradt.
Az egyesületnek az lenne a legfontosabb feladata, hogy azonnal az uniós valamilyen bizottság által támogatást kérni-nem anyagi- a különböző mézek összegyűjtésére a boltok polcairól, és szigorú ellenőrzés után a megbukottak cégei elé szervezni tüntetéseket. De nem ám így, mint most tették. A Klubvezető Úr és néhány társa által információhiányos, vagy éppen jól informált emberkéket megbolondítani a semmiért. Tüntetni menni, amikor egy példával sem tudnak előállni, egy jegyzőkönyvet , egy statisztikát sem lehet bemutatni azoknak, akikhez fordulnak.
Na de biztosan van még valaki, aki emlékszik rá, hányszor is kérdeztem meg, miért mennek tüntetni. Van valami bizonyíték a kezükben? Hol? Mi az? Elolvashatnánk? Odamennek üres kézzel, egymást fényképezgetve, mint eddig valahányszor. Mindenki látja ezt a maréknyi -részben- jóindulatú megvezetett méhészt. Mára már csak ennyien maradtak. A legközelebbin -ha ezek után még marad álmodozó- már csak a szervezők lesznek, amelyeket a Klubvezető Úr tömegekként fog érzékelni. ;D Na most abból a néhány emberből ha serkenti, és naponta szűkíti, soha sem lesz ütőképes csapat. ;D Főleg úgy, hogy amikor azt mondják oltsa el a tüzet, akkor eloltja. Akkor kellett volna egy palackkal továbbszítani, arra talán felfigyelne a közvélemény, mert így csak a szeszélyes évszakokban kaphat helyet a mutatvány. Egymástól kérdezgetik, miért is jöttünk.
Ez az egész bohózat nekünk szólt, nem a világnak.

Idézetet írta: Nagyernyei Attila - 2020. Január 30. 08:49

Szabad kereskedelem van úgy tudom, kit érdekel, hogy honnan veszi és kinek adja a mézet?


Akkor meg, mire ez a felhajtás?
"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.24. 19:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Közben megpróbál ismét menekülni, szerettem volna bemásolni az előző hozzászólásba, de már nem engedi a fórum. Ennek megint ügyvéd kell. Valami nagy gáz van ott az egyesületben. Följön csak a levében, és rántsa magával a főnökeit is!

"Utolsó üzenet: írta Nagyernyei Attila Dátum 2024. Február 24. 19:10 »
Beidézem mit írtam Pásztor Zoltánnak, és egyáltalán nem szégyellem magam!
Senki nem telefonált, mivel nincs főnököm, önálló jogi személyként működik a Tolna Megyei Méhész Egyesület.
Aztán te úgy fikázol ahogy jónak látod, de kapaszkodj, mert rohadtul mellette vagy a valóságnak.
Tehát miért is vontam vissza Pásztor Zoltán által írt támogatásomat?
Íme a válaszom amit neki küldtem:
"Szia Zoli!
Kérlek szépen vegyed ki a Tolna Megyei Méhész Egyesületet az általad kezdeményezett tiltakozók listájából.
Sajnos nem voltam elég körültekintő, és sokan felhívtak, hogy ne támogassam a kezdeményezésedet az ő nevükben!
Mivel a Tolna Megyei Méhész Egyesületben január 29-én volt egy tisztújító közgyűlés, én ott bejelentettem, hogy nem kívánok indulni az elnöki poszttért.
Tehát nem lemondtam, hanem befejeztem.
És jött a fordulat, megtámadták a választást, így jövő héten hétfőn február 26-án rendkívüli tisztújító közgyűlést tartunk.
Közben jeleztem az ügyvédemnek, hogy aláírtam egy petíciót, és ő azt mondta szó szerint….nem szerencsés.
Én azt gondoltam amíg az új elnök nincs bejegyezve mindent csinálhatok, de sajnos ez nem így van.
Nem szeretnék belemenni semmilyen jogi vitába, úgyis elég paprikás nálunk a helyzet.
Küldötti státuszt elvállalom, de nem többet.
Köszönöm megértésedet, és jó egészséget kívánok!
Baráti Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila
ui: A felháborodásomat továbbra is fenntartom!"
Nagyernyei Attila"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.24. 19:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Tükör írta:
Idézet:
Lehet még csatlakozni


de Nagyernyei Attila visszavonta a támogatását!


Már a "fórumán" :ut is kérdezték ma tőle:

"Csak nem azzal a gyalázattal értesz egyet, mert mit olvastam a facebookon, hogy visszavontad a támogatásodat a Pásztor Zoltán által megfogalmazott petíció mellől!
Mi az, tán megcsörrent a piros telefon? Nem szégyenled magad legalább egy kicsit, azok után, hogy tüntetni is voltál?
"

Nem ő vonta vissza, visszavonatta vele Bross a piros telefonon. Mert ugye írta valaki Agyernyőnek vala: "Nem fennen szárnyaló érdekvédelmi sasmadár vagy te, csupán Bross Mujkója, szócsöve és hírharsonája."
Azóta is.

Na de valamirevaló informátor a forrást is megjelöli, vagy bemásolja az elmentett eredetit.


« Válasz #4022 Dátum: 2019. Szeptember 29. 12:05 »
Köszönöm Átilla, OMME ustora, hogy kéretlenül is "sztárolod" a Zöld-fórumos hozzászólásaimat.

Kár, hogy neked csak ennyire telik, de hát ha ezzel ugrasztott a gazdád, ezt kell ugasd...

Szemmel láthatóan erős szükségetek is van az elterelő gumicsont-polémia fenntartására, ide már csak végső elkeseredésükben írnak a méhészek, s ha netán a "vita- és gondolat-képes" fórumozók bojkottálni találják a Takács-Bross- N.Agyernyei honlaphonlapot, akkor ide írsz te, valamint a giga-géniusz méregzöld brigadéros, meg esetleg a jó Triceratops-Jani bátya, lájkolnak még néhányan, mint Mekkliba meg Lecsókolbász, de valójában olyan árva vagy itt, hogy gyakorta még meg is sajnállak...

Már megint könnyebb utolérni téged -ki hírből sem ismeri az igazmondást-, mint a mozgássérült invalidus ebet, ha megszámoltad volna az írásom sorait, akkor láthatnád, milyen butaságot mondtál, mikor megfenyegettél azzal, hogy csak minden ötödik sort olvasod el. A kifogásolt írásban az ötödik a következő:

"No, de csak addig böstörködök ám itt, míg meg nem kóstolom azt a 10 grammos mézecskét, amit -idén talán először (?)- biztosan közbeszerzési eljárás és nem haveri készletkisöprés keretében vásárolt meg a ti jó elnökötök (már megint majnem "elnökünket" találtam írni, de hiába, a
megszokás már csak ilyen). Gondolom, legalább egy gyors organoleptikus vizsgálatra felkérték Márkovics Jánost, hogy mondaná már meg, az idei "közbeszerzett" mézecske jobban sikerült-é, mint a tavalyi."

Látod, bogaram, az idézet eleje az ötödik sor, szerencsére az is hozzávetőleg értelmes gondolatot vázol, de van annak folytatása is, olvass bele abba is. Legalább meg tudod válaszolni, valóban közbeszerzési eljárás keretében szerezte-e be Bross a promóciós mézecskét...?

Ami meg a tavalyi történetet illeti, kérdeném, megtörtént-e az eset kivizsgálása, mert ha nem, az az EB-t több vonatkozásban is minősíti: egyszer nem hajlandó egy '"csókos" beszerzés vizsgálatára, másrészt takargatni próbál egy visszaélés-gyanús tranzakciót. Ha minden szabályos volt, akkor nincs mitől féljen Bross, ha meg nem volt minden szabályos, esetleg tényleg "nem volt jó az a méz", akkor a vizsgálat elmaradása legalább is a hűtlen kezelés tényállását igyekszik elmaszatolni, hiszen ha Bross kóstolás, beszerzési eljárás és laboratóriumi vizsgálatok nélkül fizettette ki a mézet, akkor már önmagában megáll a hűtlen kezelés...

A Márkovics-levél, olvasgasd át:

https://drive.google.com/file/d/0B3ANie ... vQlp3/view

Megkockáztatom, amennyiben valóban terheli felelősség Brosst, akkor a lehetséges visszaélés (akár nevezhetnénk azt gondatlanságnak is, semmi különbség, ráadásul az illúzióink is fogyatkoznak Bross-sal kapcsolatban) kivizsgálását szorgalmazó személy éppen az Egyesület érdekében emel szót, ez pedig nem síma "csesztetés", hanem kifejezetten érdemi, előremutató, konstruktív gondolat, javaslat. Pont annak a klubvezetőnek és egyben Kon-troll-csoport vezetőnek kellene ezt felismernie, aki több éven keresztül mocskolt boldogot-boldogtalant, hogy a gazdájának útban lévőket eltakarítsa. Tette persze ezt érdemi, előremutató, konstruktív módon...

Mivel kénytelen vagyok bizonyítani azt, hogy szemérmetlenül hazudsz, illusztrálni vagyok kénytelen, hogy füllentettél a "minden ötödik sor olvasása" kapcsán. Az ötödiket már idéztem, a "második ötödik" (csak a kedvedért, hogy ne tévelyegj itt a diszkalkuliáddal is), azaz a tizedik így szól:

Csak tudnám, az EB mire jutott az ügy kivizsgálásával, mert a jó elnök és csapata sikerrel elhallgatta az ügyet -sok egyéb mással együtt.

Látod, bogárkám, milyen butust írtál?

Azt az ökörséget, hogy egy félig-meddig kívülállónak mi köze lehet az OMME érdekvédelmi civil egyesülethez, nagyon egyszerűen meg lehet válaszolni: immár esmeg közérdekű ez az egyesület, tehát bárki, tagsági viszonyától függetlenül érdeklődhet a tevékenysége felől, mi több, akár véleményt is formálhat arról, véleményt formálhat a tisztségviselőinek munkájáról, véleményt alkothat az érdekvédelmi, érdekérvényesítő munka sikeréről és a szabályos/szabálytalan működésről is.

Továbbra is az az álláspontom, hogy a te véleményed irreleváns, érvelni sem tudtál soha és ha te bohócozol le valakit, az jobb körökben dícséretként fogható fel. Nem fennen szárnyaló érdekvédelmi sasmadár vagy te, csupán Bross Mujkója, szócsöve és hírharsonája.

Ettől függetlenül ismételten köszönöm, ha továbbra is rendszeresen népszerűsíted írásaimat. Ha ráérsz, az sem ártana, ha regisztrálnál a Ződre is, csak egy nevet és jelszót kell válassz (akár a saját neved is megfelel, bár sokat azért sem adnak az ócskapiacon), s akkor nem kellene inaszakadtadból ide "átemelgetni" szemelvényeket a Fórumra írt írásaimból, azon kívül nem fogyasztanád itt fölöslegesen szegény Takács-Bross gazdáid tárhelyét ilyen ökörségekkel, mint ez a mostani írásod. Ráadásul a Fórumot többen is olvassák, az "előadói" önfényezésednek is népesebb olvasótábora lehetne. Tudom, számodra a szakma nem prioritás, de ott se kapnál több kritikát, mint itt szoktak a szakmához értő méhészek neked címezni.

Ráadásul ott azt is meg tudnád magyarázni, hogy Bross hiátusainak kritizálása neked miért folyamatos csesztetésként jön le? Netán amikor úgy beszéltél magadról, mint "Főkontrollerről" (s úgy is cselekedtél), akkor te csak csesztetni kívántad azokat, akikre a gazdád ráuszított? Akkor meg valóban megállapítható: a jó klubvezető nem más, mint Bross csahos vérebe. Szerencsére nekem nem jutott ilyen gazda, de szerencse az is, hogy nekem nincs is szükségem ilyen gazdára, van önálló véleményem, álláspontom is, nem muszáj lakájruhát csináltatnom se...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.23. 23:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Arisztaiosz:

"Nos,itt tartok most Jenő. Nem lázadok, mert mi tettük ilyenné ezt a világot, ilyenné, amelyben nekünk már valójában nincs is helyünk... Ne szomorkodjon ezen senki, milyet szakajtottunk, olyat szagúgatunk."

Teljesen egyetértek ezzel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.23. 23:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Mujkó, mint udvari bolond, bohóc?

Az is van köztük, de abból elég egy.

A többi alázatos, a szolgák hada. De ez túl magasztos rájuk, ők szimplán csicskák!

Mindenkinek ajánlom nagy szeretettel, Illyés Gyula: A puszták népe című munkáját. Amennyiben szeretné valaki megismerni ezt a habitust. De az örökbecsű Márai Sándor is ír több munkájában az irigyekről, árulókról, elvtelenekről, tehetségtelenekről, akik keresik korról korra az elnyomók akolmelegét, mindig kiszolgálják a rendszert, csak kicsi hatalmat nyerjenek a kicsiny szemétdombjukon. Mert saját erejükből, tudásukból és tehetségükből tudják hogy nem futná többre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.23. 22:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
Nem csicska hanem mujkó....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.23. 22:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Akkor a 2/3 még mindig áll?

Kézivezérlés még mindig?

Néha megfeledkeznek magukról és hőbörögnek kicsit, míg apu nem figyel...

Szánalmas! Az ilyen figurákat kell messzire kerülni.. Szélkakasok, potyalesők, tehetségtelenek , mindig a védelmet, a puncsot keresik.

Örök csicskák és még élvezik is...

:D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.23. 22:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Idézet:
Lehet még csatlakozni


végül ha jól tévedek 42-en elnökök adtuk nevünket a beadványhoz (meg már azóta is jelezték többen, hogy adták volna, csak nem jutott el hozzájuk a hír), de Nagyernyei Attila visszavonta a támogatását!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.23. 21:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Jenő!

Ha többnyire csöndben vagyok is, olvasni azért szoktam...

Az idézett hsz-t is láttam, s ha nem is "enged" vissza a jó Agyernyő bennünket, szerencsére vannak odaát is néhányan még, akik nem nagyon kímélik a levitézlett domain és klubtulajdonost. Megmondom őszintén, nekem már nem sok késztetésem van visszamenni arra a rövid időre, ami a klubból még hátra lehet.

Mostanság inkább egy olyan blog lett belőle, amelyhez néha-néha hozzászól valaki, de az is gyakran napokra kimarad, olyankor 3-4 napig csendes, áporodott, poshadt pocsolyában dagonyázik egy-két orbánfóbiába savanyodott klubtag, egészen addig, amíg valami blőd szakmai marhaságot nem sikerül Fürtöskének kiizzadni magából,szemmel láthatóan a "csevely" tuningolásának szándokával...

A múltkor a 90 %-os szirupos "Natür Bal"-attak idején épp ott olvasgattam, mikor belépett a méregzöld gigabrigagyéros... Felcsillant a szemem, no, most majd jól megmondja a tutit a jó főcukrászmester. Hát nem mondta, ahogy jött, úgy ment tova, mint a pagonyon átballagó, kiérdemesült, visszarakott vén szarvasbika, aki már csak megszokásból járja a régi lakodalmas bőgőhelyeket, nászdalt már nem harsog a szeptemberi bőgés idején... Persze lehet, hogy legénykedne még rigyetéskor, de a "pagonyjáger" valószínűleg megmondhatta, hogy letöri a pudvás agancsát, ha megint ökörségeket találna bőgni.

Sajnos a jóízű beszélgetések, szakmázások és mondjuk meg őszintén: a vérpezsdítő veszekedések is eltűnő-félben vannak a fórumokról, a percéletű facebookos bejegyzésekre vevő a Nép, az sms-korszak pedig nem nevel irodalmárokat... A múltkor vonattal utaztam a kis-nagy unokáimhoz (sajnos számomra már ingyenes a tömegközlekedés...), s azt láttam, hogy a vonaton utazó fiatal nemzedék beszélget...! Persze nem csevegő szóval, hanem telefonnal. Boszorkányos gyorsasággal verték a klaviatúrát legalább 4 ujjal (a többi kellett a telefon tartásához). Gondolom, a világ nagy dolgait beszélhették meg egymástól egy-másfél méterre, teljes némaságban, átszellemülten. Először elborzadtam, de aztán csendes beletörődéssel elkönyveltem: elment mellettünk a világ...

Nos,itt tartok most Jenő. Nem lázadok, mert mi tettük ilyenné ezt a világot, ilyenné, amelyben nekünk már valójában nincs is helyünk... Ne szomorkodjon ezen senki, milyet szakajtottunk, olyat szagúgatunk.

Azért -visszatérve az eredeti felvetéshez, a média brossi elszennyezéséhez: Agyernyőke nem tette fel a blogjára a brossi szózatot és rádióhallgató-hülyítést. Nem szeretném, ha Bross apátok gondolatainak híján visszamaradnátok a növekedésben, ezért felteszem én, gyorsan olvassátok, mert a Médiaklikk nem archivál örökre, hipp-hopp, s egy hónap mülva már el is tűnik a műsor. Szerencsére... Brossból már egy hónap is sok...

https://mediaklikk.hu/radio-lejatszo-ko ... 100&ch=mr1

Egy bónusz "előzenekar" a brossi észosztás előtt: az új "magyar csoda", "világraszóló találmány" a mézhamisítás kimutatására...(9:08:12-től), aztán Bross (9:12:53-tól). Jó szórakozást!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.23. 19:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Arisztaiosz írta:

Novák Katalin és Varga Judit példát mutattak, miképp kell feloldani egy másképp feloldhatatlan szituációt


Már Balog is lemondott azóta. Brosson a sor.
(Ezt olvastad? Jól odamondta Agyernyőnek a méhész.
Ej ha visszaengedne...)

2024. Február 15. 08:26 »
9 órakor Bross Péter az OMME elnöke a Kossuth rádióban.
Nagyernyei Attila


2024. Február 15. 12:13 »
Akkor már melóztam. Nem tudnád felrakni!

(Reggel korán meg a Balog Zoltán volt. Ő sem akar lemondani.)
https://mediaklikk.hu/musor/napi-ima


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.23. 18:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
tsanyi írta:
Talán nem sértek levéltitkot.

Idézet:
Tisztelt Miniszter Úr!

A lent felsorolt magyarországi méhészegyesületek elnökei és tagsága megdöbbenéssel fogadtuk a hírt, hogy a magyar kormány 2024. február 19-én eltörölte a behozatali tilalmat az ukrán mézre. Miniszter Úr a nyilvános közösségi oldalán azzal indokolta az intézkedést, hogy a magyar termelőknél a vegyes méz már elfogyott, a kereskedők pedig csak akkor tudják a külpiacokon az akácmézet értékesíteni, ha mellette vegyes mézet is tudnak kínálni. Tapasztalataink és tudomásunk szerint ezek egyike sem fedi a valóságot, a Miniszter Urat valakik - vélhetően egyes kereskedő cégek vezetői – szándékosan félretájékoztatták. Egyrészt még most is jelentős mennyiségű vegyes méz áll a magyar termelők raktáraiban, csak ilyen nyomott áron, ami gyakorlatilag már az önköltségi árat sem éri el, nem éri meg eladni. Amennyiben emelkednének a felvásárlási árak, itthon is lenne jelentős mennyiségű árualap, csak a mostani árakon nincs. Az ukrán méz importtilalmának a feloldása kizárólag egyes kereskedelmi cégek érdeke a nagyobb profit realizálása érdekében és súlyos károkat okoz a hazai méhészeti ágazatnak, tovább nehezíti az egyébként is válságban lévő termelők helyzetét. Épp a tilalomnak volt köszönhető, hogy az utóbbi időben már kedvező elmozdulás volt tapasztalható a vegyes méz felvásárlási áraiban. Az ukrán méz behozatalának újbóli engedélyezése ráadásul nemcsak a termelőket sújtja, hanem azokat a tisztességes kiszerelőket is, akik nem forgalmaznak az említett, GMO-s területről származó mézeket, így versenyhátrányba kerülnek a többiekkel.
Másrészt – tudomásunk szerint – az sem valós indok, hogy az akácmézet csak vegyes mézzel együtt lehet a külpiacokon értékesíteni. Léteznek olyan kiszerelők is, akik kizárólag egyik, vagy másik fajta mézet forgalmaznak egy-egy időszakban, tehát vagy akácot, vagy vegyeset, éppen mire van piacuk, de – kereskedőktől származó információ szerint – nincs ilyen általános elvárás, feltétel a nyugati partnerek részéről, hogy a kettőt csak együtt lehetne. Ezért kérjük, hogy a magyar kormány haladéktalanul állítsa vissza az ukrán mézre a behozatali tilalmat, a hazai termelők és a tisztességes mézkiszerelők érdekeit helyezze előtérbe, ne engedjen egyes kivételezett kereskedők nyomásának. A hazai méhészeti ágazat érdeke túlmutat ezen a pillanatnyi anyagi szemponton, az ágazat fennmaradása, ezen keresztül pedig a méhek ökológiai rendszerben és a mezőgazdaságban betöltött szerepe a tét.

Bízva kedvező döntésében, maradunk tisztelettel az alább felsorolt egyesületek és elnökei:

1. Pásztor Zoltán, Debreceni Örösi Pál Zoltán Méhészegyesület (aláírással, pecséttel, a többiektől elektronikus meghatalmazással rendelkezve a levél beadásához)
2. Pánácz Tibor, Fertőmenti Méhész Egyesület
3. Sárosi István, Gödöllői Méhészegyesület
4. Lapos Attila, Budapesti Méhész Egyesület
5. Balla György, Kazincbarcika és környéke Méhész Egyesület
6. Képíró Árpád, Tenkesalja Méhész Klub Harkány
7. Kárász István, OMME Siófoki Szervezete
8. Monda Csaba, Szentesi Sőtér Méhész Egyesület
9. Terdik Tibor, Nyírbátor és Környéke Méhészek Egyesülete
10. Csincsák Sándorné, Jánoshalma és Vidéke Méhészek Egyesülete
11. Idó Gábor, OMME Hartai Szervezete
12. Dohos László, Tiszavasvári és Vidéke Méhész Egyesület
13. Pataki László, Baja és Körzete Méhész Klub Egyesület
14. Ökrös Sándor, OMME Tiszafüredi Szervezete
15. Faragó Róbert, Madaras és Környéke Méhész Egyesület
16. Kovács István, OMME Dömsödi Szervezete
17. Ábrahám Péter, OMME Nagykunsági Méhész Egyesület
18. Nagyernyei Attila, Tolna Megyei Méhész Egyesület


Lehet még csatlakozni.


Innye, Sanyi!

Mi az, hogy "lehet még..."?

A 18 aláíró már nem is elég? Az érdekvédelmi egyesületetek momentán 111 tagegyesület fölé kellene "ernyőt" tartson, ráadásul a 111-ből 59 az önálló szervezet...

Az itt felsorolt aláírók közül (18 fő) 13 "önálló", 5 OMME zászló alatt kormányozza csapatait... Tehát az egyesületek vezetői közül eddig nem írta alá "bruttó" 93 fő, s e 93-ból 46 önálló zászló alatt hajózó egyesület képviselője... Gondolom, azóta azért jött még további aéáírás is, maj azokat is el köll küldeni.

Nomármost: vagy a jó Pásztor Zoli nem elég ügyes és nem volt képes elérni/mozgósítani a tagegyesületi vezetők -az idézet szerint jelenleg- 83,78 %-át, vagy ennyi (volt) azon vezetők száma, akik nem érzik végzetes hibának az ukrán "méz" korlátozásmentes behozatalának ismételt engedélyezését. Már csak hab a tortán az a tény, hogy milyen cinikus módon áldozta be a kormányzat a méhészeti ágazatot, de valójában nem csak a méhészeket csúfolták meg e rendelet-módosítással, hanem a záhonyi tüntikézést gründoló Nemzeti Agrárgazdasági Kamarát és a Magyar Gazdakörök és és Gazdaszervezetek Szövetségét (Magosz) is magasról defekálták... Ja, és ez a "beáldozó" az agrárkormányzat ám...!

Legyünk őszinték, az egész gabona-, élelmiszer- és méz-behozatal tilalma egyes gazdasági szereplők interpretációjában nem is annyira pozitív gazdasági eredményt hozó intézkedésként aposztrofáltatott, egyesek azt igyekeztek kommunikálni, hogy a tilalom leginkább a kormány politikai és kommunikációs érdekeit szolgálta, mert elmondhatta, hogy megvédi a magyar gazdák érdekeit, ám a behozatalban érdekelt "piaci szereplők" szerint komoly gazdasági hatása nincs és nem is volt a korlátozásoknak.

Nos, nem szeretném elemezni ezt a véleményt, a lényeg, hogy noha öngólt rúgott a kormányzat azzal, hogy egy olyan -valóban nem túl jelentős volumenű- termék esetében "engedett a brüsszeli nyomásnak", amelyről a piaci szereplők mindegyike tudja, hogy egy fityfenét brüsszeli az a nyomás, Brüsszel valójában magasról leszarja az európai méhészeti ágazatot, ám az az öngól eszerint még akár vállalható is, legfeljebb néhány méhész nem a "nemzeti oldalt" preferálja majd a választásokon. Az a "nyomás" tehát vélhetően nem Brüsszelből jöhetett, sokkal inkább valószínű, hogy a jó miniszter és a csicska érdekképviselet (helyesebben fogalmazva: önérdek-képviselet) azt a piaci szereplőt igyekezett helyzetbe hozni, aki már ezt megelőzően is "helyzetben volt". Ráadásként hivatkozni lehet az újbóli engedélyezéssel kapcsolatban Brüsszelre, s ez még jól jöhet az EP-választások idején . Fura, de a gabonabehozatal ügyében már nem bátorkodott olyan mértékben a kormányzat, mint a "méhész-miniszter által irányított és felemelt" méhészeti ágazat esetében. Azt azért csak a jó N.Agyernyei Átilla, OMME Ustora, Kemény Magja, Szilárd Karógyökere és az Akácméz-paraméterromboló elnökecske szekerének "Sz-Éltolója" gondolja, hogy ezzel a "gesztussal" a kormányzat bezárhatja az ajtót:

N.Agyernyei Atilla írta:
Idézetet írta: Nagyernyei Attila - 2024. Február 20. 08:02
Nagyon szomorú vagyok, hogy Magyarország miniszterelnöke nem törődik a gazdákkal (méhészekkel), érdekképviselettel, kamarával, gazdakörökkel, és az agrárminiszterrel, tejhatalmúlag átnyúl mindenki feje fölött és hoz egy ilyen felháborító döntést!
Köszönjük miniszter elnök Úr!
Ezzel a lépéssel a FIDESZ veszített minimum 100.000 szavazót!
Ha nekik ez megérte.....
Nagyernyei Attila


Mindenesetre jót röhögtem volna a zakkant tolnai elnökön, ha nem lenne olyan szomorú, hogy midőn szembesült azzal, hogy hülyét csináltak belőle a záhonyi operett-tüntikézés apropóján, továbbra is a "miniszter elnök" (sic!) bűnéül rója fel ezt a lépést, s az a fejébe sem jut, hogy itt azért köllött a MéhészPesta és a jó érdekképviseleti elnökecske is e mutatványhoz... Pedig dehogy... Megírták neki az előbb idézett "szózat" kapcsán...:

Meki írta:
Méhészeti közélet / Re:Hír-les
« Utolsó üzenet: írta Meki Dátum 2024. Február 20. 18:00 »

Istenem! Attila! Te ezt komolyan írtad? Ezt elhiszed amit ide nagy piros betűkkel írtál, hogy a miniszterelnök átnyúlt mindenkinek a feje fölött és önhatalmúlag senkit meg nem kérdezve vette ki a mézet a tiltott listából?
Remélem ez komoly tényleg mert viccnek durva lenne.
Nézd már meg a facebook oldalakat, ahol számon kérik a minisztert az üggyel kapcsolatban! Nem csak az derül ki a kommentekből, hogy ő tudott róla, hanem még az is, hogy az OMME-ban is tudtak róla. A te istenített elnököd Attila. Tudta, miközben te kockásra ülted ismét a hátsódat a tüntetésre autókázva ő már tudta mi készül!
Így arcul még nem csapta a tagságot senki. Ne gyere itt azzal, hogy az európai egyesület alakulás miatt nem volt ott a tüntetésen! Amiatt simán ott lehetett volna előző nap ha akar. De nem akart, mert tudott erről a gyalázatról, amit a mentora indított el és végig is vitték.
A minimum az lesz, hogy úgy kullog el szégyenkezve ebből az ágazati érdekvédelemből, mintha sosem lett volna benne, veled, meg a többi szekértolójával együtt! Ja, hallom volt egy-két érdekesség a tolna megyei választáson is. Erről nem hallhatnánk pár keresetlen szót Attila? Mintha valamikor azzal kérkedtél volna, hogy itt mindenről kendőzetlenül és őszintén lehet és kell írni! Na lássuk!



Apropos, N.Agyernyei, apropos tolna-vármegyei választás...!

Ki lehet ez a zakkant faszi, aki tolnai egyesületi elnökként írta alá az előbb idézett nyílt levelet? Emlékeim szerint ez a fószer már csak történelem, hiszen nem oly rég állítólag önként visszavonult a méhész közélet tolnai szervezetének éléről. Még az utódját is megnevezte...

seed150 írta:

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1124 Dátum: 2024. Február 14. 22:30 »
...............................

Olyat nem lehetne, hogy elmennénk néhányan a megüresedett egyesületi elnöki széked
valódi elnökkel történő feltöltésének választására? A sza-bájosra.

Idézetet írta: Malya Péter - 2024. Január 30. 06:44
Ki lett az új Tolna Vármegyei Elnök? Már meg kell. hogy legyen az eredmény. Nem tudja valaki, hogy ki az új elnök?

Idézetet írta: Nagyernyei Attila - 2024. Január 30. 07:12
Csere Tibor!
A szekszárdi méhegészségügyi felelős.
Nagyernyei Attila

Mert azt csicsergik.... Mit is?˙


No akkor mondja már meg valaki, még mindig Ernyőke az elnök? Mert hát úgy hallottam -meg írta is -, már nem ő az elnök. Akkor a Nomader se elnök, vagy mégis...? Tényleg szabálytalan volt az egész választási bohóckodás? Tényleg elcseszte Fürtöske?

Csatolmány:
tisztújító meghívó Szekszárd.PNG


Valami olyasmit sugdolóztak a tájékozottak, hogy már a jelölő-procedúra is bűzlött, olyan személyt "nevezett ki" Ernyőke a jelölő bizottság elnökének, aki nemrégen nem is volt egyesületi tag, eképpen nem is választhatta volna meg a tagság e posztra. Persze abszolut demokrati-kuss módon.

Persze, ahogy Tolnában az elnököt is kétharmaddal választották egykor, hozhatott olyan döntést is a tagság, hogy nekik csak teljesen kívülálló jelölőbizottsági elnök köll, jobb is, ha nem tag, nomeg a legjobb, ha a tagsági jogviszony kötöttsége nem befolyásolja a jó Bicskát a megfelelő személyek kiválasztásában. Az is valami tolnai specialitás lehet, hogy a titkárt nem a tagság, hanem az újsütetű "majdnem-elnök" választja ki, s hogy az új titkár tagsági jogviszonya is vethet fel kérdőjeleket... Az már csak hab a tortán, hogy a gazdasági vezetőre sem kötelező érvényű a tagsági jogviszony, a már leköszönt N.Agyernyei tesz rá javaslatot a leendő gazdasági vezető távollétében, majd telefonon addig kapacitálja a jó "márnemelnök", míg a hölgy beadja a derekát...

Aztán hirtelen megvilágosodik a jó Agyernyő, s "vissza a babaruhát!" felkiáltással -nagy megengedően - ismételt választást ír ki, valami csoda technikával: helyszínen jelölőbizottság-választás, szünetben jelölések begyűjtése, majd választás... S mindezt a törvényesség és a demokrácia jegyében... És még ez a néhai, kiérdemesült elnök-torzó borong azon, hogy őt hülyének nézi a miniszterelnök... Aranyanyáim, Aranyapáim, valaki varrhatna erre gombot...

Nekem az alábbi meghívóban van némi bibi, de majd meglátjuk...

Csatolmány:
rendkívüli közgyűlés Szekszárdon.PNG


Valószínű barátunk is rájött, hogy a palacsintába némi fekália keveredhetett, mert gyorsan átfésülte fürtjeit a másik oldalra:

Csatolmány:
rendkívüli közgyűlés Szekszárdon 2.PNG


No, még néhány próbálkozás, aztán talán lesz új elnök is... Persze, csak ha már nem kell a kétharmad...

Hozzáteszem, hogy olyasmi is gyanúra adhat okot, hogy a jó Ernyő állítólag azt a Bicskát hordta fel magával magos Budavárba küldöttként, aki ugyan nem volt egyesületi tag, ám küldöttként rendkívül alkalmas lehetett pl.Bross tisztújításának alkalmával... Persze ha egyesületi tag volt a jó Bugyli Csicska, akkor akár törvényes is lehet Bross elnökké választása is...

Menet közben hallom, hogy az aláírások is gyűlnek Zoli levele alatt, bár a levél állítólag csak 40-egynéhány aláírással került a miniszter elé a sietség mián... Majd a többi aláírást is megküldik Pestánknak, hadd gyönyörködjék a méhész-tömegek ellenállásának nevesített bizonyítékában.

Azt is hallottam, hogy N.Agyernyei Atilla, OMME egykori Ustora, Kemény Magja, Karógyökere és elnökecskéje szekerének (Sz)Éltolója menet közben visszavonta a Tolna Megyei Méhész Egyesület nevében odaskríbolt aláírását... Mondjuk érthető ez a reakció: most a tudathasadás állapotában lődörög szegény, ha igaz a hír, az érdekképviseleti szervezet elnökségében is teljes a meghasonlottság, eluralkodott a bizonytalanság. Jöttek a hírek, hogy Bross az elnökség egy részével nem is egyeztetett a szégyenteljes levele szövegéről. Én -ha még mindig egyesületi tag lennék- mindenképpen fölszólítanám az elnökség tagjait, név szerint nyilatkozzanak a levéllel kapcsolatban. Szívesen látnám a levélen az aláírásukat is, mert az nem mond nekem semmit, hogy Elnökség. Számoljon el mindenki az egyéni állásfoglalásával, s azt is ki kell jelenteni, hogy Bross ezzel az aláírással elküldhet-e levelet ilyen horderejű kérdésben. Ha az elnökségi tagok egy része vállalja ezt a levelet, vállalja saját nevével. Ha nem írta alá, nem felel érte, s akkor Bross felelőssége a kérdés: milyen alapon tesz ilyen szervilis gesztust a miniszter felé, aki mögött minduntalan ott tornyosul a Nagy Testvér sziluettje...

Nemsokára kezdődik az online rendkívüli elnökségi ülés...! Várom, várjuk az elnökség és az elnök reakcióját. Novák Katalin és Varga Judit példát mutattak, miképp kell feloldani egy másképp feloldhatatlan szituációt: fájó szívvel, de még lehetőség szerint méltósággal kell visszaadni a mandátumot, távozva abból a pozícióból, mely betöltésére méltatlanná váltak. Most Brosson és az elnökségen a sor, a reakciójuk és ez a levél vállalhatatlan, bár ha a méhészeknek így is jó, hát lelkük rajta...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.23. 09:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.15. 13:51
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: nyiregyháza
Hok József sincs a névsorban aki a nyíregyházi egyesület elnöke

_________________
Azt az embert barátodnak nevezheted aki mindent tud rólad és mégis szeret!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.23. 07:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Petneházy Antal, a ceglédi egyesület vezetője nem írta alá?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.23. 06:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Talán nem sértek levéltitkot.

Idézet:
Tisztelt Miniszter Úr!

A lent felsorolt magyarországi méhészegyesületek elnökei és tagsága megdöbbenéssel fogadtuk a hírt, hogy a magyar kormány 2024. február 19-én eltörölte a behozatali tilalmat az ukrán mézre. Miniszter Úr a nyilvános közösségi oldalán azzal indokolta az intézkedést, hogy a magyar termelőknél a vegyes méz már elfogyott, a kereskedők pedig csak akkor tudják a külpiacokon az akácmézet értékesíteni, ha mellette vegyes mézet is tudnak kínálni. Tapasztalataink és tudomásunk szerint ezek egyike sem fedi a valóságot, a Miniszter Urat valakik - vélhetően egyes kereskedő cégek vezetői – szándékosan félretájékoztatták. Egyrészt még most is jelentős mennyiségű vegyes méz áll a magyar termelők raktáraiban, csak ilyen nyomott áron, ami gyakorlatilag már az önköltségi árat sem éri el, nem éri meg eladni. Amennyiben emelkednének a felvásárlási árak, itthon is lenne jelentős mennyiségű árualap, csak a mostani árakon nincs. Az ukrán méz importtilalmának a feloldása kizárólag egyes kereskedelmi cégek érdeke a nagyobb profit realizálása érdekében és súlyos károkat okoz a hazai méhészeti ágazatnak, tovább nehezíti az egyébként is válságban lévő termelők helyzetét. Épp a tilalomnak volt köszönhető, hogy az utóbbi időben már kedvező elmozdulás volt tapasztalható a vegyes méz felvásárlási áraiban. Az ukrán méz behozatalának újbóli engedélyezése ráadásul nemcsak a termelőket sújtja, hanem azokat a tisztességes kiszerelőket is, akik nem forgalmaznak az említett, GMO-s területről származó mézeket, így versenyhátrányba kerülnek a többiekkel.
Másrészt – tudomásunk szerint – az sem valós indok, hogy az akácmézet csak vegyes mézzel együtt lehet a külpiacokon értékesíteni. Léteznek olyan kiszerelők is, akik kizárólag egyik, vagy másik fajta mézet forgalmaznak egy-egy időszakban, tehát vagy akácot, vagy vegyeset, éppen mire van piacuk, de – kereskedőktől származó információ szerint – nincs ilyen általános elvárás, feltétel a nyugati partnerek részéről, hogy a kettőt csak együtt lehetne. Ezért kérjük, hogy a magyar kormány haladéktalanul állítsa vissza az ukrán mézre a behozatali tilalmat, a hazai termelők és a tisztességes mézkiszerelők érdekeit helyezze előtérbe, ne engedjen egyes kivételezett kereskedők nyomásának. A hazai méhészeti ágazat érdeke túlmutat ezen a pillanatnyi anyagi szemponton, az ágazat fennmaradása, ezen keresztül pedig a méhek ökológiai rendszerben és a mezőgazdaságban betöltött szerepe a tét.

Bízva kedvező döntésében, maradunk tisztelettel az alább felsorolt egyesületek és elnökei:

1. Pásztor Zoltán, Debreceni Örösi Pál Zoltán Méhészegyesület (aláírással, pecséttel, a többiektől elektronikus meghatalmazással rendelkezve a levél beadásához)
2. Pánácz Tibor, Fertőmenti Méhész Egyesület
3. Sárosi István, Gödöllői Méhészegyesület
4. Lapos Attila, Budapesti Méhész Egyesület
5. Balla György, Kazincbarcika és környéke Méhész Egyesület
6. Képíró Árpád, Tenkesalja Méhész Klub Harkány
7. Kárász István, OMME Siófoki Szervezete
8. Monda Csaba, Szentesi Sőtér Méhész Egyesület
9. Terdik Tibor, Nyírbátor és Környéke Méhészek Egyesülete
10. Csincsák Sándorné, Jánoshalma és Vidéke Méhészek Egyesülete
11. Idó Gábor, OMME Hartai Szervezete
12. Dohos László, Tiszavasvári és Vidéke Méhész Egyesület
13. Pataki László, Baja és Körzete Méhész Klub Egyesület
14. Ökrös Sándor, OMME Tiszafüredi Szervezete
15. Faragó Róbert, Madaras és Környéke Méhész Egyesület
16. Kovács István, OMME Dömsödi Szervezete
17. Ábrahám Péter, OMME Nagykunsági Méhész Egyesület
18. Nagyernyei Attila, Tolna Megyei Méhész Egyesület


Lehet még csatlakozni.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.23. 04:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.15. 13:51
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: nyiregyháza
Még milyen szerencse, hogy nem is olyan régen szakmaközi szervezetté váltunk! Most is micsoda hasznunk kerekedett belőle.(együttműködés meg partnerség stb..... Nevetni való az egész. Velünk mindent meg lehet csinálni. Aztán meg hallgatjuk, hogy ennyi meg ennyi papírt küldtünk el, de még sem sikerült semmit tenni, hogy nekünk jobb legyen!

_________________
Azt az embert barátodnak nevezheted aki mindent tud rólad és mégis szeret!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.22. 17:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
No, Asszonságok mög Embörségek, megszületett....!

Ugyan látom, hogy Nándi is írt már (ráadásul a helyére, nem a mézpiachoz), de ha már dolgoztam, elküldöm én is...

Itten van a Levél a jó elnökötöktől a kedves nagyméltóságú miniszter úrhoz, amit a jó N.Agyernyő már bizonyára ismer, 'szen ígérgette már odaát az érkezését... :

http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2 ... C3%A1s.pdf

OMME Elnökség és Brossmann Pjotr írta:
A súlyos mézpiaci válságban, a nehéz anyagi helyzetben lévő méhésztársadalom érthető
módon nem tetszését fejezi ki a történtekkel kapcsolatban. Tisztában vagyunk vele, hogy Agrárminiszterként egy, már hatályba lépett, és a Miniszterelnök által aláírt Kormányrendelet visszavonását nem áll módjában kezdeményezni, valamint a jogszabályalkotási rendszer kifejezett és közvetlen újramódosítást nem tesz lehetővé.

Ennek ellenére kérjük Miniszter Urat, szíveskedjen minden lehetséges segítséget megadni a Kormányrendelet káros hatásainak megszüntetése érdekében a hazai méhészeti ágazatnak, amelynek fennmaradása a tét, és a mezőgazdaságban betöltött szerepe nélkülözhetetlen.


Tökös egy érdekvédő ez a Petya és ez az elnökség...! Most már csak azt tudnám, az elnökségből kik írták alá ezt a förmedvényt?

Mostanság nagy divat lett ellenzéki potentátok részéről a "lámpavas" emlegetése, ám amondó vagyok, hogy nem kell ide semmilyen lámpavas, ezt az ágazati érdekképviseletet éppenséggel az ágazat szereplői, a méhészek állították oda. Régebben gyakorta emlegettem, hogy ki milyet szakajt, olyat szagul, s mára íme, beérett ez a jóslatom...

Hallom, Pásztor Zoliék is készülnek levelezni a méltóságos miniszter úrral... Hát csak levelezzenek, inukszakadtáig, aztán pedig meg kéne szervezni egy jó kis demonstrációt Brüsszelbe, a Schumann-térre is. Abban is nagy gyakorlata van az érdekképviseleti felhorgadásokra érzékenyített, "kockásraültseggű" magyar méhészeknek... Vigyék magukkal Bross apjukat, a méhész-miniszterüket, de elsősorban a méhek és a méhészet Nagy Megmentőjét, a kínai szutyok Kőkemény Európai Kiűzőjét, a Szent Grál-fellelőjét, Aranyos Eredetvédő Demonstráló Keresztes Nektáros Szent Ferencet, kinek már oly komoly gyakorlata van az érdekvédő demonstrációkban, kaptárégetésekben és miniszterodacsalogatásban is. Mint tetszenek látni, még kormányrendeletmódosításban is professzionális...

Megérdemlik, kedves Barátim, nem kell itt dunnyogni, nem köll hőrögetni, Kendtek szakajtották, Kendtek es szagújják... Demokrati-kuss módon...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.22. 17:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.06.24. 16:52
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: BAZ
:taps :taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.22. 16:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
http://www.omme.hu/ukran-mezimport/

A kedves Omme, ennyire semmitmondó gagyi levélkét tudott írni. Kb. tudjuk, hogy már semmit sem lehet tenni, de majd azért figyeljünk, pedig semmit sem lehet tenni... sztem ez ennyit jelent.

Mi van??? Mekkora csicskának kell lenni egy ilyen harmatos üzenethez?!?

Ki írta?!?

Ja, Omme elnökség...

Merszük nincs, hogy aláírják, vagy kiderüljön hogy, kik nem adták a nevüket.
Mondják el, hogy ki a felelős ezért!
Ki támogatta ezt a döntést? Ki engedte? Ilyenkor nincs társadalmi vitára bocsátás??
Szánalmas! Ezeket mind haza kellene zavarni! Ezért mentek oda?!? Ennyi telik? Menjetek haza és ne gyertek vissza!!
Aki ilyet enged, az nem magyar méhész és nem is érdekli a magyar méhészek sorsa, jövője!
Ahogy egy jóbarát mondja, köpjön fel és álljon alá!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.20. 21:25 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
"Kedves OMME kedves Nav: "
FVM rendelet 8 par (1) bekezdés...a méheü felelősök a FELIR azonosítójukat kell feltüntessék a kiadott igazolásokon! Érted? Megszűnt, de mégse.
Elméletileg ezt a tájékoztatót minden méheüs megkapta!
Szeretem ezt az országot! Ennyi diplomás hülyét.....

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.20. 06:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
[quote="zsirosmeheszet"]
Kedves OMME kedves Nav: megint sikerült hülyét csinálni egy pár ezer piacozó méhészből. :( Ugyanis amikor kitalálták a FELIR azonosítót, akkor hoztak egy rendeletet, hogy fel kell tüntetni a mézes flakon címkéjén ezt az azonosítót. Na most sokan megcsináltattunk előre több ezer címkét amin rajta van a FELIR szám, most meg megszüntetik. Hát no comment.....
Miért kel 5-6 évente új azonosítókat kitalálni?
Segítsük a termelőket igaz?????
Mézesüveg beszerzés körüli kálvária!
MOHU hulladék bevallás!
Stb...
Veszel egy terméket bármelyik multiban rá van írva forgalmazó.... se gyártó se csomagoló nincs feltüntetve nekik lehet???
soroljam még
Bocsi csak kibukott belőlem.... :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.20. 05:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2024.02.18. 21:27
Hozzászólások: 1
Tiszteletem mindenkinek.
Régóta olvasom a fórumot, és főleg a szakmai dolgok érdekelnek amiket kamatoztatni tudok.
Méhész barátimmal össze vetjük a fejünket és megtanácskozzuk az írásokat.
Sokat próbálunk haszonnal a javunkra fordítani. Főként jó eredményeink vannak efelöl.
Haljuk hogy Tolna Vármegyei Méhész Egyesület második választása készül.
Az elsővel mi volt a baj? Persze mondanak ezt azt amazt. Úgy látszik vannak ott is huncut emberek.
Az olyan embert aki visszaél a másik ember bizalmával, útra kel engedni. Nem szabad tartóztatni egy percet sem. Jó szándékú tanácsom, ne lépjetek cseberből vederbe.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.18. 21:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Változás a mézfelvásárláskor megadandó adatokban!
by Pungor Adrián • 2024-02-16
Tájékoztatjuk a Méhésztársakat, hogy egy jogszabályi változással összefüggésben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyilvántartásában megszűntetésre kerültek a FELIR azonosító számok.

Ennek következményeként a mézfelvásárlással foglalkozó vállakozások, cégek felvásárláskor a méhész NÉBIH tevékenységazonosító számát (vagy ÖCSG nyilvántartási számát) fogják elkérni azonosító adatként, amelyet lejelentenek a NAV-hoz.

A NÉBIH tevékenységazonosító szám lekérdezhető a NÉBIH őstermelő kereső felületén, amely az alábbi linken nyitható meg:

https://portal.nebih.gov.hu/ostermelo-kereso

Itt a név, valamint a születési dátum kitöltését követően, az oldal jobb sarkában be kell írnunk egy, a megadott képen található kódot, majd a „Szűrés“ gombra kattintva jelennek meg az adatok.

A NÉBIH tevékenységazonosító szám egy tíz számjegyű kód.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.30. 17:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Újra beadható a méhcsaládonkénti 1000 forintos támogatás!
by Huller Dániel • 2024-01-30
Tájékoztatjuk a méhésztársakat, hogy 2024-ben újra lehetőség nyílik igényelni a méhcsaládonkénti “1000 forintos” támogatást. Benyújtási időszak: 2024.02.01-02.28. A támogatás alapja a 2023 november 15-ig a TIR-ENAR rendszerbe bejegyzett méhcsaládok száma.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.30. 08:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Mézga Aladár írta:
A Lacit ??


Végül a Tibort.
Nagyernyei már nem elnök. Azt beszélik Bross a példaképe. Reménykedjünk, hogy oda-vissza is működik, mert különben tényleg vége ennek az ágazatnak az érdekvédelmi munka hiányában, amire ekkora szükség még soha nem volt. A bárányok meg hallgatnak. Mi lett veletek méhészek :o
Aztán mint mondani szoktam, nekem 111.

(Egyébként a betelelt 728-ból 728 van, mint minden évben veszteség egy sem- ránézésre. Nagyritkán kíváncsiskodok, pedig ott vágjuk az erdőt. Tegnap is jártak, de nem keresik a vizet. Felemeltem az egyik keretfedőt, hát igenjót röhögtem, mert olvasom a feketefehéren a nyomorúságot, és beugrottak a minapi hozzászólások. Aztán lemosták a vigyort a képemről, miután kaptam egyet az államba, és a tarkómra. Később merészkedtem vissza a téglákat rárakni. Mocskos túri dühös. :lol: )


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.29. 09:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Méh állatjólét – javaslat kifogás benyújtásához
Azon méhésztársak esetében, akiknek támogatási kérelmét a Pályázati Felhívás 8. számú mellékletének (állatjóléti terv) hiányos kitöltése miatt utasították el, javasoljuk a benyújtott dokumentum felülvizsgálatát – és indokolt esetben az elutasítás ellen kifogás benyújtását.

http://www.omme.hu/meh-allatjolet-javas ... ujtasahoz/

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.24. 18:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Méh állatjóléti támogatás
by Horváth Gábor • 2024-01-24
Tisztelt Méhésztársak!

Az állatjóléti támogatás kifizetésének második hullámában a méhészek nagyobb arányban találkozhattak részben vagy teljes mértékben elutasító határozatokkal. Több esetben felmerült a gyanú, hogy félreértésről van szó, így az OMME haladéktalanul felvette a kapcsolatot a Magyar Államkincstárral.

Egyelőre azt tudjuk tanácsolni a méhésztársaknak, hogy minden esetben, mikor dokumentumokkal alátámasztva tudják igazolni, hogy az elutasító határozatot téves tényadatokra alapozzák, haladéktalanul nyújtsanak be fellebbezést, akár egy korábbit megismételve is, ha arra az elmúlt hónapokban nem kaptak választ.

Felmerülő kérdéseikkel kapcsolatban keressék bátran az OMME méhészeti szaktanácsadó hálózatát.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.23. 21:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
A Lacit ??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.23. 20:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
írta Malya Péter Dátum 2024. Január 23. 19:24 »
"Leendő Tolna megyei elnök. Van már aki vállalja a jelölést, vagy majd úgy lesz, ahogy az élet hozza?"

Atya. Úr Isten. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.23. 12:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Asszonságok, Embörségek!


No, végre valami kedvező OMME-hír...!

Nagyernyei Attila írta:
Programok, rendezvények / Re:Méhészeti programok
« Utolsó üzenet: írta Nagyernyei Attila Dátum 2024. Január 22. 15:06 »

Tisztelt Méhésztársak!
Szeretném megelőzni a rosszindulatú pletykákat, emiatt szólok hozzátok.
Anno az OMME szervezésében is részt vettem, majd 1997-től, Kékes Gábor Tolna megyei elnök mellett lettem egyesületünk titkára.
Majd, 2002-től (2 év kihagyással) a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnöke.
Ennek a "pályafutásomnak" 2024. január 29-én vége, mivel nem indulok újra az elnöki posztért.
Tehát nem lemondok, megfutamodok, vagy elhagyom a süllyedő hajót, hanem innentől kezdve csak a családomnak, és a méhészetemnek szeretném szánni az időmet.
Tudni kell felállni, abbahagyni, véleményem szerint most jött el az idő.
Mielőtt néhányan felszusszannának, hogy.....hála az égnek, nincs jó hírem számukra.
Teljesen nem vonulok ki a méhészeti közéletből, hiszen a leendő Tolna megyei elnököt (gondolom én) segítenem kell, mert az indulás döcögős lehet.
Egyesületünk anyagilag stabil, soha ennyi pénzünk nem volt, mivel sem a titkár, sem a gazdasági vezető, és én sem, soha egy fillért nem vettünk fel az üzemanyag költségtérítésen kívül!
Tehát ha magamról beszélek, végig társadalmi munkában láttam el a feladatot.
Amennyiben megválasztanak küldöttnek, azt még elvállalom, de semmi többet.
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila


Nem mondanám, hogy a hír hallatán megkeseredett/savanyodott volna az Eszterbauer Borászat 2022-es "Nagyapám Kadarkája" a számban, mert akkor hazudnék... Már pedig vagyok már olyan öreg, hogy igazat mondhassak. Tehát dehogy is keseredett meg az a csodanedü...! Nem is azért tettem félre a palackot, mert megkeseredett a tartalma, hanem mert egy ilyen "No.1" közleményhez egy "No.1" bor dukál! Hál' Istennek volt itthon egy palackkal olyan is, nyitottam hát egy autentikus vöröset: Bodri Szekszárdi Vörös Cuvée Válogatás "No.1" 2017 ... Aranyanyáim, Aranyapáim! Tényleg a legjobb választás a legjobb hírekhez...! Egy cseppjét sem sajnálom ... meginni.

Persze -tudom- nem lesz könnyű nélküle, no, de őszintén: vele sem volt egy kifejezett diadalmenet...!

Nem tudja valaki, hogy mi lesz a tagsággal...? Tudom, most még - a FF-bloghoz hasonlóan - a veszteség láttán eluralkodó döbbenet némasága lengi be azt az űrt, amit a tolnai "vezír" távozta okoz, de január 29. után sem kellene megállnia az életnek, valakinek szükségszerűen le kell törölnie a zokogó tolnai méhészek könnyeit!

Ráadásul abban az egyesületben tag a jó Bross Péter Apátok is...!

Láthatjátok, Tolna Bősz Bikájának, OMME -egykori- Ustorának, Kemény Magjának, Szilárd Karógyökerének, FF-klub domain- és blogtulajdonosának távozta nem csak provinciális szinten jelenthet problémát, azt várhatóan az országos méhész érdekképviselet is megsínyli. Hacsak... Nem lehetséges, hogy a jó -rövidesen néhai- tolnai elnök Brossnak egyengetné a menekülőutat...?

Valamelyik tájékozott influencer elárulhatná, lesz-é élet a szakmaiság letéteményesének, Szekszárd, Szálka és Szedres szomorú szemű szájkaratésának (ez a sziszegés kizárólag az alliteráció kedvéért) távozta után is...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.10. 10:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
http://www.omme.hu/meheszeti-tamogatasok-2024/

Már elnézést a gondolkodásért, de ugyan nem lett volna egyszerűbb azt kiírni hogy semmilyen eszközt ne vegyünk az új rendelet megjelenéséig?
Talán világosabb lenne mindenkinek...

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.09. 17:00 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én akkor sem fogok sem számlát sem nyugtát adni, ha időben kiküldik a szerződést, ezt szerintem valamelyik ilyen egyeztetésen is említettem a nagyoknak, hanem csak szolidan lemondok.
Bár kitudja? Lehet van az a pénz... :mrgreen:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.08. 20:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
"A korábbiaktól eltérően méhek elidegenítése, átköltöztetése, vándoroltatása esetén már nem a hatósági állatorvos, hanem a területileg illetékes méhegészségügyi felelős állít ki egészségügyi igazolást, mely igazolás a korábbiakkal egyező módon a kiállítást követő 7 napig, illetve folyamatos vándorlás esetén annak egész időtartamára érvényes. A módosítás szerint a vizsgálat díjköteles, azonban sem jelen rendelet, sem külön jogszabály nem rendelkezik a díj mértékéről, illetve arról, hogy a költségeket a vizsgálatot kérő méhész, vagy a méhegészségügyi felelőssel szerződésben álló Kormányhivatal viseli. A kérdés tisztázása miatt levélben fordultunk az Agrárminisztériumhoz, a válasz megérkezését követően tájékoztatni fogjuk a méhésztársakat."
Hát, hogy, mint őstermelő méheü. felelős sem nyugtát, sem számlát nem tudok kiállítani az biztos! :lol: (tehát, marad az összesítő vezetése és leadása október végén) Mikor már tavasszal vándorolnak, s a szerződések június végén jönnek februári vissza dátumozással.Mooorgen minisztérium meg hivatal!

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.05. 22:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
http://www.omme.hu/uj-rendelet-szabalyo ... -24-tol-2/

"Szólunk időben (jobb későn, mint soha alapon), ha ügyet akarsz intézni, karácsonyig még van egy munkanapod!"
Köszönjük OMME.
No meg "segíti"... Ó igen, induljon a banzáj! (Ja nem, a seft.)
De egy biztos ebben a bizonytalan világban: mindig van még lejjebb!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.05. 17:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Fontos jogszabály-módosítás!
by Pungor Adrián • 2024-01-04
Módosult „a méhállományok védelméről és a mézelő méhek egyes betegségeinek megelőzéséről és leküzdéséről” szóló 70/2003 (VI.27) FVM rendelet. A módosítások a 155/2023. (XII. 27.) AM rendeletben jelentek meg, mely IDE kattintva letölthető.

A változásokat az alábbiakban foglaljuk össze:

Az újonnan kezdett méhészkedést továbbra is a tevékenység megkezdésétől számított nyolc napon belül kell bejelenteni a méhek tartási helye szerint illetékes települési önkormányzat, fővárosban a kerületi önkormányzat jegyzőjénél, viszont a meglévő méhészet esetén a minden év február végéig történő bejelentést a továbbiakban nem kell megtenni. A méhészeti tevékenység befejezését jelenteni kell az illetékes jegyzőnél.
Ha a méhek állandó tartási helye nem a méhész lakóhelyével összefüggő területen (udvarban, kertben stb.) van, a korábbi adatoktól eltérően a jelenleg hatályos rendelkezés alapján a méhész kötelessége a méhek tartási helyén egy legalább 40×30 cm nagyságú táblán már kizárólag a nevét, a méhészet tenyészetkódját és a telefonszámát jól látható módon feltüntetni. A rendelet azonban nem zárja ki a további adatközlést, csak a minimum információkat határozza meg.
A méhbetegségek felderítésére irányuló kötelező monitoring vizsgálat időpontja július 15 – október 15. közötti időpontokra módosult.
A korábbiaktól eltérően méhek elidegenítése, átköltöztetése, vándoroltatása esetén már nem a hatósági állatorvos, hanem a területileg illetékes méhegészségügyi felelős állít ki egészségügyi igazolást, mely igazolás a korábbiakkal egyező módon a kiállítást követő 7 napig, illetve folyamatos vándorlás esetén annak egész időtartamára érvényes. A módosítás szerint a vizsgálat díjköteles, azonban sem jelen rendelet, sem külön jogszabály nem rendelkezik a díj mértékéről, illetve arról, hogy a költségeket a vizsgálatot kérő méhész, vagy a méhegészségügyi felelőssel szerződésben álló Kormányhivatal viseli. A kérdés tisztázása miatt levélben fordultunk az Agrárminisztériumhoz, a válasz megérkezését követően tájékoztatni fogjuk a méhésztársakat.
Méhek vándoroltatása esetén a korábbiaktól eltérően a be- és kijelentés a személyes és ajánlott levélként történő teljesítés mellett történhet elektronikus úton is.
Egyszerűbben hozzáférhető lesz bárki számára a zárlat alatt lévő területek listája, helyi zárlat alá vont fertőzött méhészet WGS’84 formátumú GPS koordinátáit és a helyi zárlat elrendeléséről szóló határozatot a járási hivatal megküldi a NÉBIH-nek, amely a zárlat alatt álló területről a honlapján elérhető nyilvántartást vezet, amelyet a honlapján térképes formában közzétesz.
Változás, hogy enyhébb költésrothadás megbetegedés megállapítását követően a helyi zárlat alatt álló méhészet valamennyi beteg méhcsaládját a járási főállatorvos leölésre vonatkozó határozata alapján – állami kártalanítás mellett – le kell ölni. A betegség felszámolása érdekében végzett leöletés során a 23. §-ban foglaltak alapján kell eljárni, amely a nyúlós költésrothadás esetén is előírja a leöletés feltételeit és a méhcsaládszám, illetve a beteg családok arányában a teendőket.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2023.10.02. 17:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Igazán vihetne valaki egy koszorút az OMME elnöksége nevében.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2023.10.02. 08:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.01. 09:27
Hozzászólások: 46
Nyugodjon békében


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2023.09.29. 16:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Sajnos...

Azt hagyjuk inkább most, hogy az OMME mit tett vele, hogy packázott ..stb

Isten nyugosztaljon, Gyuri!

Nagyon értékes ember voltál, öröm volt veled együtt dolgozni. Önálló, közösségi ember, értelmes, gondolkodó igazi értelmiségi méhész! Ilyen kellene sok, kár, hogy a kor és a szervezet nem ezeket becsülte, becsüli. Elgondolkodtató, a baj, hogy aki gondolkodik, most nincs döntéshelyzetben...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2023.09.29. 12:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
http://www.omme.hu/elhunyt-eger-gyorgy/

Azt nem mondhatom, hogy elkapkodták vón' a nekrológot...

........ de legalább Gábor merészelte venni a "bátorságot" és korrekten megemlékezett az OMME újságjának néhai föszerkesztő-mindeneséről...

Sajnos, hogy az egyesületben már itt tartunk: Gyuri barátunk meghal és Bross Péter elnök mélyen hallgat, az általános elnökhelyettes mélyen hallgat (ja, olyan már nincs is az egyesületben...), az elnökség mélyen hallgat, dr. Pungor Adrián hivatalvezető mélyen hallgat, Botos Péter Kft. úgyvezető és egy piszkos kézzel a Méhészújság új főszerkesztője is mélyen hallgat, s amikor már rohadt kínos a rohadt nagy hallgatás, akkor Horváth Gábor vezető szaktanácsadó szólhat pár szót Gyuri távozta kapcsán... Remélem Bross engedélyezte, hogy megemlékezzen, mert ha nem, akkor Gáborunk is üstöllést "feketeseggűvé" lép elő...

No, ezt szakajtottátok Feleim...! Szagújjátok...!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2023.09.15. 19:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
Biró Marcsa oda kapott. Most esett le


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2023.09.15. 19:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Mit szeretnétek ott látni?
Ugyanazok a hirdetések egymás után egy hónapban 8x 10x.
Ambrózia, izo, kaptáranyag stb. Zimmezummzimmezummreceficebummbummbumm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2023.09.15. 19:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Nekem régóta nem jön be ez az OMME. :ut :D
Viccet félretéve, nálam sem jött be ma...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2023.09.15. 13:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Csak nálam nem jön be az omme.hu?

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2023.09.03. 09:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
""A klubmegvezető "szakelőadást" tartott Csurgón. Aztán éppen ő vonta (írásában, fenti idézet) felelősségre Csabát, miközben - ha jól emlékszem - a klubmegvezetőt kellette folyamatosan visszazökkenteni az állítólagos szakmai vágányra, mert szakmapolitizált.""

Ez teljesen így volt .Az egyesületünk vezetője Többször vissza vezette a helyes útra . Az sem titok hogy az előadás után közösen vacsoráztunk , mint minden előadás után .Hogy a Csaba hiányzott , nekünk is .Sajnos fontos dolga volt , Csurgón mindig örömmel láttuk . Ezután is .

ui: Bizzunk benne , hogy volt már csoda , mikor szaktanácsadót , vissza rendeztek .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Artur valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.