Pontos idő: 2024.04.28. 07:30

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4804 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 97  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 06:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.27. 11:33
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Miskolc
Vasárnap meghallgattam Bross Péter előadását.
Nem személyeskedett.
Talán egyszer említette, hogy "kinyírták"
Nem mutogatott vissza, sőt tárgyilagosan beszélt a méhészet múltjáról jövőjéről.
Nem bántott senkit. Nem személyeskedett.
Eddig soha sem láttam személyesen. Aki nem ismerné az OMME körüli háborút észre sem vette volna, hogy egy "bukott" ember.
Nekem szimpatikus volt. Szívesen meghallgatnám a másik oldalt is, hogy valóban tárgyilagos véleményt mondhassak.

Nagyon sokan vannak itt akik bölcsen hallgatnak, mert nem akarnak részt venni egy sokszor indulatoktól, érzelmektől s talán érdekek vezérelte vitában.

Reménykedem csak, hogy az OMME-t nem fogják szétverni. Annyi példa van az életben hasonlóra. Jó volna ha ésszel felfognánk, hogy rólunk van szó.

A tévedés lehetősége nálam is fennáll.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 21:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
:taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 20:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Szerencsére én már nem írogatok!
Belefáradtam, hogy szellemileg kielégületlen emberek homokozójába rondítsak.
Csoki, tisztellek és még néhányotokat.
A trollok szétzilálták a fórumot, nem most kezdődött. Túl sok a nagyon okos, bár lehet, hogy még méheket sem látott önjelölt vátesz és félisten. Leginkább a méhészetet hiányoltam az utóbbi időben innen, de már nem számít...
Rég ki kellett volna csapkodni innen az önmegvalósítás nevetséges királyait, elnézést az adminoktól, tisztelet nekik, feladatuk ilyenformán szinte lehetetlen...
csoky írta:
Látom nagyon megértitek egymást amikor az egy 3. személy ellen irányul.
Nem látom értelmét tovább vitatkozni veletek,igaz ezt eddig sem tettem.
Sajnos ez a fórum már régen nem a méhészkedésről szól!
Javaslom folytassátok továbbra is eme magasröptű életben tartását a fórumnak,és ne engem nevezzetek Fenségnek,hisz a királyok magatok vagytok,"bölcsek,és hibátlanok".
Mindenki más csak belerondít magasröptű értekezéseitekbe,és menten meg is kapja a magáét.
Mostanra átestetek a ló túloldalára,azonban onnan már nem bírtok visszamászni.
Köszönöm,hogy eddig is köztetek lehettem,de ezentúl inkább más esti elfoglaltság után nézek.
Nem sértődtem meg senkire,de nem vagyok hajlandó órákat azért a gép előtt tölteni,hogy olyan hozzászólásokat olvassak amihez semmi kedvem.
A legjobbakat a jövőben!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 20:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Látom nagyon megértitek egymást amikor az egy 3. személy ellen irányul.
Nem látom értelmét tovább vitatkozni veletek,igaz ezt eddig sem tettem.
Sajnos ez a fórum már régen nem a méhészkedésről szól!
Javaslom folytassátok továbbra is eme magasröptű életben tartását a fórumnak,és ne engem nevezzetek Fenségnek,hisz a királyok magatok vagytok,"bölcsek,és hibátlanok".
Mindenki más csak belerondít magasröptű értekezéseitekbe,és menten meg is kapja a magáét.
Mostanra átestetek a ló túloldalára,azonban onnan már nem bírtok visszamászni.
Köszönöm,hogy eddig is köztetek lehettem,de ezentúl inkább más esti elfoglaltság után nézek.
Nem sértődtem meg senkire,de nem vagyok hajlandó órákat azért a gép előtt tölteni,hogy olyan hozzászólásokat olvassak amihez semmi kedvem.
A legjobbakat a jövőben!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 20:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
:taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 20:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Csoky!

Ne bőszíts feleslegesen!
Ha kétségeid vannak a topichűséggel kapcsolatban, mielőtt kifogásolnál, elébb olvass bele a topicba!
Ha meg moderálni akarsz, moderálj! Adtam lehetséges szempontokat ahhoz is.

Ha meg nem vagy tisztában azzal, miről beszélsz, ne akard kiélezni a konfliktust...

Sokkal jobban tisztellek annál, mint hogy arról kezdjek vitába, ki, hol, miről jogosult véleményének hangot adni.

Ezidáig ez egy olyan méhész fórum volt, ahol a szabályok keretén belül és a maga helyén leírható volt, ki, miről, miképp vélekedik. Legfeljebb megmondtuk egymásnak, miképp vélekedünk a vitapartner véleményéről.

Ha a véleményem (hangsúlyozom, nem politikai, nem hitéleti véleményem) nem kívánatos e helyt, kérlek, írd azt, elegendő intelligencia birtokában feltehetően képes leszek belátni üzeneted velejét, de nemtelen, nem egyenlő mércével mérő polémiákba nem vagyok hajlandó senkivel belebonyolódni.

Írd azt, hogy hová húzzak innen, azt megértem. Azt nem tudom megérteni, hogy egy megfelelő témában adott, megítélésem szerint korrekt válaszomat ilyetén érvrendszerrel kívánd negligálni. A témának annyi köze az általad kifogásolt topichoz, hogy egy tévesztés e témában hangzott el idézetként, s e tévesztésre éreztem késztetést válaszolni.Miként e topicban óhajtottam reagálni a te megjegyzésedre is. Mihelyt dühös leszek, a Dühöngőben válaszolok. Ha felteszed e kérdést privátban, akkor privátban kapod meg ezt a választ, de miután érzésem szerint beszélgetésünknek üzenet értéke is lehet, érdemes elgondolkodnunk, mitől támadt kedved megrendszabályozni, egy, számodra nem kívánatos fórumtagot. Mielőtt rendszabályoznál, nem lenne hiba elgondolkodnod, kik viszik előre ezt a fórumot. Vélelmem szerint azok, akik hajlandók és képesek leírni a véleményüket. Ha hatékonyan és sikerrel kiszűröd innen azokat, akik hajlandók és képesek leírni a véleményüket, akkor annak hozadéka, hogy itt maradsz azokkal, akik az első tüsszentésedre is hajlandók azt mondani: egészségére adjon Isten Fenségednek, s tapsviharban törnek ki. E fajta fórumozóból találsz eleget, ráadásul ők lesznek azok, akik fenntartások, gondolkodás nélkül lájkolják a véleményedet. Ha ez neked pozitív visszajelzés, élj ezzel a lehetőséggel.

Ha hajlandó leszel elolvasni, mi a köze a Natura 2000 területeknek az OMME topichoz, akkor nem tanácsolod azt, hogy keressek másik topicot a válasznak. Téveszthetek a topicválasztásban, de egy dolgot a leghatározottabban visszautasítok: fórumtevékenységemnek soha nem volt, s nem is lesz sarokköve a topicok "összekoszolása".

Természetesen hangsúlyozni szeretném, hogy eme meglátásaim a legkevésbé sem a moderálási gyakorlat bírálatára irányultak, kizárólag egy -a nyilvánosság előtt elhangzó- magánvéleményt igyekeztek megfogalmazni, s melyeknek nem annyira üzenet-, mint inkább a morális szempontokat feszegető értéke lehet...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 19:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Annyira képes vagy, hogy át mész a zsúfolt méhlegelő rovatba, és elolvasod? Mert arra én magam sem tartolak képesnek, hogy véletlenül is elolvasd az omme által kiadott méhegészségügyi ismereteket 7. az idén ősszel megjelent számát. Ezért én a hozzád hasonló, problémával küszködő méhtartóknak ki másoltam az idézetet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 19:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Miért kötekedsz folyamatosan. Én ebben az évben voltam a méheimmel Natura 2000 területen. Pont azért, mert a magánterületen nem engedtek a napraforgó közelében lepakolni, de a Nemzeti Park Igazgatóság simán megengedte.

Hiába vered a habot, az akác területe évről-évre folyamatosan növekszik az országban. Ezt már ezerszer leírták, elmondták. Egyáltalán nem baj az, ha azon a 24 000 ha területen szép lassan kiszorul az akác. Neked szeméyl szerint lehet, hogy ez rossz, mert közeledben sok naturás terület van, de ez a te egyéni szoc problémád. Old meg!

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 19:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Tényleg semmi köze az omméhoz. Azon kívül, hogy az akkori elnök írta. Leírtam, a zsúfolt méhlegelőknél. Csak annyit még kedves margitka, hogy megint hozod a színvonalad, fingod sincs semmiről, csak beszélsz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 19:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Ráadásul a Natura 2000 területek jó méhlegelők és senki, se te, se én nem vagyok onnan kitiltva.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 18:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Mi köze is van a Natura 2000-nek az OMME topichoz?
Mindennek meg van a helye írjatok oda!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 16:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
csoky írta:
Tényleg muszáj minden topicot az értelmetlen vitáitokkal összekoszolni?


Csoky!

Nem sok affinitásom van veled konfrontálni, de mivel nem privátban tetted fel a kérdést, én is nyilvánosan válaszolok.

Nem tudom, az utóbb igénybe vett két topicon kívül melyeket koszoltuk össze ? Emlékezetem szerint 194 téma fut a fórumon, eképp jó közelítéssel a témák mintegy 1 %-ába sikerült most belerondítanunk. Én ugyan másképp értékelem az egyiket (OMME hírek), mert meglátásom szerint ebben a témában egy adat helyreigazítása nyomán kelt a vita. Bizonyára elsiklottál a tény felett, hogy a Natura 2000-es területek nagyságrendjének tárgyában véltem én úgy, hogy Vivaldim szövegértésével lehetnek problémák, mely meglátásomra ő az én alultájékozottságomra igyekezett fókuszálni. Nem bánnám, ha te nem esnél abba a hibába, mint Vivaldi, s nem azt néznéd elsőként, hogy ki írta, hanem azt: mit írtam...

Valószínűleg igazad lehet abban, hogy felesleges fáradtság a fórumra írkálnom, de ha te ezt "összekoszolásként" éled meg, akkor kérlek, helyezd magad "szolgálatba", s töröld a hozzászólásomat, egyúttal mindazokat, melyeket e fórumon szertehintettem, aljas, "összekoszoló" szándékkal.
Tudod mit? Töröld kérlek az összeset, s meglásd, nem csak a hálás Montero földim tapsviharzik majd. Gyanítom, lennének még jónéhányan nálánál is hálásabbak neked, fórum-népszerűséged hosszú távra sikerülhetne megalapoznod.

Ha sikerül megszabadulnotok a hozzám hasonló konfrontatív, "összekoszoló" trolloktól, egyrészt jelentős tárhely-spórolásra nyílnék lehetőség, másrészt még inkább prioritása lehetne az informatív, szakmaisággal átitatott hozzászólásoknak az "összekoszolókkal" szemben... Mindenesetre az elvetett mag talán egyszer szárba szökken, majd csak ráébredek egyszer, hogy nélkülem könnyebb lehet a Fórumnak. Csak elég sűrűn kell felhívnod a figyelmemet erre...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 22:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.24. 14:06
Hozzászólások: 226
Köszi Csoky! :taps

_________________
hunor 10-12 + 2 x 1/2nb


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 20:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Tényleg muszáj minden topicot az értelmetlen vitáitokkal összekoszolni?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 19:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Vivaldi!

Isten irgalmazz kétszer leírnod!

Már egyszer is tökéletesen fölösleges volt, de neked is jár az önbecsülés adománya, amennyiben az együtt jár a korrekt önértékeléssel. Ez utóbbira még gyúrj erősen...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 18:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Valamelyik másik rovatban leírtam neked amit akartam, kétszer nem írom le. Mostanára vagy nagyon fáradt lettem, vagy nagyon bölcs, és bocs, de most nem esik jó vitatkozni. Ilyen is van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 18:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Vivaldi!

Valóban nem nagyon lényeges, csupán a pusztába kiáltott szóval egyenértékű.

Ha értőn olvasgatod, valószínű, hogy később sem támad benned olthatatlan vágy a válaszadásra...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 17:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Csak, hogy tudd tomipapa, elolvastam írásod, ám, nem tartom lényegesnek, ezért nem akarok foglalkozni vele , most.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 17:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Vivaldi írta:
De, még szegény méhészeti dolgokban alul tájékoztatott tomipapának leírom. Hogy a natura 2000-be kivont 21000hektárt pontosan, a Bross említi, az omme által kiadott egészségügyi könyv előszó részében. Azt még elnézem, ha időnként elmaszatol olyan dolgokat, amihez nem kell méhésznek lenni, ám amikor már, valamit végképp nem tud,Úgy csak bele beszél, azt nem szeretem.
Tehát, induljon az új Omme hírek rovat. Remélem meghallgatnak minket.


Vivaldi!

Megcsillant a remény, hogy talán nem téged hallgatnak meg a MMNP újabb fordulójának tervezése kapcsán, mert volt már katasztrofálisan nehéz helyzetben a hazai méhészeti ágazat, de a te "meghallgatásod" nyomán borítékolható a teljes összeomlás...

Én nem minősítenélek téged, megteszed azt magad is! "Szegény" Tükör szinte naponta igyekszik sulykolni: javítanivalód lenne a szövegértéseden, sajnos a lexikák asszimilálása során idült szövegértési nehézségeid áthidalhatatlan szakadékot jelentenek az ismeretanyagod és az információk között. A tünetcsoport a dislexiat idézi nekem, rendkívül sajnálatos, hogy nem jár szorosan kézenfogva nálad a disgraphiaval. Mindannyiunknak könnyebb lenne...

Sajnos, képtelen vagyok bármit is kezdeni azzal, hogy te mit és hogyan olvasol Bross Pétertől, az előbbi okfejtés nyomán a hiba a te készülékedben van. Nem kellene neked sem méhésznek lenned, hogy egy adatot megjegyezz, s azt szöveghűen interpretáld. Egyszer talán még ez is bekövetkezhet, tudjuk, a "reményhal meg utoljára"...

Nem bánnám, arany Maszatkám, ha nem az én közismert alultájékozottságomat hangsúlyoznád a fórumon, hanem saját korlátaidra fókuszálnál...


T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 12:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
A méhanya vásárlás támogatás bevezetésekor, pontosan a támogatás mértékével emelkedett a méhanyák ára.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 10:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
De a támogatás és a furcsa magyar rendszer egekbe vitt minden gyógyszer árat.
Bayvarol az Egybesültkirályságban: http://www.amazon.co.uk/Bayvarol-Strips ... B004WB8GYK
Meg itthon: http://www.equus.hu/shop/?p=productsMore&iProduct=1615
Az árak helyenként változnak. Nálunk 1,5-2 szerese a külföldinek.



A Bayvarolt legolcsóbban Németországban 23,88euroért találtam,ami a jelenlegi 285 forintos árfolyamon 6805 forint.

http://www.billiger.de/show/produkt/112 ... 5X4-St.htm

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 20:38 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Próbáljuk meg. viewtopic.php?f=2&t=374

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 20:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kedves Vivaldi!


Csak mezei OMME tag vagyok! Nincs közöm a vezérkarhoz! (Bár már volt szerencsém találkozni velük!)

Azt hiszem, nekünk is (egyszerű póroknak) lehetnek megoldási javaslataink, nem csak a főnökségnek!

No akkor hajrá!

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 20:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Oké, induljon.Ú,gy sejtem, most mintha illetékes szólított volna meg minket. Ha ehhez valamivel hozzájárultam akkor már megérte. Bár néhány egyént,ez egyébként nem lepett meg,kicsit kiakasztottam. De, még szegény méhészeti dolgokban alul tájékoztatott tomipapának leírom. Hogy a natura 2000-be kivont 21000hektárt pontosan, a Bross említi, az omme által kiadott egészségügyi könyv előszó részében. Azt még elnézem, ha időnként elmaszatol olyan dolgokat, amihez nem kell méhésznek lenni, ám amikor már, valamit végképp nem tud,Úgy csak bele beszél, azt nem szeretem.
Tehát, induljon az új Omme hírek rovat. Remélem meghallgatnak minket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 20:04 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kedves Mindenki!

Tisztelettel kérlek Benneteket, hogy egymás bosszantásának (ha lehet) próbáljatok meg véget vetni. Ehelyett e ragyogó Fórumon, 8 évnyi Nemzeti Program "igénybevétel" után próbáljuk meg közösen számba venni a Nemzeti Program erősségeit és gyengeségeit, hogy ezáltal olyan súlypontos véleményt nyilváníthassunk róla, melyet a következő Nemzeti Program összeállítóinak is figyelembe kell venni.

Ennek a Fórumnak a meghatározó aktív "szereplői" kiváló méhészek, akik kiemelkedő elméleti, s gyakorlati tudással rendelkeznek, s ezt a "tulajdonságukat" e "lapokon" már számtalanszor bizonyították. Most megteremthetjük magunknak a LEHETŐSÉGET, hogy észrevételeinkkel, véleményünkkel (a gyengeségek, az erősségek feltárásával) olyan irányba tereljük a programalkotókat, hogy a többség számára egyértelműen elfogadható Nemzeti Programot készítsenek. (Ne feledkezzünk meg arról, hogy a következő ciklus programját már a jövő év első felében a Bizottság elé kell tenni.)
A "csak kritikából" és a "sírás-rívásból" már elég volt, véleményünk mellé tegyük le megoldási javaslatainkat is!
Ennek reményében induljon egy új topic!

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 19:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Én is így látom. Az egész nemzeti programon igazán a kereskedők nyernek.
Aki nem lépte meg az 1. évben a pörgető támogatást, az biztosan bukott.
ár + áfa + 30% áremelkedés 50%-os támogatással majdnem annyi, mint 2 éve nettó áron.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 19:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tomipapa írta:
......Mikor voltak valaha is olcsóbb hazai gyógyszerek?......

V. gondolom az Antivar csíkra gondol amit sokan nagy megelégedésre használtunk, vagy csak a megfizethető áru amitrázát. 2006-ig volt engedélye....

De a támogatás és a furcsa magyar rendszer egekbe vitt minden gyógyszer árat.
Bayvarol az Egybesültkirályságban: http://www.amazon.co.uk/Bayvarol-Strips ... B004WB8GYK
Meg itthon: http://www.equus.hu/shop/?p=productsMore&iProduct=1615
Az árak helyenként változnak. Nálunk 1,5-2 szerese a külföldinek.

De a nem támogatott Fumidil-b Külhonban: http://www.footefamilyfarm.com/beelist_h.pdf
Nálunk szolid 75 000Ft már a 454g-os doboz ami alig több mint 2,3 tizedszerese.

A mézkinyerés eszközeiről ne is beszéljünk, amit én is vártam, hogy támogatott eszközök közé kerüljön ....
Hiba volt. :oops:




A többiben egyetértünk.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 18:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Vivaldi írta:
...... Bross is írja az előszóban, 21000 ha került Magyarországon a Natura 2000 területtek közé. Gyakorlatilag ezt kivették a méhészek kezéből. Tettek valamit ellene? Tettek valamit az akác erdők kiirtása ellen? Tettek valamit az ellen , hogy a Magyar, olcsóbb gyógyszerek megmaradhassanak? Tettek valamit a méz értékesítés érdekében, itthon vagy külföldön? Tettek valamit afelé, hogy az üzletekben Magyar méz legyen? Tettek valamit, a méhész konténerek ügyében? Mikor drága volt a cukor tettek ellene? .....

Sőt a nyári aszály ellen sem tettek semmit! :twisted:
Ezeket valóban komolyan kérdezed????
A feltett kérdések egy részéről inkább a megválasztott parlamenti képviselőtöket kéne megkérdezned, nekik talán van némi mozgásterük néhány kérdésben.(Natura, cukor .) Bár a cukor ügyben pont az OMME lépett, ha veszel drágán gyógyszert, támogatják a cukrot is. Összességében pozitívan jössz ki belőle
Vivaldi írta:
Biztos az én ügyetlenségem, de nekem például sose jutott még egy fillér se
Nem ügyetlenségnek nevezném ......
Vivaldi írta:
Tettek valamit afelé, hogy az üzletekben Magyar méz legyen?
Gondolom nem emlékszel a mézvizsgálatokra, vagy csak nem akarsz rá emlékezni....
Ami viszont ennél sokkal fontosabb sokat tettek azért, hogy a hazai vásárló ne egy hipermarketben vegyen mézet, hanem termelőtől........
Vivaldi írta:
Tettek valamit az ellen , hogy a Magyar, olcsóbb gyógyszerek megmaradhassanak?
Azt kérdezed korlátozták-e a szabad versenyt?
Szerinted ezt ki teheti meg? Gondolj EU GATT stb egyezményekre. Normális????
Összességében te vagy Margita344 barátod/barátnőd készítettetek egy javaslatot, hogy mire kéne költeni a NP pénzeket és a saját egyesületetek támogatásával benyújtottátok az OMME-hez?
Ha nem akkor most azt kéred számon, hogy miért nem a ti titkos vágyaitok valósította meg az OMME?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 18:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Vivaldi!

A net sokat "elbír", de ennyi tájékozatlanságot és hablatyot azért nem!

Nagy vonalakban: semmiről sincs néked határozott fogalmad, Barátom!

Fogalmad sincs a Natura 2000 területek nagyságáról. Most már csak azt osszad meg velünk, hogy ezek a területek mikor voltak "méhész-kézben" (ha már szerinted kivették a kezükből).

Mikor volt ráhatása a méhészeti ágazatnak a hazai erdők jövőjére?

Mikor voltak valaha is olcsóbb hazai gyógyszerek?

Mikor voltak a méhészek "kormánybuktató" lehetőség birtokában?

Mikor volt ráhatása a méhészeti ágazatnak a cukor árára?

Mikor volt kíváncsi bárki is az ilyen "brekegésre", mint a tiéd?

Az köztudott, hogy Bross Péter "nagyformátumú", karizmatikus vezetője volt az OMME-nek, de azokat felróni neki, amiket te itt megkíséreltél: marhaság! Ha nem elnök lett volna, hanem Isten, akkor sem hiszem, hogy téged képes lett volna "megváltani". Nem azokat kell itt sorolni, amiket talán a Teremtő sem tudott volna megoldani, hanem belátni, hogy nem a te perspektívád jelenti a "látókört", az csak a te korlátaidat fémjelzi. Ha Bross alatt annnyira rossz volt neked, bátran válthattál volna. Majd a "Fekete Józsi" megoldotta volna, benne mindig is maradéktalanul megbíztál. Csak arról feledkezel meg folyamatosan, hogy Fekete József általános OMME elnökhelyettes nem az utolsó fél esztendőben került döntéshozói pozícióba, hanem ott volt jó régtől fogva a vezetőségben. Azt sem ártana belátnod, hogy mielőtt ítélkeznél, meg kellene ismerned a kollektív döntéshozatal mechanizmusát, be kellene látnod, hogy nem az elnök hoz egyszemélyben döntéseket, hanem az a választott vezetői testület, melyet esetünkben Intéző Bizottságnak neveznek. Nem egyszemélyi irányítása volt az egyesületnek, hanem kontrollált, beszámoltatott, testületi, ahol az elnök az IB-ben egy személy....
Az elnökhelyettes is. Gyanúm szerint Bross Péter kurta-furcsa, nem tervezett lemondása talán épp e ténynek tudható be... Ezt a mechanizmust mifelénk önkormányzati demokráciának nevezik, nem abszolut vagy alkotmányos királyságnak...

Te itt folyamatában megkérdőjelezed az érdekvédelmi munka , a kormányzati döntéshozókkal felépített kapcsolatrendszer hatékonyságát, miközben fogalmad sincs arról, mit jelent ez a munka. Az valóban sajnálatos, hogy az OMME biztosította előnyökkel képtelen voltál élni, de valahol a mélytudatodban mintha te is tisztában lennél azzal, hogy ez kizárólag csak a te hibád. Nincs is ezzel semmi baj, amíg ilyetén dilemmáidat nem kívánod megosztani velünk. A Karancs remetéjét fenntartások nélkül képesek vagyunk kedvelni mindaddig, míg elő nem óvakodik a rengetegből, s nem hord össze itt, a Fórumon ennyi ostobaságot ...

Azon pedig felesleges boronganod, hogy ismeretanyagod a szarvasmarha-trágya kezelésének tárgyában (vagy rövidebben trágyában) immáron széleskörűnek nevezhető, mert ezen bő ismeretanyagot nem az országos egyesületi vezetésnek, hanem a te helyi egyesületi szervezőidnek "köszönheted", az OMME ajánlott előadói témái között nem szerepel trágyával kapcsolatos.

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 14:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Így van, és mi mindig azt mondtuk, hogy az omme legfőbb tevékenysége a támogatás köré csoportosult. Mert a nemzeti program is nagyjából csak annyi, azt írja le , hogy mit, s hogyan támogatnak. Mindig az van , vegyetek eszközt, de előbb kérdezzétek meg, hogy van e még pénz. Biztos az én ügyetlenségem, de nekem például sose jutott még egy fillér se. Ezt megalkották, és leültek, azóta ez megy. Ülnek a seggükön. Pedig számtalan kérdés vetődött fel, már azóta is. A Bross is írja az előszóban, 21000 ha került Magyarországon a Natura 2000 területtek közé. Gyakorlatilag ezt kivették a méhészek kezéből. Tettek valamit ellene? Tettek valamit az akác erdők kiirtása ellen? Tettek valamit az ellen , hogy a Magyar, olcsóbb gyógyszerek megmaradhassanak? Tettek valamit a méz értékesítés érdekében, itthon vagy külföldön? Tettek valamit afelé, hogy az üzletekben Magyar méz legyen? Tettek valamit, a méhész konténerek ügyében? Mikor drága volt a cukor tettek ellene? Pár kérdés csak, biztosan tudnék még párat de minek.
Ezt mondom, az egész megrekedt. Csak azt tették, ami kényelmes volt, a többinél széttárták kezüket. Előadókat hívni, meg pénzt szétosztogatni, szerintem nem, egy eget rengető feladat, azért a fizetésért.
Tisztelt uraim ott fenn. Az omme-nak annyi tagja van, hogy az összes magyar szakszervezet, meg templomba járó nincs annyi. Ennyi emberrel kormányt lehet dönteni.
Meg lehet őket szervezni? Meg, ha figyelembe vesszük, hogy a szarvasmarha trágya elhelyezését is végig hallgatta vagy háromszáz méhész zokszó nélkül, azért, hogy az előadók felvehessék a pénzt. Pontosan a brüsszeli tüntetés mutatta, hogy a méhészek össze tudnak fogni. Hát akkor, miért hallgat mindenki olyan kérdésekben is ami a méhésznek húsba vágó? Talán nem hallani a békák brekegését ott fenn, a hegyen?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 13:50 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kedves margita344!

"No azért marajunk a Földön egy cseppet! A Nemzeti Programot elsődlegesen nem Brüsszellel kellett soha leegyeztetni, hanem a kellően laza irányelvek mentén az OMME-nak kellett kitalálnia.
A következő lépésben egyeztetni kellett a minisztériummal. Ha vita van a kettő között, akkor vagy megoldották egymás között vagy fordultak Brüsszelhez tanácsért. De csak tanácsért."


Az élet azért nem ennyire egyszerű. A program brüsszeli jóváhagyását igen hosszú és fáradtságos előkészítő munka előzi meg, amelyben mind az OMME (tagszervezetei bevonásával), mind pedig a VM (háttérintézményeivel) vesz részt. Egy tervezési ciklus 3 évre szól; - tehát a most "hatályos" Nemzeti Program 2011-2012-2013 évekre szól. A közösen kialakított programot már a "hatályba lépést" megelőző évben el kell fogadtatni az Unióval. Az elfogadott programon menet közben változtatni nagyon nehéz, vagy nem igazán célszerű, ezért a program összeállításakor nagyon "észen" kell lenni. Itthon a végső szót a VM mondja ki, mivel a támogatási rendszert a VM "üzemelteti".

Kedves Jólinformált!

"A VM és az OMME közötti megbeszélés eredményeként az idén a Magyar Méhészeti Nemzeti Programban nem lesz változás."

Az előzőekben leírtak miatt nem lehet változás a 2011-2013 évek közötti Nemzeti Programban.

A jelenlegi Nemzeti Program bizonyára sokak számára "nem tetsző" elveket, s jogcímeket is tartalmaz; - ezért ezen talán úgy is lehetne "segíteni", hogy egy új topic-ban; - pl: Milyennek képzelem el a MMNP-ot 2014-2017 között címmel megoszjuk elképzeléseinket a Fórumot olvasó OMME illetékesekkel. Hátha sok okos ötlet is elő jön a gondolat halmazból.

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.08. 12:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Kedves Margitta.
Hidd el nekem, akik ismernek tudják. Az omméból semmi féle embert nem ismerek, csupán a Fekete Józsit, de vele meg nem erről beszélgetünk, és a Brosst láttam beszélni, vele még kezet se fogtam soha. Szóval, én semmi féle érdekkör tagja nem vagyok. Én olyan "kicsi vagyok", hogy éppen , hogy csak elő merek merészkedni az erdőből.
Ami engem motivál, az a kis igazság érzet, amit meggyőződésem szerint, az Isten olt belé az emberbe születésekor. Néha áldás ez, de legtöbbször átok, a mostani világban.
Korom folytán, van némi ember ismeretem. és egy nagyon kis tudás, amit életem folyamán össze szedtem, innen onnan.
Ez alapján, meg azért, hogy a fórum, ne essen le a kezdők,például," kaptár festés, milyen festékkel színvonalára", amit már vagy hússzor kitárgyaltunk, megpróbálok valamilyen érdeklődést fenntartani a fórum iránt. Mert szerintem a veszekedés is jobb, mintha nem lenne semmi. Ez is tapasztalat: A hazudó ember se olyan veszélyes, mint a hallgatag. A pszihológusok tudják, mindent gyászt, örömöt, ki kell beszélni, mert ha belefojtódik az emberekbe, bajt okoz.
Ugyanígy van ezzel az omme üggyel. Nem tudom elképzelni, mit képzel az, aki azt hiszi, hogy egy ilyen ügyet el lehet hallgatni, és az omméban létező rossz dolgok, a végtelenségig vihetők tovább. Azokat se értem, akik meg azt hiszik, hogy majd vissza megy Bross, és minden megy tovább ugyanúgy. Uraim, és hölgyeim, az a kutya, amit ostorral kell a vad után kergetni, az nem fog nekünk nyulat. Egyszerű élettapasztalat. Mind ahogy az is, hogy egy új vezető mellé, valaminek oda teszed a régit, abból csak veszekedés lesz.
Legtöbb dologhoz még csak jóstehetség se kell. Pusztán ezek, amiket leírtam, meg némi jó szimat. Bár inkább tévedjek, és úgy legyen, hogy most, rosszul érezzem a dögszagot


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.08. 10:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Kedves Jólinformált!

Leírtam néhány hibáját Bross Péternek, mert kérdezted, de ezekkel együtt nagyon értékes embernek tartom. Bárki megnézheti, meghallgathatja Bross Péter 50 perces jászberényi előadását az interneten. Az előadása felkészültségről, lényeglátásról, jó rendszerező képességről tanúskodik és nagyon erős egyéniségről. Ilyen felkészültség mellett nem érthető számomra a mostani lemondása. Nem érthető már csak azért sem, mert 4 évre újraválasztották, tehát bírta a választási küzdelmet is és győzött is benne.

Ezért kezdtem el gondolkodni a lemondás okán. Szerintem az ok elsődlegesen Őbenne magában rejtőzik. Persze a vezetés belső harcai, feszültségek adták kiinduló pontot a lemondáshoz, de valójában Ő adta fel a harcot a saját vezérkarával szemben. Minden választási ciklus után változtatni kell a vezetési módszereken egy jó vezetőnek. Sőt még ennél sűrűbben is. Nemcsak a tagság szeretetét és tiszteletét kell elnyerni, hanem a vezérkart is meg kell nyerni a képviselt ügynek. Mindenkit a maga szintjén.

Vivaldi!

Én nem tartom lehetetlennek, hogy Bross visszatérjen vagy az elnöki vagy az ügyvezetői posztra, de azt nem, hogy mind a kettőre egyszerre.

A pofonokat ígérő "erős" ember csak addig erős, amig ígérgeti a pofonokat, de valójában az ilyen magatartás azt mutatja, hogy személyes indulata és érdeke van, de az OMME szervezetét előrevivő valódi stratégiai koncepciója nincs. Ha lett volna, akkor nem választották volna újra Brosst. Nem tudom, hogy ki Ő, de akár igaza van abban amit üvöltözött, akár nem, az ilyen embert megválasztani felelős pozícióra tilos. Az ilyen ember csak egy pitbull, üvöltözzön nyugodtan a "B középben" a Fradi meccsen.

A választás eredménye és az azóta történtek igazolják, hogy Bross Péternek csak Bross Péter volt az ellenfele, mert a vezetőségen belül hasonló stratégiai kaliberű ember nem jelentkezett. Kíváncsian várom, hogy mi fog születni az elkövetkező néhány hónapban.

Én az OMME-t nem temetném a helyedben. A szocialista diktatúra időszakát leszámítva mindig is volt országos összefogása a magyar méhészeknek, most is van és meg is fog maradni. Akár lesz az OMME kezében a Nemzeti Program, akár nem. Akár erős lesz az Agrárkamara, akár nem. A tagság dolga, hogy megszűlje, kiválassza a vezetőit.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.08. 08:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Én nem tartanám jónak, hogy az, aki egyszer lemondott az vissza menjen, bárhová is, bárkiről is legyen szó. Ugyanis, ha valakit valahová vissza könyörögnek annak meg változik a hozzáállása a dolgokhoz. Nem ő akarta, tehát a feltételeket ő határozza meg, és ez nem ugyanaz, mint mikor még szeretne az ember valami lenni. Ez mindenkinél így van, és nem Bross specifikus. Ha ott valakinek esze van ez ellen harcol, aki nem harcol, az azért teszi, mert szeretne a húsos fazék közelébe maradni még egy kicsit. Konkrétan ugyanis az is biztos, hogy Bross újra választása lenne az első szög az Omme koporsójába. Az omme szerkezete ugyanis recseg, ropog, és csak a támogatások rozsdás drótja tartja egyben. Egyébként is, már megírtam, többször, az egy személyre épülő szervezetek, de birodalmak is, összeomlanak amint az a személy elmúlik, aki meg hal, vagy más miatt, aki ennyire meghatározója lesz valamely szervezetnek. Így volt ez akkor is, amikor Dzsigisz kán meghalt, vagy Brezsnyev stb. Jó elhiszem, az omme nem a Szovjetunió, és nem a tatárok. Ilyen esetben két választás van. Az egyik amikor az agónia gyors. Lásd Csauseszku. vagy lassú, mint Kuba. Az omme felépítése, pedig nagyon is hajazik ezen országok állam berendezkedésére./ A népet le se szarjuk/
Tehát, ha nincs az omme környékén olyan ember, aki átvegye a vezetést, akkor nagy baj van. Ha nincs, kívülről kell hozni, mert nagy munka vár rá, hogy demokratikus m érdekvédelmi szervezetet varázsoljon az omme-ból, mert csak ez az egyetlen út van , hogy megmaradjon. Ugyanis nagyon nagy szükség lenne egy ilyenre. Ennek az embernek erősnek kell lenni, hogy seggbe bírja rugdosni azokat akik nem oda valók. Mert bár, lehet hogy vissza megy a Bross, de mint tudjuk egy folyóban se lehet, ugyanabba a vízbe sokszor belelépni, a helyzet így is úgy is de megváltozik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.08. 01:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.11.01. 10:10
Hozzászólások: 10
"No azért marajunk a Földön egy cseppet! A Nemzeti Programot elsődlegesen nem Brüsszellel kellett soha leegyeztetni, hanem a kellően laza irányelvek mentén az OMME-nak kellett kitalálnia. "

Maradjunk a számunkra értékes cukor és a számunkra értéktelen (mert gyakorlatilag használhatatlan ) gyógyszer példájánál. A kellően laza irányelv arról szól, hogy ezt az egyik, talán a legnagyobb keretösszeget az atka elleni
védelemre lehet költeni. Bizony hidd el, kellett a jó kapcsolat és a meggyőző
erő, ahhoz, hogy elfogadják (kisarkítom) a cukor jobban öli az atkát mint a gyógyszer.
Mindezt egy olyan erővel szemben, mint a gyógyszer lobbi.
Én azt gondolom ehez kellett a tüntetés meg, a Péter ügyessége is.
A brüsszeli (és a magyar is) bürokrácia arról híres, hogy láng lélekkel küzd az igazságért, a szebb jövőért és az olyan kicsi erőtlen szervezetekért mint a méhészeké .És a nagy pénzel és nagy befolyással rendelkező szerveződéseket le se szarja.
Brüsszel városa, meg miután néhány gazdatüntetésen teleborogatták trágyával, meg az elérhető magasságig bedobálták az ablakokat cukorrépával, alig várja az agrártüntetőket. Mindent meg is tesznek, hogy gyorsan és könnyen engedélyt kapjon aki ott tüntetni akar. Én csak azt mondom újra, bátrak voltak akik ennek ellenére oda mertek menni tüntetni, és
én tisztelem ezért őket. Azt is megmondom, hogy kicsit bánt ha leszólják őket.



"Bross Péter egy jó vezéregyéniség. De nagyon sok olyan hibája van......Vajon hiba lenne-e Őt újra jelölni és újra megválasztani?"

Kettőnk közül nem én korteskedek az biztos!

Félre ne értse senki! Én és még nagyon sokan akik szeretjük és jót akarunk
Péternek örülünk annak, hogy lemondott. Egy tehetséges ember, meg fogja találni a helyét. Boldogabb, békésebb,sokkal kevesebb keserűdéggel járó élete is lehet, mint OMME elnökként.

Ami elszomorít -és ezért jöttem fel a fórumra- hogy nem kapja meg a
kellő tiszteletet azért a munkáért amit elvégzett. És azt szeretném csak elérni, hogy kapja meg!
Az meg elkeserítő, hogy vannak olyanok, akik ugyan elengednek egy két lózungot, hogy Ő ilyen meg olyan nagy ember, de valójában próbálják befeketíteni "nagyon hiú , rosz szervező, rosz kapcsolatépítő, nagyon sok hibája van amiből még saját magának is elege lett és ezért mondott le." Nyilván megfelelő érdekek mentén teszik ezt. Mondjuk a felelősségük kisebbedik (legalábbis ezt gondolhatják) ezáltal a tagság előtt abban,hogy az OMME elvesztette a Pétert. Az erős ember egy fejtágítón egyenesen azt pedzegette, hogy bűnöző, és csak azért nem tesz ellene lépéseket, mert ő is nagyon tiszteli és szereti. Mindjárt hányok!

De úgy látom, hogy eléggé egyedül maradtam ebben a szándékomban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.07. 23:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
No azért marajunk a Földön egy cseppet! A Nemzeti Programot elsődlegesen nem Brüsszellel kellett soha leegyeztetni, hanem a kellően laza irányelvek mentén az OMME-nak kellett kitalálnia.
A következő lépésben egyeztetni kellett a minisztériummal. Ha vita van a kettő között, akkor vagy megoldották egymás között vagy fordultak Brüsszelhez tanácsért. De csak tanácsért.
Brüsszel tiszteli az államok önállóságát annyira, hogy nem szól bele a belső meccsekbe. Minden tagországnak magának kell tudnia, hogy oldja meg a felhasználást. Brüsszelt az érdekli, hogy minden egyes célkitűzésre valamennyi pénz fordítódjon és az elszámolhatóság, átláthatóság számára egyértelmű legyen. Brüsszelt még az se érdekli, hogy mennyi lesz felhasználva a keretösszegből. Ha megmarad, akkor az a tagország egyéni problémája. Ne hárítsd át az Omme felelősségét senkire, se a minisztérumra, se Brüsszelre. A konkrét pályázható célok és az felosztási arányok az OMME vezetésének a műve. Tehát ha ebből az összegből évekig a multinacionális nagytőke jakott jól, az bizony az OMME vezérkarának ügyetlenkedése, közös bűne.

Hogy ebből a katyvaszból mennyi a Bross felelőssége és mennyi a többieké, azt se te se senki kívülálló nem tudja megmondani, mert ezek azok a belső meccsek, amik végül a bili mostani kiborulásához vezettek. Az összes belül álló ujjal mutogat másra (külső és belső felelősökre), hogy az Ő saját felelőssége még csak véletlenül se kerüljön szóba. Bross is felelős és nem makulátlan. De nemcsak Ő. Az ügyben a legkevésbé lehet Brüsszelt felelőssé tenni, pedig Őrá lehet a legkönnyebben az összes sz...t rákenni, mert Ő 1400 km távolságban van.

Tüntetés. Minden tiszteletem a résztvevőké. Sok tüntetésben részt vettem az első nagy Duna tüntetésen és azóta több más (gazda és környezetvédelmi) tüntetésen is, sőt többnek a szervezésében is részt vettem. Ezért mondom a tapasztalatom birtokában, hogy ez brüsszeli tüntetés eleve hamvába hótt, elszerencsétlenedett vállalkozás volt. Egy tüntetés egy kampányon belül csak egy a sok esemény között, ami egy adott cél elérésére szerveződik. A sajtóviszhang mutatja, hogy nem volt kampány és nem volt előkészítve a terep. A sok rendőr felvonultatása mutatja, hogy még a Brüsszeli hatóságokkal, erőszakszervezetekkel se volt rendesen leegyeztetve, hogy mi a cél és milyen a tüntetők szervezettsége. A brüsszeli hivatalnokok közönye és nevetgélése mutatja, hogy nem volt a tüntetés egy jól felépített kampány része, az ottani közvélemény nem tudott semmit az ügyünkről. Amit felsoroltam, mind a kampány felelős vezetőjének, OMME elnökének, ügyvezetőjének személyes felelőssége. Ezt nem háríthatja még a vezetőség többi tagjára sem. Neki kellett volna a kampányt jól felépíteni, ha ez nem sikerült, akkor a tüntetést még a szervezési szakaszban lefújni. Nem tette meg, hanem hagyta elindulni és elvérezni az egész hadseregét.

Bross Péter jó kapcsolatokat tartott fenn az EU méhészeti referensével. Ez érdem vagy természetes dolog? Szerintem ez természetes dolog, nem különleges érdem. Minden elnöknek ez feladata volt, van és lesz. Az is természetes, hogy az EU referens egy olyan tagországra odafigyel, amelyiknek jelentős mézexportja van, ahol ez az ágazat évtizedek óta sikeresen működik. Ez a feladata az EU méhészeti referensének. Túlzó tehát az állítás, mely szerint a brüsszeli tüntetés eredménye az lett, hogy az EU méhészeti referense odafigyelt ránk.

Bross Péter egy jó vezéregyéniség. De nagyon sok olyan hibája van, amiből az elmúlt sok év alatt nemcsak az Intéző Bizottságnak, de Őneki magának is elege lett, és ezért mondott le. Vajon hiba lenne-e Őt újra jelölni és újra megválasztani? Ez itt a kérdések kérdése őszintén és tisztán.

Kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.07. 22:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Vivaldi!

És a Fekete Józsi, aki elnökhelyettes és szaktanácsadó x éve és ott ül ezekben az általad említett b-kben, arról miért nem számolt be nagyon korrekten, hogy az OMME az ib vezetésével mire költi a tagszervezetetek által felutalt pénzt? Ha nem tudja az is baj, ha tudja de nem mondja az se kisebb. Jelenleg Ő az omme vezíre, tőle nem várnám ezt a fajta hozzáállást, hogy az omménak el kell utalni a pénzt azt hogy mire költik (költöm) azt nem tudom...

Jólinfrmalt!


Meglepően jók az információid, egy részüket én is hallottam innen- onnan, mondjuk azon csodálkozom, hogy az itt lévő veteránok még nem tették fel neked is a kérdést, hogy nem a Bross Péter vagy-e ? :D Tőlem egyből ezzel kezdtek, amikor kiderült, hogy nem mindenben értek velük egyet. No mindegy, ami késik nem múlik... :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.07. 21:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.11.01. 10:10
Hozzászólások: 10
" A Brüsszeli méhésztüntetésre jellemző volt a rossz előkészítés, rossz szervezés, rossz hatásfok. Kapcsolatok építése nélkül nem lehet lobbizni. A társadalmi szervezetek életében a tüntetés nem forradalom. A tüntetés csak része lehet egy jól szervezett kampánynak, de annak önmagában is jól kell működnie. De itt nem volt érdemi kampány, csak a tüntetés."

"Általában, talán egy két kivételtől eltekintve, az érdekvédelem csak a támogatások köré csoportosult. /fele cukor , fele méregdrága Német gyógyszer/ stb. De, például nem lett eredménye a brüsszeli tüntetésnek."

Én nem voltam a brüsszeli tüntetésen. Egyszerüen nem vagyok az a bátor
első vonalban harcoló alkat. A tüntetés utáni mézvásáron egy alkalmi kompániában szóba került Brüsszel. Kiderült, hogy a társaságból az egyik méhésztársunk ott volt az első csapatban. Elmesélte, hogy nagyon tele volt a
nadrágjuk, amikor odamentek a Bizottság épülete elé és ott találták magukat
(egy maroknyi idegenbe szakadt elárvult magyar méhész) több busznyi állig
fölfegyverzett rohamruhába beöltöztetett rendőr (kommandós?) között.
Tudták, hogy az előző évben egy gazdatüntetésen egy traktorral halálra tapostak egy rendőrt. Amiatt is nagy stressz alatt voltak, hogy annak ellenére, hogy hetekkel megelőzően már megkezdődött a brüsszeli városi hivatalokkal az egyeztetés, semmilyen írásos engedély nem volt a kezükben.
Mégis oda mertek menni. Az utánnuk jövőknek ezt már, nem kellett átélni, de őket is tisztelem azért, hogy kétszer 24 órát(oda-vissza) zötykölődtek a buszon, mindenki végigálta becsületesen a dermesztő késő őszi hidegben és az ottani bürokrácia mégdermesztőbb közönyében a napot. Utána Brüsszel környékén a fellelt legolcsóbb szállodában tölthette az éjszakát. Az OMME-nek ekkor még nem volt pénze. Annak ellenére, hogy gyűjtést szervezett, a kiutazás költségeinek a nagyobb részét, azt hiszem, hogy maguknak a kiutazó
tüntetőknek kellett állnia. Én is befizettem a támogatásra kért összeget(ha jól
emlékszem igen jelentős összeg- talán 1000 Ft lehetett) de eszembe nem jutott volna ezt bárhol is, bármiért is fölhozni. Bármikor, ha felmerült, nem méhész társaságban a brüsszeli tüntetés én mindíg büszke voltam rá, hogy mi méhészek megcsináltuk ezt.
Nem volt eredménye?! A több hetes ácsorgásnak azért, volt annyi eredménye, hogy a Péterrel szóba állt a terület szakreferense. Az már a Péter ügyessége volt, hogy végül nagyon jó személyes kapcsolatot tudott vele kialakítani. A támogatásokat nem az OMME találja ki hanem Brüsszel. Ott a német gyógyszerlobbi sokkal erősebb mint a nem is létező méhészlobbi. Ha emlékeztek először csak a valóban méregdrága alig használható gyógyszerre volt támogatás. A Péter érte el a brüsszeli jó kapcsolata révén, hogy az atka elleni védekezésre a rendelkezésre álló pénz felét cukorra költhetjük. Ha már valaki csak a pénz oldalárol nézi is a brüsszeli tüntetést, akkor is, hányszorosan térült meg a befektetett 1000 Ft-ja?!
A Péter brüsszeli jó kapcsolata a hazai bürokráciával folytatott küzdelemben is nagyon sokkszor jól jött. Nem egyszer kért és kapott irásos támogatást Brüsszelböl, hogy a szabályokat úgy kell értelmezni, ahogy azt az OMME szeretné. Valóban a támogatások rendszere bőven hagy kivánni valót maga után,de ez mivel a pénz nagyrésze is onnan jön alapvetően Brüsszelben dől el. A Péter minden évben el tudta érni, hogy valamennyit változzon a javunkra ez a rendszer. Az OMME honlapon olvasható a Péter utáni új vezetés munkájának az első eredménye:

"A VM és az OMME közötti megbeszélés eredményeként az idén a Magyar Méhészeti Nemzeti Programban nem lesz változás"

Az az eredmény, hogy nincs eredmény!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.07. 11:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Úgy látom, a kezdeti pánikot követően elindult az OMME vezetői posztjaiért a választási kampány. Van aki szerint mindenkinek le kell szállni az eredeti polcról és választások keretében kell megméretkeznie, van aki szerint csak a megüresedett polcokat kell feltölteni. Van aki szerint új emberekkel, van aki szerint részben új emberekkel és van aki szerint a régi állandó belső feszültségekkel működő személyi összetétel tökéletes volt.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.07. 08:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
bükk írta:
Vivaldi írta:
Érdekes , hogy akkoriban se ismertünk mást, csak őt. Tehát megint vissza jön, ennek a felépítésnek a hibája. Nevezetesen, lehet ott bárki más, mint az elnök, aki beleszakadhat a munkába is, de senki nem ismer mást, mint az elnököt.

A hiba nem a felépítésben van hanem benned.
Amennyiben az elmúlt 20 évben rendszeresen eljártál volna arra a 3-4 nagy országos méhészrendezvényre most kellően képbe lennél és számtalan ősz halántékú jól tájékozódott méhész ismerősöd lehetne aki segíthetne.
(Sokan vagyunk akik ilyen alkalmakkor régi ismerősként köszöntjük egymást).
Tudnád pld. hogy működik az unió ha a 24 agrárminiszter leül tárgyalni és szeretnénk hogy megszavazzák a javaslatunkat.
De te ha jól értem teljesen másképpen gondolkodsz.
Azt várod hogy téged az OMME elnöke valamilyen formában folyamatosan informáljon az aktuális dolgokról.
Na ezt várhatod,a V betű nagyon hátul van a névsorban. :lol:

Hát tudod, bennem valószínű sok, sok hiba van. Például, én azt találtam ki, hogy mi van akkor, ha megváltoztatjuk azt a mondást, keresd a nőt, keresd a pénzt-re. Mert biztos nagyon jó felépítés lehet az, ahol azt aki fizet, le se szarják, és alakul egy elit csoport, akik elnevezgetik egymást, mindenféle b-nek, és szépen osztozgatnak a befolyt pénzen, egymás közt. Ilyen b-nek ennyit, olyan b-nek meg amannyit. Nem tudom az omme olyan -e, mert én innen a porból, lesek felfelé csak, mint a bányász béka, és nem is mondom , hogy itt is ez lenne a helyzet, de a kenyerem javát már megettem, és bizony néha amikor az erdőből ballagok hazafelé az esőben, ez is eszembe jut. Igaz, ez csak azután jutott eszembe, amikor egy egyesületi gyűlésen a Fekete Józsi, nagyon korrekten beszámolt a pénzügyekről. Szépen elmondta, mi, mire ment el, de van egy összeg amit, úgy csak egy összegben említett , mégpedig ez az omme-ak átutalt összeg. És ez az, amiről semmit nem tudok. De ez is biztos az én hibám, mert csak én vagyok olyan aki nem találkozott a pénzügyi beszámolóval, meg különben is, minek foglalkozok azzal a párezer forintal amit minden évben befizetek az omme-nak. Több is veszett Mohácsnál.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.07. 03:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.11.01. 10:10
Hozzászólások: 10
"Nos, úgy tűnik ezek az infók tényleg első kézből vannak... "
Tényleg nem!
De nem ez a lényeg, hanem, hogy valószínűleg ezek is igazak. Legalábbis erősen késik a cáfolatuk.
Te egy fiatal, nagyon komoly közösségi ember vagy. Ez kitűnik abból, ahogy itt a fórumon
folyamatosan, okosan, visszafogottan megnyilvánulsz. Örülök, hogy ilyen emberek is vannak. Ezért is különösen kiváncsi vagyok a véleményedre, hogy a fentiek fényében továbbra is úgy gondolod-e, hogy:

".... hisz most akkor a Pétert megbuktatták??
Ezt még így ő sem jelentette ki. Mert nem is jelenthette!"

Az OMME jelöltálításról úgyszintén mit gondolsz?

Vagy tényleg legjobb halgatni mindezekről?!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 18:58 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Vivaldi írta:
Érdekes , hogy akkoriban se ismertünk mást, csak őt. Tehát megint vissza jön, ennek a felépítésnek a hibája. Nevezetesen, lehet ott bárki más, mint az elnök, aki beleszakadhat a munkába is, de senki nem ismer mást, mint az elnököt.

A hiba nem a felépítésben van hanem benned.
Amennyiben az elmúlt 20 évben rendszeresen eljártál volna arra a 3-4 nagy országos méhészrendezvényre most kellően képbe lennél és számtalan ősz halántékú jól tájékozódott méhész ismerősöd lehetne aki segíthetne.
(Sokan vagyunk akik ilyen alkalmakkor régi ismerősként köszöntjük egymást).
Tudnád pld. hogy működik az unió ha a 24 agrárminiszter leül tárgyalni és szeretnénk hogy megszavazzák a javaslatunkat.
De te ha jól értem teljesen másképpen gondolkodsz.
Azt várod hogy téged az OMME elnöke valamilyen formában folyamatosan informáljon az aktuális dolgokról.
Na ezt várhatod,a V betű nagyon hátul van a névsorban. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 11:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Kedves Jólinformált'

Kérdezted, hogy követett-e hibákat Bross. Igen, sokat. Sok vezéregyéniségre jellemző, hogy nagyon hiú. Nem ismeri el az elkövetett hibát, és gyorsan talál bűnbakot, külső okot. Ez őrá nagyon jellemző.

Tudod, ha részt veszek egy sportesemény szervezésében és nulla a részvétel, nulla az eredmény, akkor nem kell magyarázkodnom, hanem elgondolkodom, hogy mit csináltam rosszul. A Brüsszeli méhésztüntetésre jellemző volt a rossz előkészítés, rossz szervezés, rossz hatásfok. Kapcsolatok építése nélkül nem lehet lobbizni. A társadalmi szervezetek életében a tüntetés nem forradalom. A tüntetés csak része lehet egy jól szervezett kampánynak, de annak önmagában is jól kell működnie. De itt nem volt érdemi kampány, csak a tüntetés. MÁS. A mézhamisítások leleplezése ügyében az OMME sokáig hallgatott, szégyelni való módon nagyon hátul kullogott. Csak akkor lépett az OMME vezetője, amikor a hatóságok már szinte mindent felderítettek, tehát már nyilvánvaló volt és a király meztelen volt. Nem értem ennek az okát, merthogy valójában nagyon erős kezdeményezőnek kellett volna lennie a MI érdekünkben. MÁS. Nemzeti Program pályázható céljainak elég nagy része hibás, rossz hatásfokú és nem azoknak kedvez aki pályázza, hanem annak, akitől a méhész vásárol. A támogatások szétforgácsoltak. Vannak értelmetlen célkitűzések is. Vannak amiben messze el vagyunk maradva más EU országoktól. MÁS. Méhészújságban szerkeszt. Milyen témákat enged és milyen témákat nem? Mennyire támaszkodik az online sajtó lehetőségére, mint kiváló információterjesztési lehetőségre. Szinte semennyire.

Fehér ember nem felejt, tehát ezeket se szabad elfelejteni, amikor Bross Péter elnöki és ügyvezetői tevékenységét és egyéniségét értékeljük.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 09:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Kedves Tükör. Ha már megemlegettük. Méltányolom, hogy helyettem is fagyoskodtatok Brüsszelben, és nem is titeket bírállak. Én is örömmel fizetem be, azt a párezer forintot, akkor, mert bíztunk abban ,hogy eredményt értek el. De mint mindent, hogy mi, mennyit ér, ezt is, az elért eredmény dönti el, és ennek az eredménye/lehet hogy, csak innen, egy mezei méhész szeméből/ 0. Mindenki szépen elfelejtkezett róla, és mostanság ezekben az években, amikor a kínaiak már felvásárlóként jelennek meg nálunk, okafogyottá is válik. Igen, el kell ismerni, bajban voltunk a mézeladást illetően, de akkoriban volt pezsgés, volt munka az Omme ban, és úgy érezte minden , mezei, és erdei méhész, hogy van fölöttünk valaki, aki az érdekünkbe dolgozik, és ezek akkor a Brossék voltak. Érdekes , hogy akkoriban se ismertünk mást, csak őt. Tehát megint vissza jön, ennek a felépítésnek a hibája. Nevezetesen, lehet ott bárki más, mint az elnök, aki beleszakadhat a munkába is, de senki nem ismer mást, mint az elnököt.
Én mindig azt mondom, hogy menni kell valamerre, mert az élet mozgás, aki nem mozog, az előbb vagy utóbb meg hal. Legyünk igazságosak, az Omme egy ideje már nem tudja, hogy merre menjen. Nem tudta eldönteni, hogy akkor érdekvédelmi szervezet e vagy nem. Úgy néz ki mint egy nagy mesterséges tó. Felgyűlt benne a sok víz/ezek a tagok/, ostromolják is a partokat, de a víz nem talál utat, csak gyűlik, gyűlik, ez előbb utóbb azt eredményezi, hogy átszakad a gát.
Ha vissza olvasol, én mindig leírtam, hogy mit kellene tenni azért , hogy a víz ne álljon meg, hogy merre kellene fejlődnie, hogy mik azok a kérdések amikre választ kell adni, és mivel a méhészeknek más nincs csak az omme, evidens, hogy a válaszokra ott kellene megpróbálni feleletet adni. Én azt is leírtam, hogy nagyon jónak tartom a két ciklus rendszerét. Az elsőben még mindenki gőzerővel dolgozik, a másodikban ráül az elért eredményekre. De a harmadikban, már fáradt elnyűtt, és csak hátráltatja a dolgokat. Ha megfigyeled, a Brossal, teljesen ez történt.
Lehet , hogy kissé ingerült lettem, mert egy nagyon hibás szemlélet, nevezetesen, "hogy a tagság ne ugasson bele a nagyok dolgába", /mert ez volt az egész iromány lényege/miatt. De én nem az Omme létét szeretném megkérdő jelezni, hanem inkább az érted haragszom, nem ellened elvén, hogy jobb legyen, hogy fejlődhessen, hogy én mezei, vagy inkább erdei méhész, megint azt mondhassam, mint a brüsszeli tüntetés idején, hogy ez igen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 09:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
A helyi vezetők tudják a valós okokat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 09:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Hogy a Tagság rendes tájékoztatást kapjon az nem a Fórum hanem a helyi vezető feladata.
Számon kell kérni!!
Aki jelen volt az OV-n tudja, hogy hangzottak el olyan mondatok, amiből a lényeg leszűrhető volt. A hozzászólásokból látszott, hogy a többség értette a lényeget.
Hogy ebből ki, mennyit ad(ott) tovább a tagsága felé........? ....majd a választáson kiderül.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 08:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Tomipapa! Az valami nemzetgazdasági érdek, hogy ebben az egyébként nagyon fontos kérdésben "kihunyjon a parázs"? Miért baj, ha ez időről időre szóba kerül? Ha a tagság kapott volna rendes tájékoztatást az ügyben, akkor nem lennének találgatások.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 08:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Tomipapa!
A maszatolást szerintem Te űzöd magas szinten.
Nem emlékszem ki az az öt, aki ott volt és másként látta? Nem találom. De Te majd segítesz.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.05. 23:38 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tomipapa!
Épp ez az, hogy én nem voltam ott!
Ezért írtam már lentebb is amiket írtam.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.05. 23:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
jolinfrmalt
Nos, úgy tűnik ezek az infók tényleg első kézből vannak... ;)
Idézet:
Azt is mondta még (ezt lehet,hogy csak Péterrel folytatott privát beszélgetésben)

Azt nehéz megerősíteni, vagy megcáfolni, ahol csak ketten voltak beszélgetés közben.
A többit meg én is csak hallomásból tudom...


Aztán meg ezzel is nehéz valamit kezdeni, mert túl konkrét dolgokat állítasz:
Idézet:
Újra hangsúlyozom, nem vagyok hiteles forrás, mert nem voltam ott a dolgok megtörténtekor.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4804 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 97  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 269 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.