Pontos idő: 2024.04.28. 13:16

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1828 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 37  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.27. 11:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.21. 22:04
Hozzászólások: 135
Kedves Arisztaiosz!

A bor kérdése kicsit eltér a méztől, mert a mediterrán területek borai általában édesebbek az itteniektől, és aki teheti inkább azokat is veszi meg. Itt válik hasonlóvá a mézzel, hogy a fogyasztói kultúra jelentősen különbözik attól amit a minisztérium és a gazdák gondolnak. Ma már bárki vehet bárhol szinte bármilyen bort, és itt látszólag a magyar borokra egyre kisebb lett az igény az idő elteltével. A termelés pedig ezt nem követte, így jelentős túltermelés állt elő.

Na meg ezekben az alfahír cikkekben van számomra pár érdekesség (ami leginkább erős csúsztatásnak tűnik):
https://alfahir.hu/2019/06/30/szolotermelok_tokaj_hegyalja_farkas_peter_barnabas_biro_laszlo_jobbik cikkből idézném:

""A zöldszüret célja, hogy mérsékelje a borszőlő iránti keresletnél jóval nagyobb mennyiségű szőlőtermés piacra kerülését, ezáltal megelőzze a szüreti piaci feszültségek kialakulását. Maga a zöldszüret fogalma a még éretlen állapotban lévő szőlőfürtök teljes eltávolítását, és ennek következtében az érintett terület terméshozamának nullára való csökkentését jelenti.""

Tudtommal a zöldszüret célja a töveken fennmaradó fürtök minőségének és tápanyag tartalmának javítása, de lehet tévedek.

Kedves Mindenki:)

Én azt tapasztalom mind méz mind zöldség piacon, hogy az emberek szájába kell tenni az élelmiszert, szinte szó szerint, a mézem 80 % át úgy adom el hogy kiszállítom kisebb nagyobb mennyiségekben és az emberek kezébe adom, máshogy menne a nagy kerbe. Ezen a vásárlói magatartáson semmilyen támogatás nem fog tudni segíteni. A támogatások családonkénti elosztása egy borzalmas elképzelés akárcsak a föld terület alapú támogatás ami sokkal több kárt okozott mint hasznot. Lehet itt beszélni beporzás támogatásról, meg mindenféle egyéb támogatásról, a méhészek helyzetére ez maximum egy tüneti kezelés lesz semmi több.
A méz a cukor tömeges terjedése után egy drága élvezeti cikké vált, ez a probléma gyökere. A hamisítás meg a piac védelmének teljes hiánya az egy újabb döfés a méhészet szívébe, de sajnos már régóta érődik a méhészet összeomlása.

Részemről úgy látom, hogy most jött el az idő mind a méhészet mind a komplett mezőgazdaság összeomlására, a nagy ipari termelés leöl mindent ezen meg senki nem is akar változtatni. A hobbi és a kis családi termelés saját részre talán megmarad, a kis és közép vállalkozások alig, max ilyen bio gazdaságok amikre mostanában nő a kereslet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.26. 12:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Teljesen egyetértek, az utolsó gondolatokkal főleg. Más, mögöttes eredménye is van az ágazatunkra nézve az 500 forintoknak is, ez már egy másik polémia alapját is képezhetné.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.26. 11:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Nagyon rossz irányba vinné el a dolgokat, ha pusztán a méhcsaládszám alapján, alanyi jogon jelentős összegű támogatást lehetne kapni. Aki ilyesmit javasol, gondolja végig a következményeket. Megszaporodnának a támogatásfelvétel céljából tartott nagylétszámú, kis költségvetésű méhészetek. Pl. egy 7000 Ft/család összegért már sokaknak megérné beállítani a hátsó kertbe 150 ócska kaptárat, benne 2-3 keretnyi néppel, ha semmi mézet nem termelne velük, akkor is majdnem megkapná rá az egyévi nettó minimálbért. Arra meg nemigen lenne kapacitás, hogy a családok erősségét vagy a méhészkedés színvonalát valaki ellenőrizze.
A méhsűrűség már most is az elviselhetetlenség határán van. Utóbbi években már megfordulni látszik ez a " boldog és boldogtalan méhészkedni akar" tendencia, már nem hallunk új kezdőkről, néhányan abba is hagyták, nem kellene megint mesterségesen felduzzasztani az országos családszámot.
Több értelme lenne az igazoltan eladott mézmennyiséghez kötni a támogatást, kevesebb lenne a lehetőség a visszaélésre. Bár azt a kereskedők rögtön beépítenék a felvásárlási árba, úgyhogy ez sem jó. Oda lyukadok ki én is, mint Zsolti, ez a támogatásosdi sehogy nem jó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 23:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Embörök!

Az nem baj, ha Pöte érdekképviseleti egyesületi vezetőnek, netán politikusnak áll, a támogatási rendszerek attól nemigen változnak. Lehet, hogy Péter érez késztetést a közösségi munka iránt, s az is a valósághoz tartozik, hogy eljött az ideje a fiatalításnak az egyesület ügyvivői testületében is, lehet, hogy okosan felépítve Őt, egy harcos érdekvédővel lennénk gazdagabbak...

Nem is ezért kértem szót e késői órán, hogy Pöte politikusi vagy érdekképviseleti ügyvivői szerepköréről és vállalásáról értekezzek, hanem azért, mert hajlamosak vagyunk mindenhez is érteni.

Persze furcsa, hogy századunk utolsó polihisztorainak egyike mond ilyeneket, de amikor a támogatásokról beszélünk, nem árt a "negatív" támogatásokkal együtt értékelni az eseményeket. Itt a szőlészek-borászok példája, akik lobbi- és marketing-tevékenységét érdekérvényesítő képességét, piaci magatartását a jó Nagyernyei oly melegen ajánlotta a méhészek figyelmébe (Mondjuk ki bátran, véleményünk szerint ez a nevezett szakma-politikus esetében a teljes tudatlanságban gyökerező tökéletes hozzá nem értést illusztrálja leginkább).

Most viszont , amikor a borágaszat is összeomlani látszik, jönnek az intervenciós támogatási formák, a zöldszüret és krízislepárlás. S még jó is, hogy a szőlészek-borászok -megértve az idők szavát- hajlandók a támogatott, de mégis jövedelemkieséssel járó önkorlátozásra, de ha megtalálják az olcsó, gagyi borok mértéktelen beáramlásának gyógyszerét, jó lenne, ha nem kivágott ültetvényekkel kellene szembesülnünk. Talán még emlékezik mindenki a nagy "marhavágásra", amikor fizettek a kivágásért, később, a tejpiac normalizálódásával támogatni kellett a beállítást is.

Ilyen hektikus, átgondolatlan "támogatási" formák ellen fel kell lépni, mert egy ágazatot pillanatok alatt le lehet rombolni, de felépítéséhez hosszú -sokszor kínkeserves- évek, évtizedek kellenek.

Óva intenék minden döntéshozót attól, mint amit mostani agrárminiszterünk cselekedett: soha nem szabad cinikus és hiteltelen választ adni senkinek. Egy cinikus beszólás és a miniszteri trónus is nagyon könnyen meginoghat...

Nos, a borászok nyűgje és Nagy István miniszter "furcsa" válasza a borászati problémák kapcsán.

https://alfahir.hu/2019/10/25/zoldszure ... _adam_nagy

Jó lenne, ha nem jutnánk el oda, hogy
Csatolmány:
piócás ember 2..jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 22:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
farmer írta:
Szia Pöte!

Válaszod olyan mint egy politikusé, vagyis mellébeszélsz, támadsz. Én a támogatásokat próbáltam összehasonlítani az egyéb állatfajtákkal ami Magyarországon működik, tehát még egyszer a gyengébbek kedvéért. Egy számosállat az egy szarvasmarha 72 000 Ft/ db/év + az egyebek, ha ezt visszaszámolod amire meg van a képlet a 7000Ft/méhcsalád/év az reális, de ahogy érzékelem te véded a mundér becsületét.


Továbbra sem érelek. Most kivel is van bajod? Az OMME-val vagy a korámánnyal? Az OMME lobbizik, ez a munka nem könnyű kormánynál. Ezek a támogatások leginkább arra irányulnak, hogy egy ágazatot futtani akarnak (kell) vagy nem. Jelenleg a méhészetet, tetszik vagy nem tetsziknem nagyon kell futtatni, mert mérgezés, alacsony mézár ide vagy oda nem csökken a méhcsaládok száma és a méhészek száma is csak alig. ezzel szemben a nagytestű haszonállatok tartási kedvén van mit fokozni. Tetszik vagy nem ez van. Legalábbis ez a kormányzati kommunikáció, amibe belekötni nem kösszű, egyetérteni vele pedig nem muszály, én sem teszem. A saját véleményem most nem is annyira lényeg, mert onnan indultunk ki, hogy az OMME vezetésének mit is kellene csinálni. Akkor mit is kellene csinálni? Mit is csinálhat?

farmer írta:
Mi Magyarországon élünk...


Hát ezt mondom én is, nem értem, hogy miért ragadtok ki egy tételt egy másik ország támagatási rendszeréből a nélkül, hogy ismernénk vagy, hogy egyáltalán érdekelne-e (látszólag téged nem), hogy milyen az adott rendszer.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 13:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.16. 19:28
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Pöte írta:
kiloz!

Kérhetnék tőled egy kis ízelítőt a romániai méhészet és méhészeti támogatási rendszer jelenlegi helyzetéről?! Előttem ez nagyjából ismert, de úgy látszik nem mindenki van ilyen szerencsés-szerencsétlen helyzetben.


Mi Magyarországon élünk, de miért nem a tőlünk nyugatra élő méhészektől kérsz ízelítőt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 13:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.16. 19:28
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
kiloz írta:
csjanszki írta:
Igen évi 7000 huf mindjárt jobban hangzik!

Mar elnezest.

Nem tudom kitol szarmazik ez az info. De 50 lej az sehogysem lessz 7000 huf.
A masik dolog pedig, az idei minimisz csak 20 lej.
Es majd ezutan osztogatjak.


Szia!

A román,és a magyar támogatási rendszert ne hasonlítsuk, mert ez már politika, ki hogy lobbizik a megfelelő helyen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 13:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.16. 19:28
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Pöte írta:
farmer!

Nemsoká tisztújítás. Indulj és mutasad meg, hogy hogy kell. Így a partvonalról könnyű kiabálni. Ha viszont már kiabálsz akkor azt megmondhatnád, hogy mit is kellene csinálni. Aztán az olyan nagy ötleteket nem szeretnénk hallani, hogy "el kell érni, hogy tisztességes árat adjanak a mézünkért", mert az ilyenekkel tele a polc, ebben eredményt elérni nagyon nehéz. Az egész világ mézpiaca döglődik, minden olyan ország méhészei bajban vannak akik túltermelnek az adott ország mézfogyasztától.


Szia Pöte!

Válaszod olyan mint egy politikusé, vagyis mellébeszélsz, támadsz. Én a támogatásokat próbáltam összehasonlítani az egyéb állatfajtákkal ami Magyarországon működik, tehát még egyszer a gyengébbek kedvéért. Egy számosállat az egy szarvasmarha 72 000 Ft/ db/év + az egyebek, ha ezt visszaszámolod amire meg van a képlet a 7000Ft/méhcsalád/év az reális, de ahogy érzékelem te véded a mundér becsületét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 09:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Ráadásul milyen jó, hogy írtál és ezzel eloszlattál egy induló mendemondát a határainkon túli jó világról. 1 ron=70, forint, amiből következik, hogy 50 ron=3500, de mivel csak 20 ron, így 1400 forintnyi támogatásról beszélünk. Tudom, tudom, a miénk még így is szégyen, de azért már nem annyira, mint ezelőtt egy nappal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 08:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
kiloz!

Kérhetnék tőled egy kis ízelítőt a romániai méhészet és méhészeti támogatási rendszer jelenlegi helyzetéről?! Előttem ez nagyjából ismert, de úgy látszik nem mindenki van ilyen szerencsés-szerencsétlen helyzetben.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 05:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.08. 18:49
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: bihar-ro
csjanszki írta:
Igen évi 7000 huf mindjárt jobban hangzik!

Mar elnezest.

Nem tudom kitol szarmazik ez az info. De 50 lej az sehogysem lessz 7000 huf.
A masik dolog pedig, az idei minimisz csak 20 lej.
Es majd ezutan osztogatjak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.24. 20:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Félre értettél.
Én nem azt mondom, hogy a keverék hamis (nyilván ezt nem mondhatom).
Úgy fogalmazok inkább: kerüljük azokat a mézeket amire rá van irva, hogy EU-s és EU-n kívüli mézek keveréke.
Mert abban biztosan nem csak hazai van.
Ha már ennyit teszünk, elmondhatjuk, hogy próbáljuk az embereket a hazai méz fogyasztásának irányába terelni.
És nem sértjük meg senkit.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.24. 20:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
berkesandor írta:
...Miért nem hívjuk fel a nagyközönség figyelmét arra, hogy nézze meg a boltban vett méz cimkéjén honnan származik?
És miért nem próbáljuk tudatosítani velük, hogy a "mézkeverék" nem a legjobb választás?
Inkább azt hirdetjük, hogy egyre rosszabb lesz.


Látom közben megtoldottad a hozzászólásodat és már-már úgy néz ki, hogy egy húron pendülünk. Azért az elég ingoványos talaj, ha azt mondjuk a bolti mézekről, hogy keverék. Ma több barátommal együtt az ország több pontján 40 áruházban néztük meg a mézeket. Mindegyikben a származási hely: Magyarország. Háát, nem tenném a kezem a tűzbe. Viszont azt nem lehet kommunikálni, hogy ez hazugság, mert tudjuk kinek, például az az egyik hobbija, hogy beperli azokat akik olyat mondanak ami neki nem tetszik, pláne ha nincs bizonyíték az ellenkezőjére. Ezért mondtam: azt kellene mondani, hogy a mézet tesség termelőtől venni mert ott jobb, biztosíbb, hazaibb és olcsóbb is. De aztán ennek tényleg így kellene lennie! Látjuk, hogy sokat az alacsonyabb mézárak miatt hová menekülnek. Soltra. És nem téli etetéshez, hanem egész évben. Na ez baj. Az ilyenek mézét nem kell tolni.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.24. 20:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ez már egy jogos dolog. Halljuk, hogy mi megy az Ukrán határon, a szállítólevelek tartalma is ismert előttünk. A kamionok nem a mezőgazdaságilag erős területekről, hanem a Fekete tengeri kikötőkből indulnak.
Mit tehet ez ellen az OMME, a NÉBIH, a magyar vagy akár az EU politika? Szerintem sajnos nem sokat. Persze lázonghatunk, dühönghetünk, de ha hideg fejjel végiggondoljuk akkor be kell látnunk, hogy ez a helyzet. Túl jó üzlet a hamisítás és ha nem volnának ilyen komoly az EU-t szétfeszítő problémák akkor is lassan forognának a fogaskerekek.
Az egyetlen aki segíthet rajtunk az a fogyasztó. És én itt látom a problémát az OMME komunikációjában. Jelenleg azt "mondjuk", hogy a boltból (is) kell venni mézet, mert az magyar méz, jó méz. Na most ez vagy így van vagy nem. A világpiacon az egyik kutatás szerint nincs hamis méz, a másik szerint csak az van. Szerintem inkább a termelői,háztól értékesített mézekre kellene a figyelmet fordítani. A fogyasztóban előbb utóbb kilalakulna, hogy jót kap, jó áron. Ma például több boltot végigjártam és a vegyesmézek 1800-1900 Ft-ért, az akácok 2700-2900 Ft-ért kaphatóak. A legtöbbünk a tisztességesen megtermelt mézünket, ami biztos, hogy hazai, biztos, hogy természetes méz, nem tudjuk ennyiért adni. Aki sokallja nálam a 2300at (Karcagon én adom ennyiért a legdrábábban az akácot), az a karácsonyi dömpingben bedobja a kosárba a 2800as akácot, részben azért mert a TV-ben egy borostás, jó beszédű alak azt mondta, hogy a boltban jó méz kapható. Így még bűntudata sincs. szerintem ezen lehetne változtatni. Aztán ha azt mondja valaki, hogy bajok vannak a termelői mézekkel?! Át kell például dolgozni a zárszalagos dolgot, tényleg csak az kaphasson aki tud és akar is kiváló minőséget termelni és akkor a zárszalagos termelői mézet kell futtatni.
Persze ez még mindig nem ennyire egyszerű... és ennek a polémiának nem is igazán itt van a helye a Támogatások között...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.24. 20:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Ha túltermelünk miért hozzuk a külföldit?
Miért nem hívjuk fel a nagyközönség figyelmét arra, hogy nézze meg a boltban vett méz cimkéjén honnan származik?
És miért nem próbáljuk tudatosítani velük, hogy a "mézkeverék" nem a legjobb választás?
Inkább azt hirdetjük, hogy egyre rosszabb lesz.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.24. 19:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
farmer!

Nemsoká tisztújítás. Indulj és mutasad meg, hogy hogy kell. Így a partvonalról könnyű kiabálni. Ha viszont már kiabálsz akkor azt megmondhatnád, hogy mit is kellene csinálni. Aztán az olyan nagy ötleteket nem szeretnénk hallani, hogy "el kell érni, hogy tisztességes árat adjanak a mézünkért", mert az ilyenekkel tele a polc, ebben eredményt elérni nagyon nehéz. Az egész világ mézpiaca döglődik, minden olyan ország méhészei bajban vannak akik túltermelnek az adott ország mézfogyasztától.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.24. 09:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.16. 19:28
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
berkesandor írta:
Ha itt se függne, az OMME nagyon nagy gondban lenne.


Ez legyen az ő gondjuk.
Dolgozzanak úgy, hogy ne legyenek gondba. Dolgozzanak úgy, hogy a méhész örömmel fizessen nekik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.24. 09:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Ha itt se függne, az OMME nagyon nagy gondban lenne.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.24. 09:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.16. 19:28
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
csjanszki írta:
Igen évi 7000 huf mindjárt jobban hangzik!


Talán ez az összeg lenne korrekt, ha egy számosállatból visszaszámolnának. Mert egyéb állatfajnál így működik lásd bika, kecske stb. Talán még annyit, hogy az egyéb állattartó ugyanúgy pályázhat mindenre, és egy sem függ semmiféle egyesülettől, érdekképviselettől.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.23. 19:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
molnarzoli75 írta:
Lehet, hogy rosszul gondolkodom! Kicsinyke méhész tapasztalatommal azt gondolom, hogy négyféle méhész van.

Jó lenne ha így lenne, de nem így van.
"Kis" túlzással, ahány méhész annyi féle. Ami ennél is nagyobb gond, hogy annyi féle képen is gondolkodik...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.23. 19:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
tsanyi írta:
Az OMME küzdelmére gondolsz a mézparaméterek lerontása érdekében?

Azt hittem, te legalább tudod, hogy ha valaki nem arra gondol, akkor az én vagyok.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.23. 18:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Lehet, hogy rosszul gondolkodom! Kicsinyke méhész tapasztalatommal azt gondolom, hogy négyféle méhész van. Első , aki kevés csaladszámmal, élvezetből, kedvtelésből, magának és a szűk családnak, baráti körnek termel mézet. Második, aki kicsit vaskosabb állománnyal, de még bőven száz alatt és másodállásban csinálja és bár kicsiben, de kiüvegezve értékesít és ezzel kiegészíti a jövedelmét . A harmadik már főállású, 100-150 család körüli, aki piacozik, háztól ad el és megragad minden vevőt. A negyedik csoport pedig a nem kinlódok az üvegezéssel, a vevők hülyeségével, a piacozással. Vigyék nagyban, hordósan, minél kevesebb ráfordított melóval és logisztikával! A kérdés csak költői! Melyik csoport van a támogatás ellen és kik bíznak még mindig a már soha vissza nem térő jó világban?! Darwinnak van egy evolúciós elmélete. Ajánlom mindenkinek!
Üdv:Molnár Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.23. 15:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tükör írta:
berkesandor írta:
Nem volna egyszerűbb egy tisztességes mézárért harcolni, mint adni mindenféle támogatást, aminek a java az eszközgyártóknál és gyógyszer cégeknél csapódik le?

Sajnos messze nem egyszerűbb...
De megpróbálunk azzal is kezdeni valamit.

Az OMME küzdelmére gondolsz a mézparaméterek lerontása érdekében?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.23. 09:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Csak nehogy addig éhen haljunk.
Ha nem lesz nyáj, pásztor se kell.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.23. 08:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
berkesandor írta:
Nem volna egyszerűbb egy tisztességes mézárért harcolni, mint adni mindenféle támogatást, aminek a java az eszközgyártóknál és gyógyszer cégeknél csapódik le?

Sajnos messze nem egyszerűbb...
De megpróbálunk azzal is kezdeni valamit.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.23. 06:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Ennyi! Ez a támogatásosdi egy nagy rakás szánalom!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.23. 03:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Nem volna egyszerűbb egy tisztességes mézárért harcolni, mint adni mindenféle támogatást, aminek a java az eszközgyártóknál és gyógyszer cégeknél csapódik le?

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.22. 20:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
csjanszki írta:
Igen évi 7000 huf mindjárt jobban hangzik!


Ez így önmagában csak egy adat. Jól hangzik, de ki tudja, hogy ha teljes egészében nézük a rendszert akkor ki, mit kap. Azt azért szögezzük le, hogy a románok lényegesen nagyobb kanállal merítenek az uniós fazékból és ha a gyanúm nem csal akkor valahogy úgy ahogy annak idején a görögök.

molnarzoli75 írta:
megporzási támogatást


Nem ez a neve az 500 Ft-os támogatásnak! Az helyesen: a méhállomány egészségügyi kondíciójának megőrzéséhez igénybe vehető csekély összegű támogatás.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.22. 19:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
SzaboJ írta:
...ott nem a haverok kapják...


Kik azok a haverok? Vagy kinek a haverjai? Tényleg érdekel, hogy hogy mire gondolsz! Ezt a támogatási formát nem az OMME tervezi, adja, hanem az állam. Akkor mi köze volna Brossnak, hogy mennyit vagy hogy adnak? Vagy miért miért is lehetne/kellene elszámoltatni (ezzel kapcsolatban)?!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.22. 09:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Igen évi 7000 huf mindjárt jobban hangzik!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.22. 09:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.04.24. 14:43
Hozzászólások: 47
Hétvégén beszéltem néhány erdélyi méhésszel a fenti támogatásról. Náluk 50 RON azaz cirka 3500 Ft jár a termelő családokra, évente 2x vagyis tavasszal és ősszel összesen 7000FT.

Ja tényleg ott nem a haverok kapják, hanem az átlag méhész...Valaki megkérdezhetné Brosst a gyűlésen. Még sokkal több bicska nyitogató dolgot meséltek, azt ellenőriznem kell mert hihetetlen kategóriába esik. Ha igazak megosztom....a hatás a győri polgármesteréhez/audi telekhez hasonló nagyság rendű!!!!!

Elkéne a fentieken gondolkodni.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.22. 06:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
A gesztus. Aha. Inkább úgy tűnik Szeduxen.

"1. Milyen típusú gyógyszer a Seduxen 5(00) mg tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
Szorongásoldó készítmény, aminek egyúttal görcsállapotokat szüntető, nyugtató és a nem kívánt izomfeszülést csökkentő hatása is van."

Jövőre 1(000)mg.

"A Seduxen 5 mg tabletta gyengítheti az ítélőképességet és megnyújthatja a reakcióidőt,..."

"A Seduxen 5 mg tabletta főként tartós és rendszeres szedés következtében hozzászokást és függőséget okozhat. Emiatt hirtelen megvonását követően elvonási tünetek alakulhatnak ki, ezek lehetnek: remegés, nyugtalanság, álmatlanság, szorongás, fejfájás, figyelemzavar, ingerlékenység, érzékelési zavar (hallucináció), szédülés, szívdobogásérzés, hányinger, hányás, verejtékezés, étvágytalanság, izomgörcs, hasi görcs, ritkán önkívületi állapot (delírium), görcsroham."

"Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.22. 04:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Azt gondolom, hogy a megporzási támogatást nem azért kapjuk mert a paramétereket lerontották. Az egy más terület, azért mást kell szidni. Ebben szerintem a gesztust kellene értékelni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.21. 18:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Ha a mézen kilónként 10 Ft ot buktam a paraméterek lerontása miatt amit a Darázsírtó eszközölt ki, akkor már az több mint a támogatás összege. Ismétlem csak 10 Ft esetén... és nem annyi.
Ha csak egy kicsit is benne vagy a méhészeti közéletben, akkor tudod miről beszélek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.21. 17:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Eddig nem volt ilyen, az nem volt szégyen? Most az ötszáz a szégyen, de az ezer is az lesz. A kettő, három is, az öt is, sokaknak. Nekem jól jött.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.21. 17:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 713
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
De már a tavasszal meg lehet igényelni a következő ötszázas támogatást ami ezres lesz, Nagy István méhészminiszterünk szájából lehetett hallani valamelyik nap a híradóban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.21. 16:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Csak nehogy összeverekedjetek azon, hogy kinek kell / jó, vagy kinek nem kell / nem jó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.21. 14:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Nekem még nem érkezett meg, igaz nem is igényeltem.
Ez az alamizsna az OMME szégyene...ja és valaki még büszke is erre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.21. 09:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Ma megérkezett az ötszázas támogatás. Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.20. 18:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
December...szerintem

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.10.16. 20:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Pest megye
Szerintetek mikorra lesz kész az új támogatási program?

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.09.18. 20:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Üdv!
Ma kaptam meg a gyógyszer-cukorra beadott teljesállarc és szűrő utáni támogatást.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.09.15. 09:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.01. 09:27
Hozzászólások: 46
Free, igen mindenképpen valamilyen határozatnak, vagy hiánypótlásnak jönnie kell (ha beérkezett a kérelem természetesen). Jelen pillanatban azonban még nem zárult le a jogszabályban megengedett határidő (okt.15), de azért gyorsan közeleg. Ezért tanácsoltam a mihamarabbi érdeklődést. Határozat esetén, emennyiben nem értünk azzal egyet már csak fellebbezésre van lehetőség.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.09.15. 08:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Pest megye
Jano2013 írta:
Tavaly augusztusban adtam be de nem jött semmi gondolom már nem is fog :( 3

Már nem azért, de minden képpen kell jönnie valaminek, ha másnak nem egy elutasító határozatnak. Ha nem jön semmi, akkor be sem érkezett a kérelem. (Én úgy tudom.)

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.09.15. 08:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.01. 09:27
Hozzászólások: 46
dzoli!
Az előzőekben írtak Jano2013 kérdésére vonatkoztak (tehát az elmúlt évre)

A jelenlegi NP 2019-2022 (3 év) jogszabálya még egyeztetés alatt van (OMME-AM-MAK), de vannak azért biztos pontok.
I. végrehajtási időszak: 2019.augusztus 1-2020. július 31.
A kérelmek benyújtási ideje:
- I.végrehajtási időszakban: a rendelet hatálybalépését követő 31. naptól
- II.végrehajtási időszakban: 2020. október 16-tól
- III.végrehajtási időszakban: 2021. október 16-tól


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.09.14. 18:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
A hangja megtévesztően hasonlított. Akkor a maradék 2% nyert. A kifizetés határidejének mondták az okt 15-öt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.09.13. 21:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.10.10. 18:02
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: kondoros
Fekete József írta:
A végrehajtási évben benne van, mert az tavaly augusztus 1-én kezdődött. Nem volt esetleg valamilyen hiánypótlás, mert akkor újra a sor végére kerül a kérelem?
Egy kicsit én is sokallom az időt, habár jogszabályilag belefér. Azt tanácsolom, hogy vagy a szaktanácsadódon, vagy a NP koordinátoron keresztül érdeklődj mihamarabb a Kincstárnál. Még nincs veszve semmi.

Nem csak okt 15 után lehet beadni a kérelmeket?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.09.13. 20:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Zoli!

Bross Kanadában van egy hete, az Apimondián...

Mondjuk azt se bánom, ha ott marad...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.09.13. 20:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Egyből az Omme-t hívd, ott megmondják a tutit, vagy kikeresik neked az adataid alapján, hogy mi az állás. Én a gyógyszer-cukorral kérdeztem rá a minap és a készséges ügyintéző hölgy, ha jól hallottam (98%) Bross Pétert kérdezte meg, aki végső határidőnek az október 15-öt mondta.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Támogatások
HozzászólásElküldve: 2019.09.13. 19:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Megpróbálom köszönöm .

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1828 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 37  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 254 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.