Pontos idő: 2024.03.28. 18:48

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2132 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2024.03.17. 16:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Celje

A képre rá kattintva a gép vissza fordítja .


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2024.01.05. 17:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Kaposvári Méhésztalálkozó – Figyelem! Új helyszínen!
by Pungor Adrián • 2023-12-11
A Kaposvár és Térsége Méhészeinek Egyesülete 2024. január 20-án (szombaton), új helyszínen, a Városi Sportcsarnokban (Cím: 7400 Kaposvár, Zaranyi utca 97.) rendezi a soron következő regionális méhésztalálkozóját.

A méhésztalálkozó programjai honlapunk felső menüsorában, a “Programok” menüpontban érhető el:

http://www.omme.hu/category/programok/

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.12.12. 15:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Ja, tényleg! :mrgreen:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.12.02. 17:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
zsolti írta:
.. inkább a Jóisten, arra úgyis minden ráfér.

Meg Orbán, őt kihagytad... :]


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.12.02. 05:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Még az árakra tudok gondolni, a 2500 ös árral nem volt meg nekik a megfelelő árrés, most azt húzzák be rajtunk


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.12.01. 16:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
ggyula írta:
Igen lekerült a polcokról az Akác méz, mert voltak évek amikor nem tudtuk kiszolgálni a vevőket sajnos. Most ennek is isszuk a levét szerintem.

Szerintem akácméz tekintetében a kereskedők basztak el, vagy kevertek össze valamit, ezt az akácmézhiányos dajkamesét meg kitalálták, hogy nehogy ám már ők legyenek a hibásak. Legyen inkább a Jóisten, arra úgyis minden ráfér.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.12.01. 07:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.10.17. 09:37
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
A javító mézzel valójában nem javítani kéne, hanem másik mézhez keverve változtatni annak ízén, állagán, glükóz-fruktóz arányán. Az íztelen sziruphoz szerintem nem a legjobb az akác, az csak akkor kell, ha konkrétan akác mézet hamisítanak. Nem tudom, a hordós napraforgó jobban fogy e, de én azt raknék bele.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.11.29. 19:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Nata! Igen ez egy releváns érvelés lehetne. Leírom, hogy miért a feltételes mód. Alapvetően abból indultam ki, hogy mit veszthetünk. Például azt, hogy a mi mézünk majd egyáltalán nem kell, hanem csak kínai és ukrán méz lesz a piacon. Csak itt van egy logikai bökkenő. Akkor most miért keverik? Nem akkor érnék el a legnagyobb hasznot, ha az egy eurós kínait adnák el, nyugat európai áron? Ilyen bolondok, hogy összekeverik egy drága mézzel, amikor az olcsót tudnák önmagában is adni? Szerintem önmagában nem tudják a kínait eladni. A valódi kínai , valódi ukrán, valódi dél-amerikai, meg valódi európai méz összesen csak a fele annak, amennyire igény van. A valódi méz emeli meg a nem valódi értékét arra a szintre, ami a nyugat európai méz ára. Ez a förtelmesen nagy haszon. Keverés nélkül én azt gondolom, hogy összeomlik ez a rendszer. A nem valódi méz önmagával kerülne árversenybe. Negatív árspirálba, mert korlátlan belőle a kínálat. Egyébként most sincs másképp. Mivel nincs alsó korlát, ezért a verseny a minél nagyobb hányadot képviselő méz bekeverésével zajlik. Aztán ez is eljuthat addig, hogy valódi mézre már nincs is szükség. A fogyasztó pedig elfordul a méztől, mert nem talál a piacon neki megfelelő minőségű mézet. Ebben az esetben a kereslet szűnik meg. Ez kinek jó? Ez persze szerintem nem jut el eddig. Ha lehet keverni, akkor addig emelkedik a hamis aránya, amíg azt a keveréket megveszik. Az lesz az alsó korlát. De, hogy ez a határ hol húzódik azt nem lehet tudni. A keverés tiltásával akinek jó a kínai, az azt veszi meg nagyon olcsón, akinek nem, az talál magának másikat drágán.
Az akácméz esetében pedig ggyulával értek egyet.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.11.29. 19:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Igen lekerült a polcokról az Akác méz, mert voltak évek amikor nem tudtuk kiszolgálni a vevőket sajnos. Most ennek is isszuk a levét szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.11.29. 18:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 383
A mézkeverés megtiltásáról lenne egy gondolatom. Külföldön az akácméz, mint fajtaméz a boltok polcain lényegében megszűnt, a korábbi mennyiségnek a töredéke van a polcokon. Amit vesznek tőlünk azt javítóméznek inkább. Felmerül a kérdés, ha nem keverhetik, akkor kell-e javítóméz továbbra is?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.11.27. 20:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Ha már így inkognitóban megszólítattam, akkor úgy tisztességes, hogy próbálok egy kis összefoglalót adni, ami az én napirendi pontomat érintette.
Nos a nap úgy kezdődött, hogy az ülésteremben a 3. sorban találtam üres székeket. Amikor elkezdődött a Küldöttgyűlés, akkor egy szék mellettem üresen maradt, ahová jött egy később érkező küldött. Amint lecihelődött, akkor néztem, hogy igencsak ismerős. Megszólítottam, és bemutatkoztam neki. Ahogyan én is, úgy lepődött meg ő is. Tükör volt az. Valamikor tíz-tizenöt évvel ezelőtt egyszer már egy percre találkoztunk egy fehérvári találkozón, de hát ennyi idő után már nem emlékezett az arcomra. Én viszont naponta látom Őt. Volt még a nap végén más meglepetés is. Egy fényképet mutattak nekem, és kérdezték, hogy ismerem-e az illetőt. Fogalmam sem volt, ki lehet az. Elárulták: Tomipapa volt a képen.
Ami pedig a lényeget illeti. Az FF-n írtam is, hogy benyújtottam egy napirendi pont javaslatot, amit a vezetőség elfogadott. Ennek alapvetően a lényege a következő volt. Ahogyan Dzsoe bácsi ( a piros betűs, nem a kék, és nem J-vel írva) májusban linkelte be ide, hogy a Bizottság beterjesztette a Mézdirektiva módosítási javaslatát. Ebben annyi szerepelt, hogy elfogadás esetén a mézkeverékeknél fel kell majd tüntetni a származási országokat. A konkrét tervezetben azonban az nem szerepelt, hogy százalékosan csökkenő mértékű legyen a felsorolás. Annyit tudni kell, hogy az EU döntéshozatali mechanizmusa szerint a Bizottság javaslatát megtárgyalja a Parlament, és a Tanács is, és ha mindhárman egyetértenek, akkor lesz végleges a jogszabály. Nos a nyáron jöttek némi hírek, miszerint az országok feltüntetése oly módon történne, hogy csak az ország rövidítése lenne, tehát Kína esetében: CH. Ez nálam végleg kivágta a biztosítékot. Nagyon régóta támadom a Mézdirektívát a belső ellentmondásai miatt. Ami azonban sokkal fontosabb. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy a módosítási javaslat nem azt célozta, hogy a mézkeverést tiltsa be. Aztán amikor jobban átgondoltam, akkor tudatosult bennem. Az EU-s nem Eu-s mézek keverési lehetőségének semmi köze az áruházláncok ilyen igényéhez. Tehát az, hogy egalizált mézeket tudjanak értékesíteni. Ha ez így lenne, akkor a söröket, borokat is egalizálnák. Nem ismerem a különböző sörfajtákat, de sokfélét szoktam látni otthon, gondolom külföldön sincs másképpen, sörfajtákat lehet kapni, nem egalizáltat. Szóval ez csak egy fedősztori. Amúgy pedig, ha én hamisítani szeretnék, akkor pont ilyen jogszabályért lobbiznék.
Már a válságtanácskozásra is azért hívtak meg, mert az FF-n leírtam, a Mézdirektíva egy hibás jogszabály, mert a hamisítást veszélyként értékelve a kritikus szabályozási pontban ellentétes módon szabályoz, ahogyan az a döntési fa szerint szükséges lenne. Lehet, hogy ezt sokan nem értik, ezért most közérthetőbben próbáltam megfogalmazni. A jogszabály azért hibás, mert ha a hatósági rendszer a forgalomba hozatal előtt nem tudja kiszűrni a hamis mézeket, akkor a keverés hatására minden méz hamis lesz. Ha tiltaná a keverést, akkor a valódi méz valódi maradna, a hamis pedig hamis. Tehát ha nem engedné meg a jogszabály a mézek keverését, akkor a valódi mézből nem lehetne hamisat gyártani. Így az a helyzet alakult ki, hogy a szabályozott állapot rosszabb helyzetet teremt a szabályozatlanhoz képest azon a téren, amit szabályozni kíván. Hiszen a jogszabály azt lenne hivatott meghatározni, hogy mi a természetes méz jellemzője. A jogszabály így a hamisítás törvényi biztosítéka.
Az EU együttdöntési mechanizmusa szerint a Tanács döntése értelmezésem szerint a Mezőgazdasági és Halászati Tanács egyik ülésén kerül megszavazásra. Én azt kértem a Küldöttgyűléstől, hogy az OMME azzal a kéréssel forduljon dr. Nagy István mezőgazdasági miniszterhez, hogy ekkor ne szavazza meg a módosítási javaslatot arra hivatkozva, hogy a címkézési szabály nem a hamisítás megelőzésének eszköze. A hamisítás veszélyének kritikus szabályozási pontja a mézek keverésének tilalma. Felhívtam a figyelmet arra, hogy a mézek keverésének tilalma alapvetően két méhész mézének tilamát is jelenti. Tehát a létező legrosszabb eset az, hogy csak termelői mézek lehetnek forgalomban. Ilyen veszély azonban azért nem fenyeget, mert a lobbiharc eredményeképpen a feltételekhez kötött keverési lehetőséget el fogják tudni érni. Ez a feltétel a mi részünkről az lenne, hogy hamisítási gyanúba keveredett földrajzi régiók méze keverékben nem használható, hanem csak önálló földrajzi megnevezéssel. Így pl. Kínai vegyes virágméz, vagy Török virágméz. Emellett lehet Magyar akácméz megnevezés is. A lényeg az, hogy bármelyik hamis ezek közül, csak nem derült ki róla, attól a többi valódi méz valódi maradna. Összekeverve azonban minden valódi mézből hamis méz keletkezne. Ami a dolog pikantériája, hogy anank a megtagadását kérné az OMME a minisztertől, amire előtte éppen ő kérte fel. Elismerem, hogy ez morális kétségeket vet fel. Pont ezért tartottam szükségesnek azt, hogy megkérdezzük a 14 ezer méhész képviseletét vélhetően azok akaratával korrelációban döntő küldöttek megkérdezését. Amennyiben ez egy széles támogatást tud maga mögött, akkor a Miniszter Úr akár azt is mondhatná, hogy ugyan ő ezzel nem ért egyet, de a magyar méhészek akaratának megfelelően mégis vétózni fog a szavazáson. Ha ugyan egyhangú szavazási eredmény kell a döntéshez. Egyszerű többség, vagy minősített többség esetén semmi jelentősége nincs a dolognak. Éppen ezért azt is kértem a Küldöttgyűléstől, hogy a szavazással kérje fel az OMME-t, hogy vegye fel a kapcsolatot egy Európai szakjogásszal ( Pungor Adrián javított ki a szünetben, amikor én nemzetközi jogászt említettem), aki fogalmazzon meg szakvéleményt arról, hogy reális-e az, hogy az elfogadott jogszabályt az OMME megtámadja az Európai Bíróságon, valamint adjon árajánlatot a perben lévő képviseletre. Tudomásom szerint a jogszabály elfogadásától számítva két hónap áll rendelkezésre a bírósági útra.
Voltak reagálások. Egyik küldött megkérdezte Bross Pétertől, hogy neki mi a véleménye. Ő a minisztériumi útnak semmi esélyét nem látja. A perrel kapcsolatban nem volt ilyen elutasító. Én azt a megjegyzést tettem, hogy a végtelenül korrupt Parlament és a Bizottság bürokratáival szemben az Európai Bíróság függetlenségében lehet még bizalmunk. Arról nem is beszélve, hogy a perben megfogalmazott állítást egy elutasítás esetén cáfolni kellene. Ugye én ezt vártam 3 hónapig a minisztériumtól is, de ilyen cáfolatot nem kaptam. Ha tudnák cáfolni, akkor rögvest megtették volna.
Ki kell emelnem Fekete József hozzászólását. Ő határozottan elutasította a kezdeményezést, pontosan arra hivatkozva, hogy mi kértük ezt a fajta módosítást, ennek megváltoztatása nem lenne vállalható. A per költségeire is volt megjegyzés, ami ugye nem is ismert, nem arról kellett volna most dönteni. Arról majd akkor, amikor elegendő információval rendelkezünk. Sokat gondolkodtam azon, hogy írjam-e meg erről a véleményemet, de félek, hogy személyeskedés lenne.
Nos az eredmények. Ha jól emlékszem, akkor a határozati javaslatot 51-en támogatták, 37-en elutasították, és a 129 jelenlévő küldöttek maradék része vagy nem szavazott, vagy tartózkodott. Én 40 körüli tartózkodásra emlékszem, de elnézést kérek, ha a számok nem pontosak. Egy biztos: az igen szavazatok nem érték el az ötven százalékot, de ennek ellenére a Küldöttgyúlés elfogadta a határozati javaslatot. Bross Péter azt mondta, hogy majd emailben egyeztetünk a továbbiakról.
Én ezúton szeretném megköszönni minden támogató szavazatát. Akik elutasították, azoknak annyit tudok mondani, hogy erről azért számoljanak be az őt küldő méhészeknek is, és kérdezzék meg, hogy ők is így döntöttek volna-e. Persze ez érvényes a másik oldalra is. Hiszen én továbra is azt vallom, hogy komoly felelősség átvállalni a mások nevében történő szavazást, ezért nem biztos, hogy a saját meggyőződés egybeesik a képviseltek akaratával. Remélem azonban, ahogyan írtam is, hogy a képviselő és a képviseltek akarata korrelációban van egymással, s a nagy számok törvénye értelmében nem születik ellentétes döntés. A tartózkodók döntését rendkívül hitelesnek tartom.
A mérleg errefelé billent, de eufóriára semmi okom nincs. Azért vagyok szomorú, mert egy irányt szerettem volna kijelölni. Semmi olyasmit nem kértem, ami bármiféle anyagi, vaqy morális szakadékba vezetné az OMMÉ-t. Úgy látom azonban, hogy itt bizony még nem fordultunk célegyenesbe, toporgás van. A jövő majd eldönti merre menjünk tovább.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.11.27. 17:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
No, Asszonságok, Embörségek!

Akkó' hogyan es vó't tegnap az a Küldöttértekezlet...?

Aztat ne mongya senki, hogy nem vót ott, mert dokumentumom es van némely résztvevőkről, akik ott es vótak, némelyikök hezzája es szólott... Nem mondok neveket, mert hátha inkognitóba vótak őtözködve, de úgy informáltak, hogy az a fránya mézhamisítás, kutyulás es szóba gyütt vót...

Persze nem kötelező megszólalni az ügyben, legföjjebb máskor majd fölkerekedek, oszt' elcsettegek Szekszárdra, ottan a Brossman úgyis újra hisztizi az egész mutatványt a csilláron is lógó méhész-tömegeknek... Kár, hogy erről ma momentán lemaradtam, de az a nyüves megélhetés... Kár, kár, óh, beh nagy kár...- igaz, öreg Varjú barátom?! Egyik kedves barátom egyébként es úgy foglalta összve a történéseket, hogy erősen hajazott ez a küldötti megmozdulás a passzív euthanázia utolsó injekcióbeadásához... Csak azt nem értem, miért nem kapcsolja már le valaki azt a rohadt gépet...?

Azért csak kíváncsi lönne az embör gyeröke, mi a francér csődítették összve azokat a Nípeket a magos Karácsonyfalvára, nem sok haszon fejibe, mert mostan valahogy az egykori szaktanácstalan se ment bele a részletekbe, no, meg a gigabrigagyéros-társtulajdonos se bregyogott sömmit...

Most látja csak az embör, millen nagy űrt hagyott maga után a néhai Csujafegyver. A jó Gebekuss legalább megírta -még ha néha erősen torzítva is-, hogy mit mondott az a snájdig Csunjalaca. Vagy ő es csak néköm heányzik...?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.11.06. 09:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Láttam a profi szeánsz programjában, hogy beszél Fazekas-Pongrácz- Wild a mézexportőrök oldlaáról. Aki ott volt ossza meg legyen szíves, hogy mit tudtak mondani azon kívül, hogy nem kell a mézünk?

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.10.31. 17:36 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
"Orbán megosztotta a környezetvédelemről alkotott filozófiáját: szerinte az nyugatias-balos úri huncutság, ő pedig nem fogja engedni, hogy az esőerdők és a levelibékák nevében bárki beruházásokat akadályozzon meg, gátolva a gazdaság növekedését."


Ezt kb 2014 táján mondta egy interjúban a gyökér, kb így is van. Tökéletesen tojnak mindenre mert megtehetik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.10.30. 12:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Hallottátok már, hogy az Omme elvileg tüntetést szervez a Hősök terén vmikor december elején, hogy felhívjuk a figyelmet a termelői mézre...

Az ötletet alapvetően jónak tartom.

Jó lenne magunkért kiállni. Csak az nem mindegy, hogy ki képvisel minket! És milyen üzenettel? Biodíszletnek?

Nehezen értelmezem, hogy felhívjuk a figyelmet a magyar termelői mézre...?!

Ez nem konkrét. A méz fogyasztására, a bolti műmézek ellenében..? Aranynektár..? Klenáncz?

A támogatások megszűnêsére ( üveg, stb)…?

Arra, hogy nincs érdekképviselet?

Arra hogy a kiszerelést különadóval sújtják ( epr)… akkor, amikor a hordós felvásárlást kinyírták??

Köszönjük a hathatós segítséget Nagypista!

Arra hogy Ukrajnából ömlik a kínai ukránméz, amit évek óta hoztak a magyar kereskedők is,- sőt gyárat telepítettek oda állami támogatással, hogy lenyomják az agyonpréselt árainkat,- a többi műméz mellett...?

Sztem konkrét üzenetek kellenek!

Fulmer atyaúristen ott lesz?? Mert akkor alapvetően hiteltelen az egész, bárányok közt a farkas..

Ezt már csak viccként jegyzem meg, hogy az 1600-as aranynektáros termelői mézre hívjuk fel a figyelmet?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.10.25. 22:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Végre véglegesíteni tudtuk a profi kongresszus programját.
Korlátozott számban még lehet jelentkezni.
Nem szoktam kommunikákni messengeren, de most figyelni fogom. Ott érdeklődjetek és adok email címet. Ide nem rakom fel, mert így is túl sok kéretlen levél jön már.
Csatolmány:
XX. kongr. programja 2022.doc


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.08.22. 05:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Köszönöm Jenő a figyelmeztetést, nem fogom elfeledni! De Rapoport után erre én azt tudom mondani: hogy ha ott Takija, akkor itt is Takija. Ha ott nem Takija, akkor itt sem.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.08.21. 21:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
cerana írta:
Ha az ellenfél verseng, akkor mi is versengünk, ha együttműködik velünk, akkor mi is együttműködünk. Ugye ez különbözik attól, hogy sosem működünk együtt az ellenféllel, hanem mindig szembeszállunk vele.


Te talán tudod mit jelent. Takija. Ezt sose felejtsd!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.08.21. 20:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Péter!
Én évekkel ezelőtt számolgattam, és szintén a 200 ezres számhoz jutottam. A megbeszélésen szerintem meg is említettem, de valószínű, hogy ez a szám a beszámolóban nem tőlem származik, hanem más is errre a következtetésre jutott. Én abból indultam ki, hogy a biztosnak tűnő hazai mézigényt kb. ez a szám fedi le, tehát külpiaci krízis esetén eddig esik a méhcsaládszám. Ez azonban kb. 2-2,5 méhcsalád négyzetkilométerenként. Megporzásigényes kultúra méhigényét hektáronként 5 méhcsaládra szokták tenni. Egy négyzetkilométer 100 ha. Egyenletes eloszlás esetén ez a töredéke az igénynek. Tehát akkor már ide-oda kell méheket telepíteni, hogy a megporzás igény lefedhető legyen. Tehát én abból indultam ki, hogy a mézigény mennyi méhcsaládot tart el, és az hogyan tudja kiszolgálni a megporzásigényt.

Tomipapa!
Én még aznap reggel elkezdtem írni, de nem fejeztem be, aztán hellyel-közzel pofozgattam rajta hozzá, de annyi minden történt ez alatt az idő alatt, hogy okafogyottá is vált. Háromszor robbant le a derekam, ami álmatlan éjszakákat okozott. Amikor pedig a derekam volt rendben, akkor olyan tragédia részese voltam, amit senkinek nem kívánok. Egymással folytatott telefonálás közben ütötte el egy vonat egyik barátomat, a méheimtől pár száz méterre, miközben a sínek között gyalogolt. 2 órával később találtam, meg, ezután negyed órán belül halt meg. Most a gondolataimat próbálom elterelni ettől, ezért írogatok.
Arra a mondatodra reagálnék, hogy még mindig ellenzékben vagyok. Tudod, egyszer kb. 40 éve valaki azt mondta nekem, hogy velem az a probléma, hogy csak a feketét és a fehéret ismerem, a középutat nem. Aztán amikor a játékelmélettel ismerkedtem, akkor találkoztam
Rapoport nevével. https://hu.wikipedia.org/wiki/Anatol_Rapoport Ebből a Wikipédia szócikkből a következőt emelném ki.
Idézet:
Az 1980-as években megnyert egy számítógépes versenyt, Robert Axelrod The Evolution of Cooperation (Az együttműködés evolúciója) műve alapján. Arra törekedett, hogy megértse, hogyan alakult ki az együttműködés az evolúció során. A program lényege, hogy a siker érdekében együtt kell működni az ellenféllel. A Peace Magazine írója és szerkesztője, Metta Spencer szerint, a program "megbüntette a másik játékost az önző viselkedésért és megjutalmazta a kooperatív viselkedésért a másikat, de a büntetés csak addig tartott, ameddig az önző viselkedés tartott.

Egyszerűbben fogalmazva az a nyertes stratégia, amikor először kooperálunk, majd azt lépjük, amit az ellenfél. Ha az ellenfél verseng, akkor mi is versengünk, ha együttműködik velünk, akkor mi is együttműködünk. Ugye ez különbözik attól, hogy sosem működünk együtt az ellenféllel, hanem mindig szembeszállunk vele. Én a Péternek azt mondtam, hogy számomra ügyek léteznek. Abban természetesen lehetnek véleménykülönbségek, hiszen nem lehet mindenkinek mindenben egyetérteni. Az együttműködés azt jelenti, hogy közösen alakítunk ki egy konszenzusos álláspontot, és együtt harcolunk érte. Ezt az együttműködést, vagy versengést minden egyes ügyben külön-külön kell lemeccselni.
Nekem Rapoport a szellemi tanítómesterem, aki
Idézet:
Olyan versenyeket elemzett, ahol több, mint két egymásnak ellentmondó érdek volt, úgy, mint háborúban, diplomáciában, pókerben vagy alkudozásban. Ez a munkája a béke kutatásához vezetett (lásd lentebb), és olyan könyvekhez, mint Az erőszak forrásai (1989) és Béke, egy idea, aminek eljött az ideje (1993).


Szóval nekem a béke sokkal fontosabb, mint a konfliktusok élezése. Úgy gondolom, hogy az értelmes párbeszédnek van helye mindenféle társas kapcsolatban.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.08.21. 19:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Engem a közlemény alábbi része ragadott meg,

Az is biztos, hogy ameddig nem süllyed a beporzást biztosító szint alá a méhcsaládok száma, semmilyen uniós beavatkozásra nem számíthatunk. Ez optimális eloszlás mellett 200.000 méhcsaládot jelent az ország területén!

Nem tudom személy szerint ez kinek a gondolata, mindenesetre bemutatkozhatna.

Pályakezdésemkor, 1983-ban 40 ezer méhész méhészkedett 400 000 méhcsaláddal. A továbbgondoláshoz Faluba Zoltán:Méhészek zsebkönyve című 1969-es kiadványát szedtem elő.Ennek 14. oldalán
méhcsaládok száma Magyarországon
1930-as évek 290 ezer
1948-52 300 ezer
1952-56 486 ezer
1962-66 450 ezer

A beporzást biztosító méhcsaládszám, ha az 200 000 méhcsalád, tekintettel a jelenlegi kb 1,2 millióra, - még ha az összes jelenlegi lédig méztermelő most azonnal kiszállna, - akkor is sokáig biztosítva lenne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.08.21. 17:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
No, a téma súlyánál fogva nem volt nagy valószínűsége, hogy önmagamra írok, de sem itt, sem a FF klubon (ahová átidézték az írást) nem keltett visszhangot, itt sikerült a saját írással találkoznom, s odaát sem volt érdemi hozzászólás, hacsak nem tekintem annak, hogy az egyik segítőkész klubtag megnyithatóvá javította az egyik idézet linket, mely az "átvitel" folyományaként megnyithatatlanná silányult (mint ahogy a legtőbb idézet is járt, szerencsére a mese linkje kibírta az "átemelést")...

No, sebaj, szívesen elbeszélgetek magammal, hiszen mint Woody Allen mondta egyszer egy önmagával folytatott interakcióról: “Don't knock masturbation. It's sex with someone you love.” Esetemben ha nem is okoz fizikai kielégülést az önmagammal folytatott beszélgetés, áll az a kitétel, hogy az a csevely "párbeszéd egy olyan személlyel, akit voltaképp fenntartások nélkül tudok lájkolni"... Olyan okos, acélos az érveléstechnikája a faszinak...

Amiért pedig mégis magamra írok, az mehetne az OMME hírekbe, de akár a Méhészet újság témába is, ám a "nem magamra írok" igényének következtében akkor megbomlana a téma merész íve, ezért szerepeljen inkább itt a legfrissebb elemzés a "minisztériumi válságtanácskozásról", by Pungor Adrián:

http://www.omme.hu/megoldani-a-megoldha ... teriumban/

A cím felütése is jó, a "Megoldani a megoldhatatlant" ragyogó kifejeződése az agrárkormányzat és a méhészeti érdekvédelem jelen helyzetének, mozgásterének, s a cikk is őszintén bevallja, ez a tanácskozás tényleg nem volt más, mint egyféle "mental masturbation", hiszen teljesen fölösleges egy megoldani sem kívánt uniós probléma megoldására tagállami látszatintézkedéssel válaszolni, mely látszatintézkedés ráadásul az "okos lány" szindróma szimptómáit is hordozza.

Iszonyatos jövőkép a méhészek számára, megkezdődött a csata, melynek a végén "Csak egy maradhat"... Én már sejtem, ki is a "Highlander"...

De legalább azt megtudtuk, hogy Szemenyei Zoltán dr. és Varga Karcsi barátunk még mindíg ellenzékben vannak...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.08.10. 23:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Persze, volna alkalmatos személy, de sajnos épp szedi le a napraforgóméztől terhes fiókokat...

Sajnos senki nem akar beszámolni, feltehetően Bross elemzésének posttraumás hatását igyekeznek kiheverni. Mindenesetre ha már felmerült az igény, akkor ez az írás legyen itt, nem teszem a Sajtóba, ebben is lesz némi Jászberény..

Lássuk hát, mi a rossznyvalya nyomorítja a magyar méhészeket, s milyen válaszok érkeznek a méhész-nyikogásokra.

No, Embörök, most vettem észre, hogy már meg is vagyunk mentve...!

Tegnap hallgattam a háttérben csendesen motyogó (színes) TV-t, s közben egy bizonyos (fekete-fehér) méhészeti portálon tájékozódtam a legutóbbi minisztériumi "válságtanácskozás" történései felől, Neo interpretációjában...

Hihetetlen, de valamivel 19 óra előtt ismerős hangra lettem figyelmes, a "királyi TV" esti híradó előtti műsorában dr. Nagy István agrárminiszter bársonyos baritonja is említést tett valamiféle "válságtanácskozásról". Beidézem a beszélgetést, bár tudom, hogy nemsokára már nem indítható el, de addig legalább lesz ideje a Nagyérdeműnek memorizálni a riport mondanivalójának velejét:

https://mediaklikk.hu/video/ma-este-2023-08-09-i-adas/

Nos, ilyen szövegek hallatán "szoktam volt" egy halk sikollyal csendesen fohászkodni ilyeténképp: "Szűzmáriaidösanyánkkilakozolésuralkodolamennyekbenszentfiadoldalánkönyörögjérettünk!"

Most komolyan! Tényleg a miniszter úr sem érti? Vagy érti, de nem árulja el magának illetve nekünk se, hogy tehetetlen?

Mondja már meg valaki, hogy mit ér a két év óta bedugult magyar mézexport szempontjából az az intézkedés, hogy a hazai (!) boltok polcain porosodó mézek címkéjén a távoli jövőben fel kell tüntetni a mézkeverékek származási országainak nevét, a keverési arány szerint csökkenő sorrendben?
Mondja már meg valaki, hogy olvasta-é a vonatkozó jogszabályt, azaz a 10. melléklet szövegét a 152/2009. (XI. 12.) FVM rendeletben, azaz a Magyar Élelmiszerkönyv 1–3–2001/110 számú előírását a mézről? No, ha valaki még nem, akkor az ő kedvéért frissítsünk:

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid= ... VM&dbnum=1

Ez a link a mai napon hatályos jogszabályi állapotot rögzíti, váltsunk a jogszabály következő időállapotára (2023.08.11.), lévén a 44/2023 (VII.27.) AM rendelet augusztus 11-én lép hatályba. Kétszer ad, aki gyorsan ad, lássuk tehát a holnaptól hatályos verziót:

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid= ... bj46idb250

No, lássuk, ki olvas hozzám hasonlóan...? Nézzük csak azt a bizonyos 44/2023. (VII.27.) AM rendeletet :

Csatolmány:
Élelmiszerkönyv módosítása-Méz jelölése 1.PNG


Csatolmány:
Élelmiszerkönyv módosítása-Méz jelölése 2.PNG


Abüdösfrancba, ezt a "záradékot" meg hogyan is kéne értelmezni?
"2. Az ebben az előírásban meghatározott technikai jellegű előírásoknak nem kell megfelelniük azon termékeknek, amelyeket az Európai Unió valamely tagállamában vagy Törökországban állítottak elő, illetve hoztak forgalomba, vagy az Európai Gazdasági Térségről szóló megállapodásban részes valamely EFTA-államban állítottak elő, az ott irányadó előírásoknak megfelelően, feltéve, hogy az irányadó előírások a fogyasztók védelme vonatkozásában az ezen előírásban meghatározottal egyenértékű védelmet nyújtanak."
Nomostakkor... Köll így jelölni, vagy nem így köll jelölni? Úgy köll-é jelölni, mint a rendeletben foglaltatik, avagy nem köll úgy jelölni? Származási országonként és a tömegarányt is figyelembe véve a mézkeverékek esetében? Számomra már csak azért is furcsa a módosítás ezen pontja, mert leginkább a népmesei bíró okos lányának esetére hajaz, azaz fel is vagyunk öltözve, meg nem is, jöttünk is meg nem is, hoztunk is, meg nem is...

https://www.youtube.com/watch?v=hOp8-52NjOg

Mintha a miniszter úr nem olvasta volna a legutóbbi eu-s mézvizsgálat eredményeit... Pedig ha mástól nem, Neo-tól (amott Neo, emitt Cerana) hallhatott volna róla az általa összehívott "válságtanácskozáson" a "Kaptárakból projektről". Nem tudom, hogy illik-é, avagy illetlen dolog itt is idézni Neo jelentését, de miután "amott" beszámolt a "válságtanácskozás" történéseiről (vagy azok hellyel-közzel publikus részleteiről), most nem ismételném itt az írást (majd átfáradunk, oszt' ott olvassuk, itt meg értékeljük), inkább az eredeti vizsgálati összefoglalót hoznám ide, annak megállapításai fényében pedig sokkal könnyebb lesz értékelni ennek az élelmiszerkönyvi módosításnak a „jelentőségét”.

https://food.ec.europa.eu/safety/eu-agr ... 21-2022_en

No, tetszenek látni, hogy tudunk ám a problémáról, tehát erőst gyanakodunk, hogy hamisíccsák azt a nyüves mézet...

Ám nem semmit írtak a nagy EU-ban... "Az EU-tagállamok illetékes hatóságaitól kapott 320 minta közül 147 (46%) gyaníthatóan nem felel meg az EU 2001/110/EK méz-irányelv előírásainak, mert legalább egy idegen cukorforrást jelző markert észleltünk. Az alkalmazott technikák azonban kvalitatív információt szolgáltattak (marker(ek) jelenléte/hiánya), ezért nem lehetett megbecsülni a mézben lévő hozzáadott (exogén) szirupok szintjét...”

Miért kéne a hozzáadott szirupok arányát megbecsülni? Van benne, vagy nincs benne? Nincs, azaz az méz; van, tehát az meg hamis! A kutyulót hátravinni, sortűz, a helyét sóval behinteni. Milyen Mézdirektíva az amelyik nem rendelkezik a hozzáadott cukrok kérdésében? Ja, hogy rendelkezik? Akkó’ mög mér nem tarcsák bé a röndölközést…?

Szögezzük le, az nem törvény, amit nem köll betartani. Az csak sajtcetli, nem dörgedelem, csupán hajnali harmatos gerlefing! Ez a Méz-irányelv úgy szar, ahogy van, ráadásul használhatatlan és szándék sincs a betartására.

No, de van az elébb idézett tanulmánynak folytatása is...

“Az oligo/poliszacharidok és a mannóz voltak azok a markerek, amelyek leggyakrabban jelezték a gyanús mézet, akár kombinációban, akár egyetlen markerként. A gyanús esetek 44%-ában kettő-öt markeranyag is jelen volt.

Stabil szénizotóp arány elemzése EA-IRMS-sel (AOAC 991.41 módszer), - amely módszert gyakran használták a múltban a kukoricakeményítőből vagy cukornádból készült cukorszirupok kimutatására - nem volt hatékony a méz gyanítható hamisításának kimutatásában. Ez egyértelműen azt jelzi, hogy a kukoricakeményítőből készült cukorszirupokat ill. cukornád eredetű szirupokat már nemigen használnak a méz "megszaporítására".

“A legtöbb gyanús minta Kínából érkezett (89-ből 66 = 74%), bár a Törökországból származó mézekben (15-ből 14 = 93%) volt a legmagasabb a gyanús méz aránya.

Az Egyesült Királyságból importált méznél még magasabb volt a hamisítás-gyanú (10/10 = 100 %). A rendelkezésre álló "nyomon -követhetőségi információk" arra utalnak, hogy a máshol termelt mézet az Egyesült Királyságban valószínűsíthetően további feldolgozás (magyarán további kutyulást) követően reexportálják.

A Romániában mintázott méz-szállítmányoknál volt a legalacsonyabb a "meg nem felelés gyanúja" (15-ből 3 = 20 %), míg a legmagasabb arányt Franciaországban találták (21-ből 17 = 81 %). A kereskedelmi forgalom is bizonyos mértékig különbözött, ami a fő tengeri kikötők fontosságát tükrözi a kereskedelmi útvonalak szempontjából. A méz Amerikából Belgium, Németország, Franciaország és Spanyolország kikötőin keresztül jutott be az EU-ba, míg az ukrán mézet többnyire a szomszédos Lengyelországba, a moldvai mézet pedig Romániába exportálták. A kínai méz azonban az összehangolt fellépésben részt vevő szinte valamennyi EU-tagállamban vett mintában megjelent."

Eszerint nincs itt bibi, sejtik, hogy hamis a menyecske, csak a sejtés még nem bizonyosság. Abban egyébként Cerana is téved, hogy a kimutatási módszer nem akkreditált, de inkább idézem, hogy ne érhessen a félrehallás/olvasás vádja:

“ ….. Túl sokan voltunk ahhoz, hogy ezt ilyen szemszögből elemezni tudjuk. A Miniszter Úr annyit mondott, hogy ő hajlandó páros lábbal az EU-ba rúgni, de ahhoz neki arra van szüksége, hogy legyen olyan módszer amellyel biztosan kimutatható a hamisítás. A kereskedői oldal egybehangzóan állította, hogy ilyen nincs, mert már azt is megoldották a kínaiak, amellyel a tavaszi hamisítás felderítése során vizsgálódtak, hogy ne lehessen kimutatni ( A Kaptárakból projektről beszélek). Ott azért többféle vizsgálatról volt szó, és ami, vagy amiket emlegettek, azok között nem szerepelt a 2 AFGP, ami a rizsszirup speciális markerének kimutatását szolgálja. Ugye azt is tudja mindenki, hogy a vizsgálatot végző JRC leírta, hogy nem rendelkezik akkreditációval ezen vizsgálatokra. Ez többféleképpen is érthető: maga a JRC nem akkreditált a mézvizsgálatokra, de az is lehet, hogy valamelyik módszer nem az.”

Javaslom letölteni a JRC jelentését, abban részletesen benne van az összes elvégzett vizsgálat akkreditációja:

https://publications.jrc.ec.europa.eu/r ... /JRC130227

A jelentés I. mellékletében pontosan leírják, mi a probléma:

„Annex 1. Analytical methods and decision mechanism applied to identify suspicious samples of honey in the frame of the Coordinated Control Plan for Honey
JRC’s quality system is ISO 9001 certified and certain testing activities of JRC Geel are ISO 17025:2017 accredited. However, the methods of analysis used for generating the reported data are outside the scope of accreditation. This fact has to be considered in case a competent authority wishes to initiate regulatory action and might bring a requirement for retesting for regulatory or enforcement action at Member State level.”

Ezt nagyon pongyola fordításban így értelmezem:

„1. melléklet: A gyanús méz-minták azonosítására alkalmazott analitikai módszerek és értékelési mechanizmus a mézre vonatkozó összehangolt ellenőrzési terv keretében

A JRC minőségbiztosítási rendszere ISO 9001 tanúsítvánnyal rendelkezik, a JRC Geel egyes tesztelési tevékenységei pedig ISO 17025:2017 akkreditációval rendelkeznek. A jelentett adatok előállításához használt elemzési módszerek azonban kívül esnek az akkreditáció hatályán. Ezt a tényt figyelembe kell venni abban az esetben, ha egy illetékes hatóság szabályozási intézkedést kíván kezdeményezni és tagállami szintű szabályozási vagy végrehajtási intézkedésekhez újbóli tesztelést írhat elő.”

Nos, a 2 AFGP marker kimutatása szerepel tehát a JRC vizsgálati módszerei között, csak az eredmények értékelésének módszerei még nem akkreditáltak, így csak gyanúról, s nem bizonyosságról beszélhet a jelentés. Ami a kimutatási módszert illeti, azt az I. melléklet A3. pontja ismerteti:

“A3. Folyadékkromatográfia – Nagy felbontású tömegspektrometriát (LC-HRMS) LC-HRMS-t használtunk a gyanús minták vizsgálatához egyes markervegyületek (mannóz, difruktóz-anhidrid) jelenlétének kimutatásához.
A difruktóz-anhidrid (DFA) és 2-acetilfurán-3-glükopiranozid (AFGP)), markervegyületek a cukorszirupok jelenlétét jelzik. Ezt a módszert alkalmaztuk oligoszacharidok jelenlétének igazolására (DP 6 és magasabb polimerizációs fok) is.”

“A4. Proton mágneses magrezonancia spektroszkópia (1H-NMR)
Az 1H-NMR-t megerősítő analízisként alkalmaztuk abban az esetben, ha a mannóz markervegyület ( a cukorszirupok jelenlétének igazolója) volt kimutatható a LC-HRMS módszer segítségével vizsgált mézmintákban.”

Nos, a jelentést olvasgatva megint az a meggyőződésem támadt, hogy az EU nem is akarja igazán megoldani a problémát, de abban végképp biztosak lehetünk, hogy egy tagállami termék-jelölési “szigorítás” (?) kb. annyit érhet az uniós mézértékesítési válság kezelésében, mint mókuspisi a tomboló erdőtűz oltásakot.

“Lapzárta után” érkezett egy írás a jászberényi vásár alatt tartott brossi elemzésről és ide csatolnám a vízcsapból is csobogó mézpiaci híreket. Gyakorlatilag nagyon szívesen olvasnám Fazekas Gyula elemző jászberényi előadását is a fórumon (talán közreadja, vagy felhatalmaz valakit a közlésre), s ismételten megköszönném Cerana FF-klubon elhelyezett beszámolóját is. Gondolom mindenki olvasta, értékelte, noha elég helovány visszhangot keltett még”odaát” is, pedig ott annyira kell a hozzászólás, mint a falat kenyér, mert mostanság már senki nem finanszírozza a közel- és távolkeleti “látogatóvásárlásokat”…

Sajnálatos, hogy az érdekvédelem és az agrárkormányzat sem képes adekvát válaszra a mézpiaci válság kérdésében, gondolom Bross és stábja rövidesen a 2023. évi Apimondia Kongresszuson komoly inspirációkat kaphat, hiszen a Kongresszus 3 napja alatt ilyen témákról tanácskozhatnak, mint
-“Fenntartható méhészer a változó világban”
-“Értékes termékek a kaptárból”
-“Földhasználat, biodiverzitás és méhészet”

https://www.apimondia.org/congress-2023.html

Nehogy azt gondolja valaki is, hogy a jó Brosst netán a (Machu) Picchuba kívánnám küldeni, megy ő a Picchuba önként is (persze a ti tagdíjaitokból), de erőst szorítok, hogy sikeredjék neki oly szinten megvilágosodni, mely “feltisztulás” a jó agrárminiszter méhészekért folytatott heroikus megmentő küzdelmének is aktív és hatékony támogatást legyen képes nyújtani. Ha meg mégsem, akkor azt sem bánom, ha marad a “Picchuban”. Onnan legalább nem kell olyan sokat kepesztenie, ha esmeg felkeresné egykori mentorát, Dick Rubyt némi "paradigma-váltás" elhatározott szándékával és valamely észpótlás igényével… Ahogy elnézem, lassan eljön az ideje, hogy a magyar méhészek is új utakra lépjenek, s a bölénytenyésztésben kevés autentikusabb tanácsadó létezhet, mint az egykori észak-dakotai gigaméhész.

Még az sem lehetetlen, hogy a jó Brossmann inspiráló hatására 3,14Csányi Gigabrigagyéros Tónyi sem dióerdőket telepít, hanem belátva, hogy a magyar erdősztyepp állata a bozontos bölény, szintúgy átnyergel a méhecskékről a Bison bonanus bonasus nevű kérődzőkre, utat mutatva a tévelygő és mézpiaci válsággal nyomorított magyar méhészeknek…

https://www.szoljon.hu/helyi-kozelet/20 ... renyben-is

https://drnagyistvan.hu/szigorodnak-a-h ... szabalyok/

https://www.nak.hu/tajekoztatasi-szolga ... HnEAkjw0ds

https://agraragazat.hu/hir/agrar-borus- ... ogazdasag/

Nos, ha ezek olvastán képesek aludni, akkor szép, nyálcseppet hozó édes álmokat, ha meg mégsem, akkor konstruktív forgolódást kívánnék az ágazatért még addódni tudó olvasóknak... Ráadásul a 44/2023 AM rendelet is immár hatályba lépett...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.08.10. 06:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Ekkora csend még egy jászberényi vásár után sem volt. Volt valaki, aki tudna írni egy kis beszámolót?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.03.26. 18:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Nagyon sokat változott a világ , rövid időn belül. A fene tudja mi lenne az igazi megoldás .Legalább most olvasható a kép szövege ?

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.03.26. 08:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Egyszer felhívott az elnök, hogy csatlakozzak a szövetkezethez, és mivel erre jár felénk, be is tudnék lépni most. Mondtam neki, hogy várom szeretettel, üljünk le ÖT percre, és magyarázza el ennek az egésznek a lényegét. Azt felelte, hogy neki nincs erre öt perce. Hát, akkor így is jó.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.03.26. 08:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Kaptam hívást , nem olvasható a kép .Sajnálom próbálkozom másikkal , Válaszolok minden kérdésre (amit tudásom és lehetőségem enged )


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.03.26. 08:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
https://elitehoney.eu/

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2023.03.25. 21:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Komoly rendezvényre voltam hivatalos .


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2022.12.16. 13:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2021.12.04. 18:34
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Kaposvár
Igazad van!!! Tényleg nem,ez már biztos.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2022.12.16. 09:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
BehoPet írta:
A rendezvények: "méhész",mézfesztivál volt! Ahogy szokott is.
A méhész kiállítás és vásár még lehet . 2023.január-február Kaposvár-Toponári Egyetem és parkolója,ott szokták tartani. Szerintem lesz,csak világítás és fűtés nem. A karanténba zárt világ miatt nem tartották meg a múlt években. A Königin,Tamási méhész boltot stb. kell kérdezni,ha jönnek ....
(Ha pergetőt akarsz venni, jól gondold meg. :lol: :? :cry:)



Kaposvár biztos, hogy nem lesz! Egyenlőre még a székesfehérvári rendezvény sem biztos, hogy megrendezésre kerül, mivel a kiadások olyan mértékben nőttek, hogy finansziális szempontból ellehetetlenülnek a szervezők. Mind a helyiségbérlet, mind az installáció költség többszörösére növekedett sajnos.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2022.12.16. 08:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2021.12.04. 18:34
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Kaposvár
A rendezvények: "méhész",mézfesztivál volt! Ahogy szokott is.
A méhész kiállítás és vásár még lehet . 2023.január-február Kaposvár-Toponári Egyetem és parkolója,ott szokták tartani. Szerintem lesz,csak világítás és fűtés nem. A karanténba zárt világ miatt nem tartották meg a múlt években. A Königin,Tamási méhész boltot stb. kell kérdezni,ha jönnek ....
(Ha pergetőt akarsz venni, jól gondold meg. :lol: :? :cry:)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2022.12.16. 07:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 432
Az idén szeptemberben volt, gondolom jövőre is akkor lesz. De hogy megtartják-e arra még szerintem korai választ adni.

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2022.12.14. 13:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
Sziasztok! A régebben szokásos kaposvári rendezvényt, vásárt 2023-ban megtartják?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2022.12.13. 06:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 432
Igen, ez más élelmiszeripari versenyeknél általában alapkövetelmény. De plussz munka is, mert rendelkezni kell egy rendszerrel, amely alapján bekódolásra kerülnek a termékek és át vannak töltve az eggyen tárolókba, igazolva, hogy nincs keveredés. Ez elég nagy meló, és ennél a versenynél már a kiírásban is szerepelt, hogy a csomagolást is értékelik.

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2022.12.10. 21:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Amúgy nem is értem, miért kellene tudni a bírálóknak, hogy ki a tulaja bár milyen bírált terméknek. Nem a gyártót bírálják...

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2022.12.10. 09:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 432
A pálinkaversenyen a fajtát bemondják, de csak számok vannak az üvegeken.

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2022.12.10. 09:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Miciamanó írta:
https://www.youtube.com/watch?v=NThQx2RdeJo

Nem ismerem a mézverseny lebonyolitásának módját,de mintha a borászoknál a borász vagy palackozó nevét a független zsűri nem ismeri. Itt a vizsgálók ismerik a méz termelőjét.

Igen, Borversenyen a termelőt biztosan nem ismerik, sőt van olyan, hogy a fajtát sem, mivel egy profinak ezt tudnia kell.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2022.12.10. 08:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Hát igen...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2022.12.09. 21:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.03. 18:45
Hozzászólások: 81
https://www.youtube.com/watch?v=NThQx2RdeJo

Nem ismerem a mézverseny lebonyolitásának módját,de mintha a borászoknál a borász vagy palackozó nevét a független zsűri nem ismeri. Itt a vizsgálók ismerik a méz termelőjét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2022.10.13. 10:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Akit érdekel, korlátozott számban még lehet jelentkezni.
További infó nálam telefonon: 30/3637323
Csatolmány:
XIX. kongr. programja 2022.doc


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2021.12.11. 19:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Év Kiváló Magyar Méze verseny hivatalos oldala írta:
KEDVES LÁTOGATÓK!
ÍME A 2021-es ÉV DÍJNYERTES MÉZEI !!!
A nyerteseinknek díjaikat postai úton juttatjuk el.
Gratulálunk az elért eredményekhez!!!
Év Kiváló Magyar Méze 2021 Pánácz Tibor Facélia méze
Akác kategória I. helyezett Hegyi Gábor
Akác kategória I. helyezett Hegyesi Péter
Akác kategória II. helyezett Ábrám méhészet
Akác kategória III. helyezett Hanzel Róbert
Repce kategória I. helyezett Czeba Péter
Repce kategória II. helyezett Reith Jánosné
Repce kategória III. helyezett Bosztonics Péter
Napraforgó méz katagória I. helyezett Kiss Mihály
Napraforgó méz katagória II. helyezett Háy méhészet
Napraforgó méz katagória III. helyezett Hanzel Róbert
Fajtaméz kategória I. helyezett
Bohuny Tibor Zsolt Selyemfű méze
Fajtaméz kategóriaII. helyezett
Cséplő Ernő Selyemfű méze
Fajtaméz kategória III. helyezett
May Gábor Hárs méze
Egyéb fajtaméz kategória I. helyezett
Pánácz Tibor Facélia méze
Egyéb fajtaméz kategória II. helyezett
Tulok András Gesztenye méze
Egyéb fajtaméz kategória III. helyezett
Márta Tamás Szolidágó méze
Vegyes virágméz kategória I. helyezett
Sárosi méhészet Vegyes virág méze
Vegyes virágméz kategóri II. helyezett
Gulyás György Városi virág méze
Vegyes virágméz kategór III. helyezett
Reith Jánosné Vegyes virág méze
Különleges méz kategória I. helyezett
Popovics István Málnás akác méze
Különleges méz kategória II. helyezett
Bodnár méhészet Virág krém méze
Különleges méz kategória III. helyezett
Vendlóczki Sándor Fehérrumos akác méze


Gratulálunk minden díjazottnak!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2021.10.27. 19:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
zsolti írta:
Akkor még OMME-tag voltam,


Azt elmondanád, hogy most miért nem? Változtatni, csak belülről lehet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2021.10.25. 10:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Miért ne, ha az emberek kicsit becsokiznak a Balatoncsokitól, az nem probléma. :ut

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2021.10.25. 08:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Ó, hát a fipronil-ügy ügyesen el lett intézve. Nálam bizonyítottan fertőzött sorszámú szer volt anno használva október végén. Volt is tőle pusztulás. Maga a botrány január elején robbant ki, pár nappal ezután meg is ejtettük a mintavételt. Laboreredmény: Nincs fipronil a hullákban. Innentől kezdve mit lehet tenni? (Akkor még OMME-tag voltam, a szaktanácsadónk segített a mintavételben, Bross Péter is felhívott, de a laboreredménnyel nem lehet mit kezdeni.) Esetleg hallott valaki arról, hogy a gyártó céggel mi lett? Esetleg most Balaton csokikat gyárt?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2021.10.23. 13:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
bükk írta:
Bross Péter,itt az ideje,hogy az OMME végre érdekképviselőként álljon ki a fipronil károkozást szenvedett méhészekért, valamint megelőzni a további károkat.


Ezzel csak egyetérteni lehet!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2021.08.22. 20:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.15. 18:51
Hozzászólások: 114
https://youtu.be/404UFvCw6kM


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2021.08.09. 21:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Valaki beszámolna a jászberényi vásárról?

Érdeklődés milyen volt a méhészek részéről? Nagy a csend. A "vezér" mivel rukkolt elő?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2021.08.08. 11:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Molnár Gyurinak fontos volt , hogy a méhészek kérdezhessenek, de legyen szakmai moderátor is. Most akkor ezek szerint, nem lehetett kérdezni, nem tudom volt-e egyáltalán szakmai moderátor. A meghirdetett programban nem akadtam rá.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2021.08.08. 10:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nem tudom, hogy amikor te voltál a szakmai rendezvény moderátora akkor kaptál-e kérdéseket, amikor én voltam akkor nem volt ilyen, viszont volt idő szakítva kérdésekre.
Tegnap én egyébként ott voltam, végighallgattam és -ahogy szoktam máskor is- fel is vettem az előadást (amit a fészbukon csak a király beszédeként emlegetnek a gonoszok), de sem időkeret nem volt kérdésekre sem a moderátor nem olvasott fel ilyeneket.
Délelőtt többen is kérdeztek a vásárban egyébként erről, már akkor mondtam, hogy biztosan nem lesz lehetőség kérdésekre. Ha máskor nem hallgatja meg a tagságot most miért tenné?! Igazam lett :(

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészeti Rendezvények
HozzászólásElküldve: 2021.08.08. 09:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
A kérdéseket a Jászsági Méhészegyesületnek küldtem el péntek délután.További sorsát nem tudom, nem voltam benn az Ifjúsági Házban így azt sem tudom, hogy fel lettek-e téve, illetve mások mit kérdeztek, és arra mit válaszoltak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2132 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Artur, ficzpet, Google [Bot], kova, robi75, televin valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.