Pontos idő: 2024.03.28. 18:57

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1253 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 12:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Pityi75!

Nekem azt tanácsolták idősebb méhészek, amikor önállóan belevágtam, hogy először menjek tanoncnak,
olyanhoz,aki tanít is. Legalább 1 évre megismerni a méhészkedés minden folyamatát,közben még olcsón
rájöhet az ember, ha mégse neki szánta az isten ezt a szakmát. Ha mégis a belevágás mellett dönt, akkor söpört rajt érdemes venni legalább 2-3db-ot akác után új anyával,körülbelül 10-15 EFt/db. Ezeket könnyű atkamentesíteni,
jó évben naparforgón már termelők addig meg lehet ismerkedni a kezeléssel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 11:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Tisztelt Méhészek!
Kezdő méhészkedéshez szeretnék vásárolni egy db. méhcsaládot, de anyagi lehetőségem miatt 10-15 ezer Forintot tudok adni érte. Ha valaki tud ebben segíteni és ilyen összegért tud eladni egy családot, kérem, írjon nekem a sarosiistvan@invitel.hu e-mail címre. Hogy legyen fogalmam a méhészkedésről, elolvastam Franz Lampeitl - Méhészek Könyve és Friedrich Pohl – Méhészet című könyvet, de a gyakorlati rész kimaradt. Ha van olyan Méhész Budapest vonzáskörzetében, akinél egy kis ,,gyakorlati oktatáson” részt vehetnék, nagyon megköszönném. Elérhetőségem: Sárosi István +3630/211-3449 e-mail: sarosiistvan@invitel.hu Várom megtisztelő válaszukat.
Üdvözlettel: Sárosi István.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 19:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
kabboj írta:
Sziasztok!
Lehet,h rossz helyre írok,csak érdeklődni szeretnék. Vettem több kaptár méhet, nem lesz bajuk szállításkor a hűvösebb idő miatt? Kb. 5 órát lesznek úton.


Nem. A levegőt mérsékelten adj. A kereteket rögzítsd ha nincs tele a kaptár.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 17:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.24. 20:04
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Svédország Vargön
Sziasztok!
Lehet,h rossz helyre írok,csak érdeklődni szeretnék. Vettem több kaptár méhet, nem lesz bajuk szállításkor a hűvösebb idő miatt? Kb. 5 órát lesznek úton.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 19:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
tonyo írta:
Nekem 3 csaladom van, elso teles mehesz vagyok es mind a harom megmaradt ugy, hogy nem volt tulsagosan kitomve osszel kajaval, es a takaras is keson kerult fel.


Vagyis nyugodtan mondhatjuk, hogy nem a gazda gondossága okán történt ez így, hanem egy jó adag szerencsének köszönhetően!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 12:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Balázs írta:
"Egyik héten azt halljuk,hogy nállunk van Europában a legnagyobb méhsürüség,másik héten már az állományok 40%-a elpusztult."
Ha pl 3-szor nagyobb a méhsűrűség nálunk mint máshol, és abból kidöglik 40 százalék...

Jelen fórumon a "kid*glött" helyett javaslom az "elpusztult" kifejezést vagy egyéb szinonímáit (veszteség stb.)...köszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 12:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.28. 12:44
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: budapest
Méhek eladók!
Budapesten, 19 keretes, fészekmézkamras kaptárakban (Nagy Boconádi kereten)
Tel.:061-319-36-02


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stvandras 2011.04.05. 20:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 11:57 
Online
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
tonyo írta:
Nekem 3 csaladom van, elso teles mehesz vagyok es mind a harom megmaradt ugy, hogy nem volt tulsagosan kitomve osszel kajaval, es ..................

Látod ez a lényeg. Ha van akarat meg érzék, el lehet ezekkel a jószágokkal boldogulni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 11:43 
tonyo írta:
Nekem 3 csaladom van, elso teles mehesz vagyok es mind a harom megmaradt ugy, hogy nem volt tulsagosan kitomve osszel kajaval, es a takaras is keson kerult fel. Most viszont hordanak gyumolcsrol es 5 keret 1/2NB fias. Mindez a pesti agglomeracios korzetben.
Gratulálok. Remélem, most aztán takarod! Szedd össze a reklámújságokat és ne sajnáld a legalább a felső takarást csináld meg ezekből a szemétre kerülő reklámokból.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 10:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.04.22. 14:37
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Budapest
Ugyan nem az adok veszek topikba tartozik, de az elottem szolokhoz szeretnem hozzatenni:

Nekem 3 csaladom van, elso teles mehesz vagyok es mind a harom megmaradt ugy, hogy nem volt tulsagosan kitomve osszel kajaval, es a takaras is keson kerult fel. Most viszont hordanak gyumolcsrol es 5 keret 1/2NB fias. Mindez a pesti agglomeracios korzetben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 09:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
"Egyik héten azt halljuk,hogy nállunk van Europában a legnagyobb méhsürüség,másik héten már az állományok 40%-a elpusztult."

Ha pl 3-szor nagyobb a méhsűrűség nálunk mint máshol, és abból kidöglik 40 százalék, akkor még mindig nagyobb a méhsűrűség 1,8-szor, mint máshol. A téli veszteségek után meg a szaporítás szintre hozza a családszámot. Amúgy annyit mondanék, hogy a nicknevek becézése egyszerűen gagyi!!

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 08:07 
Online
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Tükör írta:
A megyei felelős nem árul méhet?

Nem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 23:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A megyei felelős nem árul méhet?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 23:27 
Online
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Tükör írta:
Idézet:
amikor köztudott, hogy a szokásostól nagyobb volt a téli veszteség


Én ezt az ismeretségi körömben nem tudom alátámasztani!

A megyei felelőstől hallottam most csütörtökön, és a két helyi "nagy családos" cimbora is jobban szokott kijönni a télből.
(Lehet, hogy csak Heves megyére igaz?)
ficzpet


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 23:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Idézet:
amikor köztudott, hogy a szokásostól nagyobb volt a téli veszteség


Én ezt az ismeretségi körömben nem tudom alátámasztani!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 23:18 
Online
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
zoltan palfi-nak
Nem akarok fogadatlan prókátor lenni, de nekem olyan érzésem van, hogy savanyú a szőlő. Miért most akarsz méheket venni amikor köztudott, hogy a szokásostól nagyobb volt a téli veszteség. Ilyenkor megkérik az árát - és ne felejtsd el még április eleje van. Lenne egy kérdésem:
A 48-as konténeredben hány üres hely kiadó? Tudod azért kérdezem, mert ez nálam egy mérőszám. (Persze vannak elháríthatatlan dolgok, de általában a méhész hibázik nem a méhek.) Most volt a héten gyűlésünk, 2 kollégának volt 20%-os vesztesége, de mindkettő 200 család felett méhészkedik és 1/2 kereten, a többiek megúszták 10% alatt (50-100 családos méhészek). Az 50 alattiaknál volt akinek elment a fele, de rajta nem is csodálkozom, láttam a méheit és azt is hogy, hogyan méhészkedik.
Szóval - ha nem sürgős - vásárolj akác után és ne borzold a kedélyeket itt ilyenekkel, hogy szerinted milyennek kellene lennie annak a méh családnak amit Te szívesen megvásárolnál. Ja, 6 léputcás Hunorból - normál évben (és az idei eddig ilyennek néz ki), egy normál(is) méhész tud csinálni akácra termelő családot.
ficzpet
/Ficzere Péter/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 23:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Zoltán Pálfi!

Amivel én viszont nem tudok egyetérteni, az az a gyakorlatod, mellyel Tsanyit "lesanyikázod".
Nem valószínűsítem, hogy valaha is őriztetek együtt libát, amennyiben igen, elnézésést kérek, ha meghitt, bensőséges megszólításodat furcsállottam....
Nem baj, ha nézeteitekben vannak eltérések, az már nagyobb baj, ha az intelligencia-hányados tekintetében nyílik köztetek ekkora szakadék, esetedben pedig kevés reményt látok ezen szakadék áthidalására...

A Fórumon sokat le lehet írni, e "virtuális piac" sokat eltűr, de a böszmeséget nem!

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 23:11 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
zoltán pálfi írta:
Na végre Sanyika,ezzel a levezetéssel 100%-ig egyetértek.Amit nekem mutattak és családnak neveztek azok nem így néztek ki,hanem 3 kereten egy tenyérnyi nagyságu fiassal és kaja a fasorba sem.Kérdésemre azt válaszolták,hogy a család 6 kereten van jelenleg április elején és szerinte ebből tuti termelőcsalád lesz akácra.Szerintem a méh nem baktérium ami ilyen fejlődésre képes,kaja nélkül.

Zolika!
Így 49 évesen, férfiak közül azok Sanyikáznak akik minimum a 70-et ,vagy inkább a 80-at elkerülték. Tudod tőlük más ....... Vagy ...????
Kétszer vettem méheket, egyszer az első két családom Szentpéterúrról, majd 5 rajt Tóth Pétertől Sümegről, a többi saját szaporítás.
Viszont van a telephelyem falujában egy barátom aki évek óta ad el családokat. Vele ha március elsején megegyezel, hogy 10 NB kereten, április 15.-én viszed el a családokat, 10 erős keret bogár minimum 6 táblás fias, akkor az annyi lesz. 40000Ft/db és viheted. Ha viszont ráböksz egy sorra, hogy innét viszel 10-et az 35000 Ft/db, akkor nincs válogatás, csak az anya ellenőrizve.(Idei árak.)

Szerintem mindenki tudja, (sajnos a tolvajok is) hogy a méhcsalád eladásban pénz van. Szinte biztos, hogy sokan megpróbálják az anyatartalékokat is jó áron értékesíteni.
Erre mondom, hogy vagy a vevő értsen a méhekhez, vagy vigyen megbízható tanácsadót. Főleg ne utazzon több száz km-et, mert csodák nagyon ritkán vannak!

Bocs, de azt szokták mondani: Amíg lószar van, veréb is lesz.
Igyekezz ne Te legyél az.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 22:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 15:39
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: nyírmártonfalva
Na végre Sanyika,ezzel a levezetéssel 100%-ig egyetértek.Amit nekem mutattak és családnak neveztek azok nem így néztek ki,hanem 3 kereten egy tenyérnyi nagyságu fiassal és kaja a fasorba sem.Kérdésemre azt válaszolták,hogy a család 6 kereten van jelenleg április elején és szerinte ebből tuti termelőcsalád lesz akácra.Szerintem a méh nem baktérium ami ilyen fejlődésre képes,kaja nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 19:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Szia Tsanyi!
Gratulálok ezt nagyon szépen írtad! :taps
Üdv. Axx.
----------------------------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 19:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
zoltán pálfi írta:
Két db. 6 keretes hunor családocskát ha ma egyesítek akkor biztos,hogy megadtam neki az esélyt,hogy őnálloan fejlődhessen,repcén
gyűjtsön ha a körűlmények is megfelelőek lesznek,és nyugott a lelkiismeretem amiért elkértem 35-40000-ret.Így sem a család sem a vásárló nem szenved.Viszont ha ma vásárolok egyet 6 kereten és elviszem repcére,hogy hizzon akkor már rögtön jőhet a szőveg,hogy idén nem mézelt jól a repce,biztos génmanipulált vagy éppen leterheltségre hívatkozunk ahelyett,hogy belássuk a hibánkat.A másik dolog,hogy aki megveszi az olyan tévedésben marad,hogy egy méhcsaládnak 6 kereten kell lenni és ha felfejlődik 12-re akkor rögtön megfelezi.
Talán jobb lenne kilóra vagy literszámra árulni a méheket és nem úgy ahogy én találkoztam vele,hogy 20 méhecske volt egy kereten akkor már azt mondta a tulaj hogy lepik a méhek."Ez őcsém anya 3 keret bogárral 30000-ért és akácra ez termelő család lesz."
Még sok ilyen ijesztő szöveget tudnák idézni.
Ne csapjuk be magunkat és másokat sem.

Zoli!
Te 48 családdal, méhész vagy. Én 120-al hobbizok.
Méhész létedre meglepő dolgokat írsz, nekem amatőrnek. Ha durvább akarok lenni, hülyeségeket írsz.
Azzal nem tudok mit kezdeni, hogy egy család, hány keretet fed. 5C vagy 25C a külső hőmérséklet? A keret tetején kolbászol néhány bogár, vagy erős szűkítéssel a keret allján is lógnak? A táblás fias (sejtek min.75%-a fias) kicsit többet mond. Példával.:
Hunorom nincs, de van 22db Dadant-M-em ami 2-3cm-el magasabb lép. Ma néztem őket 6-7 keretre voltak szűkítve, bővítettem.
3,5-5 táblás fias. Egy hét múlva majd 1/3-a kikel, 4-5 keret fedésére elég bogár. Ha ebből levonom a telelők közül várható pusztulást, akkor 9-10 keretesek lesznek..... Akácig a jobbakat meg kell csapolnom, mert nem igazából megy már a fára mászás ......
Ja repce. Nálunk 25.-e környékén szokott indulni, normális években, az idén sajnos késik. A repcén ezek a családok még nem lesznek a csúcson, az akácra kell, azért meg szokták hordani a 15-25Kg-ot.
Ha most két 6 keretest egyesítenél, az biztos rajzás már repce elején.

Az pedig, hogy az eladó az árúját dicséri az természetes. Az ár pedig mindig alku kérdése.
Én pl eddig ha használt autót vettem, vittem magammal egy autószerelő havert. Különösebben soha nem csalódtam.
Nem tudom mióta vagy méhész, de ha márciusban 10 keretes családokat keresel akkor gondolom nem régen. Így neked is ajánlanám szakember segítségét.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 18:09 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
De ha így látod, akkor mit görcsölsz itt?
Nem kell megvenni. Csupán ennyi és kész!
Mindennnek annyi az ára, amennyiért el lehet adni!

Amúgy szerinted, milyen most egy termelő család?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 15:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 15:39
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: nyírmártonfalva
Két db. 6 keretes hunor családocskát ha ma egyesítek akkor biztos,hogy megadtam neki az esélyt,hogy őnálloan fejlődhessen,repcén
gyűjtsön ha a körűlmények is megfelelőek lesznek,és nyugott a lelkiismeretem amiért elkértem 35-40000-ret.Így sem a család sem a vásárló nem szenved.Viszont ha ma vásárolok egyet 6 kereten és elviszem repcére,hogy hizzon akkor már rögtön jőhet a szőveg,hogy idén nem mézelt jól a repce,biztos génmanipulált vagy éppen leterheltségre hívatkozunk ahelyett,hogy belássuk a hibánkat.A másik dolog,hogy aki megveszi az olyan tévedésben marad,hogy egy méhcsaládnak 6 kereten kell lenni és ha felfejlődik 12-re akkor rögtön megfelezi.
Talán jobb lenne kilóra vagy literszámra árulni a méheket és nem úgy ahogy én találkoztam vele,hogy 20 méhecske volt egy kereten akkor már azt mondta a tulaj hogy lepik a méhek."Ez őcsém anya 3 keret bogárral 30000-ért és akácra ez termelő család lesz."
Még sok ilyen ijesztő szöveget tudnák idézni.
Ne csapjuk be magunkat és másokat sem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 12:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
pálfizolikám nem olvastad el alaposan amit írtam!Ma április 3.-ka van! Amelyik család 6-7 keretet takar ma , az vígan jó lesz akácra.A méhek a tavaszi felfejlődésük elején vannak .Ha értenél a méhekhez tudnád miről beszélek. De valószínűleg megint csak egy észosztóval van dolgunk.Üdv: Joe bácsi.

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 12:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.06. 08:47
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Sz-SZ-B
50 darab méhcsalád NB kereteken eladó Kisvárda környékén. Érdeklődni: Tel.: 0620-397-6556


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 11:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 15:39
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: nyírmártonfalva
Bácsikám tudjuk nagyon jól,hogy a hatkeretes annyit is ér.Ha méhegészségügyis lennék akkor csak annyit írnák,hogy van hat kereten egy anyával bogár.Talán kölyök családnak nevezném,de semmiképpen sem termelő méhcsaládnak 40000-ért.Szeretem ha a dolgokat reálisan látjuk és nevezzük,mert több száz km-ert utazni,hogy utánna nagy csalodás érjen a helyszínen az nem kellemes dolog.Figyeljünk oda hogy mit is hírdetünk vagy mondunk a telefonba.
Egyik héten azt halljuk,hogy nállunk van Europában a legnagyobb méhsürüség,másik héten már az állományok 40%-a elpusztult.Hogy is van ez?Négy-hat keretes állományokkal megyünk neki a télnek és jövőre termelőcsaládként hírdetjük.
Szerintem csak jó minőségű családokktól várható jó minőségű végtermék.
Tükörnek az igazinak nincs ehez semmi köze,mert nem olvastam hírdetését.Egyszerüen csak elcsodálkozom embereken,hogy mit mikor és mennyiért szeretnének eladni,és feltevődik bennem a kérdés hogy ez mese vagy valóság.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 08:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Na megint egy okostojás!Lassan minden napra jut egy arrogáns egoista f@xs akit az tesz boldoggá ha jól megmondja a tutit ,hogy elmondha
ssák " ma jól beolvastam ezeknek a köcsög méhészeknek"!!!!! :merg


Más: Méhvásárlás . Én is 10 kereten szoktam eladni ./ már ha van mit/Persze most március vége , április elején még kevés család erősebb 6-7 keretnél.Ha a fószer reklamál közlöm vele , nem kell elvinni mind a 10 keretet . Vigyen 6-ot akkor is 40000 az ára .Kell nem kell!? Haladjunk . Mehet az anyjához panaszra.Persze tudom én , akkor van ez amikor valami NAGY ember akar kezdeni méhészkedni.Mert ő a civil életben orvos meg ügyvéd vagy mittudoménmiacsuda.Hitükben meghagyva , de rövid időn belül a kapun kívül találják magukat!

Hát ennyi , méghogy nem 10 keretet takar!

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 08:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ezzel annyi a problem, hogy nagybetűvel, tulajdonnévként használta!
De ez a része OFF itt, úgyhogy várjuk meg ő mit mond.
Bár az eddigi írás intenzitását látva lehet várhatunk egy darabig.
Pedig mostmár olcsóbb a mobilnet, mint 2008-ban.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 08:29 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.01. 09:15
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Baranya - Észak Mecsek
Véleményem szerint ezt nem rád testálta, csak használta a klasszikus mese-film szófordulatát, rímbe ágyazva...

_________________
Akkor hazudik az ember ha hasznát látja.S akkor is ha nem........

A karma a szabad akarat működési mechanizmusa, amely lelkünk testet öltésével fejti ki hatását és mint törvény hat szellemi fejlődésünk során.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 08:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 17:24
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
zoltán pálfi írta:
Tükröm,Tükröm mond meg nékem,ki az igazi méhész a réten?

Sok adnák-vennék hírdetést láttam és fel is kerestem a hírdetőket.35-40000 ezerért hírdetnek méhcsaládokat.De még milyeneket?
10-kereten termelő családokat,kaptárral vagy az nélkül.Helyszínen kiderült,hogy:
-valóban 10 keret van a kaptárban de a család csak 2-3 kereten van,a többi kint gyüjt
-most igaz,hogy csak 5-6 kereten vannak de akácra majd 10-kereten lesznek és termelő család lesz
belőlle
-ezek még az idén megtermelik az értük adott pénzt
-10 kereten telelt be csak épp most 6-7 kereten vannak
-ha már 20 méhecske mászkált az üres kereten akkor az már úgy tekinthető mint ha azt is lepik a m
éhek és léputcának számit
és így folytathatnám tovább szebbnél szebb sztorikkal.A legszörnyübb,hogy ezek az emberek mind tapasztalt és nem kezdő méhészek.Persze,hogy vannak közöttűnk becsületesek is csak még én nem jutottam el hozzájuk.Válság és pénztelenség ide vagy oda,ez a való világ.Nem én vagyok a szakma legbecsületesebb embere,de azért egy kicsit elszégyelném magam,és zsákba macskát nem árulnék ennyi pénzért.Természetesen mindig kettőn áll a vásár de miért árulun borjakat és azt hirdetjük rolluk,hogy fejőstehén
ami nem felel meg a valóságnak?
Még egyszer hangsúlyozom,hogy tísztelet a kivételnek,ezt ne tekintsék általánosításnak,akinek nem inge ne vegye magára.Egy felszólítás,hogy a szakma érdekében legyünk egy kicsit lelkiismeretesebbek.



Tökéletesen egyet értek,tavaly miután ellopták az állományom 90%-át, és ujjat vásároltam, hát tudnék én is mesélni miket árultak termelő családként. Kezdő csak tapasztalt méhésszel menjen méhet venni!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 07:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
ŐŐŐőőő... izé!
Mi közöm is van ehhez???


Ja és az adatlapotad lécci, meg a bemutatkozást!! ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 06:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 15:39
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: nyírmártonfalva
Tükröm,Tükröm mond meg nékem,ki az igazi méhész a réten?

Sok adnák-vennék hírdetést láttam és fel is kerestem a hírdetőket.35-40000 ezerért hírdetnek méhcsaládokat.De még milyeneket?
10-kereten termelő családokat,kaptárral vagy az nélkül.Helyszínen kiderült,hogy:
-valóban 10 keret van a kaptárban de a család csak 2-3 kereten van,a többi kint gyüjt
-most igaz,hogy csak 5-6 kereten vannak de akácra majd 10-kereten lesznek és termelő család lesz
belőlle
-ezek még az idén megtermelik az értük adott pénzt
-10 kereten telelt be csak épp most 6-7 kereten vannak
-ha már 20 méhecske mászkált az üres kereten akkor az már úgy tekinthető mint ha azt is lepik a m
éhek és léputcának számit
és így folytathatnám tovább szebbnél szebb sztorikkal.A legszörnyübb,hogy ezek az emberek mind tapasztalt és nem kezdő méhészek.Persze,hogy vannak közöttűnk becsületesek is csak még én nem jutottam el hozzájuk.Válság és pénztelenség ide vagy oda,ez a való világ.Nem én vagyok a szakma legbecsületesebb embere,de azért egy kicsit elszégyelném magam,és zsákba macskát nem árulnék ennyi pénzért.Természetesen mindig kettőn áll a vásár de miért árulun borjakat és azt hirdetjük rolluk,hogy fejőstehén
ami nem felel meg a valóságnak?
Még egyszer hangsúlyozom,hogy tísztelet a kivételnek,ezt ne tekintsék általánosításnak,akinek nem inge ne vegye magára.Egy felszólítás,hogy a szakma érdekében legyünk egy kicsit lelkiismeretesebbek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 20:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Fél NB-s erős családok kereten vagy kaptárban Hajdúban eladóak. Illetve egy fedelezőkád is eladó.
Érdeklődni: Csóka Imre 20/499-9695

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 12:09 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.08. 18:34
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Szentes
30 db 1/2 NB – 20 db NB kereten méhcsaládok eladók.
Perizinnel kezeltek!
Csongrád megyében.
Érdeklődni Tel.:30-3231753

_________________
Sojmos
http//sojmos2.mlap.hu
1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: méhcsaládok
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 08:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.02.06. 19:06
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Balatonszabadi , Somogy megye
Hunor kereten 40 méhcsalád eladó Siófok környékén , hagyatékból . Irányár : 35000,-Ft / méhcsalád . Érdeklődni nálam lehet e-mail-ben vagy privát üzenetben és adom az elérhetőséget , mert én csak a közvetítő , a méhegyészségügyi felelős vagyok .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 22:02 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.01. 09:15
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Baranya - Észak Mecsek
1/2 Boconádi kereten vennék méheket, Baranyában az sem baj ha az Ormánság közelébe lenne, 2-3 család

_________________
Akkor hazudik az ember ha hasznát látja.S akkor is ha nem........

A karma a szabad akarat működési mechanizmusa, amely lelkünk testet öltésével fejti ki hatását és mint törvény hat szellemi fejlődésünk során.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 07:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Idézet:
Köszönöm, ez lehet, hogy igazán jó ötlet, sőt megfontolandó. Az is jogos, hogy nem kezdőnek való "mutatvány" Emellett, ha valaki tapasztaltabb méhész itt partner lenne abban, hogy fogjunk be így rajokat akiket egymás közt elosztunk, kérem jelentkezzen!




A gondd az amit Tükör írt,hogy olyankor senki nem ér rá.
De ha komolyan gondolod és épp ráérek akkor megtanítom neked,hogy is kell csinálni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 06:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Summerblue írta:
Budapest-Cegléd környékén keresek 1-2 rajt.


Jelentkezz be a tűzoltóságok ügyeleteire is. Általában oda szokták jelentemi az emberek a rajokat.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 06:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Azért nem úgy kell ezt elképzelni, hogy szezonjában úgy terem a raj a fákon, mint a vadszilva ( csak eddig fel sem tűnt ). Biztos lesz egy-kettő, lehet, hogy több is, de mikor hallom, hogy csináltam vagy tíz kaptárt aztán majd várom a rajokat az kemény! Arról nem is beszélve, hogy azért azokra a kóbor rajokra van egy pár pályázó ( és mind több )!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.30. 22:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Summerblue írta:
Emellett, ha valaki tapasztaltabb méhész itt partner lenne abban, hogy fogjunk be így rajokat akiket egymás közt elosztunk, kérem jelentkezzen!


Ez két okból nem szokott járható lenni:
1.Nagyobb méhész nem szivesen kockáztat már innen onnan befogott rajokkal, méhegészségügyi szempontból
2. Olyankor, mikor a rajok jönnek, általában bőven van más munkánk

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.30. 21:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.24. 13:46
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Budapest
tsanyi írta:
bükk írta:
Summerblue írta:
Budapest-Cegléd környékén keresek 1-2 rajt.


Dobd fel egy B.pesti Hirdető újságba hogy méhrajokat fogsz be Budapest területén.
Meg fogsz lepődni mennyien keresnek majd május/június körül.
Olcsó kezdés,némi kockázattal.

Feri! Ezt komolyan gondolod????
A városi rajokat, sokszor nagyon extrém körülmények közt lehet befogni. Ehhez nem árt 2-3 év tapasztalat, különben könnyen ön és közveszélyes mutatvánnyá válik.
Szerintem


Köszönöm, ez lehet, hogy igazán jó ötlet, sőt megfontolandó. Az is jogos, hogy nem kezdőnek való "mutatvány" :) Emellett, ha valaki tapasztaltabb méhész itt partner lenne abban, hogy fogjunk be így rajokat akiket egymás közt elosztunk, kérem jelentkezzen!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.30. 21:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Csak azokat fogja be, ami könnyen megy.
A többinél épp nem ér rá! ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.30. 20:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bükk írta:
Summerblue írta:
Budapest-Cegléd környékén keresek 1-2 rajt.


Dobd fel egy B.pesti Hirdető újságba hogy méhrajokat fogsz be Budapest területén.
Meg fogsz lepődni mennyien keresnek majd május/június körül.
Olcsó kezdés,némi kockázattal.

Feri! Ezt komolyan gondolod????
A városi rajokat, sokszor nagyon extrém körülmények közt lehet befogni. Ehhez nem árt 2-3 év tapasztalat, különben könnyen ön és közveszélyes mutatvánnyá válik.
Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.30. 19:04 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Summerblue írta:
Budapest-Cegléd környékén keresek 1-2 rajt.


Dobd fel egy B.pesti Hirdető újságba hogy méhrajokat fogsz be Budapest területén.
Meg fogsz lepődni mennyien keresnek majd május/június körül.
Olcsó kezdés,némi kockázattal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.30. 15:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.07. 19:43
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Debrecen
Szeretnék venni 20 NB Méh családot
Hajdu-Bihar vonzás körzetében.
ár:megegyezés szerint.
0630/854-0249


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.29. 10:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.11.30. 11:51
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
80 méhcsalád Hunor kereten Kiskunhalason eladó!

Tel:30/6398172

_________________
Üdv:Pasó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.28. 22:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 20:09
Hozzászólások: 31
Méhészetemből 30-40 méhcsalád eladósorba került, Hunor kereten, ár megegyezés szerint.
70/2346203


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.23. 22:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.24. 13:46
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Budapest
Budapest-Cegléd környékén keresek 1-2 rajt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.23. 20:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.03.21. 20:39
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun Szolnok
Sziasztok!

Kezdő méhészként 5 családot szeretnék vásárolni kaptárba, aki tud kérem segítsen!
Szolnok megyei vagyok, de messzebbre is elmegyek érte!
Előre is köszönöm mindenkinek!

e-mail:nagy79@vipmail.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhcsalád
HozzászólásElküldve: 2011.03.21. 21:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.02.05. 20:02
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Baranya
NB kereten 20 méhcsalád eladó.2010 évi jelölt anyákkal,Perizinnel kezeltek! 06-30/8244-946


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1253 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.