Pontos idő: 2024.03.29. 08:07

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.09.21. 06:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
http://www.agrarkamara.hu/

Kitolták a regisztráció határidejét....

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.09.14. 16:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Nekem már megjött. Én U-t írtam dátum nélkül. Az M is jó sztem. Mint sok minden, ez is tök mindegy.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.09.14. 10:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Pöte írta:
Tomi!
Új/Módosít/Törlés, nem tudom, hogy ez valahová le van írva vagy csak én találtam ki, de én "M"-es írtam be. Dátumhoz a változás dátumát. .....

Pöte!
Kaptál-e már visszajelzést a méhcsaládszám módosítására feladott 2153-as bejelentéssel kapcsolatban?
Én is M (módosítást) jelöltem, bár a kitöltési útmutató sem egyértelmű (M vagy U legyen :? ). Ráadásul a méhcsaládszám módosítását említi, ott dátum kitöltéséről sem írnak, úgyhogy én dátumot nem írtam be. Még az állatorvossal kell aláíratnom, aztán feladnám, de most elbizonytalanodtam, hogy jól van-e így kitöltve.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.25. 09:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Amire beidéztem az őstermelői igazolványra, annak betétlapjára vonatkozó szabályokat, már változtattak is rajtuk. Ez ugyan nem mai, hanem tegnapi információ, de valamiért akkor átsiklottam rajta, ezért utólag hozzácsapnám az előző hozzászóláshoz:

http://ado.hu/rovatok/ado/harom-evre-sz ... betetlapja

Tehát gyors tanulmányozás után szeptember 30-ig kell bejelentkezni az agrárkamarai nyilvántartásba. A magyar agrárkamara honlapján már működik az online regisztrációs felület....

A kamarai hozzájárulást az ott közzétett számlaszámra lehet átutalni, javaslatom, hogy egyelőre csak az őstermelői igazolvánnyal rendelkező agrárgazdálkodók regisztráljanak. A közös igazolványok érintettjei majd az állásfoglalás megérkezte után lesznek kénytelenek e lépést megtenni, illetve kihagyni, de továbbra is úgy vélem, a 2012. évi CXXVI. törvény alapján gyakorlatilag az agrártermelés és élelmiszeripar valamennyi piaci szereplője kötelezően taggá válik...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.25. 02:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Belizar!

A véleményem teljesen egybevág Litterae véleményével, s azért idéztem be a törvényt, hogy a tagságra kötelezettek körét ne kelljen külön idézgetni. A törvény egyértelműen az agrárgazdasági tevékenységet folytató természetes személyek (és gazdálkodó szervezetek) tagságáról beszél, de ezt -miként olvashattad- Litterae is kifejtette.

Most újfent arra szeretnélek buzdítani, hogy amennyiben szeretnéd megérteni, miről szól az őstermelői, családi gazdálkodói gazdálkodás, olvasgasd át az alábbi linkeket, mert a tananyagot, jogszabály-magyarázatokat áttanulmányozva érthetőbbé válik, miről is szeretnénk beszélni:
http://www.nebih.gov.hu/data/cms/143/15 ... yag_FM.pdf Ebben részletesen elmagyarázzák, mi a csoportos őstermelői igazolvány feltételrendszere és értelme.
http://nav.gov.hu/print/magyar_oldalak/ ... nyseg.html Ez a link az őstermelők adózását magyarázza. Érdemes belenézni a http://nav.gov.hu/data/cms213559/ostermelo.pdf lapba is, mert közben változtak néhány helyen a szabályok, többek között az is, hogy ki tekinthető őstermelőnek.

A törvényt továbbra sem szeretném én értelmezni, egyrészt nem az én kompetenciám, másrészt a véleményem egyezik olyan kompetens személy véleményével, aki értelmezését olvashattátok, ezért ne is rajtam kérd számon a tuttit. Azt majd a Kamara megmondja, ha a jogalkotó értelmezését megismerte.

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 22:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Kedves Tomipapa!

Most egy kicsit meglepődtem rajtad (eddig mindig volt valami válasz féle irásodba).
Itt majdnem mindenki várna egy egyszerű igent vagy nemet.Erre olvassunk törvényt.
Na ez sokunknak nem megy.

Akkor valaki mondjon arra választ (még ha csak szerinte is) több családtag hány tagdíj?

Gondolom az előzőeket is ez érdekelte volna.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 20:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.22. 12:01
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: BAZ
Azért szerintem nem ennyire egyértelmű a dolog. A őstermelő státusz elég speciális magyar találmány. A közös meg hatványozottan. Nyilvánvalóan az lehetett a jogalkotók szándéka, hogy valahogyan legalizálják a családon belüli segítő munkát. (mint a vállalkozóknál a speciális segítő családtag). Nálunk is hárman vagyunk bejelentve, a nejem és az egyetemista fiú. Aki mellesleg súlyos fokú méhallergiában szenved, a közelébe sem jön a konténernek. Viszont bírja a mézeskannákat, kaptárt fest, műlépezik, vezeti az autót, stb. (ez nem agrárgazdasági tevékenység, sima sm.)
A méhek az én nevemen vannak, csak nekem van adószámom, regisztrációs számom, TIR-ENAR kódom, OMME és szövetkezeti tagságom, számlatömböm, ....stb. Csakis az én nevemre történik az értékesítés. Véleményem szerint csak akkor lenne jogos mindenkit kamarai tagságra kötelezni, ha mindezekkel rendelkeznének. (ugye elhangzott, hogy egy őstermelőihez egy tag kapcsolható, ráadásul a regisztrációnál az MVH regisztrációs számot is meg kell adni)
Bár ismerve a jelenlegi törvényalkotás módját, célját, nem kizárt, hogy mindenkinek fizetnie kell!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 13:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Bogaras írta:
Spartacus írta:
Üdv!

Agrárkamarai tagsággal kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogyha 3-an vagyunk közös őstermelőin, akkor mindhármunknak regisztrálnia kell magát és az 5-5 ezret be kell fizetni, vagy csak egyszer kell?



Azért jó , hogy beszélgetünk a témáról , mert egy jogot értő kamarai tanácsadó, ma a fenti kérdésre kérdéssel válaszolt.
Nem értem a kérdést

Ugyanis akárhányan is vannak a közös őstermelőin, ki tudja , hogy ki és hány a méhész belőle. A családi őstermelői igazolványnak adózási és egyéb okai vannak.
Idézet:
Aki a saját jogán (nevén) értékesíti a mezőgazdasági terményét az agrárgazdasági tevékenységet folytató természetes személy. Szerintem felesleges tovább magyaráznom.....




Tökéletesen igaza van a kamarai tanácsadónak, lévén a kérdést elég sokan nem értjük.
Nem az őstermelői igazolvány regisztrációra és tagságra kötelezett, hanem az agrárgazdasági tevékenységet folytató személy=gazda (no, meg a gazdálkodó szervezetek is, de ez a konkrét esetben minket nem érint).

El kell olvasni a törvényt: http://www.complex.hu/kzldat/t1200126.htm/t1200126.htm

E törvény világosan megfogalmazza, ki kötelezett tagságra (azaz regisztrációra), s az 5. § rendelkezik a tagsági viszonyról az agrárgazdasági tevékenységet folytató személyek illetve gazdálkodó szervezetek tekintetében.

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 12:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.29. 11:27
Hozzászólások: 50
Bogaras!

3-ból ketten vagyunk méhészek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 11:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Bogaras!
Logikus amit leírtál. Sajnos azonban, mivel itt az elsődleges cél a pénzbeszedés, ezért szerintem sajnos nem a Te értelmezésed lesz a nyerő. Bár tévednék!

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 10:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Spartacus írta:
Üdv!

Agrárkamarai tagsággal kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogyha 3-an vagyunk közös őstermelőin, akkor mindhármunknak regisztrálnia kell magát és az 5-5 ezret be kell fizetni, vagy csak egyszer kell?


Litterae!

Azért jó , hogy beszélgetünk a témáról , mert egy jogot értő kamarai tanácsadó, ma a fenti kérdésre kérdéssel válaszolt.
Nem értem a kérdést

Ugyanis akárhányan is vannak a közös őstermelőin, ki tudja , hogy ki és hány a méhész belőle. A családi őstermelői igazolványnak adózási és egyéb okai vannak. Fenti esetben a 3 tagból valószínűsíthető , hogy 1 méhész őstermelő és
2 családtag adóazonosítóval és adószámmal. Nem biztos hogy méhész a két családtag. Szóval attól hogy segítenek a gazdaságban nem méhészek, így a kötelező kamarai regisztáció sem őstermelőként sem természetes személyként nem vonatkozik rájuk.
Idézet:
Aki a saját jogán (nevén) értékesíti a mezőgazdasági terményét az agrárgazdasági tevékenységet folytató természetes személy. Szerintem felesleges tovább magyaráznom.....


Egy családban nem fogunk 2-3-4 néven mézet árulni csak annak a nevén akinek a nevén az őstermelői van, arra a névre gyüjtjük a számlákat is stb, mint már alább írtam. A másik személyek csak adózás miatt vannak benne.

Szóval a végeredmény nálam csak 1 regisztráció


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.23. 20:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Az információs vonalon korrektül elmondják az erről érdeklődőknek, hogy a törvény értelmezésére várnak, s azt tanácsolják az ügyfeleknek, hogy kezdjék meg a regisztrációt egy névvel, majd ha a hivatalos álláspont alapján szükségessé válik, akkor később pótolni tudják a családtagok esetében is.

Ha már az értelmezésre várunk. Számomra rejtély, hogy min akarnak agyalni. A törvény rögzíti, hogy a hatálya kiterjed az agrárgazdasági tevékenységet folytató természetes személyekre is. Az agrárkamara létrejöttének napján a törvény erejénél fogva az agrárkamara tagjává válnak az ezen időpontban agrárgazdasági tevékenységet folytató személyek.

Aki a saját jogán (nevén) értékesíti a mezőgazdasági terményét az agrárgazdasági tevékenységet folytató természetes személy. Szerintem felesleges tovább magyaráznom.....

Persze nem akarom rád erőltetni a véleményem, és gondolom, hogy neked sem ez a célod fordított előjellel…....... :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.23. 18:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Sajnálom , hogy ezen vitatkozol, de felhívtam a kamarát , hogy mi a teendő a kiemelt választ ők adták. Egyébként meg mindenki azt csinál amit akar, másnak is ott az információs telefonszám. Egy őstermelői igazolvány számhoz egyenlőre egy név egy regisztráció. Több okból kifolyólag baromság is lenne megtartani a családit ha nem így lenne.

Ráadásul pontosan leírtam azt amit te csak más megfogalmazásban.

Elvileg a rendszer nem fogadhat egy őstermelői igazolványhoz több nevet, de próbáld ki


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.23. 14:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Bogaras írta:
... Tehát egyenlőre csak egy őstermelői igazolványhoz egy regisztráció kell.


Bocs, de ez nem igaz. Az Agrárkamaránál nem tudnak választ adni a kérdésre, ezen a ponton a törvény értelmezését kérték. Ebből következően nem tudják jelenleg megmondani, hogy mi „kell”.

Ettől függetlenül én adtam egy törvényértelmezést, meg is indokoltam, hogy miért gondolom így. Mivel hivatalos állásfoglalás még nem ismert, az itt elhangzó állítások egyelőre csak véleménynek tekinthetőek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.23. 10:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Bocs!

Ha az enyém vélemény lett volna akkor odaírom, vagy nem is írok. Mielött ide írtam utánanéztem az agrárkamaránál.

Tomipapa idézetét kell kicsit ellopnom.

"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)

Ez tény!!!

Szerencsére vannak okos emberek a kamaránál is ezért a jogalkotónak visszaküldték a rendeletet, mivel ők is észrevették eme hiányosságot a szövegben. Tehát egyenlőre csak egy őstermelői igazolványhoz egy regisztráció kell. Viszont figyelni kell a kamara honlapját és amint visszaérkezik a jogalkotó törvényértelmezése a változásról , a honlapon értesülhetünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.22. 22:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Az igazság az, hogy itt véleményeket hallottál. Méhészként, az én ismereteim szerint, pillanatnyilag két helyre fizetsz- vagy fogsz fizetni- valamilyen hozzájárulást. Mind a két helyről nyugodtan érdeklődhetsz, a pénzedért fogsz választ kapni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.22. 08:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.29. 11:27
Hozzászólások: 50
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.22. 06:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
ligustica írta:
a pénzünkért mit kapunk cserébe?


Semmit. Szétosztják ezt is a kátrányos helyzetűek között, hogy még pofátlanabbul szívják a vérünket.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.21. 20:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Csak azt tudnám,hogy a pénzünkért mit kapunk cserébe,mit fog csinálni a kamara nekünk? :merg Mert az omme a tagdíjért és családonkénti befizetésekért azért tesz valamit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.21. 19:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Azért nem javítottam magam mert újabb hozzászólás lehetett volna mire észre vettem a hibámat, de azért köszönöm a kiigazítást.

Viszont sajnos a hivatali megfogalmazás ami kötözködésre ad okot, bár ezen esetben csak azt akartam hangsúlyozni hogy ezzel az 5000 forinttal nem csak beregisztráltál hanem a 2012-es évre ki is fizetted a kamarai hozzájárulást.
A befolyó vég összeg ismeretében fogja szeretett Viktorunk a következő évi sarcot megszabni.

Ha már idézünk akkor idézem a regisztráláskor kinyomtatott 2. pontot

2. A Kamarai hozzájárulás megfizetése
Regisztrációjának kamarai nyilvántartásba vétele csak azt követően történhet meg, hogy Ön a regisztrációnként 5.000,- FT összegű kötelező kamarai hozzájárulást befizette a ...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.21. 16:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Bogaras írta:
Az az 5.000 forint nem regisztrációs díj, ha mégis akkor félre tájékoztatnak. Ugyanis ha figyelmesen olvasol ott kamarai hozzájárulás van írva ami nem ugyanaz mint a regisztrációs díj.

Idézet az "agrarkamara.hu" oldalról:
"A tagnyilvántartási rendszer felállításához a törvény előírja, hogy az agrárkamarai tagságra kötelezettek a jogszabály hatályba lépését követő 60 napon belül kötelesek bejelentkezni az agrárkamarai nyilvántartásba, és 5.000 Ft összegű egyszeri kamarai hozzájárulást (regisztrációs díjat) tartoznak fizetni."
A megyei agrárkamarai "megbízott" is azt modta egy interjúban, hogy ez csak regisztrácíós díj, a tagdíj mértékét majd a felálló kamara tagsága dönti el/hagyja jóvá.

Na, nem a vita kedvéért írtam, mert szerintem sem nem hozzájárulás, sem nem regisztrációs díj semnem tagdíj...egyszerűen csak egy újabb sarc :twisted:

Persze van aki a tv. megjelenése óta újra elemében érzi magát.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.21. 09:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tomipapa írta:
A kollégának azt tanácsolta a könyvelője, hogy forduljon bizalommal a hegyközségnél elérhető falugazdászához, aki a vájtfülű jogtudorokkal szemben kellőképp ki lett oktatva, s szövegértelmezési képességei birtokában választ képes adni az agrárgazdasági tevékenységet folytató, bár a regisztrálási kötelezettség tekintetében pillanatnyilag még hezitáló szőlész-borász-méhész bensőjét feszengető kérdésre.

Nos, nevezett falugazdász az én olvasatomban feltételezhetően azon választ adja, hogy amennyiben a szőlészeti borászati tevékenységet folytató, hegyközségi tagsággal rendelkező, a méhészet szempontjából piacgazdasági tevékenységet folytató, nem hobbiméhész identitású agrárgazdálkodó a jogszabálynak meg kíván felelni, akkor ezen utóbb említett tevékenységének folyományaképp leghelyesebben úgy jár el, ha regisztrál az Agrárkamarába, mert ezen esetben agrárgazdasági tevékenysége kapcsán képes lesz megfelelni a jogszabályi kötelezettségének.

A félremagyarázás helyett pedig elegendőnek tűnik az orcán szemérmetes pír kíséretében bocsit mondani, amennyiben felmerült annak lehetősége, hogy nem teljesen korrekt az elébb adott -s a könyvelő kvalitásainak tekintetében enyhén dehonesztáló - szöveghűen idézett válasz.

Gondolom, nem merült fel benned, hogy textusodat szándékosan és ferdítve idéztem, legfeljebb arra kívántam volna rávilágítani, hogy nem feltétlenül a nevezett könyvelő olvas félre, s nem ő az, aki -eléggé el nem ítélhető módon- félretájékoztatja a jogszabályban lefektetett kötelezettségének eleget tenni óhajtó szőlész-borász-méhész agrárgazdálkodó kérdezőt.

T



Agyrém, amit művelsz. Összesen nem írtam másfél sort a kollégának. Erre összehordasz hetet-havat, kétszer fél oldalban, amiben nekem akarod elmagyarázni, hogy mire gondoltam, amikor leírtam a véleményem.

Félretájékoztatásról irogatsz, azután, hogy leírtad a „Ha majd létrehozunk egy Méhészkamarát ……” kezdetű mondatodat. Nonszensz. Ez a törvény rendelkezik arról, hogy a méhészek számára is kötelező az agrárkamarai tagság. Ember, nem hozol te létre semmilyen Méhészkamarát, mert éppen e törvény alapján lenne törvényellenes.

Ne erőlködj ezen a területen, mert harmat gyenge vagy. Sok értelmét nem látom annak, hogy a jövőben foglalkozzak a véleményeddel. Ha mégis nekiállnék érdemben reflektálni az irományaidra, akkor jó eséllyel számolhatnék azzal, hogy kitörölgeted a hozzászólásaidat, nehogy más is szembesüljön a „zseniddel”.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.21. 07:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Spartacus írta:
Üdv!

Agrárkamarai tagsággal kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogyha 3-an vagyunk közös őstermelőin, akkor mindhármunknak regisztrálnia kell magát és az 5-5 ezret be kell fizetni, vagy csak egyszer kell?


Józan paraszti ésszel olvasva a jogszabályt nem eldönthető a szövegből. A kamarai regisztrációnál némi fény derenghet , hiszen csak egy emberhez köthető az őstermelő igazolvány a családinál a többiek csak társak és hát nekik nincs igazolvány számuk. Ahogyan a számlák és támogatások is az igazolvány számmal rendelkező nevére kell szóljanak nem a társ nevére.
Szerencsére vannak okos emberek a kamaránál is ezért a jogalkotónak visszaküldték a rendeletet, mivel ők is észrevették eme hiányosságot a szövegben. Tehát egyenlőre csak egy őstermelői igazolványhoz egy regisztráció kell. Viszont figyelni kell a kamara honlapját és amint visszaérkezik a jogalkotó törvényértelmezése a változásról , a honlapon értesülhetünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.21. 07:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Az az 5.000 forint nem regisztrációs díj, ha mégis akkor félre tájékoztatnak. Ugyanis ha figyelmesen olvasol ott kamarai hozzájárulás van írva ami nem ugyanaz mint a regisztrációs díj.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.20. 22:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
A kollégának azt tanácsolta a könyvelője, hogy forduljon bizalommal a hegyközségnél elérhető falugazdászához, aki a vájtfülű jogtudorokkal szemben kellőképp ki lett oktatva, s szövegértelmezési képességei birtokában választ képes adni az agrárgazdasági tevékenységet folytató, bár a regisztrálási kötelezettség tekintetében pillanatnyilag még hezitáló szőlész-borász-méhész bensőjét feszengető kérdésre.

Nos, nevezett falugazdász az én olvasatomban feltételezhetően azon választ adja, hogy amennyiben a szőlészeti borászati tevékenységet folytató, hegyközségi tagsággal rendelkező, a méhészet szempontjából piacgazdasági tevékenységet folytató, nem hobbiméhész identitású agrárgazdálkodó a jogszabálynak meg kíván felelni, akkor ezen utóbb említett tevékenységének folyományaképp leghelyesebben úgy jár el, ha regisztrál az Agrárkamarába, mert ezen esetben agrárgazdasági tevékenysége kapcsán képes lesz megfelelni a jogszabályi kötelezettségének.

A félremagyarázás helyett pedig elegendőnek tűnik az orcán szemérmetes pír kíséretében bocsit mondani, amennyiben felmerült annak lehetősége, hogy nem teljesen korrekt az elébb adott -s a könyvelő kvalitásainak tekintetében enyhén dehonesztáló - szöveghűen idézett válasz.

Gondolom, nem merült fel benned, hogy textusodat szándékosan és ferdítve idéztem, legfeljebb arra kívántam volna rávilágítani, hogy nem feltétlenül a nevezett könyvelő olvas félre, s nem ő az, aki -eléggé el nem ítélhető módon- félretájékoztatja a jogszabályban lefektetett kötelezettségének eleget tenni óhajtó szőlész-borász-méhész agrárgazdálkodó kérdezőt.

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.20. 20:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Még csak véletlenül sem erről volt szó. A kollégának azt tanácsolta a könyvelője, hogy a hegyközségnél kell az agrárkamarai bejelentkezését megtennie.

Miután a hegyközségek nem olvadtak bele az Agrárkamarába, a hegyközség tisztviselőjének semmilyen jogosítványa nincs arra, hogy agrárkamarai ügyintézést végezzen. Mint ahogy a Vadászkamaránál is néznének bután, ha valaki ott akarná befizetni a Magyar Mérnöki Kamaránál esedékes tagdíját.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.20. 19:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Litterae írta:
A hegyközségekre ill. a tagjaikra nem vonatkozik ez a törvény. Önállóak maradnak. Ha finoman fogalmazok, akkor a könyvelőd ismeretei hiányosak…


Elhatárolódva a konfrontálás szándékától, csak csendben jegyezném meg, hogy az a könyvelő nem okvetlenül alulképzettt, sőt megkockáztatom: talán szövegértően is képes olvasni.

A bejelentkezés alól -erre utaló nyilatkozat kíséretében- valóban mentesül az, aki az
-Állatorvosi Kamara
-Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara
-Magyar Vadászkamara vagy más vadászati szakmai szervezet
-valamely hegyközség tagja.

Mindez csak akkor van így, ha a felsorolt szervezeti és kamarai tagsággal kapcsolatos tevékenységen kívül más agrárgazdasági tevékenységet nem folytat a delikvens. Ha ui. az állatorvosláson kívül piaci méhészeti=agrárgazdasági tevékenységet űz az Állatorvosi Kamara tagja, az esetben a méhészeti tevékenysége révén immáron regisztráció-köteles.
A hegyközségi tagság a szőlő- és borgazdasági tevékenységre vonatkozik, az agrárkamarai pedig a méhészeti agrárgazdasági tevékenységre.

Ha majd létrehozunk egy Méhészkamarát, akkor a kizárólag méhészettel foglalkozó agrárgazdálkodó oda fog regisztrálni, s fizeti a tagdíjat, de ha növénytermesztésre adja a fejét, akkor regisztrálhat majd az Agrárkamarába is.

Az őstermelői tevékenységet valóban nem csapatjátékként kell felfogni, egyénenként kötelező a regisztráció.

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.20. 19:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
5000 Ft a regisztrációs díj. Az éves tagdíj mértéke egyenlőre ismeretlen, csak annyi információ hangzott el róla, hogy nem lesz több egymillió forintnál. Nyilván bevételből számolják ki majd. Tehát a tagdíj mértékével nő majd a kiadás, egyébként én is így értelmeztem.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.20. 19:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Spartacus írta:
Üdv!

Agrárkamarai tagsággal kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogyha 3-an vagyunk közös őstermelőin, akkor mindhármunknak regisztrálnia kell magát és az 5-5 ezret be kell fizetni, vagy csak egyszer kell?

Minden agrárgazdasági tevékenységet (a törvény felsorolja ezeket) végző természetes személyre vonatkozik a törvény, így a tagdíjfizetési kötelezettség is. Ebbe a körbe tartoznak az őstermelők is. Minden őstermelő a saját jogán válik kamarai taggá, tehát minden őstermelőnek –aki így értékesít- be kell fizetni a kamarai tagdíjat.

Gondolom, aki őstermelői igazolványt váltott –akár a családtagjaival közösen-, az azt a törvényes lehetőséget kívánja, kívánta kihasználni, ami alapján saját jogon 600.000 Ft értékhatárig adómentesen értékesítheti a mezőgazdasági terményét. Ez az adómentes értékesítési jog személyhez kötődik, másra át nem ruházható.

Aki azért váltott őstermelői igazolványt, mert gyűjti az igazolványokat, annak a jövőben ez a hobbija évi 5000 forinttal drágább lesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.20. 19:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
A hegyközségekre ill. a tagjaikra nem vonatkozik ez a törvény. Önállóak maradnak. Ha finoman fogalmazok, akkor a könyvelőd ismeretei hiányosak…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.20. 17:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.09.20. 20:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Szerintem a Hegyközségnél a falugazdászhoz fordulj bizalommal,ő majd megmondja,hogy hányszor kell az ablakon kidobnod az 5000 Ft-ot. A könyvelőm azt mondta,hogy az agrárkamarához a bejelentkezést ott kell megcsináltatnom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.20. 17:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Spartacus írta:
Tisztelt Méhésztársak!

Nem szeretnék türelmetlen lenni a válaszolással kapcsolatban, de régóta olvasom ezt a fórumot és hamarabb meg szokott érkezni a válasz. Ezért az lenne a kérdésem, hogy az előző hozzászólásomban feltett kérdésem értelmetlen, vagy tiszteletlen és ezért nem válaszoltok, vagy egyszerűen még senki sem tudja ezzel kapcsolatban a választ?


vagy aki tudja még nem olvasta a kérdést
de szerintem még ez sincsen kiforva

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.20. 13:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.29. 11:27
Hozzászólások: 50
Tisztelt Méhésztársak!

Nem szeretnék türelmetlen lenni a válaszolással kapcsolatban, de régóta olvasom ezt a fórumot és hamarabb meg szokott érkezni a válasz. Ezért az lenne a kérdésem, hogy az előző hozzászólásomban feltett kérdésem értelmetlen, vagy tiszteletlen és ezért nem válaszoltok, vagy egyszerűen még senki sem tudja ezzel kapcsolatban a választ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.18. 19:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.29. 11:27
Hozzászólások: 50
Üdv!

Agrárkamarai tagsággal kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogyha 3-an vagyunk közös őstermelőin, akkor mindhármunknak regisztrálnia kell magát és az 5-5 ezret be kell fizetni, vagy csak egyszer kell?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.15. 19:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ebben az aspektusban valóban helytállóbbnak tűnik az "U" jelölés, viszont nekem már két esetben is működött az "M", sárga csekk nélkül...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.15. 09:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ezekkel a kitöltési útmutatókkal az a baj,hogy még mellé írhatnának egy értelmezési útmutatót.
Pöte pl az "M" betűre szavazott,mert így értelmezte. De vajon jól?
– ’U’ az új, megváltozott, továbbiakban érvényes adat,
– ’M’ helytelen adat helyesbítése miatt módosított adat,

Valójában neki is igaza lenne.
Hogy miért lovagolok ezen,miért nem tök mindegy hogy M vagy U? Mert hamar küldenek sárga csekkeket viszonylag nagy összegekkel.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.14. 20:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Ez szerint lesz a támogatási visszaosztás !Sőt már a méhanya támogatás is ez szerint ment , de a nevelők küldték is a 2153-ast.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.14. 20:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
http://enar.hu/2153_tartasi_hely_modosito_lap.pdf

Kitöltési útmutató a 2153 adatlaphoz.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.14. 18:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Köszi.
Én ma voltam az állatorvosnál. Úgy nézegette ezt a lapot,mintha még nem látott volna ilyent,pedig hozzá tartoznak a méhészek. kb 120an biztos. Érdekes dolgok ezek a papírmunkák,mintha csak én foglalkoznék velük a városban. A vpid számmal sem foglalkoztak sokan, meg a termékdíjjal nálunk,azt sem tudták,mi az.
Lehet,hogy jövőre a 100%os támogatási összegeket fogjuk kapni?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.14. 18:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Tomi!

Új/Módosít/Törlés, nem tudom, hogy ez valahová le van írva vagy csak én találtam ki, de én "M"-es írtam be. Dátumhoz a változás dátumát.

Ez az állatorvosi aláírás tényleg érdekes, de egyébként nem is tudom, hogy mi köze van, hozzá, hogy nekem augusztusban 50 családom van, szeptemberben meg 48?!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.14. 17:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Kérdésem,hogy a 2153as lap 3. pontjában elég,ha beírom a méhcsaládok számát? Van még olyan,hogy U/M/T meg hogy tartás/vágás/tevékenység kezdete, oda esetleg a beküldés dátumát be kell írni? Vagy ezeket szabadon hagyhatom?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.14. 17:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Az enar@enar.hu e-mail címre kell küldeni . Ezt innen halásztam le !http://enar.hu/
Ami kérdés felmerül : A Koordinátor állatorvossal hogyan iratod alá ? Mégpedig azért mert a kitöltési útmutatóban az is szerepel. http://enar.hu/2153_tartasi_hely_modosito_lap.pdf
Egyébként Én a hatósági állatorvost kértem meg ,h vigye magával be az Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóságra , ill. Ő ajánlotta fel mert majdnem minden nap megy oda.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.14. 08:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
A fórumtalálkozón volt róla szó, hogy elektronikusan is be lehet jelenteni a változást. Ezt hol lehet megtenni?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.13. 20:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Köszi Vili!
Tudom én is,csak emlékeztetőnek írtam be, nehogy elfelejtsék a kollégák időben elintézni.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.13. 19:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Igen de le nem írom, olyan hosszú: http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=46

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.13. 17:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Tudja valaki a TIR-ENAR változásbejelentőt hova kell küldeni?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.08. 11:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Pont ez jutott eszembe nekem is.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.08. 10:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
BFERI írta:
Az Országos Magyar Vadászkamara ötvenhatezer tagjával megmaradhat független kamaraként,jó érdekérvényesítő csapat
szerintem ! Jól lobbizik a vezetősége .

Nem kellett ahhoz lobbi.
Az elit maga-magának megoldja. :twisted:
Majd ha a döntéshozók közül annyian méhészkednek mint ahányan vadásznak, nekünk is több babér terem. (na... ez sem ennek az istennek az idejében lesz) :lol: :lol:

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.08. 08:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Messzire juthatna, de nem ez az érdek. Legalábbis ami a "mutyizókat" illeti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.08.08. 08:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Az Országos Magyar Vadászkamara ötvenhatezer tagjával megmaradhat független kamaraként,jó érdekérvényesítő csapat
szerintem ! Jól lobbizik a vezetősége . (Fegyvertörvény, szalonka monitoring.stb...)
-Méhész kamara miért nem lenne jó ?
-Könnyebb lesz az érdekeinket prioritásba helyezni?
-Kis OMME erőfeszítéssel meddig juthatna a méhésztársadalom mondjuk OMMK égisze alatt?

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.