Pontos idő: 2024.03.28. 18:36

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 21:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.05. 19:30
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun, Szabadszállás
Helló!
Tudja valaki, hogy hogyan lehet az OKJ-s méhész képzés díját visszaigényelni. Úgy tudom, hogy van ilyen lehetőség (MVH-n keresztül), csak a feltételeket nem tudom és hogy milyen doku kell hozzá a számlán kívül. Van tapasztalata valakinek?

Köszönet!

_________________
Üdv.: Szűcspower
4x1/2NB Two-Forlong habkaptár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.02.04. 19:18 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Tomi írta:
Ja,hogy ezt nem most kell? akkor meg miért riogatnak az omme oldalon?

Riogatás?
Egy rendeletet közzétettek, melyben van olyan intézkedés ami már a mostani II. időszakban is alkalmazandók és van olyan amely a III.időszakra vonatkozik. Igaz, addig még van fél év de majd figyeld meg mennyiünknek lesz kevés ez az idő arra, hogy lerendezzük. :lol:

(10) A III. idõszakban az adminisztratív ellenõrzés során kizárólag azon adatok vehetõk figyelembe a támogatás
szempontjából, amelyek a TIR nyilvántartásba bejelentésre kerültek és a nyilvántartásban szerepelnek. A kérelemben
megjelölt, de a TIR nyilvántartásban nem szereplõ adatok után támogatás nem vehetõ igénybe.
(11) A TIR nyilvántartásba való bejelentés teljesítésért, a bejelentett adatok helyességéért, a bejelentés elmaradásáért
vagy határidõn túli teljesítéséért az MVH ügyfél-nyilvántartási rendszerében a kérelem benyújtását megelõzõen, vagy
azzal egyidejûleg regisztrált és méhészeti tevékenységet folytató termelõ (a továbbiakban: méhész-gazdálkodó)
felelõs annak minden jogkövetkezményével együtt.”

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.02.04. 18:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ja,hogy ezt nem most kell? akkor meg miért riogatnak az omme oldalon? Nekem még a tir enar rendszerben 16 család van regisztrálva. most meg van 28. Valamiért az rémlett,hogy március 31ig kell beadni a gyógyszer-cukor támogatást,gondoltam addig ezt is el kell intézni. De ha nem így van,akkor várok én is.
Köszi

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.02.04. 18:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Tomi!
Majd nyár vége felé tervezem kitölteni, amikor már "tudom", hogy mennyi lesz a betelelő állomány.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.02.04. 11:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ezt a 2153-as módosító lapot gondolom majdnem mindenki kitölti,vagy tölteni fogja itt a fórumozók közül,ember legyen a talpán,aki ezt önállóan kitölti. Vagy csak én vagyok ilyen csökkent képességű?
Akkor nézzük.
Az 1. pontot elvileg nem kell kitölteni ha jól értelmezem,mert a tartási helyem nem módosul.
Idézet az útmutatóból:
"Kitöltése kötelező, kivéve ha a bejelentő tenyészet csak az adott tartási
helyen tart állatot és nem akarja a tartási hely címét
módosítani."
A 2. pontban megadom a tenyészet kódot,nevemet,méhészetem címét. Ez ok.
Valaki mondja el,hogy a 3.pontban mi a teendő? gondolom nem elég,ha a méhcsaládok száma rovatban beírom a családszámot. Az útmutató ezen a ponton számomra nem egyértelmű. Azt hozom ki a dologból,hogy a Tartás tevékenység kezdete oszlopban a Méh mellett mivel módosítok,egy M betűt írok az első négyzetbe. És a dátumhoz mit írok? Milyen dátumot?
A tartás tevékenység vége oszlopot gondolom én,nem kell tölteni.
A 4. 5. pontot szerintem nem kell kitölteni mert a tartási hely és a kapacitás nem változik.
A 6-ban dátum aláírás,ok.
A 7. pont
Idézet az útmutatóból:
Besorolás: csak akkor kell kitölteni, ha a bizonylaton egy már
regisztrált, besorolás nélküli állattartó (árutermelő/kereskedő)
vagy karantén típusú tenyészethez sertés vagy marha tartását
jelentik be. Már korábban is besorolt tenyészet besorolása itt
nem módosítható, ezt csak a 2151-es bizonylaton jelentheti a
koordinátor.
Ezt úgy gondolom nem kell tölteni.
8. Koordinátor vagy hatósági állatorvos adatai, 9. pont Koordinátor vagy hatósági állatorvos aláírása.
Az útmutatót olvasva az a legegyszerűbb megoldás,ha a hatósági állatorvost megkeresem,és kitöltetem vele ezt a két pontot.

Na szóval ezen már mindenki túl van,vagy nem is kell ezzel foglalkozni? Vagy ezt központilag intézi mondjuk szaktanácsadó és méheüs?(nem hiszem) Mert nagy a csönd róla, és szerintem ezt mindenkinek meg kell csinálni. Aki már kitöltötte, kérem írja le,mi a pontos teendő. Gyanítom sok 100-an itt nem is tudnak erről,vagy ha tudják,ugyan olyan kételyeik vannak,mint nekem.
Segítsetek nekünk.
Köszi!
Üdv
Tomi

ui: azért is írom ezt itt le nyilvánosan,hogy téma legyen,ne a támogatáskérésnél pislogjunk.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.02.01. 20:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Köszi Vili!
Az igazat bevallva,nem hittem komolyan, ezért kérdeztem rá. Gyanús volt. De így már ok.
Köszi!

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.02.01. 13:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Tomi!
Elvileg eddig is korrigálni kellett volna a TIR-ENAR rendszerben a belejentett alapadatokban bekövetkezett minden változást, csak....
Most viszont legkésőbb szeptember 30-ig, majd aztán is kénytelenek leszünk (ahogy leírtad), mert a támogatásokhoz a családszámot ez alapján állapítják meg. (tekinthetjük egyfajta jogkövetésre való rávezetés/kényszerítésnek is)
Az önkormányzathoz való bejelentés ehhez nem elegendő.
(Ugye nem hitted komolyan ezt az "egyablakos ügyintézést"? :) )

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.02.01. 10:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Üdv. Banderas ugyan már megkérdezte egyszer,de érdemi válaszok nem jöttek.
A kérdésem az,hogy ha már be vagyok jelentve a TIR-ENAR rendszerbe, és idén több családom van,mint tavaly volt, akkor ezt nekem a 2153-as tartáshely módosító lapon újra jeleznem kell és el kell küldenem a családszám változást a központba? Vagy elég csak annyi,hogy a polgármesteri hivatalban az idei méhészet bejelentő lapon feltüntettem?
Köszi!

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.18. 17:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.25. 18:46
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: somogy
gabor76 írta:
Azt az infót tudom (megyei szaktanácsadótól), hogy aki már bejelentkezett és megkapta a VPID számát az az idei évre még köteles fizetni, akinek nincs meg a száma az ne is kérjen (nem is kap) és nem kell fizetni termékdíjat.
Persze a tv. értelmezése megyénként más lehet, Somogyban így járnak el, de már készül (vagy kértek) hivatalos állásfoglalást is.


Ma akartam leadni a kaposvári vpop -nak az idei bejelentőt.
Az illetékes elvt. azzal utasított el , hogy az őstermelőknek nem kell már benyújtani a bejelentőt mert a termékdíjat 2012-től a gyártók fizetik. Mivel tavaly bejelentettem , ezért a tavalyi átalányt 2000 ft -ot kell csak befizetnem amihez csekket is adott.
Mondom Isten tartsa meg a jó szokásukat. VIPD számom már két éve van.
Vagyis az idei évre már nem kell fizetni az átalányt , a díjat majd a csomagoló anyag árában kifizetjük.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.17. 16:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
antimon írta:
gabor76 írta:
Azt az infót tudom (megyei szaktanácsadótól), hogy aki már bejelentkezett és megkapta a VPID számát az az idei évre még köteles fizetni, akinek nincs meg a száma az ne is kérjen (nem is kap) és nem kell fizetni termékdíjat.
Persze a tv. értelmezése megyénként más lehet, Somogyban így járnak el, de már készül (vagy kértek) hivatalos állásfoglalást is.


CSak a hivatalos állásfoglalással se érünk semmit. Van egy ellenőrzés felmutatod a hivatalos állásfoglalást és rá is vágják hogy ezt itt nem lehet felhasználni és nem tudják figyelembe venni.


Egyre bonyolultabbnak tűnik számomra ez az egész.

Egyébként ha a flakonok , üvegek termékdíját a vásárláskor letudjuk, ha már fizetni kell sokkal egyszerűbb lenne és minden hókusz-pókusz nélkül fix bevételt jelentene az államnak. De még mindig ott a hordók problémája. Mivel eddig minden újra használáskor , termékdíj fizetési kötelezettség keletkezett. Egyébként teljes mértékben minden logikus érvet nélkülözve. Tehát vásárláskor kifizettem a termékdíjat egyszer, a felhasználás számától , idejétől függetlenül , a természetet csak egyszer tudom szennyezni vele amikor már használhatatlan hulladékká válik . Azért mert évente újra használom , sehogy nem tudom évente eldobni ,szennyezni a környezetet vele.
De attól tartok hogy az illetékesek, másképpen gondolják. :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.17. 15:51 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
gabor76 írta:
Azt az infót tudom (megyei szaktanácsadótól), hogy aki már bejelentkezett és megkapta a VPID számát az az idei évre még köteles fizetni, akinek nincs meg a száma az ne is kérjen (nem is kap) és nem kell fizetni termékdíjat.
Persze a tv. értelmezése megyénként más lehet, Somogyban így járnak el, de már készül (vagy kértek) hivatalos állásfoglalást is.


CSak a hivatalos állásfoglalással se érünk semmit. Van egy ellenőrzés felmutatod a hivatalos állásfoglalást és rá is vágják hogy ezt itt nem lehet felhasználni és nem tudják figyelembe venni.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.17. 13:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.01.23. 12:25
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Baranya északi része
Azt az infót tudom (megyei szaktanácsadótól), hogy aki már bejelentkezett és megkapta a VPID számát az az idei évre még köteles fizetni, akinek nincs meg a száma az ne is kérjen (nem is kap) és nem kell fizetni termékdíjat.
Persze a tv. értelmezése megyénként más lehet, Somogyban így járnak el, de már készül (vagy kértek) hivatalos állásfoglalást is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.17. 10:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
csizmaziag írta:
Én úgy tudom, hogy termékdíj ügyben megint változás lesz: nekünk már nem kell.
Persze, akinek már van VPID száma, annak erre az évre még be kell fizetni, de új számokat már nem adnak ki.
Érdeklődjetek a szaktanácsadóknál, Ők pontosabb infóval rendelkeznek...
by Csizi



Nem egészen értelek!
Akárkinek lehet VPID száma aki kért nem függ össze a méhészettel.Az az őstermelő aki gázolaj jövedékit kér vissza annak is kell VPID szám . Most ha nem használ csomagoló anyagot akkor is fizetnie kell szerinted.

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.12. 20:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
Én úgy tudom, hogy termékdíj ügyben megint változás lesz: nekünk már nem kell.
Persze, akinek már van VPID száma, annak erre az évre még be kell fizetni, de új számokat már nem adnak ki.
Érdeklődjetek a szaktanácsadóknál, Ők pontosabb infóval rendelkeznek...
by Csizi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.11. 21:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Pöte írta:
Azt mondta az ügyintéző, hogy nem lesz büntetés de ki kell tölteni visszamenőleg is.
Azt is mondta, hogy 1. VPID szám igénylés 2. GLN szám igénylés 3. R01 nyomtatvány 4. nyomtatványkitöltő programmal a bejelentések 2010-től


Ez az ügy intéző , hol ügy intéző ? A NAV -nál, remélem esetemben is így lesz . . Nagy megkönnyebbülés lenne számomra , mivel jogkövető méhésznek , polgárnak szeretném tudni magam :)

Köszönöm a választ!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.11. 21:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Azt mondta az ügyintéző, hogy nem lesz büntetés de ki kell tölteni visszamenőleg is.
Azt is mondta, hogy 1. VPID szám igénylés 2. GLN szám igénylés 3. R01 nyomtatvány 4. nyomtatványkitöltő programmal a bejelentések 2010-től

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.11. 21:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Tehát első lépés , hogy VPID számot kérek majd, ennek birtokában a bejelentő lap kitöltése , beküldése, és itt a probléma hogy az előző évekre hogyan lehet pótolni? 2007-től akkor 6 bejelentőt kell beküldeni ? És várni a büntetést Vagy csak az ideit,és majd lesz ami lesz alapon , Szintén várni a büntetést?
A közös őstermelői esetén mi a jogállás ? Akinek a nevére szól, vagy annak is akinek a neve hátul van beírva , szintén kötelezett ezen procedúra alanyaként.
És mi a helyzet azokkal az évekkel amikor nem volt, még álltalány fizetési lehetőség?

Ha a 400 000 Ft bírságolási értékkel számolva kiróhatnak elméletileg és gyakorlatilag ez esetben . 400 ezer X 5 és szorozva 2-vel mivel ketten vagyunk beírva ?

Ez durva lenne nagyon ! :(

50 alatti méh család viszonylatában főleg , ......

Ez rémálom!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.11. 20:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
K.László írta:
Van, aki elfelejtette határidő hamarosan lejár. Kitöltése más, mint az előző évben.

http://bovaconsulting.hu/termekdij_atalany.html

http://www.nav.gov.hu/magyar_oldalak/le ... bejke.html

Idézet:
Bejelentés (KT12BEJKE) benyújtásának határideje:
A kötelezettek közül az, aki a 2012. január elsejét megelőzően hatályos szabályok szerint is
kötelezettnek minősült, és 2012-ben is kötelezett marad és egyéni hulladékkezelést választ,
2012-ben január 15-ig tesz bejelentést a vámhatóságnál. A 2012. január 15-i határidő
elmulasztása jogvesztő. A további kötelezettek a bejelentést 2012. április 20-ig teljesítik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.11. 20:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Rosszul gondolod! Ezt akárhogy csűrjük csavarjuk meg kell csinálni és nem azért a kétezer forintért...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.11. 20:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Aki háztól nem értékesít, annak is kell ezzel foglalkozni? A hordó ügyben az első forgalomba hozó, esetemben a kereskedő megfizeti akitől vásároltam, ezért gondolom nem kell fizetni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.11. 20:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
GLN számot kötelező igényelni és ha igen akkor milyen nyomtatványon kell azt megtenni?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.11. 20:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.05. 09:34
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Kisszállás
Van, aki elfelejtette határidő hamarosan lejár. Kitöltése más, mint az előző évben.

http://bovaconsulting.hu/termekdij_atalany.html

http://www.nav.gov.hu/magyar_oldalak/le ... bejke.html

_________________
http://www.mehesz.aspnet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.09. 21:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
A fizetés mikéntje , számomra sem teljesen világos a termékdíjjal kapcsolatban. Ha a gyártó fizeti például a flakon után , akkor a méhész az miért fizet? Hordó használat, vagy címke ? Vissza olvasgatva , utalnak arra hogy 5 évre visszamenőleg kell rendezni, mivel állítólag 1995-től már kellet volna. Azt már tudom hogy 2010-től van álltalány fizetési lehetőség. Előtte tételes , készlet nyilvántartás alapján . Az mi? Illetve az utólag pótolható? Honnan lennének számláim a használt kéz alól vett hordókról , a befőttes üvegekről . Gondolom, az esetek többségében nem. Ráadásul, a 600 ezer alatti őstermelőkre is vonatkozik. Közös őstermelői esetén külön külön keletkezik ez az adó személyenként?
Szerintem, nagyon sokan jártak így, hogy (nagyon) későn jutott tudomásukra , sőt talán még többen vannak azok kik egyáltalán nem tudnak róla. Más részt, kik bíztunk hogy ez évtől kikerülünk a hatálya alól. Na persze hogy nem.
Ezért szívesen vennék, minden gyakorlati tapasztalatot.
Hogy hogyan lehet megoldani ezt a ,sajnos elég bonyolult problémát.
Ha nem intézem büntetnek, ha igen , akkor is!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.09. 19:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Ezt a termékdíjat hogyan kell befizetni és mi a fizetési határidő?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.09. 13:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
Robotur írta:
Kérdésem, a termékdíj 2012. évi, őstermelő méhészeket érintő tényleges változása, ha van , akkor ez mit jelent a gyakorlatban számunkra . A bejelentkezés és , fizetni valók tekintetében ?


Ugyan a termékdíjat 2012. évtől ismét a gyártó fizeti, az őstermelőknél mégis meghagyták az átalányfizetési kötelezettséget. Ez azt jelenti, hogy továbbra is fizetniük kell a 2.000.- Ft/év összeget.

Üdv.: Andrea

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.01.07. 09:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Kérdésem, a termékdíj 2012. évi, őstermelő méhészeket érintő tényleges változása, ha van , akkor ez mit jelent a gyakorlatban számunkra . A bejelentkezés és , fizetni valók tekintetében ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.12.03. 11:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Kedves Andrea.Nagyon szépen köszönöm a válaszát.Tisztelettel Baglyos Csaba.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.12.03. 10:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
bagira írta:
Tisztelettel kérném válaszát adó ügyben!
Vállalkozás indításának támogatására kaptam vissza nem térítendő támogatást 6 hónapra, havonta 78000ft összegig.2012 február 18-án jár le a támogatás.Be kell-e vallanom ezt a támogatást?Ha be kell akkor mikor és melyik rubrikába?A munkaügyi Központban nem tudták megmondani, hogy mi a teendő.Válaszát előre is köszönöm.


A 2011 évben folyósított támogatás összegéről 2012. január 31-ig fog kapni igazolást.
Amennyiben vállalkozóként kapta, úgy a folyosításkor (tehát amit meg is kapott 2011. évben) egyéb adóköteles bevételként kell figyelembe vennie, amellyel szemben költség a havi 78 ezer forintos vállalkozói jövedelem kivéte lesz.
Üdv.: Andrea

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.11.30. 15:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Tisztelettel kérném válaszát adó ügyben!
Vállalkozás indításának támogatására kaptam vissza nem térítendő támogatást 6 hónapra, havonta 78000ft összegig.2012 február 18-án jár le a támogatás.Be kell-e vallanom ezt a támogatást?Ha be kell akkor mikor és melyik rubrikába?A munkaügyi Központban nem tudták megmondani, hogy mi a teendő.Válaszát előre is köszönöm.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.10.21. 08:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
jakabjozsef90 írta:
Az árusításhoz kapott engedélyben benne van hogy a családtagok árulhatnak az őstermelő nélkül csak igazolniuk kell hogy családtag.De akár a szomszéd is árulhatná és akkor neki kell egy meghatalmazás amirol szo volt.


Csak családtagnak adható meghatalmazás, a szomszéd csak alkalmi munkavállalóként bejelentve teheti meg.
(Azért, mert: a családtag jövedelem kifizetése nélkül, szívességből árul, a szomszédról ugyan ezt nem hiszi el senki!)

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.10.18. 08:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:59
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Csongrád megye-Dóc
Az árusításhoz kapott engedélyben benne van hogy a családtagok árulhatnak az őstermelő nélkül csak igazolniuk kell hogy családtag.De akár a szomszéd is árulhatná és akkor neki kell egy meghatalmazás amirol szo volt.

_________________
UDV.: Jakab József
(1/2 Nb)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.10.13. 19:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.09. 14:03
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged
Ma járt a nejem az apehban. Árulhat nélkülem, de kell egy meghatalmazást és egy megállapodást írni. Ha valakit konkrétan érdekel, segítek.
szajber írta:
Pöte írta:
szajber írta:
Nem árulhat magában, ott kell lenned mellette.


Tényleg? És ha írok valami megbízást?


Nem akarok hülyeséget mondani, ezért inkább menjél be vagy hívd fel az apeh-kot.
Alkalmaznod kéne a feleségedet. (tudtommal) :) Könyvelő ismerősöd nincs?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.10.10. 16:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.21. 19:01
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Debrecen
Pöte írta:
szajber írta:
Nem árulhat magában, ott kell lenned mellette.


Tényleg? És ha írok valami megbízást?


Nem akarok hülyeséget mondani, ezért inkább menjél be vagy hívd fel az apeh-kot.
Alkalmaznod kéne a feleségedet. (tudtommal) :) Könyvelő ismerősöd nincs?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.10.10. 12:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
szajber írta:
Nem árulhat magában, ott kell lenned mellette.


Tényleg? És ha írok valami megbízást?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.10.07. 19:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.21. 19:01
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Debrecen
Kacsa írta:
Piacozó fórumtársak!

Ha őstermelőim és adószámom is csak nekem van, akkor a nejem nem árulhat, mert nincs számlatömbje? Vagy esetleg az én tömbömből ő is állíthat ki nyugtát?


Szia!
Nem árulhat magában, ott kell lenned mellette.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.10.07. 17:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.09. 14:03
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged
Piacozó fórumtársak!

Ha őstermelőim és adószámom is csak nekem van, akkor a nejem nem árulhat, mert nincs számlatömbje? Vagy esetleg az én tömbömből ő is állíthat ki nyugtát?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.10.06. 07:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Tisztelt Fórumtársak!
Megkeresést kaptam egy élelmiszer üzletből,hogy szeretnék árusítani a mézemet.
Olyan kérdésem lenne milyen engedéllyel kell rendelkeznem ehhez valamint milyen dokumentációt kell adni a vásárlónak. Válaszokat előre is kösz.
Üdv. Axx.
--------------------------------------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.09.30. 06:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
A tavasszal ez már egyszer volt fórumtéma , jó pár írás is született.
Nagyon sajnálatosnak tartom hogy soknál nincs meg a bejelentés sem vagy éppen nem is tud a dologról, mivel a termékdíjat mint tavasszal kiderült évek óta kellene fizetnünk.(egyenlőre óriási szerencse , hogy nem vizsgálnak évekre visszamenőleg) Ez a második év , hogy őstermelőként a bevételtől függően átalánydíjas és nem tételes elszámolású. Ez igazán nagy könnyebbség. Teljesen mindegy hogy üvegezel vagy sem. A hordóba amibe otthon beletöltöd, termékdíj köteles! Akkor is ha már ezer éve a tied. Tavasszal azt beszéltük , hogy akinek van számlája a hordóról és azon rajta van hogy a termékdíjat a gyártó kifizette az nem kell fizessen. Most utoljára mikor a fináncokkal beszéltem akkor azt mondták , hogy igen ez a számla a vásárlás évében tökéletesen mentesít, de mivel jövőre újra csomagolok bele azaz a megürült hordómat újra töltöm akkor már fizetnem kell.
Végül is nem ez a legnagyobb fizetni való és legtöbb papírmunkát igénylő tevékenység ami sújt, úgy hogy ezt a legjobb kifizetni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.09.29. 09:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.05.03. 09:40
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye, Kiskunmajsa
Üdv Mindenkinek!

Környezetvédelmi irodában vagyok irodavezető, környezetvédelmi szakreferens, e mellett kezdő méhész.
Irodánk egyik profilja a környezetvédelmi termékdíj.

Az őstermelőknek, méhészeknek a törvény szerint - mint ahogyan az Ti is írjátok - bejelentkezést kell tenni, VPiD számot kell igényelni ha még nincs.
Ez után lehetőség van egy egyszerűsített termékdíj fizetési lehetőségre éves bevételtől függő általánydíj fizetés formájában.
Az általány díjat mindig tárgyévet követő március 31-ig kell befizetni. Tehát pl. aki az idén, 2011-ben tette meg a bejelentkezést, annak 2012. március 31-ig kell befizetni a bruttó bevételétől függő általánydíjat.

Mindenki figyeljen oda, hogy milyen formában méhészkedik - értem ez alatt őstermelői igazolvány, egyéni vállalkozói igazolvány, esetleg valamilyen szervezeti forma (Bt, Kft, stb) - mivel eltérő lehet a termékdíj fizetés módja.

A fent leírt forma nem mindenkire vonatkozik, nem lehet általánosítani, de az őstermelőivel méhészkedő társakra biztos ez vonatkozik.

Akinek kérdése van, vagy nem tudja, mi vonatkozik rá, írjon privátban, vagy e-mailben a vargacsaba86@gmail.com címre, mindenkinek szívesen segítek, amiben tudok.

UI:
Fenyob értesülései jók, a vámosok kezdenek rászállni az őstermelőkre, ezen kategórián belül pedig a méhészekre és jelentős összegekre büntetik országszerte társainkat. Módszeresen járják a piacokat, ahol mézet látnak megállnak és kérik az igazolást, bejelentkezést a termékdíjról.

Axxiant: A gyártóval nem fizettetik meg a termékdíjat. Igaz, hogy a gyártó is fizet termékdíjat, és az is, aki először eladja, azonban velük nem az mézesüveg termékdíját fizettetik meg, hanem annak a csomagolóanyagnak a termékdíját, amiben te kézhez kapod a rendelt mézesüvegeket. Ez azért így van, mert a gyártó, az üvegbe nem csomagol semmit, az az ő terméke, a te terméked pedig a méz, amit te amikor eladod becsomagolod az üvegbe. Ha úgy tetszik, a gyártó vagy eladó gyakorlatilag a te terméked csomagolásának a csomagolása miatt fizet termékdíjat... :D:D

Van olyan eset is, amikor a gyártó átvállalja magára a terméke, jelen esetben a mézes üveg után járó termékdíj fizetését is, ezt mindig attól a cégtől kell megkérdezni, amelyiktől az üveget rendeljük. Ebben az esetben nekünk nem kell termékdíjat fizetnünk, csupán azt kell tudni igazolni, hogy a gyártó már megfizette a terméke után. Ezt nyilatkozat formájában szktuk megkérdezni magától a gyártótól. Sajnos ez az egyik legritkább eset és ebben az esetben a gyártó az üveg árára terheli az általa kifizetett termékdíj összegét, ergo drágábbak az üvegek.

Szerintem is ez egy vicc, de ez így van sajnos, nagyon bonyolult rendszer.

_________________
Üdv: Majky


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.09.29. 06:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
fenyob írta:
Javaslom, hogy csináljátok meg a regisztrációt a vámosoknál, mert ha jók az információk akkor szombathelyen már 3 méhészt megbüntettek, ha jól tudom elsőkörben 30.000 Ft.
Én sem értek vele egyet, de muszály megcsinálni, mert egy apehos ismerősöm szerint a vámosok szemetek, rosszabbak akármelyik ellenőrnél...

A regisztrációt megcsináltam még tavasszal, de aztán tovább nem jutottam, mert jött a szezon. Most én is azon gondolkodom a bejelentést is elküldöm, de nagyon csönd van e körül. Csak én vagyok ilyen hülye, hogy ezen aggódom, vagy már mindenki túl van rajta?! :?

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.09.29. 06:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Javaslom, hogy csináljátok meg a regisztrációt a vámosoknál, mert ha jók az információk akkor szombathelyen már 3 méhészt megbüntettek, ha jól tudom elsőkörben 30.000 Ft.
Én sem értek vele egyet, de muszály megcsinálni, mert egy apehos ismerősöm szerint a vámosok szemetek, rosszabbak akármelyik ellenőrnél...

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.09.08. 19:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Cerana!
Aki gyártja vagy elsőként eladja azzal is kifizettetik. Mi már a "hasznot" termeljük állambácsinak. Üdv. Axx. :merg
--------------------------------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.09.08. 11:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.08. 18:44
Hozzászólások: 247
Tartózkodási hely: Baranya megye
cerana írta:
Hát nem ártana, ha egy szakember megfelelő tájékoztatást adna a dologról. De egyszerűen képtelen vagyok felfogni azt, hogy nem annak kell kifizetni a termékdíjat, aki a csomagolóanyagot gyártja, vagy elsőként forgalomba hozza az országban. Egészen egyszerűen be kellene építeni a díjat az árba. Ennyit a bürokráciáról. Akik ezt a koncepciót létrehozták, azokat azzal büntetném, hogy minden létező jogszabályt betéve kellene ismerniük, és ha bárki azon kapná őket, hogy valamit nem tudnak, akkor teljes vagyonelkobzásra büntetném őket, mert a törvények nem ismerete nem ad felmentést a büntetés alól. Teljesen mindegy, hogy melyik jogszabályról van szó. Mindent tudniuk kellene. Úgy hozzanak jogszabályt, hogy példát tudjanak mutatni.



Helló cerena:

Egyet értek a leírtakkal csak az a baj hogy az országban megbénulna minden, mert a tisztelt törvény hozok nem hogy példát nem tudnak mutatni, de még a törvényt sem tudják rendre megalkotni hogy számunkra elfogatható legyen.(Vajon miért)
Ezért én úgy gondolom hogy ők képeznék a szegény réteget ha teljes vagyon elkobzás lenne. Én melletted álok!!!de sajnos a tényeken nem változtat semmit és továbbra is nekünk kell megfizetni a díjat.

_________________
http://szingermeheszet.5mp.eu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.09.04. 22:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Hát nem ártana, ha egy szakember megfelelő tájékoztatást adna a dologról. De egyszerűen képtelen vagyok felfogni azt, hogy nem annak kell kifizetni a termékdíjat, aki a csomagolóanyagot gyártja, vagy elsőként forgalomba hozza az országban. Egészen egyszerűen be kellene építeni a díjat az árba. Ennyit a bürokráciáról. Akik ezt a koncepciót létrehozták, azokat azzal büntetném, hogy minden létező jogszabályt betéve kellene ismerniük, és ha bárki azon kapná őket, hogy valamit nem tudnak, akkor teljes vagyonelkobzásra büntetném őket, mert a törvények nem ismerete nem ad felmentést a büntetés alól. Teljesen mindegy, hogy melyik jogszabályról van szó. Mindent tudniuk kellene. Úgy hozzanak jogszabályt, hogy példát tudjanak mutatni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.09.04. 20:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.12. 14:03
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Kijött az új törvény szeptemberben.

http://www.kozlonyok.hu/nkonline/MKPDF/ ... k11075.pdf

Jó böngészést benne. Én úgy értelmeztem hogy a ránk vonatkozó rész változatlan.
Üdv:
MM


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.09.04. 20:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Én bementem a vámosokhoz,hogy akkor töltsék már ki mert Nekem nem megy.
Mire lett nagy sürgés-forgás mert,hogy nekik sem megy. Amit tudtunk összehoztuk azt elküldtük úgy. Jött 2 hétre egy hiánypótlás kérő levél az alapján már ki lehetett tölteni.
Üdv. Axx.
-----------------------------------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.09.04. 19:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tomi írta:
Most akarom intézni ezt a környezetvédelmi adót. Aki kitöltötte ezt a hivatalos nyomtatványt, azoktól kérdezném, hogy elég a főlapot kitölteni, és beadni, vagy kell a BJ1 BJ2 BJ4 BJ5 BJ7 is?
Mert ha a főlapon bejelölöm azt hogy bejelentés, elvileg kéri ezeknek a lapoknak is a kitöltését.

Egyáltalán kell még ezt intézni? Van aki azt mondja jövőre már ez nem is kell. És szerintem ezt egy csomóan nem is intézik.

Még áprilisban én is itt akadtam el. Kérdeztem a szaktanácsadót, utoljára talán júliusban, nem tudott válaszolni. De most jön egy új hulladéktörvény, szerintem most már megvárom, hogy aszerint mit kell csinálnom.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.09.04. 14:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.15. 20:40
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Somogyorszag
Vagyunk páran még akik nem intézték el ezt a dolgot --lehet mi lennénk a trehányabbja akik a papirmunka ügyintézését haggyjuk legutoljára a méhészkedés után? :o


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.09.04. 12:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Rögtön egy kérdés. Most akarom intézni ezt a környezetvédelmi adót. Aki kitöltötte ezt a hivatalos nyomtatványt, azoktól kérdezném, hogy elég a főlapot kitölteni, és beadni, vagy kell a BJ1 BJ2 BJ4 BJ5 BJ7 is?
Mert ha a főlapon bejelölöm azt hogy bejelentés, elvileg kéri ezeknek a lapoknak is a kitöltését.

Egyáltalán kell még ezt intézni? Van aki azt mondja jövőre már ez nem is kell. És szerintem ezt egy csomóan nem is intézik.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2011.09.04. 12:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Üdv.
Létrehoztam ezt a topicot, ide lehetne gyűjteni a hivatalos papírmunkákat, számok, engedélyek kérését...... Ha nem jó ötlet, töröljétek.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.