Pontos idő: 2024.03.28. 13:06

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.11. 22:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Kedves BFeri!

A mi világunk olyan amilyen. Akkor is, olyan, ha becsukjuk a szemünket és nem veszünk róla tudomást, sőt hagyjuk magunkat "s...gggge qrni". És akkor is, ha tisztán látjuk, kimondjuk nyíltan mi a helyes és mi nem. És most írom a legfontosabbat, közös akarattal egy olyan értékrendet, szemléletet alakítunk ki, amiből kiszorulnak azok, akik nem tartják be.

Addig nem számíthatunk lényeges szemléletváltásra, amig a legnagyobb buckfast zuggkereskedők az OMME által támogatott előadóként OMME pénzt lenyúlva országszerte előadásokat tarthatnak és árulhatják az "üveggyöngyöket", "leprás takarókat" és az olyan méhész, aki fel mer ellenük szólalni, fel sem kerülhet az OMME honlapján ajánlott előadók listájára.

Azok a büncselekmények, amikről írtam, egyenként nézve hétköznapi piti bűnöknek tünnek. Tudod, hogy a rendőr szemével nézve a tyúklopás és az egy zsák kukorica ellopása valójában intézkedést nem igénylő bűncslekmény, de mégis örökre tönkretesz egy falut, ha mindennapossá válik. A közösség szétesik, az emberek elköltöznek és a maradéknak elvész az emberi tartása.

Biztos ismered azt a mondást, hogy összeesküvés elméletek nincsenek, csupán megvalósulnak. Nem azt állítom, hogy a buckfastos (zug)kereskedők szándékos tudatos szövetségbe tömörülve pusztítják országunk méhállományának genetikai tartását. Ezt nem állítom. De mégis megtörténik. Az egyéni kereskedői érdekek és a vásárlók emberi hiszékenysége, a kicsihitűség olyan erővel kapcsolódik össze, hogy megköttetik az üzlet, de sajnos a következményeit közösen éljük át. Soha még ennyi település nem került nyúlós miatt zárlat alá. Ne hidd el amit írok! Nézz utána és győződj meg magad is erről! Győződj meg arról is, hogy mennyire rabló hajlamúak azok a méhek, amiket behoznak (zug)kereskedőink.

Bennem azért vetődött fel a fajtakérdés az idei év kiugróan magas nyúlósfertőződése kapcsán, mert volt már az én életemben ennél sokkal nagyobb aszály is, de ilyen arányú fertőzöttség még soha. Van aki arra gondol, hogy túl sok a méhcsaládok száma. Igen, nőtt a kisméhészek száma, de sokkal inkább a nagyob méhészek méhállományának mérete az elmúlt években. Igazán sok méhe csak a tapasztalt méhészeknek van. Azok pedig nem felejtettek el méhészkedni egyik évről a másikra. Viszont nagyon sok nagy méhész dőlt be a buckfast őrületnek és más import méhanya kereskedőnek. Ismerek olyan nagyon nagy méhállományt, ahol csak külföldről vásárolt anyák (persze tökéletesen feketén hozta be az országba) vannak. Ez valahogy most divattá vált.

Ausztriában van papíron krajnai fajtatenyésztés? Igen van. De vajon mennyire tudják tisztán tartani a buckfast őrület közepette? Szerintem a mi időjárási körülményeinkhez nem kell az Alpokból hozni méheket. Azok itt biztosan rosszabbul fognak vizsgázni mint ott.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.11. 21:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Margita!

Montero nem érvel! Diagnosztizál....

Legelébb a javított linkek, mert ha hiszed, ha nem, a NÉBIH már másképp tudja, mint a vámosok:
http://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/s ... tarok.html

A másik, a kézikönyv:
http://www.nebih.gov.hu/data/cms/129/97 ... _06_04.pdf

Ezek a határállomások, ahol harmadik, azaz Unión kívüli államokból léptethetők be az Unióba növény- ill. állatszállítmányok. Ebben Nagylak már nem szerepel, Románia (is) uniós tagállam...

Ami a korrupt méhészek, a korrumpálható hatósági állatorvosok és a Varroa "Alpokon való átszáguldása" közötti -általad vélt- szoros összefüggést illeti: a Varroa atka két irányból "száguldott" az Alpoknak, s nem át az Alpokon. Míg Európába először 1967-ben, kaukázusi anyákkal "lépett be", s Bulgáriában 1970-ben találták meg először, Németországban is 1974-ben megtalálták. Nos, ekkorát nem "száguldott" a mi atkánk az Alpokon keresztül, lévén az akkori NSZK-ba Pakisztánból behozott Apis cerana családokkal vitték be. Nem korrupt méhészek és korrumpálható állatorvosok közreműködésével, hanem kutatási célból behozott családok révén.
A Keletről nyugati irányban történő európai terjedésének lépései:
1970 Bulgária, 1976 májusában Románia (Örösi találta meg és írta le egy székelyzsombori méh-mintában), 1977 az akkori Jugoszlávia, 1978 tavasza az akkori Csehszlovákia keleti határa, 1978 július Magyarország, Pocsaj község határa, s végül 1983 tavaszán érte el Ausztriát.
Akkortájt valóban úgy vélték a szakemberek, hogy zárlati intézkedésekkel, s a tiszántúlra, tiszántúlról való vándorlások megtiltásával megállítható a Varroa. Nem kellett három év, s a zárlati intézkedéseket tömegesen megszegő méhészek széthurcolták az egész országban... Képzeld, volt egy ismerősöm, aki a magyar "belépő" kapcsán a kezdet kezdetén arrafelé égette az atkás méhállományokat! Sajnos az ő áldozatos munkája sem tudta megakadályozni a nyugati irányba történő terjedését a Varroának. Hősi munkájára ma is a meghatott emlékezéstől könnybelábadt szemmel, hálásan emlékezünk.
Viszont a te elméleted szerint Németországban csak 1983 után jelenhetett volna meg, hiszen látható, hogy milyen ütemben volt képes Ausztriáig eljutni.Ha a korrupt méhészek és a korrumpálható, vagy a méhegészségügyet egyszerűen magasról defekáló hatósági állatorvosok összeesküvése és együttműködése révén volt képes "átszáguldani az Alpokon", akkor 1983 előtt az Alpok túloldalán még nem lehetett volna atka (Varroa).

Szögezzük már le végre, hogy a Varroa atka nem "száguldozik" csak úgy, ahová eljutott a világon, oda emberi közvetítéssel jutott el, de ebben az antropochoriában nem a korrumpálható hatósági állatorvosok a ludasak, hanem az emberiségnek az a "szelete", akit úgy hívnak: méhészembör. Az állatorvos már csak diagnosztizál, igyekszik gyógyítani, s hatósági eszközökkel (is) próbálja megakadályozni az állategészségügyi összeomlást. A hunyó az a méhész, aki nem tartja be a vándorlási szabályokat, betelepül és kimenekül a zárlatba/ból, s megélhetése, jobb boldogulása érdekében pl. az "ócsó" Romániából igyekszik "felfrissíteni az állományát"...Szerencsére a keleti hatósági állatorvosok nem korrumpálhatók, s a hazai méhészek is sokkal "jogtudatosabbak" és etikusabbak, mint nyugati társaik( gondolok itt a labancokra és a fritzekre)

Nos, ezek jutottak eszembe beszélgetésünk kapcsán, de ha már ilyen jól kibeszélgettük magunkat, küldenék még egy "európai" linket, a méhegészségügy uniós koncepciójának illusztrálására. Nem a legfrissebb anyag, sok pontja már megvalósult, sokkal még adós, de arra alkalmas, hogy valamennyit alakítson nézőpontodon...
http://ec.europa.eu/food/animal/liveani ... ion_hu.pdf

Azt külön köszönöm, hogy segítettél ismét diagnosztizálnom diszgráfiámat a linkek kapcsán, s azért különösen hálás vagyok, hogy ilyen kultúrált, "európai" mederben tudtuk tartani a beszélgetést. Végül, de nem utolsó sorban mérhetetlenül hálás vagyok, hogy olyan témát érintettél, mely alkalmat adott felidéznem egy olyan méhész géniusz emlékét, aki oly sokszor, oly sok témában nyitotta fel szemünket méhészeti tévelygéseink során. Azért pedig Teremtőnknek kell hálát rebegnem, hogy téged ide vezérelt közénk, mert te talán képes leszel pótolni őt...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.11. 21:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Margita !

Ne haragudj , nem kötözködni szeretnék és nem is állt szándékomban előtte sem eztán ,talán a többiek sem azért szólítottak meg ebben a témában , hogy felhergeld magad ennyire .
Olyasfajta bűncselekménnyel vádaskodtál , amit a világon mindenütt a legnehezebb bebizonyítani.
Azt hittem van konkrét magyarázatod . Amik nálad felmerültek azok csak fikciók ,üres vádak.
Viszont Ausztriában tudsz szelektált fajtiszta Krajnai anyát vásárolni nem csak Buck.f. hibridet.
A nyúlós tekintetében gondolod , h. egy összeesküvés elmélet lehet a háttérben?
Korábban sok eszmefuttatás volt ezzel kapcsolatban mi is az oka ekkora mértékű térhódításának , de ezt még senki nem említette.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.11. 09:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Tán orvos vagy? Merthogy amit írsz nem érv. Érvelj lécci! Mit nem értesz? Mivel nem értesz egyet? De kérlek, a jó modor keretein belül tedd.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.11. 09:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.24. 14:06
Hozzászólások: 226
Te beteg vagy...

_________________
hunor 10-12 + 2 x 1/2nb


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.11. 09:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Bocs, hogy újra hozzászólok, de eszembe jutott egy fontos jellemzője ezeknek a "marha becsületes" osztrák és német méhészeknek. És ezt le kell írnom, hogy mielőtt még bárki is imádattal hasra esik előttük, majd az imádattól felindulva és felbuzdulva néhányszor belém döfi a kését az alábbiakon elgondolkodjon.

Igen, alkalmazzák a magyar méhészeket, mert jó és olcsó munkaerők. Ráadásul becsaphatók és nagyon jót lehet rajtuk keresni. Hogyan? Béren kívüli juttatásként rájuk lehet sózni még ezt-azt. Úgy mint ahogy annak idején az üveggyöngyöt és a kolerás paplant rásózták a misszionáriusok Amerikában a meghódítandó indiánokra. Miért? Hogy legyengítsék, kipusztítsák és kiírtsák őket. Nem túl régen vettem egy ilyen nyugaton dolgozó méhészkollégától kéz alól egy füstölőt. Csillogott-villogot, olcsó volt és ránézésre jónak is tünt. DE! Nem telt el két év és szétégett, szétesett. Azóta visszatértem és a régi 80 éves füstölőmet használom.

Mit gondoltok? Amikor a bóvli bucfast hibridet akár olcsón, akár drágán eladja vagy odaajándékozza a magyar méhésznek az osztrák-német méhész, nem tudja, hogy törvényeket sért és törvénysértésre buzdít mást is, sőt óriási kárt okoz ezzel Ő a magyar méhészetnek? Dehogynem tudja! Sőt azt is tudja, hogy törvényeket sért meg, tudja, hogy bűnre csábítja a buckfattal kereskedő magyar méhészeket! De tud egy még fontosabbat!!!!!!
Ha a magyar méh génállománya a beérkező hibridek és korcs utódaik miatt leromlik, akkor kiszolgáltatottá válik a buckfast hibridek tenyésztőinek. Miért? Mert akkor majd mindig meg kell venni a hibridet, ugyanis a tönkremenő magyar méhállomány képtelen másképpen a régi eredményeket hozni.

Ismered a régi magyar mondást, Krajnai, hiszen már lassan másunk nem is marad magyar ebben a kicsi hazában, hogy akinek nem inge, ne vegye magára.

De azért még egy dolgot leírok. Tudjátok, hogy 2012-ben soha nem látott mértékben kellett nyúlós miatt zárlatot rendelni el Magyarországon? Háromezer településből 500 település lett lezárva. És tudjátok, hogy mi az egyik szokatlan sajátossága a buckfast hibrideknek? A csendes és nagyon intenzív rablás. Hogyan terjed a nyúlós állományról állományra? Mézzel. Mit is visznek a rabló méhek magukkal leghamarabb? DE biztos, hogy nincs igazam ugye? Biztos csak rémképeket látok ugye?

Mostmár Nyugodtan lehet engem köpködni. Tegyétek csak.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.11. 09:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Nincs mit ervelgetnem. En leirtam a gyakorlatot, te meg akkor gyartsd csak az elmeleteidet! ;)
margita344 írta:
.Én készséggel elhiszem, amit Krajnai mond, de engedd meg légy szíves, hogy kételkedjek. No nem a Krajnai által elmondott vándorlásokban. Abban nem kételkedem. Viszont abban kételkedem, hogy az állategészségügyi igazolványban rögzítettek valóban végre lettek-e hajtva korrekten és teljes értékűen amikor Ausztriából Németországba vándoroltak.


Amiket irtal azokat akar magamra, magunkra is vehetnenk!!! (Vagy te se erted azt amit irsz!)De szerencsere nem vagyok olyan mit Te! :twisted:
Reszemröl erröl ennyit.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.11. 00:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Érvek, tények nélkül nem sokat ér amit írsz.

Én viszont leírtam hogyan száguldott át az atka az Alpokon. És ez makacs tény. Ehhez a gyors száguldáshoz kellett az ott dolgozó állatorvosok felelőtlensége vagy épp korrupciója.

Engem nem érdekel, hogy ki mennyiért okoz súlyos károkat. Júdás értékes és fontos ember volt Jézus csapatában, de 30 ezüstpénzért mégis eladta a lelkét. Ki tudja, hogy az állatorvosok közül ki, mikor és miért tesz olyat, ami a józan ész szerint nem lenne megtehető? Lehet, hogy nem is pénzért, hanem számára sokkal fontosabbért tette vagy teszi azt amit tesz és nem szabadna tenni. Ráadásul fel se fogja a veszély mértékét, hiszen nem ló, nem tehén, ami az átlagos állatorvos szemében valóban nagy érték. Csak egy kis nyavalyás rovar, ami olyan gyorsan szaporodik, hogy mindent, még tán az embert is túléli. Bizony így gondolkodik sok állatorvos. És nemcsak Magyarországon.

Perelni? :) Miért is? Nyugi! :roll: Néven neveztem bárkit is?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 23:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
margita344 írta:
.. Viszont abban kételkedem, hogy az állategészségügyi igazolványban rögzítettek valóban végre lettek-e hajtva korrekten és teljes értékűen amikor Ausztriából Németországba vándoroltak. Szerintem gátlástalanul jogi kiskapukat nyitogatnak és csukogatnak az ottani méhészek és állatorvosok, miközben a fertőzések gátlástalanul átjutnak a természeti akadályokon

Meg szerencse, hogy az erintettek ezt nem latjak!! Különben a gatyadat is leperelnek! :) ;)
Gondolod, hogy a hatosagi allatdokik annyira alul vannak fizetve, hogy egy kis mellekest bevallalnak? Vagy par szaz euroert veszelyeztetik az egzisztenciajukat!?

Nekem ez mar vakdalkozasnak tünik. :(

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 22:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Kedves Tomipapa!

Bár azt mondod, hogy megfeledkeztem, de megnyugtatlak, valamit nagyon rosszul olvastál vagy elfelejtettél elolvasni, hiszen módomban sem állt megfeledkezni arról, és éppen ezért nem is hagytam ki az írásomból sem, hogy az idézett állategészségügyi igazolvány EU-s. Ez a ma hatályos EU-s igazolvány, amivel méhecskét az EU-n belül egyik országból a másikba szállíthasz.

Hidd el, hogy a hozzászólók egy része pontosan tudja, hogy miről beszélek és pontosan tudja, hogy mi a helyes szabály, DE jól felfogott üzleti érdeke (pl. illegális buckfast import) miatt próbálja hangulatkeltő eszközökkel kikezdeni írásomat. Nézd meg, hogy érdemi dolgot nem írnak, csupán kötözködnek.

Teljesen egyetértek veled, sőt ugyanezt írtam csak ennek egy másik vetületét. Ha az eladó képes megszerezni az értékesítendő méhekhez az EU-s mintájú általam beidézett hatósági állategészségügyi igazolványt, akkor nincs az a Jó Isten, akinek joga lenne megakadályozni az állatszállítmány mozgását, sőt befogadását (természetesen a nyúlósra vonatkozó kitétel kivételével). vagyis sem a rendőr, sem a célállomás álltaorvosa sem. Ez helyénvaló is. Egy szóval se mondtam, hogy ez helytelen volna. Ez eddig részemről soha egyetlen hozzászólásomban sem is volt vita tárgya. Ha ezt félreértette bárki, akkor nyilvánvalóan tévedésbe esett.

Nyugi. Én nem kavarok össze semmit. Akár van EU, akár nincs, országhatárok léteznek és a méhanyák szállítására szigorúbb szabályok vonatkoznak, mint a méhcsaládok szállítására. A méhanyák esetében az EUn belül is kívül is, a befogadó országnak vannak korlátozási jogai a fajtavédelem miatt. Az esetleg Magyarországra beérkező méhcsaládok esetében ilyen kifejezett korlátozó jogot nem látok. Bár lehet, hogy egy KÁTKI munkatársnak a véleménye más lenne, és ha tényleg más, akkor természetesen elfogadom az Ő véleményét, hiszen a fajtavédelem a KÁTKi feladata.

Nem keverek össze senkit és semmit. Az EU-n belül közérdekből egészségügyi okok miatt a méhcsaládoknak az országhatáron való átvitele erősen szabályozott, az általam beidézett igazolvány birtokában lehetséges. A jelen szabályozás szigorúságát helyénvalónak tartom! Nem tiltakozok ellene! Sőt örülök neki.

Én készséggel elhiszem, amit Krajnai mond, de engedd meg légy szíves, hogy kételkedjek. No nem a Krajnai által elmondott vándorlásokban. Abban nem kételkedem. Viszont abban kételkedem, hogy az állategészségügyi igazolványban rögzítettek valóban végre lettek-e hajtva korrekten és teljes értékűen amikor Ausztriából Németországba vándoroltak. Szerintem gátlástalanul jogi kiskapukat nyitogatnak és csukogatnak az ottani méhészek és állatorvosok, miközben a fertőzések gátlástalanul átjutnak a természeti akadályokon (Alpok). Ha mondjuk egy magyar méhész próbálná ugyanilyen üzleti érdekből kihasználni a horváth-szlovén-olasz-osztrák-német területeket, akkor az olasz-osztrák-német újságok szalagcímen hoznák, hogy mekkora közegészségügyi veszélynek teszi ki az idegen az osztrák és német méhlegelőt és méhállományt.

Hogy mennyire gátlástalanul kereskednek és vándorolnak a méhészek nyugat Európában az Alpok két oldalán azt a varroa atka európai térhódítása mutatja leglátványosabban. Mindenki számára tökéletesen érthető volt, hogy az varroa atka egyetlen lendülettel elfoglalta a teljes Kárpát medencét. És mindenki arra számított, hogy a karantén szabályok és a természetes akadály, tehát az Alpok majd lelassítja az atka terjedését. Mindenkit meglepett, hogy ugyanolyan gyorsan jutott át az Alpokon a varroa atka, mintha teljesen sík lett volna a táj. Tehát nem kell mindent jónak tekinteni, ami nyugaton történik. Nem kell rájuk álmodozó módon felnézni, Nem szentek, nem tartják be a saját maguk védelme érdekében hozott szabályaikat se, sőt......, de hiszen te is tudnál hasonló történeteket mondani a kertészet történetéből.

A beidézett linkek közül egyet tudtam megnyitni, de az értékes, hiszen fel vannak sorolva a határátkelők. És láss! Csak 8, azaz nyolc határátkelő van, ahol állatszállítmány átvihető legálisan, ebből egy Ferihegy. Köszönöm a segítségedet.

Valamit félreértettél. Az állatorvosok a mindennapi munkájukban talákoznak a nyúlóssal, atkával, mérgezéssel, de nem találkoznak a fajtavédelem ügyével, ezért emiatt ne rugdosd a feneküket. A buckfast hibiridek magyarországi értékesítésének arányára nem Tábornok utca adott információt. Ilyet nem is írtam. Az információ részben krajnai anyanevelőktől, részben a buckfast értékesítőktől érkezett. Érdekes, hogy mind a két csoport képviselője ugyanazt a becslést adta. Hogy az illegális méhanya import miért nem jut az állatorvosi hatóság tudomására? Nem tudom. Kérdezd az okát tőlük. És még egy pillanatra figyelj rám. Nem azt írtam, hogy ennyit importáltak, hanem azt, hogy ennyit értékesítettek. Hogy valóban F1 F2 import hibrid volt vagy csak annak mondták vagy valami F3, F4 generáció, vagyis az én olvasatomban szimpla korcs, azt már csak a Jó Isten tudja.

Örömmel vettem írásod. Köszönöm. Hiszen felhívtad a figyelmet arra, hogy hol voltam kevéssé érthető, hol kellett az eddigi információkat kiegészíteni és honnan érkezhetnek a sérelmes üzleti és egyéb csoportérdekek miatt támadások.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 22:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Pár km-re lakom a határátkelőtől .Méheket nem , de lovat azt gyakran szállítok , sőt korábban is a határőrizetes időszakban is megesett ATA , CMR, tenyészállat esetében kezes v. kaució kellett. Az ellenőrzést nem kaptam még útközben ilyen esetben. Nem mondhatnám egyébként sem ,h túlzott lenne az Osztrák hatóság ellenőrzése a hazánkfiával szemben . A közlekedési kihágást sem oly szigorral bírálják mint a mi rend-őreink. Persze nekem is vannak negatív élményeim .
Egyébként nem védem az ottani állatorvosokat , csak nehezen tudnám elképzelni bármelyik hatósági személyt aki veszélyeztetné nem az állását ,hanem csak a jó hírnevét (nekik a presztizs nagy érték )pár méhanya-igazolás miatt.
Azért az Osztrák Tábornok utcában nincs is telefonos információ kiadás senki számára sem, nem tudom ezt Te a Budapestiben miként érted el, de gratula érte.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 21:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Margitka

A német fakabátokat nem ismerem, de a sógorok azok azt tudnak dolgozni.
Ha a határon nem állítanak meg akkor 100 km belül szinte biztos, hogy nem, azon kívül meg tuti.
Vándoroltam kint, 2x futottam bele ellenőrzésbe. Adtam nekik kalapot, kapásból megkérdezték minek, azt mikor mondtam, hogy minek egy laza gyors vödör szén volt a válasz.
Pont úgy ahogy a magyar rendőrök.
Abban van igazságod hogy a hat. ell. megszűnt abban a formában de azért valamilyen van de ezt inkább hagyjuk.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 20:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Margita!

Egyről folyamatosan és konzekvensen "megfeledkezel": egy ideje uniós tagállam vagyunk....

Ha a származási tagállam hatósági állatorvosa kiállít egy uniós állategészségügyi tanusítványt, s abban a fogadó tagállam által a 92/65/EGK irányelv B mellékletében felsorolt betegségekre vonatkozóan az esetlegesen kért kiegészítő biztosítékokra vonatkozó nyilatkozat is szerepel, akkor nincs az a pályaszéli rendőr vagy vámos, aki -amennyiben a szállítmány egyéb okmányai is rendben vannak- akadályt támaszthat a továbbutazás tekintetében.

Nem tudom, miért nem vagy képes belátni, hogy mióta uniós tagállam lettünk, valamennyit változott a világ. Egyszer méhszállítmányokról beszélsz, másszor illegális anya-importról. Mielőtt itt mindenkit sikeresen összekeversz, gondold át a dolgot: az Unióban is vándorolnak méhészetek, kereskednek méhcsaládokkal is, esetenként egyik tagállamból a másikba is. Amennyiben állományuk megfelel az uniós állategészségügyi, járványügyi szabályoknak, akkor az állategészségügyi tanusítvány birtokában szabadon kereskedhetnek méhcsaládokkal. Szabadot írtam, nem anarchikusat! Kérdezd meg Krajnait, miképp lehetséges Ausztriából a németországi Fekete-erdőbe vándorolni, s miképp lehetséges, hogy egy osztrák méhész Olaszországban is rendelkezhet telephellyel, de a pörgetendő és üres fiókokat utaztatja. Feltehetően úgy, hogy az az osztrák méhész a betartható állategészségügyi és vándorlási szabályokat betartva, legálisan, szabadon gyakorolja uniós polgári jogát. E szabadság alatt nem azt értem, hogy gondol egyet, s oda pakol, ahová úri kedve irányítja, hanem a szabályokat betartva szállítja méheit, fiókjait, termékeit.

Más kérdés, hogy ha harmadik országból érkezik méhanya az Unió területére. A származási országra, állategészségügyi szabályokra vonatkozó hatályos EU rendeletet még a Sárgulóban belinkeltem, javasolván, hogy olvasd el. Kár, hogy nem tetted, abban (is) megtalálhattad (volna) a hatályos állategészségügyi bizonyítvány-mintát (IV. melléklet), s a második fejezet 7. cikke alapján megismerhetted (volna) az egyes méhfajok Unió területére történő behozatalának általános szabályait (is), a 13. cikkből pedig a karantén szabályait (is). Harmadik országból az Unió területére méhcsalád nem hozható be, kizárólag méhanya, zárkánként 20 kísérő méhvel. E rendelkezés sem a nyúlós miatt született, hanem a kis kaptárbogártól és a Tropilaelaps atkától való rettegés következtében. A nyúlósra vonatkozóan akár a Közösségen belülről, akár a közösségen kívülről érkezzen a méh, a betegségre vonatkozóan a kötelező bejelentés a szabály, s a zárlati intézkedések hatósági elrendelése és kontrollja. Nem kizárólag az égetéshez ragaszkodnak, mint te, igaz, hogy ezek az uniós korrupt, figyelmetlen, hanyag (nem kívánt törlendő) bürokraták szükség esetén megkívánják a korrekt laboratóriumi vizsgálat jegyzőkönyvének meglétét (is). Mostanság a Varroa atkát sem tekintik "égetésre" kötelező tényezőnek, mindösszesen a hatékony gyógyszeres kezelést kívánják meg.

Egy ideje nem forszírozod túlságosan a határállomások kérdését. Ez esetben (is) megemlíteném, hogy csatlakoztunk.... Hogy könnyebb legyen belátnod:
http://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/m ... tarok.html
Ha a vámosokkal szeretnél találkozni:
http://www.vam.hu/data/hataratkelohelyek/index.html
Az álltegészségügyi határállomások hatósági állatorvosai pedig az alábbi kézikönyv alapján dolgoznak:
http://www.nebih.gov.hu/data/cms/129/97 ... _06_04.pdf

A bucival kapcsolatos emócióidat részben értem, s jószerével osztom is, noha nem azért, mert "korcs", hanem mert veszélyezteti a tenyésztői munkát és az abban elért eredményeket, a nálunk kialakult méhfajta génállományát. No, de nem is ez a kérdés, hanem, hogy miért illegális a Buckfast hibrid méh tenyésztési célú behozatala. Ennek jogszabályi hátterét az 1993.évi CXIV. törvény mellett a 123/2005. FVM rendelet adja, hazánkban tenyésztésre behozni fajtát, hibridet csak bejelentett és elismert tenyésztői szervezet felügyeletével lehet. Hazánkban egyetlen tenyésztő szervezetet ismertek el a méhek vonatkozásában, s az kizárólag a krajnai fajta tenyésztését koordinálja, így a buckfastosoknak a legális tenyésztéshez elismert tenyésztői szervezetet kellene létrehoznia. Erre nem sok esélyt látok, a távoli jövőben sem valószínűsítem, hogy ez bekövetkezne, így marad az illegalitás. Nem tudom, a "Tábornok utcának" mi köze a Buckfast hibridhez, mint fajtához, s az illegálisan behozott anyák számát tekintve honnan rendelkeznek információkkal, de ha ez a szám valóság, s nem a tőled megszokott eklektikus hablaty, akkor el kellenék gondolkodj: hol vannak nemtörődöm, hanyag (ne adj Isten korrupt) hatósági állatorvosok... Ha ez az illegálisan behozott hibrid anyaszám igaz, s a "Tábornok utca" nem lépett fel az állategészségügyi hatóság teljes szigorával, azaz szemet hunyt egy állategászségügyi törvénysértés felett, akkor szét kell rúgni az egész bagázst, mint tyúk a töreket! Ha ezen információ csak a te elmeszüleményed, akkor természetesen bocsánatot kérek a "Tábornok utcától" szétrúgós emócióimért, s nem vetem szemükre, hogy -fajtavédelmi szempontokat mellőzve- állategészségügyi indokkal nem rendelték el az illegálisan behozott buci állományok kártalanítás nélküli teljes égetését.

Rövidesen lehetőség nyílhat a fajták monitorozására is, Révay Tamás, Török Éva, Bodzsár Nóra, Zajácz Edit, Békési László, Szalayné Mátrai Enikő és Hidas András alkotta team már kidolgozta a méhcsaládok diverzitásának vizsgálatát a fajtajelleg bélyegek és RAPD markerek (PCR technika) alapján. Innen már csak egy lépés, hogy a fajtabélyegek alapján vizuálisan gyanús családokból mintát véve génszekvencia alapján azonosíthatók legyenek a génhigító buci állományok... Én kivárom!

Nos, úgy tűnik, sikerült ellássalak némi ágyi olvasmánnyal. Kérlek, szorgalmasan és értőn olvasgass, reményeim szerint addig legalább nem írogatsz...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 18:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Pöte! A személyeskedő megjegyzéseidet szívesebben olvasom priviben. Vagy tecceni akasz ezekkel valakinek? Javaslom, ha vannak, akkor inkább a tapasztalataidat oszd meg itt. Persze nekem mindegy, azt csinálsz amit akarsz. Csak épp a fórumnak nem használ, ha értelmes információ és vita helyett személyeskedő megjegyzésekkel telnek meg az oldalak. De ez is mindegy nekem, hiszen a moderátorok dolga, hogy téged erre figyelmeztessenek. Ha meg te is moderátor vagy, akkor azt csinálsz amit akarsz, vagy nem?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 18:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Akkor lehet, hogy veled van a baj...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 18:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Lehet, hogy bennem van a hiba, de abszolút nem értem, hogy miről beszélsz? Kérlek, légy szíves írd le pontosabban, mi a problémád?

Itt folyt egy beszélgetés arról, hogyan lehet Magyarországra LEGÁLISAN méhet behozni. Én azt állítottam (saját tapasztalatom alapján), hogy rendkívül nehéz. Ketten azt állítják, hogy nincs igazam. Persze ők se mondták hogy könnyű behozni méhet legálisan, de annyi kiderült az általuk írottakból, hogy szerintük nekem nincs igazam. Arra még eddig nem tudtam rájönni, hogy miben nincs igazam. Pontos választ nem adtak arra, hogyan is hoztak ők be legálisan Magyarországra méhcsaládot, hogyan intézték ennek hatósági ügyeit? Te hoztál már be legálisan méhcsaládot Magyarországra? Neked mi erről a tapasztalatod?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 16:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
margita344 írta:
És te miből gondolod, hogy nem állítanak meg?


Ja nem gondoltam, hogy a megvásárolt méhcsaládokkal te még sétakocsizásra indulnál. Feltételeztem, hogy hazafelé veszed az irányt.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 16:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Kedves Bferi!
Nagyon tetszik a magatartásod, ahogy védelmére kelsz a nyugati állatorvosoknak, holott nem is biztos, hogy védelemre szorulnak. Akkor vetődhetne fel a horrupció vagy a hanyagság gyanúja, ha jött volna be hivatalos állategészségügyi igazolvánnyal ezekből az országokból méhszállítmány Magyarországra.
Felhívtam "Táborornok utcát" és az Ő tudomásuk szerint 2012-ben hivatalos állategészségügyi igazolvánnyal a nyugati országokból nem érkezett Magyarországra méhszállítmány.
Van egy hiányossága a jelenlegi szabályoknak. Ha az eladó megkapja az Ő hatósági állatorvosától a "zöld" jelzést, akkor a magyarországi állatorvos nem kérdőjelezheti meg annak megalapozottságát. Egyetlen esetben rendelheti el a méhszállítmány zárlatát, sőt kiírtását is, ha olyan országból érkezett, ahol a nyúlóst nem kötelesek elégetni.
Persze nem hivatalos módon, tehát tiltott formába minden évben jelentős számú méhanya érkezik. Elsősorban buckfast anya. Aki ezt teszi egyszerre több jogszabályt is sért. Nem beszélve arról, hogy mekkora anyagi kárt okoznak a hazai méhállomány elkorcsosításával. Egyes becslések szerint a hazai anyaértékesítések 20 %-a buckfastnak mondott anya volt.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 15:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
És te miből gondolod, hogy nem állítanak meg? Attól hogy a határon megszünt a látványos határvédelem, nem szünt meg a feladat. Nem is olyan régen, kb két éve Németország belsejében intette le autómat egy határőrcsoport. Hárman ültünk (én vezettem, a fiam volt velünk és a fiam újdosült felesége) az autóban és minimális csomagunk is volt. Abszolút civil autóval (fekete új bmw) cirkáltak, civil ruhában. Az autójuk hátsó ablakában jelent meg a villogó felirat, hogy álljak félre, mert hatósági ellenőrzést végeznek. Udvariasan bemutatkoztak németül és angolul, hogy három hivataltól vannak, idegenrendészet, vám és határőrség. Kérték az útleveleket és kérték a csomatartó felnyitását. Miután mindent rendben találtak, továbbmentek.
Ausztriában sokkal gyakoribb az ellenőrzés. Ott átlagosan évente kétszer is igazoltattak, nem határőrök, hanem rendőrök. Ha találtak valami büntetendőt, azonnal bankártyával fizethettem is. Szerencsére eddig csak kicsi büntetési tételeket kaptam. Franciaországban és Svájcban még soha nem igazoltattak, olaszba még nem jártam.

Ha külföldi rendszámmal haladó járműn nyilvánvalóan állaszállítmány is van, márpedig ha méhkaptárokat lát, joggal feltételezheti, ebben az esetben akár rendőr, akár határőr, elemi kötelessége az igazoltatásnál a szokásos iratokon felül az állatszállítmányra vonatkozó iratokat is elkérni. A rendőr nem feltétlenül állít meg, de ha határőrrel találkozol, (és miért ne találkoznál?) neki kötelessége az azonnali igazoltatás.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 13:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
margita344 írta:
ha te magyar rendszámú autóval külföldön kaptárokat szállitasz és a határon nem állítanak meg, akkor nem több mint 100 km-en belül ellenőrízni fognak...


És ezt miből gondolod?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 12:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
ha te magyar rendszámú autóval külföldön kaptárokat szállitasz és a határon nem állítanak meg, akkor nem több mint 100 km-en belül ellenőrízni fognak.
+
az állategészségügyi igazolás tartalma olyan szigorú, hogy gyakorlatilag teljesíthetetlen a vizsgálati költségek miatt. Nézd meg és számolj. Ha az orvos mégis kiadta, akkor vagy korrupt vagy hanyag volt.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 00:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Igazából azt szerettem volna megtudni ,miben vélted felfedezni a " nyugati korrupciót ,hanyagságot".
Az egykori határátkelőkön már megszűnt a határőrizet a tételes vámárú ellenőrzés, és a növ.-állatforg határátkelőkön sincs már állatorvos, árva lélek sincs .
Ha akarnál se tudnál senkit megvesztegetni.
A Buckfast meg tiltólistás .Tehát illegális,itt még a legnagyobb korrupció sem segítene.
Kár vádaskodnod vaktában.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.09. 18:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Olvasd el az állategészségügyi igazolás tartalmát. Bemásoltam a lényegi részt. Ha megérted a benne leírtakat, akkor rá fogsz jönni, hogy miért írtam azt amit írtam. Az igazolványban írottak teljesítése nagy munka, nagy költség, sőt egy része bizonyos országokban teljesíthetetlen. Tehát vannak országok, ahonnan lehetetlen behozni méhet legálisan. Ha a nagy munka nagy költséget és a fuvart is hozzáadod, akkor kiderül a valós költség. És ez már el is lehetetleníti az üzletet. persze aki behoz legálisan két anyát mellette 200-at feketén, annak még megérheti a bolt. De az már a korrupció kategóriája is egyben. És nem beszéltünk még egy szót se a krajnai fajtavédelem kérdéséről. Pedig nyugatról elsősorban a fekete buckfast anyaimport a divat. Kíváncsi vagyok, hogy a KÁTKI hány legális anya importjáról tud.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.09. 17:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Margita !
Mi alapján állapítottad meg a hozzászólásodban szereplő két állítást ?
Biztosan van konkrétum.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.09. 17:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Nem azt állítottam, hogy nem lehet, hanem azt, hogy rendkívül nehéz. Persze a korrupció vagy a hanyagság sok mindent megold Nyugaton. Hiszen ez csak egy papír. Aztán, hogy mi van a papír mögött........?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.09. 09:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
margita344!
Az a nyomtatväny amit bekinkeltem tartalmazza mindazt, amit te bemasoltal!
Azzal legalisan lehet adni vagy venni meheket.

Mert volt egy negativ tapasztalatod, az nem jelenti azt, hogy ez nem igy müködik.
(nyugat fele ez legalabbis valoban gördülekenyen mixik a ket orszag hatosagi allatorvosain keresztül, LEGALISAN! ;) )

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.08. 16:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.14. 20:06
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: erdély
Én is ritkán írok de ez az élőállat érdekel. Talán nem méhek ilyenkor? Különben forditva is érvényes disznó kamion számra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.08. 15:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
kopter83 írta:
Tisztelet uraim!
Ritkán írok, akkor is keveset, de most kell. Romániából élőállat jön be Gyulán és Ártándon is, ezt TUDOM.


Nem csak ott,sajnos.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.07. 20:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Ha te mondod, elhiszem. Miért is kételkednék benne? Én azt a szabályt írtam, amit nekem hatósági állatorvos mondott.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.07. 18:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.25. 18:43
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bakonszeg
Tisztelet uraim!
Ritkán írok, akkor is keveset, de most kell. Romániából élőállat jön be Gyulán és Ártándon is, ezt TUDOM.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.07. 13:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Tomipapa!

Bár neked méhed sincs és méhészkedési szándékot se jelentettél be eddig, ezért nem értem, hogy miért érdeklődsz ennyire ebben az irányban. De abban a reményben, hogy kertészeken kívül méhészek is fogják olvasni írásomat, leírok néhány tanulságos részletet.

A számítógépemről másoltam be az állategészségügyi bizonyítványt. A múlt évben kaptam ezt a word kokumentumot email-en a Tábornok utcából, ami a felkent hivatala ezen ügyek intézésének. Kérdeztem, hogy EU valamennyi országára ilyen szigorú a szabályozás, tehát ez a nyomtatvány az érvényes? Válasz: Igen. Sőt Nagy Britannia szokás szerint még szigorúbb szabályokat tart fenn.

Tavaly télen kaptam ezt tőlük, amikor terveztem, hogy Romániából frissítem fel a méhállományomat, és amikor még lényegesen olcsóbb volt ott a méh, mint kishazánkban. Sajnos egy-két hónap alatt jelentős áremelkedés történt és már a fuvar és egyéb költségek miatt a terv kútba esett. De legfőképpen a vonatkozó szabályok teljesíthetetlensége miatt hiúsult meg a terv.

Egyeztettem a román és a magyar hatóságokkal is. Mind a kettő azt mondta, hogy betű szerint kéri a leírtak végrehajtását. Mikor hivatkoztam bármilyen jogszabályra, nem vitatkoztak, hanem azt mondták, hogy mindegy mit mond bármilyen jogszabály, nekik az igazolványban rögzítetteket kell követniük, tehát a határon nem tudom átvinni a méheket, ha az igazolvány nincs velük. És ekkor derült ki, hogy csak Nagylaknál lépheti át állatszállítmány a határt. Biztos, hogy Ausztria felé se minden határátkelőn lehet állatszállítmánnyal átlépni és a többi ország esetében is szigorúan be van ez szabályozva.

Kéredezed, hogy "Tényleg "hatályos"?"
Szerintem semmi nem indokolná, hogy lazuljon a kötöttség. Így is egyre újabb és újabb kórokozóval kell szembenéznünk.

Nem hiszem, hogy a méhanyák legális exportjára, importjára enyhébb szabályok vonatkoznának, mint a méhcsaládokra. Sőt az őshonos krajnai fajtajelleg fenntartása érdekében még egy plussz szabály betartása is hatályos.

Tomipapa!
Te azt mondod, hogy a "Miért is?" kérdésnek nincs negatív hangulata. Ez a te meglátásod és én ebben a hitedben nem kívánlak megingatni. Alkalmazd! Rájössz esetleg majd a kérdésfeltevés sajátosságára, ha félre fogják érteni szándékodat a kérdőmondat provokatív jellege miatt. Fölösleges védened Krajnait, hiszen saját hozzászólásában vissza is igazolta az érzésem megalapozottságát.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.06. 18:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 21:32
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: pest megye
Köszönöm Tomipapa


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.06. 08:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Feraw!

A vonatkozó jogszabály:
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 100261.KOR

Ennek értelmében a menetlevél vezetése akkor kötelező, ha gazdálkodó szervezet végez ún. saját számlás fuvarozást.

Ha természetes személy, őstermelő végez saját részre áru- vagy személyszállítást, akkor az nem saját számlás fuvarozásnak minősül, lévén nem gazdálkodó szervezet, menetlevél vezetése ezen esetben nem kötelező.

Ha egyéni vállalkozóként, vagy gazdálkodó szervezetként fuvarozol saját árut, a kisteher-jármű menetlevéllel vehet részt a forgalomban.

Dr. Balogh Beáta a decemberi Méhészet Paragrafuskalauz rovatában foglalkozik a témával.

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.12.06. 07:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 21:32
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: pest megye
tudja valaki,hogy magán kisteherautonál is kell ismételten menetlevelet vezetni? pár éve megszünt! De most olyat hallottam,hogy talán megint visszahozták!!
köszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 21:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
UMVP pénzekre lehetett pályázni. Azok az oktató szervezetek akik elnyertek ilyen pályázatot, azok tudnak úgy oktatni, hogy a tanítványaik visszaigényelhessék a tandíjat sikeres vizsga esetén. Nézz szét az interneten, hogy közeledbe kik nyeretek el ilyen oktatási pályázatot.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 13:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.03.19. 12:42
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Békés megye
Üdvözlök mindenkit! Lehet hogy nem ideillő a kérdésem de örömmel venném a választ:)
Kérdésem a következő: szeretném a méhész képzésem "ingyen elvégezni" és szeretném tudni mi a módja ennek, annyival tisztában vagyok hogy előfinanszírozom a képzés díját és utána lehet csak visszaigényelni az mvh-tól, DE:mielőtt elindulok a képzésre előtte jeleznem kell az mvh felé a szándékomat? vagy ráérek evvel a tanfolyam befejezése után is?!

A válasz előre is köszönöm

_________________
Álom-szakadék mélye vár,
Onnan is visszahív egy szó....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.11.07. 20:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Én megkeresem neked őket, ha elmondod, hogy miért.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.11.07. 18:28 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.29. 06:30
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: pest megye
Kedves Méhészek! Nagyon fontos lenne megtalálnom a három személy közül valakit, ha esetleg valaki tud róluk valamit, vagy elérhetőséget kérem adja meg nekem, mert sajnos én hiába hívogatom őket nem veszik fel a telefont.

Németh Csaba Leányvár, Felesége Némethné Klotz Veronika, illetve volt egy kezesünk Kertész János Budapest(de elvileg Szentendrén méhészkedik).
Köszönöm a segítségeket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 09:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Van külön adózási topic, egyel "odébb", itt nem biztos, hogy nézi az adószakértő a kérdéseket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 06:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.25. 10:18
Hozzászólások: 12
Azt szeretném megkérdezni,hogy én főállású őstermelő vagyok családi őstermelőim van, a feleségem még dolgozik ha megszűnik a munkahelye ő is őstermelő lesz-e és akkor hogyan kell adóznia. A választ előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 20:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
istvanrevesz írta:
Ha énnekem semmi kedvem az Agrárkamarai tagsághoz, hisz semmi értelmét nem látom, kiváltképp pedig nem szeretnék a "fejős tehén" módjára kamarai tagsági díjat sem épp ezért fizetni, mint egyszerű méhész, méhészkedhetek e, és a termelésem eredményét értékesíthetem e, a muszály Agrárkamarai tagság mellőzésével, azaz anélkül is?
:|


Nem!

A szemforgatós smiley-t pedig nyugodtan mellőzheted, a szövegkörnyezetből is képesek vagyunk a hozzászólás szándéka mögé látni.

Ha nincs kedved agrárkamarai taggá lenned, fókuszálj a Törpe Rakodó gyártására és forgalmazására, igaz, azon esetben a Kereskedelmi és Iparkamara lesz a te kamarád. Viszont megmarad számodra a döntés szabadsága...

A muszájt pontos "j" hangzóval írják, a hülyét kell "ly"-nal írni. Felcserélni őket már nem a te döntési szabadságod körébe tartozik...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 19:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, állásfoglalásotokra,és javaslatotokra.
Ha énnekem semmi kedvem az Agrárkamarai tagsághoz, hisz semmi értelmét nem látom, kiváltképp pedig nem szeretnék a "fejős tehén" módjára kamarai tagsági díjat sem épp ezért fizetni, mint egyszerű méhész, méhészkedhetek e, és a termelésem eredményét értékesíthetem e, a muszály Agrárkamarai tagság mellőzésével, azaz anélkül is?
Ötletek, tippek, vélemények?... :roll: :|

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 10:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Kösz, hogy felhívtad a figyelmemet, miféle kötekedő magatartást folytatok itt. Én ugyan, csak markáns véleményt látok, de ezek szerint biztosan én ütlegeltem másokat…...

Arra igyekeztem célozni, hogy a közbiztonság is gyalázatos bizonyos területeken, és nem biztos, hogy elsősorban téged kellene bántani, mert megosztod a véleményed….... Viszont kizárólag neked megígérem, hogy legközelebb a parkban fogom elvégezni a dolgomat nyilvános illemhely hiányában.

Nem kizárt, hogy rosszul kommunikáltam, ha neked erről a fenyegetés ugrik be, de ettől függetlenül nyugodtan felejts el.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 07:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Litterae!

Nem értem, hogy miért tartozik a hivatalos ügyek közzé. az alábbi kis történeted. Továbbá nem tartozom sem a kocsmázók, sem az említett népcsoporthoz. Méhészkedem 15 esztendeje, minden formai előírásnak próbálok eleget tenni. Morgolódásom okát már nem akarom itt, újra leírni, nem érdemes, mert túl van már tárgyalva alaposan.

Nem tudom hogy ki vagy, azt sem hogy miért kötözködöl ,és fenyegetőzöl!
Felhívnám viszont a figyelmed arra hogy méhész fórumon vagyunk, és ezért nem ártana ehhez tartanod magad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 04:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Igen, nem szerencsés téged bántani. A méhész barátokkal beszélgettem a minap,s hazafelé a krimóban megütöttek, magukat cigány nemzetüségünek nevező „versenyzők”. Véletlenül sem úgy szemtől- szembe, csak úgy alattomossan, a mosdóban, mikor nem is pondoltam rá.

Ha eleresztem magam, akkor 110 kiló vagyok, ha sportolok, akkor 95 környékén, vissza is tudok ütni. Lehet, hogy nem kell válogatnon a szavaimat, csak a barátom után nekem is egyszerűen, mocskos állatoknak kellene neveznem ezt a primitív bandát…………..majd igyekszem gondolkodni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 05:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Litterae!

Megtiszteltetés számomra, hogy komolytalannak vélt, szerény személyem ellenére is billentyűt ragadtál. Szerintem fölösleges volt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 01:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Propolisz írta:
.....nem jogtörténészek vagyunk, elég a hatályos TIR/ENAR jogszabály ismerete is.....
Robotur írta:
Nem vagyunk, de ez nem felmentő tényező a gondolkodás terhe alól. Sőt saját érdekünk védelmében, hasznos jól tájékozottnak lenni. Különben, tényleges kiszolgáltatottságunk csak növekszik az akta tologatókkal szemben.....

Valóban, az esetek többségében hasznos a jól tájékozottság. Viszont az esetedben, enyhe felületességgel történik az információk begyűjtése, s ily tisztán metsző elme árnyékában ugyan bátortalanul, de látni vélem, hogy érzékelhető némi utógyújtás is ezen információk feldolgozásánál. A Tenyésztési Információs Rendszerbe 2008. augusztus elsejétől minden méhészetet –családszámtól függetlenül- kötelező bejelenteni.

Ha ez így négy év eltelte után realizálódott nálad, akkor is nyugodtan kritizálj bárkit, bármilyen nyilvántartási rendszert, de talán a jól tájékozottságról ne értekezz, mert azt igen nehéz komolyan venni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 14:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Az únió többi tagállamában, vajon hogyan oldották meg?
-------------
Persze tudom én, járhattunk volna még rosszabbul, is ha az előkészítés során nem kérik ki a "szakemberek" véleményét. Család szám helyett, lehet hogy az egyed számot kellene jelentgetni :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 14:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Pöte!
Nem, szerintem kicsit félre értelmezed.

Itt csupán a hivatalok között,i adat átkérés lehetőségét kellene biztosítani vagy közös adatbázist létrehozni.

Volt ahol ez meg is valósult. Az Okmányirodák esetében gépjármű tulajdonjog változást automatikusan küldik az illetékes adócsoporthoz . A régebbi gyakorlattal szemben amikor a tulajnak kellet ezt megtennie. Itt pedig két teljesen különböző "cégről" van szó.
Ezt úgy is nevezik hogy "egyablakos" ügyintézési rendszer.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hivatalos ügyek
HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 14:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Az állatnyilvántartás uniós jogkövetés.Immáron a hatóságoknál is kiderült , hogy a jelenlegi TIR-ENAR a méhészetekre nem a legjobb , de eltérni egyenlőre nem lehet , keresik a megoldást a könnyebb és egyszerűbbre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.