Pontos idő: 2024.04.27. 14:32

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 11:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.24. 20:54
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Fejér m
haló!!!!!!!!!!!!!

Ismét készítettek a törvényhozók valamit ,hogy ne működjön az ország.A jogszabály alkotóknak elkel magyarázni végre ,hogy amit most megint csináltak ez nem Magyarország érdekét képviseli.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 11:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Termékdíj Partner írta:
Tisztelt zscsabee!

Elképzelhető, hogy a vámosok nem voltak kellően informálva: aki idén lett kötelezett, az idén tesz bejeletést a kötelezettségéről a KT11 BEJKE-n. A befizetés utólag történik. Amit mondtak 5000 Ft fizetést, az erre az évre vonatkozik, de elég jövőre befizetni (hasonló, mint az Szja, azt is utólag fizeted, csak itt annyit könnyítettek, hogy nem kell bevallást teljesíteni, helyette van a bejelentés, mert abból tudják, hogy ki mennyit fog majd befizetni). Gondolj bele, elképzelhető, hogy valaki csak ősszel kezdi el csomagolni a termékét, ekkor van 15 napja, hogy bejelentést tegyen. Ebben az esetben nem tudja ez év április 20-ig megtenni a bejelentését, viszont az átalányt majd jövő év március 31-ig be lehet fizetnie.

remélem, hogy így érthetőbb

Termékdíj Partner



Tisztelt Termékdíj Partner!

Ha jól értem, akkor én idén befizettem ezt az 5000 Ft, akkor jövőre(2012 évben) nem kell fizetnem semmit, csak bejelentkeznem újra, és majd 2013-ban kell majd 2000 Ft fizetnem, ha nem haladom meg a 10 milliót?

Üdv:

Zscsabee

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 09:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.04.07. 08:06
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Pest megye
Üdv hészaki!

Pontosan. Viszont a számlán a jogszabály szerinti szövegnek szóról szóra egyeznie kell, különben azt mondhatja a hatóság, hogy nem fogadják el átvállalásként a szöveget, így Te maradsz a kötelezett, nem az átvállaló. Azt se felejtsd el, hogy már attól is kötelezetté válik a "méhész", ha a termékét - a mézet - hordóba helyezi, mert a jogszabály arra is azt mondja, hogy csomagolás. Tehát a hordókról is ilyen számlának kell lennie.

Amit Andrea írt, azt már ha jól emlékszhem pontosítottam: nem számít, hogy termékdíj megfizetését tüntettek fel a számlán. Csak az számít, hogy átvállalták-e. Az átvállalás a jogszabály szerint nem csak a megfizetés átvállalását jelenti, hanem mindenféle adminisztrációs teher átvállalását is. Az átválallás azonban még jelenleg is működik a jogszabályban.

Üdvözlettel: Termékdíj Partner
hészaki írta:
Üdv Termékdíj Partner!

Tehát az egész bejelentési, nyilvántartási, és fizetési procedúrát úgy lehet kiküszöbölni, hogy a csomagolóanyagot olyan helyről kell vásárolni, akik átvállalják a környezetvédelmi termékdíj megfizetését, és ezt a tényt a számlára rávezetik, amin a csomagolóanyagot vásárolta

Annek kell bejelentkeznie, aki a kvtd fizetésére kötelezett. Tehát: aki helyett más már megfizette és a számlán ennek tényét feltüntette, annak nincs bevallási és fizetési kötelezettsége.


Ezt egy évvel ezelőtt írta Andrea a kérdésemre, most is így van ez ?[/quote]


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 09:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.04.07. 08:06
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Pest megye
Tisztelt zscsabee!

Elképzelhető, hogy a vámosok nem voltak kellően informálva: aki idén lett kötelezett, az idén tesz bejeletést a kötelezettségéről a KT11 BEJKE-n. A befizetés utólag történik. Amit mondtak 5000 Ft fizetést, az erre az évre vonatkozik, de elég jövőre befizetni (hasonló, mint az Szja, azt is utólag fizeted, csak itt annyit könnyítettek, hogy nem kell bevallást teljesíteni, helyette van a bejelentés, mert abból tudják, hogy ki mennyit fog majd befizetni). Gondolj bele, elképzelhető, hogy valaki csak ősszel kezdi el csomagolni a termékét, ekkor van 15 napja, hogy bejelentést tegyen. Ebben az esetben nem tudja ez év április 20-ig megtenni a bejelentését, viszont az átalányt majd jövő év március 31-ig be lehet fizetnie.

remélem, hogy így érthetőbb

Termékdíj Partner

zscsabee írta:
Termékdíj Partner írta:
Kedves Tükör!

Elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam. Aki csak idén jelentkezik be a KT11 BEJKE-n, az azt jelenti, hogy ebben az évben válik kötelezetté. Neki valóban csak jövőre lesz kötelezettsége (5000 Ft). Remélem, így pontosabb.
Aki azt jelölte meg, ami a ghihorz által beszúrt képen van, (hogy tavalyi árbevétele 10 Mft alatti) az a jogszabály szerint már nyújtott be tavaly bejelentési nyomtatványt. Ezt a NAV-nál hiányolhatják.
Viszont aki újként jelentkezik be, annál meg azt vizsgálhatják, hogy tavaly nem-e volt esetleg kötelezett.

Tisztelettel: Termékdíj Partner


Nekem a vámosok azt mondták, hogy ha idén válok kötelezetté, akkor 5000 Ft kell fizetnem még ez idén, nem jövőre.

Tükör, nem lesz jövőre 5000, marad a 2000 Ft 10 milla alatt, az 5000 Ft az új regisztráltakra vonatkozik, és a termékdíj mindig az adott évre vonatkozik, és nem az elmúlt évre, csak az elmúlt év bevételéből kalkulálják az adott évben fizetendőt. Legalábbis nekem ezt mondták a vámosok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 09:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.04.07. 08:06
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Pest megye
Kedves Tükör!

Az 5 000 Ft-ot csak az első évre vonatkozóan kell fizetni, aztán már csak az árbevétel függvénye, hogy 2 000-et vagy 7 000-et kell megfizetni. A termékdíj törvény értelmében ha valamit elmulasztottál, akkor arra mulasztási bírságot szabnak ki, amit nem a befizetni elmulasztott összeg alapján határoznak meg, hanem egy tól-ig határ van: magánszemélynél 400 000 Ft-ig, gazdálkodónál 1MFt-ig terjed(het) az összeg. Szerintem nem normális aki ezt kitalálta, előfordult, hogy valakit 10-20 ezer Ft termékdíj fizetése terhelt és kapott utána még 150 000 Ft bírságot, mert a vámhivatal ááapította meg azt, hogy kötelezett.
Ha a termékdíj fizetését átvállalták Tőled korábban, akkor is fizettél termékdíjat, csak nem közvetlenül az állam felé, hanem az átvállalónak fizetted meg. Ha kiszámolod, hogy 1 kg üveg után a termékdíj 6 Ft, akkor lehet, hogy 5 év viszonylatában a 13 000 Ft (1x5000+4x2000) kedvezőbben jön ki, eltekintve a bejelentési maceráktól.

üdv: Termékdíj Partner

Tükör írta:
A rosseb egye meg őket. Jövőre már 5000 lesz??
Mondom én, hogy a lóva a lényeg!
Azt meg, hogy tavaly kötelezett voltam-e, letojnám akkor is ha nem olyan helyről vásároltam volna a göngyöleget, ahol átvállalták. Dehát olyan helyről vásároltam.
Ha esetleg nem így lenne, olvastam, hogy akötelezettség,+100%-ra büntetnek. na bumm: 4000. már mondom ha vizsgálnának véletlenül, meg mondjuk Nagykőrösről vettem volna az üveget, meg a tetőt. Viszont az én számláimon rajta van a megfelelő szöveg!! ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.10. 12:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Üdv Termékdíj Partner!

Tehát az egész bejelentési, nyilvántartási, és fizetési procedúrát úgy lehet kiküszöbölni, hogy a csomagolóanyagot olyan helyről kell vásárolni, akik átvállalják a környezetvédelmi termékdíj megfizetését, és ezt a tényt a számlára rávezetik, amin a csomagolóanyagot vásárolta

Annek kell bejelentkeznie, aki a kvtd fizetésére kötelezett. Tehát: aki helyett más már megfizette és a számlán ennek tényét feltüntette, annak nincs bevallási és fizetési kötelezettsége.[/quote]

Ezt egy évvel ezelőtt írta Andrea a kérdésemre, most is így van ez ?

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.10. 11:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Termékdíj Partner írta:
Kedves Tükör!

Elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam. Aki csak idén jelentkezik be a KT11 BEJKE-n, az azt jelenti, hogy ebben az évben válik kötelezetté. Neki valóban csak jövőre lesz kötelezettsége (5000 Ft). Remélem, így pontosabb.
Aki azt jelölte meg, ami a ghihorz által beszúrt képen van, (hogy tavalyi árbevétele 10 Mft alatti) az a jogszabály szerint már nyújtott be tavaly bejelentési nyomtatványt. Ezt a NAV-nál hiányolhatják.
Viszont aki újként jelentkezik be, annál meg azt vizsgálhatják, hogy tavaly nem-e volt esetleg kötelezett.

Tisztelettel: Termékdíj Partner


Nekem a vámosok azt mondták, hogy ha idén válok kötelezetté, akkor 5000 Ft kell fizetnem még ez idén, nem jövőre.

Tükör, nem lesz jövőre 5000, marad a 2000 Ft 10 milla alatt, az 5000 Ft az új regisztráltakra vonatkozik, és a termékdíj mindig az adott évre vonatkozik, és nem az elmúlt évre, csak az elmúlt év bevételéből kalkulálják az adott évben fizetendőt. Legalábbis nekem ezt mondták a vámosok.

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 20:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A rosseb egye meg őket. Jövőre már 5000 lesz??
Mondom én, hogy a lóva a lényeg!
Azt meg, hogy tavaly kötelezett voltam-e, letojnám akkor is ha nem olyan helyről vásároltam volna a göngyöleget, ahol átvállalták. Dehát olyan helyről vásároltam.
Ha esetleg nem így lenne, olvastam, hogy akötelezettség,+100%-ra büntetnek. na bumm: 4000. már mondom ha vizsgálnának véletlenül, meg mondjuk Nagykőrösről vettem volna az üveget, meg a tetőt. Viszont az én számláimon rajta van a megfelelő szöveg!! ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 15:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.04.07. 08:06
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Pest megye
Kedves Tükör!

Elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam. Aki csak idén jelentkezik be a KT11 BEJKE-n, az azt jelenti, hogy ebben az évben válik kötelezetté. Neki valóban csak jövőre lesz kötelezettsége (5000 Ft). Remélem, így pontosabb.
Aki azt jelölte meg, ami a ghihorz által beszúrt képen van, (hogy tavalyi árbevétele 10 Mft alatti) az a jogszabály szerint már nyújtott be tavaly bejelentési nyomtatványt. Ezt a NAV-nál hiányolhatják.
Viszont aki újként jelentkezik be, annál meg azt vizsgálhatják, hogy tavaly nem-e volt esetleg kötelezett.

Tisztelettel: Termékdíj Partner


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 14:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Idézet:
Ha még nem jelentkezett be, akkor bejelentési nyomtatvány beküldésével kell bejelentkeznie és majd április 20-án megfizetnie az átalány összegét.


De mely év április 20-án??
Mert a szaktanácsadók azt az infót terjesztik, hogy aki most bejelentkezik, annak jövőre keletkezik fizetési kötelezettsége!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 14:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.04.07. 08:06
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Pest megye
Kedves fuzine!

Amennyiben Ön mezőgazdasági termelő és termékdíj átalány fizetésére jogosult, nem kell évente bevallást teljesítenie.

Tisztelettel: Termékdíj Partner

adószakértő írta:
fuzine írta:
Kedves Andrea!
Szeretném megkérdezni, hogy 2010-ben bejelentett környezetvédelmi termékdíjat (úgy tudom ez év március 31-ig kell megfizetnem) milyen számlára kell utalni?
Ehhez kapcsolódóan kérem még abban a segítségét, hogy kell-e folyamatosan valamiféle bevallást befizetést eszközölnöm évente?

Köszönettel: Füziné


A bevallást és befizetést legalább évente 1x kell teljesítenie, itt olvashat bővebben erről:
http://www.vam.hu/enyomtatvany/index.html#1
befizetése: 10032000-01037454 - 00000000, NAV környezetvédelmi termékdíj adóbevételi számlára.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 14:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.04.07. 08:06
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Pest megye
Tisztelt Biboros!

Amennyiben Ön már bejelentkezett a termédíj fizetésre kötelezettek közé, ahol átalány fizetését jelölte meg, akkor nincs további tennivalója, mint évente befizetni az átalányt és újra bejelentést tenni kötelezettségéről. Ha még nem jelentkezett be, akkor bejelentési nyomtatvány beküldésével kell bejelentkeznie és majd április 20-án megfizetnie az átalány összegét.
Nyomtatvány: KT11BEJKE, mint alább ezt ghihorz felcsatolta. Viszont ha Ön csak idén lett kötelezett, akkor azt a rovatot kell kijelölni a nyomtatványon.

Tisztelettel: Termékdíj Partner


adószakértő írta:
Biboros írta:
Kedves Andrea !

Mi a teendő a VPOP-hoz történő bejelentésnél, a környezetvédelmi termékdíjjal kapcsolatban, egy élelmiszerbolt szeretné a mézünket árulni, műanyag macis flakonban ( 1kg-os, 15-20kg/év) Milyen nyomtatványon és hogyan kell bejelenteni, továbbá megfizetni?

Válaszát előre is köszönöm !

Üdv

Erről bővebben az OMME weblapján olvashat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 13:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.04.07. 08:06
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Pest megye
Kedves fuzine!

Amennyiben hordóban (vagy más csomagolásban) kerül értékesítésre a felvásárlónak (vagy bárki másnak) a terméke, akkor Önnek környezetvédelmi termékdíj tekintetében kötelezettsége keletkezik (ha a termékdíj fizetését nem vállalták át a csomagolóanyag beszerzési számláján). Nem számít az, hogy valaki már megfizette-e a csomagolásra a termékdíjat. Gondoljon bele, hogy a többször felhasználható csomagolóanyagokat idővel többen is felhasználhatják csomagolásra, akik közül már bárki fizethetett termékdíjat, amiről nem értesül a későbbi felhasználó. Ön csak a számlás átvállalás alapján menesülhet a kötelezettségek alól.

Tisztelettel: Termékdíj Partner


adószakértő írta:
fuzine írta:
Kedves Andrea!

Mi a teendő a VPOP-hoz történő bejelentésnél, a környezetvédelmi termékdíjjal kapcsolatban, csak felvásárlónak értékesítünk. Milyen nyomtatványon és hogyan kell bejelenteni, továbbá megfizetni?

Válaszát előre is köszönöm


A felvásárlónak gondolom nem kiszerelve (üvegezve) értékesít, hanem hordóban.... Annak kell kvtd-at bevallania és fizetnie, aki csomagolást (kiszerelést) végez és a csomagolóanyag első belföldi felhasználója, amennyiben az után más még nem fizette meg a termékdíjat. Tehát Önnek nincs ilyen kötelezettsége a leírása szerint.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 13:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.04.07. 08:06
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Pest megye
Tisztelt termékdíj fizetésére kötelezett méhészkedők!

Adószakértő fórumtagunk hozzászólását egy picit kiegészíteném: az idézett számla záradék rész még 2008-ban volt hatályos, jelenleg már más szöveg kerül feltüntetésre a számlán átvállalási záradékként:
„a termékdíj-fizetés átvállalásra került, mivel a hasznosítási díj a (cég neve) ................................ hasznosítást koordináló szervezetnek, valamint az ezen felül fennmaradó termékdíj, a bruttó árból ........... Ft megfizetésre került”.

A lenti idézett záradék sok laikust megtéveszthet, mivel aki termékdíjat fizet, annak nem kisker értékesítés esetén a számlán záradékot kell feltüntetnie, amelyek közül az egyik tipus nagyon hasonló ehhez a szöveghez. Márpedig göngyöleg, vagy más csomagolóanyag vásárlásakor az eladó valamibe beleteszi azokat, melyek miatt ezt a záradékot az értékesítésről szóló számláján feltüntetheti.

Tisztelettel
Termékdíj Partner

Kedves Andrea !

Köszönöm válaszát, de nem csak az OMME-s üvegre gondoltam,hanem az ezen kívül használatos göngyölegekre (mézes műa. flakonok, szatyor, zacskó stb.)általánosan.
Ezeknél ha a szokásos szöveg rajta van a számlán van-e teendő VPOP felé?
Akkor nincs teendője. Idéznék az előadásomból:
"Csomagolás tekintetében a számlán történő átvállalás csak abban az esetben lehetséges, amennyiben a gyártó egy hasznosítást koordináló szervezethez csatlakozott és kibocsátott számláin szerepelteti az 53/2003 korm. rendelet 15. par. 1bek „b” pontjában szereplő szöveget: ”a termékdíj fizetés alól mentes, mivel a hasznosítási díj a (cég neve)................................................hasznosítást koordináló szervezetnek, valamint az ezen felül fennmaradó termékdíj, a bruttó árból ................................................ Ft megfizetésre került”,
Tehát az egész bejelentési, nyilvántartási, és fizetési procedúrát úgy lehet kiküszöbölni, hogy a csomagolóanyagot olyan helyről kell vásárolni, akik átvállalják a környezetvédelmi termékdíj megfizetését, és ezt a tényt a számlára rávezetik, amin a csomagolóanyagot vásárolja."
Kedves Andrea!
Ezt a témát az tette aktuálissá ismét,hogy a MÉHÉSZET 6. számában a bejelentkezésről szóló írásban nem tesz kivételt a "számlán történő átvállalás" és a sima számla között, csak kötelező bejelentkezést ír meghosszabított határidővel.
Akkor most hogyan van ez??? :)

Annek kell bejelentkeznie, aki a kvtd fizetésére kötelezett. Tehát: aki helyett más már megfizette és a számlán ennek tényét feltüntette, annak nincs bevallási és fizetési kötelezettsége.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.03.27. 09:21 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Vivaldi írta:
Lenne egy kérdésem ha már lehetőség van rá. A fiam egyetemista, igaz most már csak levelező képzésen vesz részt. Szerette volna kiváltani az őstermelői igazolványt, hogy az egyetem mellett néhány méhcsaláddal akar foglalkozni. Amit akadály nélkül ki is adtak neki. Ám a dolog megbukott, amikor az apehnál /azért is kisbetűvel írom/ akarta magát regisztrálni
csak olyan 07T101 lapot akartak neki adni, amire havonta 30000ft adót kellet volna befizetni. Ezért az egészet vissza vontuk. a kérdésem az hogy helyesen járt e el az apeh , vagy megint csak pénzt akarnak beszedni. Emlékezetem szerint nekünk annak idején feltételek nélkül adták ki, a 07T101, -01, és,-02es lapokat. A helyzet mért változott meg , és mikor változott meg?
Előre is megköszönöm a választ.


Szia!

Ha jól emlékszem úgy változott meg, hogy újonnan kiváltott őstermelőire havonta a minimálbér utáni járulékokat kell megfizetni,mivel előző évben nem volt bevétele. Majd a második évtől kezdve tud a bevétele után megfelelően adózni, tehát 600.000 Ft alatt nem kell, felette meg megvan, hogy mennyi azt most nem részletezem.
Ha nem jól emlékszem javítsatok ki.

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.03.27. 08:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Lenne egy kérdésem ha már lehetőség van rá. A fiam egyetemista, igaz most már csak levelező képzésen vesz részt. Szerette volna kiváltani az őstermelői igazolványt, hogy az egyetem mellett néhány méhcsaláddal akar foglalkozni. Amit akadály nélkül ki is adtak neki. Ám a dolog megbukott, amikor az apehnál /azért is kisbetűvel írom/ akarta magát regisztrálni
csak olyan 07T101 lapot akartak neki adni, amire havonta 30000ft adót kellet volna befizetni. Ezért az egészet vissza vontuk. a kérdésem az hogy helyesen járt e el az apeh , vagy megint csak pénzt akarnak beszedni. Emlékezetem szerint nekünk annak idején feltételek nélkül adták ki, a 07T101, -01, és,-02es lapokat. A helyzet mért változott meg , és mikor változott meg?
Előre is megköszönöm a választ.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 18:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
ghihorz írta:
2.) Környezetvédelmi termékdíj bejelentés/kérelem 2011. évi
kitöltése és leadása (beküldése) a megyei Vámhivatalhoz
a mellékelt egy lapos minta szerint. Határidő: ápr. 20.

Vagy regisztrálsz náluk, hogy elektronikus ügyfélkapun keresztül küldöd, és mehet két klikkel. Ehhez el kell küldeni nekik postán az R01 nyomtatványt 2 példányban.
Bár nekem azt mondta a finánc úriember, hogy 2010től csak elektronikus úton lehet a bevallást beadni..
Idézet:

A környezetvédelmi termékdíj-fizetési kötelezettséget tartalmazó bevallás a http://www.vam.hu honlapon közzétett elektronikusan támogatott formanyomtatvány (pl.: 2008. évben KT08, 2009-ben KT09-BEV, KT09-BEVEV elnevezésű) kitöltésével elektronikus úton (ügyfélkapun keresztül) vagy kinyomtatva, postai úton nyújtható be, míg 2010-ben kizárólag elektronikus úton lehet teljesíteni a bevallást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 16:00 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.23. 21:06
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Kaposvár - méhek Abaligeten
Környezetvédelmi termékdíj

Ma "elvégeztem" az éves feladatot, amely két részből áll:

1.) 2000 Ft átutalása (10 MFt árbevételig). Határidő: márc. 31.
Számlaszám: NAV 1003 2000 - 0103 7454

2.) Környezetvédelmi termékdíj bejelentés/kérelem 2011. évi
kitöltése és leadása (beküldése) a megyei Vámhivatalhoz
a mellékelt egy lapos minta szerint. Határidő: ápr. 20.

Bevallást nem kell készíteni a 2010. évről.

Üdv: Zoltán
Csatolmány:
Környezetvéd. termékdíj.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.03.03. 13:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
A termékdíjjal kapcsolatos hasznos olvasmány itt:
http://www.termekdijinfo.hu/Lapok/default.aspx

Üdvözlettel: Andrea

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.03.03. 13:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
Tükör írta:
Már persze, ha 10NY-et is adtam volna be.
Amiről meg már végképp nem is hallottam.
Ezen a 1001-en, csak egy "X" a lényeg(ezért "nullás" egyébként), amit régebben az adóbevallás első oldalán kellett megejteni!!!


Ha nem lett NY-en beküldve, a 1001-es bevallás utólag is pótolható.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.03.03. 13:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
fuzine írta:
Kedves Andrea!
Szeretném megkérdezni, hogy 2010-ben bejelentett környezetvédelmi termékdíjat (úgy tudom ez év március 31-ig kell megfizetnem) milyen számlára kell utalni?
Ehhez kapcsolódóan kérem még abban a segítségét, hogy kell-e folyamatosan valamiféle bevallást befizetést eszközölnöm évente?

Köszönettel: Füziné


A bevallást és befizetést legalább évente 1x kell teljesítenie, itt olvashat bővebben erről:
http://www.vam.hu/enyomtatvany/index.html#1
befizetése: 10032000-01037454 - 00000000, NAV környezetvédelmi termékdíj adóbevételi számlára.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.03.03. 13:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
Biboros írta:
Kedves Andrea !

Mi a teendő a VPOP-hoz történő bejelentésnél, a környezetvédelmi termékdíjjal kapcsolatban, egy élelmiszerbolt szeretné a mézünket árulni, műanyag macis flakonban ( 1kg-os, 15-20kg/év) Milyen nyomtatványon és hogyan kell bejelenteni, továbbá megfizetni?

Válaszát előre is köszönöm !

Üdv

Erről bővebben az OMME weblapján olvashat.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.03.03. 13:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
Melus0505 írta:
Kedves Andrea!

Átalányadós őstermelő vagyok. Szeretnék néhány méhcsaládot értékesíteni. A kérdésem az lenne, hogy milyen formában kell ezt megtenni (gondolok itt arra, hogy kell-e adásvételi szerződés) illetve hogy az ez utáni bevétel után szinten átalányban kell-e adózni.
Előre is köszönöm.

Az szja törvény 6.számú melléklete szerint őstermelői termék a méhcsalád is, így Önnek a méhcsaládért kapott ellenérték őstermelői bevétel, növeli az átalányadó alapba számító bevételét.
A bizonylatolás szabályai megegyeznek a méz aladáséval: felvásárlónak felvásárlási jeggyel, egyéb esetben számlával de legalább nyugtával adhatja el.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.03.03. 13:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kedves Mindenki!
Elnézést a hosszú távolmaradásért, de igen sok elfpglaltságom volt, viszont látom egészen jól válaszolgatnak egymásnak. :)
:taps

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.02.28. 18:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Már persze, ha 10NY-et is adtam volna be.
Amiről meg már végképp nem is hallottam.
Ezen a 1001-en, csak egy "X" a lényeg(ezért "nullás" egyébként), amit régebben az adóbevallás első oldalán kellett megejteni!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.02.28. 16:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 20:26
Hozzászólások: 86
Ha "nullás", akkor a 10NY-en is be adhattad volna.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.02.28. 14:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Andrea! Vagy valaki!

Anyósom szerint (aki könyvelő) febr 25-ig le kellett volna adni a 10.01-es bevallást ("nullásan") a főállású őstermelőknek!
Tud erről valaki??
Fehérváron a szaktanácsadókat kérdeztem, de nem tudtak mondani semmit!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.02.07. 20:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 06:49
Hozzászólások: 29
Kedves Andrea!
Szeretném megkérdezni, hogy 2010-ben bejelentett környezetvédelmi termékdíjat (úgy tudom ez év március 31-ig kell megfizetnem) milyen számlára kell utalni?
Ehhez kapcsolódóan kérem még abban a segítségét, hogy kell-e folyamatosan valamiféle bevallást befizetést eszközölnöm évente?

Köszönettel: Füziné


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.01.30. 20:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.28. 15:30
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Kedves Andrea !

Mi a teendő a VPOP-hoz történő bejelentésnél, a környezetvédelmi termékdíjjal kapcsolatban, egy élelmiszerbolt szeretné a mézünket árulni, műanyag macis flakonban ( 1kg-os, 15-20kg/év) Milyen nyomtatványon és hogyan kell bejelenteni, továbbá megfizetni?

Válaszát előre is köszönöm !

Üdv


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.01.25. 17:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.05. 19:19
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Kedves Andrea!
Azt szeretném megtudni, hogy nejemmel közös őstermelőink van és meddig vagyunk adómentesek álltalány adózásban?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.01.25. 13:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.27. 09:29
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Győr-Moson-Sopron
Kedves Andrea!

Átalányadós őstermelő vagyok. Szeretnék néhány méhcsaládot értékesíteni. A kérdésem az lenne, hogy milyen formában kell ezt megtenni (gondolok itt arra, hogy kell-e adásvételi szerződés) illetve hogy az ez utáni bevétel után szinten átalányban kell-e adózni.
Előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.01.19. 07:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Kösz' Zoli!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.01.18. 21:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
zsolti írta:
kolias írta:
Van egy nyomtatvány 11T101E ezen kell bejelenteni azon tevékenységét melyet nem EV-ként végez jelen esetben az őstermelői tevékenységét (méhészet).


Kösz' kolias! És ezt a nyomtatványt hol lehet beszerezni? És hova kell benyújtani? APEH?

Legegyszerűbben a családtagod könyvelőjénél lehet beszerezni (internetről) és ott is kell beadni.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.01.18. 21:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
kolias írta:
Van egy nyomtatvány 11T101E ezen kell bejelenteni azon tevékenységét melyet nem EV-ként végez jelen esetben az őstermelői tevékenységét (méhészet).


Kösz' kolias! És ezt a nyomtatványt hol lehet beszerezni? És hova kell benyújtani? APEH?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.01.18. 20:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
zsolti írta:
Kedves Andrea!

Új őstermelő családtagot szeretnék bevonni a mézértékesítésembe akinek van már adószáma, igaz egész más témájú egyéni vállalkozása kapcsán. Az lenne a kérdésem, hogy ez az adószám jó-e őstermelői tevékenységhez, vagy kérni kell másikat? Előre is köszönöm a válaszát!


Nem kell mások adószámot kérni (nem is adnak).Van egy nyomtatvány 11T101E ezen kell bejelenteni azon tevékenységét melyet nem EV-ként végez jelen esetben az őstermelői tevékenységét (méhészet).

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2011.01.02. 14:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Kedves Andrea!

Új őstermelő családtagot szeretnék bevonni a mézértékesítésembe akinek van már adószáma, igaz egész más témájú egyéni vállalkozása kapcsán. Az lenne a kérdésem, hogy ez az adószám jó-e őstermelői tevékenységhez, vagy kérni kell másikat? Előre is köszönöm a válaszát!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.12.06. 09:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.11.30. 11:51
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Andrea!

Ha külföldi EU-s felvásárlónak értékesítek Magyarországon őstermelőként mézet, akkor a felvásárlónak a magyar szabályok szerint kell eljárnia?

_________________
Üdv:Pasó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.11.14. 09:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
Geri77 írta:
Kedves Andrea!

Átalányadós őstermelőként, ha 5 millió Ft felett értékesítek 2010-ben, akkor automatikusan bekerülök az ÁFA körbe?

Mielőbbi válaszát előre is köszönöm

Geri

Őstermelő esetében az 5 milliós értékhatárba csak a számlás és nyugták összege számít bele, a felvásárlási jegyeké nem.
Önnél ezek értéke haladta meg az 5 millió forintot?

Ha igen: az értékhatárt elérése utáni következő számlát már áfá-san állítja ki és 15 napon belül jeleznie kell az APEH felé a 10T101 változásbejelentő lapon, hogy .... dátumtól küszöbérték átlépése miatt az áfa általános szabályok szerinti alkalmazását választja. Ez nem zárja ki, hogy a kompenzációs felárra való jogosultságát is alkalmazhassa, tehát ezt is jelölje.
Ettől az időponttól: elesik az átalányadózás alkalmazásától, bevételei és költségei áfa tartalmáról nyilvántartást kell vezetnie és erről negyedévente áfa bevallást beküldenie, ezt az adózást 2 évig csak így alkalmazhatja.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.11.14. 09:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
tanárbácsi írta:
Kedves Andrea!
Érdeklődni szeretnék, hogy vásárláskor az adószám mellé mit írhatok számlázási címnek, ha őstermelőként telephelyem, iratőrzési és levelezési címem azonos, de állandó lakcímem ettől eltér?

Válaszát előre is köszönöm és maradok tisztelettel:
Gábor


Amikor az őstermelői igazolványt és az adószámot kiváltotta, akkor székhelyként az állandó lakcímét kellett megjelölnie. Tehát a számlára a székhely címét, azaz az állandó lakcímét kell feltüntetnie.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.11.14. 09:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
Bee-a írta:
Őstermelőként az Union belül nyugodtan értékesítheti termékét, ugyanazzal a számla-, illetve nyugtaadási kötelezettséggel, mintha azt belföldön tenné.

Kedves Andrea!

Abban az esetben, ha én egyéni vállakozó vagyok Németországban, lehetek-e nem főállású őstermelő Magyarországon?
(Német egyéni vállakozóként a járulékaimat Németországban fizetem)

A korábbi válaszából idézett mondattal kapcsolatban azt kérdezném a pontosítás kedvéért, hogy:
- Magyar őstermelőként előállított és üvegezett mézet "nyugodtan" értékesíthetek pl.: egy Németországi piacon?
- Nyugtaadás ebben az esetben hogyan történik?
- Magyar nyugtatömböt használok?

Kérem, legyen kedves azt a jogszabályt olyan formában megadni a számomra, hogy a további ügyintézések alkalmával hivatkozni tudjak rá.

Válaszát előre is köszönve:

Tisztelettel:

Bee-a



Nem igazán értem a jogállását. A válaszhoz néhány dolgot kellene tisztáznunk:
Ön kettős állampolgár? Hol van a szokásos tartózkodási helye? Magyarországon méhészkedik és Németországban vállalkozó?
Magyarországon is van székhelye, telephelye?
Ha gondolja, írjon magánban bővebben.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.11.14. 09:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
Melus0505 írta:
Kedves Andrea!

EHO előleg számításával kapcsolatban lenne kérdésem: ugye a tavalyi évben az átalányadó (bevétel 6%-a) 18 %-nak volt a 25 %-a az előleg.
Az idei évben ez a jövedelem az összevont adóalap része, melyet bruttósítani kell. EHO számítása hogyan változik, ebben kérném a segítségét.

Köszönöm, Melinda.

A 2010. évben az EHO alapja = bevétel x 6% x 127%, tehát a szuperbruttósított jövedelem. Aki főállású őstermelő, az ebből az alapból levonhatja az év folyamán megfizetett járulék alapját. A korrigált EHO alap után 27% EHO-t kell idén megfizetni.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.11.14. 09:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
panda írta:
Idézet:

Őstermelőként az Union belül nyugodtan értékesítheti termékét, ugyanazzal a számla-, illetve nyugtaadási kötelezettséggel, mintha azt belföldön tenné.


Kedves Andrea!
Olyan információm van, hogy Únión belüli őstermelői értékesítésnél, ha kiváltom a nemzetközi adószámot ÁFA- mentesen értékesíthetek. Igaz ez?
Nekem most az adószámom 1-23-ra végződik.
Válaszát előre is köszönöm.


Igen, áfa mentesen számlázhat úgy az Úniós országokban, mint belfőldön is az -1- adószáma miatt.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.11.13. 11:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.28. 15:34
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Köszönöm Judit, és neked is Tükör bár nem irtam de egészévest fizettem és még plusz
2000-el át is lettem ejtve.No de túl vagyok rajta én úgy gondolom megfizettem a tan-
díjat. Még egyszer bocsánat ha rossz helyre címeztem a kérdést


Bandi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.11.04. 21:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.03.17. 17:46
Hozzászólások: 579
Tartózkodási hely: Heves megye
Szia Bandi 0708!
Az OMME üvegeket Egerben megvásárolhatod, ha erre jársz! ;)

_________________
Üdv.: Judit


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.11.03. 21:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
De mi köze ehhez Andreának???


Amúgy amikor befizetted, egész éves 2010-es tagdíjat fizettél???
Vagy mit??
Valószinű csak egész éves tagság után jár az üveg.
Ugyanúgy mint a támogatások!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.11.03. 19:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.28. 15:34
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Üdvözlöm Andrea.

Nem tudom jó helyen kérdezem-e de csupán azt szeretném tudni hogy az OMME által kiadott
mézes üvagek csak adhatók vagy aki befizette a tagdijat annak jár.
Én 2010 08 13.-án fizettem be de nem voltam azon a listán aki befizette.
Kezdő méhész vagyok és nagyon sok mindent nem tudok még de egy kicsit fura hogy csak 2011 01 01-től leszek az OMME-nál teljes jogu tag
Elöre is köszönöm a válaszát

BANDI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.10.19. 16:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Kedves Andrea!

Átalányadós őstermelőként, ha 5 millió Ft felett értékesítek 2010-ben, akkor automatikusan bekerülök az ÁFA körbe?

Mielőbbi válaszát előre is köszönöm

Geri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.10.19. 14:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.16. 10:16
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén
Kedves Andrea!
Érdeklődni szeretnék, hogy vásárláskor az adószám mellé mit írhatok számlázási címnek, ha őstermelőként telephelyem, iratőrzési és levelezési címem azonos, de állandó lakcímem ettől eltér?

Válaszát előre is köszönöm és maradok tisztelettel:
Gábor

_________________
tanárbácsi

Van élet az akác után


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.09.28. 20:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.08.20. 20:35
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Őstermelőként az Union belül nyugodtan értékesítheti termékét, ugyanazzal a számla-, illetve nyugtaadási kötelezettséggel, mintha azt belföldön tenné.

Kedves Andrea!

Abban az esetben, ha én egyéni vállakozó vagyok Németországban, lehetek-e nem főállású őstermelő Magyarországon?
(Német egyéni vállakozóként a járulékaimat Németországban fizetem)

A korábbi válaszából idézett mondattal kapcsolatban azt kérdezném a pontosítás kedvéért, hogy:
- Magyar őstermelőként előállított és üvegezett mézet "nyugodtan" értékesíthetek pl.: egy Németországi piacon?
- Nyugtaadás ebben az esetben hogyan történik?
- Magyar nyugtatömböt használok?

Kérem, legyen kedves azt a jogszabályt olyan formában megadni a számomra, hogy a további ügyintézések alkalmával hivatkozni tudjak rá.

Válaszát előre is köszönve:

Tisztelettel:

Bee-a


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2010.09.28. 11:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.27. 09:29
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Győr-Moson-Sopron
Kedves Andrea!

EHO előleg számításával kapcsolatban lenne kérdésem: ugye a tavalyi évben az átalányadó (bevétel 6%-a) 18 %-nak volt a 25 %-a az előleg.
Az idei évben ez a jövedelem az összevont adóalap része, melyet bruttósítani kell. EHO számítása hogyan változik, ebben kérném a segítségét.

Köszönöm, Melinda.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.