Pontos idő: 2024.04.27. 14:38

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.17. 12:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
H Tibor írta:
Tisztelt Könyvelő
Úgy látom egyre bonyolultabb kérdésekkel kel szembenéznie azt gondolom az enyém sem lesz egyszerű.
A családom négy felnőtt személyből áll két vállalkozó egy alkalmazott és egy20-éves tanuló(ugytudom mindenkinek kiválltható az őstermelői)A probléma hogy az én vállalkozásom 2009-ben ellehetetlenül és az őstermelésből kell valahogy a járulékokat fitetni.Milyen járulékfizetési lehetőségeim vannak,főállásuként a nyugdijba ezek a befizetett összegek beszámitódnak é?

Nagyon köszönöm hogy ismeretlenül fordit időt az én problémámra.

Kedves Tibor!
Tegeződjünk, ha megengeded. Jelenleg vállakozó vagy, a vállalkozásodat leadod 2009-ben. Ebben az esetben mivel 2005-től kötelező vállalkozói járulékot fizetni, jogosult vagy vállalkozói járadékra. Amikor leadod az igazolványodat az okmányirodában utána mehetsz a z APEh-hoz igazolásért, hogy nincs köztartozásod és hogy mennyit fizettél be vállalkozói járulék címén. Minden 5 nap befizetés után vagy jogosult 1 nap járadékra. Amikor ez lejár, utána lehet őstermelőként fizetni. Ha volt 2008-ban bevételed, akkor annak a 20%-a után fizetsz negyedéves botásban 9,5% nyugdíjat és 4% egészségbiztosítást. Erről bevallást kell adni elektronikusan negyedévente. Tehát példén keresztül. Volt 100.000 bevételed, annak a 20%-a 20000, negyedévente 5000, annak a 9,5%-a 475 ft 4%-a 200 ft. Ennyi a kötelezettség. Ettől magasabb is választható, azt be kell jelenteni az első negyedéves bevallásban. Feltétel, hogy 7 millió alatt legyen a bevétel. Halkan megjegyzem kiegészítésként: ha fölötte van vagy 2008-ban meg voltál őstermelő, akkor a minimálbér után kötelező fizetni. A nyugdíjévbe beleszámít, adatot kell szolgáltatni követő év 04.30-ig a nyugdíjbiztosító felé (még pár évig, már volt szó, hogy megszüntetik, hiszen az APEH-nál megvan a bevallás) Remélem segíthettem és érthető voltam.
Üdv Berni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.16. 19:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Tisztelt Könyvelő
Úgy látom egyre bonyolultabb kérdésekkel kel szembenéznie azt gondolom az enyém sem lesz egyszerű.
A családom négy felnőtt személyből áll két vállalkozó egy alkalmazott és egy20-éves tanuló(ugytudom mindenkinek kiválltható az őstermelői)A probléma hogy az én vállalkozásom 2009-ben ellehetetlenül és az őstermelésből kell valahogy a járulékokat fitetni.Milyen járulékfizetési lehetőségeim vannak,főállásuként a nyugdijba ezek a befizetett összegek beszámitódnak é?

Nagyon köszönöm hogy ismeretlenül fordit időt az én problémámra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.15. 20:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
tsanyi írta:
Tisztelt Könyvelő!

Idősebb méhésztársam az elmúlt években nem volt adóköteles, mivel a családban a közös őstermelőire négyfelé osztva, belefértek a 600000-be fejenként.
A tavalyi mézük árát azonban csak az idén kapták meg, illetve az idei termést is eladták.
Mivel az eddigiekben nem volt rá szükség, nem gyűjtögettek költség számlákat, illetve nem jelölték a tavalyi adóbevalláson, hogy átalányadózást választanak ........
Hozzá tartozik még a képhez, hogy barátom az idei évtől nyugdíjas, viszonylag jó nyugdíjjal, illetve volt cége visszahívta 1-2 hónapra dolgozni év közben.

Milyen adózási formára van a családnak lehetősége???
Mit javasolna?

A választ előre is köszönöm: tsanyi

Kedves Sanyi! Kicsit körbejárom a problámát és jelentkezek. Üdv Berni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.15. 20:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
kozo írta:
Tisztelt Könyvelő!

Hasonló a kérdésem nyugdíjas őstermelő 600eft-ig nem kell bevallást adnia és nem kell-e nyilatkozni valahol, és emiatt nem számít-e bele az energiafelhasználási támogatásába vagy esetleg valamilyen segélytől nem eshet-e el.

Köszönettel.

Kedves Zozo!
Az, hogy mi az energiafelhasználási támogatás feltételrendszere nem ismerem, mivel erre felénk egyáltalán nem jellemző. De úgy gondolom, hogy ha munkanélkülit kaphat olyan, akinek van őstermelőije és 600 ezer alatt van az árbevétele, akkor más típusú segélyekre is jogosult lehet. Ha esetleg van olyan aki kap ilyen támogatást, kérem segítsen. Köszönöm.
Üdv Berni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.15. 20:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
fekete gábor írta:
Tisztelt Könyvelő!
Idős méhésztársamnak van 500 e. Ft árbevétele. Kell e neki nyilatkozni,( adóbevallást adni), hogy az árbevétele 600 e. Ft nem haladja meg. Én úgy gondolom, hogy kell nyilatkozatot adni, de szeretnék biztosat tudni, nehogy rossz tanácsot adjak! És elektronikus úton be lehet adni?
Válaszát köszönöm!

Kedves Gábor!
Ha megengeded tegeződjünk, így kicsit kötetlenebb. Idős méhésztársadnak nem kell semmilyen nyilatkozatot és adóbevallást adnia, mert 600 ezer alatt van az árbevétele.
Üdv Berni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.15. 07:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.12.14. 01:05
Hozzászólások: 6
Tisztelt Könyvelő!

Hasonló a kérdésem nyugdíjas őstermelő 600eft-ig nem kell bevallást adnia és nem kell-e nyilatkozni valahol, és emiatt nem számít-e bele az energiafelhasználási támogatásába vagy esetleg valamilyen segélytől nem eshet-e el.

Köszönettel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.13. 21:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tisztelt Könyvelő!

Idősebb méhésztársam az elmúlt években nem volt adóköteles, mivel a családban a közös őstermelőire négyfelé osztva, belefértek a 600000-be fejenként.
A tavalyi mézük árát azonban csak az idén kapták meg, illetve az idei termést is eladták.
Mivel az eddigiekben nem volt rá szükség, nem gyűjtögettek költség számlákat, illetve nem jelölték a tavalyi adóbevalláson, hogy átalányadózást választanak ........
Hozzá tartozik még a képhez, hogy barátom az idei évtől nyugdíjas, viszonylag jó nyugdíjjal, illetve volt cége visszahívta 1-2 hónapra dolgozni év közben.

Milyen adózási formára van a családnak lehetősége???
Mit javasolna?

A választ előre is köszönöm: tsanyi

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.13. 19:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.17. 08:52
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Tisztelt Könyvelő!
Idős méhésztársamnak van 500 e. Ft árbevétele. Kell e neki nyilatkozni,( adóbevallást adni), hogy az árbevétele 600 e. Ft nem haladja meg. Én úgy gondolom, hogy kell nyilatkozatot adni, de szeretnék biztosat tudni, nehogy rossz tanácsot adjak! És elektronikus úton be lehet adni?
Válaszát köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.11. 22:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
sala78 írta:
A kérdésem az lenne, hogy az idén vásárolt nyugtatömböket csak az idén lehet felhasználni, vagy a jövő évben is lehet folytatólagosan használni, ha idén nem telik be?

Válaszokat előre is köszönöm!


A nyugtatömböket és számlatömböket, ha nem teltek be idén, természetesen lehet jövőre is használni. Én azt javasolnám, ha már csak pár lap van a nyugtatömbben, akkor érdemes lenne lezárni és jövőre újat kezdeni, mivel egyszerűbb kezelni és egy év könyvelési anyagához hozzá lehet tenni. A következő lapra rá lehet írni, hogy lezárva 2008.12.31-én és el kell rakni. Ha sok lap van, akkor érdemes folytatni. A számlatömböt folytatólagosan kell használni, az kicsit szigorúbb, mint a nyugtatömb. De mindenki eldöntheti hogyan használja, a lényeg lehet használni jövőre is az idén vásárolt nyugta- és számlatömböket. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.11. 22:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:08
Hozzászólások: 265
Tartózkodási hely: Tét, Budapest
A kérdésem az lenne, hogy az idén vásárolt nyugtatömböket csak az idén lehet felhasználni, vagy a jövő évben is lehet folytatólagosan használni, ha idén nem telik be?

Válaszokat előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.11. 18:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 713
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Köszönöm szépen!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 20:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
ggyula írta:
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy az őstermelői adózásnál tételes költségelszámolást választottam, és ha a bevételem meghaladja a 600 ezer forintot akkor mit lehet költségként elszámolni, és a bevételem hány százalékát? Gondolok itt pl.: faanyag számlára, üzemanyagelszámolás, stb. (fél füllel hallottam, hogy pl. visszamenőleg 3 évig lehet sz-lát elszámolni.)


Kedves Gyula!
Felsorolok párat, ami el lehet számolni:
- internet 50%-a, ha elektronikus bevallásadásra kötelezett,
- havi 500 km saját kocsi használat (az üzemanyagszámla nem elszámolható)
- tárgyi eszközök értékcsökkenési leírása
- védőeszközök, munkaruha, munka-, környezetvédelmi berendezések beszerzési ára,
- biztosítási díjak,
- és természetesen az anyagszámlák: faanyag, gyógyszer, cukor, szög, ragasztó stb...
A visszamenőleg 3 évre szóló számlák csak az egyéni vállalkozók esetében számolhatók el, én az őstermelésben nem hallottam még ezt.
Természetesen a költségek felsorolása nem teljes, ezért ha valakinek még jut eszébe egészítsen ki legyenszíves.
4 millió forintig van lehetőség egyszerűsített nyilatkozatot tenni, vagyis a bevétel 20%-ának megfelelő költségekkel kell rendelkezni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 18:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.Talán nem lesz rá szükségem.Ha mégis akkor csak a méhek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 17:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 713
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy az őstermelői adózásnál tételes költségelszámolást választottam, és ha a bevételem meghaladja a 600 ezer forintot akkor mit lehet költségként elszámolni, és a bevételem hány százalékát? Gondolok itt pl.: faanyag számlára, üzemanyagelszámolás, stb. (fél füllel hallottam, hogy pl. visszamenőleg 3 évig lehet sz-lát elszámolni.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 10:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.08. 05:48
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Tolna vármegye
Köszönöm a válaszokat!
Végre egy olyan fórum ahol a hozzá nem értők is tanulhatnak.
Gratula az ötletgazdának!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 09:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
h2ildiko írta:
Még elég új vagyok itt, és csak most olvastam vissza. Nem tudtam, hogy itt hivatalos szaktanácsadó van. Bocsi a válaszokért, (ami nem is volt teljesen pontos) de mentségemre legyen, hogy az első lapon, pont nem látszottak még válaszok a könyvelőtől. Én is friss Őstermelő vagyok. Az idén kezdtem a méhészkedést és örülök, hogy lesz kihez fordulnom a BIZTOS válaszért. Mégegyszer bocsi.

Kedves Ildikó! Nem történt semmi olyan, ami miatt bocsánatot kellen kérned. Ez egy fórum, bárki beírhat, egyszer hallottam, hogy elkelne néha egy kis segítség, hát regisztráltam. Több éve vagyok könyvelő és méhészkedek is, ezért mertem itt belevágni a tanácsadásba. Ez nem az én egyszemélyes fórumom (ezt nem is szeretném), nyugodtan írjál, kérdést-választ, azokból is lehet tanulni, sőt, ha még utána is jár egy kicsit az ember, akkor lesz világos minden és még segít is. Sok sikert a méhészkedéshez, ha segíthetek itt megtalász, ha nem is válaszolok azonnal, igyekszem, mert hát jön az év vége. Szép napot! Berni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 09:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.04. 12:42
Hozzászólások: 15
Még elég új vagyok itt, és csak most olvastam vissza. Nem tudtam, hogy itt hivatalos szaktanácsadó van. Bocsi a válaszokért, (ami nem is volt teljesen pontos) de mentségemre legyen, hogy az első lapon, pont nem látszottak még válaszok a könyvelőtől. Én is friss Őstermelő vagyok. Az idén kezdtem a méhészkedést és örülök, hogy lesz kihez fordulnom a BIZTOS válaszért. Mégegyszer bocsi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 08:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
vadasz69 írta:
Üdvözlet mindenkinek!
Nekem az lenne a kérdésem ,ha én mondok fel akkor is jár a munkanélküli?
Köszönettel.

A munkavállaló felmondása esetén nem jár 3 hónapig munkanélküli járadék, és ahogy már mások is javasolták a legcélszerűbb a közös megegyezés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 08:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
ligustica írta:
Üdvözletem.A kérdésem a következő volna:5 év munkaviszony után jár-e végkielégítés,ha létszámleépités miatt felmondanak nekem.Kötelező-e a közös megegyezést aláirnom ? Köszönöm választ.

A közös megegyezést nem szabad ebben az esetben aláírni, mivel akkor nem jár a végkielégítés. A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonya a munkáltató rendes felmondása vagy jogutód nélküli megszűnése következtében szűnik meg.A végkielégítés mértéke
-legalább három év esetén: egyhavi,
-legalább öt év esetén: kéthavi,
-legalább tíz év esetén: háromhavi,
-legalább tizenöt év esetén: négyhavi,
-legalább húsz év esetén: öthavi,
-legalább huszonöt év esetén: hathaviátlagkereset összege.
Itt kell még a felmemtési időt megemlíteni. A felmentési időre járó díjazás megállapításánál a felmondási időből kell kiindulni. Ez legalább harminc nap, az egy évet azonban semmiképpen nem haladhatja meg.
A harmincnapos felmondási idő a munkáltatónál munkaviszonyban töltött
-három év után öt nappal,
-öt év után tizenöt nappal,
-nyolc év után húsz nappal,
-tíz év után huszonöt nappal,
-tizenöt év után harminc nappal,
-tizennyolc év után negyven nappal,
-húsz év után hatvan nappal meghosszabbodik.
A felmentési idő tartamára a munkavállalót átlagkeresete illeti meg. A felmentési idő tartama alatt a biztosítás természetesen fennáll.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 08:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.04. 12:42
Hozzászólások: 15
ligustica írta:
Üdvözletem.A kérdésem a következő volna:5 év munkaviszony után jár-e végkielégítés,ha létszámleépités miatt felmondanak nekem.Kötelező-e a közös megegyezést aláirnom ? Köszönöm választ.

Üdv!
A közös megegyezést ha végkielégitést akarsz semmi képpen ne írd alá!!!
3 év után 1 hónap átlagkereset jár.
5 év után 2 havi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 08:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.04. 12:42
Hozzászólások: 15
vadasz69 írta:
Üdvözlet mindenkinek!
Nekem az lenne a kérdésem ,ha én mondok fel akkor is jár a munkanélküli?
Köszönettel.


Üdv.
Ha te mondasz fel akkor pár hónapig nem jár munkanélküli!! (Talán 2 hó) De tuti, hogy azonnal nem kapsz!
Javaslom a közös megegyezést mindenképpen!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 08:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.08. 05:48
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Tolna vármegye
Üdvözlet mindenkinek!
Nekem az lenne a kérdésem ,ha én mondok fel akkor is jár a munkanélküli?
Köszönettel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.09. 21:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.27. 20:29
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Várpalota
ligustica írta:
Üdvözletem.A kérdésem a következő volna:5 év munkaviszony után jár-e végkielégítés,ha létszámleépités miatt felmondanak nekem.Kötelező-e a közös megegyezést aláirnom ? Köszönöm választ.


A közös megegyezést soha ne írd alá!!! Mert akkor nem jár végkielégítés.
Ha teheted kérd el átolvasásra, és mutasd meg egy hozzá értőnek, én csak ennyit tudok tanácsolni.

_________________
ezsiasi@vipmail.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.09. 21:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Üdvözletem.A kérdésem a következő volna:5 év munkaviszony után jár-e végkielégítés,ha létszámleépités miatt felmondanak nekem.Kötelező-e a közös megegyezést aláirnom ? Köszönöm választ.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.09. 18:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 13:08
Hozzászólások: 18
Köszönöm szépen!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.08. 22:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
Kedves Zoli!
Aki őstermelő az kaphat munkanélküli járadékot, feltéve, ha a a bevétele a 600.000forintot nem haladja meg. Hogy ez időarányos-e, arról a jogszabály nem ír, de nem tudtam a munkaügyi központot elérni, holnap megint megpróbálom, de eddig ők is csak így mondták. Jelentkezem, amint valami újat tudok.

Ma megerősítettetk a munkaügyi központban, hogy 600.000 alatt jár a munkanélküli, ez adóévre vonatkozik január 1-dec.31 között. Nyilatkozni kell róla amikor munkanélküliként jelentkezik valaki.
Vzoli írta:
Mivel elfogadták a 2009-es adótörvényeket, az őstermelőivel kapcsolatban lenne kérdésem:
munka mellett méhészkedek /most kezdtem/, viszont év végén decembertől márciusig zárva vagyunk / szálloda/, ilyenkor munkanélkülire megyünk, aztán újra meló. A kérdés az lenne, hogy az őstermelői és a munkanlküli járadék hogy fér meg egymás mellett?
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.12.04. 20:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 13:08
Hozzászólások: 18
Mivel elfogadták a 2009-es adótörvényeket, az őstermelőivel kapcsolatban lenne kérdésem:
munka mellett méhészkedek /most kezdtem/, viszont év végén decembertől márciusig zárva vagyunk / szálloda/, ilyenkor munkanélkülire megyünk, aztán újra meló. A kérdés az lenne, hogy az őstermelői és a munkanlküli járadék hogy fér meg egymás mellett?
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.11.26. 17:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
Kedves Gábor! A kártalanítás, amit az államtól (fontos) kap az ember -legyen az őstermelő, vállalkozó vagy magánszemély- az SZJA tv. 1.melléklete szerint adómentes bevétel. Az az öszeg, amit kapott nettó. Semmilyen adókötelezettség nem terheli. Kellett kapnia igazolást/határozatot az MVH-tól, melyben leírták mennyit összeget állapítottak meg és azt meg is kapta. Bevallást ebben az esetben nem kell adni, mert semmilyen bevallásadási kötelezettség alá eső jövedelme nem volt (kivéve, ha esetleg munkanélküli segélyt kapott vagy ingatlan/ingó értékesítése volt), de arról nem szóltak soraid.
Remélem segíthettem ;)
fekete gábor írta:
Egy méhésztárs (nyúlósból) kártalanítást kapott, vagy 200e Ft-ot, de sem őstermelőije, se vállalkozoija, se munkahely. Ebben az esetben ez nettó jövedelemnek számít? Minden esetre tanácsoltam neki, hogy feltétlenűl menjen el egy könyvelőhöz!
Köszönöm a válaszát!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.11.21. 23:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.17. 08:52
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Egy méhésztárs (nyúlósból) kártalanítást kapott, vagy 200e Ft-ot, de sem őstermelőije, se vállalkozoija, se munkahely. Ebben az esetben ez nettó jövedelemnek számít? Minden esetre tanácsoltam neki, hogy feltétlenűl menjen el egy könyvelőhöz!
Köszönöm a válaszát!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.11.21. 13:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Na megelőztél,már írtam privátot.

És még valami: ha nem kizárólagos a jog,akkor én is nagyon szivesen segítek bárkinek.Természetesen csak az őstermelői adózás vonatkozásában,mert csak abban vagyok otthon.
Az előbbi hozzászólásaim is inkább ezt a célt szolgálták volna szándék szerint ,mint a sértegetést.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.11.21. 13:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Sajnos itt véget kell ennek vetnem, nagyon sajnálom Tükör, hogy nem vetted észre , hogy a hozzászólásaid ebben a témában elejétől kezdve kioktatóak voltak. Felhívom figyelmedet, hogy ezen a fórumon kerülendő ez a stílus, Te magad is jelentkezhettél volna az adózási kérdések tanácsadójának, nem tetted. Itt és most megkövetem Bernit és ha még nem késő arra kérem, hogy a továbbiakban is segítse méhésztársaimat.

Moderátor

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.11.21. 12:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mégegyszer modom: nem akartalak megbántanai :roll:

Ha mégis megtettem elnézést kérek. :oops:

Ha viszont valamiben nincs iagazam,érvelj,javíts ki.
Azzal előbbre vagyunk,mint ha sértődötten elvonulsz.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: könyvelő
HozzászólásElküldve: 2008.11.21. 12:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
Köszönöm, ezentúl segítsen Ön az őstermelőknek, úgy látszik felesleges volt jelentkeznem, nem kell senkinek sem a segítség, és hát van aki majd megválaszolja a dolgokat.
Tükör írta:
Sajnálom ha megsértődtél picit,nem ez volt a célom!! ;)
Természetesen legyél büszke a tapasztalatodra,mint ahogy én is az vagyok a magaméra.
Az is biztos: más vállalkozási formák adózásában nem vitatkoznék veled,hisz azokat nem ismerem,de az östermelöiben némileg én is itthon vagyok.
Azt írod a bevallás formájáról beszéltél,ezt annyira nem tudom mit akar jelenteni de idéznék tőled:

"Tehát, nem kell az őstermelésből származó bevételt feltüntetni 600 ezer alatt. Felette igen, és a bevétel 5%-ának a 15%-át kell befizetni egészségügyi hozzájár. címén. valamint átalányadó esetén az szja-t, de erre van adókedvezmény."

Ha formáról beszélünk:
1.hol kell feltüntetni a 600.000 feletti jövedelmet? (ugyanis tudtommal az őstermeléből származó bevétel "különadózó" jövedelemnek számít)
2.Milyen adózási mód választásánál igaz ez a bevétel 5%-nak a 15%-a járulék?,mert ez se mindegy
3.Azt most is állítom,hogy átalányadózás esetén nem jár adókedvezmény,csak a tételes költségelszámolás,vagy a 10%-os költséghányad választása esetén.

Mindazonáltal abban egyetértünk,hogy tényleg nehezebb dolgod lesz mint gondoltad,mert itt sokan tényleg nem méjednek el az adózás rejtelmeiben ezért ha tanácsot adsz,azt elég szájba rágósan tedd,mert ami neked esetleg evidencia,az sokaknak itt kínai.
Mellesleg anyósom is könyvelő már vagy 40 éve,gyakorlatilag végig mezőgazdasági vonalon.Most is vagy 20 őstermelő,ill mez.gazd.vállalkozó könyvelését,köztük 2 kft-ét csinálja.Ha napra kész infó kell hozzá szoktam fordulni,de mint mondtam a sajátomat magam készítem amióta kell,mert azt iagazán nem szeretem,amikor "cakértők" misztifikálják a saját szakterületüket és úgy próbálják beállítani a dolgokat,hogy ebben és ebben csak ők tudják a valót.

Végül javaslom a tsanyi által belinkelt oldal tanulmányozását mindenkine,mert fehéren feketén és jól le van ott írva minden.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: könyvelő
HozzászólásElküldve: 2008.11.21. 11:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Sajnálom ha megsértődtél picit,nem ez volt a célom!! ;)
Természetesen legyél büszke a tapasztalatodra,mint ahogy én is az vagyok a magaméra.
Az is biztos: más vállalkozási formák adózásában nem vitatkoznék veled,hisz azokat nem ismerem,de az östermelöiben némileg én is itthon vagyok.
Azt írod a bevallás formájáról beszéltél,ezt annyira nem tudom mit akar jelenteni de idéznék tőled:

"Tehát, nem kell az őstermelésből származó bevételt feltüntetni 600 ezer alatt. Felette igen, és a bevétel 5%-ának a 15%-át kell befizetni egészségügyi hozzájár. címén. valamint átalányadó esetén az szja-t, de erre van adókedvezmény."

Ha formáról beszélünk:
1.hol kell feltüntetni a 600.000 feletti jövedelmet? (ugyanis tudtommal az őstermeléből származó bevétel "különadózó" jövedelemnek számít)
2.Milyen adózási mód választásánál igaz ez a bevétel 5%-nak a 15%-a járulék?,mert ez se mindegy
3.Azt most is állítom,hogy átalányadózás esetén nem jár adókedvezmény,csak a tételes költségelszámolás,vagy a 10%-os költséghányad választása esetén.

Mindazonáltal abban egyetértünk,hogy tényleg nehezebb dolgod lesz mint gondoltad,mert itt sokan tényleg nem méjednek el az adózás rejtelmeiben ezért ha tanácsot adsz,azt elég szájba rágósan tedd,mert ami neked esetleg evidencia,az sokaknak itt kínai.
Mellesleg anyósom is könyvelő már vagy 40 éve,gyakorlatilag végig mezőgazdasági vonalon.Most is vagy 20 őstermelő,ill mez.gazd.vállalkozó könyvelését,köztük 2 kft-ét csinálja.Ha napra kész infó kell hozzá szoktam fordulni,de mint mondtam a sajátomat magam készítem amióta kell,mert azt iagazán nem szeretem,amikor "cakértők" misztifikálják a saját szakterületüket és úgy próbálják beállítani a dolgokat,hogy ebben és ebben csak ők tudják a valót.

Végül javaslom a tsanyi által belinkelt oldal tanulmányozását mindenkine,mert fehéren feketén és jól le van ott írva minden.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: könyvelö
HozzászólásElküldve: 2008.11.21. 08:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
Tükör írta:

Kedves Tükör! Köszönöm a hozzászólást, a szabályok nem változtak, én a bevallás formájáról beszéltem. Úgy érzem rendelkezem akkora tapasztalattal, hogy megpróbálhatok segíteni és nem vezettem félre a kérdezőt. Ő munkaviszonyban is áll és bevallást kell adnia róla.
Úgy látszik nehezebb dolgom lesz, mint gondoltam. :(
Nagyon örülünk ha tanácsokat adsz,mint könyvelő,de azért nézz is utánna a dolgoknak,nehogy valakit esetleg nem szándékosan ugyan,de félre vezess. :geek: ;)
Szerintem (bár én nem vagyok könyvelő,viszont magam készítem az adóbevallásom,mióta-18 éve-főállású őstermelő vagyok) a 2008-as adóbevallás szabályai már ismertek.A 2009-esek azok amik még nem.
Így: 600.000Ft östermelésből származó árbevétel alatt nem kell semmilyen adó bevallást készíteni,erről a bevételről,és figyelembe se kell venni.
Ha a bevétel meghaladja ezt a szintet,de 4.000.000 alatt van és ennek 20%-áról rendelkezel költség számlával,akkor nyilatkozhatsz,hogy az őstermeésből nem származott jövedelmed.Mindemellett választhatsz még tételes költségelszámolást,valamint úgynevezett 10% vélelmezett költségátalány (amikor semmi számla nem kell,de a bevételed 90% jövedelemnek számít,((na itt van adó kedvezmény,meg a tételes költségelszámolásnál,és nem az átalányadóná))Ezt különben senki nem választja szerintem),és legvégül átalányadózást,ahol viszont semmilyen adókedvezmény nem jár,sőt még az egyéb (biztosítás stb)adójóváírásokat sem veheted igénybe.cserébe viszont ez egy elég kedvező adózási forma.Ezt 7.000.000 árbevételig választhatod . E fölött automatice tételes költségelszámolást kell választanod.
Természetesen most csak az adózásról beszéltem,.A járulék (egészségügyi stb) az már egy másik mese. :idea:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.11.20. 20:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Szerintem én pontosan ezeket írtam le,egyszerűsítve,de ahogy elnézem,semmiben sem tévedtem.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.11.20. 20:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Elnézést mindenkitől!
Ebben a témában azt hiszem teljesen járatlan vagyok. DE, hogy elkerüljük a dezinformációkat, javasolnám elolvasni a következő oldalt:http://www.apeh.hu/data/cms41276/info_2008_6.pdf

Én mindig lusta voltam 3-5 őstermelőivel rohangálni, ugyanennyi adóbevallást készíteni, ezért az átalányadózást választottam. Amire a következők vonatoznak:
Idézet:
élő állat és állati termékek értékesítéséből származik, 6 százalékot
kell jövedelemnek tekinteni.
Az átalányadó alap nem része az összevont adóalapnak, az adóalap
utáni adót a kétkulcsos adótáblával külön kell megállapítani (az
1700 000 forintot meg nem haladó részre 18 százalék, a felettes rész
után 36 százalék az adó).

A %-ok a jövedelemnek tekintett részre vonatkoznak!

Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: könyvelö
HozzászólásElküldve: 2008.11.20. 20:00 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nagyon örülünk ha tanácsokat adsz,mint könyvelő,de azért nézz is utánna a dolgoknak,nehogy valakit esetleg nem szándékosan ugyan,de félre vezess. :geek: ;)
Szerintem (bár én nem vagyok könyvelő,viszont magam készítem az adóbevallásom,mióta-18 éve-főállású őstermelő vagyok) a 2008-as adóbevallás szabályai már ismertek.A 2009-esek azok amik még nem.
Így: 600.000Ft östermelésből származó árbevétel alatt nem kell semmilyen adó bevallást készíteni,erről a bevételről,és figyelembe se kell venni.
Ha a bevétel meghaladja ezt a szintet,de 4.000.000 alatt van és ennek 20%-áról rendelkezel költség számlával,akkor nyilatkozhatsz,hogy az őstermeésből nem származott jövedelmed.Mindemellett választhatsz még tételes költségelszámolást,valamint úgynevezett 10% vélelmezett költségátalány (amikor semmi számla nem kell,de a bevételed 90% jövedelemnek számít,((na itt van adó kedvezmény,meg a tételes költségelszámolásnál,és nem az átalányadóná))Ezt különben senki nem választja szerintem),és legvégül átalányadózást,ahol viszont semmilyen adókedvezmény nem jár,sőt még az egyéb (biztosítás stb)adójóváírásokat sem veheted igénybe.cserébe viszont ez egy elég kedvező adózási forma.Ezt 7.000.000 árbevételig választhatod . E fölött automatice tételes költségelszámolást kell választanod.
Természetesen most csak az adózásról beszéltem,.A járulék (egészségügyi stb) az már egy másik mese. :idea:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.11.20. 11:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Köszönöm Berni!
Úgy gondolom érthető volt, az én szempontomból a lényeg, hogy ha 600e alatt maradok az őstermelői bevétellel, nem kell külön bevallás.

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.11.20. 09:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.19. 09:10
Hozzászólások: 20
Kedves Bálint!
Még nem ismeretes a 2008 évről a személyi jöv.adó bevallás pontos formája. A jelenlegi jogszabályok szerint az idei évről benyújtott szja bevallásban lesz lehetőség az egyszerűsített nyilatkozat megtételére (ha a bevétel 600ezer<x<5millió között van és rendelkezik 20%, költséggel). Tehát, nem kell az őstermelésből származó bevételt feltüntetni 600 ezer alatt. Felette igen, és a bevétel 5%-ának a 15%-át kell befizetni egészségügyi hozzájár. címén. valamint átalányadó esetén az szja-t, de erre van adókedvezmény. 2009. május 20-ig kell beadni a 0853-as nyomtatványt, a munkaviszonyból származó jövedelem feltüntetése mellett az őstermelői bevételről is 600 ezer felett.
Remélem érthető voltam, üdv Berni.
sala78 írta:
fenyob írta:
Ha jól tudom az idei évben annak az őstermelőnek is kell év végén adóbevallást készítenie az őstremelői bevételei után, akinek van főállása, és ez évi bevételei nem haladják meg a 600e Ft-ot!?? :?:
Ezt a bevallást meddig kell elkészíteni és hogyan, vagy kell-e egyáltalán?


Én úgy tudom, hogya bevételek meghaladhatják a 600ezer forintot, de adózni kell utána. Szerintem az éves bevallással együtt kell elkészíteni, de utánakérdezek és megírom.

Ha jók az emlékeim akkor úgy magyarázták nekem, hogy 1millió forint után talán 12ezer forint adót kell fizetni. Legalábbis remélem, hogy jól emlékszem. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.11.19. 19:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:08
Hozzászólások: 265
Tartózkodási hely: Tét, Budapest
fenyob írta:
Ha jól tudom az idei évben annak az őstermelőnek is kell év végén adóbevallást készítenie az őstremelői bevételei után, akinek van főállása, és ez évi bevételei nem haladják meg a 600e Ft-ot!?? :?:
Ezt a bevallást meddig kell elkészíteni és hogyan, vagy kell-e egyáltalán?


Én úgy tudom, hogya bevételek meghaladhatják a 600ezer forintot, de adózni kell utána. Szerintem az éves bevallással együtt kell elkészíteni, de utánakérdezek és megírom.

Ha jók az emlékeim akkor úgy magyarázták nekem, hogy 1millió forint után talán 12ezer forint adót kell fizetni. Legalábbis remélem, hogy jól emlékszem. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.11.19. 15:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Ha jól tudom az idei évben annak az őstermelőnek is kell év végén adóbevallást készítenie az őstremelői bevételei után, akinek van főállása, és ez évi bevételei nem haladják meg a 600e Ft-ot!?? :?:
Ezt a bevallást meddig kell elkészíteni és hogyan, vagy kell-e egyáltalán?

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2008.11.19. 11:39 
Adózással kapcsolatos kérdések/válaszok...........


Vissza a tetejére
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.