Pontos idő: 2024.04.28. 08:07

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 01:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.11.29. 23:49
Hozzászólások: 34
abrakazabra írta:
Röganyó írta:
De még előtte negyedéves járulékbevallást kell adni 2013.04.20-ra a 2012-es bevétel alapján.


Ez hogy jött ki? Április 20-ai határidőről még sosem hallottam. Az első negyedéves járulékbevallást április 12-ig kell.


Úgy, hogy előtte 05.20-t írtam, és abból tévesztettem oda a 20-t 12 helyett. Amúgy, ha ezerszer visszaolvastam volna, akkor sem fedeztem volna fel az elírást, mert az agyamba van sütve: 12 járulék, 20. ÁFA.

De jogos a kiigazítás: nem szabad senkit sem tévedésbe ejteni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 21:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Röganyó írta:
De még előtte negyedéves járulékbevallást kell adni 2013.04.20-ra a 2012-es bevétel alapján.


Ez hogy jött ki? Április 20-ai határidőről még sosem hallottam. Az első negyedéves járulékbevallást április 12-ig kell.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 21:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Röganyó!

A hozzászólásoddal kapcsolatban idézet a fórumszabályzatból!
"
Legfontosabb szabályok röviden

Ezen szabályok megsértése azonnal ideiglenes tiltás vagy akár a regisztráció törlését is vonhatja maga után.

A fórumba a minimális modor, kultúra, színvonal és tisztelet."
tsá!
Bármennyire is humoros az őslény kifejezés azért az őstermelőknek megjár az a tisztelet,hogy ne a nevükkel viccelődjenek egy hivatalos ügyek topicban.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 20:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.03. 09:32
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: Vasvár
Röganyó!
Felvettem a kapcsolatot egy könyvelő céggel. Megállapították, hogy nincs nagy hibatika. :-)
Amit még nem sikerült kideríteni míg ott voltam az az, hogy miért vagyok még a mai napig is heti 36 órát meghaladó munkaidejű nemistudommicsoda. Mindenesetre rajta van az ügyön a cég. Járulékot pedig majd csak áprilistól kell fizetnem.
Ja, meg lecsesztek, hogy miért átalányadózó vagyok, mikor így többet fogok fizetni a 2012-es évre. Azt mondták, erre az évre válasszam a tételes költségelszámolást.
Mindenesetre, köszönöm a hozzászólást.

_________________
"Nem a népnek kell félnie az ország vezetésétől, hanem az ország vezetésének a néptől!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 13:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.11.29. 23:49
Hozzászólások: 34
Kedves SztiRobi!
Nálam jobban senki nem szereti az őslényeket, de innentől ez irányú kívánságod számomra parancs ezen a fórumon.

Amúgy nem a könyvelők hozzák az adó jogszabályokat és nem ők pazarolják el nehezen befizetett adóforintjaitokat, adóforintjainkat. A könyvelők megpróbálnak több-kevesebb sikerrel mindenkit a közös teherviselés oltárához vezetni, ami ellen senkinek nem lehet kifogása. De ebbe jobban nem megyek bele, mert ez nem a társadalmi topik.

Ami pedig a mezőgazdasági szakmát illeti:
ha leparasztoznak valakit, ln kikérem bárki nevében. Parasztnak lenni egy felelősségteljes szakma.
Ezt régen röviden csak ennyivel intézték el:
"Az úr nem eszik, ha a paraszt nem szarik." (Ezt kérem nem moderálni, nem az én találmányom).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 11:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
SztiRobi írta:
Kedves Röganyó!
Kérlek tedd már meg azt a szívességet, hogy az őstermelőket ne nevezd őslényeknek. Mi is megtesszük, hogy a könyvelőket nem nevezzük vérszívó vasorrú banyáknak. Köszi...



Kedves SzitRobi!
Bocsánat. Nekem tetszik. Szerintem nem sértő, inkább humoros.
Szép napot mindenkinek!
tsá

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 10:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
Kedves Röganyó!
Kérlek tedd már meg azt a szívességet, hogy az őstermelőket ne nevezd őslényeknek. Mi is megtesszük, hogy a könyvelőket nem nevezzük vérszívó vasorrú banyáknak. Köszi...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 08:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.11.29. 23:49
Hozzászólások: 34
Gyuszek1977!
Sajnos, nagyon nem vagy rendben. Tavaly, amikor megszűnt a munkaviszonyod, még passzív jogon volt valamennyi napig egészségbiztosításod, de az már rég lejárt. Jó, hogy nem lett azóta bajod, mert fizethetnél zsebből.
Ezt visszafelé is rendbe kell tenni. Nézd, én könyvelek, bérszámfejtek, de ebben az esetben én nem tudom megmondani, mi a teendő a 2012. rendbe tételéhez.
2012-re a biztosításodat kell rendbe hozni. Ezt az adóhivatalnál tudják megmondani, menj oda a reggeli órákban, várd ki, amíg ők is telefonálgatnak, úgy gyere el, hogy papírra felírják, mit milyen nyomtatványon tegyél. De legjobb lenne, ha keresnél egy könyvelőt, akivel együtt mennél vagy ő menne a meghatalmazásoddal. Ha rendbe teszitek a 2012-t, utána már egyszerű lesz jogkövető magatartás.

Ma van a IV. negyedéves bevallás és befizetés határideje. Gondolom, csekked sincs. Azt is kell igényelni (kis ügy), de lehet bankszámláról is utalni. De az én fejemben a Te eseted 2012-re nem áll össze, ezért adóhivatal.

Aztán 2013. május 20. 1253-as adóbevallás.
De még előtte negyedéves járulékbevallást kell adni 2013.04.20-ra a 2012-es bevétel alapján.

Tudod, az őslények adózása tán a legbonyolultabb. Nekem is van két átalányadózó őslényem, több bajom van velük, mint ahol van 5 alkalmazott. Ezek feszt kavarnak. Nem győzöm őket tisztába tenni.

Parkolj le egy olyan könyvelőnél, aki ért a mezőgazdasághoz, vannak őslényei, sőt átalányadózó őslényei és bérszámfejtéssel is foglalkozik. Elsőre ő is nagyot fog nyelni:
- a bevallás alapja az előző évi bevétel,
- ha az előző évi bevétel nulla (volt őstermelői igazolvány), akkor mi a biztosítás alapja? (Én csak azt az esetet ismerem, amikor valaki friss őstermelő, előző évi nullás múlt nélkül, annak az adózás alapja a minimálbér. Majd egy éves őslényi múlt után a tényleges bevétel alapján adózik.)
- negyedévente a nullát kell bevallani vagy mit?

Egyébként a tényleges bevétel után nagyon keveset kell adózni, alacsony az egészségbiztosítás, a nyugdíjbiztosítás is, a személyi jövedelem adó is. Ettől ne ijedj meg!

Most az kellemetlen, hogy a könyvelőknek munkacsúcs van (ma járulékbevallás, 20-ra ÁFA és egyebek). Szerencsére az őslényeket nem büntetik olyan gyorsan, mint az egyéni vállalkozásokat vagy társasokat.


..................
Általánosságban azt tudom minden új helyzetbe kerülőnek tanácsolni, hogy amikor friss őstermelővé válik vagy a régi jogállása megváltozik, ne akarja egyedül megoldani, menjen könyvelőhöz. Amúgy a könyvelőknek púp a hátán az őslény, mert kilóg mindenből, de ha elvállalják, akkor rendben is tartják a dolgait.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.13. 11:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.03. 09:32
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: Vasvár
Elnézést a gépelési hibákért. Mobilról voltam.
Köszönöm a válaszokat.

_________________
"Nem a népnek kell félnie az ország vezetésétől, hanem az ország vezetésének a néptől!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 15:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.03. 09:32
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: Vasvár
Ahhoz bejelentkeztem ahogy megszűnt a munkaviszonyom. De az apehnál azt mondták, h mivel előző évben nem volt bevételem az őstermelésből, azt mondták, h nem kell fizetnem. Erre később rá is kérdeztem a háziorvosomnál, hogy nézze meg, biztosítua vagyok -e. Akkor azt mondta, hogy rendben vagyok. Most viszont már van előző évi bev.

_________________
"Nem a népnek kell félnie az ország vezetésétől, hanem az ország vezetésének a néptől!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 15:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Negyedévente akkor kell járulékot fizetned, ha biztosított mg. őstermelő vagy, tehát máshonnan nincs egészség- és nyugdíjbiztosításod. De ehhez először be kell jelentkezned a NAV-hoz egy külön nyomtatványon. Igazság szerint már a biztosítotti jogviszonyod megszűnésekor kellett volna.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 14:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.03. 09:32
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: Vasvár
Vagy az előző évben eladott összesről kell, de most januártól kezdődően.

_________________
"Nem a népnek kell félnie az ország vezetésétől, hanem az ország vezetésének a néptől!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 14:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.03. 09:32
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: Vasvár
Én meg egynek értelmeztem a bevallást és a járulékfizetést. :ut
Tehát amit a nyár közepén eladtam mézet, már arról is kellett volna járulékot fizetnem?

_________________
"Nem a népnek kell félnie az ország vezetésétől, hanem az ország vezetésének a néptől!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 14:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
A főállású őstermelőnek is május 20. a határidő (alapesetben, az áfakörbe tartozókat nem tudom). A negyedévet követő 12. napig a negyedéves járulékbevallást kell beadni és befizetni (tehát most január 12-ig a 2012. IV. negyedévest kellett).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 13:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.03. 09:32
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: Vasvár
Sziasztok!
Meg tudja mondani nekem valaki, hogy meddig kell leadnom az adóbevallást? Az elmúlt év első felében alkalmazottként dogoztam 3 hónapot, aminek ugye máj. 20 a határideje. Azóta viszont főállású őstermelő vagyok átalánydózóként. Ennek meg úgy tudom ma van az utolsó napja.

_________________
"Nem a népnek kell félnie az ország vezetésétől, hanem az ország vezetésének a néptől!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 17:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Sebastiano!
Azért nem ártott volna elolvasnia a barátodnak a pályázati kiírást, a még mielőtt pályázik, mert ott ez világosan le van írva.
Egyrészt akkor ez fel sem merülne fel kérdésként, másrészről viszont más pénzügyi terv kellene egy egyéni váll-nak, és más egy őstermelőnek szerintem. Már ha választhatna!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 14:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Szerintem, személyesen keressen fel a számára szimpatikus könyvelőt aki később(mikor már szüksége lesz rá, ami nagyon hamarosan elkövetkezik) könyvel neki, vagy intézi az ilyesfajta ügyeket. És sok sikert hozzá!
Régen még kötelező volt az egyéni vállalkozónak lenni a fiatal gazdáknak, lehet hogy ez most megváltozott?

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.12.12. 12:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.04. 10:31
Hozzászólások: 1
Tisztelt Adószakértő, kedves Andrea!

Egy 25 éves fiatal ismerősömnek szeretnék segíteni, aki nem nagyon jártas adózási kérdésekben. Nyert egy pályázaton, ahol a pályázati időszak 4. és 5. évére 240 méhcsaládot és 13 millió Ft körüli bevételt kell elérnie. Az első 3 év csak elindulás lenne.

Kérdésem egyszerűen csak annyi, milyen vállalkozási formát javasol Ön, mezőgazdasági őstermelő vagy egyéni vállalkozás? Melyik lenne neki kedvezőbb és mire figyeljen adózási szempontból?

Köszönöm előre is megtisztelő válaszát!

Nagy Szabolcs
Székesfehérvár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 16:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.02.01. 17:12
Hozzászólások: 6
Tisztelt Adószakértő!
December közepén szeretném kiváltani az őstermelői igazolványt a 22 éves gyermekemnek, aki nappali tagozaton folytatja felsőfokú tanulmányait. Valószínűleg az idén már nem lesz bevétele, csak jövő február környékén. Azt szeretném megkérdezni, hogy idén hogyan kell utána járulékot fizetni, illetve jövő évben?
Válaszát köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.11.15. 17:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.06.21. 14:04
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: nógrád
Tisztelt adószakértő!Azt szeretném kérdezni,ha a párom gyeden van és szeretné kiváltani az őstermelői igazolványt,az a jövő évi adózását hogyan érintené?Méhcsaládok is lennének a nevén,és remélhetőleg árbevétele is lenne belőle.Válaszát előre is köszönöm!

_________________
Nem a tó a hibás ha a kacsa nem tud úszni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 11:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.11.12. 08:19
Hozzászólások: 1
Tisztelt Adószakértő!
Őstermelői igazolvánnyal rendelkezem. Ebben az évben ápolási díjban részesültem, ezt követően jelenleg munkanélküli járadékot kapok, ami decemberben jár le. Mikortól kell főállású őstermelőnek bejelentkeznem, mi ennek a módja? Mikortól és milyen összeg után kell járulékot fizetnem? Ebben az évben 600 ezer Ft alatt volt a bevételem. Eddig sem járulékot, sem adót nem kellett fizetnem.
Másik kérdésem: Ha jövőre meghaladja a bevételem a 600 ezer Ft-ot hogyan, milyen mértékű adót kell fizetni? Átalányadózást választottam az őstermelői kiváltáskor. Segítségét előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 18:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.02.01. 17:12
Hozzászólások: 6
Tisztelt Adószakértő!
Közös őstermelői igazolványt szeretnék kiváltani, ahol az egyik tag a család kiskorú - 16. életévét betöltött - gyermeke, aki középiskolába jár, nappali tagozaton. Kérdésem az lenne, hogy kell-e utána járulékot fizetni, mert úgy tudom, hogy ha önálló őstermelői igazolványa van, akkor nem kell járulékot fizetni. Van-e különbség a közös őstermelői és az egyéni között ebből a szempontból?
Válaszát köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 06:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.25. 10:18
Hozzászólások: 12
Annyit szeretnék még kérdezi,hogy a járulék fizetés is egyenlő részre oszlik? Előre is köszönöm a válaszát!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 18:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.25. 10:18
Hozzászólások: 12
Andrea nagyon szépen köszönöm!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 16:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
tuner írta:
Nagyon szépen köszönöm a válaszát!
De még annyit szeretnék kérdezni, hogy egyenlőre csak az én nevemen van méhcsalád ez nem jelent gondot a bevétel két részre osztásában vagy neki is kell,hogy legyen a nevén méhcsalád és külön kell reg. szám adószám?
Előre is köszönöm!!

Amennyiben családi gazdálkodók, úgy nem kell külön a felesége nevén méhcsaládnak lenni, csak az Ön nevén.
Viszont a bevétel (számla, felvásárlási jegy) és a költség számlák az Ön nevére szóljanak, mivel csak adóbevalláskor kerülnek létszám arányában szétosztásra és ez alapján a teljesen egyforma adóbevallásba beállításra.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 19:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.25. 10:18
Hozzászólások: 12
Nagyon szépen köszönöm a válaszát!
De még annyit szeretnék kérdezni, hogy egyenlőre csak az én nevemen van méhcsalád ez nem jelent gondot a bevétel két részre osztásában vagy neki is kell,hogy legyen a nevén méhcsalád és külön kell reg. szám adószám?
Előre is köszönöm!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 16:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
tuner írta:
Azt szeretném megkérdezni,hogy én főállású őstermelő vagyok családi őstermelőim van, a feleségem még dolgozik ha megszűnik a munkahelye ő is őstermelő lesz-e és akkor hogyan kell adóznia. A választ előre is köszönöm.

Ha családi gazdálkodó, akkor gondolom a felesége is benne van, tehát már most őstermelőnek minősül.
Amikor megszűnik a munkahelye, a következő nappal be kell jelentkeznie járulékfizetésre a 12T1041-es nyomtatványon.
Ha volt előző évben ráeső (8 millió alatti) bevétel, akkor annak a 20%-a az éves járulékalap, ennek 12-ed része a havi járulékalap, amely után 10 + 4% a fizetendő járulék. Ezt a 1258 bevalláson kell bevallani negyedévet követő 12-ig és befizetni is eddig.
Ez remélhetőleg a jövő évben is így lesz, de ez év végéig kiderül.
Üdv

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 15:04 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.25. 10:18
Hozzászólások: 12
Azt szeretném megkérdezni,hogy én főállású őstermelő vagyok családi őstermelőim van, a feleségem még dolgozik ha megszűnik a munkahelye ő is őstermelő lesz-e és akkor hogyan kell adóznia. A választ előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.10.04. 12:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
Bazsa77 írta:
Tisztelt Adószakértő!

Én teljesen kezdő vagyok a témában. Jövő évre tervezem méhészet indítását. Szeretném megtudni, hogy főállású őstermelőként (mivel jelenleg sajnos régóta munkanélküli vagyok) milyen járulékokat ill. adókat kellene fizetnem. Továbbá, hogy a kezdeti költségeke valamilyen formában el lehet-e számolni? A tervezett beruházás kb. 4 millió forint (eszközök, méhek), a várt bevétel 2-3 millió. Mikor érdemes az őstermelői igazolványt kiváltani? (lejjebb olvasott decemberi kiváltásra gondolok)
Mennyi havi (vagy negyedéves) járulékkal ill. adóval számolhatok összesen?

Válaszát előre is köszönöm!


Kedves Bazsa77!
Ezt a kérdést november végén feltenné újra?
Mivel a jövő évi végleges adó- és járulék törvények megjelenése kb. ekkorra várható.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.10.04. 12:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
Vjanos írta:
Bogaras írta:
Vjanos írta:
Olyanban tud valaki nekem segiteni, hogy Nemetorszagba megyek sajat arummal piacra arulni.
Hivatalosan lehet mindent ott csak csinalni azt tudom, mar utananeztem, megfelelek minden kitetelnek. Kell szerezzek euros penztargepet, vagy eleg egy sima nyugtatomb? Mint egyeni vallakozo kell menjek, nem elhetek az ostermeloi mivoltommal

Nézd át az ottani jogszabályokat, rendelkezéseket


Nem egeszen igy van, mindenki mast mond, meg az apehon belul is. Nincs valakinek tapasztalata ezzel?


Őstermelőként is kimehet árusítani úgy, mintha itthon a piacon árulna, tehát:
visz magával magyar számla és nyugta tömböt csak az összeg mellé "eur"-t ír.
Az így képződő bevétel is az őstermelői bevételét képezi napi árfolyamon forintra átszámítva.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.10.04. 12:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
aleksz írta:
Üdv. minenkinek!
Kérdésemmel Krenovszkiné Lovász Andreát zavarnám!
Az lenne a kérdésem,hogy ha december közepén kiváltom az őstermelőit,és csinálok egy 30000 forintos bevételt,a következő évben mennyi lesz az összes járulék összege amit majd havonta fizetnem kell ?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel:Kevei.


A jelenlegi jogszabály szerint: az éves járulékalap 30.000 x 20%, amely után 10+4% jarulékot kell fizetni négy negyedévre elosztva. A jövő évi járulékfizetési szabályok még nem jöttek ki, így csak a most érvényben lévőnek megfelelő a válaszom.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.10.04. 12:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
Robotur írta:
Szajber!

"Év végén váltottam ki az őstermelőit, így csak csak pár hét alapján kellet fizetnem a járulékot a minimálbér alapján. Mivel nem volt bevételem ebben a pár hétben, azért a következő évben nem kellet fizetnem."

Ez igaz , de !

"Továbbá, ha nem volt bevétele, akkor a fenti járulékokat sem kell megfizetni, de ez alapján sem egészségügyi szolgáltatásra, sem nyugellátásra nem szerez jogosultságot."

http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/ ... ulek_mip_a

Így a
a magánszemélyt terhelő egészségügyi szolgáltatási járulék napi összege 213 forintra, havi összege pedig 6.390 forint (2012)

http://consult.blogter.hu/145975/bejele ... lekfizetes

A korábbi és a jelenleg hatályos szabályok szerint is ezt a járulékot az arra kötelezettnek meg kell fizetnie, függetlenül attól, hogy egészségügyi ellátást igénybe vett-e. A járulékfizetési kötelezettség megállapításának elévülési ideje 5 év. Akiről tehát kiderül: rendezetlen a jogviszonya, és a NAV felszólítására sem igazolják jogviszonyukat, illetve nem jelentkeznek be, öt évre visszamenőleg meg kell fizetniük a járulékot.

Esetleg még a következő megoldás lehetséges (a család szociális helyzetétől függően , nyilván erről tudnál mivel ezt intézni igényelni kell,)

Járulék átvállalása
A nem biztosított belföldi személy egészségügyi szolgáltatási járulékfizetését a kötelezett helyett, annak hozzájárulásával más személy vagy szerv is teljesítheti. A járulékfizetés átvállalása a NAV jóváhagyásával válik érvényessé.
A járulékfizetés átvállalásáról a nem biztosított belföldi személy 15 napon belül bejelentést köteles tenni az állami adóhatóságnak. Ha a járulékfizetést átvállaló személy vagy szerv nem teljesíti a vállalt befizetést, akkor az elsődlegesen kötelezett magánszemély köteles a járulékot megfizetni.



Kedves Szajber!
Tehát a kezdő főállású őstermelőnek a kezdés évében a minimálbér utáni összes járulékot meg kell fizetnie az év végéig.
Ha a kezdés évében nincs bevétele, akkor a következő évben nincs miből járulékalapot számítani, ezért az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kell bejelentkeznie 01.01-től a 12T1011-es nyomtatványon és minden hónapot követő 12-ig 6.390.-Ft-ot befizetnie.

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 15:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.09.19. 09:33
Hozzászólások: 1
Tisztelt Adószakértő!

Én teljesen kezdő vagyok a témában. Jövő évre tervezem méhészet indítását. Szeretném megtudni, hogy főállású őstermelőként (mivel jelenleg sajnos régóta munkanélküli vagyok) milyen járulékokat ill. adókat kellene fizetnem. Továbbá, hogy a kezdeti költségeke valamilyen formában el lehet-e számolni? A tervezett beruházás kb. 4 millió forint (eszközök, méhek), a várt bevétel 2-3 millió. Mikor érdemes az őstermelői igazolványt kiváltani? (lejjebb olvasott decemberi kiváltásra gondolok)
Mennyi havi (vagy negyedéves) járulékkal ill. adóval számolhatok összesen?

Válaszát előre is köszönöm!

_________________
Verified Females


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.09.03. 06:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Szajber!

"Év végén váltottam ki az őstermelőit, így csak csak pár hét alapján kellet fizetnem a járulékot a minimálbér alapján. Mivel nem volt bevételem ebben a pár hétben, azért a következő évben nem kellet fizetnem."

Ez igaz , de !

"Továbbá, ha nem volt bevétele, akkor a fenti járulékokat sem kell megfizetni, de ez alapján sem egészségügyi szolgáltatásra, sem nyugellátásra nem szerez jogosultságot."

http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/ ... ulek_mip_a

Így a
a magánszemélyt terhelő egészségügyi szolgáltatási járulék napi összege 213 forintra, havi összege pedig 6.390 forint (2012)

http://consult.blogter.hu/145975/bejele ... lekfizetes

A korábbi és a jelenleg hatályos szabályok szerint is ezt a járulékot az arra kötelezettnek meg kell fizetnie, függetlenül attól, hogy egészségügyi ellátást igénybe vett-e. A járulékfizetési kötelezettség megállapításának elévülési ideje 5 év. Akiről tehát kiderül: rendezetlen a jogviszonya, és a NAV felszólítására sem igazolják jogviszonyukat, illetve nem jelentkeznek be, öt évre visszamenőleg meg kell fizetniük a járulékot.

Esetleg még a következő megoldás lehetséges (a család szociális helyzetétől függően , nyilván erről tudnál mivel ezt intézni igényelni kell,)

Járulék átvállalása
A nem biztosított belföldi személy egészségügyi szolgáltatási járulékfizetését a kötelezett helyett, annak hozzájárulásával más személy vagy szerv is teljesítheti. A járulékfizetés átvállalása a NAV jóváhagyásával válik érvényessé.
A járulékfizetés átvállalásáról a nem biztosított belföldi személy 15 napon belül bejelentést köteles tenni az állami adóhatóságnak. Ha a járulékfizetést átvállaló személy vagy szerv nem teljesíti a vállalt befizetést, akkor az elsődlegesen kötelezett magánszemély köteles a járulékot megfizetni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.09.02. 20:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.25. 12:33
Hozzászólások: 7
csoky írta:
joci40 írta:
Üdv mindenkinek.
egy kérdésem lenne, piacon szeretném árusítani termékemet, adószám nyugta meg van. de állítólag kell valami azonosító szám amit fel kel tüntetni a termékeken, hogyan tudom ezt beszerezni?


http://www.m70.hu/hu/cikk/aruk_helyszinek_engedelyek/


Köszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.09.02. 19:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
joci40 írta:
Üdv mindenkinek.
egy kérdésem lenne, piacon szeretném árusítani termékemet, adószám nyugta meg van. de állítólag kell valami azonosító szám amit fel kel tüntetni a termékeken, hogyan tudom ezt beszerezni?


http://www.m70.hu/hu/cikk/aruk_helyszinek_engedelyek/

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.09.02. 19:05 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.21. 19:01
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Debrecen
Robotur írta:
szajber írta:
Aleksz, ha nem lesz bevételed december közepétől december 31-ig. Akkor 2013-ban nem fizetsz egy forintot sem, és mégis lesz biztosításod is. (Én így csináltam, amikor kezdtem.)

Ezt nem tudom hogyan csináltad! Mert ha nincs bevétel az előző évben, akkor a mindenkori minimálbér után kell járulékot fizetni! Ez vonatkozik a kezdőkre is! Ezért váltanak az év végén östermelőit.


Év végén váltottam ki az őstermelőit, így csak csak pár hét alapján kellet fizetnem a járulékot a minimálbér alapján. Mivel nem volt bevételem ebben a pár hétben, azért a következő évben nem kellet fizetnem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.09.02. 18:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.25. 12:33
Hozzászólások: 7
Üdv mindenkinek.
egy kérdésem lenne, piacon szeretném árusítani termékemet, adószám nyugta meg van. de állítólag kell valami azonosító szám amit fel kel tüntetni a termékeken, hogyan tudom ezt beszerezni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.09.01. 06:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
szajber írta:
Aleksz, ha nem lesz bevételed december közepétől december 31-ig. Akkor 2013-ban nem fizetsz egy forintot sem, és mégis lesz biztosításod is. (Én így csináltam, amikor kezdtem.)

Ezt nem tudom hogyan csináltad! Mert ha nincs bevétel az előző évben, akkor a mindenkori minimálbér után kell járulékot fizetni! Ez vonatkozik a kezdőkre is! Ezért váltanak az év végén östermelőit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.09.01. 06:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
aleksz írta:

Az lenne a kérdésem,hogy ha december közepén kiváltom az őstermelőit,és csinálok egy 30000 forintos bevételt,a következő évben mennyi lesz az összes járulék összege


mezőgazdasági őstermelő, akinek e tevékenységéből
származó, tárgyévet megelőző évben elért bevétele nem haladja meg a 8 millió
forintot, az őstermelői tevékenységből származó, tárgyévet megelőző évi bevételének 20 százaléka után 4 százalék természetbeni egészségbiztosítási
járulékot és 10 százalék nyugdíjjárulékot fizet

A havi járulékalap megállapításánál a tárgyévet megelőző évi bevétel 20
százalékának egytizenketted részét kell figyelembe venni

A
mezőgazdasági őstermelő,
az
egészségbiztosítási
járulékot
és
a
nyugdíjjárulékot az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény 31. §-ának
(2) bekezdése szerinti adattartalommal elektronikus úton negyedévente, a
negyedévet követő hónap 12-éig vallja be, és a bevallás benyújtására előírt
határidőig fizeti meg az állami adóhatóságnak.
A bevallás száma: 1258.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.08.31. 08:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.06.28. 17:41
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Pest megye
Bogaras írta:
Vjanos írta:
Olyanban tud valaki nekem segiteni, hogy Nemetorszagba megyek sajat arummal piacra arulni.
Hivatalosan lehet mindent ott csak csinalni azt tudom, mar utananeztem, megfelelek minden kitetelnek. Kell szerezzek euros penztargepet, vagy eleg egy sima nyugtatomb? Mint egyeni vallakozo kell menjek, nem elhetek az ostermeloi mivoltommal

Nézd át az ottani jogszabályokat, rendelkezéseket


Nem egeszen igy van, mindenki mast mond, meg az apehon belul is. Nincs valakinek tapasztalata ezzel?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.08.27. 11:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.21. 19:01
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Debrecen
Aleksz, ha nem lesz bevételed december közepétől december 31-ig. Akkor 2013-ban nem fizetsz egy forintot sem, és mégis lesz biztosításod is. (Én így csináltam, amikor kezdtem.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.08.27. 08:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.09.21. 11:48
Hozzászólások: 2
Üdv. minenkinek!
Kérdésemmel Krenovszkiné Lovász Andreát zavarnám!
Az lenne a kérdésem,hogy ha december közepén kiváltom az őstermelőit,és csinálok egy 30000 forintos bevételt,a következő évben mennyi lesz az összes járulék összege amit majd havonta fizetnem kell ?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel:Kevei.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.08.15. 18:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Vjanos írta:
Olyanban tud valaki nekem segiteni, hogy Nemetorszagba megyek sajat arummal piacra arulni.
Hivatalosan lehet mindent ott csak csinalni azt tudom, mar utananeztem, megfelelek minden kitetelnek. Kell szerezzek euros penztargepet, vagy eleg egy sima nyugtatomb? Mint egyeni vallakozo kell menjek, nem elhetek az ostermeloi mivoltommal

Nézd át az ottani jogszabályokat, rendelkezéseket


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.08.14. 14:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.06.28. 17:41
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Pest megye
Olyanban tud valaki nekem segiteni, hogy Nemetorszagba megyek sajat arummal piacra arulni.
Hivatalosan lehet mindent ott csak csinalni azt tudom, mar utananeztem, megfelelek minden kitetelnek. Kell szerezzek euros penztargepet, vagy eleg egy sima nyugtatomb? Mint egyeni vallakozo kell menjek, nem elhetek az ostermeloi mivoltommal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.08.09. 17:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.04.07. 08:06
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Pest megye
Természetesen. Az elérhetőségem (e-mail és telefon) megtalálható a weboldalunkon.

Pöte írta:
Tisztelt Termékdíj Partner!

Te privátban tudsz (hajlandó vagy) felvilágosítást adni konkrét termékdíjat illető kérdésekben?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.08.09. 17:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.04.07. 08:06
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Pest megye
Kedves Bogaras!

A termékdíj átalány egy lehetőség a mezőgazdasági termelőknek. Ha valaki nem kíván ezzel foglalkozni, akkor az adminisztráción spórol de az anyagbeszerzésen fizet (zsineg, zsák, rekesz, stb). A műanyagok között az eltérő díjtételek (42 Ft vagy 1800 Ft/kg) indítéka az, hogy a magasab díjtételű kategóriába a nylon szatyor, műanyag bevásárló reklám táska kerülnek, amelyet - a jogalkotó véleménye szerint - az emberek hamarabb az út szélén hagynak. Mindenesetre a bevásárló központok 2012-től biztosan kevesebb "szemetet" osztogatnak a vásárlóiknak.

üdv,
Termékdíj Partner

Bogaras írta:
Termékdíj Partner írta:
Tisztelt Fórumozók!

Amennyiben valaki a környezetvédelmi termékdíjon szeretne "takarékoskodni", akkor a témában készült összefoglalónkat megtalálja az alábbi oldalon: környezetvédelmi termékdíj átalány.

üdvözlettel: Termékdíj Partner


Tisztelt Termékdíj Partner!

A tavasszal még arról volt szó hogy az idei évben fizetünk utoljára átalányt. Mert ezután a gyártók fogják megfizetni és nem kell szórakozni , hogy most az adott terméken megvan-e fizetve vagy sem. A Műanyag iparban (lágyfólia gyártás) nálunk már az idei évtől így működik. Ráadásul némi hajmeresztő ötlettől vezérelve ugyanabból az alapanyagból készült termék kilónkénti termékdíja sok 10 szerese ha füle van , mint a fületlennek.

mindkét termékcsoport azonos anyagból készül
Termékdíj

Műanyag bevásárló táska 1800 Ft/kg

Műanyag tasak, zsák 42 Ft/kg

A fenti árak az ÁFA-t nem tartalmazzák!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.08.08. 07:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.30. 13:22
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Gödöllő
suti írta:
[youtube][/youtube]
Érdeklodnék,hogy ha főállásu ev vagyok,mennyi járulékot kell fizetni havonta? Illetve milyen összegre legyek bejelentve,hogy rentábilis legyen,és a hatóság se keressen havonta?
Köszönöm előre válaszát.


A Méhészet újság valamelyik év elején megjelent számában is megírtam:
Megnevezés Vállalkozói kivét esetén

Alap Összeg
Szja 16 % 108.000,- Ft 17.280,- Ft
Nyugdíjjárulék 10 % 108.000,- Ft 10.800,- Ft
Eg.b.+m.e.p. 8,5 % 162.000,- Ft 13.770,- Ft
Nettó jövedelem: 66.150,- Ft
Szoc.hj.adó 27 % 121.500,- Ft 32.805,- Ft
Szakk.hj. 1,5 % Csak társas vállalkozó! 1.620,- Ft
NAV-nak utalandó összesen (egyéni vállalkozó): 74.655,- Ft
NAV-nak utalandó összesen (társas vállalkozó): 76.275,- Ft

_________________
Krenovszkyné Lovász Andrea
regisztrált okleveles adószakértő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.08.08. 07:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Tisztelt Termékdíj Partner!

Te privátban tudsz (hajlandó vagy) felvilágosítást adni konkrét termékdíjat illető kérdésekben?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Adózás - Szaktanácsok
HozzászólásElküldve: 2012.08.03. 07:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Termékdíj Partner írta:
Tisztelt Fórumozók!

Amennyiben valaki a környezetvédelmi termékdíjon szeretne "takarékoskodni", akkor a témában készült összefoglalónkat megtalálja az alábbi oldalon: környezetvédelmi termékdíj átalány.

üdvözlettel: Termékdíj Partner


Tisztelt Termékdíj Partner!

A tavasszal még arról volt szó hogy az idei évben fizetünk utoljára átalányt. Mert ezután a gyártók fogják megfizetni és nem kell szórakozni , hogy most az adott terméken megvan-e fizetve vagy sem. A Műanyag iparban (lágyfólia gyártás) nálunk már az idei évtől így működik. Ráadásul némi hajmeresztő ötlettől vezérelve ugyanabból az alapanyagból készült termék kilónkénti termékdíja sok 10 szerese ha füle van , mint a fületlennek.

mindkét termékcsoport azonos anyagból készül
Termékdíj

Műanyag bevásárló táska 1800 Ft/kg

Műanyag tasak, zsák 42 Ft/kg

A fenti árak az ÁFA-t nem tartalmazzák!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.