Pontos idő: 2024.04.25. 02:37

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4011 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 81  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.10.05. 09:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Bogaras!

Bogaras írta:
......
Alatta ott vannak a szűrőbetétek is amik az adott tipushoz használhatóak, rögtön akár az első

6059 ABEK1 gáz- és gőzszűrőbetét

Az ajánlott szűrőbetét nem alkalmas furettozásra, legfeljebb oxálsav-szublimálásra.
A szűrőbetétek kiválasztásának alapvető szempontjai szerint: ködök (aerosolok) ellen kizárólag csak P2 és P3 jelzéssel ellátott szilárd és folyékony részecskék kiszűrésére alkalmas közepes és magas kapacitású részecskeszűrő alkalmas. Az általad ajánlott betét gázok és gőzök szűrésére alkalmas, a miáltalunk keresett betétnek viszont aerosolok kiszűrésére is alkalmasnak kell lennie, mert helyes technológia esetén köd formájában védekezünk az atka ellen. Természetesen a vivőanyag is rejt veszélyeket, azzal is számolni kell a védekezés során. A védekezés során ajánlatos a kombinált légzésvédő betétek kiválasztásánál gázszűrő szempontjából közepes kapacitású, aerosolok szűrésére alkalmas részecskeszűrő tekintetében a nagy kapacitású betétet beszerezni.
Nem szabad megfeledkezni arról, hogy szűrő típusú légzésvédő csak olyan helyen alkalmazható, ahol a levegőben az oxigén koncentrációja > 17 tf%-nál, s ilyen légzésvédő nem használható kis légterű, zárt helyiségben (tartály, akna, pince, méhecskocsi beltere!).

A legkönnyebb képbe kerülni:
http://www.respirator.hu Főoldal>Saját termékek>Egyéni védőeszközök>Közepes kapacitású szűrőbetétek. Színkódok és használhatóság stb.

A teljes álarc használatával egyetértek, az általunk használt amitráz-tartalmú készítmények aromás szénhidrogéneket is tartalmaznak, melyek mindenképpen erős bőr- és szemirritációt okozhatnak, csakúgy, mint az oxálsav gőzei.

Látom, miközben írtam, születettek új hozzászólások is, de talán nem lesz ártalmas átismételnünk...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.10.05. 08:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Amitráz/ petroleum

Kifejezetten keresve a petroleumra , a biztonsági adatlapja tartalmazza:
Tűzoltóknak szóló javaslat
Védőintézkedések
:
Nagy méretű tűz esetén, zárt vagy rosszul szellőzött helyeken viseljen teljesen tűzálló védőruházatot és önálló légzőkészüléket (SCBA) teljes arcmaszkkal túlnyomásos üzemmódban.

Egyéb információk:
A tökéletlen égés során valószínűleg a levegőben szállított szilárd és cseppfolyós részecskék, gázok (köztük szén-monoxid is) komplex keveréke jön létre. azonosítatlan szerves és szervetlen vegyületek. Amennyiben a kén vegyületei értékelhető mennyiségben vannak jelen, az égéstermékek tartalmazhatnak kénhidrogént és kénoxidokat vagy kénsavat is.


Szóval sok olvasgatás után bár én nem használok semmilyen maszkot vagy légzésvédőt mindenképpen ABEK betűjelű és minél nagyobb térfogat % részecskeszűrés , teljes álarc


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.10.05. 08:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.08. 11:21
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Győr környéke
Tehát az oxálsavas kezelésnél szerves gázok, gőzök szabadulnak fel, az amitrázosnál pedig szervetlen ? vagy mindkettő ??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.10.05. 06:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Szívesen segítek , ha tudok és nem azért mert olyan okos vagyok.
Gondolván az elkövetkező évekre és a bőr védelmére ezért én egy teljes álarcot választanék.
http://nesler.superwebaruhaz.hu/category/13646

Alatta ott vannak a szűrőbetétek is amik az adott tipushoz használhatóak, rögtön akár az első

6059 ABEK1 gáz- és gőzszűrőbetét
- 65 °C-nál magasabb forráspontú oldószerek, szerves gázok, gőzök ellen 0,1 tf% koncentrációig
- szervetlen gázok, gőzök ellen 0,1 tf% koncentrációig
- savas gázok ellen 0,1 tf% koncentrációig
- ammónia és szerves amin-származékok ellen 0,1 tf% koncentrációig
- alacsony légzési ellenállás
- megnövelt látótér, az egyedi alakjának köszönhetően
- a bajonettzáras kapcsolódási módnak köszönhetően a rögzítés pontos és biztonságos
- minden 3M bajonettcsatlakozós fél- és teljesálarchoz használható

Szerintem ha a második linkem Munkavédelem elolvassa valaki tökéletesen tud választani.
Egyrészt azért nem szoktam boltost játszani és egy konkrét egyenes választ adni , mert az én ismereteim is lehetnek hiányosak amiért majd esetleg elnézést kell kérni, másrészt egy kis olvasás , gondolkodás mindenkinek segít és a tudás tartósan rögzül a fejben

A – barna – szerves anyagok ellen
B – szürke – szervetlen anyagok ellen
E – sárga – kén, kéndioxid ellen
K – zöld – ammóniák ellen
1 – védelmi fokozata: alacsony 0,1 tf. % (1000 ppm) károsanyag koncentrációig


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.10.04. 23:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
tűzoltó írta:
Bogaras írta:
Ráadásul éppen egy tűzoltó!


Bocs hogy értetlenkedem de a tűzoltók nem használnak gázálarcot. ....Szóval ismét megkérdezem, hogy mi alapján választotok betétet a gázálarchoz. Van olyan gyártó aki arra gyárt szűrőt , hogy az egész más célra gyártott tak-tikot valaki a rendeltetésétől eltérően elégeti és ott akar lélegezni? Én ezt nem értem de nagyon szeretnék okosodni mert azt látom , hogy vennem kell egy Furettót amit éppen a légzésvédelem megoldatlansága miatt eddig halogattam.
Köszönöm


Tűzoltó!

Tominak írt válaszomban a link minden kérdésedre választ ad. Csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy a Furettonak nem lenne szabad elégetni az amitrázt, a Furetto egy meleg ködöt kijuttató eszköz, ahol a vivőanyag és a benne emulgeált hatóanyag aerosolként kerül a a kaptárba. A biztonságtechnikai adatlap szerint egyébként az amitráz gyulladási hőmérséklete 475 C fok, tehát ezen és e feletti hőmérsékleten lehet elégetni az amitrázt. Elégetéskor lebomlik, N-oxidok, NH3, HCN és CO szabadul fel, tehát az égéstermékei erősen mérgezőek.
A Furetto-hoz tehát a link alapján olyan légzésvédő betétet érdemes választani, mely képes a lebegő aerosol belélegzésétől megvédeni. Én többféle célra alkalmas kombinált betétet javasolok beszerezni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.10.04. 22:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Tomi!

viewtopic.php?f=7&t=18&p=65009&hilit=gazalarc+betet#p65009

Ha furettozol, akkor aerosollal védekezel, nem füsttel, tehát a betétnek is olyannak kell lennie. Az álarcról is beszélgettünk már egyszer személyesen, én továbbra is a teljes álarc használatát javasolnám.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.10.04. 22:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.06. 22:33
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Békés megye
Üdvözlöm a fórumozókat!A témával kapcsolatban szeretném megosztani veletek a tapasztalatom.Konténereimet évek óta kijárón keresztül Janovics féle füstölővel,amitrázzal kezelem,ahogyan az okos méhész csinálja,(gázálarc nélkül,ügyelve a szélirányra,nagy levegő benntart.....)Tavaly ősszel borult enyhén szeles időben nyomtam végig 120 családot.Amikor hazamentem ,észrevettem hogy ég az arcom.Nézem a tükörben ,mintha leégtem volna,rákvörös!Nem tudok másra gondolni ,csak arra hogy az amiráz volt az oka.Mivel létrázni kell a legfelső sorokat, az arcom enyhén leizzadt és vsz.felvett valamennyi amitrázt.Szóval szerintem nagyon ésszel,mert bőrön át is simán felszívódik! További jókat nektek!!!

_________________
Hunor 2x13 meleg ép.konténerek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.10.04. 21:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Jogosnak érzem Tűzoltó felvetését és talán aggodalmát. Pont ez a gondom nekem is. Egyesek azt mondják,minél több betű legyen a szűrőn. Mások azt,ha nem érzed az elfüstölt taktik szagát,akkor az jó. Aha. Aztán születtek már teszteredmények,hogy valóban szűrik ezeket a részecskéket ezek a szűrők? Vagy csak az ismerős méhész mondta,hogy hallotta a barátjától akinek valaki mondta?
Kicsit tartok én is ezektől a dolgoktól. Vagyis nem kicsit.
Pl amitrázhoz miért elég a légutak védelme? Vajon tényleg nem történik semmi,ha a szem nyálkahártyájára kerül az amitrázos füst?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.10.04. 20:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Bogaras írta:
Ráadásul éppen egy tűzoltó!


Bocs hogy értetlenkedem de a tűzoltók nem használnak gázálarcot.
(Mi sűrített levegős légzőkészüléket használunk mert ahova mi bemegyünk ott már általában megette a tűz a levegőből az oxigént. A készülék nagyon hasonlít egy búvárfelszereléshez. Így mentesülünk attól a problémától, hogy a különböző szűrőbetétek kiválasztásával kelljen bajlódnunk attól függően, hogy éppen milyen mérget sejtünk a környezetnek. Persze arra figyelni kell, hogy elég levegő maradjon a visszaútra is. ;) )
Szóval ismét megkérdezem, hogy mi alapján választotok betétet a gázálarchoz. Van olyan gyártó aki arra gyárt szűrőt , hogy az egész más célra gyártott tak-tikot valaki a rendeltetésétől eltérően elégeti és ott akar lélegezni? Én ezt nem értem de nagyon szeretnék okosodni mert azt látom , hogy vennem kell egy Furettót amit éppen a légzésvédelem megoldatlansága miatt eddig halogattam.
Köszönöm

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.10.03. 14:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Mi melyik és mi miért? Ráadásul éppen egy tűzoltó! Nem értem a kérdést hiszen a második linkben ott vannak a szűrőbetétek jelmagyarázatai. El kell dönteni hogy mi ellen akarsz védekezni! Oxálsav szublimációnál csak teljes álarcot vennék amitrázhoz elég a légutak védelme (oxálsav= szerves sav)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.10.02. 20:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Akkor most melyik és miért?

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.30. 18:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Google a barátod!!

http://nesler.superwebaruhaz.hu/category/13534

http://munkavedelem.udvarfalvi.hu/egyen ... esvedelem/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.30. 18:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Szép estét mindenkinek.
Az lenne a tisztelet teljes kérésem, akinek van tapasztalata. Sok-sok év után a jól bevált honvédségi gázálarcom végérvényesen tönkre ment, szétszakadt. Elmentem a legközelebbi munkaruházati boltban gázálarcot venni, elmondtam a paramétereket mihez szeretném, a hölgy nem igazán olt képben elém tett egy listát amin különböző jelölések voltak a szűrőkre
(A, ABD, ACF, ) de nem volt semmi támpont hogy mi mit is takar.
Kérdés aki már túl van ilyen vásárláson, milyet vegyek?
Köszönöm előre is a válaszokat.
Üdvözlettel: Majorlaci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.29. 18:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Én gyári Lega Furettót használok olajjal.Petrót még nem használtam.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.29. 18:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
tibibi írta:
Gyári furettoval használod?


Gyári készülékkel, de nem Lega Furetto-val. Az adagoló része ugyanaz.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.29. 18:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
zsirosmeheszet írta:
Valami hasonlóra emlékezem,de nem tudtam hol olvastam

Pista!
Propolisznál a kulcsszó, nekem sem jutott eszembe: FGMO. Ez még a legeslegelső Méhegészségügyi füzetben volt, ami mintha sárga színű, a mostaniaknál nagyobb méretű lett volna. Én is arra gondoltam, hogy a petróleum is FGMO, és az potencírozza az amitráz hatását, mert önállóan is alkalmas a védekezésre. De, mint megtudtuk ezt az állítást visszavonták. Azért azt nem tartom lehetetlen dolognak, hogy javít az amitráz hatásán.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.29. 15:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Pöte írta:
Én néhány éve csak borászati (web)boltból rendelt paraffin olajat használok. A készüléknek és meggyőződésem szerint a méheknek és a méznek is jobb. A kezelés hatásosságában nem látok különbséget.


Gyári furettoval használod?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.29. 12:04 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.08.27. 15:57
Hozzászólások: 5
hajospeti írta:
Igazából csak kis családról van szó... Tesztként csináltam mindezt... Meglátjuk tud-e anyát nevelni, aztán ha nem akkor is ráérek összeolvasztani egy másik családdal...gondolom...


Kértétek, tehát beszámolok... Az 1hónapja levett anyát átraktam egy másik anyátlanhoz, ott sem fogadták el... Neveltettem velük újat. Mire megszületett jött a "monszun", csak esett meg esett az elkövetkező napokban/hetekben, úgy gondoltam hogy annyi az anyának. Azonban körülbelül 4napja megtaláltam a kereteken jó adag fiasítással. Összejött, most etetem rendesen a családot, mert ha kikelnek a fiasítások akkor szerintem jól fognak zabálni... sokan lesznek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.21. 06:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Az olajaknál a lobbanáspontra kell figyelni! Minél magasabb annál jobb a ködölőkhöz. A parafinolajból több féle van forgalomban , de petróleumot a kiszerelők is a MOL-tól kapják egy alap változatban amihez ők raknak a kiszereléskor szín illetve illat anyagokat. A tájékoztatást pár éve a Nógrádi Vegyipari ZRT-től kaptam mivel akkor egy alacsony lobbanáspont volt a cimkéjükön és nem mertem a furettóba kipróbálni, szerencsére csak nyomdahiba volt és már az újakon nem is láttam ilyen adatot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.20. 20:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Én néhány éve csak borászati (web)boltból rendelt paraffin olajat használok. A készüléknek és meggyőződésem szerint a méheknek és a méznek is jobb. A kezelés hatásosságában nem látok különbséget.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.20. 19:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Elképzelhető,hogy több fizikai dolog pl,hőfok befolyásolja az egészet.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.20. 19:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Valami hasonlóra emlékezem,a Parafinolaj köd szemcse nagysága eldugítja az atka légző nyílását.Valami hasonlóra emlékezem,de nem tudtam hol olvastam,köszi a segítséget.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.20. 19:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Esetleg szempont lehet még a felsorolt fizikai tulajdonságokon túl, hogy a paraffinolajból van élelmiszeripari minőségű (borászati paraffinolaj), ami nem mérgező, akár le is nyelhető (egyébként hashajtó hatású), míg a petróleumot inkább távol tartják az élelmiszerektől. A ködkép kicsit más, de mindkettővel működik a ködölő, van aki összekeveri a két anyagot. Az élelmiszeripari minőségű paraffinolaj (Food Grade Mineral Oil, rövidítve FGMO) által képzett ködnek pár éve még az USA-ban atkairtó hatást tulajdonítottak, mára az ajánlását visszavonták. Ebben részben szerepe lehet annak is, hogy rájöttek, helytelen használat esetén tűz/robbanás veszély is fennáll. USA-ban keverik/keverték illóolajokkal is, a hatását javítandó, "Fatbeeman" állítólag használja:
https://www.youtube.com/watch?v=lcy-cozD7VQ
Szerintem már nincs divatban náluk ez a módszer.
Paraffinolajat az Au*han borászati részlegén is szoktak árulni (kb. 1.300 Ft/l), főleg ilyenkor ősszel.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Propolisz 2014.09.20. 19:15-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.20. 16:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
István!

A két vivőanyag között kevés különbség van, a petróleum és a paraffinolaj egyaránt a kőolaj- lepárlás, finomítás mellékterméke. Mindkettő gyakorlatilag alkán-szénhidrogének (CnH2n+2) elegye, a paraffinolaj 20-40 szénatomos láncokat alkot, a petróleum rövidebb szénláncú molekulákból, 6-15 szénatomos láncokból áll, benne valamennyi aromás szénhidrogén is marad általában. A petróleum kevésbé sűrű, 0,78-0,81 gramm/köbcentiméter, 150-275 C fokon párolog, a paraffinolaj magasabb hőmérsékleten párolog (270 C fok felett), sűrűbb, mint a petróleum (0,8-0,89 g/cm3).

A Furetto-ba (s minden melegköd- képző ködölőbe) mindkettő alkalmas, az atkára gyakorlatilag egyiknek sincs erősebb-gyengébb hatása, igazság szerint szerepük az atkaölő-szer hordozásán kívül nincs. Mindkettő alacsony reakcióképességű, (a paraffin neve is erre utal: parum (kevéssé) affinis (reagáló-képességű) ). A petróleum oxigén jelenlétében könnyebben belobban (lobbanáspontja kb. 70-80 C fok, a paraffin lobbanáspontja >115 C foknál.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.20. 13:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Mi a különbség ,parafinolaj és a petróleum között.Hatás mechanizmus,hatásfok.Valamikor olvastam de nem találom azóta se,hogy hol ,a parafinolaj natúr használatát furettóval,és atka irtó hatását .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.20. 11:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 21:04
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Kincsesbánya
Erre azvan irva aromamentes szenhidrogenek kevereke.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.20. 11:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Azt hiszem, hogy pontosabban úgy van rá írva, hogy aromás szénhidrogén mentes az jó. Festékboltokban kapható.

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.20. 10:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 21:04
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Kincsesbánya
Sziasztok !Segitsegeteket szeretnem kerni furettoba hasznalt mollos finomitott petroleumot nem kapok sehol.Amit talaltam azon csak petroleum felirat van es az hogy aromamentes ez megfelel a méheszetbe?Elöre is köszönöm a valaszt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.19. 18:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.22. 16:12
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Szlovákia
Üdv mindenkinek

Ilyenkor milyen technikával a legjobb összerakni a nem elég erős családokat?
Esetleg az anyát az összerakás előtt mennyivel kell kivenni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.17. 20:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.08.29. 09:19
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B.
Mindenre vonatkozik.
Az kell neki,hogy egy méhcsaládra hány órát kell fordítani egy év alatt.
Köszönöm ata! :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.17. 20:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
A kezelés az csak az átvizsgálásra vonatkozik, vagy minden munkafolyamatra(pergetés,gyógyszeres kezelés,lépkészítés...stb)?

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.17. 20:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Faluba Zoltán a "Gyakorlati méhészkönyv" című munkájában ír erről.
Csatolmány:
Egy méhcsaládra számolt éves munkaóra_1.PNG
Csatolmány:
Egy családra számolt éves munkaóra_2.PNG


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.17. 19:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.08.29. 09:19
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B.
Köszönöm a segítséget!
A haver lánya ír vmi esszét,ahhoz kell.
Megpróbálok utánaolvasni és keresni vmi megközelítő óraszámot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.17. 14:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Idézet:
Mennyi egy méhcsalád teljes évi kezelésének munkaerő igénye órában,fekvőben ill rakodóban?


Ez évenként mindig más , de nagyban függ , hogy mennyi virágra vándorol valaki. A technológia két azonos tipusú kaptárnál és egyforma családszámnál is nagyban eltérő ez pedig órákban is nagy különbség lehet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.17. 13:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Tirpákbokri írta:
Üdvözlök Mindenkit!
Mennyi egy méhcsalád teljes évi kezelésének munkaerő igénye órában,fekvőben ill rakodóban?
Egy ismerősöm kérdezte,de én ezt így még sosem mértem,számoltam,így nem
tudtam válaszolni neki.
Előre is köszönöm a válaszokat!


Fabula István Gyakorlati Méhészkönyvbe megtalálja a választ, ha nem is mindenre. ;)

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.17. 12:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.08.29. 09:19
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B.
Üdvözlök Mindenkit!
Mennyi egy méhcsalád teljes évi kezelésének munkaerő igénye órában,fekvőben ill rakodóban?
Egy ismerősöm kérdezte,de én ezt így még sosem mértem,számoltam,így nem
tudtam válaszolni neki.
Előre is köszönöm a válaszokat!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.16. 20:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tengerlany18 írta:
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mennyire lenne hasznos egy olyan online - regisztrációs adatbázis létrehozása, ahol a méhészek lefoglalhatnák maguknak a méhlegelőket, vagyis nem kisajátításra gondolok, hanem egy egyfajta bejelentkezésre, hogy ki hova fog letelepedni, és itt a méhészek nyomon követhetik, hogy mennyire túlzsúfoltak az egyes legelők, és hova érdemes menni, hova nem?!
Sokat halljuk, hogy vannak túlzsúfolt területek, vannak csaknem kihasználatlan méhlegelők, de nehéz utánajárni, és egy ilyen adatbázisnál ez elkerülhető lenne. Mi a véleményetek?

20 éve mér vagy több is talán (https://www.youtube.com/watch?v=gfDG5-t-vxw), hogy pacsai repcetáblákra szerettünk volna költözni.
800-900ha repce környékén mindenhol ugyanannak a családnak a tábláit találtuk. Összességében kicsit több családszámmal mint az adott rokonság családszámának 3-4 szerese.
Online mennyivel lenne megbízhatóbb?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.16. 19:13 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.15. 16:54
Hozzászólások: 54
A "területfoglalós" ötlet? Hmmmmmm...egy tökéletes világban, de nem hazánkban!
Omme a "nagy tanító"? Valamiről lemaradtam....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.16. 16:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.05.07. 12:14
Hozzászólások: 47
Tükör írta:
Még méhészkedj kicsit előbb (10-20 év), aztán újíts ilyen nagy dolgokban... ;)
Ezt te honnan is veszed, hogy "vannak csaknem kihasználatlan méhlegelők"?
Olvasod a "nagy tanítót"?
Vándorolj te oda, ha tudsz ilyeneket!



Hát sztem az OMME elég "nagy tanító"! :) Az egyik előadáson mondták, ahol én is ott voltam...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.15. 23:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Tükör! Már túl szkeptikus lettél a sok látottaktól ,hallottaktól :) Ez az ötlet már másnak is eszébe jutott,viszont ehhez olyan emberek nem lesznek jók akiknek nyomokban is magyar vér csörgedez az ereiben.Miként a táblákat is kalapálják kifelé marékszám,mesebeli családszámmal,hát ha még elutazni sem kéne,csak kattintgatni.El tudod képzelni mi lenne ott? Ezentúl sok az idősebb méhész,ők láthatatlanok lennének egy ilyen felületen,mert nem babrálják a klaviatúrát.Az eloszlásban biztosan vannak különbségek,néha előfordul hogy pár hektár kiesik a látótérből,mert ugye a méhész is ember és szereti ha viszonylag jól megközelíthető a hely,de összességében valóban nagy a méhsűrűség.

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.15. 22:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Még méhészkedj kicsit előbb (10-20 év), aztán újíts ilyen nagy dolgokban... ;)
Ezt te honnan is veszed, hogy "vannak csaknem kihasználatlan méhlegelők"?
Olvasod a "nagy tanítót"?
Vándorolj te oda, ha tudsz ilyeneket!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.15. 22:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.05.07. 12:14
Hozzászólások: 47
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mennyire lenne hasznos egy olyan online - regisztrációs adatbázis létrehozása, ahol a méhészek lefoglalhatnák maguknak a méhlegelőket, vagyis nem kisajátításra gondolok, hanem egy egyfajta bejelentkezésre, hogy ki hova fog letelepedni, és itt a méhészek nyomon követhetik, hogy mennyire túlzsúfoltak az egyes legelők, és hova érdemes menni, hova nem?!
Sokat halljuk, hogy vannak túlzsúfolt területek, vannak csaknem kihasználatlan méhlegelők, de nehéz utánajárni, és egy ilyen adatbázisnál ez elkerülhető lenne. Mi a véleményetek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.14. 19:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.09. 21:49
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Nyírlövő
Van 1 kérdésem. A kaptárban egyre több a fülbemászó, oly annyira hogy az ürülékük ott van a rács tetején. Mit csináljak?

_________________
Szeresd felebarátodat mint önmagadat :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.10. 09:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Tapasztalat csak annyi,hogy Én inkább eladtam és vettem máshol igaz a nagyfeszültség alatt tele volt vaddohánnyal ,mert az áramszolgáltató nem kaszálja .Párás időben olyan hangossan zúgtag a vezetékek,hogy nem kockáztattam .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.10. 09:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.12.10. 11:16
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: bács-kiskun
ata67 írta:
Csohu!
Itt találsz két választ:
viewtopic.php?p=71448#p71448

Ha beírod a keresőbe a "nagyfeszültségű" szót, kiad még néhány találatot.
Üdv: Attila

Attila! Köszönöm a segitségedet!
Természetessen én is a keresővel próbálkoztam előszőr,de ha végigolvasod a találatokat akkor te is látni fogod , hogy egyértelmű vélemény vagy tapasztalat nem lett még leirva sem alátámasztva.
Mivel egy nagyértékű vásárlás előtt álok gondoltam érdemes még egy próbát tennem hátha azóta csatlakozott a fórumhoz vki akinek konkrét tapasztalatai vannak.
Továbra is várom ha vkinek van eről saját tapasztalata és megtudná osztani!

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.09. 18:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Csohu!
Itt találsz két választ:
viewtopic.php?p=71448#p71448

Ha beírod a keresőbe a "nagyfeszültségű" szót, kiad még néhány találatot.
Üdv: Attila


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.09. 16:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.05. 16:02
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Hajdú bihar
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy tud e valaki méhegészségügyi felelős képzésről a közeljövőben?( A Dunától keletre)
Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.09. 09:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.12.10. 11:16
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: bács-kiskun
sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy területet nagyobb méh álománynak ideális telephely lenne, a gondom az , hogy közvetlen a lehendő méhes felett egy nagyfeszültségű vezeték van.Nemtudom befojásolja-e és ha igen akkor mennyire a méhek életét.
Valakinek van ilyen irányú tapasztalata?

Előre is köszönöm a segitséget!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.08. 04:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Nagyon jók lennének még esetleg fotók a táblásított anyagról és jó lenne tudni hogy milyen méretben tudod azt a rendelkezésünkre bocsátani. 4 méter hosszig 1 méter szélességben én is tudok táblásítani csak sajnos a leszabása jelent még némi problémát a szélességnél. Mindezt folytathatnánk a Méhészeti eszközök/Kaptárgyártás otthon topicban. Sokunkat érdekelne biztosan egy jól előkészített anyag elfogadható áron. Általában mindenki a táblásítottat a saját maga által használt fiókok méretében szeretné venni így engem például a 19cm széles anyag érdekel ha ez már 4 oldalt gyalult. A hossza lehet 4 méter elfér a kocsin.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.09.08. 04:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Tisztelt Krisztián!

Ha megy a heti 22 köbméter táblásítottban akkor nyugodtan írj ki ide egy árat. Nem szeretném az elejét rögtön kötözködéssel kezdeni, de némi hiba csúszott a számításodba vagy legalábbis hiányzik egy adat! Milyen vastag az anyag ugyanis 1 köbméter négyzetmétere függ a vastagságtól. Sokan itt már nem köbméterre számolják a szükséges faanyag mennyiséget hanem négyzetméterre. Megtettem én is , bár én gyalulatlan méretben veszem a collos deszkát és nálam 1 köbméter 40 négyzetméter. Ebből a mennyiségből 100 db 1/2 NB fiók készíthető, azaz pontosabban nekem 44 négyzetméter kell hozzá átlagosan az eddigi gyakorlat szerint.
100 db tető 33 négyzetméter az alj pedig 35 négyzetméter. A menekülőtér középen feljárós etetőtálcás 100 db elkészítése 26 négyzetméter faanyagot igényel. Jelenleg skandináv és orosz fenyőt tudok beszerezni 80 ezer (áfás ár) forintért köbméterenként 24 mm vastagságban művi szárítottat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4011 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 81  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.