Pontos idő: 2024.04.23. 18:39

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1639 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.14. 18:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.05.07. 12:14
Hozzászólások: 47
De ha rengeteg rajbölcsőm van, akkor először érdemes azokat felhasználni, nem? Úgy tudom, a rajbölcsőkből lesznek a legjobb anyák, meg tavaly is annyi volt....... de nyilván nem olyan egyszerű, hogy mindet kettéosztom, bölcsőt teszek, és már külön családom is van!

A másik: a lépszalagos megoldás mivel jobb, mint a tenyészkeretes, amikor te teszed át az álcákat? Mert abba tudsz petéset tenni (ami alapból olyan kicsi hogy átcatűvel necces áttenni), ami még pempőt kap, ellenben a 4-5 napos álcával, ami már mézet is, és jobb lesz az anya kifejlettsége? Gondolom a lépet kiépítik, amiből kivágod.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.14. 17:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Az adatlapodból nem derül ki milyen kaptártípussal méhészkedsz. Mindegyiknek meg van a maga optimális népessége akácra. Ha a családjaid ezt a szintet akác előtt meghaladják, akkor ezt a felesleget elvéve tudsz kölyökcsaládot készíteni. Én saját anyát neveltetnék velük ezzel a módszerrel: http://www.zsotermeheszet.hu/index.php? ... 81&lang=hu Ha a családjaid nem ennyire erősek, akkor engedd, hogy akácon gyűjtsenek, megerősödjenek, és utána szaporíthatsz.

H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.14. 17:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia tengerlány! Családokat tavasszal nem veszünk ketté. Esetleg akác után. Az akácra rendezéskor már lehet csinálni kis rajokat. épp kelő bölcsővel,vagy szűz anyával.A legjobb volna a petéző anyás szaporítás.Aki meg teheti az azt tegye.Ott is van veszteség. Az anya leváltása,de az kisebb százalékban fordul elő mint a kelési, párzási veszteség.
A szaporítás módjairól a Méhészkönyvek bőven adnak tanácsot. A módokat,és az előnyöket,hátrányokat is eltudod olvasni.A saját méhesedre kitudod választani melyik neked a legjobb.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.14. 16:00 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
100 dologtól függ, 20-80%.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.14. 15:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.05.07. 12:14
Hozzászólások: 47
hogy abból kikel az anya, bepározva visszajön és el is kezd petézni? tehát hogy sikeres volt a család megfelezése, szaporítása..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.14. 15:25 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Mire?

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.14. 15:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.05.07. 12:14
Hozzászólások: 47
sziasztok!

A tavaszi családok megfelezésével, majd a rajbölcsők beadásával milyen tapasztalataitok vannak? Kb. hány %-os a siker?
köszi a válaszokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 12:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
A lecserélés még nem jelenti azt, hogy rosszak az anyák. Például az inszemináltak sokszor nem petéznek olyan jól. De itt nem is ez a lényeg, hanem ami a génjeiben van, tehát az utódok. A tenyésztés egyik fokmérője az utódvizsgálat. Ne ítéljünk azonnal, a minőségi javulás idő kérdése.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 09:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Tgergohun!
A nàlam legjobban bevàlt anyàkat amùgy Seip-töl rendeltem!
Imkerei Seip keress ra.

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 09:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Az hogy milyen az anya csak utòlag tudod meg! Én szelektàlt méregdràga anyàkat rendeltem vérfrissitésnek Gràzbòl a méhésziskolàbòl! Még abban az évben lecseréltek az ötböl kettöt.!

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.12. 08:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
A jó minőségű anya feltétele a sikerességnek. Ha a párzás a szabadban bármilyen herével történik meg, nem jelent nagy romlást az utódok teljesítményében. Tapasztalatom szerint ha nagyon jó a törzsanyánk a második utód generációtól esik a teljesítmény az átlagos szintre. Tehát az unoka anya még használható termelésre. Utána új törzsanyát kell beállítanunk, természetesen a vérfrissítés miatt is igen fontos.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.11. 20:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.17. 22:05
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Baden Württenberg, Németország
Igen, az anyanevelés egy igen érdekes tevékenység.
Hogy egy kezdő, hobby méhész (ez lennék én a harmadik évemmel) miért vesz anyát?
Az én okom a vérfrissítés.
Idén veszek párat és nevelek is mellé.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 23:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
Ha nincs a környéken más, asszem 8km-sugarú körben akkor talán azokkal a herékkel párzik. De találtak már párzóhelyet 10km-re is a legközelebbi méhestől.

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 22:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
passz.De a párzott anya az már petézik-tehát amiért rendeltem teszi.
Gondolom nagyobb százalék az esélye-hogy a telephelyen a kiválasztottakkal "összejön"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 22:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
Az anya nem akármilyen herékkel párzik. Kódolt ösztöne rengeteg próba elé állítja a delikvenseket. Aki meg azt gondolja, hogy az anyák csak a pároztató telepi herékkel párzanak, az téved.
Olvastam erről pár cikket. Elkerüli a saját és szomszéd kaptárak heréit. Faji diverzitás. Elspődleges szempont. Szerinted hány km.-re jár el párzani a here ill. a szűz anya?

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 22:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Azért érdemes innen-onnan vásárolgatni anyákat-hogy érezd a különbségeket.Óriási különbségek(kg/év) tudnak lenni.
Azt viszont egyáltalán nem értem,ki anyabölcsőket vesz.
Hiába jó a génállomány ahonnan jön-majd a szomszéd méhes idegbeteg heréjével párzik....félmegoldás.
Bepárzott petézőanyát mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 21:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Én viszont azt nem értem, hogy mi az ami ezzel kapcsolatosan érthetetlen, hiszen vissza olvasva néhányan megosztották a véleményüket, tapasztalataikat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 18:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Azt, hogy főállású áruméztermelő méhészek vásárolják az anyákat értem, és elfogadom. Hogy kezdők, vagy kis családszámú "hobbi méhészek" miért teszik ezt, számomra érthetetlen, és felfoghatatlan. A méhészetben az egyik legszebb és legizgalmasabb dolog szerintem a szaporítás, új család létrehozása. Tavaly úgy döntöttem, hogy az első kaptáramat, amibe az első méhcsaládomat vettem, ideje felszámolni, és a családot egy másik kaptárba a kert végébe helyezni, ahol a többi család is van. (ez a rész korábban elkerítetlen volt) Akác után el is kezdtem hordani a kereteket, de azt láttam, hogy a méhek egy igen jelentős része a kaptár oldalfalain van. (a nem teljes lépkészlet következménye) Ezt nem kicsit sajnáltam, de az átrakást nem akartam tovább halogatni, hát betudtam a veszteséglistára ezt is. (a kijáró méhekkel együtt) Aztán az utolsó fészeklépet kiemelve (egy, az akácon kiépített szűzlép) azt látom, hogy mind két oldala tele van napos petével. Mivel az átrakást az anyás léppel kezdtem, úgy döntöttem, hogy ezt a lépet méhestől itt hagyom a kaptárban. Kaptak egy mézes lépet elé, meg egy üres kipörgetettet mögé. Egy hónap múlva nyitottam fel újra, egy gyönyörű anya petézett benne. A leggyengébben betelelt családom volt, (talán 4 keretre lettek leszűkítve, és más családoktól elvett felkarcolt mézes keretekkel lett biztosítva a telelő élelmük) de most vasárnap szépen tisztultak. Számomra ez a szép a méhészetben. Hogy nem érte meg (anyagilag) a munka meg a törődés az lehet. De nem anyagilag meg nagyon megérte.






H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 18:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
jopista írta:
Szeremej!
Idézet:"...Az okokat fürkészve, a felnyitott bölcsőkből,4-5 atka bújt elő, nem kis meglepetésemre. Kérem a következőt...szintén"
Ezt is írod! " Én csak a tapasztalataimat írom"
Én még egyetlen atkát se láttam a kikelő anyán! Pedig egy néhány ezer már kikelt a keltetőszekrényben! Több gátja is van ennek. Az a hét nap amíg fedett az anyabölcső , egyetlen atka teljes kifejlődésére sem elég idő. Másik az, hogy a bőséges pempő és annak beszáradása nagy gátja az atka létezésének . A gubó szövése közben csapdába esne. És még sorolhatnám...
Ha te 4-5 atkát láttál a kikelő anyán az csak úgy lehetséges ha ennyi ment a sejtbe fedés előtt. Ennyi atka pedig úgy leszívta volna az álcát hogy nem jut el a lámpázásig , amit írtál.

Nem én lámpáztam, és az anyák el voltak pusztulva...atka szívottak voltak.

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 11:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
szeremej írta:
A dolog pikantériáját növeli, hogy a fórumot olvasva, azt látom, egyre többen fognak bele saját anyáik nevelésebe. Majd ők nyilatkoznak arról, miért teszik ezt. Gondolom van aki anyagi megfontolásból, más meg minőségi okból.

Azt gondolom nem anyagi okból,hiszen a saját anya nevelése sem sokkal olcsóbb. Pl. ,ha azt nézzük,hogy méhcsaládokat veszünk ki termelésből,dajkákkal nem vándorolunk stb.
Én 6-8 anyanevelővel voltam már kapcsolatban és vannak jó és rossz tapasztalatok is bőven.
Egy ideje már én is próbálkozom egyre jobb eredményekkel. Tudom,hogy nekik sincs könnyű dolguk,közbejöhet rossz időjárás,párzási veszteség.. Egy jó példa 2009-ben vásárolt anyáim 2010 tavaszára olyan kis családokat is felhozott akácra,melyek 5 NB keretről indultak, a következő évben ugyanott vett anyákat pedig meszesedés miatt le kellett cserélnem. Aztán vásároltam olyantól is bölcsőt ahol az anyák szépek lettek ,a fiasítás szép és sok volt csak a méz volt kevés.Itt megjegyezném ,hogy 20 bölcsőböl csak 7 sikerült ebből a 7-ből 2 hónapon belűl leváltottak hármat!Lehet hasznos lenne egy anyanevelőket minősítő összesítés is.Hatalmas tisztelet a becsületeseknek,de sajnos nem mindenki az. Minőségi kifogásként elmondható,hogy egy tenyészanyától származó anyák közt jelentős különbségek voltak méretben és és a kereten való viselkedésben is pl . lefutottak a méhek a keretről.
Van viszonyítási alapom már egy ideje ezért egyre nagyobb százalékban a saját nevelésű anyákat részesítem előnyben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 09:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.01. 10:15
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Pestmegye
Szeremej!
Idézet:"...Az okokat fürkészve, a felnyitott bölcsőkből,4-5 atka bújt elő, nem kis meglepetésemre. Kérem a következőt...szintén"
Ezt is írod! " Én csak a tapasztalataimat írom"
Én még egyetlen atkát se láttam a kikelő anyán! Pedig egy néhány ezer már kikelt a keltetőszekrényben! Több gátja is van ennek. Az a hét nap amíg fedett az anyabölcső , egyetlen atka teljes kifejlődésére sem elég idő. Másik az, hogy a bőséges pempő és annak beszáradása nagy gátja az atka létezésének . A gubó szövése közben csapdába esne. És még sorolhatnám...
Ha te 4-5 atkát láttál a kikelő anyán az csak úgy lehetséges ha ennyi ment a sejtbe fedés előtt. Ennyi atka pedig úgy leszívta volna az álcát hogy nem jut el a lámpázásig , amit írtál.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 01:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
A dolog pikantériáját növeli, hogy a fórumot olvasva, azt látom, egyre többen fognak bele saját anyáik nevelésebe. Majd ők nyilatkoznak arról, miért teszik ezt. Gondolom van aki anyagi megfontolásból, más meg minőségi okból.

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.10. 01:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
csoky írta:
Úgy vélem ismét itt az ideje, hogy a honi anyanevelők munkájáról beszélgessünk.
Vitaindítónak ki hogyan van megelégedve az általa vásárolt anyákkal vagy bölcsőkkel?
Ne szégyelljük leírni a saját hibáinkat. Ugyanakkor tárgyilagosan értékeljük azt a terméket amiért fizetünk.

Tisztelem, becsülöm az anyanevelők munkáját. Nincsenek könnyű helyzetben az biztos.
Azonban több ízben erősen megmarkoltam a kaptárszolgát, mikor a rendelt bölcsők nem keltek ki, pedig lámpázva, és megfelelő hőmérsékleten voltak. Van ilyen...persze. Talán én(?) hibáztam...Az okokat fürkészve, a felnyitott bölcsőkből,4-5 atka bújt elő, nem kis meglepetésemre. Kérem a következőt...szintén... A kaptárszolgát markoló fehér ujjaimat bámulva révedtem el a múltba, mikor első vásárolt anyámban gyönyörködtem...Vajon elérte az anyanevelést is az "ipari forradalom"? Nem irnék ilyeneket, ha nem próbàltam volna ki...Természetesen én is kukáztam egy sorozatot a berepülő szűz anya miatt, de az is csak növeli az alsó szemhéjam rezgését, hogy az általam mentett "szutyok" rajbölcsős anyák, rendre jobban teljesítenek, mint a vásároltak.
Több helyről vásároltam, és kiemelném, hogy TISZTELET A KIVÉTELNEK, de sajnos a tendencia nem éppen jó. Nem akarok senkit megsérteni, én csak a tapasztalataimat írtam le.

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 20:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.17. 22:05
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Baden Württenberg, Németország
Arisztaiosz köszönöm!

Találkoztam az úr nevével anyanevelőket felsorakoztató listákban,
de tapasztalati vélemény nélkül nem akartam megkeresni.

Örülök az ajánlásnak Öntől, így már bátran veszem fel a kapcsolatot és
adom le a rendelésem.

Üdvözlettel:

M.G.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 19:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
tüzoltó! Anyanevelő vagyok, de csak a saját részre! Azért írtam az olvasottakat, mert sajnos nehéz jó anyát vásárolni. Nekem is egyszerűbb volna támogatásra 60 anyát venni, de a minőség az előbbiek szerint változó. Van ugyan anyatesztelő telep Kecskeméten, de ez kevés az anyakereslethez képest. Ezért nevelnek nem vizsgált törzsanyáktól. Jó a saját kiválasztás is, de itt igen lassú az előre haladás, eredményes, de évek, évtizedek kérdése. Itt segíthet az inszeminálás.
Az anyanevelés anyaveszteséggel jár, ezt be kell kalkulálni. Akácon a legjobb a párzás, utána fokozatosan romlik. Ha van 8-10 % tartalékunk, sokat segít.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 11:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.15. 13:51
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: nyiregyháza
A csoky által feltett kérdésre próbálom leírni a tapasztalatomat.
Jó magam minden évben vásárolok 3-5 anyát ugyan attól a tenyésztőtől.Láthatjátok ezzel a mennyiséggel nem vagyok megkülönböztetett törzsvevő. :D Ennek ellenére a kiszolgálás korrekt volt minden alkalommal. A minőség az elfogadás pedig változó. A miértre a választ magamban kerestem. Nem mindegy hogy milyen állapotban próbálom meganyásítani a családokat.Készülni kell arra is a családoknak és a méhésznek egyaránt. Akác végére időzítve a cserét reggel elveszem a leváltandót, a személyes átvételnek köszönhetően délután már zárkában ott az új anya.Volt olyan év amikor mindet elfogadták. Következő két évben ezeket a családokat versenyeztettem meg és a legjobból neveltem Jenterrel anyákat magamnak. Volt olyan év amikor az elfogadás nyögvenyelős volt. Már a zárkából való kiengedés után eltűnt két anya. A maradék 3-t pedig forgón leváltották. A későbbi anyacserének nem vagyok a híve. A természetes szaporodása a méhcsaládnak nem véletlenül van akác tájékán. A bölcső vételt sem támogatom. Ha ugyan is párzott anyákat hozok be akkor várható állomány javulás hiszen a hím ivarsejteket is hozza magával.A saját részre nevelt anyákat is ilyen szempontok figyelembe vételével nevelem.
Nem neveltetek két - három sorozatot mint a hivatásosok. Hiszen így a legjobbkor és a legnagyobb mennyiségű pempőben úszkálhatnak az álcák. Ebből a tapasztalatból állítom, hogy még a 3500 Ft sem elég azért a munkáért és rizikóért egy anyára.
Szóval én így látom, más pedig másképpen.Vannak dolgok amit hallok és nekem is működnek, vannak amik másnak igen nekem meg nem működnek, az anyásítás terén. De azért nem az anyát nevelő a hibás.

_________________
Azt az embert barátodnak nevezheted aki mindent tud rólad és mégis szeret!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 07:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
tgergohun írta:
Sziasztok!

Esztergom, illetve az M1 vonalán tud valaki megbízható anyanevelőt?

Köszönöm!


Tgergohun!

Keresse Varga Tamást (telefonja az anyanevelőknél megtalálható), tőle bátran vásárolhat anyákat. Ha nem találná a számot: +36 30 635 1262

Ráadásul éppen útba esik, közel a határhoz...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.08. 07:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tomi írta:
Gyakran előfordul,hogy az anyátlan családba egyszerűen berepül egy anya, és az rágja le a bölcsőket. Az utóbbi években már csak úgy nevelek, hogy a kijáróra is teszek anyarácsot. Én nem számoltam el semmit. Egyszerűen a berepülő anya a 14. napon elkezdte lerágni a bölcsőket. Szerencse, hogy 100%-os volt a fogadás, így a 24-ből 18-at még meg tudtam menteni.


Volt, hogy egy anyásításra szánt anya elröppent a kezemből, aztán talált magának a soron egy olyan családot, ami anyátlan volt, de akkor még én se tudtam és oda bement, meganyásította. Természetesen ez nem azon a telephelyen történt, ahol ki lett véve a pároztatóból, hanem a vándortanyán.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 23:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Le írom én is a tapasztalataimat amin bizonyára már mindegyikőtök át eset :) Szóval vagyok annyira hiú hogy még soha sem vásároltam anyát esztergáltam mártó fát majd mártogattam bölcsőket szemre álcákat áthelyeztem így úgy tudásom kevés és tapasztalat sem sok anyák kikeltek.... de nem is ez a lényeg hanem még augusztusba is neveltem anyákat amik be is párzottak könnyedén anyásítottam is velük, de a meglepetés telelés után ért mert 50 családból legalább 7 here petéző lett. A rengeteg eszemmel azt találtam ki hogy mikor a késői anyák párzottak nem tudtak elegendő hímivar sejtet begyűjteni és hamar kifogytak... Kérlek benneteket hogy erősítsetek meg vagy cáfoljátok ezen hitemben.... Levonom a következtetést, hogy ha minden kötél szakad tudok anyát nevelni de megpróbálok idén beszerezni szupi bölcsőket megbízható forrásból már év elején :) Még arra sem bírtam rájönni hogy a hatalmas anyák a jók vagy pici fekete fürgék, mert tényleg nálam mindegyik megtalálható egyszer egyik másszor másik .... a jó nektek mik a tapasztalataitok itthon a pici fürge krajnai fekete a jó??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 22:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Fülemüle írta:
Olvashatók hasonló vélemények a -kazános fórumon, a telefonos fórumon- van aki dícséri, van aki szidja ugyanazt a darabot. Mindenki azt fogadja el belőle, ami neki megfelelő. De legalább meglátja mire kell figyelni, mi lehet rossz! És ez már hasznosítható. Szerintem az ilyen szubjektivitás miatt fófum a fórum.


Bocs de mellébeszélsz. A kérdésemre meg nem válaszoltál.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 21:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Gyakran előfordul,hogy az anyátlan családba egyszerűen berepül egy anya, és az rágja le a bölcsőket. Az utóbbi években már csak úgy nevelek, hogy a kijáróra is teszek anyarácsot. Én nem számoltam el semmit. Egyszerűen a berepülő anya a 14. napon elkezdte lerágni a bölcsőket. Szerencse, hogy 100%-os volt a fogadás, így a 24-ből 18-at még meg tudtam menteni.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 21:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.17. 22:05
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Baden Württenberg, Németország
Sziasztok!

Esztergom, illetve az M1 vonalán tud valaki megbízható anyanevelőt?

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 21:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 572
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Az enyémhez is van hengeres zárka..mostmár!Akkor még nem volt.

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 17:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Idézet:
Már 30 db érett bölcső figyel a tenyészkereten,egy anyátlan családnál,és 1 nappal elszámolom magam,amikor látom,hogy 1 kivételével az összes bölcső lerágva,és 1 szűz anya szaladgál az egyik kereten!


Használj cupularvet és amikor minden bölcső fedett a kereten akkor húzd rá a bölcső védőt ami egyben zárka is. Már számoltam el magam én is , de amikor kivettem a keretet akkor minden anya szépen a zárkájában csücsült. De egyébként a jenterhez is van már ilyen hengeres zárka.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 15:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Elnézést, fórum a fórum-ot akartam írni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 15:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Olvashatók hasonló vélemények a -kazános fórumon, a telefonos fórumon- van aki dícséri, van aki szidja ugyanazt a darabot. Mindenki azt fogadja el belőle, ami neki megfelelő. De legalább meglátja mire kell figyelni, mi lehet rossz! És ez már hasznosítható. Szerintem az ilyen szubjektivitás miatt fófum a fórum.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 15:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Szokták volt mondani, hogy az álláspontomat az üléspontom határozza meg.

Akkor is ez lenne a véleményed ha anyanevelő volnál?

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 15:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Szerintem azért van ez a fórum, hogy elmondjuk tapasztalatainkat. A jókat és rosszakat is! Mikor az anyanevelő a hibás és mikor nem, ezt a tapasztaltabb méhészek tudják, vannak közöttünk, akik régebb óta művelik. Ha ezzel segítjük a többieket, szerintem írjuk le, mert a tenyésztés amilyen gyerekcipőben jár nálunk örülni kell minden jó anyának.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 14:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 572
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Én leírom a saját hibámat!
Tavaly próbáltam először saját magam anyát nevelni,egy Jenterhez hasonló szerkezettel,ami nekem nagyon bevált!
Petéztetőtok,bölcsőkezdetek,bölcsővédők,stb,mind jó!
Már 30 db érett bölcső figyel a tenyészkereten,egy anyátlan családnál,és 1 nappal elszámolom magam,amikor látom,hogy 1 kivételével az összes bölcső lerágva,és 1 szűz anya szaladgál az egyik kereten!
Nagyon megörültem! :shock:

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 14:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Azt is csak halkan!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 13:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Ok!

Akkor a rosszat ne mondjuk mert lehet nem az méhanya a hibás hanem a méhész.
A jót sem érdemes mert akkor meglepik az anyanevelőt a kuncsaftok és elkezd mennyiséget termelni.

Tehát ne mondjunk semmit az a biztos.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 13:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
Bármilyen furcsa, ezt a helyzetet mi generáljuk, no meg persze az emberi gyarlóság.
Elterjed a hír, hogy xy-nak jók az anyái. Na erre mindenki a környéken elkezd rendelni tőle. Jön a vérszem...minőség oda.
Volt két asztalos ismerősöm. Az egyik mindent elvállalt, köztük az ajtómat is. 3hónap hitegetés után lett kész...a másik meg azt mondta, csak 1 hónapos határidővel tudom vállalni... Az utóbbi még mindig dolgozik szerényen, az előbbi visszaadta az ipart...
Én meg türelnetlen, és tapasztalatlan voltam...

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 12:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Szerintem ez nem jó ötlet. Sokk itt a kezdő. Én nagyon nem örülnék ha anyanevelő lennék és nulkilóméteres méhészinasok fittymálnák itt az anyáimat. Ezt mindenki döntse el maga, hogy tetszik-e neki amit kapott, és vissza megy-e ugyanoda.
Vagy inkább csak a pozitív vásárlói tapasztalatainkat mondjuk el , meg a saját balfékeskedéseinket - ahogy Csoki is mondta - amik miatt nem sikerült az anyásítás és amit sokan anyahibának gondolnának.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 12:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
szeremej írta:
Csalánosi írta:
Miért nem?

Miért kell?


Szerintem igen.
Vannak jó anyanevelők és vannak anyagyárosok akiknek a mennyiség az elsődleges nem a minőség.
Jó lenne ha az OMME mérné az anyanevelők anyáinak teljesítményét is.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 12:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Úgy vélem ismét itt az ideje, hogy a honi anyanevelők munkájáról beszélgessünk.
Vitaindítónak ki hogyan van megelégedve az általa vásárolt anyákkal vagy bölcsőkkel?
Ne szégyelljük leírni a saját hibáinkat. Ugyanakkor tárgyilagosan értékeljük azt a terméket amiért fizetünk.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 12:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
Csalánosi írta:
Miért nem?

Miért kell?

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 11:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
Mert nem mondta senki, hogy ez jó tulajdonság-e. Mármint a kései beindulás. Termelés szempontjából két nullás év volt, amit teljesítettek.

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 10:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Miért nem?

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 10:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
Privátban küldöm, mert nem akarok reklámot.

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 10:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Lehet tudni kitől származnak az anyák?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1639 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.