Pontos idő: 2024.03.28. 19:55

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1119 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.14. 05:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.10.02. 08:48
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Győr-Moson-Sopron
vercse írta:
Egyenliteni kell.. Meg irni hogy ki mit kapott s honnan.. S a rajbölcsőt onnan szedni ahonnan a fiasokat is lehetett szedni. Nem onnan ahol segiteni kellet.
Normál esetben az a család ami segitségre szorult s oj mértékben segitettük ami ésszerű akkor az nem fog rajba menni.. Viszont van ojan családom ahonnan idén már 8 keret fiast vettem el
. s így is 6-7 keret fiassal van jelenleg, sőt 1 vödör bölcső is van tőlük. S feljegyezve mejik szaporitás származik onnan. Kiváncsian várom hasonló képességüek lesznek e köztük.


Na, látod, akkor te is szelektálsz valamilyen szinten.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.14. 05:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.10.02. 08:48
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Győr-Moson-Sopron
Igen, köszönöm:) Minden szavaddal egyetértek, én is így gondolom. Csupán arra akartam rávilágítani, hogy hibás eljárás az, hogy válogatás nélkül mindenféle családtól szedegetünk el bölcsőket - szelekció nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.13. 20:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szilvia írta:
...... Ezért van abban mindig rizikó, ha mindenféle családtól szedegetünk el bölcsőt, ha érdemes a továbbszaporításra, ha nem. A rajzás - írta előttem is valaki - igenis öröklődő tulajdonság. Valószínűleg az öreg méhésztárs méheiben pont egy kevésbé erős rajzó hajlam van kódolva, ha belegondolsz, teljesen logikus.

Hát ez a méhész felelőssége az állományánál, hogy tudja melyek azok a családok amelyektől érdemes akár raj akár váltóbölcsőt menteni. Az a család amelyik nem rajzik nem igazából életképes.
Csak az nem mindegy, hogy mikor kezd rajzani. Én örülök ha olyan családnál találok rajbölcsőt amelyik akácra önerőből feljött, 4-5 fiókot bundásan fednek a méhei, de még itt is érdemes figyelni a mézhozamra, agresszivitásra, takarító hajlamra........
Alapfokon megtanulni méhészkedni könnyű, ha már ezekre a dolgokra tudatosan figyelsz és szelektálod a családokat állományon belül az már egy magasabb fok.
A következő lépcső amikor már arra is figyelsz, hogy melyik család herefiasát hagyod meg.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.13. 20:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.01.05. 15:00
Hozzászólások: 96
Egyenliteni kell.. Meg irni hogy ki mit kapott s honnan.. S a rajbölcsőt onnan szedni ahonnan a fiasokat is lehetett szedni. Nem onnan ahol segiteni kellet.
Normál esetben az a család ami segitségre szorult s oj mértékben segitettük ami ésszerű akkor az nem fog rajba menni.. Viszont van ojan családom ahonnan idén már 8 keret fiast vettem el
. s így is 6-7 keret fiassal van jelenleg, sőt 1 vödör bölcső is van tőlük. S feljegyezve mejik szaporitás származik onnan. Kiváncsian várom hasonló képességüek lesznek e köztük.

_________________
"A legnagyobb termelő erő a tudás"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.13. 18:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.10.02. 08:48
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Győr-Moson-Sopron
vercse írta:
A rajzás az egészséges mécsalád jellemzője! A rajzás nem betegség sőt nem is hinném hogy öröklőldne a hajlam...ahogy 1 egészséges tyúk tojik göbe ellik úgy a mégek rajzanak. Az már a gazda geladata hogy ezt kontrollálja. Egybk ha öröklődne akkor 1 öreg méhésztársnak az összes méhe a fán lenne 50 éve rajbölcsővel szaporit.. Családokat ad el s még sosem volt ilyen panasz.
S viccnek tartom hogy ez a mesterséges anyanavelést "pár" éve csinálják s már azt alarják elhitetni hogy jobbat csinálnak mint az evolúcio évmilliók alat.


Én nem értem hol van az evolúció abban, mikor a méhész etet, serkent, és legfőképpen kiegyenlít...így ad esélyt annak a gyengébb családnak is, amely természetes körülmények között elpusztulna, vagy legalábbis nem lenne képes szaporodni. Ezért van abban mindig rizikó, ha mindenféle családtól szedegetünk el bölcsőt, ha érdemes a továbbszaporításra, ha nem. A rajzás - írta előttem is valaki - igenis öröklődő tulajdonság. Valószínűleg az öreg méhésztárs méheiben pont egy kevésbé erős rajzó hajlam van kódolva, ha belegondolsz, teljesen logikus.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.03. 20:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.28. 20:39
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Nagycsécs, Kazincbarcika
:ut
Mekkora fingfűrészelést levágtunk itt, bocs ezért mindenkitől.
Inkább megyek párzani egy nem afrikai hölggyel, hidd el tsanyi változni fog a bőrszínem ;) is, illetve egyéb tulajdonságaimban is lesz eltérés előtte/utána viszonylatban :evil: / :P .

Bf témát elengedtem....

joccakát


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.03. 16:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
dew írta:
OK tsanyi én elfogadom bárki véleményét ha azt alátámasztja tényekkel/ésszerű érvekkel.
A bf fertőzés miben ütközött ki, s miből következtettél hogy hibrid vonal okozta a problémát??

Nálam még a hibrid vonal nem okozott problémát, nem hagytam.

dew írta:
Az anyanevelés megfelelően volt e kivitelezve, mert azt sem tudod ellenőrizni ugyanúgy ahogy a bf beütést sem (gondolom az elnyomott tetemet nem küldted el DNS analízisre).
Kedves dew!
Valami nagyon furcsa elképzeléseid vannak a méhek párzásáról. Ha egy krajnai (pannon) anya párzik egy bf herével attól nem válik az anya bf-á. Tehát ha Te párzol egy fekete afrikai hölggyel, akkor nem a Te bőrszíned, illetve más tulajdonságaid változnak, és nem is az ővé, hanem az estleges utódé. Ilyen esetben téged nem DNS vizsgálatra kell küldeni, legfeljebb bőrgyógyászatira. :twisted:
De visszatérve a méhekre, az utódokon nagyon hamar meglátszik az a ronda sárgarépa szín ami a bf-re jellemző, és itt sem kell DNS vizsgálat.

dew írta:
Ha nem haragszol meg, kérném a segítséged egy bf/carnica/pannon krajnai (tudod a Jóska-Pista féle jóaznekünk) anya teljesítmény összehasonlító értékelés megosztásában (ami számodra is hiteles és elfogulatlan eredményeket tartalmaz).
Továbbá ha valahol fellelhető egy kiszivárgott MMOE teljesítmény vizsgálat, na az is érdekes lenne nagyonsok ember számára (vajon miért nem publikálják?).

Bármelyik méhészeti intézet, egyetem, vagy szervezet tesztje lehet, kiindulási alap, keress rá nyugodtan, de barátodra az arcnélküli emberre történő hivatkozás számomra nem elfogadható. https://www.youtube.com/watch?v=27w_re2d7Js
Használd a Google-t! ;)
Az MMOE-s kérdést rossz helyre címezted Horváth János az illetékes, Ő tud erre autentikus választ adni. Saját nevén van itt a fórumon.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 23:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Természetesen akàcon sem rajzik egészen pontosan soha-a napràs dolgot csak azért irtam,hogy màr semmi hely nem volt a fészeknek....mindenütt csak méz,méz,méz....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 21:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.28. 20:39
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Nagycsécs, Kazincbarcika
OK tsanyi én elfogadom bárki véleményét ha azt alátámasztja tényekkel/ésszerű érvekkel.
A bf fertőzés miben ütközött ki, s miből következtettél hogy hibrid vonal okozta a problémát??

Az anyanevelés megfelelően volt e kivitelezve, mert azt sem tudod ellenőrizni ugyanúgy ahogy a bf beütést sem (gondolom az elnyomott tetemet nem küldted el DNS analízisre).

Ha nem haragszol meg, kérném a segítséged egy bf/carnica/pannon krajnai (tudod a Jóska-Pista féle jóaznekünk) anya teljesítmény összehasonlító értékelés megosztásában (ami számodra is hiteles és elfogulatlan eredményeket tartalmaz).
Továbbá ha valahol fellelhető egy kiszivárgott MMOE teljesítmény vizsgálat, na az is érdekes lenne nagyonsok ember számára (vajon miért nem publikálják?).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 11:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Az előző hsz-ra reagáltam, miszerint naprán nem megy el raj. Ha olyan, bizony elmegy. Lehet én írtam rossz helyre, mert nekem nem bf, hanem krajnai van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 10:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
dew írta:
...... lehet kívánt tulajdonságú anyától származó here túlsúlyt létrehozni egy méhészetben,.....

Lehet, de ennek a használhatóságáról pl pont a bf esetén árul el valamit, hogy az így párzott anya ára 30-40€ míg a szigeten párzottaké 60€-tól indul.
Gondolom az a Debrecen környéki anyanevelő is mindent megtett a túlsúlyért, akitől származó anyákat el kellett nyomnom bf fertőzés miatt.
Nekünk a bf f1 is környezetszennyezés.

A hsz-ed másik részével nem tudtam hirtelen mit kezdeni.
dew írta:
...Akik 2-3x annyit termelnek mint a nagy többség és nem fele-kétharmad annyi családdal termelnek be mint amennyivel kitelelnek na azoktól kérdezősködj milyen anyákkal dolgoznak.

Mesebelivel, gondolom, mert az életben ilyen különbségek nincsenek.
A különböző méhfajták teljesítményének összehasonlítását sok országban elvégezték, az eredmények megtalálhatóak a neten.
Az USA-ban végzett tesztek különösen érdekesek, mert őshonos fajta híján, és a közismert teljesítmény orientáltságuk miatt, elfogulatlanok.
Javaslom keress rá és nem fogsz ekkora marhaságokat leírni!

ui.:A vizsgálatok közül számunkra különösen érdekesek azok amelyeket a telelés után 1-2 hónappal végeztek, mert nálunk akácra kellenek a jó családok és nem szeptember végén.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 10:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
A jó minőség a hordó számban is megmutatkozik. 2-3 hordó ide-vagy oda nem mindegy. Míg a rajzó hajlamra nem fektettem hangsúlyt, volt hogy augusztus 20.-án is ment el rajom. Most akácon 100 családból ötben volt bölcső. De a pergetés azt is leállította.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 06:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.10.10. 18:02
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: kondoros
csjanszki írta:
A rajzo hajlam biza orokloidik.... az első 3 csalâdom amit egy falusi bàcsika hagyatékàból szàrmazik,SOHA nem rajzott.pedig volt ev napran kb.tenyernyi helyei voltak az anyanak 5-6 kereten,megsem ment sehova.mai napig ezek a legjobbak kozott vannak.....

naprán nekem sem rajzottak még!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.01. 22:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
A rajzo hajlam biza orokloidik.... az első 3 csalâdom amit egy falusi bàcsika hagyatékàból szàrmazik,SOHA nem rajzott.pedig volt ev napran kb.tenyernyi helyei voltak az anyanak 5-6 kereten,megsem ment sehova.mai napig ezek a legjobbak kozott vannak.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.01. 16:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
A szelekciós előre haladás a méheknél igenis gyors lehet. Itt az utódnak az utódát, meg annak az utódát is lehet egy éven belül nevelni még válogatással is, míg egy szarvasmarha borjúra majdnem egy évet kell várni, meg mire az tenyészérett lesz, szóval hosszú idő. A teljesítmény vizsgálat valóban sok idő, de az előrelépés a méheknél viszonylag gyors lehet. A rajzó hajlam csökkentése pedig hasznos tulajdonság.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.01. 14:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.08.27. 10:05
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Felső-Bácska
" 50 éve rajbölcsővel szaporit.. Családokat ad el s még sosem volt ilyen panasz.
S viccnek tartom hogy ez a mesterséges anyanavelést "pár" éve csinálják s már azt akarják elhitetni hogy jobbat csinálnak mint az evolúcio évmilliók alatt."

Nem vagyok méhanyanevelő és nem állítja senki, hogy a mesterségesen nevelt anyák jobbak mint a természetesek, az anyanevelés csak egy kényszer megoldás és még nincs jobb. Az egyik kezdő méhész több helyről vásárolt méhcsaládokat. Az egyik helyről vásárolt 10 családdal nem tudott mit kezdeni, mert ha már egy kis mézkoszorúja volt, húzta a bölcsőket és mentek. A bácsi ahol vásárolta a kezdő a méheket a raj termelésére állt. Egy nemkívánatos szelekciót hajtott végre, rajzásra szelektálta a méheit. Igenis nagy kölönbség tud a méhek között lenni. Ha valaki rajanyákkal dolgozik nagyon válogassa meg hogy melyiket viszi tovább.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.01. 09:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.28. 20:39
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Nagycsécs, Kazincbarcika
Egy Bf anyákat használó véleményét osztottam meg.
Nem fogom megnevezni kitől hallottam, de nem akart eladni sem dílerkedni méhanyákkal, sőt mi több teljesen elzárkózott tőle.

Szerintem tsanyi te is tisztában vagy azzal, hogy lehet kívánt tulajdonságú anyától származó here túlsúlyt létrehozni egy méhészetben, továbbá tervszerű anyanevelés esetén (na ezt se tudja a méhészek 90% hogy mifán terem) ha a nevelt anyák kizárólag F1 törzsanyáktól vannak akkor nem beszélhetünk F3,F4..... Bf anyákról. Ergó jó tulajdonságokat magában hordozó herékkel "szennyezed" a környezetedet.

Az anyanevelők anyái szépek, de kb 1 kezemen meg tudom számolni azokét akié jó is (jó anyák törzsanyái honnan származnak? lehethogy osztrák vagy szerb krajnai anyák???).
De szemre a Bf anyák sem különböztethetőek meg a krajnaitól.

Akik 2-3x annyit termelnek mint a nagy többség és nem fele-kétharmad annyi családdal termelnek be mint amennyivel kitelelnek na azoktól kérdezősködj milyen anyákkal dolgoznak.

Jóska -Pista "egyszerű méhész" örül mint majom a tökinek ha talál néhány bölcsőt akármelyik családnál, nemhogy anyát neveljen esetleg párzott anyát szelektáljon.

Esetleg te is megoszthatnád hogy mire alapozod a negatív véleményed.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.06.01. 08:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
dew írta:
...Ezen F1 és F2 anyák heréivel párzott Pannon méhanyák családjai szignifikánsan jobbak az eredeti "tiszta" pannon anyáktól.....

Ezt mire alapozod? Esetleg annak a dilernek az állítására aki ilyen anyák előállításával foglalkozott vagy foglalkozik?
Ezek közt valóban előfordulnak jó tulajdonságú anyák. Csak ezek lányainál mi fog történni? Megjelennek a bf előállításához használt fajták tulajdonságai, vagyis bármiféle genetikai szemét.
No ezek után próbáljon valaki a környéken jó anyákat nevelni, anyanevelő vagy csak egyszerű méhész.

dew írta:
Az elgondolkoztató, hogy miért hordják a nagy nevek külföldről az anyákat, valószínű aki termelni akar az nem szenved az itt kapható fajtának megfelelő, de az elvárásokat nem teljesítő "genetikai hulladék" anyákkal.

Hát ez igen lapos. Hivatkozol nagy nevekre .......... kire is?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.31. 22:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.01.05. 15:00
Hozzászólások: 96
A rajzás az egészséges mécsalád jellemzője! A rajzás nem betegség sőt nem is hinném hogy öröklőldne a hajlam...ahogy 1 egészséges tyúk tojik göbe ellik úgy a mégek rajzanak. Az már a gazda geladata hogy ezt kontrollálja. Egybk ha öröklődne akkor 1 öreg méhésztársnak az összes méhe a fán lenne 50 éve rajbölcsővel szaporit.. Családokat ad el s még sosem volt ilyen panasz.
S viccnek tartom hogy ez a mesterséges anyanavelést "pár" éve csinálják s már azt alarják elhitetni hogy jobbat csinálnak mint az evolúcio évmilliók alat.

_________________
"A legnagyobb termelő erő a tudás"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.31. 12:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.28. 20:39
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Nagycsécs, Kazincbarcika
Valós tapasztalatokat senki nem mer leírni, de aki fel meri vállalni szóban a véleményét az az F1 és F2 Bf anyákat dícsőíti.
A vélemény nyilvánítás mellett nyomatékosan felhívják a figyelmet arra, hogy F1 anyák neves helyről származzanak és csakis ezektől nevelnek F2 anyát.
Ezen F1 és F2 anyák heréivel párzott Pannon méhanyák családjai szignifikánsan jobbak az eredeti "tiszta" pannon anyáktól.

A sok okos kapaszkodik a jogszabályokba, hogy miért nem szabad tenyészteni/forgalmazni de valós tapasztalata az okoskodók közül keveseknek van......

Az elgondolkoztató, hogy miért hordják a nagy nevek külföldről az anyákat, valószínű aki termelni akar az nem szenved az itt kapható fajtának megfelelő, de az elvárásokat nem teljesítő "genetikai hulladék" anyákkal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.30. 15:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Igaz ez azokra is akik szelektáció nélkül az első rajbölcsőkből családokat kreálnak . Aztán akácon már újra rajzik a szaporítás . Ezek heréi mindennél károsabbak ! Meg az ilyen méhészek is . Nem kell ide buckfast van itt genetikai hulladék az nélkül is.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.28. 17:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Én lennék az a személy aki kényszeriti a màsikat hogy külföldröl vegyen anyàkat?? :D
Nem mondtam hogy bukfenc méheim vannak.
Az elején leirtam hogy felesleges a vita!

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.27. 22:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Bocs nem értjük egymást!!!!!

A bf pároztatótelepről kikerülő méheid, tennék lehetetlenné, hogy a saját pannon méhemmel méhészkedjek egyszerűen mindent megfertőznek.
Szerinted néhány személynek aki nem tanult meg méhészkedni, és most azt hiszi, hogy a buci ezt megoldja, joga van rákényszeríteni az összes többi méhészt, hogy évente külföldről vásároljon anyákat, mert az őshonos méh tenyésztését lehetetlenné teszik?
Valami rohadtul nagy képzavart érzek néhány embernél.
Azt hiszik, hogy veszek néhány bf anyát és nevelek tőle anyákat???
Meg kéne nézni a hibrid fogalmát!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.27. 20:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Azért is irtam hogy pàroztatòtelep kell.

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.27. 20:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
maciur írta:
Üdv.
Carnica anya és Bf. Here páros nem ad rossz anyákat tehát megsemmisités durva megfogalmazás, ......

Gondold végig amit írtál. F1-nél O.K. az utód jó tulajdonságú lesz, aztán a második generációtól jön a szemét a visszaütés a lerontott tenyészvonalakra.
A Mendel törvények érvényben maradnak.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.27. 14:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Üdv.
Carnica anya és Bf. Here páros nem ad rossz anyákat tehát megsemmisités durva megfogalmazás, de leszögezem nem reklámot szeretnék csinálni a Bf-nak mert semmi értelme a vitának.
Mo-on nincs lehetöség egy elszigetelt Bf pároztatòtelep létrehozásához,
anélkül meg nem sokáig Buckfast a Buckfast.

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.27. 10:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
Azt ugye nem kell elmagyarázni. hogy azért nem ugyanaz egy technológiai fejlődés, mint mondjuk pl. a fajta nemesítés?
Nem ugyanaz, mert más a következménye.
A mézeltetési technikák, eszközök, kaptárok sokszínűsége jó dolog, de a GMO, vagy egy invazív faj, vagy egy új kórokozó behurcolása végzetes következményekkel járhat, vissza nem fordítható folyamatokat indíthat el.

Ha más méhészetét megfertőzöd a BF heréiddel, TE vagy az, aki megsemmisíti mások méhészetét, ugye, hogy ismersz ilyet?

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.27. 10:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.04.20. 09:05
Hozzászólások: 24
Nem tudom te hol élsz és milyen "méhészeket" ismersz, aki megsemmisítené a másik méhészetét, lehet hogy szerencsésnek kell éreznem magam, hogy nem ismerek ilyen kultúrlényeket...
De igaz lerágott csont, már 6 éve is jól le lettek hurrogva akik erről kérdeztek, 6 év alatt semmi nem történt, a világ is ugyanolyan mint volt Őrösi idejében, mindenki méhészkedjen KIZÁRÓLAG az ő könyve alapján, vagy használjon mindenki kasokat és a családok leölésével vegyük el a mézet! A fejlődés meg új technikák csak rontanak mindenen!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.26. 12:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Csak ara vigyázz,hogy a szomszéd méhész nehogy megsemmisítse a méhészeted,ha rájön mit tenyésztesz!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.26. 08:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
Ez a kérdés, álnaív! Eléggé lerágott csont ez itt a fórumon, hogy a tartás nincs tiltva.
„Buckfast méhet tartani illegális” nem lesz a jogszabályban, ahogy az sem, hogy „Embert konyhakéssel hasbaszúrni bűncselekmény”.

Jogszabályok:
1993. évi CXIV. törvény az állattenyésztésről

18. § (2) A 17. § b) pontja alapján a tenyésztési hatóság ellenőrzi
d) a tenyészállat és szaporítóanyag behozatalát, illetve kivitelét;


67/2010. (V. 12.) FVM rendelet

7. § (1) Méhanya csak a tenyésztő szervezeti és fajtaelismerés rendjéről szóló jogszabályban foglalt adattartalmú, az érintett tenyésztő szervezet által kiállított származási igazolással ellátva kínálható fel értékesítésre.

(2) Méhanyanevelésre csak tenyésztő szervezet által fenntartott méhfajtát szabad felhasználni és forgalomba hozni.

(3) Méhanyaként, illetve szaporítóanyagként csak származási igazolással ellátott, méhanyanevelő telepen, pároztatótelepen előállított, illetve törzskönyvezett, természetes pároztatással vagy mesterségesen termékenyített méhanya, továbbá párzatlan méhanya, méhanya bölcső, álca, pete (tenyészetkóddal ellátva) hozható forgalomba.



És még ez is ide vonatkozik, hogy érthető legyen:

6. § (2) Nem minősíthető a méhanyanevelő telep pároztatóteleppé, amennyiben 10 km sugarú körzetben eltérő fajtájú méheket tartó méhészet található.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.25. 10:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.04.20. 09:05
Hozzászólások: 24
Ne idézd az előtted szólót!
Moderátor

2009 es hozzászólások... Nem sok értelme lenne, pláne hogy amit olvastam az bf ellenes vs nem ellenes fórumozok adok-kapokja.
És hiába googlezom, sehol nem találom leírva hogy: "Buckfast méhet tartani illegális."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.25. 04:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
tudox írta:

Valaki be tudja linkelni a törvényt, ahol le van írva hogy a buckfast méhanya tartása tilos?

Javaslom, hogy olvasd el az egész topicot az elejétől. Volt már erről szó több oldalon keresztül. Azóta a jogi szabályozás is változott, változhatott, a linkekre kattintva a hatályos szöveget tudod olvasni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.24. 22:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
De az olaszok nem bf-ot tenyésztenek hanem a saját fajtájukat.
A bf legnagyobb gondja az, hogy hibrid. Tenyésztése során mindig vissza kell(ene) nyúlni az alap vonalakhoz.
Egy f3-as hibrid leginkább genetikai szennyezés.
Szerintem.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.24. 22:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Egyre jobban megy az eghajlat az olasz felé....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.24. 21:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Régebben (20-25 éve?) az akkor egyesek által (újra) felfedezett olasz méhek kapcsán voltak nagy lelkesedések, meg ellenkezések. Na de a lelkesedés lángja egy idő után kialudt, maradtak a tények (rablási hajlam, eltájolás stb.).... Persze a divatok visszatérhetnek. Lehet a BF is ilyen "divat" (?) Bár minden bizonnyal a mi egyre forróbb kontinentális éghajlatunkra tenyésztették ki a szigetországban :shock: , "Ez lesz a legjobb a magyaroknak a Kárpát medencébe!" felkiáltással. :lol:

Azért az érdekelne amatőröktől, hogy a szomszédja honnan tudta, melyik anya párzott BF herével? Tartotta a gyertyát nekik?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.24. 21:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 9300114.TV

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.24. 11:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.04.20. 09:05
Hozzászólások: 24
És a kárpát medence időjárása nem változott semmit az elmúlt 20 évben?

Valaki be tudja linkelni a törvényt, ahol le van írva hogy a buckfast méhanya tartása tilos?
Egyébként köszönöm a kommenteket, remélem mégtöbb lesz, mert lehet - és szerintem kell is - erről beszélni, vitázni, és talán kulturáltan és nem egymásnak beszólogatva is lehet véleményeket-tapasztalatokat cserélni olyan témáról is amiről sok embernek nagyon eltérő véleménye van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.24. 10:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Az a sok idős,vagy idősödő méhész azt is megtapasztalta,hogy a kárpát medence időjárásához a krajnai alkalmazkodik. A BF csak kárt okoz. Tapasztalat: Méhész szomszédom Ausztriából hozott Bf anyákat . Abban az évben ezek heréivel párzott anyák teljesítménye a nullával volt egyenlő.Szerencsére ez a jelenség nála halmozottan jelentkezett!!!!!! Így aztán abbahagyta a kísérletezést.Aki az őshonos méhvel nem tud méhészkedni az tartson valami divat állatot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.24. 10:27 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
tudox írta:

Negatívnak és begyöpösödöttnek sokkal könnyebb lenni, mint tanulni, fejlődni és haladni a korral.


Az meg lemaradt ebből mind aközben,hogy a hatályos törvényeket be kell tartani!
A Buckfast méh tartása itthon nem engedélyezett,hiába is "kukorékolták" egyesek éveken keresztül.

Manapság-ahogy olvasni lehet-közel sem olyan népszerű,mint Ádám testvér életében volt.(mivé lett az Apátság) :oops:
Ahol tartják általában jól elkülönül területileg más honos méhfajtáktól,van helye mindegyiknek.
Itthon ebben a méhsűrűségben lassan a krajnainak sem lesz élettere....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.24. 09:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.04.20. 09:05
Hozzászólások: 24
Andris84 írta:
Sziasztok!
Buckfast párzott anyával foglalkozik valaki? Tippeket is szívesen fogadnék! Előre is köszönöm!


Igen foglalkozik, de mindenkitől csak ezt fogod hallani:

"Magyarországon a krajnai méh az elterjedt, és hivatalosan engedélyezett fajta!"

Sok az idős, idősödő "már mindent megtapasztalt" méhész akik 20 éve ugyanúgy csinálnak mindent és nem veszik észre, vagy nem akarják tudomásul venni hogy a világ folyamatosan változik. Persze ők is ugyan úgy próbálgatják sőt lehet hogy az állományuk fele már bf anyás de ezért másokat okolnak mert "megfertőzték" őket tájidegen korcsokkal...
Negatívnak és begyöpösödöttnek sokkal könnyebb lenni, mint tanulni, fejlődni és haladni a korral.
Ez nem azt jelenti hogy a krajnai a múlt a bf a jövő, sőt! De élből elutasítani valamit mert nem ismerjük eléggé és a "szomszéd Pista is akinek a nagyapjának is volt már 3 kasban méhe" azt mondta hogy az szar.... az eléggé szomorú.
A paradicsom tenyésztők is parasztok akkor, mert az meg amerikai őshonos növény!

Az a baj, hogy még a külön bf méhekről szóló alfórumban is csak a negativ lehúzás megy, minden komolyabb érv nélkül akkor nem igazán lehet érdemben tapasztalatokat illetve előnyöket/hátrányokat megbeszélni. Persze akinek nem inge....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.23. 21:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.25. 18:48
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Hajdú- Bihar
Magyarországon a krajnai méh az elterjedt, és hivatalosan engedélyezett fajta!

_________________
1/2 NB.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2016.05.23. 21:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.09.06. 02:07
Hozzászólások: 4
Sziasztok!
Buckfast párzott anyával foglalkozik valaki? Tippeket is szívesen fogadnék! Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2013.10.12. 22:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.03. 00:19
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Pest megye
hollosa írta:
A tájidegen harlekin /sárga/ katicabogárról eddig csak olvastam. Ma megismertem őket közelebbről, tényleg igen kellemetlen tud lenni. Pillanatok alatt elleptek, szemembe, számba másztak és büdősek is. A harapásukat nem vártam meg, elmenekültem előlük. A lakásba is bejönnek mint a suszterbogár. Vajon a tájidegen buckfast milyen meglepetést tartogat?


Kérdezz tapasztalt méhészt ezekről a méhekről, lehet kincs van a kezetekben, vagy csak atkásak


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2013.10.12. 20:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tamasmehe222 írta:
Nekem is vannak bukfast méheim bár a fajtákkal nem vagyok olyan tisztában.Sárga a potrohuk a másikfajtának meg nem.Viszont jobban csikozott.Jól dolgozik mind a kettő de a sárga potrohu jobban gyorsabban fejlődik szerintem tavasszal ès a hordása is jobb.aztán kiegyenlíttődik később.

A sárga potroh nem bf, beütés feltétlenül. Ez az olasz jele.Egy barátom a "sárgarépa" szín miatt kesereg.
A világossárga olasz méh nálunk régóta jelen van. A háború (II. vh.) után és a gengszterváltás után is sokan gondolták, hogy ez az idegen faj(ta) majd pótolja a méhészeti szaktudást és a munkát.
Igazuk volt, valóban lehetett dicsekedni ezeknek a családoknak a fejlődésével. Akác után nekik voltak a legerősebb családjaik.Az akác átlaggal betelelt családszámmal osztva inkább nem voltak hajlandók nyilatkozni.
Kezdőként én is vettem ilyen anyákat, tudom.
A "sárgarépa színűekről" nem autentikus a véleményem. Soha nem vettem ilyen méheket, a fertőzésként bekerültek anyáját az első találkozáskor elnyomom.
Nem véletlenül.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2013.10.12. 19:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.08.27. 10:05
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Felső-Bácska
A tájidegen harlekin /sárga/ katicabogárról eddig csak olvastam. Ma megismertem őket közelebbről, tényleg igen kellemetlen tud lenni. Pillanatok alatt elleptek, szemembe, számba másztak és büdősek is. A harapásukat nem vártam meg, elmenekültem előlük. A lakásba is bejönnek mint a suszterbogár. Vajon a tájidegen buckfast milyen meglepetést tartogat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2013.10.12. 17:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Nyáron az én gyerekem is tiszta csokibarna, lehet van egy kis afrikai beütése.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2013.10.12. 13:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.11. 10:25
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Csorna (Gy.M.S.Megye)
Nekem is vannak bukfast méheim bár a fajtákkal nem vagyok olyan tisztában.Sárga a potrohuk a másikfajtának meg nem.Viszont jobban csikozott.Jól dolgozik mind a kettő de a sárga potrohu jobban gyorsabban fejlődik szerintem tavasszal ès a hordása is jobb.aztán kiegyenlíttődik később.

_________________
tamasmehe222


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2013.06.15. 21:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Valahol látok egy kis hasonlóságot a buckfast és egyéb behozott,nem őshonos,tájidegen méhfajták és a tógazdaságokban,horgásztavakban elterjedt törpeharcsa között.
Nem is egy horgásztó hirdetését olvastam már úgy, hogy "Tavunk még mentes a törpeharcsától".

Az igaz hogy a törpeharcsánál más a gond,eleszi a táplálékot,elveszi az életteret a nemes halak és a keszegfélék elől,ezzel ellehetetleniti egy jó horgásztó "működését",de a méhek kereszteződése miatt,a behurcolt méhfajták nem kivánt korcsosodást okozhatnak az őshonos méheknél.

Elég csak a dél-amerikai kisérletre gondolni az afrikai és az olasz méhekkel.A buckfast hibridben is vannak nyomokban afrikai fajták génjei,és mi a biztositék arra,hogy ezek a gének esetleg okoznak egy olyan mutációt, ami felerősiti a hazai őshonos méh támadóhajlamát?

Nincs elég hisztéria igy is a "méhtámadások" miatt a tévében?
Nem elég szomszéd keseriti meg méhész szomszédja életét azzal,hogy ha évente átröppen 5 szem méh akkor már támadásról rikoltoznak?

Felelőtlen volt az a személy,aki a jogszabályokat kijátszva behozta ide ezt a fajtát(meg gondolom ez inkább a határellenőrzés megszűnése után történt)

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2013.06.15. 11:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
montero írta:
Az a gond ezzel a buci kérdéssel,hogy csak azoknak hallani a véleményét akiknek soha nem volt,de hallottak vkiről aki már látott olyat akinek van. :)

Meg hallhatod azoknak a véleményét akiket fertőz ez a genetikai szemét ....... :merg :merg :merg

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Buckfast méh
HozzászólásElküldve: 2013.06.14. 20:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Sziasztok! Kicsit elgondolkodtam! Vajon miért nincs most Buci anya??HHHM?
Csak úgy mellékesen nálam az olasz család amelyik egyforma erősségű volt a krajnaiakkal, most épp másfél fiókon dolgozik.A krajnaiak, már 3.-on dolgoztak akácvégére.Épp a héten néztem szépen elfogadták a cserére beadott párzatlant.A párzás ugyan még hátra van, reménykedem.
Ja és nem hibrid hanem a legerősebb családban nevelkedett szép nagy krajnai.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1119 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.