Pontos idő: 2024.04.27. 19:31

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.16. 20:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
bordal ivo... gyanus hogy az már nem telel át ,ki kellet pusztulnia a régi népességnek ,nem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.16. 19:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
bordal ivo írta:
Mostanra anyásodott be.


Tehát május másodikán lelépett a régi anya, és mostanra kezdett petézni az új? Akkor azok nem is méhek, hanem valami csodabogarak! :ut

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.16. 18:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.03. 00:19
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Pest megye
Mostanra anyásodott be.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.16. 16:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
bordal ivo írta:
A május másodikán megrajzott családnál vasárnap találtam 5-600 napospetét,


De most akkor mi itt a gond? :shock:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.16. 13:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.03. 00:19
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Pest megye
A május másodikán megrajzott családnál vasárnap találtam 5-600 napospetét, remélem nem herét petézik az anya ismét. Szerintetek lesz ebből a családból még valami?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.16. 09:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
john írta:
Egy hét léputcás rajra rátettem egy háromkeretes anyapároztatót két hete,a vallatókeretet lebölcsőztem.Reggelre a három keret alól kihordták az újságpapírt így nem bántottam őket egy hétig.
Egy hét múlva megnézve alul a vallatókeretre ahova még lehetett anyabölcsőt húztak,és fönt meg vígan fiasított az anya.Békésen eléldegéltek egy kaptárban mint két család. :D


Mindezt közös alsó kijáróval...?
Érdekes.
Nem lehet, hogy úgy gondolták ebben a nagy felfordulásban, hogy lecserélik azt a mamát odafent? (bár akkor gondolom a felső fiókban is lenne pár bölcső)

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.15. 22:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Egy hét léputcás rajra rátettem egy háromkeretes anyapároztatót két hete,a vallatókeretet lebölcsőztem.Reggelre a három keret alól kihordták az újságpapírt így nem bántottam őket egy hétig.
Egy hét múlva megnézve alul a vallatókeretre ahova még lehetett anyabölcsőt húztak,és fönt meg vígan fiasított az anya.Békésen eléldegéltek egy kaptárban mint két család. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.15. 20:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
ligustica írta:
A másik kérdés van egy kis család ami éppen megtölt egy fiókot jóindulatúan.Egy másik pedig anyátlan kb egy hete,hogy egyesíthetném őket a legbiztosabb módon?Köszönöm.


Az anyátlan családot bölcsőzd le! Miután végeztél, ne tedd rájuk a menekülőteret, hanem egy újságpapírt néhány helyen tollheggyel kilyukasztva a léputcák felett (én anyarácsot is szoktam rátenni), és erre tedd rá a kiscsalád fiókját kijáró nélkül. Két nap múlva vedd ki a rácsot, és az újságpapír maradékát. 100%-os módszer.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.15. 20:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
ligustica írta:
Váltani akarnak?


Igen. Hagyd, hadd csinálják!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.15. 19:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Üdv.A segítségeteket szeretném kérni.Tegnapi átvizsgáláskor,egy családnál anyabölcsőket találtam, 2-3 amiben 3-4 napos álca volt.Még nem ért össze a két vége akkor 3-4 napos igaz?De az anya megvan mindkét keretsoron kiterjedten fiasít,ez évi.Mi az oka ennek,és mit tegyek?Váltani akarnak? A másik kérdés van egy kis család ami éppen megtölt egy fiókot jóindulatúan.Egy másik pedig anyátlan kb egy hete,hogy egyesíthetném őket a legbiztosabb módon?Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 15:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
karci írta:
benzinkutas írta:

Ha így anyásítok akkor nekem kell kiengedni az anyát, ha igen mikor, vagy megoldják maguk?


Ha jól tűzöd fel akkor valószinűleg neked.Egy jó 2-3 nap múlva.
Ha nem olyan jól sikerűl ,akkor már aznap bemennek hozzá "barátkozni" :cry: 8-)


Nálam idén így kapott 2 család anyát kísérleti jelleggel.
Mindkettőhöz berágták magukat, de csak pár nap után. (2. napon még tuti nem)
El is fogadták őket, nem volt gond.

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 10:38 
[


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.17. 18:54-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 05:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.02. 16:09
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bélmegyer
Idézet:
3.: Ha nem kölyökcsaláddal anyásítasz, akkor kalitka (anyazárka) helyett válaszd a lépre tűzhető petéztető tokot! Szinte 100% a siker, és a petézés majdnem hogy folyamatos marad a családnál!



Ha így anyásítok akkor nekem kell kiengedni az anyát, ha igen mikor, vagy megoldják maguk?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.07.01. 21:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.29. 17:40
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Sárrétudvari
CsZoltán írta:
Nézd meg a szétválasztót, mert szerintem valahol rés van és még mindig egy családod van, ha nem így volna már régen volna álanyás fiasításod (púpos).


Tényleg, megnézem alaposan, mert az durva lenne, hogy csak én hiszem, hogy ők két család, közben pedig csak két szobásra bővítettem lakásukat...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.07.01. 15:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Nézd meg a szétválasztót, mert szerintem valahol rés van és még mindig egy családod van, ha nem így volna már régen volna álanyás fiasításod (púpos).

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 22:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.16. 23:39
Hozzászólások: 145
Szerintem álanyás lett a családod, az álanya nyírta ki az igaziakat.
Kétféle módon járhattál volna el szerintem:
a) klasszikus keretlerázásos módszer-> kaptártól távolabb lerázni összes keretről a méheket, hátha álanya nem megy vissza, anyásítással próbálkozni vagy kaptárt lezárni, menjenek más családhoz
b) álanyás család fölé tenni a petéző anyát kölyökcsaláddal, dróthálóval elválasztva, anyatermék pár nap után blokkolja az álanyát, lehet egyesíteni
...esetleg fenti kettő kombinációja: b) majd drótháló elvétel és a) a régi keretekre
Álanyásságot alátámasztaná, ha púposra fedett munkásfiasítás lenne, amiből herék kelnek ki. De nálad ilyen nincs...
Az anya szerintem rendesen kikelt, nem lerágás. Ellenőrizni kellene, nem rohangál-e valahol a lépeken.
Ha nincs, akkor lehet hiába vársz 2 hetet. Ha beadsz nyitott fiasítást és pár nap múlva anyát akarnak nevelni belőle, akkor nincs rendes anya, kár heteket várni.
Figyelj arra is, nem látsz-e a lépeken esetleg pótbölcsőből kelt csökevényes anyát. üdv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 21:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Az a jó ha marad pempő. Ez azt jelenti , hogy volt élelme az anyának bőven. Hagyd békén a családot két hétig.
Bár mostanra már annyira elöregedett a nép , hogy kétséges a betelelés. De legalább neveltél egy anyát amire még szükséged lehet.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 21:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.29. 17:40
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Sárrétudvari
Sziasztok!
Van egy családom, amit az idén felduzzadt, szétválasztottuk, így az egyik fél anyátlan maradt. Pár hét után, mivel nem kezdett új anyát nevelni, adtunk neki anyát kirágósra tett zárkában. Anya eltűnt. Kapott másikat. Ő sincs. Közben húztak egy-egy bölcsőt egy keret aljára, és oldalára is, ezekből az anyák ki is keltek, de ők sincsenek meg. Ma tizenhat napja olvastam nálatok a lépszalagos módszert az anyaneveltetésre. Örösi könyvében is kikerestem, ez alapján vittem végbe az akciót. Az egyik üres keretbe csináltam két léccel, egy lépszalaggal a szertartást. Délutánra felragasztották, lefordítottam, bölcsőt húztak, lezárták. Tegnap előtt (14.nap) átraktam az egyik bölcsőt óvatosan levágva a lécről, az anyátlan családhoz egy lépre rátűztem. Ma nézem és örömmel látom, hogy a bölcső szája nyitva, de nem úgy, ahogy már néhányat láttam, ajtócska sehol. Az anyát sem láttam. Bár sokáig nem is kerestem, gondoltam, ha meglesz később látom majd a jelét. Bölcsőt leszedtem, pempő van az alján. No el is szállt az örömöm. Szoktak hagyni benne a kikelő anyák? Vagy még nem ő kelt ki, hanem kirágták. Ezek nálam anyákon fognak hízni? A tavasz óta egyszer adtam nekik fedett fiasítást, hogy pótoljam a népet, meg legyenek fiatalok is. Ezek nem sírnak, gyűjtenek, mint a veszedelem. Van mindenféle színű virágpor, 4 keret mézes lép, meg mézes-virágporos.
Építés az gyakorlatilag leállt (adtam műlépet, amikor kaptak fias keretet) gyűjtés az van. Van sajnos helye is.
Álanyaságnak, ha az az egyik jele, hogy több pete is van egy sejtben, itt 2 hónapja egy darab pete sincs.

Tudtok-e ehhez valami okosat hozzátenni?

Mit csináltam rosszul?

Félek, hogy kifutok velük az időből.

Tibor
Csatolmány:
anyabolcso.jpg

Csatolmány:
anyabolcso2.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 09:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Tőbbször kényszerből kipróbáltam már és nálam az egy szintes (20 cm-nyi) magasságeltérés esetén sem volt probléma a párzással, pedig a kijárók egy irányba voltak nyitva. A normál kaptársoron két újanyás kiscsalád volt egymáson, persze elválasztva, külön kijáróval. Csak alsó kijáróim vannak. Ilyen kialakítás mellett mindkét anya bepárzott és családot fejlesztett. Anyaveszteségem nem is emlékszem, hogy lett volna.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.06.28. 21:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 19:22
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Tolna megye
Köszönöm! Jó ötlet. Holnap (hanem esik) véghez viszem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.06.28. 18:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Bozoot írta:
Jelenleg nincs felesleges anyám. Bölcsővel meg sok időt vesztek.

Csinálsz egy 3 keretes pároztatót, az kapja a bölcsőt. Ennyi csapolást elbír. Akár a családon is megcsinálhatod egy leválasztott és szűkített 3. fiókon. (Természetesen hátrafelé van a kijárója.)
Ha az anya bepárzik, döntesz és egyesítesz, ha nem akkor is vissza egyesítesz.
Esetleg augusztus végéig mindkét mutter is dolgozhat, és akkor döntesz ....
Szerintem.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.06.27. 23:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 19:22
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Tolna megye
Ma átnéztem a családokat. Az egyik idén szaporított kis családnál (már 20 félkeret) most vettem észre az anyát viszonylag (éppen nagyobb egy munkásnál) kis méretű. Fias közepes. Megjelöltem, bár erősen gondolkodom, hogy le kellene váltani, amíg lehet. Jelenleg nincs felesleges anyám. Bölcsővel meg sok időt vesztek. Addig is másikból erősíteni? Mert jövőre, ha nem váltja be az ígéretet (fiatal anya = sok fias), akkor sokat veszthetek. Venni egy anyát meg nem is tudom. Volt már kiváló kis termetű anyám, de nem szeretem, mert valahogy mindig felszökött a hegesztett huzalpálcás anyarácson. Teljesítményben sem biztos, hogy egyenértékű a nagyobbal, hamarabb kimerülhet. Nem tudom. Vagy várok egy hetet s meglátom. Az idén már nem hiszem, hogy leváltanák. Habár. Ez ügyben szeretnék segítséget kérni. Előre is köszönöm. (bölcső lesz belőle úgy érzem) :?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.06.27. 23:04 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 19:22
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Tolna megye
Petéztető tokot én is jónak tartom. Anyásításkor szoktam használni. Idén befogtam egy rajt (repce közepén), amely valahogy állanyássá vált. A szakirodalom szerint az ilyen családokat jobb "felszámolni", hozzácsapni egy erősebbhez stb..., mert nagyon nehezen fogadják el az anyát. Leölik általában. Pont ebben az időben tettem be a bölcsőket a dajkához. Elvettem a dajka annyát (egyik legjobb tavalyi anya), és petéztető tok segítségével beadtam a rajhoz. Kicsit féltettem, de szerencsére sikerült. Pár nap múlva kiengedtem. Azóta gatyába szedte őket, és szép kis család lett. Jövőre anyaváltás :) .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.06.19. 07:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
1.: Anyát cserélni bármikor lehet, de szerintem napraforgó alatt nem célszerű. Az új anyának ugyanis idő kell, míg belelendül a petézésbe, és ha ez pont napraforgó alatt teszi, akkor a méz kiszorítja a fészekből, és hosszútávon legyengülhet a család. Kölyökcsaláddal történő anyásítással ez a probléma mérsékelhető.
Persze ha a lecserélendő anyának van valami gondja, akkor cseréld le minél hamarabb!

2.: Anyátlanítás után azonnal be lehet adni az új anyát bármilyen módszerrel. Persze hordás, vagy serkentés mindenképpen célszerű.
Vedd le a menekülőteret, a legfelső fiókra tegyél egy újságpapírt, rá egy anyarácsot, majd rá a kölyökcsaládot fiókban. Két nap múlva nyugodtan belenézhetsz, és a rácsot kivéve az egész kölyökcsaládot leteheted a fészekbe. Persze mindezt csak röpködéses, tehát jó időben csináld meg!

3.: Ha nem kölyökcsaláddal anyásítasz, akkor kalitka (anyazárka) helyett válaszd a lépre tűzhető petéztető tokot! Szinte 100% a siker, és a petézés majdnem hogy folyamatos marad a családnál!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.06.19. 06:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.02. 16:09
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bélmegyer
Tisztelt méhészek!
Némi segítséget szeretnék kérni.

1: Lehet, szabad-e napraforgó hordás kezdetén,alatta anyát cserélni?
2: Ha kölyök családdal anyásítok (NB 1/2) hova tegyem és hány napot várjak
anyátlanítás után?
3: Ha csak anyával anyásítok kalitkában, hogyan csináljam?

A válaszokat előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.29. 21:02 
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.17. 18:54-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.29. 18:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Ez meg az én anyazárkám – bölcsőszállítóm, egy hajcsavaró.

Kép

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.29. 17:56 
[


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.17. 18:53-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.29. 07:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.25. 16:00
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: hajdu-bihar
Az anyátlanítás után érdemes megvárni,míg felhúzzák az összes pótbölcsőjüket.Mivel petére nem húznak,legkésőbb 6 nap múlva már mind fedett.A legöregebb bölcsők ilyenkor 12 napos körüliek.Ilyenkor csak néhány érettet hagyok,és bő 3 napom maradt,hogy kicseréljem őket hasonlóan érett másikra.
Ilyenkor már a család hangulata is más,az anyát várják.
Persze ilyenkor a teljes 16 napot kivárjuk,+a petézés megkezdéséig eltelt napok.Fiatal méhekkel,fedett fiassal pótolhatjuk a családban keletkezett veszteséget.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.29. 05:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
zscsabee írta:
félek ha családot anyátlanítok, és sok a nyílt fias, amiből tudna magának váltóbölcsőt húzni, akkor azt teszi elsőnek és az én bölcsőimet meg lerágja. De majd kiderül hétvégén. Próba szerencse. Felét majd simán kapják, a másik felét alufóliával.



Itt igazából az az időszak a necces, ami az anyátlanságérzet feltámadása, és az első saját pótbölcsők befedése között van, valamint az utolsó fias kikelése után következik.
Amíg nem éled fel az anyátlanságérzés, és nem állnak neki munkásfiasból anyát nevelni, addig nem gond, ha sok a nyílt fias. Ilyenkor még az új anyát is könnyen fogadják.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.28. 21:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
zsolti írta:

Bocs, hogy megint én, de én jártam erre. :mrgreen:
Egy példával válaszolok erre: Pár napja háromkeretes pároztatókból szedtem le anyákat. Az árván maradt kis családok váltóbölcsőket kaptak kb. negyed óra múlva minden védelem nélkül. Elfogadták mindet, ma keltek ki az új anyák. És gyönyörűek! :D


Semmi gond! Sőt örülök, hogy ilyen gyorsan választ kaptam. Ha műrajt készítek, akkor én is így járok el, de félek ha családot anyátlanítok, és sok a nyílt fias, amiből tudna magának váltóbölcsőt húzni, akkor azt teszi elsőnek és az én bölcsőimet meg lerágja. De majd kiderül hétvégén. Próba szerencse. Felét majd simán kapják, a másik felét alufóliával.

Ja egyébként Zsolti, kipróbáltam a lépszalagos anyanevelési technikádat, és nekem elég jól bejött, igaz mellette csináltam mártott bölcsőset is. Meg kell modjam, hogy idén először használtam az úgynevezett "kínai" álcázó tűt, és elég jó tapasztalataim vannak vele. 45 bölcsőből 40 elfogadott a dajka család és szépen meg is neveltek. Az tetszik benne, hogy pempőstől kerül az álca a bölcső aljára, és nem kell előpempőzni, valamint nagyon könnyű kivenni vele, még a lépet sem kell visszametszeni, meg nem kell hozzá kézügyezség sem, annyi.

De a te módszered is nagyon jó, és valóban szép anyákat lehet vele nevelni.

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.28. 20:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
zscsabee írta:
Még egy kérdés. Eddig mindig ha anyát váltottam akkor pázott anyával csináltam, és nem volt semmi gond, de idén bölcsővel akarok anyát váltani. Ki hogyan szokta ezzel a módszerrel? Amire én gondoltam, az, hogy meganyátlanítom a családot, és pár óra múlva megkapják a bölcsőt alufóliával betekerve, mint a makacs családok, remélhetőleg, akkor ezek sem rágják le. Esetleg valaki?


Bocs, hogy megint én, de én jártam erre. :mrgreen:
Egy példával válaszolok erre: Pár napja háromkeretes pároztatókból szedtem le anyákat. Az árván maradt kis családok váltóbölcsőket kaptak kb. negyed óra múlva minden védelem nélkül. Elfogadták mindet, ma keltek ki az új anyák. És gyönyörűek! :D

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.28. 19:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
zsolti írta:
zscsabee írta:
Van 5 makacs családom, amik egyszerűen nem akarják a bölcsőket elfogadni, mindig lerágják, anya pedig nincs, fias sincs nála. Valahol olvastam vagy hallottam, hogy a bölcsőt érdemes körbetekerni folpack-kal (nem tudom így írják-e), vagyis fóliával, és csak a végét szabadon hagyni. Van ezzel valakinek tapasztalata? Vagy ki milyen módon anyásít bölcsővel?


Csabi!

Adj nekik nyílt fias keretet. Ez két okból jó. Egyrészt elárulja, hogy van-e esetleg párzatlan anyjuk (ha van, akkor nem húznak rá pótbölcsőket, ha nincs igen). Ha van, akkor az rágja le a bölcsőket. Másrészt ha nincs semmilyen anyjuk, akkor húznak pótbölcsőket. Hagyd őket befedni. Ha így lesz már fedett bölcsője a családnak, akkor az általad adottat is nagy valószínűséggel elfogadja.
Egyébként mindenfajta anyásítás nehéz ha a családnak nincs fedett fiasítása. Legkönnyebb azokat a családokat anyásítani, amelyek néhány órája lettek régi anyjuktól megfosztva, ill. amelyek CSAK fedett fiasítással rendelkeznek.

A körbetekerés jó biztonsági megoldás, csak nem folpackkal, hanem alufóliával, és a végét természetesen szabadon kell hagyni.



Köszönöm a választ. Hétvégén lesz rá időm megcsinálni. Elsőnek én is alufóliára gondoltam, de valami miatt a folpack rémlett. Ezt azért jó tudni. Köszi még egyszer.

Még egy kérdés. Eddig mindig ha anyát váltottam akkor pázott anyával csináltam, és nem volt semmi gond, de idén bölcsővel akarok anyát váltani. Ki hogyan szokta ezzel a módszerrel? Amire én gondoltam, az, hogy meganyátlanítom a családot, és pár óra múlva megkapják a bölcsőt alufóliával betekerve, mint a makacs családok, remélhetőleg, akkor ezek sem rágják le. Esetleg valaki?

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.28. 16:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
zscsabee írta:
Van 5 makacs családom, amik egyszerűen nem akarják a bölcsőket elfogadni, mindig lerágják, anya pedig nincs, fias sincs nála. Valahol olvastam vagy hallottam, hogy a bölcsőt érdemes körbetekerni folpack-kal (nem tudom így írják-e), vagyis fóliával, és csak a végét szabadon hagyni. Van ezzel valakinek tapasztalata? Vagy ki milyen módon anyásít bölcsővel?


Csabi!

Adj nekik nyílt fias keretet. Ez két okból jó. Egyrészt elárulja, hogy van-e esetleg párzatlan anyjuk (ha van, akkor nem húznak rá pótbölcsőket, ha nincs igen). Ha van, akkor az rágja le a bölcsőket. Másrészt ha nincs semmilyen anyjuk, akkor húznak pótbölcsőket. Hagyd őket befedni. Ha így lesz már fedett bölcsője a családnak, akkor az általad adottat is nagy valószínűséggel elfogadja.
Egyébként mindenfajta anyásítás nehéz ha a családnak nincs fedett fiasítása. Legkönnyebb azokat a családokat anyásítani, amelyek néhány órája lettek régi anyjuktól megfosztva, ill. amelyek CSAK fedett fiasítással rendelkeznek.

A körbetekerés jó biztonsági megoldás, csak nem folpackkal, hanem alufóliával, és a végét természetesen szabadon kell hagyni.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.28. 15:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Van 5 makacs családom, amik egyszerűen nem akarják a bölcsőket elfogadni, mindig lerágják, anya pedig nincs, fias sincs nála. Valahol olvastam vagy hallottam, hogy a bölcsőt érdemes körbetekerni folpack-kal (nem tudom így írják-e), vagyis fóliával, és csak a végét szabadon hagyni. Van ezzel valakinek tapasztalata? Vagy ki milyen módon anyásít bölcsővel?

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.28. 13:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.27. 16:15
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Baranya
Köszönöm, tartottam ettől. :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.28. 07:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.25. 16:00
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: hajdu-bihar
Nem érdemes !
Még egyesiteni sem!Sok álanya is lehet ua. családban.Elveszne a "rendes"anya is!
Ha ilyen van,az összes keretet lesöpröm a méhestől kicsit odébb egy kendőre,vagy fóliára,a kijárót bezárom,a méhek bekéredzkednek a szomszéd cs-hoz.Az álanyás kereteket szétosztom.
Szóval fölszámolás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.28. 06:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.27. 16:15
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Baranya
Üdv! Kezdő méhtartó vagyok (remélem később majd méhész is :oops: ) Azt szeretném kérdezni hogy álanyás családot hogy lehet anyásítani, illetve, érdemes e próbálkozni vele?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.26. 19:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Ladánybene
tibcsi1974 írta:
zsolti írta:
bergli!

Szerintem kezdjük ezt a belépést újra. Ez az első nem valami jóra sikeredett!
Hidd el, nem akar itt rosszat Neked senki!



Tehát bergli..ha már úgy esett hogy az anya maradt a családnál és van elegendő méz (kb 5 kg)
,virágpor,akkor csak helyet kell az anyának adnod,vagy kiépített kerettel vagy műléppel.Ha műlépet adsz akkor érdemes etetned serkentés céljábol.Ez kevesebb és hígabb szirupot jelent. Napi fél lityi 1/1-es .És úgy is észre veszed hogy elhordják -e ...
Rajjal kapcsolatban..ha azt veszed észre hogy kevesebb vagy csökkenne a méhecske létszám adj még nekik 1 keret félig fedet,félig nyitott fiast méhecskéstől ..potolni kell a veszteséget nekik.Sokkal jobban használódnak ijenkor.

köszönöm ez hasznos volt.a szirupot hordják nagyon is,gondolom épitkeznek mer van mit..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.26. 19:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Hát hogy szaporítsam a szót, szerintem igazad van. Az erősebb egységnek kell nevelni. :geek:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.26. 18:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Sokadszor visszaolvasva a hozzászolásomat még mindig nemértem mi rosszat írtam, de ilyenen vitatkozni (Tudjuk Ki óta) nincs kedvem ;)

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.26. 17:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.25. 16:00
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: hajdu-bihar
Eszembe nem jutna,de már egyszer-kétszer jól jött volna!
Részemről kösz,hogy föltetted a videót.Tető alatt , fedett helyen el tudom képzelni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.26. 12:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Egy jó kis ötlet tartalék családnak készítés esetére. Miből is lehet még kaptárt csinálni.

Beenuk

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.25. 22:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.16. 21:48
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: SZ-SZ-B NYÍREGYHÁZA
zsolti írta:
bergli!

Szerintem kezdjük ezt a belépést újra. Ez az első nem valami jóra sikeredett!
Hidd el, nem akar itt rosszat Neked senki!



Tehát bergli..ha már úgy esett hogy az anya maradt a családnál és van elegendő méz (kb 5 kg)
,virágpor,akkor csak helyet kell az anyának adnod,vagy kiépített kerettel vagy műléppel.Ha műlépet adsz akkor érdemes etetned serkentés céljábol.Ez kevesebb és hígabb szirupot jelent. Napi fél lityi 1/1-es .És úgy is észre veszed hogy elhordják -e ...
Rajjal kapcsolatban..ha azt veszed észre hogy kevesebb vagy csökkenne a méhecske létszám adj még nekik 1 keret félig fedet,félig nyitott fiast méhecskéstől ..potolni kell a veszteséget nekik.Sokkal jobban használódnak ijenkor.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.25. 21:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Ladánybene
zsolti írta:
bergli!

Szerintem kezdjük ezt a belépést újra. Ez az első nem valami jóra sikeredett!
Hidd el, nem akar itt rosszat Neked senki!

köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.25. 21:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
bergli!

Szerintem kezdjük ezt a belépést újra. Ez az első nem valami jóra sikeredett!
Hidd el, nem akar itt rosszat Neked senki!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.25. 21:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Ladánybene
tibcsi1974 írta:
bergli írta:
NB24 írta:
Bergli,a jelek szerint az anya kiszorult,de a család nem rajzókedvű,mert nem bölcsőzik.A műlép jó lesz,ha van hordás,és épitik.
Ha annyi méz van,nem ártana kipörgetni a mézeseket,esetleg a födött fiasokkal együtt.Az anya hamarabb rámozdulna!
A "szaporitásod"-nál lényeg:a műrajod gyorsan akar anyát nevelni,igy 5-6 napos álcákra húz bölcsőt.Ha befedik,vagdald ki őket,és a nyitottakbol hagyj max 2db-ot.Igy "néhány nappal "jobb anyjuk lesz,de ez is csak szükségmegoldás!

szia.látom azért vanit segitőkész ember is.most úgy állok hogy pergettem is meg nemis nemsokat vettem el tőlük és már petézett is.most etetek is csak nemtom meddig kell..???nemnagyon értek még ehez de nagyon igyekszem fejlődni azért irtam a forumra de úgylátom ide sem egyszerű beilleszkedni,dehát nemlehet mindenki profi..!!!a műrajnál szelektáltam bölcsöket mert segitett egy hozzáértő fórumtársatok.nagyon köszi a tanácsokat.mindegyiket szivesen fogadom,mer erröl holtig tanul az ember..


Nem tisztem megvédeni sem zsoltit, se nem Atis-t ..Hidd el ők is segítő készek, hogy hozzá értőek-e ? Én nem kérném számon tőlük.. .És nem mondtak neked semmi rosszat.Főleg azzal hogy nem a legszerencsésebb dolog szaporítással kezdeni..főleg úgy hogy majd nevelnek maguknak anyát...(vannak szakirodalmak amik szinte kötelező olvasmányok.)
És itt nincs senki aki profi , mert mindig tanul az ember.(saját kárán vagy ha más nem a saját méheitől, Pl.:hétvégén készítettem a helyet elő a rendelt anyáknak, az egyik családnál csendes anyaváltásra készültek kb 2 hete ,azóta kikelt az új anya, de valamiért meghagyták az öreg anyát is aki szinte már csak görbe bottal jár.Egy kereten békésen egymás mellett.(az új anya is petézik már).
Vannak még furcsa dolgok.De hasonlóról irt már más is. :roll: :roll: :roll:

Ui.:Nem kell midig a rosszat feltételezni az itt lévő emberekről..és el kell fogadni az építő kritikát...

nemakartam senkit megsérteni.de nézd meg a te válaszod és nézd az övék.én soha nem igy segitek más fórumon.de mindegy is kár erről irni is.egy a biztos,amit irtam az úgy van a srác igy csinálja,hogy jól e azt én még nemtom,majd kiderül.1könyvet elolvastam már,majd lesz többis,csak gondoltam itt is lehetne müvelödni mert ha jólsejtem erre is szolgálna a fórum.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.25. 21:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
bergli írta:
most etetek is csak nemtom meddig kell..???.


Ha a szélső kereteid mézesek és mézkoszorú is megvan a keretek felső részén akkor nem nagyon kell etetni az a másfél család talál magának ilyen időben is. 5 kg készlet alatt az anya petézése erősen csökkent. ha kereteket akarsz építtetni akkor etethetsz folyamatosan.

Idézet:
azért irtam a forumra de úgylátom ide sem egyszerű beilleszkedni,


azért ezt akarni is kell ám!

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.25. 21:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.16. 21:48
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: SZ-SZ-B NYÍREGYHÁZA
bergli írta:
NB24 írta:
Bergli,a jelek szerint az anya kiszorult,de a család nem rajzókedvű,mert nem bölcsőzik.A műlép jó lesz,ha van hordás,és épitik.
Ha annyi méz van,nem ártana kipörgetni a mézeseket,esetleg a födött fiasokkal együtt.Az anya hamarabb rámozdulna!
A "szaporitásod"-nál lényeg:a műrajod gyorsan akar anyát nevelni,igy 5-6 napos álcákra húz bölcsőt.Ha befedik,vagdald ki őket,és a nyitottakbol hagyj max 2db-ot.Igy "néhány nappal "jobb anyjuk lesz,de ez is csak szükségmegoldás!

szia.látom azért vanit segitőkész ember is.most úgy állok hogy pergettem is meg nemis nemsokat vettem el tőlük és már petézett is.most etetek is csak nemtom meddig kell..???nemnagyon értek még ehez de nagyon igyekszem fejlődni azért irtam a forumra de úgylátom ide sem egyszerű beilleszkedni,dehát nemlehet mindenki profi..!!!a műrajnál szelektáltam bölcsöket mert segitett egy hozzáértő fórumtársatok.nagyon köszi a tanácsokat.mindegyiket szivesen fogadom,mer erröl holtig tanul az ember..


Nem tisztem megvédeni sem zsoltit, se nem Atis-t ..Hidd el ők is segítő készek, hogy hozzá értőek-e ? Én nem kérném számon tőlük.. .És nem mondtak neked semmi rosszat.Főleg azzal hogy nem a legszerencsésebb dolog szaporítással kezdeni..főleg úgy hogy majd nevelnek maguknak anyát...(vannak szakirodalmak amik szinte kötelező olvasmányok.)
És itt nincs senki aki profi , mert mindig tanul az ember.(saját kárán vagy ha más nem a saját méheitől, Pl.:hétvégén készítettem a helyet elő a rendelt anyáknak, az egyik családnál csendes anyaváltásra készültek kb 2 hete ,azóta kikelt az új anya, de valamiért meghagyták az öreg anyát is aki szinte már csak görbe bottal jár.Egy kereten békésen egymás mellett.(az új anya is petézik már).
Vannak még furcsa dolgok.De hasonlóról irt már más is. :roll: :roll: :roll:

Ui.:Nem kell midig a rosszat feltételezni az itt lévő emberekről..és el kell fogadni az építő kritikát...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szaporítás/Anyásítás
HozzászólásElküldve: 2009.05.25. 20:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Ladánybene
NB24 írta:
Bergli,a jelek szerint az anya kiszorult,de a család nem rajzókedvű,mert nem bölcsőzik.A műlép jó lesz,ha van hordás,és épitik.
Ha annyi méz van,nem ártana kipörgetni a mézeseket,esetleg a födött fiasokkal együtt.Az anya hamarabb rámozdulna!
A "szaporitásod"-nál lényeg:a műrajod gyorsan akar anyát nevelni,igy 5-6 napos álcákra húz bölcsőt.Ha befedik,vagdald ki őket,és a nyitottakbol hagyj max 2db-ot.Igy "néhány nappal "jobb anyjuk lesz,de ez is csak szükségmegoldás!

szia.látom azért vanit segitőkész ember is.most úgy állok hogy pergettem is meg nemis nemsokat vettem el tőlük és már petézett is.most etetek is csak nemtom meddig kell..???nemnagyon értek még ehez de nagyon igyekszem fejlődni azért irtam a forumra de úgylátom ide sem egyszerű beilleszkedni,dehát nemlehet mindenki profi..!!!a műrajnál szelektáltam bölcsöket mert segitett egy hozzáértő fórumtársatok.nagyon köszi a tanácsokat.mindegyiket szivesen fogadom,mer erröl holtig tanul az ember..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 88 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.