Pontos idő: 2024.04.25. 16:44

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 12:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.01. 21:52
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok Mindenki!
A nevem: Baldavári László méhész. Vállalom a nevem, az előző fórumon is vállaltam nem bújok áll nevek mögé, hogy úgy osztogassam az észt! Szerintem ez így korrekt.
Igen, bejelentkeztem mert felhívott egy méhészbarát, hogy többször is megemlítettetek. Végigolvastam a Buckfast és az anyanevelési rovatokat. Nem is akartam rá reagálni, mert csak indulatokat szülne, mit az írásokban is megtalálható volt. Szerintem úgy sem fogjuk egymást meggyőzni. Ez olyan amikor a makacs vevőt nem lehet arról meggyőzni, hogy az amelyik méz ikrás az nem hamis!
Csak néhány dolgot szeretnék tisztázni azoknak, akik csak terjeszteni szeretik a téves információkat.
Nem írom ki senki nevét, úgy is tudja mindenki, hogy kinek szól az írás (ez így még érdekesebb)!
"Borjútáp" Igaz, előadásaimon tényleg adtam fehérjepótlós lepény receptjét. Csakhogy pontosan le van benne írva, hogy melyik fajta borjútápot használok, hogyan, és mikor! Aki vette a fáradságot az utánanézett, hogy ebben a tápban egyetlen egy gramm antibiotikum nincsen!
Nem tudom, hogy akác és napraforgó mézbe, hogyan került a tavaszi lepényből a mézbe az antibiotikum?
Kérdés? Ha olyan tökéletes a Krajnai, mint állítjátok miért van "Röptetéses rajzásgátlás, termelés" rovat, ami három oldalból áll!
"Őshonos Krajnai" Ki tudja megmondani, hogy mikortól kell számolni az őshonos méhet?
Ugyanis 1450 köröl Mátyáskirály nagyobb mennyiségű olasz méhcsaládot hozatott be
Magyarországra. Őrösi P.Zoltán Méhek között c. könyv 480 old első bekezdés:..."Északi méh Magyarországon sem ismeretlen". -(lapközép) Bánáti méh, vagy a Kárpáti, Kaukázusi, Singer, Vojnicsanky, Vigor. Az utóbbi 15 évben pedig a Buckfast.
Az ország nyugati felében kb 15 éve tartanak Buckfastot, csak nem beszélnek róla!
Most akkor mi az őshonos??? Hivatalos anyanevelők is hoztak be kintről anyákat.
Mi magyarok pedig szállítottunk anyákat: Amerika, Dél-Afrika, Kína, Japán, Finnország, stb..
Ezeknek az országoknak hol vannak az Őshonos Méheik? Nekik nincsenek???
Az Unió egy nagy ország! Már a régebben bent lévő országokban vannak hivatalosan elfogadott Buckfast méhek. Magyarország 2000-tól tagja ennek a nagy Úniónak. Egyetlen egy törvény nem tiltja, mos tmár a buckfast tartását. Kérem, hogy írjátok ide le az Eus
törvény számát. Szabad vándorlás van az országok között! A magyarok is kimentek Finnországba. Mi van a természetben bepárzott anyákkal másik ország területén? Mi lesz a hazavándorolt családokban lévő anyákkal és utódaival?
Hogyan halad előre a világ tudománya? A jó után egy még jobb következik! Ha ez nem így lenne, még mindig a kőbaltát szorongatnánk! stb...
Csak az az igazi jó szakember, aki gondolkodik, újít, szelektál...
Ilyen ember volt Kerle Ádám (Ádám testvér) A Buckfasti technológia és méh megalkotója.
Mert ehhez a méhhez tartozik is egy technológia ami nagyon pontosan ki van dolgozva.
A Krajnainak ki tudja, hogy van -e??? Nincsen egy hivatalos technológiája de még Szlovéniában sincs ahonnan származik!
1950 től van Hivatalosan Buckfast méh. Mire lett kitenyésztve? Betegségekkel szembeni ellenállóképesség, szelídség, fészek távolhordás stb..

EBÉD! FOLYTATOM


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2010.01.02. 11:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Ma regisztrált a topicban többször is megemlített méhésztársunk.
Remélem nem csak csendes szemlélője, olvasója lesz a fórumnak. Én várom véleményét , hozzászólásait , esetleges magyarázatait a topic témájával kapcsolatban.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 21:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.08. 18:49
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: bihar-ro
Idezet egy 1958-as kiadvanybol.
-A keresztezest a multban es jelenleg is nagyon szeles korben alkalmazzak.Kereszteztek az olaszt a krajnaival ,a kaukazusit az olasszal,a kaukazusit az erdeivel es ezzel a mehcsaladok termelekenysegenek novekedesere szamitottak.Az elert eredmenyek azonban nem voltak kielegitoek ,habar a keresztezes utani nemzedek nemi termestobletet adott.Az osszes hozzanemerto emberek altal vegzett celnelkuli keresztezeseknel,amelyeknel nem vettek figyelembe a helyi kornyezeti felteteleket,a kapott eredmeny kedvezotlen volt,mert az utodok reszben elveszitettek a kornyezeti feltetelekhez alkalmazkodott helyi fajtak legertekesebb tulajdonsagait.-Jelenleg,okulva masok tapasztalataibol tulajdonitsunk kello fontossagot a helyi meheknek es torekedjunk annak megjavitasara. Azok az orszagok, amelyek a multban az idegen anyaggal tomeges keresztezest vegesztek,most a helyi fajtakat keresik.A kulonbozo tavoli videkekrol szarmazo es kulonbozo biologiai kepessegu fajtak keresztezese helyet a hazankban talalhato populaciok keresztezesere kell torekednunk, es a fajtak tiszta verben valo tenyesztesevel szep eredmenyek elerese legyen a celunk.-idezetnek vege.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 11:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Majd elfelejtettem:BÚÉK


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 11:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Az biztos hogy Pink Panther gondolatai eltalálták a valóságot,leboritékolom hogy csattanós választ nem onnan kapsz ahonnan várod.A felső utcában egy kolléga kb:3-5-éve fűti a konténert,sajnos nem ismerem a tapasztalatait.Viszont rendelkezem velem egyidős rozsszalma kaptárakkal 5-cm falvastagsággal,csak állóban használom a logika szerint azért fejlődik benne nagy család korai akácra mert meleg és hamar indul a fejlődés,nem igy van.A fa kaptárak már régen kitisztultak a szalmából még egy bogár sem jön ki és akácra ők vannak többen.Emelkedett hőmérsékletnél tisztulnak, mjd később nagyon elindul a lényeg:a dajkabogarak elhasználódásakor sokkal több fiatal bogár áll rendelkezésre mint a fa kaptárban.Ezért azt gondolom a fiókjainkat jobban kell szigetelni legalább elől és hátul.A lefejlesztéses módszeren is módositani kell kora tavaszon igenis létre kell hozni az inkubátor állapotot,a szelekciós megállapitással teljesen egyet értek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.31. 14:59 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Azért a z utóbbi néhány évből én még nem vonnák le messzemenő éghajlatváltozási következtetéseket. Az öregek régről is emlékeznek aszályra is meg enyhe télre is.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.31. 12:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Pink Panther írta:
Elégedett vagyok velük,

Látod már meg is van a válasz az anyanevelők bevonása nélkül is.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.31. 11:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 21:34
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Szeged
Néhány gondolat a topik témájához:

Tapasztalatom szerint - az éghajlati változásokat figyelembe véve - a következő tendenciák látszanak:
1. Az akác és szinte minden növény korábban virágzik. Ennek mértéke változó kb. 2-3 hét.
2. Az alsó és felső akácok egybenyílnak, 5-6 nap különbséggel a "régi" kb 10 nappal szemben.
3. Nyár közepétől /júl 15./ nagy szárazság, virágporhiány. /Ez főleg az Alföldre igaz/

Az eredményes méhészkedéshez tehát szükséges:
1. Korai népességrobbanás. Ezt produkálja a krajnai fajta, de lehet, hogy annyira előretolódik az akác, hogy már ez sem lesz elegendő. Talán nem véletlen néhány kolléga már fűthető konténert készít és februártól melegítéssel serkenti a méheit. Kérdés,hogy aki nem tud pl. fűtőszálas kaptárt venni ;) - az mit tegyen?
2. Technológiai probléma. Pörgess és rohanj!
3. Virágportároló képesség, "szárazságtűrés". Ebben meg azt olvasom, hogy a buckfast méh a jobb.

Úgy gondolom az igazi szelekciós tényező a 3. pont lesz. A kevesebb virágpor => kevesebb fias, nosema => gyenge betelelő család => tavaszi egyesítés -gondolatot végigjátszva könnyen feleződhet az állomány akkor is, ha esetleg mindent szakszerűen csináltunk. És szerintem ez a pont lesz az, amikor megjelennek az "alternatív" anyanevelők, mondván az ő méheik erősek maradtak, vegyél tőlük. És még az is lehet, hogy igazat mondanak.
Nekem krajnai családjaim vannak enyhe olaszos beütéssel. Elégedett vagyok velük, de kérdésként felmerült bennem, hogy vajon az egyre inkább mediterrán éghajlaton is ő a legjobb?

Remélem kérdésemre a magyar anyanevelők, -nemesítők adják meg a csattanós választ!


Minden kedves méhésztársnak és családjának eredményekben gazdag boldog 2010-es évet kívánok!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.28. 19:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.21. 19:17
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Baja
cerana írta:
H Tibor írta:
Te Gábor én nem vagyok egy beszari tipus,de ehhez nem kéne valamilyen iromány hogy mégis mikor mit csináljunk mert az ördög mindig a részletekben buvik meg,létezik ennek velamilyen bibliája?(Károlyi Gáspár az nekem van de az csak vasárnapra érvényes)

Ezt a Bibliát úgy hívják, hogy Örösi: Méhek között.Ezt is megtalálod benne, merthogy ő találta ki. A petecsövecskék egyébként mindig 100 %-osak. Csak petés nevelésnél több van belőlük.


Így igaz. :taps
Van több szakirodalom is ami az anyaneveléssel foglalkozik, ha bele akarod ásni magad a témába.

_________________
Ha eltanulod a méheidtől a szorgalmat, nem lesz baj... (Hiezl Imre bácsi)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.28. 07:39 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
H Tibor írta:
Te Gábor én nem vagyok egy beszari tipus,de ehhez nem kéne valamilyen iromány hogy mégis mikor mit csináljunk mert az ördög mindig a részletekben buvik meg,létezik ennek velamilyen bibliája?(Károlyi Gáspár az nekem van de az csak vasárnapra érvényes)

Ezt a Bibliát úgy hívják, hogy Örösi: Méhek között.Ezt is megtalálod benne, merthogy ő találta ki. A petecsövecskék egyébként mindig 100 %-osak. Csak petés nevelésnél több van belőlük.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 22:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Hát én ausztriára gondoltam ,ahol krajnai is tanulja a dolgokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 20:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Te Gábor én nem vagyok egy beszari tipus,de ehhez nem kéne valamilyen iromány hogy mégis mikor mit csináljunk mert az ördög mindig a részletekben buvik meg,létezik ennek velamilyen bibliája?(Károlyi Gáspár az nekem van de az csak vasárnapra érvényes)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 17:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.21. 19:17
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Baja
H Tibor írta:
Gábor
Ezt ugy értsem öregebb petét azaz álcát teszel a starterbe, de ezt később fiatalabra cseréled annak érdekében hogy a petézőcsatornák 100%-osak legyenek?



Így ahogy mondod, de a pete és az álca 2 külön fejlődési alak. (ezt bizonyára tudod, csak rosszul fogalmaztál)
Nem használok start családot, egyből dajkacsalád kapja a tenyészkeretet.
Petés nevelést még nem csináltam, az idei szezonban akarom elkezdeni. Eddig az álcás neveléssel dolgoztam.

_________________
Ha eltanulod a méheidtől a szorgalmat, nem lesz baj... (Hiezl Imre bácsi)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 17:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.21. 19:17
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Baja
sandro5555 írta:
Ha az anya nevelés,vonalak szelektálásának fortélyait,módszereit szeretném megtanulni én is egy buckfast anyanevelőt választanák mert a legmodernebb és legváltozatosabb módon jelenleg ők űzik valószinűleg.A magyarokról meg nem tudunk semmit ,mig nyugaton azért dokumentálgatják,mert ez a legjobb reklám.Baldavári úr a buckfast eggyik szószolója ugye,és hát anyanevelő :http://tudatosvasarlo.hu/cikkek/1477



Baldavári Úr?! Na ne!..... Láttad a bemutató méhészatében az ún. bukfast családot? úgy, hogy mellette tart 100egynéhány krajnai családod? vicc az egész!!! :D
Azt szögezzük már le, hogy ilyen méhsűrűség mellett nem lehet fajtatiszta vonalakat fenntartani, hacsak nem mesterséges termékenyítéssel.

_________________
Ha eltanulod a méheidtől a szorgalmat, nem lesz baj... (Hiezl Imre bácsi)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 16:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Ha az anya nevelés,vonalak szelektálásának fortélyait,módszereit szeretném megtanulni én is egy buckfast anyanevelőt választanák mert a legmodernebb és legváltozatosabb módon jelenleg ők űzik valószinűleg.A magyarokról meg nem tudunk semmit ,mig nyugaton azért dokumentálgatják,mert ez a legjobb reklám.Baldavári úr a buckfast eggyik szószolója ugye,és hát anyanevelő :http://tudatosvasarlo.hu/cikkek/1477


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 15:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Robi írta:
Nem részletezem, mert sokan leírták már előttem, hogy ez itt nálunk a krajnai méh végét jelentheti.


A buckfast jó méh, efelől semmi kétségem. Jó kezek között hibridségéből fakadóan teljesítménye kimagasló.
És most már akkor én sem dicsérem tovább.
Az, hogy hozzá nem értők a Magyarországi viszonyaink között hozzányúlnak és úgy próbálják kezelni mint a krajnait enyhén szólva valóban aggályos. Ez hosszútávon itt nem fog működni, ebben is biztos vagyok. A krajnai méhészetekre milyen hatással lesz nem tudom, ebben nem akarok állást foglalni (egyértelmű választ nyugaton sem tudnak adni).
A kialakulóban lévő helyzet a mi méhész ágazatunk sajátosságából fakad. Mindenki azt csinál amit akar és ezt komolyabb következmények nélkül megteheti.

A voksomat én is a krajnai mellé teszem, ezt tisztázzuk. Már csak a miatt is mert mint lentebb írtam később anyaneveléssel is akarok foglalkozni. Van három tiszta krajnai vonalam amik ugye illegálisak, mert a szabályaink szerint csak a hazai krajnait lehetne tartani. Ez is egy sajátos dolog (krajnait tarthat az ember, de nem hozhat be, vicces).
Próbálok a krajnaiért elindítani vmit, remélem azok akiket megkerestem nem zárkóznak el.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 15:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Gábor
Ezt ugy értsem öregebb petét azaz álcát teszel a starterbe, de ezt később fiatalabra cseréled annak érdekében hogy a petézőcsatornák 100%-osak legyenek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 14:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
"A kátki a mai emberekkel biztos hogy alkalmatlan bármilyen hatóságnak",sőt bármilyen szakmai feladatra,bemutató méhészetnek meg rohadt drága dolog(fejétől kezd megromlani a hal),a dolgok nem pénzen ,hanem hozzáálláson múlnak.Sok embert tart el az állam sok hivatalban ,akik szépen bejárnak a munkahelyükre és várják a nyugdijjat.Az anyanevelőknél meg ha nyilvános lenne kinek milyen családjai , az őseikkel eggyütt visszamenőleg milyen tulajdonságokat mutattak ,mire szelektál és milyen eredményt ért el benne az eggyes nevelő,az anya nevelők milyen tulajdonságok erősitését tüzték ki célul és miért(pl virágpor és propolisz amiben valószinűleg jobb a buckfast ugye aktuálisan) akkor azt mondanánk hogy ott tenyésztés folyik és az adatok alapján amiknek persze hitelesnek kellene lenniűk eldőntenénk hogy melyik anyanevelőtől származó anyákat rendelünk az állományunk szinten tartása vagy javitása érdekében.Ugye igy kéne lenni,és hogy nem igy van abban hibás a kátki elmult 20 évének dolgozói,az őket kinevező minisztériumi alkalmazottak,politikusok és a teljes méhanya nevelő közősség.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 13:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.07. 08:58
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Somogy Északi közepe
sandro5555 írta:
A peres út nem ér sz...t se .....Valószinűleg a méhtenyésztőknek(anyanavelőknek....Az anya nevelőknél (méhtenyésztőknél) folyó szakmai munkát jellemzi hogy ha nincs kizárva az emlitett anyanavelő,.. bélyegként sül rá hogy szakmai munkát nem végeznek ,[b]nincsenek nyilvántartásaik ,pedigréik,szakmai szabályaik,[/b]akiket be bevettek a buliba azok azok kapják meg a lehetőséget.Bizonyitsák be hogy nem.A kátki a mai emberekkel biztos hogy alkalmatlan bármilyen hatóságnak(fejétől büdős a hal). Úgy kellene fellépni mint a kerület polgármester aki felszólitotta a fenyőfa árusokat hogy csak akkora területen árusitsanak amekkorára engedélyt kértek,2 nap mulva egy este kivonultak a rendőrséggel ,kőzterűlet felügyelőkkel ,polgárőrőkkel,kőzmunkásokkal és 2 perc alatt!!! felpakolták a területen kivüli dolgokat ,fenyőket ,eszkőzőket(még a fém henger csomagolót is) ,elkobozták őket.A fenyők egy részét rászorulóknak kiosztották a többi dolgot megsemmisitették.

UFF!(ez csakis az Én véleményem az alábbiakban!)
Mint kezdő méhész, érzem, hogy a marcangolás helyett a fenti utat kellene kiegyengetni.A fajtatisztaságról mely anyanevelő(k) beszélhetnek?Ha a fajtatisztaságot nem lehet biztosítani kétségtelenül, akkor a Mo.-i méhészek milyen anyákat kapnak?Az OMME mi alapján adja ki az engedélyeket, ha a nyilvántartás és pedigré környékén hiányosságok vannak? HÁNY ANYANEVELŐ FEJTETTE ITT KI VÉLEMÉNYÉT ÉS BIZONYÍTÉKÁT A HAZAI GÉNÁLLOMÁNY BIZTOSÍTÁSÁNAK BIZONYÍTÉKÁUL?
Ez csak pár kérdés, amelyet a tapasztaltabbak meg tudnának nekem válaszolni.
Mint már írták a krajnai kontra buchfast-ról Ha az összes méhész szemethuny a nevelők és szervezetek mutyizása körül, akkor annak eredményét is viselni kell.A fenti beidézett megállapítás szerintem nagyon igaz, s elgondolkodtató cselekedeteket fogalmaz meg, ha a méhésztársadalom tiszta viszonyokat szeretne.

_________________
'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.''


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 12:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
A peres út nem ér sz...t se ha valami illegálist akartok felszámolni, és a hatósági állatorvosokra is lehet várni sztem úgy 50 évet külőnböző okok miatt.Valószinűleg a méhtenyésztőknek(anyanavelőknek),az ommé-nak és egyre külőn erre a célra létre hozott hatóságnak kellene fellépni brutális keménységgel ez ügyben ,mégpedig ugy hogy mindig a leg keményebb javaslatok lennének végre hajtva.Az anya nevelőknél (méhtenyésztőknél) folyó szakmai munkát jellemzi hogy ha nincs kizárva az emlitett anyanavelő,az egész szervezetre bélyegként sül rá hogy szakmai munkát nem végeznek ,nincsenek nyilvántartásaik ,pedigréik,szakmai szabályaik,akiket be bevettek a buliba azok azok kapják meg a lehetőséget.Bizonyitsák be hogy nem.A kátki a mai emberekkel biztos hogy alkalmatlan bármilyen hatóságnak(fejétől büdős a hal). Úgy kellene fellépni mint a kerület polgármester aki felszólitotta a fenyőfa árusokat hogy csak akkora területen árusitsanak amekkorára engedélyt kértek,2 nap mulva egy este kivonultak a rendőrséggel ,kőzterűlet felügyelőkkel ,polgárőrőkkel,kőzmunkásokkal és 2 perc alatt!!! felpakolták a területen kivüli dolgokat ,fenyőket ,eszkőzőket(még a fém henger csomagolót is) ,elkobozták őket.A fenyők egy részét rászorulóknak kiosztották a többi dolgot megsemmisitették.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 11:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.21. 19:17
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Baja
H Tibor írta:
Gábor
Mit nevezel petés nevelésnek?


Álcás neveléssel indítod. Az elfogadott, "bepempőzött"[b][/b] álcákat kiszeded a bölcsőből, és helyére 2 de inkább 3 napos petét teszel. Ezekből kikelő álca, már a kezdet kezdetén anyának való pempőn nevelkedik......

_________________
Ha eltanulod a méheidtől a szorgalmat, nem lesz baj... (Hiezl Imre bácsi)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 10:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Tsanyi jól leírta mire számíthatunk.
Krajnai hozzászólásából úgy jön le mintha a fejlődés egy újabb lépcsőfoka lenne a Buckfast térhódítása. Szerintem meg éppen ez ellenkezője történik.
Nem részletezem, mert sokan leírták már előttem, hogy ez itt nálunk a krajnai méh végét jelentheti.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.27. 08:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Gábor
Mit nevezel petés nevelésnek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 22:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Én is abban a táborban vagyok, amelyikben a krajnai méhünket féltjük. Eddig meg lehetett tenni, hogy saját anyákat nevelünk, szelektálunk, de egy hibriddel visszavonhatatlanul tönkre lehet tenni az összes hazai vérvonalat, és kiszolgáltatjuk magunkat a tsanyi által jelzett erőszaknak. SEGÍTSÉG! Senki nem hall minket?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 21:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.21. 19:17
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Baja
H Tibor írta:
"Itt már senkiben nem lehet megbizni hozzá kel fogni anyát nevelni."



Ez így igaz!! Szép lassan rájön mindenki. ;)

_________________
Ha eltanulod a méheidtől a szorgalmat, nem lesz baj... (Hiezl Imre bácsi)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 20:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
H Tibor írta:
Ami biztos az idén már csak bölcsőt árult mert félti az engedélyét,egy méhészt hivott és különlegesen jó áruként ajánlotta én közvetlen mellette áltam és félig még értettem is a szöveget,ha nem vagyok ott szerintem meg is veszi.A tudatlan méhész nek elég annyit mondani nem hivatalos de nagyon jó.Itt már senkiben nem lehet megbizni hozzá kel fogni anyát nevelni.


Most akkor megtudom, hogy ki az, vagy nem tudom meg?

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 20:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Úraim!
Egyszerűen be kell jelenteni a hatósági állatorvosnak,neki kötelessége intézkedni. A jogszabályok szerint kártalanítás nélküli kényszerégetést is elrendelhet. Sőt a szomszéd méhészet is élhet polgári bíróságon a kártalanítási igényével.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 20:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Ami biztos az idén már csak bölcsőt árult mert félti az engedélyét,egy méhészt hivott és különlegesen jó áruként ajánlotta én közvetlen mellette áltam és félig még értettem is a szöveget,ha nem vagyok ott szerintem meg is veszi.A tudatlan méhész nek elég annyit mondani nem hivatalos de nagyon jó.Itt már senkiben nem lehet megbizni hozzá kel fogni anyát nevelni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 19:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Tényleg jöhetne a név. Nehogymá véletlenül onnan szerezzem be az anyákat.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 19:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
tűzoltó
Pedig én biztosra tudom hogy közeletekben egy hivatásos anyanevelő gyártsa a buckfastot egy telephelyen a krajnaival,gondolhatod mekkora lehet a szaktudás.Privátban elküldöm a cimét ha megigéred hogy két tank" tisztitott" vizet benyomtok a hálószobályában. :lol: :lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 18:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Nem akarom a szót szaporítani. Tsanyival értek egyet az érveket illetően.
Ugyanakkor Jani bátya törvénytiszteletére is felhívnám a bukfast pártiak figyelmét. Ha ti önkényesen figyelmen kívül hagyjátok azt , hogy most itthon a krajnai az engedélyezett faj, akkor semmi erkölcsi alapotok nincs számonkérni másokon a vándorlási szabályokat vagy a nyúlós gyógyításának házi praktikáit.
Szerintem ha "törvényesíteni" szeretnétek a bukfastot akkor először a jogszabályi hátteret kellene rendbe tenni. Ellenkező esetben törvényen kívüliek maradtok. Én kicsi vagyok ahhoz , hogy el tudnám azt dönteni, hogy szükség van-e már hatósági fellépésre a bukfast ellen. De úgy gondolom lassan már mozdulnia kellene a hatóságnak.
Számomra visszataszító ez a nyomulós, "úgyisvégigtaposunkrajtatok" stílus.
Évekbe telt míg ki tudtam gyomlálni a családjaimból az olaszos vérvonalat. Most jön az újabb csodaméh.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 16:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
krajnai írta:

Amúgy félreértettél, nem a buckfastot hanem az előremenést választottam.


Igen, igazad van, félreérthető volt a hsz.-od. Bocs!
Mindennek ellenére a buckfast behozását és elterjesztését Magyarországon a természet elleni újabb támadásnak tartom, kifejezetten ellenzem. Nem szabad elfelejteni, hogy a krajnai nem fajta, hanem alfaj. A természet alakította itt a Kárpát-medencében évmilliókon át. Ezért kell rá vigyázni. Minden más megoldás csak rövidtávú sikereket adhat. Ha ad egyáltalán.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 15:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Zsolti!
Pont te írtad, hogy a nyárutón a természet tőled visszavette volna ezt a csodát ha nem nyúlsz a Fumidil B-hez.
Amúgy félreértettél, nem a buckfastot hanem az előremenést választottam.

H Tibor!
Endréékkel én nem tartom a kapcsolatot (én nem kerestem őket, ők nem kerestek engem). A korai fejlődésen részemről nincs mit javítani. Erős családot kell betelelni és ez kompenzálja a kései indulást.
Mátét ismerem, kint is találkoztunk, tartjuk a kapcsolatot. A tudása megvan ahhoz, hogy jó anyákat tudjon nevelni.

Tsanyi!
Én teljesen egyet értek az általatok leírtakkal, de azzal is amiket én írtam.
Mint írtam nem az én bf anyáimtól kell tartani. Imádom a méheket (legyen az ilyen vagy olyan), hosszútávon a méhészetből akarok megélni. Úgy gondolom ehhez viszont előbb tanulni kell, ez is egy szakma. Idehaza profi anyanevelést nem is tudom, hogy hol lehetne megtanulni (kitől, mindenki félti tudását, már ha van). Az meg, hogy normálisan fizessenek is a munkádért kizárt! Krajnai tenyészetet ahová kilehetett volna menni és ott barátként kezelnek nem találtam. Singeréket a főnököm által ismerem, nekem itthon az ő anyáikból is van krajnai kontrollnak, de a főnöknek is. Az meg hogy egy buckfast tenyészetben találtam meg a lehetőséget talán életem eddigi legszerencsésebb momentuma. Ha a bf-on megtanulom a tenyésztést, akkor idehaza a krajnai anyanevelésben talán azt tudom majd kamatoztatni.
Mi is csináljuk a mesterséges megtermékenyítést, a spermavétel a legnehezebb. 40 euró nagyon kevés egy ilyen anyáért, vagy a minősége tükrözi is az árat!
Buckfast vagy krajnai anya mindegy, az árak kb ilyenek: párzott (telephelyi) 20-25, pároztatóhelyen párzott 30-50, tenyész anya 80-100 euro-tól, mesterségesen megtermékenyített 2-300-euro-tól.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 14:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
jani bátya
Az előirásokat hiába emlegeted szabályok csak azért vannak hogy legyen mitől eltérni.Mondj egy valamilyen eggyesületet vagy ágazatot ami ma M országon előirások szerint működik, holott tudom a csalást nem lehet intézményesiteni.Az APEH abból él hogy a vállalkozók nem szabályosak,a rendőrség úgyszintén abból él hogy szabálytalanok vagyunk.A saját utcánkban fogtak meg egy dillert fél csomagtartó anyaggal, szabályosan letartóztatták és egy ügyvéd 10-M-ért szebályosan kihozta.De maradjunk a méhészetnél:én egy saját tulajdonú telekre letelepitettem 110-családot szabályosan(2-m palánk,védőtávolság)stb.Eredmény:kasza,kapa,benzineskanna mert tudod ott a szomszédságban pici gyereket az udvaron lévő pancsolóban fürdetni azt nem lehet ..a probléma az volt szabályos voltam de nem életszerű.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 12:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Közben Tsanyi leirta amit gondolok. :taps :taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 12:07 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
H Tibor írta:
A buchfast méh elterjedését úgy nem lehet megakadájozni hogy sok méhész előreteszi a kezét és tiltakozik,ugy lehet megakadályozni mint ahogy a szlovákok csinálják próbálnak egy ellenőrzött vérvonalat fentartani(szerintem krajnai) ami jó és nem kell a felét agyontaposni.

Szerintem egyszerűen csak úgy, hogy betartjuk az előírásokat.
Nem próbáltam de véleményem szerint ugyanannyi százalékot kell "agyontaposni" az említett fajtánál is, csak többe kerül.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 12:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
"Lehet egymást köpködve újjal mutogatva spekulálgatva a régi módon méhészkedni vagy anyákat vásárolva nyugodtan méhészkedni" ,krajnai úr leirta a jövöt amit elképzelt:minden féle képpen fügni fogunk a mainál tőbbszőrős mértékben az anyanevelőktől :a buckfastosok csak akkor tudják majd fenn tartani a fajtájukat ha mindig megveszik a hozzávaló anyagot,a krajnai tartók kénytelenek lesznek most már mindig anyanevelőtől venni a méheket ha termelni akarnak. Függőség ,kiszolgátatotság lessz.Az anya nevelőkőn fog mulni a dolog ,ők meg nem istenek ,hibázni ,tédedni fognak,nem láthatnak mindent előre,be fog szükülni a gén állomány.Mindenki tudja hogy Jungle úr buckfast méhei terjesztették a nyúlósra való hajlamosságot nyugat európa egy részén,ám ő nyugottan nevelhet anyát továbbra is, a 20-dik fokú rokonának sem lehetne vagyona ha a károkat meg kellenne tériteni,de az ővé is sértetlen.Meggondoltam magam :gátlástalan vagy krajnai és vonatkoznak rád a leirtak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 11:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
krajnai írta:
Sándor!
Ellehetne cinikusan adok-kapokat játszani, de sok értelme nem lenne.
Meggyőződésem, hogy átalakulóban van a magyar méhágazat. Te én vagy bárki más ezt nem fogja tudni befolyásolni. ...


Krajnai! Bocs ezt nagyon visszatetszőnek érzem inkább Buckfast-nak szólítanálak.
Tehát Buckfast!
Nem leszek cinikus csak őszinte!
A a régi fórumozók azt is tudják, hogy nagyon messze áll tőlem a népnemzeti demagógia, ezt vedd figyelembe amikor olvasod.

Elindult a magyar méhészet gyarmatosítása.
A mezőgazdaságban sokan tiltakoznak a termőföld külföldi tulajdonba juttatása miatt.
Az sajnos lófütty ahhoz amit velünk terveznek, azt ha nehezen is de később is vissza lehet csinálni ... a méhészetét nem.

1, lépés: A magyar méhészet alapjainak szétverése, függő helyzetbe hozása.
- Már elindult a méhészetünk alapjának az őshonos, méhnek a megsemmisítése.
Erre jó a buckfast bogár. Hiába mondod, hogy a nem is annyira instabilak a pozitív tulajdonságai, hosszú távon mindegy, hogy a 3. nemzedéktől vagy a 9.-től jönnek elő az ősök tulajdonságai. Ha kellőképp sikerül végigfertőzni vele az országot, a Magyar méhésznek esélye sem lesz, hogy saját maga neveljen anyákat szelektáljon.
Ha megpróbálja bármi kijöhet belőle, lehet lusta rajzós, de ha belegondolunk akár a gyilkos méh is. A 27 vérvonalban ott vannak azok is amelyből braziliában a gyilkos méhkifejlődött.
Tudom, hogy ennek kicsi az esélye, ne erről nyissunk vitát.
Ebben a szakaszban még lehet viszonylag olcsón GMO anyákhoz jutni, akárcsak a narkónál itt is gondolom még ingyen is kaphatnak a méhészek néhány anyát kipróbálásra .....
Nálunk sajnos nincsenek szigetek esetleg magas hegyek közti zárt völgyek ahol nagyobb családszámmal fenn lehetne tartani az állományunk génkészletét. -tehát megsemmisül.
2. lépés: Gyarmati lét. Mivel a méhésztől elvették a lehetőséget, hogy maga jó tulajdonságú anyákat tudjon nevelni, marad a folyamatos anyavásárlás.
Buckfast( régen Krajnai) vagy Baldavári ....csak egyszerű dilerek, terjesztők lesznek ebben a rendszerben, (Vérvonalak törzstenyészetek kinek a kezében is vannak?) ők ugyan jobban járnak mint az egyszerű méhész, ezért is némi baksis reményében árulják el a Magyar méhészet ügyét.
Mint írtad, nem lehet az "utcán" pároztatni. Mennyibe is kerül egy ilyen mesterségesen megtermékenyített anya. 2008 év végén hallottam árakat, a mesterségesen megtermékenyített GMO anya 40€, az az csak 15kg akácméz ára ............
Keményen kell dolgozni a gyarmatokon, hogy a méhész kitermelje az anyák a gyógyszer stb.... árát.
Itt már a gyarmatokra gyengébb minőségű, de drága GMO anyákat is lehet szállítani, nincs konkurencia. Meg lehet nézni a multik polcait ......

Egyebek:
- Mint mondtam nem vagyok a genetika tudora de:
Buckfast írta:
De egyre nehezebb tiszta vérvonalú anatóliai méhet találni, (a törököknél is 1000-rel megy az intenzív vándorlás és keverednek a vonalak) ezért mi az anatóliai vonalat is tisztán tartjuk.
Ez egy kisebb családszámú tenyészetet jelent amit a gazdáid fenntartanak.ha jól gondolom. Elég hozzá az általános iskolai biológia ismeret is, hogy rájöjjünk, hogy a kis egyedszámú zárt populáció magától leromlik. Akkor hová lehet visszanyúlni?
- Ausztriában mint írod, észbe kaptak a méhészek, drukkolok nekik, hogy sikerüljön megállítani a GMO térnyerését. Náluk szerencsére vannak olyan helyen anyanevelők akik hosszabb ideig fenn tudják tartani a Krajnai Singer tenyészeteik. Addig talán célt érnek! Isten segítse őket!
- Bizom benne, hogy itthon is észbekapnak a méhészek és hatóságok. Pl GMO anyanevelő telep jelenleg nem működhet az országban .....nem hiszem, hogy kapna OMMI engedélyt.

-Az már gondolom szóra sem érdemes, hogy a GMO hibridek nem a mi körülményeinkre vannak "kifejlesztve". Igaz, hogy szeptember végén, októberben népesek, jól hordanak a cukroszsákból, de tudtommal korai akácra nem fejlődnek fel kellően. Nagyon örültem amikor hallottam egy közös ismerőstől a jó hírt, hogy az idei igazán korai akácon GMO-s ismerőse megközelítette az én akác átlagom 1/3-át. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
advocatus diaboli


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tsanyi 2009.12.26. 12:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 11:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
H Tibor írta:
Elkezdtem egy jellemzést és csak ezt szeretném befejezni,ha valakinek zavaró vagy bántó majd nabis megnyesi.
Egyetlen nagy problémát érzékeltem 2-éven át:
-a nagyon korai főhordásra nem tud berobbanni(akác I)
-hasonlóan petézik mint az olasz anya de több virágporral,felvesz egy sebességet ha van méz ha nincs megy előre.
-kereszteződési problémán kívül ez egy nagy gond ha Endréék ezt meg tudják oldani akkor nagyon el kell gondolkodni.
Egyáltalán milyen krajnairól beszélünk? mert ami most nálunk van az már minden csak nem krajnai,a tesóm mondja(20-éve méhész)neki szép fekete hosszú krajnai anya kellene.Nekem is csak a krajnai nem fekete és nem hosszú.A szlovákoknál medvebarnának nevezett anyák vannak újabban(az ő anyanevelőik már inszeminálnak is)egy ismerősöm szerint kilenc fias NB méreten.
A lényeg:kétségbeesésünkben próbálunk valamit tenni de ezt az anyanevelőknek kelene megoldani ,előrelépni.
Ők eladnak évi háromezer anyát megkapják a támogatást és lambada,a méhész agyon tapos belőlle 1500-at és iszonyatosan sokat dolgozik a selejt anyákkal.Ha ezt a támogatási rendszert nem alakítják át szerintem összeomlik a magyar fajta,buchfast nélkül is.

Hizsnyai Tibor


Tudom anyát kellene nevelni de a vándorméhész ezt nem tudja megoldani,vagy nagyon nehezen.A buchfast méh elterjedését úgy nem lehet megakadájozni hogy sok méhész előreteszi a kezét és tiltakozik,ugy lehet megakadályozni mint ahogy a szlovákok csinálják próbálnak egy ellenőrzött vérvonalat fentartani(szerintem krajnai) ami jó és nem kell a felét agyontaposni.

krajnai
Mostanában nem beszéltem Endréékkel,van róla tudomásod hogy a" korai berobbanás"képességen tudtak é javitani buchfasték?
Mit tudsz a tavaszra induló Debreceni anyanevelő terveiről?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 10:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
csoky írta:
DE! Ma Magyarországon egyedüli tenyészthető fajta a Krajnai.

Ha ez így van akkor csak ezzel a fajtával szabadna méhészkedni, ebből adódva nem azzal méhészkedik amivel akar.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 10:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Nekem különösebb gondom nincs a Bukfast-os méhészekkel,
hiszen mindenki azzal méhészkedik amivel akar.
DE! Ma Magyarországon egyedüli tenyészthető fajta a Krajnai.
Miért is kellene nekem másik fajta amikor ezzel is el lehet
érni a 100 kg/cs éves hozamot.Az,hogy a Bukfast nem rajzik és ellenálló a betegségekre
szerintem átmeneti állapot hiszen genetikailag nem stabil hibrid.
A másik. Amennyiben nekem mint krajnais méhésznek az elpárzás miatt a szomszéd Bukfast
méhészet miatt anyagi károm keletkezik valamilyen okból azért ki lesz a felelős?
Kihez fordulhatok kártérítésért?Vagy ezzel is majd a túlterhelt bíróságokat zaklatjuk?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 10:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Lehet lemaradtam valamiről, de tudomásom szerint nálunk csak a Krajnai fajta anyákat szabad forgalmazni. Ha ez így van, akkor mi szükség van a zsebinportból származó anyák reklámozására, esetleg fű alatti kereskedelmére. Mindent a profitért? 90-es évek eleje hibridek, vagy az olasz anyák, most meg ez. Miért is nem jó az ami van ?

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 10:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.21. 19:17
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Baja
Most már muszáj hozzászólnom, úgy érzem, de előre bocsátom senkit nem ítélek el.
Csak eszmét cserélünk...
Mindenki írásában van igazság. szerintem érthető azok lelkesülése akik mindig valami újban találják a problémák megoldását, és érthető azok ellenszenve akik aggódva figyelik az eseményeket (utóbbiak közé tartozom).
Azt nem értem, hogy akik a bukfast-al próbálkoznak, miként akarják fenntartani a fajtatisztaságot ilyen méhsűrűség mellett? Esetleg mesterséges megtermékenyítéssel? Aligha hiszem, hogy ma Magyarországon erre valaki fel volna készülve mind anyagilag, mind pedig szakmailag.
Aggályom az is, hogy ezen újító emberkék miatt a krajnai fajta is keveredhet, ki tudja milyen irányban, és így sokakban felmerül a kérdés, hogy mi lesz évek múlva a mi kiváló tulajdonságú méhünkkel? Miért írom, hogy kiváló tulajdonságú? Mert ez a fajta erre a klímára és viszonyokra a legalkalmasabb. Van egy anyanevelő aki amerre járt utazásai során hozott az ott őshonos fajtákból anyákat, és vitt oda krajnait is egyfajta kísérlet gyanánt. Az eredménye az lett, hogy nem működött egyik sem itthon, és a krajnai sem volt jó máshol. Ez szerintem nem véletlen!!!! A természet megalkotta ezt a méhet nekünk, hát ezzel kéne gazdálkodni, ezt kéne megtanulni használni!!![b][/b]
Ez most sokak szemében eretnek gondolat, de ismerjük mi igazán a saját méhünket? Nem![b][/b]
Volt aki írta, hogy a bukfast jó virágpor hordó. az mit jelent? Ezt sok minden befolyásolja (anya kora, környezet, éghajlat, méhész stb)
Mondok valamit, én virágpor hordásra és tisztogatási hajlamra szelektálok, és ősszel családonként bent volt a átlagosan 4 virágporos keret. akkor miről beszélünk?
Szerintem sokkal több gondot kéne szentelni a saját méhünk különböző jó tulajdonságainak a szelektálására ( kinek mi), és sokan meglepődnének, hogy mit bír ez az apró jószág. Beszélhetnénk még az évenkénti anyaváltásról és ne adj Isten a petés nevelésről, ebben még vannak rejtett tartalékok. Én már évenként cserélek, és az idei szezonban kipróbálom a petés nevelést.. sok minden van még a tarsolyomban a témával kapcsolatban, de egyenlőre ennyi.
várom a véleményeket

_________________
Ha eltanulod a méheidtől a szorgalmat, nem lesz baj... (Hiezl Imre bácsi)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 09:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
"Minden méhész rendkivül okos ,hogy lehet közölni vele hogy ugy" tart buckfasttot" hogy a krajnaitól is tartózkodnia kellene a kőz érdekében" ezt krajnai nem rád értettem, mert bizony te a tenyésztőkhőz mentél kitanulni ,látni a lényeget.Tudjuk hogy sok krajnaival sikertelen,vagy a méhészetben nagy pénzt leszakitani vágyó ember fog belekezdeni ,meg már kezdett a buckfasttal méhészkedni."de azért ne mondjuk rá hogy sötét "szintén ezekre vonatkozik.A " beékelődés " rád is érthető.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.26. 08:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
krajnai írta:
a krajnaival akár a buckfasttal (a hangsúly a tanuláson van). Én az utóbbit választottam.


És ezzel szembeköpted azt a csodát, amit a természet alakítgat évmilliók óta!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.25. 22:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Sándor!
Ellehetne cinikusan adok-kapokat játszani, de sok értelme nem lenne.
Meggyőződésem, hogy átalakulóban van a magyar méhágazat. Te én vagy bárki más ezt nem fogja tudni befolyásolni. Ennek a változásnak csak az egyik eleme lesz a buckfast nagyobb térhódítása. Az én becslésem alapján itthon 25-30 ezres már most a bf családok száma és ez a szám csak az én látókörömben lévő bf méhészetek körülbelüli száma! Néhány éven belül ez már hatszámjegyű fog lenni. Te is tisztában vagy vele mi lesz itt a krajnai méhünkkel, hisz ezért reagálsz így.
Lehet egymást köpködve újjal mutogatva spekulálgatva a régi módon méhészkedni vagy anyákat vásárolva nyugodtan méhészkedni, esetleg elébe menve a dolgoknak már most megtanulni, hogyan lehet majd eredményesen méhészkedni akár a krajnaival akár a buckfasttal (a hangsúly a tanuláson van). Én az utóbbit választottam.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.25. 19:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
A buckfast tartók lefogják nullázni a teljes állományuknál a herefiasitást hogy csak az aktuállis apavonal heréi párosodhassanak ?Vagy megveszik az anya nevelőtől minden anyájukat,vagy megtanulja a mesterséges megtermékenyitést és rendszeresen rendel apavonalakat(A SZAKMA CSÚCSA JELENLEG),persze rendszeresen szelektálja ,méri értékeli a családjait,tisztában van az új apa vonalak milyen hatással lesznek,ért a genetikához és részt vesz az új vonalak tesztelésében stb ,mindezt egyfizikailag jól elkülőnithető területen hogyha mégsem jók az új vonalak ne ártson a régi homogén tulajdonságokat mutató fajtáknak.A homogén tulajdonságokat mutató régi fajtával nem kellett a szakma csúcsán lenni mégis biztosan örökitette a várt tulajdonságokat,beltenyésztéstől ,a genetikai állomány beszükülésétől nem kellett tartani, de hát ahogy fejlődik a világ és az új dolgokkal egyre kevesebb munkaerőre van szükség ki kellett találni hogy folyamatokba való beékelődéssel,rés ütéssel(persze tagadhatatlan nagy szakmai tudással) hogy lehet kikényszeriteni az emberek gyengeségét kihasználva hogy jól fizető megélhetést biztositsunk maguknak .Ha a régit kicsináljuk akkor nem is tudnak már megbizni benne és akkor már csak mi maradtunk a piacon. A buckfast nem való M.országra.Régen a cocializmusban volt vagy 20 sertés hibrid rendszer az országban,mert" csak azzal lehet magasszinvonalon termelni",most hogy a megélhetéshez minden feleslegess sallangtól megkellett szabadulni eltüntek mintha nem is léteztek volna,mégis magasszinvonalú a termelés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.25. 19:18 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Anélkül, hogy nagy ellenzője lennék a bukfast méheknek, elmodanám nálunk a kutyák 95% az utcán párzik, a méhek meg- az a pár kivételével amit Te kivittél -100% ban,mivel ekkora a méhsürűség.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.25. 19:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
krajnai írta:
.....Nyugaton van egy hasonlat amit általában arra a kérdésemre kapok, hogy mi lesz a krajnai méhészetekkel a buckfast herék miatt. Valahogy így tudom lefordítani „ Az aki kutyát tenyészt nem az utcán fogja (akarja) fedeztetni a sajátját.” .....

Ha tiszta levegőt akarsz, hordj gázálarcot! -mondja O. Gazsi, és égeti tovább a vezetékről a műanyagot....

krajnai írta:
......Ausztriában is megy a krajnai vs buckfast harc. A tavasszal fog indulni egy 100 000 euros fajtafeltérképezési program, hogy hol milyen méhekkel méhészkednek. De itt is a 20-50 családos hobbiméhészek a leghangosabbak és nem azok akiknek a méhészetből kell megélniük.

Aki figyelemmel kísérte a magyarországi GMO növénytermesztés körüli dolgokat, ott sem a nagy termelők tiltakoztak ....
Illetve narkóneppert sem kaptak még el miközben, Kendermagtalanító Drogellenes Egyesület kiadványát osztogatta .....

krajnai írta:
Ha jól tudom Dél-Dunántúlon viszonylag kevés buckfast méhészet van és ott jóval nagyobb gondok vannak a nosemával. A Tiszántúlon több a buckfast család és kevesebb hírt hallani a nosemapróblémáról. Talán ezzel a kísérlettel erre is választ kapunk. ...

Arról meg inkább hallgassunk, hogy az európai nagyobb méhpusztulások azokban az országokban voltak ahol elterjedtek a GMO méhek Egyesült Királyság Németország ....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bukfast méh
HozzászólásElküldve: 2009.12.25. 18:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Kőszőnőm krajnai ,sok minden tisztázodott,és főleg az hogy buckfasttal nagyon nagy tudású ,preciz ,inteligens ,felkészült,szabályok betartására hajlamos stb ...méhésznek lenne, szabadna kezdenie,HOGY HÁNY ILYEN MÉHÉSZ VAN AZ ORSZÁGBAN?????Az anya nevelők milyen tenyésztői munkát végeznek???Sajnos nem tudjuk ,nagyon sok kérdésnek fel kellene merülnie ,tisztázódnia ,szabályozodnia rendesen ,betartandódnia...stbA vadabb méhek megjelenése pl nagyon összefűggést mutat szerintem az anatóliai brutális vadságáról szoló hirekkel.Mivel a mostani laza szabályokat sem tartják be M.o-on ,a buck fast tartásához valókat hogy fogják betartani?Minden méhész rendkivül okos ,hogy lehet közölni vele hogy ugy" tart buckfasttot" hogy a krajnaitól is tartózkodnia kellene a kőz érdekében.Tőled tudtunk meg eddig a legtőbbet,azok akik évek óta buckfastoznak eddig ezeket mért nem közölték velünk,talán mert most halották előszőr ők is ,de azért ne nevezzük sőtéteknek őket.Kicsit a giliszta bizniszre hajaz a dolog,a pénzügyi befektetők biztos járatosak a genetikában,nem beszélve az alapkrajnai méhészkedéshez szükséges néhány tucat témakőrben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.