Pontos idő: 2024.04.27. 07:20

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2591 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 52  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 09:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Nagyon finomak vagytok. Én nem bírtam tovább.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 09:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.07. 09:29
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Kecskemét
Helem, az ÖSSZES méhészettel kapcsolatos kérdésedre megtalálod ebben a fórumban a választ. Még azokra is, amik - a tudatlanságod okán - fel sem merültek benned. Nem kell, hogy ide írj, elég, ha olvasol. Az is eltart egy fél évig, ha nem csak olvasod, hanem megpróbálod átgondolni, megérteni az olvasottakat. Az OMME honlapján találsz egy kezdőknek szóló részt, ott a méhészkedés jogi kérdéseiből is felturbózhatod magad. Megtalálhatod ott a megyei OMME szervezet, és a szaktanácsadód elérhetőségét is, velük is kerülj kapcsolatba. Indítsd el a méhészeted, tanulj, gyarapodj, légy sikeres. Mindenesetre, ha majd bemutatkozol a szaktanácsadódnak, méheüsödnek, a kaptár- és keretgyártódnak, a műlépesednek, pergetőgyártódnak, és valahány név a méhésztársadalomban, ne említsd meg nekik, hogy Helem néven írkáltál a fórumunkba. Nem esik jól nekik-nekünk, hogy szakbarbárnak, és bumerángnak nevezted őket-minket. Mi itt tiszteljük egymást. Ha valamelyikünk bajba kerül, akkor tanácsokkal, együttérzéssel, de akár anyagilag is segítünk egymáson. Ez a társaság nem olyan, mint az indexes "hogyan vakarjuk a tökünket diszkréten" topik. Téged nem hívtunk magunk közé. Te akarsz bekerülni a méhésztársadalomba, és ettől nem esünk hasra. Vannak szabályok. Ha alkalmazkodsz, elfogadunk. Ha orcáskodsz inkább, azt tedd meg az indexes topikjaidban.

_________________
NB+1/2NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 09:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
helem! tájékoztatásul mondom a méhészkedés nem egy olyan országszerte elterjedt, mindenki által látható dolog mint például a gépjárművezetés vagy különböző a mindennapi életünkhöz nélkülözhetetlen szakmák amit mindenki lát. totál laikusként ezt fórumon nem lehet tanítani, de még jó tanácsot sem lehet adni mert arról sincs fogalmad. ehez feltétlen szükséges egy kis gyakorlati és elméleti alapismeret együtt!!! nagyjából olyan mintha agysebész barátomat kérdezgetném hogy miért azzal a bizonyos fúróval és miért éppen ott nyissák fel a koponyát mikor azt meg lehet oldani mással is meg olcsóbban, erre nem lehet egy laikusnak érthető választ adni, majd 5 -10 év tanulás után tudni fogom. a méhészkedés rendkívül összetett, tele van állandóan változó dolgokkal évekig tanulja az ember utánna meg folyamatosan. videokat hagyd a picsába,az még ráér. a nagy ŐRÖSIT meg még egy két könyvet vágjál be, kezdésnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 08:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 572
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Helem!
Olvasd el a fórum szabályzatát,és mutatkozz be!
De ezt már más is írta neked!
Ha pedig nem érzed itt jól magad,akkor folytasd tovább a felfelé ívelő karriered az indexen!
A méhészet nem neked való!
Keress magadnak más elfoglaltságot,még mielőtt valami hülyeséget csinálsz!

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 22:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
Bármit tehet az ember, köszön, megköszön, kér stb. bármilyen jóindulattal minden fórumom vagy egy csomó helyi topiklakó bumeráng. Ahhoz az egy témához talán ért talán valamennyire, de semmi máshoz a világban. Ettől borzasztó nagy az arca. Arra még nem jöttem rá, hogy ez magyar specialitás vagy általános a világban. 10 éve irkálok az index fórumán Helem néven, van vagy 4000 hozzászólásom sok-sok különféle érdekes témában, de igen sokszor felüti fejét ez a mentalitás. Nem lehet mit tenni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 19:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 368
Tisztelt " Helem",
van egy nagyon jó cseh közmondás, próbállom a szószerinti fordítást idézni, de az eredeti jobb:
A nyüzsgő okoskodó roszabb, mint az osztályellenség.
A megbántás nagyon áll tőlem.
Üdvv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 16:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Helem írta:
Ezzel lényegében be is fejeztem az ebben a topicban a ténykedésemet.

Kösz mindenkinek.


Javaslom:folytasd a "Bemutatkozás" rovatban. Lehet hogy ott kellett volna kezdeni ?

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 15:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Azért szeptemberben egy beszámolót a történtekről szívesen olvasnék itt.




H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 15:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
Ezzel lényegében be is fejeztem az ebben a topicban a ténykedésemet.

Kösz mindenkinek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 15:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
Zsolt írta:
Kedves Helem

Én is hasonló körülmények közt kezdtem e szép SZAKMÁT. Tudod ha tehetném, akkor az első 3-4 évemet inkább kitörölném az emlékezetemből. Gyakorlati szaktudás és mentor nélkül, elkövettem szinte minden hibát amit csak lehetett. Én(és mi) csak ezektől a kudarcoktól szeretnélek megkímélni téged és akkor még nem beszéltem arról a veszélyről, amit a többi méhészre jelentenél...


Én is biztos el fogok követni egy csomó hibát. Enélkül nem megy. Neked se ment, senkinek se ment, nekem se fog. Olvasás után megpróbálok gyakorlatot szerezni. Itt a közelembe tudtommal nincs méhész, de utána nézek. Oda fogok nagyon figyelni a betegségekre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 15:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
T&Sz. Meheszet írta:
Nekem valaki azt meselte, hogy regebb pergeto hianyaban, fogott egy najlon zsakot abba bele tette a mezes keretet es ovatosan a foldhoz utogette :lol: ... azert megneztem volna ha tenyleg igaz.


Ez igen kedvező:
http://www.jofogas.hu/bekes/Mezpergeto_ ... 021785.htm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 15:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
robi75 írta:
HELEM!!! nem akarom más farkával verni a csalánt , de egy új háromkeretes pergető 80-90 ezer forint. meg kell venni másképp nem boldogulsz, 30-40 családig jó. ha rám halgatsz keress egy ismerős méhészt a közelben, beszélgessetek nézd meg a cuccokat hogy tisztuljon a kép. aztán segítséggel vegyél nagyboconádi 18 keretes fekvőkaptárt méhekkel. ezzel a tipussal legegyszerűbb tanulgatni a méhek világát, egyszerű a kezelése, átlátható , nagy a lép így a méhek viszonylag nagyobb bisztonságban vannak télen nyáron. kezdőként az ember úgy is csinál marhaságot mert ugye próbálkozik, alacsonyabb lépen rakodó kaptárban ez végzetes lehet a méheknek. ebben az egy irányba mozdulj és olvass hozzá irodalmat, és kissebb lessz a káosz a fejben. mivel laikus vagy ehez is jó lenne mentor a gyakorlatban , legalább néha aki segit . mert ezen kivül a méheknek van egy csomó betegsége és az állandóan jelen lévő kártevő az atka. ezen ismeretek, és ezek elleni védekezés hiányában a tavasszal vett állományod télapóra elpusztul majdnem bisztos!! olvass sokat és keress méhészt aki segít. javaslom ŐRÖI PÁL ZOLTÁN : MÉHEK KÖZÖTT című könyvet. másképpen nehéz lezz nagyon.


Köszi a tanácsokat, olvasom pont mostanában ezt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 15:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
Tükör írta:
Helem írta:

Számtalan szakma, találmány átalakult teljesen, megszűnt, más lett. (tv, fényképezőgép, monitor, karburátor nagyrészt eltűnt stb) Lehet, hogyha olcsó lesz és a szabadalmi díjak meg az extra haszon kifut a dologból ez vagy valami hasonló lesz a nyerő. Ez egy rohadt új dolog. Pár nap alatt összeszedtek 2 millió dollár támogatást rá. Most is pörög a honlapuk oldalán a dollár számláló. Brutális pénzt keresnek ezzel. Szeptemberig fulon van a megrendelésük. Nem kell kiszedni a mézes kereteket, nem kell pörgetni, se méheket sepregetni, hasonló. Nekem kezdő érdeklődőként tetszik. Ha a lényegét nézzük olcsó műanyagból van. Törvényszerűen később igen olcsó lesz. Rengeteg munkát meg lehet vele spórolni. Ott a video.


Tipikusan az ilyen tudatlan kezdőkre, ill hobbystákra építettek, amikor ezt az egészet ilyen formában piacra dobták.Valójában a normális mézelvételt sem váltja ki egy rendes családnál, de a méhekkel való találkozást ill azok szakszerű kezelését pláne nem.
A "nem szép, cserébe ronda" tipikus esete.
Idővel minden bepalizott madár rájön.


Azt látom én is, hogy továbbra is kezelni kell a lenti fészket. Neked mint gyakorlottnak egészen konkrétan mi a bajod a mézelvétellel ott? Miben dőlnek be az amatőrök? Az árral nem foglalkozva.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 14:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Tükör írta:

Tipikusan az ilyen tudatlan kezdőkre, ill hobbystákra építettek, amikor ezt az egészet ilyen formában piacra dobták.Valójában a normális mézelvételt sem váltja ki egy rendes családnál, de a méhekkel való találkozást ill azok szakszerű kezelését pláne nem.
A "nem szép, cserébe ronda" tipikus esete.
Idővel minden bepalizott madár rájön.


"amíg ló@r van, addig veréb is"

Egyenlőre nem szaladok fröccsöntő gépet venni.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 13:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.26. 09:51
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala megye nyugati határszéle
Kedves Helem

Én is hasonló körülmények közt kezdtem e szép SZAKMÁT. Tudod ha tehetném, akkor az első 3-4 évemet inkább kitörölném az emlékezetemből. Gyakorlati szaktudás és mentor nélkül, elkövettem szinte minden hibát amit csak lehetett. Én(és mi) csak ezektől a kudarcoktól szeretnélek megkímélni téged és akkor még nem beszéltem arról a veszélyről, amit a többi méhészre jelentenél...

_________________
Zsolti NB 21


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 11:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.13. 16:53
Hozzászólások: 47
Nekem valaki azt meselte, hogy regebb pergeto hianyaban, fogott egy najlon zsakot abba bele tette a mezes keretet es ovatosan a foldhoz utogette :lol: ... azert megneztem volna ha tenyleg igaz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 11:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
HELEM!!! nem akarom más farkával verni a csalánt , de egy új háromkeretes pergető 80-90 ezer forint. meg kell venni másképp nem boldogulsz, 30-40 családig jó. ha rám halgatsz keress egy ismerős méhészt a közelben, beszélgessetek nézd meg a cuccokat hogy tisztuljon a kép. aztán segítséggel vegyél nagyboconádi 18 keretes fekvőkaptárt méhekkel. ezzel a tipussal legegyszerűbb tanulgatni a méhek világát, egyszerű a kezelése, átlátható , nagy a lép így a méhek viszonylag nagyobb bisztonságban vannak télen nyáron. kezdőként az ember úgy is csinál marhaságot mert ugye próbálkozik, alacsonyabb lépen rakodó kaptárban ez végzetes lehet a méheknek. ebben az egy irányba mozdulj és olvass hozzá irodalmat, és kissebb lessz a káosz a fejben. mivel laikus vagy ehez is jó lenne mentor a gyakorlatban , legalább néha aki segit . mert ezen kivül a méheknek van egy csomó betegsége és az állandóan jelen lévő kártevő az atka. ezen ismeretek, és ezek elleni védekezés hiányában a tavasszal vett állományod télapóra elpusztul majdnem bisztos!! olvass sokat és keress méhészt aki segít. javaslom ŐRÖI PÁL ZOLTÁN : MÉHEK KÖZÖTT című könyvet. másképpen nehéz lezz nagyon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 10:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Helem írta:

Számtalan szakma, találmány átalakult teljesen, megszűnt, más lett. (tv, fényképezőgép, monitor, karburátor nagyrészt eltűnt stb) Lehet, hogyha olcsó lesz és a szabadalmi díjak meg az extra haszon kifut a dologból ez vagy valami hasonló lesz a nyerő. Ez egy rohadt új dolog. Pár nap alatt összeszedtek 2 millió dollár támogatást rá. Most is pörög a honlapuk oldalán a dollár számláló. Brutális pénzt keresnek ezzel. Szeptemberig fulon van a megrendelésük. Nem kell kiszedni a mézes kereteket, nem kell pörgetni, se méheket sepregetni, hasonló. Nekem kezdő érdeklődőként tetszik. Ha a lényegét nézzük olcsó műanyagból van. Törvényszerűen később igen olcsó lesz. Rengeteg munkát meg lehet vele spórolni. Ott a video.


Tipikusan az ilyen tudatlan kezdőkre, ill hobbystákra építettek, amikor ezt az egészet ilyen formában piacra dobták.Valójában a normális mézelvételt sem váltja ki egy rendes családnál, de a méhekkel való találkozást ill azok szakszerű kezelését pláne nem.
A "nem szép, cserébe ronda" tipikus esete.
Idővel minden bepalizott madár rájön.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 09:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
LudasMatyi írta:
Nyitni kellene egy új topicot,ahol hülyeségeket lehetne kérdezni..


A "Hogyan kezdjek méhészkedni?" topik pont arra való, hogy a kezdők tudjanak "hülyeségeket" is kérdezni. A profik a speciális szakkérdéseikkel találnak hasznos topikokat is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 09:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
Sono írta:
Idézet:
Arra voltam kíváncsi, hogy kicsorog-e méz egy sima lépből, ha lefedelezem. Egyelőre nem tudta senki megválaszolni.


Az érett méz nem csorog ki. Inkább nem akartak erre válaszolni.


Amikor soha az életben nem fogtam még keretet a kezembe, ezt nem tudhatom. Köszi. Most már tudom. Nekik azért csorog le a videón, mert teljesen szétnyitják a sejteket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 09:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
jcsali48 írta:
Helem



szerintem nem kéne félvállrol venni. hidd el nekem atavalyi évem volt kinlódás . az eleje nagyon faja volt de amikor akác után egy megrajzott mert nem figyeltem oda eléggé és vaddohányon összeestek a családok mert nem serkentettem eleget és a szapirulat felét eggyesítenem kellett aztán naprán volt még anya váltásom is meg valszeg véletlen összenyomtam az eggyik anyát és szétkellett ráznom mert nem fogadtak eggyet sem pedig adtam nekik hármat . szétrázás lett belőle. ja meg a szétrázottak visszatájoltak a mellette lévőkre és ott is leőlték az anyát .mondjuk ezek fogadták . őszre meg egy váltani akart és azt se tudtam hova szaladjak anyáért mert nem biztos a bepárzás és ez csak öt családdal indulás tavasszal és évzárás 11 el de évközbe volt 18 a szaporulattal eggyütt . hidd el volt ám vakarózás néha hogy na most ezzel a családdal vagy amavval mit csináljak . lehet hogy én voltam a balga birka kis hülye de amikor csak tehettem ott voltam kint és figyeltem őket jórészt . de lehet ez egy ilyen év volt de nem adom fel . a méhek tudják mit akarnak mi meg segítünk nekik megvalósítani. ja meg ha teheted menny el és dolgozz végig egy hetet egy 300 családos méhészetben. tavasszal ugyis jol jön nekik a segítség és aztán szold meg őket .

a hozzászolásom nem provokatív akart lenni de ha ugy jött le akkor bocsánat .

üdv. Bende János


Hát köszönöm neked. Ez nagyon építő jellegű hozzászólás volt. Pont egy kezdőnek való volt. Ilyesmire kell számítani. Ettől lesz izgalmas az egész. Megszoktam az életben, hogy izgalmas dolgokkal foglalkoztam. Szeretem a kihívásokat. Nagyszerű. Tetszik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 08:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 572
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Nyitni kellene egy új topicot,ahol hülyeségeket lehetne kérdezni..

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 06:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Idézet:
Arra voltam kíváncsi, hogy kicsorog-e méz egy sima lépből, ha lefedelezem. Egyelőre nem tudta senki megválaszolni.


Az érett méz nem csorog ki. Inkább nem akartak erre válaszolni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 23:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.06.13. 10:16
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: kecskemét
Helem



szerintem nem kéne félvállrol venni. hidd el nekem atavalyi évem volt kinlódás . az eleje nagyon faja volt de amikor akác után egy megrajzott mert nem figyeltem oda eléggé és vaddohányon összeestek a családok mert nem serkentettem eleget és a szapirulat felét eggyesítenem kellett aztán naprán volt még anya váltásom is meg valszeg véletlen összenyomtam az eggyik anyát és szétkellett ráznom mert nem fogadtak eggyet sem pedig adtam nekik hármat . szétrázás lett belőle. ja meg a szétrázottak visszatájoltak a mellette lévőkre és ott is leőlték az anyát .mondjuk ezek fogadták . őszre meg egy váltani akart és azt se tudtam hova szaladjak anyáért mert nem biztos a bepárzás és ez csak öt családdal indulás tavasszal és évzárás 11 el de évközbe volt 18 a szaporulattal eggyütt . hidd el volt ám vakarózás néha hogy na most ezzel a családdal vagy amavval mit csináljak . lehet hogy én voltam a balga birka kis hülye de amikor csak tehettem ott voltam kint és figyeltem őket jórészt . de lehet ez egy ilyen év volt de nem adom fel . a méhek tudják mit akarnak mi meg segítünk nekik megvalósítani. ja meg ha teheted menny el és dolgozz végig egy hetet egy 300 családos méhészetben. tavasszal ugyis jol jön nekik a segítség és aztán szold meg őket .

a hozzászolásom nem provokatív akart lenni de ha ugy jött le akkor bocsánat .

üdv. Bende János


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 22:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
Sono írta:
Helem

Rájöttem hogyan tudnál spórolni a pergetőn. Egy tiszta csempézett szoba kell, pl. fürdőszoba. Felfűtöd ahogy H.apci írta, megfogsz egy keretet, magad elé tartod és pörögsz vele. Ha már jobban megy, a két kezedben külön külön is lehet egy-egy keret. A következő mézes lépet érdemes lesz a másik irányba pörgetned, hogy ne szédülj el nagyon. Fényképet vagy rövid videót majd kérnénk.


Hülyeséget én is tudok neked írni és te se fogod magad jól érezni tőle. Szeretnéd?

Nem az volt a lényeg hogyan tudnék spórolni a pörgetőn, hanem az, hogy néztük azt a videót azzal az új találmánnyal és lehetett látni, hogy nincs ott szükség egyáltalán pörgetésre, se mézes keret kiemelésre, se fedelezésre, se keret vagy fiókok oda-vissza hurcigálására. A mézet egyből kinyeri a műanyag lépből ezek a műveletek nélkül. Mekkora előny. Arra voltam kíváncsi, hogy kicsorog-e méz egy sima lépből, ha lefedelezem. Egyelőre nem tudta senki megválaszolni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 21:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Helem

Rájöttem hogyan tudnál spórolni a pergetőn. Egy tiszta csempézett szoba kell, pl. fürdőszoba. Felfűtöd ahogy H.apci írta, megfogsz egy keretet, magad elé tartod és pörögsz vele. Ha már jobban megy, a két kezedben külön külön is lehet egy-egy keret. A következő mézes lépet érdemes lesz a másik irányba pörgetned, hogy ne szédülj el nagyon. Fényképet vagy rövid videót majd kérnénk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 21:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
dep25 írta:
Kedves Helem !

Légyszíves ne alacsonyítsd már le a méhészetet nulla szaktudással,miszerint nem tűnik túl nagy munkának 10 család kezelése.
Azokról akikről pedig akik visznek 100-300 esetleg többcsaládos méhészetet szerintem nem 2 éves szakmai tudással rendelkeznek, 15-20-30 éve méhészkednek illetve többgenerációs méhészek akik beleszülettek a méhészetbe. Hidd el elég fejtörést fog okozni neked az a 10 család amikor nem úgy csinál mindent ahogy az a nagykönyvben megvan írva.


"Légyszíves ne alacsonyítsd már le a méhészetet nulla szaktudással,miszerint nem tűnik túl nagy munkának 10 család kezelése."

Látom én, hogy sok szaktudás kell ehhez, sok gond is lesz, de azt azért nem hiszem, hogy meg fogok szakadni a 10 családdal való munkában.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 21:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
poszméh írta:
http://www.agroinform.com/allattenyesztes/forradalmi-kaptar-rendszer-onmukodo-pergetes-kepek-21500?system=cachefrissit
Ilyen kaptárakat vegyél!
Még pegető se kell! :lol:


Ennél ez az elmozdulás, amitől elindul a méz kicsorgása. Olyan, mintha "széttörné a sejteket." Persze csak elcsúsztatja a műanyag darabokat. Az a csodálatos, hogy ez a mozdulat széttöri a lefedést belül a viaszt a sejtek hátulján. A méhek visszarakják idővel. Az eltolt sejtek közt lecsorog.

Engem konkrétan az érdekel, hogyha csak a lefedőzném a műanyag lépet, akkor kicsorogna e ? Ha a sima viaszlépből kicsorog akkor ebből is kicsorogna. Ezt nem tudom. Ez nem azért érdekel, mert így akarok méhészkedni, hogy leteszem a keretet és hagyom kicsorgatni, hanem, mert attól jobb megoldást is ki lehet találni, már ha tényleg úgy is kicsorog. Ott kicsorgott az eltolt fél műanyag sejtek között, de vajon az egész lefedőzött sejtből belátható időn belül magától kicsorog-e?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 21:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.04. 20:31
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Jász Nagykun Szolnok megye
Kedves Helem !

Légyszíves ne alacsonyítsd már le a méhészetet nulla szaktudással,miszerint nem tűnik túl nagy munkának 10 család kezelése.
Azokról akikről pedig akik visznek 100-300 esetleg többcsaládos méhészetet szerintem nem 2 éves szakmai tudással rendelkeznek, 15-20-30 éve méhészkednek illetve többgenerációs méhészek akik beleszülettek a méhészetbe. Hidd el elég fejtörést fog okozni neked az a 10 család amikor nem úgy csinál mindent ahogy az a nagykönyvben megvan írva.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 21:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
H.apci írta:
Helem!


Mindent lehet. Ha egy helyiséget felfűtesz 35C-ra és ott 24 órát tárolod a lépeket, akkor szerintem simán kicsorog a java. 1-2 családnál még el is megy, de 10 család összes lépéhez szerintem már kell a pergető, és meg is keresi az árát. Persze, ha előbb megvárod amíg van mit pergetni, az bölcs dolog. Mert ha egy kis olvasgatás után veszel 10 családot, nem biztos, hogy kelleni fog pergetni. Jelen ismereteiddel, ha veszel 10 családot, két alap eset áll fenn. Az eladó a 10 leggyengébb családját adja el, hisz te egy tartalék családból is csak annyit látsz, hogy milyen sok méh. Az akácot, amit azok hordanak, nyugodtan ráérsz kicsorgatni. Ha az eladó korrekt, 10 erős családot kapsz. Ezeket ha nem kezeled megfelelően, (már pedig nem fogod) akác előtt megrajzanak, és olyankor nem hozzák a mézet, hanem viszik. Higgy nekem, jelen információk alapján, nem fogsz bírni a 10 családdal. Persze nem egyformák a képességeink, én egy átlag képességekkel rendelkező kezdőt veszek alapul. ;)


H.apci.


"nem fogsz bírni a 10 családdal."
Miért annyi munka van eggyel. Nem tűnik túl soknak. Elolvastam a Fabula Zoltán Méhek méhészkedés könyvét. Most olvasom az Örösi Pál Zoltán. Méhek között könyvét. A felénél tartok. Nem nagyon látom, hogy annyi munka lenne 10 kaptárral. Egy csomó méhészet honlapját olvasgattam visznek 100-300 kaptárt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 21:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
torzo52 írta:


Nem rosszak ezek először. Arra a pár keretre. Ha veszek is valamit először az egy minimál pörgető lesz. Ha látom, a következő szezonban, hogy van értelme, akkor eladom és veszek egy jobbat. Nagy veszteség nincs.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 21:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
poszméh írta:
http://www.agroinform.com/allattenyesztes/forradalmi-kaptar-rendszer-onmukodo-pergetes-kepek-21500?system=cachefrissit
Ilyen kaptárakat vegyél!
Még pegető se kell! :lol:


Számtalan szakma, találmány átalakult teljesen, megszűnt, más lett. (tv, fényképezőgép, monitor, karburátor nagyrészt eltűnt stb) Lehet, hogyha olcsó lesz és a szabadalmi díjak meg az extra haszon kifut a dologból ez vagy valami hasonló lesz a nyerő. Ez egy rohadt új dolog. Pár nap alatt összeszedtek 2 millió dollár támogatást rá. Most is pörög a honlapuk oldalán a dollár számláló. Brutális pénzt keresnek ezzel. Szeptemberig fulon van a megrendelésük. Nem kell kiszedni a mézes kereteket, nem kell pörgetni, se méheket sepregetni, hasonló. Nekem kezdő érdeklődőként tetszik. Ha a lényegét nézzük olcsó műanyagból van. Törvényszerűen később igen olcsó lesz. Rengeteg munkát meg lehet vele spórolni. Ott a video.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 20:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
2. videon lévő tuti ,hogy működik csak valami kimaradt belöle :lol: nem ,mert belerakni mézes kereteket :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 19:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Dehogynem. Ilyen fordulatnál főleg ilyen "fel és lefutással" kijön a méz. A léppel együtt...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 18:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
A 2. videónál pont fordítva teszi be a kereteket, így nem tudja kipergetni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 17:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Légy üdvözölve Helem!

Egy két tipp a pörgetőre.
https://www.youtube.com/watch?v=NKvyCsn ... kILvsr-8D7
https://www.youtube.com/watch?v=kmv68Ao ... &index=186

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 15:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
ligustica!


A mángorló beszerzése jelen ismereteim szerint igen csak nehézkes, én magam nem találtam annak idején. (szerencsére)



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 15:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Mángorlás.. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 15:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Helem!


Mindent lehet. Ha egy helyiséget felfűtesz 35C-ra és ott 24 órát tárolod a lépeket, akkor szerintem simán kicsorog a java. 1-2 családnál még el is megy, de 10 család összes lépéhez szerintem már kell a pergető, és meg is keresi az árát. Persze, ha előbb megvárod amíg van mit pergetni, az bölcs dolog. Mert ha egy kis olvasgatás után veszel 10 családot, nem biztos, hogy kelleni fog pergetni. Jelen ismereteiddel, ha veszel 10 családot, két alap eset áll fenn. Az eladó a 10 leggyengébb családját adja el, hisz te egy tartalék családból is csak annyit látsz, hogy milyen sok méh. Az akácot, amit azok hordanak, nyugodtan ráérsz kicsorgatni. Ha az eladó korrekt, 10 erős családot kapsz. Ezeket ha nem kezeled megfelelően, (már pedig nem fogod) akác előtt megrajzanak, és olyankor nem hozzák a mézet, hanem viszik. Higgy nekem, jelen információk alapján, nem fogsz bírni a 10 családdal. Persze nem egyformák a képességeink, én egy átlag képességekkel rendelkező kezdőt veszek alapul. ;)


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 15:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Na itt kezdődnek a bajok .
Pár hete olvassa a könyveket de idáig még nem jutott el , nem akarok megbántani senkit de először nem azt a részt kellene elolvasni , hogy méztermelés meg szaporittás. Hanem méh biológia mitől is működik meg hogy miért szúr miért nem csíp . Menjetek horgászni sokkal egyszerübb és nem veszélyeztetitek mások megélhetését .
(de ahhoz legalább vizsga kell méhet meg tarthat mindenki szabadon)
NEVETSÉGES AZ EGÉSZ


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 14:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.06. 19:51
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Lakitelek
http://www.agroinform.com/allattenyeszt ... chefrissit
Ilyen kaptárakat vegyél!
Még pegető se kell! :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 11:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
A kaptárakat meg kell venni. Pergetőt nem lehet először nélkülözni?
Arra lennék kíváncsi, hogyha lefedelezem a mézzel teli lépet, akkor magától kicsorog belőle a méz? Képes kiürülni a lép, ha kiveszem a méhektől vagy benne marad a sejtekben? Ez tipikus egy kezdő kérdése azt tudom, de kíváncsi vagyok rá.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 20:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Zerdahel írta:
Helem,
Ha nem megy, akkor sem lesz olan nagy a veszteséged,
Üdv. Jóska


Kinek mi a "nagy"?
8-10 család azért a felszereléssel együtt már kitehet fél misit, vagy többet is.
Azért ez már nem olyan kevés...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 20:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
Zerdahel írta:
Helem,
ha csak "úgy" akarsz méhészkedni, akkor elég a 1-3 család. Ha komolyabban, akkora 8-10 csaladdal kezdjed. Ha nem megy, akkor sem lesz olan nagy a veszteséged, de ha beindul, akkor a 10 csdalád már nagy örömet tud hozni.
Üdv. Jóska


Köszi a választ. Veszek jó pár kaptárt. Nem túl sokat. Lelkesen olvasok mindenfélét. Nézem a filmeket az nCore-ról, meg a youtube-ról. Megpróbálok addig egy kis felkészültséget szerezni elméletileg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 19:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 368
Helem,
ha csak "úgy" akarsz méhészkedni, akkor elég a 1-3 család. Ha komolyabban, akkora 8-10 csaladdal kezdjed. Ha nem megy, akkor sem lesz olan nagy a veszteséged, de ha beindul, akkor a 10 csdalád már nagy örömet tud hozni.
Üdv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 18:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
H.apci írta:
Szia Helem!


Két hetet olvasgattál, értem. Vennél 5-10 méhcsaládot, sokallom. 2-5. De inkább csak 2-vel próbáld ki a gyakorlatban is, hogy tényleg annyira tetszik-e ez neked, mint elméletben. Mert hidd el, a kettő ég és föld. Ha megtetszik neked, és úgy látod, fog ez menni, akkor a két családból már szaporíthatsz, és ahogy nő az elméleti és gyakorlati tudásod, úgy tudod felfejleszteni a családszámot. Persze teheted másképp is, volt akinek sikerült nagyobb családszámmal kezdve is, de azok többsége nem 2 hét olvasgatás után, és főleg nem segítség nélkül kezdtek hozzá.


H.apci.


Van egy ismerősöm ő nem a közelembe lakik sajnos. Ő azt mondta nekem, azt hiszem, hogy 10 egynéhánnyal kezdte. Agyonnézegette őket először, azt mondta.

A youtube videók mennyit segítenek? Szedett-vedett az tény, de sokat látni benne. Az OKJ-s iskola mennyire éri meg szerinted? Sok ilyenben csak elkérik a pénzt és megy az időpocsékolás sajnos.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 18:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
tibibi írta:
Helem írta:
Sziasztok!
Most készülök pár kaptárral kezdeni méhészkedni. Sokat olvastam az utóbbi két hétben. Még nem eleget az biztos.


Keress egy méhészt a környékeden barátkozz vele össze (ha sikerül) és minden kérdésedre választ kapsz .Az ,hogy olvastál dicséretes ,de semmire nem elég......Azt meg,hogy találsz mostanában olyan akácost ahol nincs méhész felejtsd el ;)


Köszi, körülnézek. Az önkormányzatnál megmondják ha van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 18:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
zsirosmeheszet írta:
https://www.facebook.com/video.php?v=711168055648095&set=vb.691574840940750&type=2&theater :taps


Ez brutál jó, csak kár, hogy egy kicsit drága.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 14:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Szia Helem!


Két hetet olvasgattál, értem. Vennél 5-10 méhcsaládot, sokallom. 2-5. De inkább csak 2-vel próbáld ki a gyakorlatban is, hogy tényleg annyira tetszik-e ez neked, mint elméletben. Mert hidd el, a kettő ég és föld. Ha megtetszik neked, és úgy látod, fog ez menni, akkor a két családból már szaporíthatsz, és ahogy nő az elméleti és gyakorlati tudásod, úgy tudod felfejleszteni a családszámot. Persze teheted másképp is, volt akinek sikerült nagyobb családszámmal kezdve is, de azok többsége nem 2 hét olvasgatás után, és főleg nem segítség nélkül kezdtek hozzá.


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 13:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
[quote="Helem"]Sziasztok!
Most készülök pár kaptárral kezdeni méhészkedni. Sokat olvastam az utóbbi két hétben. Még nem eleget az biztos.


Keress egy méhészt a környékeden barátkozz vele össze (ha sikerül) és minden kérdésedre választ kapsz .Az ,hogy olvastál dicséretes ,de semmire nem elég......Azt meg,hogy találsz mostanában olyan akácost ahol nincs méhész felejtsd el ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2591 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 64 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.