Pontos idő: 2024.04.28. 05:53

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2591 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 52  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.10.05. 15:57 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.12. 18:40
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Szatymaz
:taps :taps

_________________
Tamaskó József (1897-1968)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.10.05. 12:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
"Vallom, hogy eredményt nem csak izzadság szagúan lehet elérni, nekem mindig mindenre van időm, soha nem görcsölök"

Hárskeret ezen gondolatára írnék le én is pár gondolatot. Egyáltalán nem kötekedni vagy bántani akarok bárkit is csak én más szemszögből látom a dolgokat.

Abszolút kezdőnek mondhatom magam a méhészetben. Első generációs méhész vagyok. Se területtel, se eszközökkel se méhcsaládokkal se tapasztalattal nem rendelkeztem, amikor 5 évvel ezelőtt belekezdtem.
A főállásomból kapott fizetésemből vettem meg mindent, ami a méhészkedéshez kellett. így kezdtem 10 családdal, most 114-el telelek.
Minden méhészeti bevételem folyamatosan visszaforgattam, és emellett már 5. éve a fizetésem nagy része is ebben áll. Félretett pénzem jelenleg nincs bár ez csak félig igaz mert van 7 hordó akác és 7 hordó vegyes mézem, amit idén pörgettem és még eladásra vár, amiből autót, eszközt, keretet, kaptárat fogok venni, egyszóval ezt is visszaforgatom. A jövőre megtermelt mézmennyiség lesz az első, amit már nem kell teljesen visszaforgatnom. Na most, hogy mennyire volt izzadtságszagú az elmúlt 5 év és, hogy mire mentem volna izzadtság nélkül jól mutatja az, hogy pl a területek megvásárlásakor mindent gaz és cserjés borított, amit apám és én ketten vágtunk ki kölcsön kért sthillel. rendezgettük a területet, hoztuk el az első 10 családot, festettük saját kezünkkel minden évben a kaptárakat. Magam nevelem az anyákat, veszem el a mézet, kézzel fedelezünk és apám segítségével tudtam venni anno a königin elődjétől egy kisebb pergetőt. Egyszóval mint általában az átlag méhész magunk csinálunk mindent többnyire kézzel, minimális gépesítés mellett, mivel a gépek drágák, arányaiban keveset vannak használva, és helyet foglalnak. Így pl.: idén viaszcentrifuga nélkül egy nagy üstben vizet forralva egy napon át főztem az 5 év alatt felhalmozott fedelezés viaszát, amiből kinyertem 20 kg viaszt, úgy hogy egy kisebb merőkanállal mertem le a tiszta viaszt az üst tetejéről. Muszáj volt megcsinálnom mert így kb 40.000 ft al kevesebbet kell viaszra áldoznom.

Hozzáteszem hála istennek már átlag feletti fizetésem van a főállásomból, és nem mondom magam csóró gyereknek. De még mindig muszáj izzadnom, hogy fejlődjön a "vállallkozásom".

És hát hárskeret maga sem tagadta, amikor beszélgettem vele, hogy ő nem átlagos módon tud méhészkedni. Nála adott volt az óriási terület, alkalmazottak, gépesített műhely, több millió forintot érő faipari gépek. És amíg egy átlagos kezdő méhész a fizetéséből kuporgatja össze a 10 család árát. Addig ez megoldható úgy is, hogy én csinálok 100 kaptárat te adj 50 méhcsaládot. Egyből mások az arányok... Amikor az Úrral beszélgettem még úgy gondolkodott, hogy pl.: a legalapvetőbb idénymunkát a lebölcsőzést is az alkalmazottaival fogja csináltatni. A legnagyobb tisztelettel kérdezem, hogy sikerült-e bármelyikkel is rendesen elvégeztetni a munka ezen részét, ugyanis ha van olyan ember, aki idénymunkásként, vagy alkalmazottként mondjuk havi 120.000 ft ért ezt megcsinálja rendesen akkor nem 200 család lesz a célkitűzésem, hanem 400 és nem 1600 hanem 3200 keretet fogok Öntől venni jövőre.

Nem ironikusan akarok fogalmazni, de ez különbség a kezdő méhész valósága és egy tőkeerős, ideális feltételekkel rendelkező kezdőméhész között, akinek a kapcsolati tőkéje is milliókat ér. Egyszóval ha lenne 15 millió forintom én is tudnék bemutató méhészet szintű méhészetet létrehozni gépekkel, nagy terekkel, rendezettséggel, kevesebb izzadtsággal. De mivel nincsen, marad a kétkezű munka. És félreértés ne legyen az Isten adja, hogy 65 éves koromra eljussak arra a szintre, hogy csak a méhesem így nézzen ki mint hárskereté 2 év alatt. Csak annyit akartam ezzel mondani, hogy eredményt valóban nem csak izzadtsággal hanem sok pénzzel is el lehet érni. És a pénz alatt ha hárskeret számszerűsítené a területét, a gépeket, hogy mennyivel olcsóbban jut pl.: faanyaghoz, a kapcsolati tőkét, az ideális környezeti adottságokat, zselic széle stb... akkor egyértelmű, hogy ő nem átlag méhész.

A szakma művelése valóban nem követel "agysebészet" szintű ismereteket, inkább rátermettséget, és olyan embereket akik hajlandóak ezért izzadni is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.30. 08:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
"Koromnak megfelelő műszaki állapotban". Ez nagyon jo :) .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.30. 06:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Köszönöm az elismerést, és a jó kívánságot!

Maximálisan egyetértek veled. Egyébként 65 vagyok, koromnak megfelelő műszaki állapotban. Vidáman élek és dolgozom, teret engedve a szórakozásnak is. Jó halakat fogtam nemrég Pölöskén, jó bikát lőttem most a bőgésben. Vallom, hogy eredményt nem csak izzadság szagúan lehet elérni. Nekem mindig mindenre van időm, semmin sem görcsölök. Azt gondolom ahogy Te is, van aki gyorsan tanul, van aki meg nem. Mindenesetre én elégedett vagyok az eddig elértekkel. Azt viszont szerintem elvitatni nem lehet, hogy azonos idő alatt egy nagyobb állománnyal nagyobb gyakorlat szerezhető mint egy-két családdal. Soha nem szégyelltem hogy valamit nem tudok, mindig volt aki felvilágosított, mindig megtaláltam, hogy minek hol kell utána nézni. A méhészetben is. Ha valami nem sikerül, megvonom a vállam, ha értelmét látom újra kezdem, ha nem abbahagyom. A méhészet sem kivétel. Megkövezhetnek szentségtörésért, sokan meg is fognak, hogy én nem misztifikálom a szakmát, de ez sem több mint bármelyik másik. Ezt is lehet nagyon jól és nagyon rosszul művelni. Nekem nem célom ebből disszertációt írni.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.29. 15:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Nem értem mit kell ezen ennyit rágódni!! Dicséretes Hárskeret hozzáállása és egyszerüen szép megnézni a fotókat amit osszehozott.
Isten éltesse és addig használja ameddig térdig nem kopik a lába benne. Az hogy kinek mennyi van hátra az hál isten senki nem tudja megmondani meg amúgy is kit érdekel ??? Ha menni kell akkor menni kell ha 40 éves akkor is meg ha 110 akkor is. Nem tudom Hárskeret hány éves de ha elér az ember egy bizonyos kort akkor csak üljön le a sarokba vagy mi? Amugy meg nem lehet szaktudást az alapján megítélni hogy valaki hány éve méhészkedik. Van olyan akinek 40 év is kevés megtanulni a szakmát. Bármilyen szakmát !

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.28. 08:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Dehogynem most is méhész vagy :) . Nem neked szol. Méhészkedni lehet hisz mindenki volt 123456789 éves méhész és pergetett is! De nyilván nem lessz 25- 30 éves tapasztaltod te mondtad. Én örülnék a legjobban ha 95 évesen is erőben egézségben nyomnád.A saját foglalkozásodban tudod mit jelent egy szakmában a több évtizedes tapasztalat. Itt is ez van ezt nem lehet megvenni előre. És nem a gépekre gondolok távol áll tőlem! Ettől joval többrétegű ez a szakma is. Sima nb15ös fekvőben is lehet mázsás eredményt elérni egy kalapban füstölővel meg egy rossz csavarhuhuzoval a kézben stresszmentesen extra befektetés nélkül. Ez megint nem neked szol inkább azoknak ha vannak? akik esetleg irigykednek a gépiesített méhészetedre. Nekem a rakodok mellett van egy párdarab 24 esem. Nyugtatonak vannak megtartva mindig a végére hagyom őket. Mikor már a tö....köm tele van lomolással. Pedig én még ne sírjak mert a rakodok kontiba vannak nem kell gurtnizni pakolászni őket. Megmondom őszintén rakodoim a pörgetés gyorsasága miatt vannak méhészkedni viszont a fekvőben szeretek legjobban. Olyankor a rakodo felidegesít a fekvő megnyugtat. Eredményben nincs külömbség. Na mindegy elkanyarodtam. Visszatérve tökéletesen értelek a faterom 67 éves földet művel meg nekem a legfőbb segítségem. De nem akarja már megváltani a világot csak nyugodtan él és dolgozik hál istennek. Most esik le hogy végig tegeztelek remélem nem baj :? .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.28. 06:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
robi75 írta:
Talán annyi a közös benne hogy mindkettőhöz kell egy két évtized mire elmondhatja magárol a mukso hogy nagyjábol képben vagyok.


Én azért ezt másként látom. Fájó szívvel, de megnyugodva veszem tudomásul hogy én már nem lehetek méhész ezek alapján. Koromnál fogva nem hiszem hogy több évtized áll rendelkezésemre megtanulni a szakmát. De hát ilyen az élet. Az sem zavar ha tudatlanul hagyom el (remélem azért nem mostanában) ezt az árnyék világot.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.27. 17:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 368
Van kollégám, aki hosszú évek során 30 családdal méhészkedik. Tavasszal mindíg vesz 20 új családot. A másik kollégám szintén 30 családdal méhészkedig és minden évben elad 15-20 családot. Mind a kettő méhész ...
Üdv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.26. 19:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Talán annyi a közös benne hogy mindkettőhöz kell egy két évtized mire elmondhatja magárol a mukso hogy nagyjábol képben vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.26. 18:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
hárskeret írta:
Hapci gondolatát osztom, hogy a méhészkedés azért nem agysebészet.


No, azért az is megtanulható, bár arra sem alkalmas mindenki, de méhészkedésre sem. ;)
Talán épp az nem, aki rólad állította...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.26. 14:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.08.01. 19:31
Hozzászólások: 54
hárskeret írta:
Szépen sorban:



Voltam Jánosnál. Példaértékű a gondolkodása/őszintesége/igényessége/hozzáállása...és egészen jó kávét főz! :) Outsiderként így látom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.26. 12:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Szépen sorban:

Nekem minden gépem Königin. Zsolti jól látod, viaszcentrifuga. Ma beszéltem a tulajjal, kicseréljük egy nagyobbra, mert abba keretestől lehet pakolni. Nem szeretem a lépkivágást, már többször mondtam lusta vagyok. Nem mindent a méheim hoztak meg, az idén csak a központi etetést, az automata fedelezőt, és a viaszprést. Nekem ennyi is elég. Először: invesztálni, aztán produkálni és utána konzumálni. Időm remélem még van, ha az eszköz és állomány értékét is számolom az egyenleg pozitívnak tűnik. (nem könyvelek)
Erről már beszéltünk, van aki ezt nem számolja, én igen. Vissza van a viaszolvasztás egy része, úgy néz ki 94 családdal telelek be.
Én ezt elegendőnek tartom, nekem nem szükséges hogy a második évben minden megtérüljön, és még nyereség is maradjon. Mivel készen vagyok azzal amit akartam, beruházásra már nincs szükségem. Innen már csak a termelés költségei vannak. De mint már többször leírtam az én esetem nem példa értékű. Mindenesetre megcsináltam egy 170 családos méhészetet, akkor is ha egyenlőre csak a fele család van benne, mindezt annak ellenére hogy Pestlőrinc alkalmatlannak tartott a méhészkedésre. Most sem tartom magam méhésznek, de ha el tudtam kezdeni tavaly ötven családdal, azt majdnem megdupláztam, termeltem egy kis mézet, (medvehagyma, akác és hárs) gondolom szedtem össze annyi gyakorlati ismeretet, mint aki két családdal kezd és öreg méhészhez jár dolgozni gyakorlatért. Lehet hogy nem így van. Mindenesetre gondolom ennek az állománynak kezelése, szaporítása során talán ragadt rám valami a koszon kívül is. Rengeteget segítséget kaptam itt a fórumon és sok méhésszel történt beszélgetés során, amit ezúton is nagyon köszönök. Nem célom, hogy "méhész" legyek, elegendő nekem a méhes és az a kis méz. Ami meg ehhez szükséges úgy gondolom hogy megtanulható, Hapci gondolatát osztom, hogy a méhészkedés azért nem agysebészet.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.26. 06:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Szerintem nincs köztünk olyan méhész, akinek két év alatt visszatérült a befektetése. A jó hordási viszonyokhoz szerencse is kell, különösen annak, aki nem vándorol. A méhészethez való hozzáállás, az igényesség viszont meglátszik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.25. 22:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
tsanyi írta:
:taps Szép.

Ennek az árát mind megkeresték a méheid?


amatőrök írta:
Gratulálok János!
Mi lenne,ha azt is megmutatnád amire jutottál??????


Hmmmm......sunyi kérdések! :shock:.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.25. 20:09 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
:taps Szép.

Ennek az árát mind megkeresték a méheid?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.25. 18:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Hárskeret! A felső képen bal oldalon az egy viaszcentrifuga?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.25. 18:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
:taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.24. 19:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.14. 13:57
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Heves megye
:taps Gratula.Sokan szeretnének ilyen gépesitett méhészetet.Szép teljesitmény.Fedelezö géprõl milyen a tapasztalat,vélemény,milyen gyártmány?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.24. 19:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Köszönöm mindkettőtöknek !

Még néhány kép.

Az emeleten keret és cukortároló. 170 családra van kialakítva minden. 94 családdal megyek a télnek.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.24. 18:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Gratulálok János!
Mi lenne,ha azt is megmutatnád amire jutottál??????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.24. 17:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Látom a terveid megvalósulnak.Gratulálok.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.09.24. 15:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
pestlorinc írta:
Egyszerű a válasz: Alkalmatlan vagy a méhészkedésre.


Vajon mi lenne akkor , ha alkalmas lennék?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.05.26. 15:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.05.07. 12:14
Hozzászólások: 47
A méhek születése 60 másodpercben:

http://sokszinuvidek.hu/mozaik/5313

Gondoltam megosztom!:)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.05.20. 21:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Egyszerűbben gyűjti vele a tiszta fajtamézeket. Elmondása szerint.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.05.20. 21:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Bár ennek nincs topic nem is kell :) de hányan használnak közülünk fél hunor mézteret? Kutasi Tamás méhészetében látni, youtubon. Könnyebb a súlya? vagy egyszerűbb vele fajtamézet termelni?

ez csak egy kis érdekesség számomra, vagy akit érdekel, a válaszokat előre is köszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.05.13. 20:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.08.23. 19:23
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Dombóvár
Beltline!
Ha teheted,menj be a kaposvári méhészboltba,a Fő utcán van.
Szerintem ott Csonka Imre biztos tud adni pár tanácsot.Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.05.13. 19:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Beltline!
Én is azt gondolom, hogy azért tájékozódj, mielőtt minden topikba beírnád ugyanazt. Ha megtaláltad őket, akkor a címéből azt is látod melyik miről szól. Olvasd el a szabályzatot is, mert most ugyan elsőre dolgoztam veled, hogy áthelyezzem a hsz-ed, de legközelebb csak simán törlöm...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.05.13. 16:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.26. 09:51
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala megye nyugati határszéle
Először, nem idézzük az utolsó hozzászólást. Másodszor, az első hozzászólást a bemutatkozás topicba szokás írni. Harmadszor pedig oda írj, ahova szerinted való... :)
Remélem mihamarabb találsz mentort, kitartás .

_________________
Zsolti NB 21


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.05.13. 16:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.11. 08:14
Hozzászólások: 3
Kedves Zsolt!
Segítenél abban, hogy hova írjak? Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.05.13. 14:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.26. 09:51
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala megye nyugati határszéle
Kedves beltline

Üdvözöllek! A hely az nem talált, viszont a kezdőként való hozzáállásod az nagyon helyes. Bárcsak a többi hasonló cipőben járókollégád is hasonlóan gondolkodna...

_________________
Zsolti NB 21


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.05.13. 10:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.11. 08:14
Hozzászólások: 3
Tiszteletem minden jelenlevőnek! Miután ma fogadták el a regisztrációmat az sem biztos, hogy jó helyre írom ezt a pár sort. 52 éves vagyok és arra jutottam, hogy hobbiból a saját asztalunkra szeretnék előállítani mézet. Hétfőn jutottam erre az elhatározásra. Nagy szükségem lenne egy mentorra, akit rendszeresen tudnék látogatni amikor az adódó "munkák" folynak. Könyveket kikölcsönöztem a helyi könyvtárból, de szinte biztos, hogy ezt a művészetet könyvből nem teheti magáévá senki. Kaposváron lakom. Köszönöm, hogy itt lehetek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.03.16. 19:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
Külön köszi azoknak a segítséget akik priviben írtak. Ég és föld azok az írások amik priviben érkeztek ahhoz képest amit egyesek itt a nyílt fórumon írtak. Nem tudom ez miért van így. Még egyszer köszönöm nektek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 18:00 
Online
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Helem írta:
Ezzel be is fejeztem.


Szerintem ezzel mindenki egyet tud érteni.

Részemről nagyon sajnálom, mert bizton állítom, hogy nagy sötétség lesz itt utánad, de valahogy majd csak túléljük, már hozzászoktunk a sötétséghez, hát legyen akaratod szerint.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 17:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Helem!

Eddig nem volt bajom veled, igazából most sincs. Nem igazán van annak értelme, amit csinálsz. Nem tisztem megvédeni hárskeretet, nem is szorul rá, de hidd el, ért a szakmájához. Nyilván te is a tiédhez, senki sem ezt vitatja. A baj az, hogy egy olyan szakmai fórumon osztasz ki embereket, amihez te még nem értesz. Mert maradjunk a tényeknél. Te még egyetlen egyszer sem nyitottad fel egy kaptárnak a fedelét. Még is úgy gondolod, hogy egy forradalmian új kaptárról reálisabb képet tudsz alkotni, mint azok akik több évtizede nyitogatnak mindenféle kaptárfajtát. Hidd el, ha meglehetne oldani, hogy a méhek a mézet egyből a hordóba hordják, annak itt senki se lenne a kerékkötője. Egyébként úgy döntöttem, hogy megpróbálkoznék az autószereléssel, néhány hete már olvasgatom az ilyen irányú szakkönyveket, meg a net-en is több mindennek utána néztem, és nagyon szeretném, ha átnézhetném a te autódat, kicsit rendbe hoznám. Nem hiszem, hogy ez ellen bármi ellenvetésed lehetne ezek után. ;)



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 21:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
"Tudod, hogy nem a kezdők ellen vagyok. "

Dehogynem. Minden kezdővel ezt csinálod.

"Nem a kezdés módszerével van gondom."
Minden kezdőt utálsz, mert neked kevesebb méhlegelő jut.

"Kizárólag a stílussal."
Arra se vetted a fáradságot, hogy elolvasd az első 10-20 hozzászólásomat.
Oktalanul vádaskodsz.

"Én is feltettem a hülye kérdéseimet, hálás vagyok, hogy toleráltátok,"
Én is feltettem és nem toleráltátok.

"Osztom a véleményedet, hogy megtanulható szakma. Itt vannak azok is akik ezt nagyon magas szinten művelik,"

Minden szakma megtanulható.

"'Viszont felháborít, hogy ezeket az embereket és a Fórumot egy ide vetődő tudatlan nagyképű alak így minősíti."

A benne lakókat minősítik a megjegyzéseim. Tisztelet a kívételeknek. Ők többen vannak.

"Nem veszi a fáradságot hogy elolvassa a fórumszabályzatot, hogy bemutatkozzon, hogy megnézze ki válaszol neki."

Te se vetted a fáradságot arra, hogy meggyőződjél arról, hogy milyen illedelmesen és udvariasan jöttem ide.

"Szerinted miért kapta amit kapott, és elsőre nem tőlem? Én úgy gondolom nem véletlen. Azt is tudod hogy ez nem a kezdőnek, hanem pökhendi, stílusának szól.Azt gondolom, hogy ezt nagyon sokan nem tolerálják, nem csak én. Azt is feltételezem, hogy ez itt nem kívánatos."

Az se kívánatos, hogy a kezdőket nagy arccal kiosszad és kigúnyoljad, kigúnyoljátok. Ha az én általam ismert egyéb nem idevágó szakterületekről, dolgokról beszélnék akkor ahhoz fingani se tudnál, nem hogy hozzászólni.

Ezzel be is fejeztem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 20:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.06.13. 10:16
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: kecskemét
Helem


pont ettől akar mindenki megóvni. a kudarctol. mert ha ne aggy isten elmegy a 10 család fele és tudatlanul állsz a dolgok elött és ott az a megválaszolatlan sok miért . de megkérdezni sem tudod mert nem látod át a családokat meg egy nyúlóst nem tudsz megállapítani és mire kiderül lefertőztél mindnkit a kőrnyezetedben. a mentorom is mondta hogy a nyakába szakadt annakidelyén 2 konténer mert akivel csinálták sajnos meghalt és nem volt elég felkészűlt és pár évig csak szemvedett de nem volt mit tenni mert benne volt a sok pénz . ezt a szakmát meg kell szeretni és nem elég csak beleugrani mert aztán ugy megutálod hogy ajándékba is odaadod csak ne lásd. én pl 14 éves korom ota motoszkált bennem a méhészet fogalma. amikor elmentem először a mentoromhoz csak kinevetett és azzal kezdte oszt alergiás vagyok e a szúrásra. nem tudtam mert még nem szurt meg egyse . végül adott egy 5 keretes rajocskát akác után és mondta hogy nevelgessem .olyan boldog voltam hogy madarat lehetett volna velem fogatni aztán egy hét után mikor tájolt az új nemzedék azt se tudtam mit csináljak és rögtön a telefonért nyultam . megint kinevetett. na mindegy kezdek belekavarodni . az a lényeg hogy szeresd amit csinálsz és felejcsd el a pénz szagát .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 19:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
Elolvastam újra az első 10-20 hozzászólásomat. Teljesen békésen ment. Utána kezdtek beszólogatni.

Más. Nekem 2 kaptárt javasoltak kezdésnek. Azt mondták a 10-től megszakadok. Te meg 54-el is elbírtál.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 19:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Helem! Nem akartam hozzászólni,de túlságosan nagy arccal kezdtél. Itt az Emberek legtöbbje valamibe másba is tud újat mutatni.Én is csak véletlen lettem méhész,mégpedig 54 családdal kezdtem. A méhészetről csak annyit tudtam, hogy szúrnak és mézet termelnek. Ma 310-családunk van és nem szeretnék megválni tőlük,pedig nagyon sok kudarc ért az évek során. A fórummal szembe pedig a legnagyobb tiszteletet várunk el minden tagtól. Ha esetleg nem tájékozódtál akkor jobb ha tudod,hogy ez a fórum a kék néven bejegyzettek pénzén működik.Természetesen a modik felbecsülhetetlen munkájának köszönhetően. Tartsd tiszteletbe a szabályait!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 18:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
Fejezze be mindenki a személyeskedést, ha tovább akarjátok folytatni azt tegyétek privátban!

MODERÁTOR


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 18:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Kedves H.apci!

Tudod, hogy nem a kezdők ellen vagyok. Nem a kezdés módszerével van gondom. Kizárólag a stílussal. Én is feltettem a hülye kérdéseimet, hálás vagyok, hogy toleráltátok, és meggyőztetek, hogy zsákutca az elképzelésem. (Ha emlékszel pl. teleltető helyiség, hűtőkamra stb.) Osztom a véleményedet, hogy megtanulható szakma. Itt vannak azok is akik ezt nagyon magas szinten művelik, egyiket sem nagyképűnek ismertem meg. Viszont felháborít, hogy ezeket az embereket és a Fórumot egy ide vetődő tudatlan nagyképű alak így minősíti. Nem veszi a fáradságot hogy elolvassa a fórumszabályzatot, hogy bemutatkozzon, hogy megnézze ki válaszol neki. Szerinted miért kapta amit kapott, és elsőre nem tőlem? Én úgy gondolom nem véletlen. Azt is tudod hogy ez nem a kezdőnek, hanem pökhendi, stílusának szól.Azt gondolom, hogy ezt nagyon sokan nem tolerálják, nem csak én. Azt is feltételezem, hogy ez itt nem kívánatos.
Nagyon szeretném tudni, hogy mit tud ez az ember, mi jogosítja fel erre a magatartásra? A műveltsége intelligenciája biztosan nem. Azok az emberek százszor szerényebbek.

Üdv:Kj

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 18:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
helem! egy méhészeten belül nincs két egyforma család! a neten bemutatot dolgok arra a családra vonatkoznak ami benne van a monitorban. a tieid (ha lessz) nem olyanok lesznek, csak hasonlóak, és az is folyton változik szezonban. ott a gyepen neked kell felismerni mérlegelni a dolgokat, és családok állapotának és a méhlegelőnek megfelelően megtenni a szükséges lépéseket hogy ne basszál ki velük meg magaddal. majd ha önállón kezelgetet a méheidet otthon wifi közelben, rájössz mennyire nem mész vele semmire alaptudás meg egy bácsi nélkül. szerintem ha veszel méhét már az első család vizsgálatkor földhöz vered a tabletet. H.APCI! van egy sebész barátom méhészkedik. engem is műtött kétszer. ő monta nekem : az emberről már majdnem mindent tudunk , de a méhekről? húsz év után is tudnak olyat produkálni hogy kezdőnek érzi magát. természetesen a tét meg a munka alapanyag más az emberélettel nem ér fel semmi. az orvosok is felnéznek a méhészekre hidd el , mert ez is egy elég elvont nagy tudást és gyakorlatot igénylő szakma, annak ellenére hogy nem kell egyetemre járni nyolc évig. ahogy a doki barátom mondja a lakásomat én festettem ki meg én lambériáztam ahoz tényleg elég a net meg a szórólap. üdv robi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 17:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Szeretlek hárskeret, de... azért egy icike-picike igazság Helemnél is van. Nem volt az még olyan nagyon régen, amikor én léptem be a fórumra, és hasonló tapasztalatokkal kezdtem. Nagyon gyorsan össze szedtem egy hét kitiltást. Tükörrel kezdtem, és aztán Pötének szóltam be úgy, hogy egy hét bünti lett belőle. Két évig szánt szándékkal szítottam a feszültséget, kifejezetten élveztem a "nagyokat" bosszantani. Az a legmegdöbbentőbb a számomra, hogy ennek ellenére elfogadtak, befogadtak, és nagyon sokat segítettek azok, akiket én bosszantottam. Azóta Tükörrel sincs bajunk egymással, Pöte pedig személyesen is sokat segített nekem. Úgy hogy Helem, hagyd a sértődést, kezdj el méhészkedni, néhány év múlva nagyon jókat fogsz derülni azon, amiket most írtál. (gyakorlati tapasztalat) Hidd el, én vagyok az első, aki ugrik, ha a méhészetet az agysebészet szintjén akarják emlegetni. De azért annyira nem egyszerű, mint amilyennek most látod. De megtanulható! És ez a lényeg. Én most sem tudok mást tanácsolni, mint hogy kicsiben, 1-2 családdal kezd. Adj néhány évet magadnak, hogy a gyakorlatba is belekóstolj. És mire kezded kapiskálni a lényeget, hogy a méhcsaládot már nem csak életben tartani tudod, de azokkal eredményesen termelni is képes vagy, addigra az állományt is fel tudod szaporítani arra a szintre, amivel tudsz érdemben termelni. Ez jó szándékú tanács, a te pénztálcádat kímélné, és nem az első év nagy mézhozamától szeretnélek megfosztani. A te zsebedbe te látsz bele, te tudod milyen összeg az, amit nem érzel meg, ha esetleg elbukod. Ez nem azt jelenti, hogy nem tanulsz meg méhészkedni, hanem csak azt, hogy ezen az áron tanultál meg. Hárskeretnél jobb példa igazán nem kell, hogy hogy lehet a semmiről nagyban kezdeni, de... neki nagyon komoly segítői vannak, és ha bukja a lóvét, hát von egyet a vállán mondván: megtehettem. Ha te is megteheted, akkor hajrá, vegyél 10 méhcsaládot. Ha viszont a családi kasszából kell kigazdálkodni a méhekre szánt pénzt, és úgy bukod, az már tud nagyon kellemetlen lenni.


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 15:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Helem írta:
"

30 éves vagyok, de amit itt kaptam az a legdurvább az eddigi életemben fórumokon.


Pedig eddig még nagyon visszafogottak, segítőkészek voltak veled. Lehet hogy esetleg el kellene gondolkodni ezen?

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 14:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
"de a baj nem itt van, hanem ott mikor kimész kaptárt bontani fel tudod e mérni egyáltalán hogy a család milyen állapotban van? hol tart a fejlődésben?"

Nem mondom jól jönne majd biztos a segítség, de ezekről is van a neten info. Mutatják melyik az erős család. Mutatják a jó fiasítást, a jó anya nem sörétesen szór, mutatnak szinte mindent. Mutatják az anyásítást. Nem is tudom mit nem mutatnak amiről a könyvben szó volt.

"szomszéd méhész bácsi fejében viszont benne van aki átmegy remélem segíteni legalább néha. "

Nincs méhész bácsi és most már nem is kell. Elment a kedven a segítségkéréstől. Boldogulok magam ahogy eddig mindenkor. Nem is tudom minek jöttem ide. Nem kell sértegető nagy arcú társaság. Kiszállok ebből az egészből.

30 éves vagyok, de amit itt kaptam az a legdurvább az eddigi életemben fórumokon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 14:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.02. 21:39
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: A Zempléni hg. északi lába
El ne riasszátok innen!
Alig várom, hogy a neten rátaláljon a forgófészkes méz-kombájnra, és összehozza ezzel a "leüvegezős" kaptárral. :taps
Azonnal átállok rá én is :lol: .

Akkor végre nyugodtan hallgathatom, hogy "csak a lusta emberek méhészkednek" ;) .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 11:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
helem! a méheszet meg az agysebészetben csak egy közös van : mindkettőhöz tíz év kell hogy jó legyél nagyjából. az net felemás, technika van rajta az biztos, meg külömböző mehészeti munkák bemutatása a fészekben méztérben egyaránt, ideális körülmények között. ilyennel ritkán találkozni az erdőben. anyaneveles családszétszedés rajzásgátlás mézeltetési fogások valóban fellelhető a neten, de a baj nem itt van, hanem ott mikor kimész kaptárt bontani fel tudod e mérni egyáltalán hogy a család milyen állapotban van? holtart a fejlődésben? mit csinálhatok? vagy ebben a szakaszban mit lehet vele? (hetente változik) ezek nincsenek a neten, ott kész dolgok vannak. szomszéd méhész bácsi fejében viszont benne van aki átmegy remélem segíteni legalább néha. ha jó családokat veszel áprilisban rájössz gyorsan mire elég a világháló neked. ha bezsonganak méhek sikítva rohansz át józsi bához hónodalatt a nagy őrösivel vagy egy táblagéppel :D hogy mi a faszt csináljak ? mennek össze vissza a méhek ! a neten ilyen nem volt! :o nem sértegetni akarlak de ha veszel méhet ezekkel a dolgokkal nagyon gyorsan szembesülsz pár héten belül, a net meg a könyvek mellé egy bácsit is szerezzél be mert cumi lessz. üdv robi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 11:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 368
Helem,
Te egy túlsértődött, öntörvényü ember vagy, reméllem, hogy csak a méhészkedés területén.
A mindennapi élet területén vigyázz magadra, szerintem szügség van rá.
Részemről befejezve, üdv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 10:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
"Helem, az ÖSSZES méhészettel kapcsolatos kérdésedre megtalálod ebben a fórumban a választ. Még azokra is, amik - a tudatlanságod okán - fel sem merültek benned."

Majd közben olvasgatom a speciális topikokat.

"Nem kell, hogy ide írj, elég, ha olvasol. Az is eltart egy fél évig, ha nem csak olvasod, hanem megpróbálod átgondolni, megérteni az olvasottakat. "

Nyilván, nem úgy mint egy regényt.

"Az OMME honlapján találsz egy kezdőknek szóló részt, ott a méhészkedés jogi kérdéseiből is felturbózhatod magad. "

Azt már olvastam. Fel is hívtam az önkormányzatot.

"Megtalálhatod ott a megyei OMME szervezet, és a szaktanácsadód elérhetőségét is, velük is kerülj kapcsolatba."

Ezt is néztem, de majd ha már vettem valamit.

"Indítsd el a méhészeted, tanulj, gyarapodj, légy sikeres."
Köszi.

"Mindenesetre, ha majd bemutatkozol a szaktanácsadódnak, méheüsödnek, a kaptár- és keretgyártódnak, a műlépesednek, pergetőgyártódnak, és valahány név a méhésztársadalomban, ne említsd meg nekik, hogy Helem néven írkáltál a fórumunkba. Nem esik jól nekik-nekünk, hogy szakbarbárnak, és bumerángnak nevezted őket-minket."

Ha visszanézel láthatod nem én kezdtem. Én elejétől-végéig tisztelettudó voltam. Bejött pár durva beszólás.

"Mi itt tiszteljük egymást."
Hát ezt nem úgy gondolja mindenki ahogy te.

"Ha valamelyikünk bajba kerül, akkor tanácsokkal, együttérzéssel, de akár anyagilag is segítünk egymáson. "

Visszaolvasva láttam, hogy többször nekiestek a kezdőknek. Lehet, hogy a vén rókák összetartanak, de.. a többi.

"Téged nem hívtunk magunk közé. Te akarsz bekerülni a méhésztársadalomba, és ettől nem esünk hasra. Vannak szabályok. Ha alkalmazkodsz, elfogadunk. Ha orcáskodsz inkább, azt tedd meg az indexes topikjaidban."

Nem én kezdtem. Lent orcáskodtak. Olvass, ne vádaskodj. Őszintén, ki f@szt érdekel ez. Nem kell senki engedélye, klubbja, zártkörű "elit" közössége. Csinálom és kész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 10:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
"totál laikusként ezt fórumon nem lehet tanítani,"
Nem is volt róla szó. Egy két jó tanácsot kértem. Kaptam is pár jóindulatú embertől valóban. Van néhány igazán rosszindulatú nick is.

"de még jó tanácsot sem lehet adni mert arról sincs fogalmad. ehez feltétlen szükséges egy kis gyakorlati és elméleti alapismeret együtt!!! "
Az elméletit megszerzem. A gyakorlatit meg menet közben.

"nagyjából olyan mintha agysebész barátomat kérdezgetném hogy miért azzal a bizonyos fúróval és miért éppen ott nyissák fel a koponyát mikor azt meg lehet oldani mással is meg olcsóbban, erre nem lehet egy laikusnak érthető választ adni, majd 5 -10 év tanulás után tudni fogom."

Azért nem kéne a méhészetet az agysebészethez hasonlítani.

"videokat hagyd a picsába,az még ráér. a nagy ŐRÖSIT meg még egy két könyvet vágjál be, kezdésnek."
Ezt csinálom. A videók is hasznosak egy határig. A fedelezést,pergetést például egy az egyben látni. Nem kell hozzá nagy ész se ügyesség.

Amihez kell a komolyabb gyakorlat, az a fészekkel kapcsolatos. Anyanevelés, családok szét-összerakása stb. A mai világban a legtöbb dolgot a netről össze lehet szedni. Látni hogyan csinálják. Csak a konkrét gyakorlati készséget kell megszerezni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hogyan kezdjek méhészkedni?
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 10:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.31. 20:05
Hozzászólások: 34
LudasMatyi írta:
Helem!
Olvasd el a fórum szabályzatát,és mutatkozz be!
De ezt már más is írta neked!
Ha pedig nem érzed itt jól magad,akkor folytasd tovább a felfelé ívelő karriered az indexen!
A méhészet nem neked való!
Keress magadnak más elfoglaltságot,még mielőtt valami hülyeséget csinálsz!


Majd te fogod eldönteni, hogy a méhészet nem nekem való.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2591 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 84 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.