Pontos idő: 2024.03.28. 10:39

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2012.08.03. 07:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.07.29. 14:19
Hozzászólások: 4
Sajnálom Tomi de a privát üzeneted nem tudom megnyitni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2012.08.02. 08:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
királyméhész írta:
Sziasztok!!!!
Ségítségre lenne szükségem!!! Összeállt a szerelésem méhméreg gyüjtéséhez!
Viszont nem igazán találok olyan helyet vagy helyeket ahol megvásárolnák vagy átvennék!!!!!
Ha vlaki tudna ebben segíteni ..... !!!!
Köszönettel!!!


NEm is értem miért álltál ehhez a dologhoz kifordítva?
Elsőnek a piacot kell felmérni, és utána összeállítani egy ilyen szerkezetet....

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2012.08.01. 21:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Tükör írta:
Rühellem az ilyen beszólásokat, pláne ha valaki valahonnan Németországból írja.

Úgyvan.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2012.08.01. 20:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
királyméhész írta:
SAJNOS EZEK VAGYUNK MI MAGYAROK!!!!!!
Nem segítjük egymást .... !!!!!

Rühellem az ilyen beszólásokat, pláne ha valaki valahonnan Németországból írja.
Mégis mire számítottál, hogy lesz olyan marha, aki átadja a piacát neked, a két szép szemedért?
Már ha egyáltalán van itt olyan, akinek van ilyen piaca, ugyanis a méhméreg eladás egy nagyon nehézkes dolog, már régóta!
írtam az előbb: megtermelni nem kunszt!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2012.08.01. 17:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.07.29. 14:19
Hozzászólások: 4
Köszönöm ezen szavakat!!!!
Megpróbáltam "itthon" is!!!!!
Igaz nem is nagyon számítottam nagyon másra!!!!!
SAJNOS EZEK VAGYUNK MI MAGYAROK!!!!!!
Nem segítjük egymást .... !!!!!
Mindenesetre köszönöm a hozzászólást!!! Persze ha esetleg akad tiszteletreméltó kivétel neki nem leszek hálátlan!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2012.07.30. 04:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Na ez legalább egyenes beszéd.
Az ilyet tudom becsülni!


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2012.07.29. 20:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Méhmérget soha nem gyűjteni volt kunszt, hanem eladni. :lol:
Ha véletlenül volna is valaki, aki tudna olyan helyet, ahova el lehet adni, az nem fogja neked megmondani. ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2012.07.29. 19:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.07.29. 14:19
Hozzászólások: 4
Sziasztok!!!!
Ségítségre lenne szükségem!!! Összeállt a szerelésem méhméreg gyüjtéséhez!
Viszont nem igazán találok olyan helyet vagy helyeket ahol megvásárolnák vagy átvennék!!!!!
Ha vlaki tudna ebben segíteni ..... !!!!
Köszönettel!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.05.21. 22:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.06. 23:22
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye,Hajdú-Bihar megye
A segítségeteket kérném!
Most kezdem el írni a diplomamunkámat a méhméreg összetételéről és a humán gyógyászati felhasználásáról.
Szükségem lenne nyáron pár hétre egy méhméreg gyűjtő készülékre,hogy gyűjtsek mérget a lányoktól,amit majd laborban tudok vizsgálni és kromatográfián futtatni.Nagy szükségem volna rá.
Aki tud ebben segíteni,az kérem jelentkezzen!

Előre is köszönöm: Tibor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.05.19. 08:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
mehkedvelo írta:
Sajnos most latom, hogy egy resz amit irtam nem ment at, es nem tudom mar visszamenteni. Ugy latszott, hogy atment.


Hy engem komolyabban érdekel a dolog !
Nem kamuzok!

Jó lenne beszélni róla!

Hogy és miként megy ez a dolog eladás megszerezni hozzá a készüléket stb stb!
Jó lenne minél hamarabb!

kösz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.05.18. 14:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.21. 10:21
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Pest megye
Sajnos most latom, hogy egy resz amit irtam nem ment at, es nem tudom mar visszamenteni. Ugy latszott, hogy atment.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.05.18. 14:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.21. 10:21
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Pest megye
Tovabbi ertekes adatok: http://www.fao.org/docrep/w0076e/w0076e18.htm
Video bemutato, ugyanitt kezelesrol is: http://www.youtube.com/watch?v=SGQso0dWwy8
Egy dokumentalt mehmereg gyogyitas: http://www.apitherapy.org/pdfs/Website. ... loma.2.pdf
Egyenlore ennyit informaciot gyujtottem, illetve osztottam meg. Gondolom, hogy ez eleg erdeklodes keltonek, es meg a nyelv megertese nelkul is ad valami hasznosat. Ha valakit komolyan erdekel egy teme, es nyelvi segitsegre van szuksege, segitek off-line. Jo lenne, ha Magyarorszagon is beindulna a mehmereg terapia, es a mehek ilyen iranyu hasznositasa, - kicsit a gyogyszergyarak karara. :lol: Ezen kivul meg olvastam a mehmereg kombinaciojarol mas hatoanyagokkal, kezelessel, a rakgyogyaszatban is, - sikerrel.

Minden jot,

Zoltan


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.05.18. 12:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.21. 10:21
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Pest megye
Szoval, a mehmereg az eddigi felismeresekre alapozva nagyon sok dologra lenne hasznalhato a gyogyaszatban. Rengeteg lehetoseg van a kiserletezesre, kutakodasra, es uj termekek letrehozasara. A kezeles egyik problemaja a mereg megfelelo helyre juttatasa. A gyomron keresztul a mereg nagyreszt lebontodik. Az injekciozas melybe tudja juttani a merget, de annak is vannak nemkivanatos hatasai: -egyreszt szakertelem kell hozza, hogy hova adjuk az injekciot; az injekcio mindig kis serulest okoz a szovetben, ami hegesedeshez vezet; es fertozes veszelye all fenn. Nem beszelve arrol, hogy a megfelelo dozist is tudni kell. Jo lenne a boron keresztul bejuttatni a merget valami jo oldoszerrel. Ennek meg az szab hatart, hogy egyreszt az oldoszerek reagalhatnak a mereggel, es csokkenthetik annak hatasat, masreszt a mereg "nagy molekulaszerkezetu", igy nem tud athatolni a boron egykonnyen. Igy hat a mereg testbejuttatsanak is uj lehetosegeket kell keresni. A nehezsegekkel egyutt, lehet a mehmereggel ma is gyogyitani, es vannak erre alapulo termekek a piacon, van kereslet. Remelem, hogy a WEB-oldal felhasznaloi kozott van aki a gyogyitasban mar hasznal mehmerget, es hajlando errol beszelni. Csak peldanak:
A Simics ur fejlesztett ki keszulekeket a mereg begyujtesere, bar tudom, hogy mas keszulekek is vannak a piacon: http://www.beevenom.com/ Ezeknek a keszulekeknek van egy elektronikus kontrol egysege, mely be es kikapcsolja a keszuleket. Igy nem feji tul a meheket, igy azok alig karosodnak. Kevesebb mint a mehek 10%-a serul meg a begyujteskor. A keszulekekkel jon egy "Mehmereg termekek eloallitasi tanacsado", melynek tartalmat en nem ismerem. Hogy adjak egy konkret peldat: VC-101-es mereg begyujto 600 cm2-es begyujto raccsal: 0,5 - 2 sec bekapcsolasi tartam, majd, 3 - 5 sec kikapcsolas, es igy tovabb. Hat racs csatlakoztato a kontrol egyseghez. Az ar US$ 300 plusz kuldes, melyben egy racs is benne van. Minden tovabbi racs US$ 85. Ez a keszulek 5 - 20 kaptarra javasolt. Ezzel a keszulekkel 45 - 60 mg mereg gyujtheto be egy alkalommal. Vannak ennel nagyobb racsok, es keszulekek is, melyek tobb merget is kepesek begyujteni. Folytatom...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.05.17. 11:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.21. 10:21
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Pest megye
Udv Mindenkinek!
Sajnalom, hogy eddig nem reagaltam, utazasok es mas elfoglaltsagok miatt. Amit en tudok a temarol:
Az apiterapia mar nagyon regen van hasznalatban. Az irott emlekek szerint Kinaban evszazadok, talan evezredek ota alkalmazzak, de szerintem masutt is, csak nem tudunk rola. A tradicionalis, altalam ismert modszerek: - Elo mehek hasznalata - mehszuras. Ennek a mai kritikaja az, hogy a meh tobbnyire belepusztul (tudvan, hogy amugy sem er "soka"). Masreszt, fertozesveszelyt hordoz magaban, attol fuggoen, hogy a meh hol jart elotte, milyen enzimek vannak a testen, betegsegei. Harmadreszt, a kezeles csak szezonalis lehet, mert a mehek telelnek, nyugszanak. Negyedszer, a mehek mergenek osszetetele, erossege, hatekonysaga fugg a taplalekuktol, a szezontol. Mehszuras kombimlasa akupunkturaval.
A fenti korlatok megszuntetesere fejlesztettek ki a mehek mergenek gyujteset. Mivel a mereg a szakirodalom szerint fagyasztva, vagy oldva jol tarolhato, a raszorulok egesz evben megkaphatjak a kezelest. A merget lehet tisztitani, igy allitolag a fertozes, es a jarulekos szennyezodesekre az allergikus reakciok eselye kisebb. A merget a gyogyszeripar is hasznalja. Keszulnek belole kenocsok, injekciok. Keverik a mehmerget kigyomergekkel is. Szerintem, keves irodalom, publikacio van kozkezen, es meg kevesebb ugynevezett, publikalt kutatas (India). A gyogyszeriparnak ugyanis nem erdeke a mehmereg alapu keszitmenyek terjesztese, mert az alapanyag "tul olcso", es nem lehet levedetni, mert termeszetes. Van par hozzaerto, mint a magyar szarmazasu Simics Mihaly ur, akik tobbnyire egymassal is kapcsolatban allnak, receptjeiket, - ertheto okokbol, nem publikaljak. A fo ok nem a jovedelem feltese, hanem inkabb az, hogy a hatosagok az ilyen gyogyitast "boszorkanysagnak" tartjak, tudomanytalannak minositik. Financirozott kutatas tudtommal nem folyik e teren. Ez jo is meg nem is. Igy hat sok kiserletezesnek, kutakodasnak van lehetosege. En hiszek a mehterapia hatekonysagaban. Folytatas kovetkezik...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.04.22. 16:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.09. 19:58
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Somogy, Kaposvár
nabisadmin írta:

Bocs, ezt benéztem, jogos. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.04.21. 19:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
zsolt77 írta:
mehkedvelo írta:
Ha erdeklodes van, errol fogok irni.


Szintén érdekelne, de megfontolandó lehet egy apiterápia topic nyitása, ahol emelett a méhészeti termékek gyógyászatban betöltött szerepéről is lehetne beszélni.

Üdv:

Zsolt

A témák olvasása hasznos is lehet:
http://www.meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=15&t=105

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.04.21. 19:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.09. 19:58
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Somogy, Kaposvár
mehkedvelo írta:
Ha erdeklodes van, errol fogok irni.


Szintén érdekelne, de megfontolandó lehet egy apiterápia topic nyitása, ahol emelett a méhészeti termékek gyógyászatban betöltött szerepéről is lehetne beszélni.

Üdv:

Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.04.21. 07:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.25. 15:19
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Pest megye
Szia Zoltán!
Engem érdekel, és köszönettel venném, ha megosztanád velünk az erre vonatkozó információt, adatokat, akár csak hivatkozás formájában is.
A magam részéről nem gondolkodom méhméreg gyűjtésben, de maga a téma érdekel. Egyetlen embert ismerek, aki méhszúrásokkal gyógyít, bár ő élő méhekkel teszi; épp a minap gondolkodtam azon, hogy kíváncsiskodom nála.
Üdvözöllek:
lino


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.04.20. 22:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Üdv mehkedvelo!

Engem érdekel

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.04.20. 09:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.21. 10:21
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Pest megye
Koszonom az intelmeket, megprobalok megfelelni, - lelassultam. Szoval a konferencia a Simics ur szerint sikeres volt, nagy erdeklodesre tartott szamot; ezt kaptam tole az utolso nap:

"The conference is almost over. We had over 200 people here plus the rep of
a drug company loking for 1-5 kg bee evnom starting to supply it this year.
My price is high, so I handed out the opportunity to a British beekeeper
and Hungarian doctor who came.

My part of the business was quite OK exhibiting and selling products. So,
the opportunities are out there, but need to find them and be at the right
place at the right time."

Roviden: "A konferencia csaknem befejezodott. Tobb mint 200 resztvevo, meg nehany gyogyszergyar kepviseloi voltak jelen, akik 1-5 kg mehmereg szallitasat keresik ez evben. Az en aram (marmint a Simics ur ara) tul magas, ezert atadtam a lehetoseget angol meheszeknek, es egy magyar orvosnak, aki eljott.
Az uzlet az en reszemrol meglehetosen jo volt, kiallitottam, es eladtam termekeket. Szoval, a lehetosegek ott vannak, csak meg kell azokat talalni, es a megfelelo isoben a megfelelo helyen lenni."

En ugy gondolom, hogy a forumon emlitett nehezsegek megoldottak. Ossze fogom gyujteni az angol es nemet irodalmat, es tomoritett forditasokban kozzeteszem itt, ha van erdeklodes. Kerem az erdeklodesrol tudatni, mert nem akarok hiaba dolgozni. Olvastam korabban a mereg elleni vedekezesrol; arrol, hogy milyen eszkozzel mennyi merget lehet gyujteni; hogy milyen gyakran es mennyi merget lehet egy csaladtol elvenni, etc. Ha erdeklodes van, errol fogok irni.

Udvozlettel,

Zoltan


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.03.26. 15:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.12.28. 11:23
Hozzászólások: 27
"...Itt nehezen elkepzelheto, de vannak akik kulonosebb erdek nelkul segiteni szeretnenek, akik sokat kaptak, es most valamit visszaadnanak..."

Sajnos otthon ez nem normális dolog(teljesen érthető okokból), pedig így kell/kéne hogy működjön. és működik is. csak ehhez esetleg élni kell más társadalmakban is... de szerencsére Kishazánkban is egyre több ilyen gondolkodású ember van, érnek pozitív tapasztalatok.
én is csak azt tudom mondani, "lassabban".

ha nem lenne ennyire sűrű a programom, szívesen mentem volna. (és szintén szívesen tolmácsnak is...)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.03.26. 15:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
mehkedvelo!
Értem a szándékod,de kicsit túl gyors vagy.
Az ebben a témában sikereket,karriert elért Michael Simics-ről linkelhetnél be néhány oldalt és aztán le is fordíthatnád,ha segíteni szeretnél.
Mi olyan országban élünk ahol a bizalom hát ritka kincs.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.03.26. 13:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.21. 10:21
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Pest megye
Kedves Meheszek!
Meg mindig ugy latom, hogy itt fereertes van: itt szo sincs maleszajurol, vagy rangsorolasrol. Az egyik ehhez ert, a masik ahhoz. A problema az osszefogas, bizalom hianya. Onmagaban, nem lenne ertelme nyelvtudas nelkul Passauba menni, - bar nem vagyok biztos ebben sem, mert tobb vezeto mehesz-szakember, es mereg gyogyito magyar, mint Simics Mihaly. Szivesen segitenenek is. Vilagos szovegben, en anyagilag fuggetlen vagyok (nem itt, es nem loptam ossze a "fuggetlensegem"), es vannak igy masok is. Itt nehezen elkepzelheto, de vannak akik kulonosebb erdek nelkul segiteni szeretnenek, akik sokat kaptak, es most valamit visszaadnanak. Mivel nyelveket beszelek, forditanek, - ingyert! Es, mint olvastam, mas is rajott, megtapasztalta, hogy a mehek megvadulhatnak a fejestol, es a tobbi emlitett problemat. Viszont, azt is olvastam, hogy a legtobb problema meg lett oldva. Errol lehetett volna Passauban hallani. Meg emberekkel kapcsolatot teremteni, meg termekeket, piacokat megismerni. Hogy mennyi merget lehet egy csaladtol baj nelkul gyujteni, - erre mar eleg vilagos szamok vannak. Igy a haszon/koltseg szamitas is lehetseges. Lehet az "uzletet" tervezni. Es, nem az uborkafara kell felmaszni; de az onallo "kicsik" ebben a gazdasagi rendszerben hatranyban vannak, es valoszinuleg veszitenek. Osszefogasban, kooperacioban lenne a megoldas. Eleg sajnalatos az, hogy a magyar ennyire bizalmatlan (bar a sok rossz pelda, es csalodas utan bizonyos fokig megertem), mert a vilag nagy, "sikeres" vallakozasai kozul egy sincs egyedi kezben, szamtalan partner dolgozik egyutt. Van megoldas. Mig ez nem megy itt a tudatba, es valosul meg a gyakorlatba, addig az orszag szenvedni fog, es egyre lejjebb sulyyed.
Adja Isten, hogy ne igy legyen,
Zoltan


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.03.25. 22:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Tükör írta:
Én is valami hasonlót mondok Kolias!

Csak mehkedvelő kereskedik itt rossz helyen, és szinte szemünkre veti, hogy málészájúk vagyunk, pedig ő felajánlotta a kánaánt.

Csakhogy mi ahhoz nem értünk amit ajánl. mert méhészek vagyunk, csak!
Ennyi... Legalábbis részemről!

Méhmérget termelni tudnék. De részt venni egy ilyen konferencián mi értelme volna.
Nyelvtudás, egyebek nélkül.
A mézemet még csak eladom. Itthon! magyarul!
Ehhez még értek is kicsit. Asszem!
De az itt felvázoltak az én képességeimet, ill lehetőségeimet, de szándékaimat is meghaladják. Soha nem akartam felmászni az uborka fára...

Csak itt le lettünk szóva az "önzetlen jótevőnk" által ni...

Minden kérdésre azt tolmácsolta volna válaszként: -Azt mondja nemfél a haláltól. :D :D

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.03.25. 21:11 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én is valami hasonlót mondok Kolias!

Csak mehkedvelő kereskedik itt rossz helyen, és szinte szemünkre veti, hogy málészájúk vagyunk, pedig ő felajánlotta a kánaánt.

Csakhogy mi ahhoz nem értünk amit ajánl. mert méhészek vagyunk, csak!
Ennyi... Legalábbis részemről!

Méhmérget termelni tudnék. De részt venni egy ilyen konferencián mi értelme volna.
Nyelvtudás, egyebek nélkül.
A mézemet még csak eladom. Itthon! magyarul!
Ehhez még értek is kicsit. Asszem!
De az itt felvázoltak az én képességeimet, ill lehetőségeimet, de szándékaimat is meghaladják. Soha nem akartam felmászni az uborka fára...

Csak itt le lettünk szóva az "önzetlen jótevőnk" által ni...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.03.25. 19:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
A magam részéről nincs azzal semmi bajom, ha más IS keres azon a dolgon amit csinálok, DE ÉN IS találjam meg a számításomat benne.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.03.25. 09:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.21. 10:21
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Pest megye
Igazan sajnalom, hogy a joindulatu provokaciom ilyen negativ indulatokat valtott ki. Hogy senki nem kerdez a konferenciara. Valoban, en meg eletemben nem gyujtottem merget, bar Lee Iiacocca sem epitett autot, megis jol vezette a Chryslert. Egyebkent, en vagyok olyan szerencses, hogy a "nagy penz megkeresesere" nincs szuksegem. Igy, csak az a szandek vezet, hogy a mehmereg, es az arra alapulo keszitmenyek megfelelo aron Magyarorszagon is elerhetoek legyenek; esetleg munkahelyek, jovedelmek keletkezzenek; netan export termek keletkezzen. Ha valaki ebben erdekelt, es befektetore, kapcsolatokra van szuksege, jelentkezhet, - persze udvariasabb formaban.
Meg mindig nem keso Passauba menni. Megy valaki ?

Udv,

Zoltan


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.03.23. 23:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
mehkedvelő!

Te csak "építsd fel" az üzletet, mi meg annyi méhmérget szállítunk 200.000 dolcsiért, amennyi kell.
Ha kicsit még fel is dolgozod rohadt sokat kereshetsz rajta.
Csak egy a lényeg ne a mi farkunkkal akard a csalánt, pláne a méhmérget verni!!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.03.23. 15:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.06. 12:26
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Békés megye
mehkedvelo írta:
Erdeeklodessel olvasom a sok NEM-et:............
Én tolmacsoltam volna, es segitenek az uzlet felepitesevel, fejlesztesevel is. De hat a regi magyar betegseg......

Udvozlettel,

Zoltan


Hát az kiderült,hogy a kétkezi munkát utálod,de más munkájából szívesen megélnél.
Talán ha nem "segitenek az uzlet felepitesevel, fejlesztesevel is" ezt csinálnád,
hanem a mérget gyűjtenéd akkor neked is volna erről tapasztalatod is,és azt itt bátran megoszthatnád velünk
pl.: menyi idő alatt menyit gyűjtetsz hogy hat ez a családodra,pénztárcádra.
És aztán menyit dobtál ki,ha már vissza olvasni,olvasottakat értelmezni lusta vagy.

_________________
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem a kutyámat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.03.23. 14:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Jónapot!
Itt ezek szerint csupa beszari begyepesedett hülye gyerek van. De örülünk, hogy Te tudod a frankót. Sajnálom , hogy nem tudsz Te sem elmenni a konferenciára. Pedig már úgy tűnt , hogy végre valaki kivezet bennünket a sötétségből.
Egyébként mennyi mérget termeltél az elmúlt években?
És kit tisztelhetünk benned?
(És lehetne, hogy használj ékezeteket?)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.03.23. 13:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.21. 10:21
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Pest megye
Erdeeklodessel olvasom a sok NEM-et: egyszer az aszaly, maskor a viszaly, ismet maskor a muszaly. Magyarorszagon soha nem megy. Megy Japanban, Kinaban, Koreaban, Nemetorszagban. Errol ertekeztunk a Simics urral is: egy kilo mehmereg piaci ara US$ 300 000 korul van; egyszeru feldolgozassal, mint kenocs, etc ennek negyvenszereset lehet belole kiarulni. Es ezt nem lehet Magyarorszagon profitabilissa tenni ?A mehmereg gyujtese, kezelese, feldolgozasa semmivel sem bonyolultabb mint sok mase, kigyomereg...Javasolnam inkabb a Mehmereg Gyogyaszati Konferenciat Passauban http://www.apitherapie.de/ , marcius 26-29, mely a vilag legnagyobb ilyen konferenciaja. Ott elmondjak a nemzetkozi tapasztalatokat, a mereg atvetelehez szukseges nemzetkozi felteteleket; lehet uj termekekrol, piaci adatokrol hallani; ismeretsegeket, kapcsolatokat epiteni. Az eloadasok nemetul, angolul folynak, reszveteli dij 90 Euro a harom napra. En sajnos nem megyek, bar terveztem egy kis mehesz csoporttal, kik egymas utan kiszalltak. En tolmacsoltam volna, es segitenek az uzlet felepitesevel, fejlesztesevel is. De hat a regi magyar betegseg...
Kicsit tobb batorsag, onbizalom, es kitartas kellene. Errol nem masok tehetnek.

Udvozlettel,

Zoltan


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.16. 17:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.29. 19:35
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Békésszentandrás
Baldavári László írta:
-Nem szabad belélegezni, mert hörgő bénulást okoz. (ezért használják vegyi fegyverként)

Sziasztok!
Na ezt a vegyi fegyvert is megnézném! :) (Nyílzápor!?) :ut
Lehet Amerikába igazából ezért hozták be a "gyilkos méhet" vegyi fegyvernek! ;) :mrgreen:
Üdv.

_________________
NB 22-18 (11)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.16. 16:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
litterae írta:
Ha tudsz ilyen "rémtörténetet", akkor oszd meg velünk.
Mivel mondtam, untatni senkit nem akarok ezért csak kérdezek:
Szerinted egyéves aprólékos, szorgos munkával összegyűjtött méreg eladhatatlansága, aztán tönkremenetele milyen hatással van a méhész és családja lelkivilágára?

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.16. 15:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
bebe írta:
Ha hosszú életű akarsz lenni a Földön, jobb ha csak annyit jegyzel meg, hogy nagyon nehéz a gyűjtése és tárolása és ezért nem érdemes vele foglalkozni. Rémtörténetekkel - bár lehetne, de - nem érdemes senkit untatni.

Bebe!

Ha tudsz ilyen "rémtörténetet", akkor oszd meg velünk. Ha tanulsággal is szolgál, akkor főleg ne tarts vissza magad! Szívesen olvasgatok hideg téli estéken, a jó meleg szobában valós történeteket.

Igaz, már csak kettő hét van vissza a télből....... A történetért cserébe elmondom, hogy ezt honnan tudom: A szomszédember mondta. Ő pedig tudja. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 23:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
Van más nehezítő körülmény. Nagyon veszélyes méreg, ezért tárolása biztonsági szempontból is nagyon körülményes.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 22:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Baldavári László írta:
...Nos , hogy miért is veszélyes!
-Nem szabad belélegezni, mert hörgő bénulást okoz. (ezért használják vegyi fegyverként)
-A finom por óhatatlan, hogy a levegőbe ne kerüljön. (ezért kell labor bűzfülkében végezni a
kapargatást.)...

Kösz a tájékoztatást. Nekem eddig sem volt vonzó tevékenység a méhméreg gyűjtés, de ha piaca sincs, akkor maradnak az elméleti ismeretek. :|


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 21:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.01. 21:52
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!
Nos , hogy miért is veszélyes!
-Elszedéskor a nagyfeszültség ingerli a méheket. 5 km körzetben ne is legyen lakott település.
-Szezonban is etetni kell, szirup a mézben!
-Ha füstöt használsz rögtön jelentkezik a méregben a koromszemcse, ami nagyban rontja a
minőséget!
-A gumilepedőt nehéz beszerezni, de fogyóeszköz. Kb. (óvszer vastagságú.)
-Az üveglapról csak nehéz fizikai munkával lehet lekaparni.
-Nem szabad belélegezni, mert hörgő bénulást okoz. (ezért használják vegyi fegyverként)
-A finom por óhatatlan, hogy a levegőbe ne kerüljön. (ezért kell labor bűzfülkében végezni a
kapargatást.)
-Hűtőben kell tárolni (élelmiszerek között)!
-Hamar elveszíti a minőségét a hatóanyag tartalma.
-Piaca egy kemény zárt burokban van.
-Idáig csak egy magyar eladásról tudok, 15 dkg kb 1980 évek végén. Azt is nagyon
visszaminősítették, mert külső szedővel történt, így nagy volt a szennyezettsége.
(vagy csak ezt mondták az átvevők)! 1-1g minta is 34-40 ezer Ft körül mozog.
A bevizsgáláshoz kb. 5-6 g kell!
Tükör utolsó mondata az igaz, de ráadásul nem is magyar!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 11:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
Akkor ez határokon átnyúló probléma.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 09:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.08. 18:49
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: bihar-ro
Tukor igazadvan,evek ota nem lehet ertekesiteni.
Egyesuleti szinten a tagoknal talan egy kg is van raktaron,de eladni csak bizonyos szemelyeknek lehet,es azok mint kozvetitok ertekesitik.Ha nem vagy a lancban dobhatod a szemetbe.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 08:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nekem van készülékem is!
És nem is Romániából való!
De! Akkoriban is amikor mi ezzel foglalkoztunk itt egy ketten, annyit tudtunk volna gyűjteni hogy ihaj.
Az ára egyszerüen álomszerű volt.
"Apró" kis bibiként jelentkezett, hogy ennek ellenére eladni mégsem lehetett.
Tavaly voltam egy ismerősnél, aki nem tudta, hogy én is kacérkodtam ezzel,és elővett egy sötét üveget. Találjam ki mi van benne. persze kikerekedett a szeme, mikor kapásból rávágtam. Nem ez a lényeg, hanem az, hogy abban az üvegben benne volt egy fél országnak való mennyiség.
Akkoriban azt hallottam, hogy Magyarország játszva ki tudná elégíteni európa, de talán még a világ összes igényét is.
Ennek ellenére volt magasan az ára.
Ez csak egyféleképp lehet szerintem: valami maffia féle tartja kézben az értékesítést... :?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 08:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
bebe írta:
kolias írta:
Baldavári László írta:
Saját véleményem, hogy nem érdemes beleavatkozni a "Nagyok" dolgába ha hosszú életű szeretnél lenni! Ezért már az árát meg se írom a kiváló minőségű méhméregnek!
Lehet én értettem félre de ez olyan fenyegetésfélének tűnik...
Ha hosszú életű akarsz lenni a Földön, jobb ha csak annyit jegyzel meg, hogy nagyon nehéz a gyűjtése és tárolása és ezért nem érdemes vele foglalkozni. Rémtörténetekkel - bár lehetne, de - nem érdemes senkit untatni.

Ha veszélyes az egészségre a gyűjtése, akkor érdemes közzétenni az ilyen jellegű információkat.

Engem például kifejezetten érdekel, hogy mire kell vigyázni a méhméreggel kapcsolatban. :?:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.14. 01:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
kolias írta:
Baldavári László írta:
Saját véleményem, hogy nem érdemes beleavatkozni a "Nagyok" dolgába ha hosszú életű szeretnél lenni! Ezért már az árát meg se írom a kiváló minőségű méhméregnek!
Lehet én értettem félre de ez olyan fenyegetésfélének tűnik...
Ha hosszú életű akarsz lenni a Földön, jobb ha csak annyit jegyzel meg, hogy nagyon nehéz a gyűjtése és tárolása és ezért nem érdemes vele foglalkozni. Rémtörténetekkel - bár lehetne, de - nem érdemes senkit untatni.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.13. 19:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
Baldavári László írta:
Sziasztok!

Saját véleményem, hogy nem érdemes beleavatkozni a "Nagyok" dolgába ha hosszú életű szeretnél lenni!
Ezért már az árát meg se írom a kiváló minőségű méhméregnek!


Lehet én értettem félre de ez olyan fenyegetésfélének tűnik...

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.12. 23:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.01. 21:52
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!
Magyarországon nem gyártottak készülékeket. Romániából hoztak be kb. 1994 körül 40000 Ft került. igaz még egy kicsit kellett hozzá barkácsolni, hogy jó legyen. Egy szett 12 elszedőből állt. A lényeg, hogy nagyon vékony gumilepedőbe szúrattuk a méheket. Egy síküveg volt a gumilepedő alatt. Erre rakódott le a méhméreg. Levegő hatására nagyon gyorsan megszilárdult. Az üvegről csak vésővel lehetett lekaparni nagyon nagy kínnal. Szánk elé maszkot kellet tenni, és mindezt ajánlatos volt Bűzfülkében csinálni. Ha tüdőre szívod a port, már nem kell többé reggelizned! Lakott területtől minimum 5 km távolságban lehet csak a készüléket használni, mert nagyon megvadulnak a méhek. Jó ha elszedés közben folyamatos az etetés, több a méhméreg és jobb a minősége is. Füstöt nem szabad használni az egész művelet alatt mert nagyon gyorsan bepiszkolják a koromszemcsék a méhmérget. Nagyon tisztának kell lenni a melitin tartalomnak.
A frissen leszedett méhmérget sötét üvegben kell a hűtőben tartani, de csak rövid ideig mert rohamosan veszít a hatóanyag tartalmából és sz... se kapsz érte!
Saját véleményem, hogy nem érdemes beleavatkozni a "Nagyok" dolgába ha hosszú életű szeretnél lenni!
Ezért már az árát meg se írom a kiváló minőségű méhméregnek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2010.02.04. 14:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.05. 13:49
Hozzászólások: 68
pityesz írta:
Üdv, nagyon kevés információt találtam szakirodalomban, erről a kérdésről, ezért nyitottám hát ezt a topicot.
Engem elsősorban az érdekelne, hogy Magyarországon beszerezhető-e a gyűjtőkészülék? Ha igen, hol? mennyiért?
Várom a tapasztalatokat, információkat :)

http://www.youtube.com/watch?v=DGufMaez ... r_embedded Kb 100.000 huf egy gép.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2009.08.26. 23:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.07. 18:26
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Pécs
pityesz írta:
Üdv, nagyon kevés információt találtam szakirodalomban, erről a kérdésről, ezért nyitottám hát ezt a topicot.
Engem elsősorban az érdekelne, hogy Magyarországon beszerezhető-e a gyűjtőkészülék? Ha igen, hol? mennyiért?
Várom a tapasztalatokat, információkat :)


Üdv, kb. 10-12 éve voltam egy Erdélyi méhészeti körutazáson, ahol mondták, hogy gyűjtöttek méhmérget, nagyon sok munkával (nem emlékszem, hogy maguk gyártották-e az eszközt), de inkább problémákba ütközve. A méhek nagyon agresszívek lettek, és abba kellett hagyniuk a szedést (több 100 méterre már támadtak). Nem tudom, hogy milyen fajtára gondolsz, de ott ilyen üveglap - elektromos háló - fólia kombinációval dolgoztak, majd a beleszúrt mérget kiszárították, lekaparták. Azt mondák, hogy nagy munka, nem éri meg - igaz nagyon drága dolog.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Méhméreg gyűjtése
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 12:13 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 19:26
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Nagykálló (sz-sz-b)
Üdv, nagyon kevés információt találtam szakirodalomban, erről a kérdésről, ezért nyitottám hát ezt a topicot.
Engem elsősorban az érdekelne, hogy Magyarországon beszerezhető-e a gyűjtőkészülék? Ha igen, hol? mennyiért?
Várom a tapasztalatokat, információkat :)

_________________
2X10 NB rakodó, NB17, NB24
25 család


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.