Pontos idő: 2024.04.28. 14:08

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 262 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.09.01. 12:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
pter írta:
Megalakult a GMO munkacsoport
Bővebben a Magyar Hírlapban

http://www.magyarhirlap.hu/a_videk_magy ... oport.html


Mi keres a GMO a bioméhészet topicban?

Hanyadik gittegylet(bizottság,munkacsoport) alakul meg pénz,hatáskör és felelősség nélkül "társadalmi" munkában és nevek nélkül miközben ezen feladatokra megvan számos állami hivatal!
Persze még lehet hogy ez az új "csodaszer" és ráolvasással mindent megold. :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.08.26. 23:35 
Megalakult a GMO munkacsoport
Bővebben a Magyar Hírlapban

http://www.magyarhirlap.hu/a_videk_magy ... oport.html


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.08.22. 09:53 
Jártak nálam a bioellenőrök. Egyetlen dolgot kifogásoltak, a poliuretán rajládáimat. Felolvasták a szabályzatot, ami szerint még a legáltalánosabb bioméhészetben sem szabad műanyagokat alkalmazni. Ezt nagyon szomorúan vettem tudomásul, hiszen tudom, hogy nagyon nagy mennyiségű hőt veszítenek a méhek a tavaszi fejlődéskor a fakaptárokban.

Még nem látom magam számára a megoldást, mert a jó hőszigetelő gyékény és nád használatához nincsenek meg a feltételeim.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.11. 16:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
pter írta:
Csaszu írta:
Átnéztem a Puren és a Bachl doksiját.
Igazából ami jó lenne a Purentől az a FAL típús, sima élekkel, és kétoldali alukasírral 20-40 mm-el, vagy esetleg az ALD, egyik oldala fehérre lakkozva, de ez csak 40 mm-től.
A Bachl-tól a 025 ALU ami sima élképzésű, kétoldalt alu kasírozott és van 20 mm-es vastagságtól.
A kérdés az hogy a 100 kPa-os nyomásállóság mennyire lenne elég fekvő kaptárhoz, mondjuk zártszelvény aljzatra építve ? Az extrudált xps lapok 200 kPa-tól indulnak.
Lehet kapni hozzá különböző profilú élvédőket is, de mennyire lehet tartós ez a pvc ? Vagy 1-es U - L-vas, esetleg üvegszálas profilok.

Kb 2,7 cm alukasírozott poliuretán megegyezik a 4 cm-es xps-el vagy habkaptárral, 14 cm fenyővel, vagy 11 cm pórusbetonnal.

http://www.bachl.hu/letoltes/arlista/ar ... _07_15.pdf

http://szigetelesinfo.hu/anyagok/puren/ ... a_2010.pdf
Nagyon köszönöm, hogy ilyen részletesen utána néztél. Nem tudtam, hogy ennyivel jobb a hőszigetelő képessége, mint a polistyrolnak. Azt látom, hogy szilárdabb nála és az alukasírozás is nagy előny. Gyenge pontja az összes habanyagnak a törékenység és az élvédelem. Én élvédelemként fenyőfafa lécet és ofszet lemezt alkalmazok.


Többit akkor a Kaptárgyártás otthon-ban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.11. 13:01 
Csaszu írta:
Átnéztem a Puren és a Bachl doksiját.
Igazából ami jó lenne a Purentől az a FAL típús, sima élekkel, és kétoldali alukasírral 20-40 mm-el, vagy esetleg az ALD, egyik oldala fehérre lakkozva, de ez csak 40 mm-től.
A Bachl-tól a 025 ALU ami sima élképzésű, kétoldalt alu kasírozott és van 20 mm-es vastagságtól.
A kérdés az hogy a 100 kPa-os nyomásállóság mennyire lenne elég fekvő kaptárhoz, mondjuk zártszelvény aljzatra építve ? Az extrudált xps lapok 200 kPa-tól indulnak.
Lehet kapni hozzá különböző profilú élvédőket is, de mennyire lehet tartós ez a pvc ? Vagy 1-es U - L-vas, esetleg üvegszálas profilok.

Kb 2,7 cm alukasírozott poliuretán megegyezik a 4 cm-es xps-el vagy habkaptárral, 14 cm fenyővel, vagy 11 cm pórusbetonnal.

http://www.bachl.hu/letoltes/arlista/ar ... _07_15.pdf

http://szigetelesinfo.hu/anyagok/puren/ ... a_2010.pdf
Nagyon köszönöm, hogy ilyen részletesen utána néztél. Nem tudtam, hogy ennyivel jobb a hőszigetelő képessége, mint a polistyrolnak. Azt látom, hogy szilárdabb nála és az alukasírozás is nagy előny. Gyenge pontja az összes habanyagnak a törékenység és az élvédelem. Én élvédelemként fenyőfafa lécet és ofszet lemezt alkalmazok.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.11. 12:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
pter írta:
Pöte írta:
pter írta:
Ez amit mutatsz ugyanaz, mint a hungarocel, tehát polistyrol. Én a poliuretánt használom. A polistyrol lemezek apró polistyrol gömböcskékből van összepréselve és ezért könnyebben szétesik, könnyebben rágja a méh.

A polistyrol kaptárakat pl. a darázs könnyedén megfúrja kívülről és saját bejáratot készít, amin keresztül aztán azt csinál amit akar, de ezt a darázs az alukasírozott poliuretánnál meg se próbálja.

A poliuretánt a nagyon magas hőszigetelő képessége, szilárdsága, szövetszerű állaga, és szinte éghetetlen volta miatt a hűtőgépek, hűtőházak és a repülőgépek hőszigetelésére használták először. Most terjed az építőipari alkalmazása, pl. a tetőterek, lapostetők hőszigetelésében sikerrel alkalmazzák.
Én ezt a típust ismerem: http://szigetelesinfo.hu/hoszigeteles/puren-fd-l

Azt tapasztaltam, hogy a poliuretánt is megrágja a méh, de sokkal nehezebben boldogul vele, és sokkal könnyebb elzárni méhek elől a poliuretán felületet. Azért használom az alufóliával kasírozott poliuretánt, mert azt meg se kóstolja a méhecske, de egyetlen más rovar sem, megtakarítom a festést is, mint munkaműveletet és az alumínium fólia mint hőtükör is értékes.

Az árakról is érdemes egy pár szót váltani. Most tavasszal a 20 mm vastag alukasírozott poliuretán táblákat 1400 Ft/m2 árban vásároltam. Sajnos a táblák kicsik 60 x 120 cm-esek, ezért elég sok a veszteség, ami drágítja. De a jó minőségű fakaptárnak az anyagköltségét ha visszaszámolod köbméter árra és ott is beleszámolod a hulladékot is, akkor a kettő között nincs nagy különbség.


És mivel darabolod és illeszted ezt az anyagot? Ez amit belinkeltél minimum 6 cm vastag nem?
A pdf fileban van a cég által forgalmazott termékekről a részletes lista. Én 600x1200 mm méretű és 20 mm vastag alukasírozott poliuretánt vásároltam.
Éles késsel, kézzel is vágható, de kézzel nem tudom olyan egyenesre és egyenletesre vágni, ezért ezzel a masinával darabolom:
http://www.olcsomuszakicikk.hu/?q=node/147
A ragasztást ezzel csináltam. Drága, de használata egyszerű és gyors
http://www.praktikerwebshop.hu/termekek ... ?id=239036


Átnéztem a Puren és a Bachl doksiját.
Igazából ami jó lenne a Purentől az a FAL típús, sima élekkel, és kétoldali alukasírral 20-40 mm-el, vagy esetleg az ALD, egyik oldala fehérre lakkozva, de ez csak 40 mm-től.
A Bachl-tól a 025 ALU ami sima élképzésű, kétoldalt alu kasírozott és van 20 mm-es vastagságtól.
A kérdés az hogy a 100 kPa-os nyomásállóság mennyire lenne elég fekvő kaptárhoz, mondjuk zártszelvény aljzatra építve ? Az extrudált xps lapok 200 kPa-tól indulnak.
Lehet kapni hozzá különböző profilú élvédőket is, de mennyire lehet tartós ez a pvc ? Vagy 1-es U - L-vas, esetleg üvegszálas profilok.

Kb 2,7 cm alukasírozott poliuretán megegyezik a 4 cm-es xps-el vagy habkaptárral, 14 cm fenyővel, vagy 11 cm pórusbetonnal.

http://www.bachl.hu/letoltes/arlista/ar ... _07_15.pdf

http://szigetelesinfo.hu/anyagok/puren/ ... a_2010.pdf


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.09. 16:15 
Egy kis különlegesség:

https://picasaweb.google.com/1066839500 ... 1Rakodokas


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.09. 12:32 
Pöte írta:
pter írta:
Ez amit mutatsz ugyanaz, mint a hungarocel, tehát polistyrol. Én a poliuretánt használom. A polistyrol lemezek apró polistyrol gömböcskékből van összepréselve és ezért könnyebben szétesik, könnyebben rágja a méh.

A polistyrol kaptárakat pl. a darázs könnyedén megfúrja kívülről és saját bejáratot készít, amin keresztül aztán azt csinál amit akar, de ezt a darázs az alukasírozott poliuretánnál meg se próbálja.

A poliuretánt a nagyon magas hőszigetelő képessége, szilárdsága, szövetszerű állaga, és szinte éghetetlen volta miatt a hűtőgépek, hűtőházak és a repülőgépek hőszigetelésére használták először. Most terjed az építőipari alkalmazása, pl. a tetőterek, lapostetők hőszigetelésében sikerrel alkalmazzák.
Én ezt a típust ismerem: http://szigetelesinfo.hu/hoszigeteles/puren-fd-l

Azt tapasztaltam, hogy a poliuretánt is megrágja a méh, de sokkal nehezebben boldogul vele, és sokkal könnyebb elzárni méhek elől a poliuretán felületet. Azért használom az alufóliával kasírozott poliuretánt, mert azt meg se kóstolja a méhecske, de egyetlen más rovar sem, megtakarítom a festést is, mint munkaműveletet és az alumínium fólia mint hőtükör is értékes.

Az árakról is érdemes egy pár szót váltani. Most tavasszal a 20 mm vastag alukasírozott poliuretán táblákat 1400 Ft/m2 árban vásároltam. Sajnos a táblák kicsik 60 x 120 cm-esek, ezért elég sok a veszteség, ami drágítja. De a jó minőségű fakaptárnak az anyagköltségét ha visszaszámolod köbméter árra és ott is beleszámolod a hulladékot is, akkor a kettő között nincs nagy különbség.


És mivel darabolod és illeszted ezt az anyagot? Ez amit belinkeltél minimum 6 cm vastag nem?
A pdf fileban van a cég által forgalmazott termékekről a részletes lista. Én 600x1200 mm méretű és 20 mm vastag alukasírozott poliuretánt vásároltam.
Éles késsel, kézzel is vágható, de kézzel nem tudom olyan egyenesre és egyenletesre vágni, ezért ezzel a masinával darabolom:
http://www.olcsomuszakicikk.hu/?q=node/147
A ragasztást ezzel csináltam. Drága, de használata egyszerű és gyors
http://www.praktikerwebshop.hu/termekek ... ?id=239036


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.09. 11:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
pter írta:
Ez amit mutatsz ugyanaz, mint a hungarocel, tehát polistyrol. Én a poliuretánt használom. A polistyrol lemezek apró polistyrol gömböcskékből van összepréselve és ezért könnyebben szétesik, könnyebben rágja a méh.

A polistyrol kaptárakat pl. a darázs könnyedén megfúrja kívülről és saját bejáratot készít, amin keresztül aztán azt csinál amit akar, de ezt a darázs az alukasírozott poliuretánnál meg se próbálja.

A poliuretánt a nagyon magas hőszigetelő képessége, szilárdsága, szövetszerű állaga, és szinte éghetetlen volta miatt a hűtőgépek, hűtőházak és a repülőgépek hőszigetelésére használták először. Most terjed az építőipari alkalmazása, pl. a tetőterek, lapostetők hőszigetelésében sikerrel alkalmazzák.
Én ezt a típust ismerem: http://szigetelesinfo.hu/hoszigeteles/puren-fd-l

Azt tapasztaltam, hogy a poliuretánt is megrágja a méh, de sokkal nehezebben boldogul vele, és sokkal könnyebb elzárni méhek elől a poliuretán felületet. Azért használom az alufóliával kasírozott poliuretánt, mert azt meg se kóstolja a méhecske, de egyetlen más rovar sem, megtakarítom a festést is, mint munkaműveletet és az alumínium fólia mint hőtükör is értékes.

Az árakról is érdemes egy pár szót váltani. Most tavasszal a 20 mm vastag alukasírozott poliuretán táblákat 1400 Ft/m2 árban vásároltam. Sajnos a táblák kicsik 60 x 120 cm-esek, ezért elég sok a veszteség, ami drágítja. De a jó minőségű fakaptárnak az anyagköltségét ha visszaszámolod köbméter árra és ott is beleszámolod a hulladékot is, akkor a kettő között nincs nagy különbség.


És mivel darabolod és illeszted ezt az anyagot? Ez amit belinkeltél minimum 6 cm vastag nem?
De folytassuk már ezt a témát vagy privátban vagy a műanyag kaptár vagy a kaptárgyártás otthon topikban mert ez nem ide illő!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.09. 11:41 
Pöte írta:
És mivel darabolod és illeszted ezt az anyagot? Ez amit belinkeltél minimum 6 cm vastag nem?
Ezt most kitől kérdezed?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.09. 02:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
És mivel darabolod és illeszted ezt az anyagot? Ez amit belinkeltél minimum 6 cm vastag nem?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.08. 10:18 
Pöte írta:
http://www.euroof.hu/termdetail.cfm?marka=BASF&ID=598
Ehhez hasonló ez az anyag amiből a rajládákat készíted? Anyapároztatót készítenék belőle. Ez körfűrésszel darabolható és fával összeragasztható?
Ez amit mutatsz ugyanaz, mint a hungarocel, tehát polistyrol. Én a poliuretánt használom. A polistyrol lemezek apró polistyrol gömböcskékből van összepréselve és ezért könnyebben szétesik, könnyebben rágja a méh.

A polistyrol kaptárakat pl. a darázs könnyedén megfúrja kívülről és saját bejáratot készít, amin keresztül aztán azt csinál amit akar, de ezt a darázs az alukasírozott poliuretánnál meg se próbálja.

A poliuretánt a nagyon magas hőszigetelő képessége, szilárdsága, szövetszerű állaga, és szinte éghetetlen volta miatt a hűtőgépek, hűtőházak és a repülőgépek hőszigetelésére használták először. Most terjed az építőipari alkalmazása, pl. a tetőterek, lapostetők hőszigetelésében sikerrel alkalmazzák.
Én ezt a típust ismerem: http://szigetelesinfo.hu/hoszigeteles/puren-fd-l

Azt tapasztaltam, hogy a poliuretánt is megrágja a méh, de sokkal nehezebben boldogul vele, és sokkal könnyebb elzárni méhek elől a poliuretán felületet. Azért használom az alufóliával kasírozott poliuretánt, mert azt meg se kóstolja a méhecske, de egyetlen más rovar sem, megtakarítom a festést is, mint munkaműveletet és az alumínium fólia mint hőtükör is értékes.

Az árakról is érdemes egy pár szót váltani. Most tavasszal a 20 mm vastag alukasírozott poliuretán táblákat 1400 Ft/m2 árban vásároltam. Sajnos a táblák kicsik 60 x 120 cm-esek, ezért elég sok a veszteség, ami drágítja. De a jó minőségű fakaptárnak az anyagköltségét ha visszaszámolod köbméter árra és ott is beleszámolod a hulladékot is, akkor a kettő között nincs nagy különbség.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.08. 07:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
http://www.euroof.hu/termdetail.cfm?marka=BASF&ID=598

Ehhez hasonló ez az anyag amiből a rajládákat készíted? Anyapároztatót készítenék belőle. Ez körfűrésszel darabolható és fával összeragasztható?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 08:53 
Robi írta:
krajnai írta:
....Nem akarom túlbeszélni a biot. Ami számomra egyet jelent a régi paraszti élettel. Tönkölybúzából sült kenyér, Józsibá mangalicájából készített füstölt kolbász, kapával gyomirtott zöldségeskertből való paradicsom, paprika stb.
Egy-két biologó ezeket egyáltalán nem garantálja csak azt, hogy megtanítanak adminisztrálni.
Röviden ha már valaki belevág a bioba, akkor egy megfelelő szemléletet illenék a biozáshoz társítani! ;)
Krajnai!
Jól megfogalmaztad, én is hasonlóan gondolkodom erről. A valóság azonban úgy tűnik mégsem erről szól, hanem - ahogyan találóan írtad - a megfelelő adminisztrálásról.
Ne haragudjatok, ne sértődjetek meg, hogy sarkítom az általatok hangsúlyozottakat:

Szerintem a jó hőszigetelő, meleg kaptár nagyon fontos része a sikeres méhészkedésnek, mert egészségesebb benne a méhcsalád.

Ugyanakkor, ha jól értem, szerintetek az sokkal fontosabb, hogy milyen anyaga van a kaptárnak, mert az adja a szemléletet, hogy milyen a külcsín, de az tökmindegy, tehát lényegtelen, hogy a hideg, huzatos kaptárban betegeskedő méhcsaládok miatt mennyi vegyszer lesz majd abban az élelmiszerben amit előállítasz?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 08:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
krajnai írta:
....Nem akarom túlbeszélni a biot. Ami számomra egyet jelent a régi paraszti élettel. Tönkölybúzából sült kenyér, Józsibá mangalicájából készített füstölt kolbász, kapával gyomirtott zöldségeskertből való paradicsom, paprika stb.
Egy-két biologó ezeket egyáltalán nem garantálja csak azt, hogy megtanítanak adminisztrálni.
Röviden ha már valaki belevág a bioba, akkor egy megfelelő szemléletet illenék a biozáshoz társítani! ;)


Krajnai!
Jól megfogalmaztad, én is hasonlóan gondolkodom erről. A valóság azonban úgy tűnik mégsem erről szól, hanem - ahogyan találóan írtad - a megfelelő adminisztrálásról.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 21:14 
cuki írta:
pter írta:
És? Most mi ebből a következtetésed?
Mint már előttem leírták, a hőgazdálkodásukat tudod segíteni az általad bűnnek nevezett méhlakásokban is.
Nem muszáj egyetérteni velem, mindenki a saját nézeteit képviseli, de különben ha bio, akkor már inkább nád vagy szalma, mint az általad említett műanyag.
Vagy nem?
A méhcsalád hővesztesége annál nagyobb, minél rosszabb a méhlakás hőszigetelőképessége. Ma 2 cm vastag deszkát alkalmaznak többnyire a méhészek kaptárnak. Amint írtam, 2 cm vastag poliuretán lemeznek a hőszigetelőképessége megegyezik 10 cm vastag deszka hőszigetelő képességével.
Én is szívesen készítenék nád vagy szalmakaptárt, de nincs hozzá se szerszámom, se szaktudásom. Nekem az is egy fontos szempont, hogy a nád és szalmakaptár valószínűleg jóval nehezebb, mint a poliuretán.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 20:37 
krajnai írta:
pter írta:
Milyen méretűeket vettél és mi az alapanyaga? Ja és mennyibe került?

Nem tiltakozol a fémek alkalmazása miatt. Pedig a fémek előállítása, forgalmazása stb még nagyobb környezetszennyezéssel jár, mint a műanyagoké.


Mint írtam ezek valóban kaptáracskák. Mini Pluszok, tető+3 fiók+etetős-rácsos fenék így volt durván 25 euro darabja.

Nem akarom túlbeszélni a biot. Ami számomra egyet jelent a régi paraszti élettel. Tönkölybúzából sült kenyér, Józsibá mangalicájából készített füstölt kolbász, kapával gyomirtott zöldségeskertből való paradicsom, paprika stb.
Egy-két biologó ezeket egyáltalán nem garantálja csak azt, hogy megtanítanak adminisztrálni.
Röviden ha már valaki belevág a bioba, akkor egy megfelelő szemléletet illenék a biozáshoz társítani! ;)
Szerintem Magyarországon nem nagyon tudják a méhészek, hogy milyen keretméret ez a miniplusz?

Hiába sírod vissza a régi paraszti életet. De azt viszont meg tudod tenni, hogy minél kevesebb vegyi anyaggal szennyezett élelmiszert állíts elő. Én erre törekszem.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 19:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.16. 21:09
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: B-A-Z megye (Cserehát)
pter írta:
És? Most mi ebből a következtetésed?


Mint már előttem leírták, a hőgazdálkodásukat tudod segíteni az általad bűnnek nevezett méhlakásokban is.
Nem muszáj egyetérteni velem, mindenki a saját nézeteit képviseli, de különben ha bio, akkor már inkább nád vagy szalma, mint az általad említett műanyag.
Vagy nem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 18:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
pter írta:
Milyen méretűeket vettél és mi az alapanyaga? Ja és mennyibe került?

Nem tiltakozol a fémek alkalmazása miatt. Pedig a fémek előállítása, forgalmazása stb még nagyobb környezetszennyezéssel jár, mint a műanyagoké.


Mint írtam ezek valóban kaptáracskák. Mini Pluszok, tető+3 fiók+etetős-rácsos fenék így volt durván 25 euro darabja.

Nem akarom túlbeszélni a biot. Ami számomra egyet jelent a régi paraszti élettel. Tönkölybúzából sült kenyér, Józsibá mangalicájából készített füstölt kolbász, kapával gyomirtott zöldségeskertből való paradicsom, paprika stb.
Egy-két biologó ezeket egyáltalán nem garantálja csak azt, hogy megtanítanak adminisztrálni.
Röviden ha már valaki belevág a bioba, akkor egy megfelelő szemléletet illenék a biozáshoz társítani! ;)

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 15:12 
krajnai írta:
pter írta:
miért az érthetetlen mondatokat olvasod?


Nem azokat olvasom, azoknál hagytam abba.

A bio meg a műanyag valahogy nálam nem jön össze, az eddigi környezettudatos hszeidből arra gondoltam ebben egyet értünk. Na de lényegtelen is, tégy belátásod szerint! Mondom ezt úgy, hogy én is megrendeltem 50 kis műanyag kaptáracskát. :oops: Csak én nem vagyok benne a bioban. ;)
Milyen méretűeket vettél és mi az alapanyaga? Ja és mennyibe került?

Nem tiltakozol a fémek alkalmazása miatt. Pedig a fémek előállítása, forgalmazása stb még nagyobb környezetszennyezéssel jár, mint a műanyagoké.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 13:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
pter írta:
miért az érthetetlen mondatokat olvasod?


Nem azokat olvasom, azoknál hagytam abba.

A bio meg a műanyag valahogy nálam nem jön össze, az eddigi környezettudatos hszeidből arra gondoltam ebben egyet értünk. Na de lényegtelen is, tégy belátásod szerint! Mondom ezt úgy, hogy én is megrendeltem 50 kis műanyag kaptáracskát. :oops: Csak én nem vagyok benne a bioban. ;)

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 05:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
pter írta:
Nézd! Én értem ezt a mondatot, mert ismerem Steiner tanait, de átlagember számára ez a mondat szuahéli nyelven íródott, tehát értelmetlen.

A mézed "átlagemberhez" kerül, üzletileg neked jó akkor, hogy ezt "nem érti."

pter írta:
A műanyaghabok használatának előnyét a méhészetben Steiner még nem ismerhette. Ha ismerte volna, akkor nem biztos, hogy tiltakozott volna ellene.

Tekintve, hogy nagy hangsúly van a természetes kiválasztódáson, én nem hiszem.

pter írta:
A jelenleg divatos 20-24 mm-es nulla hőszigetelő képességű deszkakaptárban való méhtartás sokkal, de sokkal nagyobb bűn, mint a műanyaghabok használata.

A bűnbeesés már régen megvolt, amikor a méhek is még fatörzsekben laktak.
Hőgazdálkodás fakaptárban? Te (is) szabályzod évszaknak megfelelően, a lépéseket hadd ne írjam le neked, tapasztalt méhésznek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 23:59 
cuki írta:
pter írta:
A jelenleg divatos 20-24 mm-es nulla hőszigetelő képességű deszkakaptárban való méhtartás sokkal, de sokkal nagyobb bűn, mint a műanyaghabok használata.
Édes jó Istenem, akkor mennyi bűnös van a méhésztársadalomban?
És? Most mi ebből a következtetésed?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 23:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.16. 21:09
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: B-A-Z megye (Cserehát)
pter írta:
A jelenleg divatos 20-24 mm-es nulla hőszigetelő képességű deszkakaptárban való méhtartás sokkal, de sokkal nagyobb bűn, mint a műanyaghabok használata.


Édes jó Istenem, akkor mennyi bűnös van a méhésztársadalomban?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 23:03 
zombee írta:
Egy elhivatott bioméhész nem csak az előírások szerint méhészkedik, ez egy irányzatok felett álló szemlélet. Sajnos ez hiányzik a hozzászólásaidból. :(
Nézd! Én értem ezt a mondatot, mert ismerem Steiner tanait, de átlagember számára ez a mondat szuahéli nyelven íródott, tehát értelmetlen.

A műanyaghabok használatának előnyét a méhészetben Steiner még nem ismerhette. Ha ismerte volna, akkor nem biztos, hogy tiltakozott volna ellene.

A jelenleg divatos 20-24 mm-es nulla hőszigetelő képességű deszkakaptárban való méhtartás sokkal, de sokkal nagyobb bűn, mint a műanyaghabok használata.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 21:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
pter írta:
krajnai írta:
pter írta:
Csak a DEMETER méhészet esetén kötelező.


Miért, hány "szintje" van a biozásnak?
Rákerestem a Demeter irányelvekre, de ennél a mondatnál abbahagytam az olvasást. Ma már túl fáradt vagyok ehhez.
"A méheknek megporzó tevékenységük és a termelt méhméreg által – mert az fokozza a
növények és a természet életerőit
– a természet egészében nagy a jelentőségük
."
http://www.biodin.hu/php/letolt.php?df= ... magyar.pdf
miért az érthetetlen mondatokat olvasod?


Egy elhivatott bioméhész nem csak az előírások szerint méhészkedik, ez egy irányzatok felett álló szemlélet. Sajnos ez hiányzik a hozzászólásaidból. :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 20:53 
krajnai írta:
pter írta:
Csak a DEMETER méhészet esetén kötelező.


Miért, hány "szintje" van a biozásnak?
Rákerestem a Demeter irányelvekre, de ennél a mondatnál abbahagytam az olvasást. Ma már túl fáradt vagyok ehhez.
"A méheknek megporzó tevékenységük és a termelt méhméreg által – mert az fokozza a
növények és a természet életerőit
– a természet egészében nagy a jelentőségük
."
http://www.biodin.hu/php/letolt.php?df= ... magyar.pdf
miért az érthetetlen mondatokat olvasod?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.05. 20:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
pter írta:
Csak a DEMETER méhészet esetén kötelező.


Miért, hány "szintje" van a biozásnak?
Rákerestem a Demeter irányelvekre, de ennél a mondatnál abbahagytam az olvasást. Ma már túl fáradt vagyok ehhez.
"A méheknek megporzó tevékenységük és a termelt méhméreg által – mert az fokozza a
növények és a természet életerőit
– a természet egészében nagy a jelentőségük
."
http://www.biodin.hu/php/letolt.php?df= ... magyar.pdf

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.04. 18:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Idézet:
elen szabályok szerint, ha a bioméhész úgy vásárol nem bio méhcsaládokat, hogy a vásárolt mennyiség kevesebb, mint a meglevő állomány 10 %-a, akkor nem történt szabálysértés. Ha viszont meghaladta ezt a mennyiséget, akkor a biominősítés elveszett néhány évre.


Aztán honnan lehet tudni,hogy azt a bio családot vettem vagy szaporítottam?Ennyiből az is benne lehetne a szabályozásban,hogy a bio mézem tartalmazhat 10% nem bio mézet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.04. 15:30 
amatőrök írta:
pter írta:
tsanyi írta:
Tudod jobb, ha ezt a bigyo reklámot nem a többi méz, méhész kárára próbáljátok elsütni, mert nagyon ingatag lábakon áll az egész, és ,,,"De ha egyszer, én kinyitom a számat
Légy szíves bizonyítsd be, hogy a több méhész kárára méhészkednek a bioméhészek!
pter!
Valahol már leírtam,hogy a méhészetemből vásárolt méhek az új tulajdonosnál már bió minősítéssel mennek tovább.Vagy az van hogy mi is bió méhészek vagyunk csak nincs minősítésünk ,vagy csak bigyó az egész minősítés.
Jelen szabályok szerint, ha a bioméhész úgy vásárol nem bio méhcsaládokat, hogy a vásárolt mennyiség kevesebb, mint a meglevő állomány 10 %-a, akkor nem történt szabálysértés. Ha viszont meghaladta ezt a mennyiséget, akkor a biominősítés elveszett néhány évre.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.03. 21:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.08.14. 10:21
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Veszprém
Propolisz írta:
alphatango írta:
A beépített minta mesterséges viaszból készült...

Tehát nem méhviasz?


Ez a fajta nem méhviasz. Olyat is készítettünk már , de ez nem az.
Mindkettőt elő tudjuk állítani. A méhviaszos már korábban elkészült, ez viszonylag új.
Mondjuk 2 hetes.. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.03. 20:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
alphatango írta:
A beépített minta mesterséges viaszból készült...

Tehát nem méhviasz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.03. 19:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
pter írta:
tsanyi írta:
Tudod jobb, ha ezt a bigyo reklámot nem a többi méz, méhész kárára próbáljátok elsütni, mert nagyon ingatag lábakon áll az egész, és ,,,"De ha egyszer, én kinyitom a számat
Légy szíves bizonyítsd be, hogy a több méhész kárára méhészkednek a bioméhészek!

pter!
Valahol már leírtam,hogy a méhészetemből vásárolt méhek az új tulajdonosnál már bió minősítéssel mennek tovább.Vagy az van hogy mi is bió méhészek vagyunk csak nincs minősítésünk ,vagy csak bigyó az egész minősítés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.07.03. 19:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.08.14. 10:21
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Veszprém
pter írta:
tsanyi írta:
De ha fanatikus, akkor is megkérdezném, hogy pl az ő méhei által behordott zsíroldékony vegyszerek az én lépjeimbe kerülnek vagy esetleg az övébe???? Ja és ettől bigyo marad a lépkészlet mindörökké ...... ,mert papír van róla ......
Ez sima vádaskodás. Konkrét ügyben konkrét intézkedést tegyél, ha ilyet tapasztalsz.


Bár a bioméhészkedésben pont nulla tapasztalatom van, de azért lehet tenni valamit a lépkészlet ténylegesen vegyszermentes állapotának létrehozására. Alább mellékelek egy képet, ami épp erről szól.

A beépített minta mesterséges viaszból készült, mesterségesen kiépített.
Élelmiszeripari minőségű, steril anyagból. S mint a példa is mutatja, a méheknek semmi bajuk vele, az anya gond nélkül petézi. ( Ja, meg szépen hordják a kijáró méhek )
Vegyszermentes, kórokozómentes. További képek vannak a mintáról, ha érdekes.

A mintában látható sejthibák ideiglenesek...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 14:13 
plebanos írta:
Pter! Ebben mélyen tévedsz. Szerintem több bio minősítéssel nem rendelkező méhészet állít elő magasabb minőségű mézet, mint a "bio" emblémások. Méhészetileg a jelenlegi bio szabályozás egyszerűen hamis, mind gyakorlati, mind szakmai szempontból. Az amitráz tilos, de cukorral etethetsz egész évben... mitől lesz akkor az a méz "természetes"?
Nekem is volt ilyen előítéletem, de ez csak előítélet. A valóság az, hogy cukorral se etethetsz akármikor a bioméhészetben, sőt nagyon erősen be van korlátozva a használata és az amitrázt a normál méhészetben is korlátosan lehet használni. A normál méhészkedés szabályai is közelednek a bioméhészkedés szabályaihoz, de azért még mindig óriási a különbség a kettő között.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 14:05 
plebanos írta:
pter írta:
Megvannak a feltételei Magyarországon a bio méhészkedésnek. Van és létezik bio méhészkedés és aminek nincs bio minősítése az nagy valószínűséggel nem is bio méhészet és nem is bio mézet termel. De nyilván van abban is igazság, hogy nem minden bio méhész csinálja szakszerűen és helyesen a munkáját.
Pter! Ebben mélyen tévedsz. Szerintem több bio minősítéssel nem rendelkező méhészet állít elő magasabb minőségű mézet, mint a "bio" emblémások.
Mivel bioméhész minősítést kevesebb mint 200 ember kéri évente, ezért természetesen könnyen találsz a 16 000 méhész közül több olyan méhészt, aki meg tudna felelni a bioméhészet követelményeinek.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 13:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
pter írta:
Tükör írta:
krajnai írta:
34 ezer ha egybefüggő biogazdaság területéről már látok némi esélyt tisztább méz gyűjtésére.
András!
Én itt is látok esélyt olyan tiszta méz gyűjtésére, amiben az irigység sem talál hibát. Ha mi magunk nem csesszük el, gyakorlatilag "nullás" méz is termelhető, még ilyen méhegészségügyi viszonyok között is.
De ami a lényeg: ehhez semmi köze a certifikátnak!
Megvannak a feltételei Magyarországon a bio méhészkedésnek. Van és létezik bio méhészkedés és aminek nincs bio minősítése az nagy valószínűséggel nem is bio méhészet és nem is bio mézet termel. De nyilván van abban is igazság, hogy nem minden bio méhész csinálja szakszerűen és helyesen a munkáját.


Pter! Ebben mélyen tévedsz. Szerintem több bio minősítéssel nem rendelkező méhészet állít elő magasabb minőségű mézet, mint a "bio" emblémások. Méhészetileg a jelenlegi bio szabályozás egyszerűen hamis, mind gyakorlati, mind szakmai szempontból. Az amitráz tilos, de cukorral etethetsz egész évben... mitől lesz akkor az a méz "természetes"?

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 12:21 
Tükör írta:
krajnai írta:
34 ezer ha egybefüggő biogazdaság területéről már látok némi esélyt tisztább méz gyűjtésére.
András!
Én itt is látok esélyt olyan tiszta méz gyűjtésére, amiben az irigység sem talál hibát. Ha mi magunk nem csesszük el, gyakorlatilag "nullás" méz is termelhető, még ilyen méhegészségügyi viszonyok között is.
De ami a lényeg: ehhez semmi köze a certifikátnak!
Megvannak a feltételei Magyarországon a bio méhészkedésnek. Van és létezik bio méhészkedés és aminek nincs bio minősítése az nagy valószínűséggel nem is bio méhészet és nem is bio mézet termel. De nyilván van abban is igazság, hogy nem minden bio méhész csinálja szakszerűen és helyesen a munkáját.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 12:17 
tsanyi írta:
Tudod jobb, ha ezt a bigyo reklámot nem a többi méz, méhész kárára próbáljátok elsütni, mert nagyon ingatag lábakon áll az egész, és ,,,"De ha egyszer, én kinyitom a számat
Légy szíves bizonyítsd be, hogy a több méhész kárára méhészkednek a bioméhészek!


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 12:15 
tsanyi írta:
A kaptárba a méhész által bevitt anyagokban valóban lehet különbség, de itt is egyre kevésbé van. A komolyabb méhészetekben sok helyen őszi kezelésekhez előtérbe kerültek az oxálsavas szerek, ami ugye bigyo.??? Egyéb atka elleni kezeléseknél sok bigyos aki nem "egyszer-használatos" méhcsaládokkal dolgozik megenged magának némi bűnözést. De ha fanatikus, akkor is megkérdezném, hogy pl az ő méhei által behordott zsíroldékony vegyszerek az én lépjeimbe kerülnek vagy esetleg az övébe???? Ja és ettől bigyo marad a lépkészlet mindörökké ...... ,mert papír van róla ......
Ez sima vádaskodás. Konkrét ügyben konkrét intézkedést tegyél, ha ilyet tapasztalsz.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 12:11 
tsanyi írta:
Ha egy bigyo méhész ráköltözik egy 100ha bigyo napraforgóra, de van a közelben egy 40ha-os jobban mézelő, honnan lesz méze és milyen minősítéssel?????
Sajnos ez a hiba bekövetkezhet. Viszont emiatt a szermaradvány vizsgálaton bukik a bioméhész méze, tehát a vásárló mégiscsak védve van. Ha nem bukik meg, akkor meg a vevő és a méhész nyugodt lehet.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 12:08 
tsanyi írta:
Ha ez Józsi gyümölcsöse, amit gondos gazdaként, naponta kétszer permetez, akkor milyen különbség van a behordott nektárban.
Semmi. A bioméhész sem írhatja erre a mézére, hogy bioméz.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 12:04 
tsanyi írta:
Próbálj figyelni! Talán megérted.
2. pontod
Lepakolunk egy bigyo és egy nem bigyo méhészetet egymás mellé, bármilyen erdős, ligetes vagy számodra szimpatikus területen.
Magánéletben olyan csúfondáros kifejezéseket alkalmazol, amilyet akarsz, de ez egy nyilvános hely és légy szíves tiszteld meg azzal saját fórumodat, hogy hajlandó vagy normális megnevezéseket alkalmazni, tehát kérem tisztelettel tanár úr a "bio" megjelölés használatát.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 11:59 
krajnai írta:
pter írta:
...Ha te a bio méhészeteddel elmégy nyáron az erdős telephelyedről és hagyományos napraforgóra vándorolsz, akkor a méhészeted nem veszíti el a bio minősítést, de a pergetett napraforgó mézed nem számít majd bio méznek....
De ha visszavándorolsz és ott a telephelyeden pörgeted ki a "hagyományos" napraforgómézet khmmm nyári mézet, máris bio lesz!
Ez Magyarországon nem igy van. Ugyanis, ha nem tudod helyesen megjelölni a mézed eredetét a benne található jellemző pollenekre, akkor a Biokontroll Kft. nem engedi, hogy a mézedre a bioméz minőséget írjad. Én ezt helyesnek is tartom.
krajnai írta:
Én bioméhészetben dolgozom, 34 ezer ha egybefüggő biogazdaság területéről már látok némi esélyt tisztább méz gyűjtésére. Az Alpok erdejeiből meg még inkább van erre esély, csak az a fránya atka ne lenne.....
Magyarországon csak az erdős, ligetes, árteres vidékeken van arra esély, hogy a bioméhész mézének többsége bio minősítést kapjon. A múlt évi méztermésem többsége megkapta a bio minősítést.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 11:50 
grumimaci írta:
pter te továbbra is csak arról tudtál meggyőzni itt mindenkit, hogy te nem akarsz változtatni egy cseppet sem a jelenlegi hozzáállásodon, szemléleteden, módszereden, céljaidon és ezért azokat, akik nem hazudoznak, megbélyegzed, kifigurázod, lenézed és lejáratod. Helyedben én az ilyen magatartástól tartózkodnék.
És még valami, ha szerencsés vagy és egy változatos erdős ligetes természetes vegetációjú területen vannak a méheid,előfordul hogy a volt környékbeli Tsz-ed, vagy erdészeted ott tüntette el a vegyszereit,mosta a permetezőit, és ettől lesz csak igazán bio a te mézed.

Rosszindulatú és tárgyalóképtelen vagy.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 07:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
krajnai írta:
34 ezer ha egybefüggő biogazdaság területéről már látok némi esélyt tisztább méz gyűjtésére.


András!
Én itt is látok esélyt olyan tiszta méz gyűjtésére, amiben az irigység sem talál hibát. Ha mi magunk nem csesszük el, gyakorlatilag "nullás" méz is termelhető, még ilyen méhegészségügyi viszonyok között is.
De ami a lényeg: ehhez semmi köze a certifikátnak!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 07:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
pter írta:
A bio minősítés két részből áll.
1.
A méhészet bio minősítése. Ez az alapvető, mert méhészeti bio terméket csak bio minősítésű méhészet állíthat elő. Bio az a méhészet, amelyben a méhek, lépek és eszköz kezelése bio szabályok szerint történik.
2.
A termék bio minősítése. Ha szerencsés vagy és egy változatos erdős ligetes természetes vegetációjú területen vannak a méheid, akkor bio méhészeted termékeinek többsége valószínűleg szintén megkapja a bio minősítést. Ha te a bio méhészeteddel elmégy nyáron az erdős telephelyedről és hagyományos napraforgóra vándorolsz, akkor a méhészeted nem veszíti el a bio minősítést, de a pergetett napraforgó mézed nem számít majd bio méznek. De ha szerencséd és kapcsolatod is van (erre nagyon kicsi az esély), akkor bio napraforgó táblára is települhetsz és akkor a napraforgó mézed is bio lesz.

Nem ördöngősek a szabályok, kis odafigyeléssel teljesíthetők.

Próbálj figyelni! Talán megérted.
2. pontod
Lepakolunk egy bigyo és egy nem bigyo méhészetet egymás mellé, bármilyen erdős, ligetes vagy számodra szimpatikus területen.
Reggel mindkét méhészet méhei megkeresik a legoptimálisabb nektár és virágpor forrás(oka)t. Ha ez Józsi gyümölcsöse, amit gondos gazdaként, naponta kétszer permetez, akkor milyen különbség van a behordott nektárban.
Ha egy bigyo méhész ráköltözik egy 100ha bigyo napraforgóra, de van a közelben egy 40ha-os jobban mézelő, honnan lesz méze és milyen minősítéssel?????
Zárójelben: Ezért szoktam vigyorogni amikor Krajnai az osztrák bio repcemézről ír! Bár közben Ö is írt már ...
1, pont
A kaptárba a méhész által bevitt anyagokban valóban lehet különbség, de itt is egyre kevésbé van. A komolyabb méhészetekben sok helyen őszi kezelésekhez előtérbe kerültek az oxálsavas szerek, ami ugye bigyo.???
Egyéb atka elleni kezeléseknél sok bigyos aki nem "egyszer-használatos" méhcsaládokkal dolgozik megenged magának némi bűnözést.
De ha fanatikus, akkor is megkérdezném, hogy pl az ő méhei által behordott zsíroldékony vegyszerek az én lépjeimbe kerülnek vagy esetleg az övébe???? Ja és ettől bigyo marad a lépkészlet mindörökké ...... :lol: ,mert papír van róla ......

Tudod jobb, ha ezt a bigyo reklámot nem a többi méz, méhész kárára próbáljátok elsütni, mert nagyon ingatag lábakon áll az egész, és ,,,"De ha egyszer, én kinyitom a számat

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 06:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
pter írta:
...Ha te a bio méhészeteddel elmégy nyáron az erdős telephelyedről és hagyományos napraforgóra vándorolsz, akkor a méhészeted nem veszíti el a bio minősítést, de a pergetett napraforgó mézed nem számít majd bio méznek....

De ha visszavándorolsz és ott a telephelyeden pörgeted ki a "hagyományos" napraforgómézet khmmm nyári mézet, máris bio lesz!
Én bioméhészetben dolgozom, 34 ezer ha egybefüggő biogazdaság területéről már látok némi esélyt tisztább méz gyűjtésére. Az Alpok erdejeiből meg még inkább van erre esély, csak az a fránya atka ne lenne.....

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 06:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.06. 12:26
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Békés megye
pter te továbbra is csak arról tudtál meggyőzni itt mindenkit, hogy te nem akarsz változtatni egy cseppet sem a jelenlegi hozzáállásodon, szemléleteden, módszereden, céljaidon és ezért azokat, akik nem hazudoznak, megbélyegzed, kifigurázod, lenézed és lejáratod. Helyedben én az ilyen magatartástól tartózkodnék.

:D

És még valami, ha szerencsés vagy és egy változatos erdős ligetes természetes vegetációjú területen vannak a méheid,előfordul hogy a volt környékbeli Tsz-ed, vagy erdészeted ott tüntette el a vegyszereit,mosta a permetezőit, és ettől lesz csak igazán bio a te mézed.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.06.11. 21:05 
john írta:
Idézet:
Állításod arra jó, hogy megmagyarázd magadnak, hogy miért nem változtatsz semmit a "régi jó" bevett szokásaidon. Ha viszont változtatni akarsz és törekszel egy környezetkímélőbb gazdálkodásra, akkor el kell fogadnod, hogy a világot nem lehet egyszerre megváltoztatni, viszont a saját gazdálkodásodon változtathatsz úgy, hogy azzal másnak is kedvezőbb legyen az általad előállított termék.
Azt azért vedd figyelembe,hogy a méhek onnan hordanak ahonnan nekik jólesik.Bigyós papírt kiállíthatsz még a kaptárszolgádról is de mézed olyan lesz amilyet behordanak neked.
A bio minősítés két részből áll.
1.
A méhészet bio minősítése. Ez az alapvető, mert méhészeti bio terméket csak bio minősítésű méhészet állíthat elő. Bio az a méhészet, amelyben a méhek, lépek és eszköz kezelése bio szabályok szerint történik.
2.
A termék bio minősítése. Ha szerencsés vagy és egy változatos erdős ligetes természetes vegetációjú területen vannak a méheid, akkor bio méhészeted termékeinek többsége valószínűleg szintén megkapja a bio minősítést. Ha te a bio méhészeteddel elmégy nyáron az erdős telephelyedről és hagyományos napraforgóra vándorolsz, akkor a méhészeted nem veszíti el a bio minősítést, de a pergetett napraforgó mézed nem számít majd bio méznek. De ha szerencséd és kapcsolatod is van (erre nagyon kicsi az esély), akkor bio napraforgó táblára is települhetsz és akkor a napraforgó mézed is bio lesz.

Nem ördöngősek a szabályok, kis odafigyeléssel teljesíthetők.


Vissza a tetejére
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 262 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 83 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.