Pontos idő: 2024.04.28. 09:11

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 262 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 18:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
:ut mumus.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 14:34 
zsigrili írta:
Most kaptam egy emailt,még nem olvastam el,de gondoltam megosztom mindenkivel,hogy a mi kedves Zsanettünk: Csuja László.

Ki az a csuja becsuja ?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 13:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Mire ez a meddő vita.Nincs kitöltve az adat lap,akárki lehet.FESZÜLTSÉGET gerjeszt.
Miért nincs kitiltva. HATÁROZOTTABB moderálást.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 12:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Azt nem tudom Kedves Zsanett, hogy ez a "tisztelt" "úriember" a számtalan elvetélt, a gyakorlat során baromságnak minősült ötletének a történetét vajon megosztotta-e már veled?
Talán árnyaltabban látnád az ő "dicső" munkásságát, amit fogadatlan prókátorként méhészeti ágazatunk, és méheink érdekében végez!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 09:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.21. 22:53
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Hosszúhetény
zsigrili írta:
Most kaptam egy emailt,még nem olvastam el,de gondoltam megosztom mindenkivel,hogy a mi kedves Zsanettünk: Csuja László.


Hehe, nem tudom, hogy ezt most szó szerint érted-e vagy átvitt értelemben. Szó szerint nem igaz. Átvitt értelemben a ti világotokban igaz lehet. Csuja László valóban közel áll ahhoz a szemlélethez, amelyet én is magaménak érzek. Mivel úgy látom itt csak két kategória van, aki veletek ért egyet - az okos méhészek - és aki merészel más véleményt alkotni - a szegény hülye többiek -, én nyilván a másodikba tartozom. Nem hiszem, hogy bárkit meg kéne győznöm az ellenkezőjéről.

Köszönöm az eddigi tanácsokat és kritikákat, sokat tanultam belőlük. Mindenkinek további jó munkát kívánok, éljétek az életet a legjobb tudásotok és lelkiismeretetek szerint.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 09:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.06. 23:22
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye,Hajdú-Bihar megye
„Tudtam, csak nem sejtettem” :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 09:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.05. 17:20
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pest megye
Most kaptam egy emailt,még nem olvastam el,de gondoltam megosztom mindenkivel,hogy a mi kedves Zsanettünk: Csuja László.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 08:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.05. 17:20
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pest megye
Kedves Zsanett !

Véleményem szerint akkor leszel teljesen organikus,ha semmilyen formában nem avatkozol bele a méhek életébe. Ne vigyél méheket a portádra,mert az már durva beavatkozás az életükbe. Hagyd őket szépen gyüjteni a növényeiden ne piszkáld,ne zavard őket, ha raj telepedne a kertedbe akkor szólj hozzáértő méhésznek,majd az megóvja őket,hogy a jövőben is be tudják porozni a növényeidet.A természetnek is, és neked is, és hozzáteszem nekünk is így lenne a legjobb.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 03:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.24. 20:54
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Fejér m
Kedves Zsanett !

Nagyon aggaszt a méh tartás általad leírt módja / az előttem szolok már leírták miért/
Csak nagyon bizakodóm ,hogy nem tartozol a négy mancs csoporthoz.Remélem NEM ?


Miky


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 23:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
zsanettrp írta:
...... és jelentkezzen az, aki már tartott organikusan méheket, műlép nélkül, alternatív méhlakásokban, vegyszermentesen, és megosztaná velem a tapasztalatait.......

Zsanett úgy tűnik nem akarod megérteni, hogy se itt se máshol nem hiszem, hogy találsz ilyen embert.
Magyarországon az atka megjelenése előtt 30% esélye volt egy vadon élő méhcsaládnak az áttelelésre a régi megfigyelések szerint.
Az atka megjelenése ezt megváltoztatta. Egy méhcsalád vegyszeres kezelés nélkül esetleg két telet bír ki, de zömében legfeljebb egyet. Az un. bioméhészek is kénytelenek kezelni a méheiket, sőt mivel a természetben megtalálható illóolajokból előállított szerekkel igazából csak szinten tartani lehet az atkát, szervezeteik engedélyezték az oxálsav használatát.
Erre rámondják, hogy természetben megtalálható, bár az igazság az, hogy csak a sói fordulnak elő sok növényben.
Tetszik-nem tetszik az oxálsav-dihidrát vegyszer.
Azt is mondhatnánk, hogyha nem méhekről lenne szó, hogy a Te problémád a Te veszteséged, majd veszel kétévente méheket.
Sajnos a méheknél nem így működik, a rajaid és kényszer-rajaid (amik az atkafertőzés elhatalmasodása után menekülnének) fertőznék a környező méhészeteket. Arról nem is beszélve, hogy a környező méhcsaládok a legyengülteket kirabolva szerte hordanák az atkáid.
Én úgy gondolom és a törvény is, hogy az ember szabadsága nem korlátozhatja aránytalanul a többi emberét. Az állat egészségügyi törvény lehetőséget ad az ilyen fertőző gócok felszámolására, az ilyen méhészetek megsemmisítésére.
A nagy mumusról a nyúlósról, egy szót sem ejtettem.

Szavaidból egyértelmű, hogy fogalmad sincs a méhek életéről. Kit érdekel, hogy jut-e neked méz vagy nem?
Ha náluk hagyod a mézet akkor akácon sok rajt fognak bocsátani, hogy a maradék anyja bepárzik-e stb stb ez megint kérdés.
Ma az ország merem állítani 90%-án nem élnek meg a méhek egész évben etetés nélkül. Az akácon kirepült raj például.
.........

Nem akarom ragozni.
Az extenzív állattartás területigényéről, egyéb nehézségeiről, gondolom fogalmad sincs
Az az érzésem, hogy városi lány vagy, legalább is a neved után gondolok hölgyre, akinek fogalma sincs a gazdálkodásról.
Szerintem a méheket egyenlőre hagyd ki! Ha találnál valakit aki a Te elképzelésed szerint tud ma Magyarországon méhészkedni, járj el hozzá tanulj, és akkor dönts.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 23:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Vagy csak atkarajt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 23:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Zsanett!
Jelen esetben nem a "markáns véleményed" ütközik a mi markáns véleményünkkel, hanem a te 0 tapasztalatod, a mi (sokunk esetében) több évtizedes méhészeti tapasztalattal!
Mellesleg amikor én gyerek voltam, felénk még tartottak kasban méheket(dédnagyapám 94 évesen még lejárt vesszőért a Zagyvára szakajtókhoz, kasokhoz), annak is voltam szemtanúja ahogy leölték a kasban a méheket (nesze neked organikus gazdálkodás) mert a kasos méhészkedésnek ez is szerves része volt ám!!

Megkérdeznélek: kell-e neked tapasztalat ahhoz, hogy tudd, ha fejbe lövöd magad egy pisztollyal, akkor elpatkolsz?
Szerintem még csak beszélned sem kell olyannal, aki már kipróbálta.

Ha már organikus, természetes méhtartásról álmodozol, azt akkor gondolom elismered, az odúnál természetesebb nem nagyon van.
Na bogaram mostanában az odúkba csak beköltözni szoktak a rajok. De onnan már nem eresztenek magukból rajt a családok...

Vajon miért?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 22:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
zsanettrp írta:

Nem igazán értem a sok értetlenkedő reakciót.
Semmi másról nem írtam, csak arról, hogy mi mit tervezünk itthon a saját gazdaságunkban.
Ha ez titeket ennyire bánt, azt sajnálom, de ez már hadd ne rólam szóljon.


Akkor megpróbálom én másként elmondani, nemcsak neked hanem minden hasonló gondolkodásúnak.Ez nem értetlenkedés hanem düh és félelem.
Amit Ti OTTHON terveztek az cca.80négyzetkilométert érint a rajta lévő akár 1000 család méhvel kb 20 ember és családja megélhetésével,de minimum a jövedelem kiegészítésével.Úgyhogy nem rólad szól, q....vára nem rólad.
Rólunk akik kisebb-nagyobb állományunkat felépítettük sok munkával, beleölve másutt megkeresett pénzünket,nagyrészünk időt nem sajnálva még szakmailag is képezte és folyamatosan képzi magát.
A méhészet nem gang-bang party,hogy csak az kap el valamit aki a szobában bent van.
Tervezett kisded játékodon ha nem sikerül buksz pártízezer forintot és bocsika,keresel másik játékszert,mert neked ennyi a tét.Nekünk akár két- három évi megélhetés.
Ennek a szakmának is vannak írott és íratlan szabályai ezt betartva,szakmailag képezve magad, még akár keretes kaptárban is tudsz tiszta bio minőségű mézet termelni minden organikus divatvakeráció nélkül.
Nem piacra törtök hanem közvetve mások életére.A világ elb....tt dolgait sem vissza fordítani sem saját életetekből 100%-ig kiiktatni nem tudjátok.
Utóbbi hsz.ed-ből némi vallási kicsengést vélek hallani amivel semmi gond mindaddig míg más kárára nem élsz elvakultságod (elvakítottságod-megvezetettséged) miatt.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 22:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.21. 22:53
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Hosszúhetény
Azért nincsen értelme ennek a vitának, mert ti nem azzal vitatkoztok, amiket én írtam, hanem azzal a rémképpel, ami a fejetekben él organikus méhtartás címke alatt. Nem arról beszéltem, hogy hogyan kell méheket tartani, hanem arról, hogy mi hogyan képzeljük. Ez valóban egy szakmai fórum, én pedig egy ember vagyok, akinek van véleménye. Az, hogy az én markáns véleményem különbözik a ti markáns véleményetektől, senkit nem jogosít fel semmire. (Azon azért érdemes elgondolkodni, hogy egy bioméhész fórumon ekkora lincshangulatot kelthet az "organikus" és a "vegyszermentes" szó.)

Engem azzal vádoltok, hogy nincs tapasztalatom, de ha jól látom, akkor nektek pontosan ugyanannyi tapasztalatotok van az organikus méhtartásban, mint nekem: nulla. De javítsatok ki, ha tévednék, és jelentkezzen az, aki már tartott organikusan méheket, műlép nélkül, alternatív méhlakásokban, vegyszermentesen, és megosztaná velem a tapasztalatait.

A gazdaságunkban egyébként nincsen semmi különleges: arra az egyszerű alapelvre építjük, hogy egy egészséges ökoszisztémában maguktól beállnak az egyensúlyok, együtt tudnak élni a különböző élőlények. Az embernek nem az a feladata, hogy felcímkézze, hogy ki a káros és ki a hasznos, hanem az, hogy létrehozzon egy olyan környezetet/élőhelyet, ahol minden elemnek megvan a helye és a szerepe. A monokultúrát minden szinten kizárjuk. Semmilyen vegyszert nem használunk, a házban és a kertben sem. (Arról persze nincsenek illúzióim, hogy körülöttünk mi folyik, de nem ez a lényeg.) Az állatokat extenzíven, az igényeiknek megfelelően tartjuk, gyógyszermentesen. Nekik is fontos szerepük van a körforgásban. A méheket egy ilyen rendszerben elsősorban azért tartanánk, hogy bővítsék a biodiverzitást. Mondtam, hogy nem akarunk piacra törni, és mivel a területünk is véges, eleve meg van kötve, hogy hány méhlakást tudunk elhelyezni, hogy elég messze legyenek egymástól. Ha lesz annyi méz, hogy néha nekünk is jut, akkor jó. Ha nem lesz, akkor az is jó. Elsősorban nem haszonállatként tekintünk a méhekre.

És igen, mivel a nyílt kommunikációban hiszünk, úgy képzeltük, hogy hivatalosan bejelentve, az előírásokat betartva csináljuk a dolgot. Ezért is jöttem ide olyan embereket keresni, akik tudnak ebben segíteni, tanácsot adni. Az méheü ellenőrünkkel is beszélni fogok természetesen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 21:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Feri!
Ezek szerint félreérthető voltam mert nem erre gondoltam. Ezt tudom...

Arról volt szó, amikor a "szigorú vegyszermentesség" érdekében nem megfelelő növényvédelem következtében bizonyos kórokozók (peronoszpóra, lisztharmat, monilia, stb, stb.) által megfertőzött terméket fogyasztunk.
Ezzel vontam bizonyos párhuzamot, hogy a nem megfelelően gondozott, beteg méhek termékével kapcsolatban.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 21:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Vili!
Tudomásom szerint-laikus vagyok - a gyümölcstermesztésnél például réz-és kéntartalmú szerek mint természetes anyagok használhatók Minden évben van engedélyezett szerek listája.

http://www.biokontroll.hu/cms/index.php ... 27&lang=hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 20:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Annak ellenére, hogy évek óta nem használok más vegyszert mint amitrázt, azt is kellő óvatossággal, amikor a bio dolgokról hallok, sokszor eszembe jut egy nagy szaktudású muravidéki kertészmérnök, néhai Draskovits mérnök úr (a térség "Bálintgyuribácsija :oops: )intelme.
Amikor a vegyszeres növényvédelem és a biotermelés témában kérdezték egyszer azt mondta: A vegyszermentes termék addig egészségesebb a permetezettnél amig az meg nem betegszik. Mert ha egy gyümölcs fertőződött (akár gombabetegség akár más) akkor az már igen kérdéses, hogy mennyire egészséges. Mert ezekenek a gombás és egyéb fertőzéseknek az emberi szervezetre gyakorolt hatását csak nagyon keveset vizsgálták (fehér folt) és ilyen irányú ellenőrzés a piacokon sincs.
A szermaradványt legalább vizsgálják és a veszélyeit is ismerjük.

Hangsúlyozva, hogy e témában laikus vagyok, úgy gondolom, hogy ezek a kételyek a méhészetben még fokozottabban érvényesek.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 19:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
zsanettrp írta:
A mi életszemléletünkbe nem fér bele a keretes kaptár. Ennyiről van szó. Ha ez titeket ennyire bánt, azt sajnálom, de ez már hadd ne rólam szóljon.


Organikus méhészeknek is van keretes kaptár.
Amint megtalálom meg is mutatom amennyiben még nem láttál.

No! Meg is találtam!

http://www.youtube.com/watch?v=14UQjJCW ... _embedded#!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 19:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Ez nem csak szép hanem valós reális helyzetértékelés volt agiles.
Bárcsak minden 2 éves méhészmúlttal rendelkező kezdő ilyen széles látókörrel rendelkezne a szakmát illetően!
Sok sikert a méhészkedésedhez akár bio lesz akár nem.Neked biztosan menni fog!

Amennyiben szükséged van még Szabó Károly szakkönyvéhez Székesfehérvárra tudok vinni egy nyomtatott példányt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 18:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ez szép volt!!

Egyébként megnyugtatlak, mi is úgy szeretnénk méhészkedni, hogy nem használunk gyógyszereket, vegyszereket.
Én annyira a határon vagyok ebben, hogy aki nálam kevesebbel megoldja(se fumagilin, se cukor, amitráz minimális), az szerintem varázsló, de sajnos valamennyit úgy néz ki, muszály használni.
A mézbe ne kerüljön bele. Ennyit tehetünk jelenleg!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 17:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.10. 16:58
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Szlovákia, Érsekújvári járás
Kezdőként reagálnék én is zsanettrp kérdésére.
Szintén szimpatizálok az organikus méhtartással, és meg tudom érteni Zsanettet, hogy szeretne olyan mézet tenni a családi asztalra, ami nem látott amitrázt, pertóleumot, paraffint, amit olyan méhek gyűjöttek a nem permetezett növényekről, akik virágporon fejlődtek és nem méhtakarmányon. Tudom viszont azt is, hogy ez a vidék még akkor sem lehetne bio, ha akarna. Sajnos! (Csernobil, mobiltelefon antennák,...)
De mégsem ez az oka, hogy nem bio módon tartom a méheimet, hanem az, hogy 2 éves méhészmúlttal a hátam mögöt, baromira nem érzem magam alkalmasnak arra, hogy így méhészkedjek. Jó az amitráz biztonsága a kezdeti időkben. Tudom, oxálsavval is jól lehet boldogulni, de mégis. Azt olvastam valahol, hogy az amitráz okos szer buta méhészeknek, az oxálsav buta szer, okos méhészeknek. No, hát én nem tartom magam még olyan "okosnak", hogy merjek csak bio szerekre hagyatkozni. Ez az egyik.
A másik:
cukor etetése - nem természetes tápláléka a méheknek, de jó, hogy kéznél van. Pl.: rutintalanul annyi mézet vesz el az ember a családtól, hogy nem marad elegendő nekik. Ez lehet akkor is, mikor a mézelvétel után nem várt esős időszak következik, vagy más kirepülésre alkalmatlan helyzet. Jó föltenni ilyenkor azt a pipás itatót, benne a sziruppal. Hogy miért nem mézzel? Méhegészségügyi kockázat.
És ha már méhegészségügy, akkor a harmadik:
Mi van, ha ne adj Isten nyúlósod van, és rajtad kívül még a röpkörzeteden belüli méhésznek is, akinek 100 családja van. És ezekből 80 családot égetni kell. Vajon ez a méhész azon fog gondolkodni, hogy a mézetetése miatt tört ki a vész, vagy mert pörgetéskor nem oda pakolja a kereteket vissza ahonnan kivette, vagy mert gyöngék a családjai, vagy mert nem újít rendszeresen lépet? Nem valószínű. Neki bűnbak kell, és benned ezt meg is találja, hiszen Te úgy méhészkedsz, hogy lehetetlen alapos egészségügyi átvizsgálást tartani a kasaidban. Innentől pedig harc vele és a méheüssel (a bíróságon?) .
Röviden, becsülöm a bio méhészeket, de ehhez nagyon sok tudás kell. Főleg Magyarországon, olyan méhsűrűség és olyan arányú vándorlás mellett.
Ja, és én is azt hittem, hogy ha mindent elolvasok valamiről, az elég. De nem! A méhészetben pedig pláne így van. Ezt tényleg nem lehet könyvekből megtanulni. Mindíg jönnek újabb és újabb szempontok. Ez egy élő struktúra. Dinamikus, és alkalmazkodni tanít. Itt nincsenek olyan stabil szabályok mint a pitagorasz tétele a matematikában. Ami tegnap igaz volt, az mára hamis is lehet.

_________________
"Mindenkinek megvan a maga méhese." (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 17:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Igen!
A cumiztatásról mostanában mintha kevesebb szó esne.
Pedig nekem anno úgy tűnt, hogy ennek a technológiának az szerves része!
Ja... vagy az nem probléma??
Cukrot nyomni befelé folyamatosan.
Aztán ő az "organikus"!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 16:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Ilyen arányú építtetés mellett, nagyban függ a termék mennyisége a felhasznált cukortól.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 16:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Gondolom a hölgy nem konkrétan kasban szeretne méhészkedni. Abban szabad egyáltalán? Arra gondolok, hogy az eredeti kasokban nem lehet a lépeket megnézni, megvizsgálni. Viszont úgy tudom, a méhésznek legalább 3 hetente kötelessége átnézni a méhcsalád fészeklépjeit, főleg hogy ezzel felfedezze a nyúlós költésrothadás jeleit. Akkor hogy is van ez?
Ha olyan "kasban" méhészkedne, aminek csak felső keretléce van, esetleg viaszcsíkkal irányítva van az építtetés (mint Csuja László Geddekasában), azt a kas falához építik a méhek, legalábbis én nem hiszem el, hogy nem. Akkor ugyanott vagyunk, mint a sima kasnál.
Én csak a méztért tudnám elképzelni a keret nélkül. De akkor fajtamézet nem lehetne termelni, hanem nyár végén elvenni az azévi gyűjtött mézet, és a lépeket kipréselni (ha nem köt bele a repce :) . Csak kérdés, mennyicske méz lenne ilyen arányú, egész éves viaszépítés mellett.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 15:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Zsanettrp!
Ha nem érted a reakciókat, akkor talán nem nem is érdemes magyarázgatni az okát.
Nem az elképzeléseid, hanem a stílusod az, ami ezt kiváltotta. Nulla tapasztalattal, beesve egy szakmai fórumra, ilyen határozott és ellentmondást nem tűrő kijelentéseket tenni abban a kérdésben, hogy hogyan lehet, vagy nem lehet egészséges méheket tartani.
Na, nem mond már, hogy nem érted....!

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 14:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Node mégis, ha másnem privátban csak a sarokköveket írd már le annak amely feltételeiteknek meg kell feleljen a gazdaságotok. Azt nem értem, hogy miért a keretes technológia a kérdés. Ha mondjuk a méhek kezelése során felhasznált idegen anyagokkal kapcsolatban vannak kifogásaid azt meg is érthetném, de ez így nekem nem jön össze. Légy szíves!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 14:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
zsanettrp írta:
Sziasztok,

igazából nem vitaindítónak szántam a kérdésemet, de most mégis úgy érzem, hogy reagálnom kell, ennyi megszólításra. Nem igazán értem a sok értetlenkedő reakciót. Semmi másról nem írtam, csak arról, hogy mi mit tervezünk itthon a saját gazdaságunkban. Ti meg úgy válaszoltok, mintha bárkinek megmondtam volna, hogy mit és hogyan csináljon. Talán csak nem kell elnézést kérnem azért, hogy vannak meggyőződéseim, melyek mentén berendezem az életemet. A mi életszemléletünkbe nem fér bele a keretes kaptár. Ennyiről van szó. Ha ez titeket ennyire bánt, azt sajnálom, de ez már hadd ne rólam szóljon.

Ha nem lehet organikusan méheket tartani, akkor nem lesznek méheink. Ha lehet, akkor meg majd visszajövök beszámolni. És mindenki megnyugodhat, eszünk ágában sincs vándorolni, nagyon jól érezzük magunkat itthon. :)



Sajnos nem lehet az atkákat nem tudod ritkitani hatékonyan. :S
2évente vehetsz méheket újra és újra...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 14:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.21. 22:53
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Hosszúhetény
Sziasztok,

igazából nem vitaindítónak szántam a kérdésemet, de most mégis úgy érzem, hogy reagálnom kell, ennyi megszólításra. Nem igazán értem a sok értetlenkedő reakciót. Semmi másról nem írtam, csak arról, hogy mi mit tervezünk itthon a saját gazdaságunkban. Ti meg úgy válaszoltok, mintha bárkinek megmondtam volna, hogy mit és hogyan csináljon. Talán csak nem kell elnézést kérnem azért, hogy vannak meggyőződéseim, melyek mentén berendezem az életemet. A mi életszemléletünkbe nem fér bele a keretes kaptár. Ennyiről van szó. Ha ez titeket ennyire bánt, azt sajnálom, de ez már hadd ne rólam szóljon.

Ha nem lehet organikusan méheket tartani, akkor nem lesznek méheink. Ha lehet, akkor meg majd visszajövök beszámolni. És mindenki megnyugodhat, eszünk ágában sincs vándorolni, nagyon jól érezzük magunkat itthon. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 11:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
zsanettrp írta:
Köszönöm a reakciókat. Nem a mézpiacra szeretnék betörni, hanem a vegyszermentes gazdaságunk ökoszisztémájába szeretnénk méheket is beilleszteni. Arról teljességgel meg vagyok győződve (mármint nem légből kapva, hanem elég sokat tájékozódtam az ügyben), hogy a modern keretes műlépes rendszerekben nem lehet egészséges méheket tartani úgy, ahogy mi szeretnénk. Ezért fordulunk az organikus alternatívák felé. Az elhatározás megmásíthatatlan, most már csak a kivitelezésen dolgozunk. :) Mindenkinek jó munkát kívánok!



Én nem vándorlok arra , de remélem te sem vándorolsz erre , a helyi méhészek meg csak kinyitják a szemedet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 10:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.18. 10:15
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Hajmáskér
Ragadósabb ez a dolog mint gondoltam..........
zsanettrp írta:
Köszönöm a reakciókat. Nem a mézpiacra szeretnék betörni, hanem a vegyszermentes gazdaságunk ökoszisztémájába szeretnénk méheket is beilleszteni. Arról teljességgel meg vagyok győződve (mármint nem légből kapva, hanem elég sokat tájékozódtam az ügyben), hogy a modern keretes műlépes rendszerekben nem lehet egészséges méheket tartani úgy, ahogy mi szeretnénk. Ezért fordulunk az organikus alternatívák felé. Az elhatározás megmásíthatatlan, most már csak a kivitelezésen dolgozunk. :) Mindenkinek jó munkát kívánok!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 10:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.06. 12:26
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Békés megye
Nehogy már ezt itt reklámozzuk!!
Csak végig kell olvasni az első oldalát, és megkapod a miértre a választ!

Moderátor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 09:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.05. 17:20
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pest megye
Kedves Zsanett !

Mély döbbenet ül rajtam mióta olvastam írásod.
A mély üzenete talán az lehet számunkra,hogy ideje elgondolkoznunk az atomfizika megreformálásán,és atom reaktort kell építenem a kertemben,mert az milyen jó is a
pici kis cuki atom részére,mert Pakson biztosan zavarban van a nagy tömegben,meg egyébként is kazettákba van zárva.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 09:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Köszi Anti!
Megmondom őszintén, ezeket a semmit mondó bemutatkozásokat csak időnként futom át!


Zsanett!
Ahhoz képest, hogy most kezded 0 tapasztalattal, ezek komoly mondatok ám, amiket itt kijelentesz!
Persze olvastam: nagyon utána néztél mindennek.(gondolom itt a neten, meg már egy előadáson is voltál)
Szülést is vállalsz?? Esetleg valamilyen műtétet?? ;)
Annak is utána lehet olvasni, hogyan is megy! :lol:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 08:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
Magam részéről üdvözlöm a bioméhészetet, mert egy jó kapcsolat révén remélem! eladhatok jópár családot "titokzatos" veszteségek miatti bio és "organikus" tartás következményeként.Azt viszont nem üdvözlöm, hogy ezt az "organikus" kamut esetleg nagy számban, amit pl. Judapest is engedélyezett "idegenek" műveljék.Tegyék ott, ahol raboltak földet!

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 07:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
zsanettrp írta:
Arról teljességgel meg vagyok győződve (mármint nem légből kapva, hanem elég sokat tájékozódtam az ügyben), hogy a modern keretes műlépes rendszerekben nem lehet egészséges méheket tartani úgy, ahogy mi szeretnénk. Ezért fordulunk az organikus alternatívák felé.


Nem szeretném semerre se téríteni se téged se saját magamat, de ezt légyszíves fejtsd ki.

Köszönöm

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 05:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Ki kéne nyitni a szemed.Nem irigylem a környezeted,evvel a biztos tudásal,amivel rendelkezel.
Remélem legalább a kötelező vizsgálatokat be szeretnéd tartani.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 22:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
:lol:

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 22:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.21. 22:53
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Hosszúhetény
Köszönöm a reakciókat. Nem a mézpiacra szeretnék betörni, hanem a vegyszermentes gazdaságunk ökoszisztémájába szeretnénk méheket is beilleszteni. Arról teljességgel meg vagyok győződve (mármint nem légből kapva, hanem elég sokat tájékozódtam az ügyben), hogy a modern keretes műlépes rendszerekben nem lehet egészséges méheket tartani úgy, ahogy mi szeretnénk. Ezért fordulunk az organikus alternatívák felé. Az elhatározás megmásíthatatlan, most már csak a kivitelezésen dolgozunk. :) Mindenkinek jó munkát kívánok!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 20:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Zsanett!
Mi a gondod a műléppel? Az is méhviaszból készűl,fertőtlenítés után.
Üdv. Axx.
--------------------
Az örök kezdő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: természetes léppel méhészkedők a közelben
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 20:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
zsanettrp írta:
Sziasztok,

nem tudom, hogy van-e jobb topik, ahol ezt megkérdezzem, ha igen, akkor légyszi irányítsatok át. Olyan méhészeket keresek, akik műlépmentesen tartanak méheket, keretes vagy kasos/köpüs rendszerekben, vegyszerek nélkül. Baranyában vagyok, most kezdem el felmérni a terepet, ezért jöttem ide is tájékozódni, hogy van-e valaki a közelben, akihez elmehetnék. Kérlek szóljatok, ha tudtok valakiről.

Köszönöm!


Megkérnélek tanulmányozd át az alábbi linkek tartalmát,és gondold újra az organikus méhészkedés gondolatát!
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=71

http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=73

http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=72

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 18:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 713
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Tenito írta:
Mert te bio akácra mész vagy micsoda ?.


Nem, az akác az bio mindenkinek. Csak a bios is leadja a naprát is meg a többit is bio méznek. Na meg tömi őket cukorral, meg az immunerőssítőkkel, és atka írtásra Api life Vart és amitrázt használ...
Ezért írta a méhésztárs lejjebb, hogy csalók.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 18:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
ggyula írta:
Azért mert a bio-s is azon a repcén, akácon... van ahol a másik nem bios méhész, és az ő méze "többet ér."



Mert te bio akácra mész vagy micsoda ?

Repcét egyébként se szokták leadni bió méznek az akácot szokták csak annak leadni ha megfelel a minősége.
Legalábbis az én ismeretségi körömbe csak ezt szokták.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 17:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 713
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Azért mert a bio-s is azon a repcén, akácon... van ahol a másik nem bios méhész, és az ő méze "többet ér."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 17:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Miért ? Bióméhészetbe nem lehet műlépet használni vagy miért csalók?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 13:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
zsanettrp írta:
Olyan méhészeket keresek, akik műlépmentesen tartanak méheket, keretes vagy kasos/köpüs rendszerekben, vegyszerek nélkül.
Szerény személyemben már rá is találtál egy olyan méhészre!
(A topic címére való tekintettel fontosnak tartom megemlíteni, hogy a bio-csaló-méhészeket mélységesen megvetem - a cinkosaikkal együtt.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 11:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Rossz fórumon jársz ilyen téren ezen ilyesmi nincs itt szerintem senki se foglalkozik ilyesmivel legalábbis nem tudunk róla.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 22:48 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Azt hiszem el kell, hogy szomorítsalak: e témában itt rossz helyen jársz.

De ha tényleg hosszúhetényi vagy, akkor javaslom ezt a linket, talán Ő a Te embered: http://vassmeheszet.mindenkilapja.hu/

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: természetes léppel méhészkedők a közelben
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 22:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.21. 22:53
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Hosszúhetény
Sziasztok,

nem tudom, hogy van-e jobb topik, ahol ezt megkérdezzem, ha igen, akkor légyszi irányítsatok át. Olyan méhészeket keresek, akik műlépmentesen tartanak méheket, keretes vagy kasos/köpüs rendszerekben, vegyszerek nélkül. Baranyában vagyok, most kezdem el felmérni a terepet, ezért jöttem ide is tájékozódni, hogy van-e valaki a közelben, akihez elmehetnék. Kérlek szóljatok, ha tudtok valakiről.

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 10:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.11.10. 16:10
Hozzászólások: 37
Hát ez igen érdekes!

http://www.bekesibio.hu/2009/10/bio-all ... et-1-resz/

http://www.bekesibio.hu/2009/10/bio-all ... et-2-resz/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2011.09.01. 13:42 
bükk írta:
pter írta:
Megalakult a GMO munkacsoport
Bővebben a Magyar Hírlapban

http://www.magyarhirlap.hu/a_videk_magy ... oport.html


Mi keres a GMO a bioméhészet topicban?

Hanyadik gittegylet(bizottság,munkacsoport) alakul meg pénz,hatáskör és felelősség nélkül "társadalmi" munkában és nevek nélkül miközben ezen feladatokra megvan számos állami hivatal!
Persze még lehet hogy ez az új "csodaszer" és ráolvasással mindent megold.
Mit keres itt?
Nem tudod?


Vissza a tetejére
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 262 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 88 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.