Pontos idő: 2024.03.29. 15:21

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 262 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2021.02.15. 09:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2019.04.13. 09:58
Hozzászólások: 34
Pöte írta:
Szia!

A bio átálásba egyedül azok a tevékenységek számítanak bele, amelyek a tanúsító szervezethez (a Biokontroll nonprofit kft és a Hungária Ökogarancia Kft) való bejelentkezés után történtek.
Amennyiben ilyen terveid vannak, akkor azt tudom tanácsolni, hogy vedd fel valamelyik szerevezettel a kapcsolatot, fognak segíteni.

A lényeg, hogy jelentkezz be és utána kezdődhet a vásárlás és az átállás.



Rendben, köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2021.02.14. 19:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Szia!

A bio átálásba egyedül azok a tevékenységek számítanak bele, amelyek a tanúsító szervezethez (a Biokontroll nonprofit kft és a Hungária Ökogarancia Kft) való bejelentkezés után történtek.
Amennyiben ilyen terveid vannak, akkor azt tudom tanácsolni, hogy vedd fel valamelyik szerevezettel a kapcsolatot, fognak segíteni.

A lényeg, hogy jelentkezz be és utána kezdődhet a vásárlás és az átállás.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2021.02.14. 18:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2019.04.13. 09:58
Hozzászólások: 34
Sziasztok!

Bio méhészettel összefüggő kérdésem lenne!
Ettől az évtől kezdek átállni 1/2 NB rakodó kaptárra NB18 ról.
Vásároltam új rakodó kaptárt,kereteket. Ugyebár meg egyetlen egy kiépített 1/2 keretem nincs.
1-2 év múlva szeretnék BIO méhész lenni. Kérdésem az lenne, ha én most az új kaptárakba BIO műlépett veszek és azzal kezdek dolgozni és eszt visszamenőleg igazolni is tudom majd,az bele számít majd az átállási időszakba? Ha így cselekszem azzal rövidíteni tudom majd az átállási időt ?
Remelem értitek mire akarok ki lyukadni.

Köszi a segítséget


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2017.02.17. 00:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
A Dunántúlon van bio TÉSZ?
A nyíregyházi Öko-Mellin kívül van egyáltalán másik az országban?

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2015.09.16. 04:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Bagira írta:
Segítségeteket szeretném kérni.Van valami honlap vagy valami tájékoztató ahol megnézhetem,hogy milyen feltételekkel lehet valaki bioméhész?


Google a barátod! Beírod a keresőbe a keresett fogalmat vagy tevékenységet, idegen szót vagy kifejezést

http://www.nyugatbio.hu/eloadasok/letol ... tartas.pdf

http://www.biokontroll.hu/cms/index.php ... 27&lang=hu

http://www.biokutatas.hu/kutatasok/mehe ... -gyjtemeny


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2015.09.15. 20:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 383
Idézet:
Mitől is bio egy bio méhészet?


Attól, hogy fizet a Biokontrollnak. Ők is tudják, hogyan mennek a dolgok, de hát a bioméhészekből élnek. Nem érdekük, hogy megbuktassák őket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2015.09.15. 19:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Mitől is bio egy bio méhészet? Ilyen méhsűrűség mellett, ilyen növényvédelmi körülmények között, tehát mindent beleszámítva mitől is lenne "bio"??? Elég ha azt bizonyítja, hogy nem használ amitrázt, vagy fluvalinátot? Vagy hogy tördeli a herefiast? Saját viaszát hengerelteti műléppé? Nem etet-itat mindenféle puccos dobozokból semmi ismeretlen összetételű cuccot?? Mert akkor én lassan "bio" vagyok, de nagyon!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2015.09.15. 19:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Akkor mi a felállás amennyiben egy bioméhészet méhei rabolnak egy hagyományos méhészetet?
Akkor az most bió marad vagy nem?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2013.05.04. 06:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
80 család alatt nem éri meg ezzel foglalkozni egyébként vannak azért elég sokan akik tényleg betartják a szabályokat és akik eddig nem azok is befogják ha csinálni szeretnék tovább..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2013.05.03. 17:57 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Tisztában vagyok én is a Bio-dolgokkal Mert vannak Bio méhész ismerőseim akik mindig éjszaka védekeznek atka ellen.De azt írták itt egy páran,hogy vannak olyan Bio méhészek akik tényleg úgy csinálják a dolgokat ahogy elő van írva.Na Én most erre vagyok kíváncsi,hogy tényleg lehet-e úgy csinálni vagy sem.Tíz családot kezelnék Bio-ként.Ha tényleg működik a dolog,akkor Bio méhészként fogok tevékenykedni.Ha nem akkor maradok egyszerű méhésznek.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2013.05.03. 15:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Értem,ebben lehet valami...de méheket biztos nem adnék el(a "bioba" meg inkább ne menjünk bele...)

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2013.05.03. 13:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Az a száz forint felénk kettő.Kíváncsi vagyok,hogy tudom-e teljesíteni a feltételeket.A másik, előbb-utóbb többen lesznek a tudatos vásárlók és előnyben lesznek(már így is vannak)a Bio-gazdálkodók.Most itt felénk több Bio-méhész is eladott méhcsaládokat.Volt aki 100-at,80-at.Vitték mint a cukrot,mert Bio.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2013.05.02. 22:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
De ennek mi lenne az értelme? A száz forintos felvásárlási különbség?

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2013.05.01. 17:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Segítségeteket szeretném kérni.Van valami honlap vagy valami tájékoztató ahol megnézhetem,hogy milyen feltételekkel lehet valaki bioméhész?

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2013.03.20. 20:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Bio méhészeti konferencia
http://omme.hu/portal/download/2013/Pro ... ntroll.pdf


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 09:09 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
cerana írta:
Csak szeretnék egy adalékot adni a bio kontra vegyi védekezésre alapozott rendszerek megítéléséhez. Lehet egy termelési rendszert biológiainak, organikusnak nevezni, melynek ökológiai szempontból lehet jelentősége. De élelmiszerbiztonsági szempontból nem!!! Mondok egy példát: vizsgálat alá vették a zeller olyan fajtáját, amelyet nem kellett permetezni a rovarkártevők ellen. Kiderült, hogy azért nem kellett, mert ez a növény olyan anyagokat termelt, amitől a károsító rovarok elpusztultak.Ezek az anyagok azonban tömény rákkeltő hatással rendelkeztek.. Azért volt meg a kívánatos hatás. Vegyszeres kezeléssel viszont rákkeltő anyagok használata nélkül lehet zellert termelni. Azonban nehogy bárki félreértsen: nem lehet az a cél, hogy vegyszeres kezeléssel védekezzünk a betegségek ellen. Van másik alternatíva is: ha a kórokozótól mentesítünk. Belátom, hogy ez egy irtózatosan nehéz út. De szerintem hosszú távon (évtizedek) nemigen van más alternatíva. Ugyanis a vegyi védekezésnek is megvannak a határai. Lenne más megoldás is: pl. GMO. De ez még nagyobb szitokszó.


"Azzá leszel amit eszel" klasszikust a korosodó korosztály értékeli igazán,hiszen az egészség a legfőbb érték.
Életünk folyamán rengeteg vegyszer/gyógyszer maradékot veszünk magunkhoz az élelmiszerekkel,hogy ki melyik alternatívát választja tudatosság na meg pénztárca kérdése.
De miközben az élő szervezet(állati,növényi) a vegyszeres kezelés után anyagcsere révén képes megszabadulni a vegyi anyagok nagy részétől,méz esetén ilyen folyamatokról nem beszélhetünk.
Ami a mézbe bekerült-szakszerűtlen kezelés miatt-végleg ott marad valamilyen formában részben lebomolva,átalakulva maradékká.

Zoli-jó hogy újra írsz-ez a lebomlási folyamat amitráz esetében pontosan hogyan,mivé történik meg a mézben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.20. 10:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
zsanettrp írta:
És igen, mivel a nyílt kommunikációban hiszünk, úgy képzeltük, hogy hivatalosan bejelentve, az előírásokat betartva csináljuk a dolgot. Ezért is jöttem ide olyan embereket keresni, akik tudnak ebben segíteni, tanácsot adni. Az méheü ellenőrünkkel is beszélni fogok természetesen.


Szerintem azért ne add fel a dialógust- bár lehet, hogy kaptál annyi hideget, meleget, hogy a nyitottságod jelentősen sérült. Nekem a felvázolt gazdaságod ötlete tetszik. Sokban hasonló a mi álmunk is a "tangazdaságban." Eddig nagyon jók a tapasztalatok, mert az optimális együttműködés növénytermesztés és méhészkedés között képes olyan feltételeket teremteni, amiről a legtöbben még vándorméhészként is csak álmodoznak. (Pl. az elmúlt három évet nézve gyümölcsvirágzástól szeptemberig nem kellett etetnünk, pedig a kaptárakat nem mozdítottuk meg) A folyamatos virág, hordás és virágpor az egyik legjobb prevenció, másrészt a növénytermesztésben fokozottan realizálódik a nyereség az akár +25% termésátlagban.

DE! minden "organikus jó szándék" és odafigyelés mellett, a jelenkori kontextus realitása nem írható felül. A prevenció alapvetően a térségi együttműködésben érheti el a legjobb hatásfokot. Amennyiben egy-egy mikrorégió méhészei képesek ugyan arra az intervallumra időzíteni pl. az atkai elleni védekezést, azzal teszik a legtöbbet a családok biztonsága érdekében, mert a méhészkedés felelősségvállalást jelent- a családjaidért, a munkádért.
Személy szerint nekem szimpatikus az elkötelezettséged, mert az ehhez hasonló gazdálkodási modelleknek van jövője, ugyanakkor hasznos figyelembe venni az adottságokat, vagy azok hiányát, mint pl. szakmai tapasztalat, s e szerint mérlegelni. Nem biztos, hogy egy új rendszert 100 családdal kell kipróbálni. Gondolom a gazdasághoz ez lenne az optimális szám beporzás miatt, de ez elérhető 3 év alatt is, s közben a tapasztalatok majd formálják az elképzeléseidet.

Mindenesetre, ha itt nem is maradsz aktív, a saját környezetedben keresd a találkozást a helyi méhészekkel és maradj "benn" a dialógusban.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 19:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Meglehet csak elírta a nullákat.
Amennyiben mégsem,és organikusan fogja nyomni akkor mehet "régi barátunk" a ferromonos csalikaptárjaival.
:D :D

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 17:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Ahhoz képest, hogy "csak" a saját asztalára szeretne termelni, egy kicsit sokallom a 100 cs-ot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 16:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
4-5 misit beletenni, úgy, hogy "nem haszonállatként" tartják...
Azér az nem "sámli"!!

Vagy valami nem kerek ebben sem, mint az egész koncepcióban!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 11:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
zsanettrp írta:
...Az állatokat extenzíven, az igényeiknek megfelelően tartjuk, gyógyszermentesen. Nekik is fontos szerepük van a körforgásban. A méheket egy ilyen rendszerben elsősorban azért tartanánk, hogy bővítsék a biodiverzitást. Mondtam, hogy nem akarunk piacra törni, és mivel a területünk is véges, eleve meg van kötve, hogy hány méhlakást tudunk elhelyezni, hogy elég messze legyenek egymástól. Ha lesz annyi méz, hogy néha nekünk is jut, akkor jó. Ha nem lesz, akkor az is jó. Elsősorban nem haszonállatként tekintünk a méhekre.
...


Persze!
zsanett: Vigyázz Hosszúhetény, jövök!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 11:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
zsanettrp!

http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... Itemid=167


Nem mondom nem tetted alacsonyra azt a bizonyos léccet így kapásból. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.18. 12:14 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Méhészapi!
Én csak alternatívákat soroltam fel. Környezetszennyezési, élelmiszerbiztonsági szempontrendszer alapján milyen lehetőségek vannak? Ha választani kell a 15 évvel későbbi génkezelés, és aközött, hogy ezen időszak alatt hány ezer tonna vegyszer kerül ki a környezetbe, akkor nekem az előbbi, még mindig szimpatikusabb. De a veszélyeiről is körültekintően meg kell győződni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.18. 10:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.11.10. 16:10
Hozzászólások: 37
Szia Cerana!

Mi a garancia arra hogy stabil lesz a genetikai tulajdonság és nem kell majd 15 év múlva megint gén kezelni szerencsétlen méhet mert pl.: allergiás lett az uv fényre? (ez egy durva valóságtól elrugaszkodott példa nehogy valaki elhiggye)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.18. 07:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Bogaras!
A GMO-t azért biggyesztettem oda, mert nem akartam a felsorolásból kihagyni egy teljesen más alapokon működő lehetőséget. A Te hozzászólásodból is azonban világosan látszik, hogy az átlag mennyire nem érti a GMO fogalmát. Mondok egy hasonlatot. Két ember beszélget:
Vettem egy autót, hihetetlenül jól gyorsul. Nagyon jó a fogyasztása. Kényelmesek az ülései. Nagy a csomagtartója.
Milyen autó ez ? - kérdi a másik. Piros. -jön rá a válasz.
Én elismerem azt, hogy ha a Monsanto Bt 810-es kukoricáját a lényegi azonosság elve alapján engedélyezték, akkor az a világ eddigi legnagyobb átverése. Mert ennek az elvnek az a lényege, hogy azért nem kell külön engedélyezési eljárást kidolgozni a GMO-s termékekre, mert egy természetben létező, azzal azonos gént visz be egy másik élőlénybe. Csakhogy a BT toxin termeltetése valójában egy környezetszennyezési probléma. Az átverés az, ha egy biológiai engedélyezés kihagyásával a környezetvédelmi engedélyezést át lehet lépni. Világméretben!!!
Én azonban nem erről beszélek. Nemigen létezik olyan betegség, amely egy adott populációban 100 % mértékben elpusztít minden egyedet. Vannak amelyek egyszerűen meg sem betegszenek. Ennek egyik oka lehet az, hogy pl. a vírusoknak be kell ahhoz jutniuk a célsejtbe, hogy azt átprogramozzák, és a sejt a vírust elkezdje termelni. Ehhez azonban kapukra van szükség a sejtmembránon, amin keresztül a vírus bejut. Ezt nevezik receptoroknak. Az említett esetben hiányoznak ezek a receptorok a meg sem betegedő egyedek sejtmembránján. Ha ezt a genetikai tulajdonságot mesterségesen átviszed egy homológ egyedbe (ugyanazon fajhoz tartozó) akkor annyit csináltál, hogy egy több évszázados szelekciót iktatsz ki, hiszen a természetben is ez fog megtörténni: az marad életben, és fog tovább szaporodni, amelyik az adott betegségtől ezen előnyös tulajdonsága folytán nem pusztult el. És itt megint jön egy odabiggyesztett mondat, ami nem Neked szól, hanem a topicnak. Sokan nem értik meg annak a lényegét, hogy azok a problémák, amelyek pl. a Varroa esetén is gyönyörűen látszanak, hogy egy gazdafajnál valahol a világban kialakul egy kórokozó gazdaváltása és rohamosan elterjed a világban, az alapvetően egy közlekedési kérdésnek a biológiára gyakorolt döbbenetes erejű hatása. Hiszen egy új kórokozó megjelenésének folyamata több ezer évvel ezelőtt teljesen másként zajlott. Akkor a kipusztulás-alkalmazkodás mezsgyéi azoknak a körzeteknek a határain mentek végbe, ahol a gazdaváltás megtörtént. Itt volt idő a természetes kiválasztódásra. Hiszen ha 100 %-osan letális volt az új kórokozó(kártevő), akkor azért nem tudott tovább terjedni, mert kipusztította a fogékony fajt egy adott sávban, ami egyben létrehozta az izolációs távolságot. Ha nem pusztította ki, akkor a kevésbé fogékonyabbak tudtak tovább szaporodni. Ahhoz, hogy ez a természetes védekezési rendszer kialakulhasson, ahhoz sok ezer évre és izolált körülményekre van szükség.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.18. 06:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
cerana írta:
Csak szeretnék egy adalékot adni a bio kontra vegyi védekezésre alapozott rendszerek megítéléséhez. Lehet egy termelési rendszert biológiainak, organikusnak nevezni, melynek ökológiai szempontból lehet jelentősége. De élelmiszerbiztonsági szempontból nem!!! Mondok egy példát: vizsgálat alá vették a zeller olyan fajtáját, amelyet nem kellett permetezni a rovarkártevők ellen. Kiderült, hogy azért nem kellett, mert ez a növény olyan anyagokat termelt, amitől a károsító rovarok elpusztultak.Ezek az anyagok azonban tömény rákkeltő hatással rendelkeztek.. Azért volt meg a kívánatos hatás. Vegyszeres kezeléssel viszont rákkeltő anyagok használata nélkül lehet zellert termelni. Azonban nehogy bárki félreértsen: nem lehet az a cél, hogy vegyszeres kezeléssel védekezzünk a betegségek ellen. Van másik alternatíva is: ha a kórokozótól mentesítünk. Belátom, hogy ez egy irtózatosan nehéz út. De szerintem hosszú távon (évtizedek) nemigen van más alternatíva. Ugyanis a vegyi védekezésnek is megvannak a határai. Lenne más megoldás is: pl. GMO. De ez még nagyobb szitokszó.


Lásd azokat az országokat ahol óriási a GMO mennyire esnek össze a méhészeteik, ha a mezőgazdasági növények hordásaira alapoznak vagy a közelükben van. A GMO nem a jövő. Növénytársítások kellenek és a vegyszeres növényvédelmi szabályok betartásai, illetve a rendeleteken amik jók nem enyhíteni kell, hanem szigorúan betartatni, mert az jó mindenkinek csak néha gondolkozni is kellene


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.17. 22:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.10.17. 09:37
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Tanulságos. Pedig a sejtméret olyan meggyőzően hangzott.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.17. 21:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
Dabo írta:
...Véleményem szerint egy nagy fészeklépű, műlép nélkül beépített keret, "hagyományos", tehát "többször használatos" keretes léppel méh barátabb. Lehet, hogy ez nem működik, de ha a fél keretet kiépítik műlép nélkül, akkor talán az egészet is, ...
Talán? Hm!

Az alábbi címen található ábra segíthet a sejtmérettel kóklerkedők ámításaival szemben.

http://www.beesource.com/point-of-view/ ... er-better/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.17. 14:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Csak szeretnék egy adalékot adni a bio kontra vegyi védekezésre alapozott rendszerek megítéléséhez. Lehet egy termelési rendszert biológiainak, organikusnak nevezni, melynek ökológiai szempontból lehet jelentősége. De élelmiszerbiztonsági szempontból nem!!! Mondok egy példát: vizsgálat alá vették a zeller olyan fajtáját, amelyet nem kellett permetezni a rovarkártevők ellen. Kiderült, hogy azért nem kellett, mert ez a növény olyan anyagokat termelt, amitől a károsító rovarok elpusztultak.Ezek az anyagok azonban tömény rákkeltő hatással rendelkeztek.. Azért volt meg a kívánatos hatás. Vegyszeres kezeléssel viszont rákkeltő anyagok használata nélkül lehet zellert termelni. Azonban nehogy bárki félreértsen: nem lehet az a cél, hogy vegyszeres kezeléssel védekezzünk a betegségek ellen. Van másik alternatíva is: ha a kórokozótól mentesítünk. Belátom, hogy ez egy irtózatosan nehéz út. De szerintem hosszú távon (évtizedek) nemigen van más alternatíva. Ugyanis a vegyi védekezésnek is megvannak a határai. Lenne más megoldás is: pl. GMO. De ez még nagyobb szitokszó.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.17. 13:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Teljesen igaznak? Ez teljesen szubjektív előadásmód, a dolognak csak az egyik oldalát mondják el.
Feróban itt is van egy kanyar, de igaza van! :taps

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.17. 13:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Dabo írta:
csak van a történeten egy olyan "máz" amit nem tartok teljes mértékben igaznak.


http://www.youtube.com/watch?v=QeI6JRfvE2o

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.17. 12:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
A jelenlegi méhlegelő adottságai miatt szerintem nem alkalmas ez a módszer termelésre sem! Méhészkedésre igen, de méztermelésre nem. Pedig Csuja - akitől nyilván ezért is kapok egy emailt - ezt állítja be. Nálunk vagy van hordás vagy nem. Olyan vidékre jó volna ahol elnyújtott hosszú hordás van, de nálunk jön a hordás akkor kiépülnek ezek a "mézterek" ha van idejük és a családnak ereje kiépíteni, aztán azt elveszik és kipréselik. Utána -napra és akác között - semmi hordás, majd a napra mézet megint nincs mibe hordani. Nem hiszem, hogy ezt a helyzetet ecsetelni kellene, mindenki tudja mi a helyzet amikor a fészeklépek megvannak méztérbe meg nem jut semmi csak műlépes keret. Itt meg az sincs. Biztos működik...
azt szintén nem értem, hogy ha már mindenáron műlép nélkül akar valaki méhészkedni akkor azt miért nem lehet keretes kaptárban tenni... ?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.17. 12:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.10.17. 09:37
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
A Fórumra írtam, de levelet kaptam. A levelet nem teszem közzé, de a válaszomat igen, hátha más is félreértette amit írtam.


Üdv!

Nem azt mondtam, hogy nem jó!!!! Azt mondtam, hogy nem extenzív. Amit a fészekről ír, az biztos, hogy igaz is (sejt méret), viszont a méztér rombolása az eljárást intenzívvé teszi.
Szerintem ennek a méhtartásnak az előnye a kisebb indulási költség: pergető, műlép, keretléc és a gyorsaság: mézelvétel, keret szögezés, drótozás hiánya, DE nem látom, hogy a méheknek (a fészket leszámítva) miért jobb.
Véleményem szerint egy nagy fészeklépű, műlép nélkül beépített keret, "hagyományos", tehát "többször használatos" keretes léppel méh barátabb. Lehet, hogy ez nem működik, de ha a fél keretet kiépítik műlép nélkül, akkor talán az egészet is, vagy két fél NB fiók, és ha az alsó lécek annyira zavarják az anyát, akkor csak 3 léces keret. Persze ezzel nem lehetne vándorolni.......

Tehát elnézést, ha úgy tűnt a módszer használhatóságát kérdőjelezem meg, szerintem használható, csak van a történeten egy olyan "máz" amit nem tartok teljes mértékben igaznak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.17. 10:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.10. 12:21
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Baranya, Hosszúhetény
misi írta:
Fontos valamilyen módon kijelölni a lépgerinc helyét ha több ilyen keret van egymás mellett.


Szabad megkérdezni, hogy milyen megoldást alkalmazol a lépgerinc helyének a kijelölésére?

_________________
NB18 alsó kijárós meleg építményű fekvő kaptár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.17. 01:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
Nem kell viaszozni a drótot. A vizszintes szálakat szépen beépítik a lépbe, a függőlegest már nem annyira.
Az alacsony (18 cm) keretbe drót se kell.
Drótot a nagy (36 cm) keretben sem használok, hanem egy 8 x 8 x 400 mm-es lécet az oldalléceken átütött 1-1 szeg segítségével rögzítem a keretmagasság felénél úgy, hogy az egyk átlója függőleges a másik vizszintes.
Fontos valamilyen módon kijelölni a lépgerinc helyét ha több ilyen keret van egymás mellett.
Az így épített lép ugyanúgy bírja a pörgetést mint a műlépre épült.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.17. 00:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.10.17. 09:37
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Még a Zsanett által írtakhoz visszatérve, az általuk folytatott extenzív állattartáshoz szerintem nem passzol a rakódókas, mivel itt méz elvételhez meg kell semmisíteni a mézteret. Az újra építéshez vándorolni, vagy (és) etetni kell. Számomra ez inkább intenzív, sőt nagyon intenzív technológiának tűnik, persze a jelenlegi viasz ár mellett lehet, hogy megéri......, de hogy ez miért jó a méheknek, azt nem értem.

Hogy kérdezzek is. A csak drótozott keretet a méhek simán kiépítik, vagy a drótot viaszozni kell?
Az ilyen lépet lehet pergetni, vagy csak fészekbe jó? Ha lehet pergetni, milyen pergetővel?

Dabo


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 20:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Ha viszont ilyen tervezett belépődíjak ellenére ingyenessé vált, akkor gondolom szponzorok fedezték a költségeket. Mert tudtommal még a szekták működésének is költsége van.
Ugyan kinek érte meg?

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 20:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Hát persze,hogy ingyenes. :D
Mer pénzt nem áldozott volna rá senki. Csoky ha megnézted az adományok sem nagyon gyűltek.
Üdv. Axx.
------------------------
Az örök kezdő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 19:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Azért az általam reagált hsz-ben szereplő linkben foglaltakat megnézhetted volna (azt nem is mondtam, hogy nem zajlott már le, de...):

A SZEMINÁRIUM IDŐPONTJA:
2012. január 27-29.
A SZEMINÁRIUM HELYSZÍNE:
GIZELLA HOTEL ÉS ÉTTEREM, 8200 VESZPRÉM, JÓKAI U. 48., http://WWW.HOTELGIZELLA.HU
A SZEMINÁRIUM JEGYÁRAI:
Péntek 3,500 Ft, Szombat 7,900 Ft, Vasárnap 7,900 Ft , Hétvégi jegy (Péntek-Vasárnap) 16,900 Ft

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 16:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Pöte írta:
Most már belépőt is szednek, nem is mérik véknyan az árakat. Na ez hátha eltántorít egy két világtalant a "tudástól".

Azért a dátumot megnézhetted volna!
A rendezvény már lezajlott,és ingyenes volt! ;)

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 15:29 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.27. 10:00
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: B-A-Z<--->H-B-M
Bakker ezek elmeroggyantak.
Ha minden megyére jut egy ilyen idióta akkor egy pár éven belül télen kaptárakkal tüzelhetünk! :ut

_________________
Ha majd kivágtad az utolsó fát, megmérgezted az
utolsó folyót, és kifogtad az utolsó halat, rádöbbensz, hogy a pénz nem ehető.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 14:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.11.10. 16:10
Hozzászólások: 37
Kicsit szektás fuvallata van Michael Thiele ről olvasva..
Hasonló mint szientelóga.
Ha jobb akarsz lenni akkor csináld így és vedd meg ezt aztán járj szemináriumokra ami nem két forint...

Na ezt olvassátok el!! Ilyen bevezetőt se mostanában láttatok...

http://www.scribd.com/doc/74482832/Elet-a-mehekkel

Ha beindul ez az őrület akkor az igen érdekes dolgokat fog szülni...

részlet a szövegből pl.: "hogy miként mélyíthetjük el a méhekkel való kapcsolatunkat"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 12:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Most már belépőt is szednek, nem is mérik véknyan az árakat. Na ez hátha eltántorít egy két világtalant a "tudástól".

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 11:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.06. 23:22
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye,Hajdú-Bihar megye
Érdekes a Csalánosi által linkelt fórumon zsanettrp hozzászólása az atka elleni védekezésről:
"
Hogy ajánlott-e valamit az atkák elleni védekezésre? De még mennyire. Azt ajánlotta, hogy nézzünk magunkba, és nézzünk körül, hogy mit teszünk az implantátumos kaptárakban tartott méhekkel, akiket vegyszeres szántókon legeltetünk vándoroltatva, a természetes életigényeiket semmibe vesszük, aztán telepumpáljuk őket gyógyszerekkel, mert megbénítottuk a természetes immunrendszerüket. Aztán amikor megláttuk, hogy mit művelünk, akkor vegyünk egy mély levegőt, szedjük össze a bátorságunkat és válasszuk a helyes utat.
"


Ezek szerint én a rossz utat választottam,megyek ki is öntöm a gyógyszereket a lefolyóba,mert semmi szükség már rájuk atka ellen! :ut :D :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 11:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
FÓRUM :Szeminárium Michael Thiele biodinamikus méhésszel

http://www.permaforum.hu/permaforum/ind ... nuar-27-29

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 22:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Kedves Zsanett!

Most olvastam a bemutatkozásodban , hogy vándorlás nélkül tervezed a méhészkedést Hosszúhetényben. Annyit szeretnék segítségül elmondani, hogy kb. 7-8 évig méhészkedtem a szomszédos Pécsváradon. Ma már belátom, hogy teljesen értelmetlen dolog volt. Az eredmény majdnem nulla volt. A méhek csak sínylődtek, az év nagy részében agresszívak voltak a hordástalanság miatt.
Összegezve, az a környék az ország egyik legrosszabb méhlegelője sajnos. Nincs rendes méhlegelő, és ami egyébként mézelhetne az sem mézel ott. Szóval az a környék nem méhészkedésre való. Mint ahogy a dinnye sem lesz ott jó soha. (De én szeretem, mert a szülőföldem és ott terem a legjobb gesztenye. :) )
Az egyebeket a többiek leírták. Sajnos egyet kell értenem velük.
Gondoltam leírom a fentieket mert talán egy földidnek jobban elhiszed. ;)
üdv

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 19:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Én is az vagyok.Nem is azzal van baj.Nem összemosom,csak megjegyeztem,tudom semmi köze egymáshoz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 19:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Zsigrili!
Többen megkaptuk azt az emailt.....
Üdv. Axx.
-----------------------
Az örök kezdő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 19:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
ligustica!

Azért a kettő kezdőt nem kellene összemosni.
zsanettrp bevette a Veszprémben hallott Michael Joshin Thiele féle parasztkábítást,míg banalt még csak egy tájékozatlan kezdő.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bioméhészet
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 18:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
zsirosmeheszet írta:
Mire ez a meddő vita.Nincs kitöltve az adat lap,akárki lehet.FESZÜLTSÉGET gerjeszt.
Miért nincs kitiltva. HATÁROZOTTABB moderálást.

Eggyet értek.Arról volt szó aki nem tölti ki adatlapját nem írhat hozzászólást.Ennek ellenére elég egy szia és mehet.Ezek miatt meg a kétéves napraforgó miatt elkomolytalanodik a fórum.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 262 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.