Pontos idő: 2024.04.28. 05:42

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 481 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 19:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 713
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Én nem hurcolom a harmadikat, csak akkor amikor szükség van rá. Akkor beszúrom középre, majd pergetés után megy a tárolóba. A méhek mindig 2 fiókon vannak. Nekem is 10 keretes a rendszer.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 14:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Kinek a pap kinek a papné esete ismét. Nálam 3*10 van. 2*12 keret is kevés még egy jó hordáskor, azt ki kell könnyíteni. Ha 3 fiókon könnyíteni kell, ott 40 kg méz biztos bent van. Cserébe viszont néhány hét kivételével majdnem feleslegesen cipeled és pakolod a harmadikat.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 10:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Nekem is tíz keretesek vannak .11 keretes az ideális de én már nem tudok át állni .Ha teheted 11 kereteseket csináltas .

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2016.03.17. 21:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.07.29. 12:35
Hozzászólások: 68
Sziasztok, nem olyan régóta méhészkedem, és a tapasztalt méhésztársak segítségét véleményét kérném, hogyén 10keretes 2 hunor fiókkal és 1db 1/2NB fiókkal méhészkedem, érdekelne hogy ti mennyire látjátok ezt az elosztást jónak, illetve rossznak. a 2 hunor fiók kicsi, a 3. hunor viszont talán tényleg túl sok lenne, viszont így hogy nem egyenlő a fiókméret, így kicsit bonyolítja a dolgokat. Ti hogy gondoljátok? van aki hasonlóan méhészkedik? Érdekelne még, hogy én úgy tudom, hogy a 10 keretes rendszer a méheknek jobb a 12-es a méhésznek.(a 10-esben könnyebben beérlelik a mézet, a 12-esben pedig több a méh többet hordanak) szerintetek is így van? vagy ez butaság szerintetek? mert átolvasgattam a fórumot, sokan 12-essel méhészkedtek, és ugye abban erősebb családokat lehet elviekben nevelni, bár úgy gondolom aki tud méhészkedni az mindenben tud(én még nem :) ) ebben kevésbé szorul meg a család, könnyebben meglehet fogni a rajzást. a 10 keretesnek ti milyen előnyeit látjátok? Alapesetben én megvagyok elégedve a 10keretes hunorral, csak ha a 3. fiók is Hunor lenne az vajon előny vagy hátrány lenne?(pörgetéskor jó, mert a félkereteket pillanatok alatt kilehet pörgetni) Csak még időben vagyok jó alaposan átgondolni, hogy vajon melyik méret lenne a megfelelőbb, és a továbbiakban abban méhészkedni. 1-2 ismerős 12-essel méhészkedik néha úgy tűnik mintha erősebb családjaik lennének. előre is köszi a válaszokat, és az esetleges tudatlanságomért is elnézést. :)

_________________
/Méhész az aki szeretetből foglalkozik a méhekkel, méhtartó pedig a nyereségvágyó méhhajhász/;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2015.07.13. 23:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
A cementméz az a Melezitose. A kb. háromszoros cukortartalmu méz. Az tényleg nem jó telelni Sem meg ki Sem tudod pörgetni. Már a sejtekben megkeményszik de a Mézharmatméz az nem az.
Az igazi erdei méz nagyon finom. Èn sosempörgetek szárazra meg fészket Sem. Ami a fészekben van az marad télére is. Még nem Volt vele gondom.

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2015.07.13. 21:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.17. 08:52
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Bár ez nem a topick témája, de ha már itt van szó róla, a mézharmattal az a probléma, hogy nagyon megkeményedik. Azt hiszem, hogy az osztrákok "cement" méznek is nevezik. Tehát a méheknek sok vizet kell használniuk, hogy feloldják, ettől alakulhat ki a nozéma. Ha a méhcsaládok erősek, akkor a téli mézfogyasztásuk kevés, kevés vizet kell használniuk, a kis családok a hőháztartásukat a méz fogyasztással igyekeznek fenntartani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2015.07.13. 21:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Ez nagyon fajintos Pityu de ez a hunor az egyebekben van hozzá valo topic. Ott folytassuk mert szolni fognak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2015.07.13. 19:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.23. 16:59
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Kelet-Szlovákia
https://www.youtube.com/watch?v=WbMV9qYIXqM - ki mit szól hozzá? Hallotam már ilyesmiről, de még sosem láttam, és el sem tudtam képzelni hogy müködött... pofon egyszerü, de hátrányai is megvannak


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2015.07.13. 13:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Teleléskor vágja haza őket legalábbis lutri. Nem igen tudják beérlelni az alja ikrás a teteje folyik én ezt láttam. Ocsmány egy kaja a méheknek. Nosema majdnem bisztos még ráetetéssel is. Tavaj volt bőven de a fészek kereteim (nb) majd félig fedett naprával volt tele. Évtizedek ota a telelő mézem java napraforgo. Ezt én a fészekből soha nem veszem el. Utolso szotyi pergetésnél a telelő fészek nagyjábol rendbe van. Így hál istennek a bocinál a szélső keretekbe jutott a hunor meg a mézteret terigette vele.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2015.07.13. 11:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Miért vágja haza a családot a mézharmat??? :?: nálam a tavaszi vegyesen kívül csak mézharmat van. Èn örülök neki ha van mert ha az nincs akkor száraz marad a pergetö.

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2015.06.08. 20:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.06. 02:23
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
ne vegye magára :p
Igen, mézharmat :ut.

_________________
H10+H10, H10+2×1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2015.06.08. 15:05 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Gondolom mézharmat, de akinek nem inge...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2015.06.08. 14:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
vadlud írta:
mézing


Ammegmi?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2015.06.08. 13:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.06. 02:23
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Szeretném elkerülni, hogy a mézinget ne hordják rá a cukorszörpre. :?
Valahol olvastam, hogy ez is képes hazavágni a családot. Nem tudom pontosan, hogy miért, de ha valóban így van, szeretném elkerülni ezt a lehetőséget. :roll:

_________________
H10+H10, H10+2×1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2015.06.08. 10:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.06. 02:23
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Szia, köszönöm szépen a választ!
Sajnos mifelénk nincs napraforgó (Bp , XXIII. kerület) viszont mézing tavaly augusztus elején 11 kiló volt. :(

_________________
H10+H10, H10+2×1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2015.06.07. 20:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia! Helyes elgondolás,de ezt már napraforgó után meg szoktam ejteni. Úgy rendezve,hogy az anya a 2 fiókot tudja használni fészeknek.
Hozzá teszem ez most is így van. Az anya rács a második fiókon van.amelyik családnak kell a következő fiók is.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2015.06.07. 09:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.06. 02:23
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Tiszteltelettel üdvözlök minden kedves Méhészt, Méhészkedőt, Fórumozót!
Kezdő méhészkedőként, tavaly kezdtünk bele kedvesemmel a "bogarazásba" 2x10 keretes Hunorral egy családdal.
Sajnos a kezdeti sikerek februárban tragikusan értek véget. Most sem tudjuk mi volt a probléma, de szinte érintetlen teli méztérrel távoztak az örök akácosra. Ma is próbáljuk megfejteni a hibát vagy az okát, de eddig nem sok sikkerrel. Néhány hónap szemdörgölés és tanakodás után, úgy döntöttük, újra megpróbáljuk. (nagyon hiányoztak a méhik) Egy család vásárlása és egy kapott anya valamint egy kapott bölcső segítségével, már 3 családra sikerült növelni az Állományt :-)
Azt szeretném megkérdezni, hogy a betelelést 1 fiókkal vagy 2-vel szokták/szoktatok csinálni, illetve ha kettővel, akkor helyes elgondolás szeptemberben, ha a fészek és a méztér felcserélésre kerül?

_________________
H10+H10, H10+2×1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.16. 22:04 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.05.07. 12:14
Hozzászólások: 47
Kedves Balázs!

Egy méhész ismerősömmel pergetek, és nem vertek át! Neked is minden jót!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.16. 21:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Ha 2-3 keret fias, és 8 keret a népesség, akkor azok csak anyatartalékok lehetnek. Télbe menően 6-10 mézes keretnek kell lenni, családerősségtől függően, ezt többféle módón el lehet érni. Ha 8 keret van a kaptárba, akkor nagyon átvertek a "család" vétellel. Ebből max 2 keretet lehet pergetni, de a szakmai tudásod alapján szívből javaslom, hogy ne kezdj neki, mert több kárt okozol.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.16. 15:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.05.07. 12:14
Hozzászólások: 47
sziasztok Mindenki!

Még lenne egy kérdésem: ha 8 keret (nagy hunor) van a kaptárban, jóformán mindegyik tele mézzel, és 2-3 kereten van fiasitás (ezeken is van egy kis mézkoszorú), akkor mennyit pergessek ki úgy, hogy közben még elég élelmük legyen télre, ill. a népes család fennmaradása miatt az anyának még legyen elég üres kerete petézésre? 1-2 műlépes keretet belehet e most rakni? Már régi kicsit feketék a lépek.

Köszönöm válaszotokat előre is.

Bernadett
egy kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.16. 14:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.05.07. 12:14
Hozzászólások: 47
sszurok írta:
Tök jó ez a fórum és,hogy vannak emberek kik nem önzők és segítenek másokon az előrelépés érdekében!



Néha azért az ember kap hideget-meleget! Ha nagyon alap kérdést teszel fel, mint én sokszor:D Na és persze nőként...
De bízom benne hogy a az idő múltával már az én kérdéseim is egyre tartalmasabbak lesznek:D Azon vagyok!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.09. 03:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia rotarywings! Te tudod.Én azt szeretem,ha az anya hordáskor helyhez van kötve.Ez nem egyenlő a korlátozással.Sokkal gyorsabban tudok dolgozni,ha tudom hol az anya.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.08. 23:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Az elmúlt kánikulában feljöttek előtte a hidegben csak leskelődtek lent. Nagyon aktív hordás van nálam telik is a méztér rendesen nem bántam meg az anya rács kivételét. Talán még jövő héten is komoly hordás lesz van olyan napraforgó tábla a közelemben ami még nem bontott virágot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.08. 20:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia Rortarywings! Akkor feléd most nincs mézelő napraforgó. Nem tudom,nálam a termelőknél amikor napra után kiveszem az anyarácsot a felső fiókba minden sötétebb keret meg van petézne. A következő vizsgálatkor.De csak a termelőknél . ahol még akkor is erősen fedik a felső fiókot is.Vagyis minden gond nélkül az egész két fiókot a fészeknek érzi az anya. Attól nem is lehet elvárni amelyik csak egy fiókot,takar,hogy az anya felmenjen.Azt én nem is hívom termelőnek.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.07. 22:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
cirkusz írta:
Szia rotarywings! Hordásban az anyarácsnak bent kell lennie.Felmegy a nép magától is,ha elég erősek nem az anyarács tartja őket vissza A fedett fiasokat rakd felülre,és adj az anyának lent helyet.Az anya lent maradjon.Most, felül a fiasokat tűzdelve rakd.
Hordásba nem a külső munkások tőgyelnek.
Üdv


Köszönöm a tanácsot! Már cselekedtem mire elolvastam... Nálam lent van a fészek kiválogatva a telelésre alkalmas lépekre méztérben fent is elég jó lépek vannak így nem gond ha az anya bele petézik némelyikbe. Az anyarácsokat kivettem anya bárhova petézhet nekem jól jön a bogár ősszel, de nagy valószínűséggel lent fog maradni tapasztalatom szerint ilyenkor már nem megy fel. Elég jól meghordták már a mézteret :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.07. 19:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Sziasztok! Az anyát elég nehéz le kényszeríteni az alsó fiókba. Főleg ha gyenge a nép. Magától nem megy le. Le kell rakni. Arra is ügyelni kell amit keriac ír. Vagyis ha nem elég erős a nép, akkor nem tudják hőn tartani a fészekből kikerült fedett fiast. Ezért is szerencsés most a fészket alulra rakni. A fészekhője melegíti a kelőt ,még akkor is ,ha a nép lemegy a nyílt fiashoz.
Amire még jó odafigyelni,hogy a fészekből kikerült fias kereteket a 4. napon érdemes át nézni . Hajlamosak bölcsőt húzni, az esetleg el dugott nyílt sejtekre. Ez csak akkor kell,ha az anya le van korlátozva anyaráccsal, alulra.
Mortimer! Akkor nézz le alulra,amikor felülről nézve jó sok nép van már az alsó fiókba,még a szélső kerteken is. Csak utána érdemes széthúzni a fészket amikor az alsó fiók kereteinek a közepéig erősen fedik a lépeket. A fészekben legalább 6-7 kelő fias van.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.07. 17:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
rotarywings írta:
Sziasztok 10-es hunorban alul fészek felül méztér. A kaptárak déltől árnyékban vannak mégis sok a tőgyelő. A fészket meghordták már mézzel de nem igazán akarják rakni a mézteret, lehet le kéne vennem az anyarácsot? Ti fennhagytátok naprán?


A helyedben nem függeszteném át az összes fiast függesz át maximum 2 fedett fiasításos keretet, helyükbe műlép, vagy zsemleszínű keret a
család erősségétől függően két fiasításos keret közé. Anya rácsot erősnél hagyd meg, de 15 léputca méh alatt többet árt, mint használ. A fias
keret hatására felmennek mindenképp, érdemes súlygyarapodást nézni lehet sokat mennek, de nem hordanak mégsem. Esetleg leszorítják az
öreg anyát és telehordják a fészket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.07. 12:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Szia Zombee. Talán jogos a felvetésed. Ma néztem őket. Jelenleg a felső fiókban levő keretek alsó 1-2 centijéig van pete, felette vagy nektár, vagy fedett fias. Alulra ma idő hiánya miatt nem néztem le. A két keretsor még nincs összeépítve. Alul nem szűzlépek vannak, hanem 2-3 zsemleszínű (volt már bennt fiasítás), a többi műlépes. A napokban lenézek alulra is, és ha úgy látom a dolgot, vagy az anya már lennt van, akkor lezárom az alsó fiókra anyaráccsal.
Igazából felül lesz a méz, alul a kijáró közelében a fiasítás. Szerintem ez így jó, nem?
Napra után fordítanám a fiókokat, megtűzve felülre sötétebb lépekkel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.07. 11:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Szia Mortimer!

Vártam, hogy nálam tapasztaltabbak véleményt formáljanak, remélem pl. Cirkusz még megteszi azért...
Szerintem az anya nem fogja elfogadni az alsó fiókban a szűzlépeket, fent fog maradni, a fiasításod mennyisége pedig nagyon megcsappan, mert a második fiókot telenyomják naprával. A mézelvétel sem lesz egyszerű..
Napra után érdemes a fészket másodiknak tenni, akkor már a kevéske gyűjtött nektár, illetve a serkentés/etetés jó helyre kerül, a visszaadott petézésre alkalmas lépeken szépen alakulnak a koszorúk, miközben az anya kiterjeszti a fiasítást.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.07. 03:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia rotarywings! Hordásban az anyarácsnak bent kell lennie.Felmegy a nép magától is,ha elég erősek nem az anyarács tartja őket vissza A fedett fiasokat rakd felülre,és adj az anyának lent helyet.Az anya lent maradjon.Most, felül a fiasokat tűzdelve rakd.
Hordásba nem a külső munkások tőgyelnek.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.06. 21:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Nálam most fölül a fészek, alul 2-3 kiépített lép, többi műlép. Anyarács nincs bennt. Fölül a kikelő fias helyére nyomják a nektárt, alul pedig építik ki a műlépeket, és talán hagynak némi helyet az anyának petézni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.06. 20:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Sziasztok 10-es hunorban alul fészek felül méztér. A kaptárak déltől árnyékban vannak mégis sok a tőgyelő. A fészket meghordták már mézzel de nem igazán akarják rakni a mézteret, lehet le kéne vennem az anyarácsot? Ti fennhagytátok naprán?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.06. 19:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia Mortimer!Nem gondolnám,hogy macera volna.Az alsó fiókhoz csak akkor nyúlok,ha már a méheik elég jól birtokba vették.Ekkor fent van már 12 keret nép és olyan 8-9 fias.Alul olyan 8-12 keret középen. Az alsó fiókba a keret berakása gyorsan megy.Egy fiókbak nagy segítség ilyentájt.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.05. 16:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Az a jó mert akkor már adom is a műlépet fentre a mézes meg megy alulra! :)

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.05. 13:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Köszi. Mondjuk azért így elég macerás tavasszal bővíteni, mert ha felül betűzök egy felkarcolt mézes keretet, akkor alul is kell bővíteni, különben zugolnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.05. 11:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia Mortimer! Én középre szűkítem amelyiket kell.A szigetelésen túlra rakott keretek általában penészesek lesznek tavaszra.Vagyis ne maradjon bent felesleges keret, még alul sem.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.05. 10:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Köszi Cirkusz! Szerinted az úgy jó lenne, ha télre-kora tavaszra csak a felső fiókot szűkíteném egy oldalra, úgy, hogy csak egy keretet vennék ki, helyére menne a szűkítő, a többi mézes keret bennt maradna mellette?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.05. 05:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia Mortimmer! Sehogy. Inkább a felső fiókrajelemző a rossz takarás,és rossz szűkítés miatt.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2014.07.04. 19:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Üdv.
Hunor 10 keretes kaptár két fiókon való teleltetésénél mennyire penészednek az alsó fiókban levő keretek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 00:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.05.25. 10:07
Hozzászólások: 31
Ezt csináltam én is a nagybocival félkeretre. Lehet nem voltam ilyen elővigyázatos, de nem lett semmi gubanc. Figyelni kell a sejtek dőlésére.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.11.02. 22:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Sziasztok! Csak annyit fűznék a dologhoz, hogy az esetleges tartalék kerteket
amiben méz van , azt előre a műhelyben le lehet szabni. A kaptárakat ezekkel be lehet rendezni.A kora tavaszt a második lehetséges kaptárbontáson kell érteni.Amikor a fiasítás még csak 2-3 keretre terjed ki. Többen végezzétek ha lehet. Legyen kint olyan asztal ami könnyű, de stabil, meleg víz, ruha.Több éles fűrész.A pontos levágáshoz én farost sablont készítettem.A kést lehet melegen tartani esetleg váltásban használj kettőt.
Nem egy leány álom, jó koszos egy munka. Minden átszabott család után azonnal el kell mindent takarítani, a hulladékot elzárni.Ha elég gyorsan csinálod ,akkor még szaglászás sincs.A hulladék nálam a megüresített kaptárba került ,amit le zártam a munka végeztével, és azonnal eltolta az egyik segítő.Fedett helyre.
Az anyát előtte jelölő pipában ki fogtam, és biztonságban tartottam amíg nem engedhettem vissza.
Talán mindent elmondtam.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.11.02. 19:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Dominik írta:
Jónapot!
Lenne néhány kérdésem, előre is elnézést kérek, ha hülyeséget kérdeznék, kezdő méhész vagyok. Jelenleg NB 24es és 15ös kaptárakkal méhészkedem, viszon rakodóra, lehetőleg hunorra szeretnék váltani. Lehetséges valamilyen módszerrel a NB kereteket hunorra alakítani, vagy esetleg lehet a NB családok fiasításából hunor családot képezni (pl. ha hunor keretet teszek az NB fészekbe). Érdemes a fekvő NB kaptárakból a családokat NB rakodóba telepíteni?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :D


Radikalis es gyors az atszabas.Tavasszal,marciusban fogod az NB kereteket,leveszed az also lecet,a lepet visszavagod Hunor magassagra,levagod az oldalleceket es visszaszögeled az also lecet.
az NB-nel alul amugy is van egy 2-3cm-es "hezag" a lep es a keretlec között.A tavasz azert is jo,mert ebben az idöszakban a lepek also resze meg "üres" nincs benne fiasitas,mez nincs alul.
Szilarditasra annyit tehetsz hogy az also lecen at beszursz 5-6db 50mm-es szeget a keretdrot furatai helyen.
Anno ugyanigy szabtam at a 32x28-as Kisboconadi rendszerre az összes Hunor keretemet.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.11.02. 18:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.11.01. 09:44
Hozzászólások: 13
Jónapot!
Lenne néhány kérdésem, előre is elnézést kérek, ha hülyeséget kérdeznék, kezdő méhész vagyok. Jelenleg NB 24es és 15ös kaptárakkal méhészkedem, viszon rakodóra, lehetőleg hunorra szeretnék váltani. Lehetséges valamilyen módszerrel a NB kereteket hunorra alakítani, vagy esetleg lehet a NB családok fiasításából hunor családot képezni (pl. ha hunor keretet teszek az NB fészekbe). Érdemes a fekvő NB kaptárakból a családokat NB rakodóba telepíteni?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.10.04. 06:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.07.27. 10:19
Hozzászólások: 10
Veszek 18-as nagybocit is ! Majd meglátom melyik esik jobban a kezemre!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.10.03. 20:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
Pár éve Hunorral kezdtem, s most is az van(egyenlő lépes, 10-es).Egyenlőre nem akarok változtatni.Ha belenyúlok,akkor 11-vagy 12 keretes lesz. de ezidáig nem szorít a cipő.
Mikor kezdéskor ez melett döntöttem, a munkahelyem miatti túlzott időhiány billentett a H egyenlő lépes fele.
Mindenkinek más és más indok alapján szimpatikus és saját magának racionális döntés, amit választ.Először mindenki azt gondolja, hogy ez volt a jó döntés(magam is így vagyok), majd ahogy a körülmények változnak, úgy a döntés átértékelődik.Akár bevalljuk, akár nem.(lelkiismereted szerint úgy is tudod, hogy jó, vagy rossz döntést hoztál, de kreálsz magyarázatot, hogy miért is jó adott pillanatban, s ha megváltoztatod, akkor ezer okot felsorolsz, hogy miért tetted)Szerintem.

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.10.03. 17:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
Bogaras írta:
sszurok írta:
Egy kezdőnek rakodó vagy sima fekvő kaptár dukál?!


Egy szőke jobb vagy egy barna, na esetleg fekete legyen vagy vörös?

Nekem csak annyi jutott eszembe igy hirtelen: Mindegy mit veszel, 2 év mulva ugyis váltani fogsz, és amire váltasz azt is jelentős változtatásokkal fogod legyárta(tt)ni.
Nem sok olyan méhészt láttam még, aki kitartott volna egy kaptár mellett, és ne szabott volna bele valahol :ut


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 12:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Sajnos ez baktérium a talpán .......
Csatolmány:
formalin1.jpg


41/1997. (V. 28.) FM rendelet az Állat-egészségügyi Szabályzat kiadásáról mai napon (2012.X.1.) hatályos állapota írta:
Egyes bejelentési kötelezettség alá tartozó fertőző állatbetegségek megelőzésénél és leküzdésénél használható fertőtlenítőszerek

......14.) Mézelő méhek nyúlós és enyhébb költésrothadása Nátriumhidroxid (forró) 2,0%

Káliumhidroxid 2,0%

Klórlúg 5,0%


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 07:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Nyúlósnál állatorvos válogatja, hogy engedi-e a habkaptárt megtartani. Formalinnal kezelve baktérium legyen a talpán, ha túléli. Azért a hab meg a nád nem egy kategória. A nád, vagy korhadt fa sose fertőtleníthető.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 22:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Sziasztok! Azért, amiért nekem a nádkaptáraimat.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 19:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Balázs írta:
A habkaptárat legalább olyan jól lehet fertőtleníteni. Igaz nem lánggal, hanem vegyszerrel, pl. formalin.

Akkor nekem miért is kellett elégetnem az összes sztirómat?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 481 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 89 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.