Pontos idő: 2024.04.20. 11:07

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 481 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.16. 07:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
Éva írta:
Idézet:
engem az érdekel hogy aki ezzel méhészkedik a rajzást hogy előzi meg?


Rajzásra készülő ( bölcsős ) családtól két fedett fias keret elvétele, helyette műlép, bölcsők lerontása. Nálunk ez akác közepére szokott esni. Általában lemond a család a rajzásról. Legyen jó nagy a kijáró és érdemes a felső fiókokra is csinálni egy kisebb "kijárót", kijárni ugyan nem fognak rajta, de huzat lesz ami hűti a fészket és megkönnyíti a méz besűrítését.
Hordás meg megszűnésekor bezárni!
A hetenkénti bölcsőzést nem lehet megúszni.



ez biztos?mindenki ezt csinálná??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 22:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Susán Ádám írta:
kacsor72 írta:
NB15 méhéészetem van.Egyik méhésztársamnál belekostoltam a hunor rendszerbe ,és úgy érzem nekem ez lenne a megfelelő keret méret. neki amézterE 1/2NB .Én az egyenlő lepméret hive vagyok . várom méhésztársaimat indicsuk be ezt aforumot, tapasztalataink megosztása végett.


ahogy olvastam a 2*12es hunor leírást ott jónak mutatja de szerintem ha helyben pergeti valaki a rakodót akkor mi értelme?ha ott van a fészken a hunor méztér(és csak 1 van) akkor azt nem tudod hazavinni kipergetni,ellenben ha van 2-3félNB méztered akkor azt haza tudod vinni kipergetni.
szerintem.

Akár úgy is, hogy először mindtől 1-et,ezt visszaadod kipergetve, utána a kettőt.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 21:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:08
Hozzászólások: 265
Tartózkodási hely: Tét, Budapest
Én is most tanulgatom a H-t. Gond igazából csak a súlyával van. Azért próbálgatom a H-t, mert ha 10 kerettel kevesebbet kell pergetni az már jelentős, illetve hordástalan időben egyszerűbb a fészket kezelni, mint a fél NB-t.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 21:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Idézet:
engem az érdekel hogy aki ezzel méhészkedik a rajzást hogy előzi meg?


Rajzásra készülő ( bölcsős ) családtól két fedett fias keret elvétele, helyette műlép, bölcsők lerontása. Nálunk ez akác közepére szokott esni. Általában lemond a család a rajzásról. Legyen jó nagy a kijáró és érdemes a felső fiókokra is csinálni egy kisebb "kijárót", kijárni ugyan nem fognak rajta, de huzat lesz ami hűti a fészket és megkönnyíti a méz besűrítését.
Hordás meg megszűnésekor bezárni!
A hetenkénti bölcsőzést nem lehet megúszni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 21:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
kacsor72 írta:
Én intenziv vándorlás mellett méhészkedem igy 3x10 keretesre tervezem az állományt,igy szertetném a mézelvételt szöktetés után othon pergetni.


ebben már van ráció,de én előrelátóan óvom a testi épségem ,ezért lesz félNB méztér mindenképp :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 21:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:26
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Bács
Én intenziv vándorlás mellett méhészkedem igy 3x10 keretesre tervezem az állományt,igy szertetném a mézelvételt szöktetés után othon pergetni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 20:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
kacsor72 írta:
NB15 méhéészetem van.Egyik méhésztársamnál belekostoltam a hunor rendszerbe ,és úgy érzem nekem ez lenne a megfelelő keret méret. neki amézterE 1/2NB .Én az egyenlő lepméret hive vagyok . várom méhésztársaimat indicsuk be ezt aforumot, tapasztalataink megosztása végett.


ahogy olvastam a 2*12es hunor leírást ott jónak mutatja de szerintem ha helyben pergeti valaki a rakodót akkor mi értelme?ha ott van a fészken a hunor méztér(és csak 1 van) akkor azt nem tudod hazavinni kipergetni,ellenben ha van 2-3félNB méztered akkor azt haza tudod vinni kipergetni.
szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 20:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:26
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Bács
NB15 méhéészetem van.Egyik méhésztársamnál belekostoltam a hunor rendszerbe ,és úgy érzem nekem ez lenne a megfelelő keret méret. neki amézterE 1/2NB .Én az egyenlő lepméret hive vagyok . várom méhésztársaimat indicsuk be ezt aforumot, tapasztalataink megosztása végett.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 20:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.27. 16:23
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Borsod
nagyon örülök,hogy megélénkült a hunor téma.idöhiányában csak ennyit.



üdv.:hunorosok,kösszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 19:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
eddig a dadant-blatt típuson filóztam de rájöttem hogy ha megcsinálom majd a műcsaládokat és már nincs rá szükségem(természetesen nem az elkövetkező években) akkor itthon elég nehezen tudnám értékesíteni a dadant keretméretet a hunort viszont el lehet adni.

most a 11keretes H fészek plusz két vagy három félNB méztéren jár az agyam....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 19:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Nekem 3x10-es Hunorom van, én is még tanulgatom a dolgot. A fészek mindíg az alsó fiókban, amikor felkerül a második akkor megy közzé az anyarács is, tehát mindíg egy fiókon petézik az anya. Igyekszem mindig helyet biztosítani az anyának. Ezt úgy szoktam, hogy vagy a két szélső takaró keretet teszem föl a méztérbe, és két födött fias a két szélre aztán a helyükre kiépített üres keret, vagy pedig két födött fiast teszek föl a méztérbe (úgy, hogy pergetésre tudjak szöktetni)és a helyére két üres keret. Próbálom azt elérni, hogy a 10 keret fias legyen. Műlépet a méztérben szoktam építtetni, mert előfordult, hogy amikor kiépítették meghordták mézzel és megszorult az anya, de ha kiépített keretet kap akkor azt hamar bepetézi. Ezt akácig csinálom, és tisztító pergetés után nem cserélgetem a keretet a méztér és a fészek között az akácméz tisztasága miatt. Ilyenkor pedig az elvett fiaskeretből kölyökcsaládokat képzek födött bölcsővel. A harmadik fiók is fentvan az első pergetés után, úgy hogy a második keretsor egy fóliával le van takarva kb 2/3-ig és a harmadik fiókba is föl tudnak járni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 19:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.21. 19:17
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Baja
Üdv.

Nekem előnyöm van mert 12 keretessel dolgozom, így a nagyobb űrméret miatt könnyebb helyzetben vagyok a rajzást illetően.
Én amikor rakom fel a méztereket már felrakom az anyarácsot is és fent is marad egész szezonban. Ha folyamatosan helyet adsz az anyának akár átfüggesztéssel akár fias elvételével, és helyére műlépet teszel nem lehet gond a rajzással. Volt olyan év is amikor nem tettem anyarácsot és piszok jókat pergettem. a méhek megoldották az anya korlátozását. viszont a tavalyi évben ez nem lett volna lehetséges mert későn indultak a méhek tavasszal és nem volt akkora méhtömeg ami leszorította volna az anyát.
Én 10 keretessel kezdtem, aztán próbáltam 11 keretest(az is jó), aztán jött a 12 keretes konténer. Én ezt tartom megfelelőnek, bár aki gyalogkaptárazik annak bele lehet kapaszkodni, amikor költözködik.

_________________
Ha eltanulod a méheidtől a szorgalmat, nem lesz baj... (Hiezl Imre bácsi)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 18:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
én még nem olvastam olyanról hogy a hunor fészket megtoldották volna még félNB-vel......

engem az érdekel hogy aki ezzel méhészkedik a rajzást hogy előzi meg?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 13:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
tom007 írta:
Sziasztok.
Ugy érzem mint ha a hunor mostoha gyerek lenne a forumon.kevés az info rola,szeretném ha felpezsdülne az élet.Probálom majd én is szinesiteni a paletát.Itt a tavasz,hajrá!

üdv.:egy hunoros. ;)


Szia! Szerintem a Hunor sem mostoha gyerek, csak ezzel kevesebben kezdenek, így kevesebbet kérdeznek. Aki meg már csinálja az meg tudja mit miért csinál.
Magam is vettem H műlépet, pár családot NB fészekről átteszek H fészekre rakodó kaptárban 1/2 NB mézterekkel. A H keretek már készen vannak.
A kaptárba 10 H keret fér be (35 mm--365mm), a méztérbe is ugyanennyi. NB-ből 9 fért bele (38 mm).
Úgyhogy az infót én sem fogom megvetni, főleg olyan téren, hogy az anyát tavasszal csak a H fészken tartjátok, vagy esetleg egy fél fiókra még odaengeditek (fölé vagy alá), és ha elengeditek akkor a fiassal mi lesz szaporításra elveszitek, vagy úgy időzítetek vele, hogy az akác eleji tisztítópörgetésre ne zavarjon már be.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 08:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.27. 16:23
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Borsod
Sziasztok.
Ugy érzem mint ha a hunor mostoha gyerek lenne a forumon.kevés az info rola,szeretném ha felpezsdülne az élet.Probálom majd én is szinesiteni a paletát.Itt a tavasz,hajrá!

üdv.:egy hunoros. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2010.01.05. 08:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.04. 11:22
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Kecskemét
Sziasztok,

Valaki tud Kecskemét környéki méhészt aki 2x12 Hunorban méhészkedik?

Segítségeteket köszi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.24. 22:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Ugygondolom 2010-ben itt vagy ott őssze fogunk találkozni,ez a kor kérdés tisztázódni fog a te meglepetésedre.
Értem én hogy elmaszatolod...........

BOLDOG KARÁCSONYT


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.24. 21:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
H Tibor írta:
Sanyika
Azért becézlek mert szeretet ünnepe van.

Nézd Tibike!
Már csak a korom miatt is azt hiszem megkérnélek tekints el a Sanyikázástól.
Igen valóban a keret külső mérete 220m. A lépé 200 (Örösi szerint) Igazából ez a pár mm hidegen hagy, nem ez dönti el tudsz-e vele dolgozni.
Erről nincs értelme tárgyalni. Ha gondolod bemásolom méhészkönyvek táblázatait, vagy keret forgalmazók katalógusait. Ebből nem lehet megtanulni méhészkedni. :mrgreen:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.24. 21:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Sanyika
Azért becézlek mert szeretet ünnepe van.
Abban a kávézóban nem azért alkották meg a félkeretest mert szekmailag ez a legjobb, hanem azért mert ketté felezték az NB-t gazdasági okokból de valóban ettől még véletlenül lehet a legjobb a te méhlegelődnél.
Rossz a memóriád a zander az bizony 22-cm
Emlékeztetőül:
Farer:16
FK :18
Zander:22
Langstroth:22.8
Hunor:27
K boc :29
D dant:31
NEMGYŐZÖM HANGSUJOZNI BOLDOG KARÁCSONYT


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.24. 20:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
H Tibor írta:
....Dehát Sanyi alacsony kerettel méhészkedek. :roll: :? :shock:
.... Hizsnyai Tibor

Bocs Tibor! Zander jól emlékszem, ~20cm?
Az nem jó dolog ha magad úgy érzed, nem tudsz a rendszereddel a maximumon lenni.
Én Dohos előadása és mások hsz-ei alapján próbáltam ki a Dadant fészket. Elolvastam mindent a témában, tanácsokat kértem privátban, emailban, szóban azoktól akik ezt használják ......... Aztán 3 év után azt mondom: 1/2NB. Ilyen egyszerű.
Más is volt a fórumon aki kiprőbálta..... egymástól függetlenül, erre jutottunk.
A mi körülményeink, kvalitásunk mellett az 1/2NB a nyerő.
Én épp ezért nem akarom senkire ráerőltetni a saját rendszerem. Volt akinek azt tanácsoltam ne váltson, maradjon az NB-nél. Nála az látszik a munka szempontjából nyerőnek. .. Egyedül a rakodókas volt amire azt mondtam, Ez nem, ez nem jó!
Ha úgy érzed a magasabb fészek a nyerő válts! Ha az állomány 20-30%-ával kipróbáltad, gondolkodj, számolj, és dönts....
Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.24. 19:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
"Megszólalt belőled a saját tecnológiád gőgje mert a magas keret felsőbbrendű....butaság." ;)
Dehát Sanyi alacsony kerettel méhészkedek. :roll: :? :shock:
BOLDOG KARÁCSONYT mindenkinek.

A JÓISTEN ÁLDÁSÁT KIVÁNOM MINDEN MÉHÉSZTÁRSAM MUNKÁJÁRA!!!!

Hizsnyai Tibor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.24. 18:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szia Tibor!

Békés karácsonyt!
Attól tartok Te nem érted az egészet!
Egy alaptétele van az egésznek: Méhészkedni fásládában is lehet!
Nem a kaptár hordja a mézet, de még csak a petét sem az rakja.
H Tibor írta:
......ilyen rövid tavaszon még a magas keretet is össze kell rakni nemhogy az alacsonyat, .......
Megszólalt belőled a saját technológiád gőgje, mert a magas keret felsőbbrendű ....
Butaság!
Tavaly a 1/2NB vel sokat dolgoztam, hogy ne maradjanak le a Dadanttól.
Az idén az 1/2NB-ket fel lehetett hozni a Dadantnál kevés a lehetőség .... gyengébbek maradtak.
Ez saját példám, de én úgy gondolom, ha valaki mestere a saját rendszerének akkor kitűnő eredményeket érhet el bármelyikkel. Előző hsz-em után beszélgettünk telefonon egy nagy méhésszel. Ő kitűnő eredményeket ér el NB18-al. De mi a dolog lényege, szakértelem és sok meló tavasszal.
A méhek bármelyik kaptárhoz alkalmazkodnak, legyen fekvő vagy rakodó, az hogy mennyire segítjük a munkájukat, az már a méhész szaktudásán és munkabírásán múlik. Lehet sok mézet termelni sok családdal családonként kevés munka ráfordítással, vagy fele annyi családdal nagy családonkénti idő ráfordítással.

Részemről nem szeretném ezt a kis keret nagy keret vitát folytatni mert értelmetlen ..... Békés karácsonyt!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.24. 17:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Ha mégegyszer elolvasod a hsz-emet azt fogod érteni belőlle: hogy ilyen rövid tavaszon még a magas keretet is össze kell rakni nemhogy az alacsonyat,ha viszont nem ezt érted kezd az egészet az elejéről.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.24. 15:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
H Tibor írta:
......Egyébiránt tőled 20-km re méhészkedik a bátyám igaz csak 32-éve és véletlenül fél NB-vel,persze lehet hogy ő mindent rosszul csinál.A hugom aki NB-vel méhészkedik csak a dupláját termelte......

Ha a bátyád Sanyarú (Pókaszepetk) végén lakik akkor az a telephelyemtől gyenge 10km.(Bár nem esik útba.)
Talán kétszer-háromszor váltottunk néhány szót, de nem ismerem a technológiáját.
Egyforma kaptárakban méhészkedünk, egy helyről vesszük. De nem is merem az eredményeit.
Ettől függetlenül ugye nem azt a marhaságot próbálod itt elsütni, hogy NB-ben kétszer annyit lehet termelni mint az 1/2NB-vel????? :lol: :lol: :lol:
Tudod ismerősök barátok termelnek 1 illetve 2 családdal NB24-ben, Nb20-al, NB18-as fészekmézkamrással ....... Sokat vándoroltunk együtt. Nekem is voltak NB-im, és Vannak Dadant-M fészkeseim .... Nem meséből hanem tapasztalatból tudom melyikkel mennyit lehet termelni, és mennyi melóval. :mrgreen: :mrgreen:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.24. 07:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Most neked sikerült félreértened a mondandómat:....a bogarat csinál alatt azt értettem:az ilyen rövid tavaszon összerakom mert nincs más lehetőség hiába az erőlködés a fészek széthuzás,lerakás stb..túl rövid az idő.Egyébiránt tőled 20-km re méhészkedik a bátyám igaz csak 32-éve és véletlenül fél NB-vel,persze lehet hogy ő mindent rosszul csinál.A hugom aki NB-vel méhészkedik csak a dupláját termelte de a termelő 120-családjához 50-net neki is hozzákellett temmi ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 18:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
H Tibor írta:
Véleményem szerint aki akácra tud sok fiast csinálni az akác előttre is tud. .......

Jól hangzik, csak értelme nincs. Nálam egyébként az anyák "csinálják" a fiasítást ... ;)
Pont az idei tavasz is bizonyította, hogy ha áprilisban jön meg a jó idő, akkor a növények be tudják hozni a lemaradásukat, de egy méhgeneráció fejlődése adott (+-1 napról ne nyissunk vitát) Az idén repcére kevés állomány fejlődött fel normálisra, sőt volt akinél még akácra sem. Ebből is adódtak olyan furcsaságok, hogy két szomszéd méhészet akác eredménye közt kétszeres különbség is volt.
H Tibor írta:
......Alacsonykeretnél koratavasszal jó a fejlődés hamarabb indul mint az NB majd megfordul a helyzet csakhát a mézelvétel..........

Részemről a félkeretesnél több lehetőséget látok, hogy segítsem a fejlődést, de ez mindig plusz munkával jár.

De egyébként félre értesz. Előző hsz.-ben arra igyekeztem felhívni a figyelmet, hogy ma Magyarország legtöbb részén az akác a főhordás. A legtöbb és legjobb áron értékesíthető mézet adja. Elődeink ennek a legjobb kihasználására fejlesztették ki az anya korlátozást stb stb....
Az akác kihasználásának egyik legjobb könnyen használható eszköze az 1/2NB ....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 08:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Véleményem szerint aki akácra tud sok fiast csinálni az akác előttre is tud.Alacsonykeretnél koratavasszal jó a fejlődés hamarabb indul mint az NB majd megfordul a helyzet csakhát a mézelvétel..........


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.22. 22:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
H Tibor írta:
Sanyi
Kiváncsi lennék mit értesz a" jelen körülmények közt"megfogalmazás alatt,félreértés ne essék nem tudok tanácsot adni merthogy nem méhészkedtem fél keretessel de ha változtatnom kellene a jelen körülmények közt inkább méretben felfelé lépnék..

Jelen körülmények közt a hordásunk zömét az akác adja, ráadásul az ára is jobb mint a többi mézé ......
Mit szeretnél akácon sok mézet, vagy sok fiasítást ........?
.........

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.22. 08:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Sanyi
Kiváncsi lennék mit értesz a" jelen körülmények közt"megfogalmazás alatt,félreértés ne essék nem tudok tanácsot adni merthogy nem méhészkedtem fél keretessel de ha változtatnom kellene a jelen körülmények közt inkább méretben felfelé lépnék.Egy biztos nagy méhészet félkeretessel nincs egész európában a nagyok középméreten vannak,egy tőllem is sokkal több keretméretet kipróbált most már nagyméhész szerint a világ legjobb fészekmérete a 12-keretes Hunor.Nekem a hunor nem tetszik de a vele megeggyező méretek érdekesek lehetnek(29-cm középboconádi 9-10-keretes eur.Dadant) de itt már vegyes keretmérettel kell boldogulni ami bonyolitsa a tecnológiát.Pedig lehet hogy belekényszerülünk mert a magasabb keretméreten több a bogár bárki bármit mond.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 22:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tomi írta:
...Félkeret. Aztán majd meglátjuk. Onnan még több irányba is lehet menni.

Lehetni lehet, de jelen körülmények közt nem érdemes.
Ha lesz kedvem sokat gépelni akkor majd leírom, hogy szerintem miért...... ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 22:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Tomi írta:
SztiRobi írta:
Tomi írta:
Köszi mindenkinek!
Azt hiszem döntöttem.

Kiváncsiak vagyunk, megosztod? :)
Persze nem muszáj, sok sikert hozzá, bármi az..

Félkeret. Aztán majd meglátjuk. Onnan még több irányba is lehet menni.

Ez egy jó döntés a sok lehetséges jó döntés közül (nekem is ez van).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 22:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
SztiRobi írta:
Tomi írta:
Köszi mindenkinek!
Azt hiszem döntöttem.

Kiváncsiak vagyunk, megosztod? :)
Persze nem muszáj, sok sikert hozzá, bármi az..

Félkeret. Aztán majd meglátjuk. Onnan még több irányba is lehet menni.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 20:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
Tomi írta:
Köszi mindenkinek!
Azt hiszem döntöttem.

Kiváncsiak vagyunk, megosztod? :)
Persze nem muszáj, sok sikert hozzá, bármi az..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 20:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Köszi mindenkinek!
Azt hiszem döntöttem.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 20:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
KGábor írta:
Mérlegeltem, hogy a hátrányok ellenére melyik típus rendelkezik számomra kedvező előnyökkel. Így jutottam a Hunorhoz...... :)

Na, ez a kulcsa mindennek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 19:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.21. 19:17
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Baja
Leírom, hogy én miként döntöttem a keret méretet illetően. Ez is egy módszer. ;)
Leírtam egy méhészeti év teendőit időrendi sorrendben, és behelyettesítettem a kaptár típusokat. Leírtam mindegyiknek a hátrányait és előnyeit, az adott időszakok munkálataihoz. Pl: tavaszi fejlesztés, pergetés, vándorlás, szaporítás stb. Mérlegeltem, hogy a hátrányok ellenére melyik típus rendelkezik számomra kedvező előnyökkel. Így jutottam a Hunorhoz......
Természetesen pergetésnél nem lehet elkerülni az emelgetést, de pl ha vándor kaptárban fújod, akkor csak fel kell fordítani. Ha söpröd, akkor meg sem kell mozdítani.

Tűzoltó!
Kötekedj csak nyugodtan.... :)
Én tudom ki vagy, szoktalak látni a gyűléseken, de személyesen nem ismerjük egymást. még :)

_________________
Ha eltanulod a méheidtől a szorgalmat, nem lesz baj... (Hiezl Imre bácsi)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 19:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
KGábor írta:
Tomi írta:
Sokan mondjátok,hogy csak jó erőben lévő méhészek használjanak hunort. Az hogy nehéz,az kilóban max mennyit jelent?



És ha nehéz? Melyik kaptár nem az, ha tele van mézzel?
Egész szezon alatt ritka az, amikor a teli fiókot kéne emelgetni a kezelések miatt, sőt ha végig gondolom, akkor egyszer sem.

Azért ez igy ebben a formában nem 100%-ig helytállo. Én hálistennek többször is teli fiokok emelgetésére " kényszerültem" szöktetöre rakás miatt. Volt hunorom is (12es is) és eddig nem bántam meg, hogy most fél nb van. Az a legjobb megoldás, ha a kezdö, ha lehetösége van megnéz többféle rendszerrel méhészkedöt is (aktivan résztvesz a munkában is) és akkor könnyebben tud dönteni. Ha nem megy igy, marad a: megveszem,-> kiprobálom, ->nem megy eladom, ->veszek másikat. Kevés családnál, használt kaptárak esetén kevés bukoval járhato lehet ez az ut is. Csak lassu...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 19:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Te Gábor, egy másik topikban ezt írtad éppen:
"A másik megoldás az lenne ha egyben leadnám a méztereket és ott lenne lefújva, mint ahogy a vándorkaptárasok csinálják. csak ezzel az a bajom, hogy a végére összesz**nám magam, ugyanis 12 keretes egyenlő lépes hunor Konténerem van"

Akor most kell emelni a tele fiókot vagy nem kell? :)

Nem a kötekedés vezérelt. Csak , hogy segítsünk dönteni Tominak.

(És szeretném kérdezni , hogy személyesen isrjük.e egymást?)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.21. 19:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.21. 19:17
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Baja
Tomi írta:
Sokan mondjátok,hogy csak jó erőben lévő méhészek használjanak hunort. Az hogy nehéz,az kilóban max mennyit jelent?



És ha nehéz? Melyik kaptár nem az, ha tele van mézzel?
Egész szezon alatt ritka az, amikor a teli fiókot kéne emelgetni a kezelések miatt, sőt ha végig gondolom, akkor egyszer sem.

_________________
Ha eltanulod a méheidtől a szorgalmat, nem lesz baj... (Hiezl Imre bácsi)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.17. 14:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Tomi írta:
Sokan mondjátok,hogy csak jó erőben lévő méhészek használjanak hunort. Az hogy nehéz,az kilóban max mennyit jelent?


Számold ki. :)
Egy keretbe max 3kg fér+a fiók.Szerintem ha 30-al számolsz az elég jó megközelítés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.12.17. 12:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Sokan mondjátok,hogy csak jó erőben lévő méhészek használjanak hunort. Az hogy nehéz,az kilóban max mennyit jelent?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 21:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.26. 20:08
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: SZ-Sz-B
Köszönöm Kedves dcplussz!

Rég olvastam, és jó újra átböngészni a Barátom nagyszerű írását.

_________________
Csodás estét!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 11:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
Konkurencia a ”kedves ismerős” :merg :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 09:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
De ismerős ez a link! :D

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2*12 Hunor
HozzászólásElküldve: 2009.11.05. 18:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.27. 16:47
Hozzászólások: 10
nabisadmin írta:
Oszi írta:
dcplussz írta:
A link mögött megtalálható a 2X12 keretes Hunor rakódóról íródott cikksorozat 12 része.
Hasznos olvasgatást.

http://groups.google.hu/group/meheszforum/files


...


Sziasztok!

Sajnos nem találtam meg a cikket , meg van esetleg valkinek??

Pedig ott van, most néztem.


ezt találtam " Hozzon létre csoportokat és ossza meg véleményét másokkal "
innét meg nem sikerült tovább lépnem a cikkhez

lehet hogy a hiba nálam van :)

tényleg ott van
köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2*12 Hunor
HozzászólásElküldve: 2009.11.05. 18:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Oszi írta:
dcplussz írta:
A link mögött megtalálható a 2X12 keretes Hunor rakódóról íródott cikksorozat 12 része.
Hasznos olvasgatást.

http://groups.google.hu/group/meheszforum/files


...


Sziasztok!

Sajnos nem találtam meg a cikket , meg van esetleg valkinek??

Pedig ott van, most néztem.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2*12 Hunor
HozzászólásElküldve: 2009.11.05. 18:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.27. 16:47
Hozzászólások: 10
dcplussz írta:
A link mögött megtalálható a 2X12 keretes Hunor rakódóról íródott cikksorozat 12 része.
Hasznos olvasgatást.

http://groups.google.hu/group/meheszforum/files


...


Sziasztok!

Sajnos nem találtam meg a cikket , meg van esetleg valkinek??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.10.21. 16:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
fila4 írta:
Van vkinek tapasztalata Hunor rakodónál a család felső fiókban történő teleltetésével?
Hallottam, hogy szoktak így is teleltetni és az üres kereteket a lenti fiókban tárolni. A szél ellen jó védelmet jelent, viszont nehezebben mozdulnak ki a tavaszi melegedéskor.
Ha valaki leírná tapasztalatait megköszönném.
Üdv.

Nekem csak jó tapasztalataim vannak. Sokkal nyugodtabban telelnek, igaz kijáró csak a kaptár aljon van. Mesze vannak a kijárótól, és a madarak nem is abajgatják őket. Egerek ellen persze védeni kell őket, mert erdőben vannak. Kijönni meg kijönnek, ha akarnak, semmi hátrányát nem tapasztaltam, csak előnyét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.08.21. 11:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Karci vegyszermaradványok maradnak vagy nem irtja a molyt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés Hunor kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2009.08.21. 09:25 
[


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.18. 11:03-kor.

Vissza a tetejére
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 481 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.