Pontos idő: 2024.04.19. 02:43

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.05. 21:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Gratulálok az új melódhoz Máté.

Nem semmi ez az adatgyűjtő rendszer.

Írod, hogy az egyik nyúlós családot elégették. Mi lett a másikkal? És arrafelé hogyan műxik a védekezés? Gyógyszereznek, vagy imátkoznak?

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.05. 13:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
A képeket már nagyon várom :D mániám

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.05. 13:12 
hqueen írta:
Alkalmazott kaptár típus a Langstroth kaptár. A fészek egy fiókból áll. Ezt ún. Deep boksznak hívják, ami kb. a normál Langstroth fiók másfélszerese, lemérhetem, ha valakit érdekel, hogy hány centi.
Ezek szerint nem egyenlő lépesek a kaptárok, hanem a fészekben nagyobb lépfelület van?
Írd meg lécci a lépek és a keretek méreteit.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.05. 09:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Tök jó olvasni írásaid :D

Köszönet érte! :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.05. 05:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.24. 06:55
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
A cégnél jelenleg mindenes vagyok, hol a műhelybe osztanak be, hol megyek ki valakivel terepre, remélem, fogok méhanyát is nevelni. De erről majd később. Az ukrán vezetőn kívül egy angol segéderő, egy másik ukrán méhész, egy francia méhanyanevelő srác, egy hozzám hasonló új zélandi fiatal méhész erősíti a csapatot. Van két állandó műhelyes ember, egy helyi idősebb farmer illetve egy kitelepült magyar férfi, ők ketten nyáron a mézüzemben fognak dolgozni. Addigra még legalább két fővel bővül a csapat a tervek szerint. Rajtam kívül mindenki állandó munkaerő, és meg is tesznek mindent a cégnél, hogy mindenki jól érezze magát.
Az itteni szubtrópusi tél (Június- Augusztus) végére érkeztem, ami 5-15 C átlaghőmérsékletet jelent ezen az északi részen, 150-160 mm csapadékkal. Nagyon sok a helyi zápor zivatar, néha-néha kisüt egy kicsit a nap. Az itteni tavasz Szeptember- Október időszakra esik, javul idővel, 20 fok körüli átlaghőmérséklettel.
Itt is betelelik a méhcsaládokat, több szirupot kapnak télire, mint tavasszal, illetve a kijárókat szűkítik, gyakorlatilag ebből áll a télre való felkészülés. Az anyák egész évben petéznek, igaz télen összeszűkül a fiasítás mértéke. Csak a gyengébb, illetve problémás családoknál áll le a petézés. Ezek a családok tavaszra valószínűleg el is pusztulnak, kirabolják őket, kimennek egérzavarás miatt, stb.
A fajtáról annyit, hogy olasz sárgás, csíkos sárgás és fekete színű általuk krajnainak nevezett méhekkel dolgoznak. Nekik mindegy a fajta, az a lényeg, hogy gyűjtse a mézet.
Alkalmazott kaptár típus a Langstroth kaptár. A fészek egy fiókból áll. Ezt ún. Deep boksznak hívják, ami kb. a normál Langstroth fiók másfélszerese, lemérhetem, ha valakit érdekel, hogy hány centi. A kaptárelemeket az etető és az aljdeszka kivételével egy
Új Zélandi eszközgyártótól szerzik be.
Keretek szintén gyáriak műanyag műléppel mind a fészekben, mint a méztérben. Az első felhasználás előtt az összes műlépet felforrósított viasszal, gurigás festőrollerral be kell viasszal vonni. Amikor kivonják az öreg kereteket a használatból, akkor azokat sterimóval mossák le egy kerettartó szerkezet segítségével.
Tehát erre a Deep bokszra kerülnek a mézes fiókok műanyag anyaráccsal elválasztva. Belső tető, ill. erre a nagyméretű masszív bádog tető jön. Minden kaptárhoz propolisz gyűjtő rács tartozik. Évi. kb. 250 kg propoliszt termelnek és egy víznyomással működő géppel mossák/csapják ki/le a propoliszt a szezon végén összegyűjtött rácsokról, amit aztán egy kondérban összegyűjtenek, a vizet lecsapolják, a propoliszt ezután már csak szárítják.
Érkezésemkor a tavaszi etetés és általános egészségügyi állapotfelmérés vette éppen kezdetét. Ekkora az erős családoknál teljesen elfogy a téli élelem, külső nektárforrás ez idő tájt nem igen áll rendelkezésre. A fiasítás táplálásához oly szükséges virágpor az van dögivel, ugyanis egy ún. Ghos nevű sárga virágú cserje csak úgy ontja a virágot és mindenfele megtalálható a hegyoldalakon. Mármint ott ahol épp nem legelő van birkáknak vagy szarvasmarhának.
Tehát az egy fészek fiókon tartott családokra a mézelvétel után egy etető fiók kerül, amibe két műanyag tál van belerögzítve. Ezek egyenként 6-6 literesek.
Az egyszeri nagyadagú tavaszi (ősszel is csak egyszer nagyadaggal) etetés célja egyrészt a rengeteg kelő fiasnak élelempótlás, másrész az,,áttelelt,, amúgy is öreg méhek dolgoztatása a fiatalok helyett. A kaptárban ekkor található sok öreg méh amúgy is elpusztulna, hát had dolgozzák ők fel a szirupot. Ezzel azt érik el, hogy hirtelen nagyadagú eleséget raktároznak be a fészekkeretekbe, ezzel az anyát kicsit ki is szorítják, ami nem baj, mert ilyenkor késleltetni kell a rajzási hajlam felébredését, a család népesedését, ugyanis még bő egy hónap van háta a manuka virágzásáig. Másik célja az egyszeri etetésnek, hogy még csak véletlenül se kerüljön szirup a lassan beinduló hordásból a mézes keretekbe. Erre nem is van lehetőségük, ugyanis az etetés után10 napot mindenképpen várnak a mézes fiókok felhelyezésével.
Tavasszal kb. 3 tartálykocsi mennyiségű készen vett bekevert 60%-os szirupot etetnek fel jelenleg, ami 27 ezer liter szirupnak felel meg, ősszel 36 ezer liter szirup fogy el. Ez a tavalyi adat.
Az állomány több mint felének átvizsgálása után jelenleg csak 2 esetben találtak EFB gyanús családot, ebből az egyik le lett ölve (benzinnel), keretek eltüzelve, a kaptárelemeket, meg paraffinban fogják átfőzni, ha jól értettem. Az átvizsgálás nagyon szigorú, szinte minden fias keretet tüzetesen átnézik, gyors élelem felmérés, majd ez alapján 3-6-9-12 liter szirupadagolás.
Napi 3 csapat járja 3 kocsival a vidéket. Párban dolgozunk, egyik vizsgálja a családot, másik befejezi a kaptárt, etet, bezár, végül gyomirtó permetezés. Napi 3-6 telephelyet tud egy csapat bejárni távolságtól függően.
Egy telephelyen min. 10, max 25 család van letéve, ezért van olyan sok lerakatjuk, de ennek megvan az oka. Erről legközelebb írok.
Idén egy számítógépes szoftver segítségével valamennyi telephelyen lévő kaptár egyedi azonosítása történik. A kaptártetőkre egy fémlapkán felvitt vonalkódot ragasztanak, ez a kézi vonalkód leolvasó számítógépben fészekként rögzíti a kaptárt. Ehhez értelemszerűen hozzá lehet rendelni a szintén vonalkóddal ellátott mézes fiókokat. Ez egy idei új rendszer, rengeteg infó lehet majd hozzájutni az évfolyamán, amint valamennyi telephely valamennyi kaptára, ill. a mézes fiókok is bekerülnek a rendszerbe. Mindhárom csapat rendelkezik egy kézi leolvasóval, minden alkalommal pár percet szakítani kell az adatok rögzítésére.
Téli elpusztulás mértéke 5-20 % közötti, az elpusztult család fészekfiókját egyszerűen felteszik a legközelebbi legerősebb családra, aztán majd a nyár folyamán mire a megtelik fiasítással, mézzel, egyszerűen újra visszateszik a helyére (új anyával). A tető, alj marad a helyén, egér biztosan összetéve.
Szintén most még a manuka indulás előtt az etetéssel egy időben megkezdődött az atkakezelés. Erre Bayvarol lapkát használnak, családonként kettőt.
folyt. köv.
Jönnek a képek is hamarosan.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.03. 19:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.05. 14:35
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Somogy
Idézet:
ÚJ géppark, évi 500 családos bővülés és még sok sok nagyon érdekes dolog , képanyag vár az olvasókra, amint lehetőséget kapok egy topic nyitására Méhész vagyok Új Zélandon cimmel.

Üdv.,

Gajdos Máté




Sok sikert kívánok, várjuk az érdekes beszámolókat!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.03. 11:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18. 18:16
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Zalaszentgrót
Szia Máté!

A tőled vásárolt anyáim,köszönik eddig jól vannak! ;) Hogy kerültél te erre a helyre,és mi lesz a feladatod?Ott is anyanevelésben segédkezel?
Sok sikert kívánok,tanulj sokat!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.03. 10:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.24. 06:55
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Az alábbi rövid összefoglalót összeollóztam a netről, mert így jobban érthető, mintha azt próbálnám leírni, amit nekem Bogdan magyarázott útközben az egyik méhesbe menet.


A waikatoi és a drezdai egyetem kutatásai bebizonyították, hogy a manuka méz az egyetlen olyan 100 százalékig természetes táplálék, amely HATÉKONY és MEGBÍZHATÓ antibakteriális tevékenységet fejt ki köszönhetően aktív összetevőjének, az étkezési metilglioxálnak. Ez a vegyület természetes alkotója a manuka növény nektárjának, mégpedig magas koncentrációban

A manuka méz az egyetlen az eddig felfedezett élelmiszerek között, amely jelentős, 20 mg/kg és 800 mg/kg, sőt ennél is magasabb koncentrációjú étkezési metilglioxált tartalmaz
Német kutatók bebizonyították, hogy a metilglioxál a méz domináns antibakteriális alkotója

A méhek a manuka mézet az Új-Zélandon őshonos egyik legelterjedtebb cserje, a Manuka bokor (Leptospermum scoparium) nektárjából gyűjtik össze. A manuka méz egyedülálló antibakteriális hatásáért felelős természetes vegyület, a methylglyoxál kizárólag ennek a növénynek a virágában található meg.

A gyorsan és akár 3-4 méter magasra is megnövő Manuka bokor a nedvesebb óceánparti területeket és az alacsonyabban fekvő erdőket kedveli. Miután nedves talajra van szüksége, jellemzően a partmenti sávot szegélyezi. Jól tűri a szelet, viszont kevésbé szereti az árnyékot.

A Manukát gyakran összekeverik a hozzá nagyon hasonló Kanuka bokorral (Kunzea ericioides), amely azonban a Manukánál is gyorsabban, és akár 7 méterre is megnő, emellett pedig egy szívós, szárazságtűrő növény.

A manuka méz egyes fajtáiban nagyobb a Methylglyoxál-tartalom, ezzel együtt az antibakteriális hatásfok, mint másokban. Kutatások szerint ez a Manuka bokor környezeti megterhelésének köszönhető, így hatással van rá a tengerparti környezet, a talaj termőképessége, vagy éppen a szárazság.

A Manuka egy évben négy héten át virágzik bőségesen, egy kicsit korábban, mint a Kanuka.
Mivel Új-Zéland egy hosszú és viszonylag keskeny ország, a helyi éghajlat jellegzetessége folytán a Manuka virágzásának időszaka novembertől egészen januárig tart. Ez lehetővé teszi a méhészek számára, hogy időben és térben megfelelően felkészüljenek a méz begyűjtésére.


Néhány megjegyzés,

A 100 éves múlttal rendelkező Comvita cég azt állitja, hogy az ő manuka mézes termékei a legmagasabb methylglyoxal tartalmú manuka méz felhasználásával készülnek. Ezért szépen kitalálták a Medihoney (gyógy méz) elnevezést és termékcsaládot, azaz saját maguknak márkázták a manuka mézet.

ÚJ Zélandon az Északi sziget északi részén található Kerikei és környéke ténylegesen a legmagasabb methylglyoxal tartalmú manuka méz nyerésének a centruma. Ezért vették meg a Kiwi Bee céget, mert a cég jelenlegi kb. 200 méhlerakata ebben a körzetben található mindenfele. Hatalmas fejlesztésbe kezdtek, belepumpáltak gyorsan durván 225 millió Ft-ot másfél év alatt, lecserélték a gépparkot, és pár év alatt szeretnének 4-5000-res családszámmal termelni a manuka mézet. A gyógy mézre illetve a belőle kevert gyógyhatású készítményekre egyre növekvő kereslet van a világban ( Ausztrália, Anglia, Németország, stb.)

Az októberben átadásra kerülő új mézüzem nem csak az általunk megtermelt mézet fogja feldolgozni, hanem a felvásárlást követően a környék összes méhészetének a méztermését is.
Ennyit bevezetésképpen, innentől kezdve a méhészeti szezon alakulásáról, a fejlesztésről, a terjeszkedésről fogok beszámolni. Várom a kérdéseket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.03. 09:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.24. 06:55
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Röviden néhány szót a vállalkozásról

Eredetileg Kiwii Bee Ltd. Néven alapította két kivi ültetvényes gazda kb. 17-18 évvel ezelőtt a kivi és egyéb citrus ültetvényeik megporzását segítendő. A környék többi farmján szintén megorzást vállaltak és az üzlet így szépen beindult. Ekkor vették fel alkalmazásba egy Bruce Stevenson nevű nagyvilágot megjárt méhészkedést nagyon jól kitanult Új Zélandra hazatérő úriembert.

A méhészet ekkor pár száz családdal rendelkezett, gondolom gyorsan összevásárolták őket. Mivel a két alapító nem nagyon látta át a méhészkedés gazdasági oldalát (nem voltak méhészek, csak farmerek), nagyon gyorsan pénzügyileg csődbe vitték a vállalkozást. Bruce ekkor elhatározta, hogy megveszi az egészet, mert ő látott fantáziát benne. Miután megtörtént a tulajdonos váltás, Bruce a méztermelésre koncentrált, és a megporzásból, mint üzletágból kivonult, azaz átadta az egészet egy akkor induló másik méhész barátjának. Itt Kerikeri város környékén narancs, citrom, makadamia dió, de legfőképp rengeteg kivi ültetvény található, mely méhek általi megporzást igényel.

Bruce szépen elkezdte a vállalkozás felfejlesztését, az állomány növelését, a manuka méztermelést. Felhúzott egy nagy csarnokot Kerikeri határában és innen folytatta a terjeszkedést. 8 évvel ezelőtt felvett egy usa-t megjárt 24 éves ukrán fiatalembert, Bogdan Gant, aki az évek során ízig-vérig megtanulta az új zélandi méhészkedést, a vállalkozás egyik alapembere lett.
Aztán eljött 2008, amikor is Bruce-t megkereste a Comvita cég, amely ÚJ Zéland legnagyobb manuka méz termelő-feldolgozó- exportáló nemzetközi részvénytársasága, és vételi ajánlattal állt elő. Bruce közel a 60-hoz járva nem sokat habozott, eladta a vállalkozását (3000 méhcsalád, nem 2000, méhescsarnok) cirka 300 millióért azzal a kikötéssel, hogy a vállalkozás napi operatív irányítása Bogdan keze alatt marad. A Comvita részéről viszont Bruce 3 éves tanácsadói közreműködését kötötték ki az általuk elképzelt fejlesztésekhez. Az üzlet megköttetett, innentől KIWI BEE MEDICAL Ltd. néven fut a cég szekere tovább.

Ez volt a múlt, innen kezdődik a vállalkozás aranykora…

Mit is akar a Comvita cég, mi is az a Medihoney, azaz gyógy méz???


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.03. 08:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.24. 06:55
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Háát igen, talán Wanuatura, az még 3 óra repülőút ide, de talán akkor már a másik irányból közelebb van.....egyébként csak 17 339 km-re van Debrecentől...

A méhanyanevelést augusztusban befejeztem. Aki rendelt tőlem méhanyát, remélem nem bánták meg.
A megkezdett munkát jövő tavasszal ott fogom folytatni, ahol idén abbahagytam. Az állományomról addig a szüleim gondoskodnak, azt hiszem jó kezekben vannak.

Április 3.án érkezem haza és mondhatni a reptérről egyenesen a kertbe rohanok a méheimhez....bár ehhez azt hiszem a feleségemnek erről más lesz a véleménye...

Mos kezdem a beszámolóm irását, még ma fel is teszem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.02. 10:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Tükör írta:
hqueen írta:
Sziasztok,


Két hete érkeztem Új Zélandra Northland szigetére Kerikeri kisvárosba. A Comvita (http://www.comvita.com) cég egyik alapanyaggyártó leányvállalatánál azaz a KIWI BEE MEDICAL cégnél kezdtem el a munkát, itt most kb. ,,április,, van, a több mint 2000 családos méhészet gőzerővel készül a manuka virágzására, ami a kicsit meleg tavasz miatt úg néz ki hamarabb indul a szokásosnál.

Ezzel párhuzamosan folyamatban van a kb. 225 millió Ft -os új mézüzem befejezése, október végén lesz az átadás.
ÚJ géppark, évi 500 családos bővülés és még sok sok nagyon érdekes dolog , képanyag vár az olvasókra, amint lehetőséget kapok egy topic nyitására Méhész vagyok Új Zélandon cimmel.

Üdv.,

Gajdos Máté



Helló Máté!

Ennél messzebbre itthonról nemigen lehet menni. :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.01. 11:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
Máté,

Júliusban, mikor anyákról egyezkedtünk, még itthon voltál.
Most mi van az anyanevelő teleppel?

Egyébként gratula a munkádhoz.

MF

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.01. 11:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Tükör írta:
Eztetet nem is figyeetem, csak kimásótam a hsz-ből... :oops:

Gondoltam ezzel is kevesebbet kell gépelni...

Jogos. Ez a cím volt a kérés :)

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.01. 10:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Eztetet nem is figyeetem, csak kimásótam a hsz-ből... :oops:

Gondoltam ezzel is kevesebbet kell gépelni...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.01. 10:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Laaaciii! Új-Zélandot kötőjellel írgyááák! :o :mrgreen:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Méhész vagyok Új Zélandon
HozzászólásElküldve: 2010.09.01. 09:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
hqueen írta:
Sziasztok,


Két hete érkeztem Új Zélandra Northland szigetére Kerikeri kisvárosba. A Comvita (http://www.comvita.com) cég egyik alapanyaggyártó leányvállalatánál azaz a KIWI BEE MEDICAL cégnél kezdtem el a munkát, itt most kb. ,,április,, van, a több mint 2000 családos méhészet gőzerővel készül a manuka virágzására, ami a kicsit meleg tavasz miatt úg néz ki hamarabb indul a szokásosnál.

Ezzel párhuzamosan folyamatban van a kb. 225 millió Ft -os új mézüzem befejezése, október végén lesz az átadás.
ÚJ géppark, évi 500 családos bővülés és még sok sok nagyon érdekes dolog , képanyag vár az olvasókra, amint lehetőséget kapok egy topic nyitására Méhész vagyok Új Zélandon cimmel.

Üdv.,

Gajdos Máté



Tessék!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.