Pontos idő: 2024.04.28. 18:37

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés fekvőkaptárban.
HozzászólásElküldve: 2008.11.21. 19:06 
A fekvőkaptáraimban egy család van, de két vagy három kijáróval. Itt könnyen megelőzöm a rajzást, mert amikor a fészek melletti etetőkeretem alatt elkezd herét petézni az anya, akkor megosztom a családot úgy, hogy a kaptár egyik végébe leválasztom az öreg anyát a fedett fiasos lépekkel. A másik oldalon pedig a 4. napon lerombolom a bölcsőket. Itt lesz egy vagy két új anyás családom, attól függően, hogy két vagy három kijárós a kaptár. A fekvőkaptárnak ez az oldala nemcsak pároztatóként üzemel, de ez az oldal fog több mézet adni első akácon, hiszen itt sok a kijáróméh és kevés a dajkálni való. A másik oldalon az öreg anya a fedett fiassal első akácon szinte semmit elvehető mézet nem ad, de a második akácon vagy a vaddohányon már tud gyűjteni nekem is elvehető mézet. A betelelő méhállomány létszámát mindig napraforgó után döntöm el. Augusztus elején csinálok egyesítéseket és selejtezem ki az öreg anyák egy részét.

Kíváncsi vagyok, hogy csinálja-e más is így?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Méhészkedés fekvőkaptárban.
HozzászólásElküldve: 2008.09.25. 07:03 
Fekvő tippek, javaslatok.


Vissza a tetejére
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 69 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.