Pontos idő: 2024.04.24. 13:57

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 90 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2012.12.01. 19:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Azt hiszem kár volt a cikket berakni.
Ha itt lenne a fórumon Kovács méhésztárs akkor érdemes lenne róla vitatkozni, de nélküle nehéz reagálni rá, de kell mert beraktad és sokan olvassák.
Vannak itt anyanevelő méhészek is akik pontosabb válaszokat tudnak adni, én csak annyit jegyeznék meg, hogy az anyanevelés indításának vannak objektív feltételei is.
Dajkákat több családból könnyű készíteni viszonylag korán is. De! Kell néhány 10 vagy 100 kg dajkaméh a pároztatókba is, és ami nem pótolható kell a herék megfelelő mennyiségben, mert különben jönnek az egy két hónap alatt leváltott anyák.
De tfh.: valakinek sikerülne április közepére jó minőségű anyákat nevelnie (március 15-20 körül kéne álcáznia!!!!). Ki lenne az a bátor aki termelő családnál április közepén anyát cserélne??? És ha lenne ilyen vakmerő akkor legjobb esetben ennek az anyának az első lerakott petéiből lenne akácra kijáró méh. Hol van tehát a csúcsra járatott család???
Egyáltalán miről beszélünk??????

Előző nyári anyáknál rajzás krajnainál ritka mint a fehér holló, ha van helye petézni és nem szorítják meg.
Az 1/2NB-ről írt sorairól annyit, hogyha valaki félbevágott NB-nek gondolja és úgy dolgozik vele akkor csak csalódás érheti. De hitvitákba nem mennék bele.

Olasz anyák használata.
Többször megpróbálták már Mátyás kr.-tól napjainkig. Aztán mindig kiderült, hogy aki a honos méhünkkel nem tudott jól termelni az a jövevénnyel sem. Aztán próbálunk megszabadulni a genetikai szennyezéstől.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2012.12.01. 12:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Érdekes cikk (1998) Rakodókaptáras méhészkedés, de hogyan?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.03.03. 20:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.15. 07:47
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kecskemét
izmosszilárd írta:
1971.itt még nem fukarkodtak a madarasporral :D


Nem kell ám olyan messzire menni
Méhészet 2003/3 , 8. oldal, 1 hasáb 4. bekezdés

Bocs Jenci ;-)

_________________
"Az élet nem arról szól hogy várjuk a vihar elvonulását,
hanem arról, hogy megtanuljuk hogyan kell táncolni az esőben."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.03.03. 19:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.13. 22:15
Hozzászólások: 111
1971.itt még nem fukarkodtak a madarasporral :D


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 20:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Egy nem mai irodalom: Erdéllyi Méhecske:

http://www.omgk.hu/Digitarchiv/konyvek/d319/d319.htm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 18:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.09. 19:58
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Somogy, Kaposvár
110 éve íródott, de mintha a tavalyi évet foglalná össze. Fantasztikusan jó a nyelvezete, a szellemisége, ajánlom mindenkinek.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.02.10. 11:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.25. 15:50
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Eger
Sziasztok. Csak egy kérdésem, kérésem lenne. Olvastam a januári Méhész újságban a "Méhészek reguláját" valakinek ennek a folytatása (ha van) nincs meg véletlenül. Nagyon nagyon tetszett az írás, és szeretek az ősöktől tanulni. Előre is köszönöm.

_________________
„Kicsi vagyok, éhes vagyok! … Segítsetek Vuknak, a kis rókának!”


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.02.04. 16:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Veszti1982 írta:
Tegnap az egykori nagyszüleim falujában jártam, és egy méhész rokonomtól kaptam egy számomra nagy értékkel bíró papírt.
Megtudtam, hogy a nagypapám méhész-egészségügyi felelős volt, és Őrösi Pál Zoltánnak az aláírása van a papíron.


Ez igen :taps

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 18:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.05. 19:17
Hozzászólások: 118
Tartózkodási hely: Somogy Gamás city
Én is szétnéztem ezeket találtam


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 17:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.09. 19:58
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Somogy, Kaposvár
Nem semmi! Én is gyűjtöm a régi méhészeti írásokat, a 30-as, 40-es évekből vannak kiadványaim, de ez azért más!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.31. 09:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Tegnap az egykori nagyszüleim falujában jártam, és egy méhész rokonomtól kaptam egy számomra nagy értékkel bíró papírt.
Megtudtam, hogy a nagypapám méhész-egészségügyi felelős volt, és Őrösi Pál Zoltánnak az aláírása van a papíron.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.23. 16:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tomipapa írta:
... A penitenciára vonatkozó javaslataidat alázatos lélekkel várván, maradok híved: Tomipapa

Tomipapa!

Nem gondolom, hogy a penitencia kirovásának morális terhét nekem kellene hordoznom. Kiváltképp nem ilyen jelentéktelen tévesztés esetén, alapot sem igen találnók.......Vannak a magyar bírói karban elegen, akik mindenféle moralitás nélkül, "egen" gyenge szellemi kapacitás birtokában elvégzik a piszkos munkát. Szerencsére ezen a fórumon nem működnek közre.

Ellenben javallanám, hogy továbbra is oszd meg az ismeretanyagodat másokkal egyetemben, ugyanis, ha az ilyen magamfajta ritkán irogatókra lenne hagyva, akkor eltűnne a Fórum naprakész -értékkel teli- frissessége.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 23:12 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
panda írta:
Szia Tükör!
Távol áll tőlem, hogy kötözködjek, pont ezen szabály miatt töröltem egy nem régi hsz.-met,
az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet törvényesen megosztani olyan szakirodalmat, amelyet már nem forgalmaznak, viszont szerzői jogok védik.


Bár Litterae ebben biztos jobban otthon van, én laikus fejjel úgy gondolom, a jogtulajdonos engedélyével van erre mód!
Ennek hiányában legálisan valószinüleg nem!

Bár vannak olyan esetek, amikor a jogtulajdonos, csak azt várja el, hogy feltüntessék, honnan származik az ominózus idézet, kép, stb!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 23:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Litterae, "galád kötözködőként" őrzője nyelvünk tisztaságának!

Tudod, néha a "lélek már kész, csak a test erőtlen" !
Mély igazságot hordozó, jobbító szándékú hozzászólásod köszönöm, s ígérem,öregesen remegő, gyakorta melléütő ujjaimat a jövőben sokkal konzekvensebben igyekszem irányítani. Addig is, míg képes leszek minderre, ne hezitálj, ha ily merényletet tálálnék elkövetni szépséges és szeretve tisztelt nyelvünk ellen, üstöllést ragadj kérlek billentyűzetet és sújts le reám dörgedelmes szóval!
Sajnos, mint már többször írám, nem kenyerem nékem a szó, a bötűk közötti botladozást pedig bocsásd meg bűnös lelkemnek. A penitenciára vonatkozó javaslataidat alázatos lélekkel várván, maradok híved: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 22:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Tükör írta:
Gyerekek!
Ha olyan link felkerül ami nyilvánvalóan szerzői jogot sért,( ne mondjuk már el ezerszer) kitöröljük, és kitiltjuk az illetőt!
Ez nem szimpátia, vagy unszimpátia kérdése, hanem SZABÁLY!

Gondolom senkinek nem célja, hogy ilyesmik miatt a fórum léte kerüljön esetleg egyszer majd veszélybe, mert senki nem fogja a felelősséget mások helyett felvállalni!



Szia Tükör!
Távol áll tőlem, hogy kötözködjek, pont ezen szabály miatt töröltem egy nem régi hsz.-met,
az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet törvényesen megosztani olyan szakirodalmat, amelyet már nem forgalmaznak, viszont szerzői jogok védik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 22:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Olyan széles körben használják az "unszimpátia" szót, hogy felesleges szabadkozni. Tomipapának teljesen igaza van, nyelvtanilag helytelen. Ettől függetlenül az értelmező szótárak tartalmazzák.

A Magyar értelmező kéziszótár is tartalmazza, igaz csillaggal (*) jelöli, hogy nyelvtanilag helytelen, kerülendő kifejezésről van szó. Talán a népesség 5%-a van ezzel tisztában. Tomipapának köszönhetően most bővült ez a kör.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 21:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tomipapa!
Természetesen örülök, hogy kijavítottál, már csak azért is, mert én saját kútfőből erre soha nem jöhettem volna rá, ugyanis soha nem hallottam erről.(Inkább ahogy én emlékszem, mások is használják...)
Magam védelmébe, tudom gyenge kifogás, azért elmondanám, kevés oskolás évem alatt sajnos egyetlen olyan tanárom nem akadt, aki a nyelvtan tudományát meg tudta volna szerettetni velem, ezért aztán soha nem is volt makulátlan bizonyítványom. ha semmi más, ez mindig megzavarta az összképet.Talán még középiskolában lett volna erre lehetőség, de ott is egy olyan (majdnem azt írtam "unszimpatikus", de utánad azt kellene írnom "antipatikus" viszont ez nekem inkább "nem (ellen) gyógyszerész :lol: ezért) ellenszenves tanárnőm volt, aki nem járt sikerrel nálam!!
Mindez azért fájdalmas így felnőtt fejjel különösen, mert mostanra már belátom, hogy ennek a kis népnek az egyik, ha nem a legnagyobb kincse, ez a csodálatos nyelv!!!
Nekem meg hihetetlen erőfeszítésembe kerül, hogy annyira helyesen írjak legalább amennyire itt is látszik. Mindezt a helyesírás ellenőrzés bekapcsolása nélkül!
Ezért lehet az is, hogy időnként túlságosan is felbosszant ha valakit ez nem érdekel, és hányja csak egymás után a betűket, minden szabályt figyelmen kívül hagyva!!!
Bár egy idegen szóval volt kapcsolatos a helyesbítésed, de mint mondtad meghonosodott már, ezért talán az én magyarázkodásom, mellyel hiányos nyelvtan tudásomat igyekeztem mentegetni, azért valamicskét mégis kapcsolódott oktató (és nem kioktató) jellegű hozzászólásodhoz!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 20:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tomipapa írta:
Tükör!
Vártam, hogy a hivatásos 'kötözködők' közül valaki csak megelőz, de úgy látszik, még nem érkeztek meg Kaposvárról...

Tomipapa!

Hál' istennek ezek a "galád kötözködők" nem nehezményezték az unszimpátia szó használatát.

Magad viszont bele fogsz botlani némelyek "fránya szőrszálhasogatásába", ha továbbra is az aposztrófot (') használod az idézőjel (") helyett. Mint tudjuk az aposztróf betűhiányt jelöl, így nem helyettesítheti a billentyűzeten mellette helyet foglaló idézőjelet.

Kiváló találmány egyébként az idézőjel -közös örömünkre-, remek idevágó gondolatokat tudok most is kiemelni a segítségével:
Tomipapa írta:
".... Isten ments, hogy kötözködésnek vedd, amit írok, nevezzük inkább kiegészítésnek."
"....e 'nyelvészkedő' (sic!) hozzászólást nem okoskodási, kioktatási, csupán jobbító szándékkal írtam, s tudom, te is így értékeled!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 18:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
No megjöttem Kaposvárról ...... :twisted:
A nyelvészeti témát inkább a terület jeles és avatott művelőire hagynám .......

A MÉHÉSZET online címe : http://www.meheszet.hu/front-banner?page=14
A lap alján a copyright: Copyright © Magyar Mezőgazdaság Kft. 2009. Minden jog fenntartva!

A kérdés innét egyértelmű, kivárjuk azt a 60-70 évet amíg szabaddá válik és utána tesszük letölthetővé ....... ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 18:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Tükör!

Vártam, hogy a hivatásos 'kötözködők' közül valaki csak megelőz, de úgy látszik, még nem érkeztek meg Kaposvárról...
Isten ments, hogy kötözködésnek vedd, amit írok, nevezzük inkább kiegészítésnek.
A szimpátia szó, ami a görög/latin nyelvből származott be szókincsünkbe, s immáron véglegesen meggyökerezett, együttérzést, barátságot, rokonszenvet jelent, írásodban alkalmazása teljesen helyénvaló. Az ellentettjét, az ellenszenvet idegen szóval viszont helyesebb az antipatia szóval kifejeznünk. Ahogy a magyar nyelvben is, a rokonító ill. a fosztóképzős alakot a szógyökből képezzük,( ez a mi nyelvünkben a 'szenv'= érzület, érzés, míg a latin/görög esetben a 'patia' szó ) Azért merészellek 'kiegészíteni, mert az unszimpátia szóval egy, már képzett szót látnánk el fosztóképzővel, , magyar megfelelője így nézne ki:ellenrokonszenves. A dolognak természetesen nincs nagyobb jelentősége, szeretném újfent hangsúlyozni: e 'nyelvészkedő' hozzászólást nem okoskodási, kioktatási, csupán jobbító szándékkal írtam, s tudom, te is így értékeled!

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 15:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Gyerekek!
Ha olyan link felkerül ami nyilvánvalóan szerzői jogot sért,( ne mondjuk már el ezerszer) kitöröljük, és kitiltjuk az illetőt!
Ez nem szimpátia, vagy unszimpátia kérdése, hanem SZABÁLY!

Gondolom senkinek nem célja, hogy ilyesmik miatt a fórum léte kerüljön esetleg egyszer majd veszélybe, mert senki nem fogja a felelősséget mások helyett felvállalni!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 13:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Engem érdekelne az összes megjelent lap beszkennelt változata.
Szívesen olvasgatnám...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 12:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
Pöte írta:
Azért ilyen, még kevéssé megsárgult "írásokat" lehet, hogy nem kellene nagyon erőltetni. Én magam is azért bátorkodtam belinkelni azt amit belinkeltem, mert az volt szabadforgalomban fent egy időben és tudom ( Tűzoltótól aki kompetens ) , hogy akkor nem tiltottan volt fent. De egy 2010-es Méhészet...

Néhány helyen azért előfordul, hogy maga a kiadó rakja fel a régebbi lapszámokat pdf-ben, nem is akár milyen minőségben. ( hirtelen a eurothorgász jut eszembe) igaz annyi szigoritás vann benne, hogy amig az adott lapszám nem kerül teljes egészében a zuzdába, addig az érdekesebb irásokba nem lehet belenagyitani. A 2-3 honapnál régebbiekbe már szabadon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.21. 21:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Azért ilyen, még kevéssé megsárgult "írásokat" lehet, hogy nem kellene nagyon erőltetni. Én magam is azért bátorkodtam belinkelni azt amit belinkeltem, mert az volt szabadforgalomban fent egy időben és tudom ( Tűzoltótól aki kompetens ) , hogy akkor nem tiltottan volt fent. De egy 2010-es Méhészet...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.21. 11:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Kinek lenne kedve szkennelni méhészeti újságot? és utána free közzétenni?

De ez valszeg nem tetszene a Méhészet-nek illetve akik ebből pénzt szeretnének látni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.21. 09:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.20. 16:06
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Sziasztok,

Van 2010-es Méhészet:

Méhészet 2010/1-11. szám (január-november)



Formátum: pdf
Forrás: Reset82

A csaknem hatvan éves tradícióval bíró Méhészet a magyar méhésztársadalom legolvasottabb szaklapja. A havonta megjelenő lap a 15 ezer főnyire becsült hazai méhészek túlnyomó többségéhez eljut. A méhészkedés szakmai fogásain kívül a hazai és a nemzetközi mézpiaci információkról, valamint e sajátos szakma üzleti hátteréről és lehetőségeiről is tudósítja olvasóit. A Méhészet jó kapcsolatot tart fenn az ágazat meghatározó érdekvédelmi szervezetével, a mintegy kilencezer tagot számláló Országos Magyar Méhészeti Egyesülettel.
Európai Uniós tagságunk óta a méhészeti ágazat specialitásaihoz igazodva a méhészkedésre külön országos támogatási program, a Magyar Méhészeti Nemzeti Program vonatkozik, aminek időszerű tudnivalóiról és pályázati lehetőségeiről rendszeresen tájékozódhatnak a Méhészet olvasói.
A szaklapban megjelenik a mézet és más méhészeti termékeket felvásárló kereskedők tájékoztatása éppúgy, mint a méhészkedést megkönnyítő korszerű technológiák közreadása. A Méhészet a szaksajtó eszközeivel, hiteles információk közreadásával segíti olvasóit a tájékozódásban és a szakmai műveltség elmélyítésében.




2010. január - 80,06 MB
KÓD
http://hotfile.com/dl/26385790/94d1cbb/ ... u.rar.html
2010. február - 47,1 MB
KÓD
http://www.fileserve.com/file/3ydgCMb
vagy
http://hotfile.com/dl/83412244/0bf4f52/ ... u.rar.html
2010. március - 42,2 MB
KÓD
http://www.fileserve.com/file/TDMypDX
vagy
http://hotfile.com/dl/83414962/7b93747/ ... u.rar.html
2010. április - 42,8 MB
KÓD
http://www.fileserve.com/file/xGMBVrp
vagy
http://hotfile.com/dl/83417613/cee877b/ ... u.rar.html
2010. május - 47,1 MB
KÓD
http://www.fileserve.com/file/CyxSKXh
vagy
http://hotfile.com/dl/83420350/824912f/ ... u.rar.html
2010. június - 45,9 MB
KÓD
http://www.fileserve.com/file/ZANA7Jh
vagy
http://hotfile.com/dl/83428867/57ac9ad/ ... u.rar.html
2010. július - 42,4 MB
KÓD
http://www.fileserve.com/file/skaQHnt
vagy
http://hotfile.com/dl/83431898/36b330d/ ... u.rar.html
2010. augusztus - 28,6 MB
KÓD
http://www.fileserve.com/file/6hTCfsM
vagy
http://hotfile.com/dl/83434686/7d3f333/ ... u.rar.html
2010. szeptember - 28,2 MB
KÓD
http://www.fileserve.com/file/wXsvMhK
vagy
http://hotfile.com/dl/83436313/8099adb/ ... u.rar.html
2010. október - 29,3 MB
KÓD
http://www.fileserve.com/file/tN6nPN8
vagy
http://hotfile.com/dl/83438106/81277db/ ... u.rar.html
2010. november - 28,9 MB
KÓD
http://www.fileserve.com/file/tN6nPN8
vagy
http://hotfile.com/dl/83439758/295f04a/ ... u.rar.html

Jelszó:
KÓD
linkvadaszok.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.21. 00:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Pöte írta:
Egy ismerősöm mondta, hogy egy dél-magyarországi méhész ajánlotta neki ezt a linket:

http://data.hu/get/3417362/Meh.zip


Csatlakoznék az előttem szólóhoz!Köszönöm én is!
Még valami ha találkozol az ismerősöddel aki ismeri ezt a dél-magyarországi méhészt akkor megkérdezhetné hogy esetleg nem e lenne még ilyen vagy ehez hasonló jó kis linkek.. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 20:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.07. 09:29
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Kecskemét
:) Szólhatnál az ismerősödnek, hogy tolmácsolja a köszönetem a dél-magyarországi méhésznek

_________________
NB+1/2NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 19:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Egy ismerősöm mondta, hogy egy dél-magyarországi méhész ajánlotta neki ezt a linket:

http://data.hu/get/3417362/Meh.zip

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 17:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
grumimaci írta:
Csak nem lehet el olvasni. :merg Se lementve,se nagyítva,se szemüveggel.
Keresem keresem de nem találom a neten.
Már az oldalamat is kifúrta a kíváncsiság.


Próbáld meg a következőt,és mindenki aki nem látja rendesen-nekem jól olvasható(megkerestem ezeket a számokat az akkori újságokban :D )Na viccet félretéve: egér bal gombbal rákattintani a cikkre-majd klaviaturán Ctrl+egéren a görgő mozgatása.Így olyan méretig nagyíthatod amíg jól olvasható lészen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 15:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Pöte írta:
A dél-Magyarországi méhész régebbi számai fent voltak a neten, biztos sokan örültek neki. Sajnos már nincsenek fenn, de nem a kiadó "vetette" le, így ha valaki segít szívesen felrakom valami megosztó oldalra.

Helló Pöte!
Felrakhatnád a data.hu oldalra ezeket a lapokat, ha gondolod.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 14:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.06. 12:26
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Békés megye
Jók ezek a képek :taps
Csak nem lehet el olvasni. :merg Se lementve,se nagyítva,se szemüveggel.
Keresem keresem de nem találom a neten.
Már az oldalamat is kifúrta a kíváncsiság.

Ha lehet írd már meg hol lehet ezeket megtalálni,vagy sokkal jobb minőségben tedd fel.
Légyszíves.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 14:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Egyáltalán miért nincsenek fenn ezek ( pl. a Méhészet elmúlt évadai ) a neten??? Nem hiszem, hogy anyagi vagy erkölcsi kár érné az OMME-t vagy a mezőgazdasági kiadót vagy akár a 4-5 ( 50 ) éves cikkek íróit ha elérhetőek volnának ezek a lapok mindenki számára! Én magam gyűjtögetem a régi ( de nem túl régi ) szaklapjainkat amikben azért akadnak hasznos információk.
A dél-Magyarországi méhész régebbi számai fent voltak a neten, biztos sokan örültek neki. Sajnos már nincsenek fenn, de nem a kiadó "vetette" le, így ha valaki segít szívesen felrakom valami megosztó oldalra.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 12:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Nem kötekedni akartam, csak ezekkel szokott gond lenni. Hol van ez fent a hálón?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 12:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Hi!
És neked úgy megy, mondjuk a Jó anya-több méz című? A számítógép és a képek kezelésével nincs gondom, ez a kép 289 pixel széles, ha ez A4-es méret eredetiben, akkor 13 pixel jut egy cm-re. ez azért elég kevés. Én nem tudom kiolvasni, pedig eddig nem volt gond a szememmel. Photoscape segítségével sem sikerült feljavítanom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 12:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.27. 04:38
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Menteni a képet azután nagyítasz.
Szerzői jogok?Hisz bárki hozzá férhet a hálón IS.
Meg hát én nem sértegetek senkit sem. :roll:
Vezso írta:
Szia!
Nagyon jók ezek az írások, de szerzői jogi problémák nem lehetnek ezzel?
A képek minősége sajnos olyan, hogy én legalábbis alig tudom kibetűzni. :(

_________________
“A legnagyobb dicsőség nem az, hogy soha nem vallunk kudarcot, hanem hogy minden bukás után képesek vagyunk felemelkedni.”


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 12:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia Vezso! Ha nem tudod kibetűzni egyszerűen egér jobb gomb
mentés másképp. A gépeden van nagyító program biztos.Ha így se jó
akkor valamelyik kép javító programot használd . Remélem tudtam
segíteni.Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 10:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Szia!
Nagyon jók ezek az írások, de szerzői jogi problémák nem lehetnek ezzel?
A képek minősége sajnos olyan, hogy én legalábbis alig tudom kibetűzni. :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 09:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.27. 04:38
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
1


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
“A legnagyobb dicsőség nem az, hogy soha nem vallunk kudarcot, hanem hogy minden bukás után képesek vagyunk felemelkedni.”


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Sárguló írásokból
HozzászólásElküldve: 2011.01.20. 09:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.27. 04:38
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Pár kép.Sárguló írásokból.

_________________
“A legnagyobb dicsőség nem az, hogy soha nem vallunk kudarcot, hanem hogy minden bukás után képesek vagyunk felemelkedni.”


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mati 2011.01.20. 09:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 90 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.