Pontos idő: 2024.04.27. 09:37

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4011 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 81  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 07:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Így: http://kepfeltoltes.hu/140426/K_p0199_w ... es.hu_.jpg

Vagy így: http://kepfeltoltes.hu/140426/K_p0168_w ... es.hu_.jpg

Előtte a megrajzott családot le kell bölcsőzni. Az anyát is lehet látni, ahogy sétál be a kijárón. Ha akarod kiveheted, csak akkor bent egy bölcsőt meg kell hagyni helyette.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 06:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Leginkább sehogy


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 05:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.13. 21:16
Hozzászólások: 259
Sziasztok!
Ha egy kaptárból kirajzanak a méhek azt hogyan szokták visszazsongatni? Anyák sorsa(ha több van)?
Nem láttam még ilyet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 19:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.08. 15:06
Hozzászólások: 57
Köszönöm, az 5m az pont beleférne, csak 2sorba lesznek elvileg így elfér 2x50 kaptár az előreláthatólag elég lesz egy darabig.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 19:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.12. 23:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bodrogköz
Nekünk most 5méter van a sorok között és az új helyen is ennyi lesz. Soha nem jelentett gondot. Számold ki így vagy úgy mennyi családot tudsz elhelyezni, meddig szeretnél fejleszteni és ennek függvényében helyezd el. Ha van hely lehet több, de ha nincs 5 is elég.

_________________
Breki -SiVisPacemParaBellum-


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 10:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
5m-enként is láttam már nagy méhészeknél, de én 8at javaslok. Ez nekem bevált.

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 09:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.08. 15:06
Hozzászólások: 57
Sziasztok! Idén úgy nézz ki hogy állandó telephelyemen végig érek a méheknek szánt területen, és a szaporítást új sorba kellene kezdenem, mi lenne a minimum vagy ideális távolság amit a két kaptársor között kellene hagynom? A második sort mindenképpen feltűnően szeretném jelölni hogy könnyeben tájékozódjanak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.13. 17:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.01.21. 21:24
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Vásárosnamény
Ki milyen módszerrel zárja az anyát? Nb 24 ben méhészkedők! milyen keretre zárjátok(fedett fias , szüzmülép, kiépitett mulép!) már több fajta módszert hallottam de kiváncsi lennék a ti módszereitekre is!hali


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.08. 19:15 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Most olvasom a régebbi hsz-ed. (Csak azért hagytam fenn az előző hsz-t mert talán van benne érdekes a számodra).

Az első hsz-ed fényében a gondolataim:
- Még véletlenül se tegyél 1 fiók műlépet alulra se, felülre se, mert ha még kijárót is csak azon nyitsz sem fogják kiépíteni!
- Hétvégén rendezd át a családokat: 8 fias és 2 mézes, virágporos megy alulra, ezen nyiss kijárót felé a maradék fias (közéjük annyi műlép amennyi fér a következő módszer szerint: fias,műlép,fias,műlép,fias, a lényeg h minden műlép mindkét oldalán fias legyen.
- Ahány kereted kimarad az mehet fel a 3.-ként a legerősebb családokra. Ezeket tökéletesen el fogják foglalni mert lesz bennük méz.
- 1-2 hét alatt kiépítik, ezt neked kell figyelni és az időjárástól függ, ezután mehet még műlép.
- Akácon műlépezés az előbb leírtak szerint 3.-4. majd 4.-5. fiókban megszúrva akkor már mehet akár 2x 10 keret is, ez attól függ meddig tart az akác és mész-e felső akácra.

Én így csinálnám, szerintem így jársz el helyesen, valamint szerintem akác és napra közt, ha nincs mézelő virág akkor etess, ne sajnáld tőlük, hidd el napraforgón a többszöröse hasznot hajtja! Ugyanez a helyzet a vett anyával! A jó anya minden alapja, ne sajnáld rá a pénzt! Ne félj a duplázástól, ha ügyesen csinálod és ráköltöd ami kell őszre sok kiváló családod lehet!

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.08. 19:02 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt! http://www.idokep.hu/elorejelzes

Tekintve, hogy pár nap hideg jön egyenlőre szerintem ne is nyúlj hozzájuk, beraktál pár műlépet, azt nagyon szépen kiépítik hétvégéig, ezután már várhatóan meleg lesz, akkor kell bővítened - szerintem. Ezután el kell döntened, hogy idén fejleszteni szeretnél vagy mézet termelni, a kettő együtt nem mindig megoldható. Amennyiben van elég kereted anyarács a 2. fiókra és üres fiók. Fel kell hogy jöjjenek, ha beindul a hordás (ha nagyon pesszimista vagy meglocsolhatod egy kis cukorsziruppal). Ezt repce végén kipergeted (ha lesz rá időd még rakhatsz repcén is műlépet) majd mikor már majdnem meghordták akáccal (természetesen ez repce pergetés után) rakhatsz újabb műlépet bőven és mehet a 4. fiók alulról a 3.-nak (fészek felé, ebben legyenek a műlépek). Ha nincs ennyi kereted és a fejlesztéssel szeretnél inkább foglalkozni akkor az alsó fiókot hagyd békén és próbálj minél többet építeni valamint amennyire csak tudsz tegyél 3. fiókot. Ebben az esetben elgondolkozhatsz azon is, hogy nem teszel anyarácsot, a méhek úgyis annyit hordanak amennyit tudnak, ha jó lesz az év kiszorítják az anyát. Így lesz fiasításod akác végén bőven, a helyzet csak annyi lesz, hogy a pergetés egy nagy bogarászás lesz, s figyelni kell nehogy megnyomd az anyát. Akácon ebben az esetben mindenképp javaslom, hogy mikor a 3 fiókon már látod, hogy alig férnek adj nekik 1 fiók műlépet, a 3. és 4. fiókban elosztva. S ha kiépítették és még láthatóan tart az akác pár napig akár 5. fiók is mehet nekik még mindig műlép megszúrva. Így lesz fiasod és kiépített kereted is, ezzel a módszerrel akác után veszel minden családhoz 1 db párzott anyát és a fele néppel fiasítással készítesz műrajt. Azért ajánlom, hogy vegyél anyát, mivel így ezek a családok mindegyik termelő lesz napraforgóra (érdemes néhánnyal több anyát venni és elfogadtatni kis kezelőládákban mondjuk 5 kis kereten, s ha nem fogadják el valamelyiknél az anyát, akkor lerombolod a bölcsőket és ezzel a kis családdal anyásíthatsz (kis családdal közel 100%-os anyásítási eredményt lehet elérni). Kérdés, hogy akarsz-e fejleszteni. Mindenképp ajánlom, hogy anyát vagy legalább bölcsőt vegyél neves anyanevelőtől, hidd el megéri. Napraforgó elejére minden családod takarjon legalább közel két fiókot. Így erőteljes egészséges méhcsaládjaid lesznek.

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.04. 09:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Sokalltam is azt a fiast, ezért érthettem automatikusan családonként a 7-8 keretet, az egy most vásárolt állománynál reálisabbnak tűnt, mint 2-szer 7-8 keret.
Lehet bővíteni alul is felül is, lefejlesztéssel is, fejeléssel is, ezt neked kell eldöntened, melyik a legszimpatikusabb. A legegyszerűbb, amit írtam, hogy felraksz egy anyarácsot, részlegesen letakarod, rá egy fiókot, bele azokat a kereteket, amik a műlép helyéről kijöttek. De nagyon még nem kéne hűteni a fészket. Vagy alulra is berakhatod a kivett kereteket egy fiókba, ott inkább középre zárd. Néha alá kell nézni, hogy nem kezdenek-e ott zugolni. Ha alul bővíted, nem hűtöd annyira a kaptárt. Az alsó fiókba még ne rakj le fiast.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.04. 06:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.03. 15:01
Hozzászólások: 3
Köszönöm szépen az itteni és a privátban érkezett válaszokat is!

Tegnap voltam kint a méheknél és kiderült, hogy valószínűleg az elhozatalnál számolhattam el a dolgokat vagy ennyit változott volna 5 nap alatt a dolog, de családonként 7-8 fedett fias, 2-3 petés/álcás keret volt. A méhek bőven takarják mind a 20 keretet, sőt a keretek alján illetve az aljdeszkán is volt bőven. Üres keretet nem láttam, mert amiben nem volt fiasítás abban ott csillogott a friss méz. Úgyhogy még azt is eltudom képzelni, hogy kikelt pár fedett, de a helyére már méz került.

A kérdésem pedig ugyan az lenne, mint korábban (két hozzászólással korábban), hogy mehet be a méztér, ha igen akkor lefejlesztés vagy fejelés. Illetve ebben az esetben mi lenne a megfelelő lépés? Tegnap betettem nekik pár műlépet (mivel kiépített üres lépem nincs).

Várom a tanácsaitokat, hogy ebben az esetben mi lenne a jó megoldás. Előre is köszönöm!

Borned


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.02. 13:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Az előbb hozzászóltam, hogy még ne bővíts műléppel, de látom, hogy elnéztem, nem összesen van 7-8 fél fias, hanem fiókonként. Akkor már elbír 1-2 műlépet, de ne alulra egy külön fiókba, hanem a fészekbe. A kivett mézes vagy üres keretet tedd alulra, vagy felülre, ha jó az idő. Felül ilyenkor még részleges takarással is lehet bővíteni, vagyis letakarod a fészket és hagysz egy rést szélen a méheknek feljárónak és arra az oldalra teszed a fészekből kiemelt keretet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.04.02. 11:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.03. 15:01
Hozzászólások: 3
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Mint azt a bemutatkozásban is említettem, idén kezdtem a méhészetet saját családokkal a gyakorlatban. A családok megvételén (március 31.napon) túl vagyok. 1/2 NB kereteken vettem őket, 20 kereten. Fiókonként 7-8 fias, bőven takarják az összes keretet. Idén nem a mézelvétel az elsődleges szempont, de természetesen a szükséges pörgetés is meglesz. A szaporítást petéző anyavásárlással tervezem, amit május második hetére ígértek. Ha a családok is úgy akarják akkor július legelején lesz még két petéző anya.

Nem szeretném ha a vásárolt családok a hely szűke, illetve a belső munkák hiánya miatt (építés) felébredne bennünk a rajzási kedv és rajzásra adnák a fejüket, ezért úgy gondolom, hogy a csütörtöki napon adnák nekik még egy fiókot. A kérdésem igazából ezzel lenne kapcsolatos.

Az Őrösi könyvben olvasottak alapján arra jutottam, hogy lefejlesztéssel vagy fejeléssel kellene őket bővíteni. Tekintettel arra, hogy a fészek erősítése lenne a fő cél és nem a mézkamra teletöltése, ezért a lefejlesztés mellett tenném inkább a voksot. Ezt indokolná szerintem az éjszakai 6-7 fok (várható hétvégére és jövő hét elejére 4 fok is), mivel az olvasottak szerint a lefejlesztés nem hűti annyira a fészket sem.

Jelenleg nincsen kiépített lépem, csak műlépesek. A kérdésem, hogy amennyiben eddig jól gondolkodtam és valóban a lefejlesztés lenne a jó megoldás, akkor oda bepakolhatom e a műlépeseket vagy inkább beszúrással csináljam és alulra rakjak fiasokat mondjuk vegyesen a műlépesekkel. A másik kérdésem, hogy mehet e az alsóban 10 fiók vagy az túl nagy bővítés lenne nekik egyszerre.

Elképzelhető, hogy rosszul értelmeztem az olvasottakat és nagy blődségeket írtam, így szívesen fogadom az építő kritikát is az irományom bármelyik részével kapcsolatosan. Illetve azt is ha véleményetek szerint teljesen mást kellene alkalmazni.

A segítségeteket, véleményeiteket és az építő kritikát is előre köszönöm!

Borned


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.23. 19:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Ebben a könyvben olvastam a tavaszi serkentő etetésről.
Csatolmány:
Serkentő etetés.JPG

Az itt olvasottakat próbálom ki.
Nekem nincs véleményem tapasztalás alapján..., e fórumon is ellentétes véleményeket olvastam komoly méhészektől. :?
Mivel egyik méhész ezt mondja, a másik azt, csak úgy tudom meg, ha kipróbálom.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.23. 18:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Csak untass minket nyugodtan, én vevő vagyok rá!


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.23. 18:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Ez a következő napon kutatást és rablást okozna.
Fújj bele csőbe. Ha bugyborékol akkor... :o . ;)

Csak ámulok , hogy milyen szorgalmasak vagytok ezzel az etetés dologgal. Már szinte lelkiismeret-furdalásom van, hogy esténként nem pátyolgatom én is őket. :oops:

Szerintem ebben az időben teljesen felesleges a szirupos etetés. Vízért ki tudnak menni. Virágpor van dögivel, no meg már nektár is pedig anélkül is fiasítanának. Megkockáztatom, hogy ilyen időben inkább káros a szirupos etetés mert a mindenféle jót tartalmazó méz helyett értéktelen cukorlöttyön nevelitek azokat a méheket amiknek sokat kell majd tudni dolgozni akácom.
(De ezt már biztos sokan unják mert sokszor leírtam.) ;)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.23. 16:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.24. 16:39
Hozzászólások: 20
Sziasztok megint!

Köszönöm a hozzászólásokat mindkettőtöknek.
Breki:
Tényleg az lehetett a gond amit írtál, hogy túlságosan hűvös volt nekik az este. Most délután voltam a méheknél újra és a családok többsége már megtalálta és majdnem mind el is fogyasztotta, kivéve azokat amelyek árnyékosabb helyen vannak. Azok még csak nem rég láthattak neki a szirupnak, gondolom lassabban melegedett fel.

ata67:
Köszönöm a serkentési ötletet, tetszik. Jövő évben lehet hogy ki is próbálom.
Az átfúrt menekülőtéren bevezetett szilikoncsövön, ill az azon keresztültörténő etetésen már én is sokat gondolkodtam, de amíg ki nem találom, hogy az esetlegesen előzőalkalomról megmaradt szirupra látatlanul rátöltve a frisset, hogyan nem áztatom be a családot addig inkább nem...Hopp, de miközben ezt írtam talán már rá is jöttem...a tálcába kellene egy túlfolyó, ezen keresztül kifolyhatna a felesleg egy másik lyukon (esetleg a kijárón, bár akkor az pont az átellenes oldalon lenne, de akkor elég nehezen lehetne észrevenni, mikor éppen túlfolyik)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.23. 15:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Bocs, rosszul írtam a szirup arányát.
1 kg cukorhoz adok 1,4 liter vizet. Ez kicsivel hígabb az 1:2 aránynál.
Egyben meg van oldva a belső itatás is.
Úgy lehetne még fejleszteni a serkentési technikát, ha átfúrnám a menekülőteret, és egy műanyagcsövön keresztül kívülről önteném be a szirupot. Így nem kéne leszedni a kaptártetőket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.23. 13:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
HereUr!
Javasolok Neked egy serkentési módot.
- Fóliát visszahúzom a keretek fölött (épp csak annyira, hogy a méhek föl tudjanak járni.)
- Vannak azok a muskátlis virágláda alátétek. 3 cm magas, és kb. 3 cm-el rövidebb, mint a menekülőtér. Azt beteszem középre.
- A tálca mellé jobb-bal oldalára beszabok egy 4 cm- vastag hungarocellt.
Csatolmány:
Serkentés_1..jpg

- Leszabok egy farostlemezt, ami pont a menekülőtér méreténél 1 mm-el kisebb, hogy beleessen. Az ráül az oldalra beszabott farostlemezre. A farostlemezen a középtengelynél vágok két lukat kb. 4 cm átmérővel. A családok minimális zavarása nélkül tudok etetni.
Csatolmány:
Serkentés_2..jpg

(A képen látható "Állattenyésztés- a fejlesztés ideje" cím vicces aktualitás, pont ez az újság volt a lefotózott családnál...)
- A lukra papírt teszek.
- A papír fölött hungarocell-lel takarok.
Csatolmány:
Serkentés_3..jpg

Én így serkentek napi 2 dl 1:1-es sziruppal. Az első naptól elhordják, este várják. (1-1 napot ki lehet hagyni...) 30 celsius fok van a letakart tálcában (megmértem), ezért is hordják el.
Üdv: Attila


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.23. 12:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.12. 23:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bodrogköz
Üdv HereUr

Várd meg az estét. Éjszaka nem meglepő, hogy nem fogyott a szirupból, nálunk pl csak 7fok volt reggel.

_________________
Breki -SiVisPacemParaBellum-


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.23. 12:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.24. 16:39
Hozzászólások: 20
Sziasztok!

Most próbálom először a (röpnyílásba dugható) légfékes etetőt (serkentési célzattal), de nem esznek belőle.
Vajon mit rontottam el? Tegnap este raktam fel őket és reggel meglepődve láttam, hogy még minden családnál érintetlen a flakonokban lévő (félliteres coca-colás) 2dl 1:1 arányú szirup.
Az üdítős falon kupakjára papírvágó ollóval ütöttem egy lyukat, azon át ki tudnának szívni, ha akarnának, nem?



András


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.17. 07:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
sajtkukac írta:
Mennyi sót kellene beletenni mondjuk 1 liter vízhez?
Az a só bármilyen legolcsóbb konyhasó lehet, vagy inkább himalájai
/és testvérei/eredetű legyen?



Már a sima konyha sóban is van Exxx csomósodást gátló anyag sajnos....

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.15. 18:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Ezt megértem, ha nincs virágpor hordás, de ma intenzív volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.15. 17:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia Veszti! Sajnos nem tudják a méhek a por beltartalmát. Szóval mindent gyűjtenek ami hasonlít a virágporra.Akár a fűrész port vagy a tégla porát is haza viszik.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.15. 15:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Én meg kiraktam a kaptárak elé a sörélesztőport, de csak a legyek száltak rá. A méhek inkább virágport hordtak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.15. 15:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
A méheim egy szarvasmarha telepen vannak, és ma megfigyeltem, hogy a darálós helységben nagy a méhsűrűség. Jobban szemügyre vettem a szorgoskodást, és a kukorica, szója és rozs együttes porát szedegetik a bogaraim. Csak az én bogaraim lehetnek mert nem tudok róla, hogy 3-4 km körzeten belül lennének más méhek.
A kérdésem az, hogy miért tetszik nekik ez a por, (gondolom a fehérje pótlás) amikor látom, hogy aktív a virágporhordás és benn van a gyúrt lepény is feedbee-vel, sörélesztővel?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.15. 15:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.24. 16:39
Hozzászólások: 20
Köszönöm a hozzászólásod Neked is Tűzoltó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.14. 20:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
10 l vízhez egy evőkanállal mondták szerintem normál asztali só jó lehet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.14. 19:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.07. 17:31
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Hargita
Érdekelne, hogy Budapesten, pontosabban Nagytétény közelében hol lehet Api Life Vart vásárolni.Segítségeteket előre Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.14. 19:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Mennyi sót kellene beletenni mondjuk 1 liter vízhez?
Az a só bármilyen legolcsóbb konyhasó lehet, vagy inkább himalájai
/és testvérei/eredetű legyen?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.14. 08:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
HereUR írta:

Ez a dolog mennyire általános? Tudok valamit tenni ez ellen, vagy így történik ez minden tavasszal?



Lejárt az idejük sajnos. Ez természetes jelenség. Ha beteg lenne el sem tudott volna repülni a virágporért.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.13. 22:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.24. 16:39
Hozzászólások: 20
Köszönöm a hozzászólásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.13. 21:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Ha a saját méhesedben lenne hasonló Te sem röhörésznél.....
Ennyire nyíltan ne örüljünk már más kárának..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.13. 21:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Idézet:
Észrevettem, hogy elég sok méhecske elpusztul a virágporgyűjtésből visszatérvén a kaptár előtt lábukon a sok virágporral. Ha nem találják el a röpnyílást, akkor a földre pottyannak. Onnan még egyszer-kétszer megpróbálnak a levegőbe röppenni, ha ez nem sikerül, akkor egy darabig mászkálnak még a földön, aztán elpusztulnak.
Már támasztottam a röpnyilások elé deszkát (kifutópálya/mászóka gyanánt), de ez sem elég, még mindig előfordul elég gyakran, bár némelyiken segített.
Van olyan méhecske, ami simán landol és fürgén be is mászik a röpnyíláson és vannak ezek amik elvétik a leszállást. Ezek sokkal bizonytalanabb röptűek.


Canabis ültetvény van a közeledben :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.13. 21:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.01.25. 15:03
Hozzászólások: 231
Tartózkodási hely: Fejér
A kijárókhoz támasztott deszka, lemez, egyéb eszköz hasznos, sokat segít különösen erős hordáskor és szélsőséges időjárási viszonyok között. Én bontott tető palákat használok.
Ettől függetlenül találkozhatunk lehullott kijáró méhekkel ez mindenképpen legyengült szervezetre utal. A legyengült szervezetet sok minden okozhatja lehet például fehérje hiány, nosema......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.13. 21:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Ami neked vagy nekem tiszta víz, az nem biztos, hogy a méhecskének is az. A trágyaléből is iszik a méh és jó neki. Ha neki jó, akkor nekünk is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.13. 20:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.24. 16:39
Hozzászólások: 20
Köszönöm a magyarázatot, így már világos.
Köszönöm Tükörnek is a választ.
A vízforrás amit találtak maguknak egy farakás több réteg linóleummal letakarva. A linóleumrétegek között volt elegendő rés, ahová a csapadék beszivárgott. Nagyon mocskos volt, de mégis az kellett nekik. Ezt a vízforrást sikerült is megszüntetni, de valószínűleg találtak valami mást, mert az én itatómat még mindig nem járják, pedig van mozgás, elég sok virágport hordanak be. Sárgát és piszkosfehéret. Van olyan is aki nem hoz virágport, gondolom ők főként vizet hordanak.
Holnap kipróbálom a sós módszert is.
Köszönöm még egyszer mindenkinek a hozzászólásokat.

Illetve eszembe jutott még egy kérdés, amit megkérdeznék.
Észrevettem, hogy elég sok méhecske elpusztul a virágporgyűjtésből visszatérvén a kaptár előtt lábukon a sok virágporral. Ha nem találják el a röpnyílást, akkor a földre pottyannak. Onnan még egyszer-kétszer megpróbálnak a levegőbe röppenni, ha ez nem sikerül, akkor egy darabig mászkálnak még a földön, aztán elpusztulnak.
Már támasztottam a röpnyilások elé deszkát (kifutópálya/mászóka gyanánt), de ez sem elég, még mindig előfordul elég gyakran, bár némelyiken segített.
Van olyan méhecske, ami simán landol és fürgén be is mászik a röpnyíláson és vannak ezek amik elvétik a leszállást. Ezek sokkal bizonytalanabb röptűek.

Ez a dolog mennyire általános? Tudok valamit tenni ez ellen, vagy így történik ez minden tavasszal?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.13. 19:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Tükör a sót úgy érti, hogy tegyél az itatóvízbe egy keveset, mert jobban szeretik mint a sima vizet. A cukrot meg felejtsd el! Itatóba nem kell tenni. A szomszédtól pedig pár nap alatt vissza szoktathatod őket ha lehetséges megszüntetni a vízforrást. Persze ha kerti tó van nála akkor nem megy. Ha valamelyen jószág vizére járnak akkor be kell tenni pár napra az ólba a vizet, vagy szakaszosan megitatni , de utánna eltüntetni a vizet, hogy a méhek ne találják meg. Persze a saját itatód állandóan üzemeljen!

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.12. 22:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.24. 16:39
Hozzászólások: 20
Köszönöm a válaszod. Akkor ez lehet a megoldás.
Az itató már kint van egy ideje (szűk hónapja), de tényleg volt úgy, hogy nem volt nyitva(mert reggel elfelejtettem megnyitni). Ezentúl inkább nyitva hagyom éjszakára is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.12. 21:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
Későn raktad ki az itatót,amikor kiraktad akkor már rég a szomszédodhoz jártak vízért.Legyen mindig víz és idővel fokozatosan rászoknak minden hókuszpókusz nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.12. 21:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.24. 16:39
Hozzászólások: 20
Ezt kifejtenéd egy kicsit részletesebben?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.12. 17:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Sóval.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.12. 14:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.24. 16:39
Hozzászólások: 20
Sziasztok!

Új vagyok itt, a bemutatkozást leszámítva ez az első hozzászólásom.(inkább kérdésem)
Szóval építettem egy csepegtető itatót, de a méhek le se tojják. Viszont ma kiderült, hogy a szomszédhoz járnak inni. Azt az ivóhelyet a szomszéddal rögtön megszüntettük, a saját itatómat pedig kicsit becukroztam (kb. negyed kiló kristálycukrot szórtam végig a rovátkolt deszkán)
Aztán mikor eljöttem, elkezdtem aggódni, mert eszembe jutott, hogy ezzel rablást indíthatok be. (Az itató 1-2 méterre van a kaptársortól.)

Kell emiatt aggódnom?

Ha ez sem elég a méheknek, akkor mivel próbáljam "hazaszoktatni" őket?

Üdvözlettel,
HUR


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.11. 08:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.01.25. 15:03
Hozzászólások: 231
Tartózkodási hely: Fejér
Megszokják, nincs jelentősége.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.11. 07:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Azért gondoltam feketére, mert átlátszónál izgathatja a méheket ha a méztéren vagy tetőnél esetleg menekülőtérnél szivárog be fény. A méhek a fólia alatt pedig megpróbálnak a fény felé mozogni...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.11. 07:27 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
A lépek takarására az átlátszó előnyösebb,mert nem kell a fészket kihűteni ha csak azért nézed a családot, hogy állnak élelemmel: vagy elhordták-e a lepényt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.11. 06:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Belső takarásnak ,én átlátszót használok,de szerintem tökéletesen mindegy csak vastag legyen.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.10. 21:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Nem külső takarásra gondoltam hanem a lépek tetején.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2014.03.10. 21:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Kaptárt takarni,csak fekete.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4011 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 81  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.