Pontos idő: 2024.04.27. 14:40

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4011 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.22. 08:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
:lol: :taps

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 21:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.04.11. 19:35
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: pest megye
:taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 21:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Kedves János Bá' !

Örtletetek brilliáns, magamnak sem lenne más vágyásom, mint résztvenni egy ilyen nagyívű terv kivitelezésében.
El sem tudnék jobb "édszát" kigondolni, mint a mediterráneumban nevelt anyák felhasználásával készített nehány ezernyi rajjal Magyarországra vándorolni, a kihasználatlan, parlagon heverő akác-legelők hatékonyabb hasznosítása céljából, s miként egykor egyes méhésztársaink javasolták, a családokat letermelve jó alaposan megbüntetni a kaptárbeszerzés forrását tekintve hezitáló "belhoni" méhészeket...

Óriási ötlet, kár, hogy nem nekem jutott elsőként eszembe. Biztos vagyok benne, hogy aki eddig bizonytalan volt a vásárlást illetően, az is sikoltozva kap a lehetőségen, ha cserében megígéritek, hogy nem hoztok rájuk nehányezer méhcsaládot. Egyébiránt sokkal nyomatékosabbnak vélném, ha "felhívásod" nem 2000, de teszem fel 20 000 családdal "kecsegtetné" a honi méhészeket, annak már valóban lenne súlya...

A magam részéről egyébként javasolnám felvenni a kapcsolatot Geddekassal, néki elévülhetetlen érdemei vannak a feromonos rajbefogás tárgyában, s a felesleges családokat akác után "letermelve" mángorlással is kinyerhető lenne a méz, egyúttal fellendíthetnétek a jelenleg pangó nemzetközi viasz-piacot es. Mindehhez Lacinknál nem tudok autentikusabb tanácsadót, melegen ajánlanám őt, ha már tanácsot szeretnétek kérni.

Meggyőződésem, hogy a Görögországban telelő és telephelyező párezer család képes lehet biztosítani az ötlethez szükséges anya- és rajszükségletet, egyedül az ottani vagyonvédelmi programot kellene alaposan kidolgoznotok, a Magyarországon értékesítési nehézségekkel küzdő kaptár-értékesítés kiváltására kitűnőnek látszik ötletetek. Ha ennek nyomán továbbgombolyítom a gondolatot, lehet, hogy Langstroth-méretre kellene ráálljatok, s ekkor a magam részéről nem agyalnék fiókpörgetőn, a mángorlás sokkal szebb biomézeket produkálhat, egyúttal a méhegészségügyi kérdések is sokkal egyszerűbben megoldhatók lennének.

Nem én lennék aki vagyok, ha nem gondolnám tovább az ötletet, nem lehetetlen, hogy a letermelést nem a Tamaskó-Sándor ötlet mentén kellene lekénezéssel megoldani, hanem a családokat Bocával együttműködve, Helsinki környékén lehetne értékesíteni, eképp is erősítve a finnugor együvé-tartozás érzését...

Természetesen van más elérési út is, szerintem a skandináv változatot sem elvetve, mellette érdemes lenne a magyar akácról átvándorolni a Schwartzwald fenyveseibe, s ott egy gyors mángorlás után (a fenyőméz egyébként sem szeret kiperegni), tovább lehetne menni a Heide-be, a csarab-mézek is kelendők a Rajna táján...Ennek végeztével is jól jöhet Boca és a finnugor rokonság...

Ha további észmenésekre is igényt tartanátok, Amatőrökkel egyetértve azt kell mondjam, hogy annak már ára leend, egyúttal arra es megkérnélek, hogy engem ne fenyegess meg, miként Csalánosit, s még egynéhány véled nem egy húron pendülni szándékozó fórumtársat, mert nem vagyok hajlandó megrettenni...(még privátban sem). Ezidáig a legmélyebb empátiával szemléltem a direktmarketing munkátokat, de azon nyomvonalon nem tudok véled azonosulni, amely e fórumon a véled egyet nem értőkkel szemben a "Kard által vész, ki kardot ránt" fenyegetés mentén érvel, mert nékem nincs félnivalóm, annak viszont nem ajánlatos napon időzni, kinek vaj vagyon a fején...

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 20:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Nem jó irány ez így itt! Ha komolyan gondoljátok, akkor vegyétek fel a kapcsolatot több valóban nagy méhésszel és tegyetek egy körutat. Első kézből teljesen más „ízű” az infó! Ha görögbe akartok vándorolni, akkor adja magár, hogy merre is kell elindulnotok!
Nem is olyan régen én is így tettem, mert engem is foglalkoztat a holtszezonos anyanevelősdi. Mi olaszban voltunk, érdekes dolgokat láthat hallhat az ember. És nem mellékesen kapcsolatokat építhet! Ill konkrét választ kapsz a kérdéseidre.
Pl: az utobbi kérdésedre se lehet egyértelműen válaszolni.

A technológi befolyásolja a foglalkoztatottak számát.
Két ilyen Iveco + futok+ villás Goldoni kistraktorok vagy tereptargonca (ha rosz a terep, akkor ezekkel a kistrakikkal viszik be a daru alól vagy daru alá a raklapon lévő kaptárakat) 3500 családhoz szezonban 13 alkalmazott + a két tulajdonos testvérpár.
http://kepfeltoltes.hu/111121/DSCF6021_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/111121/DSCF6033_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/111121/DSCF6029_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/111121/DSCF6031_ ... es.hu_.jpg

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 19:11 
Krajnai es Plebanos nektek bisztosan igazatok van. Szeretem a kihivasokat es sportkent, eletmodkent probalom megaldani. Pozitivan Gondolkozzunk kerlek a megoldasokon. Hany meheszre, hany inasra lenne szukseg? Van jobb megoldas a raklaposnal ........???? Ha jok az ertesuleseim mar letezik nalatok egy hasonlo !!!!! Tudom kik de gondolom hozajuk hijaba mennek tanacsert.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 18:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
János, ez egy bátor vízió- és én nagyon tisztelem a bátor embereket. Átgondoltnak látszik, amit írsz, de krajnainak igaza lehet abban, hogy nem a technológiával lesz a legnagyobb gond, a rizikófaktor az emberi tényező. Ez 200-300 családnál is meghatározó, 2000 pedig azt gondolom a legfontosabb. Szurkolok, hogy megtaláld a megfelelő segítőket, mert ezek az ambíciók mozdítják előre gazdaságilag a mi kis Kárpát-Medencénket. 2000 család komoly dolog, de nagyapám szerint pálinkát sem lehet komolytalanul inni...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 17:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
amatőrök írta:
Tudod János nálunk a tanácsadás is pénzbe kerül!!!!

Inkább csak hozzáállás kérdése lenne!

János!
Ez így szép, de rengetek buktatója van. Főleg amit én kiemelnék az az emberi tényező. Nagy méhészetek átka a megbízható munkaerőhiány. Két típusú ember van: aki tudna, de nem akar melózni vagy az aki dolgozna de nem tud mert van jobb dolga (munkahelye vagy esetleg saját méhészete ;) ).

De, hogy vmit segítsék. A valóban nagy méhészek akiket én ismerek nem használnak fiókpörgetőt, mert a mézüket nem akarják összeszennyezni a pörgetés során a fiókokról lekerülő szennyeződéssel (föld, por, pergő festékdarabok, esetleges vegyszermaradványok stb) Szerintem igazuk van.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 16:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Peter Janos írta:
Tavasszal szeretnenk szervezni egy 2000 csalados meheszetet. Ehez kernem a tanacsotok Raklapos szalitasra gondoltunk . A daru a kamion hatso reszen ahonnan uritheti az utanfutot is. 200 csalad egy egy telephelyen (vandorlaskor) Telire egy reszevel Gorogorszag deli reszere mennenk megprobalkozni a holt szezonba anyanevelessel. Mehlefujas es Pergetes direkt a fijokbol . Perget igy most valaki kozuletek ??? Megkerlek mondjatok el a velemenyeteket. Megkerlek Jaruljatok hozza ezen szep terv megvalositasahoz egy egy otlettel. Elore is KOSZONOM.

Tudod János nálunk a tanácsadás is pénzbe kerül!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 13:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Peter Janos írta:
Tavasszal szeretnenk szervezni egy 2000 csalados meheszetet. Ehez kernem a tanacsotok Raklapos szalitasra gondoltunk . A daru a kamion hatso reszen ahonnan uritheti az utanfutot is. 200 csalad egy egy telephelyen (vandorlaskor) Telire egy reszevel Gorogorszag deli reszere mennenk megprobalkozni a holt szezonba anyanevelessel. Mehlefujas es Pergetes direkt a fijokbol . Perget igy most valaki kozuletek ??? Megkerlek mondjatok el a velemenyeteket. Megkerlek Jaruljatok hozza ezen szep terv megvalositasahoz egy egy otlettel. Elore is KOSZONOM.




Remélem nem Magyarországon akarsz vándorolnia 2000 családoddal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 12:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Már bocs,de ez nem fért volna el a Szakmai tanács kérése topikban?
Üdv. Axx.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.21. 11:48 
Tavasszal szeretnenk szervezni egy 2000 csalados meheszetet. Ehez kernem a tanacsotok Raklapos szalitasra gondoltunk . A daru a kamion hatso reszen ahonnan uritheti az utanfutot is. 200 csalad egy egy telephelyen (vandorlaskor) Telire egy reszevel Gorogorszag deli reszere mennenk megprobalkozni a holt szezonba anyanevelessel. Mehlefujas es Pergetes direkt a fijokbol . Perget igy most valaki kozuletek ??? Megkerlek mondjatok el a velemenyeteket. Megkerlek Jaruljatok hozza ezen szep terv megvalositasahoz egy egy otlettel. Elore is KOSZONOM.


Vissza a tetejére
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4011 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 68 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.