Pontos idő: 2024.04.27. 15:02

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4011 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 12:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.01. 20:21
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Miskolc
Idézet:
Igaz Tükörnek írtál, de úgy gondolom részben engem is érint, mivel én kértem tanácsot.
Nem értelek, hogy egy tanácskérő topikba, miért egyből a félelmeidet és ellenszenvedet fogalmazod meg. Mintha minden kezdő valami fertőző betegségben szenvedne. Gondolom Te is voltál az!
Örülök, hogy tettél fel kérdéseket, mert ezeket megválaszolva talán akkor tudsz segíteni a döntében.
Pergető: van saját, ezt alapnak tartottam a betegségek miatt és szerencsére be tudtam ruházni rá, de ezt nem minden kezdő teheti meg!
Védettség: a mostani helyen vannak "védve", egy tanyán. A második variációban nem.
Lakhelytávolság: mostaninál 15km, utóbbinál 70km, de munkakörömnél fogva 2-3naponta járok arra.
Van-e mivel kijárni: van.
Hány kisgazda mivel permetezhet?: 3évig egy gyümölcsöst irányítottam, így van fogalmam ki mivel permetez.
Van-e a környéken aki fát lop és a kaptár tetején fűrészeli fel?: nincs.
Voltak-e méhlopások a környéken?: nem tudok róla.

Remélem most már tudsz némi segítséget adni!Üdv

Tisztelt kaptárkő!
Ahogy tűzoltó írja a nyárfás helyekkel vannak problémák.
Ettől függetlenül a leírtak alapján a tanyára tavasszal gyümölcsvirágzásra kivinném a családokat, akácon ott lennék velük( ugyan is nekem úgy tanították jól, vagy rosszul, hogy homokon jobban mézel az akác), de utána gyorsan elvinném a már állandó közeli telephelyre, hogy a gyalogakácot még ki tudják használni.
Ha már a körtés környékén 10 éves körüli lesz az akác akkor nem kellene mozdulni, hátha a kedvező időjárásban ki tudják használni a méhek a kőris rövid de intenzív virágzását.
Nyáron pedig hátha összejön egy kevés édesharmat méz a tölgyesből. bár írod hogy a tanya környékén meg fenyő van és azon is szokott levéltetű lenni.
Üdvözlettel


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 12:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Mit tesz ha valaki nő(vagy legalább a neve női )! Semmi sav,csak előzékenység és segíteni akarás... :lol:

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 10:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Tímea!

Először olvasson nagyon sokat, a kezdőnek Friedrich Pohl: Méhészet, Örösi "biblia". Utána Önkormányzat
helyi méhésszel való kapcsolatfelvétel, beszélgetés, besegíteni 1 évet.

Ez a módja, és nem véletlenül. A fórum tudásban elég lenne, de itt rengeteg dolog magától értetődő, amit Ön nem
fog érteni. Egy család több ok miatt nem ajánlatos. Agyonkezeli őket a kezdő, nincs viszonyítási alapja, hogy jól fejlődik-e a család.
Nem tudja saját magát kisegíteni a többi családtól (kiegyenlítés, anyátlanság), nem érdemes felszerelést venni hozzá (mézkinyeréshez), mert túl drága. Ez nem a majd menet közben belejövök szakma, ehhez alapok kellenek és segítő tapasztalt méhész, akitől kérdezni lehet, akit el lehet hívni probléma esetén.

Kérem előbb tájékozódjon mielőtt belevág, mert 50-60EFt egy jó család minimális kezelő felszereléssel, ha a cél az otthoni felhasználás költségcsökkentése, akkor vegye meg, mert drágább lesz a vége, mint boltban megvenni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 09:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
banalt írta:
A kaptár helye egy domboldalon lenne lejtőszteppréten a szőlős közvetlen közelében, sok gyümölcsfával, veteményessel, távolabb molyhos tölgy, vegyes erdő erdei fenyővel és kb 2 km-re napraforgó tábla.Vagy a permetezés miatt nem szerencsés a hely?

Tímea!

Pontosan meg kellene érdeklődni, hogy hány éves az a napraforgó tábla, mert az idősebbek bizony már nem mézelnek. A molyhos tölgy viszont jó szolgálatot tehet, ha gyerkőcök is vannak a családban, mert nehezen törik, így fáramászásra kiváló.

Ha nem érez leküzdhetetlen vágyat a méhészkedésre, akkor nem célszerű Önnek ebbe pénzt fektetnie. Több fajta kiváló mézet is be tud szerezni, akár közvetlenül a termelőktől is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 09:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Kedves Tímea!

Kérdésére a válasz egy részét itt megtalálja: viewtopic.php?f=11&t=161
vagy itt: http://mezohir.hu/mezohir/2009/09/aki-m ... kar-lenni/
esetlegesen a keresőt, illetve a szakirodalom topikot is ajánlani tudom. Ha még ezek után is van kérdés akkor szívesen válaszolok.

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 09:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
banalt írta:
Tisztelt Méhészek!
A jövőben szeretnék elkezdeni méhészkedni, olyan kérdéseim lennének, amit a könyvekben eddig nem találtam konkrétan meg.
Tímea


Lehet méhészkedni egy kaptárral is. Azt is be kell jelenteni! Azért nem szerencsés ha túl közel van a szőlőhöz a permet miatt. Szakirodalom Lsd. szakirodalom topik, de a "biblia" Örösi Pál Zoltán: Méhek között című könyve. Az anyák párzásától nem kell tartani, ma Magyarországon akkora a méhsűrűség, hogy nem lesz gond.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 08:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.01.14. 12:54
Hozzászólások: 5
Tisztelt Méhészek!
A jövőben szeretnék elkezdeni méhészkedni, olyan kérdéseim lennének, amit a könyvekben eddig nem találtam konkrétan meg.
- Érdemes egy kaptárral elkezdeni méhészkedni?Illetve be kell jelenteni az önkormányzatnál pár kaptárat is?
- A kaptár helye egy domboldalon lenne lejtőszteppréten a szőlős közvetlen közelében, sok gyümölcsfával, veteményessel, távolabb molyhos tölgy, vegyes erdő erdei fenyővel és kb 2 km-re napraforgó tábla.Vagy a permetezés miatt nem szerencsés a hely?
-Milyen szakirodalmat ajánlanak?
- Nem tudok a közelben egyéb méhészetről, így hogyan tudna párosodni az esetleges új anya?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Tímea


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 23:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
kaptárkő írta:
1: jelenlegi helyükön maradnak, ahol egy szürke nyáras tövében vannak és közvetlen a nyáras mellett nagy kiterjedésű akácos van.


Nyárfa és diófa alá nem tesszük a méheket mert hideg a hely.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 22:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Galamb!
Még egy ilyen "rosszul vagy te összerakva" és mész a levesbe barátom, bárkinek írod is!

Te még nagyon nagyon sokára fogsz itt annyi tanácsot , segítséget kiosztani, mint én már eddig. Asszem erről nem fontos szavazást nyitni, és szerénykednem se muszály!!!
De hogy konkrét legyek:
1. a kollégára azért írtam, hogy új, mert az első hozzászólása volt
2. azért nem adtam neki tanácsot, mert mint te is írtad, nem éreztem úgy, hogy ennyi infóból felelősséggel adhattam volna, másrészt azt is írtam már, hogy azoknak akik nem mutatkoznak be, amíg ezt meg nem teszik, nem adok tanácsokat.
Sajnos néha megesik, hogy erről elfeledkezek, vagy nem veszem észre!
De ezzel meg csak a delikvens jár jól!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 21:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.06.24. 21:21
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
ibitubai írta:
Üdv Neked Kaptárkő!!!!Kérdésedre röviden csak ennyit,meglátásom szerint,tudod mi a különbség a barna homok és a réti szolonyec közt,de talán a csapadék eloszlása kedvezöbb az utóbbinál.Esetleg betudnád keriteni,netán valami riasztó is alkalmazva lenne mindjárt oda költözésed után,ezek nem lennének akkora költségek.Találsz biztosan valami idősödő méhész bácsit , költsönös egymás segitésére.


Köszönöm! Ha átviszem őket a mostani helyről a bekerítés nem jönne rosszul az biztos, de ehez még kéne a tulaj beleegyezése is, akit még nem értem el. Üdv


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 21:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.06.24. 21:21
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
galamb386 írta:
Tükör írta:
Nocsak... nagyot változott a világ.
Épp csak megmelegedtél, és most már te "osztod" az újakat.

Kedves Tükör!
Rosszul vagy te összerakva. Már megint belém kötöttél, pedig azt gondoltam volna, hogy a magán levélváltásban tisztáztuk a félreértéseket.Ha viccnek szántad, akkor meg még nem értem.
A méhész kolléga 6 hónappal régebben fórumtag mint én, igy nem az újakat osztom.
Egyébként az utóbbi 30 évben 3 x kellet a telephelyen maradni mert a 2 - 5 családos méhészek egymástól kéregették a pergetőt, és nem zavartatták magukat, hogy alkalmanként a 100-120 családos állományt etetni kell otthon ahelyett hogy akácmézet hordanának mert miattuk áthúzódó zárlat van a környéken.
Ezért javasoltam, hogy hívja ki a méhegészségügyi felelőst és mindenki nyugott lesz a környéken.
Majd ha neked is lesz ~ 6000 kg akácmézkiesésed a 3 alkalombol akkor megnézem, hogy így fogsz e reagálni. Szorozd csak be mennyi pénz az! A 150 méhcsaládod akár egy évi bevétele.
Egyébként te még ennyit sem tudtál ajánlani neki moderátorként mint én.

Meg persze a többiek sem.
És ráadásul tényleg nem lehet eldönteni hol legyen a telephelye.
Védettség?
Lakhelytávolság?
Van-e mivel kijárni?
Hány kisgazda mivel permetezhet?
Van-e a környéken aki fát lop és a kaptár tetején fűrészeli fel?
Voltak-e méhlopások a környéken?
Egy telephelyválasztás sokkal bonyolultabb mint elsőre gondolná az ember!


Tisztelt galamb386!

Igaz Tükörnek írtál, de úgy gondolom részben engem is érint, mivel én kértem tanácsot.
Nem értelek, hogy egy tanácskérő topikba, miért egyből a félelmeidet és ellenszenvedet fogalmazod meg. Mintha minden kezdő valami fertőző betegségben szenvedne. Gondolom Te is voltál az!
Örülök, hogy tettél fel kérdéseket, mert ezeket megválaszolva talán akkor tudsz segíteni a döntében.
Pergető: van saját, ezt alapnak tartottam a betegségek miatt és szerencsére be tudtam ruházni rá, de ezt nem minden kezdő teheti meg!
Védettség: a mostani helyen vannak "védve", egy tanyán. A második variációban nem.
Lakhelytávolság: mostaninál 15km, utóbbinál 70km, de munkakörömnél fogva 2-3naponta járok arra.
Van-e mivel kijárni: van.
Hány kisgazda mivel permetezhet?: 3évig egy gyümölcsöst irányítottam, így van fogalmam ki mivel permetez.
Van-e a környéken aki fát lop és a kaptár tetején fűrészeli fel?: nincs.
Voltak-e méhlopások a környéken?: nem tudok róla.

Remélem most már tudsz némi segítséget adni!Üdv


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 21:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
Üdv Neked Kaptárkő!!!!Kérdésedre röviden csak ennyit,meglátásom szerint,tudod mi a különbség a barna homok és a réti szolonyec közt,de talán a csapadék eloszlása kedvezöbb az utóbbinál.Esetleg betudnád keriteni,netán valami riasztó is alkalmazva lenne mindjárt oda költözésed után,ezek nem lennének akkora költségek.Találsz biztosan valami idősödő méhész bácsit , költsönös egymás segitésére.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 20:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.06.24. 21:21
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Mortimer írta:
Kaptárkő!
A Google Föld program műholdképe alapján és egy chat programmal, vagy telefonon egy tapasztalt méhész tudna neked segíteni, ha bevállalja.


Köszi! A három közül csak a telefon jöhet szóba, de nem akarok ezzel senkit sem terhelni, megelégszek az itteni tanácsokkal, aztán majd kialakul.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 20:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Kaptárkő!
A Google Föld program műholdképe alapján és egy chat programmal, vagy telefonon egy tapasztalt méhész tudna neked segíteni, ha bevállalja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 20:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.01. 20:21
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Miskolc
Tükör írta:
Nocsak... nagyot változott a világ.
Épp csak megmelegedtél, és most már te "osztod" az újakat.

Kedves Tükör!
Rosszul vagy te összerakva. Már megint belém kötöttél, pedig azt gondoltam volna, hogy a magán levélváltásban tisztáztuk a félreértéseket.Ha viccnek szántad, akkor meg még nem értem.
A méhész kolléga 6 hónappal régebben fórumtag mint én, igy nem az újakat osztom.
Egyébként az utóbbi 30 évben 3 x kellet a telephelyen maradni mert a 2 - 5 családos méhészek egymástól kéregették a pergetőt, és nem zavartatták magukat, hogy alkalmanként a 100-120 családos állományt etetni kell otthon ahelyett hogy akácmézet hordanának mert miattuk áthúzódó zárlat van a környéken.
Ezért javasoltam, hogy hívja ki a méhegészségügyi felelőst és mindenki nyugott lesz a környéken.
Majd ha neked is lesz ~ 6000 kg akácmézkiesésed a 3 alkalombol akkor megnézem, hogy így fogsz e reagálni. Szorozd csak be mennyi pénz az! A 150 méhcsaládod akár egy évi bevétele.
Egyébként te még ennyit sem tudtál ajánlani neki moderátorként mint én.

Meg persze a többiek sem.
És ráadásul tényleg nem lehet eldönteni hol legyen a telephelye.
Védettség?
Lakhelytávolság?
Van-e mivel kijárni?
Hány kisgazda mivel permetezhet?
Van-e a környéken aki fát lop és a kaptár tetején fűrészeli fel?
Voltak-e méhlopások a környéken?
Egy telephelyválasztás sokkal bonyolultabb mint elsőre gondolná az ember!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 19:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Tavaszi munkák előtt egy kicsit mindig ilyen puskaporos a hangulat.
Úgy h rá se ránts! :taps

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 19:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.06.24. 21:21
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Köszönöm a támogatást!

Kicsi, de "veszélyes" méhész vagyok/leszek...úgy látszik! :D
Tényleg szeretném komolyan csinálni függetlenül attól, hogy kezdő vagyok. Nincs aki napi szinten tudna segíteni, így olvasok és kérdezek. Ezért is írtam. Üdv


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 17:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.30. 14:47
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Mindenféle kötekedési szándék nélkül megjegyezném, hogy szerintem, aki ennyire körbejárja a telephely kérdést annak fontosak a méhei, és nem csak haszonlesésből csinálja. Aki pedig szereti ezt csinálni az nem fogja elhanyagolni legyen az akár kis méhész akár több száz családos.

Egy szintén „kis méhész”


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 17:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nocsak... nagyot változott a világ.
Épp csak megmelegedtél, és most már te "osztod" az újakat.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 12:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.01. 20:21
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Miskolc
Tisztelt kaptárkő!
Ennyi információból kiindulva szerintem mindegy. Ember legyen a talpán aki ennyiből kimerné jelölni az állandó telephelyedet.
Sértődés ne essék, de remélem nem a közelembe fogsz jönni. Ezt a betegségtől való félelmem mondatja velem, mivel szerintem a kis méhészetek könnyebben elhanyagolódnak.
Kérlek, hogy a méhegészségügyi felelőst évente legalább 4 x vidd, vagy hívd ki a méheidhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 22:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.06.24. 21:21
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Kezdő vagyok, 2 méhcsaláddal és munkám miatt valószínűleg lakóhelyet kell váltanom. A kérdésem, hogy a lentebb felsorolt 2 lehetőséggel kapcsolatban mi a véleményetek.

1: jelenlegi helyükön maradnak, ahol egy szürke nyáras tövében vannak és közvetlen a nyáras mellett nagy kiterjedésű akácos van. Egy kilóméteren belül ezeken kívül van még fekete fenyő és egy-két fűz. Három kilóméteren belül alma és meggy ültetvények (intenzív), valamint néhány hektáros birka legelő. Ebben az évben a környéken nemigen lesz napraforgó. A talaj: barna homok.

2: a másik lehetőségem, hogy átviszem őket egy öreg vadkörtésbe (1ha), ami mellett közvetlen fiatal akácos van és tölgyes. Egy kilóméteren belül ezeken kívül van egy jelentős gyalogakácos és néhány fűz. Három kilóméteren belül nyár, magas kőris, akác, ezüstfa és nagy kiterjedéső kaszálók. Valószínű, hogy idén egy km-en belül lesz napraforgó vetés a területen. A talaj réti szolonyec.

Hosszú távra tervezek, ezért is érdekelne a véleményetek, amit előre is köszönök! Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 17:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.12.26. 22:20
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Ukrajna,Csap
Sonkoly!

Olvasgasd a szaporítás és anyanevelés topikokat,ott szinte mindent megtalálsz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 13:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Dávid!
Ha elvárod, hogy válaszoljunk akkor te is válaszolj már légy szíves! Olvastál már a témával kapcsolatban bármilyen szakirodalmat? Ha a szakirodalomban rögzítettek után is van kérdésed vagy a szokásostól eltérő módokra vagy esetekre vagy kíváncsi akkor biztos lesz itt aki megvitatja ezt veled.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 11:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Dávid! Úgy tűnik, te szítasz felesleges indulatokat.
Felteszel egy hülye kérdést amire vagy ír neked valaki 2 soros általánosságot, amivel nem mész semmire, vagy könyvet kellene írnia, amit ugyanúgy nem olvasnál el mint eddig egy alapfokú méhészkönyvet.
Kinek jó ez?
De tegyünk egy próbát. Mennyire mész vele.Rövid tömör válasz Vicze Ernő:Tanuljunk méhészkedni könyvéből:
Csatolmány:
anyacsere1.jpg
Csatolmány:
anyacsere2.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 10:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.07. 09:10
Hozzászólások: 7
Pont erről beszélek!

Ha nem akarsz segíteni, akkor inkább "ne pötyögtess órákat" a semmiről, mert hidd el, arra senki nem kíváncsi, csak felesleges indulatokat szítasz.
Ha továbbra is ezt teszed, azt kell gondoljam, hogy Te ezt élvezed.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.11. 22:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Na erről írtam egy másik hsz-ben is.
Komolyan azt gondolod, hogy itt páran csak azt várjuk, hogy órákat pötyöghessünk a hiányos gépelési tudásunkkal, azokra a kérdésekre válaszolva, ami az első szembe jövő méhészkönyvben szakszerűen, szépen le van írva?? :roll:

Bizony nem ...
Lehet megsértődni megint!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.02.11. 20:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.07. 09:10
Hozzászólások: 7
Köszönöm a válaszokat.

Lehet, hogy butaságot kérdeztem, de senkit nem akartam megsérteni vele.
Szerintem bárkivel előfordulhat élete során, hogy nincs tisztában egy mások számára evidens dologgal, és ezért a nálánál okasabbaknak tartott emberekhez fordul segítségért.

(A bárki alatt ne értsétek magatokat, mert Ti mint Cézár, kivételek vagytok.)

Ezért aki nem akar segíteni, szerintem ne írogasson a "tanácskérés" nevű topicba, mert kérdésre kérdéssel én is bármikor tudok felelni bármilyen dologgal kapcsolatban.

Ennek ellenére nehézséget kívánok a kaptárakba. (ez így jó?)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.01.29. 16:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Volt itt régen valamiféle szavazás a méhanyanevelőkről. Annak az eredménye meg van még valahol?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.01.29. 16:22 
kárpátia írta:
SZIA!!
VAGY NEVELTETSZ MAGAD, VAGY VESZEL TENYÉSZTŐTŐL!
Én általában úgy csinálom ,hogy különveszek 4 kereten méheket amire már húztak bölcsőt (ebben van friss fias, virágporos, és lefedett petés is)ebből hamar lehet erősítéssel a többitől elvéve 1-1 kerettel családot csinálni!
a magam részéről a tenyésztőktől vett anyák sosem voltak erősek,lehet rossz tenyésztőt választottam!!!!!
3 helyről rendeltem eddíg az ország különböző sarkából.
Meg kérlek ,hogy közöld a tenyésztők nevét mert azoktól én sem rendelek . Előre is köszönöm


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.01.29. 07:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.08. 18:25
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: somogy
Szia deGonosz! Te bátyuska szerintem ez nem is annyira Nick név nálad hanem szerintem inkább ragadvány név lehet!!!
Gondolom Tükör hsz-ből rájött már,hogy nem átgondoltan írt kérdést ,Néked talán a mondandód első felét nélkülöznöd kellet volna.
Természetesen ha rosszul gondolom elnézést!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.01.29. 02:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
Á Laci! Most mé kell vérig sérteni? Há persze, hogy látott különben nem kérdezne ekkora ökörséget!
Sonkolynak!:-tesó megfogod, kitekered a nyakát,benyúlsz a bal zsebedbe oszte berakod zárkát a fiatallal a csapatodnak, oszt vagy lesz belőle valami, vagy buktad a dógot! ennyi. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 19:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Sonkoly írta:
Sziasztok!

Egy nagyon kezdő kérdést tennék fel.
Hogyan és mikor kell kicserélni a méhanyát?
Pl. ha le akarom cserélni, mert már idős, mikor érdemes és hogyan kell kivitelezni?
Köszönöm


Először is: egy kérdést csak egy helyre tegyél fel!!!

Én is kérdeznék: méhészkönyvet, mint olyat, láttál-é már??

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 16:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
SZIA!!
VAGY NEVELTETSZ MAGAD, VAGY VESZEL TENYÉSZTŐTŐL!
Én általában úgy csinálom ,hogy különveszek 4 kereten méheket amire már húztak bölcsőt (ebben van friss fias, virágporos, és lefedett petés is)ebből hamar lehet erősítéssel a többitől elvéve 1-1 kerettel családot csinálni!
a magam részéről a tenyésztőktől vett anyák sosem voltak erősek,lehet rossz tenyésztőt választottam!!!!!
3 helyről rendeltem eddíg az ország különböző sarkából.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 15:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.07. 09:10
Hozzászólások: 7
Sziasztok!

Egy nagyon kezdő kérdést tennék fel.
Hogyan és mikor kell kicserélni a méhanyát?
Pl. ha le akarom cserélni, mert már idős, mikor érdemes és hogyan kell kivitelezni?
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.01.24. 12:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.06.02. 23:03
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Üdv!
Nekem a vizsga áprilisban volt, október közepén vissza kaptam a tanfolyam teljes árát. Részletfizetési lehetőség is volt!

_________________
"Attól lehetsz valaki majd, hogy mi az amit megteszel,
Emlékre vagy érdemes, vagy a múlt ködébe veszel."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.01.23. 16:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.15. 13:51
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: nyiregyháza
Mikorra várható?[/quote]
Üdvözöllek!
Nekem tavaly az előre fizetés után csak novemberben érkezett meg a pénz. A sikeres vizsga feltétele annak, hogy visszautalják. Így meg kell érkeznie hozzájuk a bizonyítvány másolatnak is. Az összes többi papírnak is ott kell lennie, mert hiánylatban úgy is bekérik.Erre ügyelj! Jó tanulást!

_________________
Azt az embert barátodnak nevezheted aki mindent tud rólad és mégis szeret!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.01.23. 12:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.08. 18:44
Hozzászólások: 247
Tartózkodási hely: Baranya megye
Indul tanfolyam méhészetből amire jelentkeztem, csak azt mondták előre kell fizetni,és majd vissza fizeti az állam! Azt szeretném ha valaki megmondaná mikorra várható mert nem igazán vagyok elengedve most anyagilag, főleg hogy nem sokára kell majd a pénz a lépekre meg a fumidil-b-re is. Mikorra várható?

_________________
http://szingermeheszet.5mp.eu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.01.14. 22:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.07. 09:29
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Kecskemét
banderas, PÜ ment!

_________________
NB+1/2NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.01.12. 14:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.25. 12:06
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: J.N.SZ.Tószeg
Üdv

Tudna Valaki segíteni hogy a porcukor csomagolásán van e jelölve hogy nád,avagy répacukor? :shock:

Üdv

_________________
Hunor 10 3 fiókon


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2012.01.11. 20:25 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.08. 18:44
Hozzászólások: 247
Tartózkodási hely: Baranya megye
Sziasztok!
Szeretnék kérni információt az alábbi TIR-ENAR -ral kapcsolatban.Ezt kinek kel csinálni, és nem elég -e az önkormányzatnál bejelentenem mind korábban tettem?
2012. 01. 09.
Felhívjuk a Méhésztársak figyelmét, hogy ne felejtsék el a TIR-ENAR rendszerben a méhcsaládszámok változását bejelenteni. A változást a 2153-as ’Tartási hely és tartás módosító lapon’ tehetik meg, mely letölthető az enar.hu honlapról.

2012 szeptemberétől a méhészeti támogatásokhoz szükséges méhcsaládszám igazolása már a TIR-ENAR rendszerből fog történni, ezért támogatást igénylőknek, ill. azon méhészeknek, akik pl. fiatal gazdák induló támogatásában részesültek, különösen fontos, hogy a változást bejelentsék!

_________________
http://szingermeheszet.5mp.eu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.22. 21:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
csoky írta:
íjász76 írta:
A bölény nem a tetején jár, hanem a földön, de keresztül mindennen. :D


Ezért agyalok én mostanság az éticsiga tenyésztésen!

:re :re

Jó ötlet!!!
A trágyagiliszta nem jött be ..... ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.22. 19:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
íjász76 írta:
A bölény nem a tetején jár, hanem a földön, de keresztül mindennen. :D


Ezért agyalok én mostanság az éticsiga tenyésztésen!

:re :re

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.22. 12:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
János!

Szüvemnek kedvére vagyon, hogy ily elegánsan és humorral es fűszerezvén reagáltad le bátortalan ügyekezetem, az ironia nem ellened horgadt, s eképp megörvendeztem, hogy k'jed nem haraguvék, s kezit aggya: huncfut ki ojjan sokáig tud haragunni...

Amiért elébb klaviaturát ragadtam, annak oka, hogy nehány leveled kapcsán beugrott egy klasszikus székely (udvarszéki) vers, Kriza János gyűjtésibül:
" Úgy megszáradt bennem a szű,
Mint mezőbe lekaszá't fű,
Melyet keccör mégforgatnak,
Harmadikszó fö'takarnak." , lévén többször es megemelintetted hangod, kifogásolván, hogy nem minden fórumtárs óhajt egyetérteni véled, s kenyérkéjét féltve nem idvezli a Kaptárgyár anyaországbéli térfoglalásának szándokát, ráadásul a 2000-nyi család megemlítése sem keltett pozitív emociókat. Az én véleményemet egyébként ösmérheted, leírtam párszor e fórumon, s tudok empátiával es viseltetni, nem vélem szemben haladván a tevékenység.

Ami engöm cseppet zavart, az a hangvétel, melyet esmeg egy udvarhelyszéki népkölteménnyel tudok illusztrálni:
"Udvarhelyszék ojan szék,
Egy is vélle fö' nem ér.
Csak széköj magyar lakja,
Az idegönt boszontya.

Zsidó, tót örmény és rác
Köztünk csak árunyi jár,
Lakni nem mer sönki itt,
Mer' kitojuk a szömit.

Nyelvünk egy vót s égy is lössz,
Mig a fődön magyar lössz,
A szép tiszta magyar nyelv
Mindön felé hangzik el.

Őtözetünk nemzeti,
Még pedig eredeti,
Nem viselünk bugyogót,
Mögkérdhetik nagyapót."

Igazad vagyon, gondolatmenetünk gyakorta hasonló, de ezen ne csodálkozz, családom egyik régi-régi ága felőletek származott át a jelenlegi "anyaországba", eképp nem nehéz ráhangolódnom gondolataidra.

"Fenyegetésedet" pediglen komolyan vettem, felénk járítva lépteid elvárlak hezzánk, mert nem bizakodom, hogy a közeljövőben elvetődnék szűkebb pátriádba (egykor havi vendég voltam Brassóban, Codleán, Onyestben, a Tatros mentén és Gyimesben es, munkám es sokszor terelt arrafelé, s a barátságot is gyakorta "ápoltuk" Középlokon, táncos lábú gyermekeink kíséretében, "megmerítkezvén" a népzenében, táncokban, nyelvben, népművészetben és Setétpataka borvizes fürdőjében, ráadásul éveken át dolgoztam itthon diószegi csángó magyar családokkal, "kihozván" őket az akkortájt még öléggé zárt miliőből...)

Ennyiből is láthatod, mitől tud egy srófra járni az eszünk, s addig is, míg alkalmunk lesz (nem csak virtuálisan) egymásra emelnünk a harci szekerce helyett a boros és palincas (nincs klaviaturámon olyan "a" hangzó, mely a kis elegáns pörge kalapot hordja a fején) poharakat, kérlek, őrözz meg jó emlékezetedben. Ne téveszd szem elől, hogy felénk kell irányozd léptedet, ha "kijősz Magyarba", mert a baráti és humorban gazdag Jánost a Duna partján es nagyon szívesen látjuk, kapunkat szélesre tárjuk, ha megehült tápláljuk, torkát locsolgatjuk, elmentét akadályozván, lovait kifogjuk, kocsija kerekit edugjuk...

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.22. 12:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.22. 13:08
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Sopron vármegye vagy Felvidék
Sajnos Dick Ruby mar regen megtanulta, hogy " ne tarcs olyan alatot ami atjar a kert tetejen" :taps Tehat felszamolta meheset es bolenyeket tart. :lol: :lol: :lol:[/quote]

Lehet, benne valami. A bölény nem a tetején jár, hanem a földön, de keresztül mindennen. :D

_________________
íjász76(János)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.22. 10:09 
amatőrök írta:
Kedves Tomipapa!
Örömmel tölt el,hogy megírtad Jánosnak a Magyar akác "kihasználatlanságát". Így aztán biztosra vehetjük,hogy János és a méhészete legalább "egyszer" a vendégszeretetünket fogja élvezni. 2000,- család estén ez " megtérülő" vállalkozásnak ígérkezik. A vándorlási útvonalad nagyon gazdaságosnak bizonyul. Amikor a kamionokat építettem Én is elgondolkodtam egy hasonló vándorlás tervén. Aztán az idő előrehaladtával valahogy kevesebb adrenalinra vágyok. De hát ez a mi korunkba már természetesnek mondható. Meg aztán az unokáinkkal való foglalkozás mindennél többet jelent. 2000,- családos méhészetre soha nem vágytam. Ekkora feladat nagyon nagy bátorságot és szaktudást igényel. Kívánom Jánosnak.hogy megtalálja a számítását.
Üdv:amatőrök
Amatorok irigyellek ! Nekemis van egy 31 es egy 26 eves legenyem de ugy latszik egyelore nincs szandekuk unokat gyartani :merg Amint tudjatok a kis magyarorszag mellet a nagyromania sokkal tobb mehlegelot bisztosit a dunadeltatol a haromszeki malnas ....... Harom akac.... Igerem nem telepedek ratok se Hazammal se mehemmel . A " hazammal " vegyetek az ekezetet egyszer elol es egyszer hatul.......Megegyszer mondom irigyellek . Az eletbe a legfontosabb a csalad


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.22. 09:59 
N.Attila írta:
gabor76 írta:
Idézet:
Tavasszal szeretnenk szervezni egy 2000 csalados meheszetet. Ehez kernem a tanacsotok Raklapos szalitasra gondoltunk....

Szerintem a "Méhész voltam Amerikában I-II" c. filmet nézd meg mindenképpen.
6000 család ebből 3000 délen telel és ott anyanevelés, raklapok, targoncák, stb.
Mindezt 10 emberrel + idénymunkások pörgetéskor.

Érdemes megnézni! nekem mán kb.8-éve megvan de még mindig ad tippeket.

Sajnos Dick Ruby mar regen megtanulta, hogy " ne tarcs olyan alatot ami atjar a kert tetejen" :taps Tehat felszamolta meheset es bolenyeket tart. :lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.22. 09:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Kedves Tomipapa!
Örömmel tölt el,hogy megírtad Jánosnak a Magyar akác "kihasználatlanságát". Így aztán biztosra vehetjük,hogy János és a méhészete legalább "egyszer" a vendégszeretetünket fogja élvezni. 2000,- család estén ez " megtérülő" vállalkozásnak ígérkezik. A vándorlási útvonalad nagyon gazdaságosnak bizonyul. Amikor a kamionokat építettem Én is elgondolkodtam egy hasonló vándorlás tervén. Aztán az idő előrehaladtával valahogy kevesebb adrenalinra vágyok. De hát ez a mi korunkba már természetesnek mondható. Meg aztán az unokáinkkal való foglalkozás mindennél többet jelent. 2000,- családos méhészetre soha nem vágytam. Ekkora feladat nagyon nagy bátorságot és szaktudást igényel. Kívánom Jánosnak.hogy megtalálja a számítását.
Üdv:amatőrök


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.22. 09:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
gabor76 írta:
Idézet:
Tavasszal szeretnenk szervezni egy 2000 csalados meheszetet. Ehez kernem a tanacsotok Raklapos szalitasra gondoltunk....

Szerintem a "Méhész voltam Amerikában I-II" c. filmet nézd meg mindenképpen.
6000 család ebből 3000 délen telel és ott anyanevelés, raklapok, targoncák, stb.
Mindezt 10 emberrel + idénymunkások pörgetéskor.

Érdemes megnézni! nekem mán kb.8-éve megvan de még mindig ad tippeket.

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.22. 08:15 
Kedves Tomipapa Bá' ! :D Koszonom neked ,hogy igy reggelibe jokedvre hangoltal ! :D A tanacsok is jok : leirtal egy par dolgot amit ne csinaljunk. :lol: A tobbi irasaidat is figyelmesen olvastam es megjegyeztem . Aszt ,hogy ne fenyegesselek meg nem tehetem mert ugy erzem mi ketten nagyon egyforman gondolkozunk :!: Most jon a fenyegetes- Tomipapa amikor kovetkezokor feletek jarok ha bezarod a kaput ugyis bemaszok ,hogy megismerjelek es egy kicsit beszelgessunk :taps Addig is Vigyazz magadra es varom nagyon belelato eszreveteleidet, attol fugetlenul , hogy humoros vagy komoly hangnemben vannak megfogalmazma.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tanacskeres
HozzászólásElküldve: 2011.11.22. 08:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.01.23. 12:25
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Baranya északi része
Idézet:
Tavasszal szeretnenk szervezni egy 2000 csalados meheszetet. Ehez kernem a tanacsotok Raklapos szalitasra gondoltunk....

Szerintem a "Méhész voltam Amerikában I-II" c. filmet nézd meg mindenképpen.
6000 család ebből 3000 délen telel és ott anyanevelés, raklapok, targoncák, stb.
Mindezt 10 emberrel + idénymunkások pörgetéskor.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4011 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.