Pontos idő: 2024.04.19. 13:05

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 10:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.02. 20:21
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Tápióbicske
Sziasztok!

A dajkacsalád szépen elkezdte kihúzni a bölcsőt, le is fedte. Visszaanyásítottam a családot, erre a család a bölcsőket elkezdte körbeépíteni. Szinte el is tűntek a bölcsők a család által épített lépekben. Valószínűleg túlzsúfolt lehetett a család. Ki tudnak így kelni az anyák, ha valamennyire visszabontom a bölcsők körül a rájuk épített lépkezdeményeket?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 07:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
A bemézezett petéztetőtokba zárt anya nálam is mindig az utolsó sejtig bepetézi a keretet. Az problémám mindig azzal van, amikor a peték kelnek. A dajkák nem találják meg a frissen kelt álcát, azok éhen pusztulnak. Ezeket az elpusztultakat találják meg, és megeszik őket (esetleg kidobják, de ilyen kidobáltakat még sosem találtam). Ha az anyát idezárjuk, akkor lényegesen több élő álca lesz. De ebben is óriási különbség van az eredeti komplett készlet bölcsőalapjaival, mint azzal, amikor csak pótlásként egy-egy csomag bölcsőalapot vásárol az ember.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 06:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
laza írta:
Igen, biztosan igazad van. Már csak az a kérdés hogy hol? )


http://cupularve.uw.hu/

Ezzel mi a baj? Nekem bevált, úgy tudom másoknak is. Behelyezés előtt bekenem mézzel majd kitakarítják és a behelyezett anya majd háromnegyedét bepetézi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 05:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Az eredeti barna bölcsőalapok esetén az elfogadás tűrhető volt, a pótlásra beszerzett (magyar, vagy kínai nem tudom), viszont semmit nem ér. Az alapprobléma a szaglás megzavarása. Tehát egyes-egyedül a viaszozás segíthet. A Jenter esetén kisebb a műanyag felület, ezáltal kevésbé tapasztalható ilyen gond.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.14. 23:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Igen, biztosan igazad van. Már csak az a kérdés hogy hol? És még mindig ott marad a kérdés, hogy azzal működne? Végig olvastam a témát, másoknak is problémát jelentett ez a lépés. Mindenki kínai másolattal próbálkozott? Ja, mondjuk én biztosra tudom az enyémről :) Sajnos a megoldásról, a sikerről szóló beszámolók hiányoznak. Sokan sokféleképpen jutunk el a célig. Én megpróbálom megtanulni minden részletre kiterjedően, néha segítséget kérek. Ezt is meg fogom oldani. A közben szerzett tapasztalattól több leszek. És még élvezem is, mert én azért méhészkedek :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.14. 21:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Ha nem működik az occó kínai, kidobnám és vennék helyette eredeti cupularvét vagy jentert, ami már bizonyított, mintsem ennyit sz*rakodjak...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.14. 09:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Én is ilyesmin gondolkodtam. Az anyátlan dajkának előkészített családba esetleg már a bepetézett tokot át kellene rakni? Minden esetre a következő próbálkozás előtt a sejtek belső falát is be fogom kenni olvadt viasszal fültisztítóval. Mert mint korábban írtam, a bepetézést is azután sikerült elérnem. Azóta ha este 18-19 körül bezárom, másnap 9-10 között ha nézem már be van petézve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.14. 06:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Amennyiben biztosra akarsz menni helyezd a bepetézett tokot egy kicsi mondjuk 3 lépes söpört rajba kelésig.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.13. 21:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Sziasztok!
A már többször "szoktatott" majd beviaszozott Nicot utánzatú petéztető tokkal idén már másodszor sem jutottam tovább a tavalyi próbálkozásnál. Kitakarítják a bepetézett petéztető tokot. Másodszori próbálkozásnál akác hordás elején bele zártam az anyát, másnap kiengedtem. Mindössze pár másodpercre figyeltem meg hogy be volt petézve. Ezt már csak a keretet félig kiemelve csináltam, a lehető legrövidebb idő alatt. Egyébként egy nyitott és egy fedett fias keret között volt. A köré rakott műlépet szinte teljesen kiépítették. Három nap múlva nézem, makulátlan üres az egész. pete egy szál sincs benne! A tűzősejteket is előviaszoztam előtte, nehogy amiatt ne kezdjék majd a dajka családban folytatni. De odáig el sem jutottam... Álca áthelyezéssel a többi részét már használtam, de így mégiscsak egyszerűbb lenne. Mi lehet a hiba? Van valakinek ötlete? Köszi előre is!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.04.27. 16:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Sziasztok! Valakinek nincs meg a Jenter CD vagy DVD melléklette? :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.14. 09:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Íme a Jenteres anyanevelés technológiai leírása:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.13. 10:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Nekem a teljesen új Jenterrel sem volt gondom a petéztetéssel. Az anya bezárása előtt 1 nappal beadtam szoktatásra úgy, hogy teljesen összeállítva 4-5 evőkanál mézet belecsorgattam elfektetett állapotban. Szoktatásra beadáskor rajta volt az előlap is, így csak a dolgozók tudtak bejutni a tokba. Másnap anya bezárva és beadva a fészekbe a fias keretek közé. 1 nap múlva tele volt petézve, úgyhogy a teljes előlapot levettem róla a tenyészanyag szétosztásáig. Igaz kell hozzá legalább egy gyenge hordás, vagy serkentés.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.13. 09:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Az eredeti Jenter fehér sejt mintás műanyag rácsa gyárilag van viaszozva és ez elég is. Szerintem ezeket a műanyag eszközöket az első éles bevetés előtt célszerű bejáratni, fiatal lendületben lévő anyával bepetéztetni hordásban vagy etetve és benthagyni fedés előtti állapotig, majd óvatosan kimosni. Ez idő alatt a méhek tökéletesen megdolgozzák, kiépítik, legközelebb a kényesebb tenyészanya szívesebben kezd el bele petézni. Szerencsés esetben enélkül is bepetézi az anya, de kockázatos mivel a jó dajkát már napokkal a petéztetés előtt fel kell készíteni, kárba veszhet a munka és csúszik az összes további dolog.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.13. 08:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Polai.Richard írta:
... mi a tapasztalatotok a petés fogadással? 50 % os elfogadás elérhető így????

...


30-ból 17 db fedett bölcsőm lett. Most raktam szét őket.

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.12. 22:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Nekem kínai nicot utánzat van. Ezt nem petézte be az anya sem a 3 napos "szoktatás" után, sem szirupos locsolás után, és mézzel feltöltés után sem. 2-2 napig volt bezárva, igaz más-más anya közel azonos családokban. Nem akartam egyet sokáig korlátozni... Majd hajszárítóval olvasztottam viaszt, és a petéztető tokot is felmelegítve egy tiszta rongydarabbal beviaszoztam. Vékonyan, nehogy a sejtutánzatokba is kerüljön. Másnapra bepetézte szinte mind, csak a sarkokban hiányzott. Ugyan az anya kiengedése után kidobálták, de az már más téma. Felteszek egy képet az eredetiről, aminek a jobb felső sarkában látható a cég emblémája. Na ilyet a vásárokban nem láttam, de biztos az én hibám, mert nem jó helyen néztem :) Így a kínait megvettem kínából én magam. Megfigyelhető hogy a képen, és a neten sok helyen megtalálható fotókon, hogy az eredeti érdesebb, matt felületű a sejtutánzatú területen. Na az enyém nem ilyen, hanem szinte fényes. És ugye azt is hiába hirdeti a gyártó, hogy méhbarát anyagú. Igen, talán az eredeti...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.12. 20:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
mitrocsak írta:
Ha be van építtetve egy lépbe, mielőtt belezárnád az anyát, fél napra tedd be nyitott fias keretek közé. Ha kész képbe vágod bele, az elő használat előtt locsold meg szörppel. (A későbbiekben erre nem lesz szükség.)
Erre gondoltál? Ha teljes technológiai leírás kellene, megkeresem, vagy leírom, ha gépközelben leszek.


..... Oké köszönöm szépen...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.12. 20:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Propolisz írta:
Dávid nem gyárthat eredeti Jentert, mert nincs rá engedélye szerintem. Árul Jentert, meg saját "utángyártott" un. "Dávid" anyanevelőt. No comment. Én francia cupularvét használok, ott semmi szükség viaszozásra vagy "tok kiépítés"re. Tűzősejteket feltenni, kicsit bemézezni és vagy pár óra után betenni az anyát, mikor már méhek megdolgozták, vagy akár rögtön, mehet a petézés. De akár mézezés nélkül is bepetézi az anya az eredeti francia tűzősejteket (jellemzője, hogy nincs a szélén sorja!). Szerintem Jenternél sem kell viaszozás...


Igazad lehet... Dávid anyanevelő a neve.... ezt kaptam... ajándék volt... ezzel fogom megpróbálni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.12. 19:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Ha be van építtetve egy lépbe, mielőtt belezárnád az anyát, fél napra tedd be nyitott fias keretek közé. Ha kész képbe vágod bele, az elő használat előtt locsold meg szörppel. (A későbbiekben erre nem lesz szükség.)
Erre gondoltál? Ha teljes technológiai leírás kellene, megkeresem, vagy leírom, ha gépközelben leszek.

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.12. 19:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Dávid nem gyárthat eredeti Jentert, mert nincs rá engedélye szerintem. Árul Jentert, meg saját "utángyártott" un. "Dávid" anyanevelőt. No comment. Én francia cupularvét használok, ott semmi szükség viaszozásra vagy "tok kiépítés"re. Tűzősejteket feltenni, kicsit bemézezni és vagy pár óra után betenni az anyát, mikor már méhek megdolgozták, vagy akár rögtön, mehet a petézés. De akár mézezés nélkül is bepetézi az anya az eredeti francia tűzősejteket (jellemzője, hogy nincs a szélén sorja!). Szerintem Jenternél sem kell viaszozás...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.12. 16:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Szép napot mindenkinek!
A napokban kaptam egy Jenter anya nevelő készletet, ez idág természetes bölcsőket használtam amelyeket úgy értem el, hogy megszorítottam egy- egy családot és etettem őket..... Az lenne a tisztelet teljes kérdésem... olvasom a használati utasítást... az eredeti német szerint a bölcső kezdetek alját be kell kenni viasszal, a magyar változat szerint nem kell semmit sem csinálni vele, csak fel kell helyezni a készülék aljára... az lenne a kérdésem amikor a bölcső kezdeteket felrakom a készülék aljára mi az eljárás... aki tudja és csinálja.... hogyan csinálja... megköszönném, ha megosztaná velem... a tenyéssz családot már elő készítettem, és a dajka család is megvan....
Köszönettel : Majorlaci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.05. 15:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
A sok fiatal méhnek bőséges virágporos táplálékra van szüksége, vagyis a starterbe nem csak fias kell. De, gondolom ez megvan... (és két szélsőnek virágporos keretet tettél.)
Ha 2.-án du. zártad az anyát, nyitott fias keretek között, akkor holnap reggel add be a "tenyészanyagot". (3,5 napos álcát adunk be. Honnan jött az 5. nap??)

Petés áthelyezéssel most próbálkozom először, így arról nem tudok mit mondani. Ill. annyit csak, hogy 1-én raktam át két napos petéket. Tegnap ellenőriztem, úgy tűnt, elég szépen fogadták. (futó pillantást vettem rájuk.) Tegnap kapták vissza az anyát is. Jó anya. Remélem nem gondolják meg magukat!

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.02. 20:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
Sziasztok a következő a kérdésem. Jenterrel akartam ma átrakni egy sor 2 napos álcát, kivettem a jenter petéztető tokból a hatszög oldalú magasítást adó kis műanyag részt. Az eredmény, hogy a petéztető tokon mászkáló dajkaméhek egy pillanat alatt a lábukkal széthordták, kidobták az álcák 90 % át. Iszonyat béna hiba volt a részemről... A kérdésem az, hogy van -e értelme petés bölcső alapot beadni a böngészett anyátlan dajkáknak? mi a tapasztalatotok a petés fogadással? 50 % os elfogadás elérhető így????

Ezek a dajkák úgy készültek, hogy egy hete több családtól elvettem 1-2 fedett fias keretet. 10 keretből áll egy dajka. Már csak fedett fiasa van és anyátlan, pótbölcsők amiket ő húzott letörve természetesen.

Ma zártam be újra a tenyész anyagot adó anyákat a petéztető tokba. 2017.06.02 án 4 óra körül. Szóval szerintetek hétfő délután amikor 3 nap körül lesznek a peték érdemes beadnom őket az anyátlan dajkának vagy kénytelen vagyok kivárni az 5 napot?

(zárójelbe jegyzem meg, hogy serkentés és lendületesen petéző anya ellenére, nem petézi tele az összes sejtet két nap alatt sem az anya. Olyan 80-90 % ban. és van olyan sejtalap amibe két petét is rak. Az ilyennél ti kiveszitek az egyik álcát, vagy a méhek ezt megoldják?

Nagyon nagyon köszönöm előre is a válaszokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 22:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Vagyis szerintem - biztosra veszem,hogy - megfáztak.

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 21:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Ebben az időszakban nem szabad a bölcsőket háborgatni? Miért nem vársz velük a teljes kifejlődésig? Mozgatáskor könnyen leeshetnek a sejt aljáról a bábozódás előtt/közben; jól látod, a pároztató népe nem tudja biztosítani a megfelelő hőmérsékletet!

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.06.01. 15:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.03.25. 20:01
Hozzászólások: 23
Üdvözlök mindenkit.
Van egy problémám melyet szeretnék meg tudni de nem jövök rá.A második sorozat kelő bölcsőmet várnám de nem kell és úgy látom nincs is megfelelő méretűre kifejlődve.Az előző is elég silány lett ,habár 32 ból 26 most 28 fedtek le.Van egy sejtésem de megerősítést szeretnék .Szerintem az lehet a hiba hogy nem várom meg a kelés előtti napot (habár Vincze úr könyvébe az van írva hogy a fedés után mehet a beadás)és szétosztom a 3 keretes családokhoz a bölcsőket kb 12. napon és megfáznak vagy valami mert az előző ki nem kelt sorozatnál egyformának tűntek ezért következtetek arra hogy a beadás után megváltozott a hőmérséklet és ez állította le a fejlődést.
Várom a reakciókat.
Előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.16. 20:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Köszönöm. A lehetőséget is.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.15. 14:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Gyere el megmutatom. :)
Egyébként nagyon egyszerű. Kihúzod a dugót álcával együtt a bölcsőalapból és visszadugod a másik dugót amin a pete van.
Az eredmény egy már kiépített bölcső az alján egy pete amit pempő vesz körbe:
viewtopic.php?f=3&t=361&p=157729&hilit=#p157729


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 20:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
feketez írta:
Ha rögtön a petét adod a dajkának rossz lesz az elfogadás. A Jenternél a már bepempőzött kihúzott bölcsőben ki tudod cserélni az álcát petére. A Cupularve-val hogy csinálod?

Azt azért megnézném hogyan kell végrehajtani.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 18:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 22:28
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Nem próbáltam de biztos, hogy ugyan úgy működik mint a jenternél (jenterel probáltam). De az idén kipróbálom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 15:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Próbáltad? Hány százalék az elfogadás?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 13:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 22:28
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Kicseréled a kelyhet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 07:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Ha rögtön a petét adod a dajkának rossz lesz az elfogadás. A Jenternél a már bepempőzött kihúzott bölcsőben ki tudod cserélni az álcát petére. A Cupularve-val hogy csinálod?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 04:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Miért a cupularvéval nem lehet? Azzal is tudsz petésen nevelni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.13. 08:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Cserébe lehet a Jenterrel petésen nevelni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.13. 08:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Ja , azt igen , de a cupularve még mindig 1 alkatrésszel kevesebből áll :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.13. 08:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Azt írják garantáltan 100% eredeti német Jenter. Átvették a Cupularve sokkal praktikusabb bölcsőtartóját.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.13. 07:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
Az én eredeti készletemben bordás kupakok vannak.
Az ukránnak ilyen a bölcsőtartója, rögzítője:
Csatolmány:
jenter.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.12. 19:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
Nekem "EREDETI" van, és pont ugyanilyen.

Nem látok különbséget.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.10. 18:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
Ezt az "ukrán-Jenter"-t ismeri valaki? Gondolom valami utánzat, de a rögzítése jobban tetszik, mint az eredetié...
https://ukrbee.com/ru/karl-jenter/326-dzhenterskij-sot-bystryj-start-mini.html


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.07. 08:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Vannak anyák akik nem szeretik a bezártságot. Próbáld meg másik anyával. Fontos hogy lendületben legyen az anya, rajzási előkészület nem jó, mert koplaltatják az anyát. Levett ráccsal nyitott fiassal szemben próbáld meg kiépíttetni, hogy normális mélységű sejtek legyenek. Amikor beteszed az anyát 8-10mm-rel meg kell növelni a léptávolságot a rács miatt, hogy a dajka méhek szabadon ki-be járjanak az anyához, és gondozhassák a szemközti fiast. Én két körben szoktam petéztetni, először beteszek egy anyát 1 napig, ezalatt tele kell hogy petézze a tokot, ezután a mozgó sejteket kitakarítom, egy nap szoktatás és mehet bele a tenyészanya, max 8 órára. Így egykorú álcákat kapok, az anya szívesebben petézik ott ahol már van pete és csak azt a 100 sejtet kell petéznie ami ki lett takarítva. Ha sikerült bepetéztetni, álcázás után tedd vissza a keretet hogy kiépítsék teljesen a sejteket, fedés előtt vedd ki szedd szét és óvatosan folyóvíz alatt mosd ki az álcákat, utána ugyanabban a pozícióban ahogy volt rakd össze. Én alkoholos filccel összejelöltem. Így legközelebb tuti a siker.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.06. 21:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.03.12. 13:44
Hozzászólások: 6
Üdv.nekem már lassan 2hete bent van a tok,kétszer zártam az anyát,de nem petézi be.Serkentem őket, beúsztattam először mézzel,utána sziruppal,két napig volt benne,nyitott fias közzé berakva,de semmi.Nem tudom az okát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.06. 19:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Egy hibát találtam a rendszerben, az innendug két "n". ;)
Ha jól láttam van 3 bölcső amiből elfogyott a pempő és szemmel is látszik hogy kisebb, azokat érdemes kiselejtezni mert kevesebb gondozást kaptak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.06. 18:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.03.25. 20:01
Hozzászólások: 23
Elnézést lemaradt a komment.
A képen jenterrel készült bölcsők láthatóak melyek 11 naposak ma mentek a rossz idő előtt a pároztatókba mely 1 fedett 1 mézes és egy virágporos keret található.
Nem volt nagy ördöngösség kivéve a petéztetés .2 szorra sikerült mivel elsőre nem jöttem rá hogy miért nem petézik bele 2 nap után se.
Nem szoktattam a műanyag tokot és az anyának nem tetszett.Ezért vártam vele megint 2 napot és utána beadáskor lelocsoltam cukor sziruppal.
Na ez már tetszett nekik pánikukba másnapra telepetézte a tokot az anya.Az előző kommentekre reagálva valóban nem befolyásolja az álcázást a rossz idő, viszont folyamatos etetés az valóban sikert hozott .A petéztetett anya az volt a legjobban hordó családom tavaly, a dajka az a második legjobb.Ez lett az eredmény
Remélem jók lesznek mivel az idáig vett bölcsők elég rossz minőségű anyákat hoztak és gondoltam ilyet vagy ennél jobbat én is tudok csinálni.
Minden kezdő társamnak csak ajánlani tudom próbálják ki ők is nagyon érdekes és izgalmas dolog
:Üdv


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.06. 17:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Nem írtál kommentárt, de jó eredménynek tűnik!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.06. 17:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.03.25. 20:01
Hozzászólások: 23
elsőre? :) :?:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.05. 21:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Gratulálok, ügyes vagy :)

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.03. 09:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Tomi írta:
A rossz idő nem befolyásolja az álcázást. Fűtött autóban csinál közel a dajka családhoz. Semmi probléma nem lesz. Fontos, hogy a dajkának adj enni. Ha van hordás, ha nincs. Bár az időjárást nézve nem lesz.


Késő délutánra elállt az eső, a szél is elcsendesedett így kellemes 4 fokban végeztem az álcázást. Kocsival csak 100m-re tudtam megközelíteni a méheket a sár miatt, ezért barátom javaslatára hűtőtáskában melegvizes palackokkal utaztattam az autóig és vissza az álcákat. Az eredmény: 40 beadott álcából 40-et fogadott el az anyátlan része a kombinált dajkacsaládnak. Másnap már be tudtam menni az autóval és 3 napos petékre cseréltem az álcákat. 27 beadott petéből 25-öt fogadtak el és 24 anya ki is kelt, egy álca lecsúszott a pempőről. Azért csak 27, mert ennyi petét adott a tenyészanya a fél nap alatt amíg a tokban volt.
Tavaly nyári képek:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.02. 10:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 562
Tartózkodási hely: Pest megye
Kedves lacus23,

a jó anyák nem egy napos petéből, hanem max 1 napos ÁLCÁBÓL lesznek, és ez nem mindegy!
Az álca 3 napos petéből lesz...

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.02. 10:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 22:28
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
lacus23 Talán érdemes végig olvasni ezt és az anyanevelés topikot mielőtt ilyenbe kezdenél.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2017.05.02. 09:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Próbáld meg elfogadtatni a petés bölcsőalapot a dajka családdal és megérted, még az anyátlan dajka sem hajlandó normálisan elfogadni.

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.