Pontos idő: 2024.04.26. 17:49

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 16:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
A fedett bölcsőket forgatod megnézésekor,megzökken visszarakáskor. Leszakadnak a pempőről. Fedés után 2-3 napig nem nyúlok hozzá,le ne szakadjon a pempőről.

Ez csak egy lehetséges verzió. Látatlanban nehéz megmondani,végig kellene nézni hogyan csináltad, talán úgy könnyebb lenne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 15:28 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2017.03.05. 09:30
Hozzászólások: 39
Tanácsot kérnék! Mi lehet a probléma akkor hogy ha a jenterrel készített anyabölcsőt szépen befedik de elfelejt kikelni! Az utólsó két sorozatom nagy része így járt. :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.11. 08:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Nekem a századik használat után is problémás az elfogadás. Elfogadható eredmény akkor van, ha a kelés előtti estén az anyát bezárjuk a petéztetőtokba. A tenyészanyát ismét, vagy egy dajkacsalád anyját, ez mindegy. A lényeg, hogy a dajkaméhek nagyobb tömege legyen a petéztető tokban. Az ebbe helyezhető cukorlepénynek is ez lenne a feladata, de akkor inkább azzal vannak elfoglalva. A család etetésének nem nagyon láttam pozitív hozadékát, de néhány kiugróan jó kelő pete gondozásba vétel hordás idején volt. Az anyabezárás adta a legjobb eredményeket, de itt is voltak gyatra számok. Ezeket utólag a kínai tűzősejteknek tulajdonítom.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 22:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Propoliszról jut eszembe, hogy most az vettem észre, hogy a petéztető tokot bevonták vele. Kissé sötétebb színe lett a nyitott oldalon. Ez az első 4 napos szoktatáskor és a bepetézés utánra sem következett be. Akinek működik, tapasztalt ilyesmit? A kínainál sem vettem észre, pedig gondolom lehet jelentősége. Lehet hogy csak most következett be a szoktatás, és eddig nem is kellett volna vele próbálkozni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 21:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Propolisz: Mivel egy már korábban belinkelt videón, amit kimondottan kezdőknek szánt a készítője azt láttam, gondoltam egy sorral azt is kipróbálom. Miért is ne? Semmit sem veszítettem, mert végülis még így is sokkal sikeresebb lett, mint a többivel arra várva hogy kikeljenek és gondozásba vegyék. Merthogy az még mindig nem következett be...

Mivel már minden eredeti, (egészen pontosan egy sor tűzősejt kivételével) egyelőre több ötlet híján visszatettem a fészek közepére a keretet a petéztető tokkal. Abban reménykedve, hogy majd a körülötte lévő lépet befiasítják, és akkor újra nekifutok. Az lehet probléma hogy nem etetek? Folyamatos hordás alatt nem tartottam célszerűnek. De esetleg a kiválasztott tenyészcsaládnál megcsinálom, ha az a többlet hogy éjjel is rendelkezésre áll a kaja, bárki szerint előnyt jelent. Lehetőleg olyan valaki szerint, akinek saját magának működik a nicot anyanevelés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 16:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Laza, te petés tűzősejtet raksz függőlegesbe állítva a tenyészlécen a dajkának?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.10. 16:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
A petésen áthelyezett 12 db tűzősejtből 2-őt fogadtak el, ami hozza a 10%-os papírformát. Viszont a petéztető tokban 0, azaz nulla darab az elfogadás! Tökéletesen kiürített, tiszta :( Tehát az állítás, hogy az ilyen ügyetlen hülyegyerekek mint én is vagyok, könnyen és nagy biztonságban tudnak vele anyát nevelni, sajnos nem igaz!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.08. 11:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Természetesen mindenki annak örülne, ha egy bármikor megismételhető módszert sikerülne kidolgozni. A petézés akkor is csak este történt meg, amikor nem mézeztem be. A mézezéssel csak biztosabb, hatékonyabb. Az utóbbi alkalomnál való elmulasztásának egyszerű oka van. Nem volt nálam méz :) Azért meg nem akartam egy lépet megrongálni, hogy kifacsarjak egy kicsit. Most pl. bizonyosságot nyert előttem, hogy a kínai tűzősejt szagával lehet valami, mert a szomszédos sorokba sem petézett az anya. Pedig a teljesen kínai, de viaszozott rendszernél már megtette. Most annyi változott, hogy a méret miatt meg is csiszoltam a kínai tűzősejtek szélét, amit nem viaszoztam be újra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.08. 04:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Szerintem a korlátozás maga az az idő, amikor a méhek a sejtekből kitakarítják a mézet. Nekem az volt mindig az érzésem, hogy napkeltekor kezdik az anyák telepetézni a tokot. Így lehet egy-két órás álcákat átrakni. Őszintén szólva én nagyon örülnék annak, ha bebizonyosodna, hogy az eredeti tűzősejtekkel működik normálisan a rendszer.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.07. 15:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Azt már a kínai toknál észrevettem én is, hogy az esti utolsó, és a hajnali első kukkolás között kerül bepetézésre. Akkor is, ha már reggel bezártam az anyát. Az első próbálkozásoknál nem tudtam uralkodni a kíváncsiságomon:) Később a sikertelenség miatt sok mindent átgondoltam, így ezt is hanyagoltam... A szakírók szerint az előnyös ha korlátozva van a tenyészanya a petéztetés előtt. Ha jól emlékszem pár órára, de 1 napnál nem hosszabb időre. Ennek gondolom valamennyire meg is felel, ha délelőtt kerül a zárkába, és aznap este rakja le a tenyésztésre szánt petéket. Az ember tényleg nagyobbnak látja, de mérés nélkül simán lehet hogy csak képzelődtem. Ha itthon lesznek, lehet hogy ezt is megmérem :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.07. 14:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Az én tapasztalatom az, hogy a szoktatás egy teljesen felesleges dolog. Este 8-kor fullra be kell mézezni a tokot (tehát csurig feltölteni a sejteket), anyát megkeresni, bezárni. Reggel hétre minden egyes sejt bepetézésre kerül. Kínai tűzősejt esetén is.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.07. 13:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Az eredeti petéztetőtokkal való első forduló biztató. A minimalista stratégiát követem, vagyis a lehető legkevesebb munkával, macerával, eszközzel kezdem. Ha nem sikerül, változtatok. Mivel az idei anya szükségletem hamarosan fedeződik, már szinte kötetlenül kísérletezhetek A 3 napig szoktatásra berakott új állapotú petéztető keretbe minden hókusz-pókusz nélkül kb. harmadát petézte be úgy az anya, hogy csak a szoktatásra berakás előtt mézeztem be. Zárkázás előtt semmi mézezés. Az utánzatot már most jóval felülmúlta előttem! A kínai sorba nem rakott, és a mellette lévő sorokba sem... Kiengedés előtt leszedtem 12db petés tűzősejtet, és átraktam az 1 napja anyátlan dajkának, a náluk is 4 napja bent lévő tenyészléceken. A többit a lehető leggyorsabban vissza a tenyészcsaládba gondozásra. Ismét 3 nap várakozás, folyt. köv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.04. 05:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Tudod Kriszta, aki erre a kérdésre az alábbi választ adja, annak én a tanácsait messze elkerülném. Lehet, hogy jobban járok, ha pont az ellenkezőjét teszem annak, amit tanácsolsz.

cerana írta:
Kriszta!
Azt azért szeretném megkérdezni tőled, hogy a Cupularveval Te hány fedett bölcsőt állítottál eddig elő? Nagyságrendileg.


Kriszta írta:
Nem kívánok végeláthatatlan vitába bonyolódni, különösen nem szerszám méregetésbe

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 21:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.17. 22:28
Hozzászólások: 22
cerana írta:
Úgy látom Kriszta valamiért nem akar válaszolni a neki feltett kérdésre.

Nem kívánok végeláthatatlan vitába bonyolódni, különösen nem szerszám méregetésbe :lol:, csak a többieket akartam megóvni a viaszozós ötletedtől. Neked nincs szükséged mások tanácsára, hisz mindent jobban tudsz, a többieknek meg leírtam, amit akartam, ők talán megfontolják. Ennyi...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 13:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Nem illő reklámozni senkit sem egy fórumon, annak is megvan a maga helye. A kérésedre kivételt teszek, de előtte leírom: Nem vagyok semmiféle partneri viszonyban velük, és a regisztráció utáni első megrendelésem volt. Itt rendeltem: http://vernalis.hu/kategoriak/anyaneveles-eszkozei Előtte természetesen telefonon megkérdeztem az eredetiséget. Rendelés, utalás után másnap kezemben volt. Egyébként ahol olyan szerszámot tudnak készíteni, ami ilyet gyárt, nem lehet probléma a feliratokat sem rátenni. Tehát az ugye önmagában nem garancia pl. az adidas melegítőre sem :) Minden esetre, eddig nem merült fel kétség bennem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.03. 08:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Szia laza.

Nekem is tetszik ,hogy nem lazán veszed ezt a kérdést. A siker sok ilyen "pici" részletekben rejlik. Ezért megkérnélek, írd már le,hogy konkrétan hol vetted az eredetit. Mert ugye ,ha a boltost megkérdezed úgy is azt mondja: eredeti.
Sokaknak megkönnyítenéd a választást. Azért az mégsem járható út lenne,hogy a boltban reszelgetnéd meg szagolgatnád a tűzősejteket :lol:

És még egy, eredeti Pót tűzősejteket is árulnak, ott ahol vetted a készletet?


Üdv:Oszkár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 21:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Elkészült a következő változat :) Először rögzítettem keretdróttal a két dugót, mert sem a kaptárba nem jó beejteni, sem a fűbe... Most már a korábbi ötletem alapján a NB keret aljába került beépítésre. Nem a legszebb keret amit feláldoztam, de ez volt üres, és már fiasított. Mivel egy csomagban valami eszetlen módon nem 110db tűzőset van hanem 100, amiből már egyet el is rontottam, magától adódott a lehetőség, hogy egy sor a kínaiból is került bele. Talán a korábbi hsz.-okból már sejthető volt, hogy néhány furat elkészítése, vagy a tűzősejtek csiszolása nem állít meg. A már említett méretproblémák jól láthatók a csiszolás után, és kompenzálni kellett egy vékony műanyag habcsíkkal, hogy ütközésig a helyükön legyenek azok is. Holnap mézzel feltöltés, és indul a szoktatás!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 14:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Úgy látom Kriszta valamiért nem akar válaszolni a neki feltett kérdésre. Laza nagyon jó választ adott: alapvetően a szag a hunyó. Kopter is jól fogalmazta meg a problémát: a legnagyobb baj a tervezhetőséggel van. Kár, pedig nagyon hasznos dolog lehetne. Bár az is megfogalmazódott már bennem, hogy az életben minden úgy van jól, ahogy van. Hagyományos álcázással kevesebb napi petézésre alkalmas anyákat lehet nevelni, amelyek kevésbé szorulnak meg a kis méretű kaptárakban (kis méret az NB 24 alatti kaptárokra értendő), ezáltal nem küszködnek annyit a rajzásproblémákkal. Tulajdonképpen saját magamnak generálom a problémát azzal, hogy jobb anyákat akarok nevelni a fiatalabb álcákból, esetleg petéből.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 13:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.25. 18:43
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bakonszeg
Szia Laza. Tetszik amilyen alapossággal körüljárod a problémát. Viszont a méheken végzett éles tesztelésed eredményére legalább ennyire kíváncsi vagyok. Az ismerettségi körömben a tapasztalatok egyeznek az enyémmel. Nem tervezhető pontosan. Ez érinti az összes fajta tokot. Jenter, dávid, nikot, kínai. Remélem aki valóban tudja használni ( biztos van ilyen :) ) segít megfejteni a hiba okát. Nem azzal van a probléma hogy évente egy két sorozat összenöjjön, hanem hogy mind, vagy majdnem mind. Úgyhogy személy szerint örülök az itteni ténykedésednek, és köszönöm hogy az eddigieket is leírtad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.02. 12:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Mivel igyekszem alaposan megérteni a problémákat, tovább vizsgáltam a tűzősejteket. Összehasonlítva kiderült, hogy az eredeti pontosan 10mm magas, a kínai 10,5 és több mint fele sorjás, amitől még magasabb. Az eredetinek a feneke 1,5mm, a kínainak 1mm a sejt közepén. Tehát ha kínait szeretnénk használni az eredeti petéztető tokon, legalább 1mm-t le kell belőle csiszolni a hasonló illeszkedéshez. De ez a kisebbik probléma lehet! A korábbi hsz.-okban bemutatott tűzősejt metszetek készítésekor is észrevettem, de azóta többször megismételtem, a "reszelős próbát" :) A tűzősejteket megreszelve, azaz egy tűreszelőt legalább 5-6-szor közepes erővel rányomva, zárt helyen a kínai 30cm-ről is azonnal érezhető rettentő büdös "műanyagszagot" produkált. Ezt műanyag üzemekben
emlékezetem szerint "bomlott"-nak nevezik, és rendszerint túlhevült, többször újradarált-újrafelhasznált anyagból készült termékek körül jelent meg. Az eredeti reszelésekor semmit sem lehetett érezni, illetve egész közelről szagolva alig érezhető édeskés szaga volt. Azt hiszem ez a legegyszerűbb teszt, amivel valószínűleg a legnagyobb probléma kimutatható


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.06.01. 22:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Megjött az eredeti petéztető tok, és az eredeti tűzősejtek. Persze hogy kettévágtam ebből is egyet. :) És bizony k..ra passzol! az illesztés tökéletes, és mint a fotón látszik, minden sejtnyúlvány totál egyforma. A kettévágott tűzősejt belső felét is lefotóztam. Legyen valami kapaszkodó az eredetiséghez. A színe sem annyira barna, inkább borostyán sárga. a belső fele viszont nem csak hogy matt, hanem rücskös.
A beviaszozás azért nem annyira ördögtől való gondolat! Főleg hogy az eredeti használati útmutató is említi, csak felhívja a figyelmet hogy 75 fokon már eldeformálódik...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.31. 04:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Ez úgy helyes, hogy a két órás álca feromon kibocsátása nagyon alacsony szintű, amit elnyom a műanyag szaga. Eredeti esetén ez minimális, kínainál meg szinte totális. Abból kell kiindulni, hogy a természetes lépben sem pempőzik a méhek a petét, akkor kezdik etetni,amikor kikelt az álca. Az viszont nagy valószínűséggel igaz, hogy később már a pempő illata is hozzájárulhat a megtalálás sikeréhez. Itt viszont pont arról van szó, hogy az álca azelőtt pusztul el, hogy megkapná az első adag pempőt. Nekem még sosem volt azzal gondom, hogy áthelyezett álcát ne fogadtak volna el. Az gyakorlatilag 100 százalék kínai esetén is.
Az egészben az a gond, hogy a vásárló amikor pótlásra vásárol tűzősejtet, akkor nem tudja, hogy eredetit kap-e? Ha Propolisz nem írja, akkor én abban a tudatban halok meg, hogy csak eredeti létezik, kínai pedig nem.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.30. 15:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
A kétórás álcánál még nagyon kevés pempő van, minden perc ami addig telik el míg a dajkák gondozásba veszik életveszélyes. Nem csak az az idő számít amíg kaptáron kívül van (de az fokozottan), hanem amíg a dajkánál helyreáll a rend és gondozásba veszik az álcát. A nagyobb, több pempőn úszó álcát szívesebben fogadják, hamarabb gondozásba veszik és kevésbé finnyáznak hogy kínai vagy nem kínai a műanyag.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.30. 05:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Kriszta!
Azt azért szeretném megkérdezni tőled, hogy a Cupularveval Te hány fedett bölcsőt állítottál eddig elő? Nagyságrendileg. Én a magam tapasztalatait ezres (kb. két-három ezer) nagyságrend alapján mondom. De néhány éve teljesen feladtam. Lehet, hogy ez annak a következménye, hogy kínai tűzősejteket kaptam a régiek pótlásakor, ezért romlottak az eredmények. A tűzősejtet honnan tudom felismerni, hogy eredeti-e?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.30. 05:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Kriszta írta:
Egyébként honnan tudtad, hogy csak kétórás az álca? Óránként ellenőrizted a kipattanást?

Az esti órákban bezárt anya napkelte idején petézi be a (fullra bemézezett) tokot. Reggel ötkor még egyetlen pete sem kel ki, szemben a hét órással. Amelyik nem kel ki, azt két óránként szoktam (rendszerint eredménytelenül) tenyészlécre rakni. Ennél idősebb álca esetén már inkább a hagyományos álcázásnak van értelme.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.29. 20:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.17. 22:28
Hozzászólások: 22
Lárva fejlődése
https://www.youtube.com/watch?v=6JIERvVgpfA


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.29. 20:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.17. 22:28
Hozzászólások: 22
Inkább fél napostól egy naposig. A túl fiatalt kidob(hat)ják.
Egyébként honnan tudtad, hogy csak kétórás az álca? Óránként ellenőrizted a kipattanást?
Mit ír erről Faluba a remek könyvében (A méhanya nevelése)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.29. 19:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Kriszta írta:
Tűzősejt áthelyezéskor meg ne legyünk restek ellenőrizni az álcák fejlettségét.

Bocsánat, de ezt nem értem mit jelent! Én kizárólag azért vettem 20 évvel ezelőtt az első Cupularveimat, hogy minél fiatalabb álcát tudjak áthelyezni. Ami két óránál idősebb, azt fel sem használom. Lehet, hogy itt van a sikertelenség oka?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.29. 13:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.25. 18:43
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bakonszeg
Az anyapihentetőnek mi az értelme gyakorlatban mert sajna nem tudtam rájönni.
Azt hogy 30 éve eredményesen használják egyesek nem kétlem :) .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.29. 13:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.17. 22:28
Hozzászólások: 22
cerana írta:
......Arra jó, hogy egy életen át kísérletezzen vele az ember. Kár, mert praktikusabb, mint a Jenter. Annál viszont a műanyag felület kisebb, ami a szaglást zavarná,ezért nem hallottam olyasmi problémákról, mint a Cupularve esetén. Nekem egy ötletem lenne még a Cupularvéhoz: a tűzősejteket és a petéztető tokot is viaszba kellene mártani. Ekkor viszont a sejt szűkülhet be kritikus mértékre, vagy a tűzősejteket nem lehet rendesen ráilleszteni a tokra.

Hello, a jentert és a cupularvét is a fél világ eredményesen használja vagy 30 éve. Rengetegen használják eredményesen, gyönyörű anyákat nevelnek vele. Persze van, akinek nem sikerül..... Az is igaz, vannak utánzatok. De aki kínából rendel, ne is várjon eredeti minőséget. Aki meg webshopból kapott eredeti helyett kínait, kérje vissza a pénzét. A tűzősejten kívül minden cupularve alkatrészen van "nicot" felirat. Ha kell eredeti cupularve tűzősejt, tudok küldeni, tettem fel hirdetést, nem elérhetetlen cikk.

Köszönjük az ötletet, de még véletlenül se próbálja meg senki a cupularve tokot vagy a tűzősejteket viaszba mártani, nincs rá szükség!!! És nem kell "kiépíttetni" sem. A németek is állnak át jenterről cupularvéra, de mindkettő jó.
A tenyészcsaládot etetni kell, a tenyészkeretet a tokkal, tűzősejtekkel NEM RÁZOGATJUK, mert elmozdulnak a peték/lárvák és csodálkozunk, ha kidobják a méhek. A tok mellett legyen bepetézett terület, akár régi lép, akár tok mellé frissen építtetett. NB lépnél nem a mézkoszorúba illesztjük a tokot! Tűzősejt áthelyezéskor meg ne legyünk restek ellenőrizni az álcák fejlettségét.
Cupularve hátulján lévő cukorpép kamrával lehet szabályozni az anya automata tok-elhagyását (cukorpép betéve, anya elől, hátsó dugó nyitva) vagy késleltetett belépését (cukorpép betéve, anya mellette lévő hátsó kamrában várakoztatva, hátsó dugó zárva) Anyarács persze feltéve. ;)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.29. 11:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
A kínai utánzatnál egyébként más méretprobléma is lehet, amit legutóbb vettem észre. Ahol rövidebbek a sejtnyúlványok, és a méhek kijavították, ott a tűzósejtekben is több a viasz. A sejt aljára is tesznek. Ezekben a tűzősejtekben a pete szépen középre kerül, és a méhsejt mintázat a petéztető tok részen viasszal meg van kb. 1-1,5 mm-el vastagítva. A többi sejt szélénél szinte az előviaszozást is leszedték. Szinte fényes a műanyag mint eredetileg. A sejtekben pedig, mint az álanyás családnál, több pete is van. De azokban a sejt szélein. Lehet hogy túl mély a kialakított sejt profilja. Már postán van az eredeti, hamarosan össze tudom hasonlítani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.29. 10:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Cerana: Ez mégiscsak egy fórum. Semmi értelme nem lenne, ha mindjárt az első hozzászólás után zárolta volna a moderátor, mert le lett írva minden. Nem is lett zárolva, akár mekkora tapasztalattal és tudással is rendelkezel, amit egyébként tisztelek. Kérlek ne neheztelj rám azért mert a mások véleménye is érdekel az általad indított témakörben! Vagy azért mert a saját melléfogásaimat én is megosztom, hogy legalább a többiek elkerülhessék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.29. 09:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.25. 18:43
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bakonszeg
Nekem kettő van. Egy dávid, meg egy kínai. Volt jenter is. Eddig nekem a legeredményesebb a dávid volt. A kínait meg azért vettem mert elfogadható áron van hozzá minden. Pl. Petéztetötok kb 110 csészével kb. 3000 Ft, ezt most meg sem venném. 200 bölcsőtartó, annak a rögzítőeleme, 200 bölcsővédő, 600 csészécske kb. 12 000 Ft. Rendesen beálcázva elfogadható eredményt ad. A két tokkal most is játszok de érzésem szerint a játék szó pont jó rá :) . De nekem a jenter sem volt jobb ezektől. Biztos eredményt az álcázást hoz nekem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.29. 09:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Nem könnyű elfogadható választ adni, hiszen bármilyen gyakorlattal is bír az ember, még ekkor is érheti meglepetés. Legfőképp akkor amikor az anya tele petézi a cupularve tokokokat tisztességesen, majd amikor áthelyezem az anyanevelőre szépen ki is takarítják. Na ekkor ér a legnagyobb meglepetés, azonnal megfogalmazódik bennem, hogy mit is csináltam rosszul?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.29. 05:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Laza!
A topic legelső hozzászólását tudom ismételten javasolni. Most kimondom azt, amit akkor csak körvonalaztam. A Cupularve a Templomosok kincse. A jó ég tudja, hogy a tisztán eredeti is(tűzősejt a legfontosabb), vagy csak a kínai. Arra jó, hogy egy életen át kísérletezzen vele az ember. Kár, mert praktikusabb, mint a Jenter. Annál viszont a műanyag felület kisebb, ami a szaglást zavarná,ezért nem hallottam olyasmi problémákról, mint a Cupularve esetén. Nekem egy ötletem lenne még a Cupularvéhoz: a tűzősejteket és a petéztető tokot is viaszba kellene mártani. Ekkor viszont a sejt szűkülhet be kritikus mértékre, vagy a tűzősejteket nem lehet rendesen ráilleszteni a tokra.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.28. 22:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
A többi cucc is megvan, az szerintem maradhat kínai. Feltéve, ha legalább méret kompatibilis az eredetivel. Már nem fogadnék rá, majd kiderül.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.28. 16:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 564
Tartózkodási hely: Pest megye
hát vagy mártasz magadnak bölcsőalapot.
Bár a tűzősejt alegolcsóbb, kell hozzá még két alkatrész, hogy be is tudd adni a starterhez...

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.28. 14:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Köszönöm a fotókat! Látható hogy lényegesen pontosabb a kialakítása, mint az utánzatnak. Annak a sejtnyúlványaiból is szinte minden sora másképp, más szögben áll. valamint rövidebb-hosszabb. Azért a végeredményben vagy a siker arányában fontos lehet! A Jenter-ről is láttam nagyon jó minőségű videót, fotókat. Az más kialakítású, annál ez a probléma fel sem merülhet. Közben addig jutottam, hogy a 4. napig a petéztető tokba bezárt anya alatt sem vették gondozásba a petéket. Volt olyan tűzősejt, amiben 3 pete is volt! 2 elpusztult, és egy friss. Most a kézi álcaáthelyezés is rendkívül gyengén sikerült. Belátom, a továbblépéshez kell venni egy eredeti petéztető tokot, és hozzá való eredeti tűzősejteket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.26. 08:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 564
Tartózkodási hely: Pest megye
Csatolmány:
IMG_20180526_085217_HDR.jpg

Csatolmány:
IMG_20180526_085309_HDR.jpg

Csatolmány:
IMG_20180526_091009.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.26. 08:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 564
Tartózkodási hely: Pest megye
Nincs tapasztalatom a tokról sajnos, mert eddig egyszerűbb volt számomra álcázni, és a tenyészanyát egész keretes tokba zárni, mint ebbe. Az látszik, hogy a csészéhez alul hozzáér a tok ferdén kiképzett nyúlványa és a méhek vékony csíkban oda viaszt nyomnak, talán hogy azt a kis rést is eltüntessék, összedolgozzák, ami keletkezik.
Csatolmány:
IMG_20180526_084851.jpg

Csatolmány:
IMG_20180526_084937.jpg

Csatolmány:
IMG_20180526_085259_HDR.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.22. 14:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
laza írta:
szinte a fórum összes témakörében, így ebben is minden hozzászólást elolvastam többször is. Főleg mielőtt kérdeznék.
meglepő módon egyből a petét rakja át a tenyészlécre. Ma ezt próbálom ki.

Magadat cáfolod. A hivatkozott első hozzászólásban erre is van válasz.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.22. 11:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Cerana: Köszönöm az ismétlést, de szinte a fórum összes témakörében, így ebben is minden hozzászólást elolvastam többször is. Főleg mielőtt kérdeznék. Az hogy az anyát bezárva tartom napokig, az megoldható, hiszen akác előtt többen egyébként is napokig korlátozzák. Van aki teljesen zárkázza pl. Ficzere Péter. Ezt jó ötletnek tartom, még nem próbáltam. Ez lesz a következő. Én is folyamatosan próbálom fejleszteni a lehetőségeimet, és tanulni közben. De arra azt hiszem nem tudsz rábeszélni hogy én is vásároljak még egy ugyanilyen vacakot :)

Nekem más jutott eszembe. Mi a véleményetek arról, hogy nem a felső léchez kellene rögzíteni a petéztető tokot, hanem inkább az alsóhoz. Nálam NB keretméret esetén az talán természetesebb lenne. Valamint kínomban megnéztem pár videót is. Találtam egy kezdőknek szóló útmutatót, https://www.youtube.com/watch?v=lxTJMhg0eac amiben a 23.00 percnél bemutatja, hogy meglepő módon egyből a petét rakja át a tenyészlécre. Ma ezt próbálom ki! Reggel ment az anya a petéztető tokba.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.22. 05:58 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Laza!
Ezen topic legelső hozzászólásából idézek:
cerana írta:
A petéből kikelő álca etetése. Cupularve esetén a méhek nemigen találják meg a műanyag tokban a kikelő álcát, rendszerint későn csak, aminek kidobás az eredménye. Nem tudom, hogy ez Jenternél is hasonló probléma –e, de itt ennél a pontnál buktam el rengetegszer...... A nyitott fias nélküli anyás családhoz behelyezés már nagyobb sikerrel járt, de ekkor is előfordult nem várt kidobálás. Most ezért úgy csinálom, hogy az anyát ismét bezárom a tokba , és egy ilyen családhoz rakok még egy bepetézett tokot egymással szembefordítva, így használom ki az anya dajkavonzó tulajdonságát. Így egy léputcában, ahol az anya rögzítve van, oda tudom vonzani a dajkaméheket. Mivel a tapasztalataim is evolúciós módon bővültek, ezért ma is nyitott fias nélküli családdal végzem, de lehet, hogy az anyarögzítéssel nincs szükség a fiasítás elvételre. Így gyakorlatilag a kikelt álcákat mindet gondozásba veszik.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.21. 21:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Sajnos továbbra sem sikerült a petéztető tokot használni. A korábbi hozzászólásban jelzett probléma viszont jelentéktelen. A csatolt fotón látható, hogy a méhek kijavítják ami nem tetszik nekik. Bár sejtettem hogy kevés fotót látok majd eredeti Nicot petéztető tokról, számomra már nincs is jelentősége. Most a kiválasztott anya berakása előtt fültisztítóval beviaszoztam a sejtek belső oldalát is. Természetesen a bepetézés megtörtént. Ezután a kínai vacakkal felszerelt keretet egyből áttettem a már korábban anyátlanított, dajkának szánt családhoz. Egyből az anya kiengedése után. Rögtön el is lepték vastagon. Tehát biztos hogy időben megtalálták. Ott már egyáltalán nem volt nyitott fiasítás, tehát szinte kényszer lett volna a nevelés. Ennek ellenére inkább a pusztulás lehetőségét választották :( Végignéztem az összes keretet, hátha "kilopták" a petét, mint valaki írt ilyesmit, de nem találtam erre utaló nyomot. Ezután ismét kézi álcaáthelyezést csináltam. Azt hiszem feladom ezzel a vacakkal, nincs több ötletem...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 22:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Molesz: Kínai álcázótűvel végrehajtott kézi álcaáthelyezéssel elsőre elég sikeresnek volt mondható a tavalyi próbálkozás. Már nem emlékszem pontosan, de olyan 70% körüli, pedig ott nagyobb a rizikó. És akkor még a tűzősejttel semmit sem csináltam. Mármint semmi cukorszirupozás, mézezés, viaszozás, csak szoktatásra be volt adva összeszerelve a tenyészléc minden tartozékával, egy vagy két napra. Szóval a többi része számomra elfogadhatóan működött.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 22:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Műszaki ember révén, műszaki szemmel vizsgálva, más rendellenességet is észrevettem! A csatolt fotókon látható, hogy a kínai petéztető tok hátsó oldalán látható "sejtnyúlványok" nem érnek le a tűzősejt aljáig. Egy tűzősejtet ketté is vágtam, hogy szemléletesebb legyen. Az anya kínjában bepetézi, mert a potrohával nem látja :) De akinek etetni kellene, az rögtön észreveszi hogy nem frankó valami. Szépen megkérnék valakit, aki rendelkezik eredeti eredetivel :) vagy Jenterrel, hogy ugyan fotózza már le ugyanígy a csupasz sejtnyúlványt és mellette a rárakott tűzősejtet! Nem kell a tűzősejtet kettévágnia, úgy is látható amire kíváncsi vagyok. Többünk oklására. Mondjuk én csak alig több mint 2eFt-ot dobnék ki, de biztos vagyok benne hogy mást is izgat a téma. Köszi előre is!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 22:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Tulajdonképpen a meglepetés inkább az anyanevelő keretre felhelyezett bezárt bölcsőknél szokott jelentkezni amikor kitakarítják a bölcsők egy részét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 20:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
laza írta:
...Valószínűleg a műanyag szaga miatt. Majd beviaszozom a sejteket a feldugdosott tűzősejtekkel együtt, és beszámolok az eredményről. Nem túl nagy macera, pár perc alatt meg lehet csinálni. És érdemes lehet megcsinálni minden tenyésztés elkezdése előtt. Esetleg még az eredetinél is, ha már az utána rendelt tűzősejteket használja az ember.

Eredeti tűzősejtet is lehet utánrendelni. A cupularve tűzősejteket pl. még akár szirupos/mézes előkezelés nélkül is elfogadja/bepetézi az anya. Van olyan gyakran, amikor a drágább dolog jobban megéri mindent összevetve... Az fontosabb, jó anyáink legyenek és időre (!).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 10:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
cerana: Igen, mikor tüzetesebben átvizsgáltam, én is találtam 3db. sejtben elpusztult összeszáradt petéket. Lehet hogy több is volt, de ezeket is alig vettem észre. Nem vették gondozásba, pedig azon az oldalon nyitott fias keret volt mellette. Valószínűleg a műanyag szaga miatt. Majd beviaszozom a sejteket a feldugdosott tűzősejtekkel együtt, és beszámolok az eredményről. Nem túl nagy macera, pár perc alatt meg lehet csinálni. És érdemes lehet megcsinálni minden tenyésztés elkezdése előtt. Esetleg még az eredetinél is, ha már az utána rendelt tűzősejteket használja az ember. A műanyagok gyártásánál mindenféle lágyító és egyéb adalék anyagokat is használnak, a formaleválasztókról nem is beszélve. Lehet, sokkal egyszerűbb megoldás is létezett volna, pl. egy alapos tisztítás, forrázás.

Molesz: Az eredetivel gondolom semmi baj nincs. Csak az információ, az ismeretanyag, és a jobbra való igény, sok esetben a vásárlás és a tapasztalatok után érkeznek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cupularve,Jenter
HozzászólásElküldve: 2018.05.15. 10:39 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Igen!
A bölcsők hegye legyen szabadon. Jó éles késsel vagdosd le az építményt!

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 239 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.