Pontos idő: 2024.04.25. 18:44

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 255 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 10:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Szerintem is kell ez a topic...

...elrettentő példának!

Így legalább elmondhatjuk, hogy szakmailag nagyon rossz ötlet, senki ne töltse vele az idejét és energiáját. Arra a célra egy százszor bonyolultabb, drágább és sokkal nehezebben kezelhető kaptárt kitalálni, hogy az utolsó 5 kg maradék mézet is kifosszuk a családtól, óriási hiba! Emberek! Bármelyik létező kaptártípust kopaszra lehet pergetni, ehhez nem kell 15-20, vagy 40-50 keret helyett még több, 80 vagy akár 100 kerettel kínlódni! Ha valaki el akarja venni azt az 5 kg mézet, mert az neki nagyon értékes és helyette inkább etet, akkor ezt bármilyen más kaptárnál is megteheti. Azért a vélelmezett előnyért, hogy így nem kell fias keretet pergetnie, aránytalanul nagy ár a kaptár bonyolultsága, többletköltsége, megnövekedett kezelési igénye és a kis kereteken a rosszabb telelés-fejlődés. Ráadásul az egész abból a téveszméből indul ki, hogy ha készítünk egy alacsony keretet, akkor a méhek teljesen elkülönítik a mézet és a fiasítást. Csakhogy a méhek nem úgy gondolkodnak, mint az elméletben méhészkedő feltalálók, nem feltétlenül oda raktároznak, ahova ők szeretnék. Bármilyen keretméretet és formát alkalmazunk, mindig lesznek olyan családok, amelyek a fias mellé, mögé is bezsúfolnak mézet, ennél sem lenne másként. Vagyis kopaszra pergetésnél ennél a kaptárnál sem lenne elkerülhető a fias lépek pergetése, tehát oda lenne az egyetlen halovány előnye is, miközben óriási árat kellene fizetni a másik oldalon. (Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy ha nálam egy méhlegelőn csak 5 kiló gyarapodás van, akkor inkább sürgősen etetek és nem a pergetésen jár az eszem.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 10:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Vivaldi írta:
Bocsánat, hamut szórok a fejemre és megígérem, bármely kezdőke méhészke, aki egy hónap méhészkedés, és egy hét fórumozás után zseninek kiáltja ki önmagát, részemről oly nagy elismerésben részesül, hogy vagy egy hónapig csak róla zengedezek hozsannát, és sújtson a devla, ha megbírálnám hülyeségeit, és nagyképűségét. Szerintem is jobb lesz, ha a régebbi szerényebb méhészek mind befogják a szájukat, és ráhagyják a fórumot az új, ám sokkal okosabb, kezdő méhészekre.
Hiába no, van aki negyven évig csinálja, és azt hiszi még mindig van mit tanulnia, és van aki zseninek születik, és azonnal megreformálja a méhészetet, birodalmi keretméretet és kaptárt alkotva.

Sajnos, úgy látom egyesek magukra vették azt, amit nem rájuk szabtam.
Eme dörgedelem, a "kezdő" néven fúrumozókra, sem azokra a kezdőkre, aki meglehetősen szerényen fórumoznak, nem vonatkozik. Inkább azokra, akik pár év alatt már szuperméhésznek képzelik magukat, és elkezdik többieket kioktatni, tévedhetetlennek ítélt módszereikkel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 09:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
torzo52 írta:

Most, hogy megnéztem a honlapját, hát vannak kétségeim! ...


Hát elég keszekusza az oldala lehet az ember is az.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 09:30 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Feriadmin írta:
Igen! Kellett! Bármekkora marhaság ez az egész akkor is van olyan ember akit érdekel. Mivel úgy látom téged nem érdekel ez a téma akkor MI KÉNYSZERÍT ARRA, HOGY ELOLVASD????? Ezért vannak különböző témák, hogy el tudd dönteni, beleolvass vagy ne. Milyen érdekes amikor megjelent a Méhészetben a geddakas cikk sorozata akkor nem rohant senki a szerkesztőt felelősségre vonni.

Igazad van elnézést,hogy szóltam legfőképpen amiért magadra vetted csak azt hittem ez egy szakmai fórum nem önjelölt feltalálok Fóruma .Törölném is ha tudnám :?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 09:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Először ugratásnak véltem a TR kaptárat,az állítólagos felfedezőjét fantázia szülte személynek gondoltam. Elkezdtem rákeresni a neten, és állítólagos műveire alkotásaira is. Mint ahogyan itt a TR ízekre lett szedve szakmai szempontból, és pillanatok alatt kidurrant a lufi. Vélem a többi "szakterületein" sem lenne ez másképpen. (Zenei kreálmánya a Duna & Duna keringője nem csak címében hasonló , Johann Sebastian Strauss- Blue Danube szerzeményére, bár zenei színvonala a lakodalmas zenék alacsony nívóját sem éri el.)

Talán nem is kellene sem a TR- el foglalkozni itt a fórumon, sem személyével. A TR-es topik negatívan hat a fórum szakmai nívójára.

Bár lehet hogy új, Szalacsi, Polgár Jenő, Gátvéder, születésének vagyunk tanúi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 09:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Igen! Kellett! Bármekkora marhaság ez az egész akkor is van olyan ember akit érdekel. Mivel úgy látom téged nem érdekel ez a téma akkor MI KÉNYSZERÍT ARRA, HOGY ELOLVASD????? Ezért vannak különböző témák, hogy el tudd dönteni, beleolvass vagy ne. Milyen érdekes amikor megjelent a Méhészetben a geddakas cikk sorozata akkor nem rohant senki a szerkesztőt felelősségre vonni.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 08:42 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
OFF Nem szoktam írogatni,mert inkább olvasok és tanulok . DE Komolyan kell ez a topik? OFF :shock: :( :o


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 08:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.03. 00:19
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Pest megye
asztabaszulaszulfejfájósmindenségbevetetetthitetlenséget...szép dolog-e ez?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 07:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Idézet:
torzo52!Szerinted ez így nem komolytalan???


Most, hogy megnéztem a honlapját, hát vannak kétségeim! Nem tudtam semmit megnyitni az oldalon, hogy egy kicsit belemélyedjek. Felvetődött bennem, vajon egy időben, hogyan lehet egyszerre ennyi mindennel foglalkozni. Én egy seggel, csak egy lovat tudok megülni, na jó talán maximum kettőt, de ennyit?
Azért nem adom fel! ;)

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 21:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
http://videakid.hu/videok/bab/mekk-elek ... Sf7HMsUKdD :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 21:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Stipi-stop 48 félkeretes fekvő! ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 21:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Jövőre feltalálom a 30 keretes hunor fekvőt. A neve H30 lesz.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 21:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Az illető honlapján a méhészeti fotók nem eredetiek, például a kaptár Jócsák féle debreceni kapcsos rakodó. A google fordított kép kereső segítségével ezeket bárki ellenőrizheti, egy pillanat alatt.

Egyedül a hajszárítós atka füstölő, működési elvére barkácsolt eszköz fotói eredetiek. Fejlesztésnek nem nevezném, csak provizórius gyatra probléma megoldásnak.

A törpe rakodót illett volna volna kipróbálni, mielőtt világra szóló találmánynak titulálja. Nyilván a nem létező kaptárat, 0 méhcsaládból betelepíteni nem lehet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 20:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
De én is ám egy igazi mazohista kiváncsi Fáncsi vagyok.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 19:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
http://istvanrevesz.freewb.hu/

:ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 19:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
abrakazabra írta:
Ne vicceljetek már! Mit kell ezen megvitatni, meg kipróbálni? Komoly méhész számára evidens, hogy az ötlet teljesen hülyeség. Szerintem le sem kell írni, hogy miért. Ez nem azon múlik, hogy valaki kipróbálja, aztán majd "vagy beválik, vagy nem". Anélkül is tudom, hogy száguldó vonat elé lépni nem érdemes, ha nem próbálom ki. Akinek azt egyáltalán magyarázni kell, hogy ennek az ötletnek semmi köze a realitásokhoz, annál méhészeti szempontból valami "nem teljesen kerek". Ez tipikusan egy olyan ötlet, amit valaki "íróasztal" mellett talál ki, miközben azt hiszi, hogy választ adott egy adott gyakorlati kérdésre. Nem is akartam ezzel foglalkozni, csak azért szóltam hozzá, nehogy valami kezdő bevegye ezt a maszlagot. Vannak nagyon jó kaptáraink, sokféle, minden célnak megfelelők, nem kell új típust kitalálni, csak a meglévőkkel kellene megtanulni jól méhészkedni.

Győzőnek én is ilyesmit akartam pont válaszolni, köszönöm, hogy nem kellett bepötyögni. ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 18:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
istván!
Tévedsz! Nekem már van 300 ,db 9,-cm magas fiókom!!!!! Neked mikor lesz?? Ja! A kaptáraimba minden keret típussal lehet méhészkedni. NB-től Te keret méretedig. A kamionok nekem nem csak állom,hanem a valóság. Még valami :Már jó pár éve nyugdíjas vagyok de még egy darabig biztosan az Én elképzelésem szerint méhészkedek.Talán az unokámnak csinálok pár darabot a Te keretméreteddel játszani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés TR (Törpe Rakodó)kaptárban.
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 18:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
istvanrevesz írta:
...négyszázadik TR fióknál sem...


Kedves István!

Még mindig nem olvashattuk el a bemutatkozásodat, a méhészeted bemutatását, éves technológiai fogásaidat és azok elérhetőségét akiknek bevált a rendszered. A TR keretméret paraméterei kívül semmi konkrétum nem hangzott még el, ez ellen emeltek itt a legtöbben hangot. Egy fotót nem láttunk még a méhészetedről. adatlapodat gondosan kitöltötted, de méhcsaládjaid száma "0". Így vegyünk komolyan?

torzo52!

Szerinted ez így nem komolytalan???

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 17:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
amatőrök írta:
istvanrevesz!
Jó tudni,hogy ha már nem bírom emelni a jelenlegi fiókokat akkor a menekülőtérbe is méhészkedhetek,csak kereteket kell gyártanom hozzá.Látod???? Én már több éve legyártottam a világ legmodernebb kaptárját!!!!! Visszafejlődni már nincs kedvem. Ja és hogy tudd: Ernő bátyánk azért találta fel a1/2-keretest mer ehhez a kaptárhoz való anyaghoz jutott hozzá ingyen.


:taps És folytatom, az Ernő bátyánk teáltalad kifejtett "feltalálását" azzal, hogy felismerte, az Amerikaiak sem voltak hülyék, amikor az ugyanezen keretméreten hatékonyabban tudtak termelni, mint az egyenként elszedegetett NB mérettel, és fészek megbojdítás nélkül is kényelmesen lehet nagy mennyiségű mézet elvenni, ki sem zökkentve a méhcsaládot a hordásból...
Ráadásul épp ő is kísérletezett kisebb keretméretekkel, és álláspontját is kifejtette, hogy valahol szerinte 10 -12 cm körül lehet a keretmagasságot csökkentve,még hatékonyan méhészkedni.
Ő akkor még nem tudta ,azaz nem ismerte az Orosz méhészetekben használatos, és elterjedt 3 mm-es "drót"-ból készült keret alj lécet, és keret oldal lécet", ami kiváltotta a mai ismereteink szerinti hagyományos 10 mm vastagságúfalécet.
No, itt van a bibi,és a kutya elásva kedves méhésztárs,ugyanis, e 3 mm-es keretdrót,amit a TR kaptárnál, azaz keretnél használunk,az mind a keret aljlécet kiváltja, mind a beépítés és zugolás kérdését megoldja, mind a gyenge, vagy erős család kontrollját megmutatja ha megnézed, mennyire építik át és meg a méhek, és legfőképp a 20 - 25 kg -os fiók emelgetést könnyíti meg.
Nézd, nem könnyebb ha a tele mézes fiókok kettő részben kerülnek elvételre?
Amikor a századik fiókot (1/2 NB) emelgeted, már a segged partja is izmosodik, s derékfájás is jelentkezhet, tán le is ülsz pihenni.
Én ehhez képest, csak 10 -12 kg -okat emelgetek,és még a kétszázadik fióknál sem adja be a derekam a törölközőt, de mégy a négyszázadik TR fióknál sem...
Ha erősködni akarsz, és legénykedni, elszedheted a TR fiókokat akár kettesével, vagy hármasával is, de mikor már a töködet hagyod el, és szívesen pihennél, akkor rájösz arra, hogy ez a Révész, nem is biztos, hogy hülyeséget mondott, alkalmazott, vagy talált ki a TR kerettel...
A hozzászólásodra reagálva, a menekülőtér,pláne ha az nem9,5 cm magas,az nem 1/2 NB rakodó fiók, vagy épp Hunor fiók. Jóllehet a menekülőterei hasonlatosak a TR kaptár fiókjaihoz méretben, mégsem abban méhészkedsz, hanem a másik típusban.
Tehát, itt te nem találtál fel semmit, miként én sem, hanem te Hunor kaptár és keretben, vagy 1/2 NB -ben méhészkedsz én meg, ha minden jól megy, akkor a TR keret és kaptár rendszerben,amely kombinálható akár a Hunor keretmérettel, vagy akár az 1/2 NB keretmérettel.
A kereteket sem mindegy, hogy milyet,és hogyan "gyártasz" hozzá, mert a TR keret elkészítése,és tán használata sem ugyanaz, mint a klasszikus "hagyományos" keretek bármelyike. :ut :P :geek: :shock: :taps

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 16:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Feriadmin írta:
No! Akkor most elkezdhetnéd magát a méhészkedést is bemutatni a TR kaptáradban . Kezd is mindjárt az időszerű munkákkal, hogy telelteted be a családot ebben a típusban?


:shock: :geek: :roll: :ugeek:
A honlapomon a TR kaptáras ismertetőmet ha tisztességesen elolvastad és azt értelmezted, akkor ott máris utaltam erre. Mármint a betelelésre...
Be kell vallani, a kicsi keret, azaz a TR keret az egyöntetű nagy lépfelületekkel szemben kockázatosabbnak és hátrányosabbnak tűnik, azaz tűnhet, azonban e kockázati tényezők igencsak leszűkíthetők és kikerülhetők a helyes betelelési technológiával, és a helyes betelelési módszerek alkalmazásával.
Ugyanis ahány méhész, annyi féle mód, ahány kaptártípus, még további annyi félébb mód, és ráadásul vidékeken és legkülönfélébb helyzet, továbbá körülmények, méhész lelemény tudás és tapasztalat függvényében mindenféle számos betelelési mód közismert.
Ma már nemcsak a sok sokféle módszer ismeretes minden méhész előtt, hanem szinte számtalan technikai, sőt technológiai variánsok állnak rendelkezésünkre, a megannyi sokféle kaptártípus között.
Tehát, összefoglalva, mindenkinek a saját méhészkedési,és egyben betelelési módszerét kell kitapasztalnia,és használnia.
Ez az én véleményem a TR kaptáras betelelés egyéni módszereiről... ;)
Lényegében itt is ugyanúgy,mint a többi típusnál, az általános közismert betelelési szabályokat be kell tartani, azzal a kiegészítéssel, hogy a zugolás egyöntetűségére mindenképp vigyázni kell a TR keret használata esetén, mert a telelőfürt vonulásának, és továbbmozgásának a nem egyöntetű lépfelület és nem egyöntetű mézkoszorú nemigen kedvez.
Ez viszont kivédhető, korrigálható, kezelhető megfelelő odafigyeléssel.
Egyéb vonatkozásban ugyanúgy kell takarni, esetleg időben etetni, ha épp nem elég a betelelő élelem készlet, stb., és más egyebeket mint a többi kaptártípusnál.
Tehát,lényegében azonos.
Itt az 1/2 NB rakodó keret nagyon jó példa a tapasztalatok hasznosításában...
Álláspontom szerint, ha a telelőfészekben is TR keretet használunk, talán sokkal jobban kell ügyelni a mézkészletnek az egyöntetűségére, pl. a többlet telelőélelem feletetésével, vagy behordatásával, és a méhjáratok közötti zugépítmények kiépíttetésével.
Ami azt is jelenti, hogy ez nemcsak elméletben, hanem szemmel láthatóan is láthatóvá teszi azt, ha mégis megbontjuk pl. a TR fióksorokat, hogy erős e vagy gyenge e a család, mind népességben, mind korosztályban, mind építtető hajlamban, ha meglessük a fióksorokba "bekukkantással"..
Természetesen e szétbontást, azonban csak addig tehetjük meg az időben betelelésnek az időszakában, amíg az ugyanúgy visszahelyezett fiókokat a zugépítmények "megkukkantása" után, még vissza tudják a méhek elsősorban a hidegek és a változó időjárás miatt ragasztani,építeni úgy, mint amikor meg sem bontottuk a fióksorokat.
De ha ezt "kukkantást" meg tudjuk tenni még a jobb idők alkalmával, és tele a mézkészlet, azaz a telelő mézkészlet, akkor biztosak lehetünk abban, hogy elég élelem, és erős népesség és korosztállyal teleltünk be.
A jó takarás esetén, és persze a megfelelő időben elvégzett atkairtással is, elvileg, már nyugodt reményekkel várhatjuk a tavaszt.
Tudom, te egy részletes egyéni és saját betelelési mechanizmus aprólékos leírását várod tőlem, de azt ne várd, hogy az én módszeremet mindenkire ráerőltetve ajánljam.
Ezért talán csalódással veszed tudomásul, hogy ez a kaptár, nem azért lett "kitalálva", vagy is inkább épp kifejlesztve, hogy elsődlegesen a jó, és könnyű betelelést szorgalmazza, (az is) de itt elsősorban a hatékonyabb,és könnyebb mézelszedés, és telehordó elérés mellett, a könnyebb méhcsalád kezelést segítse,többnyire a főidényben. ;) :geek: :ugeek: :shock:

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 16:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
istvanrevesz!
Jó tudni,hogy ha már nem bírom emelni a jelenlegi fiókokat akkor a menekülőtérbe is méhészkedhetek,csak kereteket kell gyártanom hozzá.Látod???? Én már több éve legyártottam a világ legmodernebb kaptárját!!!!! Visszafejlődni már nincs kedvem. Ja és hogy tudd: Ernő bátyánk azért találta fel a1/2-keretest mer ehhez a kaptárhoz való anyaghoz jutott hozzá ingyen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 15:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
:taps :taps
Üdv. Axx.
-----------------------------
Az örök kezdő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 15:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Ne vicceljetek már! Mit kell ezen megvitatni, meg kipróbálni? Komoly méhész számára evidens, hogy az ötlet teljesen hülyeség. Szerintem le sem kell írni, hogy miért. Ez nem azon múlik, hogy valaki kipróbálja, aztán majd "vagy beválik, vagy nem". Anélkül is tudom, hogy száguldó vonat elé lépni nem érdemes, ha nem próbálom ki. Akinek azt egyáltalán magyarázni kell, hogy ennek az ötletnek semmi köze a realitásokhoz, annál méhészeti szempontból valami "nem teljesen kerek". Ez tipikusan egy olyan ötlet, amit valaki "íróasztal" mellett talál ki, miközben azt hiszi, hogy választ adott egy adott gyakorlati kérdésre. Nem is akartam ezzel foglalkozni, csak azért szóltam hozzá, nehogy valami kezdő bevegye ezt a maszlagot. Vannak nagyon jó kaptáraink, sokféle, minden célnak megfelelők, nem kell új típust kitalálni, csak a meglévőkkel kellene megtanulni jól méhészkedni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 14:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Óriáslép után,törpe rakodó :ut .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 14:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Mortimer írta:
Így van, István, pontról pontra írja le , hogy mi az előnye és a hátránya a többi rakodókaptárhoz, a fekvőkaptárhoz, és a rakodókashoz képest. Az majd generálja az építő jellegű vitát.


:taps VÉGRE AZ ELSŐ, POZITÍV ÉPÍTŐ JELLEGŰ (AZAZ KONSTRUKTÍV) HOZZÁSZÓLÁS... :taps :shock: :geek:

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 13:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
krajnai írta:
Torzo52!
Nem tévedsz.
De ha csak a rizsa, önpolírozás vagy provokálás megy, akkor arra milyen reakciókat vársz!? ;)
Nem gondolom, hogy itt a legfőbb gond az újítási szándékban van. Sokkal inkább az "előadásmódban" van a hiba.

Valami konkrétumokat, tapasztalatokat várnánk már!


:geek: :ugeek: :shock: Itt is azt tudom mondani, mint korábban tettem, hogy a törzs szlogenemet tudom a szíves figyelmedbe ajánlani, ami a következő...
"Mindenre legjobb orvosság az idő..."
Ugyanis;
Minden okoskodás megsemmisül a tények valósága mellett... :geek: :ugeek: ;) :D :taps

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 13:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
torzo52 írta:
Gyerekek!

A puding próbája az evés! Ahogy azért páran írták, meg kéne várni az eredményeket és azután pocskondiázni.
Miért zavar sokakat az, ha valaki kísérletezik. Szíve joga!! Nem muszáj követni! Mostanság azt vettem észre a fórum olvasása közben, hogy nagyon nem az a hangnem uralkodik, amit az ember elvárna egy szakmai fórumon. Pedig, ha jól tudom azért jött létre, hogy megbeszéljük a méhészettel kapcsolatos szakmai dolgokat problémákat a méhészek által tapasztaltakat, és azt a köz javára prezentáljuk, vagy tévednék?


:shock: :geek: Én is ammondó volnék, hogy igazad van,de hát ilyen az élet... :) :ugeek: ;) :taps

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 13:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
zsirosmeheszet írta:
Írni azt tudsz.


:taps Ismét, és neked is csak a törzs szlogenemet tudom a szíves figyelmedbe ajánlani, ami a következő...
"Mindenre legjobb orvosság az idő..."
Ugyanis;
Minden okoskodás megsemmisül a tények valósága mellett... :re :D :geek: :shock:

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 09:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Laci!

Erről írtam! Majd a tapasztalat megmutatja a rendszer pozitív, és természetesen a negatívumát is.
De, ehhez azért idő kell. Legyünk türelmesek, várjuk meg a kézzel fogható eredményeket, vagy esetleges kudarcokat. Majd a tények fogják igazolni a rendszer használhatóságát, vagy használhatatlanságát.
A honlapját nem olvastam, viszont azt írta, hogy még kísérleti fázisban van a dolog, így várjuk meg amikor már élesben használja és majd a tények pontos ismeretében mondjunk ítéletet.
Jó magam várom a fejleményeket.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 09:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Azt hiszem nem kell sokat beszélni róla. Akinek esetleg kevés kg-os hordással fajtaméz kell az már vagy megcsinálta vagy meg fogja csinálni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 08:38 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nekem valami azt súgja, még nincs család ilyen rendszerben (esetleg kaptárban igen), sőt a kritikákra a választ is sejtem:
"-Majd az idő megmondja..."
:mrgreen:
:ut


Győző!
Csak el kell olvasni a honlapját. Annyit tud róla, amit ott leír. Gyakorlati tapasztalat nulla.

Na de asszem én már így is túl sokat foglalkoztam vele...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 07:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Így van, István, pontról pontra írja le , hogy mi az előnye és a hátránya a többi rakodókaptárhoz, a fekvőkaptárhoz, és a rakodókashoz képest. Az majd generálja az építő jellegű vitát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 06:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Torzo52!
Nem tévedsz.
De ha csak a rizsa, önpolírozás vagy provokálás megy, akkor arra milyen reakciókat vársz!? ;)
Nem gondolom, hogy itt a legfőbb gond az újítási szándékban van. Sokkal inkább az "előadásmódban" van a hiba.

Valami konkrétumokat, tapasztalatokat várnánk már!

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 06:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
No! Akkor most elkezdhetnéd magát a méhészkedést is bemutatni a TR kaptáradban . Kezd is mindjárt az időszerű munkákkal, hogy telelteted be a családot ebben a típusban?

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 06:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Gyerekek!

A puding próbája az evés! Ahogy azért páran írták, meg kéne várni az eredményeket és azután pocskondiázni.
Miért zavar sokakat az, ha valaki kísérletezik. Szíve joga!! Nem muszáj követni! Mostanság azt vettem észre a fórum olvasása közben, hogy nagyon nem az a hangnem uralkodik, amit az ember elvárna egy szakmai fórumon. Pedig, ha jól tudom azért jött létre, hogy megbeszéljük a méhészettel kapcsolatos szakmai dolgokat problémákat a méhészek által tapasztaltakat, és azt a köz javára prezentáljuk, vagy tévednék?

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 05:58 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Írni azt tudsz.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 23:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Vivaldi írta:
Kedves istvanrávesz. Még mielőtt nagyon elragadtatnál saját magadtól, elmondanám, hogy vagyunk itt, vagy jobban mondva vannak itt olyan régi motorosok, páran, aki láttak már ezt, azt, a méhészetben, a nagyboconádi 24 keretes kaptáraktól, a forgófészkesen át, a fórumról, egyesek által kiutált geddekas kaptárjaig/amiben szerintem jóval több az ésszerűség, mint a te általad leírtakban/. Egyáltalán nem baj az, ha valaki leírja, hogy hogyan képzeli a méhészkedést, és méhészeti módszereit, de rögtön ahogy elő tűnik a semmiből, már jövő kaptárjának, meg birodalmi kaptárnak titulálni a saját magát, hát az kis szerénytelenség. És szerintem ez is megengedhető, egy méhészfórumon, ha nem szakmaiságról van szó, hanem bármi másról. Nem szoktuk komolyan venni , ha itt a méhészfórumon valaki erősnek, vagy zeneértőnek, vagy akár nagyon szépnek titulálja önmagát, de a méhészetben kinevezni saját magadat, úgy mond a jövő irányadó feltalálójának, hát az bizony olyan, mint amit nekem idézett itt valaki, amikor kineveztem saját magamat szuper jósnak,/de ez azért nem szakmai dolog/ amit bástya elvtárs mondott volt:" Amit szeretek saját magamban, az a szerénység". Az a méhész, aki tíz húsz, vagy több, éve nyitogatja a kaptártetőt, az tudja mind, a méhészetben mindennek van előnye, ugyanakkor hátránya is, és a jó méhészkedés alapja, a kettő közti arány, a kompromisszumok, jó megitélése, és a méhészetnek nincs egy titka, amire ha rádöbbenek akkor, már meg fogtam az Isten lábát, nincs egyetlen üdvözítő módszer, amit ha mindig ugyanúgy csinálok, akkor előbb utóbb korszakot neveznek el rólam. Vannak persze kivételek, mint például Nagyboconádi Szabó, de az ő eredetileg kétcsaládos rendszerét sem csinálja már szinte senki. Mint ahogy a forgó fészkes, pár éve még, egyedül üdvözítő módszernek kikiáltott, hagymázos elképzelés is teljesen megbukott. Ezért intenélek egy kis szerénységre, ami kis tisztelet lehetne azoknak, aki már több kaptárvasat, elkoptattak, vagy elvesztettek. És még valamit elmondanák. Még mielőtt bármihez hozzá fogsz, gondolkozz el, hogy életszerű e a dolog, mert ha nem, úgy jársz mint az előbb emlegetett forgófészkes marhaság, ami nagyon nagy reklámot kapott, ám pár év alatt kiderült, hogy csak azoknak jó akik kitalálták, legyártották, és nagy pénzért eladták olyanoknak, akiket meg már, talán nem is érdemes jellemezni.


:taps Köszönöm a káros kritikát, (destruktív...) de erre csak a törzs szlogenemet tudom a szíves figyelmedbe ajánlani, ami a következő...
"Mindenre legjobb orvosság az idő..."
Ugyanis;
Minden okoskodás megsemmisül a tények valósága mellett...
A hasznos kritika (konstruktív...) mikéntjét, és ismérveit is ismered ugye?... :taps

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 23:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
fibula írta:
Meg kell állapítsam, hogy rossz a megközelítése a fórumtagoknak a témához.
Az, hogy az istvanrevesz milyen hangnemben ír az egy dolog, ez egy fórum, elolvasod vagy sem a te dolgod.
Az, hogy a Kaptár típusok topicban egy ő általa kreált kaptárt mutat be és népszerűsít, teljesen helyén való.
Az, hogy mindenki szkeptikus a témával kapcsolatban, szintén helyén való.

Kedves istvanrevesz!
Mutasd a teli hordóidat s már is változik a hozzáállás a TR kaptáradhoz!


:taps Egyet értek veled,és igazad van. Mintegy három éven belül, már a hordók tartalmáról,és mennyiségéről is számot tudok adni,mint eredményekről...

Egyébként engedj meg egy szuper hasonlatot...
Adott egy fizetség,legyen az pénz, vagy munkabér, és esetünkben a méz "termelése" a példának okáért.
Nem mindegy,hogy azért a pénzért kőműves mellett dolgozol,vagy netán tán irodában és könnyű fizikai munkával, azaz majd megszakadsz, ugyanannyi lóvéért, vagy izzadtság csepp nélkül, könnyedén keresed meg ugyanazt.
Így van ez az egyik kaptártípus,és a másik kaptártípus és kezelése, technikája,vagy technológiája között. Magyarán,kinek a pap, kinek a papné... :taps :D

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 23:34 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Vivaldi írta:
Bocsánat, hamut szórok a fejemre és megígérem, bármely kezdőke méhészke, aki egy hónap méhészkedés, és egy hét fórumozás után zseninek kiáltja ki önmagát, részemről oly nagy elismerésben részesül, hogy vagy egy hónapig csak róla zengedezek hozsannát, és sújtson a devla, ha megbírálnám hülyeségeit, és nagyképűségét. Szerintem is jobb lesz, ha a régebbi szerényebb méhészek mind befogják a szájukat, és ráhagyják a fórumot az új, ám sokkal okosabb, kezdő méhészekre.
Hiába no, van aki negyven évig csinálja, és azt hiszi még mindig van mit tanulnia, és van aki zseninek születik, és azonnal megreformálja a méhészetet, birodalmi keretméretet és kaptárt alkotva.


:taps :re :D Neked is igazad van, s bölcsességeket beszélsz, azaz írsz... :taps :ut :re :D

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 23:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
fibula írta:
Ó Vivaldi, nem lennél te Vivaldi, ha nem ostoroznád magad.
Vajon nem az ilyen kísérletező kedvű emberek miatt van pl atombombánk a kőbalta helyett? Vagy, hogy egyszerűbb dolgot találjak a szikrapattintástól eljutottunk az öngyújtóig...
Minden fejlődés, minden téren csak lépésről lépésre haladt a történelem vonalán.
Természetesen voltak zsákutcák és mellékágak is.
A TR kaptárat én még nem tudom megítélni, hogy mellékvágány vagy zsákutca, mert tudatlan vagyok. Viszont maximálisan fogékony vagyok az újra.

Valakinek az az aláírása itt, hogy a mérőszám a teli hordók.
Azt hiszem, hogy ha a birodalmi TR kaptár azt mutatja, hogy az adott évben ugyanannyi vagy több mézet, viaszt, szaporulatot termel, mint a Te rendszered, akkor lehet létjogosultsága.
De ez naná, hogy nem jelenti azt, hogy Neked biz fel kell fűrészeld a kaptárállományod és áttérni a TR kaptárakra.
Szokták mondani, hogy mindenki a saját f@szával veri a csalánt.
Istvanrevesz is azt teszi, é most megmutatta, hogy ő, hogy csinálja, én is azt teszem, de én úgy, ahogy a mentoromtól és egyéb segítőkész méhészektől lestem el, te is úgy csinálod, ahogy neked tetszik.
Nem is olyan rég, mikor a H.apci tagtárs felregisztrált és újításokat emlegetett ... akkor őt is alaposan leszólták ezen a fórumon.
De nagyon kevés olyan hsz volt, melyben azt írták, hogy "így nem lesz jó, inkább amúgy csináld!"
Adott esetben is kishíjján lehülyézitek az istvanreveszt ahelyett, hogy kiveséznétek a rendszerét okulásul bármely fórumlátogatónak.

Nem tisztem a TR kaptárt védeni, mert nem az én kölyköm, mert nem is láttam még ilyet, mert nem is tudok róla többet, mint bármelyikünk...stb Védje a gazdája, kitalálója, használója és ebben a védelemben egyetlen eszköze: A hordó...

Természetesen én továbbra is egy villanykörte kopaszságú méhtartó vagyok, aki csak hülyeségeket beszél és nyaklevest érdemel, mert nem tudja tartani a száját.


:taps :re Teljes mértékben egyetértek veled. :taps :ut :D :re :D :D :D

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 23:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
margita344 írta:
Kedves Révész István!

Értsd meg! Nem találtál fel semmit, nincs semmi új a TR rakodóban. :o

A TR rakodóhoz hasonló pici kereteket lehet vásárolni méztérhez langstroth és dadant méretben. :!: Van egy nagy orosz méhészet, ahol egyforma pici keret van a fészekben és méztérben. A felső léc van fából, az oldal és alsó léc helyén csak egy vastagabb fémdrót van. Nekem a fedelezési módszerük nagyon tetszett :)

Hiányzik a méhész ismereted és a valóságérzeted. Miért nem látod, hogy semmi újat nem talált fel? Miért nem tudod, hogy minden méhész keservesen megszenved a maga sikeréért? Miért nem érzed, hogy mennyi munka és pénz minden apró változtatás. Miért nem gondolsz arra, hogy a sikeres évek hasznát az ember elsősorban a saját gyerekeire, családjára költi és ezért mi méhészek mindig pénzhiányosak vagyunk. :!:


:taps No,ez a kaptár keret (TR) ugyanilyen, azzal a különbséggel, hogy ezt egy kicsit még modernebb módon is el lehet készíteni.
Több helyen is kiemeltem, sőt megjelöltem, hogy a TR kaptár és a TR keret egy újabb kaptártípus lehet,és mivel hasonlók már léteznek a nagyvilágban, nemigen tekinthető sem újításnak, sem találmánynak. Azonban tartalmazhat olyan elemeket,és alkatrészeket, sőt technológiát, ami miatt mégis találmány, vagy újításnak nevezhető lesz.
Engemet igazán nem zavar, ám nem is érdekel, hogy azt bárki találmánynak, avagy újításnak nevezi e vagy sem. Az a cél, és a lényeg, ha ez a kaptártípus használható, vagy beválik,minél többen használják,méhészkedjenek vele és terjedjen el.
Fogadást teszek rá, hogy nem fogja semelyik másikat felváltani, vagy kiszorítani,de még csak versenyezni sem vele,úgyhogy minden vitát, nézetet eloszlatva, én ammondó volnék, inkább a káros és destruktív kritikák, vélemények és hozzászólások helyett, inkább azt kellene mérlegelni,véleményezni és fórumozni,hogy ez a kaptár típus,és keret típus, vajon mennyire volna jó, milyen előnyei lehetnének stb., stb.
Csak mellesleg,ha hiszed,ha nem, én magam is pénzhiányos vagyok, mint minden méhésztársam... :shock: :) :geek: :roll:

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 23:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Geri77 írta:
Egész éjjel gondolkodtam és feltaláltam az ETR kaptárat (extra törpe rakódó).
4,5 cm-es a keretmagasság. Kompatibilis bármelyik közismert magyar rakódó kaptárral.
Legfőbb előnye, hogy a családoknál maradt utolsó 2 kilogramm méz is elvehető!

Folyamatban van a szabadalmazás. Kérek mindenkit, hogy ennél kisebb méreten már ne erőlködjön.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D


:) :P :lol: :D Kösz a humor,értettem... :) :P :lol: :D :D :D :taps

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 23:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Tükör írta:
Idézet:
Istvanrevesz is azt teszi, é most megmutatta, hogy ő, hogy csinálja,


Mit mutatott meg?
Méhészmesternek nevezi magát, mert elvégzett valami gyorstalpalót, kiagyalt valami sületlenséget és előadja mint valami korszakalkotó találmányt, és az ilyen villanykörte kopaszságúakból még lennének is akik megennék a dumáját.
Na ezt nem szeretnénk mi.
ja és úgy, hogy közben azért be-be szúrja a mondókájába, hogy semmi, de semmi tapasztalata az általa "megalkotott" kaptárral és keretmérettel, de azért nyomul vele, és nem röstelli magát nagy tapasztalatú , nagy tudású köztiszteletben álló méhészekkel összehasonlítani.
Nem tudom sírjak, vagy nevessek?
Abban is nyugodt lehetsz, hogy nem az "ilyen" kísérletező kedvű emberek miatt jutottunk el a kőbaltától az atombombáig.
Ahhoz azért kicsivel nagyobb koponyák kellettek.


:) Körülbelül tíz év múlva,ez amit írtál, megkérdezem tőled, hogy emlékszel e rá, mit is írtál...
Kiváltképp, ha miként az alacsony keretes rakodó, ez a törpekeretes rakodó is elkezd terjedni...
No, akkor azt is megkérdezem tőled emlékeztetve, hogy nos,melyiket szeretnél akkor sírni, vagy épp nevetni...
Azt azonban észbe veheted, hogy épp az ilyen kísérletező kedvű emberek miatt jutottunk el a kőbaltától az atombombáig.
;) :P :geek:

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 22:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
bükk írta:
istvanrevesz írta:
A honlapomnál nem ciki feltölteni egy 500 méhcsaládos méhészeti kamion fotóját


Ollózgatni képeket persze lehet,de nem árt megnevezni a forrást ha azok nem saját tulajdonúak.
Már pedig nem azok! Az első kép pld. az én méhészetemből való 2006-ból(?!),és mivel az 1/2NB méretű így a
méret alapján is félrevezető.
http://kepfeltoltes.hu/view/120929/IMG_ ... es.hu_.jpg

Fogadj el egy jó tanácsot:amíg nem értél el jó eredményeket ezzel a rendszerrel hosszú éveken keresztül vagyis nem bizonyított a többi rendszerhez képest a gyakorlatban ne reklámozd!
Jóval több szerénység és alázat szükségeltetik a méhészkedéshez.

Olyan érzésem van ettől az egésztől mint a kezdő festők első kiállításánál a látogatóknak:
A rókavadászat című képen ugyanis csak zöld mezőből és egy fekete lyukból áll...a festő szerint azért mert a róka nem bujt még elő a lyukból a vadászok pedig még nem értek ki a mezőre.


;) :roll: :ugeek: A honlapomon lévő képek, egyike sem a TR rendszert mutatja be.
Ezzel a rendszerrel a hosszú évek kísérlete már elkezdődött.
Az, hogy milyen eredmények lesznek, az nemcsak rajtam múlik, hanem a kísérletező kedvű méhésztársakon is.
Azt hiszem, nem voltam, és nem is vagyok szerénytelen azzal, hogy a TR kaptárt és a TR keret rendszert ismertetem. És hogy megosztom a nagy méhésztársadalommal, köztük veled is.
Elnézést, hogy a te fotódat használtam fel, hisz épp az tetszett meg a sokféle méhészeti fotó közül az egyikként nekem. Ráadásul a miatt, hogy én is majd szint ugyanilyen kaptárarakkal méhészkedtem,míg szét nem lopták a méhészetemet, kifektetve két vállra engemet.
De ha zavar tégedet, hogy használom a fotót,akkor leveszem,és teszek helyette, azaz keresek helyette másikat. Szerintem inkább örülnöd kellene annak, hogy van olyan méhésztárs (pl. én) aki szint ugyanilyen kaptáras méhész mint te, hasonló kvalitásokkal, rendszerrel, és technikával...
A róka és a lyuk kérdés humorát, és a célzását is értettem, talán helyes is lehet a hasonlatod, azonban azzal a különbséggel, hogy én a méhész szakmában nem kezdő vagyok, miképpen a kezdő festők kiállításánál a kezdő hasonlattal érveltél.
Kétség kívül, még elég sok homály fedi ezt a kaptárt (TR) és megkísérlem azt a módszert alkalmazni,mint az igazi nők teszik, hogy a fátylat nem egyből lebbentik fel a látvány és a téma tárgyáról, hanem azt módszeresen "adagolva"...
Perce,vannak akiknek oly mindegy, hogy egy nő,egyből ledobál magáról mindent,és azonnal egyből a mezítelenség bája dominál, nem pedig a férfiúi érzékiség "csiklandozásaként" és a kíváncsiság hódításában, fokozatosan veti e le, a szépséges nő a szebbnél szebb, és erotikusabbnál erotikusabb fehérneműit...
No,elnézést,a bővebben kifejtett hasonlatért, de az általad említett róka, és rókalyuk rejtvényes rejtélye is hasonló példázatú lehet...
Ezzel a kaptárral igen sokat agyaltam,és hosszú hosszú évek munkája fekszik benne, tehát nem máról holnapra pattant csak úgy ki az eszemből.
Sokat dilemmáztam, tartsam e meg magamnak ezt az újítást vagy találmányt, és a titok homályában tartva csak én magamnak valósítsam e csak meg, (és csak én magam méhészkedjek e vele, tán titkolódzva,) vagy felvállalva mindent, bocsájtsam közre, mindannyiunk, és az egész méhésztársadalom javára ismertetve, kísérletező kedvű méhésztársakat keresve,találva...
Nos, ennek függvényében mintegy mindent és mindenkit megosztó témát tettem közzé, melynek módozata úgy tűnik, azaz tűnhet, hogy szerénytelenség és alázat nélkül, sőt mi több nagyképűen tettem ezt meg, de az tévedés, sőt félreértelmezik sokan.
A szakmai kérdésben,meg mintegy 30 éves méhészkedési múltammal, azt hiszem, kellő szakmaisággal, sőt szakmai tapasztalattal bocsájtottam közre mind elméleti síkon,mind pedig a gyakorlati síkon értelmezve a TR kaptár és keret ismertetését.
A tiszteletet és a jóakaratot, pedig mindenkinek a leg tisztelettudóbban, a leg messzemenőbbekig megadom... Pláne, legyen az méhésztárs. Akár kezdő az,akár haladó, vagy épp vénhedt "róka" legyen az. ;) :) :roll: :geek: :shock:

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 19:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Felső léc 15, lép 20, alsó léc 10 mm. Szerintem bőven elég.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 19:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Geri77 írta:
4,5 cm-es a keretmagasság.


A keretlécek között nyomokban lépet tartalmaz! :D :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 19:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Egész éjjel gondolkodtam és feltaláltam az ETR kaptárat (extra törpe rakódó).
4,5 cm-es a keretmagasság. Kompatibilis bármelyik közismert magyar rakódó kaptárral.
Legfőbb előnye, hogy a családoknál maradt utolsó 2 kilogramm méz is elvehető!

Folyamatban van a szabadalmazás. Kérek mindenkit, hogy ennél kisebb méreten már ne erőlködjön.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 18:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Idézet:
Istvanrevesz is azt teszi, é most megmutatta, hogy ő, hogy csinálja,


Mit mutatott meg?
Méhészmesternek nevezi magát, mert elvégzett valami gyorstalpalót, kiagyalt valami sületlenséget és előadja mint valami korszakalkotó találmányt, és az ilyen villanykörte kopaszságúakból még lennének is akik megennék a dumáját.
Na ezt nem szeretnénk mi.
ja és úgy, hogy közben azért be-be szúrja a mondókájába, hogy semmi, de semmi tapasztalata az általa "megalkotott" kaptárral és keretmérettel, de azért nyomul vele, és nem röstelli magát nagy tapasztalatú , nagy tudású köztiszteletben álló méhészekkel összehasonlítani.
Nem tudom sírjak, vagy nevessek?
Abban is nyugodt lehetsz, hogy nem az "ilyen" kísérletező kedvű emberek miatt jutottunk el a kőbaltától az atombombáig.
Ahhoz azért kicsivel nagyobb koponyák kellettek.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 12:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Kedves Révész István!

Értsd meg! Nem találtál fel semmit, nincs semmi új a TR rakodóban. :o

A TR rakodóhoz hasonló pici kereteket lehet vásárolni méztérhez langstroth és dadant méretben. :!: Van egy nagy orosz méhészet, ahol egyforma pici keret van a fészekben és méztérben. A felső léc van fából, az oldal és alsó léc helyén csak egy vastagabb fémdrót van. Nekem a fedelezési módszerük nagyon tetszett :)

Hiányzik a méhész ismereted és a valóságérzeted. Miért nem látod, hogy semmi újat nem talált fel? Miért nem tudod, hogy minden méhész keservesen megszenved a maga sikeréért? Miért nem érzed, hogy mennyi munka és pénz minden apró változtatás. Miért nem gondolsz arra, hogy a sikeres évek hasznát az ember elsősorban a saját gyerekeire, családjára költi és ezért mi méhészek mindig pénzhiányosak vagyunk. :!:

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptár típusok
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 12:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Ó Vivaldi, nem lennél te Vivaldi, ha nem ostoroznád magad.
Vajon nem az ilyen kísérletező kedvű emberek miatt van pl atombombánk a kőbalta helyett? Vagy, hogy egyszerűbb dolgot találjak a szikrapattintástól eljutottunk az öngyújtóig...
Minden fejlődés, minden téren csak lépésről lépésre haladt a történelem vonalán.
Természetesen voltak zsákutcák és mellékágak is.
A TR kaptárat én még nem tudom megítélni, hogy mellékvágány vagy zsákutca, mert tudatlan vagyok. Viszont maximálisan fogékony vagyok az újra.

Valakinek az az aláírása itt, hogy a mérőszám a teli hordók.
Azt hiszem, hogy ha a birodalmi TR kaptár azt mutatja, hogy az adott évben ugyanannyi vagy több mézet, viaszt, szaporulatot termel, mint a Te rendszered, akkor lehet létjogosultsága.
De ez naná, hogy nem jelenti azt, hogy Neked biz fel kell fűrészeld a kaptárállományod és áttérni a TR kaptárakra.
Szokták mondani, hogy mindenki a saját f@szával veri a csalánt.
Istvanrevesz is azt teszi, é most megmutatta, hogy ő, hogy csinálja, én is azt teszem, de én úgy, ahogy a mentoromtól és egyéb segítőkész méhészektől lestem el, te is úgy csinálod, ahogy neked tetszik.
Nem is olyan rég, mikor a H.apci tagtárs felregisztrált és újításokat emlegetett ... akkor őt is alaposan leszólták ezen a fórumon.
De nagyon kevés olyan hsz volt, melyben azt írták, hogy "így nem lesz jó, inkább amúgy csináld!"
Adott esetben is kishíjján lehülyézitek az istvanreveszt ahelyett, hogy kiveséznétek a rendszerét okulásul bármely fórumlátogatónak.

Nem tisztem a TR kaptárt védeni, mert nem az én kölyköm, mert nem is láttam még ilyet, mert nem is tudok róla többet, mint bármelyikünk...stb Védje a gazdája, kitalálója, használója és ebben a védelemben egyetlen eszköze: A hordó...

Természetesen én továbbra is egy villanykörte kopaszságú méhtartó vagyok, aki csak hülyeségeket beszél és nyaklevest érdemel, mert nem tudja tartani a száját.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 255 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.