Pontos idő: 2024.04.26. 22:19

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 569 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.14. 04:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.15. 07:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Esztergom
Tükör írta:
bgyorgy írta:
Tükörtől kérdezném: neked mennyit fogyaszt a ZIL131 szólóban ill. pótkocsival? Nekem szólóban 50liter/100 km. Nem sok ez? A másik hogy elég lassú tempóval tudunk vele menni, 40-60 km/h. Persze nem nagyon nyomjuk a gázt hogy minél kevesebb benzin foggyon. Nálad hogy van ez? Csak azért furcsálom mert a közúti ZIL állítólag 90-100-zal is megy.


Az enyém is ennyit fogyaszt, és ugyanígy megy.
Bár nálam póttal van az 50 lityi.

Viszont mindig azt számoltam, hogy kb ezzel a fogyasztással jött ki a fuvaros díja.
Viszont ezt csak oda felé kell fizetni egyszer, meg vissza egyszer, és nem oda-visza kétszer!

Mivel annó sokat zileztem ha elfogadod a tanácsom leírnám. A fogyasztás nagymértékben függ a gyujtás jó beállításától, a gyujtógyertyák állapotátol, az üzemanyagszint beállításától, a szelephézagok beállításától, a megfelelő guminyomástól, a fékek állapotától(a fékkulcsok ne szoruljanak). A vezetéstechnika: nem az a lényeg, hogy lassan közlekedj az autóval. Meg kell választani azt a tempót amikor a motor a leg optimálisabban müködik. Nem erölkodik, viszont nem is pörög feleslegesen. Kemény litereket számít. Egy jó zil bizony még a 120at is meg tudja pöckölni de az már a nagyon jó kategória. Az átlag norma 38 liter volt annó bár volt amit 45 álá képtelenség volt levinni erősen motor függő. A három puttonyos cemetesek ettek 60 körül 120 mázsával. Javaslom keress egy régi szakit aki ért a zilhez hidd el tud csodát tenni fogyasztás terén ha nem nagyon gatya a motorod. Ha elfelejtette vola a gyujtási sorrendje 1542 6378.

_________________
Szúrósak szőrösek mégis kedvesek!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.13. 23:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
bgyorgy írta:
Tükörtől kérdezném: neked mennyit fogyaszt a ZIL131 szólóban ill. pótkocsival? Nekem szólóban 50liter/100 km. Nem sok ez? A másik hogy elég lassú tempóval tudunk vele menni, 40-60 km/h. Persze nem nagyon nyomjuk a gázt hogy minél kevesebb benzin foggyon. Nálad hogy van ez? Csak azért furcsálom mert a közúti ZIL állítólag 90-100-zal is megy.


Az enyém is ennyit fogyaszt, és ugyanígy megy.
Bár nálam póttal van az 50 lityi.

Viszont mindig azt számoltam, hogy kb ezzel a fogyasztással jött ki a fuvaros díja.
Viszont ezt csak oda felé kell fizetni egyszer, meg vissza egyszer, és nem oda-visza kétszer!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.13. 22:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Ez a válasz engem is érdekel. Igaz én csak nosztalgiából érdeklődöm. Annak idején, a sorkatonaságom alatt én is hajtottam ezt a típust. A második időszakomban oktatósofőrként, talán a KRAZ típus kivételével mindegyik hadrendbe állított teherautóból volt típusvizsgám.

Emlékeim szerint a ZIL 131-nek 50-60 liter volt a normája száz kilométerenként. Ezekben a teherautókban rendesen van anyag és nagyjából az ötven évvel ezelőtti technikai színvonalon van az erőforrásuk. A tiéd minimum harminc éves és jócskán lehet szerintem korrózió a hengerek falán is. Csodákat már nem lehet várni ezektől a járművektől.

Ezektől függetlenül, amelyik terepen ez az autó nem megy el, ott nem sok vándorméhész lesz. :) Ez a típus nagyon jól kezelhető, kiforrott modell. Talán nem közismert, hogy az amerikai FORD egyik modelljét koppintották egy az egyben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.13. 21:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 19:10
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Sajókeresztúr
Tükörtől kérdezném: neked mennyit fogyaszt a ZIL131 szólóban ill. pótkocsival? Nekem szólóban 50liter/100 km. Nem sok ez? A másik hogy elég lassú tempóval tudunk vele menni, 40-60 km/h. Persze nem nagyon nyomjuk a gázt hogy minél kevesebb benzin foggyon. Nálad hogy van ez? Csak azért furcsálom mert a közúti ZIL állítólag 90-100-zal is megy.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.13. 21:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 19:10
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Sajókeresztúr
Engem is érdekelne, de nem nagyon tudom elképzelni, hogy miként van megkonstruálva.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.13. 20:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Márna, milyen magasak ezek a keretek? Mármint a fészekben.
Tetszik ez a dolog.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.10. 19:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
márna írta:
Hát ha valaki nem akar eljönni hozzám az nem akar, és kész! Bezzeg amikor erre jártál alig pár km kelett volna és már nem írnál ilyeneket :lol:


Én arról beszéltem "Hógolyó" ;) , ha vas keretben vannak a keretek, és nem a te egyedülálló, világszabadalom rendszeredről... :mrgreen:

De úgy éljek megnézem már azt is, nehogy hülyén haljak itt meg a végén!!! :lol: :lol:

Képet meg csináljá má vazze, aztán majd segítek felrakni ha nem megy...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.10. 18:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Amiről én írtam az pont ilyen volt mint a Márnáé :) , csak a Szerbek AZS kaptárnak mondták.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.10. 17:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 19:10
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Sajókeresztúr
Márna! Nem tudnál néhány képet küldeni?
bolgargyorgy@freemail.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.10. 10:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Folytatás (nem is rövid 8-) )

Nekem horvátban tetszett meg ez a keret, csak az volt a bajom hogy szekrényben volt beépítve illetve nem volt fiók csak alul felül ilyen keretek.

Tehát fészeknek ilyen keretek, hátul lenyítható ajtóval, ez beépítve hogy ne keljen rögzíteni szállításkor sem, és erre sima félnb fiókok méztérnek, így könnyő a mézelszedés stb...

Azaz régi lapozós rendszer csak fészeknek (mindegy mi van felül rajta nem kell hozzányúlnom ha fészekre vagyok kiváncsi 8-) (ez is bazi nagy előny!), és erre rakodó fiók a könnyű mézelvételhez.
Nincs zugolás méretezés miatt (alul cca 3 cm van keretek alatt taposó ráccsal ez a menekülő tér (szállításkor eü tálca kihúzva és mehet), ragasztás: távtartónál minimális a lehetőségük ragasztani (lemez vastagság) alul a tartó pálcáknál is kevés a felfekvő felület szóval simán mozgatható minden sok év után is és nem kenem. Ja és a fészek keretek alsó és felső lécében van hosszában egy bemarás, így az anyarács alatt sincs törés ha huzgálom.

Nálam bevált, mükszik több éve, de nem vagyunk egyformák (vannak mások akik szeretnek sokat dolgozni-szenvedni) :D

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.10. 10:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Na röviden:

A fészek 10 keret váll és füll nélküli. A fészek fiókon belül elől van keresztben távtartó sin és hátul a lenyitható ajtóban. Keretek alatt keresztben tartó köracél rm) (nem ragasztanak igaz én szóltam nekik :twisted: ) Hideg építmény. Lapozós, azaz amikor lenyitom a fészek fiókon az ajtót, simán bármelyik keretet kihuzhatom, amikor fullos méhekkel (jó méretezés nincs ragasztás, zugolás megnézhető :twisted: ) akkor a melette lévő kereten pöccintek és nincs méhtörés. Persze bármelyik keretet kihúzhatom de nem szoktam teljesen, mert alig 10 cm kihuzással is minden látszik. Ja és felette van ugye anyarács meg mézterek stb és ezeket nem piszkálom mert nem kell. A fészek fiók úgy beépített, hogy ha kell kivehető simán. Képzeld el hogy egymás mellé raksz rakodó kaptárakat, ahol a fészkek közé teszel távtartásnak hungarocell hőszigetelőt a fészek magasságig. A fészek nem mozog, erre pakolok ami kell: hol anyarács vagy tető, méztér, stb.

A dolog ha képet néznétek egyszerrű, persze ehez kellene feltenni képeket...

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.10. 10:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Tükör írta:
Gyakorlati embertől gyakorlatias meglátás, ha nem baj...?

A meleg építménynél azonban általában nem kell teljesen kihúzni a keretet, hogy kezelni tudd!
A hidegnél viszont ez elengedhetetlen, tehát ehhez mérten kell megoldani a szerkezetet. Aztán arra ezzel kapcsolatban nem ártr oda figyelni, hogy a méhek biz ragasztanak, és az évek alatt igen sok propoliszt be hordanak. Ami új korában méhek nélkül működik, nem biztos, hogy később is fog :!:

Sajnos nem láttam még igazán üdvözítő megoldást ezekre, csak nagyon sok összetört méhecskét!


Hát ha valaki nem akar eljönni hozzám az nem akar, és kész! Bezzeg amikor erre jártál alig pár km kelett volna és már nem írnál ilyeneket :lol:

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.09. 18:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Bocs, hogy beleszólok, de amit Te szeretnél azt már régen kitalálták. Szerbiában ha jól emlékszem AZS kaptárnak mondták. A fészek kb. hunor méretű lapozós rendszerű amit sokkal egyszerűbb kezelni mint a videón lévőt, a méztér azt hiszem félkeret amit sinen kihúznak. Szerintem nagyon alkalmas kontiba. Nem gondolom, hogy a régi kipróbált rendszerek között nem lehet alkalmast találni amivel meg tudnék elégedni. Egy idősnél gyalogkaptárakban vannak melegépítményűek és egyáltalán nem rossz csak meglepő első látásra. Ezért azt gondolom a Tolnai konti biztos nagyon jól műkszik, és még most is azt mondom, hogy a régi NB 18-as átlagaimat nem tudom hozni a hunorral.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.09. 18:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Nekem nincs konténerem , de ha lenne akkor vagy fekvő NB keretes melegépítmény vagy nagy keretes fészekre kis keretes mézterek lennének szöktetővel 2 fiók

Egy ismerősömnek segítettem egyszer a két konténerét pergetni, nem vittünk szöktetőt mondván nem sok van náluk, meg sok a kis család, gyorsan végzünk. Fél keretes mézterek, 11 keret/ fiók. 130 fiókot vittünk haza full mézzel. Reggel 7-kor kezdtük és este 5-kor indultunk haza :(
Pedig vannak szöktetői a konténerben pedig egy függesztett sinen futó emelővilla a fiókokhoz. Bő 1 óra alatt feldobtuk volna a szöktetőket, kocsmázhattunk volna egy nagyot és kb 1 óra pakolással el is vehettük volna a mézet, ehelyett mi sepertük a kereteket


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.09. 18:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
bgyorgy írta:
Őszintén szólva én ilyesmi megoldáson töröm a fejem. Az ajtó nyitásakor egyből látszik az egész méhcsalád állapota, jó esetben még a fias keretek is megszámolhatóak. A doboz oldalán ha jobban megnézzük látszik hogy az alsó sín ferdén áll, és a ráma egy léccel van vízszintesre kitámasztva. A léc kihúzásávan nagyobb rés keletkezik, így a keret kihúzáskor kevésbé sérülnek a méhek. Ötletes. Az alja is mindent tud amit kell, szellőzős fenék, fiók, virágporelszedő van benne (másik videón látszik). A kihúzással van probléma mert akadozik, érdemesebb lenne úgy megoldani hogy fém a fémmel érintkezzen, és a ráma is jobb lenne ha a Korrár-féle lenne mert az teljesen stabilan tartja a kereteket. A másik videón az alsó fiókot fejjel lefelé rakja be. Vajon jó rajzásgátlásra? Zugolás nem látszik. Nektek mi a véleményetek, érdemes lenne ilyet csinálni?

http://www.youtube.com/watch?v=wat7Rmu0 ... re=related

Egy család megnézése majdnem 10-perc. Nagyon ráérős embernek való. Számold hozzá ha még zúgólnak is . Ha a kamionokba ilyenek lennének soha nem végeznék a pergetéssel akác előtt, vagy két akác közt még 20emberrel sem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.09. 16:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 19:10
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Sajókeresztúr
Őszintén szólva én ilyesmi megoldáson töröm a fejem. Az ajtó nyitásakor egyből látszik az egész méhcsalád állapota, jó esetben még a fias keretek is megszámolhatóak. A doboz oldalán ha jobban megnézzük látszik hogy az alsó sín ferdén áll, és a ráma egy léccel van vízszintesre kitámasztva. A léc kihúzásávan nagyobb rés keletkezik, így a keret kihúzáskor kevésbé sérülnek a méhek. Ötletes. Az alja is mindent tud amit kell, szellőzős fenék, fiók, virágporelszedő van benne (másik videón látszik). A kihúzással van probléma mert akadozik, érdemesebb lenne úgy megoldani hogy fém a fémmel érintkezzen, és a ráma is jobb lenne ha a Korrár-féle lenne mert az teljesen stabilan tartja a kereteket. A másik videón az alsó fiókot fejjel lefelé rakja be. Vajon jó rajzásgátlásra? Zugolás nem látszik. Nektek mi a véleményetek, érdemes lenne ilyet csinálni?

http://www.youtube.com/watch?v=wat7Rmu0 ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.09. 11:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Meg képzelj bele ebbe a kaptárba, egy igazán komoly akác érett családot, ami zugol is!

Vagy nem tudom, csak az én méheim zugolnak??

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.09. 10:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
bgyorgy írta:
Hát igen, a meleg építmény egyszerűbb lenne, de a helykihasználtsága 9-10 keretes fióknál ill. rámánál roszzabb lenne. Amit én láttam az 11 keretes volt és még így is 1,50 széles volt a folyosó, a kihasznált tér kétoldalt 40-40 cm körüli. Jó lehet hunornál 2x12 kerethez, de 1/2 NB nél szerintem nem előnyös a túl sok keret egy fiókban. Vagy rosszul gondolom?

Ezt nézd meg..

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.08. 10:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.04. 12:40
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Idézet:
Ahány konti annyi féle, én is a magaméra esküszöm, más meg másra.
Jó teszed ha mielőtt belekezdesz időt (persze pénzt) szánsz rá és végigjársz mondjuk minimum 6 konténeres méhészt, fényképező videó kötelező és ez után nyugodtan hónapokig agyalhatsz. 8-)
Hidd el van min agyalni: milyen gép fogja vinni, mennyi család legyen benne, fészek kezelhetősége és persze a méztéré,tényleg ki akarod használni a konti előnyét vagy csak a régi rendszerek mennek bele egy nagy dobozba, stb... :D
Ja, nálam hideg építmény beépített fészekkel (felette 2 fiók méztérnek most pörgetem otthon a végét),nem kell piszkálni a méztereket ha a fészket nézem, bármelyik fészek lépet simán kihúzom nem töri a méhet,78 család és még véletlenűl sem ráépített... :D


Szia Márna!
Hány keretes a fészek nálad? A beépített fészekre hogyan megy rá kivehető méztér? Esetleg nincs fényképed róla? Ez érdekes megoldás lehet.
VB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.08. 10:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.04. 12:40
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
bgyorgy írta:
Hát igen, a meleg építmény egyszerűbb lenne, de a helykihasználtsága 9-10 keretes fióknál ill. rámánál roszzabb lenne. Amit én láttam az 11 keretes volt és még így is 1,50 széles volt a folyosó, a kihasznált tér kétoldalt 40-40 cm körüli. Jó lehet hunornál 2x12 kerethez, de 1/2 NB nél szerintem nem előnyös a túl sok keret egy fiókban. Vagy rosszul gondolom?

Szia György!
Jól felpezsdítetted ezt a topicot, aminek én örülök!
A beépített konténerek általában melegépítményűek, ahol a rakodókaptárt is beteszik azok inkább hidegépítményűek. NB-s kontit pl láttam már ilyet is olyat is. A tolnai NB 18 melegépitményű, az NB 24 meg hidegépítményű konténer.
Ahol szögvaskereten kihúzhatók a keretek az inkább praktikus melegépítményűként. De biztos van hideg is, ahogy a magyar méhészeket ismerem. Elkészíteni el lehet úgy is.
A sínben csúszó szögvaskeretet tavasszal megkenem vazelinnel (Kollártól tanultam) az sokat segít.
A méhek összetörése nem jellemző, esetleg ha a keret nem jól van összeszegelve, drótozva (nem derékszögű), akkor alul hozzáér a falhoz és ott.
A folyosó minimum 1 méter széles legyen, hogy beférjen a pörgető. Inkább 1,2 m hogy pörgetni is lehessen, bár még ez nem a kényelmes kategória.
VB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.07. 21:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 19:10
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Sajókeresztúr
Hát igen, a meleg építmény egyszerűbb lenne, de a helykihasználtsága 9-10 keretes fióknál ill. rámánál roszzabb lenne. Amit én láttam az 11 keretes volt és még így is 1,50 széles volt a folyosó, a kihasznált tér kétoldalt 40-40 cm körüli. Jó lehet hunornál 2x12 kerethez, de 1/2 NB nél szerintem nem előnyös a túl sok keret egy fiókban. Vagy rosszul gondolom?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.07. 20:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.20. 12:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Tolna megye
Tomipapa írta:
A Kollár féle konténer valóban melegépítményű, de a tervezett konténer fészkébe a szögvas keret hidegépítményűként is beépíthető, lévén a vaskeret összefogja a kereteket, azok kibújni sem melegen, sem hidegen nem tudnak, ezért merészkedtem melegen ajánlani hideghez is.

A meleg-építményűnél is a szögvas fogja össze a kereteket és azért meleg-építményű, mert amikor tele van a szögvas keretekkel akkor szállításkor nehezebben tud elmozdulni. És amit a Tükör írt, a kezelése sokkal könnyebb.
Ha hideg-építménnyel akarod, akkor nem tudom, hogy a fal mellett hogy teszed a keretet oda.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fanti 2010.10.08. 10:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.07. 20:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Gyakorlati embertől gyakorlatias meglátás, ha nem baj...?

A meleg építménynél azonban általában nem kell teljesen kihúzni a keretet, hogy kezelni tudd!
A hidegnél viszont ez elengedhetetlen, tehát ehhez mérten kell megoldani a szerkezetet. Aztán arra ezzel kapcsolatban nem ártr oda figyelni, hogy a méhek biz ragasztanak, és az évek alatt igen sok propoliszt be hordanak. Ami új korában méhek nélkül működik, nem biztos, hogy később is fog :!:

Sajnos nem láttam még igazán üdvözítő megoldást ezekre, csak nagyon sok összetört méhecskét!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.07. 19:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Ligustica!

A Kollár féle konténer valóban melegépítményű, de a tervezett konténer fészkébe a szögvas keret hidegépítményűként is beépíthető, lévén a vaskeret összefogja a kereteket, azok kibújni sem melegen, sem hidegen nem tudnak, ezért merészkedtem melegen ajánlani hideghez is.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.07. 19:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Szerintem a Kollár féle konténer melegépítményú,mivel a keretek lappal vannak a kijáró felé.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ligustica 2010.10.08. 17:15-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.07. 12:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Gyuri!

Ha ragaszkodsz a hideg építményhez, a Kollár- féle szögvas keretes megoldással a sínes módszer is működik, a keretek együtt csúsztathatók, kezelhetők.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.07. 01:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 19:10
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Sajókeresztúr
Márna! Köszönöm a gyors hozzászólást. Én pont olyan megoldáson gondolkodom mint ami valószínűleg neked van, hogy alul a fészek kihúzható a méztér pedig leemelhető fiókos, mert így nem veszne kárba a már elkészült sok fiók, csak a fészkeknek kellene megépíteni a szekrényt. A gondom az, hogy a gyakorlati megvalósítást nem tudom kitalálni hozzá. Ha küldenél valamilyen fotót vagy tervet, nagyon hálás lennék érte. Esetleg privátba is lehetne bolgargyorgy@freemail.hu címre.
A ZIL131-nek nagyon rövid a váza azért fér csak 48 család rá, a terepjáró képessége viszont néha nagy gondoktól ment meg. A konti hossza 4,8m és már ez is vagy 80 centival hosszabb mint a váz, a pótkocsira szereltet 6m-esre csinálnám amibe 60 család férne el, és ez már jobb lenne egy fokkal. 4-5 konténert már láttam, a legegyszerűbb dolguk a melegépítmémyes fekvős rendszernél van, de ez ugye jelen esetben szóba sem jöhet. Akinek berakott kaptáras van az azt mondta hogy ő nem nagyon babrálja a fészket, ami kényelmes dolog csak nem biztos hogy ezt meg lehet úszni. A fémsínes szekrényes rendszernél valószínűleg könnyebb a helyzet, olyat is néztem már meg, ott viszont meleg építmény volt és nem volt megoldott a kiszerelhetőség, ami betegség esetén jól jöhet. Abban gondolkodom hogy a jelenlegi vázba raknék utólag 3 fészeknek való szekrényeket, rá pedig a meglévő fiókokat, de ilyet még nem láttam és egyelőre nem tudom hogyan lehetne ezt megvalósítani. Várom a további ötleteteket és tapasztalatotokat. Köszönettel: Bolgár György.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.06. 21:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
bgyorgy írta:
Üdvözöllek benneteket! Idén lett kész a konténerem. ZIL131 teherautóra ráépített hőszigetelt doboz, különálló kaptárak vannak belepakolva, összesen 48 db alacsonykeretes rakodókaptár. A vándorlás vele gyerekjáték, kijárózárás, szellőző nyitás, és indulás. A fogyasztása nem kevés (50 liter/100 km), de nem megyünk olyan sokat hogy ez gond legyen.
A kaptárak kezelésével viszont gondban vagyok, nem lehet őket behúzni a folyosóra, így elég körülményes szétszedni és összerakni őket, főleg ha a fészket kell vizsgálni, aljdeszkát cserélni, anyarácsot, szöktetőt kell berakni. Az lenne a kérdésem a tapasztalt konténeres fórumozóktól, hogy ti hogyan dolgoztok a hasonló felépítésű kontéretekben. A másik kérdésem, hogy a szekrényes rendszerű konténerekben mennyivel könnyebb v. nehezebb dolgozni? Mivel tavasszal belekezdenék a második konténer építésébe, azon töröm a fejem, hogy érdemesebb lenne-e szekrényes rendszert építeni. Persze akkor kétféle rendszer lenne ami megint nem túl szerencsés. A szekrényesnél a gondom egyébként hogy esetleges betegség esetén nem lehet kivenni a beteg családot mindenestül, a keretsorok közötti viaszhidak kihúzáskor összenyomják a méheket, továbbá hidegépítményű szekrényes rendszert még nem láttam, pedig nekem az tetszene. Minden véleményt és tapasztalatot szívesen fogadnék.


Ahány konti annyi féle, én is a magaméra esküszöm, más meg másra.
Jó teszed ha mielőtt belekezdesz időt (persze pénzt) szánsz rá és végigjársz mondjuk minimum 6 konténeres méhészt, fényképező videó kötelező és ez után nyugodtan hónapokig agyalhatsz. 8-)
Hidd el van min agyalni: milyen gép fogja vinni, mennyi család legyen benne, fészek kezelhetősége és persze a méztéré,tényleg ki akarod használni a konti előnyét vagy csak a régi rendszerek mennek bele egy nagy dobozba, stb... :D
Ja, nálam hideg építmény beépített fészekkel (felette 2 fiók méztérnek most pörgetem otthon a végét),nem kell piszkálni a méztereket ha a fészket nézem, bármelyik fészek lépet simán kihúzom nem töri a méhet,78 család és még véletlenűl sem ráépített... :D (Nem az 50 lityi a gond mert a géped mindig megy mindenhol hanem a 48cs!)

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 22:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 19:10
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Sajókeresztúr
Üdvözöllek benneteket! Idén lett kész a konténerem. ZIL131 teherautóra ráépített hőszigetelt doboz, különálló kaptárak vannak belepakolva, összesen 48 db alacsonykeretes rakodókaptár. A vándorlás vele gyerekjáték, kijárózárás, szellőző nyitás, és indulás. A fogyasztása nem kevés (50 liter/100 km), de nem megyünk olyan sokat hogy ez gond legyen.
A kaptárak kezelésével viszont gondban vagyok, nem lehet őket behúzni a folyosóra, így elég körülményes szétszedni és összerakni őket, főleg ha a fészket kell vizsgálni, aljdeszkát cserélni, anyarácsot, szöktetőt kell berakni. Az lenne a kérdésem a tapasztalt konténeres fórumozóktól, hogy ti hogyan dolgoztok a hasonló felépítésű kontéretekben. A másik kérdésem, hogy a szekrényes rendszerű konténerekben mennyivel könnyebb v. nehezebb dolgozni? Mivel tavasszal belekezdenék a második konténer építésébe, azon töröm a fejem, hogy érdemesebb lenne-e szekrényes rendszert építeni. Persze akkor kétféle rendszer lenne ami megint nem túl szerencsés. A szekrényesnél a gondom egyébként hogy esetleges betegség esetén nem lehet kivenni a beteg családot mindenestül, a keretsorok közötti viaszhidak kihúzáskor összenyomják a méheket, továbbá hidegépítményű szekrényes rendszert még nem láttam, pedig nekem az tetszene. Minden véleményt és tapasztalatot szívesen fogadnék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 18:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
nigacsi írta:
[A kaptárcserés egyenltés meg amugy is szerintem 2 embert kiván.

Nálam csak én vagyok, meg a két kiskocsim. :)

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.30. 23:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
nigacsi írta:
CsZoltán írta:
Ha el akarják vinni a fenék nem okoz gondot, támogatással vesz higiénikus aljakat ahány kaptáradat el akarja vinni. Nálam nincs rögzítve a fenék mert akkor pl. a kaptárcserés egyenlítést nem tudom egyedül megcsinálni, a fenék takarítást is nehezíti stb. Ezt csak azért írom mert, ha tényleg olyan téved a méhesedbe akinek rossz szándéka van az megoldja.

Te3ljes mértékben igazad van de remélem aki lopni megy nem visz magával feneket.A kaptárcserés egyenltés meg amugy is szerintem 2 embert kiván.


Szerintem meg látott már méheket így biztos lehetsz benne,hogy még tartalék fenék is lesz nála.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.30. 17:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
CsZoltán írta:
Ha el akarják vinni a fenék nem okoz gondot, támogatással vesz higiénikus aljakat ahány kaptáradat el akarja vinni. Nálam nincs rögzítve a fenék mert akkor pl. a kaptárcserés egyenlítést nem tudom egyedül megcsinálni, a fenék takarítást is nehezíti stb. Ezt csak azért írom mert, ha tényleg olyan téved a méhesedbe akinek rossz szándéka van az megoldja.

Te3ljes mértékben igazad van de remélem aki lopni megy nem visz magával feneket.A kaptárcserés egyenltés meg amugy is szerintem 2 embert kiván.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.30. 16:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Ha el akarják vinni a fenék nem okoz gondot, támogatással vesz higiénikus aljakat ahány kaptáradat el akarja vinni. Nálam nincs rögzítve a fenék mert akkor pl. a kaptárcserés egyenlítést nem tudom egyedül megcsinálni, a fenék takarítást is nehezíti stb. Ezt csak azért írom mert, ha tényleg olyan téved a méhesedbe akinek rossz szándéka van az megoldja.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.30. 08:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
amatőrök írta:
devil írta:
7 éve.Nem,még egy percet sem dolgoztam benne,de magamat ismerve megoldanám;)Tisztában vagyok vele hogy más vele melózni.Több ismerősöm sikerrel használ ilyen cuccokat.A pakolás nagyon nem jön be, és egy kontit azért nem olyan egyszerű ,,megdurrantani"nem lehetetlen de azért egy utánfutóval nem viszik el az bizti.Sőt ha nagyon elemezzük a hőgazdálkodása is sokkal jobb,jobban telelnek,kevesebb méz fogy,kompakt kis helyet foglal,1-2 ember pikk-pakk elköltözteti a sok családot.Bizti hátrányai is vannak,de melyiknek nincs.

Ne hidd , hogy nem lopják el!
Északi akácra egyszerre vándoroltunk éjszaka. Én a kamionnal úgy tolattam be az erdőbe és a kamion hálófülkéjébe aludtunk. Reggelre a szembeni akácosból ellopták az éjszaka hozott konténert.

Nekem darus rendszer van a fenekek le vannak csavarozva az emelővasat az ember haza viszi 5 kaptárat kézzel felemelni meg szerintem elég nehéz lenne .fenék nélkül meg megeszik a tolvajt a méhek


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.29. 20:23 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
devil írta:
7 éve.Nem,még egy percet sem dolgoztam benne,de magamat ismerve megoldanám;)Tisztában vagyok vele hogy más vele melózni.Több ismerősöm sikerrel használ ilyen cuccokat.A pakolás nagyon nem jön be, és egy kontit azért nem olyan egyszerű ,,megdurrantani"nem lehetetlen de azért egy utánfutóval nem viszik el az bizti.Sőt ha nagyon elemezzük a hőgazdálkodása is sokkal jobb,jobban telelnek,kevesebb méz fogy,kompakt kis helyet foglal,1-2 ember pikk-pakk elköltözteti a sok családot.Bizti hátrányai is vannak,de melyiknek nincs.

Ne hidd , hogy nem lopják el!
Északi akácra egyszerre vándoroltunk éjszaka. Én a kamionnal úgy tolattam be az erdőbe és a kamion hálófülkéjébe aludtunk. Reggelre a szembeni akácosból ellopták az éjszaka hozott konténert.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.29. 20:18 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
1-2 ember pikk-pakk elköltözteti a sok családot.Bizti hátrányai is vannak,de melyiknek nincs.[/quote]


48 család inkább kevés mint sok, már ami a szállítás gazdaságosságát illeti. Rakodó kaptár esetén én a raklapos módszert választanám. Ennyi pénzből vehetsz hozzá darus autót is.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.29. 20:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
7 éve.Nem,még egy percet sem dolgoztam benne,de magamat ismerve megoldanám;)Tisztában vagyok vele hogy más vele melózni.Több ismerősöm sikerrel használ ilyen cuccokat.A pakolás nagyon nem jön be, és egy kontit azért nem olyan egyszerű ,,megdurrantani"nem lehetetlen de azért egy utánfutóval nem viszik el az bizti.Sőt ha nagyon elemezzük a hőgazdálkodása is sokkal jobb,jobban telelnek,kevesebb méz fogy,kompakt kis helyet foglal,1-2 ember pikk-pakk elköltözteti a sok családot.Bizti hátrányai is vannak,de melyiknek nincs.

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.29. 19:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
nigacsi írta:
devil írta:
Dilámmaban vagyok,és érdekelnének a vélemények.Egy ismerősöm megvállna a konténerétől 48cs. nb fészek 1/2nb hízlalt méztér.Felújította nemrég,üresen adná 700 000(!)ft. üresen,200 000 ért adná az Ifa-t hozzá.De jövő augusztusig lenne fizu haladék,akkor kp. vagy méz.Szeretnék egyébként egy ilyen cuccot,mert a rakodás és a lopás veszély kiábrándít a gyalogból.viszont a kontiért szerintem sok a 700,de ha a haladékot is számolom meg azt hogy egyenlőre nem tudnék venni saját erőből ilyet.Szerintetek????

:merg :merg :ut :lol: :arrow: :) ;) :( :cry: :idea: :ugeek:

Komolyra forditva: mióta méhészkedsz? dolgoztál-e már konténerbe? ezeket a kérdéseket kell meggondolni mert egy szük folyosó az nem ugyanaz mint kint a szabadban. de én is gondolkodom kontin 11 év rakodó után .De rendszerint el is hessegetem a tervet .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.28. 21:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Dilámmaban vagyok,és érdekelnének a vélemények.Egy ismerősöm megvállna a konténerétől 48cs. nb fészek 1/2nb hízlalt méztér.Felújította nemrég,üresen adná 700 000(!)ft. üresen,200 000 ért adná az Ifa-t hozzá.De jövő augusztusig lenne fizu haladék,akkor kp. vagy méz.Szeretnék egyébként egy ilyen cuccot,mert a rakodás és a lopás veszély kiábrándít a gyalogból.viszont a kontiért szerintem sok a 700,de ha a haladékot is számolom meg azt hogy egyenlőre nem tudnék venni saját erőből ilyet.Szerintetek????

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.07. 21:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.13. 19:05
Hozzászólások: 118
Tartózkodási hely: Zalamegye
Geri77 írta:
tűzoltó írta:
Ki van már találva. 3 sorban 27 rakodó fér rá. Mikor megálltál és letalpaltál az első sort kihúzod előre, a középsőt hátra, a harmadik meg a helyén marad. Egy erősebb személykocsival húzható. Képem sajnos nincs.

Ja és volt valami Röpke 24 nevű kis konténer is. A méhészetben is benne volt úgy 10 éve.


Gondolom, ilyenre gondoltál. Konténer helyett ez is egy megoldás.

http://www.youtube.com/watch?v=yV8CmL3l ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=pPyeI9XK ... re=related


Ez is nagyon jó ötlet! Így jobban értem már. :) Ez még könnyeben megvalósítható. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.07. 21:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
tűzoltó írta:
Ki van már találva. 3 sorban 27 rakodó fér rá. Mikor megálltál és letalpaltál az első sort kihúzod előre, a középsőt hátra, a harmadik meg a helyén marad. Egy erősebb személykocsival húzható. Képem sajnos nincs.

Ja és volt valami Röpke 24 nevű kis konténer is. A méhészetben is benne volt úgy 10 éve.


Gondolom, ilyenre gondoltál. Konténer helyett ez is egy megoldás.

www.youtube.com/watch?v=yV8CmL3lhiA&feature=related
www.youtube.com/watch?v=pPyeI9XKF1w&feature=related


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.07. 21:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
tűzoltó !

A Röpkét ebben a rovatban is betette Gombi. (3. old.), 2009 03.02. 23.25-kor, kép csatolva.

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.07. 21:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.13. 19:05
Hozzászólások: 118
Tartózkodási hely: Zalamegye
tűzoltó írta:
Ki van már találva. 3 sorban 27 rakodó fér rá. Mikor megálltál és letalpaltál az első sort kihúzod előre, a középsőt hátra, a harmadik meg a helyén marad. Egy erősebb személykocsival húzható. Képem sajnos nincs.

Ja és volt valami Röpke 24 nevű kis konténer is. A méhészetben is benne volt úgy 10 éve.


Fúúú, hát a súlyra nem is gondoltam. :oops: Ezen még nagyon el kell gondolkodnom. Azért, ha még lennének hasonló ötletek azokat szívesen fogadom ;) Köszönet ezekért is! Azt gondoltam nem lesz ezzel kapcsolatos téma. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.07. 20:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Ki van már találva. 3 sorban 27 rakodó fér rá. Mikor megálltál és letalpaltál az első sort kihúzod előre, a középsőt hátra, a harmadik meg a helyén marad. Egy erősebb személykocsival húzható. Képem sajnos nincs.

Ja és volt valami Röpke 24 nevű kis konténer is. A méhészetben is benne volt úgy 10 éve.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.07. 20:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Rajmund írta:
Üdv mindenkinek! Arra lennék kíváncsi, hogy vannak e olyan konténerek amik pl. 20-30 rakodókaptárasok és így lehet vontatni személykocsival. Valaki foglakozik hasonlóban? Ha igen legyen szíves nekem képet felrakni vagy egy olyan honlapcímet megadni ahol esetleg nézhetnék. Én csak tervbe vettem egy ilyen megépítését ezért érdekelne, hogy érdemes e ilyennel foglalkozni. Köszönöm előre az esetleges segítséget!


Hát van egy olyan érzésem, hogy egy ekkora konténert már csak E jogsival lehet vontatni.
A 30 család méz nélkül is kb. 1,5 t. Erre még rájön a konténer súlya + a futó. Bőven meghaladja a 2,5 tonnát.
Oda már pick up kell vagy egy nagy terepjáró.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.09.07. 20:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.13. 19:05
Hozzászólások: 118
Tartózkodási hely: Zalamegye
Üdv mindenkinek! Arra lennék kíváncsi, hogy vannak e olyan konténerek amik pl. 20-30 rakodókaptárasok és így lehet vontatni személykocsival. Valaki foglakozik hasonlóban? Ha igen legyen szíves nekem képet felrakni vagy egy olyan honlapcímet megadni ahol esetleg nézhetnék. Én csak tervbe vettem egy ilyen megépítését ezért érdekelne, hogy érdemes e ilyennel foglalkozni. Köszönöm előre az esetleges segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.08.30. 09:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.10. 20:00
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Délvidék
Üdv mindenkinek!

Azt szeretném megkérdezni, mikor lesz idén a tolnai konténeres találkozó? És hol?

Előre is kösz!

_________________
tasziló


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.06.02. 18:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
virgó írta:
amatőrök írta:
100 család felett semmi esetre sem! Nálam 96 család van az egyikbe .A másikba kevesebb. Mind a kettő nyerges félpótkocsi.


Amatőrök!Miért is bűvös szám a 100?Talán már a 96-is sok?

Igen!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.06.02. 16:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
amatőrök írta:
100 család felett semmi esetre sem! Nálam 96 család van az egyikbe .A másikba kevesebb. Mind a kettő nyerges félpótkocsi.


Amatőrök!Miért is bűvös szám a 100?Talán már a 96-is sok?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhészkedés konténerben
HozzászólásElküldve: 2010.06.01. 17:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
bebe írta:
Értelek én. De hány családot szabad egy konténerbe tenni?
Merthogy most láttam olyat, ami egy nyerges vontatóra akasztható és több mint 100 családdal igyekeznek feltölteni. Ettől elszörnyedtem rendesen.
A koma arra hivatkozott, hogy Kollár tanácsait követi. De vajon Kollár mit mond?

100 család felett semmi esetre sem! Nálam 96 család van az egyikbe .A másikba kevesebb. Mind a kettő nyerges félpótkocsi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 569 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.