Pontos idő: 2024.04.16. 10:16

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1639 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.25. 10:35 
Sziasztok Srácok!


Ti kb egy hete csak próbálkoztok, vagy esetleg megakarod menteni a családot?
Ha igen akkor írd meg légyszi a mostani tényeket, hogy tudjak segíteni!
Szűkítetted a kijárót kb 3-5 cm-re, szivacs, egérrács szűkítő csutka letörve vagy bármi?
Most hány léputcát takar a méhcsaládod?
A bogárállomány összetétele fiatal, közép, öreg fekete bogarak?
Van-e a többi méhcsaládod között esetleg másodéves, úgynevezett öreg anya?
Van e fiasításod még fedettre gondolok?
A sejtekben össze-vissza petézés van, egy sejtben több?
Most hány bölcsöd van?Illetve van-e valamilyen anya benne bár kétlem?
Egyszerűen csak a tényeket a mostani állapot szerint, léputca fiasítás, bölcső?
Virágporos mézes kereted van-e?
Ha ezekre tudsz nekem válaszolni, akkor tudok neked legalább két jó tipped adni ami használ is, de akkor ezt gyorsan kell csinálnod.
Tudod nem az a lényeg, hogy kis méhész vagy nagy méhész vagy, hanem, hogy ösztönösen érezd a méhek minden rezdülését, és legyen benned elhivatottság.


Üdv:Kriszta


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.25. 10:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
te honnan gondolod hogy van 1 fiatal anya bent?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.25. 10:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
álanya biztosan van de van 2 anyabölcső is aminek nemsokára ki kellkelnie. ha annyira le akarják ölni az álanyát akkor mért nem rágják le a bölcsőt??ja és tegnap azt láttam hogy az álanya petézésére is bölcsőt akarnak húzni.mit gondolsz :?: ja és szted rakjak be nekik fias keretet :?:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.25. 09:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Jobb lenne ha megnézetnéd inkább azt a családot egy közeli méhésszel.
Ha valóban álanyás akkor nem sok esélyed van rá,hogy a kikelt anyát nem ölik le.De szerintem van ott egy fiatal anya valahol.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.25. 08:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
heló.azt szeretném kérdezni,hogy az álanyás családomra ti azt mondtátok hogy nem sok eséj van rá hogy újra lehessenanyásítani.Én megkérdeztem azt az embert akitől a méheket kaptamés ő a tapaasztalatai szerint azt mondta hogy amikor kikela normális anya akkor az álanya nem petézik tovább .Ti mit gondoltok erről?ja és még az hogy már nincs fiasítás bent ezért azt mondta hogya másik családtól vegyek ki fias keretet és azt tegyem benekik.ti mit gonoltok erről a dologról :?:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.24. 18:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
Idézet:
Szép hosszúra sikerült ez a mondat. Azért próbáld meg tagolni legközelebb, mert így szenvedés olvasni.
A peték a sejtek oldalfalán vagy az alján vannak?
Több pete egy sejtben előferdülhet fiatal anyánál a petézés kezdetén is, de az az alján van. (bár szerintem akkor nem hagyták volna meg a bölcsőket, ha normális anyjuk lenne)
Hány családdal dolgozol?
Őszintén szólva én nem bíznék ebben a bandában már.
Ha szívügyed a dolog, próbálj meg petéző anyát szerezni valahonnan. (próbát megér szerintem)
Ezt az anyát feltűzve lépre tedd be a kiürített kaptárba, hogy ne tudják leszúrni. (lépre szúrt ketrec)
A méheket söpörd le távolabb, hogy erre a kiürített kaptárra repüljenek vissza.
Esetleg tedd távolabb a mostani kaptárt lesöprés nélkül, ha van üres kaptárad, így nem egyszerre zúdulnak haza. Aztán 1-2 nap után söpörd ki a többit.
Én így próbálnám meg, persze ez nem jelent semmit.
Majd a nagyobbak jól megmondják. (remélem)


bocs.a petéket láttam a sejt alján is és a sejt oldalán is.azt nem értem hogy ha álanyás a család akkor mért nem rágják le azt a bölcsőt?arra lehet esély hogy a kikelt igazi anyát meghagyják és az álanyát leszúrják????vagy mindenféleképpen a kikelt anyát fogják leszúrni??evvel neked vmi tapasztalatod van?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.24. 18:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Szép hosszúra sikerült ez a mondat. Azért próbáld meg tagolni legközelebb, mert így szenvedés olvasni.
A peték a sejtek oldalfalán vagy az alján vannak?
Több pete egy sejtben előferdülhet fiatal anyánál a petézés kezdetén is, de az az alján van. (bár szerintem akkor nem hagyták volna meg a bölcsőket, ha normális anyjuk lenne)
Hány családdal dolgozol?
Őszintén szólva én nem bíznék ebben a bandában már.
Ha szívügyed a dolog, próbálj meg petéző anyát szerezni valahonnan. (próbát megér szerintem)
Ezt az anyát feltűzve lépre tedd be a kiürített kaptárba, hogy ne tudják leszúrni. (lépre szúrt ketrec)
A méheket söpörd le távolabb, hogy erre a kiürített kaptárra repüljenek vissza.
Esetleg tedd távolabb a mostani kaptárt lesöprés nélkül, ha van üres kaptárad, így nem egyszerre zúdulnak haza. Aztán 1-2 nap után söpörd ki a többit.
Én így próbálnám meg, persze ez nem jelent semmit.
Majd a nagyobbak jól megmondják. (remélem)

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.24. 18:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
heló onnan gondolom hogy álanyás a család hogy a peték rendezetlenül vannak ésvmikben 3 4 is van amúgy már régóta nincs meg az anyjuk mert elveszett aznap hoztunk másikat azmásnapra kikelt azt meg is hagyták egy ideig de gondolom addig hagyták meg amígpetézett 1 párat mert amikor néztem őket akkor ott volt kidobva a kaptár elé akkor húztak 5 anyabölcsőt erre 13 napra ma megnéztem őket és megláttam az álanyára utaló jeleket(a jelekből ítélve a napokbankezdett el petézni)van 2 bölcső aminek a napokban kéne kikelni (már dél körül a bölcső vége kezdett hártyásodni vagyis a bölcső vége nem barna hanem olyan volt mintha ki akarna kelni belőle az igazi anya arra vagyok kíváncsi hogy ha véletlen kikel az igazi anya akkor mi lesz leölik és elpusztul a család vagy valahogy ki lehetne küszöbölni ezt a családelvesztést?előre iskösz a választ.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.24. 17:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Ez érdekes dolog.
Lehet olyan, hogy van lehetőségük anyát nevelni (pete vagy fiatal nyitott fias van még náluk), de mégis álanyás lesz a család?
Pláne, hogy a fiasból bölcsőt is csináltak. :?
Az nem csak akkor alakulhat ki, ha hosszabb ideig nincs anyjuk és kifutnak a nyitott fiasból is?

Tuti, hogy álanyás az a család?
Miből gondolod?

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.24. 14:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2230
Tartózkodási hely: Csurgó
patison írta:
Az új anya kel ki.Le rágni mindig az oldalán kezdik meg,sosem a hegyén.
is ha kikelaz igazi anya akkor az leáll a petézéssel vagy kihal a család?ja és a másik három bölcsőt miért szedték le te őszintén szted lesz még valami belőle?


Több jó kérdést tettél fel. 1.ha kikel az igazi van eséj hogy leölik és minden marad a régiben.
2.ha kikel az igazi,leölik az ál anyát\nem valószinü.\
3.a másik bölcsöket sok egyébb ok miatt is lerághaták\megfázott stb\
4.ha marad az álanya kihal a család,szerintem a bölcsös keret kivéte
lével az öszes keretet rázd le távolabb a kaptártól,a bölcsös
keretet söpörd le és bogár nélkül pakold vissza,talán elveszik az
állanya.
5.lessz e belöle valami ,talán.de ez csak kisérletezés .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.24. 13:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
Az új anya kel ki.Le rágni mindig az oldalán kezdik meg,sosem a hegyén.

kösz szépen de van álanya is ha kikelaz igazi anya akkor az leáll a petézéssel vagy kihal a család?ja és a másik három bölcsőt miért szedték le te őszintén szted lesz még valami belőle?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.24. 13:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2230
Tartózkodási hely: Csurgó
patison írta:
heló így történt:az anya elveszett hoztunk bölcsős keretet ami másnapra ki is kelt és amit addig húztak bölcsőket azokat lerágták ezért gondoltam hogy elfogadják de erre két hétre az anyát a kaptár előtt kidobva találtam?belenéztem a kaptárba és egy keret alján 5 bölcsőt láttam ami már le van fedve(nem azon a kereten vannak a bölcsők amit hoztunk a bölcsővel)én azt nem értem hogy hogy lettek anyabölcsők???te tudod :?: (ja és tegnap még nem láttam álanyára utaló jeleket)köszi a válaszokat............................és errre ma megnéztem őket (a bölcső húzásától 14 napra)és van álanya :cry: az 5 anyabölcsőből már csak 2 van de normális anyát nem találtam.lehet hülyeséget kérdezek de ha a bölcső legvégén egykis darab nem barna hanem hártyás akkor azt lerágni készülnek vagy éppen most akar kikelni?(bocs ha oltári hülyeséget kérdezek)



Az új anya kel ki.Le rágni mindig az oldalán kezdik meg,sosem a hegyén.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.24. 12:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
heló így történt:az anya elveszett hoztunk bölcsős keretet ami másnapra ki is kelt és amit addig húztak bölcsőket azokat lerágták ezért gondoltam hogy elfogadják de erre két hétre az anyát a kaptár előtt kidobva találtam?belenéztem a kaptárba és egy keret alján 5 bölcsőt láttam ami már le van fedve(nem azon a kereten vannak a bölcsők amit hoztunk a bölcsővel)én azt nem értem hogy hogy lettek anyabölcsők???te tudod :?: (ja és tegnap még nem láttam álanyára utaló jeleket)köszi a válaszokat............................és errre ma megnéztem őket (a bölcső húzásától 14 napra)és van álanya :cry: az 5 anyabölcsőből már csak 2 van de normális anyát nem találtam.lehet hülyeséget kérdezek de ha a bölcső legvégén egykis darab nem barna hanem hártyás akkor azt lerágni készülnek vagy éppen most akar kikelni?(bocs ha oltári hülyeséget kérdezek)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.16. 20:05 
[


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.17. 19:27-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.16. 18:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
én is ugyanúgy vagyok vele mint jorci neki is ugyanazok a problémái mint nekem és ő is mint én kezdő lehet hogy nekünk többet számít 1 család mint nektek!jorci meg lehet kérdezni hogy hogyan anyásítottad be az álanyás családot?lehet hogy nekem is szükség lesaz a tapasztalatodraa családomnál.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.16. 17:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:00
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: Algyő,Csongrád m.
Nézőpont kérdése!Racionálisan igaz,de aki még kezdő,vagy kevés számú családbol fejleszt,mint pl én,nem feltétlen gazdaságossági szempontból nézi az ilyen családocskákat,szívügy,gondoskodás,meg ,,majd én megmutatom":) irányelvek is működnek.Mint ahogy nekem is sikerült állanyást be anyásítani,az ugyan igaz hogy van egy gyenge időszak de,gyorsan utolérik magukat,és még csak július közepe van azt azért ne feledjük!a két hónap alatt rendbe rázódnak ezek némi serkentéssel,segítséggel.Nekem ez a tapasztalatom,remélem nem ütközik másokéval nagyon:)

_________________
Major József ,,A világhoz hozzá tégy,ne pedig elfelé végy!" ,,Kétannyit hallgass,mint amennyit beszélsz!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.16. 15:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.27. 04:38
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Bizony így van tűzotónak igazavan!
tűzoltó írta:
Szerintem egy családdal sem érdemes ennyit bajlódni. Ebből a több korosztály hiánya miatt úgysem lesz semmi őszre. Elnéptelenedik. Ki kell szórni.

_________________
“A legnagyobb dicsőség nem az, hogy soha nem vallunk kudarcot, hanem hogy minden bukás után képesek vagyunk felemelkedni.”


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.16. 06:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Szerintem egy családdal sem érdemes ennyit bajlódni. Ebből a több korosztály hiánya miatt úgysem lesz semmi őszre. Elnéptelenedik. Ki kell szórni.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.15. 19:48 
[


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.18. 10:57-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.15. 19:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
heló így történt:az anya elveszett hoztunk bölcsős keretet ami másnapra ki is kelt és amit addig húztak bölcsőket azokat lerágták ezért gondoltam hogy elfogadják de erre két hétre az anyát a kaptár előtt kidobva találtam?belenéztem a kaptárba és egy keret alján 5 bölcsőt láttam ami már le van fedve(nem azon a kereten vannak a bölcsők amit hoztunk a bölcsővel)én azt nem értem hogy hogy lettek anyabölcsők???te tudod :?: (ja és tegnap még nem láttam álanyára utaló jeleket)köszi a válaszokat


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.15. 19:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:00
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: Algyő,Csongrád m.
Hát azért vannak érdekességek!Nálam is hasonló helyzet van,az egyik kölyöknél még láttam 3!hete a kikelt anyát,de az elveszhetett párzáskor mert a vele egy időben készült kölyköknél már fedett fiasítása van az új anyának itt semmi!Vagyis hogy mégsem mert láttam 2-3 bölcsőt,olyan 6-7 napos lehet benne az ivadék.No ez hogy van?Közben ez nem kapott erősítő fiast,ki sem volt nyitva!Lehet hogy állanya petéböl is próbálnak nevelni a kis buták?Mert ha más családtól lopnák a petét az már filmbe illő lenne,kiváncsi lennék lesz e belőle valami,de attol félek azt nem várhatom meg mert nagyon legyengül ha nem kap anyát gyorsan.

_________________
Major József ,,A világhoz hozzá tégy,ne pedig elfelé végy!" ,,Kétannyit hallgass,mint amennyit beszélsz!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.15. 18:00 
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.17. 19:29-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.14. 19:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
heló kösz szépen ezt én is furcsállottam de az előbb megtaláltam az anyát a kaptár előtt kidobva nem tudom hogy te mit gondolsz de szerintem leszúrták és kidobták ezután húztak új anyabölcsőket.arra tudsz választ hogy mi módon húzhattak anyabölcsőt h egyszer nem volt napos pete :?: :?: én arra gondoltam hogy addig behagyták ezt az anyát amíg petézett a keret aljába egy párat és aztán leszúrták és a napos fiasításra ráhúzták a bölcsőt. egy bölcsőt leszedtem ésmár báb állapotban volt az anya.te mit gondolsz hogy húztak anyabölcsőt :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.14. 19:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Nem olvasol te túl sok krimit? ;) :twisted:

Ha egy család anyátlan, akkor hiányolja az anyát és ha kikel egy nem fog tőle megszbadulni, legalábbis nem így. Olyan előfordul, hogy az új anya nem tetszik nekik, de addig elvannak vele (tehát petézget nagy nyugodtan), ameddig nem kel ki és párzik be az új. Ez a csendes anyaváltás.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.14. 15:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
még nem látttam az álanyára utaló jeleket(csak a herefiast)de azt mondtad azt nem ő csinálta.de azt én sem értem hogy a bölcsők hogyan lettek:szerintem (mivel az anyabölcsőt nem ők húzták ami kikelt )megvárták hogy petézzen egy párat aztán leszúrták és ezekre húzhatták az új anyabölcsőt mert ők a sajátjukat akarják.erre az elméletre láttok valami esélyt :?: :?: :?:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.14. 15:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
patison írta:
nem tudom mi történhetett segítenétek :?: ja és még annyi hogy az anya nélküli időszakban ha fellép az állanyaság akkor vége a caládnak?


A herefiasítás még valószínűleg az eredeti anya utolsó fiasa lehet, a bölcsők nem tudom, miből lettek. De ha azt mondod, hogy anya nincs, és munkásfias sincs, akkor ennek a családnak már nem nagy jövőt jósolok. Ha nincs álanyafiasítása, akkor még egy tartalékcsaláddal esetleg anyásíthatók, ha van álanyafiasítása, akkor fel kell őket számolni, mert ahogy írod, ekkor már vége a családnak.

patison írta:
vagy ha ezután a normális anya fog petézni akkor az állanya abbahagyja :?: :?: :?: kösz szépen


Ha az álanya már kifejlődött, akkor nem lehet anyásítani a családot. Esetleg még azt lehetne csinálni álanyásság esetén, hogy elviszed őket 200 méterre, a kaptár helyére raksz egy tartalékcsaládot, és az álanyásokat ott messze kisöpröd. De még akkor is megvan az esély rá, hogy a tartalékcsaládhoz betóduló egykori álanyás család méhei leölik a tartalékcsalád anyját.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.14. 14:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
heló már máskor is leírtam de azért leírom az egészet kb 3 hete meg akartuk jelölni az anyát de leesett a keretről és nem találtuk meg még aznap hoztunk egy anyabölcsős keretet berakzuk nekik és rá három napra már kikelt az anya aznap pár anyabölcsőt húztak de miután kikelt az anya azokat is lerágták örültem hogy elfogadják de erre két hétre megnéztem őket(ma)és azt láttamhogy az anya sehol csak a keret szélén herefiasítás és a keret alján 6 anyabölcső(már le is voltak fedve)nem tudom mi történhetett segítenétek :?: ja és még annyi hogy az anya nélküli időszakban ha fellép az állanyaság akkor vége a caládnak?vagy ha ezután a normális anya fog petézni akkor az állanya abbahagyja :?: :?: :?: kösz szépen


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.06. 13:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
most aggyak be nekik cukros vizet hogy jobb legyen a kedvük?és az anyának ja és nem tapasztaltam semmi különöset a séta közben,úgy mászkált ott mint ha már 1 éve ott lenne.ja és húztak egy pár bölcsőt mielőtt betettük a böllcsős keretet, azokat kinyomjam vagy majd lerágják?köszi :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.06. 13:00 
[


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.18. 11:06-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.06. 12:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
heló az anyabölcsőt csütörtökön hoztuk és szombaton már ott mászkált a kereten most nem nézem egy pár hétig de szerintetek akkor meghagyják ezt az anyát és sikerül a párzás?most nem kell nekik beadni cukrosvizet hogy jobb kedvük legyen??? :geek:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.04. 19:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Már ha az anya nem tért vissza a kaptárba mert akkor kár bele az anyabölcső.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.07.04. 16:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Minden esély megvan rá , hogy anya legyen belőle. De most ki kell bírnod , hogy nem háborgatod a családot 3 hétig mert különben jó esély van rá , hogy leölik a szűzanyát.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: új anya
HozzászólásElküldve: 2009.07.04. 09:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.03. 18:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: kistelek
helósztok 1 hete kaptam egy családot és tegnap egy méhésszel úgy döntöttünk hogy megjelöljük az anyát meg is jelöltük de mikor raktuk volna vissza a kaptárba keretestül akkor leesett és nem találtuk elmentünk a másik méhészhez és rögtön hoztunk tőle egy anyabölcsős keretet az lenne a kérdésem hogy ha kb 3 napon belül kikel az az anya azt elfogadják?vagy húznak új anyabölcsőt?ja és szerintetek sikerül az anyanevelés vagyis ki fog kelni és be fog idén párosodni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.22. 07:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
panda írta:
Azt szeretném kérdezni, hogy a gödöllői pároztatókban a keretkékbe szoktatok-e tenni műlépet, vagy elég ha megkenem viasszal?

Segítségeteket előre is köszönöm: panda

Egy másik lehetőség:
Vizes deszka mellett viaszt önteni, így kialakítani a lépkezdeményt. Az irányt meg kell adni, másképp össze-vissza lépeket építenek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.21. 13:09 
[.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.19. 17:04-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.21. 08:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Azt szeretném kérdezni, hogy a gödöllői pároztatókban a keretkékbe szoktatok-e tenni műlépet, vagy elég ha megkenem viasszal?

Segítségeteket előre is köszönöm: panda


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.20. 17:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
kelerobit írta:
Anyákat szeretnék majd átteleltetni, (de nincs elegendő méhem, hogy pl. a tartalék családoktol vegyem el az anyákat.)

Anyákat nem teleltetünk, hanem családokat, termelőket, gyengébb, erősebb tartalékokat.
Rendszeresen teleltetek át 6-7félkereten anyatartalékokat. Ha most indítasz 3 keretes (3*1/2NB 1 fedett fias 1mézes 1 üres) pároztatókat, folyamatos etetés mellett nyugodtan áttelelő tartalékok lesznek belőle őszre.
Tavaly 10 ilyen kis egységből 9 gond nélkül áttelelt. A 10.-nél feltehetően én ügyetlenkedtem el az anyát az első tavaszi átvizsgáláskor. :oops:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.20. 12:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.14. 02:26
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Békés-megye
Tisztelt méhésztársak!
Tapasztalatokra, ötletekre lennék kiváncs (mert ezek hiányában elakadtam :) )

Anyákat szeretnék majd átteleltetni, (de nincs elegendő méhem, hogy pl. a tartalék családoktol vegyem el az anyákat.)

Lehetséges egy családnál több anya átteleltetése? (Nekem nagyon problémásnak tűnik.)

A válaszokat előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.10. 20:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Vamilyen kár éri az anyát vagy a családot hha az anya szárnya tiszta festék ? mert ha tényleg rendesen lefested és nem tud többet repülni az egy jó megoldás ......nem kell fára mászni meg futni a raj után ..... viszont a méhek a hibás anyákkal nagyon óvatosan bánnak hisz ettől függ a létük .... szal az anyát nem ölik meg vagy nem lesz bármi hátránya ..... bár én csak két évig tartom meg az anyákat ....addig csak elbotorkál vele..:S
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.10. 19:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
Hasonlóan festem az anyákat ahogyan Tükör is. Régen kipróbáltam zsírmentes acetonnal hígitott pinpong labdát amit festékporral szineztünk, de ha nem volt elég híg akkor gyorsan lepattogott. Később vízbázisú festékeknél megfakultak a színek. Most PaintMarker acril jelölő filcet használok a legnagyobb megelégedettségemre. Az elő színek már több mint tíz évesek, de még nem száradtak be. Lehet kapni kicsi kiszerelést és tű hegyút is mindenkinek a kedvére valót. 4-5 másodperc száradás után a mamit elengedem, és tovább ballaghat a lépen. Festésnél ügyelek hogy a festékpötty csak a torra kerüljön, ne szennyezze be a szárnytöveket nem még a szárnyakat. Én sem szeretném ha páncélruhában kellene élnem!!!Ugyanígy elitélem a szárnykurtításos és egyéb csonkításos rajzásgátlást is!!! :o :o


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.10. 08:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Fölösleges, úgysem lehet téged sem meggyőzni látom.
Én egy fiatal anyát a világért se barmolnék össze. Hátha kiakar még menni egy fordulóra.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.10. 02:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Tükör írta:
Ha már így offolunk csak megkérdem,hogy a festékes fityula az hogyan kerűl mindig épp a melletted lévő kaptár tetejére,és a tetejét ki veszi le,illetve ki teszi vissza???? :lol:
Ja... és hányszor borult már fel??



Most másoljam ide a hozzászólásom részleteit vagy megpróbálod értelmezni. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.09. 23:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ha már így offolunk csak megkérdem,hogy a festékes fityula az hogyan kerűl mindig épp a melletted lévő kaptár tetejére,és a tetejét ki veszi le,illetve ki teszi vissza???? :lol:
Ja... és hányszor borult már fel??

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.09. 23:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Tükör írta:
john írta:
Túlbonyolítjátok a dolgot. :D


Szerintem az én módszeremnél egyszerűbb nincs! ;)
A zsebembe munka kezdéskor mindig belekerül a jelölő filc (meg a fekete alkoholos, amivel jegyzetelek a kaptárakra),azt csak előkapom és már meg is van festve a mami.
semmi más eszköz nem kell.
Mire te előkeríted a festékes fityulát, aztán a fültisztítót (amiből mindig másik kell) én már a következő kaptár tetejét is levettem... :lol:



Jó is a módszered csak nem voltam túl elégedett vele. :D
A festékes fityula a festékes doboz teteje ami a mellette lévő kaptár tetején van és a fültisztitóból is elég egy,ráadásul a mamit sem kell terelgetni.Igy mire te benyúlsz a zsebedbe addigra a mami nálam már megszáradva tovább is sétált. :lol:

Viszont nem is ez a dolog lényege mert valamikor még igy csináltam én is.
Hanem az,hogy a mami elég nagy felületen van megfestve és ráadásul a szárnya is kap belőle,igy nem fog többet repkedni.
Ha olyan elvetemült lenne,hogy rajzana akkor csak gyalog teheti ezt meg.Én meg nem vagyok egy fáramászó tipus már.Gyalogoljon be a kaptárba magától és ne én szedjem már le a fáról. :evil:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.09. 20:12 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
john írta:
Túlbonyolítjátok a dolgot. :D


Szerintem az én módszeremnél egyszerűbb nincs! ;)
A zsebembe munka kezdéskor mindig belekerül a jelölő filc (meg a fekete alkoholos, amivel jegyzetelek a kaptárakra),azt csak előkapom és már meg is van festve a mami.
semmi más eszköz nem kell.
Mire te előkeríted a festékes fityulát, aztán a fültisztítót (amiből mindig másik kell) én már a következő kaptár tetejét is levettem... :lol:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.09. 19:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:41
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Vas megye
zsolti írta:
Pocak írta:
Milyen Filcet használtok, sima alkoholost vagy valami speciálist?


Alkoholos golyós filc. Amiket a méhészboltokban árulnak, de vettem már írószerboltban is.


igazából, lakkfilcnek hívják, és gyorsan száradó oldószeres festék van benne.
Én is a kis kör alakú leszorítót használom, nincs vele semmi baj...
jah, és a filc minden (anyajelölésben használatos - piros,zöld,kék,fehér,sárga) színben beszerezhető!

_________________
Farkas Péter


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.09. 15:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
john írta:
Túlbonyolítjátok a dolgot.


A filccel? Hát ez aztán tényleg túl van bonyolítva! :shock: :ugeek:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.09. 15:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
john írta:
Menjetek be egy festékszaküzletbe vegyetek szinezőt olyat amivel diszperzitet lehet szinezni.Van belőle pár fajta lehet válogatni a szinek között. :D
Ezek vizalapú szinezők és nem tartalmaznak semmiféle oldószert.



Ez mennyire tartós?
Nem kopik le könnyebben, mint a spéci festékes toll?

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.09. 10:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Túlbonyolítjátok a dolgot. :D
Menjetek be egy festékszaküzletbe vegyetek szinezőt olyat amivel diszperzitet lehet szinezni.Van belőle pár fajta lehet válogatni a szinek között. :D
Ezek vizalapú szinezők és nem tartalmaznak semmiféle oldószert.

Ezután megkeresitek a mamit és a fültisztitó pálcikát beleérintitek a festékbe majd hozzáérintitek a mamihoz.
Vigyázni,hogy a mami szárnya is kapjon belőle rendesen.Kaptok egy szép szines anyát ami nem tud repülni.
Ha rajozni szeretne akkor csak gyalog tud távozni,így fölötte állva ellehet rajta gondolkozni,hogy agyonnyomjátok-e vagy tegyetek-e egy kaptárt az útjába amibe belesétálhat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Anyanevelés
HozzászólásElküldve: 2009.06.09. 07:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Én is azt a kerek kis anyajelölőt használom. Eddig semmi problémám vele. Kiveszem a keretet, letámasztom óvatosan lenyomom vele az anyát és megjelölöm. Én neolux nitro zománc festéket használok, amit acetonnal hígítok. Nem összetévesztendő a körömlakk lemosóval, mert abból is van olyan ami nem tartalmaz acetont, illetve mérgező. Jártam már vele úgy, hogy hígítottam a festéket körömlakk lemosóval és amikor megjelöltem, akkor összegörbült az anya, mert mérgező volt. Festékboltban kell venni a tiszta acetont és azzal kell hígítani. Ebben az évben 90 anyát jelöltem meg, és egyet sem gyilkoltak le a méhek. És a nitro festék nekem elég tartósnak bizonyul, acetonnal hígítva meg pár másodperc és megszárad, és már ereszthetem is szabadon az anyát.

Úgy festek, hogy egy üres körömlakkos üvegbe töltöm a festéket, és azzal a kis esettel festem meg ami hozzá van.

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1639 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.