Pontos idő: 2024.03.28. 20:27

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 87  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.04. 21:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.01. 19:46
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Pöte írta
[i]Nincs átlagos év. A tavalyi sem volt az és az idei sem. Szélsőségek között csapongunk.
Nekem is be van tárazva egy év cukra, ha etetni kell nem rohanok a Tescoba.[/quote][

ha lehetetlen kérdést írtam, bár csakúgy számolgatnék én is a jövő évre(k) nézve
akkor mennyi az a 1 évre való mennyiség amit te betáraztál, mármint családra lebontva.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ejoe 2011.11.04. 21:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.04. 18:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Ha télen fennt van a méztér, akkor azt valamilyen fóliával valamennyire elválasztod a fészektől? Nem mennek fel a méhek ősszel, télen a méztérbe felülre, mivel ott melegebb van?

Kezdőknek írom, nehogy úgy járjanak mint én:
Nyár elején kaptam egy kis rajt kezdésnek. Pár naponta etettem őket híg sziruppal, hogy felfejlődjenek telelő méretre. Eközben a serkentésből és a hordásból kialakult a 7 NB keretük mézkoszorúja, kb a lép felső felén, egyharmadán. Én meg kezdő fejjel meg ősszel csak rájuk etettem sűrű sziruppal pár kilót, és még valamiről hordtak is. Ezt már a család nem fedte le. Most ott telelgetnek fedetlen mézzel, és már láttam hasmenéses méheket. Nemrég meg egy méhész mondta, hogy télre elég, ha van egy kb. 12 cm magas mézkoszorú a lépek tetején. Tehát nekem felesleges lett volna rájuk etetnem ősszel. Csak azt nem értem, akkor mi értelme van annak a kijelentésnek, hogy "az téli eleség feletetésével kiszorítjuk az anyát a petézésből". Abból a 12 cm-ből? Dehát akkor még jut neki hely petézésre. Vagy azért érdemesebb jobban megtömetni velük mézzel a fészket, mint csak a lépek felső része? Mert némely könyv 15-20 kg-os téli készletről ír.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.04. 18:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.01. 14:57
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Csallóköz, Slovákia
Szia
Nálam a sok éves átlag 13 kg családonként, ami 1-2 kg az akác után a többi a téli etetés. Mivel nálam a méztér állandóan fenn van a tavaszi serkentést a méztérben lévő megmarad méz biztosítja.
Udv,. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.04. 17:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Tényleg, a hárs virágzata elég nyitott, könnyen be tud száradni a nektárja, ellenben az akácvirággal, ami jóval zártabb, óvja a nektárt a száraz levegőtől.
Azok a réti virágok lehet, hogy tavaly nyár végén, ősz elején kikeltek (mert jó esőket kaptak), mint a repce, és idén "virágozgattak", de már jóval kevésbé volt nekik kedvező az idő.
Tavaly nálunk is egy utcában, a kihagyott házhelyeken létrejött egy kis tó, ami már évtizedek óta focipálya volt. Mostanáig bírta. Nem kellett itatnom a méheket, a tóból hordták a vizet. Jövőre már kell, eddig úgy néz ki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.04. 14:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Mortimer írta:
Pöte írta:
...Minden bizonnyal a tavalyi év amit annyira szidtunk a sok eső miatt igen-igen áldásos hatással volt az idei évben viruló kultúrákra, az akáctól a vadvirágokon át mindenig!


Szevasz Pöte!
A tavalyi év sok esőjének áldásos hatásáról már pár hónapja próbáltam információt szerezni, konkrétan hársvirágzáskor, ami a hírek szerint a Zselicben nem mézelt jól idén, az ezévi kevés csapadék miatt. Pedig tavaly ott is sok eső esett, több, mint Karcagon. A hárs gyökérzete ráadásul méterekre lenyúlik a föld alá, és ott sem talált elég vizet. A repce szintén nem mézelt elég jól idén, pedig meleg idő volt, csak nem volt eső. Pedig ennek virágzása még közelebb volt a tavalyi csapadékos évhez. Ezek szerint nemigen számít az előző évben felgyülemlett csapadék az adott évre, a virágzás előtti és a növény addigi fejlődése alatti csapadék számít. Állítólag az akác tudott még jelentősebb mértékben profitálni a tavalyi sok csapadékból.
A met.hu és a metnet.hu oldalról nézegetett adatok alapján szerintem felétek az idei év nem volt annyira száraz, mint több helyen az országban, és csak ezért virágozhattak jól a vadvirágok is.
Persze mindezeket a - szerintem méhészetileg nagyon lényeges - dolgokat csak az én meglátásaim szerint mondom, nem biztos, hogy igazak.


A mézelést nem csak a talaj nedvességtartalma befolyásolja. A hárs idején nagy volt a szárazság. A hárs mézeléséhez kisebb hőfok és nagyobb páratartalom kell. A virágba beszáradt a képződő nektár, tehát a csökkent mézelés oka nem a talaj víztartalma volt elsődlegesen. Ugyanez igaz a repcére is, mivel annak gyökérzete csak a felső rétegből veszi fel a vizet. Ezen réteg már rövid szárazság után is ki tud száradni. A tavalyi évben megjelentek olyan réti várgok, melyeket évekig nem lehetett látni. Nálunk homokon a 8 m-es ásott kútba megjelent a víz, még idén eltűnt. Ez nem jó jel a jövő évi dohány mézelésre.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.04. 13:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Pöte írta:
...Minden bizonnyal a tavalyi év amit annyira szidtunk a sok eső miatt igen-igen áldásos hatással volt az idei évben viruló kultúrákra, az akáctól a vadvirágokon át mindenig!


Szevasz Pöte!
A tavalyi év sok esőjének áldásos hatásáról már pár hónapja próbáltam információt szerezni, konkrétan hársvirágzáskor, ami a hírek szerint a Zselicben nem mézelt jól idén, az ezévi kevés csapadék miatt. Pedig tavaly ott is sok eső esett, több, mint Karcagon. A hárs gyökérzete ráadásul méterekre lenyúlik a föld alá, és ott sem talált elég vizet. A repce szintén nem mézelt elég jól idén, pedig meleg idő volt, csak nem volt eső. Pedig ennek virágzása még közelebb volt a tavalyi csapadékos évhez. Ezek szerint nemigen számít az előző évben felgyülemlett csapadék az adott évre, a virágzás előtti és a növény addigi fejlődése alatti csapadék számít. Állítólag az akác tudott még jelentősebb mértékben profitálni a tavalyi sok csapadékból.
A met.hu és a metnet.hu oldalról nézegetett adatok alapján szerintem felétek az idei év nem volt annyira száraz, mint több helyen az országban, és csak ezért virágozhattak jól a vadvirágok is.
Persze mindezeket a - szerintem méhészetileg nagyon lényeges - dolgokat csak az én meglátásaim szerint mondom, nem biztos, hogy igazak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.04. 10:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.20. 12:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Tolna megye
Nagyrészt legelőfüggő és méhésztől függő, hogy mennyi cukrot etet az állományával. Én két éve kezdtem újra méhészkedni, most csak gyalogkaptárral, de most sem etetek 4-5 kg/cs cukornál többet a téli feletetésnél. Tavalyi évben is 70 kg fölötti átlagot tettem hordóba, akárcsak idén, csak más elosztásban. Természetesen most csak állóméhészetről beszélek, most nem vándorlok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.04. 09:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
ibitubai írta:
Nem vitázni akarok,de átlagot kérdezett ,átlag évre, bár nem baj ha a cukor már a garázsban van akár 2 éve is.


Nincs átlagos év. A tavalyi sem volt az és az idei sem. Szélsőségek között csapongunk.
Nekem is be van tárazva egy év cukra, ha etetni kell nem rohanok a Tescoba.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.04. 09:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
ejoe írta:
Átlagosan egy évben egy méh családra hány kg cukrot lehet számolni?
tudom hogy sok mindentől függ de kb?

Nálunk kb. 15 kg/család. Helyben van tavaszi legelőnk, repce, 1 akác és esetleg ősszel minimális szolidágó. 2.akácra, hársra csak az állomány egy részével megyünk. Nyári legelőnk, napraforgó egyenlő a nullával. Persze ha olyan szerencsés vagy, hogy egész évre van legelőd a röpkörzetben, vagy annak hiányában lehetőséged van folyamatosan vándorolni, akkor megúszhatod akár cukor nélkül is.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.03. 21:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
Pöte írta:
Én építtettem idén ( is ) sokat, mégsem etettem! Volt olyan családom ami akác után komplett műlépes fiókot kapott a feje fölé, mézelt a gyalogakác, és az aszat is. Pár nap alatt kirántották. Akkor kell etetni, ha nincs hordás az építtetéshez. Minden bizonnyal a tavalyi év amit annyira szidtunk a sok eső miatt igen-igen áldásos hatással volt az idei évben viruló kultúrákra, az akáctól a vadvirágokon át mindenig!

Nem vitázni akarok,de átlagot kérdezett ,átlag évre, bár nem baj ha a cukor már a garázsban van akár 2 éve is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.03. 21:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Én építtettem idén ( is ) sokat, mégsem etettem! Volt olyan családom ami akác után komplett műlépes fiókot kapott a feje fölé, mézelt a gyalogakác, és az aszat is. Pár nap alatt kirántották. Akkor kell etetni, ha nincs hordás az építtetéshez. Minden bizonnyal a tavalyi év amit annyira szidtunk a sok eső miatt igen-igen áldásos hatással volt az idei évben viruló kultúrákra, az akáctól a vadvirágokon át mindenig!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.03. 21:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
ejoe írta:
Átlagosan egy évben egy méh családra hány kg cukrot lehet számolni?
tudom hogy sok mindentől függ de kb?

Üdv Neked ! Magam példáját veszem,,támogatott mennyiség
ezt megszorzod 3-al ennyi,+ ha szaporitasz,+ épitetsz ez mind plusz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.03. 21:28 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
ejoe írta:
tudom hogy sok mindentől függ


Akkor miért kérdezed? Ez egy lehetetlen kérdés. Nekem idén egész évben elég jó hordásaim voltak csak azt a fél vagy egy kiló cukrot kapták tavasszal lepényben. Viszont volt olyan év is, hogy húsz kilót is kaptak talán.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.11.03. 21:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.01. 19:46
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Átlagosan egy évben egy méh családra hány kg cukrot lehet számolni?
tudom hogy sok mindentől függ de kb?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.28. 14:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
csizhttp://meheszforum.hu/forum/index.phpmaziag írta:
Van direkt erre a célra készült kereskedelmi termék is: http://www.fendpoll.com
Saját tapasztalatom nincs vele, de a fórumon már volt téma, a kereső kidobja.

Üdv: Csizi

Ez nem virágporpótló, ez fertőtlenített virágporral készült lepény.
Nagyon jó.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.28. 09:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.10.18. 10:58
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Varese, Észak-Olaszország
Ha valaki erre jár feltétlen ugorjon be egy kávéra! ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.28. 08:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Robi írta:
boca írta:
Soha nem adtam virágpor pótlót, így nincs tapasztalatom, de azt hallottam hogy a késő őszi élesztő etetés csökkentheti a sikeres telelést.

Őrösi könyvében is megtaláljuk, hogy a természetes virágport kiegészíthetjük de teljesen pótolni nem tudjuk. Késő ősszel, ha már nincs pollen gyűjtés de még mindig stimuláljuk a költést, a kikelő méhek már nem teljes értékűek. A fiatal méhek szüksége van tisztuló repülésre még tél előtt, különben a tele végbele nem hagyja nyugodni.


Boca!
Szó sem volt a késő őszi etetésről!
A mostani sörélesztővel kapcsolatos beszélgetés axoa felvetésére indult, melyben egyértelműen a tavaszi alkalmazásáról beszél. Tsanyi a tavaszi és őszi pollenhiányos legelők esetében történő felhasználásáról mondott véleményt, azaz azokról az időszakokról, amikor a fiasítás növelése, fenntartása a cél.
Késő ősszel a sörélesztős etetés (de a sima etetés is) valóban káros és értelmetlen - ebben igazad van - csak éppen nem erről volt szó a beszélgetésben.

Tudod Robi nem egyszerű ám Helsinkin keresztül olvasni a fórumot, főleg nem egyszerű a válaszokat Gödöllő környékéről megszervezni!!!
Igaz boca????????

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.28. 08:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
Van direkt erre a célra készült kereskedelmi termék is: http://www.fendpoll.com
Saját tapasztalatom nincs vele, de a fórumon már volt téma, a kereső kidobja.

Üdv: Csizi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.28. 07:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
boca írta:
Soha nem adtam virágpor pótlót, így nincs tapasztalatom, de azt hallottam hogy a késő őszi élesztő etetés csökkentheti a sikeres telelést.

Őrösi könyvében is megtaláljuk, hogy a természetes virágport kiegészíthetjük de teljesen pótolni nem tudjuk. Késő ősszel, ha már nincs pollen gyűjtés de még mindig stimuláljuk a költést, a kikelő méhek már nem teljes értékűek. A fiatal méhek szüksége van tisztuló repülésre még tél előtt, különben a tele végbele nem hagyja nyugodni.


Boca!
Szó sem volt a késő őszi etetésről!
A mostani sörélesztővel kapcsolatos beszélgetés axoa felvetésére indult, melyben egyértelműen a tavaszi alkalmazásáról beszél. Tsanyi a tavaszi és őszi pollenhiányos legelők esetében történő felhasználásáról mondott véleményt, azaz azokról az időszakokról, amikor a fiasítás növelése, fenntartása a cél.
Késő ősszel a sörélesztős etetés (de a sima etetés is) valóban káros és értelmetlen - ebben igazad van - csak éppen nem erről volt szó a beszélgetésben.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.28. 07:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.10.18. 10:58
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Varese, Észak-Olaszország
Axoa írta:
Szétválasztják a fehérjét a sziruptól, vagy érzik hogy van fehérjetartalma és kevesebb virágporral pempőznek be ?

Az biztos hogy a szirupból nagyon jó hatásfokkal ki tudják szűrni az élesztő sejteket, továbbengedve a középbélbe. Nem tartom valószínűnek hogy az álcák közvetlenül kapnának belőle.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.28. 07:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.10.18. 10:58
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Varese, Észak-Olaszország
tsanyi írta:
A sörélesztő pedig ismereteim szerint az a pollenpótló anyag, tavaszi vagy őszi pollenhiányos legelőkön, ami ellen semmi mellékhatás nem merült föl.

Soha nem adtam virágpor pótlót, így nincs tapasztalatom, de azt hallottam hogy a késő őszi élesztő etetés csökkentheti a sikeres telelést.

Őrösi könyvében is megtaláljuk, hogy a természetes virágport kiegészíthetjük de teljesen pótolni nem tudjuk. Késő ősszel, ha már nincs pollen gyűjtés de még mindig stimuláljuk a költést, a kikelő méhek már nem teljes értékűek. A fiatal méhek szüksége van tisztuló repülésre még tél előtt, különben a tele végbele nem hagyja nyugodni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.27. 23:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.08. 19:45
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: BAZ
kárpátia írta:
a fumagilin tudtommal már nem használható!!
Lehet rosszul tudom?!?!


Igen, rosszul tudod. A Fumidil B hatóanyaga a fumagilin, pontosabban:
Fumagillin dicyclohexylamin

Üdv:
Hunor

_________________
Nomen est omen


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.27. 21:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
a fumagilin tudtommal már nem használható!!
Lehet rosszul tudom?!?!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.27. 21:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.26. 11:01
Hozzászólások: 186
Tartózkodási hely: Sopron
Tükör írta:
Idézet:
Talán kicsit túl reagálod!


Talán...!
De lehet, hogy nem!
Te arra gondolsz, hogy ő lehet, hogy "arra" gondolt!
Én meg azt gondoltam, hogy másra gondolt!

20 család! A hsz-ből itélve kezdő, de már márciusban sziruppal akar etetni!
Sörélesztős sziruppal, mert azt hallotta az nagyon jó, még az antibiotikum fiasítás csökkentő hatását is kompenzálja(ennyit az informátoráról), meg persze óriási népesség robbanást okoz, hogy 100 család legyen a 20-ból rövidesen. ha lehet még akác előtt!
És addig(tavaszig), ki tudja még miket hall!!??
Na én meg azt gondolom, hogy ezt gondolja!

Aztán ha majd rendesen (amiben amúgy nem reménykedek, mert senki sem teszi) bemutatkozik, akkor esetleg majd megtudjuk, hogy valójában mit is gondol, és mit szeretne ezzel a korai etetéssel!


Persze hogy fumagilinre gondoltam.
Amúgy még nem használtam, és egyenlőre nem is szándékozom, ( amíg esetlegesen be nem üt egy erős nosema fertőzés)
Az antibiotikum fiasításcsökkentő hatását vagy a Méhegészségügyi ismeretek 4-ben, vagy az 5-ben olvastam, talán randy Oliver vagy Hendrickson irományában.
A b12 vitamin plusz adagolása antibiotikum mellé, ugyan ebben a cikkben szerepelt.
De ezektől teljesen függetlenül kérdeztem a sörélesztőt, mert csak egy említést találtam ( itt a fórumon ) arról hogy van aki 50-50-es cukorsziruppal vitte be.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.27. 21:12 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Idézet:
Talán kicsit túl reagálod!


Talán...!
De lehet, hogy nem!
Te arra gondolsz, hogy ő lehet, hogy "arra" gondolt!
Én meg azt gondoltam, hogy másra gondolt!

20 család! A hsz-ből itélve kezdő, de már márciusban sziruppal akar etetni!
Sörélesztős sziruppal, mert azt hallotta az nagyon jó, még az antibiotikum fiasítás csökkentő hatását is kompenzálja(ennyit az informátoráról), meg persze óriási népesség robbanást okoz, hogy 100 család legyen a 20-ból rövidesen. ha lehet még akác előtt!
És addig(tavaszig), ki tudja még miket hall!!??
Na én meg azt gondolom, hogy ezt gondolja!

Aztán ha majd rendesen (amiben amúgy nem reménykedek, mert senki sem teszi) bemutatkozik, akkor esetleg majd megtudjuk, hogy valójában mit is gondol, és mit szeretne ezzel a korai etetéssel!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.27. 21:00 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tükör írta:
Idézet:
B 12 vitamin állítólag kompenzálja az antibiotikum miatti fiasításcsökkenést, ez mennyire igaz ?


Épp annyira amennyire az antibiotikum fiasítás csökkenést okoz!

Ez a beszéd!
Nyomni nekik ami csak van!
Tovább-tovább: ellenszert az ellenszerre, majd megint valamit annak mellékhatásaira!

Talán kicsit túl reagálod!
Axoa gondolom az engedélyezett fumidil használatra gondolt, bár én sem olvastam fiasítás csökkentő hatásáról.
A sörélesztő pedig ismereteim szerint az a pollenpótló anyag, tavaszi vagy őszi pollenhiányos legelőkön, ami ellen semmi mellékhatás nem merült föl.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.27. 20:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Idézet:
B 12 vitamin állítólag kompenzálja az antibiotikum miatti fiasításcsökkenést, ez mennyire igaz ?


Épp annyira amennyire az antibiotikum fiasítás csökkenést okoz!

Ez a beszéd!
Nyomni nekik ami csak van!
Tovább-tovább: ellenszert az ellenszerre, majd megint valamit annak mellékhatásaira!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.10.27. 14:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.26. 11:01
Hozzászólások: 186
Tartózkodási hely: Sopron
Sziasztok!
Sörélesztővel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Március kezdetén amikor még szegényes a virágporforrás, szeretnék egy kis szénhidrát+fehérjét adni serkentésként, amíg beindul a tömeges virágpor és nektárhordás.
Visszaolvastam és csak kizárólag lepénybe használtok sörélesztőt.
Esetleg nekik tudnám adni szirupban feloldva is ?
Szétválasztják a fehérjét a sziruptól, vagy érzik hogy van fehérjetartalma és kevesebb virágporral pempőznek be ?
B 12 vitamin állítólag kompenzálja az antibiotikum miatti fiasításcsökkenést, ez mennyire igaz ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.21. 19:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Köszi! Már megy a próba, mert a lépekben van pár kg fedetlen sűrű szirup, plusz még ma kapták az utolsó 1 litert. Fél lépnyi mézzel teli, fedetlen sejtek várják a "kupakot". Remélem rájuk kerül, és nem erjed meg a cucc. 1 hét jó időt jósolnak, elvileg megcsinálhatják akkor a fedést a méhek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.21. 18:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.05.04. 20:08
Hozzászólások: 105
Tartózkodási hely: Baranya
Mortimer írta:
Szeptember közepe után tényleg nem fedik le a méhek a mézet? Semmiképp? Ha jó idő lesz, akkor sem?



Ha 25 fok felett lesz elvileg eltudják párologtatni a vizet és lefedni de már kicsit veszélyes, meg kell próbálni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.21. 17:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Szeptember közepe után tényleg nem fedik le a méhek a mézet? Semmiképp? Ha jó idő lesz, akkor sem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.19. 11:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.25. 09:18
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
pter írta:
A beérlelés mindenképpen több napos munka. Ezt a lehűlés természetesen lassítja. De a hörcsögitatóból hűvösben eleve kevesebbet is hordanak be, tehát nincs veszély.


"fejrőlizzadtságotlesöprőemotikon"

Köszi szépen!

Mandra

_________________
Üdv:

Mandra

"Nem azért nem merjük, mert nehéz, hanem azért nehéz, mert nem merjük." (Seneca)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.19. 10:02 
A beérlelés mindenképpen több napos munka. Ezt a lehűlés természetesen lassítja. De a hörcsögitatóból hűvösben eleve kevesebbet is hordanak be, tehát nincs veszély.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.19. 09:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.25. 09:18
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
pter írta:
Mandragoran írta:
Kérdezném, hogy a hetes előrejelzés tükrében (hétfő-kedd esős dzsuvás idő, utána esőmentes 13-25 fok), ha még nem végeztetek volna ne adj' Isten (;-)) az etetéssel, akkor hétfő-keddre leállnátok amiatt, hogy macerás a méheknek esőben kiszellőztetni a felesleges vizet? Majd szerdától újra szirup?
1:1-es sziruppal etettünk eddig, és még kb 2l-t szeretnénk beadni családonként.
A méhek maguk eldöntik most már, hogy NAPONTA mennyit akarnak még elhordani. Nagyon másképpen viselkednek, mint tavasszal. Sokat (1 l-nél többet) egyszerre ne adj oda nekik, nehogy megerjedjen a maradék a vályúban, flakonban.


1l-es hörcsögetetők vannak befogva a feladatra, azokat szoktuk csurig tölteni. Magyarán a mennyiséggel nincs baj, inkább az érdekelne, hogy a beérlelés megy-e vacak időben, azaz kell-e szünteteltetni a kaját?
A különböző mennyiségű fogyás teljesen jól átjön a flakonokon, valahol pár deci hiányzik másnapra, valahol meg szinte az egész.

Üdv:

Mandra

_________________
Üdv:

Mandra

"Nem azért nem merjük, mert nehéz, hanem azért nehéz, mert nem merjük." (Seneca)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.19. 09:06 
Mandragoran írta:
Kérdezném, hogy a hetes előrejelzés tükrében (hétfő-kedd esős dzsuvás idő, utána esőmentes 13-25 fok), ha még nem végeztetek volna ne adj' Isten (;-)) az etetéssel, akkor hétfő-keddre leállnátok amiatt, hogy macerás a méheknek esőben kiszellőztetni a felesleges vizet? Majd szerdától újra szirup?
1:1-es sziruppal etettünk eddig, és még kb 2l-t szeretnénk beadni családonként.
A méhek maguk eldöntik most már, hogy NAPONTA mennyit akarnak még elhordani. Nagyon másképpen viselkednek, mint tavasszal. Sokat (1 l-nél többet) egyszerre ne adj oda nekik, nehogy megerjedjen a maradék a vályúban, flakonban.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.19. 08:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.25. 09:18
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
Sziasztok!

Kérdezném, hogy a hetes előrejelzés tükrében (hétfő-kedd esős dzsuvás idő, utána esőmentes 13-25 fok), ha még nem végeztetek volna ne adj' Isten (;-)) az etetéssel, akkor hétfő-keddre leállnátok amiatt, hogy macerás a méheknek esőben kiszellőztetni a felesleges vizet? Majd szerdától újra szirup?
1:1-es sziruppal etettünk eddig, és még kb 2l-t szeretnénk beadni családonként.

Előre is köszi:

Mandra

_________________
Üdv:

Mandra

"Nem azért nem merjük, mert nehéz, hanem azért nehéz, mert nem merjük." (Seneca)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.14. 08:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Ma megyek egy helyre ahol elvileg maradt ki kb 30 db visszaválthatós kólás palack . Ha valakinek kell jelezze. De nem célszerű postázni a magas postai díj miatt. Személyes átvétel vagy valamelyik rendezvényen amelyre mi is megyünk elviszem, Székesfehérvár, Gödöllő.

Elkelt..

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.10. 11:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.04. 19:31
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Tolna megye
Tomi írta:
Bidorka írta:
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy január,Február fele lehetne e etetni valamilyen szirup félét??
Ugyanis volt olyan család amely csak lerákta és kihorta,
Volna értelne e becsövezet etetökeretel probálkozni olyan tájt???

Talán a júniusi Méhészetben írja egy jóember,hogy minden évben már a januári hóban viszi ki a szirupot etetni. Azért ezek érdekes dolgok. Nála működik,másoknál meg nem. Állítólag.


Köszönön a hozzászolást, én nb-15 ös re gondoltam valamilyen formában, ennek hol tudok utána nézni??

_________________
Bidorka (Tibka)
Nb 15 keretes
(Tolna megyéböl)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.09. 19:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
jozsef78 írta:
Szép jó estét!

Az egyik korábbi hozzáoszlásban olvastam egy olyan etetési módszeröl ahol befőttes üvegből lehet etetni.

Sajnos nem találom a hozzáoszlást! :(

Valahogy úgy nézet ki a módszer,hogy a keretekre egy hőszigetelőréteg került aminek a közepén egy pvc cső volt beágyazva,és abba lehetett az üveget beállítva etetni.

Most szeretném elkészíteni az etetőt de nem tudom milyen hőszigetelőt irt a kolléga.


Szervusztok!

Itt a hozzászólás: A méhek etetése a 8-dik oldalon 2011.03.29. 07:23
Én raktam fel és a módját és a részleteket a képeknél a 2-dik oldalon megtaláljátok.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.09. 18:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Bidorka írta:
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy január,Február fele lehetne e etetni valamilyen szirup félét??
Ugyanis volt olyan család amely csak lerákta és kihorta,
Volna értelne e becsövezet etetökeretel probálkozni olyan tájt???

Talán a júniusi Méhészetben írja egy jóember,hogy minden évben már a januári hóban viszi ki a szirupot etetni. Azért ezek érdekes dolgok. Nála működik,másoknál meg nem. Állítólag.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.09. 12:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.14. 13:29
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Baranya
john írta:
1 cm vastag nikecelt,és asszem 90-es pvc csövet.



Köszönöm a választ!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.09. 08:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Vagy esetleg ha most odaadja nekik szirupban az is lehet megoldás.Azt lehet nem rágják le és hordják ki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.09. 07:54 
Bidorka írta:
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy január,Február fele lehetne e etetni valamilyen szirup félét??
Ugyanis volt olyan család amely csak lerákta és kihorta,
Volna értelne e becsövezet etetökeretel probálkozni olyan tájt???
Én még soha, de édesapám csinált olyat, hogy télen egy éhhalál szélén levő méhcsaládot áttett másik kaptárba, jó fedett mézes keretekre. És láss csodát, életben maradtak. Szerintem esetedben is ez a megoldás.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.09. 07:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.04. 19:31
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Tolna megye
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy január,Február fele lehetne e etetni valamilyen szirup félét??
Ugyanis volt olyan család amely csak lerákta és kihorta,
Volna értelne e becsövezet etetökeretel probálkozni olyan tájt???

_________________
Bidorka (Tibka)
Nb 15 keretes
(Tolna megyéböl)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.08. 20:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
1 cm vastag nikecelt,és asszem 90-es pvc csövet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.08. 17:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.14. 13:29
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Baranya
Szép jó estét!

Az egyik korábbi hozzáoszlásban olvastam egy olyan etetési módszeröl ahol befőttes üvegből lehet etetni.

Sajnos nem találom a hozzáoszlást! :(

Valahogy úgy nézet ki a módszer,hogy a keretekre egy hőszigetelőréteg került aminek a közepén egy pvc cső volt beágyazva,és abba lehetett az üveget beállítva etetni.

Most szeretném elkészíteni az etetőt de nem tudom milyen hőszigetelőt irt a kolléga.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.08. 13:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Sziasztok azt kérdeznémtőletek ti meddig etetitek a méheket?

Én a findpool etető mintályára csináltam magamnak az etetőimet kb. 0.5l szirup megyen bele egyszere. Hála az égnek eddig még nem nagyon látam belefuladt méhecskét.
Üdv

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.07. 20:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.08.24. 10:29
Hozzászólások: 8
Nekünk 200l alumínium hordó és a tárcsás mosógép ötvözése és egy csap rá. Állványon van,hogy a kanna aláférjen. Mehet szörp gyártás. Nem kell mellette állni.Bele a víz és a cukor beindítod 20 percre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.07. 20:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
[quote="csoky"][quote="ml111"]Sziasztok! Van valakinek jó ötlete ,hogy mivel lehetne cukorszirupot keverni,nekem viszonylag nagyobb mennyiségre lenne szükségem és ahogy eddig csináltam nagyon munkaigényes.Hallottam hogy valaki használt keverőtárcsás mosógépet használ,van-e valakinek ezzel tapasztalata?[/quot

Én is keverőtárcsás mosógéppel keverem a szirupot , semmi gond vele pár éve azzal keverem.

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.09.06. 15:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Gyuri1 írta:
Sziasztok!
MI a véleményetek a gyúrt lepényről?/etetés szempontjából/Vagy jobb a híg etetés?
Vagy esetleg a kettő együttes használata.


Nálam tavasszal csak gyúrt lepény, ősszel csak folyadék, tűzoltás gyanánt esetenként kemény lepény kora tavasszal.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.