Pontos idő: 2024.04.28. 13:27

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 87  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.22. 09:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
tsanyi írta:
Tomi!

Próbáltad itatásra is, vagy csak etetőnek?

Eddig csak etettem vele. Most akarom itatásra is befogni. A leírás szerint működik,kíváncsi leszek milyen hatásfokkal.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.22. 08:10 
tsanyi írta:
Tomi!

Próbáltad itatásra is, vagy csak etetőnek?

Tudnátok képet feltenni az etetőkről ? Előre is köszönöm .


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.22. 06:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Szervusz!

Idézet:
Ma éjszaka megnéztem a kaptársort hőkamerával, érdekes dolgokat láttam, ha érdekel valakit leírom a látottakat


Akkor, ha tényleg érdekes, légyszíves oszd meg velünk! ;)

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.22. 06:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
szabi007 írta:
Tűzoltó, Csoky 10 kilója után én is elgondolkoztam, és kimentem ma megnézni a méheket, annak ellenére, hogy a mérleges pénteken szépen repült, arra gondoltam, hogy a mérleg lehet esetleg rossz. De mégsem, a mérleget mázsa súllyal leteszteltem, az jól mér, a család jól van, csendesen, nyugodtan zúgnak, koppintást követően szépen vissza halkulnak. A méhek még inkább elől vannak mint középen.
Ma két helyi idős méhésszel beszéltem, hasonló értékeket mértek, ők is szerintük sokkal jobban teletek, mint az előző években.

Ma éjszaka megnéztem a kaptársort hőkamerával, érdekes dolgokat láttam, ha érdekel valakit leírom a látottakat.



Szervusz!

Idézet:
érdekes dolgokat láttam, ha érdekel valakit leírom a látottakat.


Akkor, ha tényleg érdekes, légyszíves oszd meg velünk! ;)

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 22:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tomi!

Próbáltad itatásra is, vagy csak etetőnek?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 22:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
szigetivili írta:
Tomi írta:
tsanyi írta:
[ Kipróbálom Fendrik doki etetőit, a szirup helyén vízzel.

Én tavaly vettem 20 darabot. 15 lett beüzemelve, abból 3 megrepedt középen a méhjáratnál. A kaptárban repedt meg,igazából az okát nem tudom,nem lettek durván kezelve. Egyébként nem rossz kis etető.

Írtam régebben, hogy tavaly ilyentájt rendeltem meg a Fendpoll etetőket és csak valamikor aug.-szept. táján érkeztek meg. Amikor a megrendelés után érdeklődtem, azt mondta a Doki, hogy azért késik, mert a gyártó valamit variál rajtuk. Mivel nekem korábban nem volt, nem tudom, hogy változott-e valami rajta, de lehet, hogy ők is rájöttek.....????

Majd, idén kiderül.

Akkor neked már ez az újabb van. Én tavaly Fehérváron rendeltem,és 3 hét múlva meg is jött. De Jászberényben mintha már tényleg kicsit másabbak lettek volna. A szín pl sötétebb sárga volt, erre határozottan emlékszem. Még akarok rendelni kb 10et. Kíváncsi leszek,van-e különbség.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 21:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Tomi írta:
tsanyi írta:
[ Kipróbálom Fendrik doki etetőit, a szirup helyén vízzel.

Én tavaly vettem 20 darabot. 15 lett beüzemelve, abból 3 megrepedt középen a méhjáratnál. A kaptárban repedt meg,igazából az okát nem tudom,nem lettek durván kezelve. Egyébként nem rossz kis etető.

Írtam régebben, hogy tavaly ilyentájt rendeltem meg a Fendpoll etetőket és csak valamikor aug.-szept. táján érkeztek meg. Amikor a megrendelés után érdeklődtem, azt mondta a Doki, hogy azért késik, mert a gyártó valamit variál rajtuk. Mivel nekem korábban nem volt, nem tudom, hogy változott-e valami rajta, de lehet, hogy ők is rájöttek.....????

Majd, idén kiderül.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 21:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
szabi007 írta:
Üdv mindenkinek! Javítson ki aki nem így gondolja, de véleményem szerint a cukorlepény csak élelem pótlásra való, semmi értelme annak, hogy a cukor átdolgoztatásával telelő méheink életét rövidítsük, és leterheljük szervezetüket, hiszen pont ezeket az egyedeket óvjuk ősszel azzal, hogy szeptember 10-ig feleltetjük a telelő kaját (CUKOR), akkor óvjuk most meg leterheljük ez nem ellentmondásos. Egyébként is a gyúrt lepény beadását a szakirodalom csak a tisztuló kirepülést követően ajánlja, feloldásához víz kell, és a kaptárban a tisztulás előtt kevés a páralecsapódás, az is kell az induló fiasításhoz, illetve az átdolgozásával több salakanyag gyűlik fel a szervezetükben mintha a már bent lévő téli élelmet fogyasztanák.

Egyébként nálunk pénteken 19 fok volt, én ilyenkor protofillal csurgatom őket, melyet a tavasz folyamán még kétszer megismétlek, a mérleges kaptáramon a téli fogyasztás mindössze 2,5 kg. eddig, ez egy közepes, 8 léputcás hunor család. Az első hordásig van még kb. 13 kg. mézük annak elégnek kell lenni.
a gondos méhész így csinálja.
A lepényeseknek üzenem hogy a családokat 15-20 kg. mézzel kell betelelni, de ha ez mégsem megy kívülálló okok miatt akkor áprilistól lehet szirupot adni kizárólag élelem pótlásra. Jobb mint a lepény folyadékot tartalmaz.

A lepény beadásának egyetlen bocsánatos esete van, mikor virágporpótlóval készítjük, ennek van értelme, a többinek nincs.

Ha a tavaszi belső itatással vannak valakinek tapasztalatai azt szívesen fogadnám.


Az utóbbi egy hétben nem volt időm fórumozni, de ma át tudtam futni a hozzászólásokat.
Hát mit mondjak? Új fórumtársunk -a melegebb éghajlatról :) - kíméletlenül leoktatott bennünket lepényeseket.
Két hete Csokitól a cseten kérdetem, hogy szerinte nem lenne-e jó kihasználni a jó időt és betenni a lepényeket. Akkor abban maradtunk, hogy ráérünk még két-három hetet. Aztán a beszélgetés után négy nappal azt láttam a koponyegponthu-n, hogy tél tábornok beleerősít. Úgy döntöttem, hogy kiveszek egy nap szabit és beteszem a lepényeket. Most esek kint a hó, és még a köpönyeg szerint még két hétig tél lesz. Meggyőződésem, hogy jól döntöttem. Nálam is van még több mint tíz kiló kajájuk. De nem a fejük felett. És fias majd minden családnál van. Én így nyugodtabban alszom. De szabi 007 hunoros családjánál könnyen baj lehet.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 21:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 17:24
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
kopter83 írta:
olljani írta:
A tejes zacskós itatás, szerintem ugyan az lehet mint a tartály+ lámpabél, csak egyszerűbb.
A zacskó sarkára, egy olyan lyukat kell vágni, hogy tölcsérrel lehessen tölteni. Utána a kijáró alá rajzszegezzük úgy, hogy a vágott sarok a kijáró vége alá essen. A pelenkából olyan csíkot kell vágni, hogy a zacskó aljától a kijárón egy kicsit be érjen
Hát ez nagyjából ennyi, én tavasszal víznek ezt használom,serkentéshez már lentebb le írtam az én "légfékes belső itatómat"


Sziasztok!

Ezt kifejtenéd picivel bővebben? esetleg kép? Lehet hogy annyira egyszerű, hogy nem tudom elképzelni :oops: ...
A zacsi a kijáró alatt van, lyukkal felfelé?
Valamit nem kell alátenni a kanócnak hogy ne follyon szét a víz?
Ennél is ugyanúgy nyomon lehet követni a fogyást mint pipásnál, nem csap-e be a párolgás a kanócról, vagy nem túl lassan tudják hordani?
Tavaszi itatásnak nekem tetszik, ezért kérdezek hülyeségeket.
A válaszaitokat előre is köszönöm!


Szia ! A zacskó természetesen lyukkal fölfele van,ebbe engeded bele a pelenka csíkot. A víz nem tud szét folyni mert a pelenka annyit nem szív föl,hanem csak annyit amennyit a méhek kiszívogatnak belőle. Fogyás ellenőrzése,megemeled a zacskót. ;) A pelenkát, bármelyik gyógyszer tárban meg kapod, nem drága dolog és sokáig elég. Sajnos most nincs plusz kaptáram itthon, úgy hogy csak hétvégén tudok fényképet csinálni. Majd valakit meg kérek,hogy rakja föl mert én számtech analfabéta vagyok :oops:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 20:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Torzo!

Csak azért írtam, hogy a lepényhez is egy olcsóbb megoldás lehet ez az eldobhatós doboz és a célnak is megfelelhet. A vödrök lángossütőkben ingyen termelődnek százával! :)

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 19:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
tsanyi írta:
szabi007 írta:
Igazad lehet Sanyi, minden esetre teszek a kaptár hátsó falára is egyet. Te mit gondolsz a lepénnyel kapcsolatban?

Lepényezek majd a következő felmelegedéskor. Sörélesztő és fumidil tartalmú lepénnyel. Abban egyetértünk, hogy jól betelelt családnál még nem lehet szükség élelempótlásra. Ellenben én azért is fontosnak tartom a lepényezést mert márciusban már fokozottan megindul a fiasítás és még jöhet egy két hetes lehűlés. Olyankor viszont nagyon jó a lepény a fejük fölött, ezt megtapasztaltam amikor csak kétharmadánál volt lepény, nem értem végig.
Ez természetesen belső itatással együtt lenne igazán jó. Azt, hogy minden családnak ezért egy plusz fiókot tegyek nem tudom megoldani. Kipróbálom Fendrik doki etetőit, a szirup helyén vízzel.

Én tavaly vettem 20 darabot. 15 lett beüzemelve, abból 3 megrepedt középen a méhjáratnál. A kaptárban repedt meg,igazából az okát nem tudom,nem lettek durván kezelve. Egyébként nem rossz kis etető.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 19:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Pöte írta:
Vannak azok az "eldobható" kajás dobozok, vékonyabbak, de ennek a célnak biztos, hogy megfelelnek és az áruk sokkal barátibb. Én használtam ilyeneket légfékes etetéshez sziruppal, az volt a tapasztalat, hogy arra a célra jobb a kerek formájú, mert a szögletes hosszú oldala nem zárt jól, levegőt kapott a "rendszer" és kifolyt az összes szirup. Azóta kecsaposvödör a légfékes etető.
Csak egy tipp.


Szia Pöte!

Ezt kizárólag lepény etetéshez használom, mivel nem kell minden beadásnál feltépni a fészekről
a fóliát és a felgyülemlett párát is eltudják hordani a fiasításhoz. Szirup etetéshez, itatáshoz kétliteres üveget használok. Biztosan a kecsapós vödör is jó, meg talán olcsóbb is.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 18:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.25. 18:43
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bakonszeg
olljani írta:
A tejes zacskós itatás, szerintem ugyan az lehet mint a tartály+ lámpabél, csak egyszerűbb.
A zacskó sarkára, egy olyan lyukat kell vágni, hogy tölcsérrel lehessen tölteni. Utána a kijáró alá rajzszegezzük úgy, hogy a vágott sarok a kijáró vége alá essen. A pelenkából olyan csíkot kell vágni, hogy a zacskó aljától a kijárón egy kicsit be érjen
Hát ez nagyjából ennyi, én tavasszal víznek ezt használom,serkentéshez már lentebb le írtam az én "légfékes belső itatómat"


Sziasztok!

Ezt kifejtenéd picivel bővebben? esetleg kép? Lehet hogy annyira egyszerű, hogy nem tudom elképzelni :oops: ...
A zacsi a kijáró alatt van, lyukkal felfelé?
Valamit nem kell alátenni a kanócnak hogy ne follyon szét a víz?
Ennél is ugyanúgy nyomon lehet követni a fogyást mint pipásnál, nem csap-e be a párolgás a kanócról, vagy nem túl lassan tudják hordani?
Tavaszi itatásnak nekem tetszik, ezért kérdezek hülyeségeket.
A válaszaitokat előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 17:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Vannak azok az "eldobható" kajás dobozok, vékonyabbak, de ennek a célnak biztos, hogy megfelelnek és az áruk sokkal barátibb. Én használtam ilyeneket légfékes etetéshez sziruppal, az volt a tapasztalat, hogy arra a célra jobb a kerek formájú, mert a szögletes hosszú oldala nem zárt jól, levegőt kapott a "rendszer" és kifolyt az összes szirup. Azóta kecsaposvödör a légfékes etető.
Csak egy tipp.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 16:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Toncsello írta:
Torzo itt a honlapja : http://fendpoll.com/a-fendpoll.html

Szerintem meglehetne csinálni vékony farostlemezből vagy furnérból a másolatát kipróbálás céljából vagy vékony alu lemezből kihajtogatni vagy valami ilyesmi.
Gondoltam arra hogy anyunak van egy alacsony Tupperware-és süteményes doboza azt átalakítani... :twisted:

De lehet nem örülne neki. :lol:



Idézet:
Gondoltam arra hogy anyunak van egy alacsony Tupperware-és süteményes doboza azt átalakítani...


Megelőztelek, de meg ám! ;) Én is agyaltam, hogyan lenne még jobban megoldani, hogy a méhek súrlódás mentesen tudjanak kőzlekedni a lepényhez. Amikor is a spejzba bemenet szemet-szúrt egy lapos kis műanyag edény. Közben a gyerekekkel elmentünk a városba és mindjárt meglátogattam egy 350 ft- os boltot, ahol keresgélni kezdtem egy hasonló műanyag dobozt. A képen a prototípus látható, fúrtam egy 90mm-es lyukat rá beletettem a lepényt és ráfordítottam a meglévő lyukra. De, nem ez lesz a végleges, mert még körül nézek annál a műanyag nagykernél, ami akkor nem volt nyitva szombat lévén. Komázzák és a lecsapódó párát is elhordják. Ja, és csak 350 ft volt. Erre még rátettem a felső takarást, és rá két napra megnéztem, s amikor felemeltem a felső takarást szinte rögtön érezni lehetett a meleget. Ez a hőtükrös poliform nagyon bevált! :D


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 16:03 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Tükör írta:
15 napja, az itatós topikban, épp a te hsz-ed után, kép is van róla! ;)


Milyen igazatok van! Elnézést kérek! :oops:
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy csak az első oldalt olvastam el és ott nem volt írva a feltaláló neve. Azt hittem ez egy új dolog.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torzo52 2011.02.21. 16:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 11:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Torzo itt a honlapja : http://fendpoll.com/a-fendpoll.html

Szerintem meglehetne csinálni vékony farostlemezből vagy furnérból a másolatát kipróbálás céljából vagy vékony alu lemezből kihajtogatni vagy valami ilyesmi.
Gondoltam arra hogy anyunak van egy alacsony Tupperware-és süteményes doboza azt átalakítani... :twisted:

De lehet nem örülne neki. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 11:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
15 napja, az itatós topikban, épp a te hsz-ed után, kép is van róla! ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 11:09 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
tsanyi írta:
szabi007 írta:
Igazad lehet Sanyi, minden esetre teszek a kaptár hátsó falára is egyet. Te mit gondolsz a lepénnyel kapcsolatban?

Lepényezek majd a következő felmelegedéskor. Sörélesztő és fumidil tartalmú lepénnyel. Abban egyetértünk, hogy jól betelelt családnál még nem lehet szükség élelempótlásra. Ellenben én azért is fontosnak tartom a lepényezést mert márciusban már fokozottan megindul a fiasítás és még jöhet egy két hetes lehűlés. Olyankor viszont nagyon jó a lepény a fejük fölött, ezt megtapasztaltam amikor csak kétharmadánál volt lepény, nem értem végig.
Ez természetesen belső itatással együtt lenne igazán jó. Azt, hogy minden családnak ezért egy plusz fiókot tegyek nem tudom megoldani. Kipróbálom Fendrik doki etetőit, a szirup helyén vízzel.


Szervusz tsanyi!

Idézet:
Kipróbálom Fendrik doki etetőit, a szirup helyén vízzel.


Mivel nem ismerem, elmondanád milyen az az etető és esetleg képed is van róla?

Üdvözlettel: Győző

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.21. 07:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
tsanyi írta:
szabi007 írta:
Igazad lehet Sanyi, minden esetre teszek a kaptár hátsó falára is egyet. Te mit gondolsz a lepénnyel kapcsolatban?

Lepényezek majd a következő felmelegedéskor. Sörélesztő és fumidil tartalmú lepénnyel.


Látod Szabi? Itt a lényeg! Én is Sanyihoz hasonlóan csinálom.
Nálam legalábbis a lényeg a gyógyszer, nem az élelempótlás.

szabi007 írta:

A lepényeseknek üzenem...


És szerintem ne üzengessél Te itt senkinek, főleg rögtön a 2. hozzászólásodban, inkább kérdezz, hogy aki gyúr, miért gyúr!

Zsíros Pista kérdezte ma reggel: "Most akkor gyúrjunk vazze, vagy ne gyúrjunk?" :mrgreen:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 23:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
szabi007 írta:
Igazad lehet Sanyi, minden esetre teszek a kaptár hátsó falára is egyet. Te mit gondolsz a lepénnyel kapcsolatban?

Lepényezek majd a következő felmelegedéskor. Sörélesztő és fumidil tartalmú lepénnyel. Abban egyetértünk, hogy jól betelelt családnál még nem lehet szükség élelempótlásra. Ellenben én azért is fontosnak tartom a lepényezést mert márciusban már fokozottan megindul a fiasítás és még jöhet egy két hetes lehűlés. Olyankor viszont nagyon jó a lepény a fejük fölött, ezt megtapasztaltam amikor csak kétharmadánál volt lepény, nem értem végig.
Ez természetesen belső itatással együtt lenne igazán jó. Azt, hogy minden családnak ezért egy plusz fiókot tegyek nem tudom megoldani. Kipróbálom Fendrik doki etetőit, a szirup helyén vízzel.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 22:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nem is gondoltuk, hogy szándékosan félre akartál vezetni bárkit, csak talán ez felületes volt így kicsit, és félre érthető!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 21:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
szabi007 írta:
egyébként az időkép térkép alapján itt volt az országban a legmelegebb(hajdú-bihar legdélebbi része).

Ez igaz, de csak 10 fok körül, a hsz-ben viszont azt írtad: "nálunk pénteken 19 fok volt"
Nálunk meg 22!! Igaz, benn a szobában. ;)
Hallgass Sanyira ezzel kapcsolatban, mert félre vezeted magadat is, nem csak minket!

Más: eredeti hsz-ben ezt írod az elején:
Idézet:
Javítson ki aki nem így gondolja, de véleményem szerint a cukorlepény csak élelem pótlásra való


Majd a végén:
Idézet:
A lepény beadásának egyetlen bocsánatos esete van, mikor virágporpótlóval készítjük, ennek van értelme, a többinek nincs.


Közben meg ezt:
Idézet:
áprilistól lehet szirupot adni kizárólag élelem pótlásra.

Akkor most mit, mikor, miért is???

Abban igazad van természetesen, hogy jól be kell telelni, és akkor most nem kell a lepényen agyalni, élelem pótlás miatt, de ha mégis beteszi valaki, az már ilyenkor nincs különösebb megterhelő hatással a méhekre.
Adott esetben mindenképpen több haszna van, mint kára!
Mondom ezt annak ellenére, hogy én sem szoktam adni!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 21:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
szabi007 írta:
Kedves tükör, a hőmérő a kaptársor első kaptárának homlokzatára van erősítve, ez egy jó minőségű új hőmérő, a kaptársort pedig sütötte a nap. ......

Szabi a hőmérőt helyezd át a kaptár északi oldalára, vagy tegyél fölé egy árnyékolót. Nem akarok fizika órát tartani, de úgy méred azt a hőmérsékletet ami a méheket ténylegesen éri.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 21:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 17:24
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
A tejes zacskós itatás, szerintem ugyan az lehet mint a tartály+ lámpabél, csak egyszerűbb.
A zacskó sarkára, egy olyan lyukat kell vágni, hogy tölcsérrel lehessen tölteni. Utána a kijáró alá rajzszegezzük úgy, hogy a vágott sarok a kijáró vége alá essen. A pelenkából olyan csíkot kell vágni, hogy a zacskó aljától a kijárón egy kicsit be érjen
Hát ez nagyjából ennyi, én tavasszal víznek ezt használom,serkentéshez már lentebb le írtam az én "légfékes belső itatómat"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 20:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
szabi007 írta:
Üdv mindenkinek! Javítson ki aki nem így gondolja, de véleményem szerint a cukorlepény csak élelem pótlásra való, semmi értelme annak, hogy a cukor átdolgoztatásával telelő méheink életét rövidítsük, és leterheljük szervezetüket, hiszen pont ezeket az egyedeket óvjuk ősszel azzal, hogy szeptember 10-ig feleltetjük a telelő kaját (CUKOR), akkor óvjuk most meg leterheljük ez nem ellentmondásos. Egyébként is a gyúrt lepény beadását a szakirodalom csak a tisztuló kirepülést követően ajánlja, feloldásához víz kell, és a kaptárban a tisztulás előtt kevés a páralecsapódás, az is kell az induló fiasításhoz, illetve az átdolgozásával több salakanyag gyűlik fel a szervezetükben mintha a már bent lévő téli élelmet fogyasztanák.

Egyébként nálunk pénteken 19 fok volt, én ilyenkor protofillal csurgatom őket, melyet a tavasz folyamán még kétszer megismétlek, a mérleges kaptáramon a téli fogyasztás mindössze 2,5 kg. eddig, ez egy közepes, 8 léputcás hunor család. Az első hordásig van még kb. 13 kg. mézük annak elégnek kell lenni.
a gondos méhész így csinálja.
A lepényeseknek üzenem hogy a családokat 15-20 kg. mézzel kell betelelni, de ha ez mégsem megy kívülálló okok miatt akkor áprilistól lehet szirupot adni kizárólag élelem pótlásra. Jobb mint a lepény folyadékot tartalmaz.

A lepény beadásának egyetlen bocsánatos esete van, mikor virágporpótlóval készítjük, ennek van értelme, a többinek nincs.

Ha a tavaszi belső itatással vannak valakinek tapasztalatai azt szívesen fogadnám.

Ebben a hsz-ben van egy-két ellentmondás.
Erről nem is beszélve...

http://www.idokep.hu/minmax/20110218

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 20:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.05. 19:17
Hozzászólások: 118
Tartózkodási hely: Somogy Gamás city
Mi nem adunk lepényt, soha nem is adtunk és nem is fogunk


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 20:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
szabi007 írta:
a téli fogyasztás mindössze 2,5 kg. eddig, ez egy közepes, 8 léputcás hunor család. .

Nem tudom milyen idő intervallumban mérted,de nálam október 1.től mostanáig nagyjából 10 kiló a fogyás.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 19:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 17:24
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Nem tudom a félliteres kakaós-tejes zacskó+ágnes pelenka ismerős e. Nem kimondottan belső itatás, de a méheknek nem kell ki repülniük vízért,és filléres dolog.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 15:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.11. 20:57
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Kisvárda
Köszi a válaszokat , egyébként ma benéztem egy családba , a kijárótól egy kicsit hátrébb és felül voltak .
Hátul még széles sávban láttam mézet a kereteken .
Úgy látom még bőven van mit enniük .

Tiszaparti !

Bennem is kezd kialakulni a gondolat , hogy nem feltétlen fogok etetni .
Ha egy kicsit jobb idő lesz , megnézem a többi családot is .
Ha azok is így állnak , akkor az etetés gondolata elvetve.

_________________
" Ha a méhek eltűnnének a föld színéről , négy évnél tovább az emberiség se élné túl " ( A . Einstein ? )

NB-24 ; NB-18 ; 1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 15:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.29. 15:38
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: J.N.Szolnok
Pályafutásom során csak egyszer etettem, kezdőként. A módszerrel erős kételyeim vannak.
Elegendő mézzel telelt család, jó kaptárban, nem biztos hogy igényli. De hát az ujjunk sem egyformák!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 14:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.20. 12:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Tolna megye
olljani írta:
De a legjobb az, ha van benn kaja bőven, és nem kell lepényezni!


Nálam a méhek decemberben voltak kint egy-két napot, azóta nem, de remélem, majd március közepe felé előjönnek. Azelőtt se lepényeztem, amikor több, mint 100 család volt, és most se, amikor kevesebb van, mert úgy tartom, egészségesek a méhek és így nincsenek kitéve zaklatásnak. Nem kapnak ilyenkor semmiféle gyógyszert vagy különböző adalékanyagot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 14:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 17:24
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Sziasztok! Mi ma adtuk be, a második adag lepényt(+3).Mivel ilyenkor már általában fenn vannak a méhek, azalatt a fél perc alatt nem hűl ki a fészek, míg a lepény be kerül. Ahol már volt tisztulás egyszer-kétszer, ott nem kell félni a belső ürítkezéstől sem. De a legjobb az, ha van benn kaja bőven, és nem kell lepényezni! Csak hát... :cry:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 12:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Tomi írta:
2 hete sokan mondtátok,hogy 2 hét múlva tervezitek a lepényezést. Kérdésem, most lepényeztek, vagy még megvárjátok a 2 hét rossz időt,és utána?

Mi tegnap beadtuk a gyúrt lepényeket. 8 fok körül volt a hőmérséklet.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.20. 11:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.02.19. 17:48
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Én egy idősebb méhésztől kapatam egy receptet főzött cukorlepényre.
Nincs nagy trükk benne, de tartalmaz ecetet és fokhagymát is.
Ő erre esküszik, és eddig nekem is nagyon bejött. Állítólag jó hatással van a méhek bélrendszeri problémáira. :-)

Szóval én már 4 hete betettem a cukorlepényt (5 C° volt) és most tettem be a Feedbees masszát meg az újabb adag cukorlepényt.
Véleményem szerint, ha az idő engedi érdemes minél hamarabb betenni.

Üdv:
Schferenc81


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.19. 16:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.11. 20:57
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Kisvárda
torzo52 írta:
Szia Tomi!

Én már két hete beadtam az első lepényeket, de ma néztem és valószínű, hogy egy napos - napon pótolni kell! :o


Itt felénk rosszabb idő van mint nálatok , ezért még nem adtam be semmit.
Igaz szerintem jól be lettek telelve.Ugyanazt a csendes "zümmögést" hallom minden kaptárból.
A magam megnyugtatása végett főzött cukorlepényt azért adnék nekik .
Mit javasoltok milyen alsó hőmérsékletnél tegyem be ?

_________________
" Ha a méhek eltűnnének a föld színéről , négy évnél tovább az emberiség se élné túl " ( A . Einstein ? )

NB-24 ; NB-18 ; 1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.19. 12:21 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Sziasztok!

A Fortevit tápszert próbálta már valaki? Esetlegesen van valami összehasonlítás a Feedbee-hez képest?

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.19. 12:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
karcsi írta:
Nem voltam hitetlen korábban sem ,de mi a haverral továbbra is így fogjuk hívni . ;)

Szerintem inkább hívjátok "ángyom kenyerének", a füstölő meg lehetne az "ángyom szivarja".


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 20:45 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Szia Tomi!

Én már két hete beadtam az első lepényeket, de ma néztem és valószínű, hogy egy napos - napon pótolni kell! :o

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 20:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
2 hete sokan mondtátok,hogy 2 hét múlva tervezitek a lepényezést. Kérdésem, most lepényeztek, vagy még megvárjátok a 2 hét rossz időt,és utána?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 19:13 
zsolti írta:
karcsi írta:
Nem voltam hitetlen korábban sem ,de mi a haverral továbbra is így fogjuk hívni . ;)


Inkább hívd turbózott gyúrt lepénynek!
Turbó :lol:


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 17:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 17:24
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
karcsi írta:
Nem voltam hitetlen korábban sem ,de mi a haverral továbbra is így fogjuk hívni . ;)


Inkább hívjátok így: eki eki -eki eki no bang jó kis szó mi!! :lol: :lol: (gyalog galopp-ból szabadon)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 17:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
karcsi írta:
Nem voltam hitetlen korábban sem ,de mi a haverral továbbra is így fogjuk hívni . ;)


Látszik tudatlanságod abban hogy még rá is kérdezel hogy melyik összetevővel van a baj? :ut
Gondolom összeült a kupaktanács.
Megdumáltátok csak azért is méhkenyér lesz a neve.Csak meee neehogy mán büszkeségetek csorbuljon......
Aztán ha valahol meg kell szólalni aztán jól kiröhögnek hogy alap dolgok nevét nem tudod vagy tudjátok.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 17:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
karcsi írta:
Nem voltam hitetlen korábban sem ,de mi a haverral továbbra is így fogjuk hívni . ;)

Isten ments, hogy vita legyen belőle, nevezzétek, de csak magatok közt. Mert aki egy kicsit is ért a méhekhez, nem hiszem, hogy azt fogja gondolni, hogy kellő képen értetek a méhekhez.

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 17:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
karcsi írta:
Nem voltam hitetlen korábban sem ,de mi a haverral továbbra is így fogjuk hívni . ;)


Inkább hívd turbózott gyúrt lepénynek!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 17:28 
Nem voltam hitetlen korábban sem ,de mi a haverral továbbra is így fogjuk hívni . ;)


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 17:26 
Ezt a méhkenyeret rendesen kicsontoztuk . :D :ut


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 17:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Na hobby ez kicsit részletesebb mint az enyém.Most már elhiszed karcsi?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 17:20 
Feriadmin írta:
karcsi írta:
Méhkenyér = Hagyományos porcukor, szőlőcukor glukózszirup nonosz feedbee és végezetül de nem utolsó sorban repceméz

EGY NAGY BÜDÖS L&@#>&SZT.
Tudod Te mit beszélsz?
Kezdők el ne higgyétek! Ez egy nagy baromság!! Igaz honnét tudnál hisz méhei sincsenek. :merg

Ha nincs hát nincs


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2011.02.18. 17:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
karcsi írta:
Méhkenyér = Hagyományos porcukor, szőlőcukor glukózszirup nonosz feedbee és végezetül de nem utolsó sorban repceméz


Én egy kicsit másképp értelmezem a méhkenyeret mit te. Szegény nagyapám forogna sírjában ha ott lene internet. :ut
Szerintem így teljesebb lessz a kép előtted ha elolvasod a következő sorokat.
Méhkenyér

A növények portokairól gyűjtött friss virágport a méhek előszeretettel a sötét színű, több éves lépekben helyezik el, mégpedig legtöbbször azokban a lépekben, melyek a fiasításos mellett vannak, ritkábban a fiasításos lépekben. Mikor a természetben sok a virágpor vagy az anya a petézését csökkenti valamilyen oknál fogva, előfordulhat, hogy a méhek a fészket meghordják virágporral, és ezzel blokkolják az anya terjeszkedését. A virágporszemcséket a méhek közvetlen a sejtekbe rakják, azt fejükkel oly mértékig összenyomkodják, hogy levegő ne maradjon a szemcsék között. Mindaddig töltik a sejtet, míg a sejt 2/3-áig megtelik.


A virágpor az elraktározás pillanatában, semmiben sem különbözik a virágporgyűjtőn összegyűjtött virágportól.
A lépekben történő elhelyezés után a méhek által hozzáadott anyagok, mikroorganizmusok, a fészekben uralkodó 33-35 C fokos meleg következtében, amihez az elraktározás módja is hozzájárul, méhkenyérré alakul.
A virágpornak a lépekben való elhelyezésekor a méhek nem veszik figyelembe a virágpor származását, úgy, hogy ugyanabban a sejtben különböző színű virágporszemcsék foglalnak helyet. A virágpor csomócskák alkotásával elkezdődő és a kaptárban a lépek sejtjeiben folytatódó számos biokémiai folyamat következtében a méhkenyér sokkal értékesebb, mint maga a virágpor, ami a tulajdonképpeni méhkenyeret alkotja.


A méhkenyér a következő átalakuláson megy keresztül:


- Virágporszemcsék csírázóképességét a méhek rágómirigyeinek váladéka 1-2 nap alatt megszünteti,
- A nádcukor fokozatosan egymolekulás cukrokká alakul,
- Az egyszerű cukrok, bizonyos erjesztők hatása alatt, részben tejsavvá alakulnak,

- Emelkedik a „K” vitamin tartalom,
- Emelkedik azon virágporszemcséknek a száma, amelyeknél a beltartalom áttörte a virágporszemcse külső burkát.


A „méhkenyeret” akkor tartják érettnek, amikor mindezek a folyamatok végleg befejeződnek.
Ezek szerint a természetes produktum értékesebb, mint maga a virágpor, mégpedig azért, mert különféle virágporszemcséket, több egyszerű cukorféleséget, több „K” vitamint, több olyan virágporszemcsét tartalmaz, melyek beltartalma a szervezet számára könnyebben hasznosítható, magasabb a savtartalma, ami a tartósításnál és az anyagcsere-egyensúly fenntartásánál nagyon fontos tényező.
Eddig végzett kísérletekben elért kiváló eredményei alapján a kezelést kísérletképpen az embergyógyászatban is alkalmazták.

Üdvözlettel: hobby


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 74 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.