Pontos idő: 2024.03.29. 15:52

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 87  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OptiMiska
HozzászólásElküldve: 2009.11.07. 21:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
:o Igazság az, hogy vízüveget ciszterna vízzáróvá tételéhez, cserépkályha samottozáshoz, illetve fa impregnáláshoz (tűz ellen) használtam.
De ha, ... kitör belőlem a vegyész ......... :ugeek:
Feltehetően valami savas (csersav pl.: tölgy) fafajt használtál és a sav hatására a vízüvegből kovasav vált ki, mivel nagyon gyenge sav. Abból keletkezik kovasavgél ami valóban elég trutyi kinézetű ....... :D
Kicsit szárítani melegíteni kellett volna a kupákat használat előtt pl sütőben, hogy a kovasavgél SiO2-vé alakulhasson......
Egy etetőnél, száraz fenyőt és furnért feltételezve, szerintem nem fordul elő.
Bár, ..... asszem.... kipróbálom...... :ugeek:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.07. 17:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.26. 20:08
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: SZ-Sz-B
tsanyi írta:
OptiMiska írta:
A vizüveggel mindössze annyi gond van, hogy vizben oldódik.

Tévedsz!
Levegőn az alábbi egyenlet szerint megköt, kemény üvegszerű bevonatot képez.
Na2SiO3 + CO2 = Na2CO3 + SiO2
:ugeek:

Nos, lehet, hogy az egyenleted téged igazol, én nem bánom!

Az élményem onnan származik, hogy ifjú koromban hobbim volt a faesztergálás. Készítettem fa poharakat, serlegeket. Tudós barátom ajánlotta, hogy öntsem ki a belsejét vízüveggel. Megtettem, míg rá nem jöttem, hogy használhatatlanná váltak a bennelévő trutyi miatt.

Azóta csak a köszörű kövek áztatására használom.

_________________
Csodás estét!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.07. 14:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
OptiMiska írta:
A vizüveggel mindössze annyi gond van, hogy vizben oldódik.

Tévedsz!
Levegőn az alábbi egyenlet szerint megköt, kemény üvegszerű bevonatot képez.
Na2SiO3 + CO2 = Na2CO3 + SiO2
:ugeek:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.07. 12:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.26. 20:08
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: SZ-Sz-B
tarajos írta:
Sziasztok!
Én a keret és tálcás etetőimet ragasztom,szegezem,és kiöntöm,vagy kikenem víz üveggel!
Víz üveget háztartási boltokban lehet kapni!
Ezt a megoldást egy öreg méhész adta,ő már 20-éve így csinálja,és még soha nem csöpögött.
A keret etetőknél a dorozmás fele van belül.

Tarajos.


A vizüveggel mindössze annyi gond van, hogy vizben oldódik.

_________________
Csodás estét!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.07. 10:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.09. 17:32
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Sziasztok!
Én a keret és tálcás etetőimet ragasztom,szegezem,és kiöntöm,vagy kikenem víz üveggel!
Víz üveget háztartási boltokban lehet kapni!
Ezt a megoldást egy öreg méhész adta,ő már 20-éve így csinálja,és még soha nem csöpögött.
A keret etetőknél a dorozmás fele van belül.

Tarajos.

_________________
Tar Tibor
Segítsük egymást,mert nekünk is jól esik a segítség.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 11:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.14. 20:08
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok
Nekem 25 és 35mm belméretű etetőim vannak és mindkettőbe kellett úszó, lényeg 6 mm-el keskenyebb puhafa(nyár) úszó legyen. Nekem a gyantásabb fenyő még lemerült.
Tavasszal nagyon kell vigyázni mert lassan hordják, a belefulladt hullákat ki kell pucolni, mert a nosemát nagyon megnyomhatja. Ezt nagyon komolyan kell venni. Habár én nem etetek tavasszal, nyáron meg gyorsan elhordják, csak az a baj hogy többszöri etetésnél teli van méhekkel mert várják az újabb adagot.
1L-t 1-2 óra alatt evisznek és letisztítják egymást, ez engem azért zavar.
Ezt lehet orvosolni, külön beöntőnyílással.
Szeretnék valami jobb konstrukciót.

-Azt tartsátok be hogy pont 1 keret méretű legyen hogy szélső keretnek mindíg benn lehessen és vándorláskor ne lötyögjön. Nekem van aminél két keretet ki kell venni hogy beférjen és mellette kizugolják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 09:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Robi írta:
Újrabogaras!
Fiókunk lesz elég, így az nem jelent problémát. Ezt a könnyítetett tetőt-feneket azért akarjuk készíteni, hogy a téli raktározáshoz is fel lehessen használni a későbbiekben. A szaporulattal kapcsolatos véleményeddel is egyetértek.
A keretetetőhöz viszont ezek szerint kell úszót használnom, mivel én 35-40 mm szélességben gondolkodom.


Én úszónak azokat a kis léceket szoktam felhasználni, amik a keretfül helyének kifalcolása után maradnak. 3-4db-ot szoktam beletenni egy-egy etetőbe.

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.06. 08:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Újrabogaras!
Fiókunk lesz elég, így az nem jelent problémát. Ezt a könnyítetett tetőt-feneket azért akarjuk készíteni, hogy a téli raktározáshoz is fel lehessen használni a későbbiekben. A szaporulattal kapcsolatos véleményeddel is egyetértek.
A keretetetőhöz viszont ezek szerint kell úszót használnom, mivel én 35-40 mm szélességben gondolkodom.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.05. 23:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Nem ok nélkül kérdeztem a keretetetőről. A jővő évben terveink szerint sok rajt kívánunk készíteni, melyek egy része a későbbiekben felszámolásra kerülne. Emiatt úgy gondolkodom, hogy nem kellene feltétlenül legyártani egy csomó "normál" tetőt, feneket, menekülőteret. Nyári időszakra könnyített tetőt, feneket készítenénk OSB-ből, lécből. Menekülőtérre tulajdonképpen ebben az időszakban csak az tálcás etető miatt lenne szükség. Azonban, ha keretetetőt készítünk, akkor nem kellene menekülőteret is készíteni
A méhek szirupba fulladása ellen mit tesztek a kretetetőbe?[/quote]
Átmeneti "nyári" kaptárakhoz még tető som muszáj. Meg tudtam oldani farost alj-fiók-linóleum-polisztirol lap-tégla összetevőkkel. A szintfenntartáshoz elengedhetetlennek tartom a legalább 30%-os, de inkább 50%-os szaporítást. Az állomány fejlesztéséhez ennél több kell. A többlet szaporulat folyamatosan kerül felhasználásra a következő szaporításig. A többlet családok folyamatos felszámolása lehetőséget ad a szelekcióra és a termelő családméret kisegítésére.
Keretetetők esetén 20 mm szélességnél nem használok úszót. Ilyen méretnél nem tapasztaltam belefulladást.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.05. 15:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
szenteinorbert írta:
Apropó a "Nyúlós költésrothadás???" topic-ból.
Úgy látom Magyarországon történik ez a borzadály.

Szerintem ez a kolléga akié a honlap ő használja?
Forrás, itt találtam:
http://www.mehesz.aspnet.hu


De legalább ne reklámozná magát! :ut A "hasznos"-t nézzétek meg.
Régebben én is írtam erről, akkor volt aki kételkedett benne (a régi fórum).
Szerencse, hogy nem arra méhészkedem.
Az ilyen "okos" méhésszel mit lehet kezdeni?

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.05. 14:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.14. 20:08
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok
Apropó a "Nyúlós költésrothadás???" topic-ból.
Úgy látom Magyarországon történik ez a borzadály.
:re :merg
Ezúttal kérek minden kezdő és nem hozzáértő méhészt a kép szerinti:
külső etetést feltétlenül mellőzze, ugyanis nemcsak saját méheit eteti, hanem akár 5km-es környezetben, és ha netán fertőző betegsége van szétterjesztheti más és saját méhei között.

Nem akartam a kolléga hírnevét rontani, de ez már kíván reakciót.
Az kell még hogy a kezdők elkezdjék használni.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára szenteinorbert 2009.11.06. 12:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.05. 14:28 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.14. 20:08
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok
Nekem csak keretetetők vannak, teljes megelégedéssel.
1,5L-es félkeret méretű.
Fontos:
-A lényeg az úszó mely 6mm-el keskenyebb legyen a belső szélességénél hogy ne szoruljon, és a szirup beöntésekor alulra került néhány méh ki tudjon mászni mellette. Vastagsága 1-1,5 mm legyen, és puha könnyű pl: nyárfa.
-csak keret méretű legyen hogy akár mindig benn lehessen.
-a farostlemez fényes felét raktam belülre hogy meg ne dagadjék (akkor kihúzza a szögeket), a szögek helyét kifúrtam csak a farostlemezben és minnél vékonyabb 20-asal szöggel, előtte feltétlenül ecsettel be kell viaszolni hogy a méhek lába jól tapadjon, nekem lecsúsztak a méhek a belső falán.
-a váz és a farostlemezt univerzális szilikonnal nyomtam ki, lehet élelmiszerhez használhatót kapni.
-a váz 10mm elég.
-nekem mind jól tömít 4 éve, még cseppenés sem volt, de nagyon precízen kellett elkészíteni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.05. 13:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Tomi! Őrösi könyve jó, de én most gyakorlati tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

PappL! Jelenleg valamennyi családnál menekülőtérben elhelyezett etetővel etetünk, igaz nem beépített, de ez csak részletkérdés. Nem ok nélkül kérdeztem a keretetetőről. A jővő évben terveink szerint sok rajt kívánunk készíteni, melyek egy része a későbbiekben felszámolásra kerülne. Emiatt úgy gondolkodom, hogy nem kellene feltétlenül legyártani egy csomó "normál" tetőt, feneket, menekülőteret. Nyári időszakra könnyített tetőt, feneket készítenénk OSB-ből, lécből. Menekülőtérre tulajdonképpen ebben az időszakban csak az tálcás etető miatt lenne szükség. Azonban, ha keretetetőt készítünk, akkor nem kellene menekülőteret is készíteni.

A többieknek is köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
Érdekes, hogy a mezei farost lemezt használtok, bár a tálcás etetőnik egy részében is ez van.
Szerintem is a szivárgás a legproblémásabb dolog. Azért gondoltam vízálló ragasztóra, mert az biztosan tart, nem válik el az anyagtól. A viasz kiöntés macerás (bár lehet, hogy ez a legjobb?), a csirízes ragasztóval még nem dolgoztam, akár ez is szóba jöhet.

A méhek szirupba fulladása ellen mit tesztek a kretetetőbe?

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.05. 11:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Örösi könyvében az etetőkről és etetési formákról írt dolgok mennyire elavultak?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.05. 08:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Robi írta:
Felmerült, hogy a tél folyamán keretetetőket készítenénk. Nem tudom a jelenlévők közül használ-e valaki ilyet. Érdekelne, ha van valakinek egy jól bevált konstrukciója.
Elképzelésem szerint 10 mm vastagságú és 35-40 mm széles hárs (esetleg fenyő) lécekből lenne a szerkezet váza (alsó-felső-oldalsó lécek) és vízálló funér a két oldala. Tűzőgéppel lőnénk össsze és vízálló ragasztóval esetleg sziloplasztal tömítenénk ki az illeszkedő részeket.
Elsősorban a szaporulat nyári serkentésére használnánk.


Ha rakodózol akkor szerintem érdemes megcsinálni a menekülőt etetőnek( talán a februári MÉHÉSZET-ben van).
Tavasszal én átalakítottam mindegyiket.
A feltöltéskor elég a tetőt levenni.
Igaz én többnyire kristálycukor+víz-et használom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.05. 07:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.16. 21:48
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: SZ-SZ-B NYÍREGYHÁZA
fenyob írta:
Robi írta:
Felmerült, hogy a tél folyamán keretetetőket készítenénk. Nem tudom a jelenlévők közül használ-e valaki ilyet. Érdekelne, ha van valakinek egy jól bevált konstrukciója.
Elképzelésem szerint 10 mm vastagságú és 35-40 mm széles hárs (esetleg fenyő) lécekből lenne a szerkezet váza (alsó-felső-oldalsó lécek) és vízálló funér a két oldala. Tűzőgéppel lőnénk össsze és vízálló ragasztóval esetleg sziloplasztal tömítenénk ki az illeszkedő részeket.
Elsősorban a szaporulat nyári serkentésére használnánk.



Nekem vannak ilyen etetőim. Az enyém is 10mm vastag anyagból van és kb. 4cm széles, 19-20 cm mély. Az oldalai farostlemezből vannak, a belső fele a "recés", hogy könnyebben közlekedjenek. Szerintrem ragasztani, tömíteni nem kell, csak szegelni (én 15-ös kékfejű szeggel csináltam) először sűrűbb szirup és sztem az esetleges szivárgások megszünnek, nem is beszélva arról mit old ki a ragasztóbol a szirup?


Jól bevált csirízes ragasztó...liszt,viz...:)tömítésnek, kicsi szeggel szegelve..Nekem 1 sem csepeg,szintén normál farost recés,szélein mélyített.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.04. 21:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Régen én is használtam de nem szerettem mert mindig csepegtek és viaszozni kellet. Meg sok méh belefulladt.!!!

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.04. 18:28 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.26. 20:08
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: SZ-Sz-B
Robi írta:
Felmerült, hogy a tél folyamán keretetetőket készítenénk. Nem tudom a jelenlévők közül használ-e valaki ilyet. Érdekelne, ha van valakinek egy jól bevált konstrukciója.
Elképzelésem szerint 10 mm vastagságú és 35-40 mm széles hárs (esetleg fenyő) lécekből lenne a szerkezet váza (alsó-felső-oldalsó lécek) és vízálló funér a két oldala. Tűzőgéppel lőnénk össsze és vízálló ragasztóval esetleg sziloplasztal tömítenénk ki az illeszkedő részeket.
Elsősorban a szaporulat nyári serkentésére használnánk.

Én 25mm széles alsó keretlécből készitettem ragasztással és szegezéssel. Néhány csöpögött, és nem tömte el a szivárgást a szirupp, ezért az illesztéseknél mindet kiöntöttem forró viasszal. azóta nincs problémám vele.
Fóliával takarok, és ez majd minden esetben ráfekszik a keretekre, ezért az etető oldalát 10mm-rel mélyebbre hagytam a könnyebb közlekedés érdekében.

_________________
Csodás estét!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.04. 15:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Robi írta:
Felmerült, hogy a tél folyamán keretetetőket készítenénk. Nem tudom a jelenlévők közül használ-e valaki ilyet. Érdekelne, ha van valakinek egy jól bevált konstrukciója.
Elképzelésem szerint 10 mm vastagságú és 35-40 mm széles hárs (esetleg fenyő) lécekből lenne a szerkezet váza (alsó-felső-oldalsó lécek) és vízálló funér a két oldala. Tűzőgéppel lőnénk össsze és vízálló ragasztóval esetleg sziloplasztal tömítenénk ki az illeszkedő részeket.
Elsősorban a szaporulat nyári serkentésére használnánk.



Nekem vannak ilyen etetőim. Az enyém is 10mm vastag anyagból van és kb. 4cm széles, 19-20 cm mély. Az oldalai farostlemezből vannak, a belső fele a "recés", hogy könnyebben közlekedjenek. Szerintrem ragasztani, tömíteni nem kell, csak szegelni (én 15-ös kékfejű szeggel csináltam) először sűrűbb szirup és sztem az esetleges szivárgások megszünnek, nem is beszélva arról mit old ki a ragasztóbol a szirup?

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.11.04. 15:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Felmerült, hogy a tél folyamán keretetetőket készítenénk. Nem tudom a jelenlévők közül használ-e valaki ilyet. Érdekelne, ha van valakinek egy jól bevált konstrukciója.
Elképzelésem szerint 10 mm vastagságú és 35-40 mm széles hárs (esetleg fenyő) lécekből lenne a szerkezet váza (alsó-felső-oldalsó lécek) és vízálló funér a két oldala. Tűzőgéppel lőnénk össsze és vízálló ragasztóval esetleg sziloplasztal tömítenénk ki az illeszkedő részeket.
Elsősorban a szaporulat nyári serkentésére használnánk.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.12. 16:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Atis írta:
Ez a timolos dolog nagyon tetszik, elvileg erjedni nem lesz ideje a cucnak, de az k*va korompenész vagy mi, az sok gondot okoz nálam is. Teljesen eltüntette, vagy csak kevesebb lett tőle? És a méhek mit szóltak hozzá? No meg a keretek milyen illatúak azóta? Ja és lehetett-e kívülről érezni a timol illatát az etetés ideje alatt? Esetleg hullott-e az atka :mrgreen:

Mint írtam, késve érkezett a timol, ezért végig a számomra barátságosabb szagú ApiHerb-ből adagoltam. A penész teljesen eltűnt, igaz helyette az üvegek szájánál valami minimális fehér kirakódás van. Gondolom az ApiHerb valamelyik nem oldódó komponense, de nem zavaró.
Méheket nem zavarta, ugyanúgy hordták mint máskor, a kaptárban sem éreztem a szagát.
Nem hinném, hogy ebben a töménységben lenne atkaellenes hatása, bár nem ellenőriztem.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.11. 21:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Ez a timolos dolog nagyon tetszik, elvileg erjedni nem lesz ideje a cucnak, de az k*va korompenész vagy mi, az sok gondot okoz nálam is. Teljesen eltüntette, vagy csak kevesebb lett tőle? És a méhek mit szóltak hozzá? No meg a keretek milyen illatúak azóta? Ja és lehetett-e kívülről érezni a timol illatát az etetés ideje alatt? Esetleg hullott-e az atka :mrgreen:

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.08. 21:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
kolias írta:
Ha jól emlékszem a nozémáról is írt valamit, hogy segíti a visszaszorítását.

Igen. Azt hiszem török kísérlet szerint a timol jó nosema ellen, de valami több (2?) évig tartó etetés utáni telelésnél.
Viszont rövid távon nem sikerült reprodukálni a kísérletet.

lsd.: http://www.scientificbeekeeping.com/ima ... ench-7.jpg
http://www.scientificbeekeeping.com/ima ... ench-8.jpg
Ja az ApiHerb is nosema elleni szer, az olasz vizsgálatok szerint legalább olyan jó mint a Fumidil, akárcsak nálunk a Nonosz ........ Ez a bőség zavara.....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.08. 20:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
tsanyi írta:
Robz írta:
...... (én mosogattam az üvegeket, amiket érintett)

Tavaly én is. Az idén olvastam róla, hogy a timol jó lehet ellene (Oliver Randy), így hát rendeltem.
Mivel a türelem, nem erősségem, nem bírtam kivárni míg a posta 2 hét után meghozta. Közben a szekrényben volt tavalyról 2 tasak elfekvő ApiHerb. Szag alapján ebben is van timol.... tettem 70-80 literenként egy púpos kávéskanállal. Bejött.
Közben megjött a timol, de a Herb kevésbé tűnt számomra irritáló szagúnak ezért maradtam nála.


Ha jól emlékszem a nozémáról is írt valamit, hogy segíti a visszaszorítását.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.08. 20:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Robz írta:
...... (én mosogattam az üvegeket, amiket érintett)

Tavaly én is. Az idén olvastam róla, hogy a timol jó lehet ellene (Oliver Randy), így hát rendeltem.
Mivel a türelem, nem erősségem, nem bírtam kivárni míg a posta 2 hét után meghozta. Közben a szekrényben volt tavalyról 2 tasak elfekvő ApiHerb. Szag alapján ebben is van timol.... tettem 70-80 literenként egy púpos kávéskanállal. Bejött.
Közben megjött a timol, de a Herb kevésbé tűnt számomra irritáló szagúnak ezért maradtam nála.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.08. 18:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
tsanyi írta:
Hajlamosabb az erjedésre, mint a töményebb, de tavaly inkább a pipás etetők üvegeinek fekete penészedése(?) vagy gombásodása(?) okozott gondot. Ezt érdemes megakadályozni.


Ez nálam idén jelentkezett. Mit érdemes tenni ellene? (én mosogattam az üvegeket, amiket érintett)

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.07. 20:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Atis írta:
Szerintetek érdemes etetni 30-35%os sziruppal? Mit szólnának hozzá a méhek, mondjuk serkentésnek jó lehet?

Én 35-40%-osat használta júliusban serkentésre. Köszönik ízlett.
Hajlamosabb az erjedésre, mint a töményebb, de tavaly inkább a pipás etetők üvegeinek fekete penészedése(?) vagy gombásodása(?) okozott gondot. Ezt érdemes megakadályozni.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.07. 20:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Szerintetek érdemes etetni 30-35%os sziruppal? Mit szólnának hozzá a méhek, mondjuk serkentésnek jó lehet?

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.07. 13:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
zsolti írta:
Viszont hosszútávon lehet valami olyasmi etető lenne érdekes, mint ami az újságban van, de olyan ami egyben felső hőszigetelő takarás is...

Ha a Fendpoll-ra gondolsz, akkor arra elvileg lehetne tenni egy 4 cm-es (9 cm-es menekülőtér esetén) hőszigetelő táblát, így a méhek a szirupot (vagy éppen vizet) tudják melegíteni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.05. 20:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
CsZoltán írta:
...
Nagyon jól kijönnek a gyenge és problémás családok, mert azoknál nem fogy rendesen. Kutatást nem tapasztaltam tavasszal se és nyáron se.
...



Ez az egyik oka, amiért belső meleg vizes itatást csinálok tavasszal. (március közepe időjárástól függően) Egy régi Méhészújságban volt is cikk róla, ennek hatására próbálta ki egy kolléga, aki nekem is javasolta utána.
Nem kell kijönniük vízért, valamint egész nap tudják hordani a vizet, mert a család melegen tartja.

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.05. 20:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
zsolti írta:
kolias írta:
Raktam pipás etetőt párhoz, de csak akkor hordták, amikor volt természetes hordás is a hónap végére, április első napjaira, eddigre a gyümölcsfák is elindultak, éjszakai fagyok elmaradtak.


Zoli!

Pontosan hova raktad be a pipákat? Máshogy megközelítve a dolgot: fenékkijáróid, vagy fiókkijáróid vannak?


Fenékre, akkor még nem volt fiókokon kijáró, most is csak az új fiókokon, kijáró keletre nézett.
Viszont amit CsZoli írt az igaz, hogy a gyenguszokat kiszűri.
Tavaszig azért tervezem az összes család számara a legyártást, mert ezzel úgy tudok etetni, igaz csak akkor mikor már meleg van kinnt és van már akár jelentős hordás is (fűz), hogy nem bontom meg felülről a kaptárt.
Utána a szaporításnál, nyár végi serkentésnél is jó lehet.
Viszont hosszútávon lehet valami olyasmi etető lenne érdekes, mint ami az újságban van, de olyan ami egyben felső hőszigetelő takarás is...

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.05. 18:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
A mostani méhészetben ismertetnek egy etetőt ami első látásra tetszik. Mi a véleményetek róla? A pipáztatást én is próbáltam tavasszal alsó kijáróban. Szerintem az itatás miatt jó nagyon de csak sziruppal! Fontos a jó tájolás, hogy melegedjen gyorsan, de igazán akkor volt jó amikor szabadnapos voltam és a meleg szirupos üvegeket raktam be amikor reggel kezdett javulni az idő. Nagyon jól kijönnek a gyenge és problémás családok, mert azoknál nem fogy rendesen. Kutatást nem tapasztaltam tavasszal se és nyáron se. A lyukak számával lehet szabályozni az elhordás sebességét. Nagy álománynál azért szerintem gyorsabb a belső etető felöntése mint az üvegek töltögetése. Az meg mindegy szerintem, hogy otthon vagy kint töltöd az üveget akkor is idő!

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.05. 11:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Régebben az egész korai etetést befőttesüveggel oldottuk meg lehet hogy vissza kell térni ehöz a módszerhez,
-a menekülőtérbe két fél darabokból kartonpapirral oldottuk meg a takarást az eggyik fél darabot üveg méretűre fúrtuk hőtükrös fóliát sarkon elhajtottuk és bele az üveget.A lényeg hogy az üveget is betakartuk és a fészek melege kellemes hőmérsékleten tartotta a szirupot.Ha nem megyek fűzre lehet hogy elő kell venni ezeket a cuccokat,a nagy garázs legaljára vannak bepakolva :merg Meggondolandó hogy a feedbee második adagját beletegyük é?Mert egyben immunerősités, itatás,és serkentés is lenne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.04. 19:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
kolias írta:
Raktam pipás etetőt párhoz, de csak akkor hordták, amikor volt természetes hordás is a hónap végére, április első napjaira, eddigre a gyümölcsfák is elindultak, éjszakai fagyok elmaradtak.


Zoli!

Pontosan hova raktad be a pipákat? Máshogy megközelítve a dolgot: fenékkijáróid, vagy fiókkijáróid vannak?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.04. 19:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Köszönöm a válaszokat. Hát, nem valami biztatók, de gondolom tavaszig előjön még ez a téma. Hátha valaki ír kedvezőbb tapasztalatokról.
A francba! Pedig olyan jól sikerültek a pipák! :roll:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.04. 13:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
zsolti írta:
Belenéztem ma néhány családba, és úgy nagy átlagban olyan 2-3 liter sűrű szirup kéne még ahhoz az állapothoz, ahogy be szoktam telelni a méheket. Két ok miatt azonban úgy döntöttem, hogy nem kapnak több kaját. Egyrészt etetés utáni napokon iszonyatos kutatás van (itt két hónapja nem volt eső, ki van égve minden), másrészt minden családnak elkészült a pipás itatója (etetője) azzal a szándékkal, hogy tavasszal az esetleges élelempótlást (ha kell), ill. serkentést tudjak végezni esetleges lepényezés helyett.
Arra lennék kíváncsi, hogy van-e esetleg valakinek arról tapasztalata, hogy ha tavasszal a szirup éjjel nagyon lehűl a palackokban, nem szokott ez gondot okozni?

9
Tavasszal viszonylag korán lepényeztem.
Első bekukkantás január legutolsó napjaiban volt 2 családnál mikor volt egy gyenge tisztulás egy-két napig, ekkor már megindult a fias tenyérnyi helyen, február 10 körül volt mogyoró, hóvirág, 13-án felment a hátsó hungaroceles takarás, másnapra jött 3-4 cm hó. Ha jól emlékszem eddigre volt már olyan aki lepényezett (Vinefred talán). Én március 2-3-4-én raktam be a fedbees lepényeket 80 dekát a termelőkhöz 50-et a tarcsikhoz kb. csokyval, Robivall együtt. Utána volt egy kis rossz idő, néha tudtak kijönni, de akkor már spájzoltak rendesen virágport(hónap közepén) eddigre az itató is kellett már, 15-én nyílott a tuja, 20 körül volt már fűz, (de nálad 17-én már volt fehérítés) de az idő még sokszor ramaty volt. 23-án raktam be a 2. lepényt fél kilós adagokat a közelgő rosz idő hírére. Raktam pipás etetőt párhoz, de csak akkor hordták, amikor volt természetes hordás is a hónap végére, április első napjaira, eddigre a gyümölcsfák is elindultak, éjszakai fagyok elmaradtak. Szerintem a pipás nem alternatívája a lepénynek, mire a pipásból hordanak, addigra már egy generáció kikelt amik a lepényből lettek. Volt 7-10 nap amíkor a pipásból már hordtak napközben, de csak kirepüléskor, utánameg olyan idő volt már, hogy volt elég hordás kintről is. Néhányan ekkor serkentenek pár liter sziruppal, viszont ez az akác virágzásához képest már lehet késő.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.04. 13:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tavaszi pipás etetés.
Amíg nem elég erős a család addig csak a nappali melegebb órákban hordják, később mindegy.
Problémák a 1,5-2l-es üvegekkel vannak. Ha már nincs tele akkor a nagy hőingadozás, és a gázok nagyobb hőtágulása miatt a felmelegedő levegő betol egy adagot amit a család nem mindig tud megfelelő tempóban elhordani, az az folyat.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.04. 07:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Korábbal én is gondolkodtam a tavaszi pipás etetésen, de az éjszakai hidegek miatt kételyeim merültek fel vele kapcsolatban. Zsoltihoz hasonlóan én is kíváncsi lennék mik a tapasztalatok, mennyiben befolyásolja az etetést ez a körülmény.
Egyébként az idei évben - szándékosan - mi is pár kilóval kevesebb élelemmel telelünk be és inkább kora tavasszal lepényezünk.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.04. 06:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Még sok éve befőttesüveggel csináltam(sok üveg most is megvan)ma már erre a célra gyártott 3.4-l nagyon vastag falú műanyag kishirdókkal etetek.Négy kupakot használok egy zárt szállitásná egy 2X1.8-as tavasszal 2X2.5-az 1-1-es sziruphoz és 4X3.5-ös gyorsetetéshez.Tavasszal csak a napos oldalra a kijáróba teheted a flakont (én ősszel hátulról etetek nappal) északa nem hordja és az 1X1-től kicsivel vékonyabb kell.Szerintem 1-2 fiast nyersz vele de folyamatosan rajta kell hogy legyen,nálam 3-5-napig tart egy hordó.Valamijyen hőszigetelést kellene kitalálni ami ráhúzható minusz 1-3 nél ne faggyon meg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.03. 20:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Személyes tapasztalatom nincs,de a hétvégén voltam egy méhészetbe ahol most is minden kaptáron fennt vannak az etetők.Miután minden családon fennt voltak így nyugodtan ment az etetés nem volt semmi gond belőle.
Abban az esetben ha nagyon lehül a szirup akkor nappal a felmelegedés után újra elkezdik elhordani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.03. 20:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Belenéztem ma néhány családba, és úgy nagy átlagban olyan 2-3 liter sűrű szirup kéne még ahhoz az állapothoz, ahogy be szoktam telelni a méheket. Két ok miatt azonban úgy döntöttem, hogy nem kapnak több kaját. Egyrészt etetés utáni napokon iszonyatos kutatás van (itt két hónapja nem volt eső, ki van égve minden), másrészt minden családnak elkészült a pipás itatója (etetője) azzal a szándékkal, hogy tavasszal az esetleges élelempótlást (ha kell), ill. serkentést tudjak végezni esetleges lepényezés helyett.
Arra lennék kíváncsi, hogy van-e esetleg valakinek arról tapasztalata, hogy ha tavasszal a szirup éjjel nagyon lehűl a palackokban, nem szokott ez gondot okozni?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.03. 19:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Nekem az idővel van gondom.
Ugye 200X 4 perc az nálam 13 óra. ;)

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.03. 15:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.16. 23:39
Hozzászólások: 145
Szerintem a palack kvázi "légfékes" megoldással működik, tehát ha fölülről nem kap levegőt, megfelelően kis lyuk esetében alul nem folyik ki. Az igazi légfékes etető szerintem az, amikor a tartály (pl. üveg) alatt tálca van és annak szintcsökkenése esetén jön ki a szirup.
A zacskónál - bár nem használtam ilyet - úgy tűnik a gravitáció miatt nem folyik szét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.03. 08:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
tűzoltó írta:
beekeeper írta:
Minden bizonnyal arról van szó, hogy a palacknak édes mindegy, hogy a kupakon vagy az oldalán van az "etetőluk".
A kupak lukasztása annyiban praktikus, hogy töltéskor nem ereszt a palack :-)
De lehet pl. zacskóból is etetni szirupot (Plastic Bag Feeder):
http://www.youtube.com/watch?v=kdr05UtU ... re=related


Nem érten , hogy miért nem folyik neki szanaszét a szirup. Szerintem ennek rablás lesz a vége.

Csudát ! Én rengeteget etettem ezzel a módszerrel. Tökéletes a vékonyfalú pet palack is. A vákum megtartja a szirupot, amikor a méhek leszívnak a lyukon keresztül egy cseppet. Én a felső dudornál szoktam lyukasztani, és ez alá a szint alá tölteni,így állítva szállítható, de ajánlatos azért széles celluxszal leragasztani, hogy a szállítás terepviszonyai miatt ne szivárogjon. Probléma abból volt, amikor (álló palackot) alul-felül kilyukasztottam , és így fektetettem le a menekülőtérben, mert így valamiképpen egy olyan cirkuláció tudott kialakulni, hogy a fenti (vagy alsó) lyukon kifolyt a szirup, a másik felén a palacknak pedig be tudta szívni a levegőt, ezáltal nem alakult ki vákum.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.03. 07:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
beekeeper írta:
Minden bizonnyal arról van szó, hogy a palacknak édes mindegy, hogy a kupakon vagy az oldalán van az "etetőluk".
A kupak lukasztása annyiban praktikus, hogy töltéskor nem ereszt a palack :-)
De lehet pl. zacskóból is etetni szirupot (Plastic Bag Feeder):
http://www.youtube.com/watch?v=kdr05UtU ... re=related


Nem érten , hogy miért nem folyik neki szanaszét a szirup. Szerintem ennek rablás lesz a vége.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 22:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.16. 23:39
Hozzászólások: 145
Minden bizonnyal arról van szó, hogy a palacknak édes mindegy, hogy a kupakon vagy az oldalán van az "etetőluk".
A kupak lukasztása annyiban praktikus, hogy töltéskor nem ereszt a palack :-)
De lehet pl. zacskóból is etetni szirupot (Plastic Bag Feeder):
http://www.youtube.com/watch?v=kdr05UtU ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 22:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Hali!
Ma láttam a méhészújságban a légfékes módszerről egy képet .... egy 1,5literes ásványvizes palackkal van illusztrálva ....vki el tudná nekem magyarázni h hogyan is működik ez pontosan nem értem h h miért légfékes és az egész működési elvét sem vágom
Előre is köszi
gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.01. 19:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
feraw írta:
Egyébként az a 2 lyuk nálatok is 2mm-es, csak hogy biztos legyek?


Igen.

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.09.01. 07:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 21:32
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: pest megye
Egyébként az a 2 lyuk nálatok is 2mm-es, csak hogy biztos legyek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: feraw
HozzászólásElküldve: 2009.08.31. 19:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Robz írta:
Nálam napi 7-8dl elmegy 2 lyukon keresztül.
Ennél több kellene?

Bár mi nem használjuk a pipás etetőt, de szerintem jó ez a mennyiség. Mi most a téli élelem kiegészítéséhez 2 naponta 1,6 liter sűrű szirupot adunk.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.