Pontos idő: 2024.04.27. 19:08

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.24. 09:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 10:59
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Dél-Baranya
Köszi a válaszokat!

Nálunk kezd virágozni a mandula, gondoltam a hét végén lecserélem a vizes palackokat sziruposra, de a köpönyeg szerint erre ráérek 2 hét múlva is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.24. 08:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
A keretetetők nálunk is mindenhol bent vannak, de a fejük fölül a légfékes vödröcskékből (2,5 l) sokkal jobban fogy a szirup. Napi csökkenés mindig van, kb egy adagot 10-12 nap alatt hordanak el, de a vödrök nincsennek tele! Serkentésnek ez jó, nincs sok munka vele.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.24. 07:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
Szevasztok!
Megerősíteném Kolias véleményét, miszerint csak röpködéses időben hordják a szirupot a méhek a pipás etetőből. A 1/2 NB-s kaptáraimnál ezzel próbálkozom, nem nagy sikerrel. Remélem ha emelkedik a hőmérséklet ez is változni fog. Lehet, hogy más módszert fogok a jövőben alkalmazni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.23. 21:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.22. 20:28
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: BAZ- Edelény
Arra gondoltam, hogy majd egyszer a fekvőkbe úgy oldom meg a pipás serkentést, hogy a takarókba helyezem be. Természetesen az oldaltakaróba. Akkor lehet, hogyha nincs repülésre való idő, akkor is hordanák. Még szerintem valamelyest melegebb helyen is volna, mint kint a szabadba. De ez csak elmélet, nincs semmi gyakorlatom benne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.23. 21:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
Tatu!
Nagyjából hasonló adottságok között méhészkedhetünk, bár Ti pár nappal előrébb vagytok nálunk.
Én is csak próbálgatom a pipás itatót, mit lehet vele kezdeni. Egyenlőre azt látom, hogy csak akkor érdekli őket ha van röpködés. Amikor beadtam nekik 2 napig rá sem bagóztak (igaz nem is volt igazán röpködés), tegnap már volt röpködés, bemézeztem a pipát, azt elhordták és feltérképezték az eszközt, ma is szép mozgás volt, a pipába is bekukkantottak. ahogy a röpködés megszűnt, úgy a pipát is otthagyták.
Csak kis üvegbe félliteres használok, és elég kicsi a lyuk, de ezt lehet növelem, amíg megtartja az üveg a folyadékot csöpögés nélkül.
Ami miatt szeretném használni azt egyenlőre úgy néz ki nem érem el vele, vagyis a röpködésmentes időben a víz pótlását egy kis cukorral dúsítva, de az igazán a hét közepi lehűlésnél fog eldőlni.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.23. 19:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.22. 20:28
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: BAZ- Edelény
Szeva Tatu!
Én gyümölcsvirágzás előtt szoktam elkezdeni mikor az éjszakai hőmérséklet, eléri az 5-8 fokot. Akkor is folytatom mikor a gyümölcs, virágzik. Elég jól megdobja a kicsikéket. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.23. 11:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 10:59
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Dél-Baranya
Üdv!
Mikor lehet elkezdeni, a szirupos serkentést?
Milyen feltételeknek (hőmésrésklet, időjárás, ... stb.) kell teljesülni, hogy ne csináljunk kárt?
Megoldható-e pipás etetőből is 2-3 dl-es adagokkal?

Eddig úgy tudtam, hogy ki kell várni tavasszal, de most többen írták, hogy lepényezés helyett is hazsnálják (vagy nem jól értem).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.23. 03:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.12.14. 01:05
Hozzászólások: 6
Érdeklődnék, hogy szerintetek a szerb csomagolású cukornak szerintetek nagyobb a valószínűsége, hogy répacukrot tartalmaz és nem nádcukrot? Nekik valószínüleg még megvannak a cukorgyáraik nem bontották le az EU. miatt. /Mennyivel olcsóbb letta cukor? / :?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.22. 21:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
Én is gyúrtam ma még egy félkilót családonként, holnap berakom. Gyártom a pipás etetőket, nálatok mennyi idő alatt szoknak rá?

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.22. 21:32 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Üdv mindenkinek!
Sok hónap kihagyás után újra itt vagyok :twisted: Végre sikerült átolvasnom amit eddig összehordtatok :)
De a lényeg:

Kinek mi a veleménye az aljdeszkába épített etetőről? Leginkább a nyári rablásveszély érdekelne alsó kijárónál. (a tisztaság problémája megoldható)
Lentre azért akarom tenni, mert autómatizálni akarom a serkentést és macera lenne ha a menekülőterek össze lennének csövezve.
Már csak az a kérdés, hogy a nagy alsó kijáró és a higiénikus alj mekkora gáz egy ilyen rendszernél. (persze csak este/éjszaka kapnának kaját.)
A hajdan volt OMME forumon volt egyszer egy link egy koreai kaptárrendszerről. Ott volt így megoldva.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.22. 19:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.18. 20:57
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Somogy
Re "miklosb"

Köszönöm a keretetető témában adott megállapításodat. Az én tapasztalataim is hasonlóak.
Korábban én is készítettem gyúrt cukorlepényt. Igaz nemtartalmazott fehérje pótló adalékot.
A keret etetőket már a téli szűkítések elvégzésekor a szélső keret mellé teszem. Az első tisztuló kirepülést követően kezdem az szirupos etetést Az adag a meglévő mézmenyiségtől függően 0,5-1 liter között változik. Én nem ettek minden nap. kb heti rendszerességgel az időjárástól függően amikor kaptárt lehet bontani. Az elhordással eddig még nem volt problémám pedig a méhpatikát minden alkalommal keverek hozzá. A keveréknek pedig erős illata van.

Nem akarok senkit a lepény készítésről lebeszélni, csupán egy alternatívát jelentő lehetőséget kívántam bemutatni, mely nálam működik.

Mottó: A jó pap is holtig tanul.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.22. 10:45 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
Szevasztok!
A keretetetős szirupos etetést csak javasolni tudom, mivel kora tavasszal meg lehet kezdeni vele az etetést.
Nekem is volt ilyen, de kényelmi okokból az etetőket a kaptárak oldalába építettem be, (melegépítményü NB18) igy több léputcából is elérik a méhek a szirupot. (légfékes etetőröl van szó)
Március 9.-töl az állomány 70-80%-a napi 0,5 liter 1:1 es szirupot kapott amig az erős lehülés be nem jött.
Az állomány kisebb része kb. napi 2-3 dl-t hordott el. Ugy gondolom igy kevesebb vizet kell e méheknek kintről begyüjeni. Azokon a napokon amikor jó idő van és huzamosabb ideig ki tudnak járni, nem szoktam etetni, amikor ilyen hideg van akkor meg elsem hordják a szirupot. Csapadékos borus időben amikor a méhek keveset repülnek, de a déluáni hőmérséklet eléri a 10C-fokot akkor szépen elhorják a szirupot.
10 éve serkentek igy. Addig nem tudtam tisztességes menyiségü repcét pörgetni, azóta mindig volt rendesen repcemézem, valószinünek tartom a serkentő etetés és a repceméz menyiség közti összefűggést.
Persze ez csak egy dolog a sok közűl.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.22. 10:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
fenyob írta:
Én is gyúrok vazze


:lol: 8-)

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.22. 09:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Én is gyúrok vazze, mert az előző adag már nem sokáig tart és még 2 hét sz*r idő vár ránk.....

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.21. 21:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.18. 20:57
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Somogy
Itt mindenki gyúr.

Méhész társak a keret etetős szirupos etetéssel van valakinek tapasztalata.

Mottó: A jó pap is holtig tanul.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.21. 12:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Köszi Robi és b_hive!! Jövő héten ki is próbálom!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.20. 22:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.13. 21:05
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: Mohács
Robi írta:
Én tavaly készítette porcukorral és cukorsziruppal puha cukorlepényt, ami jól be is vált. Ha jól emlékszem már feltettem ide a fórumon is valahova a receptjét, bár már nem tudom hova.
Ha otthon előkeresem, akkor beírom mégegyszer (hacsak valaki addig rá nem lel és fel nem teszi).

Robi! Ha ez az, engedelmeddel felrakom:
Idézet:
Már több hozzászólásban is olvasható volt az a vélemény, hogy a mézzel gyúrt lepény beadás kockázatos lehet, a készítéséhez használt esetleges fertőzött méz miatt.
Én ezt nem tartom annyira veszélyes dolognak, mert - ahogyan már néhányan leírták - ezt egyszerűen ki lehet védeni úgy, ha több éves mézzel készítjük el. Emellett osztom azt a véleményt is, hogy más fogások hasonlóan, vagy talán még inkább kockázatosak lehetnek (pl. a keretek cserélgetése).
Mindenesetre kíváncsivá tett ez a téma. Azon gondolkodtam, hogy ha ez egy kockázati forrás, akkor vajon helyettesíthető-e a méz más kötőanyaggal.
Én kézenfekvőnek gondoltam a méz helyett cukorsziruppal készítsül el a lepényt.
Mivel azonban sehol nem olvastam még ilyen receptről, ezért magam próbáltam elkészíteni.
Először nagyon kicsi mennyiséget készítettem – mindössze 0,5 kg porcukorral – mert azért arra is kíváncsi voltam, hogy a méhek hogyan hordják el.
Az elkészített lepényt beadtam egy családhoz, amelyik szépen hordta, nem morzsálódott, nem szóródott el a cukor.
Úgy tűnik tehát, hogy méz nélkül is lehet jó minőségű lepényt készíteni.
Az alábbiakban leírom a receptet, amit már egy nagyobb adagban a napokban készítettem el, mert talán más is ki szeretné próbálni alkalomadtán.
Először is 2,5 liter vízből és 7,5 kg kristálycukorból szirupot készítettem.
A vizet erős tűzön felforraltam, majd a cukor 2/3-ad 3/4-ed részét beleöntöttem. Amikor nagyjából már feloldódott a maradék kristálycukor is belekerült. Mivel a cukor némileg visszahűtötte az anyagot ezért továbbra is erős tűzön melegítve kevergettem.
Amikor már a szirup meleg volt, de még a kezem elbírta a hőmérsékletét, a fűtést leállítottam.
Ezt csak azért írtam le ilyen részletesen, mivel a rugalmas munkához fontos, hogy a szirupban lehetőleg ne maradjon feloldatlan cukor, ugyanakkor ne legyen túl forró, hiszen akkor meg kell várni, amíg kissé visszahűl.
Ezután a porcukor kimérését kezdtem meg, de közben a szirupot még néhányszor átkevertem.
Összesen 18, 5 kg porcukrot (37 csomag) használtam fel.
Ez egy nagyobb műanyag kádba került, majd a közepére egy nagyobb kráter-szerű mélyedést készítettem a szirup számára.
Ezt követően a szirupot beletöntöttem és a főzött lepény lepénykészítésről már több helyen leírt módon összegyúrtam.
A gyúrás elején természetesen nagyon ragadós, híg volt az anyag, de ahogyan a kádban lévő porcukorból egyre többet vett fel, úgy lett egyre „tésztásabb”.
A végére már eléggé bele kellett kapaszkodni, sőt csak három részre osztva tudtam átgyúrni.
A kész anyag szinte hófehér színű, az edény oldalától elváló, nem ragadó, tésztaszerű lett.
Szerintem még 0.5-1 kg porcukrot lehet hogy elbírt volna, de e legvégén már ezt belegyúrni embertelen munka lenne, így nem is próbálkoztam vele. Másrészt még kissé langyos volt az anyag, ami ha teljesen kihűl, valószínűleg még keményebb állapotú lesz.
Biztosan még finomítható a felhasználandó porcukor mennyisége, de túl sokat sem szabad hozzáadni, mert akkor nem egy gyúrható, hanem inkább töredező száraz anyagot kapunk belőle.
25x35-ős hűtőzacskóba , 1 kg-os adagokkal csomagoltam el, amit konyhamérlegen ellenőríztem.

_________________
Méhésztársi üdvözlettel:
B. Hive
NB + 1/2NB => 1/2NB
http://bhive.freehostia.com


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.20. 22:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.22. 20:28
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: BAZ- Edelény
Nem csak te gyúrsz! ;) Valahogy nagyon fogy az enyémeknél a lepény. Remélem eredménye is lesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.20. 18:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Az idén először nem akartam lepényt adni. De ma megnéztem az előrejelzést és jövő péntekre ismét havazást ír hozzánk. A múlt héten megnéztem egy családot és öt keret fias volt nála. Szóval betojtam. Méz volna elég, de félek, hogy a fias körül elfogy. Megvettem a porcukrot, gyúrtam ma is meg gyúrom holnap is.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.20. 12:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Pöte írta:
Nincs valakinek kipróbált receptje olyan puha cukorlepényre, ami méz hozzáadása nélkül készül?

Én tavaly készítette porcukorral és cukorsziruppal puha cukorlepényt, ami jól be is vált. Ha jól emlékszem már feltettem ide a fórumon is valahova a receptjét, bár már nem tudom hova.
Ha otthon előkeresem, akkor beírom mégegyszer (hacsak valaki addig rá nem lel és fel nem teszi).

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.19. 22:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Akkor ezek szerint mégiscsak elhordják a magas fehérjetartalmú etetőanyagokat is csak a megfelelő technológiát kell alkalmazni hozzá.
Ahogy számoltam ez az élesztős szójás lágy lepény kb 20% fehérje tartalmú lehet.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: jani bátya
HozzászólásElküldve: 2009.03.19. 20:52 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
jani bátya írta:
Egy kicsit utánanéztem az általam fellelhető szakirodalomban.
Lepénykészítésnél 10 %-nál több adalékanyagot egy ajánlásban sem találtam legyen szó tejporról vagy akár virágporról.

Hát ezekből nem de ...
Kép
Örösi P. Z.:Méhek között

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: vinifred
HozzászólásElküldve: 2009.03.19. 19:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
cerana írta:
Valószínűleg nem szeretik a tömény fehérjét.

Egy kicsit utánanéztem az általam fellelhető szakirodalomban.
Lepénykészítésnél 10 %-nál több adalékanyagot egy ajánlásban sem találtam legyen szó tejporról vagy akár virágporról.
Ezt úgy kell érteni 10 kg cukor 1 kg tejpor vagy virágpor, a százalékban nem szerepel a keverőanyag súlya legyen az szirup, szörp vagy akár méz. Ha ennek az anyagnak a súlyát is számoljuk változik a % arány.
Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem lehet töményebbre készíteni és, hogy esetleg a méhek nem hordják el,biztosan mindenkinek megvan a bevált receptje- de előfordulhat.
Mint írtam tavaly nekem a tisztán FB és cukorszirup keverék lepényeket is elhordták a méhek pedíg abban a keverési arányban 35% tiszta fehérje- csak lassabban.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.19. 17:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
SztiRobi írta:
Én ezt a receptet 1,5l izoszörpel csinálom.

Igen így már elkészíthető,ez 4x-es mennyiség, de az véleményem, hogy a leközölt recept szerint kivitelezhetetlen.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.19. 16:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
jani bátya írta:
Azért kíváncsi lennék hogyan és mivel lehet 5,9 kg szárazanyagot 3,5 deciliter sziruppal összegyúrni megfelelő állagúra. Nekem eddíg még sosem sikerült.

Üdv. jani bátya

Én ezt a receptet 1,5l izoszörpel csinálom. A 1/2 kg-os lepényeket 1 hét alatt bepuszilták. A Feed-Bee-s lepények most vannak bent, de nem volt szivem kibontani öket, hogy hogy fogy...
( 1:2=f-b:cukor aránnyal lettek csinálva a lepények)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.19. 16:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nincs valakinek kipróbált receptje olyan puha cukorlepényre, ami méz hozzáadása nélkül készül?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.18. 22:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Azért kíváncsi lennék hogyan és mivel lehet 5,9 kg szárazanyagot 3,5 deciliter sziruppal összegyúrni megfelelő állagúra. Nekem eddíg még sosem sikerült.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: nabisadmin
HozzászólásElküldve: 2009.03.18. 22:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Igen, még én is ajánlottam az OMME fórumán. De itt jobb előre gondolkodni, mert télen nincs árú.
Csak március elején tudta küldeni.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: antimon
HozzászólásElküldve: 2009.03.18. 22:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
tsanyi írta:
Egy kis helyreigazítás.
A Solstar Kft-nél a sörélesztő kilója kerül kétezer-valahányszáz Ft-ba. A tavasszal érdeklődtem náluk.

Itt csak 890 FT
http://www.bojli.com/index.php?page=alapanyagok

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: antimon
HozzászólásElküldve: 2009.03.18. 21:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Egy kis helyreigazítás.
A Solstar Kft-nél a sörélesztő kilója kerül kétezer-valahányszáz Ft-ba. A tavasszal érdeklődtem náluk.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.18. 18:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Talán majd még valamikor jól jöhet:
Kép
Kép
Kép

NAbis légyszi tedd fel a honlapodra is!

Előre is köszi!

Köszi

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.17. 08:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
A hét végén mi is ellenőríztük a FB-s lepényeket. 2 hete adtunk be családonként fél kilót. A családok 80 %-nál teljesen elfogyott. Ezek újabb fél kilót kaptak. A maradék 20 % abból adódhat, hogy ezek a családok némileg gyengébbek. Ezeknél is kb. fele elfogyott a lepénynek, úgyhogy 7-10 nap múlva ők is megkaphatják a következő fél kilót.

Érdekességképpen azért elmondom, hogy nem nagyon variáltunk a FB-s recepten. Fele-fele arányban készült FB-vel és bolti porcukorral, a leírás szerinti vízmennyiséggel, sőt még 1 % MÉHPATIKA-t is kevertünk bele.
Itt a fórumon olvasott néhány negatív tapasztalat miatt tartottunk tőle, hogy nem hordják le, de végül is a normál állapotú családok rendben elfogyasztották.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.16. 21:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Én is ellenőriztem a lepények fogyását. A többségnél a fele fogyott el a lepényeknek de néhány családnál már pótolnom is kellett az 1 kg-os FB-s lepényt. Ezeket a családokat kicsit jobban megvizsgálva , három keretben jó tenyérnyi fedett fiasítás viszont méz nagyon kevés hiányzik a mézkoszorú. A virágpor hordás egy hete nagyon gyenge szinte semmi. Az itatón tömegesen vannak a méhek.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.16. 21:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
csoky írta:
Ma újra megnéztem a lepényeket csak tapintással.
Ahol fent van a belső itató ott szinte elhordták a 0,5 kg-ot,
a többinél olyan 1/3-1/4 rész még megvan.


Akkor gyúrhatod a következő adagot...

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.16. 19:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Ma újra megnéztem a lepényeket csak tapintással.
Ahol fent van a belső itató ott szinte elhordták a 0,5 kg-ot,
a többinél olyan 1/3-1/4 rész még megvan.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: lepény
HozzászólásElküldve: 2009.03.16. 18:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
cerana írta:
Én régebben próbálkoztam tejporos lepénnyel. Már nem emlékszem az arányokra, de bőven raktam bele. Ki is dobhattam utána. Valószínűleg nem szeretik a tömény fehérjét.

A hagyományos virágporpótlókra (szója, tejpor, sörélesztő .....) talán Zsidei Barnabásnál olvastam, hogy max 20%-ban ajánlja.
Jelenleg az állomány felénél FeedBee-s lepény van (40%) a többinél a nálam megszokott.
A FB-s elhordása lassúbb. Bár van erős család amelyik 2hét alatt eltüntette az 1kg-os FB-s lepényt, de van amelyiknél talán 10-15dkg fogyott.
Igazolni látszik a tömény fehérjéről írt véleményed.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: vinifred
HozzászólásElküldve: 2009.03.16. 13:59 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Én régebben próbálkoztam tejporos lepénnyel. Már nem emlékszem az arányokra, de bőven raktam bele. Ki is dobhattam utána. Valószínűleg nem szeretik a tömény fehérjét.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: vinifred
HozzászólásElküldve: 2009.03.15. 18:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
csoky írta:
40% Feed Bee-vel készítettem a lepényeket.


Akkor biztosan elhordják hiszen több benn a cukor .

A maradék feed-bee met begyúrtam én is fele fele arányban , nem akartam kidobni. Már egy hete betettem a méheknek . Kíváncsi leszek a fejleményre.
Tavaly csak cukor szörpel kellett összegyúrni az útmutató szerint .
Velünk méhészekkel kísérletezteti ki a forgalmazó hogy el tudja adni .
Ez nem etikus dolog szerintem . ( próbálta volna eladni az ukránoknak így, majd megmondták volna neki hogy mihez tartsa magát) :) )

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: vinifred
HozzászólásElküldve: 2009.03.12. 21:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
40% Feed Bee-vel készítettem a lepényeket.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.11. 23:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
csoky írta:
Csak nem tudtam megállni,hogy ne nézzem meg a lepény fogyását.



Nagyjából hasonló ütemben fogy mindkettőnknél.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.10. 06:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
Csoky!
Mennyire spékelted meg cukorral a feed.bee lepényeid?

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.09. 19:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
csoky írta:
Csak nem tudtam megállni,hogy ne nézzem meg a lepény fogyását.

A képeid alapján rendesen fogynak a lepények, jól látom?

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.09. 19:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Csak nem tudtam megállni,hogy ne nézzem meg a lepény fogyását.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.09. 18:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Nekem tavaly a tisztán FB és cukorszirupból készült tészta keménységű lepényt is elhordták. Egy korábban feltett fényképen látható is a fogyás. Természetesen az elhordás sokkal vontatottabban indult de végül rászoktak és szépen eltakarították.. Ebben a formátumban inkább a kérgesedés és a lepény kiszáradása ami lassította a fogyást. Penészesedést egyik formátumban sem figyeltem meg, még a plusszban készített fölöslegessé vált lepényeknél sem amelyeket nyáron használtam fel a pároztató kaptárakban.
Két hete,hogy betettem idei lepényeket.
Az eddígi fogyás 15-30dkg közötti az egy kilós lepényekből. Az erősebb családok többet elhordtak belőle.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.09. 08:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
kolias !
Pontosan nem emlékszem a tavalyi receptre de híg is lett a lepény és minimális cukor volt benn,Pontosan mértem ki ahogy megadták.
Nem őrzök meg olyan papírt amivel csak a bosszúságot szerzet .

Az előző hozzászólásomban kijavítottam a menyiséget mert két verziót is kaptam és nem akarok piacot rontani

Csak egy példát említek valaki vesz egy kisgépet 12 voltosat, nem működik . Megkérdezi miért nem működik és azt mondják neki próbálja meg 48 voltal akkor sem működik, majd egy év múlva mondják hogy hát próbálja meg 220 voltal biztosan jó lesz.

Valahogy így volt a feed-bbee is legalább is az én szemszögemből!

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.08. 21:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
vinifred írta:
Jani bátya!
Tavaly vettem a vásáron elkészítettem ahogy le volt írva a felhasználási útmutatóba.
Be raktam egy hónap múlva elkezdett penészesedni a sarka . és kidobtam a kaptárakból , egy borsónyi talán ha hiányzott belőle.
Egész évben könyörögtem a forgalmazónak hogy hozasson be olyan etetőt amivel por alakban etetik Kanadában mondtam neki mindegy mibe kerül kifizetem .
De nem hozatott be vagy nem is akart. (azt mondta hogy megrendelte és nem küldtek , csak hogy én ezt nem veszem be még említette hogy kétszer volt szállítás )
Most azt mondta egy hónapja hogy tegyek 6 kg cukorhoz 1 kg feed-bee száraz anyagot és 1 liter vizet. Ilyen arányban hogy lehet feletetni azt a mennyiséget amit ajánlanak , na ugyan már.

Ennyit a feed-bee forgalmazójáról meg az anyagról is részemről .


A tavalyi keverés mi volt pontosan?
Nem tudom, hogy a forgalmazónak van-e méhészeti tapasztalata?

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.08. 16:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
Jani bátya!
Tavaly vettem a vásáron elkészítettem ahogy le volt írva a felhasználási útmutatóba.
Be raktam egy hónap múlva elkezdett penészesedni a sarka . és kidobtam a kaptárakból , egy borsónyi talán ha hiányzott belőle.
Egész évben könyörögtem a forgalmazónak hogy hozasson be olyan etetőt amivel por alakban etetik Kanadában mondtam neki mindegy mibe kerül kifizetem .
De nem hozatott be vagy nem is akart. (azt mondta hogy megrendelte és nem küldtek , csak hogy én ezt nem veszem be még említette hogy kétszer volt szállítás )
Most azt mondta egy hónapja hogy tegyek 5 kg cukorhoz 2 kg feed-bee száraz anyagot és 1 liter vizet. Ilyen arányban hogy lehet feletetni azt a mennyiséget amit ajánlanak , na ugyan már.

Ennyit a feed-bee forgalmazójáról meg az anyagról is részemről .

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vinifred 2009.03.09. 08:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re:jani bátya
HozzászólásElküldve: 2009.03.08. 16:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Egy hete adtam be a Feed-bee-s lepényeket.
Még nem néztem az elhordást. Majd később ellenőrzöm.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.08. 09:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
vinifred írta:

Mert a tavalyi recept nekem nem jött be amit adtak fehérváron hozzá ott vetem

Ezt vesézzük ki egy kicsit jobban, hátha tanulunk belőle.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2009.03.08. 09:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
vinifred írta:
kolias!
Milyen arányban gyúrtad meg a fed-bee lepényt

Lehetséges ,hogy jövőre már nem kell feltenni hasonló kérdéseket, mert tervezik az FB előre elkészített lepény formátumban való forgalmazását is.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 83 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.