Pontos idő: 2024.03.28. 20:33

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2023.08.26. 22:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
A kérdés kifejezetten érdeklődő volt.
Lévén, hogy a hírek szerint komoly mennyiségű ukrán gabona van magyar földön betárolva.

A válasz viszont megnyugtató!

A C12/13 problémába a mai világban bármikor belefuthat az ember. Mert messziről jött ember azt mond amit akar alapon a szirupos tartályban bármi és bárminek a keveréke is lehet. Tehát a technológiának kell olyannak lennie, hogy etetett anyag ne kerüljön az eladó mézbe. (Mondjuk ez amúgy is elvárás kellene, hogy legyen.)

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2023.08.25. 23:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Nos, egy pillanatra elgondolkodtam, hogy ez a kérdés "kacsintósan provokatív"-é, avagy egyszerűen csak érdeklődő...?
Nos, legyen hát érdeklődő!

Atis!

Bizonyára mindenki ismeri a Bacillus thuringiensis baci bio-inszekticideket produkáló voltát, s talán már beszélgettünk is róla, hogy az egyes rovarcsaládokra nézve a baci különböző törzsei különböző Cry és Cyt fehérjéket "gyártanak". Ezek szerint azt is tudjuk, mi is e fehérje-toxin(kristályok) hatásmechanizmusa a rovarok középbelében.

Mindenesetre nem árthat a frissítés, álljon itt pár cikk, biztasítva a képbe-kerülést. Lássuk az elsőt, mely egy jó összefoglaló a bacinkról:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3689885/

Voltaképp a megértéshez elegendő lenne ez a cikk is, ám az érdeklődők kedvéért nézzünk még egyet, mely a Bacillus thuringiensis toxinokról és biocid aktivitásukról szól. Remélem segít...

https://www.mdpi.com/2072-6651/6/12/3296

Nem ragoznám tovább, hiszen a kérdés megválaszolásához szükséges ismeretanyag már a rendelkezésünkre is áll, de belépett a Bt-toxint expresszáló kukorica is.

Az az igazság, hogy nem találtam olyan tanulmányt, amely transzgénikus nyers kukoricát etetett volna a méhekkel, hiszen feltehetően még pollenpótlóként etetve a kukoricalisztet, sem lett volna releváns az eredmény, ám ezek a kíváncsi kutatók felfedezték, hogy a mi méhecskéink transzgénikus kukorica-pollent viszont hajlandók fogyasztani, ezért másik két pollennel táplálkozó rovarfaj mellett az Apis melliferát is "megetették" Bt-toxint produkáló kukorica pollenjével. Az eredmény: úgy tűnik a virágport fogyasztó dolgozó méh nem fordult fel a Cry toxinok fogyasztása nyomán. A válasz egyébként az előbbi tanulmányokban már megadatott...

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6356232/

Tehát ha a pollenben jelen lévő toxin nem végez a méhvel, feltehetően az izocukorban esetleg funkcionálni képes állapotban megmaradó toxinok sem okozhatnának gondot, ám az izoszirupban a toxinok feltehetően nem maradnak meg, lévén fehérjékről van szó, e fehérjék hőstabilitását viszont vizsgálták:

https://www.researchgate.net/publicatio ... safety#pf7

Nos, az eredmények alapján ez az aránylag jó hőstabilitású fehérje-csoport 55 Cfok felett denaturálódik...

Ezt követően nincs más dolgunk, mint felfrissíteni a kukorica-alapú izo és glükóz- fruktóz-szirupok gyártástechnológiáját:

https://docplayer.hu/45176053-Kemenyito ... e_vignette

Csatolmány:
Cry toxinok höstabilitása.PNG


A levezetés alapján már nem nehéz belátnunk: a transzgénikus kukoricából előállított izomix fogyasztása nem okozhat problémát a méh szempontjából, viszont a belőle gyártott "méz" mézként nem adható el, a hamisítást a C12/C13 izotóparány alapján vizsgálva könnyű kimutatni. Éppen ezért tértek át a "mézgyárak" a kukoricaszirupról a rizsszirupra és hasonló finomságokra...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2023.08.25. 20:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Volna egy ravasz kérdésem.

Ha az ISOmixet "véletlenül" BT toxinos GMO kukoricából gyártják, annak vajon milyen hatása lesz a méhekre?

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2023.01.20. 10:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Véleményeteket kérdezném, hogy gyúrt cukorlepénybe milyen virágpor pótlót lenne érdemes használni?
Több évben alkalmaztunk Sörélesztőt, de az utóbbi időkben mintha nagyon megégetnék, és nem szeretik annyira a méhek. Olvastam szójalisztet is, azt mennyire ajánljátok, esetleg nézni kellene valami drágább megoldást? De ettől meg azért tartunk, mert lehet hogy ugyan azt a sörélesztőt adják kb, csak kicsit finomítanak rajta, és 4-5ször drágábban.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.12.07. 15:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2019.04.13. 09:58
Hozzászólások: 34
Balázs írta:
btibor írta:
Virágpor pótlás.
Szòjalisz.
2022.09.10 -kèp kèszítve


Miért serkented a fiast. Lassan inkább az ellenkezőjét kell támogatni szerintem.



Tegnap én is megcsináltam, sikerült is szerencsére.
Kérdésem pedig az ha én tenni akarok bele sörélesztőt az mikor érdemes ?
Gondolom nem mikor 100-110c az oldat.

Köszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.12.05. 20:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
N.Attila írta:
Akkor nem újdonság.....
csak még nem találkoztam ilyen fajta lepénnyel,amibe ecet is mén :?

Akkor nem régen olvasod a fórumot. ;)
Néhány link talán segít!
search.php?keywords=lep%C3%A9ny+ecet&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Keres%C3%A9s

Jó olvasást!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.12.04. 06:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
Tükör írta:
Nézzük a VB-t :D


Nem szeretem a focit...egy labda van,ha megszerzik akkor meg el rúgják,oszt megint rohannak útánna :D
inkább kérdezek.....nem halottam még az ecettel készült pogácsáról.

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.12.03. 19:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nézzük a VB-t :D

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.12.03. 14:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 365
ÉS mi van akkor, ha megfeleloen beetertunk osszel


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.12.03. 12:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
Akkor nem újdonság.....
csak még nem találkoztam ilyen fajta lepénnyel,amibe ecet is mén :?

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.12.03. 12:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2021.12.04. 18:34
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Kaposvár
N.Attila

Szerintem jó ideje ismerünk egy hasonló receptet,
Csatolmány:
Főzött cukor lepény recept.jpg
én is kipróbáltam jó dolog! Nekem macerásnak tűnt,élelem pótlásra jó volt. Szerintem mire berakjuk a lepényeket "pogácsákat" január vége február eleje addigra az elmúlt időszakot nézve már javába van,megy a fiasítás. Akkor már, még ha "egyesek" hülyeségnek is tartják vitaminos,fehérjés gyári lepényeket rakjunk be,utánozni nem biztos hogy sikerül.(Tisztelet a kivételnek!) Ha még is,számoljunk cukorárat,amiről én tudtam nem hatósági ár:500-600 huf között van, + hozzávalók,és a mi munkánknak a díja? A kész lepények most 1000-1200 huf kb. még elfogadható!? Még egy, egyre nagyobb divat a februári szirupos etetés,időjárás függvénye.Az idők változnak! Mindenki mérlegeljen.
DE: https://www.argep.hu/trend/KRIS/Kristalycukor-1-kg.html ( ha így megy tovább a méz felv.ára nem emelkedik, jobban megéri bent hagyni a mézet,vagy gáz szerelőnek állunk,hátha!!!)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.12.03. 05:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
konyabandi83 írta:
Sziasztok!

Valaki próbálta már ha pl. Január-Februárban fogyóban
van az élelem a méheknél akkor lepény helyet
lefedett mézes keretet fektet a fészek fölé?

Köszi


mért ne ha van.......

de,érdekes
itt a srb oldalon (szerbia) is vannak hasonló hozzászólások,senki nem etet senki se használ pogácsát stb......... :ut
viszont,lépten nyomon mindenhol hirdetik a cukor lepényeket,cukrot stb.Aztán meg kiderül hogy láss csodát,használatban van,még az is aki agitál ellene nagyon,még az is használja :D ,ezt csak személyes tapasztalatból tudom,mert pont ott voltam egy nagyobb méhészetben amikor meghozták neki a pogácsákat,és amikor fel tettem neki a kérdést akkor igencsak fura választ adott :lol:

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.12.02. 19:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2019.04.13. 09:58
Hozzászólások: 34
Sziasztok!

Valaki próbálta már ha pl. Január-Februárban fogyóban
van az élelem a méheknél akkor lepény helyet
lefedett mézes keretet fektet a fészek fölé?

Köszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.12.02. 17:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
Heló haló
Találtam pár napja egy érdekes cikket,a horvát oldalon,a cukor pogácsával kapcsolatban,nem kell porcukort darálni......elkészitettem egy adagot és tényleg működik.
nos a cikk itt van-https://medpcelarskimagazin.mvbyte.com/2019/01/15/zlatko-horvat-kako-se-pravi-fondantpogaca-za-pcele/?fbclid=IwAR3UFOd-Abu5VZNcMb4gX55K7BUHDPwljIfqPSNbrg5jt_HJjriXMVB4kFE
de gondolom,odaát kevesen tudnak horvátul igy leforditottam magyarra-google forditó- (én az eredeti szöveget értem)
SPOS fórumon, ausztrál, brit, francia méhészeti fórumon és számos videón
a Youtube-on. Köszönöm mindenkinek a megjelent szövegeket, anyagokat. Az EU-ban és az USA-ban ennek a süteménynek a neve gyakran FUNDANT. Vannak más nevek is, cukorka, cukorkatábla stb.
Maga a FUNDANT név két dolgot jelent. A cukrászdában a torta vagy a krém a fondant. A méhészetben p. a torta fondant. A név ugyanaz, az összetétel más. A cukrászok a cukor és a víz mellett zselatint, kukoricakeményítőt, glicerint és élelmiszert is adnak a fondanthoz
színek .. Péksütemény-fondantot ne adjunk méheknek, mert nincs szükség ezekre az adalékokra. A méh fondant csak cukrot és vizet, valamint kis mennyiségű szacharóz inhaláláshoz szükséges savat tartalmaz.


Hozzávalók pc. fondant torta, az 1 kg cukor arányának alapreceptje a következő:
– kristálycukor, 1 kg
- víz 0,2 l
- alkoholos ecet 10 ml
– almaecet 5 ml
Az alkoholecet 2 koncentrációjú ecetsavat tartalmaz:
– 5% fogyasztásra, salátára stb.
– 9% télen
Az almaecet 5% ecetsavat tartalmaz.


Ezen koncentrációk miatt világos, hogy miért alkohollal. ecet és alma. az ecetnek annyi ml kell 1 kg cukorhoz. Például, ha csak almaecetet használunk, 1 kg cukorhoz körülbelül 20 ml-re lenne szükség, mivel 5% x 20 ml 100% vagy 1 ml ecetsav.
Tehát mit csinál ez az ecetsav, és miért adták hozzá?
A savak, ebben az esetben az ecetsav, a cukrot/szacharózt glükózra és fruktózra bontják
invert szirup. Pontosabban az invert szirup egy részét, annyit, amennyi a teljes tömeghez szükséges
homogén legyen. Hogy ne legyen se folyékony, se túl kemény, se nem romlik.
A massza végül homogén, sima és rugalmas lesz, mint a gyerekek által használt gyurma. A gyártási folyamat a következő:
1.
Készítse elő a hozzávalókat.
2.
Tegye az összes hozzávalót egy főzőedénybe. Bármennyire is használunk cukrot, a tartálynak kétszer akkorának kell lennie,
pl. 5 kg cukor – egy 10 literes főzőedény.
3.
Keverjük össze és főzzük nagy lángon. Addig főzzük, amíg a keverék fel nem forr, időnként megkeverve
időnként ecsettel nedvesítse meg a tartály belsejében lévő széleket, ahol a kristályos cukor összegyűlik.
4.
Amikor felforrt, tovább főzzük a legalacsonyabb lángon, időnként megkeverve és a széleit megnedvesítve
ecsettel.
Főzési idő, mennyi ideig kell főzni?
Főzési időként a keverék tűzre helyezésétől számítom az időt.
Például,
1 kg cukor, a teljes főzési idő 15 perc,
3 kg cukorhoz 20 perc.
5 kg cukorhoz 25 perc,
7 kg cukorhoz 30 perc.
Ez a teljes idő, az a teljes idő, amíg a keverék felforr és a legkönnyebb fokozaton megfő
Tűz.
Keverjük a keveréket?
A keveréket főzés közben időnként megkeverjük magas és alacsony lángon.
A főzés végeztével a keveréket TÖBBÉ NEM SZABAD KEVERNI.
5.
A keveréket levesszük a tűzről és levegőn lehűtjük, 5 percig pihentetjük.
6.
A tál hűtése hideg vízben, mosogató-kádban stb.
A hűtés a teljes főzési idő erejéig tart.
Például 5 kg cukorhoz 25 perc főzés, 5 perc pihentetés, 25 perc hűtés.
7.
Keverés kézzel, spatulával/főzőlappal vagy keverővel vagy fúróval.
A keveréket műanyag edénybe, vödörbe tölthetjük... és keverővel/fúróval keverhetjük.
A keverést/keverést addig folytatjuk, amíg a keverék kifehéredik. Általában 5-10 percet vesz igénybe, amíg a keverék elkezd fehéredni.
8.
A csomagolás akkor történik meg, amikor a keverék fehéredni kezd.
Azonnal önthető a zacskókba, vagy várjon egy pillanatig, amíg "megkeményedik", majd használjon konyhai spatulát
kivenni és zsákokba tenni.
9.
A zacskókat össze kell hegeszteni vagy átkötni, hogy a pogácsák ne száradjanak ki.
A pogácsákat így lezárva, hűvösebb helyen tároljuk, nem kell hozzá hűtő/fagyasztó, és várhatnak
hozzátéve a kaptárba biztosan több hónapig.
Ezeket a pogácsákat alulról kell kinyitni

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.09.19. 06:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
btibor írta:
Virágpor pótlás.
Szòjalisz.
2022.09.10 -kèp kèszítve


Miért serkented a fiast. Lassan inkább az ellenkezőjét kell támogatni szerintem.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.09.18. 21:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.10.22. 22:46
Hozzászólások: 149
Tartózkodási hely: Kevi
Családonként 3-4 liternyi, sűrű (3:2 arányú), iso vagy invertcukor szirup, gyógyhatású készítmény bejuttatása céljából, száraz, napos idő esetén alkalmazható-e még szeptember végén vagy legkésőbb október elején ?
Egyik cukor formátumot sem alkalmaztam még illetve ez a kései etetés sem szokásos nálam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.09.11. 08:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2022.02.14. 10:25
Hozzászólások: 19
VéeL írta:
Sziasztok !
Az INVERTOFIX méhészeti termékről van-e valakinek tapasztalata ?


Sziasztok!
Ez engem is nagyon érdekelne használja e valaki!?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.09.10. 10:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.09.01. 08:13
Hozzászólások: 9
Virágpor pótlás.
Szòjalisz.
2022.09.10 -kèp kèszítve


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.09.04. 08:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.12.06. 21:40
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Veszprém megye
0,5 l alkoholba 1 zacskó Herbária fehérüröm. Miután kiázott leszűrni, 10 ml/cs 0,5 l szirupban három alkalommal. Mióta oxalsavval kezelek nem adom nekik, sőt semmit, sem ősszel sem tavasszal, még sincs semmi bajuk. Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.09.03. 08:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
Sziasztok.! Feheruromot akarok rakni az utolso jo par etetesbe, tudnaktok receptet adni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.28. 21:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.10.22. 22:46
Hozzászólások: 149
Tartózkodási hely: Kevi
Sziasztok !
Az INVERTOFIX méhészeti termékről van-e valakinek tapasztalata ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.16. 19:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.02.24. 09:18
Hozzászólások: 12
A virágpor egy részét a gyűjtőméhek elfogyasztják helyben, a virágon. Viszont mivel a virágporok többsége roppant ellenálló burokkal rendelkezik, így a méhek még a hasznos bélmikróbáik segítségével sem igen tudják nyersen jól hasznosítani.
A kaptárba a lépsejtekbe begyűjtött virágport tömörítik mézzel/nektárral vegyítik és ezt már könnyebben emésztik/hasznosítják. Az így készített méhkenyér édeskés ízű! A cukor nem csak a készítéshez, de a tartósításához is szükséges. Ezt próbálja mondjuk az ember leutánozni a magas fehérjetartalmú virágporpótlós lepénnyel.
Az, hogy a fehérjés CUKORlepényt jobban hordják szerintem inkább a nektármániájukhoz köthető. A természetben a vegetációs időben normál esetben virágor dömping van, ellentétben a nektárral. Nektárból így több kgot bezsuppolnak míg az ugyanúgy rendkívűl fontos virágporból csak néhány napra elegendő mennyiséget!
A gond ott van, hogy szétku.tuk a természetes rendszert, és a méheink ehhez, ennyi idő alatt nem tudtak alkalmazkodni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.16. 15:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Viszont a fehérjés lepény a virágportól eltérően édes, amit szeretnek, ezért lehet, hogy igényen felül fogyasztja. Nem tudom, de én biztos ami biztos, max. 15% fehérjés anyagot (sörélesztő, virágporpótló) teszek bele. Így jobban el is hordják, ahogy Fülemüle is írja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.15. 22:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.02.24. 09:18
Hozzászólások: 12
A virágporból is annyit fogyaszt amennyi fizikailag/élettanilag szükséges neki, úgyanígy van szerintem a pótlónál is. Ha akarja eszi, ha nem nem. Ha van elegendő bejövő virágpor, akkor pedig úgy is inkább azt fogyasztja, mert az sokkal komplexebb. A "tömény" fehérjés lepény nálam így
csak hiányt pótol. Emellett kapnak szirupot pipásból és kristálycukrot keretetetőben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.15. 13:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Jó a kérdés. Ha a gyári Ultrabee adatok szerint csináljuk a lepényt, vontatott a hordás. Higabb kell és egyéb adalékot is lehet bele tenni, szerintem van olyan kompakt lepény, mint a bolti.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.15. 08:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Lepénynél ez a magas fehérjetartalom nem gond a méheknek? Nem túl tömény már nekik?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.13. 22:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.02.24. 09:18
Hozzászólások: 12
Bob Binnie youtube csatornáján a Greg Rogers-szel készített 4/4 es epizódban láttam a csatolt receptet. A készítést is bemutatja.
Annyiban módosítottam saját részre, hogy az ultrabee helyett kb 2/3rész GMOmentes szójalisztet és 1/3 rész inaktivált sörélesztőt adok hozzá. Illetve a repceolajat kihagyom. A tavaszi gyógyszer-cukros gyári lepényeket én négy felé vágva adom be, a kiürült tasakokat pedig elteszem, és a fenti virágporpótlós keverékkel megtöltve adom vissza nekik. Ha van hordás akkor csak nyalogatják, de ha eső/lehűlés, vagy egyéb ok miatt hiányuk van akkor szépen elhordják. Egy negyed lepény ezért bent van a felső keretléceken a felső takarás alatt. A kiszáradás vagy a penészedés elkerülése végett maradtam a gyári csomagolóanyag újrahasznosítása mellett, plusz így egyszerűbben kezelhető, adagolható. A ki nem adagolt, maradék lepénykeveréket hűtőbe teszem, így pedig hetek után is felhasználható.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.13. 22:28 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.02.24. 09:18
Hozzászólások: 12
Virágpor pótlásra


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.13. 10:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Nagyon nem akarják elhordani most megpróbálom az etetőtálcák mellé rakni belül :? esetleg valakinek bevált módszer ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.11. 19:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 383
Szerintem az eső már majdnem mindegy, mert a parlagfű is kisült. Érdekes egy betelelés lesz így...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.11. 19:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kijárókba raktam sörélesztő/porcukor keverékből pici adagokat vagy eltakarították vagy elhordták,ha eléjük rakom tálcában rá se bagóztak idáig.Nyilván idő kell nekik míg rátalálnak :roll: Ha nem sikerül akkor rakok belülre az etetőtálcák mellé :roll: vagy kipróbálom a lepényt vagy imádkozok esőért....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.11. 17:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 383
Erre a virágpor pótlásra a szabadtéri elhordás működhet ilyenkor? Tavasszal tudom, hogy pl. a sörélesztőt is elviszik, na de most?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.09. 17:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2017.02.05. 07:15
Hozzászólások: 72
tibibi írta:
Ebben az aszályban szinte semmi virágpor nincs,tudtok ajánlani valami virágpor pótlót ?

Dulcofrucht. Sörélesztős,vitaminos lepény. Jó cucc!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.09. 13:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Sörélesztő (inaktivált)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.08.09. 04:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Ebben az aszályban szinte semmi virágpor nincs,tudtok ajánlani valami virágpor pótlót ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.06.03. 09:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Atka.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.06.02. 17:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2019.04.13. 09:58
Hozzászólások: 34
BehoPet írta:
Nekem akác után az etetőkből van a hordásom 90%a kis hárs, azt napra.
Milyen vitamint,immunerősítőt (ha van nekik) kevertek a szirupba?
Akinek kell persze etetni, vitamint pótolni ! Farmakasztint,apilacot adtam eddig.
Köszi.


Szia!
Én eddig soha nem adtam nekik, de nagyon rosszul teleltem így az idén fogok nekik adni.
Promotor L47 vettem a meheknek


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.06.02. 13:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Vitamint pótolni?
Ez valami olyasmi lehet mint a valentin nap.

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.05.31. 07:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2021.12.04. 18:34
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Kaposvár
Nekem akác után az etetőkből van a hordásom 90%a kis hárs, azt napra.
Milyen vitamint,immunerősítőt (ha van nekik) kevertek a szirupba?
Akinek kell persze etetni, vitamint pótolni ! Farmakasztint,apilacot adtam eddig.
Köszi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.02.21. 21:20 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2 ... 211206.pdf

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.02.21. 12:30 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Amint elérhető lesz a lista felteszem. :D :taps

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.02.21. 10:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 22:28
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Van olyan lepény amely gyógyszer oldalon elszámolható.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.02.21. 09:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
zsirosmeheszet írta:
Kíváncsi lennék, mivel a gyógyszer terhére vehető a lepény, kinek mekkora tempóban hordják el ?

"gyógyszer terhére vehető" Nem vagyok bajnok a szövegértésben, de ez azt jelenti, hogy a cukor ezzel is elszámolhatóvá vált?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.02.20. 20:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
A kilóst 10-12 nap alatt elhordják a jók, ilyen meleg időben.
De attól is függ mennyire férnek hozzá.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.02.20. 18:12 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Kíváncsi lennék, mivel a gyógyszer terhére vehető a lepény, kinek mekkora tempóban hordják el ?

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2022.02.03. 17:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2018.01.07. 13:06
Hozzászólások: 8
Jó napot kívánok.Lepény készítéshez GMO mentes szóját keresek.Liszt finomságra őrölve Soya austriát megtaláltam.De jobb szeretnék magyart. [ha van] Előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2021.09.24. 17:26 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Nem erjed meg , természetesen , vannak feltételei a dolognak . Nem lehet túl híg a szirup , gyenge család nem kap gondolom tele vödörrel , és hogy melyik hónapban vagy időszakban kapják .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2021.09.04. 20:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.10.22. 22:46
Hozzászólások: 149
Tartózkodási hely: Kevi
Ilyen mennyiség mellett több napig a kaptárban van a szirup.
Nem erjed meg ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2021.08.31. 04:58 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Én mindig a tisztántartásával vagyok ilyenekkel gondban...

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2021.08.28. 19:04 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Etetés nagyban .кормушка из ведра - хороший вариант

https://www.youtube.com/watch?v=QPkpQtc ... Hg&index=2

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.